Pontos idő: 2024.05.15. 18:01

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5740 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 115  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 11:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
bükk írta:
és bár 5-6 rendszámon(adó, kamara...) is azonosítanak bennünket

Sürgősen nézz utána a dolgaidnak meg ne büntessenek, mert nekem van vagy tíz ilyenem... ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 11:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Bükk! :taps
Totál igazad van és inkább biztos, mint valószínű az állításod.

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 11:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
erdeklodo írta:
bükk én ezért javasolnék egy országos nonprofit felvásárló céget , ami kicsomagolja és állami garanciával szállít oda, ahová rendelik. meg lenne megoldásom az egészségügyi helyzetre is de úgy látom nem túl befogadó a közösség :re


Nos amennyiben úgy képzeled el ezt a Parlamenti jelenlétedet mint egy egyetemi vizsgát akkor azt kell mondanom teljesen
felkészületlen vagy.
Nem vagy képben hogyan működik a kiszerelt méz nemzetközi piaca,és a hazai felvásárlást sem ismered na meg a méhészek ehhez
tartozó lelkivilágát sem.

Nonprofit cégbe épeszű magánember pénzt nem tesz maradna tehát az állami cég...na ne 25 évvel a rendszerváltás után azt gondolni
újra hogy az állam a jó gazda? (Köszönjük,volt részünk benne:megadott napon általuk megszabott áron vitték a mézünk).
George Bush(az elnök) aranyköpése:..az a legfélelmetesebb mondat a gazdaságban amikor az állam jön és azt mondja hogy segít."
Mert utána aztán mindent alakíthat,beleszólhat.
Ez totál igaz a magyar méhészeti állapotokra a "támogatásoknak" köszönhetően,és bár 5-6 rendszámon(adó, kamara...) is azonosítanak bennünket továbbra is gyanakodva figyelnek.

De hogy teljesen ne kontra produktív legyek.
Vigyél magaddal egy mézkereskedelmi ügyekben járatos embert.
Kell keresni egy magyar milliárdost aki hajlandó megvenni egy nyugat-európai mézkiszerelő-forgalmazó céget és aki ezen felül hajlandó még a profitot megosztani a termelőkkel. :)
Lehet hogy sikerül,de én inkább pesszimista vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 09:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Gondnok, sosem kértem egyetlen szóval sem, hogy álljunk be bárki mögé! Sőt, ahogy az Egyetemi hagyományainkban már megtanultam, (melyek 300 éves múltra tekintenek vissza), ha egy civil dolog hosszú távon működni szeretne, annak politika mentesnek kell lennie! De! S itt jön a fontos dolog, ez a párt meg próbál foglalkozni az üggyel! Nem azt kéri, hogy jelentsük ki, hogy itt mindenki Jobbikos mert az az atyaúristen! Csak kíváncsi az ágazatunk problémáira! S azért abból van bőven! Én mint magánember el fogok ide menni és felvázolom az általam látott problémákat, és megoldást is próbálok javasolni.

Például: méh egészségügyi helyzet, nyúlós, atka, atkafertőzés stb. Ahogy Bogaras nagyon jól leírja, ha minden tökéletesen működne is felüthetné a baj a fejét kb bármikor bárhol, a problémát én abban látom, s ezzel remélem nem sértek meg senkit, nagyon sok helyen rosszul kezelik a helyzetet, mert talán még a méheüs sem látja a problémát vagy tesz ellene! Erre a problémára az én javaslatom a méheüs rendszer átalakítása, még pedig nagyobb körzetek felügyelése, már állami fizetésért (a területeket család és nkm nagyság szerint kellene beosztani és egy rendes fizetést megállapítani, de ez részletkérdés). Ezen posztokra csak szakképzett emberek kerülhetnek, és feléjük létre kellene hozni legalább régiónként egy mobil laboratórium rendszert, akik ha problémáról kapnak hírt kimennek és akár azonnal teszteket is végeznek. Azonnal elrendelik a zárlatot és itt jön a képbe az új méheüs rendszer, akiknek feladata lenne évente legalább egyszer bejárni a területüket és felkutatni a be nem jelentett méhészeteket is. Ha ilyet észlelnek, akkor jeleznek ennek a hatóságnak, ők kijönnek és legyen hatáskörük intézkedni. Legdurvább esetben a közjegyző és a rendőrség jelenlétében elégetni az ilyen méhészeteket! Ezek egészségügyi kockázata ugyanis igen nagy, mert vagy azért nem jelentették be mert zárlatból szöktek, vagy egyébként is elhanyagolják a méhészetüket. Mindkét esetben fertőző gócpontot jelentenek. Ezt meg kell szüntetni. Aki nem tud az ne méhészkedjen!

