Pontos idő: 2024.04.28. 14:48

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 968 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 21:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez egy másik téma, én nem erről beszéltem ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 21:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Anélkül,hogy a Vivaldi kontra vándorok vitában akarnék igazságot tenni, meg tudom érteni Vivaldi érveit a zárlat elkerülését illetően. Én át tudom érezni azt hogy milyen mikor bünbak az ember a zárlat miatt. Annak idején 13 családból 2 volt beteg, de én kértem hogy égessük mindet nehogy tavaszra előjöjjön, mert nem akartam hogy a többiek ne vándorolhassanak miattam. Pedig akkor nemigen volt több család a faluban 150-200 tól, most meg 1320!!! Több mint ahány lakos. Az idén rezgett a léc erősen nálunk is, mivel egy kolega eszetlenül belepakolt egy zárlatba. 8 CSALÁDDAL!!!! Szerencsére megúsztuk, talán azért mert már el voltak égetve a méhek ott addigra. Azért fejben lejátszhatjátok.... Nálunk1320cs. +15település összes családja, közel 4000 család lett volna zárlat alatt, egy olyan kis medencében ahol akácon kívül semmi nincs. Fel lett volna adva a lecke. Nos én lehet odaadtam volna 8 családot csak tirhítsuk el.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 19:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
vivaldi! (csak viszonzom a kisbetüs figyelmességet)

Először is a jóindulatról: egyenlöre te vagy az, aki itt (mint már többször megemlítettem) név nélkül vádaskodsz, és merő rosszindulatból azt állítod hogy vándorméhészek fertőznek el ott benneteket (ha ugyan igaz ez a valószerűtlen történet erről a szerencsétlen balfékről, aki kitermeli magának folyamatosan a nyúlóst) Ezzel próbálsz indokot (casus belli) keresni arra, hogy korlátozd a vándorok mozgását a környéketeken. Azt nem tudom a hatóságnak ezt a suttyonban égetést hogyan adod majd elő? Mert gondolom ott már nevesíteni kell a dolgokat, és nem lesz elég, hogy "egyszer egy méhész mesélte..."
Ja és közben minket vádolsz (engem külön megemlítve) rosszindulattal. Mellesleg megemlítve, hogy évtizede oda járok. Szerinted tehetném ezt ha igazad lenne. Én olyan viszonyban vagyok ott, a hozzám legközelebb eső helyi méhészekkel, hogy abban hiba nincs.Említhetnék többeket (névvel természetesen) de elég ha csak a legjobb barátot, Lavaj Lacit mondom akivel folyamatosan és kölcsönösen segítjük egymást!!!! Kölcsönösen, önzetlenül, nem számolgatva ki, mennyit, mikor.... Amikor, és amennyit kell...
Persze már hallom a te politikai alapon nyugvó megjegyzésedet: embert barátjáról! Mint azt már a nekem helyet adó Attiláról is megjegyezted. Persze hihetetlen bátorságról, és karakán magyar virtusról számot adva: NÉVTELENÜL!!!
És névtelenül vádaskodsz,(valótlanságokat állítva) névtelenül fenyegetőzöl (megjegyzed a pofánkat).
Én névvel és arccal figyelmeztetlek, hogy egy vacak nick név nem olyan vastag álarc, ami mőgé nem lehet belátni és megkérlek, hogy nekem szándékosan ne próbálj kárt okozni, vagy a családom megélhetését veszélyeztetni, mert az már több egy kicsit az itteni nyálfröcsögtetésnél és esetleg ne adj Isten fordítva is elsülhet!!!!

Amúgy nevetséges ahogy bedőltél azoknak a bizonyos külső erőknek, amik úgymond "figyelmeztettek" (te irtad) hogy itt van ez a pár csúnya bácsi aki egy követ fúj, és az ilyen szegény ártatlan bárányokat ki akarja golyózni. A hsz-eid alapján még a dátumot is ki lehet találni, amikor meg kaptad a privit, meg az emailt, mert rögtön támadásnak kezdtél értékelni minden hozzászólásunkat.


Na ennyi!
Választ nem várok, eddig sem lett volna szabad egy ilyen lapító arctalannal vitatkoznunk! Én be is fejeztem! Most se írtam volna már, csak azért tettem, mert konkrétan megemlítettél ,és folyamatosan próbálsz a kétértelmú megjegyzéseiddel rossz színben feltüntetni. (ugyanis innen csak én vagyok arra vándor, ha jól tévedek, aki árkon bokron túl van, miután lefertőzte azt a szegény méhészt, és azután itt hülyeségeket írogat a fórumon) :lol: :lol: :lol: :lol:
Kacagnom kell... remélem te is érzed mekkora marhaság ez!!!


Ja még valami: ha nem a vándorok kigolyózása a cél, hanem a jelenlegi szabályok normális betartatása, abban partner vagyok (tudod mikor és hol találsz), hisz az nekem is elemi érdekem.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 19:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
Vivaldi írta:
. Persze azok vagyunk, mert nem kérünk helypénzt az akácon való letelepedésért.

Ezt nem tudom hogy gondoltad talán a te zsebedbe

Idézet:
Itt északon , mondhatni az ország legértékesebb akácterületein


Ez meg röhejes és nem beképzelt a dehogy is


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 19:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Idézet:
De persze ahogy nézem könnyebb hülyének lenni meg szidni a vándorméhészeket megint,holott nem ők tehetnek a fertőzésről ezt így látatlanba is borítékolom neked.



Bizony nem, a vándorméhészek szerint, de szerintünk meg, teljesen ők a felelősek. Ugyanolyan erős a mi állításunk is, ha nem erősebb, mert ez hosszú évek tapasztalatán alapul. A vándorméhésznek persze az az érdeke hogy ránk tolja az egészet, és marhának, hülyének, meg értetlennek lehet minket nevezni. Persze azok vagyunk, mert nem kérünk helypénzt az akácon való letelepedésért. Mert hagyjuk a lepakolt családokat akác végéig akkor is ha nincs kinn a névtábla. Mert nem küldünk egészségügyi felelőst, még akkor se ha a neten, és a méhész újságban látjuk, hogy zárlat alatti területről érkezett állományok vannak lepakolva, ha tudjuk is hogy az illetők nincsenek is bejelentkezve. Nem ellenőrzi senki a vándorméhészek méheit. Itt északon , mondhatni az ország legértékesebb akácterületein mindenki azt csinál amit akar. Szó nélkül, évről , évre tűrjük a zárlatokat. Miközben ti marhának hülyének és értetlennek neveztek minket. Tudod mit, meg is érdemeljük.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 19:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 21:34
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Szeged
"Valójában a kényszerítő intézkedések miatt, amelyek az állatorvosi hatósághoz történő bejelentési folyamatból erednek, túl sok méhész titkolja el a méhészeteikben felbukkanó nyúlós költésrothadás eseteket." /Méheü. ismeretek 3. 182.o./

Ez van Franciaországban. Az egész cikket érdemes elolvasni. A mézvizsgálat alapján lokalizálják a betegséget a még tünetmentes családokban. Nálunk is ebbe az irányba kéne elmozdulni. Nem tudom itthon végeznek-e mézen spóravizsgálatot, s ha igen mennyiért :?: :!:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 18:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Vivaldi írta:
tsanyi írta:
Szegény Vivaldi!

Szerintem nem sikerült John mondatát megértened, illetve két hsz tartalmát elkülönítened.
:re :re :re ??
john írta:
....Hát elég nagy marha az a méhész aki szép csöndben elégeti a családot és utánna elmeséli bárkinek is......

Nagyon is jól értelek titeket.





Akkor magyarázdd meg nekem mit nem értesz?
Kiásod a gödröt,lekénezed,elégeted mindenestől.Elégetsz mindent ami kapcsolatba került a családdal még a kaptárszolgát is izzásig hevíted utánna.
Ez a nyúlós költésrothadás nevezetű betegség itt nincs helye kiszámolni azt,hogy mibe került a kaptárad meg a műlép meg a többi hozzávaló.Azt majd akkor számold ha bejelented,akkor lesz ideje.
Én mellesleg értettem mit akart nekem mondani Tsanyi csak rossz stílusban adta elő,de te még mindig nem érted.
Lefordítom neked is érthető nyelvre:ha lekénezed a családot és majd télen elégeted akkor ott megtalálható a nyoma a fertőzésnek.Miután a törvény szerint bejelentési kötelezetséged van és ezt nem tetted meg akkor megérdemled a kártérítés nélküli égetést és a bírságot is.Legalább annyi eszed legyen,hogy ne legyen bizonyítható nyoma a fertőzésnek,utánna akár a kocsmába is beülhetsz és elmesélheted,hogy jártál.
De persze ahogy nézem könnyebb hülyének lenni meg szidni a vándorméhészeket megint,holott nem ők tehetnek a fertőzésről ezt így látatlanba is borítékolom neked.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 18:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
tsanyi írta:
john írta:
...Egyébbként hamár valaki éget akkor azt tegye kaptárastól,mindenestől és ne kénezgessen meg keretenként égessen.Ha már törvénytsért akkor annak ne legyen nyoma utánna.


