Pontos idő: 2024.03.28. 17:28

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 968 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 22:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Jééééézus körme!

:ut

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 22:11 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Na itt van Sanyi!

Ez a hányinger....

Jogászkodni a jó magyar törvényeinkkel, mikor tudatosan ellopjuk (elcsaljuk) a más raját!


Zsolti!!!
Keeeeeeeeeezdőőőőőőődik!!!! :merg

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 22:01 
idézet:
A tilosban talált állatot a föld használója mindaddig visszatarthatja, amíg kárát az állat tulajdonosa meg nem téríti. - 105. § - A szomszédnak csak visszatartásra van joga, de nincs joga az állatot zálogtárgyként felhasználni és abból kárkövetelését kielégíteni. Az állatot, amíg nála van köteles gondozni táplálékkal ellátni. Az ezzel kapocslatos költségeket a tulajdonostól követelheti. Ha méltányos határidőn belül az állat tulajdonosa nem téríti meg a kárt, a szomszéd az állatot értékesítheti vagy felhasználhatja. Kivételes eset a kirepült méhraj, amit ha a tulajdonos két napon belül nem fog be, azon birtokbavétellel bárki tulajdonjogot szerez. - Ptké. 21. §


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 21:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Istenem!
Ne adj már ilyen tippeket Sanyi... :roll:

De ha már ennyire éber vagy!
Azt észre vetted, hogy egy magunk közül már többször kiutált ember, ki tudja hányadik nick néven, már megint itt írogat???
Közben úgy tesz, mintha nem is ő volna az! Azt hiszi nem ismerjük meg, vagy mi a manó???
Vajon mi késztet ilyesmire embereket?? (azért írom többes számban, mert más fórumon is vannak ilyenek, mondjuk a motoros cimbiknél, rögtön repül mindig)
Erről mi a vélemény Advocatus???

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Márna!
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 21:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
tsanyi írta:
:re :re Nem is tűnne olyan ostoba ötletnek csalikaptárakat kihelyezni azokon a határszakaszokon ahol a szomszédos ország kezeli a nyúlóst .....(Nem éget)


Persze kérdés mi a cél ezzel?

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: márna
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 21:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
cerana írta:
A novemberi Méhészet utolsó apróhirdetése akkor valószínű, hogy az előbb említett kollegára vonatkozik ? Vagy többen is vannak ?


Úgy tudom hogy nem egy ember jelentkezett már....

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 21:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Váltó írta:
márna írta:
Ha tilos, akkor miért is van sok és nagyon nagy méhállomány a határ 10 km-es sávjában és miért lehet mégis?


A raj befogás tilos nem a méhészkedés! Tudtommal máshol is van bőven ennyi méhcsalád a felkapott helyeken!

Most felmerült megint egy hát nem tudom minek nevezzem legyen nagy méhtzartó aki most akar itt nálunk rengeteg konténerrel méhészkedni, lové most van bőven, eszközök készülnek, családokat tudtommal már vásárol, de ki fogja itt tartani a frontot tavasszal azt nem tudom. Ő nem, állítólag felfogadot pár 30 családos méhészt, hát nagy kétségeim vannak ez ügyben és legjobban az a baj hogy itt nálunk tervezi tartani őket....

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: márna
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 21:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
No márna! Ha felkeltenek morc vagyok........
Valóban ezek az üres dobozok okozták a körzetedben a legnagyobb eü. problémát???

Á! Gondom semmi, csak épp a dobozok gazdája dézsmálja a környéken a méheket és nem csak a NAGY testvér méheit! A Horváth Jani kérdezte hogy enyém-e a falu végén a méhészet. Nos azon a helyen a tulaj a méhészet hátsó kertszomszédja, ott lakik. Feltünt hogy egy fehér Niva többször beáll a portára (régi pici ház kerítés nincs és szélső ház). Egyszerr épp látja hogy Niva be, méhészünk futás át a kerten Niva nagy gázzal kifelé és spuri! Egyszóval van közös pont! Ez az emberke nem csak a BB méhészeteit rakja körbe, hanem biz tizen méhész telephelyeit.

A helyzet tényleg szuper! A valahol tárolt BB lopott kaptárjait 3 falu hordáskörzetébe borította le. Nem sok gond volt, igaz a mézes lépek a kirágott molyos lépek meg a kelő fiasok miatt hatalmas rablás alakult ki. Hogy eddig hol tárolódtak a keretek ki tudja (körzetben most összel 3 helyen is nyúlós volt) és persze atka ügyben sem igazán szép a dolog. Vizsgálatra sok idő nem volt, ha még nem láttál ilyen rablást (50 fiók volt kidobálva) ne is láss, de mivel ugye rendőrség kiszáll, fénykép nyomrögzít stb.. reggel 9 re végeztek (méhészruhát kaptak tölünk) de sajna mindenkinek magyarázkodni kell aztán nagy gödör de gyorsan.

Rá 2 napra ujabb ilyen fiók tornyok, igaz ezek már le lettek rabolva, de tipikusan látszik az utánfutó nyoma és persze teljesen véletlen ez egyik ilyen illegális méhészettől 40 méterre..... Ujból rendőrség magyarázkodás (megyehatár másik fele ) ismeretlen nyomozók. Pár nappal ezek előtt Drávafokon ujabb hely (lopási kisérlet pár családot sikerült neki csak megzavarták) és persze nyomrögzítés másik nyomozóval, duma hegyek.......

A "lopó kaptárak" tulajdonosa nyáron 23 órái barcson volt nyomozóknál, és még aznap este ujabb lopás.... (Pont annyi család emennyi másnap megjelenik a telephelyén...).

Tényleg igazad van, mit számítanak nekem ezek a kaptárak és tulajdonosa, minden rendben van felénk. :merg


Akkor nagyon jó a helyzet felétek!
Hát erre most mit mondjak.... :re


Főleg ha figyelembe vesszük, hogy az ország legnagyobb méhészete is ott volt. Tízen-valahány-ezer családdal. Úgy csiripelték a verebek, hogy ez a bizonyos ismerősünk az Ő rajaikat igyekezett volna befogni.
Én a környékünkön a BB családszámot tudom (nem mondhatom), de hidd el 3000-nél nincsen több! Igen valószinű arra számított hogy azt a szisztémát folytatják, amit akkor csináltak amikor náluk dolgozott és sok raj volt. De ők se hülyék, és már "megtanultak..." (ezért kitől mit kapok :D ) méhészkedni.

Egyet sem sikerült! Na ezt honnan tudod? Talán csak nem te vitted el? DE nem a kaptárakon múlott, bár lehet hogy itt-ott azért csak bement egy raj, mivel sok méhésznek volt idén raja erre felé tavasszal tudomásom szerint!


Tudod :D Advocatus Diaboli! Emiatt szeretném megkérdezni buzgóságodban mennyire játszott szerepet kiszolgálni a legnagyobbat????

Fasza volt az idei évem ez ügyben! 2 naponta rendőrség és ki tudja hogy a csatorna partiból az én méheim és persze a 3 falu méhei mit hoztak haza?!

