Pontos idő: 2024.03.28. 20:12

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1168 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 20:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
kopaszkutya írta:
Nemrég fát szedtem a Bükkön, Toyotával húzom(erdőben hólánc),kb 4 m3 -t húztam ki olyan helyről, hogy csak az eget láttuk a szélvédőn keresztűl. A Csepellel sem hoztak többet! Akinek elég ennyi szállító kapacitás nagyon tudom ajánlani. Gazdaságos, megbízható,

Nekem is alkalmam volt egy legrégebbi Toyotával (ugyanott, ahol én járok az ARO-val), kijönni a hegyoldalban. Amikor a tulaj nekiindult, azt mondtam, hogy kizárt dolog, hogy feljön. Igaz felforrt a vize, de meg kell hagyni, abszolválta az akadályt. A gumi nem is a legdurvább terepgumi volt. Gondolkodtam rajta, hogy esetleg kétszemélyes síkplatós változattal ez is megoldás lehet.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tükör
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 19:48 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tükör !
Dehogynem 4*4. Csak ahová a 4*4-es pickupommal be sem merek menni, ott a traktorgumis ARO-nak még az első kerék meghajtás sem feltétlenül kell. Amikor a 20 %-os emelkedőn hegynek fel kell menni, egy nyári zivatar után előfordul, hogy szinte tengelyig kiássa az utat maga alatt. Régebben volt dobozosom, azzal futóztam . Épp elég volt, hogy egy 30 méteres szakasz miatt az erdőben, egy héttel később tudtam csak az eső után futóval kihozni a mézet. A platóssal a legnagyobb hóolvadás után is nyugodtan neki lehet indulni ( a sima 30 cm hóról nem is beszélve), nem tud akkora eső sem esni, hogy az ki ne jöjjön. Végül is ilyen kopott traktormintás gumit vészhelyzetre talán fel tudnék rakni a pickupra is, de ott az első kerék meghajtás ha tönkremegy, akkor az két ARO ára.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 18:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Vili köszönöm az infót!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 18:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Az ősszel vettem egy nagyobb futót. Gyárilag 2.5 T de 2-re van vizsgáztatva. Az importőr intézett mindent, nem problémás a dolog. Azért 2T mert a legtöbb pick-up ennyit vontathat. Nemrég fát szedtem a Bükkön, Toyotával húzom(erdőben hólánc),kb 4 m3 -t húztam ki olyan helyről, hogy csak az eget láttuk a szélvédőn keresztűl. A Csepellel sem hoztak többet! Akinek elég ennyi szállító kapacitás nagyon tudom ajánlani. Gazdaságos, megbízható,

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 18:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
virgó írta:
Vili!Mit tudsz arról,ha az autóban van tahográf(3,5t-ás),kell e használni vagy nem?Be kell e vizsgáltatni a tahográfot,mit jelent ez a kocsi műszakiján?Vagy simán vizsgáztathatom majd?


Ha a gépkocsidra a 2001.évi IX. tv. alapján nem kötelező a tachográfot felszerelni (pl. 12. Magáncélra használt jármûvekkel nem kereskedelmi forgalomban szállított áruk, stb. ) akkor célszerűen a következő műszaki vizsgán nyilatkozol ( web2.nkh.gov.hu/data/27120/4.doc ) és akkortól, akár bent sem kell neki lenni.....tehát nem kell használni, hitelesíteni, stb.
Az enyémen a vontatható össztömeg le volt csökkentve, mielőtt megvettem, mert vállalkozás nevén volt, de nem volt benn tach. de a nyilatkozat után visszaállították az 1950 kg-ot.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára szigetivili 2010.02.10. 18:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 18:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Így van! Nekem a ZIL-en is van. Igaz az még csak kétszer kellett. Egyszer az öcsémet húztam ki vele, egyszer meg a saját pótomat egy "szikes szappanból" mert a póttal együtt csak forgott a hat kerék.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 18:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Sziasztok! én vettem egy barátságos csőrlöt a pick-up re ha kell besegít.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 18:00 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Dehát nem 4x4-es pickupre gondolsz?? Mert én arra!
Egy + komolyabb gumi garnitúra felnivel!! (nekem a Jimny-hez is van) 15 perc alatt fel lehet rakni, és elmegy az mindenhol!!! (esetleg homokzsák is legyen, ha a platójára nincs súly pakolva)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 17:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tükör írta:
Cerana!
Ahova a pickup nem megy be, oda már nem is nagyon szabad bemenni!!!
Tény, hogy én a ZIL-el jópárszor ki tudtam olyan lehetőségeket használni, amit más nem.
Meg méhészetileg elhagyatottab, ezért kevésbé terhelt helyekre is be tudtam menni időnként.