Szakszerűségről talán annyit, hogy a kénezés hozzá tartozik. Este mikor otthon vannak a méhek így lehet gyorsan viszonylagosan kevés szenvedéssel elpusztítani a fertőzött családot.
Egy ilyen kaptárt hónapokra akár hermetikusan lezárni, majd csak a kereteket kiszedegetni, nagyon messze áll szerintem is a szakszerűségtől.
Vivaldi előző hsz-ében ecsetelte micsoda veszteségeket okozhat egy szabályosan bejelentett nyúlós.
Nézzük meg a másik lehetőséget ......
Vivaldi írta:
mert öt éve állt át rakodóra, új kiépített keretekkel, és nyáron , de főleg nyár végére, egy két erősebb család mindig fertőzött neki, pedig télen mindig elégeti a fertőzötteket keretekkel együtt.

Íme egy születő nógrádi méhészlegenda! Mint már Tükör is leírta. A szegény méhészről szól akinek az állományát minden évben gonosz vándorméhészek megfertőzik, és náluk nincs gond. Ugyanazt a méhészetet, minden évben .....
Aki ezt elhiszi az várja nyugodtan tovább a télapót, minden este tegye ki a kipucolt csizmáját az ablakba .........
Ebben a fertőzött méhészetben a gazdája addi égetget suttyomban amíg majd egy évben túl sok családnál jelentkezik egyszerre a nyúlós. Akkor majd bejelenti aztán ...égetés ....zárlat ....kártalanítás... :twisted:
Amíg ez megtörténik, hány környező vagy vándorméhészt fog megfertőzni, a vándorok esetleg tovább is viszik ...... Hány méhészet égetését, hány körzet zárlatát okozhatja addig ....... hány milliós kárt????? Ezekre a kérdésekre nincs válasz.
Mivel közvetlenül nem bizonyítható (hisz minden suttyomban történt) természetesen ő nem felelős semmiért ..... csak a vándorméhészek!!!
Szánalmas

Hát igen, mi szánalmasok vagyunk, és marhák. Végül is igazatok van, mert az aki hagyja, hogy mindig a rövidebbet húzza és nem tesz ellene, az általatok adott jelzőktől még súlyosabbakra is érdemes. Ezt is várjuk tőletek, mert mást nem várhatunk tükörtől se, aki több évtizede jól jövedelmező vándorhelyen van Salgótarján határában. Köszönjük az együtt érzést. De azt hiszem előbb utóbb, ha így megy tovább, hasonló jóindulatra és együttérzésre számíthattok tőlünk, mint ti adtok nekünk, nógrádi méhészeknek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 18:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
john írta:
...Egyébbként hamár valaki éget akkor azt tegye kaptárastól,mindenestől és ne kénezgessen meg keretenként égessen.Ha már törvénytsért akkor annak ne legyen nyoma utánna.


Szakszerűségről talán annyit, hogy a kénezés hozzá tartozik. Este mikor otthon vannak a méhek így lehet gyorsan viszonylagosan kevés szenvedéssel elpusztítani a fertőzött családot.
Egy ilyen kaptárt hónapokra akár hermetikusan lezárni, majd csak a kereteket kiszedegetni, nagyon messze áll szerintem is a szakszerűségtől.
Vivaldi előző hsz-ében ecsetelte micsoda veszteségeket okozhat egy szabályosan bejelentett nyúlós.
Nézzük meg a másik lehetőséget ......
Vivaldi írta:
mert öt éve állt át rakodóra, új kiépített keretekkel, és nyáron , de főleg nyár végére, egy két erősebb család mindig fertőzött neki, pedig télen mindig elégeti a fertőzötteket keretekkel együtt.

Íme egy születő nógrádi méhészlegenda! Mint már Tükör is leírta. A szegény méhészről szól akinek az állományát minden évben gonosz vándorméhészek megfertőzik, és náluk nincs gond. Ugyanazt a méhészetet, minden évben .....
Aki ezt elhiszi az várja nyugodtan tovább a télapót, minden este tegye ki a kipucolt csizmáját az ablakba .........
Ebben a fertőzött méhészetben a gazdája addi égetget suttyomban amíg majd egy évben túl sok családnál jelentkezik egyszerre a nyúlós. Akkor majd bejelenti aztán ...égetés ....zárlat ....kártalanítás... :twisted:
Amíg ez megtörténik, hány környező vagy vándorméhészt fog megfertőzni, a vándorok esetleg tovább is viszik ...... Hány méhészet égetését, hány körzet zárlatát okozhatja addig ....... hány milliós kárt????? Ezekre a kérdésekre nincs válasz.
Mivel közvetlenül nem bizonyítható (hisz minden suttyomban történt) természetesen ő nem felelős semmiért ..... csak a vándorméhészek!!!
Szánalmas

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 17:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
john írta:



Hát elég nagy marha az a méhész aki szép csöndben elégeti a családot és utánna elmeséli bárkinek is.


Országos hírű előadó is mesélte már el nyilvánosan, hogy ő hogy csinálta eme tevékenységet! :shock: :? 8-) ;)

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 17:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
tsanyi írta:
Szegény Vivaldi!

Szerintem nem sikerült John mondatát megértened, illetve két hsz tartalmát elkülönítened.
:re :re :re ??
john írta:
....Hát elég nagy marha az a méhész aki szép csöndben elégeti a családot és utánna elmeséli bárkinek is......

Nagyon is jól értelek titeket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 17:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szegény Vivaldi!

Szerintem nem sikerült John mondatát megértened, illetve két hsz tartalmát elkülönítened.
:re :re :re ??
john írta:
....Hát elég nagy marha az a méhész aki szép csöndben elégeti a családot és utánna elmeséli bárkinek is......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 16:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
john írta:
Felénk tudtommal nem divat ez a suttyomban égetgetés.

Ez az én valóságom ....



Hát elég nagy marha az a méhész aki szép csöndben elégeti a családot és utánna elmeséli bárkinek is.Nem divat ez sehol és nem is tud róla senki csak ép létezik a dolog,és pont azért amit Cerena olyan pontosan leírt.
Egyébbként hamár valaki éget akkor azt tegye kaptárastól,mindenestől és ne kénezgessen meg keretenként égessen.Ha már törvényt sért akkor annak ne legyen nyoma utánna.

Felétek? Alaszkában, Dél Afrikában, esetleg a Tűzföldön? Arra felé el is hiszem, mert amit írsz az olyan mintha nem a mostani Magyarországon élnél. Marhának nevezed, azokat akik kínjukban már nem tudnak máshoz folyamodni? Mert azt tapasztalták hogy mindig a tisztességes méhész fázik rá anyagilag. Ez nem elmélet barátom, ez a való élet. Senki nem téríti meg azoknak a vétlen méhészeknek a kárát, ahol nincs betegség, csak a zárlaton belül rekednek, akik semmiről sem tehetnek, csak nem vándorolhatnak. Te a lelkiismeretedre veszed hogy a te pár méhcsaládod miatt családokat fosztasz meg a jövedelmük egy részétől. Miért is "marha" ez a méhész? Mert nem akar sem magának, sem másnak több százezer vagy milliós kárt csinálni, azzal hogy zárlatot csinál 10km-es távolságon, a szélrózsa minden irányában. Hisz ha csak egyetlen család beteg, már az is zárlatot okoz. Esetenként összeadódhat több milliós kár is, csak a méhészetek számától függ. Pont most amikor amúgy is tisztelt kormányunk miatt túl sok a pénz. Legközelebb ha így kinyilvánítod a véleményed, és marhának nevezed azokat akik esetenként semmi mást nem szeretnének, csak a családjuknak egy kis jövedelmet, írd le és várj vagy két napot, mielőtt közre adod. Nagy duma ez is amit lenyomsz, semmi köze a valósághoz. Ezt mutatja az is, hogy nemigen tudod hogy mennyibe kerül most egy új kaptár. De gondolom tűzföldön olcsó, ahonnan nagyképűen kinyilatkoztatsz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 18:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Felénk tudtommal nem divat ez a suttyomban égetgetés.

Ez az én valóságom ....



