Pontos idő: 2024.05.20. 17:20

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5740 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 115  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.25. 10:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Személyesen nem ismertem.
Könyveit polcomon, szemléletét gyakorlatomban, emlékét magamban megtartom.
Béke poraira.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.25. 09:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
A múlt télen tartott nálunk egy jó kis előadást.
A mai magyar méhész szakma egyik jeles személyiségét vesztettük el az ő halálával.Nyugodjon békében!

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.25. 06:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
"Elhunyt Dr. Vicze Ernő ./ OMME hirek/ Ernő bácsi Isten nyugosztaljon ! Köszönjük amit a méhekért és a méhészekért tettél ."

Ő nem elhunyt, Ő hazatért.
Útja a csillagösvény.Egy másik dimenzió!
Istenben Nyugodjon békében!


Isten minden embernek kimérte,
Kinek hol a kezdete, s hol a vége.


Számomra nem titok...

Én voltam!
Én vagyok!
Én leszek!
Még akkor is,
Mikor hamuvá esek szét.
Mert örök a lét, s itt hagyom
Lenyomatom, mi nem más,
Mint sok - sok aprócska atom.
2005.december 13


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.25. 00:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.13. 21:05
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: Mohács
Ernő bácsi halála engem is megdöbbentett. A rakodós könyve itt van a polcomon, és egyszer Pécsett volt szerencsém élőben meghallgatni egy előadását... Hatalmas tudás és vitalitás áradt belőle.
Most már a mennyei méhlegelőkön vigyázza bukdácsolásainkat. :cry:

_________________
Méhésztársi üdvözlettel:
B. Hive
NB + 1/2NB => 1/2NB
http://bhive.freehostia.com


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.24. 21:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
Na ez az igazi veszteség, nekünk méhészeknek, Magyarországnak. Nagyon sokat tanultam és tanulok a könyveiből. Köszönöm, hogy tudását, tapasztalatait megosztotta velünk. Nyugodjon békében!

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.24. 21:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Megdöbbentett a hír.

Nyugodjék békében!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.24. 20:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
Joe bácsi írta:
Elhunyt Dr. Vicze Ernő ./ OMME hirek/ Ernő bácsi Isten nyugosztaljon ! Köszönjük amit a méhekért és a méhészekért tettél .

Fogadja részvétem az egész családja és a Magyar méhész társadalom. Ernőbácsi hiányozni fogsz :( :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.24. 18:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Elhunyt Dr. Vicze Ernő ./ OMME hirek/ Ernő bácsi Isten nyugosztaljon ! Köszönjük amit a méhekért és a méhészekért tettél .

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.24. 13:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
litterae írta:
Most néztem a regisztrációban, hogy ennek a fórumnak 730 regisztrált tagja van. Úgy emlékszem az országban kb. 15000 méhészet termel.

Ez azt jelenti, hogy a méhésztársadalom kb. 5%-a jelen van a fórumon, többségében olvasóként.
Ha figyelembe vesszük, hogy a méhészek nagyobb hányada az idősebb korosztályból kerül ki -akik valószínűleg nem rendelkeznek internettel- akkor a fiatalabb, internetező méhészek körében ez az arány sokkal magasabb.

Nem tudom, hogy a fórum üzemeltetője - aki szabaidejében végzi ezt a munkát, anyagi ellenszolgáltatás nélkül - gondolt-e ilyen népszerűségre, amikor elkezdte.
Mindenesetre elismerés illeti a tevékenységét, mert nagyon hasznos munkát végez.

Az idézet pontosan egy hónapja íródott. Azóta 96 új regisztráció született. Ezek a számok híven mutatják, hogy a fórum része a méhészeti közéletnek és egyre népszerűbb.

Más. Én mindig sajnálom azokat akik megtapasztalják egy közösség ellenszenvét. Biztos sok esetben nem is értik a pontos okokat. De lássuk be, hogy nem lehet egyesek lelkét ápolgatni elsöprő többség ellenében.
Többféle javaslat született, hogy milyen módon lehet távoltartani népszerűtlen embereket. Többek között beazonotsítható, fényképes regisztráció stb. Nekem komoly averzióim támadnak ilyenkor - a múlt rendszerben is éltem- és adatvédelmi kérdéseket is felvet a jelenben.

Egyszerűbb megoldást javaslok. Ha valaki sértő, a többség értékrendjét támadó hozzászólásokat ír, tudatosan indulatokat gerjeszt, akkor azt jelezni lehessen a moderátornak. A moderátor, ha egyetért, egyszemélyben függessze fel az illető hozzászólási jogát mondjuk 2-3 napra. Ezen idő alatt az alapító tagok, vagy az általuk választott pár fő, szavazással dönthet a kizárásról.

