Pontos idő: 2024.03.29. 09:26

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5739 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 115  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.09. 17:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Zümi írta:
nyálas lali Bocsi, Vogi, mártinénivel
Ha nem is hallgatod őket,akkor ezt honnan veszed?Az,hogy nyálasak a legnagyobb hülyeség ,amit hallottam!


Nem nyálasak, hanem gátlástalan bunkók.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.09. 17:21 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
nyálas lali Bocsi, Vogi, mártinénivel
Ha nem is hallgatod őket,akkor ezt honnan veszed?Az,hogy nyálasak a legnagyobb hülyeség ,amit hallottam!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.09. 16:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
tsanyi írta:
Vivaldi írta:
Én nem értek egyet veled, és nem politikai vagy más okból, csak azért mert a sláger nevével ellentétben összesen egész fennállása alatt harminc slágert sem játszott le. Harmad rangú amerikai zenét nyomattak az idejük 90%-ában. Szerintem ezután adják ki zenéjüket cd-n. Ezt a három cd-t, mindenki megtudja venni aki kíváncsi a sláger rádió zenei kollekciójára. Egyébként is mögöttük az szdsz állt.

Valóban te nem politikai okból ........."Egyébként is mögöttük az szdsz állt." :D :D :D
"Ezt a három cd-t, mindenki megtudja venni aki kíváncsi a sláger rádió zenei kollekciójára."
A háromból, 6-ot itt megtalálsz: http://www.hungaroton.hu/hu/genres/143 :D :D :D
"Harmad rangú amerikai zenét nyomattak az idejük 90%-ában." Előzőből gondolom csak a 90%-ot nem tudod mit jelent. :D :D :D
Különben Zoránt, Konc Zsuzsát, Omegát, LGT-t, Bikinit, Republic-ot .........(hogy csak a magyarokat említsem)...nem neveznét harmadrangú amerikainak. Biztos, hogy a Vivaldi nick jó választás volt?????? :D :D :D
A rádióhallgatók zöme őket hallgatta, de erre köpni kell ...... valami jó hithű pártrádió az való neked.....nehogy má csak szórakozzon az a 3 millió. :evil:

Kicsit nagyon elfogult vagy, észre vehetnéd, de általában ilyen esetekben pont az nem veszi észre akinek kellene. A slágerben magyar zene csak elvétve fordult elő, és mindig ugyanazok. Elismerem nem bántak különbül az angol zenével sem, nem is beszélve az olasz slágerekről. Beatles is nagy ritkán, A többi nagy együttes szinte sohasem. Nem védekezésképpen mert, ez ennyire engem nem érdekel, de hétköznap mindig,, 2 óra 50-kor autózom hazafelé. 2 óra 25-re érek haza. Eközben rádiózom. Először kíváncsiságból kapcsoltam a slágerre, aztán direkt megjegyeztem a számokat. Ha hiszed ha nem, minden nap, legalábbis ebben az időszakban, mindig ugyanez a zene megy, szinte percnyi pontossággal, ha nem hiszed hallgass utána, persze ha lesz rá még módod. én a magam részéről nagyon remélem hogy eltűnnek örökre a nyálas lali Bocsi, Vogi, mártinénivel együtt. És mielőtt meggyanúsítanál nem voltam rendszeres hallgatója a slágernek csak eleinte, aztán leszoktam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.09. 10:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
tsanyi írta:
Az egyik "nyertes" már most bevallja, hogy azért vállaltak irreálisan magas százalékot (50-55%), mert a reklámidőket ügynökségeken keresztül értékesítik. Vagyis a nagy bevétel a tulaj egy másik cégénél képződik....

Sorok mögött a lényeg. Így lehet hülyére venni egy országot.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 19:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tomi írta:
Ez az egész rádió mizéria egy vicc. A rádiósokat már régen tájékoztatták a dologról,sőt megkockáztatom itt már aláírt szerződések vannak az új rádiókkal. Azért azt remélem senki nem gondolja,hogy pl Boros Bocskort félreteszik,és megköszönik nekik az eddigieket. Már rég le vannak szerződve. Úgy ahogy a Jáksó is,meg a többiek.Tisztában van azzal a két új(ha egyáltalán új) tulaj,hogy ezek nélkül az emberek nélkül Magyarországon nincs eredményes rádiózás. Szóval egyszerű átvágás az egész.

Van némi igazságod, de nem olyan egyszerű. Boroséknak 2010-ig szerződésük van ....http://habostorta.hu/hu/habostorta/cikk ... hkor-paros

