Pontos idő: 2024.04.25. 12:35

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5740 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 115  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 18:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Borsod, már meg ne sértődj, de ami sületlenségeket eddig írtál, a jó minőségű kínai mézről, a pancsolt magyar termelői mézről (ami ezen a fórumon durva vádaskodás!), a feltételezett német bojkottról a magyar méz irányában stb., eddig egyiket sem tudtad alátámasztani. A mézkereskedői ismereteid is felületesek lehetnek, nem véletlenül itt próbálsz felvágni vele. Ha lenne mézkereskedői fórum, ott megmosolyognának. Nem tudom mi a célod ezzel, de a trollkodás itt nem népszerű. Kérlek fontold meg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 18:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
csoky írta:
A felvásárlás jelenleg is folyik.


Akkor máris megnyugodtam, hisz minden rendben.
Köszönöm, a tájékoztatást!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 18:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
borsod írta:
Ha érdekel olvass vissza egészen Misibácsi „nevesincs” mézes bejegyzéséig.


Képzeld végig olvastam. A felvásárlás jelenleg is folyik.
misbácsiról annyit, hogy információim szerint álló méhészként 80 családtól 15 tonna mézet pörget évente amit az idei évig szépen meg is vásároltak tőle a kereskedők. Miről beszélsz ember?
Ne akard már a méhészekre kenni a kereskedők bal.....gát!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 18:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
bükk írta:
Már akkor célozgattak rá,hogy van 1 magyar cég amelyiknek a mézeinek alapparaméterei minden évben pontosan egyforma(beállított),


hát igen, pontosan erről kéne beszélgetni.. (persze a játékszabályokon belül)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 18:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
csoky írta:
inkább szállj magadba és a saját fajtádnak osszad az észt!


Áh, szóval nekem be lehet szólni, de én még vissza se mordulhatok, értem!

Ami meg a „fajtámat” illeti biztosan nem olvasol figyelmesen.
Ahol nincsen értékesítés, ott kereskedő sincs. Mivel ma az országban senki sem veszi a mézet, ezért bizonyosan nagy örömödre tájékoztatlak, hogy az én fajtámból (azaz kereskedőből) sincs.
Magad maradtál.

Hogy most mihez kéne kezdened, írtam arról is eleget. Ha érdekel olvass vissza egészen Misibácsi „nevesincs” mézes bejegyzéséig.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 17:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
borsod!

Nagyon magas lóról beszélsz itt mindenkivel,amíg rólad semmit sem tudunk.
Vegyél vissza, és ne sértegess becsületes Magyar méhészeket!
Amennyiben valaki elkúrta a mézexportunkat akkor azok nem a méhészek hanem a kereskedők, hiszen minden eszköz a kezükben volt, hogy kiszűrjék a pancsolt mézet mégsem tették.
Mivel az eddigi hozzászólásaidból nekem az jön le, hogy te is egy vagy a sok kereskedő közül
inkább szállj magadba és a saját fajtádnak osszad az észt!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 17:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
Borsod nem tuom ki vagy mi vagy keresd már fel a bemutatkozás topikot.Én nem félek,hogy a nyakamon marad a mézem,még szerencse nem csak Németországba exportálnak az általam favorizált felvásárlók.Ami a kínai mézet illeti még a kínai vevőim is azt mondják,hogy inkább kihagyják,és az én akácomat veszik fogyasztják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 17:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
borsod írta:
Lényeg: Dél-Amerikának nincs értékesítési gondja, pontosabban idén nekik nem volt ilyen problémájuk


Az amerikai és az argentin szakminisztérium havi adatait nézem,a mennyiségeket és az árakat $-ban.(Mézpiaci hírek topic)
Huú ha nekünk ilyen lenne! :)
Igaz az argentin adat már néhány hónapja késik.Az utolsó hír szerint összeomlott az export,évarányosan 40%-al csökkent.
Most mintha hírzárlat lenne,de ez ilyen ország itt az első rezsicsökkentés még Peron idejében történt. :lol:

Német mézpiacról friss híreim nincsenek csak sejtéseim,de a 10 évvel ezelőttiek dolgok sem voltak biztatóak.
Ez a cég: http://www.eurohonig.de/produkte.html anno tele volt közép-európai mézekkel,mára csak hírmondó maradt.
A tulaj szerint átverték a minőséggel.(Azért a Piemonti akác mennyiségét megnézném,főleg hogy az olasz vesz akácot a németnek)
Már akkor célozgattak rá,hogy van 1 magyar cég amelyiknek a mézeinek alapparaméterei minden évben pontosan egyforma(beállított),
holott a természetes mézeknél az időjárás miatt ezek minden évben némileg változnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 15:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
Propolisz írta:
borsod írta:
a magyar méznek tehát komoly (nagyon komoly!) értékesítési gondja akadt. ..

Ha kifejezetten a magyar mézzel van gondja a németeknek (kvázi bojkott), akkor bizonyára a szomszéd országok - Románia, Szlovákia, Szerbia stb.- méze annál jobban megy, hiszen a magyar helyett is azt veszik. Előbb-utóbb mi szállítunk majd ezen országokba, ott lesz tisztára mosva a (bűnös) magyar méz :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=RIJrS7eBC-Q
Nem gondolnám....


