Pontos idő: 2024.05.20. 16:59

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.18. 05:33 
Tetszeni fog a Lázar kastély. Onnan délre 100 km a Péter kaliba de nincs semmi galiba. :D Zsolti is odavalo :lol:


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.17. 19:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Peter Janos írta:
TE LEGÉNY ha Sepsiszentgyőre kerülsz szivesen látlak ! Csengess meg a 0732115599 telefonon és utánad jővők. A Szalomér negyed szélén lakom a legfelsö házban. Várlak :D (ha az Ilyefalvi napokra jössz pont ide tartassz).



Köszönöm!
Elég tájékozatlan vagy az erdélyi földrajzban, először megyek :D , gyergyószárhegy az úticél, ott lesz a szállásunk, és nem tudom, hogy felétek fogok-e járni?!
Miről szólnak az Ilyefalvai napok?

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.16. 18:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
mezenguz írta:
Gyergyoszentmiklosrol a Gyilkostohoz vezeto uton van tobb mehesz telep es Marosfotol nem mesze is van egy . Ha lesz erdeklodo mi mindenkit szivesen latunk.


Mézengúz! Csak nem Te is arra tanyázol valamerre? Mert akkor augusztusban találkozhatunk ott! ;)

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.16. 16:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.28. 20:11
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Arad
Aki szelelj foldre utazik annak nem kel felnie attol hogy hol fogja az ejszakat el tolteni ,mert barhova bekopog szalasert ott be fogadjak. Es meg van egy szekelj mondas nyaron minden bokor szalast ad ,meg az a jo mikor az ember friss szenaban alszik miutan este jol bevacsorazik a fenyo fak alatt es termeszetesen vacsora elott meg utanna a kello fojadek bevitel is meg van , utanna johet az enek ora hogy a medveket tavol tartsa. Lehet talalkozot ossze hozni es meheszekkel is beszelni foleg hogy Erdeljben a havasi mez a leg jobb a Gyergyoszentmiklosrol a Gyilkostohoz vezeto uton van tobb mehesz telep es Marosfotol nem mesze is van egy . Ha lesz erdeklodo mi mindenkit szivesen latunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.16. 11:01 
TE LEGÉNY ha Sepsiszentgyőre kerülsz szivesen látlak ! Csengess meg a 0732115599 telefonon és utánad jővők. A Szalomér negyed szélén lakom a legfelsö házban. Várlak :D (ha az Ilyefalvi napokra jössz pont ide tartassz).


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.15. 20:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
tűzoltó írta:
.
Meggyőződésem, hogy nagy szükségünk van a határon túli információkra nekünk is, különösen a mézárak és a méhegészségügy tekintetében.
Tehát nem besértődni!! :)
Kitartóan kérdezni!! :)


Én vasárnap indulok erdélybe, és remélem találkozom méhésszel is :D ...

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.14. 21:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
mezenguz írta:
akar hanyszor vendegek jottek Magyarorszagrol mindig szivesen voltak fogadva es mindenki MAGYAR akar hova szakitotta a sors.


Árpád! Örülök, hogy újra itt vagy, és ha Somogyország felé jársz, a kapum nyitva áll előtted! (Igaz, hogy ez nem székelykapu, hanem egy ócska zártszelvény, de nem is ez a lényeg. :mrgreen: )

De ha már megint szóba került Gyimesbükk, mekkora fórumbulit lehetne ott tartani! Van egy tuti kemping az ezeréves határ közvetlen közelében. ;)

