Pontos idő: 2024.03.28. 12:45

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2024 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 19:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Bocsi eztetet igencsak az E-rendszámosba kellett volna.Nézzétek eztet el nékem :D Azért van némi köze a méhészautóhoz is...talán ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 19:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Helló!Éppen ezen a héten(is)tapostam végig a kpm-et meg okmányirodát meg a bánat tudja hol voltam még :ut Az én információim a következők:E rendszámot csak megterveztetett -járműre épített méhesházra adnak csak ki. A vizsgáztatáshoz kell:adásvételi szerződés,egy igazolás a konténer megtervezéséről(de itt némi homály van a rendszerben mert ők maguk sem tudtak igazán infót adni).A forgalomból mindenképpen előbb kell kivonni mint ahogy az adásvételin a dátum szerepel.Méghozzá azért mert ha ez fordítva történik akkor irgalmatlanul rád verik az átírási költséget meg a többi cullangot ami ilyenkor divat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 15:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.02. 15:33
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
Sziasztok!

E rendszámos méhészetre használt(kaptárak szállítására, nem méhesházas felépítményű) teherautó vizsgáztatásával kapcsolatban lenne kérdésem.
A vizsgáztatásnál milyen papírok szükségesek?
A teherautónak forgalomból véglegesen kivontnak kell lennie? Ha igen akkor, hogy jutok el vele a vizsgáztatás helyszínére?
Véglegesen kivontra nem adnak útvonalengedélyt.
Ha forgalomban lévő teherautót vásárolok akkor az adásvétel előtt kell véglegesen kivonni, hogy ne fizessem meg az átírási, eredetvizsga költségeket?
Ha valakinek Sz-Sz-B megyéből van tapasztalata a vizsgáztatással kapcsolatban az is érdekelne, hogy történik itt.

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.04. 07:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.14. 17:56
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Lakitelek
most megnéztem, nekem műxik a link.
ha nem boldogulsz szivesen elküldöm a képeket mailben.

tshybe írta:
heló

nem jó a link? akkor megpróbálom mégegyszer betenni:
http://www.hasznaltauto.hu/haszonjarmu/ifa/ifa_l_60-3482972
próbáld meg ezen.
fogyasztás: szólóban 18-20l 12tonna bruttóval, póttal 25-28 l 22 tonna bruttóval
igen. billenőfülkés, így egyszerűbb sokkal a javítás. ha nem sikerül megnézni a linket, szólj s megadom a telefonszámom. honnan érdeklődsz?

kopaszkutya írta:
tshybe!
köszi bíztató.Megpróbáltam megnézni a használtautón, de mindig "hibát észlel" és leáll. Akérdésem vele kapcsolatban:fogyasztás? es hogy ezek már bukó fülkések vagy még úgy kell bújkálni benne mint a négyhengeresnél? Amúgy komolyan érdekel, megnézném.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.04. 07:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.14. 17:56
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Lakitelek
heló

nem jó a link? akkor megpróbálom mégegyszer betenni:
http://www.hasznaltauto.hu/haszonjarmu/ifa/ifa_l_60-3482972
próbáld meg ezen.
fogyasztás: szólóban 18-20l 12tonna bruttóval, póttal 25-28 l 22 tonna bruttóval
igen. billenőfülkés, így egyszerűbb sokkal a javítás. ha nem sikerül megnézni a linket, szólj s megadom a telefonszámom. honnan érdeklődsz?

kopaszkutya írta:
tshybe!
köszi bíztató.Megpróbáltam megnézni a használtautón, de mindig "hibát észlel" és leáll. Akérdésem vele kapcsolatban:fogyasztás? es hogy ezek már bukó fülkések vagy még úgy kell bújkálni benne mint a négyhengeresnél? Amúgy komolyan érdekel, megnézném.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.03. 22:27 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
tshybe!
köszi bíztató.Megpróbáltam megnézni a használtautón, de mindig "hibát észlel" és leáll. Akérdésem vele kapcsolatban:fogyasztás? es hogy ezek már bukó fülkések vagy még úgy kell bújkálni benne mint a négyhengeresnél? Amúgy komolyan érdekel, megnézném.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.03. 17:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.14. 17:56
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Lakitelek
heló

még nem cseréltem, le mert nem kelt el. egy hosszúplatós jóval nagyobb teherbírású MAN lesz helyette. félreértés ne essék én nem méhészetre használtam.