Csodálkozol, hogy sem az állategészségügy sem a rendőrség nem sietett a segítségedre. Lehet, hogy nem akartak hülyét csinálni magukból! Egy ügyvédbojtár is kimagyarázta volna a helyzetet ....üres dobozokról volt szó, amelyekben sosem voltak méhek. Egyetlen család méh sem volt az övé a környéken. Így az állategészségügyi bírság .........

Beszéltem pár rendőrrel és nem mondom hogy nem voltak segítő készek! Attól hogy jelenleg még nincs per és bizonyíték (ez így nem igaz mert folyamatban van és több helyen nagyon úgy tünik hogy bizonyítva van!), nem jelenti hogy nincs is!

Igen az MGSZH ban csalódtam, megértem hogy nem szivesen másznak bele dolgokba de ezen még dolgozom. És ugye nem a bírság a lényeg, henem ha 2 nappal később szed(ed)di össze már nem lett volna mit a területemen.

Hivatkozol 70/2003 FVM rendeletre. Hibásan!
Rajt befogni határ közelében szabad! Mindössze meg kell semmisíteni. :lol:
Észlelője vagy befogója.. Ha látsz rajt, szólsz a Jegyzőnek, aki szól az Állategészségügynek és leölés! Te nem foghatod be itt!!! Ja a befogója ugye: más állatát befogni tilos! (Itt a lopás ugye!!!)

Ezt nem árt tisztázni!
Más méhraját befogni akkor szabad ugye ha ő lemondott róla (2 nap (ptké 22§)) és akkor birtokbavétellel (raj kiszáll fára tulaj ott látja illetve láthatja de nem akarja befogni pedig megtehetné).
De ha te kiteszel egy ilyen "lopó" kaptárt (nyitott kijáró+feromon) akkor amikor beszáll hozzád a raj akkor te akadályozod a tulajt hogy 2 napon belül befogja és tulajdont szerzel ugye rajta egyből (eldugod) akkor lopás (raj beszáll hozzád mivel mindent megtettél ezért, és itt a tulaj ha keresi se találja meg ezért nem szerzel birtokbavétellel tulajdonjogot hanem lopsz).
Persze itt igaz hogy megvalósul a lopás de az eredeti tulajnak kellene bizonyítania hogy pont ez a raj egyértelműen az övé....... és ugye ezt szeretné kihasználni...


De mivel rajt nem fogott be ....... csak szeretett volna...
Ezt nem lehet tudni hogy mit fogott be és itt ez is a lényeg! Teljesen elhanyagolt, őszre már benőtte sok helyen a gaz, és honnan tudható mi van benne?

Ébernek tűnök....? Hát legalább a biztos dolgokba jussunk közös nevezőre (rajbefogás...) :D .

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Márna!
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 20:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:re :re Nem is tűnne olyan ostoba ötletnek csalikaptárakat kihelyezni azokon a határszakaszokon ahol a szomszédos ország kezeli a nyúlóst .....(Nem éget)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 20:18 
márna írta:
Nyúlós ügyben eddig egy esetben feltételezem
És biztos nem tavaly kezdted, és ez is csak feltételezés. Sajnálok minden méhcsaládot ami elpusztul.
márna írta:
Itt önmagában is illegális a méhészet, de mivel nem kezelt bármi bemehet és ugye onnan akkor ki is, akár szép lassan hosszú ideig!
Ha tilos, akkor miért is van sok és nagyon nagy méhállomány a határ 10 km-es sávjában és miért lehet mégis?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: márna
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 20:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
márna írta:
...... üres kaptárt csak úgy szabad tárolni , hogy méhek ne juthassanak be!!! Kijáró zárva itt meg nincs is csak egy hosszú nyilás (70/2003 fvm!!!) és szerintem simán méhészet az ilyen telep még akkor is ha nincs bent ebben a pillanarban méh.

Plussz a határ meletti 10 km belül eleve tilos idegen rajt befogni: nyitott kaptár + ferromon kapszula!.....

No márna! Ha felkeltenek morc vagyok........
Valóban ezek az üres dobozok okozták a körzetedben a legnagyobb eü. problémát???
Akkor nagyon jó a helyzet felétek! Főleg ha figyelembe vesszük, hogy az ország legnagyobb méhészete is ott volt. Tízen-valahány-ezer családdal. Úgy csiripelték a verebek, hogy ez a bizonyos ismerősünk az Ő rajaikat igyekezett volna befogni. Egyet sem sikerült!
Tudod :D Advocatus Diaboli! Emiatt szeretném megkérdezni buzgóságodban mennyire játszott szerepet kiszolgálni a legnagyobbat????
Csodálkozol, hogy sem az állategészségügy sem a rendőrség nem sietett a segítségedre. Lehet, hogy nem akartak hülyét csinálni magukból! Egy ügyvédbojtár is kimagyarázta volna a helyzetet ....üres dobozokról volt szó, amelyekben sosem voltak méhek. Egyetlen család méh sem volt az övé a környéken. Így az állategészségügyi bírság .........
Hivatkozol 70/2003 FVM rendeletre. Hibásan!
Rajt befogni határ közelében szabad! Mindössze meg kell semmisíteni. :lol:
De mivel rajt nem fogott be ....... csak szeretett volna...
Van egy mondás : ..Ha minden kívánság azonnal teljesülne akkor az utca tele lenne halott emberekkel és terhes nőkkel ....... :lol:
A vágyakat még nem büntetik???
Ébernek tűnök....?

_________________
advocatus diaboli


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tsanyi 2009.11.19. 20:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: márna
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 20:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
A novemberi Méhészet utolsó apróhirdetése akkor valószínű, hogy az előbb említett kollegára vonatkozik ? Vagy többen is vannak ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 19:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
fenyob írta:
Ezektől a történetektől az embernek az életkedve is elmegy.... :re
Már bánom, hogy végigolvastam a hsz-eket, mert most akartam vacsorázni.. Szomorú a helyzet!


Igen. Én most el is megyek vacsizni, de én sem örülök neki.

Nem jó dolog mások méhészetét égetni (sajna többször kelett már) és ugye ha hívnak megyek segíteni kollégáknak (nem jó ha május 1-én egy szarul kezelt tönkrement méhészetet kell mintázni, de megy az ember és segít).

Na kaja.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 19:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Váltó írta:
márna írta:
Plussz a határ melletti 10 km belül eleve tilos idegen rajt befogni
Ebben teljesen igazad van. Ez jogszabályi tilalom.
márna írta:
Szerinted semmilyen veszély nincs? Bárhonnan beköltözhet raj, akár atkával, nyúlóssal
A méhegészségügyis munkád során hány nyúlósos vagy súlyosan elatkásodott állományt találtál és ebből hány esetben okozta a idegenből jött befogott raj az állományban található betegséget? Mert én nem tudok rá példát. A Méhegészségügyi ismeretek c. sorozat 4. kötete itt van az orrom előtt és az átfertőződésről elég részletesen írnak, de itt se a rajokat emlegetik elsődleges fertőzésterjesztő forrásként.
márna írta:
igen az ellopott családokat simán más keretre átrázták
Miért cipelték el a kaptárokat, ha csak a méhtömegekre volt szükségük? Ez iszonyatos barbárság.


