Pontos idő: 2024.03.28. 19:57

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 83  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.05.14. 16:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Ez egy hülye jogszabály.
De ha már ez van, úgy kéne lépeket hirdetni, hogy "Méhcsaládok külön méztéri lépkészlettel méhcsaládok nélkül eladók." :twisted:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.05.14. 07:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Nem dühöngök, csak ide gondoltam írni.
Nem akarok én senkin semmit leverni, nem az én stílusom.

Persze, nem vitatom , hogy igazatok van, csak nem értem évek óta ezt a törvény.
Szerintem rossz. Pont azért, mert hagy egy kiskaput a lépek árusításához.

Én úgy gondolom, hogy ami nem petézett az beleférne az eladásba, de ez az én gondom.
Persze egészséges méhészetből.

üdv
balui


tsanyi írta:
balui írta:
.....De
Akkor az a kérdésem, hogy aki úgy hirdeti a méhcsaládokat, hogy plusz kiépített szűz keretes méztérrel, vagy lépeken az ugye nem sérti a törvény????

szvsz kicsit visszás a dolog

tisztelettel
balui

Igazad van!
De nekünk is.
A törvény lépek eladását tiltja, de egy rajt elvileg 8 méztéri fiókkal eladhatsz.
A törvényi anomáliákat ne rajtunk verd le!

Abban viszont egyetértünk, hogy a törlés okáról kellett volna privátban értesítést kapnod bárki is törölte.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.05.12. 20:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
balui írta:
.....De
Akkor az a kérdésem, hogy aki úgy hirdeti a méhcsaládokat, hogy plusz kiépített szűz keretes méztérrel, vagy lépeken az ugye nem sérti a törvény????

szvsz kicsit visszás a dolog

tisztelettel
balui

Igazad van!
De nekünk is.
A törvény lépek eladását tiltja, de egy rajt elvileg 8 méztéri fiókkal eladhatsz.
A törvényi anomáliákat ne rajtunk verd le!

Abban viszont egyetértünk, hogy a törlés okáról kellett volna privátban értesítést kapnod bárki is törölte.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.05.12. 19:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
A törvény mindenkire vonatkozik!
Nem dühöngeni kell miatta hanem betartani!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.05.12. 19:02 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Tiszteletteljes kérésem lenne a Modikhoz.
Értem én, hogy törlik a hsz, de örülnék, ha értesítenének róla, hogy miért.
Igen tudom, hogy a törvények szerint kiépített lépet nem lehet árulni,
De
Akkor az a kérdésem, hogy aki úgy hirdeti a méhcsaládokat, hogy plusz kiépített szűz keretes méztérrel, vagy lépeken az ugye nem sérti a törvény????

szvsz kicsit visszás a dolog

tisztelettel
balui


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.04.26. 18:23 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Molesz!
Látom még mindig nem sikerült értelmezned a dolgot. Az az érzésem támadt, hogy a saját kérdésedet sem érted. Olvasd el, hogy mit írtál!
Molesz írta:
És akinél nincs repce az mely okokban keresse a magyarázatot?

Mely okokban keresse? Erre megírok egy lehetőséget, amely esetleg szintén egy ok lehet. Én sem tudom, hogy ez igaz vagy sem, de hát keresni lehet. Legfeljebb nem találunk. Erre Te mit írsz?
Molesz írta:
Magyarországon akinek vadak a méhei az mind nozémás. Hagyjuk is inkább.

Írtam én ilyent? Tényleg én vagyok a hunyó, vagy Te nem érted a saját kérdésedet sem? Ha azt kérded, hogy mi a legvalószínűbb oka a vadságnak, ahol nincs repce, akkor azt írtam volna, hogy pongyola pitypang. Feltételeztem, hogy ezt már sikerült kizárnod (azaz nem található a környékeden nagy tömegben), azért írtam a Nosemát.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.04.26. 08:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Üdvözletem!