szundy írta:
tshybe írta:
szia.
én elég sokat használtam terepen az l60 ast( persze ésszerű keretek között). jók a tapasztalataim is. difizár nélkül is jól viseli a földutat. a pótkocsit kényelmesen viszi többek közt a 10 sebességes váltó miatt. 180 le ha kell megy 110zel is. nem adnám el, ha nem nőttem volna ki. mindig renben volt, hiszen én jártam vele. kényelmes, jó autó. szinte akkora helyen megfordul vele az ember mint egy személyautóval, az alkatrész(nem sokat igényel) nem drága hozzá, minden van, egész jó minőségű
Mire cserélted le az l60-ast


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.03. 16:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 10:48
Hozzászólások: 255
Tartózkodási hely: kecel
tshybe írta:
szia.
én elég sokat használtam terepen az l60 ast( persze ésszerű keretek között). jók a tapasztalataim is. difizár nélkül is jól viseli a földutat. a pótkocsit kényelmesen viszi többek közt a 10 sebességes váltó miatt. 180 le ha kell megy 110zel is. nem adnám el, ha nem nőttem volna ki. mindig renben volt, hiszen én jártam vele. kényelmes, jó autó. szinte akkora helyen megfordul vele az ember mint egy személyautóval, az alkatrész(nem sokat igényel) nem drága hozzá, minden van, egész jó minőségű

Mire cserélted le az l60-ast


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.03. 12:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.14. 17:56
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Lakitelek
szia.
én elég sokat használtam terepen az l60 ast( persze ésszerű keretek között). jók a tapasztalataim is. difizár nélkül is jól viseli a földutat. a pótkocsit kényelmesen viszi többek közt a 10 sebességes váltó miatt. 180 le ha kell megy 110zel is. nem adnám el, ha nem nőttem volna ki. mindig renben volt, hiszen én jártam vele. kényelmes, jó autó. szinte akkora helyen megfordul vele az ember mint egy személyautóval, az alkatrész(nem sokat igényel) nem drága hozzá, minden van, egész jó minőségű.

üdv

kopaszkutya írta:
Virgó! Az enyém országúti, diffizár van rajta. A terepjáró képessége nagyon gumi függő(mint minden autónak). Vegyesek a tapasztalatok...Hoztam már ki olyan helyről is a konténert, hogy a pótos Csepel be sem mert jönni,(igaz akkor én csak szólóban voltam) ,az idén viszont a napraforgón szerelvényben traki húzott be a helyemre. Minden estre ég és föld a honeckerhez képest.Aki ebben a kategóriában gondolkodik én csak javasolni tudom, pókocsit húzni sárban, homokban viszont mindenkép szerencsésebb az összkerék hajtás. Ezért is merült fel az L60 Ifa, bár egyáltalán nem ismerem aki valami hasznosat tud vele kapcsolatban örömmel venném.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 10:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.21. 19:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Baja
ikovecses írta:
Szia KGábor Steyr 680M a típusa osztrák katonai gép volt M zárolt, nagyon egyszerű, nagyon üzembiztos,felező,difizár, összkerékhajtás, viszont magas a plató.


Köszönöm az infót.

_________________
Ha eltanulod a méheidtől a szorgalmat, nem lesz baj... (Hiezl Imre bácsi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 20:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.30. 20:58
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Szia KGábor Steyr 680M a típusa osztrák katonai gép volt M zárolt, nagyon egyszerű, nagyon üzembiztos,felező,difizár, összkerékhajtás, viszont magas a plató.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 20:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Köszönöm a választ,ifáról gogléban:IFA története alatt találsz némi anyagot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 18:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Virgó! Az enyém országúti, diffizár van rajta. A terepjáró képessége nagyon gumi függő(mint minden autónak). Vegyesek a tapasztalatok...Hoztam már ki olyan helyről is a konténert, hogy a pótos Csepel be sem mert jönni,(igaz akkor én csak szólóban voltam) ,az idén viszont a napraforgón szerelvényben traki húzott be a helyemre. Minden estre ég és föld a honeckerhez képest.Aki ebben a kategóriában gondolkodik én csak javasolni tudom, pókocsit húzni sárban, homokban viszont mindenkép szerencsésebb az összkerék hajtás. Ezért is merült fel az L60 Ifa, bár egyáltalán nem ismerem aki valami hasznosat tud vele kapcsolatban örömmel venném.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.12.29. 11:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.14. 17:56
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Lakitelek
Sziasztok, hátha valakit érdekel
Jó állapotú méhészetre is alkalmas l 60 as ifa hálófülkével eladó
http://www.hasznaltauto.hu/haszonjarmu/ ... 60-3482972


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 21:10 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
[quote="Tükör"][

Nem tudom mitöl, de megint jókedvem lett... :D :D :D

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 18:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
cerana írta:
ezüsthárs írta:
Én Somogy és Baranya határán lakom,a baranyai rendőrők által készitett jegyvertartási engedély hosszabításához szükséges jegyzőkőnyvet a somogyiak nem fogadták el,Baranyában számtalan zöldrendszámos autot láttam ,Somogyban még nem stb..

