Pontos idő: 2024.04.28. 15:00

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5740 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 115  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 07:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.10. 16:58
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Somogy megye
Üdvözlök Mindenkit!
Lehet banális amit kérdezek ,egy utánfutót kell-e műszakisztatni úgy mint az autót vagy elég egyszer mikor megkapja a forgalmi?
Köszi a választ

_________________
Nem biztos, hogy az a rossz akit annak tartanak,
hanem azok, akik rossznak tartják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 14:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Kedves kollégák... lakókocsit keresek megvételre... lehetőleg 4-5 személyes, magyar okmányokkal, legyen benne körfűtés, beázás mentes,esetleg WC... max 5-600.eFt-ig...esetleg ha valakinek van eladó, hasonló paraméterekkel és eladná kérem írjon rám... köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2018.02.17. 13:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
A bejelentés napját.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2018.02.17. 13:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Méhészet évente történő bejelentéséhez milyen dátumot írjak ha állandó telephely és nem mentem sehova? 2018.01.01? :?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 16:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mik vannak?

https://www.50szazalek.com/super-bee-ak ... 150wsmdled

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 13:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ficzere Péter szerintem is a (leges)legjobbak egyike. Mind méhész szakmai, mind előadói szempontból és ehhez egy olyan stílus és alázat (!) párosul ami egyedülálló.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.12.17. 15:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
szép napot mindenkinek... hozzánk a jászberényi egyesülethez nagyon sok előadó jön.. lehet hogy vannak nagyon jó méhészek de amit előadás címén... pénzért... némelyik mester( nagynevű méhész) előad, no az siralmas, és nem csak arról beszélek amikor beszélni kellene... egyszerűen nincsenek összerakva az előadások, csapongás ide oda... de vannak kifejezetten jók... nálam még mindig Ficzere Péter viszi el a pálmát... ilyen profin összerakott.. power-pointal megspékelve.... még nem láttam senkitől...kellene az eladóknak szervezni egy tréninget, hogy hogyan is nézzen ki egy előadás.... nem hinném, hogy túl kritikus lennék, de ha az ember elmegy valahová... pénzért haknizni... legalább verbálisan és virtuálisan is készüljön fel, sok esetben a projektor használata is megoldhatatlan feladat... de mindig segít valaki,


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.12.17. 12:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Sajnos méhészgyűlést szervezni nem egyszerű dolog. A méhészeti előadók listája nagyon szűkös. Amikor tavaly(előtt?) meghirdette az OMME, hogy előadókat keres akkor talán három személlyel bővült a lista.

Ezen a szűk listán valóban vannak olyanok akik nagyon jó szakemberek, de nem valami jó előadók. Eredendően nagyon kevés az olyan kiváló előadó, mint showman elnökünk, akit valószínűleg nagyon élvezetes volna hallgatni a "Hogyan süssünk meg úgy egy mézes-mazsolás karácsonyi beiglit, hogy az ne repedjen meg, mint a véreshurka a forró zsírban?"-ról is. Bár valószínűleg csúsztatás abban is lenne bőségesen, nem mintha azért járnánk Stand up comedy-t hallgatni, hogy ott tényeket akarnánk hallgatni.

Nem titok, hogy én is részt veszek ebben az Elméleti ismeretterjesztés nevű hakniban, én sem vagyok vérméhész, nem is gondozok 1000 családot és mint ahogyan már a ferdítésen és sárdobáláson kívül máshoz nem is nagyon értő barátaink arra rá is világítottak, szemtelen módon csak 11 éve foglalkozom méhekkel, de úgy érzem, hogy egy bizonyos dologban elmélyedtem annyira, hogy abban tudok újat és hasznosat mondani azoknak akik ezt a szegmenset nem kísérték figyelemmel. Van mikor jobban sikerül egy előadás, van mikor rosszabbul.

A fentiek miatt kiállok az előadók és a gyűléseket szervezők mellett, néhány esetet leszámítva azt gondolom, hogy minden előadásban, cikkban vagy legalább egy gondolat ami segít a munkánkban.