De ez csak az én látásmódom, az én szemszögem, az én véleményem. Nem is vagyok valami tanult és olvasott méhész sem és sokan sokkal jobban értenek hozzá, látják a problémákat, talán sokkal jobb megoldást is ki tudnánk találni. S ez nem azért kell, hogy tudjuk verni a mellünket, hanem hogy ha esetleg más politikai szervezet is elkezdene foglalkozni velünk, akár a jelenlegi kormány is, akkor tudjunk nekik kész javaslatokat adni! Tudjuk azt mondani, hogy az itteni 5000+ méhész körülbelül egyöntetűen ezeket a problémákat látja és erre ezeket a megoldásokat elfogadná. Ha ez túlzás is mert az 5000 felhasználó nem fogja ezt látni ha egyáltalán léteznek. S nem is lesz egyetértés, mert mindenkinek nem lehet tökéletes! DE!!!!! Ettől a mostanitól biztosan sokkal jobb rendszert tudnánk kitalálni!!!

Ugyanilyen problémák még:
-mézexport (mézhamisítással együtt)
-ki méhészkedhet
-méhlopások
-méhlegelő: az állam jelenleg írtja a méhlegelőket, ahelyett, hogy együttműködne velünk

Csak hogy a legnagyobbakat leírjam. De ha még mi sem tudunk megoldást felmutatni, akkor ne várjuk, hogy olyan ember, aki méhet csak képen látott és ül a parlamentbe (ha egyáltalán bemegy) kitalálja!

Kicsit hosszúra sikeredett, remélem így kifejtve kicsit máshogy álltok majd a kérésemhez.

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 05:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Propolisz ezekben a pontokban van nagyon sok amivel nem tudsz igazságosan jól változtatni, példának csak a nyúlós kérdése. Az ország szinte bármely pontja volt már egyszer fertőzött az utóbbi 50 évben , ezek után bármikor felütheti a fejét a következő 100-ban a méhész gondatlansága nélkül is. Az már viszont egészen más kérdés , hogy a méhész megtalálja-e a nyúlósát és ha igen akkor mit tesz.
Özön növények, na ez egy erősen pro és kontra kérdés , főleg ha ismeretében vagyunk a növény és állatfajok természetes vándorlásának, a klíma változásnak. Jelenleg azokat a növényeket tartjuk őshonosnak amelyek az utolsó jégkorszak után itt voltak, de miért is, mert a klíma miatt azok tudtak megélni, voltak itt más növények is csak azok nem azt a klímát szerették ami a jégkorszak után volt esetleg lett volna olyan vagy volt elötte ami bírta volna ugyan aklímát , de a jégkorszakkal elpusztultak a magjai és éppen nem fejlődött ki. Csupán az ember a saját kénye kedve és egyéni gondolkodása a határ . egyszer a Jóska mond Á-t mert ő az erősebb, aztán majd jön Gazsi leveri a Jóskát és ő meg B-t fog mondani


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 21:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Az jobban eladható lenne az állam felé, hogy ez a rengeteg méhész, aki jól teljesítésben nem szeretne lemaradni az ország illetve a nem méhészek mögött, milyen feltételek mellett tudna talpon maradni:
- méhlegelő: közmunka programban irtás helyett virágzó növények telepítése (?)
- méhegészségügyre több pénz, hatékonyabb ellenőrzés esetleg jogszabályok (nyúlós)
- nyúlós felfedezésére hatékonyabb rendszer kidolgozása
- a túl sok adminisztrációs teher (papírmunka, pénzkiadás) csökkentése
- csak a minőségi oktatás támogatása
- özönnövények kérdése
- vándorlás körüli anomáliák kezelése, bejelentési rendszer és nyilvántartás modernizálása pl. sms/android (?)
- répacukor általános jelölése (?) stb..........................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 21:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Szerintem meg minden jó ügy mellé odaállunk.
Jó magam azért nem lelkesedtem különösebben, mert én látom az első számú problémát(szerintem nem csak én, mert nem olyan különleges dolog ez), és erről hiába konferenciázgat akárki, amíg alanyi jogon, minden szaktudás nélkül bárki méhészkedésbe foghat, meg áramlik is az ágazatba még mindig a sok kényszer-méhész, addig itt csak lefelé. Ezt meg ugyan ki vállalja fel, hogy ennek gátat szabjon. Inkább még mindig fejleszteni akarjuk a méhészeti ágazatot.
Szóval annyi időm nincs hogy beszéljük napokig a semmit.
A valóban hangsúlyos politikai felhangról már nem is beszélve...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 20:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
A méhészek már alapítottak Mellifera nonprofit Kft-t.
Aztán volt egy Méhész Zrt szervezési kísérlet.... ahol már mindenki óvatosabb volt.

