Pontos idő: 2024.04.19. 12:00

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 363 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.18. 19:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
virgó írta:
Helló fenyob!Mível én is most készítem a kontimat,ezért azt szeretném kérdezni,hogy a kaptárjaid között lesz-e tartó vas?Vagy polcos elrendezésű lesz?Ha lesz minden kaptárnak saját tartó váza akkor én inkább más rögzítést ajánlanék.Mivel rakodóval nyomod ezért én mindenképpen megtartanám a "cserélhető fenék" rendszert.Rögzítés:2 kaptár közti tartó vasra teszel 1 10x3cm-es lécet.Amit lehet csicsázni is ha mutatósabbat akarsz.Szállítás előtt keresztbe fordítod szárnyas anyát meghúzod aszt irány.Az enyémek is így vannak rögzítve a nagyba,de ebbe is így csinálom,de ez csak ötlet.Ami igazából nem is az enyém,hanem egy méhésznél láttam én is-de bevált.


Polcos rendszerű lesz.
Ezen a rögzítés dolgon már elég sokat agyaltam, és több megoldás is szóba jöhet az egyik fórumos kolléga menetesszáras megoldást ajánlott... Kénytelen vagyok a leggyorsabbat választani, mert még a konti sincs kész és tavaszig elég sok kaptárat is össze kéne dobni.

Tudnál képet dobni esetleg a kontid belsejéről?

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.18. 19:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Helló fenyob!Mível én is most készítem a kontimat,ezért azt szeretném kérdezni,hogy a kaptárjaid között lesz-e tartó vas?Vagy polcos elrendezésű lesz?Ha lesz minden kaptárnak saját tartó váza akkor én inkább más rögzítést ajánlanék.Mivel rakodóval nyomod ezért én mindenképpen megtartanám a "cserélhető fenék" rendszert.Rögzítés:2 kaptár közti tartó vasra teszel 1 10x3cm-es lécet.Amit lehet csicsázni is ha mutatósabbat akarsz.Szállítás előtt keresztbe fordítod szárnyas anyát meghúzod aszt irány.Az enyémek is így vannak rögzítve a nagyba,de ebbe is így csinálom,de ez csak ötlet.Ami igazából nem is az enyém,hanem egy méhésznél láttam én is-de bevált.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.18. 19:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Háj!Ha jól emlékszem 3,5t-át vontathat a Nissan Navarra,de csak tahográffal.Ez az adat rémlik a katalógusából.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.18. 18:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
ikovecses írta:
Szia fenyob gratula. A kijáróknál mivel oldod meg hogy ne látszon ki a hungarocel, a kaptárakat mivel rögzíted hogy szálításkor elne mozduljanak?


Köszi!

A kijáróhoz teszek egy a kijárónál nagyobb "folyosót" rétegelt lemezből és ezt egészen a külső lemezig fogom kinyújtani, ott pedig vmilyen tömítőanyaggal kinyomom az esetleges hézagot.

A kaptárakat (Tamási rakodó lesz benne NB fészekkel) úgy fogom rögzíteni, hogy a már elöbb említett folyosóhoz illesztem a kijárót és a kaptár elejét, majd az aljdeszkát egyszerűen lecsavarozom.

Ha van jobb ötlet vagy tanács szívesen veszem, mert még nem késő módosítani...

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.18. 18:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Gyurma írta:
mivel fogod szállítani ha kész lesz?



Hát egyenlőre amivel a másikat, erdészeti fa-szállító autó pótkocsiján, de szándékosan keskenyre vettük egy picit, hogy elférjen egy traktor pótkocsin is, mert úgy tervezem, ha minden jól megy jövőre veszek egy trakit, meg egy pótot és akkor nem függök senkitől...

