Pontos idő: 2024.05.11. 19:11

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 83  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2021.02.21. 08:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.18. 15:40
Hozzászólások: 2
Tisztelt méhésztársak, fórumozók!

Hagyó Zoltán vagyok, lajosmizsei méhész. 100-120 családdal méhészkedem.
Gondolom többeteknek volt/van „szomszédos” története, ám úgy gondolom, hogy az enyém talán érdeklődésre tarthat számot, esetlegesen figyelmeztető is lehet.
A méheket egy 8 éve vásárolt tanyán tartom, egy akácerdő közepén. Tavaly nyáron szomszédom (bár tanya, közvetlen szomszéd, a háza kb. 50-60 méterre van a hozzá legközelebbi kaptártól) bejelentést tett az önkormányzatnál, miszerint őt megmarta egy méhem (az enyém, bár csak pár száz méteren belül is több méhész van, a 2 kilométerről ne is beszéljünk), allergiás rohamot kapott, a háziorvosa alig bírta (több injekcióval???) életben tartani, és a jegyző intézkedjen a méhek elszállíttatásáról. Ideköltözésem előtt tájékoztattam, hogy méheket fogok ott tartani, nem volt ellenkezés részéről. Az allergiájáról kb. 4-5 év után szólt egy mondat erejéig.
Rövidre zárva: jegyzői kiszállás, hatósági állatorvosi jegyzőkönyv, igazságügyi szakértői (nem méhész, talán állatvédelmi, hiszen ilyen irányból „támadtak”) vélemény. Természetesen mind egyöntetűen a méhek megfelelő tartásáról szólt, mind élettani, mind törvényi szabályok szerint.
Nem adták fel. Minisztériumi szintig jutott a dolog. Ez az, amit tudunk, és itt tartunk. A minisztérium állásfoglalását még nem tudjuk, de előfordulhat (és erre sajnos többek is jó esélyt látnak), hogy a történet végén felszólítást kapunk a telephely megváltoztatására. Merthogy emberi életet veszélyeztetünk. (???) Az, hogy ilyen esetben hova, mikor kell elszállítani a méheket, nem tudom, nincs másik ingatlanom, és bármilyen mezőgazdasági ingatlan megvásárlása minimum fél évig tart. Ráadásul egy negatív ítélet precedenst is teremthet, így minden méhész akármelyik szomszédja megpróbálhatja eltávolíttatni a méhészt.
Egyelőre ennyi.
Éljen a beporzók védelme!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2021.01.21. 17:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 892
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
csoky írta:
Mit hallottatok arról, hogy a Balaton déli partján a méhegészségügyi felelősök a méhésszel fizettetik ki a vizsgálatok árát?

És arról,hogy a doki csak pénzért hajlandó az igazolást kiadni? Az oké,hogy viszel neki mézet,mert nem halsz bele,de 1000huf/ méhész és még mézet is lóf...t :evil: MOndtam neki vagy minta vagy lóvé...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2021.01.20. 21:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Sokan magukra ismernek de maradnak a facebookon -zombi üzemmódban.
Az viszont becsülendő és pozitív ,hogy családod és jómagad érdekeit előre helyezted. :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2021.01.19. 08:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 835
Tartózkodási hely: Tolna megye
Csányi Antal írta:
Veszti1982 írta:
Az internet legnagyobb hibája hogy mindenre emlékszik... vagyis csak nem felejt.


Kedves Veszti!

Hát!Ez nagyon szomorú hír a számodra.

Csányi Antal

Eddig elsiklottam ezen hozzászólásod felett.
Anti, nekem nincs olyan írásom, fényképem, videóm az interneten amit szégyenlenék.
Ja, hogy a sok ballépés amit elkövettem a méhészetem tanulóéveiben, és kiröhögtek miatta. Hát ez van, bár már ott tartanék, hogy nem követek el hibákat. Más ezekről nem számol be? Ha valaki épül a hibámból már jó, hogy felkerült a netre.
A Tolna Megyei Méhész Egyesület szétszakítása? Ebben jelentős részem volt. Ma már nem tenném meg. Eljutottam oda, hogy Attila csináljon azt amit akar, nem érdekel. Bár utólag már ő is úgy nyilatkozik, hogy azóta béke van. Akkor ezt is megérte?
Eddig egyedüli tartalom amit töröltem, az a Facebook profilom volt 7 éve. Ezt sem szégyenből, hanem nálam a közösségi oldalakon eltöltött idő annyira sok volt, hogy függőnek mondhattam magam. Feleségem segítségével léptem ki, mert nem szeretnénk, ha az 5 gyermekem úgy nőne fel, hogy az apjukat egy telefonját nyomkodó zombiként látnák.Ez sem dicsőség, de hátha valaki magára ismer ha olvassa ezen sorokat és változtat az életén.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2021.01.18. 20:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
A vizsgálat áráról van szó, vagy a kiszállás díjáról?
Tényleg mostanában mi a hivatalos rendszer?

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2021.01.01. 17:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3310
Tartózkodási hely: Tapolca
Facélia!

Először illik, sőt kötelező a fórum szabályzat szerint a bemutatkozás!
Másodszor a hír igaz amit már a Jenővel megbeszéltünk. Amennyiben valakinek nem tetszik, hogy napvilágra került, beszélje meg a megyei fődokival.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.12.28. 17:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.12.14. 17:51
Hozzászólások: 1
csoky írta:
Mit hallottatok arról, hogy a Balaton déli partján a méhegészségügyi felelősök a méhésszel fizettetik ki a vizsgálatok árát?

Lehet, hogy valahol ez így van, de én azt megtudom erősíteni, hogy a mi körzetünkben ez nem állja a helyét. Mivelhogy jó magam is, és a Molnár Jenő kollégám is több évtizede ellátjuk ezt a feladatot és még soha senkitől nem kértünk és nem is fogadtunk el egy fillért sem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.12.07. 19:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Hát most pont azért vannak (tisztelet a kivételnek).

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.12.07. 19:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Nekem csak ne találjon semmit! :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.12.07. 16:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
Most komolyan nyilatkozni kellene, a terület méheüseinek, hogy nem történik ilyen a területünkön? Sem a meezesjenő, sem a tőlem délre lévő felelősről nem hallottam ilyet.
Nem lenne egyszerűbb kiírni, hogy ki az?

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.12.07. 16:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Megtalálja neked a nyúlóst... :mrgreen:

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.12.07. 13:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Ha pénzt kérne elhajtanám a pi..ba . Bárki legyen is!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.12.07. 07:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
De milyen alapon kér? És ha nem fizetsz, azt monda: Akkor hívj mást !! (akinek nem kell fizetni)

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.12.07. 07:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Eddig semmit nem hallottam erről, és soha el sem fogadtam volna egy fillért sem, (mint ahogy én az előadásaimért és újságcikkeimért sem fogadtam el soha semmit).