Még mielőtt valaki félre értelmezné vagy azt gondolná, hogy úszítok téved mert semmi ilyen szándék akarat nem vezérelt. Azt gondoltam engem már semmi nem tud meglepni, de most mégis meglepődtem cerana úr ledegradáló, lekezelő válaszán. Minden embernek van egy stílusa, mint nekem is, de egy fórumon hozzászólásnál illene (kívánnivalót hagyva maga után) mellőzéssel válaszolni. Azt gondolom ha valaki segíteni szeretné a másikat válaszával az ne ilyen stílust válasszon mert erre itt és máshol sincs szükség. Személyesen nem ismerem a nick név viselőjét, de remélem sikerül egyszer a valóságban személyesen is megismerni őt és beszélgetni vele valamelyik méhészeti kiállítás, vásár alaklmával. Ha valaki valójában profi méhésznek tartja magát (amit nem kétlek) az igyekezzen mind ezt nem éreztetni a másikkal válaszában.

cerana
Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?HozzászólásElküldve: 2018.04.25. 19:06
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2209
Mortimer írta:
Akkor vadak, ha nozémásak? Én úgy gondoltam, hogy akkor éppenhogy szelídek, mivelhogy az öregek elhullanak.

Egyik ismerősömtől szoktam hallani, ha Fumagillint ad, akkor a nagyon vad családok megszelídülnek. Egyébként Molesz komoly értelmezési- szövegértési problémákkal küszködik. Megkérdi, hogy ha nem a közismert repce okozza a vadságot, akkor azt miben keresse. Kapott egy választ, ami nem a szokványos dologra utal, például pongyola pitypangra. Annyit feltételeztem róla, hogy ezt az okot ismeri. Senki nem állított olyant. hogy mindenkinél Nosema a hunyó. Azt mondja, hogy egészségesek a méhei. Ez mekkora spóraszámot takar? Feltételezem, hogy annyit azért tud, hogy ilyenkor nincs hasmenés, tehát csak a spóraszám alapján lehet kimondani a diagnózist.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 23:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Ez a használati utasítás szerintem el van írva, de rendesen! Ezt irja:
,,A dobozban található adagolókanál űrtartalma: csapott kanál esetén 0,4 g Apilac por."
Én meg a teljes doboznyi 100 g-ot 26 csapott kanálnak mérem. Tehát egy kanál az kb. 4 g!
Még jó, hogy 3-szoros mennyiségben is ajánlják, mert én beleraktam a szirupba 4-szeres mennyiségben, a sajtóhiba miatt. :merg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.01.21. 12:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Zsolti!

Tudom, hogy dühös vagy, de erről jobb lenne a Neonikotinoidok témában beszélgetni. Érdekes új hírek lesznek erről is...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.01.21. 11:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Csatolmány:
DSC03417.JPG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.01.21. 11:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Tsanyi!

Úgy látszik, közben megtörtént a paradigma-váltás is...
tsanyi írta:
Jelentősebb méhpusztulásról még nem hallani.
Előjelek szerint, B. Péter sumák hallgatása mellett, az ország tele lesz neoval csávázott repce, kukorica, napraforgó táblákkal.


Alig várom, hogy valaki szó szerint idézze lánglelkű elnökünk kaposvári előadását, mert úgy hallom, már elkezdett mosakodni, melynek egyenes következménye, hogy mintha azt fuvolázná a Magyar Méz Arca, hogy nem is olyan veszélyes a neonikotinoid hatóanyagokkal végzett csávázás...