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.18. 07:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
tényleg.
szives elnézéseteket kérem a nagyon elírt súlyért :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

nem vettem észre hogy én írtam azt a nagyon nagy butaságot :oops:

egyébként milyen pickup vontathat 3,5 tonnát?
nekem a trooper majd kb 1300at húzhat csak....
az sem kevés azért műanyag kaptárból...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.17. 20:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.30. 20:58
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Szia fenyob gratula. A kijáróknál mivel oldod meg hogy ne látszon ki a hungarocel, a kaptárakat mivel rögzíted hogy szálításkor elne mozduljanak?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.17. 19:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
"SztiRobi"
Bocsi mostmár leesett, de nagyot is koppant. :ut :ut :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.17. 18:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
ggyula írta:
"SztiRobi"

Na mi ez a KHM?
Ezzel nem tudom, hogy mit akarsz mondani, pont azért kérdezősködöm, hogy mi az akadálya ennek?

Khm=torokköszörülés, amikor szavak nélkül akarsz figyelmeztetni valakit, hogy ezt gondolja végig még egyszer, mert nem figyelt valami tévedésére. No...
Segitek: 3000 tonna az 1000 tartóvázas konti súlya. Itt arra akartunk volna lentebb utalni, hogy Gyurmának javítani kellene vagy a 3000et 3-ra, vagy a tonnát kilóra :ut


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.17. 18:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
"SztiRobi"

Na mi ez a KHM?
Ezzel nem tudom, hogy mit akarsz mondani, pont azért kérdezősködöm, hogy mi az akadálya ennek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.17. 18:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
ggyula írta:
mézvadász írta:
3000-tonnát :shock: :shock: :shock: Gyerekek tisztában vagytok a tonna fogalmával?? 1tonna=10 mázsa :ut

Nem tudom, hogy ismered-e a Sztrancsik Zsigmond féle tartóvázat amiben 40 rakodó van, és egy pickup-al vontatja. Ennek is 30 mázsa körül van (a te szavaiddal élve) a súlya........

Khm... nem esett le, hogy mi a probléma evvel a 3000el, meg a tonnával ugye?? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.17. 18:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
mézvadász írta:
3000-tonnát :shock: :shock: :shock: Gyerekek tisztában vagytok a tonna fogalmával?? 1tonna=10 mázsa :ut

Nem tudom, hogy ismered-e a Sztrancsik Zsigmond féle tartóvázat amiben 40 rakodó van, és egy pickup-al vontatja. Ennek is 30 mázsa körül van (a te szavaiddal élve) a súlya. Különden vannak olyan pickup-ok amelyek 3,5 t vontatnak. Egy ismerős méhész 52 cs-ot visz egy futón egyszerre tamási rakodóból.
Valaki még kérdezte, hogy a mézért mégegyszer megyek-e?
Mivel szekrényes megoldású lenne, úgy csak helyben pergetem ki, a mézet és eszközöket hazaviszem és aztán vándorlok tovább.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.17. 18:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
mivel fogod szállítani ha kész lesz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.16. 20:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Így állok a kontival:

http://kepfeltoltes.hu/090916/DSCF1730_ ... es.hu_.jpg

Csatolmány:
DSCF1730_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


http://kepfeltoltes.hu/090916/DSCF1738_ ... es.hu_.jpg
Csatolmány:
DSCF1738_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

még van mit tenni, de hál' az égnek már minden anyagot beszereztem.
Kívülről vaslemez borítást kap, majd 2cm hungarocel, és 10-es OSB.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.16. 03:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.15. 07:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Esztergom
3000-tonnát :shock: :shock: :shock: Gyerekek tisztában vagytok a tonna fogalmával?? 1tonna=10 mázsa :ut

_________________
Szúrósak szőrösek mégis kedvesek!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.15. 20:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Ja konténer! Csak szigoruan cserélhető kaptárasat csinálnék. Több okból, betelepités, családok pótlása, kezelhetőség, ami a legfontosabb betegség. Ha netán beüt egy nyúlós mit csinálsz felgyujtod az egészet?