Így nem kell Nabisadmin-nak egyszemélyben a vállán hordoznia, az ilyen "nemszeretem" dötéseket. Valamint az indulatokat kiváltó személy csak egy-két napig tartózkodhat a fórumom. Ennyit viszont áldozni kell a demokrácia oltárán.
Ha új névvel ismét megjelenik és változtat a magatartásán, akkor "megmentettünk" egy embert. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 22:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Ladánybene
Szerintem aki ujonc illetve ugye az uj neve szerint nemrégi tag tehát nincs multja a fórumon tehát nemismeri elvileg senki és ha az ijen köcsögösködik vagy szitja a tüzet egyszerüen kikell hajitani innen max egyszer figyelmezteti a nabis és kész.Az ijen ujoncot nemkell kimélni.Szépszóval meg képekkel nemmentek semmire mert más képét is felrakhatja.Amit én kiolvastam az egézből arra bizony lépni kell keményen.Hát miaz hogy egy oszlopos tag menjen el?!!!!!!!!Ez csak egy vélemény,nem okoskodás.Ha valaki tanuni akar akkor viselkedjen.Ez másholis igymülödik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 22:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.03.17. 17:46
Hozzászólások: 579
Tartózkodási hely: Heves megye
Tükör!! :( :( Neked itt a helyed,nem adhatod fel!! :( :( Szeretnénk még nagyon-nagyon sokat tanulni Tőled!! :( :( Légyszi!!!!

_________________
Üdv.: Judit


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 19:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Jó, én nem erőltetem ezt a dolgot, csak egy ötlet volt.
Misi! Kb. 25 éve találó lett volna a puli, ma már inkább bulldog. :D . Egyébként rendezvényeken többen rákérdeznek, hogy nem-e ? Bár ha nincs rajtam sapka....

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 19:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
BFERI írta:
Sziasztok!

A fénykép jó ötlet sztm.is!Egyébként valóban nem tökéletes megoldás !
Laci kilépése nagy kár volna -én is régóta olvasgatom az írásat-hiszen nagyon értékes tagja enneka fórumnak!
Segítőkészsége pedig elkélne nap-mint-nap!

BFERI

Akkor neki is láthattok az avartok feltöltésének , 90x90 pixel nagyságú képet lehet felrakni. Aki elakad küldje el nekem emilben és felteszem.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 19:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Sziasztok!

A fénykép jó ötlet sztm.is!Egyébként valóban nem tökéletes megoldás !
Laci kilépése nagy kár volna -én is régóta olvasgatom az írásat-hiszen nagyon értékes tagja enneka fórumnak!
Segítőkészsége pedig elkélne nap-mint-nap!

BFERI

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 19:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Ha olvastad volna a régi OMMés fórumot ott találkozhattál volna azon személy fényképével is amely miatt a mostani helyzet is kialakult.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 19:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.26. 20:08
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: SZ-Sz-B
kopaszkutya írta:
Hát a fotó nem is... :D Nem hiszem hogy valaki a szomszédját lefényképezi mert modjuk haragszik ra, es elkezd bunkóskodni a nevében. Hidd el ha egy hsz-t egy archoz kötsz sokkal jobban tudod értékelni, vagy nem komolyan venni...
Ugye írtam hogy nem olvastam a régi fórumot nem ismertem onnan senkit. Amikor elősször idekeveredtem nem az maradt meg bennem hogy "Tükör", hanem az, hogy a "sárga sapkás fickó" nem lehet hülyegyerek mert okos dolgokat ír. Pl ezért is vettem az idén Bee vitalt Perizin helyett, ha csak a név lett volna ott nem biztos olyan hiteles.

Nos, az biztos, hogy a Tükör kilépése nagy veszteség lesz a kezdőknek.
Sajnálom, de ilyen van.

_________________
Csodás estét!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 19:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Hát a fotó nem is... :D Nem hiszem hogy valaki a szomszédját lefényképezi mert modjuk haragszik ra, es elkezd bunkóskodni a nevében. Hidd el ha egy hsz-t egy archoz kötsz sokkal jobban tudod értékelni, vagy nem komolyan venni...
Ugye írtam hogy nem olvastam a régi fórumot nem ismertem onnan senkit. Amikor elősször idekeveredtem nem az maradt meg bennem hogy "Tükör", hanem az, hogy a "sárga sapkás fickó" nem lehet hülyegyerek mert okos dolgokat ír. Pl ezért is vettem az idén Bee vitalt Perizin helyett, ha csak a név lett volna ott nem biztos olyan hiteles.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 19:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.26. 20:08
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: SZ-Sz-B
PappL írta:
kopaszkutya írta:
Nem olvastam a régi fórumot, nem tudom mi volt ott? Mondjuk engem itt sem zavar hogy ez a valaki védi a K P nevű cimboráját, elolvasom, nem ismerem a körülményeket, nem ébreszt bennem indulatokat, nem szólok hozzá, és kész... De most azért mégis... K.P.-hez:Nem értem hogy lehet folytatólagosan ezt tűrni? Ha engem rabolna gátlástalanul valaki, egyszer szólnék neki, ha nem ért a szóból, nemes egyszerűséggel rácsuknánk az ajtót az ujjaira. Nem kicsit... nagyon. A kitiltással kapcsolatban: Az a javaslatom, csak az írhasson hszt akinek a fényképe ott van a neve mellett. Mint pl. Tükör és még páran. Enyém sincs ott mert lusta vagyok, de ha másképp nem lehetne.... Két előnye is lenne kapásból:Ha valahol összefutunk megismernénk egymást, másrészt aki estleg hajlamos a személyeskedésre jobban meggondolja mit ír mint arctalanul

Nem igaz,hogy Te elhiszed azt, hogy csupán egy fotó megoldaná akárki hozzáállását?! :?:
Ha mégis akkor ki ellenőrizné valós-e a kép?