Hát elég nagy marha az a méhész aki szép csöndben elégeti a családot és utánna elmeséli bárkinek is.Nem divat ez sehol és nem is tud róla senki csak ép létezik a dolog,és pont azért amit Cerena olyan pontosan leírt.
Egyébbként hamár valaki éget akkor azt tegye kaptárastól,mindenestől és ne kénezgessen meg keretenként égessen.Ha már törvénytsért akkor annak ne legyen nyoma utánna.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.31. 14:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
BUÉK Vivaldi!
Vivaldi írta:
.... nem tudom hány éve méhészkedsz, vagy hol méhészkedtél eddig, de hozzá szólásaid, nemigen találják el a valóságot.


Tényleg kezdő vagyok! 1990-ben vettem az első két családomat.... aztán 14, 23, 38 .....
Úgy tűnik, hogy az én valóságom teljesen más mint a tiéd ....szerencsére.
Felénk tudtommal nem divat ez a suttyomban égetgetés.
Azt, hogy mivel okoz valaki a szomszédainak és másoknak kárt azt másként ítéljük meg.
Nem mondom, hogy tapsoltam örömömben amikor áthúzódó zárlat miatt nem mehettem repcére.... Viszont ősszel volt lehetőségem megtenni mindent, hogy ha fertőződött volna is családom, ne kenjem szét. Azon az őszön nem volt semmiféle lépcsere a kaptárak között, minden méztéren rajt volt, hogy melyik családtól vettem el ...... sokáig etettem kis adagokkal ....
Ez az én valóságom ....

BUÉK!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.31. 10:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
tsanyi írta:
john írta:
...
De mi lenne a terved egyébbként,például Vivaldiéknál ha találnál egy beteg családot?Ha jól olvasom akkor kiszabnál pármilla bírságot és kártalanítás nélkül égetnél?......

Ha figyelmesebben olvasnál, rájönnél nem erről van szó.
Nem véletlen írtam a pörkről .....és gondoltam itt a nyár végén beteg, de majd a télen elégetjük megoldásra. Ami a mai szabályok szerint is kizáró ok....
john írta:
....Az,hogy valaki eléget pár családot szép csendben és nem jelenti az nem csak náluk fordul elő,előfordul ez máshol is jobb ha tőlem tudod. ...

Ez a "más is lop én miért nem lopjak" típusú magyarázkodás senkit nem mentesít.
Ennek a "gyakorlatnak" egy lehet a vége, de azt már Cerana leírta
cerana írta:
Félő, hogy a bomba egyszer robbanni fog, És lehet, hogy akkor már állami kártalanítás sem lesz, mert ha a közgaszdászok megnézik, hogy mennyit fordítottunk erre a betegségre, és ahelyett, hogy felszámoltuk volna, csak növekszik az előfordulása,akkor így ez kidobott pénz, mert más európai országokban sem fizetnek érte, mi miért tegyük ?

Kedves tsanyi. Ez csak példa volt, de ha jól meggondolod, a nyárvégén lekénezett, hermetikusan, rendesen bezárt kaptárból, télen, méhrepülés nélkül való keretkiszedés, és elégetés, sokkal kevesebb kockázattal jár, mint az őszi, hordástalan időben történő elégetés, amikor a méhek még rá szállhatnak a keretekre. De leszögezem, ezt csak kínjában teszi a méhész, mert már nem tud mit tenni, és hogy ő ne okozzon másoknak esetenként milliós veszteségeket. nem tudom hány éve méhészkedsz, vagy hol méhészkedtél eddig, de hozzá szólásaid, nemigen találják el a valóságot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.31. 09:11 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
john írta:
...
De mi lenne a terved egyébbként,például Vivaldiéknál ha találnál egy beteg családot?Ha jól olvasom akkor kiszabnál pármilla bírságot és kártalanítás nélkül égetnél?......

Ha figyelmesebben olvasnál, rájönnél nem erről van szó.
Nem véletlen írtam a pörkről .....és gondoltam itt a nyár végén beteg, de majd a télen elégetjük megoldásra. Ami a mai szabályok szerint is kizáró ok....
john írta:
....Az,hogy valaki eléget pár családot szép csendben és nem jelenti az nem csak náluk fordul elő,előfordul ez máshol is jobb ha tőlem tudod. ...

Ez a "más is lop én miért nem lopjak" típusú magyarázkodás senkit nem mentesít.
Ennek a "gyakorlatnak" egy lehet a vége, de azt már Cerana leírta
cerana írta:
Félő, hogy a bomba egyszer robbanni fog, És lehet, hogy akkor már állami kártalanítás sem lesz, mert ha a közgaszdászok megnézik, hogy mennyit fordítottunk erre a betegségre, és ahelyett, hogy felszámoltuk volna, csak növekszik az előfordulása,akkor így ez kidobott pénz, mert más európai országokban sem fizetnek érte, mi miért tegyük ?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.31. 05:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
tsanyi írta:
A rendrakás az állategészségügy feladata lenne, nekik van jogosítványuk hozzá.
Pl Vivaldi cimborájának, illetve talán Vivaldinak a pörkös beteg családjainak kártalanítás nélküli elégetése, néhány milla bírság kiszabása...

Tsanyi! Egyet ne felejts el! A méhészet területén mi jelenti az állategészségügyet ? A hatósági állatorvosi hivatal. Amelyik hivatal mindennemű információját a méhegészségügyi felelősöktől kapja meg. És ha a méhegészségügyi felelős vándorméhész (és most külön is elnézést kérek Tükörtől, mert a Fórumon keresztül volt lehetőségem megismerni, és amit eztán írok az nem rá vonatkozik) akkor az egyenlő az összeférhetetlenséggel. Mert ahogy a bűnüldözést sem az elkövetői körre bízzák, úgy ép ésszel egyetlen vándorméhésztől sem várható el (hülye is lenne), ha akác előtt egy nyúlós felfedezésével zárlat alá vonatná a saját területét, így a megélhetését kockáztatná. Hiszem azt, hogy az elmúlt ötven évben alkalmazott betegségfelszámolási rendszer, a beteg családok állami kártalanítás melletti elégetésével már mentessé tehette volna az országot a nyúlóstól. Ha a betegség felismerése kellő időben megtörténne. A kellő időnek két akadálya van: az egyik a méhészek által üzemeltetett méheü.felelősi rendszer, amelyik a jelenlegi javadalmazás mellett szinte ellenérdekelt a hatékony felderítésben ("összeírják a méhcsaládokat", "megnézünk azért 2-3 családot" stb. ). A másik az, hogy a klinikai tünetek megjelenése és a fertőződés megjelenése között hosszú idő is eltelhet. Ha az álcát nem éri néhány tízezer nagyságrendű spóraterhelés, akkor nincs klinikai jel. Én már vagy tíz éve olvasgatom a tenyésztéses vizsgálatokról szóló ismertetéseket a Méhészetben (módosított Edwards táptalajon stb), amit sajnos a magyar állatorvosi diagnosztikai intézet csípőből utasított el, hogy a kitenyésztett baktériumról nem lehet megállapítani, hogy valóban nyúlósról van szó. A külföldi szakirodalom alapján viszont ezzel kapcsolatban nincs kétség. De ma már olyan kiegészítő lehetőségek is vannak, hogy PCR-es DNS vizsgálattal igazolják azt, hogy valóban nyúlósról van-e szó. Arról nem is beszélve, hogy nem tartom azt sem kizártnak, hogy a vérvizsgáló automatákat is át lehetne úgy programozni, hogy a mézmintából megmondja a spóraszámot, pollenösszetételt. Vagyis a kereskedők által vett reprezantatív minta alapján fel lehetne térképezni a valós nyúlós helyzetet. Ez az a terület, ahol tipikusan látszik, hogy összefogás nélkül nem megy. Az OMME az, amelyiknek elviekben lenne rá pénze, az állategészségügynek (nem a hatósági oldalnak), pedig végrehajtania a vizsgálatok adaptálását. Lehet, hogy idealisztikusnak tűnik, amit leírtam, hiszen ma is él és termel egymillió méhcsalád, vagyis emiatt nem omlott össze a magyar méhészet. Ez az egyik oldal. A másik az, hogy pl.hány olyan fórumtársunk van, akinek a röpkörzetében az elmúlt öt évben ne lett volna nyúlós? Félő, hogy a bomba egyszer robbanni fog, És lehet, hogy akkor már állami kártalanítás sem lesz, mert ha a közgaszdászok megnézik, hogy mennyit fordítottunk erre a betegségre, és ahelyett, hogy felszámoltuk volna, csak növekszik az előfordulása,akkor így ez kidobott pénz, mert más európai országokban sem fizetnek érte, mi miért tegyük ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.31. 00:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
tsanyi írta:
john írta:

Ki is kaptam a kezem a biliből hirtelen. :taps
Szerinted például az omme tenni fog valamit?Lehet túlragozni a dolgokat,lehet róla teleírni oldalakat,de nem fog itt történni semmi.Ahhoz,hogy változzon valami ahhoz akarat kell,de ebben a témában nincs akarat a változásra és szerintem nem is lesz még jóideig.Itt túl sok pénzről van szó,és sokaknak nem érdeke a változás.


