Pontos idő: 2024.04.26. 22:14

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 83  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 13:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nem szép dolog szeget verni élő fába!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 13:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Sziasztok!

Egy pár napja találkoztam ezzel a táblával, 4db szeggel kiütve, kicsit meglepődtem. Mit szóltok hozzá?

http://kepfeltoltes.hu/161003/IMG_20160922_151054_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.04.08. 09:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Akkor félreértettelek, köszi a pontosítást!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.04.08. 02:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Természetesen a megfelelő okok miatti tiltás teljesen rendben van. Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a képtelen okok miatti tiltás nagyon nincsen rendben. Neok vízi szervezetekre, természetes beporzókra gyakorolt hatása megfelelő ok. De képtelen ok a szermaradék képződése miatti tiltás.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 21:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
cerana írta:
A nem Nozémás természetes beporzókat ebben az esetben nem veszélyezteti az adott neo, tehát nincs alapja a betiltásnak.

Ha a N. Ceranae alkalmazkodóképességére, virulenciájára gondolunk, akkor bajban vannak az egyéb beporzók is. A poszméheknél nagyobb gondot is okoz:
http://graystock.info/publications/emer ... gers-2013/
De talán ennél is problémásabb a vízi élőlényekre való hatásuk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 15:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Tomipapa!
Úgy tűnt, hogy számon kértem? Erről szó nincs, csak leírtam azt, ami a témával kapcsolatban eszembe jutott. Az apropó az a képtelenség volt, hogy egy növényvédőszert azért tiltanak be, mert a mézben szermaradékot képez. Nekem sokszor tűnik úgy, hogy az egyes döntéshozóknál elment az ész otthonról. Lásd túlmelegített méz sütő-főző mézként történő előírása. Én azt is kétségbe vonom, hogy jogos a neok betiltása, ha (!!!) csak a beteg méhek esetében (Nosema ceranae-val erősen fertőzött) éri el a toxikus hatást. Hiszen betiltani ökológiai veszélyeztetés esetén lehet. Az nem lehet indok, hogy ebben az esetben pl. fumagillin szermaradványos mézet lehet csak előállítani. Feltételezve azt, hogy fumagillin etetésével megakadályozható a toxikus neo koncentráció kialakulása a méhegyedben. A nem Nozémás természetes beporzókat ebben az esetben nem veszélyezteti az adott neo, tehát nincs alapja a betiltásnak. A dolog fordítva is igaz: nem lehet betiltani a fumagillin használatát a méheknél általánosan, hanem csak az élelmiszert előállító méhek esetében. Tehát ha valaki a szaporításhoz akarja használni, akkor neki milyen jogcímen tiltják be a használatát ? Erről egyszer már váltottunk néhány szót.
Ezen kívül arra akartam felhívni a figyelmet, hogy szerintem sokkal nagyobb probléma az, hogy napközben szabad permetezni. Hiszen szerintem sokkal kevesebb hatóanyag használható így kockázatmentesen, mint amennyinél a szabályok ezt lehetővé teszik.
Rajtad semmit nem akarok számon kérni, csak a méhész és "növénytermesztő" értelmes párbeszédéhez szerettem volna néhány saját tapasztalattal hozzájárulni. Talán egyszer majd ez a jogszabályokban is megjelenik.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 14:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Cerana!

"Dühöngésem" nem a thiacloprid-használat védelmében történt, hanem egy jelenség kapcsán, mely egyre gyakoribb a fórumokon, s eszerint a közvélemény szintjén is.

A thiacloprid hatóanyagról aránylag széles merítést igyekeztem adni a másik fórumon, ha figyelted, ott sem a repce virágzásának idején történő használat támogatására. Igyekeztem korrekten felhívni a figyelmet a Nosema ceranae és a neok szubletális dózisának lehetséges összefüggésére is, nem megfeledkezve az egyéb hatóanyagokkal kapcsolatosan tapasztalt (?), lehetséges (?) szinergizmusról sem. Nem engem kell meggyőzz a feltételezett, vélt vagy tapasztalt kockázati tényezők felől...