Én szeretek olyan előadást elhozni a mi egyesületünkbe amit már hallottam máshol, de mivel véges az erre fordítható időm, így ez mindig nem teljesül. Mindenesetre ha jó előadást hallgatnátok 1/2 NB rakodóról én ajánlom Petneházy Antit, akiről szintén olvastam már itt lesújtó véleményt ;)

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.12.17. 11:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Az előadás eredetileg az Apimondia és a 1/2 keretes rakodókaptáras méhészkedésről szólt volna.Sajnos csak az Apimondiáról eset szó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.12.17. 10:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Amondó vagyok, hogy talán az előadás tárgyát sem lenne érdemtelen elárulni. Egyrészt az semmiképpen nem sért személyiségi jogokat, másrészt előfordulhat, hogy a méhészet adózási vonatkozásait taglalja, esetleg a "Hogyan süssünk meg úgy egy mézes-mazsolás karácsonyi beiglit, hogy az ne repedjen meg, mint a véreshurka a forró zsírban?" címet viseli, azon témákhoz meg szerintem nem elengedhetetlen, hogy harmadik generációs méhészként 40 éve legalább 100 méhcsaládot gondozzon.

Ismerek én olyan többszáz méhcsalád fölötti vérméhészt, aki csapnivalóan rossz előadó, olyat is, aki 200 fölötti méhcsaládszám mellett, jó előadói képességekkel, értékelhetetlen blődségekkel házal , s több olyan személlyel is találkoztam, aki a méhcsaládjai számától függetlenül élvezetes, informatív, értékes előadással rukkolt elő. Számomra ui. inkább az a lényeg, hogy mit mond, nem azt, hogy mennyi ideje tanulja és gyakorolja azt, amiről beszél nekünk.

A MMNP-ból finanszírozott előadásokat sajnos nem szűrik kellőképp, soha nem is szűrték, így adódhatott az a malőr, hogy egy közismert nagyméhész, valami Bucivári (nem tudom, jól írtam-e a nevet, nem ismerem, csak a fórumokon hallottam róla) nyíltan végigházalhatta az országot a "Hogyan méhészkedjünk gazdaságosan a tőlem vásárolt (Buckfastnak hazudott) Fx-ik generációs öszvér-méhekkel?" című előadásával a MMNP terhére, miközben a csapból is az "őshonos Pannon méhecske" tenyésztésének, megőrzésének fontossága csobogott. Írt itt egy Litterae nevű méhész egy időben, aki feltehetően jogász lehetett, s akiből ez az előadás atopiás dermatitist váltott ki, melyet biztos, hogy az előadás, vagy előadó, esetleg mindkettő által okozott psychés stress provokálhatott ki. Sokszor szót emelt a buciméhek népszerűsítése ellen a jó Litterae, csatlakozott hozzá valami Geddekas is, de csak akkor került le az előadás az ajánlati listáról, amikor már a választási kampányban is tényező lett ez az előadás.

Szerintem nem kellene feltétlenül egyetlen ismérv alapján és prejudikálva ítéletet mondani egy előadás vagy egy előadó kvalitásairól, a gondozott méhcsaládszám alapján végképp nem ildomos felemelni vagy elvetni az előadót. Van olyan gigaméhész, aki saját bevallása alapján is olyan csapnivaló előadó, hogy nem is vállal előadást azóta, amióta néhányszor lebőgött a nyilvánosság és párszor a kamerák előtt is. Olyan szemérmes lett, hogy már csak "füstölögni" hajlandó, s a 8000 feletti méhcsaládját is inkább gebinbe adta...

Persze a gebines-brigádvezető (kifelé a "Társ") sem sokkal gördülékenyebb előadó, ám mindez csak arra jó példa, hogy nem a méhcsaládok száma determinálja az előadó és az előadása kvalitásait, hanem inkább az előadás tartalma és az előadás élvezhetősége.

Szóval miről is szólt az az előadás és ki volt az előadó? Ha csapnivaló volt, akkor mindenképp ki köll "szerkeszteni", mert a többi méhész-egyesület okulhat a véleményből (magyarán: "Ne hívjátok már meg, mert még nyugodtan szundikálni sem lehet az előadásán!").

Ha meg a méhészkedésének időtartamától és a gondozott méhcsalád-számtól függetlenül egy briliáns előadót sikerült találni, akkor azért ne szemérmeskedjünk megnevezni őt és témáját, hogy a többiek is részesülhessenek az előadás gyönyöreiben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.12.17. 07:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Engem az előadás színvonala érdekelne. Vannak született zsenik (Mozart 4 évesen profi zongorista volt), és van olyan 50 éve méhészkedő, akitől nincs mit tanulni.



H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.12.14. 07:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Legalább tavaly kezdte, vagy régóta méhészkedik 10 családdal?

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.12.14. 07:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Tegnap előadást hallottunk a Balatonlellei szervezetnél. Az előadó (személyi jogok megsértésének elkerülése miatt nem írok nevet)egy 10,-családos méhész aki az Apimondiára az OMME pénzén utazott ki. Az előadást szintén az OMME pénzelte.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.12.03. 14:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
50x50x120cm

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.12.01. 17:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Bocs Csoky nem értek a cefre erjesztéshez, de a 0.3m3 az 100cmX100cmX30cm esetleg, 50cmX100cmX60cm, ez egy doboz láda vagy minek a mérete?