Szimplán , jó gumival nyilván. De ha terhelt utánfutót húzol magad után, egy jó kis zápor után, az már nagyon necces, elsősorban ott, ahol emelkedő is van. Főleg úgy, ahogy írtad is, hogy pörgetés idején jobb elhúzni onnan a nyúlós miatt. Akkor pedig egy platós 4*4-es -nek nincs párja. Írtam már a kényszerű megaméhészetekről, hát ez is pont az egyik nagy indítéka a kialakulásának, mert nagyobb családlétszámmal lehet csak kitermelni a nagyobb autó költségeit. Nem feltétlenül az emberi gyarlóság miatt lesznek egyre nagyobbak a méhészetek. Így viszont beleütközünk a túlterhelt méhlegelőkbe, ahol a hozamcsökkenés csak kismiska a méhegészségügyi veszélyhez képest. Pl. nem is gondolkodnék vándorláson, ha lehetne kapni normális terepes platóst, meg a röpkörzetembe jövő vándorok miatt ne lennék ugyanolyan méheü. veszélynek kitéve, mint ha magam is vándorolnék.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 16:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Cerana!
Ahova a pickup nem megy be, oda már nem is nagyon szabad bemenni!!!

A méhészek legnagyobb része országúti teherautókkal oldja meg a szállítást...

Tény, hogy én a ZIL-el jópárszor ki tudtam olyan lehetőségeket használni, amit más nem.
Meg méhészetileg elhagyatottab, ezért kevésbé terhelt helyekre is be tudtam menni időnként. De nem ez volt a jellemzőbb!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 16:21 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Vagyis ki mit tud róla?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 16:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Vili!Mit tudsz arról,ha az autóban van tahográf(3,5t-ás),kell e használni vagy nem?Be kell e vizsgáltatni a tahográfot,mit jelent ez a kocsi műszakiján?Vagy simán vizsgáztathatom majd?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 16:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
szigetivili!Végül is igazad van nem árt az ismétlés!Bizton tanulnék ujjat is,csak legföljebb ha csak a nehézből kéne vizsgázni akkor mondjuk ennek az összegnek töredékéből lehetne megúszni az egészet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 16:03 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tükör írta:
Mindenesetre én nagy teherben semmiképp nem gondolkodok egyenlőre. Azt inkább bérlek!

Az a baj, hogy 4*4-est nemigen lehet bérelni. Őrjítő dolog lehet, ha az utolsó néhány száz métert nem lehet megtenni, mert elindulás után a célhelyen esett az eső. A pickup plusz futó esetében megintcsak ez a helyzet. Ezért sem mozdultam eddig nagyon.
Én pedig az élet az ARO után történetben vagyok, de az ARO-t a traktorgumijaival nem lehet pótolni. Azért gondolkodom új telephelyben , akkor pedig már vándorlásban is.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Cerana!
Értelek. Én ugyanígy jártam három éve. Vettem egy nagyobb autót ezért el kellett döntenem, hogy jogsi vagy futó. Én új futót vettem.
A szabs. részét csak azért írtam, hogy nem mindegy, hogy valaki olyan szerelvényt vezet, amire nincs jogsija, vagy érvényes jogsi mellett a szerelvényt túlterheli. Igaz, a kpm-es tarifákat nem ismerem.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Cerana! nekem is sokat forog mostanában e körül az agyam.
Nagy átalakítás előtt áll az én gépkocsi parkom is. Sajnos a ZIL ideje lejárt, ezt be kell látni. Rengeteg minden van a fejemben ezzel kapcsolatban. Több verzió is jónak tűnik, csak túl sok a szempont amit figyelembe kell venni.
Mindenesetre én nagy teherben semmiképp nem gondolkodok egyenlőre. Azt inkább bérlek! De a Jimny-nél nagyobb terepjáróra szükségem lesz nekem is. Bár mindig ellene voltam a pickupoknak, de így, hogy gyakorlatilag már úgy lehet velük közlekedni mint a személyautóval, kicsit jobban van kedvem hozzá!!!
Nincs még nagy gondom, megoldok mindent, de optimalizálni szeretném ezt a részét a gazdaságnak, felkészülve az "Élet a ZIL után" című történetre!!
Persze mindezt a lehető leggazdaságosabban, mind a beruházás, mind a későbbi üzemeltetés szempontjából!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
szigetivili írta:
Tükör.
A kpm-es nem jól mondja. (már megint az értelmezés!)
Ha üresen vontatsz nehéz pótot B-s jogsival ugyanúgy elkövezed a szabs-t mint rakottan. Sőt ebben az esetben engedély nélküli jmű-vezetés, ami húzósabb árkategória.