No figyusz Jancsika! Ostobaságokat írogatsz!
Az OMME érdekvédelmi szervezet, saját tagjai, főleg vezetősége ellen lassan mozdul (ha mozdul) lásd buckfast fertőzés ...
A rendrakás az állategészségügy feladata lenne, nekik van jogosítványuk hozzá.
Pl Vivaldi cimborájának, illetve talán Vivaldinak a pörkös beteg családjainak kártalanítás nélküli elégetése, néhány milla bírság kiszabása...
Ugyanilyen kemény ellenőrzés a vándorméhészek körében ...
Két kemény év és az északi akác lenne a minta terület.
Természetesen az OMME részéről is támogatással, ha kell teljesen megújult vezetéssel ...
No Te pl. bevállalnád, a mai szabályok kemény igazságos betartatását, vagy csak dumálsz a levegőbe??
Szerinted Jancsika????




Tisztelem a lelkesedésed de ezen az omme-s szövegen mindig mosolyra húzódik a szám.Jól látod te is,ez a szervezet nem az ami csinál itt valamit is.Majd ha a tactic bentlesz a támogatott szerek között akkor példálóz vele nekem.

De mi lenne a terved egyébbként,például Vivaldiéknál ha találnál egy beteg családot?Ha jól olvasom akkor kiszabnál pármilla bírságot és kártalanítás nélkül égetnél?Az,hogy valaki eléget pár családot szép csendben és nem jelenti az nem csak náluk fordul elő,előfordul ez máshol is jobb ha tőlem tudod.
De nem hiszem,hogy komolyan gondoltad te ezt,hogy átnézel egy méhészetet és mindjárt kártalanítás nélkül égetsz és bírságolsz. :ut
Ezen baromságnak azért fuss neki mégegyszer mert ez így mindenkinél kifogja csapni a biztosítékot. :D
Bocs Sanyika de nincs az a komoly géppuska a hátam mögött amivel engem erre rátudnának venni.Így rám jobb ha nem számítasz ebben a formában.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 23:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
john írta:

Ki is kaptam a kezem a biliből hirtelen. :taps
Szerinted például az omme tenni fog valamit?Lehet túlragozni a dolgokat,lehet róla teleírni oldalakat,de nem fog itt történni semmi.Ahhoz,hogy változzon valami ahhoz akarat kell,de ebben a témában nincs akarat a változásra és szerintem nem is lesz még jóideig.Itt túl sok pénzről van szó,és sokaknak nem érdeke a változás.


No figyusz Jancsika! Ostobaságokat írogatsz!
Az OMME érdekvédelmi szervezet, saját tagjai, főleg vezetősége ellen lassan mozdul (ha mozdul) lásd buckfast fertőzés ...
A rendrakás az állategészségügy feladata lenne, nekik van jogosítványuk hozzá.
Pl Vivaldi cimborájának, illetve talán Vivaldinak a pörkös beteg családjainak kártalanítás nélküli elégetése, néhány milla bírság kiszabása...
Ugyanilyen kemény ellenőrzés a vándorméhészek körében ...
Két kemény év és az északi akác lenne a minta terület.
Természetesen az OMME részéről is támogatással, ha kell teljesen megújult vezetéssel ...
No Te pl. bevállalnád, a mai szabályok kemény igazságos betartatását, vagy csak dumálsz a levegőbe??
Szerinted Jancsika????

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 22:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
john írta:
sandro5555 írta:
Hát lehet hogy nem ártana egy alapos helyire és vándorra kiterjedő ellenőrzés északi akácon ,a többi vándor helyen meg amikor sorosak,de ehhez már most meg kellene szervezni a kommandókat az omménak és a hatóságoknak.Mivel sokan nem tartozkodnak a helyszinen érdemes lenne a telefon számokat a konténerekre és a kaptárakra felfesteni mert az azonosithatatlanokat a szigor kedvéért én megsemmisitetném.



Ki is kaptam a kezem a biliből hirtelen. :taps
Szerinted például az omme tenni fog valamit?Lehet túlragozni a dolgokat,lehet róla teleírni oldalakat,de nem fog itt történni semmi.Ahhoz,hogy változzon valami ahhoz akarat kell,de ebben a témában nincs akarat a változásra és szerintem nem is lesz még jóideig.Itt túl sok pénzről van szó,és sokaknak nem érdeke a változás.

Lehet hogy így lesz, én is azt hiszem. De ebben az esetben összezárnak a helyi méhészek, mert ez lesz az érdekük, ezt magyarázgatom, megszervezik magukat, és ne felejtsétek el, a helyieknek van pár, nem túlságosan törvényes eszköze is, hogy megakadályozzák a lepakolást, A bérelt terület tábláktól,........ig, nem akarok tippeket adni, de van , higgyétek el. Esetleg csak azokat engedik be, akik nekik is helyt adnak. Mostani példa, az említett méhegészségügyi felelős, akit könnyű volt megvesztegetni, de most dühös, mert az idén elfoglalták a helyét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 22:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
sandro5555 írta:
Hát lehet hogy nem ártana egy alapos helyire és vándorra kiterjedő ellenőrzés északi akácon ,a többi vándor helyen meg amikor sorosak,de ehhez már most meg kellene szervezni a kommandókat az omménak és a hatóságoknak.Mivel sokan nem tartozkodnak a helyszinen érdemes lenne a telefon számokat a konténerekre és a kaptárakra felfesteni mert az azonosithatatlanokat a szigor kedvéért én megsemmisitetném.



Ki is kaptam a kezem a biliből hirtelen. :taps
Szerinted például az omme tenni fog valamit?Lehet túlragozni a dolgokat,lehet róla teleírni oldalakat,de nem fog itt történni semmi.Ahhoz,hogy változzon valami ahhoz akarat kell,de ebben a témában nincs akarat a változásra és szerintem nem is lesz még jóideig.Itt túl sok pénzről van szó,és sokaknak nem érdeke a változás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 21:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
tsanyi írta:
Vivaldi írta:
Ezt a dumát hallgatom több éve, és a helyzet egyre rosszabb.....

Igen! Sajnos több év alatt sem sikerült megérteni, hogy ha megszegtek minden szabályt akkor a szigorúbb szabályok sem segítenek......

Ha a mai nappal be tíitanák, és be is tartatnák, a méhészetek vándorlását, ti akkor is kettesével hármasával titokban égetnétek a beteg családokat és szidnátok az akkor már nem is létező vándorméhészeket....

Szánalmas....

Megértelek. Te nem vagy benne. Neked semmi gond. Másnak igen, de az nem te vagy. Egyébként is, te, ti, ti-vagytok a nem szánalmasok, és ez a lényeg. A másik baja az a másiké, a szánalmasoké. Dögöljön meg a más lova, elég ha csak ti jól érzitek magatokat, és a ti érdekeitek nem sérülnek. Ez aztán a szolidalitás. Csak hogy barátom, ha majd egy túlzsúfolt vándorhelyen hasonlótól kapod majd a betegséget, és elégetsz majd pár családot, más kép nyilatkozol, erre mérget veszek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 21:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Hát lehet hogy nem ártana egy alapos helyire és vándorra kiterjedő ellenőrzés északi akácon ,a többi vándor helyen meg amikor sorosak,de ehhez már most meg kellene szervezni a kommandókat az omménak és a hatóságoknak.Mivel sokan nem tartozkodnak a helyszinen érdemes lenne a telefon számokat a konténerekre és a kaptárakra felfesteni mert az azonosithatatlanokat a szigor kedvéért én megsemmisitetném.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 19:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Vivaldi írta:
Ezt a dumát hallgatom több éve, és a helyzet egyre rosszabb.....

Igen! Sajnos több év alatt sem sikerült megérteni, hogy ha megszegtek minden szabályt akkor a szigorúbb szabályok sem segítenek......

Ha a mai nappal be tíitanák, és be is tartatnák, a méhészetek vándorlását, ti akkor is kettesével hármasával titokban égetnétek a beteg családokat és szidnátok az akkor már nem is létező vándorméhészeket....

Szánalmas....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 19:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
cerana írta:
tsanyi írta:
Vivaldi!
Úgy érzem kevés ismerettel, annál nagyobb indulattal fröcsögsz össze-vissza.
Itt a tél! Meg kéne hallgatni, néhány méhegészségügyi előadást, elolvasni néhány könyvet. Elgondolkodni, megérteni, betartani a szabályokat,( -a jelenlegieket,) utána gondolkodni rajt, hogy lehetne javítani a szabályokon ....

