Pontos idő: 2024.03.28. 19:14

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 86 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.26. 13:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Kedves Sándor pontosítanád hogy ki a o családos, mert az én profilomban nem az van írva, és néhány tájékozatlan új belépő, esetleg számos vendég aki itt a fórumon jelen van félre érti.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.26. 13:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Számomra kissé furcsa ez a vita.

Két 0 családos méhész értekezik a kihasználatlan akáclegelőről. :roll:
Ehhez csak plusz poén, hogy egyikük "Tartózkodási hely: Munchen,Nemetorszag"-ot adta meg az adatai közt, annak ellenére, hogy az összes hozzászólása a UPC Veszprém megyei területéről (Várpalota? Berhida? dinamikus IP-ről) érkezik.

Talán az is lekereshető a Google-ban, hogy egy év 52 hét, ebből az akác mézelése 2. Ha nem esik az eső ez idő jelentős részében (2010) és ha nincs részleges vagy teljes fagyás az ország jelentős részén (Ez utóbbira is lehet számítani, mert a globális felmelegedés nálunk inkább az időjárás szélsőségesebbé válását jelenti)

Talán még 0 család esetén is újragondolhatók a hsz-ek. Bár 00 család, 500%-os szaporítással is 0 család. :twisted:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.26. 11:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Azt nem tudom, ott mi a helyzet, de itt nincs már semmi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.26. 11:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Az utóbbi két évben láttál még ott?

Van elég hely egyenlőre, csak meg kell találni!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.26. 08:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Tomipapa írta:
Vivaldi írta:
Ez mikori adat? 1950-es? És hol vannak ezek a magyarországi akácerdők? Pontosan az a baj hogy folyik az akác erdők letarolása, és egyre több a méhész. Gondolom mostanában nem voltál itthon.
A második felvetéseddel meg teljesen egyetértek.


Vivaldi!

Az Akác témába belinkeltem néhány lapot, melyek alapján aránylag részletes képet kaphatsz arról, hogy országosan az akácerdők területe nem csökkent jelentősen az utóbbi években, hiszen az összes erdőterületből 2010-ben 23,9 %-ban, 2011-ben 24 %-ban részesedett, eképp totális akác-irtásról beszélni a statisztikai adatok tükrében felesleges hangulatkeltés.
Ez a számadat azt jelenti, hogy jelenleg is több, mint 400 000 hektár az akácerdők területe. Ha elfogadjuk, hogy Fritsch Ottó számításai pontosak, akkor az akác nektártermelő képességét - a területet és a korösszetételt figyelembe véve -jelenleg töredékében sem használjuk ki. Ottó bácsi nagyon visszafogott számítással, s a kutatások adatainak felhasználásával le merte írni, hogy a jelenlegi akácterületek potenciálisan több, mint 80 000 tonna! méz megtermelésére lennének képesek, ez pedig a statisztikai adatok tükrében a megtermelt akácméz-mennyiség közel tízszerese. Ez természetesen aránylag alulértékelt adat, s elhanyagolja az évjárat és időjárás hatását, de akkor is kitűnően rávilágít, hogy nem akácerdő-hiányáról, hanem egyes "népszerű" területek aránytalan túlterheléséről lehet beszélni, ezért egyet kell értsek Szaboattilaval, azzal a megszorítással, hogy még ő is alulértékelt adatot mondott.

A potenciális nektárhozam és annak "leszüretelhetősége" természetesen már egy másik szakmának, a logisztikának fontosságára hívja fel figyelmünket. Azt pedig már le sem merem írni, hogy komoly tartalékok lehetnének a jelenlegi méhészkedési gyakorlat átgondolásában, s a vándorlások szabályozásában, de az már egy másik téma, s azt sem szeretném, ha valaki hangulatkeltéssel vádolna meg ...

Mielőtt pedig nekiesel a másiknak, javasolnám átolvasni Fritsch Ottó Erdei méhlegelő Akác c. könyvét (2009), s akkor nem az lesz a kérdés, hogy Attila mióta nem járt itthon...

Kedves Tomipapa, már megint átmentél elméletbe. valószínű hogy velem van a baj mert nem azt látom amit te leírsz. Javaslom hogy ugyanezt majd magyarázd el Tükörnek is, ha meglátja hogy teljesen kiirtották azt , ahová vándorolni szokott. Felmérhetetlen, de talán volt vagy ezer hektár. Kiváncsi vagyok ő mit mond.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.25. 22:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Mortimer!

Mélyen egyetértve veled, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy a méhészetet nem a vágásérett akácosok művelési terv mentén történő vágása fogja romba dönteni, mert az akácban vannak még tartalékok, ráadásul nem is a legjobban nektározó korosztály az, melyet az erdészek vágnak.