Az egészben az a felháborító, hogy az MSZP és a Fidesz megint megmutyizott egy pályázatot. Igaz, hogy közben pofán köpték az országot, eltüntették a két leghallgatottabb rádiót, nyilvánosan kiloptak az adófizetők zsebéből pár száz milliót, a hét év alatt milliárdos hiány lesz, és létrehoztak két szócsövet maguknak. Ja és közben alárúgtak az MR1-nek, a Kossuth rádiónak, mivel a bevétel a közszolgálat fedezésére szolgálna, de majd az adónkból ......
Az egyik "nyertes" már most bevallja, hogy azért vállaltak irreálisan magas százalékot (50-55%), mert a reklámidőket ügynökségeken keresztül értékesítik. Vagyis a nagy bevétel a tulaj egy másik cégénél képződik....
A legcikibb pedig az, hogy néhány pártkatona pedig lelkesen tapsol mindehhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 18:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ez az egész rádió mizéria egy vicc. A rádiósokat már régen tájékoztatták a dologról,sőt megkockáztatom itt már aláírt szerződések vannak az új rádiókkal. Azért azt remélem senki nem gondolja,hogy pl Boros Bocskort félreteszik,és megköszönik nekik az eddigieket. Már rég le vannak szerződve. Úgy ahogy a Jáksó is,meg a többiek.Tisztában van azzal a két új(ha egyáltalán új) tulaj,hogy ezek nélkül az emberek nélkül Magyarországon nincs eredményes rádiózás. Szóval egyszerű átvágás az egész.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 18:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
tűzoltó írta:
A Kossuth hallgatása az öregedés első jele.
40 felett már szinte csak azt fogod hallgatni. :D



Öreg az öregapád Karcsi bácsi... ;)
Igaz néha tényleg hallgatom a Kossuthot... :o

De sok mást is... :D :taps

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 18:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
tűzoltó írta:
A Kossuth hallgatása az öregedés első jele.
40 felett már szinte csak azt fogod hallgatni. :D


Hát sajna már 40 felett vagyok...igaz csak egy picivel! :roll: :)

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 17:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Vivaldi írta:
Én nem értek egyet veled, és nem politikai vagy más okból, csak azért mert a sláger nevével ellentétben összesen egész fennállása alatt harminc slágert sem játszott le. Harmad rangú amerikai zenét nyomattak az idejük 90%-ában. Szerintem ezután adják ki zenéjüket cd-n. Ezt a három cd-t, mindenki megtudja venni aki kíváncsi a sláger rádió zenei kollekciójára. Egyébként is mögöttük az szdsz állt.

Valóban te nem politikai okból ........."Egyébként is mögöttük az szdsz állt." :D :D :D
"Ezt a három cd-t, mindenki megtudja venni aki kíváncsi a sláger rádió zenei kollekciójára."
A háromból, 6-ot itt megtalálsz: http://www.hungaroton.hu/hu/genres/143 :D :D :D
"Harmad rangú amerikai zenét nyomattak az idejük 90%-ában." Előzőből gondolom csak a 90%-ot nem tudod mit jelent. :D :D :D
Különben Zoránt, Konc Zsuzsát, Omegát, LGT-t, Bikinit, Republic-ot .........(hogy csak a magyarokat említsem)...nem neveznét harmadrangú amerikainak. Biztos, hogy a Vivaldi nick jó választás volt?????? :D :D :D
A rádióhallgatók zöme őket hallgatta, de erre köpni kell ...... valami jó hithű pártrádió az való neked.....nehogy má csak szórakozzon az a 3 millió. :evil:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 17:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
Vivaldi írta:
Zümi írta:
Sziasztok!Aki egyetért csatlakozzon kedvenc rádióinkért!
http://www.hallgatokaradioert.com/tiltakozok.php

Én nem értek egyet veled, és nem politikai vagy más okból, csak azért mert a sláger nevével ellentétben összesen egész fennállása alatt harminc slágert sem játszott le. Harmad rangú amerikai zenét nyomattak az idejük 90%-ában. Szerintem ezután adják ki zenéjüket cd-n. Ezt a három cd-t, mindenki megtudja venni aki kíváncsi a sláger rádió zenei kollekciójára. Egyébként is mögöttük az szdsz állt.

Akkor ne csatlakozz. :D
Egyébként én is igazából csak a Bumerángot sajnálom!Meg az eljárást,hogy egy tollvonással elintéznek több millió ember szórakozását biztosító rádiókat.Jó pár éve a Juventus volt a kedvenc rádióm,ha jól tudom most annak a helyén van az FM-1 Petőfi, :oops:
Hát a Kossuthról csak annyit,hogy a kollégám Kossuth-fan és én is érzem rajt az öregedés jeleit!
Na mindegy...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 10:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Vivaldi írta:
szdsz


Béke poraira! :D

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 09:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Zümi írta:
Sziasztok!Aki egyetért csatlakozzon kedvenc rádióinkért!
http://www.hallgatokaradioert.com/tiltakozok.php

Én nem értek egyet veled, és nem politikai vagy más okból, csak azért mert a sláger nevével ellentétben összesen egész fennállása alatt harminc slágert sem játszott le. Harmad rangú amerikai zenét nyomattak az idejük 90%-ában. Szerintem ezután adják ki zenéjüket cd-n. Ezt a három cd-t, mindenki megtudja venni aki kíváncsi a sláger rádió zenei kollekciójára. Egyébként is mögöttük az szdsz állt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 22:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
A Kossuth hallgatása az öregedés első jele.
40 felett már szinte csak azt fogod hallgatni. :D

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 20:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Én sem viszem túlzásba a rádióhallgatást. Háttérzajként jóformán bármilyen zenét elviselek (igaz inkább a régebbi zenék jönnek be). Érdekes módon a műhelyben a csendesebb téli munkák során viszont többet ment a Kossuth (vagy már ennek is más a neve:?).
Na, szóval ennyire vagyok tájékozott rádió ügyben.