Sajnos (vagy szerencsére?), nem mi vagyunk döntési helyzetben, nem mi vagyunk a jogalkotók és jogalkalmazók sem. Mi a jognak alanyai vagyunk. Veled mindig nagyon szívesen elbeszélgetek bármilyen -minket érdeklő és érintő- témáról, de kérlek, ne rajtam kérdd számon bármely hatóanyag használatának engedélyezését, vagy korlátozását.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 12:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Tomipapa!
Dühöngésed témakörében van egy óriási filozófiai kérdés. Történetesen a tiakloprid használatának tiltása olyan kritérium alapján, hogy a mézben túl magas szermaradványt találtak. Na ez az a pont, amikor én, mint méhész is azt mondom, hogy ez alapján nem lenne szabad betiltani a használatát. Ugyanis nem kötelező repcemézet termelni. Felvetődik azonban, hogy akkor miképpen ártalmatlanítsa a méhész, és kinek a költségére az ilyen mézet ? Szerintem a vegyszergyártóknak kellene ebben az esetben állnia a cehhet. Sajnos azonban arra én is tudnék példát mondani 2011-ből a saját méhészetemben, hogy tiaklopridos nappali permetezés hatására az összes kijáró méhem eltűnt. Ez a kategória viszont a betiltás indokoltságát támasztja alá. A post hoc ergo propter hoc nyilván ebben az esetben sem feltétlenül igaz, de acetamiprid esetén nálam még nem fordult elő eltűnés. Pedig én az eltűnés előtti napokban hagytam abba a Fumagillin adagolását anno. Vagyis a ceranae és neo együttállását már nem csak én hangoztatom, van rá bizonyíték is. Talán a szubklinikai hatás lehet a tiaploprid esetén a hunyó. Ez megérdemelné az alaposabb utánajárást. Addig is nappal talán az acetamiprid lenne a megoldás. A taufluvanilát nagyobb töménységben, hidegebb időjárás esetén szintén szubklinikai hatásból származó méhelhullást tud előidézni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 10:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Lisztes írta:
Sárgállik a repce és egész délután zúgnak a permetezők a határban. :merg


S hogy ennek mi a köze a sajtófigyelőhöz, azt nehezen vagyok képes felfogni.

Most illusztrálnám, miként lehet áthozni a témát a neki megfelelő helyre. Itt dühönghetünk kedvünkre, egyikünk a permetezőgépekre haragudva, a másikunk meg a mentalitást szemlélve...

Ha már átjöttünk, akkor magyarázza már meg nekem, miként gondolja, hogy az olyan ostoba paraszt, mint jómagam, miként lenne képes a határban zúgó permetezőgép nélkül a termését, s azzal a jövedelmét, megélhetését megvédeni? Az az igazság, hogy nekem némi előképzettségem van ugyan ahhoz, hogy képes legyek méhkímélő módon végigzúgni a sárgálló repcetáblámon, de higgye el, a többi paraszt sem virágos jókedvében, úri huncutságból permetez a földjén, azért meg végképp nem, hogy a szegény méhészt bosszantsa. Dolgozik a parasztja, a saját érdekében a növényvédelmi tevékenység tárgyában is kénytelen képzni magát, köteles növényorvost alkalmazni, s mindezt azért, mert szeretne talpon maradni.

Ideje lenne a fölösleges hangulatkeltés és dühöngés helyett megkeresni és megtalálni az együttműködés, a kölcsönös előnyök mentén fellelt konszenzus lehetőségét. Ha az ostoba parasztja ellehetetlenül, s nem képes gazdaságosan repcét (meg gyümölcsöt, mustárt, retket, facéliát, napraforgót stb.) termelni, akkor nem azt termel, s akkor a bölcs, előrelátó és méheiért aggódó méhész eléri ugyan a célját: végre nem mérgezi az ostoba parasztja a méheket, viszont a bölcs, előrelátó és aggódó méhész méhlegelő nélkül marad. Mert némely bölcs, előrelátó és aggódó méhésznek általában csak a túlfejlett egója, túltartott méhállománya van, legelője meg nemigen.