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.14. 18:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.28. 20:11
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Arad
Koszonom mindenkinek az oszinte sorokat , jol esik hogy probaljatok be bizonyitani nem vagyunk egyedul a nagy vilagban, A Gyimesbukki hatar ko messz van Magyarorszagtol , de en ott szulettem a Hargitai fenyvesekben , es akar hanyszor vendegek jottek Magyarorszagrol mindig szivesen voltak fogadva es mindenki MAGYAR akar hova szakitotta a sors. A forumra azert leptem be hogy meg ismerkedjek Magyarorszagi meheszekkel , nalunk mas tipusu kaptarakkal dolgozunk , a dadant az a leg tobb mehesz altal hasznalt keret . Olvastam a mehesz fojoiratot mar amihez hoza lehet jutni es lattam hogy sokan NB-t hasznalnak 1/2 rakodoval itt is jol mukodik a dadant es az 1/2 rakodo , de van aki 2/3- mas rakodoval dolgozik. Kerem a hatar menti kolegagat ha lehet irjanak es hatha sikerul szemejes ismeretseget is kotni . Koszonok mindent Uraim tisztelettel Kiss Arpad .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Peter Janos
HozzászólásElküldve: 2009.07.13. 22:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:D Hát lehet, hogy neked jobban tetszik a "zöldszemű rózsa, Tóthék lánya" de én az eredetit jobbam szeretem Rózsitól.
http://www.youtube.com/watch?v=qZl_9ekm ... re=related
De a lényeg ugyanaz!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.13. 20:33 
[


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.18. 11:04-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.13. 17:46 
http://www.youtube.com/watch?v=BSBfYNcE ... re=related Köszönjük szépen!


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Peter Janos
HozzászólásElküldve: 2009.07.12. 20:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Rég írtál János bátyám.
Nem csak régen írtál, de nem értél ide csonkába sem. Pedig itt is elkelne egy kis Segicség. ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.12. 19:33 
:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.17. 19:40-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.12. 18:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Mi azért gondolunk rátok.Ha nem sértelek meg titeket ezt a számot nektek küldöm tisztán politika mentesen.Én szeretem a Kárpátia zenéit.http://www.youtube.com/watch?v=7890Zr77T_Y&annotation_id=annotation_20501&feature=iv


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.12. 11:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Meggyőződésem , hogy senkinek sincs azzal semmi problémája , hogy a másik honnan való. Egyszerűen elkerülte a figyelmet a kérdésed , vagy akihez szólt nem is vette észre mert nem járt arra. Én is járok így többször. A nyár egyébként is pangós a fórumon mert sokan nyaralnak.
Meggyőződésem, hogy nagy szükségünk van a határon túli információkra nekünk is, különösen a mézárak és a méhegészségügy tekintetében.
Tehát nem besértődni!! :)
Kitartóan kérdezni!! :)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.12. 09:41 
A vendégséget és Segicséget ugy értettem, hogy eljősztők hozzám és segitetek kocintani es flekentsütni mind az én vendégeim vagyis az én kőtségemen. Bisztositlak ,hogy az anyagiak bisztositva még akkor is ha egyszere jőnnétek mindanyian. ... és te letőrőlted a meghivásomat ..... mert nemvolt helyesen irva !? Ami az én kirándulásomat illeti nem anyagiakra van szükségem hanem őszinte barátságra. TISZTELT SANYI SOHA NEM FELEDLEK ;) Kiköltöztem az erdöbe tovabrais várom a "SEGICSÉGETEKET" !


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.12. 07:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Peter Janos írta:
Mezenguz ez van :oops: Nekem "valaki" meg a kepeimet IS letorulte. A nagy bunom az volt ,hogy mindenkit hivtam vendegsegbe . Kertem "Segicsetek" vagyis ,hogy legyen kivel kocincsak. Udvozol a "Batrinul"

Kedves János!