Én pedig pont a Baranya megyei KPM-et kérdeztem,ahol azt mondták, hogy teherautóra nem lehet sem zöld sem piros rendszámot rakatni. Akkor személyre miképpen ? És amikor rákérdeztem, hogy az Alföldön, hogyan futkoshatnak ilyen rendszámú UAZok, akkor azt mondta, hogy addig, amíg a rendőr meg nem fogja őket. De az a vicc, hogy ezt a kérdést húsz évvel ezelőtt is feltettem (piros rendszám), akkor is nemleges volt a válasz. Ezek az autók azóta sem tűntek el. Egy országban, azonos jogrendszer mellett nem lehetne ilyen különbséget tenni. Az OMME-nak ezt a joghézagot meg kellene ragadnia. Igaz, hogy a sebváltóból ki kellene szedetni a 3-at, négyet ahhoz, hogy max. 25-el tudjon menni, de az erdőre tényleg jó lenne.


Én erre a max 25-re elmeséltem egy történetemet a francia utunkon a buszon. Mindenki dőlt a röhögéstől. Lehet így leírva nem lesz olyan hatásos, viszont ugyanúgy igaz:

Egyszer már vagy 10 éve Cegléden megállított két rendőr, amint verettettem a ZIL-el gyümölcsre. Pótkocsi (vagy 15m hosszban elnyúlva kb) "B" kategóriás jogsi, úgy ahogy kell.
Szőrözés megkezdve. Természetesen jogsinál elakadtunk. Ezt így én nem vezethetem - mondják. De igen - mondom én. Ez még párszor. Meg: Úr Isten... pót is van utánna. na szóval többről-többre: feljelentés. Mondtam: ok, a szab. sértési előadó ugyis visszadobja, csak saját maguknak csinálnak kellemetlenséget. Na mindegy, a "főnök" elvonult a rendőrautóba megírni a feljelentést. A másik oda jött, és elkezdte firtatni, ki van-é szedve a sebességi fokozat. Mondom, miért lenne. Húha! Akkor ez többel tud menni mint 25. Mondom: ja. Csakhogy, ha Luigi (ejtsd:Luidzsi) idejön Olaszországbú a Ferrari Testarossájával, no ő mennyi tudna menni itt Cegléden? 350-el, de nem mehet. Csak 50-el. Én meg csak 25-el. Ennyi. Ha bemérnek hogy többel mentem, akkor szóljon. Na ennyiben maradtunk...
Azóta sem jött semmi a feljelentésről.

Mellesleg az alkapitány et.-nak igaza volt,mert ugye a jogszabály valahogy úgy szól: önerejéből 25km/h-nál gyorsabban haladni nem képes.

Még valami ehhez: most próbálok zöld rendszámot szerezni erre a gépre. Egyébként minden illik rá amiatt, hogy már régen piros rendszámos. De az ujszászi okmányirodában mégsem merik rá kiadni a zöldet. Azt mondta a srác (akivel egyébként jó viszonyban vagyok) hozzak a közlekedés felügyelettől egy állásfoglalást, hogy ez kizárólag mezőgazdasági célú, és akkor kiadja. Ennek egyébként elvileg nem kéne hogy akadálya legyen, ugyanis a "forgalmijában" az átalakítási engedélynél az szerepel: "speciális,méhészeti célú lassújármű". Márpedig a méhészet az mezőgazdaság. Nem is érvényes csak egy fénymásolt fényképpel együtt, tehát csak a konténerrel lehet használni,anélkül nem.

Amúgy ez jó példa arra, hogy régebben ezt is meg tudták oldani: mármint,hogy ne vehesem le a kontit róla,és anélkül használjam.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tükör 2009.12.23. 23:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 18:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Míg nálunk somogyban még a bicikli világításért is szólnak,addig az alföldön még mindig rendszám nélkül mennek az eresek,csettegők.Más nincs a rendőrség náluk elnézőbb.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 16:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
ezüsthárs írta:
Én Somogy és Baranya határán lakom,a baranyai rendőrők által készitett jegyvertartási engedély hosszabításához szükséges jegyzőkőnyvet a somogyiak nem fogadták el,Baranyában számtalan zöldrendszámos autot láttam ,Somogyban még nem stb..