Mivel én is Balaton parti méheüs vagyok, ezért az első gondolatom az volt, hogy ismét egy "Bors", (akit nem talált meg a rendőrség) és rám gondolt. Netán "hordosmez", vagy " Cshili bácsi" aki nem Cilike, hanem az Emikém?- (ugye Chilibá, -kedves- Emma nem haragszol az Emikézésért, mert te is Jenciként szóltál hozzám).
Tehát utána érdeklődtem, mert Csoky nem egy álnéven irkáló sötétben bujkáló fotelforradalmár.
Képzeljétek vannak felelősök akik igen... Vannak felelősök akik meg nem.
Az én méheüsöm az itt Mézferként író méhész sem kér pénzt, és a tőlem Kaposvár irányában tevékenykedő hölgy sem. Van nekik is elég.... ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.12.06. 19:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3310
Tartózkodási hely: Tapolca
Mit hallottatok arról, hogy a Balaton déli partján a méhegészségügyi felelősök a méhésszel fizettetik ki a vizsgálatok árát?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.27. 11:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
2
"Te Laci!

Már megint kötözködsz velem.

Hol láttad a tapsolásom?
Hol láttad?
Mert sehol nem írtam,hogy az jó és helyeslem ha akárkit is feketítenek.
Láttad a tapsoló “kismajmaim”?
Nem úgy mind az egyik jó emberetek ott a ződön.
Nézd csak meg méhész 60 alábbi örömködését odaát nálatok,három tapsot is nyomott oszkár “okosságára”."

Oszkár "okosságára"? Oszkár nem "okoskodik"!Ezek a te marhaságaid!! Csak emlékezik!! Mint itt sokan mások. Ezeket nevezed te "tapsoló kis majmoknak"? Amikor szembesítenek mondandód "lényegével" (amit semmitmondónak találok) átmész támadóba és "frázisokat" pufogtatsz! (okosság, kismajmaim)Cáfold meg tényekkel ,ne csak vagdalózz a nagy világba!!Vagy nem emlékszel miket írtál? Ha ez így van,sürgősen írass fel magadnak valamit a demenciád kezelésére! Nem akarom beidézgetni "aranyköpéseidet" ( nem érted a méhek nyugalmi állapotában mitől van még fiasításuk,cukor%-a a mézben,stb) Ha "igényled" kikeresem a többit! Az "okosságom "meg csak annyi:(Hallgatni arany!) Tudod: "Okosnak hülyéskedni,vagy hülyének okoskodni,nem mindegy"!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.27. 10:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Anti!
Idézet:
Hol láttad a tapsolásom?
Hol láttad?
Mert sehol nem írtam,hogy az jó és helyeslem ha akárkit is feketítenek.
Láttad a tapsoló “kismajmaim”?

Írod.
Nem tapsoltál? Annál sokkal többet tettél! Ha ez nem így lett volna egy betűt le nem ütök.
Olvasd már vissza mit írtál. A feketén még meglévő tekintélyeddel egyenesen ráerősítettél egy kamu nick befeketítő vádaskodásásra, hisz ezt írtad hordósméz hozzászólását is beidézve:
Idézet:
"Na ez igen!Most aztán szépen vagyunk."
Ezt is beteszed a hírős tarsolyodba?
Én tegyem fel a zöldre vagy felteszed Te?
Nagyon durva amit művelsz a neten főleg a fentiek tükrében.

Csányi Antal

És én kötözködök? Kötözködik a rossebb veled. Meg tudtunk mi beszélni egymással sok mindent, legfeljebb nem értettünk egyet. Ennyi, de ezeket most meg kellett kérdeznem, mert csak kérdeztem, azt ne feledd. Persze húsba vágott a kérdés. Ezért esett olyan rosszul.
Ja. Az alpáriság Attila szerint...
A helyzet az, ha nekem valaki azt mondja, hogy "hülye f.sz" vagyok, az ugyan alpári, de csak egy vélemény, amire meg én bármikor mondhatom, hogy te is az vagy ecsém, aztán ennyiben maradtunk, ahogy Nagy Feró előadta anno. Viszont ha valakit a becsületében támadnak, ha még oly "kulturáltan" is teszik, alpári szavak nélkül, és olyan körmönfontan (az én olvasatomban gyáva féreg módjára), hogy még csak jogorvoslatot se tudj indítani, az azért messze más kategória.
És te erre nem csak hallgatólagosan, hanem tevékenyen rá is erősítettél, a fentebb idézett hozzászólásoddal. Adod a neved egy senkiházi, álságos, eddig a fórumon még mást nem író, csak ilyen módon patkánykodó féreg ármánykodásához. (ja hogy ez alpári egyesek szerint)
Ennél még az is jobb lett volna ha csak csendben dörzsölgeted a markod, hogy "no jól megmondták neked Jenő, ezt rakd ki az ablakba"

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.27. 08:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
írta Nagyernyei Attila Dátum 2020. November 27. 08:08 »
...
Nincs mibe, nincs kibe belekötniük.
Egyébként azzal ki ért egyet, hogy minden hozzászóló fedje fel a nick nevét?
Félek, hogy a véleményeiket a méhésztársak nem mernék így kimondani, mint rejtve.
...
Nagyernyei Attila


Nagyernyei Attila
*****
6899

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4044 Dátum: 2020. Szeptember 19. 20:18 »
Ott kezdtük Hallgataggal a beszélgetést, hogy én aztán ....jó beszótam Dr.Zsírosnak.
Most ott tartunk, hogy Ukrán méz.
Szerintem a jelenlegi mézárak elfogadhatóak, viszont van egy kis bibi.
Megakadt a lemezetek!
Állandóan azt szajkóztátok, hogy Bross lenyomja a mézárat!
Akkor most mi van?
Mészi amikor azt mondta, hogy ...ne adjátok le 1.500-ért, azonnal el kezdett esni az ár.
No de kivel is beszélgetek én?
Egy olyan Hallgatag fantommal, aki annyira nem gerinces, hogy a saját nevével vállalja írásait.
Tehát ha továbbra szeretnél velem meccsezni fel kell fedd magad kedves Hallgatag.
Sajnos változnak nálunk is a játékszabályok!
Ha ilyen személyeskedő vitába beleállsz, akkor mond ki a neved.
A szakmai részében még hagyom az anonimitást, itt nem.
Tehát mi a válaszod?
Vállalod önmagad, vagy megfutamodsz?
Nagyernyei attila


Na aki még most sem látja :ut

Ugye Bezzeget meg éppen Csányi marja a kettős mérce miatt. Aki meg felhívja a méhészek figyelmét az átverésre, az a
sértő, aki megbántja a méhésztársait. Nem úgy van-e az esetleg, hogy figyelmezteti? Visszatud emlékezni néhány hónapot, amikor még a Klub(meg)vezető Úr éppen az ellenkezőjét írta? :P :lol: :oops:
Hallgatagot kizárta mert igazat írt, hordosmezet meg megvezették, nekem kellett magyarázkodnom, de Nagyernyei azt állítja, hogy szépen fedve marad a neve. Csak hiszed Attila!!! :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.26. 23:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Csatolmány:
Inkedpiramis_LI.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.26. 22:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Kösz Berci odaát! Minden passzol, de van egy hiba. Nem 10-12%.