Erről beszélek. Mi alapján vetted Te részünkről bűnnek a vendéghívást? Nem csal az emlékezetem, hogy voltunk hárman is akik felajánlottuk segítségünket a Magyarországi látogatásodra, ráadásul az ország különböző részeiről. Én szívesen koccintanák veled, remélem fogok is de ehhez a látogatásomhoz meg kell teremteni az anyagiakat. Sajnos drága jó kormányunk most teker a tökünkön még egyet, ígyekezvén még azt a keveset is elvenni ami esetleg eddig elkerülte a figyelmét. Kérek minden határon túlit, ne a rossz szándékot feltételezze az itt jelenlévők hozzászólásaiban, Mi nem éltük meg azt amin Ti végigmentetek.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.12. 05:19 
Mezenguz ez van :oops: Nekem "valaki" meg a kepeimet IS letorulte. A nagy bunom az volt ,hogy mindenkit hivtam vendegsegbe . Kertem "Segicsetek" vagyis ,hogy legyen kivel kocincsak. Udvozol a "Batrinul"


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.11. 21:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
mezenguz írta:
Uraim, szeretnem meg kerdezni hogy van valami gond avval hogy Romaniaban elek ? Tobszor probaltam kapcsolatpa lepni a forumrol meheszekkel de meg eddig csak a probalkozassal maradtam . A tobb evtizednyi tapasztalatom az hogy mink akik a hatar masik oldalan lakunk , az anya orszagi magyarok szemeben csak romanok vagyunk , ez igazoladot a nepszavazason is ,de azt kene meg elje az a magyar aki iljent mond vagy gondol miljen az hogy mas orszagban eljen kisebsegben . Mindenkinek koszonom a hozzam valo nincs mit .

Kedves Árpád!
Nagyon kérlek, hogy írd le mi váltotta ki belőled a mostani indulatot. Hidd el az itt lévő méhészek egyként tisztelik egymást , nem tesznek kivételt ki hol lakik. A fórumon zömében szakmai vita folyik, a politika nem igazán van jelen és ez így van jól. A chaten megbeszélheti mindenki a nézeteit és sok minden tisztázódhat. Igenis örülünk mindenkinek aki a csonka határon kívülről érkezik a fórumra de úgy vettem észre , hogy több türelem kell részünkről .

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.11. 21:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:?: :?: :?: Mézengúz! Nem értelek!
mezenguz írta:
Tobszor probaltam kapcsolatpa lepni a forumrol meheszekkel de meg eddig csak a probalkozassal maradtam .

Konkrétan miről van szó? Végig néztem én is amit írtál. Így sem értem. :oops:
Segíts!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.11. 19:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Van vita- a fórum ezért fórum többek között. Azon azonban szerintem senki sem vitatkozik, hogy Te Erdélyben, Felvidéken vagy a Kárpát-medence bármely pontján ugyan olyan magyar vagy, mint én vagy a többiek a Hernád-völgyén vagy ki tudja hol... biztos, hogy ezt az oldalt olvastad?