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.15. 20:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
3000T az nagyon hosszú vonat :D .750 kg-tól nagyobb futó az meg nehézpót, amihez kell aB+E vagy C+E összsulytól függően. A terepjárók általában 2T vontathatnak. Nem mondom hogy pár száz kiló többlet az tragédia, de közel dupla súly az ámokfutás.Mert a mézet hogy hozod el? Külön mégy érte mégegyszer? Szóval szerintem is a konténer teherautóra való. De nem kicsire.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.15. 19:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
akkor mindent bele :) :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.15. 19:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Gyurma írta:
"

szerintem ha te 3000tonnát akarsz futón húzni le kell tenned a C+E jogsit ami a 3500kilót meghaladó gépkocsit és nehézpótkocsit takar.



A jogsit akkorára megcsinálom, de szerintem elég a C, mert 7,5t-ig mehetsz vele.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.15. 19:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
" gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi saját tömegét, és az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege sem haladja meg a 3500 kg-ot"

ezt vezetheted B-s jogsival!!

szerintem ha te 3000tonnát akarsz futón húzni le kell tenned a C+E jogsit ami a 3500kilót meghaladó gépkocsit és nehézpótkocsit takar.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.15. 19:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
[quote="virgó"]
Ezt a konténert szekrényes megoldásal szeretném. Úgy gondolom, hogy így csak a két keretsor és alul-fölül-és középen hagyok 1-1cm méhjáratot.így nem kell a menekülőtér és a tető. Nekem így jött ki a kaptárankénti (2x27cm, és 3x1cm) 57cm.Így max 180cm magas a kaptársor, plusz 20cm a tető miatt és 10 az alváz miatt és így 210cm-nél tartok.
Azt nem tudom, hogy kell-e ilyenkor menekülőtér, és milyen súlyú lenne a konténer váza?
Ha a tied 4-5 mázsa akkor ez is kijön max 7-ből üresen. Mivel csak pergetés után szállítanám, akkor 42x40kg-al 1680kg+ a konti és a futó súlya szerintem kijön 3t-ból.
Erre alapozom a számításom, de lehet, hogy hülyeség.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.15. 10:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Szerintem:csak sorjába. 1,Egy kaptár magassága (fenék-fészek-méztér-menekülőtér)kb.67-70cm.Na most akkor ebből 3 sort szeretnél egymás fölé ugye?Ez már mindjárt 210cm+a sorok közt is illik valamennyi helyet hagyni,mondjuk 5-5 centit.Akkor már 220cm-nél tartunk.Ehhez jön még az alváz magassága is ami min.10cm az már így 230cm.Esetleg még a tető magasságát is ide számolhatjuk,bár csinálhatod nyitott tetejűre is.Viszont akkor meg a kaptárokra kell tető.Úgyhogy itt is bejön még min. 10-15cm plusz!Az-az elértük a 240-250-es magasságot! Ja meg az utifuti plató magassága kb.megint50cm.Már suroljuk a 3métert! 2,Mindezt az építményt utánfutóval szeretnéd szállítani? Ami a kapcsolási pontnál(vonó horog)bármelyik irányba el fordulhat.Ez neked terepen egyenlő lesz a rém álmok netovábbjával!Hacsak nem vagy vér profi terep+futó ügyben,de akkor is kockázatos! 3,Egy ekkora terjedelmű dobozt én már inkább platós teherautóval szállítanám csak. 4,Súly:a koti ön súlyát kiszámolhatod a vasanyag táblázatból kg.pontosságra.De nagyon sok variáció van,és jó pár kiló súlytól is meglehet szabadulni ha nem a legegyszerűbb megoldást választod.Árban is lehet spórolni.Az enyém csak 24-es(készülőfélben),de ez is kb.4-4,5mázsa lesz üresen.A tied szerintem kijön úgy 6-6,5mázsára+kaptárak,családok,méz....Hát nem tudom de már tonnákról beszélünk.Ehhez már nagyon erős futó kell!!!Amit ha szabályosan akarod csinálni akkor már nem fér bele a pick-up kategóriába. De ez csak az én véleményem egy kis gondolkodás-és számolgatás után.Megépíteni viszont ebben a formában mégis meglehet,hiszen lehetetlen nincs.Csak éppen korlátok és szabályok!Várnám én is mások hozzá szólásait-tapasztalatait e- témában!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.09.14. 19:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Sziasztok!

