Pontos idő: 2024.05.23. 08:40

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4804 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 97  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 15:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.23. 16:08
Hozzászólások: 47
Már megint valamit nem értek: ha nincs előirás a pollenre akkor miért kellett lobbizni a 3 %-os pollen mellett. Viszont van utalás a vegyes esetében: sajnos kristályosodik
Iskolásoknál ezt kellett volna tudatositani!
Ismételten felteszem a kérdést Bross miért nem tudta november óta lekérni az ukrán vámhatóság mézre vonatkozó export adatait? Nem miattam - én megszerzem, de az OMME tagsága miatt.
Ezen a bizonyoson novemberi találkozón még volt egy kérdésem : miért nem fordulsz a versenyhivatalhoz a Lidl mézek miatt - válasz Zsuzsa az már el is fogyott.
hogyan lehet megengedni iskolaméz program keretében mézpótlóval találkozzon a gyerek
amint látom már a hvg- n kivül is létezik újság


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 13:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.28. 15:34
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Kecskemét
Takács Ferenc írta:
Ezzel kapcsolatban én is feltettem kérdést. Milyen előírás (paraméter) van a méz pollenszázalékára? Én nem ismerek ilyet! De mások sem tudtak erre válaszolni, mert nincs ilyen előírás!


Kedves Takács Úr! A kommersz méz pollen arányára vonatkozóan az élelmiszer könyv valóban nem rendelkezik konkrét paraméterekkel.
Az Ön által hangsúlyozott prémium minőség kapcsán viszont van az élelmiszerkönyvben meghatározott érzékszervi, és mikroszkópos jellemzők a különleges minőségű fajtamézekre.
A teljes jogszabály:
https://elelmiszerlanc.kormany.hu/downl ... 0_2009.pdf

Nagy a baj, ha nem ismeri!

Vagy írása csúsztatás?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 12:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
A magam részéről - hívő lélekként - nem foglalnék állást a hatóság/kontra mézcsomagoló vitájában, mindenesetre kérném Fulmer Takács Ferenc urat, hogy nemtetszése esetén ne engem, hanem a sajtót perelje, ha kifogása lenne a világhálón ma is fent lévő írás valóságtartalma felől. Nekem a kilenc is páros, ha a cikket jegyző sajtóorgánum helyesbítene, magam is elsőként tenném ugyanazt, elsőként hirdetve, hogy az a gonosz hatóság cserélte ki a mintákat, hogy ellehetetlenítse szegény - és főleg ártatlan - Fulmer Takács Ferencet, aki olyan békés és konfliktuskerülő lélek, hogy inkább befizet 100 milliős bírságot, minthogy szegény élelmiszerbiztonsági hatóságnak és országos hatósági főállatorvosnak álmatlan éjszakákat okozzon...

https://index.hu/gazdasag/magyar/2009/0 ... isitokkal/

Szegény ártatlan Fulmer Takács Ferenc biztos, hogy soha nem keveredne mézhamisításba, s biztosak vagyunk abban is, hogy véletlen lehet, hogy az újra trónra kerülő Bross Péter regnálása alatt valamiért "kiszerkesztették" az OMME kereskedelmi mézvizsgálatainak 2016-os eredményeit az OMME honlapról, de jóformán a teljes világhálóról is.

Cserényi dr. erre utalhatott, amikor feltette a véletlenül fennmaradt táblázatot a fórumra. Én minden esetre addig kerestem, míg meg nem találtam a neten is, de ha le akarnak ellenőrizni, üssék be az "OMME mézvizsgálatok 2016." kereső-kifejezést...

Segítségképpen felteszem két változatban is a vizsgálati eredményeket, egyik az OMME újságja, a Méhészújság 2016.08.-i számában még fellelhető (ebből is látszik, milyen értéke van már jelenleg is az újságnak), a másik a Bakonynektár honlapján található csonkítatlanul...

https://drive.google.com/file/d/0B1Tbhf ... sp=sharing (a 4-5-6. oldalakon)

http://www.bakonynektar.hu/mezes-olvasn ... -polcok_49

Végül az ominozus minta és jegyzőkönyv:

https://drive.google.com/file/d/0B3ANie ... sp=sharing

Hogy ne legyen kétség a gyártó identitását illetően, mellékelném Takács úr patentjainak jegyzékét, köztük az azóta - ki tudja, miért - elutasított Natür-bal patenttal:

https://www.trademarkia.com/ctm/ctm-com ... 8-page-1-2

https://trademark.trademarkia.com/ctm/n ... 374841.htm

Ja, és ha nem tudna valaki törökül, a Natür-bal terrmészetes (natúr) mézet jelent a rossz nyelvek szerint...