?
ember te a világ mézpiacán talán még 1% se vagy

biztosan sok hazai sajtót olvastál (arról, hogy milyen fontos "méznagyhatalom" vagy) de nem lettél ettől te nagyon beképzelt?
rajtad kívül a kutyafülét sem érdekli, ha magad eszed meg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 14:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
borsod írta:
a magyar méznek tehát komoly (nagyon komoly!) értékesítési gondja akadt. ..

Ha kifejezetten a magyar mézzel van gondja a németeknek (kvázi bojkott), akkor bizonyára a szomszéd országok - Románia, Szlovákia, Szerbia stb.- méze annál jobban megy, hiszen a magyar helyett is azt veszik. Előbb-utóbb mi szállítunk majd ezen országokba, ott lesz tisztára mosva a (bűnös) magyar méz :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=RIJrS7eBC-Q
Nem gondolnám....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 14:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
bükk írta:
borsod,a jó minőségű argentin mézet sem keresi a piac.


Az, hogy alacsonyabb az ára mint korábban, ez igaz (azért kérdeztem itt én is, hogy ki tudja mennyi az ára?)
Ám az, hogy „nem keresik”, az nem stimmel. Gyakorlatilag most nincs, már csak pár hónap és újra lesz (a "nincs" is pedig csak odáig nem igaz, hogy amúgy most Hamburgban is van)
Lényeg: Dél-Amerikának nincs értékesítési gondja, pontosabban idén nekik nem volt ilyen problémájuk, a magyar mézet viszont ma senki sem veszi (még olcsón se) a magyar méznek tehát komoly (nagyon komoly!) értékesítési gondja akadt.

Szerinted tehát az olcsó felé mozdult el a piac, és ennek a nagy vesztese természetesen a magyar.
Én meg nem tudom miért nem vásárol a német, de ha már elméletben kell gondolkodni akkor azt mondom, hogy szerintem meg a piac közepe tűnik el (zsugorodik) a felsőházból pedig kikerülőben vagyunk (amiért sokat is tettünk)
Szerinted tehát minden olcsóbb lett, szerintem meg a drága drágább lett (hozhatok rá példát is), a közepe meg tényleg lefelé tart.

Viszont az, hogy ma 1kg magyar mézet sem vesz a német (közben pedig nálunk hisztit rendeznek a kínai mézből) az már nem csak egy "tendencia". Nem várható, nem jósolható, nem tervezhető.

ui: ha belemegyünk a dollár-euro változást kalkulád ám hozzá! azaz euroban könnyen becsaphatod magad


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 12:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Egy szösszenet...az egyik barátom nagyrészt németországba gyárt pálinkafőző és gyümölcsfeldolgozó gépeket a közelmúltban csökkentette az alkalmazottak létszámát 1/3 -dal ugyanis elmondása szerint a migránsválság miatt nem vásárólnak a németek.....

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 11:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Ez a politikai vonalra történő hivatkozás téves.
Amennyiben ez lenne sokkal egyszerűbb lenne az itthoni német alapokon nyugvó autógyártást "lekorlátozni".
De ilyenről szó sincs,kell a profit meg a munkaerő.

2008 óta igyekszem figyelemmel kísérni a világ mézkereskedelmi adatait,folyamatait.
Az utóbbi 2 évben egyértelmű tendencia,hogy a kettő legnagyobb vásárló(USA,EU) az olcsó
árfekvésű mézeket veszi....és most kínain kívül más is kapható a piacon.

borsod,a jó minőségű argentin mézet sem keresi a piac.
Ez a mostani "válság" pont náluk kezdődött és hullámai ideértek.

Sokan itt régi kottából írnak(OMME újságban is),jövőre kiderül ki beszél ökörséget.
Illúzió azt gondolni,hogy a mi mézünkkel javítják más országok mézeit,ez már csak a mennyiségi
arányok miatt is képtelen ötlet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 10:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
cerana írta:
Én sajnos még mindig úgy gondolom, hogy eredetileg nem ezt akartad mondani.


mert sok téma van (lenne) ám mi például már az elején nagyon elvesztünk Kínába..és én voltam a buta, hogy sokáig bele is mentem, nem a lényegre koncentráltam

mondok a sokból még (de ennek sem kéne elvinni a témát a lényegről, de vizsgálni, önvizsgálni tán lehet érdekes)

hallottam olyat, hogy a németek a migráns válság kezelése miatt nem vásárolnak...

eee.. háthogyis..
most ezt én csípőből hülyeségnek mondanám, viszont ha a dátumokat nézem, azt, hogy a németek meddig vették a mézet és mióta nem, vagy azt nézem, hogy a német kereskedésekre milyen komoly befolyással is van a német politika.. nos akkor akkor már elbizonytalanodom..
annak aki nem ismerné a németeket elmondom, hogy ott nem nálunk megszokott vadkapitalista háborús viszonyokban kell gondolkodni. Angela Merkel és a frankfurter allgemeine teljes és totális szimbiózisban élnek

ha mindehhez pedig hozzáteszem, hogy melyik az a magyar ágazat amely a piacát illetően még ilyen nagy mértékben van kiszolgáltatva a német piacnak, aztán melyik az a magyar ágazat amely még ennyi magyar embernek munkát ad.. azaz érdemes is rajta bosszulni... hát már lehet nem is gondolom teljesen komolytalannak azt, hogy a német politikusok valamely vacsorán nem szóltak el magukat a német gazdaság szereplőinek

legvégül pedig ha a probléma elkendőzésére bevetett hazai magyar sajtót is hozzáteszem, ahol a magyar politikusnak is inkább érdeke Kínát szidni mint elmondani azt, hogy a német miért is nem vásárol..