Vili !
Nem erről volt szó. Gyártatok egy utánfutót 2100 kg összsúllyal. Veszek 3 év múlva egy új autót, amelyik csak 2000 kg-ot húzhat. Adhatom el a futót, mert nem húzhatom vele szerinted üresen sem ? Közben megszereztem a B+E-t. Tehát nem arról szól a dolog, hogy olyan futót húzok, amelyikre nincs jogsim, hanem amire nincs forgalmim.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:45 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Láttam! Ezért nem azt írtam, hogy Neked, hanem azt, hogy a KPM-esnek nem volt igaza. :)

Igaz! Kösz'!Pongyolaán fogalmaztam, javítottam.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szigetivili 2010.02.10. 15:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tükör írta:
És bizony az autó cserénél nagyon észen kell lennünk. MOst ez is porondon van nálam is. Nagyobb terepes kéne!! :roll:

Engem lassan őrületbe kerget a terepes -platós jármű hiánya. Csak Gazella kapható a B kategóriában( akkor viszont inkább a halál), meg az UNIMOG-szerű IVECO (bár lehet, ez utóbbi nem is B kategóriás.) Lehet, hogy C+E-t kellene letenni, és venni MAN , Mercedes, vagy más négykerék meghajtású terepest, mert igazából ott van már akkora platófelület, ami pl. egy akácvándorlást gördülékennyé tudna tenni. A 7,5 tonna körüli kategóriában már talán kapható lenne.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
"De szerintem neki sincs igaza, mert a vontathatóság idevonatkozó szabályaiban,én úgy tudom egyértelműen a forgalmiba bejegyzett összsúlyról beszélnek."

Ez ott volt az előző hsz-emben!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
virgó írta:
Szigetivili!Akkor meg mi a fenének kell vizsgázni újra B és kreszből meg műszakiból?Ez akkor megint: a hogy huzzunk le több lóvét a pogárról?

Nézőpont kérdése, hogy B-ből vizsgázol-e Vagy a kresz minden olyan szabályáből ami ezzel a B+E vel kapcsolatos.

Akinek van B-s jogsija és most motorból akar szerezni az is a teljes kresz-ből vizsgázik.

Tükör.
A kpm-es nem jól mondja. (már megint az értelmezés!)
Ha üresen vontatsz nehéz pótot B-s jogsival (úgy, hogy a forgalmikban szereplő megeng.legn. össztömeg meghaladja a 3500 kg-ot), ugyanúgy elkövezed a szabs-t mint rakottan. Sőt ebben az esetben engedély nélküli jmű-vezetés, ami húzósabb árkategória.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szigetivili 2010.02.10. 15:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
cerana írta:
És akkor KRESZ, műszaki E.ü. vizsga sem kell ?



virgó írta:
.Csak az a piszokság hogy kifizettetik veled újra a B jogsit is és újra kell vizsgáznod is mindenből.Ill.elsősegélyből csak akkor ha 1986 előtt szereztél B-ést,műszakiból meg ha autószerelő vagy asszem valamilyen gépész szakod van akkor nem kell.Egyébként a sikertelen kresz vizsgák nem veszélyeztetik a meglévő B -és jogsidat.Ha jól emlékszem most a B+E olyan 120000 körül van ,de ennek utána tudsz nézni.Keresd a Kanizsai Start autósiskolát a neten.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
szigetivili írta:
virgó írta:
Tükör!Ezt a külön E-t Kanizsán nem ismerik,legalább is ahol én kérdeztem ott nem..
Virgő!
Külön E nincs, Van a B+E vagy a C+E. A B-t már külön nem kell megfizetned, ez a 100 fölötti összeg csak a meglévő jogsidhoz tartozó E-re vonatkozik. Közel azonos az ára a C-hez tartozó E-nek is. De a C-nek már ahhoz is meg kell lenni.