Mert azt ugye "élből" elhisszük,hogy Anti indulatból írt 10-12% cukrot 1-2% helyett, de Jenőnek még a levegővételét is megkérdőjelezzük?!

Csatolmány:
Inkedpiramis_LI.jpg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.26. 19:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én csak azon csodálkozom, hogy ilyenkor Antinak nem probléma a nick mögé bújó mocskolódás, csak olyankor szólal fel a név nélküliség miatt, ha ő nem tudja ki van mögötte, és persze ha neki nem tetszőt ír. Ha ismeri, teljesen rendben van, bármit ír az illető.
Most hol van a gerincesség, meg a "vér a pucában" számonkérése?
Vagy ez a mérce is kettős?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.26. 11:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Mivel én a feketefehéren nem tudok írni, ezért kénytelen vagyok itt ezzel foglalkozni.


2Méhészeti közélet / Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Utolsó üzenet: írta hordosmez Dátum 2020. November 26. 10:07 »
Szép hosszú magyarázatot, magyarázkodást írtál Jenő.

Becsatoltál egy AKÁC vizsgálati jegyzőkönyvet, amin nincs rajta a neved...

Furcsállom, hogy nem tudod, hogy a felvásárló kinek vette át a mézed. Nem volt rajta a felvásárlási jegyen? Feketén ment a felvásárlás?

Aztán visszavitted a mézed.. Honnan? A felvásárló telephelyéről? A cég telephelyéről, ahonnan a felvásárlás ment?

A hordó eltűntetés hol volt? A felvásárlónál, aki aztán nagy értékű ajándékot adott neked, vagy a cégnél, aki azt sem tudod, melyik cég volt? Most akkor ki lopott hordót?

Ha a felvásárló lopott hordót, akkor te ilyen embertől fogadsz el ajándékot?

Melyik évről beszélsz Jenő?

Ahogy mondani szoktad Jenő:

Nem! Nem! NEM!

Én nem beszéltem akácmézről. Én 2018 október-novemberéről beszéltem. És virágmézről, amit Kovács Zoltán Marcali felvásárló vett át.

Benned az a patkányság Jenő, hogy úgy szidod a többit, hogy Te sem vagy különb a deákné vásznánál.
"

Na mos két lehetőséged van. Az egyik, hogy felhívod a Kovács Zolit, akivel most beszéltem, és megkéred ne tegyen ellened feljelentést. Úgy fogsz járni, mint a Dr. Sebőkkel, és a Tóth Péterrel.

1. Az akác mézvizsgálati eredményeket csak a termelővel közölték. Láthatod a vizsgálati számot.

2.Vannak felvásárlók, akik saját maguknak vásárolják fel a mézet, és azután értékesítik valamelyik kereskedőnek. Tehát a termelő nem tudja hova vitték a mézét. A Kovács Zoltán neked szívesen elmagyarázza.

3. Nem én vittem vissza a mézemet, hanem a Zoli, mert nem tudtak fizetni.

4.Nem a felvásárló lopott hordót, hanem egy garázsban találta meg a hordókat egyedi jellegzetesség miatt.

5.Ha tudnál értelmesen olvasni, akkor láthatnád, hogy 2018-ról beszélünk, ott vannak a dátumok. Ha igény van rá, minden év vizsgálati papírjait felrakom, illetve megadom a címet ahol megtalálható.

6. Ismét hallottál valamit, mint amikor a marhák "Sebőgnek" aztán csináltál belőle egy történetet mint meseíró, és ismét bíróságra fogsz járni.

7. Te nem beszéltél akác mézről, de ugyanoda vitte az akác mintát-gondolom, mert nem tudom- és pollenszegénynek minősítették, mert nagy valószínűséggel kevesebbet akartak érte fizetni. Azt sokan tudják, hogy amit 34%-os pollenre mértek, a másik cégnél 47 volt. Bizony ám "hordosmez"! Az idei rossz évben is 16-os. Kérdezd meg a Bogdán Ákost Balatonszárszón!
Pofátlan emberek úgy akarják a szemetüket eltakarni, hogy aki felemeli a szavát mindenki érdekében, megpróbálják besározni, mert ugye innét nem tudják törölni. Csodálkozom, hogy ezt a magyar méhészek tömege szó nélkül tűri. Igaza van Bezzegnek. Nem érdemes ezekért semmit sem tenni. És nem azért nincs bent az OMME vezérkarában, mert nem választották be, hanem mert elege lett belőle.

Nem akarom a Kovács Zoltán telefonszámát itt megírni, de annak aki belevitt téged ebbe, neki biztosan megvan. Hívd fel, várja a magyarázatot!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.26. 09:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
“ lecsökkentenék az ÁFÁ-t és háromszázzal olcsóbb lenne egy kiló méz a boltokban akár felével megnőhetne az eladás.”
Nagyernyei ! 1249-300=949
Van akinek már 950 et ígértek a vegyesért!
Margit noooooooormális?
istván


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.26. 08:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Na mint láthatjátok a"hordosmez", aki természetesen Nagyernyei, -mint minden ismeretlen nicken író - megpróbálja védeni saját magát. Hiába, a magány már csak ilyen. :lol:

írta Nagyernyei Attila Dátum 2020. November 26. 08:07 »
Nézzétek csak milyen kulturáltan fogalmaz kivancsi111!
" Na ez a feketefehér stílusa, és bekötött szeműek, vagy félanalfabéták hisznek is nektek."
"...Nem kérdéseket kellene feltenned a hazúgságfórumon,..."
"...Te patkány módjára megpróbálsz engem besározni,.."
"...Tudod hordósméz aki patkány, aztán sunyi módon próbál befeketíteni másokat, és a Klubvezető Úr, aki ok nélkül kizárja azokat akik erre figyelmeztetik a méhésztársaikat, az nem való közénk. "
Hát ide a Fekete-Fehér Méhészklubra ez a stílus nem is való!
Maradj csak ott a Zöldön, az a te helyed.
Mindig ő mondja meg a frankót, és ha valaki beszól neki, kiakad, és átmegy ...kiakadt stílusba.
Örülök, hogy az itteni írásokba hónapok óta nem kell belemoderálni, csak így tovább!
Nagyernyei Attila