szóval-szóval túl sok minden támasztja, támaszthatja alá

mindegy, a lényeg a német piacot vissza kell szerezni!
ennek elvesztésében pedig lehetnek külső okok is (ha igen azokat is kalkulálni kell), de bizonyosan a belső problémák (mézhamisítások) voltak a fontosabbak


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 10:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Borsod!
Köszönjük szépen, hogy felhívtad erre a figyelmünket! Én sajnos még mindig úgy gondolom, hogy eredetileg nem ezt akartad mondani. Utolsó hsz-eddel az égadta világon semmi gond nincs. Bolond az, aki ezen nem gondolkodik el jó mélyen. El tudom fogadni azt, hogy komoly valóságalapja van a mondandódnak! Egyet viszont Neked is látnod kell. Mi magyar méhészek azok ellen a magyar exportőrök ellen is csak ugyanazzal a fegyverrel tudunk harcolni, mint a kínai ellen. A szabálytalanságok, hamisítások felderítésével és közhírré tételével. Van abban is igazság, hogy mérlegre kell tenni: a mézzel szemben megfogalmazott nemzetközi csinadratta vajon árt vagy használ nekünk ? Az én szememben pont a Te érveid győztek meg arról, hogy a kettő közül hosszú távon a javító hatás fog dominálni. Ellenkező esetben a magyar méhésztársadalom vesztésre van ítélve.
Ami a Cserényi kontra Takács harcot illeti: személyes véleményem az, hogy a Feri által prezentált ipari mézről szóló bizonyíték olyan fegyver, amelyet ha az OMME nem karol fel teljes mellszélességgel, akkor alkalmatlan az érdekképviseletre. Majd Bognár Lajos megteszi. Egy ilyen fegyverrel szemben az NMR azt kell, hogy mondjam, hogy nulla. Persze az is kell, minden töltényre szükségünk van, de hát az atombomba az mégiscsak atombomba!

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 09:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
borsod írta:
Hiszem így is sokat tettem értetek


Bővebben mert nem értem :?: :?: :?: :?:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 09:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
Még annyit: szerintem a német piac nagyon fontos.
Ezer(!) éves piac, minden 3kg hazai mézből eddig 2kg-ot német emberek fogyasztottak el.
Idén viszont nem vásárolnak.
És ha a németek nem vásárolnak, akkor a hazai felvásárók sem vásárolnak fel tőletek.

Mindezek ellenére (hogy ez mennyire fontos)
- ti Kínát szidjátok (mikor az a kínai méz annyira is nem szar, mint azt ti hinni szeretnétek) de a lényeg, hogy közben a német piaci tragédiátokkal nem is foglalkoztok
- amikor pedig megértitek a német piaci problémát, akkor is eddig már többen is úgy reagáltok rá, hogy meglesztek ti a németek nélkül is

Hát szerintem meg a németek mézpiaca nélkül ti garantáltan nem lesztek meg..

Kína szidása tehát csak a ti önbecsapásotok.
A német ugyanis nem a kínai -szerintetek ócska- dömping miatt nem vásárol tőletek csodás mézet, tehát nem váltottam én át sehonnét sehova. Már a legeslegelső hozzászólásomban is azt írtam, hogy ti saját magatokat csapjátok be.

Ti ugyanis a német piacon idén elszenvedett kudarcot leplezitek el egy kínai méz elleni uszítással (miközben a minőségi termékkel a világon sehol sincsen gond)

Kb úgy csináltok, mintha a Mercedes azon visítozna, hogy sok a nevesincs kínai személyautó, majd azokat kezdené el szidni, hogy azokban nincs is légkondi.
Miközben a valóságos probléma az, hogy akik eddig Mercedest fizettek azok Velorexet kaptak.

Most meg magatokra hagylak kicsit benneteket.
Hiszem így is sokat tettem értetek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 09:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Borsod! Te méhész vagy? Már kérdeztem egyszer milyen jogon osztod itt az általad elképzelt és tényként kezelt marhaságaidat? Erre válaszolj vagy fejezd be a mocskolódást ! :!: Engem kimondottan zavar,hogy becsületes embereket sértegetsz anélkül ,hogy ismernéd őket!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 09:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Borsod!
Ne menjünk bele szerintem sem. Esetszámot írtam, ami nem azonos azzal, amit írsz. Az esetszám a toxin termelődés miatt kialakult megbetegedést illeti. Az hogy van baci, az nem jelenti azt, hogy toxin is van. Magyar mézzel tudtommal ilyen még nem fordult elő, ha ilyet tudsz, akkor azt mindenképpen jelezd.
Más: azt írod, hogy nem létezik ipari méz. Ez a kifejezés nekem is , és Tomipapának (Arisztaiosz) is sértette a fülem. Most viszont ráleltem az eredeti 2001/110-e EU méz direktívára (a keresők csak a módosításokat hozzák ki), ezért ide is linkelem: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 19&from=HU.
Ezek szerint. Ipari méz:
Olyan méz, amely a) ipari felhasználásra vagy egyéb feldolgozásra kerülő élelmiszerek összetevőjeként történő
felhasználásra alkalmas, és b):
– idegen íze vagy illata van, vagy
– erjedése megkezdődött, vagy már megerjedt, illetőleg
– túlmelegítették.
Azt is írja, hogy pollenszűrt és ipari mézet tilos a mézhez keverni, az nem méz.
Ez alapján a brémai labor ipari méznek minősített tételeit meg kell semmisíteni, ha azon a méz szó szerepel. Jelen pillanatban ha Európa bármely méztöltőjében olyan tételek vannak, melyek pollenszűrtek (általad kitisztítottnak nevezett), akkor azt mind meg kell semmisíteni. Majd az FVO foglalkozik az üggyel. Szóval az OMMÉ-nak csak annyit kell tennie, hogy elmegy néhány német áruházba, ott egy helyi fogyasztóvédelmi szervezettel mintát vesz, és ha az ipari eredetű (a korábban erjedésnek indult méz kimutatható, az ipari méz, akkor azt az FVO felé kell jeleznie!!!! Csak megjegyzem: az FVO a tagország hatóságát vizsgálja: ha az ő munkájában talál hibát, akkor annak az országnak a teljes élelmiszer exportját függesztheti fel. Tehát ha a német hatóságok ezt nem ellenőrizték, és az FVO találja meg ( a bejelentés alapján), akkor abban az országban jó ideig nem lehet mézet üvegezni majd. Az üvegezett mézet is importálni kell.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 08:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
cerana írta:
Ugye borsod az érdemi érvekre nem tudott írni semmit, ezért most átváltott oda, hogy