Ami pedig ennek a topicnak a szellemiségét illeti, egykor írtam egy virtuális vándorlási tervet Peter Janosnak, mikor ő néhány ezer családdal szeretett volna felénk húzódni a görögországi telelés után. Nos, abban találhatsz hasznosítható ötleteket a további méhlegelők lehetőségeit illetően.

Ha mégsem ennek nyomán szeretnénk javítani az akác-legelők kihasználtságát, akkor a mézet méhtápláléknak tekintvén eltanulhatnánk azok technológiáját, akik a méhcsaládok szaporításában látják a boldogulásuk jövőjét, (s a méhegészségügyi helyzet jelentős javulása után) és kaptár-típus cserén keresztül a méhcsaládok eladásával állítanánk talpra az összeomlófélben lévő nyugati és skandináv méhészetet.

Lenne még egy további lehetőség is: a biodinamikus módszerek átvétele, s az annak nyomán folytatott archaikus méhészkedés. Úgy tűnik, abban is hihetetlen távlatok vannak

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.25. 21:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Ezt a rengeteg akácnektárt viszont nem tudjuk teljes mértékben hasznosítani, begyűjtetni a méhekkel, mert ha valakinek ilyen sok méhcsaládja lenne, hogy kihasználja azt, az akácvirágzás után nem tudná hova tenni a méheket, mert nem találna nekik annyi és akkora méhlegelőt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.25. 20:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Vivaldi írta:
Ez mikori adat? 1950-es? És hol vannak ezek a magyarországi akácerdők? Pontosan az a baj hogy folyik az akác erdők letarolása, és egyre több a méhész. Gondolom mostanában nem voltál itthon.
A második felvetéseddel meg teljesen egyetértek.


Vivaldi!

Az Akác témába belinkeltem néhány lapot, melyek alapján aránylag részletes képet kaphatsz arról, hogy országosan az akácerdők területe nem csökkent jelentősen az utóbbi években, hiszen az összes erdőterületből 2010-ben 23,9 %-ban, 2011-ben 24 %-ban részesedett, eképp totális akác-irtásról beszélni a statisztikai adatok tükrében felesleges hangulatkeltés.
Ez a számadat azt jelenti, hogy jelenleg is több, mint 400 000 hektár az akácerdők területe. Ha elfogadjuk, hogy Fritsch Ottó számításai pontosak, akkor az akác nektártermelő képességét - a területet és a korösszetételt figyelembe véve -jelenleg töredékében sem használjuk ki. Ottó bácsi nagyon visszafogott számítással, s a kutatások adatainak felhasználásával le merte írni, hogy a jelenlegi akácterületek potenciálisan több, mint 80 000 tonna! méz megtermelésére lennének képesek, ez pedig a statisztikai adatok tükrében a megtermelt akácméz-mennyiség közel tízszerese. Ez természetesen aránylag alulértékelt adat, s elhanyagolja az évjárat és időjárás hatását, de akkor is kitűnően rávilágít, hogy nem akácerdő-hiányáról, hanem egyes "népszerű" területek aránytalan túlterheléséről lehet beszélni, ezért egyet kell értsek Szaboattilaval, azzal a megszorítással, hogy még ő is alulértékelt adatot mondott.

A potenciális nektárhozam és annak "leszüretelhetősége" természetesen már egy másik szakmának, a logisztikának fontosságára hívja fel figyelmünket. Azt pedig már le sem merem írni, hogy komoly tartalékok lehetnének a jelenlegi méhészkedési gyakorlat átgondolásában, s a vándorlások szabályozásában, de az már egy másik téma, s azt sem szeretném, ha valaki hangulatkeltéssel vádolna meg ...

Mielőtt pedig nekiesel a másiknak, javasolnám átolvasni Fritsch Ottó Erdei méhlegelő Akác c. könyvét (2009), s akkor nem az lesz a kérdés, hogy Attila mióta nem járt itthon...

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.25. 20:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Nem sorolom a magyar méhészet nagy írói közé. Kicsit pénzszerzési szaga van könyveinek, semmi eredeti, manapság pedig már teljesen korszerűtlen, elavult, és nem lett abban az értelemben klasszikus méhészíró mint Örösi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.25. 18:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.06.21. 14:04
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: nógrád
[quote="Vivaldi"][quote="szaboattila"]a magyar mehlegelok fele nincs kihasznalva.a fele akacerdorol nem gyujtenek mehek.hiaba van 1millio mehcsalad de a fele nektar beszarad a viragba.
elobb itthon kene begyujteni a mezet nem?

