Pontos idő: 2024.04.25. 12:09

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 253 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.25. 18:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Üdv!
Olyan kérdésem lenne,hogy frissen szült szoptatós kismama ehet-e mézet? Tudom,hogy babáknak 1 éves korig nem ajánlott, de kismama ehet?
Fontos lenne.
Köszi!

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.19. 13:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
http://index.hu/tudomany/2010/10/19/az_ ... _kenyeret/

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.06. 19:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tomipapa írta:
Száz szónak is egy a vége, a nosztalgia egy dolog, az egészséges, személyre szabott életmód, étkezés kialakítása pedig az egyén lehetősége és felelőssége. Korántsem preferálnám a szélsőséges nézeteket, de az okszerű, genetikánkat is szem előtt tartó táplálkozási módszerek megismerését, s az ésszerű javaslatok beemelését életvitelünkbe mindenképp megfontolandó, s nem okvetlenül elutasítandó szempontként értékelném.
Üdv: Tomipapa


És ebben egyet is értünk!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.06. 12:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Tükör írta:
Lentebbi hozzászólásomban emlegetett idős rokonaim hogyan éltek meg, több mint 90 évet??

Akinek életét legjobban ismerem, az anyai nagyanyám, ugyanis gyakorlatilag ő nevelt fel!
Szegények voltunk, de egy tehénke, pár hízó mindig volt!
Ez jórészt be is határolta az étrendet.
A kenyeret sütötte(isteni cipókat gyűrtünk mi gyerekek befelé frissen melegen), tehát ha más nem zsíros kenyér mindig akadt, ezzel azzal megbolondítva (piros paprika, kertben termelt dolgok)
Rengeteget vacsoráztunk nagyapámmal "aprítóst" (tejbe papi) előételnek pár "katona" füstölt kolbász, egyéb "disznóság"!
Nagyanyám szerint az általam a padláson összeszedett kisgalambokból főtt hús leves, a legjobb orvosság a betegnek!
Ezekben a hús levesekben (csirkéből is nagyon gyakran) persze rengeteg tészta.
Sok-sok paprikás krumpli, ilyen olyan tészta is volt a menüben!
Rengeteg pirítós, reggelire vacsorára, amit nagyapám a TEA tűzhely nyílt parazsán pirított a piszkafán. A lenyomata benne volt a kenyérben! A szalonna minden formában: füstölt, sózott, sült, abált!
Persze hagyma nélkül mit sem ér! Tojás minden formában!!
Gyümölcs, zöldség, csak ami a kertben termett! Nem volt még akkor primőr! Persze volt cserezsnye, eper,szilva,sárgabarack, körte, alma és dió fánk, valamennyi szőlő!
Szóval a teljesség igénye nélkül, de láthatóan nem kökorszaki összetételben!
Ehhez jön, hogy nagyanyámnak kb 45 éves kora óta nincs foga! Volt egy hónapig műfogsora, de kidobta, mert feltörte az ínyét!
Na mint mondtam, közelebb van már a 94-hez, mint a 93-hoz!
És Hál' Isten jól el is van, egy dolog zavarja, hogy igen-igen nagyot hall!

És a környezetemben ismert idős emberek mind hasonló étrenden voltak, nem lehettek máson!
Amúgy ezzel csk azt akartam érzékeltetni, hogy kár volna csak a kőkori étrenddel összefüggésbe hozni az egészséges, és hosszú életet, mert ezek annál sokkal bonyolultabb , összetettebb dolgok szerintem!

Tükör!
Csak tisztelettel tudok gondolni Öregapámékra, akik hasonló életmód mellett, mint amit leírtál, s amin mi is felnőttünk, hihetetlen munkabírással, szép hosszú, orvost alig látó kort értek meg. Az ő életvitelüket, étrendjüket azonban mi már csak nosztalgiával tudjuk idézni , követni és másolni nem. Az intenzív fizikai munkavégzés, a mértékletes táplálkozás számunkra csak nosztalgikus(?) emlék, a mi korosztályunkra a nassolás hedonisztikus időszaka a jellemzőbb, mintsem a fizikai igénybevétel energiaigényét pótolni hivatott energiabevitel. Nem véletlenül félted te is gyerekeidet az újkori élet- és táplálkozásmódtól. Az sem közömbös szempont, hogy a szénhidrát túlfogyasztás az életkor bizonyos szakaszától válik káros rizikófaktorrá, a gyerekek, fiatalok a korlátlan fogyasztás mentén is kitűnő egészséggel bírhatnak, bár a mai, sokszor elrettentő statisztikák nem igazán támasztják alá előbbi állításomat.
Száz szónak is egy a vége, a nosztalgia egy dolog, az egészséges, személyre szabott életmód, étkezés kialakítása pedig az egyén lehetősége és felelőssége. Korántsem preferálnám a szélsőséges nézeteket, de az okszerű, genetikánkat is szem előtt tartó táplálkozási módszerek megismerését, s az ésszerű javaslatok beemelését életvitelünkbe mindenképp megfontolandó, s nem okvetlenül elutasítandó szempontként értékelném.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.06. 10:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Lentebbi hozzászólásomban emlegetett idős rokonaim hogyan éltek meg, több mint 90 évet??