Nyúlós ügyben eddig egy esetben feltételezem, hogy az egyik befogott rajjal szedte össze a kolléga (kezdő méhész 10 családos ebből 6-ot kapott általam ismert helyről és méhésztől (ott nem jelentkezett megnéztük) a másik 4 család raj helyben befogva (tipp van hogy honnan de ugye ez csak tipp és pláne más területe).

Egyébként ahogy a nagykönyvben megírva tip topp volt csak épp nyár végén már vittük a szalonnát...

Nem kell hogy a raj beteg legyen, elég ha új helyen ("rakodókas") megtelepszik a család és nincsen kezelve 1 évig. Nem gondolod hogy egy melette lévő jó kondiban lévő család nem kezdi ki és viszi az atkát, hiszen magára van hagyva és nem olyan hires a területünk a nyári sok kilós hordásokról!

Itt önmagában is illegális a méhészet, de mivel nem kezelt bármi be mehet és ugye onnan akkor ki is, akár szép lassan hosszú ideig!

Ember! Igenis fel kell ismerni hogy az ilyen méhészetek komoly egészségügyi kockázattal bírnak!

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 19:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Ezektől a történetektől az embernek az életkedve is elmegy.... :re
Már bánom, hogy végigolvastam a hsz-eket, mert most akartam vacsorázni.. Szomorú a helyzet!

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: márna
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 19:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
zsolti írta:
nabisadmin írta:
Váltó írta:
És mit tettél amikor bedurvultál?


Arra biztos emlékeznél. :shock:


:taps :merg



A dolgok rendje hogy el legyenek intézve. Vagy így vagy úgy! :D

Jelesül a következő alkalommal, mondjuk tavasszal nem hiszem hogy amint észrevesszük a kollégát ill. kaptárjait itt lessz méhészete, kaptárja sokáig. Függetlenül attól, hogy esetleg bejelentkezik (sok embernek okozott komoly gondot és hát nem mindenki akarja kivárni a szabálos utat, tőlük én is csak az év végéig kaptam ugymond haladékot.). Igen mert a dolgok másik fele is igaz, azaz ha egyfelöl nem egyszerü lépni hivatalból, akkor ellene pláne nem és akkor már neki kell(ene) majd mindent bizonyítani.

Nem feltételezem, hogy Drávatamási-Sumony-Sellye terület felé mégegyszer próbálkozik, itt kitelt a becsülete.

Igaz megértem, sok előleget vett fel kis családokra, és hát a Csuha féle rajbefogó nem müködött kellőképpen és ezért ugye követelték tőle a pénzt (sokan még most se tudják hogy mi a helyzet de lassan rájönnek: se lové se méh). Gondolom ezért kezdte dézsmálni más méhészetét elfelejtve teljesen a telepeit. :merg

Remélem olvassa és ha mást nem értem el, akkor legalább erre a környékre nem telepszik jövőre. Igen mindent tudunk róla, a volt HÖR kollégák, ismerős Rendörök, és a környék összes benzinkutasa is figyeli a kocsijait mozgását az én területemen. Ez ma a kötelező ovintézkedés sajnos.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 19:38 
márna írta:
Plussz a határ melletti 10 km belül eleve tilos idegen rajt befogni
Ebben teljesen igazad van. Ez jogszabályi tilalom.
márna írta:
Szerinted semmilyen veszély nincs? Bárhonnan beköltözhet raj, akár atkával, nyúlóssal
A méhegészségügyis munkád során hány nyúlósos vagy súlyosan elatkásodott állományt találtál és ebből hány esetben okozta a idegenből jött befogott raj az állományban található betegséget? Mert én nem tudok rá példát. A Méhegészségügyi ismeretek c. sorozat 4. kötete itt van az orrom előtt és az átfertőződésről elég részletesen írnak, de itt se a rajokat emlegetik elsődleges fertőzésterjesztő forrásként.
márna írta:
igen az ellopott családokat simán más keretre átrázták
Miért cipelték el a kaptárokat, ha csak a méhtömegekre volt szükségük? Ez iszonyatos barbárság.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: márna
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 19:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
nabisadmin írta:
Váltó írta:
És mit tettél amikor bedurvultál?


Arra biztos emlékeznél. :shock:


:taps :merg

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: plebanos
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 19:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Az 1300 még szerénynek számít, igaz azt már nagyon sokan célozzák. Én egy 10000-es épülő méhészetről hallottam.Pedig én átellenben lakom veled az országban. Nyilván azért nem eszik olyan forrón a kását, mert ha ezek még légvárra is épülnek, a környezetük akkor is jócskán meg tudja sínyleni (lopások,atka, nyúlós, leterheltség). És furcsa lesz amit mondok : ez is a magas mézár következménye !
Én húsz évvel ezelőtt nagyon komolyan hittem abban, hogy saját méhlegelők telepítésével (facélia, lózsálya, fehér szamárkenyér magokat gyűjtöttem, vetettem) virágzó gazdaságot lehet felépíteni. De mielőtt komolyabb potenciál lett volna belőle, hamar rájöttem, hogy szabályozás nélkül egy ilyen program működésképtelen. Végképp pedig akkor tettem le róla, amikor láttam, hogy egy ilyen szabályozás megvalósíthatatlan.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cerana 2009.11.19. 19:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: márna
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 18:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Idézet:
Jut eszembe: ott azon a tájon nagyon jelentős (több millió forint értékű) méhlopások is voltak ebben az évben és a tolvaj(ok) ráadásul az ellopott méhállományt mégcsak nem is hasznosította(ták), hanem egyszerűen kirázta(ták) és tönkretette(ték)? Ki volt az? Nem tudod véletlenül? Ha ezt tudnád, azzal valóban sokat tudnál segíteni. Ha valóban annyi méhegészségügyis lenne, mint amennyi kellene, akkor ilyen rosszindulatú primitív kártételek nem történhetnének súlyos következmények nélkül.

A meg nem született csikó hátára hogyan lehet felülni? Üres műlépes feromonos csapdák semmilyen méhegészségügyi veszélyt nem hordoznak és mivel nem méhcsaládok, ezért bejelentési kötelezettség sincs rá.


Na sorban.
A méhészet (kaptár és lépek) már méhészet pláne ha akár egy raj is van bent.
Hogy van-e bent raj vagy nincs ki mondja meg, monitoring vizsgálat nem lehetett (nincs tulaj nincs bejelentkezve) pláne üres kaptárt csak úgy szabad tárolni , hogy méhek ne juthassanak be!!! Kijáró zárva itt meg nincs is csak egy hosszú nyilás (70/2003 fvm!!!) és szerintem simán méhészet az ilyen telep még akkor is ha nincs bent ebben a pillanarban méh.