Mintha Zsidei Barnabás egyik könyvében olvastam volna...nem most íródott!

_________________
Nem a tó a hibás ha a kacsa nem tud úszni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.25. 08:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
szaboattila írta:
a magyar mehlegelok fele nincs kihasznalva.a fele akacerdorol nem gyujtenek mehek.hiaba van 1millio mehcsalad de a fele nektar beszarad a viragba.
elobb itthon kene begyujteni a mezet nem?

az EU-bol meg ugy kell hasznot hozni hogy ne a REWE meg a Lidl adja el a magyar akacmezet 8-9euroert 500gramos kiszerelesben nemet kozvetiton keresztul hanem mi magyarok.

Ez mikori adat? 1950-es? És hol vannak ezek a magyarországi akácerdők? Pontosan az a baj hogy folyik az akác erdők letarolása, és egyre több a méhész. Gondolom mostanában nem voltál itthon.
A második felvetéseddel meg teljesen egyetértek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 21:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Csak annyit,hogy Erfurt környékén is hasonló átlagok vannak mint Lipcse felé. Persze nem vonnám kétségbe Attila szavait,mert elképzelhető,hogy Németország több részén pl kevesebb a méztermés,de a keleti részen elég jól mézel a repce.
Az akácra meg annyit mondanak,hogy ez vizezve van,vagy mi baja. :lol:

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 21:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Attila!
Nem akarom a szavadat ketsegbe vonni, de 10 kg/csalados eves hozamert nem hiszem, hogy erdemes hollandiaban 300 csalados meheszettel foglalkozni.
Daniaban van meheszismerösöm, neki azert evente 10 kg-nal több meze szokott lennie a csaladok utan.

A repce atlagot en a GDEB elnöketöl tudom (nyilvan ö jobban kepben van mint te vagy en), meg van egy nemet mehesztars aki itt becsben dolgozik, de hetvegenkent szabadidejeben besegit nekünk. Neki a mehei Leipzig mellett vannak, ö is az altalam irt atlagokat szokta a repceröl pörgetni. Igaz utanna semmit, de nincs is ideje a vandorlasra!

A mezfogyasztasi kultura is teljesen mas mint otthon, az akac erre nem a legkelendöbb mez. Inkabb csak szelesiti a kinalatot vagy javitomeznek kell, bar lassan ez sem lesz ra igaz, mert a magas pollentartalmu mezeket kereseik a "mezgyartok" a szirupjaikhoz.
A gepolajmezeknek meg a betonmezeknek nagyobb a fogyasztoi kulturajna, a piacon nekem ez a tapasztalatom es nem kell öket le....-ni! Nekik izlik, nekünk nem. A lenyeg, hogy vegyek!! ;)

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 20:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
szaboattila írta:
http://www.backinjob.de/detailFrame.php?Chiffre=997830000036202004

megporzomeheszetet keresnek Nemetorszagba. elerhetoseg a linken

Repcére megporzó méhészetet???

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 20:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Kedves Krajnai

biztos vagy te abban a 40-60kgos repcehozamban?

nezd,en csak a 300 csalados tilburgi,Hollandia,mehesz dobbent arckifejezeset tudom neked mondani,aki csak annyit mondott,uram,mivel nincs eleg virag,igy az eves atlag 10kg per csalad.
mondom neki,ne haragudjon,de ha jo az akac akkor a napi gyarapodas ennyi.

nemet meheszek.a repce meg eszakon Oldenburgban is lemegy juliusra! van kaposzta,repa,krumpli,kukorica.a 3meter magas kukoricaban gpsel nem talaltunk el! DDDDD mirol gyujtson a mehe?

lenn Bayernben sincs mas.tapsolnanak ha annyi mezuk lenne mint Magyarorszagon.
van mezuk persze,kubai viragmez,spanyol narancsmez,delafrikai akarmilyen mez,meg magyar akacmez Made in EU felirattal.

2002ben a muncheni flohmarkton eleve ugy ismertem meg az oreget,hogy rakerdeztem hat maganak meg honnan van akacmeze? hat ugy van hogy minden egyesuleti tag rendelhet 500kgot es kiuvegezi es igy van akacmeze.mellette arulgatja a repce meg egyeb betonmezeket,a sotet waldhonigot,ami olyan szinu mint a kocsimban az olaj ha nem csereltem le 30ezer km utan...