Konténer építésen töröm a fejem. Egy 2x12 Hunor meleg építményest szeretnék (lábon állót), kb 42 családost. Ha jól számoltam ez ráfér egy 2mx4m-es futóra. Szerintetek meg lehetne-e csinálni a súlya miatt, úgy hogy egy pickup-al lehessen vontatni. Úgy gondoltam, hogy a vas váz után mindent 2cm-es deszkából csinálnék, így nem kellene szigetelni.
A "kaptárak" elrendezése egy oldalon 3x7sor lenne.
Mit szóltok hozzá?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 20:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.30. 20:58
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Bocsi most ok.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 20:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.30. 20:58
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Ezt érdemes lenne megkérdezni hogy mennyiért lehet megvenni konti lábnak jó lenne. maczinkoauto.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 13:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.02. 15:33
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
mezenguz!

A transportert mire tudod használni? Platós, négykerekes? Ha szállítassz is vele, hány kaptár fér rá?
Miért térsz át dadant fészekről fél keretre?

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.22. 19:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.28. 20:11
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Arad
Lehet hogy mar irtam hogy dadantal es 1/2 dadant rakodoval meheszkedem , de mar sok csaladot at telepitettem 1/2 feszekbe es a mez ter is ugyan csak 1/2-es , ehez a tioushoz akarok kontenert epiteni . Nem akarok nagyot kb. 32 vagy 36 fero hejest akarok ami ra fer egy dupla tengekjes utan futora amit a vw transporterrel vontatok. Eppen azert akarok ekorat mert el tudom osztani a csaladokat tobb legelore , nalunk meheszetben a lopas meg nem terjedt el , igaz hogy mindig van valaki veluk mert nem egy mehesz van egy heljen es felvaltva vigyazunk a kaptarokra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.18. 18:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Mezenguz,először is azt döntsd el milyen típusú , és rendszerűt szeretnél építeni . Nem az a lényeg hogy jó nagy legyen meg hogy sok család legyen benn.MIÉRT?:gondold csak végig kapsz valakitől egy tervrajzot-tetszik első látásra-elcsábulsz-megépíted-aztán mikor kész akkor meg rájössz a fenébe is én ebben nem tudok termelni-kidobtál egy csomó lóvét-szereztél magadnak egy jó nagy nyűgöt.Az ,hogy X,Y ESKÜSZIK HOGY Csak Az övé a tuti az egy dolog.Egy a lényeg Te tudjál benne jó kedvel,szeretettel dolgozni.Ezért szerintem a megépített konti lehet akár kör alakú is .ha én abban tudok eredményes lenni!Ugye mostanában szeretünk beleesni abba a "dívatolásba",hogy az enyém csak azért is nagyobb lesz mint a szomszédé!Aztán amikor meg az összes vagyonkájukat ráköltötték a palotára betelepítették , jószerivel az egész állományukat bepakolták:jönnek a hitvány csibészek akik a könnyebbik utat választván:trombitának nézvén meglovasítják!Marad a kesergés,tajtékzás,kétségbe esés .Holott ha ez az állomány több kisebb egységbe lett volna ,különböző helyekre lepakolva- megmaradt volna 33%-50% -60%,akár mennyi%.Csak pár dolog ez ami először eszembe jutott erről a dologról,megbántani sem akartam senkit.Hiszen jól tudom a 600-700 családos méhész nem abban a csónakban ül mint az 50 családos.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.18. 14:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Hát én nem épitek konténert de először a láb -emelő megoldások körűl néz szét,utánna jöhet az alváz ,illetve a láb illesztése az alvázba, ezen a fórumon is vannak képek meg máshol is ,tervrajzott ne kérjél mert ilyen szerintem nincs,mindenkinek magának kell megoldani.Ha az alváz meg van döntsd el hogy hátsó kezelésüt vagy rakodott akarsz ezután folytathatod ,ha már konténer akkor én hátsó kezelésüt raknák mert több fér bele,rakodónál mostanában7-10 -et raknak egy vasraklapra hosszában és daruval emelgetik,ehhez nem kell konténer,HA konténer akkor már füteni is lehessen tavasszal ,de mindenképpen hőszigetelés( fa,műbör,nikecell, mübör a sorrend),felülre kis ablak, mindennek van elönye meg hátránya,neked kell dönteni .A mit leirtam az csak nagyon vázlatos ,bele lehet kötni ,de nem akarom hogy megkapjuk hogy nem válaszolunk a kérdéseidre mézengúz. :P szeretünk csak hosszú a téma amit már sokszor kitárgyaltak,csak vissza kell nézni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.17. 14:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
mezenguz írta:
Sziasztok . latom hogy sokan epittenek kontenert , szeretnek en is neki fogni egynek , ha van valakinek terv rajza kernek egy kis segitseget , ha nem is az a tipusu kaptarra van mint az enyemek majd at meretezem . Lattam kepeket amik nagyon jol neznek ki , dupla tengeljes utanfutora akarom ra szerelni , ugy hogy az utan futot ki tudjam huzni alolla . elorre is koszonom szep napot mindenkinek.