Majd a neonikotinoidokba részletesebben elagyalhatunk a dolgon, addig inkább azt kellene megkeresni, mi az, ami a szőnyeg alatt bűzölög, mert az érdekképviselet odourja penetránsan kezd hasonlítani a klasszikus kémiai kísérletek eredményéhez. Közismert, hogy a nagyon alacsony koncentrációban virágillatú vegyületek betöményítve erősen bűzös szaghatásúak, a székletszagot pl. az indol és szkatol produkálja töményen, ami erős hígításban jázmin-illatú. A jó B.P is észrevehette, hogy valami bűzlik a Viola utcában, s mintha megkezdte volna a "hígítást" is, de arról úgy látszik, megfeledkezik, hogy a magasabb értékű zsírsav-aldehidek hígítva is megtartják az izzadtságszagot, legfeljebb a hígítás következtében kialakuló jácintillat mérsékeli az izzadtságszag kellemetlen hatását, de teljesen elfedni nem tudja...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.01.21. 09:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Ez a neos dolog eddig is így volt, csak nem volt nagy dobra verve, nem? Családpusztulásról még nem hallani, de azért majd arra kíváncsi leszek, hogy mekkora termelőerőt képviselnek majd az állományok. A mézárról meg továbbra is az a véleményem, hogy nem az akác,hanem a vegyes árával van probléma, meg azzal, hogy a nyári méz mennyisége lassan nulla közeli, holott nálunk pl. a fő bevétel mindig a jó minőségű és nagy mennyiségű vaddohány méz volt, gyakran akác közeli áron. Akácnál pedig nem az ár a legnagyobb ellenségünk, hanem az elérhető mennyiségek, meg az egyre nagyobb kockázatok. Vegyessel sincs kevesebb munka, sőt költség se, viszont érdemleges bevételhez horror mennyiségűt kell termelni. Kis állománynál meg messzi vándorlás pont az ár miatt nem lehet rentábilis.
Családárnál a 30.000 Ft-ot azért nem értem, mert 10 keretes eladásnál a kiépített szép keretek kb. 8-10.000 ft-ot érnek. Egy erős családot meg nem szabad eladni 20.000 környékén, mert az eladás után két héttel bejön az áruk. Persze addig még sokat kell velük dolgozni, de nálam idén inkább ez lesz a felállás ha nem változnak a dolgok.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.01.20. 23:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Balázs!
Az akác ára 1250Ft/kg a vegyes jó esetben 600Ft/kg.
Jelentősebb méhpusztulásról még nem hallani.
Előjelek szerint, B. Péter sumák hallgatása mellett, az ország tele lesz neoval csávázott repce, kukorica, napraforgó táblákkal.
Mi indokolna magasabb méhcsalád árakat????

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2018.01.20. 21:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Minap néztem az OMME-n a hirdetéseket. Eszközök kapcsán az látszik, hogy egyre több a forgalmazó, miközben a minőség pl. kaptárak esetén nagyrészt nem lekövethető a képek alapján. Egy tamási kaptárnál kit érdekel egy 5 méterről készült kép. Inkább a részletekre kellene kihegyezni a dolgot.
A méheladásoknál meg egyszerűen nem értem miért alakul ki ennyire rossz ár, sokan miért akarnak alámenni árban a sokéves 35.000 Ft-os átlagárnak. Ennyire rosszak a családok, ennyire becsülik a saját portékájukat, vagy annyian ki akarnak szállni, hogy kínálati piac lett? Mondjuk azt többektől hallom, hogy megy a sírás a mézár miatt, de nem értem miért. Ha van mit eladni, akkor nincs gond, ha meg nincs akkor meg lehet akármilyen jó ár...

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2017.09.10. 13:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Bagira írta:
Csak figyelmeztetek mindenkit aki szublimáló vásárlása előtt áll,hogy a szubli-pro-t felejtse el.

Semmi reakció, magyarázat, megoldás?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2017.09.05. 18:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
http://www.vajma.info/cikk/vajdasag/217 ... esein.html


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2017.09.05. 17:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
Nagyon sajnálom. :merg
Helyileg ez merre történt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2017.09.05. 15:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2017.06.26. 22:52
Hozzászólások: 6
Üdvözletem!