Plussz a határ meletti 10 km belül eleve tilos idegen rajt befogni: nyitott kaptár + ferromon kapszula!
Szerinted semmilyen veszély nincs? Bárhonnan beköltözhet raj, nem csak külföldröl (ezért a 10 km szabály egyébb betegségek miatt) és itt már méhcsalád lessz, akár atkával, nyúlóssal és mivel itt a tulaj sem járt hónapokig, ki mondja meg hogy mennyiben van család, és milyen betegség!

Nevetséges hogy úgy látod semmilyen veszélyt nem hordoz magában!!!! :merg

Egyébként az itteni lopásokról igencsak sokat sejtünk-tudunk (mert tudjuk ki név cím milyen kocsik vannak utánfutó mindent!) van pár család amit rábizonyítottunk, illetve rendörségi ügy folyamatban pár család bizonyítva. Az illető számlájára cca 110 család van írva de eddig alig 10-pár család bízonyított illetve folyamatban az eljárás.
Tönkretették: igen az elopott családokat simán más keretre átrázták (műlépre semmi kaja!), mivel kis családokat szeretett volna az illető árulni országosan. A megmaradt fiókok keretek valahol tárolódtak, és ilyen (lerabolt- félig meglévő) telepek közül borított az illető a csatorna partra mellénk.

Amikor azt mondtam hogy szép ez az ország és fel kellene ébredni az álmodozászból, akkor arra céloztam hogy én egész nyáron ilyen ügyekben járkáltam és nemigen jutottam elöbbre, pedig én is hiszem a szépet.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 18:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Nem vagyunk indulatoktól mentesek, de legalább beszélünk egy a "jövő" szempontjából döntő dologról. Sokan nekem rontottatok, amikor az első hsz írtam ezzel kapcsolatban- a szabályozásról és igazat is adtam nektek, mert sok tekintetben félreérthető volt. A minap azonban újra egy "ifjú Agrár" vadi új méhészeti telepén jártam, most lett kész a 6 új 72 családos konténer (apu fizette a maradékot a cégből, mert jó "hobbbby" ez a gyereknek). Így 0 családról gyorsan eléri a tervezett 1300-at két éven belül. Egy erdélyi és egy kárpátaljai méhész adják a szakmai hátteret, hisz a srác még frissen van túl a tanfolyamon, a gyakorlatban annyira még nem megy, de a két ember (valóban jó szakemberek, amennyire én fel tudom mérni) kifizetése nem jelent gondot, mert őket is apu jelenti be a saját cégéhez...
Ezt csak azért, mert ami ma még gond, az holnap nagy gond lesz, sőt lehet hogy kezelhetetlen. Vajon hány ilyen típusú "ifj. Agrár" várja, hogy elinduljon az első vándorlására...
Szerintem sürgősen kell korrekt szabályozás, amely alulról építkezik.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 17:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tükör írta:
Cerana! Ezt a természetes legelő csak a helyieké... hát ezt tényleg nem gondoltad végig... :ut

Tükör !
Én állóméhészetre gondoltam, nem helyire (a méhész járhatna oda 200 km-ről is). Ahonnan, és ahová nincs vándorlás, mert ez lehetőséget adna arra, hogy aki nem akarja kitenni magát az ismeretlen vándorméhész kockázatának, annak erre legyen lehetősége. Mert így nincs. De, mint írtam, erre nincs megoldás szerintem sem. Nagyon jó volt a közlegelőkről belinkelt cikk. Abban, és a következő cikkben nálam okosabb emberek azt fejtegették, hogy a versengés és kooperáció alternatívái közül a kooperáló megoldás a győztes. Lehet, hogy én vagyok buta, de nekem más eredmény jött ki. Ott a versengő állapot (szabad vándorlás) esetén kipusztulás vár mindenképpen, míg abban az esetben ha kooperáció van, és egy területre nem korlátlan számban telepedhetnek méhészek (átfordítottam a teheneket méhekre), akkor mindenki jól jár. A cikkből szerintem az maradt ki, hogy aki elsőként visz több méhet az adott legelőre, az nagyobb haszont fog bezsebelni a kipusztulásig, és ő ezt a hasznot a kipusztulás után újjáépítésre tudja felhasználni. Tehát aki elsőként emelte a méhcsaládjai számát, az lesz a győztes. Nem éri meg kooperálni neki, mert a totális kipusztulás számára hasznot fog jelenteni (pénzügyi értelemben véve a kipusztulást: gazdaságos ill. veszteséges termelés, ha méhegészségügyi ok miatt nem omlik össze a rendszer).
Ezért gondolkodom én is abban, hogy stratégiát kellene váltanom.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: márna
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 16:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Váltó írta:
És mit tettél amikor bedurvultál?


Arra biztos emlékeznél. :shock:

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: márna
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 15:03 
márna írta:
tsanyi írta:
márna írta:
Én mint hivatásos meü szélmalom harcot vívtam, addig amíg tényleg be nem durvultam. Igen én személyesen és nem a hivatal! Csak úgy maszek alapon időm és pénzem bőven van rá, agyonfizetnek (22 ft/mcs).
És mit tettél amikor bedurvultál?

Jut eszembe: ott azon a tájon nagyon jelentős (több millió forint értékű) méhlopások is voltak ebben az évben és a tolvaj(ok) ráadásul az ellopott méhállományt mégcsak nem is hasznosította(ták), hanem egyszerűen kirázta(ták) és tönkretette(ték)? Ki volt az? Nem tudod véletlenül? Ha ezt tudnád, azzal valóban sokat tudnál segíteni. Ha valóban annyi méhegészségügyis lenne, mint amennyi kellene, akkor ilyen rosszindulatú primitív kártételek nem történhetnének súlyos következmények nélkül.

A meg nem született csikó hátára hogyan lehet felülni? Üres műlépes feromonos csapdák semmilyen méhegészségügyi veszélyt nem hordoznak és mivel nem méhcsaládok, ezért bejelentési kötelezettség sincs rá.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: márna
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 12:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
tsanyi írta:
márna írta:
....Tudom hogy rosszul esik, de mikor fogsz felébredni! :D

Sajna ez a valóság és hidd el tudom miről beszélek, tapasztalom. :merg


Valóban rosszul esett! Felébredek.
De ahhoz még az kéne, hogy megválaszold:
Ha nem mered (meritek) felvállalni a konfliktust a most szabálytalanul vándorlókkal, akkor bármilyen szigorúbb szabályozás esetén sem lesz hozzá elég vér a .....
Akkor mit old meg a többek által úgy óhajtott szigorúbb szabályozás???
Bíztok benne, hogy sikerül távol tartani az eddig szabályosan vándorlókat????? (Úgy is több jut nektek?)
Ébressz fel!


Igen.

Itt mifelénk itt ragadt valahogy a "rakodókas" cca 800 példányban, telephelyen(?)ként 30-40 db.
Se bejelntve jegyzőhöz, se tulaj nem tud róla, sem kitáblázva (se vigyázz se tulaj elérhetősége) és persze üres (műlépes kaptár feromonnal) nyitott kijáróval és hogy ne legyen csak ennyi, itt vagyunk az országhatár melett 10 Km-en belül. Épp csak az összes méhészeti szabályozást szegi meg! :merg :merg :merg

Tudom hogy ki az illető :merg , és a HIVATAL ennek ellenére sem akart neki menni.
Persze Hat. állatorvos, Megyei ÁEÜ, Sima rendőr, Megyei főrendőr de nem akartak kezdeni semmit.