Plébánossal viszont egyetértek abban, hogy a mostani politikai alapon történő osztozkodás is gyomorforgató.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 13:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Ritkán hallgatok rádiót, mert őszintén szólva nem nagyon jön be egyik "mondanivalója" sem, de azt durvának tartom, hogy két országos adót, amit közel 2,5 millió ember hallgat naponta, egy egyszerű politikai alku mentén meg lehet szüntetni M.országon. Ha az ország legkisebb falujának utolsó utcájában az utolsó ház kiskapujára felfirkálja egy gyerek, hogy "cigány", akkor minden politikai tömörülés (persze egymásra mutogatva) nyilatkozik stb. Amikor pedig két országos rádiót, amelyikből az egyik ott volt már a rendszerváltásnál is "némításra" ítélnek, akkor azt mondják a mi nagy politikusaink: ez nem politikai ügy, nincs véleményünk.... közben persze van, mert ők döntöttek, csak nem akarnak szembenézni azzal a 2,5 millió emberrel, hogy srácok lesz..artunk titeket, de nekünk ez így jó.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: fuli
HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 12:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
Tudom, láttam én is. Te q...vára hazafiasnak nevezed, én kereskedelminek ezt is jó adag ideológiával(némileg több kultúrával), akárcsak a többi szutyok tv. Tájékozatlan félművelt újságírókkal van tele az összes. Nem védem egyiket sem.
(De az biztos, hogyha nemzeti érzelműt írunk, mondunk nem a tv2-re és retek klubra gondolunk vagy a sLágerre. Náluk még idézőjelekkel sem lehet használni ezt a kifejezést. A Néphazugságról és hasonszőrű fajvédő társaikról nem is beszélve.) De tényleg hagyjuk!

tsanyi írta:
Javasolnám a következő véleményt Tükörtől.
viewtopic.php?f=2&t=48&p=10895&hilit=voga#p10895

Ja és közben eszembe jutott, hogy a q..vára hazafias egyik TV eközben rákkeltő mézről beszélt, így öregbítve a magyar méz hírnevét: http://www.hirtv.hu/gazdasag/?article_hid=285992
Ehhez néhány szintén hasonlóan "nemzeti érzelmű" újság asszisztált.......

Szerintem is ezt inkább hagyjuk.

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 21:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Semmi baj a Török kazánnal, füt mint a mozdony, ráadásul kapható hozzaá minden tag külőn is ha netán baja lenne egyszer.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 21:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Gyorsan témát váltok.
Kilyukadófélben van a régi lemezkazánunk. Egy 5 vagy 6 tagos öntöttvas kazánt akarunk venni. Tudnátok egy jót ajánlani. Török kazánba nem szeretnénk beruházni.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: fuli
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 16:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Javasolnám a következő véleményt Tükörtől.
viewtopic.php?f=2&t=48&p=10895&hilit=voga#p10895

Ja és közben eszembe jutott, hogy a q..vára hazafias egyik TV eközben rákkeltő mézről beszélt, így öregbítve a magyar méz hírnevét: http://www.hirtv.hu/gazdasag/?article_hid=285992
Ehhez néhány szintén hasonlóan "nemzeti érzelmű" újság asszisztált.......

Szerintem is ezt inkább hagyjuk.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 16:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
Ok, igazad van, eredetileg így akartam, ezentúl így lesz.
Bár igazából itt a fórumon csak a méhekkel szeretnék foglalkozni. Sajnos most nem tudtam megállni szó nélkül a sLáger rádió témát, mivel ők és a kereskedelmi tv-k minden téren nagy rombolást vittek végbe Magyarországon. Az említettek pedig nagy ívben tesznek a méheinkre, a magyar méhészekre. Sőt szinte lebeszélnek a magyar mézről, mivel szerintük úgyis hamis, cukrozott. Semmi pozitív hír vagy kiállás a méhészek mellett, csak a rémhíreket terjesztik ezerrel. Meg, hogy a vietnami tököm tudja már milyen méz mennyire jó.

tsanyi írta:
fuli írta:
Index fórumból másolom ide.....


Kedves fuli!
Ne másolj ide más fórumokról, hosszú neked tetsző idézeteket! :merg
Ha feltétlen fel akarod rá hívni a figyelmet elég egy link is!

Szerintem!

Ui Egyébként mi a méheimmel inkább hallgatunk egy Floyd számot 254-edszer mint egy stúdióbeszélgetést Lendvai Botox Ildikóval vagy "köteles" Kövér László nyomdásszal........
http://www.youtube.com/watch?v=E3_NuWb9r2A :taps Floyd :taps

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 15:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
fuli írta:
Index fórumból másolom ide.....


Kedves fuli!
Ne másolj ide más fórumokról, hosszú neked tetsző idézeteket! :merg
Ha feltétlen fel akarod rá hívni a figyelmet elég egy link is!