Nem tudom hányan vannak akiket érdekelnek a határon túli dolgok is, vagy egyátalán vannak-e. Viszont szeretném nektek megmutatni mennyire embertelen a helyzet mifelénk.
Körülbelül 1 hete, hogy a kijáró előtt mászkáló, repülni nem tudó méhéket fedeztem fel. Akkor még nem sejtettem mi a probléma, ám hamar kiderült. Körülbelül 12 négyzetkilóméteres körzetben lemérgezték a méheket tótális gyomírtót használva a parlagfűre, virágzásban. Becslések szerint 20 méhésznek 1000 család felett van a mérgezettek száma. És sajnos nem úgy néz ki, hogy egyetlen egy is túlélné. 80-100 ezer euróra becsülik eddig a károkat. Szinte hihetetlen hogy ilyen megtörténhet. Még folyamatban van ugyan az ügy, de van rá esély, hogy alig vagy kártérítés nélkül maradnak a méhészek. Ilyen szar errefelé a helyzet....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 10:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Csak figyelmeztetek mindenkit aki szublimáló vásárlása előtt áll,hogy a szubli-pro-t felejtse el.
Az enyém kb. egy hónapja leégett.Megkerestem a gyártót e-mailben,ígért csere készüléket,gyors javítást,meg fűt,fát,bokrot amiből természetesen semmi sem teljesült.E-mailre nem válaszolnak,a megadott telefonszámon egyszer sikerült elérnem Szabydát aztán már nem vette fel.A feleségemnek mondtam,hogy hívja ő,mert az ő számát nem ismerik.Természetesen Szabyda neki is ígért fűt,fát,bokrot.Nagyon idegesít ez a hozzáállás.Javaslom gondolja meg mindenki vásárlás előtt,hogy kitől vásárol!

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2017.08.17. 09:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Reggel méhészkedés közben kaptam egy telefonhívást.
T-mobile ügyintézőként mutatkozott be az illető, és elmondta, hogy vírusfertőzött lett a rendszerük.
Hajnal óta minden kollégájával a rendszer helyreállításán dolgoznak.
Most a telefonhívás alatt küldjek egy díjmentes sms-t, mert különben le kell tiltania a számomat ............

Nem ragozom, nagyon rá akart beszélni ........

A hívás után szóltam a T-mobílnak is. Őket nem érdekli, tegyek én feljelentést .......
Én csak itt szólok, figyelmeztessétek a gyerekeket, időseket, őket könnyebb rászedni. :merg

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2017.04.04. 11:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Tényleg csak engem dühít az omme oldalt folyamatosan bepocskoló hitelajánlatos hirdetés? Gyógyszert nem hirdethetsz de ez a magyarul se tudó szarházi szemetelhet ott minden gond nélkül......

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 18:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Sajnos létezik és nap mint nap keresik a szegény népek...
Az a baj hogy ráirhatja méz és ennyi.....

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.11.10. 22:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.08.27. 10:05
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Felső-Bácska
Már tőlem is kértek cukormentes mézet amit a cukorbetegek is fogyaszthatnak és arra hivatkoztak, hogy a Spar-ban szokott lenni. Megnéztem létezett, de azt nem a méhek gyüjtötték. Az egy szintetikus mézszerű édesítőszer volt. Nem tudom létezik-e még.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.11.10. 19:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Akkor majd én lefényképezem Zoli...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.11.10. 18:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
A fr..ba! Le is mondom náluk a szobafoglalásomat. :oops:

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 09:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Gyulán az Erkel Hotelban Cukormentes Méz van hasonló kis kiszerelésben. Reggelinél kínálják és cukorbetegek is fogyaszthatják felirat. Felirat rajta magyarul. Cukormentes Méz! Nem volt reggelinél nálam fényképező és csak 1 éjszakát töltöttem ott, de biztosan van itt gyulai méhész, aki tud szerezni pár dobozkával.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 09:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Omme hirdetés...,,Természetes mézek eladók" ne álljunk már be ebbe a sorba..hisz nem természetes méz nem létezik....másik kedvencem a ,,antibiotikum mentes méz eladó" hisz mind az ..nem!?(?) nem láttam még olyan hirdetést hogy antibigyós méz eladó....akkor az ellenkezőjét minek szajkózni.....Őrült világ őrült emberekkel....

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 11:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Ha megint ilyen lesz reggelire, akkor tudok szerezni. Nincs mindig "méz".


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 09:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tudnátok még belőle szerezni?

Egyébként máris tovább lépés történt az ügyben.
Első körben kormányzati szinten de még másfelé is mennek a levelek.
A fejleményekről majd beszámolok itt is.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 08:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Az érdekes mert a címkéje szerint méz. Két méhész szerint meg karamell...........