Az állami garanciával működő, ezek szerint állami cégről is vannak sokkal régi tapasztalatok, a Hungaronektár.
Hát ezért nem vagyunk lelkesek.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 19:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
De befogadóképesek vagyunk csak nem szeretnénk beállni semmilyen párt mögé. Ezért nem írt erre a témára senki. Így már talán megérted!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 18:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
bükk én ezért javasolnék egy országos nonprofit felvásárló céget , ami kicsomagolja és állami garanciával szállít oda, ahová rendelik. meg lenne megoldásom az egészségügyi helyzetre is de úgy látom nem túl befogadó a közösség :re

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 18:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Ez így rendben is van, de sajnos ezzel nem vagyunk előrébb. Te legalább vetted a fáradtságot, hogy leírd a véleményed, de úgy látom aki ide fel jár az csak panaszkodni szeret és nem szeretne megoldást találni a problémára! Ezt mindenképpen érdemes lenni kitalálni, mert ha esetleg más is foglalkozni kezdene a problémáinkkal nem tudnánk azt se megmondani, hogy mik a problémák nem hogy megoldást javasolni rá. Bár sejtettem, hogy az itteni emberek ilyenek, de legalább az itt "nagy"-nak tartott méhészek közül reméltem, hogy valaki legalább megoldási javaslatot mond, ha nem is jön el, de újfent csalódnom kellett! Pedig mindig megy a sírás a rendkívül rossz méh-egészségügyi helyzetről meg arról, hogy vagy rossz a méztermés vagy nincs ára a méznek, s mikor itt a lehetőség arra, hogy változtassunk még csak nem is reagál az akinek kellene. Sajnálom, túl sokat reméltem!

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 06:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
erdeklodo írta:
Ez is igaz, de nekem nagy szívfájdalmam, hogy a nyugati piacokra nem mi szállítunk hanem a németek, akik felvásárolják a mi mézünket olcsó pénzen, majd kicsomagolják és annyit keresnek rajta mint mi..... Ezért kell szerintem mindig figyelni a piacokat és a lehetőségeket és ahogy már a magyar borokat is palackozva viszik ki, a mézünket is vihetnék üvegezve dupla áron közvetlen a boltok polcaira ;)


Ennek javarészt az lenne a megoldása , hogy a méhész ne anyagi kényszerből adja el a mézét. Másodsorban kár volt a szövetkezeti formát szétverni, széthordani a "rendszerváltáskor" mert mi kapitalizmust akarunk. A nagyobb tételekkel jobban lehet piacot szabályozni és teret nyerni. Nálunk még fejben legalább 15-20 év kell mire átlátjuk , hogy hogyan kell működnie a gazdaságnak, addigra a világ másik felén még kevesebbet fognak dolgozni átalakulnak a gazdasági módszerek, számítások pénzügyi mutatók más számok szorzataiból tevődnek össze hacsak egy újabb világháború nem csökkenti annyira a népességet nem rontja le a gazdaságokat , hogy a jelenlegi logika maradhasson életben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.28. 18:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
A szívfájdalom nem egy gazdasági/piaci törvényszerűség. :)
Az üveges mézexport meg állítólag dübörög csak az oda beszállító méhész nem észleli anyagilag.
Ugyanis az ezzel foglalkozó cég felvásárlási ára kullog csak a többi kereskedő árai után. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.28. 11:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Ez is igaz, de nekem nagy szívfájdalmam, hogy a nyugati piacokra nem mi szállítunk hanem a németek, akik felvásárolják a mi mézünket olcsó pénzen, majd kicsomagolják és annyit keresnek rajta mint mi..... Ezért kell szerintem mindig figyelni a piacokat és a lehetőségeket és ahogy már a magyar borokat is palackozva viszik ki, a mézünket is vihetnék üvegezve dupla áron közvetlen a boltok polcaira ;)

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.28. 08:51 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
erdeklodo írta:
Csak nem az Orosz Föderáció jogelődje? :O Tyűha, akkor tuti ki kell most utálnunk és pusztán gőgből fel se vegyük a kapcsolatot és piacot se keressünk a mézünknek!



Felvetődött itt már hogy hurrá szállítsunk Kínának mézet,most meg az oroszoknak...mintha tengernyi mézünk lenne. :?
Miközben a helyzet az hogy az elmúlt kb. 5 évben folyamatosan szorulunk ki a hagyományos nyugati piacainkról mert nem terem annyi árualapunk!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.27. 15:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Janó!
Hitéleti és politikai kérdéseknek továbbra sem adunk teret.
Szerintem a méhészetnek bármilyen segítő szándékot jó szívvel kell fogadni jöjjön az ballról vagy jobbról.
A lényeg annyi, Te nem szeretnél résztvenni a konferencián.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.27. 13:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
"Az országgyűlés mezőgazdasági bizottságának alelnöke" Hmmm biztosan nem fajsúlyos egyén! Kompetencia? Téged ha odatennének, mindenhez értenél? Ha mezőgazdaságban is dolgozol ki mered jelenteni, hogy annak minden ágazatához értesz és abban kompetens vagy? Én nem, mi a teendő ilyenkor? Szerintem megkérdezni azokat akik a legkompetensebbek, mondjuk egy konferencián és jééé mi is ez? Kicsúfolod hogy itthon nem népszerű az ország második legnagyobb pártja? Biztos igazad van. A nagyvilágban? egyrészt kit érdekel, másrészt meg amikor ormányt az egész világ sajtója diktátornak titulálja és az EU-ban köszönés helyett hátat fordítanak neki akkor ő lenne a hitelesebb netán népszerűbb??? Hmm lehet hogy velem van a baj de én ezt nem így látom. Azzal vádolod, hogy vannak Orosz kapcsolatai és érdekeltségei? 40 éven át ki vásárolta fel a magyar élelmiszeripari termékeket? Csak nem az Orosz Föderáció jogelődje? :O Tyűha, akkor tuti ki kell most utálnunk és pusztán gőgből fel se vegyük a kapcsolatot és piacot se keressünk a mézünknek!