bocsáss meg, de had jegyezzem meg:

való igaz, hogy én szándékosan nem megyek bele sok részletbe.
pl kolbászbetegség témában amit mi ketten hoztunk szóba, ha akarod akkor én tényleg elkerültem a vitát, de ha nagyon akarod akár wikipédiát is ídézhetek neked "Japánban a vizsgált mézek 8,5 %-a (23 a 270-ből) volt a botulizmus kórokozójával szennyezett.[32] Brazíliában a vizsgált mézek 7,06 %-a (6 a 85-ből) tartalmazta a kórokozót.[33]"

ez azonban csak félreviszi a témát, eltereli a figyelmet a lényegről
(ezért én a továbbiakban is azt javaslom, hogy ne a részletekben vesszünk el, ám ezért cserébe azt is kérem tőled, hogy ezt ne ródd fel nekem hibaként, vagy legalábbis ne tedd azt mindig egy fél mondattal is "lejáratásomra" szóvá.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 07:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Azért én másként látom, mint abrakazabra. Ugye borsod az érdemi érvekre nem tudott írni semmit, ezért most átváltott oda, hogy azért nem kell a mézünk, mert magyar. Én a magam részéről azt gondolom, hogy ezen azért el kellene gondolkodnunk. Hát erről mi is írtunk sokat, hogy gyalázatos méztermések ellenére az export nemigen csökkent. Voltak is hatósági ügyek. Az egész mögött akkor is, és most is az árverseny húzódik meg. Ha valaki olcsóbb tud lenni a versenytársnál, akkor övé a piac. Olcsóbb akkor tud lenni, ha elkezd pancsolni. Ha a másik nem akar lemaradni, akkor az is pancsol. A kicsi pancsolásból így lesz egyre nagyobb pancsolás. Ennek csak az vethet véget, ha mindenre kiterjedő kontroll mellett történik az értékesítés. Egyre szélesedő paraméterlistának kell megfelelni, akkor el fog válni a sz.r a víztől. Ugyebár Lance Armstrong 7-szer nyerte meg a Tourt. Aztán ezeket a győzelmeket elvették tőle. Mondván, hogy a dopping csalás. Ezt én nem értem. Ebben az esetben is Lance Armstrong repült fel az L'Alpe d Huezre, nem pedig én. Akkor lett volna csalás, ha én repülök fel, de Lance képes azt elérni, hogy úgy tűnjön, ő volt a győztes. Tehát ha a dopping csalás, akkor a hamisítás nem az ? Dehogynem. Ugyanaz lesz a válasz erre is: a vizsgálatok utol fogják érni a hamisítókat. Legyen az magyar vagy kínai teljesen mindegy. A németek majd attól vesznek mézet, aki nem hamisat akar eladni nekik. A magam részéről nagyon örülök annak, hogy az egyik legnagyobb magyar kiszerelő is ebben látja a kiutat, nem abban, hogy beszáll a nevesincs termék előállításába (most tekintsünk el attól,hogy a be helyett esetleg a ki lenne a helyes .) A németek megtehetik, hogy nem veszik a magyar mézet. Teljes mértékben igazuk is van, ha valóban az a felállás, amit borsod írt. Viszont veszik a japánok. Tegnap hallottam a rádióban, hogy a mangalica mellett ez a másik legfontosabb áru, amit tőlünk vesznek. Mértéke akkora, amire már komolyan lehet alapozni. Akkor majd azt a piacot építjük. Ha a németnek a nagy semmi helyett szükségük lesz esetleg mézre, akkor nagyon jó áron talán tudunk majd adni. De 10 000 alatt ne is álmodjanak. Azért az akácerdők a világon a magyarlakta területeken találhatóak piacképes mennyiségben. Ebben a pakliban ez is benne van: nincs ingyenebéd. Hamisított magyar akácméz után nulla vásárlás, a méhészek 90 %-a tönkremegy, a 10 % -ért elindul majd a licit felfelé. Az árualap növekedésével onnan megyünk lefelé majd, nem innen, ahol most vagyunk. Szerintem pedig nem arról van szó, amit borsod írt. Ez az akácár (ilyen minőségi paraméterek mellett: félig pancsolt) magas a német vevőnek. Lenne olyan ár, amennyiért két hónap alatt kiürítenék a készleteket. Ez a húzd meg, ereszd meg játék. Ki fog derülni, ki bírja tovább. Ha 2016 jó év lesz, akkor egy nagy esés, ha rossz, akkor egy nagy emelkedés az árakat illetően..