Azért ezt erősnek tartom. Mert szerintem Vivaldi felkészült méhész, csak a nógrádi magánya más látásmódot alakított ki benne. De abban mindenképpen igazat kell adnom tsanyinak, hogy az ilyen magánjellegű akciók nagyon sok kérdést vetnek fel. Miért vállal valaki be egy olyan költséges megoldást, amire ingyenes is kínálkozik. Pl, ha van rejtegetni valója.Nehéz elképzelni azt, hogy mindig csak őt fertőzi be valaki, mást nem. Ha nem is ő a betegség gazdája, akkor egy közelben levő méhészet érintettsége valószínűbb, mint egy vándorméhészeté ( a rendszeres előfordulás miatt). Mindenkinek jobb lenne egy átfogó, teljes körű vizsgálat a helyiek között a környéken,és csak másodsorban a vándoroknál. Mert az innen elvándorlók ugyanúgy terjesztik a kórt. Ebben az olvasatban tényleg csak arról van szó, hogy ide ne jöjjön senki, de mi azért tudjunk menni. Erre mondom én azt, hogy ha vándorlási engedélyt csak negatív eredményű méz spóravizsgálat után kapna a méhész, akkor egészen biztosan minden vándorméhész érdekelt lenne a betegség felderítésben és felszámolásában, így viszont nem az.

Ezt a dumát hallgatom több éve, és a helyzet egyre rosszabb. De nem is vártam mást. Ezért meg se lepődtem. De nem hiszem hogy képesek lennének megérteni a valós helyzetet. Így ment tönkre az ország is. Csak hallgattuk, csak hallgattuk, a hülye liberális dumát, és mire észbe kaptunk a benzin ára 320ft lett. Ez nekünk jó. Szerintem is mindenki nyugodtan dugja homokba a fejét, és mint az egyik közmondás tartja " lesz ahogy vót". Húzzuk az időt, és dumáljunk, hisz ez az érdekünk, ez nekünk jó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 17:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Vivaldi írta:
És ez kinek a kára? Nem a vándoré, mert ő akkor amikor a betegség kiderül, árkon bokron túl van, és nyugodtan írogat a fórumba hülyeségeket.


És ráadásul a szemétládánál nem is jelentkezik a betegség! Csak folyamatosan mindig, minden évben, lefertőzi azt az egyetlen nógrádi méhészt, az ő méhei meg egyszerüen nem betegszenek meg. Hát ez a pofátlanság teteje...
:ut


Na ez a tipikus esete, amikor név nélkül lehet mindenféle hülyeséget írogatni, vádaskodni, fenyegetőzni...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tükör 2009.12.30. 19:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 16:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
Idézet:
Vivaldi...... De előbb utóbb védekezni kezdenek a helyiek.
Ásóval,kapával,nagyharanggal :D



Idézet:
Vivaldi........ Nekem ne mondják hogy nem a vándorokkal kerül be a nyúlós. Ismerek olyan méhészt aki már öt éve nem vándorol. Új kaptárok, mert öt éve állt át rakodóra, új kiépített keretekkel, és nyáron , de főleg nyár végére, egy két erősebb család mindig fertőzött neki, pedig télen mindig elégeti a fertőzötteket keretekkel együtt. ha rosszul kezelné, vagy ő fertőzne , abban az esetben már teljesen fertőzött lenne az egész állománya. A meglévő fertőzöttséget mindig megszünteti, de az erősebb családok akácon mindig össze szedik a vándorméhészektől


Ezek után biztos vagy abban, hogy a vándorméhészek hozzák a Nyúlost és nem pedig a kollegád terjeszti, és nem jelenti, be pedig törvény írja elő.
Kollegádnak többször volt Nyúlos ez felveti azt, hogy fertőtleníti az eszközöket és télen éget nem akkor, amikor megtalálja ez tudatlanság és nem is jelenti: szabályokat még ti sem tartjátok be ez a szabályozás is jó lenne, ha betartanák nem így van


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 09:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Ebben a beszélgetésben nem szándékozom bekapcsolódni csak tsanyi egy mondatát valóságosan leirnám hogy valami köze is legyen az igazsághoz:
Egy lakhelyileg régebben ideköltözött Nógrádi méhész vándorlásakor első akácra Baranyába ment az ott összeszedett nyúlóst Nógrádon keresztül hazahozta Zalába.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 07:45 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
tsanyi írta:
Vivaldi!
Úgy érzem kevés ismerettel, annál nagyobb indulattal fröcsögsz össze-vissza.
Itt a tél! Meg kéne hallgatni, néhány méhegészségügyi előadást, elolvasni néhány könyvet. Elgondolkodni, megérteni, betartani a szabályokat,( -a jelenlegieket,) utána gondolkodni rajt, hogy lehetne javítani a szabályokon ....

Azért ezt erősnek tartom. Mert szerintem Vivaldi felkészült méhész, csak a nógrádi magánya más látásmódot alakított ki benne. De abban mindenképpen igazat kell adnom tsanyinak, hogy az ilyen magánjellegű akciók nagyon sok kérdést vetnek fel. Miért vállal valaki be egy olyan költséges megoldást, amire ingyenes is kínálkozik. Pl, ha van rejtegetni valója.Nehéz elképzelni azt, hogy mindig csak őt fertőzi be valaki, mást nem. Ha nem is ő a betegség gazdája, akkor egy közelben levő méhészet érintettsége valószínűbb, mint egy vándorméhészeté ( a rendszeres előfordulás miatt). Mindenkinek jobb lenne egy átfogó, teljes körű vizsgálat a helyiek között a környéken,és csak másodsorban a vándoroknál. Mert az innen elvándorlók ugyanúgy terjesztik a kórt. Ebben az olvasatban tényleg csak arról van szó, hogy ide ne jöjjön senki, de mi azért tudjunk menni. Erre mondom én azt, hogy ha vándorlási engedélyt csak negatív eredményű méz spóravizsgálat után kapna a méhész, akkor egészen biztosan minden vándorméhész érdekelt lenne a betegség felderítésben és felszámolásában, így viszont nem az.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.29. 21:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
folytatás.
3 évig szívtunk egy méhésztársunk miatt aki rajokat vásárolt, új kaptárakba telepítette, és minden évben volt közte 2-5 nyúlós. Mivel az állomány kis része volt beteg ezért kétszer csak részlegesen égettek, harmadikra végre mindet... (Bejelentvee, szabályok szerint)
Igaz utána egy Nógrádból ideköltözött ember haza vándorolt akácra , nála teljes megsemmisítés volt.
Vivaldi írta:
.....Ugyanis a legújabb szokás az, hogy már nem is az adott községet zárolják, hanem fognak egy térképet, és egy körzőt, és ezt leszúrják a fertőzött udvarba, és méretarányosan öt Kilométeres kört húznak, ez bizony akárhogy számoljuk, egy hosszban akármerre tíz kilométert jelent. ....

Igen valóban az 5km sugarú kör átmérője 10km! :taps
Ja és a méhek röpkörzete nem közigazgatási határoktól függ, hanem távolságtól.
Nálunk néha 4-5 falú is belekerül, sűrűbben vagyunk. Sok jó ember kis helyen is ...

Vivaldi!
Úgy érzem kevés ismerettel, annál nagyobb indulattal fröcsögsz össze-vissza.
Itt a tél! Meg kéne hallgatni, néhány méhegészségügyi előadást, elolvasni néhány könyvet. Elgondolkodni, megérteni, betartani a szabályokat,( -a jelenlegieket,) utána gondolkodni rajt, hogy lehetne javítani a szabályokon ....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.29. 20:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Vivaldi írta:
deGonosz írta:
Baglyos, engem az zavar, hogy mindenki sír-rí ez ügyben, és mégse történik semmi, mert az adott szabályokat se tartja, tartatja be senki! ;) :(

És ez az állapot az amiről én beszélek, de egyesek nem akarják megérteni. Talán nem is megalapozatlan a gyanúm, hogy nekik ez így jó. Ezért nem akarnak hallani semmilyen szabályozásról. De előbb utóbb védekezni kezdenek a helyiek. Ha eddig nem tették az öregek, majd a fiatalok megvédik a saját érdekeiket. Húsz év alatt, legalább hétszer voltunk zárlat alatt a behurcolt nyúlós miatt, és ebből egy alkalommal volt csak, hogy helyi méhész hozta be. És hány esetben van az utóbbi két három évben, hogy bejelentés nélkül égetnek a méhészek, méhcsaládokat, ha észreveszik hogy előfordul náluk nyúlós. Mert nem akarnak zárlatot, kárt, se maguknak, se más ott élő méhésznek. A kipörgetett mézet is nehezebb eladni zárolt területről, nem is beszélve a vándorlás megtiltása miatti kárról. Nekem ne mondják hogy nem a vándorokkal kerül be a nyúlós. Ismerek olyan méhészt aki már öt éve nem vándorol. Új kaptárok, mert öt éve állt át rakodóra, új kiépített keretekkel, és nyáron , de főleg nyár végére, egy két erősebb család mindig fertőzött neki, pedig télen mindig elégeti a fertőzötteket keretekkel együtt. ha rosszul kezelné, vagy ő fertőzne , abban az esetben már teljesen fertőzött lenne az egész állománya. A meglévő fertőzöttséget mindig megszünteti, de az erősebb családok akácon mindig össze szedik a vándorméhészektől. Mert csak a nagyon erősek fertőzöttek. És nem jelenti, mert nem akar lezároltatni, majdnem ezer családot. Ugyanis a legújabb szokás az, hogy már nem is az adott községet zárolják, hanem fognak egy térképet, és egy körzőt, és ezt leszúrják a fertőzött udvarba, és méretarányosan öt Kilométeres kört húznak, ez bizony akárhogy számoljuk, egy hosszban akármerre tíz kilométert jelent. És van ahol tíz kilométerbe, két falu is bele esik. És ez kinek a kára? Nem a vándoré, mert ő akkor amikor a betegség kiderül, árkon bokron túl van, és nyugodtan írogat a fórumba hülyeségeket.