A valaki rendelkezik tervrajzokkal képekkel az én is szívesen megpályáznám
Üdv Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.15. 08:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.28. 20:11
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Arad
Sziasztok . latom hogy sokan epittenek kontenert , szeretnek en is neki fogni egynek , ha van valakinek terv rajza kernek egy kis segitseget , ha nem is az a tipusu kaptarra van mint az enyemek majd at meretezem . Lattam kepeket amik nagyon jol neznek ki , dupla tengeljes utanfutora akarom ra szerelni , ugy hogy az utan futot ki tudjam huzni alolla . elorre is koszonom szep napot mindenkinek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.14. 18:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
tothg69 írta:
sziasztok. Nem tudna valaki,megbizható,számlaképes konténer épitőt ajánlani.. előre is köszi..


Nézd meg ezt:
http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_marketplace&page=show_ad&catid=10&adid=6891&Itemid=167

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.14. 17:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
sziasztok. Nem tudna valaki,megbizható,számlaképes konténer épitőt ajánlani.. előre is köszi..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.07. 11:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.31. 11:42
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Bátaszék
Hát elég furán fog az emailedre nézni egy biztos.
Itt van ujra a címem, ha kicsit még tudsz segíteni:
hartmann15@freemail.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 19:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
JA a képek egyelőre meghaladják számtek. tudásomat!Egyébként egy hossztartót,1 lábtartót küldtem el neked vagy valakinek(szegény lehet,hogy azt gondolja ez meg mi a rosseb).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 19:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Helló!dobozos a transzpid? Azért tudsz 12 berakni? A kontit akarod megtoldani duplájára? Nem tudom mit bír a géped ez a konti előzetes számolás után 400-500kg lesz üresen.Minden esetre beszéltem rugóssal aki megtudja erősíteni a rugókat majd a gépen.Becslésem szerint 60-65kg-al számolva ez+1440-1560kg,azaz összesen kb.2 t.+az utifutin nekem is 12.Egyébként tudnál valamilyen autót ajánlani,ugyanis télre tervezem a beszerzését.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.03. 13:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.31. 11:42
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Bátaszék
Értem, köszi, viszont a képek még nem érkeztek meg.
Elképzelésem már van arról hogy hogyan fog kinézni.
Én is kocsival vinném annyi hogy kb 12öt betudok pakolni a transporterbe, ha megtoldanám kb duplájára szerinted elbírná?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.02. 21:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Szeva!Valamilyen képeket sikerült feltenni,de szerintem az e.m.címedre ment,vagyis remélem! Mindegy addig is egy kis magyarázat:azért a 40x40 es alváz,mert így a súlya 58kg -al kevesebb mintha 80x80 ból lenne,másodsorban meg még olcsobban is jöttem ki.Egy hátránya van:sokat kell hegeszteni majd!Nekem a suly fontos tényező hiszen kis autóval lesz szállítva.A felépítmény meg azért 20x20,mert amit láttam tolnait ott is ebből volt,pedig abban 72 cs. volt ebbe meg 24lesz!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.02. 19:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.31. 11:42
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Bátaszék
Kéne vmilyen kép róla hogy átlássam hogy álljak hozzá.
Ide illeszd bev agy az emil címemre küld el légyszíves.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.02. 11:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.31. 11:42
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Bátaszék
Köszi a méreteket, esetelg még egy képet ha küldenél az email címemre, hogy hogyan néz ki.