Akinek életét legjobban ismerem, az anyai nagyanyám, ugyanis gyakorlatilag ő nevelt fel!
Szegények voltunk, de egy tehénke, pár hízó mindig volt!
Ez jórészt be is határolta az étrendet.
A kenyeret sütötte(isteni cipókat gyűrtünk mi gyerekek befelé frissen melegen), tehát ha más nem zsíros kenyér mindig akadt, ezzel azzal megbolondítva (piros paprika, kertben termelt dolgok)
Rengeteget vacsoráztunk nagyapámmal "aprítóst" (tejbe papi) előételnek pár "katona" füstölt kolbász, egyéb "disznóság"!
Nagyanyám szerint az általam a padláson összeszedett kisgalambokból főtt hús leves, a legjobb orvosság a betegnek!
Ezekben a hús levesekben (csirkéből is nagyon gyakran) persze rengeteg tészta.
Sok-sok paprikás krumpli, ilyen olyan tészta is volt a menüben!
Rengeteg pirítós, reggelire vacsorára, amit nagyapám a TEA tűzhely nyílt parazsán pirított a piszkafán. A lenyomata benne volt a kenyérben! A szalonna minden formában: füstölt, sózott, sült, abált!
Persze hagyma nélkül mit sem ér! Tojás minden formában!!
Gyümölcs, zöldség, csak ami a kertben termett! Nem volt még akkor primőr! Persze volt cserezsnye, eper,szilva,sárgabarack, körte, alma és dió fánk, valamennyi szőlő!
Szóval a teljesség igénye nélkül, de láthatóan nem kökorszaki összetételben!
Ehhez jön, hogy nagyanyámnak kb 45 éves kora óta nincs foga! Volt egy hónapig műfogsora, de kidobta, mert feltörte az ínyét!
Na mint mondtam, közelebb van már a 94-hez, mint a 93-hoz!
És Hál' Isten jól el is van, egy dolog zavarja, hogy igen-igen nagyot hall!

És a környezetemben ismert idős emberek mind hasonló étrenden voltak, nem lehettek máson!
Amúgy ezzel csk azt akartam érzékeltetni, hogy kár volna csak a kőkori étrenddel összefüggésbe hozni az egészséges, és hosszú életet, mert ezek annál sokkal bonyolultabb , összetettebb dolgok szerintem!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.06. 06:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.28. 09:59
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Békés
"A paleolit táplálkozás lényege a visszatérés a kőkori étrendhez. Mivel a gabonafélék és a tejtermékek csupán az utóbbi tízezer évben váltak csupán az ember táplálékává, ezeket egyrészt nem tudjuk megemészteni rendesen, másfelől túl nagy szénhidrát terhelést jelent a szervezetnek, s ez a civilizációs betegségek fő okozója. "

A hántolt, finomított gabonák tényleg károsak az egészségre, mert pont az a része vész el ami értékes lenne a szervezet számára. A kőkori ember fogyasztott gabonaféléket.
Nem ilyennek képzelem a kőkorszaki étrendet. A sok gyümölcs oké, az hogy nem fogyasztanak tejterméket az is rendben van. Minimális húst ehetek. De manapság nem lehet beszerezni azt a minőségű húst amit akkoriban fogyasztottak. Jó minőségű gabona félékre szükség van.
Azoknál az embereknél biztos hoz valami javulást akik finomított élelmiszerekről térnek át nagy mennyiségű zöldség gyümölcs fogyasztására.

http://www.noilapozo.hu/20100222/paleolit-taplalkozas

Tegnap 12:45-kor írt hozzáoszlásomra nem akar reagálni valaki? Úgy elkészíthetem a propolisz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 18:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Tomipapa írta:
Tükör!

Nagyon ráéreztél, s az is igaz, hogy látszik ellentmondás is. Nem vagyok ortodox szénhidrát-ellenes, az apiterápiában is nagyon sok lehetőséget látok, de legfontosabbnak az életmód és táplálkozási szokások átértékelését tartom, mely nem egyszerű diéta-választást-váltást takar. Az igazán egzakt választ az evolúció elemzése adhatja meg, annak során ugyanis kiderül, hogy mikor és mit hibáztunk el, egyúttal a genetikánkban rejlő időzített bombákra is fény derülhet.
Jó életmód-váltást!
Üdv: Tomipapa


http://www.tenyek-tevhitek.hu/paleolit-etelek.htm
http://www.hazipatika.com/articles/A_te ... 0524162831


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 18:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Egyenlőre nem kivánok életmódot váltani!
Nem táplálkozok egysikúan, sportolok, soha nem dohányoztam,alkoholt a minimálisnál is kevesebbet fogyasztottam.
Természetesen ennek ellenére rám férne egy táplálkozási szokás felülvizsgálat biztos, de bízok a génjeimben is.
Anyai nagyanyám betöltötte a 93-at(januárban reméljük 94-lesz), az ő apja is 94 fölött élt!
Apai nagyapám 90-volt amikor meghalt, de ha komolytalankodok, azt is hozzá szoktam tenni, még a nevelő apám édesapja is 95-öt élt meg. ;) Sőt feleségem nagymamája is több mint 90-et!!

Viszont a gyerekeimet már nagyon féltem...
Rendesen beleestek ebbe mű világba!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 17:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Tükör!

Nagyon ráéreztél, s az is igaz, hogy látszik ellentmondás is. Nem vagyok ortodox szénhidrát-ellenes, az apiterápiában is nagyon sok lehetőséget látok, de legfontosabbnak az életmód és táplálkozási szokások átértékelését tartom, mely nem egyszerű diéta-választást-váltást takar. Az igazán egzakt választ az evolúció elemzése adhatja meg, annak során ugyanis kiderül, hogy mikor és mit hibáztunk el, egyúttal a genetikánkban rejlő időzített bombákra is fény derülhet.
Jó életmód-váltást!
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 17:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Olvasgatva ezt, elég érdekes dolgok derülnek ki, bár néha mintha ellent mondana saját magának is.
http://www.shp.hu/hpc/userfiles/egeszsegtaplalkozas/giglpeldakkal.pdf

Pl nagyon érdekes, hogy a mézet a közepes GI- jú ételek közé sorolja, pedig van azért abban szőlőcukor bőven. Igaz pl az akácban gyümölcs is, és számomra szintén furcsa módon az pedig az alacsony GI-jüek között van.
De az egységnyi kajára eső inzulin igény is érdekes!!