Én pedig pont a Baranya megyei KPM-et kérdeztem,ahol azt mondták, hogy teherautóra nem lehet sem zöld sem piros rendszámot rakatni. Akkor személyre miképpen ? És amikor rákérdeztem, hogy az Alföldön, hogyan futkoshatnak ilyen rendszámú UAZok, akkor azt mondta, hogy addig, amíg a rendőr meg nem fogja őket. De az a vicc, hogy ezt a kérdést húsz évvel ezelőtt is feltettem (piros rendszám), akkor is nemleges volt a válasz. Ezek az autók azóta sem tűntek el. Egy országban, azonos jogrendszer mellett nem lehetne ilyen különbséget tenni. Az OMME-nak ezt a joghézagot meg kellene ragadnia. Igaz, hogy a sebváltóból ki kellene szedetni a 3-at, négyet ahhoz, hogy max. 25-el tudjon menni, de az erdőre tényleg jó lenne.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 13:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Agyaltam én is ezen mert tetszik, de 60 km-ről méhészkedem-kertészkedem, ezért kicsinek és kényelmetlennek találtam. Egy csomó mindent magammal kell vinnem-hoznom,már csak azért is mert ellopnák.
De most találtam egy olcsó (és öreg) Ford Tranzit kisbuszt, ami amúgy jónak tűnik és van rajta vonóhorog is. Használaton kívül van, forgalomból kivonva. Van valami ötletetek, hogyan tudnám kizárólag méhészeti célra üzembe helyezni? Ha lehet nem túl nagy költséggel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2009.12.22. 19:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Ha már itt tárgyaljátok a méhész "autót" akkor én megmutatom , hogy mit vettem az ősszel.
50 köbcentis.
Nagyon beleszerettem. Persze egy jó utánfutó azért szükséges a pergetéshez, de nem kell már a nejemmel veszekedni azon , hogy viszem az autót és Ő nem tud megmozdulni.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 21:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Atis írta:
Mondjuk ezek a hozzászólások már a méhészautó topicba valók :re



A hozzászólás jogos!

Az eltérő jogalkalmazással kapcsolatban pedig kijelenthetjük, hogy hungarikum számba meg, hogy a jogszabályok nem egyértelműek és/vagy ha azok is akkor is minden valamirevaló szervezet azt máshogy alkalmazza ilyen olyan állásfoglalásokra hivatkozva. Csupa-csupa és/vagy/hacsak ez kész téboly, dehát "bürokráciában mi vagyunk a császárok"!

A fegyvertartással kapcsolatos szabályok pedig adottak csak egyik-másik rendőri vezető úgy gondolja, hogy az Ő szava többet és mint egyik másik törvény vagy rendelet, ezért olyan kicsinyes dolgokat ad elő, ami az óvodában már lefelé morzsolódik az emberről!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 20:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.07.26. 20:13
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Zselic szive
Pöte írta:
Ezüsthárs!
Jó nem két forint a 200-250 ezer, de ha ezt levizsgáztatod erdészeti kerülőnek - mint a helyi erdész - akkor csak annyi a további dolgod, hogy gondoskodj arról, hogy az autó megfelelő műszaki állapotban legyen és ha ezt megtartod, akkor nem hiszem, hogy kötözködne vele bárki is. Ha a 6/95-ös KÖHÉM rendeletben foglaltakat nem tartod meg, akkor egyébként is megb@sz a rendőr!
Szerintem sokkal jobban jársz így, mintha vennél 130 ezerért egy papírok nélküli 125 cm3-es Yamaha DT krosszmotort és azzal küzdenél. Ezt is sokan bevállalják, de ez már grízes és nem is kell, hogy geci legyen a helyi jard, hogy megbüntessen!
Arról nem is beszélve, hogy egy Samuraj tuti, hogy elmegy ott ahol egy Dt nem, pedig a fogyasztásuk ugyanannyi, de szerintem nem kell ezt neked ecsetelgessem, ha már a 8-at nyűvöd!! :D

Igazad van ,én arra próbáltam utalni,hogy a te nyilatkozatod alapján állitják ki a papirokat,aminek a felelőssége a tiéd/egyértelmű,hogy egy Samurai nem erdészeti közelitőgép/.A másik az eltérő jogalkalmazás,jogértelmezés aminek a kárvallotja lehetsz.Én Somogy és Baranya határán lakom,a baranyai rendőrők által készitett jegyvertartási engedély hosszabításához szükséges jegyzőkőnyvet a somogyiak nem fogadták el,Baranyában számtalan zöldrendszámos autot láttam ,Somogyban még nem stb.Ha nálatok ennél egyszerűbb a helyzet,akkor igazad van és a legolcsobb megoldás a zőld rendszám.

