Pontos idő: 2024.03.29. 08:26

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5739 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 115  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.13. 17:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Lehet, hogy nem a LIDL ben kell megvenni, hanem a határ tú
lsó oldalán , Ausztriában


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.13. 13:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Ahányat vettem (2 próbálkozásom volt velük) annyit el is dobtam 5 perc után


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.13. 11:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Szia!
Apámnak van elektromos tüzőgépe , még annó ausztriában vettük kárpitos célokra. A mai napig működik, igaz már keveset használja az utóbbi években.
Szerintem jók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.12. 12:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.10. 16:58
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Somogy megye
Érdeklődni szeretnék ,a LIDL-ben van elektromos tűzőgép van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?
Köszi a választ

_________________
Nem biztos, hogy az a rossz akit annak tartanak,
hanem azok, akik rossznak tartják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 09:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Minox dtc 1000 -est vegyetek. Azzal nincs probléma és annál a 15 méter az 15 méter.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 06:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tükör írta:
Na az a semmire való.
Küldi égbe világba az mms-eket.........
........Ja: az Aldis tud 10 métert legalább.

Email.
A 20 fele 10. Ezt írtam.
Az érzékelés távolsága hőmérsékletfüggő, más télen és nyáron,legalább is az enyémen.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 03:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.07.02. 06:59
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok
Egy évben talán 6 hétig lennének távol tőlem és egy előfizetéses telefonkártyát nem szeretnék fenntartani a kaptárvédelemre,feltöltőkártyás nem tudom,nem-e merülne ki túl hamar.Ebay-en láttam 25 körül ilyeneket és 50 ezerért két ilyen rögzítőset elhelyezve 30 kaptárnak talán megnyugtatna.Még alszom rá 1-2 hetet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.03. 22:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Na az a semmire való.
Küldi égbe világba az mms-eket.
Sajnos nem tudod a fals képeket kiküszöbölni.
Sanyi! nekem kettő is van,(most is kint vannak, működnek, szinte minden nap ellenőrzöm az egyiket) több ilyen MMS-est is próbáltam, nehéz lenne a témában jelenleg újat mondani nekem.
A mozgás érzékelős riasztóval, számomra jelenleg a legjobb védelem, ami elérhető áron a piacon van.
Ja: az Aldis tud 10 métert legalább.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.03. 22:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Az Adok-Veszek-ben Igi most árul egy kamerát ami az elkészített képet elküldi MMS-ben vagy emailban.
16500 HUF a különbség.
Szerinted?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.03. 06:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Megfelelő helyre kirakva jó az.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.03. 03:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.07.02. 06:59
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok
Köszönöm,akkor hagyom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.02. 22:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Nem!
A mozgásérzékelő 15-20m-e elméleti maximum. A gyakorlat enneklegfeljebb a fele, így pedig már nehéz elrejteni.
Fakitermelésnél a fával együtt vitték.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.06.02. 08:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.07.02. 06:59
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok
Sziasztok!
Szerintetek ez a vadkamera jó lehet egy magányos méhesbe?
http://goo.gl/Tym3A6


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.05.25. 17:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Győző!


Olvastam, nagyon másképp gondolom, nem fogjuk meggyőzni egymást. Moderátoroknak köszönjük meg, hogy tolerálták, biztos fogunk még beszélgetni erről, de nem most.

Hogy a topik témájához is mondjak valamit: Az akác ideje alatt végig jó idő volt, hordtak is szépen a lányok, és nagyon a végére sem lett rossz az idő, főleg, ha azt nézem, mi volt máshol. Most 16 órától esett annyi, hogy nem kell mellette locsolni. Az akác egyébként itt május 12-én indult, és mostanra nagyjából kifutott. Mai sétám során találtam még virágot erős illattal, sőt van még babos is, méh is volt rajta, meg zúgott is az erdő, de ebből gyarapodás már nem lesz. Ami bent van annyi lesz.



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.05.25. 12:47 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.10. 16:58
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Somogy megye
Lehet meglep mindenkit amit írok,csak ez a név ami elgondolkodtatott ,de biztos nem véletlen.Lehet a sors fintora Nem akarok ellentmondásba keveredni őnmagammal,mint mondottam Neked sokmindennel egyet értek , van amivel nem.Ezeken nem érdemes vitatkozni.
Ettöl fűggetlenül ,Értékes embernek tartalak,tudom az élet nem könnyü életet adott,mint minden szenvedő Emberért fáj a lelkem,de biztos ezt kellett megélned,hogy azzá válj aki vagy.