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.11. 17:34 
:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.17. 19:41-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.11. 15:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Tisztelt mezenguz
Az, hogy a fórumozok egymáshoz hogy viszonyulnak, ez egy dolog.
De mi, akik a kettős állampolgárság mellet szavaztunk, lélekben veletek érzünk. Én sosem mondanám rátok, hogy román, bár tudom, hogy sok buta ostoba taho megteszi sajnos.Ez nekem is fáj!!! Nos az anyaországban már nem sok magyar él, én azt tekintem annak aki a kettős állampolgárságra igennel szavazott.
Kívánom, hogy vagy tűnjenek el a trianoni határok, vagy ez a csonkaország a föld színéről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.11. 14:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Mézengúz! Mi a baj?
Nem tudom, mi bosszantott fel, de szerintem valami félreértés lehet! A fórumozók nagy része pozitívan áll az elszakított területeken élő magyarjainkkal szemben, ebben biztos vagyok! És hát nézd meg Feri milyen szuper kezdőlapot tett fel a Fórum elejére! Ez is az egységünket jelképezi!
Gyorsan végigfutottam az utolsó hozzászólásaidat. Azért érzel így, mert nem válaszolt senki? Lehet, hogy csak sokak figyelmét elkerülték a kérdéseid, de ezért ne bosszankodj, Van ilyen. Biztos, hogy ez nem azért volt, mert ennek a rohadt trianoni határnak innenső, vagy onnansó oldalán laksz! A gyimesbükki határkövek jóval odébb vannak, és ez a lényeg! Úgyhogy nem megsértődni, nem elmenni, hanem fel a fejjel! ;)
A népszavazást meg gyorsan el kell felejtenünk, és azon dolgozni, hogy akik miatt nem sikerült, azok mélyen szálljanak magukba! Nagyon mélyen! De ehhez Ti is kelletek!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.11. 14:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.28. 20:11
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Arad
Uraim, szeretnem meg kerdezni hogy van valami gond avval hogy Romaniaban elek ? Tobszor probaltam kapcsolatpa lepni a forumrol meheszekkel de meg eddig csak a probalkozassal maradtam . A tobb evtizednyi tapasztalatom az hogy mink akik a hatar masik oldalan lakunk , az anya orszagi magyarok szemeben csak romanok vagyunk , ez igazoladot a nepszavazason is ,de azt kene meg elje az a magyar aki iljent mond vagy gondol miljen az hogy mas orszagban eljen kisebsegben . Mindenkinek koszonom a hozzam valo nincs mit .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.06. 07:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
petya írta:
..... aztán leszakadt az ég és sok méhész akadt el a zselicben egy kidőlt fa miatt.....

Mi nem kidőlt fa, hanem a hatalmas sár miatt ragadtunk ott egyenlőre a Zselicben. Szombaton csak gyalog tudtunk bemenni a méhekig. Úgy tűnik vagyunk így még páran, mert több konténert és gyalogkaptáras méhészetet láttam még ott.
Remélem még pár napog elzárják a csapot ott fennt és haza tudjuk hozni a méheket.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.05. 18:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Joe bácsi írta:
Esik, már megint. Minden nap, özönvizszerű esők jönnek. Méghogy elsivatagosodás.

Sajnos minket ezek az esők rendre elkerülnek, 4-5 mm-nél nem esett több igaz az elmúlt hónapban 4 alkalommal. Úgyhogy mi szépen haladunk a sivatagodás felé.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.04. 20:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
petya írta:
sok méhész akadt el a zselicben egy kidőlt fa miatt.....


De ugye az a fa már a Te udvarodban van, Petya! :twisted:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.04. 19:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.25. 18:46
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: somogy
Idézet:
És meglepő hír! Két hete ma nem esett előszőr nálunk. :shock:

Én is ezt hittem estig ..... aztán leszakadt az ég és sok méhész akadt el a zselicben egy kidőlt fa miatt.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.03. 19:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Joe bácsi írta:
Ma sem kell kimenni a méhekhez, esetleg csónakkal.


Válaszd inkább a Barkast hólánccal! Tegnap voltam vele a méheknél, de akár Somogybabodon is lehettem volna a sárderbyn. :mrgreen:

És meglepő hír! Két hete ma nem esett előszőr nálunk. :shock:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.03. 15:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Esik, már megint. Minden nap, özönvizszerű esők jönnek. Ma sem kell kimenni a méhekhez, esetleg csónakkal.Méghogy elsivatagosodás.Remélem a tolvajok sem birják a sarat .

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 20:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
kb 2hét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 20:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
ligustica írta:
Sőt vitt 3 mézmintát Pestre küldi laborba szulfonamidot,piretroidot,és aminoglikozidot keres benne...