Ahogy elnézem, gabona félékből zabkásán kívül nem is volna szabad mást enni!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 17:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
panda írta:
Tomipapa!

Nem tudom milyen típusú cukorbetegségük van az idősödő barátainknak, de azt tudom hogy a házaspár női tagja inzulinozza magát.
Nem írtam le, természetesen mértékkel fogyasztják a repcemézet, nekem mindig azt mondják, hogy a repcemézet a cukorbetegek is fogyaszthatják, a miértjére rá fogok kérdezni.

panda!

Valóban, a diabetikus diéták tartalmaznak szénhidrátokat is, s azokat illik bekalkulálni a napi szénhidrát-egyenlegbe. Ez a mai, 'nyugati' típusú orvoslás válasza a cukorbetegségre, de ha röviden levezetném a II. tip. cukorbetegség kialakulását, az is meghaladná a fórumon engedélyezett 60 000 karakter kereteit, így attól most éltekintenék, csakúgy mint a vele szemben javasolt technikák részletezésétől.A probléma a hiperinzulinizmussal kezdődik, a szervezet a magas glikémiás indexű és telítettségű szénhidrátok fogyasztását követően nagy inzulinlöketet kap, sejtjei védekezvén a magas cukorbevitel ellen, felszínükön lecsökkentik az inzulinreceptorok számát. Ha a szénhidrát- és ezáltal az inzulin-szint tartósan magas, fokozatosan kialakul a inzulinrezisztencia.
Az inzulinrezisztencia egy metabolikus önrontó kört jelent, a sejtek inzulinérzéketlensége megemelkedett vércukorszintet generál, ezért válaszként a szervezet fokozza a hasnyálmirigy inzulintermelését(kompenzátoros hiperinzulinizmus), mely újfent fokozza az inzulinrezisztenciát, s mindez tart mindaddig, míg a hasnyálmirigy 'fel nem adja', s ki nem alakul a II. tip. cukorbetegség, egyúttal a permanens magas vércukorszint (hiperglikémia) a hasnyálmirigy béta-sejtjeit elpusztítja, azok termelnék pedig az inzulint.
Ezt követően jön a doki, aki előírja az inzulin adagolását, majd az inzulinhoz szükséges szénhidrát bevitelt, s megy ez így szépen tovább, míg a szervezet a szövődmények következtében fel nem adja.
Nos, hát e rövid 'móricka' vázlat alapján nem nehéz belátnunk, a nagyon magas glikémiás indexű egyszerű cukrok (mint a repceméz glükóza), nem képezik a cukorbetegség gyógykezelésének alapgyógyszerét.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 16:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Bogaras írta:
Tomipapa írta:
Tomipapa írta:
. Ha bármely típusú cukorbetegségben szenvednél, ne fogyassz belsőleg propolisz-tinktúrát.


Ez egy kicsit bővebben érdekelne, ugyanis ezt még nem hallottam, és elég sok tinktúrát eladok.
Nem szeretném, ha valakinek valami baja lenne tőle!!


Anyósom cukorbeteg. Naponta négyszer szúrja magát a legkisebb 24 a legnagyobb egység a nap folyamán 40 egység. Ez mellett erősen szív és érrendszeri panaszokkal küzd , havonta vízhajtózik.
Rendszeresen fogyaszt tinktúrát, pempős mézet illetve seb és egyéb húzódások fájásos helyeken keni magát propoliszos balzsammal.
Köszöni szépen, mindezekhez képest jól van, sőt még arra is van néha ereje hogy engem ugrasson vagy ugráltasson :D[/quote]
Bogaras!
Elnézést, de egyéb kötelezettségeim miatt csak most jutok a Fórumhoz, s válaszolni is képtelen voltam ezidáig.
Sajnos, ez nem az Életforma- ill. Táplálkozás-élettani topik, így kénytelen vagyok itt tisztelt anyósod diabeteszes, szív- és érrendszeri panaszai kapcsán a 'mézes finomságokat' is belecsempészni válaszomba, nehogy lesújtson reám a moderátor.
Azt, hogy jól érzi-e magát anyósod, és szénhidrát-fogyasztása ellenére is még sikerült valamelyest egyensúlyban tartani vércukor- és inzulin-szintjét, s mindemellett ugratni és ugráltatni is jut energiája, azt csak a 'nyugati orvoslás' hihetetlen elszántságának és az ennek ellenállani képes anyósod túlélő-képességének tulajdonítsd, ne a 'mézes finomságok' orális alkalmazásának.
Ha majd mélyebben a dolgok gyökeréhez igyekszel jutni, akkor ráébredsz, az általad írt riposzt épp arra a gondolkodásra világít rá, mely az ilyen jellegű egészségügyi problémákhoz vezet.
Igényed esetén nagyon szívesen rendelkezésedre bocsájtom azt a forrás- és irodalomjegyzéket, melyet tanulmányozva beláthatod, anyósod betegségeire a generális gyógymód nem a szénhidrát- és alkoholfogyasztás, és sikerül felismerned, mai népbetegségeink (cukorbetegség, szív- és érrendszeri betegségek, rákbetegségek, autoimmun-betegségek) mind-mind visszavezethetők azon életmód- és táplálkozás-változásokra, melyeket az utóbbi néhány ezer év alatt tettünk sajátunkká.
Az új kor népbetegségei kapcsán könnyen beláthatod, hogy egy kis evoluciós visszatekintés segítségével nagyon sok problémára van válasz, de ezen válaszok hangja gyakorta elvész az élelmiszer- és gyógyszeripari lobbi generálta 'nyugati ' életforma és táplálkozás-kultúra 'kakofóniájában'.
Ha célod, hogy megtaláld életformád, táplálkozási szokásaid és egészséged egyensúlyát, szívesen állok rendelkezésedre, ha ellenben a nékem küldött csattanós válasz visszhangjára vagy kíváncsi, úgy többé ne szólíts meg, mert elvtelen és érvmentes vitákba bonyolódni nem kenyerem.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 15:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.06. 19:51
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Lakitelek
R1200GS írta:
Kaptam 50 gramm propoliszt. Mézbe akarom rakni. Nem sok alkohol van itthon kb. 2 dl.
Hogy készítsem el?
Tegyem a propoliszt egy lezárható üvegbe, rá az alkohol, kb. egy hétig legyen benne, néha rázzam fel?
Egy hét után szűrjem le, és párologtassam el az alkoholt, a megmaradt anyagot keverjem a mézbe?
Ez így jó lehet? Elég hozzá 2 dl alkohol?