H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.11.30. 19:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Attól függ mire szeretnéd használni? Nekem 0,3 m3-es térben tök jól működik cefre erjesztéshez. Kb ennyit is tud.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.11.30. 10:13 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.10. 16:58
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Somogy megye
Én csak azért kérdeztem mittud hátha ismerös rokon stb vásárolt már és tud véleményt mondani róla egyébként eggyet értek azért gyanús nekem is .
A kérdés továbbra is adott ki hallott már ennek a gyakorlati üzemeléséröl .
Köszi

_________________
Nem biztos, hogy az a rossz akit annak tartanak,
hanem azok, akik rossznak tartják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.11.30. 08:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Régi, hőszigetelés nélküli háznál 100 watt fűtésszükségletet lehet számolni négyzetméterenként. 2,5 méteres belmagasságot néztem a számításban. Én ilyen 20-30 cm nagyságú Media Shop “csodamasinákban” nem hiszek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 21:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Media Sh*p Starlyf Fast Heater
Kerámia fűtőelem
Teljesítmény: max. 400W
Feszültség: 220-240V AC 50 Hz

Én hétvégi házban szoktam 12m2 területet fűteni 1500 Wattos sima hősugárzóval, talán óránként emelkedik 1 fokot a hőmérséklet, mivel a falak visszahűtik a levegőt. Légkeveréses talán jobb lenne, de az meg hangos. Régen a yugo "szieszta" pb palackos melegítő volt divat, de az elszívja a zoxigént.
Az én 1.500 W egységem ha fullba nyomja óránként 1,5 kWh fogyasztással kb. óránként 70 Ft-ba kerülhet.
A 400 wattos fenti készülék igen szerény teljesítményű. Ventilátoros fűtőket 1500-2000 W teljesítménnyel 3-4 ezer körül árulnak, kb.
Szerintem jópofák a pellet kandallók is, fújják piszkosul a meleg levegőt, programozhatók, csak elég drágák
http://www.szerelvenycenter.hu/termekbo ... urke-14946
Egy-két zsák pelletet egy nap alatt elfogyaszt folyamatos üzemben. Egy estére talán egy zsák elég, de az is 1500 Ft körül van.
Ami viszont bevált: elektromos fűthető derékalj (ágymelegítő).
Annak akinél tüzes menyecske épp nem akad...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 18:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
A fizikát nem lehet megb...ni. Hogy mekkora területet tud befűteni, az gyakorlatilag csak attól függ, hogy mennyit fogyaszt. Egy 2.000W-os elektromos fűtőtest befűt 20m2-t. Csak majd ne felejtsd el befizetni a villanyszámlát. Akár milyen szuper energiatakarékosnak reklámoznak is egy ilyen terméket, villannyal fűteni messze a legdrágább. Nekem egy Bonjour 2000W-os van, annyiért fűti a kb 18m2-es szobát, amennyiből fával az egész házat (80m2) befűthetném. De mivel én egyedül lakom, és gyakorlatilag csak aludni járok haza, tökre elég, hogy csak a szobában van meleg, és ki a francnak van kedve 12-13 óra meló után még fát vágni, 2-3 órát folyamatosan tüzelni, stb. Az elektromos fűtőtest egyetlen előnye, hogy tényleg nagyon kényelmes, és ott fűtesz vele, ahol akarsz.


H.apci


U. i. a ventilátorost felejtsd el, csak feleslegesen fogyaszt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 14:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Még ha hőszivattyús lenne, azt mondom oké, de így sima kis hősugárzó. Ventilátor egyáltalán van venne?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 13:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Rohadt nagy kamu "alatt AKÁR 20 m2-es" azt nem írja miért lenne takarékosabb mint bármelyik más hősugárzó hacsak nem a vízbű vöszi ki az oxigényt :D eleve kisebb felületen tud hőt leadni. 20m2 20cm magas helyiséget talán felfűt...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 12:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.10. 16:58
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Somogy megye
Megszeretném kérdezni ,kinek van valamilyen információja a Media Shopban hirdetik ezt a konektorba dugható ventillátoros melegitöt ami állitólag 20 négyzet métert is befüt nekem alapvetöen fentartásaim vannak ezekkel kapcsolatban,ezért kérem a véleményeteket .
Köszi előrre is

_________________
Nem biztos, hogy az a rossz akit annak tartanak,
hanem azok, akik rossznak tartják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 20:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.22. 21:15
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Békés megye, Gyula
Erre gondoltam, köszönöm!
Egy arduinos távkaptármérlegen ügyködöm, és emlékeztem erre az adatgyűjtő weboldalra. Kicsit bonyolultnak tűnik elsőre, talán egyszerűbb sima emailként elküldeni egy napi összesítőt...