Azt pedig végképp ne gondolja, hogy e szózatom méhészellenes indíttatású. Ellenkezőleg: a leginkább méhészbarát attitűd, mert meggyőződésem, hogy párbeszéd nélkül egyik fél sem marad életképes, konszenzus nélkül, egymás létét szándékosan ellehetetlenítő, konfrontatív szándékkal egymás mellett gazdálkodni pedig nem lehet. Annak a háborúnak nyertese nemigen, viszont nagyon sok áldozata lenne, s abban sem vagyok biztos, hogy belőle a méhészeti ágazat kerülhetne ki egyedüli győztesként.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.04.01. 06:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.08.29. 09:19
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B.
Üdv Mindenkinek!
Kunadacson ismer valaki keretgyártót?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 21:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.06. 20:27
Hozzászólások: 153
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye
Üdv!
Keresném pm-ben a képen látható konténer gazdáját, vagy azt az embert aki ismeri a tulajdonosát!
Segítségeteket előre is köszönöm!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 19:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
2015 Szeptemberben el lett égetve egy család méh . Rá 2 hétre megvolt a jegyzőkönyv a kifizetéshez .
4 hete hívom az állatorvost , hogy nem igazán kapkodnak a kifizetéssel .Azt mondta utána néz. Ok !
2 hete felhívom mi újság van megtudott -e valamit . a válasz : Igen megvan a papír csak ELAKADT !
Kérdezem én mi az hogy elakadt ? Hát véletlenül bent maradt a fiókban de már tovább küldtük..
Na de jó !
Ha én kések egy parkoló csekkel 5 napot , nem 5 hónapot akkor nekem hány szorosát kell fizetnem ??
Nevetséges !


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 10:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
És ez?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 08:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Orosházi Szuperinfo


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 23:14 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Hát aki 1300 -ban üvegezi az akácot annak tényleg elmentek otthonról.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 22:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Van baj nálunk is. Kiüvegezve, cégekhez és házhoz is kiszállítva adják az okosok az akácot 1300, a vegyest 1000 forint / kilós áron. Sírnom kell. Én meg nézem a mézem 2000 -ért a boltomban. De nem lehet nekik megmagyarázni, hogy felvásárlói ár + üveg és lapka + cimke, munka meg takarítás ... ADD LE 1100-ért és mindenki jobban jár! :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 21:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Hát amíg a házaknál a mézet úgy adják el hogy 200 ft a piaci árhoz képest akkor miről is beszélünk?Ez az ár képzés.5 piacos kolléga 20 háznál értékesítő.
De ez a kapitalizmus.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 13:31 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Csordaszellem még mindig él :mrgreen: .

Fenyob!
Igazad van, a helyi piacok eszembe sem jutottak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 13:14 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Engem egyesek telephely választása borít ki.
15 éve költöztem az erdő szélére,akkor egyedüliként.
Most mire műútról beérek(600m) 5(!) méhészet előtt haladok el.Egyikről átlátni a másikra oly közel
vannak,persze lenne hely máshol is az erdőbe.
A főhordások között sokszor nem lehet a méheket kezelni a kutatás miatt.
Nyárvégén meg beindul a rablás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 10:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
De Robi én kijelentettem és tartom is, hogy konkurencia, nem a mézárat nyilván nem tudják befolyásolni, maximum ha értékesít a helyi piacon tuti aláver a már több évtizede ott áruló méhésznek mondván neki úgy is megéri, tehát lokálisan mégis meg tudja bolygatni a helyzetet.
A 10-20 családosok már kipakolnak azért a méhlegelőkre ( és egyébként az ő szemszögükből ez a normális én is kint voltam már 2003-ban az első 20 családommal is akácon,napraforgón) egyre több a "helyvita". Van támogatás, keresik az eszközöket, mindennek hosszabb az átfutási ideje, pl ha nem gondolkodsz időben nem bírsz keretlécet venni, holtszezonban 3-4 hónap egy pergető, pedig rengeteg a gyártó, ha jól láttam 3500 Ft körül van 1 kg műlép, ezeknek is van oka....
Most nem méhészkedni érdemes elkezdeni, hanem eszközt gyártani... :-)

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 09:04 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
maciur írta:
Soha nem fognak konkurenciát jelenteni a "nagyoknak".
Nem ök nyomjàk le a mézàrakat.