Igen- igen ezt akartam még Virgóhoz hozzátenni én is: külön "E" nincs, így ne is keresd.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
cerana írta:
Azért pl. büntetnek, ha valaki olyan összsúlyú utánfutót húz, amekkorát a vonó nem húzhatna, de ha lemérnék, akkor nem lépi túl a súlyhatárt? .


Ez nagyon érdekes kérdés egyébként.
Az öcsémnek jó ismerőse dolgozik a megyei autófelügyeletnél, őt faggattam erről.
A válasza: üresen húzhatod, ha az önsúlya belefér a vonó gépjármű vontathatóságába,(még ha az öszsúlya nem is) de ha van rajta valami, már nem húzhatod. Logikus lenne ez ugyebár,mert a rendőrnek nincs súlymérős szeme, hogy eldöntse, így teherrel is belefér-é a vontathatóságba.Míg az önsúly az adott, a forgalmiba beírva, tehát üresen ezért vontathatod.Na most ha mérnek, akkor elvileg más lenne a helyzet, de csak elvileg, mert mindenütt úgy se mérnek, tehát akkor ott megb...nak! De szerintem neki sincs igaza, mert a vontathatóság idevonatkozó szabályaiban,én úgy tudom egyértelműen a forgalmiba bejegyzett összsúlyról beszélnek.


Ezt a futót nem igen tudod nagyobb súlyra levizsgáztatni (de tudok jó áron 1100-ast, ami bír 1500-at-min. ;) ugyanis nekem letelt az 5 év, és még nagyobbat akarok csináltatni)

És bizony az autó cserénél nagyon észen kell lennünk. MOst ez is porondon van nálam is. Nagyobb terepes kéne!! :roll:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Szigetivili!Akkor meg mi a fenének kell vizsgázni újra B és kreszből meg műszakiból?Ez akkor megint: a hogy huzzunk le több lóvét a pogárról?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
szigetivili írta:
A B-t már külön nem kell megfizetned, ez a 100 fölötti összeg csak a meglévő jogsidhoz tartozó E-re vonatkozik.

És akkor KRESZ, műszaki E.ü. vizsga sem kell ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:23 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
virgó írta:
Bocsesz nem olvastam vissza :ut ligustica:én is hasonló cipőben járok,de létezik olyan kategória hogy B+E. Ezt a kategóriát annak találták ki akinek van már B-je és kéne hozzá egy nehézpót is azaz egy E kategória.Csak az a piszokság hogy kifizettetik veled újra a B jogsit is és újra kell vizsgáznod is mindenből.Ill.elsősegélyből csak akkor ha 1986 előtt szereztél B-ést,műszakiból meg ha autószerelő vagy asszem valamilyen gépész szakod van akkor nem kell.Egyébként a sikertelen kresz vizsgák nem veszélyeztetik a meglévő B -és jogsidat.Ha jól emlékszem most a B+E olyan 120000 körül van ,de ennek utána tudsz nézni.Keresd a Kanizsai Start autósiskolát a neten.

Látod én sem olvastam figyelmesen a hsz-det. Nekem azért furcsa egyben a B+E, mert a kezdő vezető nem vontathat. Akkor pedig önellentmondás az egész.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
cerana írta:
Köszönöm az észrevételeket. Valahogy nekem sem teljesen tiszta az, hogy ha megszerezném a B+E-t, akkor valójában mennyit húzhatok. Forgalmiban önsúly 1750, összsúly 2830, húzhat fékezettet 2122 kg-ot. Így az összgördülő tömeg 4952 kg. Én is azt gondolom, hogy a B+ E-ben kell lenni annyi plusznak, hogy ezt kihasználva 3500-nál több legyen a teljes tömeg (mert az a sima B-vel is megtehető). Viszont az lenne a jó, ha megszerezném az E-t, és le tudnám vizsgáztatni ezt 2100 kg-ra, vagy ilyent gyártatni. Azért pl. büntetnek, ha valaki olyan összsúlyú utánfutót húz, amekkorát a vonó nem húzhatna, de ha lemérnék, akkor nem lépi túl a súlyhatárt? Mert ez autó cserélése esetén megintcsak komoly szivattyú lehet, ha történetesen az a forgalmi szerint kevesebbet húzhat. Ha bárki tud bármilyen információt, azt szívesen veszem. Főleg a mérések is érdekelnének, hiszen, ha tengelyenként mérnek akkor elvileg a vonó jármű is vesz át súlyt az utánfutótól, vagyis nem feltétlenül valóságos adatokat hoz ki a mérés sem.