A propoliszt nehéz gyűjteni, sok munka van vele? Általában mennyibe kerül 100 g? Annyiból mennyi tinktúra készíthető?



Szerintem tinktúrát érdemes belőle készíteni!
Itt megtalálod hogyan!
http://hu.wikipedia.org/wiki/Propolisz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 11:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.28. 09:59
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Békés
Kaptam 50 gramm propoliszt. Mézbe akarom rakni. Nem sok alkohol van itthon kb. 2 dl.
Hogy készítsem el?
Tegyem a propoliszt egy lezárható üvegbe, rá az alkohol, kb. egy hétig legyen benne, néha rázzam fel?
Egy hét után szűrjem le, és párologtassam el az alkoholt, a megmaradt anyagot keverjem a mézbe?
Ez így jó lehet? Elég hozzá 2 dl alkohol?

A propoliszt nehéz gyűjteni, sok munka van vele? Általában mennyibe kerül 100 g? Annyiból mennyi tinktúra készíthető?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.03. 05:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
panda írta:
Bűvöskocka=1 mokka cukor és azon 30 csepp tinktúra, többet ne próbálj rátenni mert annyitól átázik és alul kicsöpög


Ezt próbáltad már másnaposság ellen is?[/quote]

elvileg arra is jó, de én még nem igazán voltam másnapos

viszont nem csodaszer, amikor érzem , hogy kezd a fejembe szállni akkor, dobok be 1-2 kockát, kb fél órát kerülöm a társaság azon részét aki nagyon töltöget és iszik, utána viszont megint mehet :))

az átlag 1 liter jager/ koponya amit elfogyasztunk 4-5 közt érek haza hajnalban és reggel 7-8 közt már tudok kelni és dolgozom, a déli húsleves után semmi sem utal arra hogy előző este buli volt
sörös, boros nem vagyok csak pálinkát és jagert szoktam inni és módjával enni egyik szülinapomon a jagert megfejeltük egy üveg zöld absinttal, másnap reggel nem győztem a többieken nevetni, mert ahányan voltak annyifelé lógtak a kerítésen


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 21:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Tomipapa!

Nem tudom milyen típusú cukorbetegségük van az idősödő barátainknak, de azt tudom hogy a házaspár női tagja inzulinozza magát.
Nem írtam le, természetesen mértékkel fogyasztják a repcemézet, nekem mindig azt mondják, hogy a repcemézet a cukorbetegek is fogyaszthatják, a miértjére rá fogok kérdezni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 20:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Bűvöskocka=1 mokka cukor és azon 30 csepp tinktúra, többet ne próbálj rátenni mert annyitól átázik és alul kicsöpög
[/quote]

Ezt próbáltad már másnaposság ellen is?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 20:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Alkohol van benne ???

Nem mondod, ha nem lenne benne akkor nem tinktúra lenne. Ráadásul én akkor fogyasztok belőle a legtöbbet ha buli van este, mert 3-4 " bűvöskockát" bedobva a rengeteg pia közt, mindig megmentett attól hogy filmszakadásig igyam magam.

Bűvöskocka=1 mokka cukor és azon 30 csepp tinktúra, többet ne próbálj rátenni mert annyitól átázik és alul kicsöpög


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 19:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tomipapa írta:
Tükör!
Alkohol van benne!



Na... egész más felé gondolkodtam, nem csoda, hogy nem jutott eszembe semmi terhelő!
De! Az én tinktúrám elég tömény (sötét mint a szurok) szóval nem sok kell belőle szerintem, vagyis bőven elbírja a napi szénhidrát bevitel, ha valaki belsőleg szedni akarja!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 08:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Tomipapa írta:
Tomipapa írta:
. Ha bármely típusú cukorbetegségben szenvednél, ne fogyassz belsőleg propolisz-tinktúrát.


Ez egy kicsit bővebben érdekelne, ugyanis ezt még nem hallottam, és elég sok tinktúrát eladok.
Nem szeretném, ha valakinek valami baja lenne tőle!!
[/quote]

Anyósom cukorbeteg. Naponta négyszer szúrja magát a legkisebb 24 a legnagyobb egység a nap folyamán 40 egység. Ez mellett erősen szív és érrendszeri panaszokkal küzd , havonta vízhajtózik.
Rendszeresen fogyaszt tinktúrát, pempős mézet illetve seb és egyéb húzódások fájásos helyeken keni magát propoliszos balzsammal.
Köszöni szépen, mindezekhez képest jól van, sőt még arra is van néha ereje hogy engem ugrasson vagy ugráltasson :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 08:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.28. 09:59
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Békés
Tomipapa!

Egy kicsit megnyugtattál azt hittem annál is kevesebb pempő van a Foreveres termékben.

Neked mi a véleményed a korábban linkelt "Apiland tiszta Méhpempőrl"? Hogy lehet átlátszó üvegben? Gondolom a futár szolgálat nem hűtőkocsiban hozza. Mégis hogy van az tartósítva?

http://www.apiland.ro/laptisor.php?item=4

Itt írnak róla valamit hogy 1-6 C körül kell tárolni, de nem tudok románul.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 08:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
[quote="R1200GS"]



Beszereztem 25 dkg pempőt mézbe keverve, de a későbbiekben tisztán akarom fogyasztani. Nem tudom 5 percig a számban tartani a mézzel kevert változatát.