Szerintem!

Ui Egyébként mi a méheimmel inkább hallgatunk egy Floyd számot 254-edszer mint egy stúdióbeszélgetést Lendvai Botox Ildikóval vagy "köteles" Kövér László nyomdásszal........
http://www.youtube.com/watch?v=E3_NuWb9r2A :taps Floyd :taps

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 14:34 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
Más szemszögből a sLáger:

"Miért, és a Red Hot Chili Peppers-nek csak a Snow c. száma létezik?
Vagy a Pink Floyd-nak csak az Another Brick in the Wall part II. c. száma létezik?
Vagy a Guns N Roses-nek csak a November Rain c. száma létezik?

Nem csak az a baj, hogy az együttesek terén be van szűkítve a kínálat, hanem az a gond, hogy ha már van egy együttes, ami bekerül a listába, akkor annak az együttesnek is csak 1 max. 2 számát játszák vég nélkül"

Én örülök, hogy remélhetőleg politikai eszmetársaikkal együtt mennek a süllyesztőbe.

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 14:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
vagy például ez is egy vélemény a sLáger Rádióról:

"ha pld van egy őszödi beszéd, akkor másnap ki a faxom kíváncsi arra, hogy angol tudósok ezt, meg azt találtak ki? Illetve, ha van egy tévészékházas ügy, akkor hirtelen miért fontos mégis az emberek arcába tolni reggelente, hogy "a csőcselék randalírozott"? Ugyanúgy nem vagyok kíváncsi arra, hogy valaki a kapuzárási pánik éveiben játszik katonásat, repülőset, autóversenyzőset, stb... A meghívott, megszólaltatott vendégek pedig kb. 80%-ban kerültek ki SZDSZ-MSZP közeli helyekről, és a maradék 20%-on osztoztak a jobboldali és a pártsemleges közszereplők"

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 14:15 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
Index fórumból másolom ide, ha már páran annyian odavannak a sLáger Rádióért. Na így álljatok ki ezért az "elfogulatlan" rádióért, korrupcióval köszönő viszonyban sem lévő rádióért.

kalambo:

"Érdekes! Pont az a rádió csinálja most a legnagyobb cirkuszt, amely pont ilyen "korrekt és tisztességes" körülmények között nyerte meg a pályázatot anno 1997-ben:

„Ahhoz, hogy megnyerhessék a pályázatot, hazudni fognak nappal, hazudni fognak éjjel, és hazudni fognak minden hullámhosszon.” – olvasható annak a jelentésnek a záró mondataként, amelyet az egykori Phare-programmal kötött támogatási szerződés részeként készített egy civil szervezet az EU-nak a magyarországi országos vételkörzetű kereskedelmi rádiók pályázatáról 1997-ben.

Azaz, nem olvasható, mert noha sajtótájékoztató is volt belőle, a korabeli magyar sajtó nem tartotta fontosnak a nyilvánvaló mutyizás nyilvánosságra hozatalát, nyilván voltak magasabb szempontok is. Pedig az EU e jelentés alapján megkereste az ORTT-t, és nem dicsérte meg.

Ráadásul én sem tudom elolvasni ezt a jelentést, mert fogalmam sincs, hová tettem azt a flopit, amire annak idején elmentettem. Talán az EU-nál még megvan, mert egy példányt át kellett adnom belőle a szerződés teljesítését igazolandó. Ám amikor reggel kibámultam az ablakon, és láttam, hogy szemerkél az eső, úgy döntöttem, hogy ma mégse megyek Brüsszelbe – annál is kevésbé, mert délelőtt 10 órára beszéltem meg randit az ORTT Titkos Ügyiratokat Kezelő Irodájával, annak érdekében, hogy betekinthessek az egyik egykori pályázatba. Jelzem, a pályázatokba bárki betekinthet, nem titkos, csak ebben a szobában tárolják ezt is. (Itt köszönöm meg Horváth Annamáriának és Varga Józsefnének a készséges és gyors segítséget.)

A lényeg, hogy ez volt az a pályázat, amelynek egyik nyertese a Danubius Rádió lett, a másik pedig a Hungária Rádió. Mivel mindkét rádió pályázata hasonló volt, elegendő csak az egyiket megnéznünk. A kedvetekért eltekintek a teljes pályázati anyag lemásolásától, csupán a műsortervet – az elfogadott, nyertes műsorterv egyes részleteit biggyesztem ide, némi magyarázattal.

„A Hungária Rádió a nemzet rádiója” – így kezdődik a műsorterv. A vizuális típusúak kedvéért lefestem a logót is, ami a piros-fehér-zöld zászlóból és a rádió nevéből áll. Hát meg kell a nemzeti szívnek szakadni, különösen, ha a pályázat másik részén már átrágtuk magunkat, és tudjuk, hogy a többségi tulajdonos az USA-beli Emmis Broadcasting (54%), valamint 20%-ot birtokol a Credit Suisse First Boston Radio Operating BV is.