Lehet, hogy velem van a probléma, de sokszor fejtegetve vannak itt bizonyos dolgok, és sokan írnak mindenfélét, hogy senki nem foglalkozik az üggyel, most itt a lehetőség és ezt is lehurrogja egy a minisztériumban biztosan hihetetlenül fajsúlyos ember....

Szóval csak annyit kérnék, mielőtt legközelebb írsz kérlek gondolj már bele abba, hogy ha valaki segíteni akar rajtad, annak lehet hogy nem kéne rögtön átharapni a torkát! ;)

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.27. 00:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.22. 14:02
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Pest
Bravó, ez telitalálat! Az országgyűlés végre - valahára a legkompetensebb, leghitelesebb, a Ház itthon és világszerte legnépszerűbb közvetítői által értesülhet problémáinkról.
Fajsúlyos szószóló, garantált siker.
De ha mégsem: szakadár ukrán kosárlabdázó összeköttetéseim szálai Vlagyimir Vlagyimirovics Putyinig érnek. Csak egyetlen, de nagyon komoly, oroszul folyékonyan beszélő embert el tudok hozzá juttatni, s ha a rettentő medve elbődül......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.26. 22:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Tisztelt Méhésztársak!

A Jobbik Magyarországért Mozgalmat érdeklik a méhészek problémái! Személyes meghívót kaptam, néhány komoly embert, gyakorlott méh-egészségügyi felelőst szerintem be tudok vinni.

Mint fel van írva, a felvetett problémák bizonyosan az Országgyűlés elé lesznek víve!

Tisztelettel: erdeklodo


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.26. 18:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.19. 09:05
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
Elképzelhető hogy kifogásolható az a személy aki kóstolta a mézeket. Nem szereti a mézharmatot,én sem,de tudom hogy méz. Több kaparó,savnyú stb. izek mintha a naprafogó mézre lennének jellemzök...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.26. 17:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
http://divany.hu/alapkonyha/2015/01/26/ ... _tragikus/

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.18. 11:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ötlet!
Mit szólnátok,ha lenne egy olyan topic, amiben olyan fotók gyűlnének, amik külföldi méhészetekben készülnének?
Mire gondolok pontosan:
Bizonyára sokan vagyunk úgy,hogy ha járunk külföldön,óhatatlanul is esetleg észre veszünk,vagy szervezetten meglátogatunk méhészeteket. Bárhol a világban.
Olyanra gondolnék,hogy mindenki, aki akar természetesen, csinálna egy fotót magáról és a méhészetről egy feliratot tartva maga előtt, mondjuk "Üdvözlet a méhészfórumra" szöveggel. És kommentben leírná, merre is járt.
Lehet hülyeségnek tartjátok,de szerintem tök jó dolog is lehetne akár belőle. Kicsit még jobban csapattá válhatna ez az egész dolog,ami itt van a fórumon. És esetleg lehetne egymásnak ezzel ötleteket is adni,hogy célirányosan akár hova lehetne elmenni méhészeteket látogatni külföldön, akár egy adott nyaralással egybekötve.
De akár csak érdekességképpen is felkerülhetne akár kisebb méhészet is, vagy ha egy jó emléket meg akarunk osztani itt egymással.

Természetesen ez csak egy hirtelen jött ötlet, ha nem tetszik,ne szóljátok meg,sőt akkor töröljék a moderátorok.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.14. 10:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.01.25. 15:03
Hozzászólások: 231
Tartózkodási hely: Fejér
A plakett: ;)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.14. 10:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.01.25. 15:03
Hozzászólások: 231
Tartózkodási hely: Fejér
Kedves méhésztársak!

A Méhészek Fejér Megyei Egyesülete ez évben is meghirdeti
az "Év Méhésze" pályázatot.

A díj kiadásának célja a méhészeti termékek népszerűsítése, a kiemelkedő tevékenységet végző méhésztársak munkájának elismerése, valamint a méhészeti közösségi élet fejlesztése.
Tehát az "Év Méhészének" a pályázók közül a legkiválóbbnak kell lennie az alábbiakban:
• Kifogástalan minőségű méz és méhészeti termékek termelésében,
• A méhészeti termékek bel-, vagy külföldi fogyasztókhoz való eljuttatás eredményességében, a fogyasztási kultúra népszerűsítésében,
• A méhész közösségek gazdagítása érdekében kifejtett munkájában.