Ilyet nem is jelentett ki senki.
A nagyok egymás konkurenciái, mikor például virágzás közben, egy amúgy, még épphogy elfogadható hordás közben, oda ballag vagy 250 családdal, mindenkinek megáll a mérleg, jó esetben egyenleg marad.
Pár nap alatt a kár százezrekben mérhető, de inkább többen, (nagyokról beszélek) mondjuk 150 családról akinek még berakhattak volna vagy 15 kg mézet, az ugye 20 mázsánál is több.
Szóval egyik- másik ki tud cseszni sok emberrel, nem arra gondolok csak, hogy sok a méhész! Ilyenek régen is voltak, mentek egymás nyakára, főleg naprán, aztán meg ugye nyúlós.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 00:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Szerintem meg nincs több hanyag méhész a hobbistàk között sem mint a profi sokcsaládos méhészek között! Nagyon sokan lelkiismeretesen csinàlják es kezelik a csalàdjaikat. Sikeresen azzal a 10-20-30 csalàddal. Soha nem fognak konkurenciát jelenteni a "nagyoknak".
Nem ök nyomjàk le a mézàrakat.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.11. 16:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
fenyob írta:
Akik valamit konyítanak a szakmához azok azért tudják, hogy 99%-ban atka, de a kolléga szerint az nem lehet, mert ő kezelt atka ellen!!


Ja. Én is kérdeztem anno egy ilyet, hogy: Aztán hányszor?
Azt mondja:Háromszor
No mondom az nem sok, de hány naponta?
Ezt a kérdést először nem is értette.
Aztán kibökte, hogy: hetente.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.11. 15:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Csak mire kipusztul az állományuk lehet lefertőznek tucat más méhészt is. Nagy bajba kerülhetnek azok az évtizedek óta sikeresen méhészkedő kollegák is, akik szokás alapján méhészkednek és gyógyszereznek. Tartok tőle, hogy nem csak a férgese fog pusztulni. Idei eladás kapcsán is beszéltem sok kezdeni óhajtó embörkével. Tisztelet a kivételnek, de a gyors meggazdagodást sejti mindenki. Azt gondolják, hogy ha te elértél valamit 100-200 családdal tizenév alatt, akkor nekik is ez törvényszerűen menni fog, méghozzá azonnal.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.11. 08:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Bogaras írta:
devil írta:
Beszéltek mindenfélét...azt viszont nem hogy hiába a sok méhész,méhtartó a megtermelt méz nem nől,sőt a sok család önfenttartása miatt csökken vagy csökkenni fog....tehát nem arról van szo hogy olyan sok mézet termelünk hogy ihaj.....


Nem tudom kinek a fejében van sötétség és kiében gyullad ki végre a villany. De már párszor elmagyaráztam, ha van egy kondér pörköltem akkor 10 cimbivel jól lakunk belőle, de ha mind a 10 hozza az asszonyt is akkor csak megkóstoljuk. Van egy méhcsalád eltartó képessége az országnak. Ebben az országban átlagosan x mennyiségű nektár , virágpor van ami y családnak elég. Ha növeled a méhcsaládok számát akkor az elvehető méz lesz kevesebb, mert a több család saját igényeit kell először kielégíteni. Ez nem egy ipari gyártósor ahol nagyobb termelésbe kezdünk vagy építünk egy új szerelő csarnokot. Ennek itt ez a vége. Pár év és majd a természet leszabályozza a méhészek és méhcsaládok számát. Sok mezg. ágazat volt ilyen helyzetben , most a méhészet van itt.