Én mint hivatásos meü szélmalom harcot vívtam, addig amíg tényleg be nem durvultam. Igen én személyesen és nem a hivatal! Csak úgy maszek alapon időm és pénzem bőven van rá, agyonfizetnek (22 ft/mcs).

Szóval szép szép de ez itt egy szép ország. Igen a helyzet egyenlőre megoldódott (2 jegyzőt ahol én vagyok a meüf határozatra késztettem eltakarítás ügyében, de éppen másnap pont előttem kanyarodott ki az illető szépen felcuccolva! (Ne tudd meg hogyha megállítom milyen büntit kapott volna Hivataltól! :merg )

Ébresztő! Igen csak nehéz ügy ez! (Azért ne haragudj, hogy csak így ébresztgetlek)

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 09:12 
A legzsúfoltabb méhlegelőkön nagyon kevés a méhegészségügyis, akik ráadásul túlterheltek és rosszul fizetettek. Az állatorvosok is elég mostohán foglalkoznak a méhészekkel. Kevés állatorvosnak kedvence a méhecske meg a méhész.

Pláne nem szeretnek foglalkozni olyan esetekkel, amikor felmerül a gyanú, hogy egymás közötti rivalizálás is áll a bejelentés háttérében, ugyanis ma te holnap, más lehet áldozata valami betegségnek és Ő mindenkivel azonos módon kell eljárjon.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.19. 08:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Mindenféle szabályozás alapja a végrehajtás.
Most azt várjuk, hogy változzanak a méhtartás, vándorlás szabályai, de ha ugyanúgy nem lesz mögötte ember, akkor semmit sem ér az sem. Persze ez nem jelenti azt, hogy most minden szabályt tökéletesnek találok, de szerintem a betartatás a nehezebb feladat.
Éppen ezért egyetértek tsanyival abban, hogy néha fel kell vállani a konfliktusokat nekünk méhészeknek is. Ha felmerül a gyanúja annak, hogy valami nincs rendben egy méhészetnél, akkor utánna kell járni, szükség esetén jelezni kell a méh.eü-nek, állatorvosnak. Persze tudom, hogy ez nem szeretem feladat, mert most én keverjek be másnak!? Pedig sajnos meg kell lépni a saját érdekünkben is.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: márna
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 23:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
márna írta:
....Tudom hogy rosszul esik, de mikor fogsz felébredni! :D

Sajna ez a valóság és hidd el tudom miről beszélek, tapasztalom. :merg


Valóban rosszul esett! Felébredek.
De ahhoz még az kéne, hogy megválaszold:
Ha nem mered (meritek) felvállalni a konfliktust a most szabálytalanul vándorlókkal, akkor bármilyen szigorúbb szabályozás esetén sem lesz hozzá elég vér a .....
Akkor mit old meg a többek által úgy óhajtott szigorúbb szabályozás???
Bíztok benne, hogy sikerül távol tartani az eddig szabályosan vándorlókat????? (Úgy is több jut nektek?)
Ébressz fel!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 21:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
Azért egyet ne felejtsünk el, ez a fórum innét indult:http://www.vandormehesz.extra.hu/news.php
hangsúlyozom: VÁNDORMÉHÉSZ, aki esetleg nem emlékezne rá.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vivaldi
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 21:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
márna írta:

Tudom hogy rosszul esik, de mikor fogsz felébredni! :D

Sajna ez a valóság és hidd el tudom miről beszélek, tapasztalom. :merg


viewtopic.php?f=4&t=53&p=12976&hilit=fac%C3%A9li%C3%A1n#p12976

Úgy gondolom célszerűbb ebbe az irányba lépni, mint a vándorlást kiváltsággá tenni ....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vivaldi
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 21:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
tsanyi írta:
Vivaldi!
Ha valóban tudsz vagy tudtok ilyen méhészetről akkor az állatorvos vagy akár a körzeti megbízott is ellenőrizheti. Szólni kell nekik.
Az eü pappírokat méhszállításkor még közlekedési ellenőrzés esetén is kérhetik.
Hiányukban Bírságolhatnak. Az állategészségügyi bírságot az állategészségügyi hatóság szabja ki, 20.000 Ft-tól 3.000.000 Ft-ig. A bírság közadók módjára behajtható, ...

Szerintem


Tudom hogy rosszul esik, de mikor fogsz felébredni! :D

Sajna ez a valóság és hidd el tudom miről beszélek, tapasztalom. :merg

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vivaldi
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 20:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Vivaldi!
Számomra nagyon nem szimpatikus amit és ahogy írsz.
Csúsztatás és demagógia.
Általában a vándorméhészek ellen beszélsz, minden vándorméhész helyzetét szeretnéd megnehezíteni.
Az indokaid minden esetben abban merülnek ki, hogy vannak akik a jelenlegi szabályokat is megsértik, mint írod "vannak sötétben bujkáló méhészek".
El kéne dönteni kivel van problémád. Ha valóban tudsz vagy tudtok ilyen méhészetről akkor az állatorvos vagy akár a körzeti megbízott is ellenőrizheti. Szólni kell nekik.
Az eü pappírokat méhszállításkor még közlekedési ellenőrzés esetén is kérhetik.
Hiányukban Bírságolhatnak. Az állategészségügyi bírságot az állategészségügyi hatóság szabja ki, 20.000 Ft-tól 3.000.000 Ft-ig. A bírság közadók módjára behajtható, ...

Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 19:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én ezt nem konkrétan rád írtam ám...

Magamra is, hisz én is féltem a legelőmet. Hiszb ez a családom megélhetése!
Meg mindenki így van ezzel, csak ugye, amit már írtam, bele kell gondolni magunkat a másik helyzetébe, a vándornak az állóéba és fordítva, aztán akkor talán mindenki toleránsabb lesz kicsit.
De azt is írtam, hogy itt mi megegyezhetünk akármibe. Többnyire akikkel baj van, nincsenek ITT...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 18:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Tükör írta:
Hofitól természetesen ehhez a témához vágó idézet is van:

"-Ő szereti...
-Ő nagyon szereti...
-Csak azt nem szereti, hogy más is szereti... "