Lehet, hogy szüksége volt otthon a családnak egy kis mézre :D :evil: :D

Egyébként mennyi a minimálüzem igénylés átfutási ideje?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 18:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Tegnap kaptam engedélyt a minimum üzemre˙(konyha).4000 ft de évente engedélyeztetni kell.A főállatorvos aki kijött,azt mondta,hogy cimkézni kell az üvegeket.Sőt gyártmánylapot kell vezetni,mondtam neki mit írt a méhész újság azt mondta nem baj,ő így kéri.Sőt vitt 3 mézmintát Pestre küldi laborba szulfonamidot,piretroidot,és aminoglikozidot keres benne.Nehogy már csak úgy eledjak pár kg mézet. :evil: De hamisítani,kutyulni lehet,és ezt még meg is magyarázzák,hogy így jó.A búza meg fertőzött,de erről is a termelő tehet. :evil:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.25. 21:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.08. 05:48
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Tolna vármegye
Sajna kell a pénz mindenkinek főleg odafenn azóta lett a vaddohány "GAZ" de csak az ő
szemükben rohadjanak meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
én is kaptam felszólítást pedig csak dohány van az erdőm mellett nem parlagfű!!!!!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.10. 20:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Igen! Most értem haza és kerültem gép elé.Szóval ma már reménykedem.Megigérték hogy várnak még két hetet.Nem kis területröl van szó , vagy 50 ha.Osztatlan közös tulajdon KB 400 tulajdonos és 1 terület gondozó.Attól voltak beszarva hogy megbüntetik őket a gyomok miatt.Amikor aztán kikerestük az érvényes jogszabályokat megnyugodtak.Ismét bebizonyosodot hogy higgadság türelem mosoly és méz - méz mindenkinek.Egyébként jó lesz az idei dohány, most még jól be is ázott , úgy hogy holly day , by HAPPY!!!

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.10. 18:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
Joe bácsi írta:
Hoppá! Ilyen is létezik? Erröl most hallok először!Igazábol két hét elég is lenne. Na holnap ilyenkor már többet tudok.


Be tudsz számolni az eredményekről vagy eredménytelenségről?????
Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.08. 07:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Joe Bácsi!
A parlagfű esetében meg van határozva, hogy minden év június 30-ig el kell végezni a kaszálást, majd azt követően is egészen a vegetációs időszak végéig gondoskodni kell róla.
Úgy tudom, hogy más gyomnövények esetében nincs ilyen központi szabályozás.
Általában az önkormányzatok helyi rendeletben szokták szabályozni az ingatlanok kaszálásának, gyommentesítésének rendjét.

Mire ezt olvasod, már biztosan tisztábban látsz, mert - ahogyan írtad - a jegyzőnél kezdesz ma reggel.
Azért majd számoljál be arról, hogy mire jutottál, hadd okuljunk belőle mi is.

Akit komolyabban érdekel a parlagfüves téma, az itt is tájékozódhat: http://www.nepegeszseg.net/

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 20:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
fenyob írta:
És mindez a sok ostoba hypohonder tápos ember miatt.... akik ha egy kis zöldet látnak már tüsszögnek is :twisted: :twisted:

Nem, ez valami töketlen buzgómócsing mmiatt aki életében sem igen látott vaddohányt. csak olyan veszélyes neve van hogy vad. Biztos ami biztos irtsuk ki nehogy megharapjon valakit.Javaslom nevezzük következetesen selyemfűnek, gyüjtsünk aláírást hogy ez milyen hasznos méhlegelő, a vezetőink meg vgyék az illetékes minisztériumba.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 20:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Hoppá! Ilyen is létezik? Erröl most hallok először!Igazábol két hét elég is lenne. Na holnap ilyenkor már többet tudok.

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 19:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Joe bácsi!

A törvény szerint előírt gyomírtási határidő tudomásom szerint júni. 30.-a
Tehát nem kell észnélkül tárcsázni, kaszálni.
Próbáld meg a helyi jegyzőnél elérni, hogy nyílvánítsa a területet méhlegelőnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 19:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
És mindez a sok ostoba hypohonder tápos ember miatt.... akik ha egy kis zöldet látnak már tüsszögnek is :twisted: :twisted:

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 17:59 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Köszi fiúk , holnap reggel 8-kor a helyi jegyzőnél van jelenésem , ha nem engednek, megyek Szegedre a növényvédelmi állomásra hátha engedélyeznek még pár napot.