Vivaldi!
Azért idéztem be a teljes hsz-ed, hogy nyoma maradjon ennek a ..........-nak.
Szigorúbb szabályozást szeretnél miközben minden létező szabályt áthágtok????
Én egy sokkal szigorúbb, tökösebb főállatorvost képzelnék el a környéketekre aki gatyába rázná a méhészeket!
Háztájilag égettek 1-2 családot és azt gondoljátok, hogy minden O.K.???
Nem vándorló cimborád 5 éve tenyésztgeti a nyúlóst, fertőz helybelit és vándort, és őt akarod feltüntetni áldozatként.....? Magadnál vagy?
Idézet:
.... de főleg nyár végére, egy két erősebb család mindig fertőzött neki, pedig télen mindig elégeti a fertőzötteket keretekkel együtt.

Ahelyett, hogy bejelentené ...... Kellenének a szigorúbb szabályok! Az ilyent kéne teljes vagyonelkobzásra és 5 év letöltendő börtönre ítélni.
Egyébként nyár vége és a téli égetés között sikeresen tenyészti a következő évre a spórákat mindenki számára ...
(folytatom!)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.29. 17:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
deGonosz írta:
Baglyos, engem az zavar, hogy mindenki sír-rí ez ügyben, és mégse történik semmi, mert az adott szabályokat se tartja, tartatja be senki! ;) :(

És ez az állapot az amiről én beszélek, de egyesek nem akarják megérteni. Talán nem is megalapozatlan a gyanúm, hogy nekik ez így jó. Ezért nem akarnak hallani semmilyen szabályozásról. De előbb utóbb védekezni kezdenek a helyiek. Ha eddig nem tették az öregek, majd a fiatalok megvédik a saját érdekeiket. Húsz év alatt, legalább hétszer voltunk zárlat alatt a behurcolt nyúlós miatt, és ebből egy alkalommal volt csak, hogy helyi méhész hozta be. És hány esetben van az utóbbi két három évben, hogy bejelentés nélkül égetnek a méhészek, méhcsaládokat, ha észreveszik hogy előfordul náluk nyúlós. Mert nem akarnak zárlatot, kárt, se maguknak, se más ott élő méhésznek. A kipörgetett mézet is nehezebb eladni zárolt területről, nem is beszélve a vándorlás megtiltása miatti kárról. Nekem ne mondják hogy nem a vándorokkal kerül be a nyúlós. Ismerek olyan méhészt aki már öt éve nem vándorol. Új kaptárok, mert öt éve állt át rakodóra, új kiépített keretekkel, és nyáron , de főleg nyár végére, egy két erősebb család mindig fertőzött neki, pedig télen mindig elégeti a fertőzötteket keretekkel együtt. ha rosszul kezelné, vagy ő fertőzne , abban az esetben már teljesen fertőzött lenne az egész állománya. A meglévő fertőzöttséget mindig megszünteti, de az erősebb családok akácon mindig össze szedik a vándorméhészektől. Mert csak a nagyon erősek fertőzöttek. És nem jelenti, mert nem akar lezároltatni, majdnem ezer családot. Ugyanis a legújabb szokás az, hogy már nem is az adott községet zárolják, hanem fognak egy térképet, és egy körzőt, és ezt leszúrják a fertőzött udvarba, és méretarányosan öt Kilométeres kört húznak, ez bizony akárhogy számoljuk, egy hosszban akármerre tíz kilométert jelent. És van ahol tíz kilométerbe, két falu is bele esik. És ez kinek a kára? Nem a vándoré, mert ő akkor amikor a betegség kiderül, árkon bokron túl van, és nyugodtan írogat a fórumba hülyeségeket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.29. 16:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
Baglyos, engem az zavar, hogy mindenki sír-rí ez ügyben, és mégse történik semmi, mert az adott szabályokat se tartja, tartatja be senki! ;) :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.29. 15:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Baglyos írta:
idézet DEGONOSZ (Ezt már többször hallottam Cserényitöl, mégse történik semmi ez ügyben. :twisted: De ugyanez elmondható az összes északi akácosról borsodon át a mátrán keresztül a bakonyig. :twisted: :twisted: ;) )



Én úgy veszem ki az írásodból, hogy nagyon zavar a sok méhész fent a kései akácon, de ezt elmond, hatnák azok, akikhez vándorolnak az első akácra akkor ott is rendet kel tenni nem csak ott, hanem az egész országban Cserényinek ez a kijelentése Nógrádban az északi akácon gyűlik össze az ország szemete. nagyon felbosszantott, persze ha igaz én azt vágom le bel öle, hogy félti az akác ott a sok méhésztől, aki oda vándorol. Mit képzel a méhész, hogy oda meri vinni. Van egy-két méhész, de azért ne általánosságban mondja ezt. Itt is problémák vannak a bejelentkezésekkel meg a rápakolással meg méhegészségügyi kiskönyv meg stb.

Figyelj baglyos, olvastam az írásod. Már nem is válaszolok, minek. Úgy látszik, ez nektek magas, mint a színvaknak a színes TV.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.28. 20:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
idézet DEGONOSZ (Ezt már többször hallottam Cserényitöl, mégse történik semmi ez ügyben. :twisted: De ugyanez elmondható az összes északi akácosról borsodon át a mátrán keresztül a bakonyig. :twisted: :twisted: ;) )



Én úgy veszem ki az írásodból, hogy nagyon zavar a sok méhész fent a kései akácon, de ezt elmond, hatnák azok, akikhez vándorolnak az első akácra akkor ott is rendet kel tenni nem csak ott, hanem az egész országban Cserényinek ez a kijelentése Nógrádban az északi akácon gyűlik össze az ország szemete. nagyon felbosszantott, persze ha igaz én azt vágom le bel öle, hogy félti az akác ott a sok méhésztől, aki oda vándorol. Mit képzel a méhész, hogy oda meri vinni. Van egy-két méhész, de azért ne általánosságban mondja ezt. Itt is problémák vannak a bejelentkezésekkel meg a rápakolással meg méhegészségügyi kiskönyv meg stb.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 23:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
Vivaldi írta:
tsanyi írta:
Vivaldi írta:
.....Nem kis baj van ha, ha ilyenek dicsérnek mint te. Igaz, nem írod meg hogy honnan írogatsz, a képed azért megjegyzem. De tudod mit, ti se segítsetek rajtam ha rátok szorulnék.

Valóban ezt szeretnéd........?
Ez a fórum, mindenki fóruma aki tiszteletben tartja a többiek véleményét.
A "Megjegyeztem a pofádat ....!" stílusú hozzászólások nem igazából építik a közösséget.
Idézet:
.... amikor belekezdtem a fórumozásba, hogy ez a fórum, minden Magyar méhész fóruma. Elnézést, elismerem, kaptam figyelmeztetést már, hogy ez bizony csak egy, alapító tagokból álló, kiválasztott kis csapat fóruma, aki meg nem is nagyon szereti az igazságot, és főleg, ha valaki, nem az ő véleményüket támogatja......

...Biztos vagy benne, hogy a Te igazságod, az abszolút és megfellebbezhetetlen igazság??? Igen kaptál figyelmeztetést, hogy nem "anyázunk" és nem köpködünk, azt hiszem egy (azóta törölt) vitára gondolunk ahol a szorító két különböző sarkában álltunk.
Tudod az az érdekes, hogy én kaptam egy meghívást is egyik topictársunktól egy vándortanyára, aki fullra a Te oldaladon állt. Vele már régen vitatkozunk ....
De mi tudjuk egymásról, hogy mindketten jót akarunk, más-más módon.
Épp ezért nem megsemmisíteni szeretnénk egymást, hanem meggyőzni ....(még akkor is ha hosszú évek alatt sem sikerült közelebb jutni a célhoz....)
Mi inkább egy vitatkozo, néha veszekedő CSAPATOT alkotunk és próbáljuk a közöset keresni ....
Hogy Te mit szeretnél azt neked kell tudni ....
Békés karácsonyt!