Akkor kedves Méhészek figyelmetekbe ajánlom a következő írását 2019-ből, melyet olyan nem személyeskedő stílusban Bezzegről írt, aki a Ti érdeketekben hadakozott mint "muskétás". Vivaldi aztán helyre tette "hordosmezet", mint ahogy ez már ma sincs másként. Mindenki eldöntheti, hogy ki szól a méhészek érdekében. Nagyenyeihordósméz, vagy Vivaldi. Ja, és ezt nem kell a tarsolyból kihámozni, mert ma is olvasható. Van annak az egyszemélyes méhészklubnak egy nagy problémája. Nem mindenki hülye. De nem ám. :D

Re:Szakma-politika
« Válasz #4118 Dátum: 2019. November 28. 20:37 »
Aki nem tudná pár napja összegyűltek a kereskedők és meghívták az OMME vezetőséget.
Javasolta az egyik kereskedő, hogy kérjük a méz ÁFA csökkentését. Na erre drága Lacikánk a Bezzeg ember kiakadt. Szerinte erről szó sem lehet, mert ez csak a kereskedőknek jó a méhészeknek nem. És azt is mondta, hogy a méhészeknek az lenne jó ha a kereskedők egy üveg mézet se tudnának eladni a magyar boltokban.
Drága Lacika, melyik méhészeknek lenne jó!? Neked, a homokháti Don-nak, meg pár másik piacos haverodnak jó lenne az biztos, a többségnek meg a halál. És ez az ember a profik elnöke! Tudod Lacika én két hónapja el tudtam adni ennek a kereskedőnek 600-ért a virágmézemet és nagyon örülök neki. Ha észrevetted volna, egyedül azok a kereskedők vettek 600-ért akik belföldre csomagolnak. (Az exportőröknél 560 az ár és mégsem vesznek).
Szerinted ha lecsökkentenék az ÁFÁ-t és háromszázzal olcsóbb lenne egy kiló méz a boltokban akár felével megnőhetne az eladás.
Tudomásul kell venni, egyre kevesebb ember megy a piacra. Nem lehet csodálkozni mert ugyanazt a nagybanin vett szemetet árulják mint a boltokban csak még sokszor drágábban. Tudjuk, hogy mézből is mindent amit nem vettek meg a felvásárlók a piacon adták el.
Világosan látszik a megszólalásából, hogy Bezzeg mennyire nem közösségi ember és mennyire csak a saját biznisze érdekli! Viszont nagyon azt hiszi magáról, hogy ő kell a népnek. Na ettől én rosszul vagyok.



Sagittarius A
***
202

Re:Szakma-politika
« Válasz #4120 Dátum: 2019. November 28. 21:21 »
Hordósméz.
Bezzeg Lászlónak nincs igaza. Valóban le kéne csökkenteni a méz áfáját, hogy olcsóbban lehessen árulni, a kereskedők által behozott, Ukrán, Román, stb. mézeket.
Azt ugyan is kurvára bírom, amikor hülyének nézitek a nagyközönséget.
Ezt egyszer már megjátszotta a "legnagyobb", amikor csak úgy pacekból le akarta nyelni az egész Magyarországi mézfelvásárlást.
Én még emlékszem, és vannak még itt ilyenek.
Azt pedig, kedves Hordósméz, hogy te magad 600-ért el bírtad adni a haverodnak a mézedet, ne keverd már bele, a magyarországi mézfelvásárlás általános állapotába.
A piacra pedig ugyan annyi ember jár, ha nem több. Csak, hogy az omme arra kapacitálta, /más ötlet híján,/ a méhészeket, hogy vigyék ki a piacra a mézeiket, és ez bizony kínálati többletet, vagy is áresést okozott.
Mert azért ne nézzük már annyira hülyének a magyar polgárt, hogy nem tud különbséget tenni a kistermelői méz, és az üzletek polcaira kitett trutymó között.
Bezzeget nekem nem kell bemutatni, mert veszekedtem vele eleget, és most is veszekszünk, hogy mást ne mondjak kétszer zárt ki a zöld fórumról.
És még így is, jobban rá merném bízni magam, mint néhány Gödöllői, Pest környéki, vagy Dunántúli méhészre.
Mert tudom, hogy fafejű, de becsületes. Ellentétben itt sokakkal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.26. 08:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
Nem tudom ki lehet ez a hordósméz de kiérzem belelőle Attilának a stílusát! Nem is tudom ennyire hogyan viszkethet valakinek a kukikája . El kellene menni kivizsgáltatni magát az illetőnek !


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.25. 23:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Csatolmány:
Jenő jegyzőkönyve akácméz.PNG


Na "hordósméz"! Van még kérdés?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.25. 23:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Csatolmány:
OMME_1812430 (1).pdf


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.25. 23:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Csatolmány:
cikk a Feketéről 1..PNG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.25. 23:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
2Utolsó üzenet: írta hordosmez Dátum 2020. November 25. 18:51 »
Érdekes "odaát" Jenő, alias Kiváncsi 111 fröcsögése a mézhamisításról.

Keves Jenő!

Én itt kérdezlek meg: Mi történ 2018-ban, amikor 35 hordó vegyes mézet vittek vissza BALATONLELLÉRE cukoretetés miatt a Selecta-Flora KFT-től? Ki volt az a méhész Jenő? Ismered? Szerinted hányan tudunk róla? A Balaton környéke kicsi. Somogy megye kicsit. És az ország is kicsi. Te meg cukrászmesterezel itt, amikor a saját házad táján is van mit söprögetni. Tudom, ez 111!

István
"

Na aztán név nélkül patkánykodni az megy a feketefehéren. Ott aztán nincs gondja Csányinak a moderálási elvekkel mint a "ződön". :lol:

Tudod hordósméz sokkal jobb lenne ha hozzám szólsz ezt a "ződön" tennéd (mert ott a setét oldalon nem tudok írni), szerencsétekre. :D Nem kérdéseket kellene feltenned a hazúgságfórumon, mert így nincs elég okom az igazságszolgáltatáshoz fordulni, habár feltételezem, hogy ugyan úgy nem találnának meg téged sem, mint a "Bors"-ot.