Kemény idők jönnek, és nem irigylem a főállású kollégákat, de amíg van valamilyen mézár és van aki veszi a mézet, sőt ki is fizeti addig talán nem kell nyulakat tenyészteni a kaptárakban. Azt már többen leírták, több fórumon elhangzott, sőt aránylag egyszerű paraszti ésszel is belátható, hogy az árakat a globális piac mozgatja, emellett persze a kereskedők is igyekeznek ilyen-olyan trükökkel mindig nagyobb haszonra szert tenni.

Egyébként tessék bezárni a hogyan kezdjek méhészkedni topicot!! :) :)

Természetesen a kérés nem komoly, csak az a baj, hogy ez nem vicc. Most már azt gondolom, hogy minden újabb 5 családos hobbi méhész, kezdő megélhetési méhész is komoly konkurenciát jelent, mert rengetegem kezdtek el méheket tartani az utóbbi 4-5 évben, azért szerencsére 1-2 szezon után a méhészeti analfabéták szögre is akasztják a kaptárszolgát, mert rá kell jönniük, hogy mégsem olyan jó buli ez a méhészet, meg azért az atka, nosema is besegít... Most kezdtek el bejelentkezgetni nagy csodálkozva a facebook méhészcsoportokba is a "fene tudja mi lett a méheimmel, eltűntek a kaptárból" méhészek.
Akik valamit konyítanak a szakmához azok azért tudják, hogy 99%-ban atka, de a kolléga szerint az nem lehet, mert ő kezelt atka ellen!!

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 13:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Egy jó kis "újságcikk" részlet..kár,hogy nincs Tücsök és bogár topik,mint anno Ludas Matyi-ban. :lol:

"Mibe kerül az igazi magyar méz?
A 2014-es esztendőben kilónként 1800 forintért vásárolták fel az értékes akácmézet. A tavalyi termés idei ára ellenben csak 1200 forint. Ez nagyjából a végtermék előállításának az önköltsége, hiszen a méz árát befolyásolja a szállítás, a családok etetése, a kaptárok vagy műlép beszerzése. Miközben a méhészek a saját áldozatos munkájukat jóformán nem is számolják."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.29. 09:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Meg csak nézni a mérlegüket....

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.27. 20:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Ebből az árból 250 családos méhészet komplett ZümiSzürcsizhető, automata központtal, cakkpakk! És akkor amikor akrn napi több etetés-serkentés is van, te közben otthon nézheted a tv-t a családdal. Szóval vicc ez az "önjáró", vagy a hirdetésben gépelték el az árát!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.27. 19:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 713
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Ezeken az etető berendezéseken csak nevetni tudok. Kell egy 120-as hordó, egy jó molnártalicska, meg egy literes kancsó, ja meg 40 perc és meg van etetve a 90 család! Ja és itt nem romlik el semmi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.27. 10:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Mostani méhészújságban olvasott hírdetés igazán kiverte a biztosítékot nálam....önjáró kaptárlift és etető kombo 650 000 ft ezt a gerinctelen rablást(nem vagyok hajlandó ilyen esetekben tiszteletben tartani senkifiát) mert ugyan általában azt gondolom hogy mindent áruljanak amennyiért akarnak majd a vevő dönt...de ez túl van az ingerküszöbömön.Mert tudjuk hogy a méhészeknek rengeteg semmirevaló használhatatlan kütyüt el lehet adni és hajjaj mennyit el is adtak már...

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 20:24 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
H.apci írta:
nagy tapasztalattal nagyon időigényes fő állás mellett eredményesen.


Ja, 30-40 családdal. Felénk ez a felhozatal , akinek tényleg nagy tapasztalata az mind főállású szép állománnal, legfeljebb télen érnek rá.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 19:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Nem tudom, nem értek hozzá. Sokan méhészkednek nagy tapasztalattal nagyon időigényes fő állás mellett eredményesen. Ha a főállásukat elveszítik, és kapnak egy korrekt ajánlatot, biztos, hogy el sem gondolkoznak rajta? Szerintem ez is csak Magyarországon, a magyar mentalitás miatt nem tud működni. A pénzes vállalkozó éhbérért akar csúcsminőségű munkát, aki meg elszedődik, igyekszik minél kevesebb munkával kihúzni a munkaidő végéig. Hogy mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás nem tudom.