Véleményt lehet cserélni, lehet vitatkozni is, nem személyeskedve. Én ezt tettem eddig. De a hobby nagyképűen, szemtelenül beszólt. Ezért írtam amit írtam. Persze ő jól tette szerintetek, ellene nem írogattok semmit. De tudod mit, unom. Ennyit az egész nem ér. Ennyi nagyképű, vitára képtelen, csak a saját érdekeit védő, mást meg sem hallgató, és mások érdekeit semmibe vevő, és a igazságát kizárólagosnak nagy öntudattal hirdető, nem is tudom kinek nevezhető valakikkel, /akinek nem inge ne vegye magára./ teljesen fölösleges vitatkozni. Én hiszem, hogy ezekre soha nem szorulok. Nekem mindenem van, ami a méhészkedéshez szükség van, főleg, ami a legfontosabb lesz a következő években, és mintha a hozzászólásokból is kezdene kiderülni, saját méhészkedésre alkalmas területem, itt északon. Meg tudom oldani a vándorlást is, viszonossági alapon. Sok nagyképű be szólogatóval, remélhetőleg soha nem találkozom, akikkel meg igen, remélem nem várják el tőlem hogy ezek után nagy jóindulattal leszek irántuk. És kijelentem, hogy itt Nógrádban is mindent megteszek azért, hogy ugyanez a helyzet álljon elő mint amivel fenyegetnek Somogy megyében arany veszőre való vándorláskor. Mert meggyőződésem, hogy mi szenvedünk legtöbbet ebben az országban, a behurcolt nyúllós miatti zárlatok miatt. Nem én mondom, hanem Cserényi doktor mondta Salgótarjánban a legutóbbi megyeházán tartott gyűlésen, hogy idézzem egy mondatát, "Nógrádban az északi akácon gyűlik össze az ország szemete." és ha tetszik nektek ha nem, előbb utóbb, az itt méhészkedők érdekében valamit tenni kell.

Ezt már többször hallottam Cserényitöl, mégse történik semmi ez ügyben. :twisted: De ugyanez elmondható az összes északi akácosról borsodon át a mátrán keresztül a bakonyig. :twisted: :twisted: ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 20:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Vivaldi írta:
amatőrök írta:
Tisztelt Vivaldi méhész társ!
Somogyországban nem fenyegetnek senkit ha ide vándorol. Csupán ellenőrzik a méh állományt /nyúlós, atka,/Kezelésekről a méhegészségügyi kiskönyvvet, valamint a szabályos bejelentkezést. Ha ezt mindenhol megteszik akkor kiszűrhető a szabálytalan vándorlás és csökkenthető a fertőzés.EZ A CÉL!

Hidd el hogy van akiknek ez fenyegetés, mi sem akarunk semmi törvénytelen eszközzel élni. Mint a szolidágón valahol arra felétek, ahol kitették a bérelt terület táblát, ezt nem nálunk találták ki.

Eddig nem akartam beleszólni eme parttalan vitába,DE Aki nem ismeri a pontos körülményeket az ne tegyen utalásokat hallomás alapján.Vagy talán az eddigi hozzászólásaid is hallomás alapján íródtak?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 19:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
amatőrök írta:
Tisztelt Vivaldi méhész társ!
Somogyországban nem fenyegetnek senkit ha ide vándorol. Csupán ellenőrzik a méh állományt /nyúlós, atka,/Kezelésekről a méhegészségügyi kiskönyvvet, valamint a szabályos bejelentkezést. Ha ezt mindenhol megteszik akkor kiszűrhető a szabálytalan vándorlás és csökkenthető a fertőzés.EZ A CÉL!

Hidd el hogy van akiknek ez fenyegetés, mi sem akarunk semmi törvénytelen eszközzel élni. Mint a szolidágón valahol arra felétek, ahol kitették a bérelt terület táblát, ezt nem nálunk találták ki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 18:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Nekünk viszont csak egy 70/2003-unk van. Amit illene már minden méhésznek kívűlről fújni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 18:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
tsanyi írta:
Jogszabály száma ....?
cerana írta:
Szerintem nincs szó új jogszabályról, hanem a 70/2003-ban szereplő paragrafusokra hivatkozott .....

Kollégák!

A jogszabályoknak nemcsak számuk van, hanem kibocsátójuk is. Ezért jelölésük elengedhetetlen eleme a kibocsátó feltűntetése is. Törvény esetén a "törvény" szó, vagy "tv." rövidítés.
Rendelet esetén a rendelet kiadására jogosult nevének rövidítése és a kiadás dátuma. Például a Cerana által említett jogszabály pontos jelölése a következő: 70/2003. (VI. 27.) FVM rendelet.

Mivel hatályos jogrendszerünk kb. 80 különböző "szerv" rendeletét tartalmazza, a 70/2003-as szám valószínűleg jópár rendelet jelölésének lehet eleme.....

Bízom benne, hogy nem tűnt "akadékoskodásnak" az észrevételem, de a "szabál az szabál". :!:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 17:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Szerintem nincs szó új jogszabályról, hanem a 70/2003-ban szereplő paragrafusokra hivatkozott a somogyi á.o. Ezek a következők :
(3) A vándoroltatás befejezése után a méhész köteles a hazatelepülését a hatósági állatorvosnál és a jegyzőnél hetvenkettő órán belül bejelenteni
10. § (1) A kerületi főállatorvos köteles a működési területén letelepedett vándorméhészetek szúrópróbaszerű - a hatósági állatorvos által lefolytatott - ellenőrzését a települési önkormányzat, fővárosban a kerületi önkormányzat jegyzőjénél vezetett nyilvántartás alapján megszervezni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 16:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Tisztelt Vivaldi méhész társ!
Somogyországban nem fenyegetnek senkit ha ide vándorol. Csupán ellenőrzik a méh állományt /nyúlós, atka,/Kezelésekről a méhegészségügyi kiskönyvvet, valamint a szabályos bejelentkezést. Ha ezt mindenhol megteszik akkor kiszűrhető a szabálytalan vándorlás és csökkenthető a fertőzés.EZ A CÉL!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 15:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
tsanyi írta:
Vivaldi írta:
.....Nem kis baj van ha, ha ilyenek dicsérnek mint te. Igaz, nem írod meg hogy honnan írogatsz, a képed azért megjegyzem. De tudod mit, ti se segítsetek rajtam ha rátok szorulnék.

Valóban ezt szeretnéd........?
Ez a fórum, mindenki fóruma aki tiszteletben tartja a többiek véleményét.
A "Megjegyeztem a pofádat ....!" stílusú hozzászólások nem igazából építik a közösséget.
Idézet:
.... amikor belekezdtem a fórumozásba, hogy ez a fórum, minden Magyar méhész fóruma. Elnézést, elismerem, kaptam figyelmeztetést már, hogy ez bizony csak egy, alapító tagokból álló, kiválasztott kis csapat fóruma, aki meg nem is nagyon szereti az igazságot, és főleg, ha valaki, nem az ő véleményüket támogatja......

...Biztos vagy benne, hogy a Te igazságod, az abszolút és megfellebbezhetetlen igazság??? Igen kaptál figyelmeztetést, hogy nem "anyázunk" és nem köpködünk, azt hiszem egy (azóta törölt) vitára gondolunk ahol a szorító két különböző sarkában álltunk.
Tudod az az érdekes, hogy én kaptam egy meghívást is egyik topictársunktól egy vándortanyára, aki fullra a Te oldaladon állt. Vele már régen vitatkozunk ....
De mi tudjuk egymásról, hogy mindketten jót akarunk, más-más módon.
Épp ezért nem megsemmisíteni szeretnénk egymást, hanem meggyőzni ....(még akkor is ha hosszú évek alatt sem sikerült közelebb jutni a célhoz....)
Mi inkább egy vitatkozo, néha veszekedő CSAPATOT alkotunk és próbáljuk a közöset keresni ....
Hogy Te mit szeretnél azt neked kell tudni ....
Békés karácsonyt!