_________________
NB 18,NB 24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 20:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ezüsthárs!
Jó nem két forint a 200-250 ezer, de ha ezt levizsgáztatod erdészeti kerülőnek - mint a helyi erdész - akkor csak annyi a további dolgod, hogy gondoskodj arról, hogy az autó megfelelő műszaki állapotban legyen és ha ezt megtartod, akkor nem hiszem, hogy kötözködne vele bárki is. Ha a 6/95-ös KÖHÉM rendeletben foglaltakat nem tartod meg, akkor egyébként is megb@sz a rendőr!
Szerintem sokkal jobban jársz így, mintha vennél 130 ezerért egy papírok nélküli 125 cm3-es Yamaha DT krosszmotort és azzal küzdenél. Ezt is sokan bevállalják, de ez már grízes és nem is kell, hogy geci legyen a helyi jard, hogy megbüntessen!
Arról nem is beszélve, hogy egy Samuraj tuti, hogy elmegy ott ahol egy Dt nem, pedig a fogyasztásuk ugyanannyi, de szerintem nem kell ezt neked ecsetelgessem, ha már a 8-at nyűvöd!! :D

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 18:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.07.26. 20:13
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Zselic szive
Pöte írta:
Nem tudom, hogy egy "forgalomból végleg kivonva" hírdetésű pl. Suzuki Samuraj-t nem-e lehetne valahogy legálisan munkára fogni?? M rendszámmal, vagy lassújárműként? Ezeket szarérhugyér lehet megvenni!

A forgalomból végleg kivont autot nem tudod újra forgalomba helyezni,ha külfőldi papirost veszel,akkor vagy beregisztrálód/+250 ezer/vagy megpróbálod zöldrendszámozni.A zőldrendszámmal az a próbléma,hogy te nyilatkozol róla,hogy az autód "őnjáró vegyszerező,erdészeti közelitő gép" vagy egyéb holdjáró kategória,ami alapján az okmányiroda kiadja a zőldrendszámot.Az őssz kőltséged 30-35000 ft,és zöldrendszámos lesz az autod.Már láttam itt a környéken zöldrendszámos samurait,ferozát,pajerot sőt nivát is.A nagy gond az,hogy okmányirodák,de a rendőrség hozzáállása,véleménye is eltérő,igy előfordulhat ,hogy az első rendőr leveszi a rendszámot és megbüntet.A másik,hogy ezeknek az autoknak az ára is 200-250 000 ft-nál kezdődik/szarérhugyér?/,ennyiért már jó műszakis nivát is kapsz,igaz hogy messze elmarad a samuraitól./én már a 8. samurait nyúzom nap mint nap/

_________________
NB 18,NB 24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 17:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Pöte írta:
Nem tudom, hogy egy "forgalomból végleg kivonva" hírdetésű pl. Suzuki Samuraj-t nem-e lehetne valahogy legálisan munkára fogni?? M rendszámmal, vagy lassújárműként? Ezeket szarérhugyér lehet megvenni!


Kérdezd meg a helyi okmányirodát.
Állítólag megyénként másként mennek a dolgok.
Pl. Hallottam olyat, hogy hoztak valahonnét egy járművet (már nem tudom mi volt az)
és szabolcsban egyszerűen nem engedték úgy ahogy korábban az a jármű futott.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 16:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nem tudom, hogy egy "forgalomból végleg kivonva" hírdetésű pl. Suzuki Samuraj-t nem-e lehetne valahogy legálisan munkára fogni?? M rendszámmal, vagy lassújárműként? Ezeket szarérhugyér lehet megvenni!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 10:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 19:26
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Nagykálló (sz-sz-b)
Én egy ilyennel méhészkedem :D Szörp lábnál elfér, kalap a bukó akasztórol egész nyáron le nem esett :) najó kivéve amikor a fejemen volt :ut Nagyon jól bírja a terepet.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
2X10 NB rakodó, NB17, NB24
25 család


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2009.12.20. 20:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
Tomi írta:
Igen,ez a kismotor téma már bennem is felmerült. Sőt,apámnak kellene venni egy elektromos bicajt.