_________________
Nem biztos, hogy az a rossz akit annak tartanak,
hanem azok, akik rossznak tartják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.05.25. 11:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
horváth írta: " Sajnálom ,hogy pont az időjárás topikban ragadod meg az alkalmat az agitálásra jobb hiján."

Testvérem! ÉN' nem agitálok semmit, senkinek! ÉN' csak az összefüggéseket világítottam meg az időjárás és az ember kapcsolati viszonyában. Merthogy minden mindennel összefügg! Még ha ezt sokan nem is így gondolják. Mindentől elkülönült önazonosságnak tartják magukat, ami a hibás tudáson alapszik. Plusz egy kis adalék abból, amit megértettem. Ami az igazságot illeti, az a megértésből fakad, és az nem lehet fél, mivel az több lábon áll, s mint ilyen tényként lehet kezelni.

"Érdekes dolgra lettem figyelmes már régóta és sokat töprengtem megosszam e a fórummal,anélkül,hogy megsértenélek vele."

Engem nem lehet megsérteni.

"Amikor a TORZÓ nevet felvetted, mi motivált Téged?"

Volt egy nagyon kedves kutyám egy Ónémet juhász, akit így hívtak a nevet nem ÉN' adtam, hanem úgy örököltem a kutyával együtt. Az 52 pedig a születési évem. Hát ebből alakult ki a nick nevem. Akkor itt már borul is az elméleted, miszerint ebből le lehet szűrni az ember tulajdonságait. Talán próbáld meg elemezni a születési évem és a mostani nevem alapján, merthogy korábban nem ez volt a vezetéknevem. Kardos Győző 1952 - 12 - 09. És írd meg mire jutottál. Remélem kimerítő válasszal szolgáltam.:)

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.05.25. 11:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.20. 01:42
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hungary
:taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Időjárás
HozzászólásElküldve: 2015.05.25. 10:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.10. 16:58
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Somogy megye
Győző! Sajnálom ,hogy pont az időjárás topikban ragadod meg az alkalmat az agitálásra jobb hiján.Aminek szerintem sincs sok értelme sőt semmi,függetlenül ,hogy igazat ad-e valaki vagy sem.Ettől függetlenül biztos tartalmaz rész igazságokat,de szerintem pont ezek a Fél igazságok amik az embereket félre vezetik,mert nem tudják a teljes igazságot,kiszürni.
Érdekes dolgra lettem figyelmes már régóta és sokat töprengtem megosszam e a fórummal,anélkül,hogy megsértenélek vele.
Mindenkinek a nevéhez valamijen kötődése van,ezt számisztikailag stb .már sokat vizsgálták,tehát a név tulajdonságot (belső,külső) személyiséget származást stb .multra jelenre, lehet belőle következtetni,határoz meg ezért erre odaszoktak figyelni.
Amikor a TORZÓ nevet felvetted,mi motivált Téged?Nézted ennek a jelentését mit jelent?Elgondolkodtál már ezen?Vagy csak úgy spontán a tudatalattid vezérelt névválasztáskor?
Nekem kicsit olyan mintha a szent bezédet Lucifer mondaná el,Persze mindenki megváltozhat

_________________
Nem biztos, hogy az a rossz akit annak tartanak,
hanem azok, akik rossznak tartják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Időjárás
HozzászólásElküldve: 2015.05.25. 07:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
H.apci! " Győző szerint majd ha a teljes emberiség egy akaraton lesz...Írhattad volna azt is: soha napján."