Sajnos rendeltem a Forevertől(mlm) is pempőt, ami liofilizálva van, és nem hiszem hogy túl sok anyag lenne benne, fel sincs tüntetve a terméken. Az árából vehettem volna 50 g tiszta pempőt. Mindegy most már elszopogatom.

R1200GS!
A nevezett készítmény tablettánként 250 mg liofilizált pempőt tartalmaz, a piacon kapható készítmények közül én is azt ajánlottam volna. Ha nyers pempőt vásárolsz, ügyelj arra, hogy nagyon sok bomlékony összetevője van, s azok nem csak hőre, de fényre is érzékenyek. Mindenképp a nyelved alatt szívasd fel, a gyomorsav sok összetevőt roncsol.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 07:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
panda írta:
Tükör írta:
Tomipapa írta:
. Ha bármely típusú cukorbetegségben szenvednél, ne fogyassz belsőleg propolisz-tinktúrát.


Ez egy kicsit bővebben érdekelne, ugyanis ezt még nem hallottam, és elég sok tinktúrát eladok.
Nem szeretném, ha valakinek valami baja lenne tőle!!


Nem akarok nagyon beleszólni, de az én cukorbeteg nem fiatal barátaim repcemézzel fogyasztják a propolisz tinktúrámat és köszönik nagyon jól vannak.
Nem értem miért nem fogyaszthat tinktúrát belsőleg? mi van benne ami miatt nem?

Tükör!
Alkohol van benne!
panda!
Nem fiatal barátaidnak milyen típusú cukorbetegsége van?
A repcemézet azért elsősorban nem a cukorbetegek generális gyógyszereként szokták előírni, hanem gyomorsav-túltengésben, ill. refluxban szenvedőknek, lévén nem savas, hanem enyhén lúgos kémhatású.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 07:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.28. 09:59
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Békés
Tomipapa!

Köszönöm részletes válaszod.

Most akarok áttérni egy egészségesebb táplálkozásra, és szeretnék néhány dolgot rendszeresen fogyasztani, ami megerősíti az immunrendszeremet(pempő, propolisz, méz, teljes értékű, finomítatlan élelmiszerek, gyógyteák).

Egyébként nem vagyok cukorbeteg, sem allergiás a propoliszra, különösen betegesnek sem nevezném magam.

Beszereztem 25 dkg pempőt mézbe keverve, de a későbbiekben tisztán akarom fogyasztani. Nem tudom 5 percig a számban tartani a mézzel kevert változatát.

Sajnos rendeltem a Forevertől(mlm) is pempőt, ami liofilizálva van, és nem hiszem hogy túl sok anyag lenne benne, fel sincs tüntetve a terméken. Az árából vehettem volna 50 g tiszta pempőt. Mindegy most már elszopogatom.

Lehetséges, hogy felkeresek egy természetgyógyászt, mivel anyám cukorbeteg, és rám nem igazán hallgat. De azt hiszem ki tudok alakítani magamnak egy megfelelő étrendet. Nem igazán hiszek az orvosokban. Gyógyszert sohasem szedek.
Nem volt nagy műtétem, 3 éve volt egy motorbalesetem, és most volt fémeltávolítás(velőűrszegecs). Nem soká lábra állok, annak ellenére hogy csak egy hét telt el. Pedig az orvos elmondás szerint nagy trancsir volt(3,5 óra fúrás, faragás, kalapálás). Ki sem akarták venni, mivel eltörtek a csavarok.

http://www.7books.hu/book.html?a=176650

Ezt a könyvet olvasom most, ajánlom mindenkinek akit érdekel a helyes táplálkozás, szerintem nagyon jó.

Tükör!

Szerintem az alkohol miatt nem ajánlott a tinktúra a cukorbetegeknek, de csak gondolom.

Más:
Két éve bárányhimlős lettem, elkaptam bátyám kislányától. Minden nap propoliszos mézes kamillateát ittam3-4 alkalommal, talán volt benne egy kis svéd csepp is.Szinte egyáltalán nem viszketett, és kb. 3-4 nap alatt elmúltak a kiütéseim.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.01. 20:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ezért firtatom én is!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.01. 20:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Tükör írta:
Tomipapa írta:
. Ha bármely típusú cukorbetegségben szenvednél, ne fogyassz belsőleg propolisz-tinktúrát.


Ez egy kicsit bővebben érdekelne, ugyanis ezt még nem hallottam, és elég sok tinktúrát eladok.
Nem szeretném, ha valakinek valami baja lenne tőle!!


Nem akarok nagyon beleszólni, de az én cukorbeteg nem fiatal barátaim repcemézzel fogyasztják a propolisz tinktúrámat és köszönik nagyon jól vannak.
Nem értem miért nem fogyaszthat tinktúrát belsőleg? mi van benne ami miatt nem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.01. 19:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tomipapa írta:
. Ha bármely típusú cukorbetegségben szenvednél, ne fogyassz belsőleg propolisz-tinktúrát.


Ez egy kicsit bővebben érdekelne, ugyanis ezt még nem hallottam, és elég sok tinktúrát eladok.
Nem szeretném, ha valakinek valami baja lenne tőle!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.01. 15:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Atis,tűzoltó!

Kettőtök álláspontját nagyon könnyű közös nevezőre hozni, ugyanis a propolisz jelentős összetevője valóban viasz, a méh ugyanis a gyanta- és balzsam-anyagokat viasszal és nyállal dolgozza össze.
A begyűjtött propoliszt ezért helyes mélyhűtőben kezelni, de 5 Cfok alatt a moly nem károsítja, ha előtte kifagyasztottuk.
A viaszmolyok egyébként már csak azért is fogyasztják a magasabb viasztartalmú propoliszt, mert abban mindíg található kb 5% virágpor is, és a moly oda van a virágporért.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.10.01. 15:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
R1 200 GS !