Elképzelem Kolias aranyos barika képe mellett egy kopasz pulikutyát :taps
Persze biztos van többféle megoldás

Bocsi mindkettőtöktől, csak illusztrációnak szántam!

Persze könnyű nekem, mert én annyira optimista OptiMiska vagyok, hogy ezeket az élet velejárójának tulajdonítom, és sajnálom azokat, akik nem értik a tréfát.

_________________
Csodás estét!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 18:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
kopaszkutya írta:
Nem olvastam a régi fórumot, nem tudom mi volt ott? Mondjuk engem itt sem zavar hogy ez a valaki védi a K P nevű cimboráját, elolvasom, nem ismerem a körülményeket, nem ébreszt bennem indulatokat, nem szólok hozzá, és kész... De most azért mégis... K.P.-hez:Nem értem hogy lehet folytatólagosan ezt tűrni? Ha engem rabolna gátlástalanul valaki, egyszer szólnék neki, ha nem ért a szóból, nemes egyszerűséggel rácsuknánk az ajtót az ujjaira. Nem kicsit... nagyon. A kitiltással kapcsolatban: Az a javaslatom, csak az írhasson hszt akinek a fényképe ott van a neve mellett. Mint pl. Tükör és még páran. Enyém sincs ott mert lusta vagyok, de ha másképp nem lehetne.... Két előnye is lenne kapásból:Ha valahol összefutunk megismernénk egymást, másrészt aki estleg hajlamos a személyeskedésre jobban meggondolja mit ír mint arctalanul

Nem igaz,hogy Te elhiszed azt, hogy csupán egy fotó megoldaná akárki hozzáállását?! :?:
Ha mégis akkor ki ellenőrizné valós-e a kép?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 18:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Ez tetszik! Tényleg ott lehetne mindenki képe, ettől az egésztől függetlenül is.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 18:18 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Nem olvastam a régi fórumot, nem tudom mi volt ott? Mondjuk engem itt sem zavar hogy ez a valaki védi a K P nevű cimboráját, elolvasom, nem ismerem a körülményeket, nem ébreszt bennem indulatokat, nem szólok hozzá, és kész... De most azért mégis... K.P.-hez:Nem értem hogy lehet folytatólagosan ezt tűrni? Ha engem rabolna gátlástalanul valaki, egyszer szólnék neki, ha nem ért a szóból, nemes egyszerűséggel rácsuknánk az ajtót az ujjaira. Nem kicsit... nagyon. A kitiltással kapcsolatban: Az a javaslatom, csak az írhasson hszt akinek a fényképe ott van a neve mellett. Mint pl. Tükör és még páran. Enyém sincs ott mert lusta vagyok, de ha másképp nem lehetne.... Két előnye is lenne kapásból:Ha valahol összefutunk megismernénk egymást, másrészt aki estleg hajlamos a személyeskedésre jobban meggondolja mit ír mint arctalanul

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 15:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Sziasztok!Jómagam is még csak most olvasom a topikot !Nem régóta vagyok köztetek,de ha megengeditek akkor én is szólnék!Jóllehet Lacit nem ismerem személyesen,de küldött már nekem is priviket amiben sokat segített az általam feltett kérdésekben.Éppen ezekért a dolgokért hiányolnám nagyon innét!Hatalmas szakmai felkészültsége,és nem utolsósorban sokévi tapasztalat van a háta mögött ,Tükör kollégának!Ezért viszont Laci kérdezném tőled:miért akarsz Te kilépni innen?Az én eszmém az,hogy :miért az álljon félre az útból akinek semmi oka erre?Miért akarsz megfutamodni az ilyen fazonok elől?Nehogy már!Neked nincs félnivalód,te már ahogy visszaolvasom a hozzászólásaidat sokat tettél a méhészet asztalára.Viszont az tényleg dühítő dolog ha valakit kitiltanak és ezek után mégis vissza jön ide!Tényleg ki kéne valamit találni,hogy kint is maradjon a manyus!Tudom Feri már keresi a megoldást-segítenék is neki,ha tudnék.Viszont nem tudok-úgy hogy ezt meghagyom azon kollégáknak akik jobban ismerik a számítógép világát.Laci te pedig maradj,remélem olvasol még bennünket!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 14:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Csak most olvastam Tükör búcsúzóját, ami azért remélem nem végleges. Ezért is sűrgető, hogy ez a helyzet megoldódjon.
Hihetetlen, hogy már megint egy-két renitens ember miatt ilyen helyzet állhat elő. Szerintem ebben azonnal lépni kell, nem várhatjuk meg, hogy az OMME-s fórumhoz hasonlóvá váljon a helyzet. Miután látjuk kiről is van szó, ki kell zárni a fórumról.