50+1 % is elég. Ez pro és kontra is igaz. Ami a soha napját illeti ez nem valós, mert az emberi faj története során volt már nem is egyszer ilyen, amit Aranykornak hívtak. Aztán ahogy egy vírus ismét felüti a fejét (az ego) megint kezd hanyatlani az emberiség. Jön az ezüst, bronz, majd a vas kor, amiben éppen most vagyunk. Már nem egy vízözönt és tűzözönt élt már meg az emberi faj. Ugyan olyan ciklikus ez is, mint az évszakok váltózása. Az élet és a halál felváltva való megélése. Ez két különböző dimenzió, létsík. Igen nem elírás a megélése, mert a halál duál párja az életnek, ami az egyensúlyt hívatott megteremteni. Az élet és a halál egy-egy kapu melyen jövünk és távozunk és nem a vég! Ki-ki a megírt sorsa szerint. Leveted azt a ruhát, amit a négy elemből varrtak és felveszel egy másikat. Ha dolgod van, még itt a földön visszajössz, mert az Isten nem csapható be! Amit vet, az ember azt kell learatnia és ott, ahol azt vetette. Az egyensúly törvénye az adás és a kapás kiegyenlítése is. Amit ezen életedben szerzett dolgaidat nem tudtad egyensúlyba hozni addig mindig vissza kell jönni erre a játszótérre. Mert ugye az emberek nem úgy halnak meg, hogy mindent rendben hagynak maguk után. Sokszor váratlanul. Aztán vagy megadod a tartozásod és behajtod a neked tartózóktól, vagy elengeded és neked is elengedik. Ezzel megszülve az egyensúlyt. De ez nem csak az anyagi dolgokat illeti, mint a pénz, hanem érzelmi, fizikai formában is meg kell tapasztalnod. Egy pofon, amit TE' adsz, vagy éppen TE' magad fogsz elviselni. Mindent meg kell tapasztalnod. Most megint elért az emberiség ahhoz a ponthoz, hogy megtisztuljon most tűz által. Az ember csak a megtapasztalásból ért, de néha abból sem. Az ilyen tűzözön után szokott lenni az amit tibibi ír a nukleáris tél. És, ha végig nézünk a világon elképzelhető?......... Aztán minden kezdődik, előröl. Átrendezik, a színpadot generál javítják és vissza lesznek telepítve a lelkek. Hogy milyen ruhába? Ne kérdezd, mert nem tudom. Viszont lesznek olyanok, akik tovább lépnek. Ők azok, akik megértették az élet nagy titkát és letudták az adóságaikat és elengedték a nekik tartozóknak, és megbocsátottak a pofonért, vagy kiegyenlítették azt. Ne felejtsd el a világodat TE' magad teremted meg, hiszen az Isten gyermeke vagy, csak rajtad múlik minden! Ahogy azt a régiek mondták: Minden ember saját sorsának kovácsa. NINCS isteni ítélet! Ha, volna, akkor Isten saját magát ítélné meg, hiszen TE' csak az Ő' kiáradása vagy az anyagi síkon. TE' tapasztalni és általa tanulni és élményeket szerezni jöttél erre a planétára. Hapcinak írom: A tékozló fiú példázata pont erről szól. TE' magad fogod megítélni magadat. Mert azon a másik létsíkon, amit halálnak hívunk (ami nem a vég) ott már mindenre tudatos vagy mindent egyszerre átlátsz, mivel ott már nincs idő. Láthatod, hogy mikor voltál jó időben jó helyen és fordítva is. Ahogy William Shakespeare mondta: Színház az egész világ. És színész benne minden férfi és nő: Fellép s lelép: s mindenkit sok szerep vár Életében... Nekem nem kell elhinni, amit írtam, de azért neki csak elhiszitek, hiszen Ő' egy beavatott volt az élet és a halál mibenlétében.
A végére. Bármi is történik, a világban annak úgy kell megtörténnie! Legyen az "jó" vagy "rossz", mert a forgatókönyvet MI' a 7 milliárd Istengyermek, aki most itt tartózkodik a földön, akik az anyagban kívántak megnyilvánulni - együtt írtuk meg.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Időjárás
HozzászólásElküldve: 2015.05.24. 20:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Mindenkitől bocs, kicsit ismét beleszólnék a Torzó52 által felvetettekre. Szerinte, ha majd minden ember egy akaraton lesz akkor áll helyre a rend. A Biblia ennél jóval kevesebbel is beérné. Elég lenne, ha csak két ember egy akaraton lenne, mind azt amit kérnének megadná nekik az Isten. Micsoda lehetőség ez egy házaspár számára. De még két egymást szívből és igazán szerető ember közös tervekkel célokkal sem képes egy akaratra jutni mindenben. Győző szerint majd ha a teljes emberiség egy akaraton lesz... Írhattad volna azt is: soha napján. A Biblia szerint ezen a földön már sosem fog helyre állni a rend, Isten újat fog teremteni.