„A Hungária Rádió a magyar közélet teljes spektrumát átfogó, a legváltozatosabb nézeteket bemutató műsorokat fog sugározni (..), hogy megértesse a közönséggel az aktuális politikai kérdések összetettségét.” Könnyekig megható ez is. A törődés, hogy megértessék velünk az összetettséget.

„A Hungária Rádió napi 24 órás, teljes műsoridejében közszolgálati műsorszámokat sugároz” – állítja a pályázat szerzője. Na, itt már van egy kis baj. A médiatörvény szerint ugyan közszolgálati műsorszámnak számít a lakodalmas rocktól a híreken keresztül a vetélkedőkig majdnem minden, de van egy biztos kivétel: a reklám. Lehet ugyan reklám nélkül is rádiót csinálni, ám a Hungária Rádió táblázatos műsorterve szerint a műsoridő 15%-a reklám lesz. Már csupán emiatt is ki kellett volna zárni annak idején a Hungária Rádiót.

A Hungária Rádió minden hétköznap reggel 6.30 és 9.30 között egy alkalommal 15 percnyi egybefüggő hírműsort fog sugározni, s e reggeli műsorsávban szünet nélkül fontos információk fognak elhangzani hírek, tudósítások, riportok formájában. A tervezett témák: kultúra, zenei élet, sport, oktatás, egészségügy, természet, környezet, etnikai kisebbségek, vallások, életmód.

Vasárnaponként pedig egy 109 perc hosszúságú közszolgálati információs összeállítás tájékoztatja a magyar népet. (Bocsi, nemzetet.) Ennek a vasárnapi „közszolgálat műsornak a sugárzására reggel 7 és 9 óra között kerül majd sor: Hírmagyarázatokat, a hírekben szereplő eseményekhez kapcsolódó háttérinformációkat, aktualitásokat, az etnikai és vallási kisebbségekkel kapcsolatos beszámolókat közlünk majd, valamint a magyar kultúra művészet, zene, oktatás, utazás, tudomány, sport, egészségügy, környezet és életmód híreit juttatjuk el a hallgatókhoz.”

Örvendezzünk tovább!

„A Hungária Rádió fel fogja térképezni a Magyarországon élő kisebbségi csoportokat…” – ígéri a pályázó, évtizeddel előzve meg a Goggle Mapsot, s átvállalva a Parlament, a kormányzat feladatát is. Sőt, folytatja is a mondatot: „… és miután megállapítja igényeiket, hasznos információkat fog szolgáltatni nekik.”

A pályázat nem feledkezik meg a határon túli magyarokról sem, a műsorok egy része nekik fog szólni, valószínűleg bízva abban, hogy a rádióhullámok a Hungária Rádió kedvéért oda is elhatolnak majd, ahová a fizika szerint nem tudnának.

A kisebbségeknek szánt műsoridő havi 880 perc, heti 3,6 óra, az össz-műsoridő 1,5%-a. Véletlenül éppen annyi, amennyiért már maximális pontszámot lehetett kapni annak idején.

Miként pontszámot ért az a tervezett műsorszám is, amelyik „tájékoztat a munkavállalói jogokról, és segíti a munkahely találást.”

Ha már a találásról van szó, találhatunk ám még néhány pontszámnövelő és reménykeltő vállalást a Hungária Rádió pályázatában. Értékes pontokat kaphatott az a pályázó, amelyik nagyobb arányban vállalta magyarországi gyártású műsorszámok sugárzását. A Hungária Rádió pályázatának készítői maximális mértékben magukévá tették Kossuth Lajos „támogasd a magyar ipart” jelszavát, így a pályázatban az szerepel, hogy a Hungária Rádió által sugárzott összes hangjáték magyarországi gyártású lesz. Ez tehát 100%. Remek. Ha viszont megnézzük, hogy évente hány hangjátékot kívánt műsorra tűzni a Hungária Rádió, akkor az erről szóló táblázatban egy szép, kerek 0 szerepel. Sebaj, a pontszám megvan, az a lényeg. Nem a darabszámot értékelték vagy a műsoridőt, hanem a százalékot.

A prózai műsorok között szerepel még heti 30 perc tudomány, és szintén heti 30 perc oktatás.

A nem zenei műsorok aránya 34,92%, tehát a műsoridő egyharmada rizsa, és ebben nincs benne a zeneszámokat összekötő szöveg.

De mi van a muzsikával? „A Hungária Rádió alapelve a magyar kultúra támogatása.” Ezért a műsorterv alapeleme is a magyar kultúra. A zenei műsorok között könnyűzenei, népzenei, jazz, komolyzenei és egyéb zenei műsorszámok is elhangozhatnak (feltételes mód, figyelitek?) majd. A cél érdekében a Hungária Rádió tulajdonosa felmérte a hallgatók, azaz a nemzet szükségleteit, és e felmérés eredményeként a táblázatos műsortervben se jazz, se népzene, se komolyzene, se egyéb zene nem szerepel már. Hát mit tegyenek, ha nincs igény?

A pályázat értékelésekor a Hungária Rádió a legmagasabb pontszámokat kapta meg. Csakúgy, mint a Danubius Rádió. A Danubius Rádió műsorterve is hasonlított a Hungária Rádióéhoz. Mint két tojás. Mindkettőjükkel szerződést kötött az ORTT. A szerződés kötelezően betartandó része volt a műsorterv.