Az itteni, személyével kapcsolatos emóciókon nincs mit csodálkoznia, az üzleti sikerek mellett sikerült szert tennie egy rakás ellenszenvre is. Ez az ellenszenv nem az irigységben gyökerezik, forrása Fulmer Takács Ferenc arroganciája, hegemóniára, kizárólagosságra való törekvése. Ráadásul attól tartok, hogy valamit félreért, félremagyaráz, félre akar érteni, félre akar magyarázni a méhészek reakciójával kapcsolatban, mint "kígyózós" druszája a vizitdíjas népszavazáskor:

https://www.youtube.com/watch?v=0k4ov0luuTc

A méhészek "jobbik" része most kb. ugyanazt mondja önnek és gyámolítottjának, Bross Péternek, mint akkor Horn Gábor súgta Kóka János fülébe Ferit szövegét "kijavítva"...

Hallgasson rájuk, s legyen ön is végre Buddha. Nagyernyeinek és Szabó Gyurinak írtam egyszer, az akkoriakhoz hasonlóan a gondolatot most is ingyen adom:

főnix írta:

A permanens bizonyítási kényszer, a mindenáron megfelelni akarás, a kisebbségi érzéssel elegyes uralkodni vágyás tipikus szimptómák. Csak kompenzálni próbálsz azzal, hogy támadsz bárkit is, ahelyett, hogy felkeresnél egy pszichiátert, aki segíthetne csillapítani a kínlódásodat. Az a gyanúm, hogy talán még saját magadat is utálod néha. Békélj már meg magaddal, a sorsoddal, légy végre közösségi ember, akit lehet, hogy nehezen lehet (vagy nem lehet) szeretni, ám tisztelni, értékén becsülni igen... Légy végre te is Buddha...
Ő mondta:
"Amit gondolunk, azzá’ leszünk." „Mindannyian saját tetteink rabszolgái vagyunk:
Miért haragudnánk emiatt másokra?”


Ahogy az előttem írók mondták: ideje lenne megbékélnie... Akár magával is...!

Ha meg március nyolcadika van, akkor minden hölgyet köszöntsünk szeretettel. Kérném, kedves Ferenc, dr.Rónainé Pestát is köszöntse a nevemben szeretettel ezen a szép tavaszias napon...

BOLDOG NŐNAPOT a Zoltánoknak is!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 12:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Antrax írta:

"Ferenc!

Olyan szép szakma ez a méhészet, nemhogy hagynád a csudába a felvásárlósdit, kiszerelősdit meg aktivistáskodást és hagynál magadnak 1-200 családot amit saját magad kezelgetnél, nyugodtan, kényelmesen, nem foglalkozva a sok ellenkező emberrel. Mennyivel könnyebb lenne az életed és a megélhetésre se lenne gondod, majd öregségedre az idegpályáid is megnyugodhatnának.
Nem gúnyból, vagy szarkazmusból mondom, én komolyan elgondolkoznék."

Kedves Antrax,
Nem érzek gúnyt a szavaidból.
Mielőtt leírom, hogy miért nem az általad javasolt utat választom. Ami tényleg egy vonzó lehetőség! (Két életem lenne, az egyikre ezt választanám) Had tegyek fel egy kérdést, nektek jobb lenne a sorsotok, ha én eladnám a céget? Jönne szerinted egy másik tulajdonos, akinek csak az lenne a küldetése, hogy ti boldogok legyetek?

Két okból nem szállok ki: szeretem a munkámat, soha nem szerettem tétlen lenni. Szerintem az amerikai filmek legrosszabb üzenete az, hogy az a menő, aki úszik a pénzben és nem kell ezért dolgoznia. Napról napra jobbak leszünk, abban amit csinálunk, folyamatosan fejlődünk minden területen: termékek, dizájn, vevőkör, vállalati struktúra, üzemi háttér, vevőkör, finanszírozás, ismertségünk. Ez az az élet amit szeretek! Szerencsés vagyok, mert személyes jó kapcsolatom van nagyon sok méhésszel szerte Európában. Ugyanúgy a vevőkörünkben nagyon sok emberrel!
Az, hogy turistaként mennyit utaztam az egyik kezemen meg tudom számolni. Viszont sokkal mélyebben ismertem meg a világot mint aki fél életét turistáskodja a munkámon keresztül.
A másik ok, hogy a srácaim közül kettőt is érdekli ez a pálya. Péter fiam végzős gépészmérnök hallgatóként száz családos méhész. Évek óta jobb eredményeket produkál mint mi. Botond 5-6 éve velünk dolgozik és ő a vezetője az értékesítőknek.
Hét gyermekem van, a nyolcadik pedig az Aranynektár ezért nem szállok ki.