Igen, B+E vel húzhatod azt a 4952 kg-ot, vagy akár Tükör által elvileg írt súlyt is, ha ez lenne a forgalmiban.

Az mindegy, hogy mekkora a vontatmány tényleges (mért) súlya, a forgalmiba beírt megengedett legn. össztömeget kell figyelembe venni.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szigetivili 2010.02.10. 15:26-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
virgó írta:
Tükör!Ezt a külön E-t Kanizsán nem ismerik,legalább is ahol én kérdeztem ott nem..
Virgő!
Külön E nincs, Van a B+E vagy a C+E. A B-t már külön nem kell megfizetned, ez a 100 fölötti összeg csak a meglévő jogsidhoz tartozó E-re vonatkozik. Közel azonos az ára a C-hez tartozó E-nek is. De a C-nek már ahhoz is meg kell lenni.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
virgó írta:
Tükör!Ezt a külön E-t Kanizsán nem ismerik,legalább is ahol én kérdeztem ott nem.Ez megint olyasmi mint a piros rendszám téma :az ország egyes részein oké-erre fele meg szinte bűnöző vagy ha teherautón van a piros rendszám.

Én évekkel ezelőtt pont ezzel az utánfutóval kapcsolatban felhívtam a szekszárdi KPM-et. Ők mondták nekem, hogy létezik a B+E is, sőt konkrét oktatót is ajánlottak ott Szekszárdon, de már nem tudom, hogy kit.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:10 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Köszönöm az észrevételeket. Valahogy nekem sem teljesen tiszta az, hogy ha megszerezném a B+E-t, akkor valójában mennyit húzhatok. Forgalmiban önsúly 1750, összsúly 2830, húzhat fékezettet 2122 kg-ot. Így az összgördülő tömeg 4952 kg. Én is azt gondolom, hogy a B+ E-ben kell lenni annyi plusznak, hogy ezt kihasználva 3500-nál több legyen a teljes tömeg (mert az a sima B-vel is megtehető). Viszont az lenne a jó, ha megszerezném az E-t, és le tudnám vizsgáztatni ezt 2100 kg-ra, vagy ilyent gyártatni. Azért pl. büntetnek, ha valaki olyan összsúlyú utánfutót húz, amekkorát a vonó nem húzhatna, de ha lemérnék, akkor nem lépi túl a súlyhatárt? Mert ez autó cserélése esetén megintcsak komoly szivattyú lehet, ha történetesen az a forgalmi szerint kevesebbet húzhat. Ha bárki tud bármilyen információt, azt szívesen veszem. Főleg a mérések is érdekelnének, hiszen, ha tengelyenként mérnek akkor elvileg a vonó jármű is vesz át súlyt az utánfutótól, vagyis nem feltétlenül valóságos adatokat hoz ki a mérés sem.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:09 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hát azért ez a kategória elég egyértelműen benne van avezetői engedélyekre vonatkozó jogszabályban, csak mondom, legfeljebb az autós iskolák nem foglalkoznak vele, mert kevés rá az igény!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 14:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Tükör!Ezt a külön E-t Kanizsán nem ismerik,legalább is ahol én kérdeztem ott nem.Ez megint olyasmi mint a piros rendszám téma :az ország egyes részein oké-erre fele meg szinte bűnöző vagy ha teherautón van a piros rendszám.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 14:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Bocsesz nem olvastam vissza :ut ligustica:én is hasonló cipőben járok,de létezik olyan kategória hogy B+E. Ezt a kategóriát annak találták ki akinek van már B-je és kéne hozzá egy nehézpót is azaz egy E kategória.Csak az a piszokság hogy kifizettetik veled újra a B jogsit is és újra kell vizsgáznod is mindenből.Ill.elsősegélyből csak akkor ha 1986 előtt szereztél B-ést,műszakiból meg ha autószerelő vagy asszem valamilyen gépész szakod van akkor nem kell.Egyébként a sikertelen kresz vizsgák nem veszélyeztetik a meglévő B -és jogsidat.Ha jól emlékszem most a B+E olyan 120000 körül van ,de ennek utána tudsz nézni.Keresd a Kanizsai Start autósiskolát a neten.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 14:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Lehet külön vizsgázni "E"-re. Csak kevés helyen csinálják. Én Karcagon tudok egyet, csak az tőled nagyon messze van!
érdeklődj a környezetedben több autós iskolánál is! kevés rá az igény ezért nincs a profilokban benne!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 14:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
üdv.Én is így tudom ahogy Tükör írja.De az autós iskolában nemtudom külön az E kategóriát letenni mert azt mondták csak C-vel eggyütt lehet.Nekem B már megvan de teherre nincs pénzem.Azt sem tudják hogyan menne a vizsgáztatás,személy autóval kéne húzni futót a vizsgán,mert ugye B már van,vezetni nem kéne.Mert ha most tenném le B+C akkor talán lehetne eggyütt.Vélemény,vagy javaslat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 13:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mindent jól tudsz Virgó!
De ezeket a Csoky is tudja.... (párszor kitárgyaltuk már ebben a topikban)
Csak arra reagált, hogy a Cerananak azt mondták a vIzsgán, hogy "B"-vel nem húzhat 750 fölött!!!