:taps :ut

Hát nem tudom, a saját véleményemet csak hozzá fűztem, és nem is lényeges. Csak az lényeges ami van. És az van hogy én is érzem ha vándorolok hogy már nem fogadnak olyan jó szívvel mint pl. tíz éve. De persze vannak ismerősök, és így megoldom. De a helyzet mintha egyre rosszabb lenne évről évre. Biztos a politikai helyzet is benne van, meg sok más is. De azt tudom ha baj van/pl zárlat/ és menni kellene, már nehéz bizonyítani hogy kinek van nagyobb igaza, mert nem igaz az hogy nem, vándorolnak lepukkant állományokkal. Bizony hogy vándorolnak. Mert a kis pénz is pénz. és vándorolnak egészségügyi papír nélkül is, és még máshogy is. Nem tételezem fel hogy aki itt fórumozik ilyen lenne. Biztos hogy nem is ilyen. De vannak sötétben bújkálló méhészek. El sem tudom képzelni honnan , de vannak, ez tény. Tudjátok, mint a sötétképű alak az szdsz-es plakáton. Ő nem fórumozik. Csinálja a maga dolgát, csak a pénz a lényeg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.18. 10:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hofitól természetesen ehhez a témához vágó idézet is van:

"-Ő szereti...
-Ő nagyon szereti...
-Csak azt nem szereti, hogy más is szereti... "

:taps :ut

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 21:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
És még annyit ehhez a témához, hogy mire a méhek elkezdenek rabolni a hordástalanság miatt, addigra a vándorméhész már rég más legelőn jár, és az ő méhei általában nem vesznek részt a kór széthurcolásában. Itt nálunk egyébként az elmúlt 15 évben az esetek 80%-ában olyan méhészetekben fordult elő a nyúlós, akik egyáltalán nem vándorolnak.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vivaldi
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 20:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Vivaldi!
Még az a jó, hogy Te elfogulatlan vagy a vándorokkal kapcsolatban ...... :D
Biztosan tudod, hogy a nyúlós úgy keletkezett, hogy valaki vándorolni indult ..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
De viccet félretéve egyetértek Tükörrel, hogy a vándorlókra nem a lepattant beteg állomány a jellemző, azzal csak bukni lehetne a vándorláson.
Viszont a terjesztésben igazán van szerepük. Ha valamely vándortanya közelében van lepusztult beteg méhészet, azt a hordás leálltával a legerősebb családok fogják rabolni és akár több vándor is viszi tovább, az akkor még tünetmentes állományával a spórákat ...

A vándortanyáknak az a szerepe a méhbetegségeknél, mint az embereknél a városoknak.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 20:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Idézet:
Azért megemlíteném, hogy van eset ahol bizonyított hogy egy vándorméhész hozta be a nyúlóst.


Persze hogy van ilyen. Meg olyan is, amikor több vándor kapta el egyetlen trehány állótól.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tükör 2009.11.18. 11:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 20:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Tükör írta:
Vivaldi írta:
Idézet:
Teljesen igazat adok azonban abban hogy az Omme valahogy úgy néz ki hogy a tömeget adják a kisebb méhészetek, és a nagyok meg lefölözik. A kicsik miatt országos, viszont a nagyok húzzák a hasznot belőle.


Azért én ilyet nem írtam, és nem is értek ezzel egyet.
Csak azt mondtam hogy igen, a nagyobbak a vezetők... De valahol ez természetes is talán.

Még van amivel nem értek egyet: mégpedig, hogy a vándorok viszik oda a nyúlóst valahova.
Előfordulhat persze, de ezt általánosan kijelenteni dőreség.
Talán ha valaki vándorol is, akkor inkább többet foglalkozik a családjaival, hisz csak jó családokkal érdemes menni, egyébként ráfizetés.
Azt azért nem mondom, hogy adott esetben nem lehet szerepük a szét terjesztésében, de könyörgöm, ez nem H1N1. Lehet bármennyi állomány együtt közel egymáshoz, jó hordásban nem fog szétkenődni a kór.
Csakhogy jön az utolsó pörgetés odafönt, akkor már persze megindul a kutatás,rablás.És éppenséggel lehet attól az elhanyagolt kis állóméhészettől kapja el mindenki a bajt, (helyi és vándor) akiről eddig halvány fogalma sem volt a helyieknek sem, hogy ott tanyázik valahol. Persze tény, hogy ha a vándorok nem mennek oda, és nem alakul ki ez a kis ramazuri, akkor talán később derül csak ki a kórság. Igaz akkor nem is lehetne rájuk fogni, hogy ők hozták oda. Szóval nagy az Isten állatkertje, és még több a mutáció...
Ja: én véglegesen csak idelenn pörgetek ki, nyugodt körülmények között.

Akinek nem inge, ne vegye magára. Akinek meg az inge az meg hallgat, mint az a bizonyos valami a fűben. Azért megemlíteném, hogy van eset ahol bizonyított hogy egy vándorméhész hozta be a nyúlóst.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 20:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Vivaldi írta:
Idézet:
Teljesen igazat adok azonban abban hogy az Omme valahogy úgy néz ki hogy a tömeget adják a kisebb méhészetek, és a nagyok meg lefölözik. A kicsik miatt országos, viszont a nagyok húzzák a hasznot belőle.


Azért én ilyet nem írtam, és nem is értek ezzel egyet.
Csak azt mondtam hogy igen, a nagyobbak a vezetők... De valahol ez természetes is talán.

Még van amivel nem értek egyet: mégpedig, hogy a vándorok viszik oda a nyúlóst valahova.
Előfordulhat persze, de ezt általánosan kijelenteni dőreség.
Talán ha valaki vándorol is, akkor inkább többet foglalkozik a családjaival, hisz csak jó családokkal érdemes menni, egyébként ráfizetés.
Azt azért nem mondom, hogy adott esetben nem lehet szerepük a szét terjesztésében, de könyörgöm, ez nem H1N1. Lehet bármennyi állomány együtt közel egymáshoz, jó hordásban nem fog szétkenődni a kór.
Csakhogy jön az utolsó pörgetés odafönt, akkor már persze megindul a kutatás,rablás.És éppenséggel lehet attól az elhanyagolt kis állóméhészettől kapja el mindenki a bajt, (helyi és vándor) akiről eddig halvány fogalma sem volt a helyieknek sem, hogy ott tanyázik valahol. Persze tény, hogy ha a vándorok nem mennek oda, és nem alakul ki ez a kis ramazuri, akkor talán később derül csak ki a kórság. Igaz akkor nem is lehetne rájuk fogni, hogy ők hozták oda. Szóval nagy az Isten állatkertje, és még több a mutáció...
Ja: én véglegesen csak idelenn pörgetek ki, nyugodt körülmények között.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 19:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Lentebb nem véletlenül linkeltem ám be a Maya Peti írását. Most akkor az helyes, hogy egyesek abból csinálnak üzletet, hogy népszeüsítik ezt a szakmát és képezik ki a sok új méhészt.
Miközben itt többek szerint így is sokan vagyunk, és kevés a legelő.
Akkor ezt is szabályozni kell???

Cerana! Ezt a természetes legelő csak a helyieké... hát ezt tényleg nem gondoltad végig... :ut

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 19:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Tükör írta:
Mondok egy példát: "E" rendszám... (szerintem akit érint,majd tudni fogja míért ezt)

.



Nem tudom mi van, de valamyejik este hajnalig vagy 9 szép hosszú hozzászólást írtam, de aztán aludtam rá 2 órát és újból beléptem és szép sorban töröltem őket.