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 22:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Nem írok már ide egy ideje, de ennyi ökörséget, mint amit ez a borsod nevű figura összehányt, nem tudok szó nélkül hagyni.
Minek kell ezt a rágalmazást itt eltűrni, hogy "néhány kivételtől eltekintve" szerinte minden magyar méhész csaló?
A "kicsit vegyszeres akácot" és a többi hülyeségeit most inkább hagyom, annyira komolytalan, az egész témához láthatóan totálisan nem ért.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 22:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
kopaszkutya írta:
Érdekes történet ez, nem értjük miért nem kell a" jómagyarméz" és miért kell a "kínaifos", miközben vesszük a kinai drótot, a kínai rostaszövetet, a kínai pergetőt, olajzóból tákolunk "furettót" teherautószürőből egérrácsot...stb.. stb


lenne piaca a magyarnak, csak össze kéne fognotok
már az első hozzászólásomat is ezzel zártam

nézzétek én nagyon nem akarok kereskedőket szidni!
azért sem mert nagyon könnyen átcsap az meg a másik munkájának a lenézésébe

azonban ezt a helyzetet a ti megosztottságotok okozta
mint már írtam, lényegében 50 éve itt ugyanaz van, csak az utóbbi 20-25 évben valakik nagyon eljátszották a piac bizalmát, hitét, ahogyan mondod is a "jómagyarmézbe"

ezt a bizalmat ezek az emberek akik azt elvesztették már nem fogják visszaszerezni, de ami fontosabb: költeni sem fognak rá
ez mind most rátok vár
nektek kell rá költeni és nektek kell azt a bizalmat vissza is szerezni

egymagatok viszont nem fogjátok tudni ezt finanszírozni, az államra meg ne is számítsatok.. csak egymásra!

(és ne Kínával hadakozzatok, mert akkor a kínaival lesztek azonos szinten)

most elbúcsúztam: jó éjt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 21:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Érdekes történet ez, nem értjük miért nem kell a" jómagyarméz" és miért kell a "kínaifos", miközben vesszük a kinai drótot, a kínai rostaszövetet, a kínai pergetőt, olajzóból tákolunk "furettót" teherautószürőből egérrácsot...stb.. stb

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 21:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
Rolcsibácsi írta:
Borsod, ha kereskedő vagy légyszíves magyarázd el, hogy miért nem veszi a felvásárló a kiváló minőségű biomézet sem?


mert magyar

fáj mi?
bocs!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 21:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.07.25. 01:58
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Pest megye
Borsod, ha kereskedő vagy légyszíves magyarázd el, hogy miért nem veszi a felvásárló a kiváló minőségű biomézet sem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 21:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Vannak bajok ezzel a csájna sztorival bőven...Egyrészt ha ennyire nem megy ez a laborosdi akkor csak hülyítettek bennünket azzal hogy meg ne próbáljunk ,,répamézet" avagy ,,nádmézet" termelni mert irgumburgum kimutatják és megyünk a levesbe.Pedig személyszerint nekem is jól jöttek volna a milliók bevallom.A jelen helyzet okán úgytűnikik nem becsületesek voltunk-vagyunk hanem balekok....Azt is furinak tartom hogy mi a kérdés...Senki nem emlékszik(?) arra a cikkre amit meg nem mondom hol de 99% hogy a méhészet -ben olvashattunk kb 2 éve amikoris egy kínai méz(ex-im?)portőr magyarországra látogatott és azt mondta hogy minden tévhitet szeretne eloszlatni, kínában igenis cukoretetéssel termelik azt a sok mézet.A ,,nagyüzemi" méz ,,gyártatását" némileg alátámasztani látszik a hígan elvétel,gondolom kell a hely....mi más lehet a magyarázat?Én semmi más indokát nem látom annak hogy éretlen mézet szedjen el a méhész.

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 21:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
Mortimer írta:
Borsod nem fogadja el, hogy a kínai méz bizonyos százaléka gyárban előállított édesítőszer, innentől kezdve a vita meddő.
Mondjuk pont erről kéne valami olyan igazolás minnél előbb, amit mindenki elismer.


bocsánatot kérek nem én nem fogadom el, hanem egészen pontosan úgy van, hogy a piacnak az a szelete amelyik az olcsót veszi, na azt speciel ez az édesítőszer kérdés nem érdekli (ettől a ponttól meg tiszta pótcselekvés, önbecsapás Kínát mocskolni)

aztán a piacnak meg az a szelete amelyik pedig nem az olcsót keresné hanem a jót, azt pedig túl sokat csaptuk be
őket lehet, hogy érdekelné ha valami fejlődést látnak, de papírból már így is túl sokat kaptak
a német piachoz tehát valami egészen újfajta "bizalom visszaszerző művelet" kéne