Sztem az elektromos bicajt felejtsd el. Egy jo állapotu szimát olcsón, v valami nagykerekü robogot kell venni. én 130ért vettem egy aprilia scarabeot, simán birja a homokot. Egy villanybicaj is ennyibe kerül újonnan, de 1 év után kuka az aksi, és kötve hiszem, hogy ugy birná a terepet, mint egy smkp. A pakolásrol nem is beszélve. Ezzel a 20as demizsont teli szörpel simán kivittem, hátul a dobozban a kalap, kaptárszolga, aproságok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kötelező bizt.
HozzászólásElküldve: 2009.11.21. 14:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
árnyjátékos írta:
kötelező biztosítás a jövő 7en még felmondható.
sokan nem tudják még, de az http://www.union24.hu igen kedvező áron kínál 2010-re.
Pl.: utánfutó 1300, lassú jármű 6831, pótkocsi3242 /év. Online szolgáltatás egyszerű kezelő felülettel. üzletkötői jutalék nélkül- ezért olcsó.

üdv.


Keress olyat aki árgaranciát is vállal és mindjárt meglátod milyen drága is ez az oldal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: kötelező bizt.
HozzászólásElküldve: 2009.11.21. 11:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.28. 23:46
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Budapest- Ősagárd
kötelező biztosítás a jövő 7en még felmondható.
sokan nem tudják még, de az www.union24.hu igen kedvező áron kínál 2010-re.
Pl.: utánfutó 1300, lassú jármű 6831, pótkocsi3242 /év. Online szolgáltatás egyszerű kezelő felülettel. üzletkötői jutalék nélkül- ezért olcsó.

üdv.

_________________
még nem méhész, de már bogarasodik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.11.05. 03:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.15. 07:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Esztergom
Egyszerűbb megvenni a gyárilag összerakott autót. Mire összeszeded a hozzávalót kb ott vagy mintha megvennéd a a komplett autót, és még azt össze is kéne buherálni. Mire kész rájössz két gyárit is vehettél volna nem beszélve a bürokráciáról. A hatos motor nem való a 4-be mint az előttem szóló írta nem fér be csak komoly átalakítások árán, nem beszélve róla hamar szét tudná tépni a 4- hajtásláncát. A két motor ég és föld. Sztem kár rajta spekulálni.

_________________
Szúrósak szőrösek mégis kedvesek!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.11.04. 21:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
Amit a képen láttok az a terepes katonai változat rövid platóval, ami 20 cm-rel magasabb.
A hosszú platós változatot is át lehet alakítani terepes változatra ha találtok difizáras első-hátsó hidat terepes bolygóművel. Ki kell cserélni a komplett hudat , mivel az oldallehajtás áttétel sem egyezik meg az országúti változattal. A kardántengelyekről már nem is beszélek. Figyelni kell továbbá a terepes és a mezőgazdasági változat különbözőségére is a kúpkerekek fogszám külömbsége miatt. Az erőssebb rugók miatt a rogóbakok sem egyeznek, demég a rugó kengyelek sem. Jó hír hogy kitartással minden megoldható. Forgalomba viszont nem tudod helyezni a tipusváltozás miatt, azaz ilyen típus nem létezett a "Honecker" átkából. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.11.04. 20:34 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
megvan,itt keressétek:ifa története


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.11.04. 20:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Előre bocsátom nem vagyok ifa szerelő!Viszont a neten olvastam valahol(ifa címszó alatt valahol):a 4 es kasztniba bele nem teszed a 6-os motort.Ott felsorolják az ifa fajtákat meg a leírásukat is.Itt említik,hogy a 4 es kasztnit meg kellett nyújtani,hogy beférjen a 6-os moci.Ott találtok műszaki dolgokat is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.11.04. 16:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
fila4 írta:
nabisadmin írta:
fila4 írta:
Terepes hosszú platós ifát nem nagyon látok hírdetésekben. Van ilyen egyáltalán vagy át lehet alakítani?
Meg lehet csinálni pl, hogy egy hosszú platósba belerakni a 4x4-es billencs terepváltóját, első hidat, stb?

Esetleg ez?
http://www.hasznaltauto.hu/haszonjarmu/ifa/ifa_4x4-3317413


Láttam én is már párat, csak egyik sem a hosszú platós változat. Jó lenne valaki Ifa szerelésben jártas, akit meg tudná mondani, hogy össze lehet e hozni egy hosszú platós terepest.