Igen sok szempontot kell figyelembe venni.........

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 18:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
cerana írta:
Vivaldi írta:
Mit értesz azon hogy Nógrád már sikamlós?

Azt mondtam, hogy egy esetleges szabályozás alapja lehetne, hogy természetes méhlegelőkre ne lehessen vándorolni, az legyen az állóméhészeké. Viszont akác annyira sok van hál istennek, hogy kivételt lehetne tenni vele. De Nógrád annyira túlterhelt szerintem (idén méhek nélkül körbenéztem), hogy itt nem kellene kivételt tenni.Vagyis a vándorlás lényege veszne így el. De ez csak egy eszmefuttatás, nincs végiggondolva.

Igen valóban, Nógrád annyira túlterhelt hogy van olyan helyi méhész aki átköltözik akácra, a szomszédos szlovákiába. Sok a veszekedés, és itt várhatóan rövid időn belül, kirobbanhat valami, ha nem rendezik a vándorlás szabályait. És nem is biztos hogy a helyiek és a vándorok között, hanem a vándorméhészek, a vándorméhészekkel nem bírják elsimítani a nézeteltéréseiket. A másik dolog, rohamosan terjed Nógrádban a nyúlóssal fertőzött udvarok száma. Ki, ki, fogja, akárkire. Én is azt mondom hogy ebben a vándorok szerepe a domináns. Vagyis feljönnek fertőzött családokkal és itt hagyják a nyúlóst. Csak meg kell nézni hogy hová vándorolnak többen, az összefüggés kimutatható.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 18:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Tükör írta:
Mondok egy példát: "E" rendszám... (szerintem akit érint,majd tudni fogja míért ezt)

Szóval én attól tartok vivaldi, hogy ha ez a trutyi is felkavarodik, az nagyon büdös lesz. Olyan büdös, hogy mindenkinek az orrát csavargatni fogja! Kicsinek nagynak egyaránt.
Én azt gondolom, hogy az agilis, nagy (minden relatív, szerintem már a 100-as nagy) vándorméhészetek tulajdonosai töltik be országos szinten azokat a poziciókat ahonnan ez ügyben tenni lehetne valamit. Ez nekik (de persze fogalmazhatnék úgy is hogy nekünk, bár jómagam pozicióban éppen nem vagyok, de vándorolok) nem érdekük!
Innen kezdve azt mondom, lehet erről itt pár embernek vitatkozni, csak nincs sok értelme.
Lehetne közmondásokat is idézni: tudjátok a kutyásokat.
-- Kutya ugatás...-- Erősebb kutya...
Meg ilyenek.

És ez messze nem azt jelenti, hogy én nem látom a fonákságait ennek a helyzetnek.
Hát dehogyis nem! Csak szembesülnöm kell vele, hogy hol az egyik oldalon, hol a másikon találom magam, és bármelyik ujjamba harapok: fáj.


Viszont javaslom mindenkinek, hogy amikor tesz valamit ezzel kapcsolatban, akkor gondoljon rá, hogy bármikor kerülhet ö is a másik oldalra. Vagy a gyereke, vagy az apja, vagy a barátja, stb.

Persze azzal is tisztában vagyok, hogy ez a hegyi beszéd is csak annyit ée, mint amit előzőleg a vitáról írtam, vagyis nem sokat, ugyanis épp azok az agresszor, szakmailag és emberileg félművelt "méhészek"nem olvassák akiknek szólna.

Hát igazából én ott húztam meg a határt hogy 100 családot esetleg még el lehet viselni. De efölött már nem, és ez védekezésre készteti a helyi méhészeket. Teljesen igazat adok azonban abban hogy az Omme valahogy úgy néz ki hogy a tömeget adják a kisebb méhészetek, és a nagyok meg lefölözik. A kicsik miatt országos, viszont a nagyok húzzák a hasznot belőle. Évek óta ugyanazok a vezetői, és elosztogatják a posztokat maguk között. Nem kell hogy az országos vezetést nézzük, a megyékben is így van. Nálunk is már vagy húsz éve ugyanazok a vezetők, ugyanazzal a szemlélettel. Nem mondom én hogy rosszak, mert igazából nincs is velük baj. Segítenek ha kell, és amit tudnak, és a szaktanácsadók is, bár ez a dolguk. Bár érdemben nem sokat ért a Brüsszeli tüntetés sem. Meg más sem, mert ha jól utána nézünk, a méz ára egy fityinget sem emelkedett azért mert az Omme kiharcolt volna valamit. Csak az feltűnő hogy, hol ezen a poszton, hol azon, mindig ugyanazok a személyek vannak. És tudhatjuk, ha nincs fiatalítás, egyszer kihalnak az öregek,/ már pedig a legtöbbjük igen öreg,/. Vége annak az egyesületnek, országnak, bárminek, mert az öregek belekövülnek, és fiatalok pedig másfelé fordulnak, mert feladják azt hogy, valaha is szerephez juthatnának benne. Persze megyénként, más és más a helyzet. De megfigyelhető, egy gyűlésen mennyi az öregek és a fiatalok aránya. Persze tudom, az öregek jobban elmennek, mert megszokták, és legalább telik az idejük. De akkor is feltűnő a fiatalok hiánya. Mindenesetre még egy 15 évet nem adnék az Omme-nak. Addigra a vezetőség teljesen elvénül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 18:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Vivaldi írta:
Mit értesz azon hogy Nógrád már sikamlós?

Azt mondtam, hogy egy esetleges szabályozás alapja lehetne, hogy természetes méhlegelőkre ne lehessen vándorolni, az legyen az állóméhészeké. Viszont akác annyira sok van hál istennek, hogy kivételt lehetne tenni vele. De Nógrád annyira túlterhelt szerintem (idén méhek nélkül körbenéztem), hogy itt nem kellene kivételt tenni.Vagyis a vándorlás lényege veszne így el. De ez csak egy eszmefuttatás, nincs végiggondolva.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 17:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mondok egy példát: "E" rendszám... (szerintem akit érint,majd tudni fogja míért ezt)

Szóval én attól tartok vivaldi, hogy ha ez a trutyi is felkavarodik, az nagyon büdös lesz. Olyan büdös, hogy mindenkinek az orrát csavargatni fogja! Kicsinek nagynak egyaránt.
Én azt gondolom, hogy az agilis, nagy (minden relatív, szerintem már a 100-as nagy) vándorméhészetek tulajdonosai töltik be országos szinten azokat a poziciókat ahonnan ez ügyben tenni lehetne valamit. Ez nekik (de persze fogalmazhatnék úgy is hogy nekünk, bár jómagam pozicióban éppen nem vagyok, de vándorolok) nem érdekük!
Innen kezdve azt mondom, lehet erről itt pár embernek vitatkozni, csak nincs sok értelme.
Lehetne közmondásokat is idézni: tudjátok a kutyásokat.
-- Kutya ugatás...-- Erősebb kutya...
Meg ilyenek.