Tényleg volt egy eset itt, amikor többünk mézét elvitte egy felvásárló, és nem fizetett ki senkit. Na ezt az ügyet sokan ismerik, és Te patkány módjára megpróbálsz engem besározni, pedig éppen én és két másik méhész nem károsodtunk, mások viszont igen. Hogy kinek vásárolt fel a felvásárló, azt konkrétan nem tudjuk. Az egyik méhész megtalálta hónapok múlva egy garázsban a hordóit néhány füles után, és valamennyit kapott a mézéért is. Kollégájának is küldtek valamennyit, de ő a hordóinak is búcsút intett. Az én mézemet visszahozta valóban, mert egy hónap múlva sem fizetett ki, és feljelentéssel fenyegettem. Csak én voltam balatonlellei, a többiek a környékbeli falvakban élnek. Gondolom ezt az esetet próbálod beállítani úgy, hogy mézhamisítás esete állt fenn. Gratulálok! Nagyernyei semmit sem tud az ügyről, de már okosságot válaszol is rá neked. Na ez a feketefehér stílusa, és bekötött szeműek, vagy félanalfabéták hisznek is nektek. Akit részletesen érdekel, annak bármikor elmesélem.
Amikor elvitte a felvásárló a mézet, akkor a Forgó Gábor felhívott, hogy: NEM LESZTEK KIFIZETVE. Mivel én a felvásárlót régóta ismerem, ezért nem tartottam ettől. Viszont másnap nem volt a számlán a pénz. A többiek sem. Amikor aztán a telefont sem vette fel, hát... :roll:
Én visszakaptam a mézemet. Sőt elnézést kért többször is. Másik cégnek elvitte volna, de ott 20 forinttal kevesebbet adtak volna érte, ezért ragaszkodtam a visszaszállításhoz. Kárpótlásként kaptam tőle egy tonner hordó szállító igen értékes kocsit, mert ugye az informátorod nem tájékoztatott téged arról, hogy nekem 300 kilós tonner hordókban volt a mézem.
Egy méhész visszavitte a mézét, mert nem fért fel arra az autóra amivel beszállították a felvásárló telephelyéről a valamelyik cég telepére.
Továbbá! Az akác mintámra azt a választ kaptam, hogy az alacsony pollen miatt csak akácjellegűben veszik át, nem tudom melyik cég, és hol vizsgálta. Bevizsgáltattam, és az én mézem volt a legmagasabb akácpollenű méz, 16-16,5-ös víztartalommal a megyénkben. Van Tomipapának erről egy hozzászólása a feketefehéren, majd beidézem.
Egyébként a Méz-Világ vitte el -vizsgálat után- és sokkal jobb paramétereket mértek, mint az OMME vizsgálata alapján olvashatod majd ...


Tudod hordósméz aki patkány, aztán sunyi módon próbál befeketíteni másokat, és a Klubvezető Úr, aki ok nélkül kizárja azokat akik erre figyelmeztetik a méhésztársaikat, az nem való közénk. Nevét sem vállalja.

De mesélek egy másik dolgot is, mielőtt tippadód hazugságai után ezt is meglovagolnád. Meggyanúsítottak egyszer parafinos viasszal is. Azt is bevizsgáltattam. Igaz, ott nem voltam biztos a viaszom minőségében, mert nem tudok annyi viaszt termelni, amennyire szükségem van, mert a méhcsaládok értékesítésekor a viaszom egy része a lépekkel elmegy, és vásárolnom kell más méhészektől. Majd megkeresem azt a vizsgálati jegyzőkönyvet is, és ide felrakom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.24. 18:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Méz vagy Covid minta? :shock:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.24. 18:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
Sziasztok.! Mennyi ido egy mintavetelnek meg jojjon az eredmenye


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.23. 10:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nem tudom, hogy mit vagytok ezen ennyire felakadva. Attila néhány évvel ezelőtt a méhészeti témákról való írást is saját találmányként emlegette.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.22. 11:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nekünk öregeknek, azért sok mindenben egy rugóra jár az agyunk Pista.

Ezen a szép napsütéses, de igen fagyos vasárnap reggelen, gondoltam, mielőtt kimegyek a fagytól gyakorlatilag totálisan lehullott faleveleket véglegesen összekaparni, gondoltam átfutom a fórumot. Aztán persze menetközben megnéztem az emaileket is, hát látom, hogy megint le van a "zöldfórum" sajnálva. Persze igazságtalanul, csúsztatva, rosszindulatból mint általában. Nem mintha az "enyém lenne" ez a Fórum, mint azt egyesek rám próbálták fogni már időnként, de mégiscsak az egyik legrégebbi felhasználója vagyok, meg a legtöbb hozzászólás is az enyém még valameddig úgy néz ki, hát nem tetszik, amikor valaki ilyen bután bántja ezt a platformot, ahol már annyi embernek segítettek az itt író méhészek.
Miről is van szó?
Idézet:
Ugyan az a stílusod mint kivancsi111-nek.
"Az én apukám erősebb"...ez ovis szint.
Ez pedig egy felnőtt szakmai méhész fórum.

Írja Nagyernyei Attila "oszkárnak".
Azt már elfelejti, hogy két sorral feljebb pont ő, aki méregeti a hímtagját azzal, hogy "szerényen megjegyzi:
Idézet:
...10 nappal ez előtt leírtam, hogy ebben a hidegben milyen gyorsan lehet dekopír fűrésszel az öreg lépeket kivágni, és a "Zöldön" ez csak tegnap lett téma.

Erről már nem is beszélve, amit pár napja írt:
Idézet:
Legyünk büszkék magunkra itt a Fekete-Fehér Méhészklubon!
Ugyanis két méhészeti fórumot üzemeltetünk, mivel a "Zöldön" csak az a hír amit itt olvasnak.

Pedig sokszor bizonyította már írásaival, hogy a "zöldet" előbb olvassa mint a "feketét".
Akkor ki is van "én apukám erősebb, ovis szinten"?
Szerintem aki tud olvasni, sőt érti is, amit olvas, meg nem is felejti el másnapra mit írt és amit olvasott, az ezt nagyon is jól látja, csak vannak dolgok, amik mellett én sem tudok mindig elmenni és válasz nélkül hagyni...
No akkor ha már méregetés... még az sem ül, amivel a saját és fóruma nagyságát ebben a témában (is) a Méhészfórum fölé próbálja helyezni, mert nézzük csak, mit is írt ezzel kapcsolatban:
Idézet:
A "Zöldön" most lett téma a keretek kivágása.
Éppen 10 nap telt el az alábbi bejegyzésem óta.
Nincs ezzel semmi gond, de vannak akiknek még most is újdonság a dekopír fűrésszel való lépkivágás.

"Mostantól egy dekopír fűrésszel fogom!
Nagyon jól viszi,még a drót sem akadály neki!
Ebben a hidegben már semmilyen viaszmorzsa nem ragad rá a fűrészlapra!"