H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 18:48 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
[quote="H.apci"]Csak az a kérdés, megtud, és meg akar-e fizetni egy nagy szakmai tapasztalattal rendelkező méhészt. A mai bizonytalan helyzetben ez az állás állandó biztos jövedelmet jelent a méhésznek, mellette csinálja a sajátját. Biztos, hogy nincsenek rá jelentkezők?


H.apci

Bisztos! Ilyet nem találni, időben kivitelezhetetlen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 18:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
hát azért ez erős összehasonlítás volt.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 18:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.25. 18:48
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Hajdú- Bihar
fiatal méhész írta:
úgy álltak hozzá amennyit fizetett.....


Szia!

Mit szólnál ha szállításkor nem szólna a segítség, hogy lepakolás után zárva maradt egy pár kaptár, mert nem azért fizettél??!

_________________
1/2 NB.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 17:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
H. apci: nem rajtam múlott, főleg ha ő kitalált valamit a méhészetben, és nagyon nem értett hozzá sosem voltak méhei, emberek úgy álltak hozzá amennyit fizetett.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 17:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Csak az a kérdés, megtud, és meg akar-e fizetni egy nagy szakmai tapasztalattal rendelkező méhészt. A mai bizonytalan helyzetben ez az állás állandó biztos jövedelmet jelent a méhésznek, mellette csinálja a sajátját. Biztos, hogy nincsenek rá jelentkezők?


H.apci

Fiatal méhész, nem lehet, hogy te sem tettél meg mindent?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 17:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
Én dolgoztam nagy méhészteben 1800 család ment vándorolni konténerben de méze meg annyi volt mint akinek 150 család..... nekem már előtte voltak méheim tehát nem volt kérdés, csak kiprobáltam fiatal vagyok pénz mindig jó... :D de 4 hónap után elég is volt:DDD ot csak veszitettem volna


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 17:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
A méhészet kézműves szakma. Ezért nem hiszek abban, hogy a nagy tőkével, de szaktudás és szakmai gyakorlat nélkül elinduló méhészetek tartósan elégséges mennyiséget és jó minőséget termelnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 12:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Ez a szerencsénk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 11:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 384
Két fajta méhészeti szakmunkást lehet megkülönböztetni. Az egyik akivel kín-szenvedés a munka és alig van józan pillanata. A másik meg ügyes, szorgalmas, tanulékony, aztán 2-3 éven belül már a saját tulajdonú méhészetében fog dolgozni. Ezért nehéz alkalmazottakkal szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 10:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
A jó oldalát illetve a lehetőséget kell nézni: itt a nagyszerű alkalom, hogy a "szakmához értő szürkeállomány", aki esetleg fiatal, tehetséges de tőkeszegény, elszegődjön a sikeres vállalkozó szuper méhesébe jó fizetségért. Mint a mesében... :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 09:47 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Arisztaiosz írta:
Olyankor a felhagyott vállalkozás környezetében akár alacsony áron is hozzá lehet jutni felszerelésekhez, méhcsaládokhoz.


Ilyet már láttam, kettőt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 00:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
nata írta:
Éppen ma hallottam, hogy a településünk legnagyobb vállalkozója(150 alkalmazott, 1 milliárdos bevétel) méheket vesz. Már vett is pár tanyát telephelynek. :shock: Van akinek semmi se elég? :?


Kedves Nata!