(most egyszerűen írjam azt, hogy becsületes szállítót keresnek? ez meg így túl durva..
ám pontosan ennek a kimondása helyett marad a kínaiak indokolatlan szidalmazása )

Emberek normális ésszel nektek nem Kínával kéne hadakozni, hanem a német piac elvesztésén kéne filózni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 20:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Borsod nem fogadja el, hogy a kínai méz bizonyos százaléka gyárban előállított édesítőszer, innentől kezdve a vita meddő.
Mondjuk pont erről kéne valami olyan igazolás minnél előbb, amit mindenki elismer.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 20:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
tibibi írta:
tájékoztatásként közlöm mióta kirobbant ez a kínai mézes dolog egyre több vevőm van.


fenébe is azokkal a labancokkal, igazad van!
minden igaz kuruc feleszik fejente minimum 2kg hazai mézet

pénze az nem lesz rá, de ez most nem is szempont..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 19:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
borsod!

Egyébként te mi a bánatos f@szt keresel itt ? Kinek osztod a marhaságaidat?
Csak tájékoztatásként közlöm mióta kirobbant ez a kínai mézes dolog egyre több vevőm van.
Keresik a Termelői mézet ,mert hallottak olvastak ezt azt tehát mondhatom csak hasznomra vált az egész .
A felvásárlási árak meg majd helyreállnak így is több a méhész mint kellene aki idáig is megélt ezután is megfog.

Ja és ne firkáld tele az összes témát az agymenéseiddel,mert felesleges. :!:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 19:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Sok dologban igazad lehet. Nem tudom milyen minőségűek a kinai mézek, meg azt sem, mi történik a magyar mézzel, mire üvegbe kerül, de ezzel teljesen egyet tudok érteni:
borsod írta:
Közben viszont soha közületek senki sem mondta azt, hogy az az X Kft keveredett botrányba, én neki nem adok mézet. Nem adok mert engem is lejárat, sőt a hazámat is lejáratja.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 19:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
borsod ittasan nem kellene írogatni ide inkább pihenj mert másnapos leszel :re :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 19:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
nata írta:
Lehet nem a németeknek, bár nekem olyan mindegy, hogy az olaszok vagy a franciák fizetnek...


:) a franciának nem leszel elég jó (nekik eddig talán egyszer sem voltál az) az olasz pedig éppen eladna
de persze januárig még bármi megtörténhet..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 19:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
borsod!
Azt gondolom,hogy veled valami nem százas!!!!!
A magyar mézet nem csak a német vette.
Most még nem lesz tiszta a piac addig valószínű senki nem veszi.
Viszont az áruházak polcait előbb utóbb fel kell tölteni.
Ha a hatóság a kinaira kiosztja a büntit azután más szereplőkkel,
de megindul a méz piac.Mivel a lakosságot el kell látni!!!!!
De ezt a nagy okos fejeddel neked is látnod kell!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 18:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 384
Idézet:
Idén megeszitek ti a mézeteket, vagy ha éppen vigadni van kedvetek akkor pálinkát főztök belőle.


Nem kell itt semmit megenni, aki el akarta adni a mézét az megtehette, volt ideje rá bőven. A méhészek 90%-nál már nincs méz. A maradéknál akiknek kevés volt az 1500-as ár, azoknál meg a bankban van legalább 1-2 éves méztermés ára, tehát őket se kell sajnálni. El fogják ők is adni a mézüket januárban. Lehet nem a németeknek, bár nekem olyan mindegy, hogy az olaszok vagy a franciák fizetnek...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 17:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
Tudom, hogy a választ szeretnétek..
Hát erőset fogok írni.
Nem fogok arra törekedni, hogy szép szavakba csomagoljam..

A mai helyzet egy folyamat végállomása. Egy olyan folyamaté, amely régen kezdődött, és sok apró stáción keresztül küzdöttétek le magatokat ide.

Elsőnek is a 90-es évek elejétől kezdődően rendre becsaptátok az egyetlen becsületes vásárlótokat, a németeket.
Amit a 90-es években még csak cukorsűrítményekkel, szirupokkal kezdtetek, azt mára csak tökéletesítettétek.
Ezen ti mindig csak mosolyogtatok. Közben viszont soha közületek senki sem mondta azt, hogy az az X Kft keveredett botrányba, én neki nem adok mézet. Nem adok mert engem is lejárat, sőt a hazámat is lejáratja.


Másodszor (úgy a 2000-es évektől) becsaptátok aztán már itthon egymást is. „Szemét kereskedő milyen sokat keres”, hát ti is részt szereztetek belőle. Már ti magatok is kutyultatok. (itt elnézést attól a néhány fehér hollótól aki nem csinált ilyet, de majd azon, hogy ki lesz ettől a kijelentéstől ideges látni fogjuk, hogy kik itt is a vegyészek)


Harmadszor pedig most már becsapjátok saját magatokat is. Úgy gondoljátok ti még mindig jók vagytok, csak Kína kiszorít benneteket. Miközben az a valóság, hogy a minőségi termékek sehonnét sem szorulnak ki, ám a magyar méz egy német ember szemében ma ugyanolyan lett mint a kínai. (mert az a kínai meg nem annyira szar, mint azt ti hinni szeretnétek)


Ezért ott tart ma ez a történet, hogy mondjuk egy konkrét példát is hozzak: Franfurtban nem tudod a német kereskedőt meggyőzni arról, hogy ő miért a magyartól vegye és miért ne mondjuk lengyeltől (aki behozza a sok kínait és kis ukránt is) hisz a német a lengyeltől végtére is ugyanazt kapja mint kapná tőletek, csak töredék áron.