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 17:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 17:35
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Estleg a körzeti földhivatal is adhat valami papírt, mivel a bírságot is ők szablyák ki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 17:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
Atis írta:
Joe bácsi írta:
AROHADTÉLETBE menten felrobbanok!!!!


Biztosat én sem tudok mondani, de mintha júni. 31 lenne a gyommentesítés határideje.



Szép időpont, csak melyik évben?

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 16:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Joe bácsi írta:
AROHADTÉLETBE menten felrobbanok!!!!


Biztosat én sem tudok mondani, de mintha júni. 31 lenne a gyommentesítés határideje.
Holnap menj el a falugazdászhoz és kerd el tőle a rendeletet (törvényt, mittudom én mit). Annak csak hisz az embered. Én az idén már nem pörgök ezen. Majd jövőre előre lezsírozom az önkormányzattal, hogy csak a határidő előtt pár nappal zúzzák le a.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 16:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
zsolti írta:
Joe bácsi írta:
letárcsázzák az egészet


Ezt nem értem. Mi a gondja a hatóságnak a vaddohánnyal? Ez is valami allergén növény, vagy mi a fene?


Most ugye magunk ellen beszélek :( , de azt az otthon tapasztaltak alapján meg tudom erősiteni, hogy bár nem alergén, elég erősen rombolja az ökoszisztémát. Ahol megtelepedik (nálunk még az üde legelőn is megjelent) Mindent elnyom (szinte megfolytja a többi lágyszárút). Elég rohamosan terjed. És monokultúrát alkot mindenféle segítség nélkül. Az ilyen mono-tábla arcvonala évente akár 20 métert is képes haladni. És sok gyomírtó szer nem hat rá. Hatékonyan írtani csak kaszálással lehet. (nim. évi két kaszálás) A mostanában alkalmazott tárcsázás segíti a terjedését :) Én elégedett lennék azzal is, ha a tárcsázással meg lehetne várni a virágzás végét. Akkor sem tudná beérlelni a termését.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 15:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Joe bácsi írta:
letárcsázzák az egészet


Ezt nem értem. Mi a gondja a hatóságnak a vaddohánnyal? Ez is valami allergén növény, vagy mi a fene?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 12:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
AROHADTÉLETBE menten felrobbanok!!!! Most kezd mézelni igazánn a dohány és értesitettek hogy holnap , holnapután letárcsázzák az egészet!Mert hogy félnek nehogy megbüntessék őket.A tulaj még engedne is csak hozzak neki valami igazolást, vagy engedélyt hivatalos helyröl, melyszerint még nem büntetnek.Fiúk valakinek tapasztalat? Merre induljak holnap reggel?

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2009.06.06. 20:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
tsanyi írta:
Valamiért nem tudom megsajnálni "krajnait" és zöldfülüt, hogy bántják szegényeket. :twisted:


Nem is kell minket sajnálni! Inkább én sajnálkozom. :(
Te nagyon jól képviseled a méhészek nagy többségét! "Tűzzel vassal űzzünk minden olyan méhészt, aki nem tájfajtát tart, különben nekünk lesz rossz."
Nem lenne több értelme, ha inkább közösen próbálnának valamit tenni mindenki érdekében? Normális párbeszédben.

El nem tudom képzelni, hogy miként gondoljátok szabályoztatni kizárólagosan csak a krajnai tartását. Tele van már az ország mindenféle méhekkel.

Én se vagyok ellene a krajnainak, sőt. Tiszta krajnai anyától nevelt anyákat kis pároztatókban a jövőhéten viszek az Alpokba irányított pároztatásra. Ha ismersz ilyen hazai tenyésztőt aki ezt hasonlóan csinálja, akkor szóljál mert érdekelnének a tapasztalatai. ;)

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.