És ez messze nem azt jelenti, hogy én nem látom a fonákságait ennek a helyzetnek.
Hát dehogyis nem! Csak szembesülnöm kell vele, hogy hol az egyik oldalon, hol a másikon találom magam, és bármelyik ujjamba harapok: fáj.


Viszont javaslom mindenkinek, hogy amikor tesz valamit ezzel kapcsolatban, akkor gondoljon rá, hogy bármikor kerülhet ö is a másik oldalra. Vagy a gyereke, vagy az apja, vagy a barátja, stb.

Persze azzal is tisztában vagyok, hogy ez a hegyi beszéd is csak annyit ée, mint amit előzőleg a vitáról írtam, vagyis nem sokat, ugyanis épp azok az agresszor, szakmailag és emberileg félművelt "méhészek"nem olvassák akiknek szólna.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 16:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
cerana írta:
Azt gondolom, hogy ez az a téma, ahol nincs megoldás. A dolog alapvető pszichológiája azért az : ha rám települnek, akkor tőlem vesznek el, ha én megyek máshová, akkor én kapok. (Zsolti szépen leírta). A teljes szabadság azért magában hordja az összeomlás lehetőségét. Pl. egy állóméhész kinéz magának egy területet (pl. fuli gondolkodása nekem nagyon tetszett). Eltervezi, hogy kb. hány méhcsaládot tud tartani, aztán a fejlesztések során már más is felfedezi a területet odapakol, hozza a haverjait stb. És akkor sokan fejcsóválva mondogatják, hogy milyen hülyeség egy adott területen 200-300 méhcsaládot tartani. Az miért jobb, ha öt méhész tart ugyanannyit ott, mint egy. Rosszabb, mert pl. nyúlós kockázata van a dolognak. Ha egy terület csak vándorméhészek gyűjtőtábora lenne, akkor semmi gond nem származna, mert mindenki vállalta a kockázatát a kisebb eredménynek és a bekapott betegségnek. De hát ilyen nincs. Tulajdonképpen ott meg lehetne fogni a dolgot, hogy természetes méhlegelőkre ne lehessen vándorolni, és onnan sem el (mondjuk akác kivételével, de Nógrád már sikamlós). De hát ez nem működik. A teljes magyar méhészet ezért egyszerre fog elvérezni, ha egy baj beüt (gyógyszerrrezisztencia ).
Szóval alapvetően a nagy hal megeszi a kishalat kapitalista elve a méhészetben ( ha az összeomlás nem következik be ) akkor előbb-utóbb érvényesülni fog. Akinek több méhcsaládja van,az többet szakít a közösből, kisebb az önköltsége, nagyobb lesz a haszna, vagy tovább marad életben. Ez oda is vezethet, hogy kialakul egy méhészet tulajdonosi kör, aki alkalmazottakkal dolgoztat. És marad a bérmunkás méhész.

Mit értesz azon hogy Nógrád már sikamlós?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.17. 16:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
tsanyi írta:
Ha a 9 ha/család területtel számolunk akkor mutatja magát, hogy túltelítettek a méhlegelők. 9ha=300*300m és valóban ennek egy része a nektárt adó növényekkel beültetett. Ez csak romlik, nő a méhészetek mérete.
Valóban úgy tűnik, hogy szabályozás után kiállt a helyzet. De tud valaki tisztességes megoldást????
A vándorláskor még durvább a méhsűrűségi helyzet. Itt jelenleg, az aki kapja-marja elv érvényesül. Ha egy kis méhészet mellé leraknak több száz vagy ezer családot hát az meglátszik az eredményen ..... Ahogy cerana írta a nagy hal megeszi a kishalat.
Szabályozzuk a vándorlást, jön sokaktól az ötlet. Hát szerintem ez lenne az ami tálcán kínálná a kishalat a nagy halnak (még úszni sem kéne érte).
A halak helyett vegyük a emlősöket! :) Az erősebb kutya ...dominál! Egy ilyen szabályozási rendszernél a nagyobb méhészetek teljesen kiszorítanák a kis méhészeteket.
50-100 családdal esélyt se kapnál vándorlásra ( esetleg a hortobágyra, de oda is decemberben).
Nem oly régen volt, gondoljatok az EU-s támogatásokra. Az eredeti tervek szerint csak a "professzionális" 150 családnál nagyobb méhészetek kapták volna......
Akkor még számban és termelési volumenben nem képviseltek olyan erőt hogy véghezvigyék. Azóta a számuk és a tartott családok száma nőtt ......
Nem akarok ebbe az irányba elkanyarodni de itt így is vannak érdekességek ....
Megteremthetnék legálisan is az elsőbbségük (indokokat százával tudok írni) és nagyobb lehetőségük lenne a nálunk oly megszokott korrupcióra is.

Jobban érzem magam amíg legalább lehetőségem van a versenyre, mégha esetleg egyenlőtlen is, mintha elindulni sem engednek. Győzzön akinek szorgalmasabbak a méhecskéi!

Igen, csak hát, vannak helyi méhészek, úgy viselkednek mint az emberi szervezet, ami allergiássá válik, valamilyen pollenre, aztán már bármilyen kis mennyiségű pollen, és bármilyen pollen allergiás reakciót vált ki a szervezetben. Lefordítva? A vándorokkal évtizedeken keresztül békességben meglévő helyi méhészt, aki megtapasztalja egy egy 500-600 családos méhész szomszédságát helyi akácon, valamelyik évben, ahol úgy érzi őt akarják kitúrni a saját otthonából, nos, ez aztán innentől kezdve kezdi nem szeretni úgy a vándorokat, hogy enyhén fogalmazzak. és ezután nem igen tesz már különbséget a vándorok között sem. De még nincs vége, mert úgy érzi védekezése jogos, és elkezd tevékenykedni a vándorok ellen. Most mondhatjátok hogy nemjogos, de hát ez ugye a vándorok szempontja, és itt bizony ketté vállnak az érdekek. Mert ugyanis méz az egyenlő pénzel, és innen már nem hobbi, és nem örömködés, hanem kenyérharc. És most már lassan fel kell emelni a szavukat a kisebb méhészeteknek is, ha kell összefogva, mert a magyar megalomániás mezőgazdasági vezetés elintézi a kis méhészeteket, ebbe beletartozik mindenki 150 családig. Mint ahogy elintézte a kisparasztokat is. mert a nagybirtokszemlélet ellepte az agyukat. Isten mentsen hogy Raskó György és a Mostani mezőgazdasági miniszter még egyszer bármibe beleszólhasson. Már ha egyszer kibukna onnan ahol van. De ez hosszú.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.16. 20:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Malya Péter írta:
Ma Jánoshalmán 32-en szereztek méhész szakképesítést.Ügyesek és jól felkészültek voltak.Sok sikert a további méhészkedéshez. :taps

Persze tudom nem a papír teszi a méhészt.Egyébként meg ha haszontalan lenne, elnéptelenednének ezek a képzések.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2009.11.16. 20:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Valamivel egymillió feletti családdal számoltam. De nem is a dekára pontos szám kell, mert ilyen nincs is. A kb érték a fontos és az állapot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 968 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.