A régmúlt időkben, mikor még a természetgyógyászat alapjait tanulmányoztuk, azt tanultuk, hogy a konzervatív gyógyítással karöltve, annak mintegy kiegészítéseként, de semmiképp nem alternatívájaként kezeljük a természetgyógyászatot. Neked is azt javaslom, hogy leleteiddel, zárójelentéseddel felszerelkezve keress fel olyan természetgyógyászattal (is) gyógyító orvost, aki segít neked kialakítani a speciális kezelésmódot, alkalmazandó gyógynövényeket, táplálékkiegészítőket. Nem javaslom, hogy minden előképzettség nélküli MLM hálózati dealerekkel, sámánokkal és 'távgyógyítókkal' esetleg internetes áruházakkal kezdj, mert nekik a céljuk az eladás, és több termékkel nem ütik meg az elfogadható szintet sem, a készítmények hatását, esetleges egymást kizáró mechanizmusait (antagonizmus) és szinergizmusát nem ismerik, így korrekt javaslat vagy ellenjavallat sem várható tőlük.
A méhpempő egyébként szinte teljesen ártalmatlan táplálékkiegészítő, kizárólag akkor kérd ki orvosod tanácsát fogyasztásával kapcsolatban, ha vérnyomás-gyógyszert szedsz, vagy allergiával küzdesz. Ez egyébként áll a propolisz-tartalmú készítményekre is, ha koszorúér-problémád, szívproblémád, veseelégtelenséged vagy esetleg májaddal kapcsolatos panaszod lenne, konzultálj orvosoddal. Ha netán propoliszra szenzitív vagy, allergiás tüneteket produkálhatsz(bőrpír, viszkető kiütések, szem-és orrviszketés), ezért érdemes elvégezned egy egyszerű próbát:propolisztinktúrát kenj csuklód belső felére s pár perc eltelte után, ha nem jelentkezik bőrpír, viszketés, duzzanat, esetleg csalánkiütéshez hasonló tünet, elégedetten megállapíthatod, hogy nem vagy egyike azon nagyon ritka embereknek, akik érzékenyek a propoliszra. Ha bármely típusú cukorbetegségben szenvednél, ne fogyassz belsőleg propolisz-tinktúrát.
Magyarországon tiszta méhpempőt nagyon kevesen forgalmaznak, inkább pempős méz formájában juthatsz hozzá. Úgy tudom Cserényi dr-ék forgalmaznak pempőt, honlapjukon megtalálod.
Régen Saftics György készített liofilizált pempőt(vákumbepárlás), és szinte a teljes termékpalettát csomagküldés útján is meg lehetett rendelni náluk( ez a 'régen' az 1990-es évek elejét jelenti)
Sok cég forgalmaz még táplálékkiegészítőket, válogatáskor ne az árakat kezeld kiemelt prioritásként.
Ha bármiben tudok segíteni, írj bátran, ha kereskedelmi jellegű a válasz, keress privátban, mert senkit nem szeretnék itt reklámozni.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.09.30. 18:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Atis írta:
R1200GS írta:
tettem a kamrába becsomagolva, pár hónap múlva kukacok jenetek meg rajta, ezért kidobtam.


Akkor az nem propolisz volt, hanem viasz ;)


Hát Atis ez nem így van. A propoliszelszedő rácsban lévő propoliszt is megtámadja a viaszmoly. Ezért miután kiveszem a kaptárból mielőbb mélyhűtőbe teszem őket 1-2 hétre. Aztán befóliázom és télen meg kimorzsolom belőle.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.09.30. 05:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.28. 09:59
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Békés
Atis írta:
R1200GS írta:
tettem a kamrába becsomagolva, pár hónap múlva kukacok jenetek meg rajta, ezért kidobtam.


Akkor az nem propolisz volt, hanem viasz ;)


Kicsit furcsálltam is, nem gondolnám hogy megromolhat a propolisz. Meg amit kaptam nem is volt valami intenzív illata, végül is ingyen volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.09.29. 19:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
R1200GS írta:
tettem a kamrába becsomagolva, pár hónap múlva kukacok jenetek meg rajta, ezért kidobtam.


Akkor az nem propolisz volt, hanem viasz ;)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.09.29. 08:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.28. 09:59
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Békés
Pter

Átolvastam a topicot, és máshol is láttam hogy tisztán is elrágcsálható a propolisz. Azt hiszem ez lesz a legjobb megoldás. Meddig áll el a propolisz. Korábban akartam tinktúrát csinálni, szereztem is propoliszt, csak lusta voltam és be tettem a kamrába becsomagolva, pár hónap múlva kukacok jenetek meg rajta, ezért kidobtam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.09.29. 07:40 
R1200GS írta:
Bogaras írta:
R1200GS írta:
Szeretnék rendszeresen méhpempőt fogyasztani. Milyen beszerzési forrást javasolnak?
Érdekelne még propoliszos krém, és valamilyen tabletta, esetleg tinktúra.

Mi a véleményük erről a termékről:

http://www.natursziget.com/egeszseg/201 ... o-mehpempo


Propoliszos krémet ne egyél, az külsőleg van.
Dobj privit és küldök tájékoztatót, pempőnk nincs , de balzsamot és tinkturát tudok küldeni


Nem írtam hogy a krémet enni akarom. :)

Olvastam Örösi Pál Zoltán könyvében, hogy a pempőt begyűjtés után azonnal sötét jól záródó üvegbe kell helyezni és jégre tenni. "Tiszta méhpempő" egy átlátszó üvegben van, ami egy kicsit furcsa. Manapság hogy gyűjtik, és tárolják a pempőt?