A szerződést két egyenrangú fél kötötte meg. Polgári szerződés jött létre, amely a két fél akaratából bármikor módosítható. Tehát módosítható a műsorterv és a rádió elnevezése is, már nem kell figyelembe venni az értékelési szempontokat.

A Hungária Rádió nem sokkal a szerződéskötést követően be is adott két módosítási kérelmet. Az egyikben azt kérte, hogy a műsortervből töröljék a kisebbségi, a tudományos, az oktató, stb. műsorszámokat. Szűnhessen meg a folyamatos 15 perces hírműsor és a vasárnap reggeli 109 perces közéleti műsor is. Az új műsortervben már nincs szó a nemzet rádiójáról, a széles közéleti spektrumról, a magyar kultúra támogatásáról, viszont felbukkan benne egy szó, amit a pályázatban nem találtam, s ez a szó a másik, a névváltoztatási kérelemben is szerepel:

Sláger.

Így született meg. Hazugságokkal, hamis, soha komolyan nem vett ígéretekkel.

http://birkanep.blog.hu/2009/11/05/a_me ... ka_radioja"

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 12:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Nem eszik olyan forrón a kását


http://www.hirszerzo.hu/cikk.maradhat_b ... 29317.html

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 12:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Zümi írta:
Sziasztok!Aki egyetért csatlakozzon kedvenc rádióinkért!
http://www.hallgatokaradioert.com/tiltakozok.php


Ha ez a döntés azzal jár, hogy bocskorék eltűnnek az éterből, akkor üdvözlöm. Azok az emberek annyi mocskot szórtak már mindenre és mindenkire, ami már gyomorforgató volt.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.01. 16:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Csatolmány:
dsger.gif


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.30. 19:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
Sziasztok!Aki egyetért csatlakozzon kedvenc rádióinkért!
http://www.hallgatokaradioert.com/tiltakozok.php


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.27. 21:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
tűzoltó írta:
Kéretőzz be ingyenmunkásnak valahova.

Köszi a tippet,de apámnál segítkezem. A felvételek azért lennének jók,hogy megtudjuk,mások máshol hogy csinálják.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.27. 21:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Kéretőzz be ingyenmunkásnak valahova.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.27. 21:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
A youtube-on találtam pár videót méhészektől,de főleg csak külföldieket. Nem lehetne,hogy egyszer valaki mondjuk felvenné a pörgetés fázisait,vagy a méhészkedés egyéb dolgait kevés alámondással,és feltenné youtube-ra pl? Csak magamból kiindulva ez hasznos lehet másoknak is. Ha vannak ilyen felvételek,csak én nem találtam,küldjétek el légyszi! Köszi szépen!!!

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.27. 08:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Van egy jó kis pps kiterjesztésü dolog amit fel akartam tenni, de nem engedi a rendszer.
A méz gyógyító hatásáról szól.
Van-e valami módszer rá?

Üdv


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 19:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Újjoncok! :D (ez tetszik)

Tényleg darázsfészekbe sikerült nyúlni. De ne szív mellre Peter81. Azt tudnod kell, hogy ez a téma volt az, mi miatt olyan állapotok alakultak ki az OMME forumon, hogy először használhatatlanná vált, majd megszüntették. És eltünt 5-6ezer hozzászólás. Sok kollégának azóta sincs kedve forumozni. Mondjuk ehhez az állapothoz kellett egy meglehetősen arogáns ember is. (Aki perrel fenyegette az OMME-t ha kizárják. Abba most ne menjünk bele, hogy mi lehetett az indíték.) Ez a téma ezért veri ki a biztosítékot. Mindenkit egy nagyon szar időszakra emlékeztet.
A másik probléma a technológiával, hogy gyakorlatilag két ember használta eddig másfél évig. (Legalábbis kishazánkban az utóbbi 50 évben.) De erről én sem szeretnék többet írni, mert ezt a témát nem érdemes szítani.

A topic törlését tudtommal megelőzte két figyelmeztetés...

Veled senkinek semmi baja sincs, csak begyalogoltál a tűzvonalba :ut
Nyogodtan kérdezhetsz bármiről. (kivéve azt az izét :twisted: )

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 19:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Idézet:
Tudom, e fórum magánterület, ha nem tetszik menjek máshová, de...
Nem is folytatom, tudom mi lesz e hozzászólás sorsa is.

Egy lelkes kezdő, aki inkább marad read only.


Pete!
Azért,hogy ne mondd azt nem segít senki.
http://groups.google.com/group/meheszforum

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 12:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Peter81 írta:
csoky írta:
Ezért tűnik részemre elszomorítónak amikor olyan támadások érik a fórumot miszerint megint csak néhány ember szórakozását biztosítja és nem hagy teret másoknak is a kibontakozáshoz.