A pályázat lebonyolítása.
A pályázóknak néhány oldalban írásban be kell mutatniuk fényképekkel (esetleg videóval) illusztrált tevékenységüket.
Mellékelniük kell méhészegyesületük, vagy a területileg illetékes szaktanácsadó ajánlását.
Mellékelniük kell az általuk termelt termékek mintáit.
A pályázatok benyújtásának címe:
Selmeczi Imre 8000, Székesfehérvár Becskereki u, 15. Tel: 20-9219-391,
email: siesh@t-online.hu
Határidő 2015.02.16.
A pályázatokat öt tagú független bíráló bizottság tekinti át és titkos szavazással dönt a cím odaítéléséről.
A pályázóknak a bizottság előtt is meg kell jelenniük, néhány perces bemutatkozásra.
A bírálatra a Székesfehérvári Országos Méhésztalálkozó és Vásár-on kerül sor, a díj átadása is - ünnepélyes keretek között- ekkor történik.
Ennek időpontja:2015.02.28.

A díjazott munkáját oklevéllel, egy ezüst plakettel és ezüst kitűzővel ismerjük el.
E mellett minden pályázó elismerő oklevelet kap.

Megkötések:
Az egyesület vezetése fenntartja a jogot, hogy nem megfelelő pályázatok esetén a díjat nem adja ki.
A cím adományozása minden évben ismétlődik, de a nyertes tíz éven belül nem pályázhat újra.
Nem fogadható be a méhészeti szaktanácsadók és az állami hivatalból méhészettel kapcsolatos munkavállalók pályázata.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.07. 09:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
Tegnap neztem a Tv-ben hogy "menta mezet" arulnak [tobbek kozt] itt nalunk :)
Speciel itt nincs akkora mentas teruler......

De megtalaltam a mentas mez "kesziteset" ;) de meg a citromos mezet is :lol:

Akit erdekel az kudjon egy imel cimet es atkuldom [ha nem tudjak megkeresni]
De meg a mez bor-sor is megvan
:D


Egyebkent jelen pillnatban itten Vajdasagban [szerbia] a vegyes mez 2.80-3 euro [nagybani]

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.06. 10:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 836
Tartózkodási hely: Tolna megye
Űrdongó írta:
Helló méhészek. Kérdésem a kővetkező egér a kaptárban hogyan kergetitek ki? Mivel az egérrácsot elfelejtettem felrakni.

Amikor jobb idő van, kiszeded a kereteket és megkeresed a jószágot. Ha túl hideg van akkor ragasztóval megkent papírlap a kijáróban, mert ha nem távolítod el időben elpusztul a családod.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.06. 09:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Macskával!

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.06. 09:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.21. 08:12
Hozzászólások: 25
Helló méhészek. Kérdésem a kővetkező egér a kaptárban hogyan kergetitek ki? Mivel az egérrácsot elfelejtettem felrakni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.02. 15:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.13. 21:16
Hozzászólások: 259
Üdv!
Amikor Én viszek az oviba a gyerkőcöknek mézet, akkor csak az óvónő tud róla meg Én.
Nem hiányzik senkinek a szülők nyavajgása ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.02. 06:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.26. 04:45
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Békés megye
Kedves méhész társak mindenkinek Boldog Újévet!
Tanácsotokat szeretném kérni a következő ügyben.
Kis faluban egyedüli méhészként kis létszámú óvodának szeretnék mézet ajándékozni,aminek biztos nagyon örülnének.
De nem tudom hogy meg tehetem e ,és milyen követelmények léteznek ez ügyben.
Segítségeteket előre köszönöm!

_________________
Real-life Girls


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2015.01.01. 10:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
TakacsFerenc írta:


Legkevésbé magamról szerettem volna eszmét cserélni.
Ha az Aranynektár mondjuk cipőt gyártana akkor elfogadnál 8000 méhcsalád társtulajdonosaként méhésznek? Ugye el! Mennyiben vagyok azért kevésbé méhész, mert
vásárolok is( és csomagolok) mézet? Nagyon sok más méhész is csinálja ezt. Közösségi munkában résztvevő méhészek között is van szépszámmal. A különbség csak maximum annyi, hogy én ezt nagyobb léptékben csinálom. Ez viszont azt gondolom inkább előny a magyar méhészközösségnek. Nagyobb a rálátásom (több mint húsz országban adunk el)
és sok fontos információval tudok szolgálni.



Ezzel egyetértek.(Nem mintha számítana)
Tsanyinak abban teljes mértékben igaza van, hogy a Takács Ferenc nevet hallva a nagy többség az Aranynektárra gondol.
Szerintem a legnagyobb méhészetet a Csányi fivérekkel azonosítják a legtöbben. Számomra is itt a Fórumon derült ki a társtulajdonosság. (Nem mintha ez számítana)

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.12.26. 13:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Egy kis segítséget szeretnék kérni Veszprém környékéről, privátban!