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Időjárás
HozzászólásElküldve: 2015.05.23. 21:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
cerana! "A négy elem mit fog tenni akkor, ha az emberek fele egy valamit akar, a másik fele pedig az ellenkezőjét? Többségi szavazás van ?"

Tovább teszi a dolgát! Azt adja, amit az emberek kérnek. Elvégre szolgák. Ha az emberek 50%+1 fő esőt akar akkor az lesz a befutó. A másik félnek pedig tűrnie kell?. Igen! A többség akaratát. Ez semmi más, mint az energiák játéka. Majd, ha mindenki egy akaraton lesz, akkor áll vissza a REND az-az egyensúly, ami a világot is működteti az óta, amióta létezik. Azt azért elfogadod, hogy TE' magad is abból a négy elemből épülsz fel, mint az anyaföld? Nem is tehetsz mást, hiszen minden szinten analóg vagy vele. Akkor azt is elfogadod, hogy kölcsönösen hattok egymásra?



.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Időjárás
HozzászólásElküldve: 2015.05.23. 05:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
mellis írta: " No persze az olajfűznek, napraforgónak nem rossz ez"

Nos, ez a helyes hozzáállás! Minden "rosszban" megtalálni a "jót" is.
Minden relatív.

Bármennyre nem tetszik az időjárás senkinek az csak akkor fog megváltozni, ha az emberi gondolkodás és a természethez való hozzáállás, a kimondott szavak az életet fogja szolgálni és azokkal nem magunk alatt vágjuk a fát. Meg kellene már végre érteni az idők szavát, hogy semmi sem történik véletlenül.
A négy elem az ember szolgája és azt teszi, amit az ember kér tőle. Hogy ez miben és hogyan nyilvánul meg? A kérés a négy elem számára parancs. Már megint esik ez a ki..szott eső. Nem kell? Kaptunk három hónap szárazságot. De kellene már az-az eső sóhajtozták sokan. Hát most megkaptuk. Ember döntsd már el mire volna szükséged! Talán intelligensnek kellene tartanunk a természetet is, aki tudja a dolgát a nélkül is, hogy irányítani kellene. Tudja az, hogy mi jó az ember számára. De, mivel a szolgánk nem tehet mást, mint teljesíti az Isten ember kéréseit. Nem kell nekem elhinni semmit, de a négy elem a MI' kívánságainkat lesi és azt teljesíti is. Csak rajtunk múlik, hogy azt hogyan teszi. Ami belőlünk kiárad, csak azt adja vissza. Egy tűkör. Talán lehetne abba mosolyogni is és kedves szóval illetni az esőt, a meleget a szelet?.............. Egy próbát megérne nem?

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.05.01. 20:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Igen,valami hasonló kellene,de nem találok sehol :D

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.05.01. 17:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Tíz éves lettem én -
meglepetés e költemény
csecse
becse...

A többit már tudod!

:ut

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.05.01. 17:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Segítséget kérek.
A zenekarom idén 10 éves,szeretnék egy verset elmondatni a jubileumi koncerten. Tud ajánlani valaki verset erre az alkalomra?

Bocs,ha nem ide való,töröljétek,csak gondoltam megpróbálom itt is,hátha valakinek van ötlete.
Köszi!

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.30. 06:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Ez a napon van a 22. méhek napja nap :) Szépen süt a Nap, és ha hordás is lesz akkor én az élet napos oldalán szemlélem azt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.30. 03:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Nálunk csak feketét láttam, de azt rengeteget. Tényleg tele vele az akácerdő. Felnézve pont olyan, mint ha teljes virágzásban gyűjtenének a méhek.