A mostani helyzetet látva én még Zsoltinál is szigorúbb lennék, csak meghívásos-ajánlásos alapon engednék regisztrálni.
Esetleg az egyebekben lehetne egy topik, ahol bárki kérdezhetne, de a többihez csak akkor kaphatna regisztrációs lehetőséget, ha valamelyik "benti" tag ajánlaná. Persze tudom ez sem tökéletes, mert az új tagok belépését is nehezítené, de igazából nem látom, miképp lehetne kiszűrni, azokat akik a múltban is már tűrhetetlenül viselkedtek.
Őszintén remélem van egyszerűbb lehetőség is, mert belegondolva ez tényleg csak a végső megoldás lehetne.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 12:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Szerintem mindenkit be kell engedni a következő szűrő szerint:

Minden új belépő csak akkor szólhatna hozzá, ha bemutatkozását megtette a Bemutatkozások topikban. Ennek legalább 7-8 sorosnak kéne lenni, ami tartalmazná az illető méhészkedési rendszerét (kezdőknek persze nem), valamint tartózkodási helyét legalább kistáj megjelöléssel (Belső-Somogy, Zselic, Jászság, Érmellék, Kalotaszeg, stb. És ha későbbi hozzászólásai erősen hajaznának az OMME-fórumot szétverő Apóka, Geddekas nicken futó emberével, akkor indoklás nélkül ki kéne zárni az újabb fórum-haláltusát megelőzendő.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 10:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
nabisadmin írta:
Megszüntetjük a regisztráció lehetőségét és akkor nem jön vissza, igaz így mindenklit kizárunk.
Kitiltás helyett nem-meghívás.
Nálam ez úgy van megoldva, hogy az "users" táblában van egy "flags" nevű sor (vagy oszlop), ami a páciens minősítését tartalmazza.
Ha rendesen viselkedik, akkor minden működik a megszokott módon, ha pedig nemkívánatos személy, akkor a post-ja eleve egy "hulladékgyüjtő"-be kerül, ami csak olvasható, de itt a várható tömeges reagálások elkerülése érdekében jobb ha nem is látható.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 10:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ugyan kisgyerek vagyon én még itt,de ennyi idő alatt már leszűrtem,hogy Tükör egy nagyon tapasztalt,jóindulatú,segítőkész ember, Így én sem szeretném,ha elmenne.
Az adminhoz lenne egy olyan kérdésem,hogy ő nem látja az illető ip címét? És azt a címet nem lehet letiltani? Így nem tud az adott gépéről regelni semmilyen néven.
Nem vagyok benne biztos,hogy ez lehetséges itt,de hallottam már ilyent.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 10:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
CsZoltán írta:
Most egy miatt kizárnál kitudja hány újat akik között lehet a legutolsó is értékesebb mint ez az egy? DE ez csak az én véleményem.

Dehogy akarok Én kizárni bárkit is akinek ehhez az egészhez semmi köze. Csak mint lehetőséget említettem.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 09:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Most egy miatt kizárnál kitudja hány újat akik között lehet a legutolsó is értékesebb mint ez az egy? DE ez csak az én véleményem.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 09:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
CsZoltán írta:
Sziasztok!
Tükör! Remélem nem gondolod komolyan amit írtál. Szerintem az Árnyjátékos által leírtakhoz kellene tartani magunkat. Ha nincs aki visszapaszolja a labdát neki hátha megunja, hiszen elég unalmas az oldalvonalon kigurult labdáért mindig elmenni. Nabis hiába zárja ki hűen mostani nevéhez úgyis visszajön. Tudom az újak között biztos lesz majd olyan aki "játszik" vele, de majd kiismerik azok is, mi meg olyankor gyorsabban haladunk az olvasással. Mindenkit nem védhetsz meg tőle, és nagyon kevesen vannak olyanok akik a más hibájából tudnak tanulni, csak amikor már beverték a fejüket akkor jönnek rá, hogy jó volt a tanács amit kaptak, de még akkor se valják be hangosan. Hagyd őket és ne húzd fel magad, fiatalok majd gyűlik a tapasztalatuk.