Talán nem alaptalanul. Szigorúan az én véleményem szerint, de normális hangnemben bemutatkozva jöttem ide -utólag kiderült, kényes témát feszegettem-, a méhészkedésben absolute kezdőként, de annál nagyobb lelkesedéssel.
Erre mi történt? Törlődött néhány hozzászólásom, ami érintette azt a bizonyos...
Külön topic-ot is "kaptunk", ahol normális hangnemben ki lehetett volna fejteni a véleményeket, hisz a neten elég hiányos e terület, főleg vélemények terén. Most már tudom miért. :(
Tudom, e fórum magánterület, ha nem tetszik menjek máshová, de...
Nem is folytatom, tudom mi lesz e hozzászólás sorsa is.

Egy lelkes kezdő, aki inkább marad read only.

Még egy idézet,és nem okoskodok:

"Elterjedt, elfogadott kaptárt válasszon. Adásvételkor és méhészete kiegészítésekor nagy hasznát tapasztalja."- Örösi Pál Zoltán: Méhek között

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 12:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Peter81 írta:
csoky írta:
Ezért tűnik részemre elszomorítónak amikor olyan támadások érik a fórumot miszerint megint csak néhány ember szórakozását biztosítja és nem hagy teret másoknak is a kibontakozáshoz.

Talán nem alaptalanul. Szigorúan az én véleményem szerint, de normális hangnemben bemutatkozva jöttem ide -utólag kiderült, kényes témát feszegettem-, a méhészkedésben absolute kezdőként, de annál nagyobb lelkesedéssel.
Erre mi történt? Törlődött néhány hozzászólásom, ami érintette azt a bizonyos...
Külön topic-ot is "kaptunk", ahol normális hangnemben ki lehetett volna fejteni a véleményeket, hisz a neten elég hiányos e terület, főleg vélemények terén. Most már tudom miért. :(
Tudom, e fórum magánterület, ha nem tetszik menjek máshová, de...
Nem is folytatom, tudom mi lesz e hozzászólás sorsa is.

Egy lelkes kezdő, aki inkább marad read only.

Én is csak a napokban találtam rá újoncként a fórumra.Szerintem maradj aktív résztvevő. Mint mindenhol,itt is többféle embertípus gyűlt össze. Ezért hidd el,itt is vannak segítőkész emberek,nem is kevesen. Az,hogy lehurrogtak téged,nekem is furcsa volt. Mivel én is ugyan olyan kezdő vagyok,mint te,a reakciókból sejtem,hogy azzal a bizonyos dologgal darázsfészekbe nyúltál valószínű. De valamilyen szinten ez is segítség volt,mert most már tudjuk,hogy az a fajta dolog nem alkalmas méhészkedésre. Próbáld mindig a dolgok pozitív oldalát nézni. Csak így jutsz,juthatunk előre.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 12:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.16. 12:54
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: England
csoky írta:
Ezért tűnik részemre elszomorítónak amikor olyan támadások érik a fórumot miszerint megint csak néhány ember szórakozását biztosítja és nem hagy teret másoknak is a kibontakozáshoz.

Talán nem alaptalanul. Szigorúan az én véleményem szerint, de normális hangnemben bemutatkozva jöttem ide -utólag kiderült, kényes témát feszegettem-, a méhészkedésben absolute kezdőként, de annál nagyobb lelkesedéssel.
Erre mi történt? Törlődött néhány hozzászólásom, ami érintette azt a bizonyos...
Külön topic-ot is "kaptunk", ahol normális hangnemben ki lehetett volna fejteni a véleményeket, hisz a neten elég hiányos e terület, főleg vélemények terén. Most már tudom miért. :(
Tudom, e fórum magánterület, ha nem tetszik menjek máshová, de...
Nem is folytatom, tudom mi lesz e hozzászólás sorsa is.

Egy lelkes kezdő, aki inkább marad read only.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 10:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Kertakig!

Valóban sok a hasonlóság az OMME fórum és e között hiszen mindkettő a méhészekből a méhészekért jött létre.
Az csak sajnálatos,hogy az Omme nem tudta felvállalni a működtetést ezért jött létre ez a fórum magán kezdeményezésre.
Amennyiben ennyire figyeled a statisztikákat azt is láthatod,hogy itt az információ áramlás eléggé egyirányú.Ezért is használjuk inkább a chat-et az érdemi információk közlésére mert oda csak a regisztrált tagok tudnak belépni.Tudod a kibicnek semmi sem drága.A több mint 700 reg.tag mellett legalább ennyien látogatói az oldalnak mivel a regisztrált tagok és a látogatók száma estéről estére nagyjából egyenlő arányú talán kicsit többen vannak a látogatók.
Sajnos az a méhész társadalom egészére jellemző magatartás itt is jelen van miszerint amit én tudok az az enyém
és másnak ahhoz semmi köze.Vélhetően amennyiben a látogatók is regisztrálnának és érdemben hozzászólnának a témákhoz a passzív tagokról nem is beszélve lényegesen átláthatóbb lenne az ágazat tevékenysége is.
Annak a néhány embernek szerintem mindenki hálával tartozik aki le meri írni a véleményét tapasztalatait hiszen gondoljuk csak el mi lett volna ha elődeink is a fejükben tárolták volna a tudást és nem jelennek meg a szakmailag egyre kiforrottabb alkotások.
Ezért tűnik részemre elszomorítónak amikor olyan támadások érik a fórumot miszerint megint csak néhány ember szórakozását biztosítja és nem hagy teret másoknak is a kibontakozáshoz.
Igenis minden méhésznek joga és kötelessége a szakma szekerének előbbre juttatása és ennek az egyik nem kicsi része ezen fórum.Emiatt nem kéne számokkal és statisztikákkal dobálózni hiszen a fórumszabályzat betartása mellett mindenki szabadon véleményt nyilváníthat anélkül,hogy a többiek idegeire menne.
Mondandóm egy kicsit hosszúra sikerült,de már régóta le akartam írni.Kérek mindenkit ne csak olvasója legyen a fórumnak hanem aktívan vegyen részt a munkájában is.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: neuraszténia ellen
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 09:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
kertaig!