Örülök, hogy mutatjuk az irányt, csak ne lennének ennyire ellenségesek velünk kapcsolatban.

Természetesen kiemelve az egyetlen olyan hozzászólást, ami az ő "méreteit" látszék bizonyítani. Szokása szerint, azokon átsiklik, ami nem őt igazolja:
Idézet:
Már nem is tudom mióta egy nóném dekopírfürésszel vágom ki a lépeket egy gerendadarabra fektetve a keretet. Mióta ezt az eszközt használom, még fűrészlapot sem cseréltem benne, de viszi, mint a vajat.

Idézet:
Úgy látom többségben vannak , aki dekopir fűrészt használnak.

Idézet:
Szintén dekopirfűrésszel vágom ki, ami egy rugós balanszeren van felfüggesztve, hogy mindíg kéznél legyen. 4 használt félfiók van egymáson és a legfelsőbe van belefektetve a félkeret a kivágáshoz. Az alsó lécnél van egy támasz, hogy vízszintesen felfeküdjön a keret a fiók tetején. Amikor kivágom a kereteteket, a lépek egyszerűen beleesnek a fiókok aljára. 3-4 fióknyi keret kivágása után szedem ki a a kivágott lépeket.

Ebbe az egészbe csak azért belekötni, mert itt 10 (tíz!) (ha őt majmolnák, akkor gondolom már másnap jött volna elő) nappal később hoztuk fel témaként, na ez a kicsinyes "én apukám erősebb ovis szint" kérem!
Kifejezetten azért, mert (és akkor ha már méregetünk, nekem is engedtessék meg, hogy elővegyem a colostokot) Nagyernyei ezt írja:
Idézet:
Tavaly vettem egy erre alkalmas dekopír fűrészt, melynek jó nagy fogai vannak, és a lapja hosszabb.
Pillanatok alatt ki lehet vágni vele a lépet, a drót sem akadály.

Miközben Zsolti fentebb idézett hozzászólásából kiderül, hogy ő már nem is tudja mióta dekopírral vágja ki a lépeket. Akkor ki oktat itt kit tulajdonképpen?
A Bogaras által 2012.08.11.-én 18:40 perckor írodott hozzászólása már tényleg csak hab a tortánt ebben a "spanyol viasz"-t feltalálós témában, miszerint:
Idézet:
A kereteket elötte, egy erre a célra vásárolt gagyi dekopír fűrésszel kivágtam...

Mit is lehetne ehhez még hozzáfűzni? Csak annyit , amit ő éppen "oszkárnak írt, de mint sok minden ez is visszaszáll a fejére.
Attila!
Idézet:
Amit te ebből levontál, és utána összehoztál az nem gyenge.

:ut

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.22. 09:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
:D Mielőtt valami emberke megkiabálna hogy lopom a témáit . Megjegyzem Ő is lopja
Örösi Pál Zoltán ,, stb .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.11.15. 09:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
deGonosz írta:
[i]"Azt már meg sem merem említeni, hogy arra is van javaslat, hogy a súlyosan atkafertőzött méhészeteket a tulajdonos költségére lehessen leölni."[i]

Miről beszélsz Te szerencsétlen?? A javaslatodra már rég megvan a megfelelő jog szabály!n!




Arisztaiosz írta:
...tolnai kerál folyékonyan hazudik...
!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.09.29. 08:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
"írta Németh Lajos Dátum 2020. Szeptember 29. 07:49 »
Idézetet írta: Nagyernyei Attila - 2020. Szeptember 28. 18:33

Németh Lajosnak meg az a válaszom, hogy ezek nem sima terítéken lévő vadak, hiszen még a földön fekve is provokálnak!
Olvass bele egy kicsit a Zöldbe, ha van hozzá kedved.


Olvasom mindkettőt.
A választási győzelmet mindig könnyebb lelkileg feldolgozni, mint a vereséget, ezért nem túl elegáns a győztesnek, a legyőzött lelki sebeiben vájkálni.
Temetni kell a lövészárkot, nem tovább mélyíteni.
"


Majd rájöttök, hogy ezentúl csak vesztesek lesznek. Méhész érdekképviselet= zöld fórum néhány tagja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.09.21. 07:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Ez a Klubvezető Úr a feketefehéren azt sem tudja kit zárt ki, pedig éppen néhány napja törölte az oda hosszú idő után beírt írásomat, mely nagyon kellemetlen volt NB18? nevű :lol: méhésznek, és antalnak. "Hallgatag" legalább nekem elmondhatná, hogy törölték-e, vagy csak neki is elege lett, mint másoknak.




Nagyernyei Attila
*****
6803
Összes lájk: 15626
Profil megtekintése E-mail Privát üzenet (Elérhető)

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4050 Dátum: 2020. Szeptember 21. 07:54 »
Ezt írja az innen kitiltott Molnár Jenő odaát:
"Tehát várjuk azokat a Nagyernyei-Tóth stb per tárgyalására, akik úgy érzik, hogy Nagyernyei Attila igazságtalanul viselkedett velük. Az időpontot majd valaki megírja, mert nekem csak nem hivatalosan van meg.
Mi továbbra is a Tóth Péter és csapata mögött állunk,..."
A "csapatnak" üzenje már meg Jenő, hogy szotyit ne hozzanak mert ez nem focimeccs és itt a drukkerek lehet, hogy az utcán fognak várakozni.
Tóth Péter és csapata két hete már egy hatalmasat bukott, ettől függetlenül lehet vele egyet érteni.
Én örvendek, hogy a többséget képviseltem eddig is.
A tárgyalásra felőlem bejöhettek, én biztosan nem fogok kifogást emelni ellene.
Azért felhívnám a figyelmeteket arra, hogy legyetek szívesek megvárni a bíró döntését mielőtt pezsgőt bontanátok, nehogy úgy járjatok mint az OMME tisztségviselők választásakor amikor akkorát koppantatok, hogy a homlokotokon a piros folt most kezd felszívódni.
Attól viszont elképedtem, hogy azt írja Molnár Jenő, hogy neki nem hivatalosan van meg az időpont.
Nem is gondoltam, hogy ő is benne van a bíróság címlistájában, tehát hamarosan megkapja a hivatalos idézést.
Arra is fel szeretném hívni a figyelmeteket, hogy egy óriásit bukott volt elnökségi tag pont emiatt tett feljelentést "személyiségi jogok megsértése miatt"....
Keressetek olyanokat ellenem akik őszintén felvállalják önmagukat, mélyen a szemembe mernek nézni, és akkor mis dumálnak amikor egyedül vannak.
Én eddig is és ezután is vállalom írásaimat, soha semmit nem tagadtam és nem is fogok letagadni ami tőlem származik.
Kérdezzétek már meg ellenfeleimet amikor a teremben megkérdeztem az ügyvédemet, hogy ezt mondhatom e mit válaszolt az egyikük?
Végül is azt kérdezte tőlem az egyik....., hogy érezném magam ha most ő itt lef.... engem?
A bíró kérdésére, hogy ez elhangzott e?....szerintetek mit válaszolt?
Ilyen emberekkel kell küzdenem, de értem ne aggódjatok, mert ennyire nyugodt még sosem voltam.
4 év nyugalom, ami nem kevés.
Nagyernyei Attila