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 18:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Karácsonyi film: Fegyverszünet karácsonyra
http://online.film.hu/fegyverszunet-karacsonyra/
Online lejátszás:
http://gloria.tv/?embed=frame&media=212 ... 4&autoplay


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.12.20. 19:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Köszönöm!

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.12.20. 19:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Gratulálok!
Aki a méhek közé kerül mássá alakul, megnyugszik átalakul a lelke és már nem biztos, hogy annyira rohanni akar ebben a világban.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.12.20. 15:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Kedves Fórumozók, Kedves barátaim!

Év végén szokásom egy kicsit visszatekinteni az évre. Nekem ilyentájt vége az évnek, munkánkat befejeztük, majd januárban kezdjük újra. Tavaly decemberben regisztráltam, egy éve. Ezalatt lettek méheim, a teleltetést és a kora tavaszt leszámítva végigcsináltam a szezont. Készítettem kaptárakat, beszereztem a szükséges felszerelést és talán a koszon kívül is ragadt rám valami. Természetesen nem váltam méhésszé, lehet hogy sohase leszek az. Mindenesetre próbálkozok még egy kicsit.
Vettem ötven családot, most hatvannéggyel megyek a télnek. Pergettem repce, akác hárs és szolidágó mézet, nem sokat, de a családnak barátoknak ajándéknak bőven elég volt. Még eladásra is jutott. Gazdasági eredménye kemény veszteség. Ha minden pozitív hozadékát számolom úgy hiszem megérte.

Hogy mit kaptam a Fórumtól?: Nagyon sok aktuális információt. Rengeteg segítséget. Sok ismerőst, barátot. Támogatást, biztatást, bátorítást. E nélkül sokkal többet hibáztam volna, sokkal több lett volna a "tanuló pénz" (Bár így is volt elég) Nekem ez a Fórum sokat adott, Hálás vagyok érte, nagyon köszönöm a sok segítséget.

Hogy mit adtam a Fórumnak?: Nem tudom. Nem is nekem kellene megítélni.
Hogy mit szerettem volna adni?: sok mindent, elsősorban hálát és köszönetet.

Mindenkinek minden jót kívánva üdvözlök mindenkit!

Tisztelettel: hárskeret (valószínű a legöregebb kezdő)

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.12.17. 19:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Kedves Kollégák!

Kérlek benneteket hogy osszátok meg, esetleg akinek vannak ilyen fotói töltsön fel egy két arra érdemes képet!

https://www.facebook.com/pages/Magyar-M ... fref=photo

A Magyar Mézút Egyesület történelmi emlékeink megőrzése érdekében fotópályázatot hirdet. Egyesületünk olyan (történelmi) fényképeket vár, amelyek az 1990 évek előtt készültek és méhészeti tartalommal rendelkeznek.
Szeretnénk ezeket a képeket összegyűjteni, megőrizni a méhészet történetét , ezen a speciális szemszögből bemutatni. A gyűjteménnyel mind a szakmának, mind a modern kor vívmányait kihasználva, a széles nagyközönségnek szeretnénk bemutatni.
Az ünnepek közeledtével, illetve az ünnepek alatt biztosak vagyunk benne, hogy a családokban előkerülnek olyan emlékek, amikre talán nem is emlékszünk. Mindenkitől várunk fotókat, fotómásolatokat az egyesületünk facebook oldalára, ahol közvetlenül és gyorsan nyilvánosságra kerülnek. Keressük a legrégebbi méhészeti fotó emlékünket!!!
(Ez egyben az egyik kategória.)
A pályázat keretében a legtöbb "tetszik" like" begyűjtő- fotó versenyét hirdetjük most meg, de természetesen minden ötletet szívesen várunk!
A facebook oldalra a feltöltött fotókat megcímkézve ( mikor, hol, készült, készülhetett, kit ábrázol, illetve a feltöltő adatait) kérnék feltüntetni.
A fényképek feltöltésével hozzájárulnak azok tárolásához, nyilvánosságra hozatalához, illetve egyesületünk kiadványaiban való megjelenéséhez.
Harmadik fél részére csak a feltöltő és az egyesületünk előzetes beleegyezésével adunk át fényképeket. Az itt található fényképek nyilvános használata csak a feltöltő engedélyével, illetve egyesületünk hozzájárulásával lehetséges!

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.12.14. 19:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
https://www.facebook.com/video.php?v=57 ... =2&theater


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.12.13. 18:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3310
Tartózkodási hely: Tapolca
Arisztaiosz írta:
Ezért javasolnám, hogy a továbbiakban inkább privátban folytassuk -ha a folytatásra igénye van-, a fórum-közvéleményt kár lenne terhelnünk eltérő nézeteinkkel, eltérő morális értékrendünkkel. Talán a nézeteinket is könnyebben sikerülhet közelítenünk, ha nem a nyilvános szájkaratét választjuk.