Ezért most az van, hogy a magyar bolti vásárló olcsót fog venni (értsd kínait) a német vásárló meg nem ismer közületek egy olyan valakit se, akinek hinne, akinek a szavában bízni merne.
Azért ez is egy eléggé nagy szégyen ám, vegyétek hát észre! (azt mondja az egyik legnagyobb vevőtök, hogy ti mind lényegében gazemberek vagytok? És ti nem magatokat vizsgáljátok hanem a konkurenciát mocskoljátok?)

Úgyhogy kérem a rablási folyamat végéhez érkezett.
Idén megeszitek ti a mézeteket, vagy ha éppen vigadni van kedvetek akkor pálinkát főztök belőle.

Na most utálhattok engem.
Csak tessék csak tessék..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 17:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Sajnos ez a kínai mocsok mindenütt ott van.Nem tud venni az ember egy normális szerszámot,mert minden Kínai.Még ha minőség lenne akkor elfogadná az ember.Szerintem ez a beígért sárga veszedelem.Mindent silánnyá és elfogadhatatlanná tesznek.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 17:03 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
borsod írta:
Cerena Kína olyat szállít, amilyet te rendelsz.

Borsod! Ennél fényesebb bizonyítéka annak, hogy ez a valami laboratóriumi termék, nem is kell. Ebben a relációban nekem semmi félnivalóm nincs a kínai konkurenciától. A dél-amerikai (brazil) méz már egészen más tészta.
borsod írta:
Cerena van neked bio minősítéssel rendelkező mézed?

Nincs. Ugyanis a biomézért a sokszorosát kellene érte adni, mint a kommersz méznek. Mármint a biomézért. A bio minősítés teljesen mást takar, mint a bioméz. Ebbe most nem mennék bele. Nekem fontos az, hogy az üvegben az legyen, amely kritériumoknak az megfelel. Hosszú távon gazemberségből megélni nem lehet!
Elnökünk jól írta le: a méz versenyezzen a mézzel. Hozzátenném.: a nevesincs termék pedig felőlem a nevesincs termékkel versenyezzen, ha akar. A lényeg, hogy a megfelelő megnevezéssel. Ugyanis nem tudom azt elképzelni, hogy ha a német vásárló elmegy Audi Q7-est vásárolni, kifizeti az árát, és a kocsi átadásakor egy Trabantot kap, akkor azt úgy simán lenyeli, még az árkülönbözetet sem kéri vissza. Nyugodj meg, lesz arra vonatkozó szabályozás, hogy minek kell minimum benne lennie a méznek nevezett termékben. Aztán, ha Kína ezt is valóban ugyanennyi mennyiségben elő fogja tudni állítani, akkor én elmegyek horgászni. De lehet, hogy az almát is majd onnan kell behozni, mert nem lesz itthon, ami beporozza. Igaz a technológiát is lehet onnan importálni, hiszen Kínában már vannak területek, ahol méhek hiányában ezt az embereknek kell megtenni kis ecsetkékkel. Valószínűleg a nektárt is így szívogatják ki a virágból kis üvegpipettákkal. Ha még így is olcsóbb, mint az általam termelt méz, akkor ez van. Olyan helyen nem szabad erőltetni egy tevékenységet, ahol az nem gazdaságos. Pontosabban nevesincs akármit mi is elő tudunk állítani végtelen mennyiségben. De nem biztos, hogy annyiért , amennyiért a kínai. Ha a fogyasztónak az kell, akkor hajrá!

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 15:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Dehogynem! Súlyos politikai okok sejthetők a háttérben. Nincsenek ellenünk, de velünk sem. Kimondatlanul, de tesznek magyarországra nagy ívben, négy évben gondolkodó, beszűkült agyú politikusaink, azért az elmúlt pár évben oda kakiltak arra a bizonyos asztalra, amiről ennénk mindnyájan. Mert hát ugye folyamatos szabadságharcolni kell :lol: esszem-fa..om megáll. Sajnos a keleti nyitás Döbrögiéknek még nem sikerült, de én tudok egy nekik egy utat donyeck irányában.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 14:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
Rolcsibácsi mikor vásárolt a magyar ember utoljára "minőséget"?
Mikor vett utoljára nem agyon autibiotikumozott csirkét? Mikor vett utoljára nem dobozos tejet? Mikor vett utoljára magának rendes ruhát? (és nem a turkálóból a kidobott angolt)

Mikor vett utoljára egyáltalán rendes kenyeret?

Tévedtek ha azt hiszitek, hogy a CBA-s árak négyszeresén, hétszeresén a házhoz jövő vásárlóknak el fogjátok tudni adni a mézet.

Nade mi van a német piaccal?
Ma csak az adhat nektek rendes árat.
Hát miért nem vásárol a német?

Erre miért nem keresi senki se a választ??????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 14:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.07.25. 01:58
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Pest megye
Kínai méz vagy nem kínai méz, csak legyen a pontos eredet feltüntetve a címkén aztán majd a vásárló eldönti, hogy a magyart vagy a kínai "méz"-et veszi. Aztán majd akkor a vásárlónak is elmesélheted hogy miért jobb a kínai.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 14:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
index.hu címlapon a mézkérdés!
http://index.hu/gazdasag/2015/11/27/meh ... ai_mez_eu/

Milyen szép példa az engem leliberálisozó barátunknak.
Ím a liberális index ugyanazt a sületlenséget írja, mint amit ő is hisz..