H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.29. 16:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Köszönöm ezt a kimerítő választ. Az akác erdőt el lepték sajnos temérdek mennyiségben..Majd hétvégén kimegyek megint ha ott lesznek megnézem őket még1szer.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.29. 09:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
A kép ugyan határozásra alkalmatlan, de kizárásos alapon a tavaszi bársonylégyre (Bibio marci) tippelnék. Nevezik Szent Márk légynek is, lévén Márk napjának (ápr. 25.) környékén rajzik. Nálunk is ezt tette néhány nappal ezelőtt. A hímek és nőstények között erős ivari dimorfizmus van. Lárvái a humuszképződésben jeleskednek, elegendő táplálék (korhadék) híján viszont élő növényekre is ráfanyalodnak, alkalmanként jelentős kárt okozva. Az imágók növényi nedvekkel, nektárral és mézharmattal táplálkoznak, amolyan "édesszájúak". Nálam a virágzó szamócát jelentős számban látogatták az idei évben. Nevükkel ellentétben nem legyek, hanem szúnyogok, a Dipterák egyik legősibb családja a Bibionidae család.
Ha sikerül a hímet és nőstényt is begyűjteni, megfigyelhető, hogy mindkét ivar fekete, a hímek összetett szemei hatalmasak és szőrözöttek, a nőstények szeme kisebb, nem ér össze a homlokukon, s csupasz, nem szőrözött. E bélyegek alapján a tippem is ellenőrizhető, kivéve, ha a megfigyelt faj nem a B. marci, hanem a Bibio hortulanus, az utóbbi fajnál ui. csak a hím fekete, míg a nőstény barnásvörös.
Csatolmány:
Bibio marci pár.jpg
Csatolmány:
Bibio hortulanus pár.jpg

Majd kérek visszajelzést a találatról vagy melléfogásról...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.27. 19:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Mi a farnc ez a kis rovar? El lepte az akác erdőt....


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.26. 22:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
1 tekerés izomból a pergetőn és félig a hordó!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.26. 18:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Ebből egy fiókkal igen jó lenne :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.25. 16:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.20. 01:42
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hungary
Szerintetek itt hogy megy a kezelés???

https://www.youtube.com/watch?v=mNC89ftsIlQ

Illetve mekkora lehet a pergető??
Láttátok a keret oldalát,mennyi a húrozás??
Én nem láttam fiast a kereten..hol lehet??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.24. 21:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Igen, én is furcsállom, hogy eme rettenetesen szörnyű és elhallgatandó nézeteim leírása után még be tudok lépni. :shock:

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.24. 18:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
erdeklodo írta:
Nem kellene semmilyen népességet kiszűrni szerintem, aki ott született oda tartozik. Régen is jól megfért sok népség, a Szent Korona oltalma alatt! Csak az a feltétel, hogy ismerjék el hatalmát!


Végül is egyet értek veled mert a rossz okozói a politikusok. Na de nem véleményezem tovább mert ez méhész fórum.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.24. 12:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Nem kellene semmilyen népességet kiszűrni szerintem, aki ott született oda tartozik. Régen is jól megfért sok népség, a Szent Korona oltalma alatt! Csak az a feltétel, hogy ismerjék el hatalmát!

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.24. 11:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
2 családot nekem is megérne :)

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.24. 07:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Wass Albert is így gondolná valószínű, de bizonyos népesség kiszűrésével.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 21:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.08.04. 05:37
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szaniszló - Szatmár megye - RO
[/quote]

Legyen, csak legyen! Úgyhogy kérjük vissza a Kárpátokat! 8-)[/quote]

Én beáldozok 2 családot az ügy érdekében !!! :taps

_________________
20 keretes fekvő DADANT


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 21:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
msi1001 írta:
Ilyen ne legyen Magyarországon!!!



Legyen, csak legyen! Úgyhogy kérjük vissza a Kárpátokat! 8-)

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 21:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
http://nyultam.com/moka/a-tapasztalt-em ... lcsessege/

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 20:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
A maci is tulajdonképpen méhészkedik-csak más módszerekkel kezeli a kaptárt.De mi olyan finom azon az üres kereten? :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 16:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.20. 01:42
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hungary
Ilyen ne legyen Magyarországon!!!