A magasponton vár egy új üzenet!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 07:26 
Üdv!
Egyebek:
Érdekes hogy ennek a fórumnak a statisztikája szinte megegyezik a volt OMME fóruméval.
A legtöbbet hozzászóló 10 méhész ott is a hsz-ek 1/3 produkálta.
A "vezérszónok" ( bocs a poénért ) ott is ( Ő volt) több mint 5%-át birtokolta a hsz-eknek.
Csak elismerés Nekik a munkájukért!
Itt is a regisztáltak 20%-a mutat irásbeli aktivitást!???(több mint 15hsz)
Érdekes lehet a nem regisztráltak aktivitásra. Tudtok róluk valamilyen számokat?
üdv
kg


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 21:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ezek szerint ez Magyarország legnagyobb méhészfóruma? És én pont ide találtam :D Isteni jel :lol:

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 17:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Most néztem a regisztrációban, hogy ennek a fórumnak 730 regisztrált tagja van. Úgy emlékszem az országban kb. 15000 méhészet termel.

Ez azt jelenti, hogy a méhésztársadalom kb. 5%-a jelen van a fórumon, többségében olvasóként.
Ha figyelembe vesszük, hogy a méhészek nagyobb hányada az idősebb korosztályból kerül ki -akik valószínűleg nem rendelkeznek internettel- akkor a fiatalabb, internetező méhészek körében ez az arány sokkal magasabb.

Nem tudom, hogy a fórum üzemeltetője - aki szabaidejében végzi ezt a munkát, anyagi ellenszolgáltatás nélkül - gondolt-e ilyen népszerűségre, amikor elkezdte.
Mindenesetre elismerés illeti a tevékenységét, mert nagyon hasznos munkát végez.



Ui: Valószínűleg az olvasók közül sokan nem is regiszráltak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.23. 22:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Ladánybene
zsolti írta:
zsirosmeheszet írta:
Vagy kinait,ugyan azt tudja féláron. :taps


Ugyanaddig?

sziasztok.Nemakarok beleokoskodni de tesóm kutfuró,és ő használja a kinai Honda szivatyúkat meg agregátot és igencsak dicséri.Természetesen ez soha nemlesz japán de az elváráson felöl teljesit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.23. 21:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
kopaszkutya írta:
Mindegy, hogy a generátor milyen rajta, a motorja legyen Honda. Az enyém is Einhill vagy mi a túró, de ugyan azt tudja mintha Honda máranév alatt jött volna ki. Pl. tudja mikor kell olajat cserélni. Olyankor folyton leáll. Idén kézze pergettük a repcét, a végén esett le a tantusz hogy itt az olajcsere ideje. Ez 100-120 körül van. Ha igénybe veszed a támogatást a fele.

köszi

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.23. 21:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Mindegy, hogy a generátor milyen rajta, a motorja legyen Honda. Az enyém is Einhill vagy mi a túró, de ugyan azt tudja mintha Honda máranév alatt jött volna ki. Pl. tudja mikor kell olajat cserélni. Olyankor folyton leáll. Idén kézze pergettük a repcét, a végén esett le a tantusz hogy itt az olajcsere ideje. Ez 100-120 körül van. Ha igénybe veszed a támogatást a fele.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.23. 21:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
zsirosmeheszet írta:
Vagy kinait,ugyan azt tudja féláron. :taps


Ugyanaddig?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.23. 20:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Vagy kinait,ugyan azt tudja féláron. :taps

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.23. 20:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
kopaszkutya írta:
Természetesen áramfejlesztővel. Én Honda motorost javasolnék 2kW körülit. Ez kiszolgálja a későbbi fejlesztéseket is (lefúvó, elektromos kisgépek karbantartáshoz stb..)

Mit kóstál egy ilyen?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.23. 20:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Természetesen áramfejlesztővel. Én Honda motorost javasolnék 2kW körülit. Ez kiszolgálja a későbbi fejlesztéseket is (lefúvó, elektromos kisgépek karbantartáshoz stb..)

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.10.23. 19:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Talán ebben a topicban elfér a kérdés. A méhesünkben nincs áram,se a közelben. Ha árammal működő pörgetőt szeretnék később venni,hogyan lehet megoldani az áramfejlesztést?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5739 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 115  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.