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4051 Dátum: 2020. Szeptember 21. 08:45 »
Most sem mondasz igazat Attila!
Ha kilennék tiltva, akkor nem tudnék most ide írni. Semmi eszközöd nem maradt, csak a méhészek kizárása. Szégyene vagy a magyar méhészfórumoknak.
Gondolom ok nélkül "Hallgatagot is kizártad, mert nem maradt más lehetőséged.
Most ezt az egészet átmásolom a Zöldre, mert rögvest törölni fogod, mint mindent ami terhelte a "csapatodat", és megírták a méhészek. Remélem csak felnyílik lassan a szemük, ha meg nem, nekem 111.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.09.04. 20:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nagyernyei Attila írta:
...Tóth Péter növényvédős, a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara oszlopos tagja.
Szerintem ez a tény összeegyeztethetetlen a méhésztársadalom érdekvédelmével.
Többször írtam már példákat, de érdemes ezt fokozni.
Ez teljesen olyan mintha a Magyar Állatvédők Országos Szervezetét egy vadász vezetné...


Innen már nemhogy visszaút, de tovább sincsen.

Maga a tény, hogy a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara sorai közzé enged egy olyan méhészt aki méhészberkeken belül is magas pozícióban ( megyei szaktanácsadó, majd elnökségi tag ) van, nemhogy gesztus értékű, hanem komoly siker a méhészti ágazatnak. Ezt nem hátrányként, hanem igen komoly előnyként kellene kezelni.
Mondja Attila, Attila és Attila (különböző nickneveken), hogy a növényvédő szer lobbi zsebében van Tóth Péter. Mindezt úgy, hogy Péter munkája és közbenjárása alapján több növényvédő szer felhasználása terén korlátozást és számos szerkombináció betiltását is sikerült elérni.
Az, hogy ezen csonton tovább rágódik Attila és alappal rendelkező szakmai kifogás híján csak ezt mantrázza magának tényleg nem lep meg, de itt az új "dobás", innen már nincs lejjebb.
Ugyan sok ütközőpont van a méhészek és a növényvédősök között ( ezek feloldása érdekében szintén Tóth Péter tesz a legtöbbet, többek között rendezvények szervezésével, ahol mindkét oldal meghallgatja a másikat, beszámol a helyzetéről ) mégis arról nem szabad elfeledkezni, hogy a helyes és szabályos növényvédelem, melyet a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara is képvisel, kifejezetten a növényeket károsítók elleni védekezést a hasznos rovarok ( és egyéb fajok) védelme mellett. Ez sokszor nem sikerül, van mit tenni az ügyben, de ezt is nehezít ha már előre árkokat ásunk a két szervezet között.
Tóth Péter egyébként valóban tisztségviselő a szervezetben, mégpedig a Növény-, Környezet- és Élelmiszerbiztonsági Bizottság tagja. Ez egy komoly eredmény!

De ami most nálam igazából kiverte a biztosítékot a vadászok sározása. Miért kell mosta a vadászokat szembeköpni egy ilyen aljas és sértő kijelentéssel?! Úgy, hogy igen sok méhésztársunk vadászik, vesz részt a vadgazdálkodásban, vállal tisztséges vadásztársaságokban vagy az Országos Magyar Vadászkamarában. Én magam is vadászom és e mellett, mint oly sok más vadász, IGAZI állatvédőnek vallom magam és mint ahogy annak a társaságnak az alapszabályában is szerepel a természetvédelem fontossága, az Országos Magyar Vadászkamara egyik fő célja is a
OMVK írta:
a természetvédelem, a mező- és erdőgazdálkodás érdekeivel összhangban, tagjai útján – azok képzésének magas szintű biztosításával – az intenzív és eredményes vadgazdálkodás, valamint a vadászat elősegítése és fejlesztése,

Rendkívül rosszindulatú és gátlástalan azt sugallni, hogy egy vadász ne lehetne a MAOSZ vezetője, mert attól, hogy vadász Attila szerint a nyakló és válogatás nélküli gyilkolászás megszállottja.
Ezt magam és az összes (méhész-)vadásztársam nevében határozottan visszautasítom! Míg sok fotel állatvédő a fészbukon ossza az észt, -mint Attila azon a fórumon, melyet ha én és több sorstársam ne olvasná azért, hogy tudjunk reagálni a mocskolódásokra válaszolni akkor már kihalt volna-, addig igen sok vadász fáradozik a természet egyensúlyának fenntartásán.
Bross Péter azt mondta, hogy nyitott kapukat döngetek akkor amikor szorgalmaztam, hogy - többek között - a vadászkamarával is keressen az együttműködést a méhek, a természet védelme, megóvása végett. Bár erre idáig nem került sor, de hogy üljön le az OMME elnöke így a vadászkamara elnökével? Ha a méhészek szidják, szapulják a vadászokat?
Mi a bucsai Sárréti Vadásztársaság tagsága olyan területen gazdálkodunk ahol az ország túzokállományának egyharmada megfordul. Ahogy tudjuk óvjuk, védjük őket. Gyilkosok, állatgyűlölők vagyunk? Nem! Te viszont Attila, attól tartok, hogy mindenkit, köztük magadat is gyűlölöd.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.09.02. 20:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Csányi Antal írta:
Programok, rendezvények / Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Utolsó üzenet: írta Csányi Antal Dátum 2020. Szeptember 02. 10:04 »
Ferdinánd írta:

2020. Szeptember 02. 08:32
Kedves Csányi Antal, Jani bátya!

Most én is ellenség lettem, mert megosztottam egy programot?
Ezért kerüljük el a fórumot. Ez a mérhetetlen útálat és gyűlölet, undorító.
Úgy érzem ezután is megleszek fórumozás nélkül. Minden csatlakozó méhészt földbe tapostok, ha feldob valamit megvitatásra?
Szekértoló, ezek fajtája, közellenség valaki szerinted Anti, ha beír hozzátok?
Maradjatok csak. Várjátok, hogy csatlakozzanak méhészek az egyszemélyes fórumotokhoz.
Gratulálok! Elköszöntem. Szervusztok!