Csakhogy úgy lettünk nagyhatalom, hogy az index.hu a grafikont bevételre csinálta és nem tonnára
Ezzel olybá tűnik, mintha hozzánk igazodna az EU-s piac, azt a magyar helyzet diktálhatná, pedig ez nincs így
Másrészt pedig idén nem vásárol a német, ennek tényleges okairól pedig egy szót sem tudtunk meg..

Talán a német sajtómunkásra költött pénz többet hozna a konyhára.. (mint a hazai liberális sajtómunkás további hergelése)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 13:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Borsod, szerintem Te csak fel akartad pezsdíteni a fórumot ;) Az a szerencse, hogy komolyan írtad, mert viccnek már durva lenne. :lol: Jobban hiszel a kínai termékben, mint a "hazai" viszonyokat Nálad vélhetően jobban ismerő helyiek. A belpiaci mézek túlnyomó része általuk is beismerten hamisítvány. Látni videókon, hogyan "termelik" a mézet némi rizssziruppal dúsítva, hígan pergetve, vákumos géppel beállítva a víztartalmat. Utána filtráció stb. Igazi "gyártási" folyamat. Ez a fájint kínai méz? Vagy hirtelen kínai kisméhészek és feldolgozók tömege állt át a minőségi termelésre, persze változatlan árszínvonalon? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 12:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.26. 12:28
Hozzászólások: 39
horváth írta:
Borsod! Te azt hiszem LIBERÁLIS vagy. :ut


sokat ismertem közülük, főleg a 90-es évek elején (sokat veszekedtem is velük akkor)
nos az összes ma a JOBBIK-ban van.

amúgy itt is megállapítottam, hogy nem leszek politikus
eddig ugyanis egyedül csak Bükk szólt értelmeset, az összes többit viszont egyenesen felháborítja a VALÓSÁG!

éltek a kis mesétekben, a politikusotok hálás is nektek ezért, aminek aztán az a hatása, hogy semmiről sem tudtok..
na körkérdés!
Ki tudja mennyiért lehet ma Brazil biomézet venni? Önköltségen mennyiért teszem azt az asztalodra?

Jah látom a kínai árakat is már az alibabáról nyomoztátok :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 12:34 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.10. 16:58
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Somogy megye
Borsod! Te azt hiszem LIBERÁLIS vagy. :ut

_________________
Nem biztos, hogy az a rossz akit annak tartanak,
hanem azok, akik rossznak tartják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 10:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
De hiszen még a fát is mi adtuk a kínaiaknak, most olvasgatom :ut, lehet hogy a saját fegyverünkel lőnek minket fejbe?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 10:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Na ja,most akkor van egy kereskedőnk aki szerint "szutyok" a kínai méz,és borsod- aki szintén érdekelt valamilyen
formában a szakmában-meg egyenesen magasztalja ugyanazt.Bizonyára eltérőek az érdekeik.
Az igazság meg talán valahol középen lehet.
borsod,megjegyzem az USA-nak köszönte szépen nem kellett a kínai műméz,az EU meg benyelte mert más nem volt a
piacon.Eddig!

Pusztán kizárólag a kínai mézre hivatkozni,vagy kenni a probléma gyökereit téves szerintem.
A magas mézárak világszerte fölpörgették a méhészeti termelést,na meg a hamisítást is.
Mára ezek a kapacitások meghaladják a fogyasztást....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 10:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
borsod!
Te vagy jól fizetett provokátor vagy ! Vagy felvásárló!
Akinek bele... az üzleti tervébe.Életed végéig etesd a
családoddal(ha van)a kínai labor végtermékét.Ha olvasni
megtanítottak volna akkor tudnád értelmezni,hogy mi a MÉZ!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 10:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Borsod!

Irritáló egy fickó vagy! Az a gyanúm, hogy tört magyarságot az importban betöltött pozíciódra utal! Légy szíves ne írd tele a fórumot a kínai mézet éltető hülyeségekkel, mert még valaki talán el is hiszi. Ha állítasz valamit ahhoz legyen arcod és alátámasztásod, másképp csak egy kis hitelrontóként tetszeleghetsz. Amúgy a silány, utólag érlelt méz és a hamisítvány közt van némi különbség, de ezt neked "szakértőként" tudnod kellene. Ipari méznek ugyanis a méheket sose látott mézet hívjuk, Kína ennek előállításában jeleskedik!
Amúgy szerinted Kína képes lenne akár csak saját magát is eltartani valódi mézzel?!
A másik kolléga ( nevét megjegyzésre nem méltattam ) meg hogy éltetheti az etetéssel dúsított "nevenincs mézet"?! Szánalmas, hogy egyesek termelni nem tudnak, ezért pancsolniuk kell a portékát! Meg próbálunk marketinget teremteni ennek a szutyoknak?! Ha külsős olvassa ezt, akkor itt hívnám fel a figyelmet, hogy a MAGYAR MÉHÉSZEK MÉZET TERMELNEK!! Akik pancsolnak azoknál csak a méhészeti tudás hiánya keveredik a kapitalista kapzsisággal.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5740 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 115  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.