_________________
10 keretes Hunor fészek + FNB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 07:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
https://thingspeak.com/channels/130281
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=4&t=294&p=149866&hilit=kapt%C3%A1rm%C3%A9rleg#p149866


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.11.15. 23:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Milyen mérlegé?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.11.15. 16:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.22. 21:15
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Békés megye, Gyula
Egy hozzászólásban láttam itt a fórumon, hogy a mérleg adatai egy weboldalon voltak gyűjtve, archiválva. Próbáltam megkeresni, de nem sikerült. Tud valaki segíteni? Előre is köszönöm!

_________________
10 keretes Hunor fészek + FNB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.10.29. 05:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Köszönöm, felveszem vele a kapcsolatot.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.10.27. 16:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 384
Kalocsán, Korsós Gábor. Csomagolnak bérbe is az üzemükbe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.10.27. 15:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Pont ezért kérdeztem én is! Azért köszi!

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.10.26. 22:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.02.23. 21:25
Hozzászólások: 135
Ha rákeresel a tasakos mézre a google-ben találsz több céget is aki ilyennel foglalkozik. Én egyszer a kíváncsiságból írtam mindegyiknek, amelyiket megtaláltam, de ebből csak egy válaszolt, inkább telefonon hívd őket. Aki válaszolt az pedig emlékeim szerint olyan árat mondott a csomagolásra, ami vetekedett a benne lévő méz árával, a mostani felvásárlási árak mellett pedig akár meg is haladta azt. De lehet én értettem félre valamit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.10.26. 18:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Valaki, vagy tudtok-e valakit aki reggeliző mézet is csomagol? Egy teába- kávéba való adagra gondolok és termelő. A Tarnalelesz-it találtam, de hátha tudtok mást is.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.10.01. 19:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Estétől indul a Chat. :taps vagy cset.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.31. 18:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Ismeri valaki ezt az aprítót? Vélemény érdekelne róla.

https://fullmarkt.hu/Agaprito-Agdaralo- ... HECHT-6173

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 19:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
és abba belegondoltatok már, hogy a zacskós etetésnél szétforgácsolják a zacsit a méhek és széthordják a szélrózsa minden irányába?

Ez sem a legjobb..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 12:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
A műanyag kaptár topikban váltottunk pár gondolatot a műanyag, mint termék környezeti hatásairól. Többen is megírták ezzel kapcsolatos véleményüket. Nem szeretnék egyikkel sem szembe menni, csak az alábbi cikket ajánlom ezzel kapcsolatban, mint érdekességet:

http://hvg.hu/itthon/20170825_tisza_vizsgalat

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.04. 22:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.09.08. 20:59
Hozzászólások: 18
Sziasztok!

Utána kérdeztem a mai napon a Korányiban Pesten a dolgoknak, csak annak csinálnak kezelést akinek rohamot okoz. Aki csak feldagad, mint én is annak a bőrgyógyászatra kell mennie, mert ott tudnak gyógyszert adni rá.
Lehet marad az, hogy csípetem magam továbbra is de csak kis dózisokkal (csípést követően azonnal kiveszem a fullánkot), hátha megszokja a szervezet vagy túl telítődik és akkor ténylegesen kell a kezelés.
Előtte még a bőrgyógyászatot beiktatom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.03. 19:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.09.08. 20:59
Hozzászólások: 18
Köszönöm a választ.
Úgy tudom most is TB támogatott a dolog.
Kérdés csak az, hogy az én esetemben is tamogattott vagy sem? Nekem anaflaxialis rohamom nincs, de holnap meg kérdezem a pesti kórházat a dologról.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.03. 19:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.06. 18:11
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Balaton
duhonyizoli88 írta:
Helló!

Hova jártál pullmonológiára? Milyen ez a kezelés, mit kell róla tudni? TB támogatott vagy önerőből kell ezt finanszírozni?
Köszi előre is.