Megszüntetjük a regisztráció lehetőségét és akkor nem jön vissza, igaz így mindenklit kizárunk.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 09:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Sziasztok!
Tükör! Remélem nem gondolod komolyan amit írtál. Szerintem az Árnyjátékos által leírtakhoz kellene tartani magunkat. Ha nincs aki visszapaszolja a labdát neki hátha megunja, hiszen elég unalmas az oldalvonalon kigurult labdáért mindig elmenni. Nabis hiába zárja ki hűen mostani nevéhez úgyis visszajön. Tudom az újak között biztos lesz majd olyan aki "játszik" vele, de majd kiismerik azok is, mi meg olyankor gyorsabban haladunk az olvasással. Mindenkit nem védhetsz meg tőle, és nagyon kevesen vannak olyanok akik a más hibájából tudnak tanulni, csak amikor már beverték a fejüket akkor jönnek rá, hogy jó volt a tanács amit kaptak, de még akkor se valják be hangosan. Hagyd őket és ne húzd fel magad, fiatalok majd gyűlik a tapasztalatuk.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 09:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
cerana írta:
Amennyiben ennek a fórumnak a tagjai nem kívánják a jelenlétét, ahhoz joguk van. Személy szerint nagyon nem szeretném, ha Tükör emiatt elhagyná a Fórumot. Laci ! Szükségünk van rád!


Egyetértek. Számomra elfogadhatatlan, hogy az OMME-fórum szétverője, több kitiltott nick létrehozója újra itt van a fórumon, és szítja a feszültséget. Az meg végképp, hogy ezzel összefüggésben az egyik legrégebbi fórumozó, és személyes jó barátom elhagyja a Fórumot.
Kérem az admint, hogy dugjuk össze a fejünket, és találjunk megoldást erre az állandóan visszatérő problémára!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 08:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2642
Szeretnék egy hsz-t ebben a témában írni, és erről többet nem. Én is kaptam tőle hsz-ket, mert egy évvel ezelőtt látván az általa generált konfliktusokat, jobbnak láttam, ha ő egy külön fórumot nyit. Volt kettő is neki, az elsorvadt. Amennyiben ennek a fórumnak a tagjai nem kívánják a jelenlétét, ahhoz joguk van. Személy szerint nagyon nem szeretném, ha Tükör emiatt elhagyná a Fórumot. Laci ! Szükségünk van rád! Erről a vitáról is írt hsz-t, amennyiben búcsúzóul annyit írt,írjam meg: soha nem beszélt a nyúlós gyógyításáról, a kis adagú etetések jótékony hatásáról írt, mivel a családok nagy részében ott a spóra. Ez az egyik utolsó kívánsága volt, remélem jól tolmácsoltam.
Volt azonban egy másik, szerintem sokkal fontosabb kérése is. Meggyőződése, hogy K.P. becsületes méhészember, akit (én magam is) rossz hírbe hoztunk. Kijelenti, hogy az ellene szóló bizonyítékok, bár van alapjuk, de nem lopásból származnak. Leírta ennek mikéntjét is ,de ez újabb vitákat indukálna, ezért én úgy gondolom ennek részletezése nem az én feladatom. Mindenesetre kötelességemnek éreztem ezt leírni, mert nem szeretném, ha bárkit egy felfokozott közhangulat miatt, ártatlansága ellenére megbélyegeznénk. K.P. kijelenti, hogy a rendeléseket vagy teljesítette, vagy a felvett felvett előlegeket (kamatostól) visszafizette.Nagyon remélem, hogy az elmúlt évi bűncselekmény sorozat tettesei megkerülnek, elnyerik méltó büntetésüket, mert félek, hogy a jövő évhez képest a tavalyi csak kismiska volt. Ne legyen igazam.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re:Tükör
HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 00:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.28. 23:46
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Budapest- Ősagárd
Tükör!

szerinted, ha Te, mint oszlopos tag, kivonulsz innen, akkor azt ez említett személy nem sikerként fogja megélni?? NeagyIsten vérszemet kap... tényleg ezt akarod?
Ezeket a vitákat eleinte kicsit értetlenül olvastam, aztán összeállt belőle 1 kép, 1 történet. Úgy, hogy egyik résztvevőt sem ismerem. Szakmai felkészültségükről az itt -önzetlenül- megosztott információk alapján "ítélkezem". Ennek ismeretében súlyozom a véleményeket.

A régi fórumot épp csak elkezdtem olvasni- és új érdeklődőként fel sem tűntek a civakodások, mert a szakmai információk érdekeltek első sorban. Váratlanul ért a megszűnése. Infoéhesen keresgélve persze én is elvetődtem az euméhész forumra is- hamar lekoptam onnan, mert Nabis oldalán már kezdett összerendeződni vmi és az hamar ki is kristályosodott. Sok hasznos tanáccsal szakmai információval.
Most, hogy a bomlasztás jeleit látod feltűnni, tán nem segíteni kéne a romlást visszavonulással, hanem egységből erőt merítve, gyémánt keménységűre kéne szilárdulni. Átlépve a személyeskedéseken, 1szerűen magára kell hagyni, kiközösíteni a parazitá(ka)t. ha senki nem reagál az írásaira, előbb-utóbb lekopik. (netes közösségekben ez könnyen megy, mert könnyen ki-be járható). persze mindig lesznek olyan emberek akiket ha kilöknek az ajtón, akkor visszamászik az ablakon- el kell tudni határol(ód)ni tőlük.