Véleményt lehet cserélni, lehet vitatkozni is, nem személyeskedve. Én ezt tettem eddig. De a hobby nagyképűen, szemtelenül beszólt. Ezért írtam amit írtam. Persze ő jól tette szerintetek, ellene nem írogattok semmit. De tudod mit, unom. Ennyit az egész nem ér. Ennyi nagyképű, vitára képtelen, csak a saját érdekeit védő, mást meg sem hallgató, és mások érdekeit semmibe vevő, és a igazságát kizárólagosnak nagy öntudattal hirdető, nem is tudom kinek nevezhető valakikkel, /akinek nem inge ne vegye magára./ teljesen fölösleges vitatkozni. Én hiszem, hogy ezekre soha nem szorulok. Nekem mindenem van, ami a méhészkedéshez szükség van, főleg, ami a legfontosabb lesz a következő években, és mintha a hozzászólásokból is kezdene kiderülni, saját méhészkedésre alkalmas területem, itt északon. Meg tudom oldani a vándorlást is, viszonossági alapon. Sok nagyképű be szólogatóval, remélhetőleg soha nem találkozom, akikkel meg igen, remélem nem várják el tőlem hogy ezek után nagy jóindulattal leszek irántuk. És kijelentem, hogy itt Nógrádban is mindent megteszek azért, hogy ugyanez a helyzet álljon elő mint amivel fenyegetnek Somogy megyében arany veszőre való vándorláskor. Mert meggyőződésem, hogy mi szenvedünk legtöbbet ebben az országban, a behurcolt nyúllós miatti zárlatok miatt. Nem én mondom, hanem Cserényi doktor mondta Salgótarjánban a legutóbbi megyeházán tartott gyűlésen, hogy idézzem egy mondatát, "Nógrádban az északi akácon gyűlik össze az ország szemete." és ha tetszik nektek ha nem, előbb utóbb, az itt méhészkedők érdekében valamit tenni kell.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 14:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Miután több helyre vándorlok így már előre lebeszélem a tulajokkal a helyet és megkérem az engedélyt tőlük.Viszont érdekes történeteket mesél egyik másik a területén felbukkanó és letelepülő méhészekről akiket győznek elzavarni.Tehát biztos,hogy sokan messszemenőkig szarnak a szabályokra.És ezekután elég nehéz meggyőzni egy tulajt arról,hogy vannak tisztességes emberek és neki is jó lesz az együttműködésünk.
Viszont amíg tisztességesen megegyezek mindenkivel és lejelentem magam mindenhol addig teljesen felesleges még plussz marhaságokat bevezetni.Nem tudom mellesleg elképzelni,hogy mivel is kéne kezelnem a méheimet és,hogy kéne ezt dokumentálnom.Arról nem beszélve,hogy a papír sokmindent eltűr azt írnék rá amit akarok.
De amíg lefoglalok egy területet és veszem a fáradságot,hogy megegyezek a tulajjal addig más nem is fog odatelepülni abban bárki biztos lehet. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 12:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
tsanyi írta:
amatőrök írta:
Tisztelt kollégák!
A vándorlással kapcsolatba vannak új jogszabályok! A hatósági állatorvos tartott előadást és azon hangzott el: hogy a vándorlást nem csak az önkormányzatoknál,hanem a hatósági állatorvosnál is be kell jelenteni.......

Jogszabály száma ....?
Megint egy idétlen jogszabály????? Már megint.......
Bármelyik megküldhetné a másiknak a bejelentkezést elektronikus úton, de az túl logikus lenne.Éljen az egy ablakos ügyintézés ............

Lássuk a jogszabályt! A http://www.magyarorszag.hu semmi ilyen jogszabályt sem listáz! ( keresőszavak:méh, méhcsalád, méhész)

Szerencsés lenne, jogszabályra való hivatkozás esetén, annak pontos jelölését megadni. Nyilvánvaló Amatőrök jószándéka, azonban jelölés nélkül körülményes utánanézni. Pontosabban felesleges időtöltés, keresés.

Valószínűleg szaklapunk közölni fogja az említett jogszabály változásokat -ha vannak ilyenek- és így az érintettek tájékozódhatnak. Ebben az esetben legalább lesz az említett lapnak témája és nem a roma integrációról kell olvasnom egy olyan kiadványban, amelyet méhész szaklapként vásárolok meg.
A társadalmi integritásról érdeklődve olvasok társadalomtudományi kiadványokban. Azonban, ha valaki azért jelentette meg a Méhészetben a hivatkozott cikket, mert állami támogatással kívánnak az amúgy is túltelített méhészeti ágazatba munkanélküli társadalmi rétegeket beépíteni, az vagy azok " kapitális baromságot" forgatnak a fejükben.
Vagy pontosan tudják, hogy mit csinálnak és pályázati rendszeren keresztül, újabb százmilliókat szeretnének ellopni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 21:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
amatőrök írta:
Tisztelt kollégák!
A vándorlással kapcsolatba vannak új jogszabályok! A hatósági állatorvos tartott előadást és azon hangzott el: hogy a vándorlást nem csak az önkormányzatoknál,hanem a hatósági állatorvosnál is be kell jelenteni.......

Jogszabály száma ....?
Megint egy idétlen jogszabály????? Már megint.......
Bármelyik megküldhetné a másiknak a bejelentkezést elektronikus úton, de az túl logikus lenne.Éljen az egy ablakos ügyintézés ............
amatőrök írta:
Azonkívül ha valaki szabálytalanul vándorol,vagy kezeletlenek a családjai és a szomszéd méhészet bejelentést tesz , a hatósági állatorvos elrendelheti a méhcsaládok kártalanítás nélküli elégetését.Akik aranyvesszőre vándorolnak Somogyországba ,készüljenek fel a szigorú ellenőrzésekre és ha valami nincs rendbe a kényszerégetésre.Úi:itt volt az útobbí évek legnagyobb méhbetegsége a szabálytalan vándorlás miatt.

Mit jelent a "kezeletlenek"??? Nincs semmiféle kötelezően előírt kezelés!

Lássuk a jogszabályt! A www.magyarorszag.hu semmi ilyen jogszabályt sem listáz! ( keresőszavak:méh, méhcsalád, méhész)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 20:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Vivaldi írta:
.....Nem kis baj van ha, ha ilyenek dicsérnek mint te. Igaz, nem írod meg hogy honnan írogatsz, a képed azért megjegyzem. De tudod mit, ti se segítsetek rajtam ha rátok szorulnék.

Valóban ezt szeretnéd........?
Ez a fórum, mindenki fóruma aki tiszteletben tartja a többiek véleményét.
A "Megjegyeztem a pofádat ....!" stílusú hozzászólások nem igazából építik a közösséget.
Idézet:
.... amikor belekezdtem a fórumozásba, hogy ez a fórum, minden Magyar méhész fóruma. Elnézést, elismerem, kaptam figyelmeztetést már, hogy ez bizony csak egy, alapító tagokból álló, kiválasztott kis csapat fóruma, aki meg nem is nagyon szereti az igazságot, és főleg, ha valaki, nem az ő véleményüket támogatja......

...Biztos vagy benne, hogy a Te igazságod, az abszolút és megfellebbezhetetlen igazság??? Igen kaptál figyelmeztetést, hogy nem "anyázunk" és nem köpködünk, azt hiszem egy (azóta törölt) vitára gondolunk ahol a szorító két különböző sarkában álltunk.
Tudod az az érdekes, hogy én kaptam egy meghívást is egyik topictársunktól egy vándortanyára, aki fullra a Te oldaladon állt. Vele már régen vitatkozunk ....
De mi tudjuk egymásról, hogy mindketten jót akarunk, más-más módon.
Épp ezért nem megsemmisíteni szeretnénk egymást, hanem meggyőzni ....(még akkor is ha hosszú évek alatt sem sikerült közelebb jutni a célhoz....)
Mi inkább egy vitatkozo, néha veszekedő CSAPATOT alkotunk és próbáljuk a közöset keresni ....
Hogy Te mit szeretnél azt neked kell tudni ....
Békés karácsonyt!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 20:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
ez biztató, hogy végre egy komolyabb szabályozás realizálódhat. Reméljük nem csak a bürokrácia nő, hanem a biztonság is.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 20:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Tisztelt kollégák!
A vándorlással kapcsolatba vannak új jogszabályok! A hatósági állatorvos tartott előadást és azon hangzott el: hogy a vándorlást nem csak az önkormányzatoknál,hanem a hatósági állatorvosnál is be kell jelenteni.Azonkívül ha valaki szabálytalanul vándorol,vagy kezeletlenek a családjai és a szomszéd méhészet bejelentést tesz , a hatósági állatorvos elrendelheti a méhcsaládok kártalanítás nélküli elégetését.Akik aranyvesszőre vándorolnak Somogyországba ,készüljenek fel a szigorú ellenőrzésekre és ha valami nincs rendbe a kényszerégetésre.Úi:itt volt az útobbí évek legnagyobb méhbetegsége a szabálytalan vándorlás miatt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 968 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.