Ezen Én is sokat agyaltam, az egyém rövid platós de ennek csak azért van jelentősége mert az enyémen terepes billencs hátsóhid van gyárilag. Szerintem csak egy terepes elsőhíd és egy terepváltó kellene és működhetne a dolog. A hosszú platósnál nem tudom, hogy a hátsó hiddal kell e valamit csinálni de ott is 1 terepváltó és 1 elsőhíd megoldaná. Csere esetén egy szervós kormányt is be kell ültetni mert azért 1 terepes elsőhiddal kormányozgatni azért kell kondi.
Remélem van itt szakember aki a felvetésre érdemben tudna reagálni.
Engem az érdekelne, hogy milyen erősebb 4 vagy 6 hengeres motort lehetne beletenni a mostani 4 hengeres helyett, persze a lehető legkisebb átalakítással.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.11.04. 15:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.02. 15:33
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
nabisadmin írta:
fila4 írta:
Terepes hosszú platós ifát nem nagyon látok hírdetésekben. Van ilyen egyáltalán vagy át lehet alakítani?
Meg lehet csinálni pl, hogy egy hosszú platósba belerakni a 4x4-es billencs terepváltóját, első hidat, stb?

Esetleg ez?
http://www.hasznaltauto.hu/haszonjarmu/ifa/ifa_4x4-3317413


Láttam én is már párat, csak egyik sem a hosszú platós változat. Jó lenne valaki Ifa szerelésben jártas, akit meg tudná mondani, hogy össze lehet e hozni egy hosszú platós terepest.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.11.03. 17:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
fila4 írta:
Terepes hosszú platós ifát nem nagyon látok hírdetésekben. Van ilyen egyáltalán vagy át lehet alakítani?
Meg lehet csinálni pl, hogy egy hosszú platósba belerakni a 4x4-es billencs terepváltóját, első hidat, stb?

Esetleg ez?
http://www.hasznaltauto.hu/haszonjarmu/ifa/ifa_4x4-3317413

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.11.03. 16:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Létezik egy katonai változat ami4x4-es


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.11.03. 14:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.02. 15:33
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
Terepes hosszú platós ifát nem nagyon látok hírdetésekben. Van ilyen egyáltalán vagy át lehet alakítani?
Meg lehet csinálni pl, hogy egy hosszú platósba belerakni a 4x4-es billencs terepváltóját, első hidat, stb?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.10.03. 22:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Nem mondtam hogy nyugodtan hátra lehet dőlni, mert azt Magyarországon akkor sem teheted meg ha tényleg minden oké (füstszürős sapka!!!)!

Írtam cca 2 oldalt hogy mit és hogyan és miért lehet, de rájöttem hogy különböző okok miatt egyes részeket jobb ha törlöm.


.
.
.
.
.
.


Azért védelmem érdekében a tisztelt bíróság előtt előadom, hogy tisztelem a jogszabályokat és betartom őket és pl ilyenre hogy okirathamísítás nem vetemedem.

Fiatal vagy keveset tapasztalt kollégáimnak felhívom a figyelmét, hogy nem minden fekete vagy fehér, közte ott a szürke is de azért halkan megjegyzem hogy a fehér talán nem is szín (mivel összetett?!).

Jogászokkal és hozzáértőkkel együtt végigjárva az ítélet: nem bünös!

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.10.03. 22:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Azért ezek a dolgok nem teljesen így vannak az életben ahogy te írod Robi!

kezdve onnan,hogy a piros rendszámos gépezet nem 40-el, hanem 25-el mehet pl.
Aztán: a rendőr nem igazán okoskodik a papírral szemben. Szerintem nincs is joga kétségbe vonni, hacsak valami nyilvánvaló tény nem utal a meghamisításra.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tükör 2009.10.03. 22:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.10.03. 12:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
Öööö, izé, hamu fejemre. Tul naiv vagyok. Bocs... :ut :ut :ut


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SztiRobi 2009.10.04. 14:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.10.02. 22:03 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
SztiRobi írta:
fila4 írta:


kellemetlen lenne, ha otthontol 200+kmre kivenne a rendör, levenné a rendszámot, és feljelentene.


Ezt légyszi magyarázd el!

Zöld rendszámos jármű, forgalmi engedély (alvázszám is stimmel), indítási napló vezetve, kötelező bíztosítás fizetve és csekk megvan, jogsi mondjuk B és a felépítmény nem veszélyeztet senkit (jól rögzített rakomány).

Szóval este rendőr megállít. És innen érdekelne szerinted mi történik?