Amúgy érdekes dolog ez az "E" kategória. Kicsit furcsán van a jogszabályban megfogalmazva, pontosabban érdekesen utal vissza a "B" kategóriánál leírtakra.(ugye megint nem nyelvész fogalmazott, hanem valami szakbarbár). Ebből egy4esek azt vélik kiolvasni, hogy "B+E"-vel sem lehet 3500-at meghaladó járműszerelvényt vezetni. Csakhát itt jön be szerintem az a jogszabály értelmezés, amire Litterae egy másikban utalt, hogy a kapcsolódóakat is figyelembe kell venni, mert ha az igaz volna, hogy nem lehet 3500 össztömeg fölötti szerelvényt vezetni a "B+E"-vel, akkor erre a kategóriára nem ie volna semmi szükség.
De azért némileg ennél is be van határolva az öszsúly, csak ez minden szerelvénynél más lehet. Mert itt az egyéb előírások (pl,hogy személykocsinál a vonó gépjármű önsúlya nem lehet kevesebb a vontatmány összsúlyánál, meg ilyesmi) határolják be a zserelvény súlyát!!! Ezekkel az előírásokkal mélyebben azért nem kell foglalkozni, mert úgyis a forgalmi az irányadó.
Vagyis(abszurd esetben) ha van egy olyan 3500kg összsúlyú gépjárműved(kisteher) aminek a forgalmijában az van, hogy vontathat 3500kg-ot, akkor ugye az összesen 7000kg. Ezt mégis vezetheted a "B+E"-vel

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 12:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Csoky!Először mindig azt kell nézni mi van a vonó jármű forgalmijában.Ált. két adatot adnak meg fékezett,ill.fékezetlen vontatmányra.Na már most ha a vonójármű fékezettben (általában mindig ez a nagyobb érték) mondjuk 950-et húzhat akkor nem tehetsz utánna 1000 est hiába férne be a 3500kg súlykorlátba.Meg fognak büntetni! Mivel túl lépted a forgalmiba bejegyzett tömeget.Ilyenkor azt sem nézik,hogy esetleg van neked egy E kategóriájú jogsid is.Viszont a B kategóriával húzhatsz nehéz pótot is(750 felett),ha bele férsz a 3500 kg össztömegbe.(vonó+vontatmány).Ha nem férsz bele akkor jöhet a pl.B+E kategória.Viszont a B kategóriába még az is belefér:a 3500kg össztömeget meg nem haladó járművel húzhatsz egy könnyű pótot is azaz 750 kg os futóig.Így a járműszerelvény össztömege elérheti,de nem haladhatja meg a 4250kg-ot.Asszem-de ha valamit nem jó tudok akkor homályosítson fel valaki mert nálam is be van tervezve egy uti futi húzkodása.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 11:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez igaz!!
De Ceranának nem ez a gondja!!! ;)

Más kérdés, hogy a vizsgáztatásnál átvágták anno!!