Ritka de látványos :o


https://www.youtube.com/watch?v=D-A44El_DMU


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 14:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
A nagy pofon.Egyik méhész ismerősöm 1994 óta méhészkedik,tanárember,eléggé tájékozott és a méhekhez is ért.Három éve betelelt 300 méhcsaládot.Tavaszra 160 elpusztult.Nem küldött mintát,hogy megnézzék mi lett a méhekkel de biztos,hogy az ő hibája volt.Abban az évben én beteleltem 120 méhcsaládot.Úgy gondoltam én is,hogy minden tuti.December végére 40 családom pusztult el.Tudom,hogy mi volt a hiba.Én hibáztam nagyot.Azóta nagyon figyelek mindenre.Az ember képes azt hinni,hogy már van annyi tapasztalata,hogy őt már meglepetés nem érheti.De igen és akkor nagyot szól a lazaság.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 09:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Megint igazad van. Egyetértek veled. A méhészet speciális termelő ágazat, egy bizonyos szint fölé nem fejleszthető egy adott helyen, munkahely sem teremthető sok koncentráltan, inkább önfoglalkoztatás a jellemző. Még egy speciális jellemzője van, az előállított terméknek nincs anyagköltsége. (Legelőért, virágporért nem kell fizetni) A gépesítése alacsony technikai színvonalú, ezért olcsó.Azzal is egyetértek, minél nagyobb családszámmal kezdesz, annál hamarabb szerzel nagyobb gyakorlatot. Ezek miatt az itt befektetett tőkéd sokkal gyorsabban térül meg mint máshol. Egy korlát itt is van, korlátozott a befektethető tőke nagysága. Nem lehet giga méhészeteket kialakítani, bár egy kivételt tudok, de az nem egy helyszínen van. A méhészet az az ágazat, ahol jelen van mikró és nagy, amatőr és profi. Ez egy 150 milliós beruházási igényű munkahely teremtésnél már nem igaz. Viszont ott már speciális képzettségű és drágán kiképzett munkaerőre van szükség ezért az ott előállított termék drága és az elviseli a nagyobb költséget, ebből következően a nagyobb nyereséget is. Ezt lehetne folytatni, de azt hiszem nem jutunk előrébb. Választ az eredeti kérdésre még mindig nem adott senki.

Üdv:hárskeret

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 07:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Igen, én is úgy gondolom, hogy elbeszélünk egymás mellett. Szerintem én egy szóval nem állítottam azt, hogy János (Hárskeret) belebukna a méhészkedésbe.Vagy nem lenne igaza az alacsony tőkeigényről. Sokszor számolgatok utána egy-egy nagy beruházás kapcsán, hogy egy munkahely kialakításához 100-150 milliós beruházásra volt szükség. Amit én állítottam az az, hogy azért alacsony a beruházás igény, mert a jövedelemtermelő képessége is alacsony. Ha ez utóbbi magas lenne, akkor a beruházás igény is magas lenne a szabad versenyes piac törvényei alapján. Egészen egyszerűen többszörös méhcsaládárak révén. A véleményem az, hogy ez azért van, mert a lehetséges bevétel és a reális bevétel távol esik egymástól. Szerintem a két szám annál közelebb van egymáshoz, minél nagyobb valakinek a szakmai tapasztalata. Az egészen biztos, hogy öt év kétszáz méhcsaláddal nagyobb tapasztalatot jelent, mint 30 év tíz családdal.
H.Apci: a rajzás komolyabb probléma, mint az atka. Ahol nincs rajzásgond, ott szerintem más gond van. Ha pedig rajzás van, akkor bevétel gond van, azaz jövedelemtermelő képességi gond. Az atka elleni védekezés a következő kb. 10 évben semminemű gondot nem kell, hogy jelentsen. Utána viszont igen. Addig azonban szerintem lesz elektromos kütyü, ami pl. oxálsav párosítással megoldja a helyzetet. Atkagond most azért lehet, mert hibázik a méhész. Rajzásgond is akkor van, ha hibázik a méhész. Rajzásgond hiánya is lehet azért, mert hibázik a méhész. A hibázások száma fordítottan aránylik a méhészkedéssel eltöltött idővel. Lehet ezt is akár szaktudásnak nevezni. Olyan szaktudásnak, amelyet egyetlen könyvből sem lehet kiolvasni. Csak a kaptárakból. De harminc év tapasztalattal is lehet hibázni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 04:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Akkor beszéljünk azokról, akik úgy kezdték a méhészkedést, hogy befogtak egy rajt. Aztán néhány év múlva termelő méhészetük lett belőle. A ma nagy öregjei közül nem kevesen kezdték így. Ma sem lehetetlen ez. Csak 50 évvel ezelőtt még senkinek eszébe nem jutott a méhészetet az agysebészettel egyenértékűnek gondolni. Az atka biztos, hogy nagyon sokat rontott a dolgon, de ez az egyetlen, ami ma megakadályozza azt, hogy minden vidéki udvaron álljon néhány kaptár. Atka nélkül maximum megrajzanának. A méhészkedés ma 90%-ban küzdés az atka ellen. A többi imádság jó időért. Mert hogy a méheket nem kell betanítani. Ha a feltételek adottak, ők teszik a dolgukat. Nem kell ezt túl misztifikálni. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem kell megtanulni a méhészkedés alapjait. A krach meg bárkinek bármikor beüthet. Nem csak a kezdőknél. Beszéltem olyannal, aki 3X kezdte újra a nulláról a méhészkedést. Ez egy ilyen szakma. Akinek el van készítve a "nagy pofon" az bele is szalad. Nyilván lehet tenni ellene, meg lehet szándékosan keresni, de tutira megúszni nem.