Én a chates oldalakon is nehezen ismertem fel a "cinkes" nikkeket, de ha "beszokott" már és elég figyelmes az ember, előbb-utóbb gyanút fog. Csak az a baj, hogy ez a gyanú megmérgezi az őszinte beszélgetéseket. Én személy szerint gyakran mellé nyúltam a gyanúmmal.
Ha pedig konkrét aknamunkáról van tudomásod, akkor Nabis csak tudja a dolgát- gondolom, remélem!

...szóval- ha kérhetem- el ne tűnjetek, mert tavasszal már tényleg akarok méheket és akkor biztos rengeteg kérdésem lesz majd! ;)

üdv Gábor

_________________
még nem méhész, de már bogarasodik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.22. 23:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Laci ne légy már durcás!;)
Írd le, hogy szerinted ki kell zárni a Váltó illetve Váltókezelő nicknevű embert. (Lehet, hogy van még más nickje is.)
Szétvert már egy fórumot, visszaélve azzal, hogy az ottani admin nem akart nem tudott élni a jogaival. Ott fenyegetőzött, ...stb Itt nem tud.
Ha ezt akarod, egyetértek.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.22. 23:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Üdv Mindenkinek!

Talán észrevettétek,pár napja már nem írtam a fórumon. Most is csak azért jelentkezem be, hogy ezt a hsz-t elküldhessem.

Szándékosan nem a dühöngőbe írok!
Miért?? Mert nem dühöngök.
Csupán elkeseredésemnek adok hangot, hogy egy olyan ember bomlaszthatja ismét a fórumunkat, aki egyszer már tönkre is vágta.
Azért így írom, hogy FÓRUMUNKAT mert valamelyest azért én is magaménak érzem (bocs Nabis) talán joggal,mint alapító tag, és mint egyik legtöbb hsz-t generáló tag. Szeretném leszögezni, ezekért nem követelek magamnak különleges jogokat, de arra igenis jogot formálok,hogy a véleményemet elmondhassam, bizonyos dolgokról.
Ez a dolog jelen pillanatban az, hogy van egy ember, aki erről a fórumról is ki lett már egyszer tiltva, egy másikat pedig (amit szintén magunkénak éreztünk páran egy kicsit) teljesen tönkre is tett.
Mégegyszer mondom, egy „ember” lett kitiltva. Nem egy nick név.Tehát akárhány új nevet is választ magának az az ember, ugyanaz marad aki innen ki lett tiltva.
Egy előző hsz-ben jeleztem, hogy elgondolkodok a továbbiakon.
Megtörtén!!
Nem kivánok egyazon fórumban munkálkodni vele. Vagyis én megyek…

Aki régi fórumos tudja mit művelt a másikon.
Csak mondom fiúk: itt is elkezdte már az akna munkát. Mézes- mázos álarc mögé bújva (hogy ne legyen indok a kizárásra) már írja a priviket. Vajon miért hiszi, hogy ezeket az infókat mi nem osztjuk meg egymással. Miért hiszi, hogy nem tudjuk, a Vivaldi utolsó hsz-ében emlegetett „fórumozó alapító nemesek” gondolata tőle származik.
Álságos dolgok ezek, mint ahogy álságos volt, ahogy ide visszaszivárgott, és majd előbb utóbb megint ennek a fórumnak a nyilvánosságát próbálja meg felhasználni mindenféle ötleteléseinek világgá kürtölésére.

Azért azt megjegyezném, hogy ezt semmilyen más általam látogatott fórumban nem tehette volna meg ilyen módon.

Nagyon sok gondolat kavarog még a fejemben ezzel kapcsolatban, de sajnos nem vagyok oly mértékben a szavak embere mint ő.
Valószinüleg erre a hsz-re is tud majd „ésszerünek tünő” választ produkálni.
Arra kérek csak mindenkit emlékezzen ezekre amit leírtam, és ne hagyja magát megvezetni!!!

Szevasztok!

Tükör!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.21. 21:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 10:48
Hozzászólások: 255
Tartózkodási hely: kecel
Vivaldi sajnos a Szent Korona rádiót csak neten lehet hallgatni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.21. 21:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
Vivaldi írta:
kolias írta:
Vivaldi írta:
Édes barátom , ha megfigyelted volna az írásaimat

Vivaldi írta:
Én meg azt mondom neked okoska

Vivaldi írta:
Szerinted. Mert szerintem meg kicsit naiv vagy, vagy nagyon. Mintha kezdő lennél. Mert ilyet a kezdők írnak.


Vivaldi néha olyan hangnemet ütsz meg itt vendégként egy alapító taggal szemben (tsanyi) ami hosszú távon biztos nem tesz jót a fórumbeli ténykedésednek. Azt azért ne feledd, hogy itt néhányan a zsebükbe nyúltak azért, hogy legyen egy közös fórumunk, ahol a méhészkedéssel kapcsolatos dolgokat megoszthassuk egymással. A mag egy összeszokott csapat, többé-kevésbé azonos értékrendekkel.


Váltóra már szót sem pazarolok...tényleg, a bemutatkozásod elmaradt, jól látom?
Márna rajtad meg már nem igazodok el, már nem lehet nyomonkövetni amit írsz.