18 éve már annak hogy kezeltek, Veszprémbe jártam a kórházba, havi egyszeri kezelés volt az elején még kétszeri nem sokáig. Tb támogatott volt akkor, vállba kaptam oltásokat ilyen méhmérges készítményből három éven át.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.03. 15:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.09.08. 20:59
Hozzászólások: 18
Közben már mondták telefonban ezt a mátraházi szanatoriumbol, csak megjegyezni nem tudtam a pontos nevét. Holnap fel hívom es ki kerdezem őket, hogy müködik.
Nekem csak napokig tarto duzzanatom van ki nem fektet szerencsére.
Köszönöm az infót.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.03. 15:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Zoli.
https://www.google.hu/search?site=&sour ... rVhrKtYvQg
Engem itt kezeltek ki, mert a 2. méhszúrás után kifeküdtem. De itt több hétig lépésről lépésre növelik a méreg adagját, mire elérik a 2 méhszúrásnyi mérget. Viszont téged már most folyamatosan szúrnak a méhek. Nem tudom, így használ-e a kezelés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.03. 11:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.09.08. 20:59
Hozzászólások: 18
Helló!

Hova jártál pullmonológiára? Milyen ez a kezelés, mit kell róla tudni? TB támogatott vagy önerőből kell ezt finanszírozni?
Köszi előre is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.03. 11:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.06. 18:11
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Balaton
Én gyerekként voltam allergiás a méhszúrásra, és mivel már akkor is voltak méheink ezért három évig jártam kezelésre a pullmonológiára, de megérte. Ma ez a főállás és melegben nyugodtan méhészkedek röridnadrágban papucsban pólóban. Sosem értettem azokat akik talpig beöltözve vastag kesztyűben méhészkednek nagy melegben, biztos rosszul lennék :?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 22:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.09.08. 20:59
Hozzászólások: 18
Overálom van, de akkor is csípések nélkül nem lehet megúszni, 1-et tuti kap az ember, óhatatlan.
Abban igazad van, hogy kémiai cucc meg mellék hatásai vannak, de lehet nem vészes mellék hatások. úgy tudom csak a méh méreg tisztított változatával kezelnek. Bármilyen rossz reakció után kezelnek megfelelő gyógyszerekkel.
Nem tudom elég csalódott vagyok, meg várom a tavaszt és megnézem, hogy mit reagál a szervezet, bár sok jót nem jósolok a dolognak.
Így viszont felejtős az ősszel induló tanfolyam is. :S


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 21:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
duhonyizoli88 írta:
Voltam allergia vizsgálaton hatáértéken vagyok. Nagyon nagy reaktivitas volt a leletre írva. Nem tul jo ilyen tekintetben.

Redukáld le a csípések számát. Ha tántoríthatatlan vagy, a védekezésen kell csiszolnod. Vannak teljes overallok, kesztyűk, bakancsok. Ha a méhest vagy a vándorhelyet úgy választod meg, hogy ne tűzze a nap, pár, párnál akár több családot is el tudsz látni hőguta nélkül. A tüll hálón át pedig ugyanazt hallod, látod, érzed, amit az, aki gatyában és félmeztelenül méhészkedik, csak nem k.....anyázol annyt :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 20:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Ezt csupa jószándékból írom neked: én a helyedben egy kicsit lassítanék ezzel a méhészkedéssel és mérlegelnék, megéri-e? A feleségem is kutyakozmetikus szeretett volna lenni, de alergiás kiütések keletkeznek a kutyaszőrtől a bőrén. Másik hobbit választott. Nem érdemes a szervezetet azzal az anyaggal terhelni hosszútávon, ami folyamatos reakciót vált ki. A gyógyszer kémia, mindig van valami mellékhatása. Főleg, ha szteroid. De ebben a témában biztos van közöttünk járatosabb kolléga. Esetedről nekem ezek a gondolatok jutottak eszembe.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 20:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.09.08. 20:59
Hozzászólások: 18
Igazából lehet valakinek hasznal, de nekem a szuprasztin inyjekcio sem hatott, ugyan úgy bedagatt 4 napra. Szóval szerintem már csak a terápia maradt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 20:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
A környezetemben lévő emberek - nem feltétlenül kell, hogy méhész legyen - a petrezselyem levéllel való azonnali bedörzsölést alkalmazzák. Nekem ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de ők állítják, hogy jó a duzzanat megfékezésére. Lehet, hogy a félbevágott hagyma és a frissen tépett petrezselyem zöldje együttesen csodákra képes. Ki kell próbálni, azután közkinccsé kell tenni az eredményt: működik, vagy nem működik?

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 20:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.09.08. 20:59
Hozzászólások: 18
Voltam allergia vizsgálaton hatáértéken vagyok. Nagyon nagy reaktivitas volt a leletre írva. Nem tul jo ilyen tekintetben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 19:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Én azt figyeltem meg, mintha termelési szezonban más lenne a vérképem is, tehát a méhméreg hatására megváltozik. Aztán lehet, ez tök egyéni dolog...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5740 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 115  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.