H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 20:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Kedves Cerana!

Elbeszélünk egymás mellett. Nem vitatom az általad leírtakat. Szívesen folytatnám veled a beszélgetést nálam. Kérlek ne tarts nagyképűnek, de ezzel eddig is tisztában voltam. Hidd el nem csak a rózsaszín oldalát látom. Hoztam már néhány döntést életem során, jót rosszat. Amit eddig megcsináltam sem támogatást, sem idegen forrást, de még a kosztpénzt sem vettem igénybe. Az elején már leírtam, döntésemnek minimális a kockázata, ha belebukok megvonom a vállam azzal, hogy megpróbáltam, nem jött össze. De egyenlőre még nem tartok itt. Ha semmi más hozadéka nincs, csak az hogy a szúrások miatt az idén télen nem voltak ízületi problémáim megismertem nagyszerű embereket, a mozgás miatt a derekam kevésbé fáj már megérte. Nekem már nincs szükségem, hogy bárkinek bármit bebizonyítsak. (Legfeljebb magamnak) Ennek a vállalkozásnak nincs tétje, csak eredménye lehet, ha más nem tapasztalat. Azt is leírtam már, hogy azért csinálom, mert most ehhez van kedvem. Tudom, hogy ezt most sokan szentségtörésnek tartják, minimum nagyképűségnek vagy hülyeségnek. Ez sem zavar. Én csak azt írtam le, hogy így is lehet csinálni, nem azt hogy ez követendő.
Amit eddig leírtam saját tapasztalatom és az ebből levont következtetés. Azt látom, hogy nem sokan értenek meg. Ez sem zavar.
Közel negyven év vállalkozási tapasztalattal fel tudom mérni, minek mi a kockázata, és azt megengedhetem-e magamnak. Úgy gondolom hogy eddigi ismereteim alapján alkothatok véleményt egy 100 családos méhészet beruházási igényéről. Nekem nem az általatok leírt 10m Ft beruházásigény jelentkezett, de ha annyi, azt sem tartom soknak. Változatlanul fenntartom a véleményem, hogy a méhészet nem egy nagy tőkeigényű vállalkozás. Ezt az állításomat egyenlőre senki sem cáfolta meg. Senki sem mondott ennél kevesebb tőkeigényű termelő vállalkozást.

Tisztelettel:hárskeret

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 19:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Végig olvastam az oldalt. Én úgy látom Hárskeret a méhészetet csak hasznos elfoglaltságnak tekinti,amolyan hobbinak.Szerintem ara a családszámra fogja felfejleszteni a méheket hogy a bevételből tudja fedezni a másik két hobbiját.A nyugdíja mellett egy kis mozgásra és kikapcsolódásra lesz jó a méhészet.Akkora tudással már rendelkezik,hogy nem fog megbukni a mutatvány.Mivel láttam a méhészetet állítom,hogy jól választotta meg a helyet.Csak így tovább János! Nehézséget a kaptáraidba!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 18:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.20. 01:42
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hungary
Kulfoldon barki - barki meheszkedhet, ha
-ha van a szakmaval kapcsolatos gyakorlata es abbol egy vizsgat tesz,
-aki az allamtol a szakmahoz kotott mertekben allamkotveny vesz,
-aki tudja biztositani az allando telelesi telephelyet , ahol egeszsegugyi ellenorzest is vegrehajtjak,
-aki leszerzodik egy bank fiokkal, akinel biztositast kot,
......es ez a bank a feltetelek alapjan hitelt ad a beruhauashoz, az allamkotveny fedezete es a lakas jelzaloga fedezeteben..
Ha elpusztulnak a mehek ujra kezdhetsz, az allamkotvenyed fedezeteben, ha nem eleg akkor eljatszhatod a lakasodat es a fedezetul szolgalo ingatlant is!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5739 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 115  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.