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 05:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Ugyanilyet kapunk a cégnél. Karamell.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 22:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A Vili levelét tovább küldtem minden elnökségi tagnak.
Szerintem is vérlázító!
Meglátjuk mit tehetünk...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 21:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Megyei szaktanácsadót értesítd mindenféleképpen. Fel kellene mérni, hogy hány iskola érintett.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 20:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Mai egyesületi összejövetelünkön egyik kolléga az alábbi 20 grammos "mézet" hozta be közszemlére.
Elmondása szerint az egyik általános iskolában ilyet adnak tízóraira/uzsonnára. Gyermeke vitte haza társai adagját azzal, hogy ő a sajátját megkóstolta de az nem is hasonlított az övékére ezért hozott az apjának kóstolót belőle. A kolléga egyet megkóstolt, elmondása szerint úgy nyúlik mint a karamell és íze is inkább karamellre, de egy jól megégetett karamellre hasonlít.

Felháborítónak tartom, hogy amikor mi magyar méhészek értékesítési gondokkal küzdünk akkor (állítólag közös beszerzésből) kétes minőségű spanyol mézzel etetik gyermekeinket, unokáinkat. Mi meg törjük magunkat, hogy a Mézes reggelin saját mézünkkel szerettessük meg a gyerekekkel a mézet, hogy még több spanyolt egyenek majd meg!? Mert lehet, hogy nov. 18 után többen is észreveszik, hogy a miénk jobb, de attól valakik továbbra is ezzel fogják etetni őket!

Mit lehetne tenni? Jó lenne kideríteni, hogy ki dönt ennek a beszerzésében és az iskolák ellátásában?

Ezt a példányt elkértem tőle, nem tudom mit tegyek vele..... :merg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 19:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Eladó 13 méhcsalád Péntek féle kaptárban. A méhek atka ellen kezelve, a téli elegendő élelemmel ellátva. Csak egyben eladó! Érdeklődni privátban.

_________________
Üdv.: Judit

1. Tél van
2. Zárlat van
3. Mikor kezelted őket?
4. Mivel etetted őket?
5. A kaptár a Munkaügyi központ tulajdona, amíg ki nem fizeted(m) őket!

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.06. 22:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Ezt a tàblàt az Orszàgra kéne kiszegezni....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.04. 22:17 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Leverték a táblájukat na... :mrgreen: valamit tenni kell.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.04. 22:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.25. 18:48
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Hajdú- Bihar
:D :D :D

_________________
1/2 NB.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.04. 21:49 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Mérges méhészek valahol az alföldön.... :mrgreen:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.04. 19:57 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.25. 18:48
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Hajdú- Bihar
Mit indítottam el?! :oops:
Alakul a "tábla sztori"-k gyűjteménye!
Bár amilyen az idő, ráérünk sztorizgatni!

_________________
1/2 NB.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.04. 19:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Szerencsétlen félnótás ez trgikomédia.. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.04. 17:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Tábla sztori!