Úgy legyen! :!: :!: :!:

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.12.12. 19:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
TakacsFerenc írta:
Kedves Arisztaiosz!
A velem kapcsolatos írásodra nem reagálok. Nem a személyednek szól, mert ha hiszed, ha nem, rólad sem tudom ki vagy.
Én hiszek egy olyan komunikációban, ahol a résztvevők feltételezik a többi hozzászóló jó szándékát. Egy ilyen párbeszéd meggyőződésem szerint sokat tud segíteni az elfajult állapotokon. Azért nem válaszolok, mert az írásod ennek a kívánalomnak nem felel meg.
Annak ellenére (ki merem jelenteni), hogy az írásod sértő is, nem sértődtem meg. Nem tekintelek ellenségemnek, hanem egy olyan méhész barátomnak akivel vannak közös érdekeink (hiszen van méhészetünk) de nem mindenben értünk egyet. Azért sem haragszom,
mert nem haragudni jottem erre az oldalra, hanem éppen az ellenkező okból. Azért, hogy kölcsönös tiszteleten alapuló, egymásnak tájékoztatást adó komunikációban vegyek részt. Ilyen párbeszédet továbbra is kész vagyok veled folytatni.

Sok kérdést felvetettél, pl ilyen, hogy miért léptem be Attiláékhoz. Ezt az írásodtól függetlenül is szándékomban áll leírni. Amikor majd időm lesz rá.


Tisztelt Takács Úr!

Én viszont válaszolnék (ha nem is az OMME hírekben), mert úgy látom, megsértődött, amiért másként ítéltem meg Vesztiék klubalakítási szándékát. Kérném, ne nehezteljen azért, mert más megvilágításban látom a kérdést, mint Ön, aki demonstratív módon foglalt állást egy olyan kérdésben, melyet eltérő értékrendünk nyomán eltérően ítélünk meg.

Rendkívül sajnálom, ha sértőnek találta Vesztinek írt -bátorítónak szánt- hozzászólásomat. Nem volt sértő szándék benne, mindössze arra kívántam rávilágítani, hogy az Ön véleményével ellentétben számomra üdvözlendő, ha egy közösség képes kialakítani az önálló véleményét, megfogalmazni céljait, s ezek mentén életre hívni a saját szervezetét. Nem tesz másként Nagyernyei Attila és az a közösség sem, akik változásokat szeretnének az érdekképviseleti szervezetünk életében. Veszti egy szóval sem említette egyszer sem, hogy a változások szükségességével ne értene egyet, de -helytelenítve és fel nem vállalva a stílust és a módszert- esetleg nem kíván együtt menetelni, bilit borogatni és vamzerkodni a "megváltókkal". Magam is nemegyszer leírtam (szerencsére javarészt törölték e hozzászólásaimat), hogy változást elérni hiteles programot adó hiteles személyekkel lehet, demokratikus keretek között. Ha jól értettem, Ön sem mindenben tud azonosulni a "megváltók" hangvételével, stílusával, "kommunikációjával", s ha jól emlékszem, Ön írta le azt is, hogy a jelenlegi ügyvivői testületet legitimnek tekinti, s a változást is demokratikus keretek között tartja elképzelhetőnek...

Nos, ennek okán kaptam föl a fejem, amikor ezen a Fórumon nyíltan ellenséges lépésként értékelte Vesztiék klubalapító szándékát. Jómagam éppen ellenkezőképp értékelem: egy közösség, aki nem kíván együtt lihegni és fröcsögni egy számára hiteltelen és eképp felvállalhatatlan társasággal, igenis bátran alakítson önálló szervezetet, mely lehetővé teszi számára a neki tetsző szervezeti életet, s hatékony érdekképviseletet. Ma már 10 ember nyugodtan alakíthat civil szervezetet céljai megvalósításához, s mivel feltehetően együtt képesek működni, jól érzik magukat egymás társaságában, sokkal aktívabban és pozitívabban élhetnek szervezeti életet a maguk képére és hasonlatosságára. Ennek a megállapításnak a fényében szerintem nem példa nélkül és ördögtől való, hogy az OMME-nek pl. az Ön megyéjében 11 tagszervezete működik, de Szabolcs-Szatmár-Beregben is 11 a tagszervezetek száma, Bács-Kiskunban 10, Csongrádban is legalább 6, de a tagszervezetek számát tekintve Baranya toronymagasan vezet: ott 16 méhész-közösség éli az életét... Tolnában eddig is 2 tagszervezet volt, most legfeljebb három lesz. A lényeg, hogy a szervezeteken belül egységes legyen a tagság, s az OMME-ben a küldöttei a saját tagságuk akaratának megfelelően szavazzanak. Ezt nevezik demokráciának mifelénk, s nem azt a fajta "egységes érdekképviseletet", melyet Ön Vesztiék lépése nyomán olyannyira féltett.