Nem tudtam hogy az alapító tagok kiváltságot élveznek, és szerintem nem volt sem durva, sem obcén, sem pocskondiázó, amit írtam, csak irónikus volt, egy kioktató reagálásra. DE ha magatok akartok lenni fórumozó alapító nemesek, csak tegyétek, én nem zavarom tovább, a magot, az azonos értékrendjével, amit most talán nem minősítek, úgy sem állhatjátok ha valakinek kicsit is eltér a véleménye a tiétektől. Beszélgessetek csak egymás közt, biztos nagyon érdekes lesz.


Nem élveznek kiváltságot az alapító tagok, ne akard a szavaimat kiforgatni. De ez elsősorban szakmai fórum, itt nincs helye az olyan vitáknak, ami személyeskedésbe csap át. Volt egy olyan fórum régebben ez nem az. Itt a szabályok még nagyon liberálisok, sok más szakmai fórumon sokkal keményebb játékszabályok vannak, erős moderálással. Tiszteljük meg a másikat azzal, hogy nem züllesztjük le a fórum színvonalát.
Részemről téma lezárva.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.20. 21:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
szundy írta:
Én a Szent korona rádiót hallgatom.
slágert évek óta nem.

Hol található a szentkorona rádió? Ja és úgy látom, csöbörből, tóba estünk, ez a két új rádió, még rosszabb. Ezek aztán már, minden színvonal alatt vannak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 19:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Robi írta:
Hát szerintem, ha szépen kéred tőle, akkor Tükör is megküldi neked privátban! :mrgreen:

Persze csak ha elolvasná!!
Szerinted nem volt annyi eszem,hogy írjak neki?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 19:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Hát szerintem, ha szépen kéred tőle, akkor Tükör is megküldi neked privátban! :mrgreen:

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 10:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Nem tudom,hogy sikerül-e de szeretném valakitől sms-ben megkapni a Tükör számát.
Ugyanis korábban megbeszeltük, hogy felkeresem ha arra járok és most kell indulnom azonnal arrafelé.
Ha valaki tud segízsen!Számom:70/235-7779
Köszi előre is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhegészségügyi felelősök
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 21:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Váltó írta:
Az adminra bízom, hogy amit az alábbiakban írok, azt külön topicba teszi vagy itt hagyja.

Én úgy látom, hogy a méhegészségügyi felelősök jól képzett és többségében lelkiismeretes ember, ugyanakkor rendkívül alacsony és rosszul felépített a díjazásuk. Itt vannak az engedély nélküli vándorlások, a lopások, évekig bejelentetlen állományok stb.

A jelenlegi helyzet a termelés biztonságát már országosan is komolyan veszélyezteti. Egy 2-300 családos méhész évi 5-10 %-os veszteséggel számolhat, átfertőződés, zárlat, lopás stb. miatt. Országos méretekben ez már az exportban is érzékelhető tétel.

Nagyon kevés és nagyon rosszul fizetett az országban a méhegészségügyis. Sokkal többen lennének, sokkal több feladatot képesek lennének ellátni és rendezettebb feltételeket tudnának teremteni, ha egy kicsit több figyelmet áldozna ennek az újraszabályozására az OMME nyomására a földművelési miniszter.

Véleményetek szerint miért nem történik évek óta ez ügyben semmi?



A mostani OV-n hozzászólás után az OMME feladatul kapta hogy az IB-n válasszanak 1 személyt akinek a kezébe a méhegészségügyi feladatok összefutnak és akihez lehet az ötleteket, sírámokat címezni, aki kapcsolatot fog tartani az állategészségüggyel. Tudtommal eddig még nem volt IB gyülés......

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhegészségügyi felelősök
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 20:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
Váltó írta:
Az adminra bízom, hogy amit az alábbiakban írok, azt külön topicba teszi vagy itt hagyja.

Én úgy látom, hogy a méhegészségügyi felelősök jól képzett és többségében lelkiismeretes ember, ugyanakkor rendkívül alacsony és rosszul felépített a díjazásuk. Itt vannak az engedély nélküli vándorlások, a lopások, évekig bejelentetlen állományok stb.

A jelenlegi helyzet a termelés biztonságát már országosan is komolyan veszélyezteti. Egy 2-300 családos méhész évi 5-10 %-os veszteséggel számolhat, átfertőződés, zárlat, lopás stb. miatt. Országos méretekben ez már az exportban is érzékelhető tétel.

Nagyon kevés és nagyon rosszul fizetett az országban a méhegészségügyis. Sokkal többen lennének, sokkal több feladatot képesek lennének ellátni és rendezettebb feltételeket tudnának teremteni, ha egy kicsit több figyelmet áldozna ennek az újraszabályozására az OMME nyomására a földművelési miniszter.

Véleményetek szerint miért nem történik évek óta ez ügyben semmi?


Kb. mintha társadalmi munkát végeznének, olyan a díjazásuk. Botrányos, mint sok minden más. Az egész rendszert a méhész és méhegészségügyi felelős képzéssel együtt át kéne gondolni. Az is milyen durva, hogy nem lehet mondjuk méhész diplomát szerezni, miközben mindenféle semmirevaló szakoktól hemzsegnek az egyetemek.