Sajnos megrendeltem ezeket:

http://www.aloeworld.hu/aloe-vera/mehka ... is-17.html
http://www.aloeworld.hu/aloe-vera/mehka ... ly-61.html

Sajnos csak rendelés után néztem meg az összetevőket. Egyébként is nagyon drágák, rendszeresen nem tudom ezeket fogyasztani. Most volt egy műtétem, és kell valami, ami helyre rak, sok jót olvastam a pempőről. Szóval kellene egy olyan beszerzési forrás, ami megfizethető.

Propoliszt, tinktúrán kívül, hogy lehet még belsőleg alkalmazni? Kicsit nehezen tudom lenyelni a tinktúrát.
Szerintem a propolisz tinktúra mézzel keverve vagy ostyára csepegtetve fogyasztható. Sőt én inkább édesítem, tehát likőrnek szoktam megcsinálni. Ezen kívül, amikor méhészkedem vagy egy keret e kezem ügyébe kerül, azonnal leszedek egy mogyorónyi mennyiségű propoliszt és rágicsálom, mint a rágógumit. Amikor megunom, lenyelem. Semmi bajom nem volt még tőle.

A méhpempő csodálatosan jó anyag, de akárhol veszed, drága lesz, mert nagyon munkaigényes. Szerintem a természet egyik legcsodálatosabb roboráló szere. Biztosan segíteni fog neked a műtéted utáni felépülésben. Tartsd hűtőben és csomagold be alufóliába, hogy fénytől is védjed. Nagyon nem árt neki a napfény, de valószínűleg nem is használ. Ezen kívül vásárolj egyszer használatos kis kanalakat vagy falapkákat. Ugyanis a fertőzéstől kell védened a leginkább a tégelyben levő méhpempőt. Ugyanazzal az eszközzel kétszer soha ne nyúlj bele a tégelybe. Azt nem mondhatom, hogy sterilek ezek az egyszer használatos kiskanalak vagy falapkák, de sokkal tisztábbak, mintha te mosogatnád el.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.09.29. 06:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.28. 09:59
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Békés
Bogaras írta:
R1200GS írta:
Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék rendszeresen méhpempőt fogyasztani. Milyen beszerzési forrást javasolnak?
Érdekelne még propoliszos krém, és valamilyen tabletta, esetleg tinktúra.

Mi a véleményük erről a termékről:

http://www.natursziget.com/egeszseg/201 ... o-mehpempo


Propoliszos krémet ne egyél, az külsőleg van.
Dobj privit és küldök tájékoztatót, pempőnk nincs , de balzsamot és tinkturát tudok küldeni


Nem írtam hogy a krémet enni akarom. :)

Olvastam Örösi Pál Zoltán könyvében, hogy a pempőt begyűjtés után azonnal sötét jól záródó üvegbe kell helyezni és jégre tenni. "Tiszta méhpempő" egy átlátszó üvegben van, ami egy kicsit furcsa. Manapság hogy gyűjtik, és tárolják a pempőt?

Sajnos megrendeltem ezeket:

http://www.aloeworld.hu/aloe-vera/mehka ... is-17.html
http://www.aloeworld.hu/aloe-vera/mehka ... ly-61.html

Sajnos csak rendelés után néztem meg az összetevőket. Egyébként is nagyon drágák, rendszeresen nem tudom ezeket fogyasztani. Most volt egy műtétem, és kell valami, ami helyre rak, sok jót olvastam a pempőről. Szóval kellene egy olyan beszerzési forrás, ami megfizethető.

Propoliszt, tinktúrán kívül, hogy lehet még belsőleg alkalmazni? Kicsit nehezen tudom lenyelni a tinktúrát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.09.28. 19:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
R1200GS írta:
Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék rendszeresen méhpempőt fogyasztani. Milyen beszerzési forrást javasolnak?
Érdekelne még propoliszos krém, és valamilyen tabletta, esetleg tinktúra.

Mi a véleményük erről a termékről:

http://www.natursziget.com/egeszseg/201 ... o-mehpempo


Propoliszos krémet ne egyél, az külsőleg van.
Dobj privit és küldök tájékoztatót, pempőnk nincs , de balzsamot és tinkturát tudok küldeni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.09.28. 17:07 
R1200GS írta:
Szeretnék rendszeresen méhpempőt fogyasztani.
Mi a véleményük erről a termékről:
http://www.natursziget.com/egeszseg/201 ... o-mehpempo
Valószínűleg jó és drága. De egy probléma van vele. Ha elolvasod az összetételt, akkor láthatod, hogy ez egy folyékony és bomlékony anyag. Ha ilyen nyitott felületű tégelyben tárolod és minden alkalommal belekalamolsz, előbb-utóbb fertőződik és lenullázódik a hatása.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.09.28. 15:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.28. 09:59
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Békés
Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék rendszeresen méhpempőt fogyasztani. Milyen beszerzési forrást javasolnak?
Érdekelne még propoliszos krém, és valamilyen tabletta, esetleg tinktúra.

Mi a véleményük erről a termékről:

http://www.natursziget.com/egeszseg/201 ... o-mehpempo


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.08.02. 21:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.05. 14:35
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Somogy
Mondjuk én azért ezt így, ebben a formában nem merném reklámozni. :?
nem reklámnak szántam csak egy érdekes példának


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.08.02. 21:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
borostyán írta:
Judit írta:
Igen, a repceméz a cukorbetegségre is jó hatással van.

olyannyira hogy anyukám cukorbeteg volt( nem kellett inzulinoznia magát) és gyógyszereket szedett
de imádja a mézet, a pörgetéseket meg még jobban
repce pörgetés után 1 hónappal ment kontrollra és olyan jók az eredményei hogy már nem kell gyógyszert szednie
én sem értem, sőt én tiltottam a méztől, de még jó hogy nem hallgatott rám :-)


Mondjuk én azért ezt így, ebben a formában nem merném reklámozni. :?
Nem bizonyított az összefüggés és minden ember más. (cukorbetegségből is van pár fajta...)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.08.02. 17:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
A méhpempő hatásáról milyen történeteket ismertek?