Nem vagy Te új csatlakozó Ferdinánd.
Te egy nagy keverőgép vagy aki próbálja a méhészeket dezinformálni.
Itt voltàl és itt leszel ezen a fórumon is és többin is,ezerféle nick neveddel.
Ha egy személyes a fekete-fehér méhészklub,miért akarsz Te itt új névvel bármit is megvitatni?
Ebből is kiderül hogy lódotasz,manipulálsz.
Hülyének nézitek a méhészeket?
Ezen buktok el.

Csányi Antal



Jáj,Jáj, Kedves(?) Tónyi!


Nekem úgy tűnik, kitört az Első Méhész Világháború a biliben, amelyben nem Gavrilo Princip lövi le a jó trónörököst, Ferdinándot, hanem egy gigaméhészbrigagyéros lődözi vaktölténnyel a Setétklubra egy kis világosságot átvivő szegény Ferdinándot...

Ne mészárolja mán az ártatlant, 'iszen azt se' tudja az árva, kiről bregyog a Bross Szundi szekértolója, aki ugyan meglehetősen nagy méhésznek látszó lény, de egy ideje a gazdájától kapott szelektív szájkosár miatt csak méregzöld zöldségeket eregetett (a "szirupos olcsó termékeket" és a fáintos 20 %-os cukormézet mostanában nem is népszerűsíthette), de szemmel láthatóan megszeppent a jó Ferdinánd, akit az én (trón)örökösömnek vizionál Kedves Tónyi, amikor az idézetben olvasható módon "rácsahol". Nem tudja ez az ártatlan Ferdinánd, hogy ez a csahos gigabrigagyéros, miért ilyen frusztrált (pedig egyébként csak "joviális cukrosbácsiként" közismert) géniusz méhész-ikon, amikor világosságot próbálnak gyújtani neki. Nem tudja az árva azt sem, hogy csak óvatosan szabad közelíteni a nagy brigádvezetőhöz amikor a fotölyben szundikál, mert láthatja, milyen frusztrált lesz szegény felriadó "számolóbiztos", ha hirtelen a szemébe világítanak.

Pedig tudhatná a szakma ikonikus brigagyérosa, hogy neki a nagy nyilvánosság nem való (nem véletlenül kapta azt a szájkosarat a gazditól)! Ártalmas neki a reflektorfény, a sztárokat kísérő vakuvillogás, mert tudhatná a régi bölcsességet: a reflektorfényben, a "vakuk kereszttüzében" folytatott forgolódásnak, vergődésnek van egy nagy hibája: a reflektorfény, a vakuk villogása könnyen elvakítja a szemet. Az pedig veszélyes dolog, romlik az éleslátás, egy ideig csak fénykarikák táncolnak az ember szeme előtt, vagy úgy jár, mint amiről Oliver Wendell Holmes írt: "Amikor elvakult embert akarunk felvilágosítani, ugyanarra a reakcióra kell számítanunk, mint amikor a pupillába világítunk - beszűkül."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.09.02. 08:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
" Utolsó üzenet: írta Ferdinánd Dátum 2020. Szeptember 02. 08:32 »
Kedves Csányi Antal, Jani bátya!

Most én is ellenség lettem, mert megosztottam egy programot?
Ezért kerüljük el a fórumot. Ez a mérhetetlen útálat és gyűlölet, undorító.
Úgy érzem ezután is megleszek fórumozás nélkül. Minden csatlakozó méhészt földbe tapostok, ha feldob valamit megvitatásra?
Szekértoló, ezek fajtája, közellenség valaki szerinted Anti, ha beír hozzátok?
Maradjatok csak. Várjátok, hogy csatlakozzanak méhészek az egyszemélyes fórumotokhoz.
Gratulálok! Elköszöntem. Szervusztok!
"

Na Ferdinánd Te is beugrottál oda egy pofonért, mint WR a minap. Írtam neki egy privátot, de nem válaszolt. Gondolom azóta végleg kerüli a "méhésztársakat". Ő szakmailag szerette volna helyretenni őket, hát kapott a fejére. Miért kell oda írni? "Hallgatag" is kérdezett valami nyúlósos levegőt a Körmenditől, de azt sem értettem, arra meg nem jött válasz, vagy belekeveredtem. Ha a "Hallagatag" vagy valaki tudja árulja már el miről is van szó. "Kíváncsi" vagyok :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.04.02. 07:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Biztos vagyok benne kb 1hónap múlva lesz mindenhol minden-amikor már támogatás nélkül saját pénzből megvehetem


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.04.02. 05:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 437
Erista-nál már biztos nincs egy hete BHVC, én akkor szerettem volna venni, de már lemaradtam róla.

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.04.01. 20:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.15. 18:51
Hozzászólások: 115
Szlovákiában már tavaly is új nevén árulták, ja és új áron. Lehet hogy van benne némi arany is ? Min. 0,5 g / liter , máskép nem lehetne ilyen ára :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.04.01. 19:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Köszi de sehol sincs már


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.04.01. 19:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Pedig sok helyen lehetett olvasni. Erista és Citovar is adot közleményt, hpgy néhány darabjuk még van. Hívd őet minél hamarabb, de valószínűleg már nem fogsz kapni.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 21:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Én erröl a megszűnésröl egy hangot sem hallottam


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 17:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Varromed lesz helyette, de az még asszem nem is kapható.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 16:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 385
Hónapok óta lehet tudni, hogy megszűnik a BVHC, eddig a megmaradt készleteket árulták.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 14:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Apifos 3.2 -néztem ki a gyógyszerlistából .Várok-várok semmi.
Állatgyógyszertár nem ismeri nem tudja beszerezni még csak nem is ült olyan mellett aki hallotta,hogy létezik.
Sebaj bevásárolok Api-oxból .
Beevital hive cleant viszont 2 hete vadászok sehol.Ma hivtak egy online boltbol lejárt az eseti engedélye!
MI VAN?
Eddig évekig jó volt a z a nyomorult engedély-most jár le beadási határidö elött 1 héttel!!
NEM HISZEM EL! :merg
Miért nem 04.07 után jár le??!!?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 13:13 
Pöte írta:
olyan nagyméhészetben még nem voltam ami elvtelen méhtartó,


Pont ezt tisztázzuk.. és pont a te projektedért is
Legyenek igazi kisméhész szövetségek azért, hogy legyen a boltban a sok szar műbeles virsli mellett végre már igazi hazai kolbász is..

Ehhez nem új méhészek kellenek, nincs több népünk - pusztán csak segíteni kell..
Jószándék/szeretet? kérdése csak, ennyi..

Ígérem megpróbálok minden aknát elkerülni, törekedni fogok rá - köszönöm!


Vissza a tetejére
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 83  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.