Egész jók a paraméterek, ezt nagyobbra is lehet építeni, köszi, sokat segítettél.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.02. 08:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
méretek:h/308cm,sz/198cm,m/195cm ebből a magasságból 16,5cm az alváz magassága.Sok?Azért ennyi mert 40x40x3as z.szelvényből készítem,duplán 8,5cm-es közzel.A 8,5 be csúszik bele a 80x80x4es lábtartó z.szelv.Amibe 70x70x4es lábak vannak.A LÁBAK ALATT40x40cmes trepni lemez tappancsok vannak,ill lesznek.A felépítményt 20x20x3as z.sz.ből készítem.Nyíható és tetővel és mindkét oldalon nyíló ajtóval készül majd. 24 családos 3x4es elosztásúra tervezve.Nekem azért kell ekkora,mert így tudom vinni kis autóval is.Ha meg kinövöm magamat akkor meg 2 pont felfér 1SZTÁR autóra.Ha aztán se férek a őrömbe akkó meg 4 felfér egy nyergesre ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.02. 07:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.31. 11:42
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Bátaszék
Hello Virgo!
Nagyon köszi, képeket esetleg email-ben is elküldheted hartmann15@freemail.hu-ra.
Az arányok is jól jönnének, lényege úgyis az lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.02. 07:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Helló harijeti!Most készítgetem az én kis kontimat is,igaz nem Tolnai féle de NB-18 -asok lesznek benne.Vannak róla képeim is(készültségi foknak megfelelően),csakhogy nem tudom hogy kell felrakni őket.Méreteket és anyag szükségletet tudok írni és abból már a tiédet is ki tudod számolni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.08.01. 14:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.31. 11:42
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Bátaszék
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Nb 18as kaptárakhoz kéne nekem Tolnai konténer alaprajza vagy paraméterei.
Esetleg olyan is érdekelne ami nem ez a forma de nb18-as kaptárakkal lehet megpakolni.

Ui.: olvastam az alábbiakat, meg a képeket is néztem, ötleteim vannak de ha valaki tudna segíteni ilyesmivel azt megköszönném.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.07.19. 17:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Az enyémhez most vettük meg az anyagot, 100x60x3-as zártszelvény lesz körbe az alapkeret,és keresztbe lesz még a 2 lábnak a hüvely ugyanebből a méretből...

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.07.19. 15:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.30. 20:58
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Szia PappL nem lenne rossz, de nem akartam bonyolítani.
Fenyob az alsó zártszelvények 4db60*60-as 5mm-es falvastagsággal a többi 40*40-es 4es falvastagsággal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.07.19. 04:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.08. 05:48
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Tolna vármegye
Én mindegyik konténeremnél 100-as I gerendát használtam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.07.13. 15:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Alvázkeretnek milyen anyagot használtatok?

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.07.13. 14:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Szia ikovecses!

A padozat süllyesztést-emelést nem hiányolod?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Konténer építés
HozzászólásElküldve: 2009.07.13. 12:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.02. 15:33
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
Van valakinek tapasztalata, olyan konténerrel amiben Hunor fészek és 1 db 1/2 NB méztér van? (melegépítményes 13-14 keretes kihúzható fiókokkal)
Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen esetben, hogy lehet megoldani a mézelvételt(lefúvás? hova hogy?)
Fészken belül történik e korlátozás főhordáskor(anyaráccsal)?
Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 363 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.