Néhány éve vettem a Bakonyban tanyát egy kis akácossal, határozottan a második virágzásra. Abba a helyzetbe estem bele, hogy egy méhész huszonéve oda vándorolt. Amikor megláttam a tábláját, jeleztem neki, hogy én lettem az új tulaj, majd mikor közölte, hogy ő az ősidők óta oda jár, megengedtem neki, hogy mellém pakolhasson kb 3-400 m-re. Szegény hosszas érvelés után sem akarta meg engedni, hogy én a saját tulajdonú területemre lepakoljak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.04. 14:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Tábla sztori!
Évek óta, sőt évtizedek óta szinte minden évben ugyan arra helyre járunk 2. akácra a Mátrába, pár évvel ezelőtt megjelent, illetve üzent az ottani nagy földes gazda, hogy ugyan látogassam már meg mert az ő területén vagyok és semmit nem fizetek, sőt még egy üveg mézet is sajnálok tőle, és fel fogja borogatni az összes kaptáramat... előzőleg ez egy nagy állami cég meddőhányója volt amit a természet visszafoglalt, és soha nem volt baj az oda költözéssel, senkit nem zavartunk, mehettünk... a rendszer váltáskor magán tulajdonba került a terület, később elárverezték mert csődbe ment a holding, a tulajdonos halálával, aki egy rendkívül rendes ember volt... elmentem az emberünkhöz, és habzó szájjal mondta a magáét, meg sem hallgatott.. de az általa elmondott történetet gyanúsnak találtam ezért frissiben elmentem a Salgótarjáni földhivatalba, és pontosan meghatározva mit szeretnék..1600.-ft-ért kikértem a terület földhasználati illetékességét.... csodák csodája semmi köze nem volt a területhez S Úrnak, egy Budapesti Rt tulajdonába volt, és van a kérdéses terület... amit már nem volt nehéz megtalálni, telefonon bejelentkeztem az elnök vezér igazgató Úrhoz... fogadott. ( aki nagy meglepetésemre egy a Tv-ből is jól ismert ember).. elmondtam neki mi járatban keresem, és hogy miért.... jót derült az ügyön és természetesen azóta is oda járunk, minden évben viszem neki a megfelelő honoráriumot. A terület gondnokával, a helyi erdésszel kell azóta egyeztetnem... azóta S úrral semmilyen vitám nem volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 20:38 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Tavaly előtt nekem is leverték a táblámat, tettem egy nagyobbat, válogatott káromkodásokkal(főleg a családja női tagjaival).
De a címem is ott volt, írtam azt is hogy jöjjön el ha valami nem tetszik, legfeljebb a szárvágóval elválasztom a séróját.
Na két nap mulva telefon, borzasztó bocsánat kérés, bűnbánat elnézést stb.....
Kiderült nem méhész volt :) , hanem a közelben szarvasgombát szedegető brigád tagja, ők nem akarták hogy odamenjek az erdőben mert ott sok a gomba, felhívni meg nem akartak, csináltunk másik helyet nem messze, a viszony azóta nagyon jó velük.
A sűrű "elnézést" közben mondták, hogy ők nem gondolták hogy ekkora indulatot generál a méhészeknél, egy tábla leverése, hát mondom hogy a viharba ne, egy ilyen még "bandaháborúba" is torkollhat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 19:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Évekkel ezelőtt volt már egy ilyen táblás történet. Nem kis botrány lett belőle.
Nekem meggyőződésem, hogy a szoligadó kaszálását neki köszönhetjük.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 18:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.25. 18:48
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Hajdú- Bihar
Gyerekek ez itt a "vad kelet".
Voltak itt már árokba borogatott kaptárak is. :merg
Ha már tábla akkor erre egy rövidke történet.
Repce előtt kitábláztunk egyszer csak csörög a telefon, a helyi méh eü.-s hívott hogy mi jogon megyünk mi oda és különben is túl van terhelve a terület, stb.
Kimentünk újra egyeztetni a tulajjal a problémák elkerülése végett, de a táblánk már sehol nem volt. Hívtuk az eü.-st hogy hol a táblánk, a válasz az volt hogy biztos elvitték a ci.ányok tüzelni! De akkor honnan vette a telefonszámomat amikor felhívott?! Erre már csak hebegés volt a válasz.
Szóval ez itt így megy!

_________________
1/2 NB.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 17:37 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Vagy esetleg erről a 7-8000 hektárnyi területről, egy tulajdoni lapot tessen már bemutatni :mrgreen: , vagy fel lehet szállni az első vonatra oroszország felé, és ott belevágni a méhészkedésbe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 17:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 383
Én azért csak felhívnám, hogy hogyan is gondolja ezt...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 17:06 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Esetleg a leterheltség megszüntetését, a saját állományával is kezdhetné a tetű.
Vagy nagy pénzt ölt bele a marha, és nem akarnak összejönni a dolgok, mást meg nem tudott kitalálni a sikertelenségére.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 16:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Mondjuk a tábla mondanivalója sem semmi szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 83  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.