Nem tudom, mi végre tetszik dühöngeni? Nem bízta ugyan a világhálóra, hogy településének legnagyobb virilistája eredetileg miben "utazik", de végtére nincs is ennek különösebb jelentősége. Ha ez a vállalkozó valóban ilyen bruttó bevétellel és ilyen létszámú "humán erőforrással" működött eddig, az arra bizonyíték, hogy képes a piacgazdaság keretei között hatékonyan működni. Ha ezidáig nem a mezőgazdasági ágazatban tevékenykedett, akkor sem érthetetlen a szándéka, ha figyelte, honunk legnagyobb mezőgazdasági vállalkozói általában a pénz világából kerültek ki. Miért lenne ez másképp szűkebb honában? Ha vállalkozójuknak van elég pénze, képes megfizetni a szakmához értő szürkeállományt is, ha pedig azon igyekezne spórolni, ez a kirándulása a méhészetbe nem lesz túl hosszú életű. Ha emlékszik, egykor egy más ágazatban tevékenykedő, tisztes vagyont akkumuláló vállalkozó korának egyik legnevesebb méhészét alkalmazva hozta létre az ország akkor legjobban felépített, legépesített, sikeres méhészeti vállalkozását.Talán azt sem kell bizonygatnom, hogy hazánk ma legnagyobb méhállományát sem kizárólag a tulajdonosok gondozzák, tehát láthatóan a méhészkedés folytatható vállalkozási formában is.

Száz szónak is egy a vége: fölösleges azon boronganunk, hogy a tőke keresi a profittermelő területeket, s érthető módon legkisebb befektetést igénylő, ám a leggyorsabban és leghatékonyabban megtérülő területek felé áramlik. Eszerint a méhészet még mindig jó befektetésnek számíthat, különösen annak szemében, aki eddig csak kívülről szemlélte, s esetleg nincs teljesen képben az utóbbi évek változásai tekintetében sem. Azon meg végképp kár túl sokat agyalni, hogy vannak olyanok, akiknek semmi sem elég. A pénz már csak ilyen, abból soha nem lehet elég. Ami pedig a befektetés gazdaságosságának lehetőségét illeti: az idő és a tapasztalat nagy úr, ha vállalkozója gazdaságosan képes méhészkedni, akkor tovább méhészkedik, ha nem, villámgyorsan kivonja a tőkét erről a területről. Olyankor a felhagyott vállalkozás környezetében akár alacsony áron is hozzá lehet jutni felszerelésekhez, méhcsaládokhoz. Amennyiben a vállalkozás sikeres, képes lehet hozzájárulni a "vidék megtartó-képességéhez", kenyeret adva azoknak, akik az önálló méhészkedést tőke vagy önbizalom híján elkezdeni sem merik. Én a méhészeti ágazatot a tőkeerős, befektetni és számolni képes és hajlandó vállalkozóktól féltem a legkevésbé.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 21:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.15. 09:59
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Csongrád Megye
Sziasztok én csak ritkán szoktam be írni de, úgy látom, hogy nagy ügy miatt ismét megszívatnak minket, mindenkinek boldog újévet és nehéz kaptárakat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 21:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.01. 16:20
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: JNSZ-Abádszalók
nata írta:
Éppen ma hallottam, hogy a településünk legnagyobb vállalkozója(150 alkalmazott, 1 milliárdos bevétel) méheket vesz. Már vett is pár tanyát telephelynek. :shock: Van akinek semmi se elég? :?

Nem tudom nata Te merre laksz,de nálunk is ez van.
150-200 család konténerekben,minden bevásárolva,mindenből a "legjobb" és új.
Csak az "úriember" a gerincet nem ismeri.Hírből sem.
Üdv Jimmey


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 19:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
Néhány évvel ezelőtt hallottam egy országos hírü méhésztől egyik előadásán:" Méhésztársak! Más pöcsével csak csalánt verni jó!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 19:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
az ilyennek sosem lesz jó bevétele mert nem ért hozzá meg sosem fog hozzá érteni....majd kiadja embereknek akik szarnak rá azt se tudják mit kell csinálni....istenem...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 14:40 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
A marha.... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 13:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 384
Éppen ma hallottam, hogy a településünk legnagyobb vállalkozója(150 alkalmazott, 1 milliárdos bevétel) méheket vesz. Már vett is pár tanyát telephelynek. :shock: Van akinek semmi se elég? :?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 83  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.