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 20:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
http://www.backinjob.de/detailFrame.php ... 0036202004

megporzomeheszetet keresnek Nemetorszagba. elerhetoseg a linken

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.20. 21:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
szaboattila írta:
Tukor nem tudom te mennyit es hol jartal Nemetorszagban.en Passautol Venloig Luxemburgtol Hamburgig mar par kmert belezavartam a kocsimba kinn.egy kezemen megtudom szamolni a nemet akacfak szamat amit lattam.
a repcen kivul lenyegeben semmi sincs kinn.
a nagy viragos Hollandiaban,a tulipanok hazajaban pl tulipant a boltban lattam.holland mehesz panaszkodott hogy nincs meze mert nincs virag.
a silokukorica valahogy nem szeret mezelni


Nem tudom, ennek állítottam az ellenkezőjét?
Vagy mondtam valamit erről?

Itthon viszont én vándorolok évről évre jó párszor, meg autózok, motorozok keresztül kasul kb 60.000km-t évente.
ezért gondolom azt, hogy nem igaz, amit az itthoni legelőkről írtál!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.20. 21:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
szaboattila írta:
Tukor nem tudom te mennyit es hol jartal Nemetorszagban.en Passautol Venloig Luxemburgtol Hamburgig mar par kmert belezavartam a kocsimba kinn.egy kezemen megtudom szamolni a nemet akacfak szamat amit lattam.
a repcen kivul lenyegeben semmi sincs kinn.
a nagy viragos Hollandiaban,a tulipanok hazajaban pl tulipant a boltban lattam.holland mehesz panaszkodott hogy nincs meze mert nincs virag.
a silokukorica valahogy nem szeret mezelni


Attila!

Te kint elsz, de megse vagy ott (meheszetileg :oops: )!
Az a "gyenge" repce jo evekben 40 -60 kg-ot ad, folyamatos lassu hordas van rola, mondhatni a föhordast jelenti. Nyari legelöt meg a hars jelenti kb 20-25 kg. Ja es persze az edeimezek (wald+lärche) is adnak valamicsket! Eves szinten azert össze lehet hordatni azt a 80-100 kilogrammocskat nyugatabbra is, persze vandorlassal.

Az meg magyar meheszfejjel szamomra hihetetlen, hogy a gyermeklancfüröl 20-25 kilogramokat pergessek! Igaz ez az alpesi regiora ervenyes, aztan meg ott indul a Wald vagy ha tudol helyet, akkor gesztenyesek is vannak!
En nem a hazai "kihasznalatlan" területekre vinnem a meheimet...

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.20. 19:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Tukor nem tudom te mennyit es hol jartal Nemetorszagban.en Passautol Venloig Luxemburgtol Hamburgig mar par kmert belezavartam a kocsimba kinn.egy kezemen megtudom szamolni a nemet akacfak szamat amit lattam.
a repcen kivul lenyegeben semmi sincs kinn.
a nagy viragos Hollandiaban,a tulipanok hazajaban pl tulipant a boltban lattam.holland mehesz panaszkodott hogy nincs meze mert nincs virag.
a silokukorica valahogy nem szeret mezelni

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.20. 19:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Tükör írta:
szaboattila írta:
a magyar mehlegelok fele nincs kihasznalva.


Miért "imádom" az ilyen kijelentéseket...??? :ut



nem tudom,de teny hogy egyes helyeken tulterhelt a legelo,mashol meg alig van meh.a nemet es osztrak meheszek a segguket vernek a foldhoz ha olyan mehlegelojuk lenne mint nekunk.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 20:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
szaboattila írta:
a magyar mehlegelok fele nincs kihasznalva.


Miért "imádom" az ilyen kijelentéseket...??? :ut

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 19:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
a magyar mehlegelok fele nincs kihasznalva.a fele akacerdorol nem gyujtenek mehek.hiaba van 1millio mehcsalad de a fele nektar beszarad a viragba.
elobb itthon kene begyujteni a mezet nem?

az EU-bol meg ugy kell hasznot hozni hogy ne a REWE meg a Lidl adja el a magyar akacmezet 8-9euroert 500gramos kiszerelesben nemet kozvetiton keresztul hanem mi magyarok.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 18:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
most targyalgatok egy Dortmund melletti meheszettel mert foallasu meheszt keresnek.beszeltunk mar telefonon,de a varhato mezhozam es munka mennyisege elmarad a magyar viszonyoktol.
korszeru Zander kaptaros gepesitett meheszet,250gr mezuk 3,7euro,akacmezet kiszerelesre Magyarorszagrol hoznak.
400 csalados meheszetrol van szo.
ha megegyeztem veluk,megfelelo fizetest adnak,akkor majd beszamolok mi lett.

nemreg volt NDK teruletrol hirdetett egy mehesz,foallasu meheszt kerestek,950euro azaz zsebpenz a fizetes.persze hogy csak ennyi,mert nincs mez,nincs aru,nincs mirol gyujteni a meheknek.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 23:59 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Én perpillanat csak elmerengtem ezen a lehetőségen. Egyelőre még az itthoni vándorlásra sincs meg az időm, eszközöm.
Leginkább az motivált, hogy jó lenne már nekünk is hasznot húzni kicsit a nagy EU-ból.
Hozni haza valamit, nem csak nézni ahogy visznek...