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.10.01. 19:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
fila4 írta:

Szia SztiRobi!

Ezt már olvastam, és ezek alá nem sorolnám be a konténeres méhész autót, de a vadászok szállítására szolgáló járműveket sem és mégis tény, hogy használnak zöld rendszámos lassú járművet (ami úgy néz ki mint egy teherautó:))
Csak azt szerettem volna tudni, hogy vki használ e ilyet méhészeti célra.
Láttam már hirdetve konténeres Csepelt is piros rendszámmal.
Az más kérdés, hogy egy vadászaton kevés rendőrrel találkozik az ember a zöld rendszámot meg a gazdája több autóra is ráteheti.

Üdv.

Azért mondtam, hogy "okosba" elintézhető. Ha helyben használod aránylag kicsi a lebukás veszélye is. De gondolom vándorolni is szeretnél vele. És akkor nagyon kellemetlen lenne, ha otthontol 200+kmre kivenne a rendör, levenné a rendszámot, és feljelentene. Sztem nem ér annyit az egész.
A piros rendszám megint más tészta, ott ugye a szabályos 40km/h limitet aránylag egyszerüen elö lehetett állitani, még ha a vizsgára kötelezö vissza nem állitható állapot valahogy vizsga után mégiscsak visszaállitodott... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.10.01. 15:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Idézet:
és mégis tény, hogy használnak zöld rendszámos lassú járművet (ami úgy néz ki mint egy teherautó:))
Csak azt szerettem volna tudni, hogy vki használ e ilyet méhészeti célra.
Üdv.


.

_________________
Ne próbáld, csináld!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára márna 2009.10.03. 22:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.10.01. 14:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Tükör írta:
Te Márna!
klasszikusokat csak pontosan idézz!!! ;)
Én Ferrari Testarossáról beszéltem!!

http://www.blackhorseshop.com/images/1.jpg



Bocsi! De ha rá gondolok, még most is nagyon jókedvem lessz! :D

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.10.01. 13:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.02. 15:33
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
SztiRobi írta:
fila4 írta:
Tud valaki olyanról, hogy valaki zöld rendszámos teherautót használna méhészkedési célra?
Elég jók az éves költségei és talán még C-s jogsi sem kell hozzá.

Üdv.

Olvass utánna az "M" rendszámnak (pl ITT. Szabály szerint nem lehetne tgk-ra rakni ( nem, mintha nem láttam volna pick-upon, nem is egyen), persze "okosba" ez is elintézhetö. Más kérdés ha nem ismerös jard állit meg mibe fáj a lebukás. Szerintem sokba...


Szia SztiRobi!

Ezt már olvastam, és ezek alá nem sorolnám be a konténeres méhész autót, de a vadászok szállítására szolgáló járműveket sem és mégis tény, hogy használnak zöld rendszámos lassú járművet (ami úgy néz ki mint egy teherautó:))
Csak azt szerettem volna tudni, hogy vki használ e ilyet méhészeti célra.
Láttam már hirdetve konténeres Csepelt is piros rendszámmal.
Az más kérdés, hogy egy vadászaton kevés rendőrrel találkozik az ember a zöld rendszámot meg a gazdája több autóra is ráteheti.

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.10.01. 13:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.02. 15:33
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
hi!

Márna akkor, hogy pontosabban fogalmazzak, olyan teherautónak látszó tárgy aminek zöld rendszáma van.
Láttam ilyen hirdetéseket: steyr zöld rendszámmal, Csepel piros rendszámmal, stb.

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.09.30. 20:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Te Márna!
klasszikusokat csak pontosan idézz!!! ;)
Én Ferrari Testarossáról beszéltem!!

http://www.blackhorseshop.com/images/1.jpg

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész autó
HozzászólásElküldve: 2009.09.30. 20:03 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
fila4 írta:
Tud valaki olyanról, hogy valaki zöld rendszámos teherautót használna méhészkedési célra?
Elég jók az éves költségei és talán még C-s jogsi sem kell hozzá.

Üdv.



Szóval a mazerattis sztoriról ha Tükör erre felé jár kérdezz rá. Nem véletlenül írtam le. :taps

A B-s jogsi sok mindenre jó csak el kell olvasni (pótkocsi...)! :D

A jard meg,.... hát szóval nem igazán ismeritek ezt az országot, itt a papír az úr! :ut

Zöld rendszámos teherautó meg nincs! Vagy teherautó :D vagy zöld rendszám! :D És ha tükörbe nézek el kell ismernem, hogy tudok! :D :D :D

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2024 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.