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Méhegészségügyi felelősök
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 19:42 
Az adminra bízom, hogy amit az alábbiakban írok, azt külön topicba teszi vagy itt hagyja.

Én úgy látom, hogy a méhegészségügyi felelősök jól képzett és többségében lelkiismeretes ember, ugyanakkor rendkívül alacsony és rosszul felépített a díjazásuk. Itt vannak az engedély nélküli vándorlások, a lopások, évekig bejelentetlen állományok stb.

A jelenlegi helyzet a termelés biztonságát már országosan is komolyan veszélyezteti. Egy 2-300 családos méhész évi 5-10 %-os veszteséggel számolhat, átfertőződés, zárlat, lopás stb. miatt. Országos méretekben ez már az exportban is érzékelhető tétel.

Nagyon kevés és nagyon rosszul fizetett az országban a méhegészségügyis. Sokkal többen lennének, sokkal több feladatot képesek lennének ellátni és rendezettebb feltételeket tudnának teremteni, ha egy kicsit több figyelmet áldozna ennek az újraszabályozására az OMME nyomására a földművelési miniszter.

Véleményetek szerint miért nem történik évek óta ez ügyben semmi?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 19:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
fuli írta:
Nekem nemrég szűnt meg az állásom egy olajcégnél(nem olajipari állás volt, inkább számítástechnikához kapcsolódott) Egyszerűen a gyári soron lévő rabszolgamunkákat kivéve nem találok semmit vagy ha van valami már megvan rá az ismerős, rokon, barát, hiába jelentkezek rá azonnal.
Esetleg ha valaki tud méhészkedéshez kapcsolódó állást idehaza vagy Ausztriában megköszönném, ha szólna.
Egyébként szerintem jövő évben totális gazdasági összeomlás lesz idehaza. Nem ússzuk meg ez tuti. Oltás témában, annyit, hogy a környezetemben szinte mindenki megkapta. Én a természetes ellenálló képességemre hagyatkozom, de egyetértek, hogy a gyengébbek, fiatalok és öregek megkapják a vakcinát, mert úgy tűnik nagyobb náluk a kockázat.

Már gazdasági válság van, és csak az eu tart életben. ha nem lennénk eu tagok már rég összeomlottunk volna, egyébként ha világ válság nem lett volna akkor is gazdasági összeomlás lett volna nálunk. Mert egyszer minden elérkezik a végéhez. Csak szét kell nézni vidéken, ahová, húsz éve egyre kevesebb pénz érkezik. Most már teljesen elapad. Budapestet még be lehet csapni, de egyszer oda is begyűrűzik a pénz hiány, az biztos.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 15:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Úgy emlékszem Zala megyében keresnek szaktanácsadót.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 15:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
Nekem nemrég szűnt meg az állásom egy olajcégnél(nem olajipari állás volt, inkább számítástechnikához kapcsolódott) Egyszerűen a gyári soron lévő rabszolgamunkákat kivéve nem találok semmit vagy ha van valami már megvan rá az ismerős, rokon, barát, hiába jelentkezek rá azonnal.
Esetleg ha valaki tud méhészkedéshez kapcsolódó állást idehaza vagy Ausztriában megköszönném, ha szólna.
Egyébként szerintem jövő évben totális gazdasági összeomlás lesz idehaza. Nem ússzuk meg ez tuti. Oltás témában, annyit, hogy a környezetemben szinte mindenki megkapta. Én a természetes ellenálló képességemre hagyatkozom, de egyetértek, hogy a gyengébbek, fiatalok és öregek megkapják a vakcinát, mert úgy tűnik nagyobb náluk a kockázat.

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.16. 09:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Tükör írta:
Én úgy 20 éve hátat fordítottam.
Nem bántam meg... ;)


Szívem szerint én is ezt tenném, csak nem merem, épp Vivaldi által leírtak indokok miatt. Mindenesetre 2011-ig adtam határidőt magamnak.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.15. 19:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A helyi akkumulátor gyárban voltam MEO-s, majd művezető, mikor otthagytam MEO-vezető.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2009.11.15. 19:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Tükör írta:
Vivaldi írta:
Számomra két világ van. Az egyikben van a munkahelyi munka, amit az ember, ha eleinte szeretett is, most már bizony elég unalmas, megszokott, nyűg. A másik, a hegyek,a völgyek,a patakok,a fák, a madarak, a méhekkel együtt. Ez a valódibb világ, mert ezek Isten törvényei szerint jöttek létre. Ez soha nem lehet unalmas. De az embernek családja, gyerekei vannak, és nem lehet csak úgy, hátat ordítani az elsőnek. Kell a kevés, de biztos pénz is. Nehéz ügy.



Én úgy 20 éve hátat fordítottam.
Nem bántam meg... ;)

Mivel foglalkoztál előtte?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5740 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 115  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Arisztaiosz valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.