Én mostanában is 1100-as kéttengelyes(mert van aki ezen is problémázik) futót vontatgatok, még "B"-vel.
És csak azért 1100-as, mert a Partnert max ennyi vontatásra lehet vizsgáztatni. Pedig majd 1300 az önsúlya, és még egy ekkora futóval is beleférne a 3500 összbe!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 10:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Viszont azt kiolvasom belőle,hogy egy 1050kg önsúlyú kocsival húzhatok egy 1000kg összsúlyú vontatmányt E kat nélkül.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 10:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hát sok minden benne van, de az nincs, hogy ha egy futó csak 750-re van vizsgáztatva, de 1200 a tényleges súlya megpakolva, akkor is megcsesznek, ha a 3500-at együttesen nem léped túl.
Eddig nem nagyon volt gond, mert azért kidumáltad magad. De ha mérnek, az bukta!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 10:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
"B" kategória
- az ilyen gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi saját tömegét, és az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege sem haladja meg a 3500 kg-ot
Úgy látom ebben a mondatban sok-minden benne van.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tükör
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 09:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
tsanyi írta:
A 3500 a szerelvényre vonatkozik (sajnos tapasztalat)... :cry:
Egy kis segítség: http://www.jogsicentrum.hu/kategoriak.htm

Tsanyi! Azt szeretném kérdezni, hogy a tapasztalat konkrétan mit jelent: Okmányellenőrzést, vagy mérést ? Múltkor az egyik sorolóban láttam, hogy több százezerre büntettek egy kisteherautóst, mert a megengedettnél nagyobb volt az autó összsúlya. Ez az illető mondta, hogy a KPM rátért az utánfutók mérésére is. Van ezzel valakinek tapasztalata ? Én 12 évvel ezelőtt gyártattam egy utánfutót, ami szerkezetileg bírja a 2,5 tonnát (négy tárcsafékes). De a vizsgáztatás előtt szól az illető, hogy baj lesz a B-s jogsival, mert nem húzhatok vele nehéz pótkocsit. Erre 750-re lett levizsgáztatva. Most szerettem volna nagyobbra, azt mondja ez már nem megy így. Mérés során külön mérik az autót és a futót ? Mert össztömegileg elmenne, de a pickupnak kicsi a platója, arra nem tudom feltenni a kaptárakat. Így viszont a futó lesz papírforma szerint túlterhelve. Éjszaka szoktak mérni ? Van valami internetes lista a mérési helyekről ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 17:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.06. 21:59
Hozzászólások: 90
[quote="plebanos"]Benzinkutas, Jol gondolod! Tutom szerint ha magán személy nevén van a teher autó 3.5-alat nem kell tamográf . Krajnai! EZ mind szép és jó de mire termeli ki az árát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 14:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Benzinkutas, a vizsgánál kérheted, hogy ne 100km legyen, én is korlátlan engedélyt kaptam és az utánfutó nagyságát sem szabták meg. Csak egy érvényes őstermelői kellett, meg belátás a vizsgabiztos részéről...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2009.11.11. 00:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
A daru minta 12-13 ezer euro lenne, a bonapit nem tudom.
Itt a gyártó: http://www.ickowicz-apiculture.com

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2009.11.10. 23:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.31. 06:05
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Harghita megye, RO
krajnai írta:

Ezeknek vajon mi az ára ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2009.11.09. 19:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.02. 16:09
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bélmegyer
pisti írta:
És ezt a járművet milyen papírokkal vezeted?
Gondolok arra, hogy az autó minek van vizsgáztatva, van-e jogsid nehézpótra,
milyen messzi vándorolsz?

Idézet:
B+E jogsi kell hozá,vándorlás megyén belül. Azon töprengünk jelenleg,hogy csinálunk egy olyan targoncát ami fell fér a picup ra.



A picupod kisteherautó, és az együttes össztömeged meghaladja a 3500 kg-ot
de azért nem kell tachogáf mert mezőgazdasággal kapcsolatos dolgokat szállítasz vele
de nem mész távolabb a telephelyedtől mint 100 km. Ezt jól gondolom?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2009.11.09. 19:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
pisti írta:
Azon töprengünk jelenleg,hogy csinálunk egy olyan targoncát ami fell fér a picup ra.

Bonapi http://video.google.com/videoplay?docid ... 981454554#
Easyloader http://video.google.com/videoplay?docid ... 821729960#

Más.
Ha szállíttattok ki mennyit fizet kilométerenként a fuvarosnak?

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Utánfutós vándorlás
HozzászólásElküldve: 2009.11.09. 18:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.06. 21:59
Hozzászólások: 90
Idézet:
És ezt a járművet milyen papírokkal vezeted?
Gondolok arra, hogy az autó minek van vizsgáztatva, van-e jogsid nehézpótra,
milyen messzi vándorolsz?

B+E jogsi kell hozá,vándorlás megyén belül. Azon töprengünk jelenleg,hogy csinálunk egy olyan targoncát ami fell fér a picup ra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1168 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.