Engem egyáltalán nem érdekel, milyen motivációk hatására kíván bekapcsolódni az érdekképviseleti, érdekérvényesítő tevékenységbe, de ha szeretne abban hatékonyan részt venni, javasolnám, hogy higgadt, hiteles, konszolidált partnerekkel vágjon bele. A "csintóisták" hangadóinak jelentős része nem tartozik e kategóriába, de gondolom, ezt Ön is ugyanolyan tűélesen látja, mint az OMME tagságának, küldötteinek többsége. Ezzel a háttérrel nehéz lesz támogatók tömegeit maga mögé sorakoztatnia, de vélelmem szerint nem az én tanácsomra számít e kérdésben. Ön sokkal inkább "képben van" nálamnál, s nem is egy ilyen öreg madárijesztő Mikulás tanácsaira van szüksége. Azért hangsúlyozom ezt, hogy nyilvánvalóvá váljék: eddig is a magánvéleményemet írtam le bármelyik fórumon, s nem én lennék e Fórum szóvivője sem. Tükör, Tsanyi, Pöte érthetően megfogalmazták, miért nem szorgalmazzák, hogy az ilyen polémiák eszkalálódjanak a Fórumon, hiszen ezek a végbélszél-hámozgatások tovább szélesítik a szakadékot, nem adnak megoldási javaslatot, s csak arra jók, hogy sebeket osszunk és kapjunk. Ha valakinek konkrét és konstruktív ötlete, javaslata van, azt természetesen nem szabad véka alá rejtenie, de a konkrét és konstruktív javaslatok nélküli hangulatkeltésnek egyrészt kevés OMME-hírértéke van, másrészt valóban ellehetetleníti azt a szakmai műhelymunkát, amiért az alapítók e Fórumot létrehozták. Ezért javasolnám, hogy a továbbiakban inkább privátban folytassuk -ha a folytatásra igénye van-, a fórum-közvéleményt kár lenne terhelnünk eltérő nézeteinkkel, eltérő morális értékrendünkkel. Talán a nézeteinket is könnyebben sikerülhet közelítenünk, ha nem a nyilvános szájkaratét választjuk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 22:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
De. Ennek pont nem ez a lényege,ahogy itt használatban van,bár tény,propolisz van benne.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 21:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Már bocsánat, de ez a rács nem fejtetőn van???

Nagy sándor52 írta:
Anel propolisz ráccsal szedett propolisz eladó...

Csatolmány:
Propolisz szedés 003.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 18:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nagy sándor52 írta:
Fedelező kád eladó 60-70 keret fér rá . Ár 60 000-ft alku képes 06 30 3 749 935


Sándor!
Remélem nem akarsz minden egyes hirdetés feladásakor újra regisztrálni?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.11.19. 10:47 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Kérdezz rá...
:taps :D

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.11.18. 19:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
:D

Legújabb regisztrált tagunk: Németh Lajos

Ha a Tv-s :?: akkor itt a tuti idojaras jelento :)

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.11.14. 11:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Köszönöm csoky.
Utánajárok, illetve érdeklődöm itt.
Üdv. Révész István

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.11.13. 18:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3310
Tartózkodási hely: Tapolca
István!

Légy szíves vedd a fáradtságot, és tájékozódj a megfelelő helyen!
Talán az alábbi link közelebb visz a megoldáshoz.

http://www.omme.hu/?page_id=44

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.11.13. 15:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Az adok veszek topic se a vicc kategoria és mégis...

Vagy fogalmazhatok úgy is,hogy üzlet a világ.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.11.13. 15:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Konstruktív választ, véleményt, ötletet várok, kérek, és nem kifigurázást, viccelődést atyafiak...
(Tehát ismétlem, konstruktívat, és nem destruktívat!...)
Kösz.

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2014.11.13. 15:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Ha elküldöd postán mind a 100 db-t ingyen, akkor tudok segíteni: :)
Természetesen a postát te állod. :)


A MÉHÉSZújság 2014. szeptemberi lapszámában a 11. oldalon ismertetett cikkhez kapcsolódóan, ("A légfékes oldó etető" cikk), felkínálom a kb. 100 db kétliteres fedőjével ellátott különböző színű műanyag, etetőnek alkalmas vödrömet 1000.-Ft/db áron.
Postázást utánvéttel vállalok, de csak ha a vételár 50 %-át elpostázzák postacímemre.
Internetes értesítés esetén, időpont megadásával személyesen is átvehető, ha az én e - mailemre érkezési időpontot ír Szegedre.
Ebben az esetben, a válaszlevelemben a pontos Szegedi lakcímemet, átvételi címemet is megírom.
Posta-levélcím:
RÉVÉSZ ISTVÁN 6701 Szeged I. Postafiók 2030
istvanrevesz@citromail.hu
(Telefonon, csak az esti órákban keressenek. 06/30/8725622)

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5740 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 115  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.