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 21:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Atis írta:
....Első körben Ausztria lenne az érdekes.


Szia Atis! Ausztriában a hegyekre gondolsz? A havasi virágokra és a fenyő édesharmatra? Szerintem azok az üde hegyi rétek hosszantartó és biztos méhlegelőt nyújthatnak nyáron, és jó nagy területen vannak. Július közepén ilyen arrafelé a táj:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 11:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Én pl ezért. Nem kell egész idényben ott lenni. Ezt a keresztapám házától fotóztam. Pár kiló talán összejönne.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 11:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
ne haragudjatok de minek vandorolnatok Ausztriaba es Nemetorszagba? azert hogy kevesebb mezetek legyen?
Nemetorszagban elek,de szerintem sok nemet mehesz szivesen jonne vandorolni Magyarorszagra a tobb mez miatt.
a nemeteknel van repcemez,harsmez,erdei mez es ennyi.akac nincs,meg mutatoba se akad belole.

Hollandiaban ahol elotte eltem ismertem egy 300csalados meheszt.10kg/ev volt az atlaga,mert Hollandiaban nincs virag,nincs mirol gyujteni a meheknek.
a viragokat uveghazban termelik a hollandok oda meg nem tudnak berepulni a mehek.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.11. 07:02 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
Na igen Singer úr annak idején kifejtette Szekszárdon a dél-olasz helyi vezetők hathatós anyagi megbecsüléset, hogy ne tünjenek már el a narancsligetekből a kaptárak. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.10. 13:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.06. 09:53
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: biharország
Nem árt helyben jól megfigyelni az ottani körülményeket nehogy valakinek a ttyúk szemére lépjél.
Mint ahogy az törtét mifelénk.Segitettünk a kollégának még frissibben tovább álni.
A.medve

_________________
1/2boczonádi dadantal klónozva


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.10. 13:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.01. 20:21
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Miskolc
kezdő1

A Megyei szakigazgatási hivatalnak ingyen el kell intéznie a külföldre való vándorlásod engedélyeit, legalább is így tudom.
A Te feladatod, hogy pontosan meg add a helyet, hogy hova akarsz menni.
Persze az itthoni papírjaid legyenek rendbe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.10. 00:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.11.06. 22:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Pest megye
Tomipapa!

Igen, már dereng, hogy volt erről szó. Amolyan képzelet-szárnyalgatások ezek, hisz az elvi lehetőség adott. De be kell látni, csak elvi...

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.09. 22:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Kezdő1!

Ragaszkodsz a Spanyol méhlegelőhöz, vagy megfelel más vidék is a mediterráneumban? A gondolatról már írtam egyszer Péter János ötletrohama kapcsán, gondold tovább merészen! Támogatlak, remélve, hogy a hazai méhsűrűség csökkentésében úttörő lépésekre szánod el magad!

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.09. 22:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
A szomszéd faluba jár egy ukrán faszi a fiával, mindkettőnek van párszáz családja. Ha jól emlékszem az öregnek papíron Magyarországon van a telephelye, de a gyerek az ekte ukrán.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.09. 22:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Második körben meg Németország.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.09. 22:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.11.06. 22:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Pest megye
Hát, lehet hogy annyi sikerünk lenne, mintha egy "echte" szlovák, vagy román vagy ukrán ember bukkanna fel kaptáraival mondjuk Nógrádban....
De valami jó kis narancsültetvényre én is szívesen elmennék mondjuk Spanyolországba.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Vándorlás külföldre
HozzászólásElküldve: 2012.02.09. 22:24 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Akár merre nézek azt látom, hogy a nyugat elhord innen mindent. :x
Pedig volt idő, amikor mi sarcoltuk őket :twisted:
Kalandozzunk újra Nyugat felé, csak most ne lóháton, hanem kaptárakkal.
Azt itthoni méhsűrűség egyre nagyobb, jutna is maradna is. Ott meg úgyis sírnak, hogy fogynak a méhek. ;) Hozzuk el a mézüket és aztán adjuk el nekik. :twisted:
Hogyan lehet az országhatárokon keresztül vándorolni az EU-ban?
Első körben Ausztria lenne az érdekes.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 86 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.