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.08.02. 13:34 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.24. 14:46
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Zala megye
Tomi írta:
Egy ismerősöm kérdezte, hogy pattanásos bőrre jó-e valamifajta méz. Fogalmam sem volt. Szerintetek?

igen szerintem jó!
de még jobb a propolisz tinktura

_________________
Ha a méhek eltűnnek, az emberi fajnak négy éve van hátra a kipusztulásig.
Albert Einstein


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.08.02. 09:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.05. 14:35
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Somogy
Judit írta:
Igen, a repceméz a cukorbetegségre is jó hatással van.

olyannyira hogy anyukám cukorbeteg volt( nem kellett inzulinoznia magát) és gyógyszereket szedett
de imádja a mézet, a pörgetéseket meg még jobban
repce pörgetés után 1 hónappal ment kontrollra és olyan jók az eredményei hogy már nem kell gyógyszert szednie
én sem értem, sőt én tiltottam a méztől, de még jó hogy nem hallgatott rám :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.08.01. 22:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Egy ismerősöm kérdezte, hogy pattanásos bőrre jó-e valamifajta méz. Fogalmam sem volt. Szerintetek?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.02.18. 10:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
http://nol.hu/lap/tudomany/20100218-hor ... ggo_jatek#
részlet:
A legújabb vizsgálatok azt sugallják, hogy a méhen belül ható hormonok szintje határozzameg fiúkban és lányokban is a későbbi, játékokhoz való viszonyulást. Korábban senki nem vizsgálta, hogy vajon a születés utáni első néhány hónapban tapasztalt tesztoszteron és az ösztrogén hormonok mennyisége hatással van-e a kicsik későbbi viselkedésére. Gerianne Alexander, a texasi A&M Egyetem munkatársa szerint a szakemberek eddig úgy vélték, e korai fejlődési szakaszra a hormonok nem fejtenek ki hatást.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 10:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
Tükör írta:
Nálunk nagyon kevesen foglalkoznak méhpempő gyűjtésével, de vannak a világnak részei, ahol nagyobban űzik ezt a dolgot!!

Ettől függetlenül, nem hiszem, hogy túl sok lenne ebben a trutyiban...
Valamelyik nap épp láttam: MÉZES SONKA Összetételében 1% méz. Na ezt mutasd ki.Nem tudom meddig lehet ezt csinálni????
Mostanában tele a reklámok: "méz illatával" "a méz ízével" meg ilyenekkel.
Jó hogy közvetve a mézet is reklámozza, de akkor is irritáló. És persze ez utóbbiakban még 1% méz sincs, csak valami aroma. És ezzel adják el a köhögés csillapítót. Hányinger!!!! :evil:


Így gondolom én is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 23:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.31. 20:25
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Magyaregregy, Baranya megye
Tsanyi!
Igazán jót nevettem! :D :taps

_________________
imre.mehesz@freemail.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.02.11. 23:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Horrido írta:
Hallom az imént az egyik tudatformáló TV-adónk reklámjában, hogy "XY kozmetikum aktív méhpempővel"...
Létezik nagyüzemi feldolgozása a méhpempőnek, vagy csak 1000 liter kozmertikai lébe belevágnak egy marék anyabölcsőt, hogy legyen neve a gyereknek és kész a cucc...????

Parasztbácsi sétál egy pesti utcán, amikor meglát egy étterem ajtajára
kifüggeszve, hogy "Kolibriszalámi kapható!"
Ezt megkóstolom, gondolja. Bemegy az étterembe, és rendel a
pincértől egy adag kolibriszalámit.
Kis idő múlva a pincér megjelenik egy tányérral, rajta egy darab
karvastagságú szalámival. Az öreg egy kissé elcsodálkozik, ezért
megkérdi a pincért.
- Ne haragudjon már a kérdésért, de én úgy tudom, a kolibri egy
cserebogár nagyságú madár. Hogy lehet abból ilyen vastag szalámit
csinálni?
- Hát erre mi is gondoltunk, ezért úgy csináltuk, hogy kiegészítettük egy
kevés más hússal is - mondja a pincér.
- Milyen hússal?
- Ló hússal - válaszol a pincér.
- Mennyi benne a ló hús?
- Fele-fele.
- Fél kiló kolibri, fél kiló ló?
- Nem. Egy kolibri, egy ló.
- Akkor ki sem lehet érezni belőle a kolibri izét!
- Látja erre is gondoltunk, ezért nem is tettünk bele kolibrit!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.02.11. 23:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nálunk nagyon kevesen foglalkoznak méhpempő gyűjtésével, de vannak a világnak részei, ahol nagyobban űzik ezt a dolgot!!

Ettől függetlenül, nem hiszem, hogy túl sok lenne ebben a trutyiban...
Valamelyik nap épp láttam: MÉZES SONKA Összetételében 1% méz. Na ezt mutasd ki.Nem tudom meddig lehet ezt csinálni????
Mostanában tele a reklámok: "méz illatával" "a méz ízével" meg ilyenekkel.
Jó hogy közvetve a mézet is reklámozza, de akkor is irritáló. És persze ez utóbbiakban még 1% méz sincs, csak valami aroma. És ezzel adják el a köhögés csillapítót. Hányinger!!!! :evil:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyógymódok (méhészettel összefüggésben)
HozzászólásElküldve: 2010.02.11. 22:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
Hallom az imént az egyik tudatformáló TV-adónk reklámjában, hogy "XY kozmetikum aktív méhpempővel"...
Létezik nagyüzemi feldolgozása a méhpempőnek, vagy csak 1000 liter kozmertikai lébe belevágnak egy marék anyabölcsőt, hogy legyen neve a gyereknek és kész a cucc...????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 253 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.