Írod az "aktivistáskodást". Iszonyú fárasztó volt lepörgetni a tüntetéseket, de nagyon jó volt leülni egy sörre azokkal akik eljöttek. Nem szomorkodtunk és megmozgattuk egy kicsit az állóvizet a méhészeti témában. Hidd el, ennek mindenfelé Európában pozitív visszhangja volt. Persze leszámítva ezt a társaságot


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 11:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.28. 15:34
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Kecskemét
Tisztelt Takács Úr!
Önt, és „hablaty” úrhölgyet kétszer volt szerencsém látni, itt Kecskeméten a tárgyaláson!
Nem szeretnék állást foglalni (itt).
Azért a véleményem, az; akinél a hatóság vizsgálódik, bezár stb. azt az embert nem biztos, hogy szerencsés kitüntetni, elismerni. Persze nem saját magát ismerte el, Ön úgymond „elismerés” elszenvedője! Azért az ember csak felhúzza a szemöldökét, ha ilyet tapasztal. Elfogadom, hogy sokat tett, ügyes, rátermett szakember. És kellenek olyan emberek, mint Ön.
Valaki a méztermeléshez ért, van, aki azt értékesíteni tudja.
Tisztelettel kérem, higgye el, a magyar méhész nem Ön ellen van, a magyar méhész „csak”megszeretne élni!
A magyar méhész a dömping ukrán, kínai méz áldozata! A vegyes méz ára az elmúlt években jelentősen csökkent, szabadkereskedelmi egyezmény keretében az unióba hozott mű mézek miatt. Mint Ön is elismeri, Kína olyan mézet készít, amilyet akar.
Kérem higgye el, a különböző fórumokon csak pár méhész emeli fel „hangját” de nem annyinak nem tetszik az Ön politikája!
Tisztelettel: Bekes Mihály


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 10:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Ferenc!

Olyan szép szakma ez a méhészet, nemhogy hagynád a csudába a felvásárlósdit, kiszerelősdit meg aktivistáskodást és hagynál magadnak 1-200 családot amit saját magad kezelgetnél, nyugodtan, kényelmesen, nem foglalkozva a sok ellenkező emberrel. Mennyivel könnyebb lenne az életed és a megélhetésre se lenne gondod, majd öregségedre az idegpályáid is megnyugodhatnának.
Nem gúnyból, vagy szarkazmusból mondom, én komolyan elgondolkoznék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 10:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
bekesm írta:
"Nem szeretnénk, ha
- méz paramétereit beállítanák, hogy az pollen szegény legyen, és beleférjen a nád, rizs, kukorica szirup. (vannak pletykák, miszerint OMME vezetés egyes emberei lobbiznak a direktívák leminősítéséért),

Ezzel kapcsolatban én is feltettem kérdést. Milyen előírás (paraméter) van a méz pollenszázalékára? Én nem ismerek ilyet! De mások sem tudtak erre válaszolni, mert nincs ilyen előírás! Olyannak a lerontásáért nem lehet lobbizni, ami nincs ugye? Persze pletykák vannak erről, mert egy befolyásra éhes csoport minden hazugságot bevet a saját érdekében.
Egyébként a kínai boszorkánykonyhákban, olyan paraméterű mézet gyártanak, amilyet csak kér. Az NMR megjelenése is sokat segített a hamisítóknak. NMR profil után könnyű legyártani az autentikus (pl magyar akác) mézek másolatait.
Ezért leginkább a szigorú nyomon követés marad az egyetlen eszköz a méz tisztaságának biztosítására. Ezen dolgozunk más európai országokkal.
Tudja: "EU Bee Made" !

bekesm:
Ja igen! Még nem kaptunk választ „tsanyi” felvetésére! Miszerint hogy van az Ukrajnában „Enyhén csökkenő méhcsaládszám mellett egekbe szökő több mint kétszeres termésátlagok”

Valaki feltett egy táblázatot, aminek senki sem tudja a forrását. Másrészt Ukrajnában nem hiszem, hogy van hiteles statisztika a méhcsaládok számáról.
Az biztos, hogy nem csökkent a méhcsalád szám. Ukrajna keleti, déli részein, ahol a mézük nagy részét megtermelik, vidéki környezetben ha van is egyáltalán munkalehetőség, kétszáz Euró volt egy fizikai munkás bére. Nagyon jó pénzkeresetnek számított méhészkedni az elmúlt években Ukrajnában, simán megduplázódhatott a méhcsalád szám.
De nem tisztem Ukrajnát védeni. Nem vagyok boldog ,hogy ott is vásárolnom kell.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 10:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Takács Ferenc írta:

Gondolod, hogy ajándékba kapom a mézet a termelőktől? Piaci áron készpénzért vettem meg! Azt se felejtsd el, ha kiesne az Aranynektár a felvásárlásból, még nyomottabb árak lennének!



Szerinted nincs óriási ellentmondás abban,hogy míg reggel a TV-ben az a méhekért és a mézzért aggógó méhész
szerepért játszod,hazamenve előjön belüled a vadkapitalista akit nem érdekel a más csak a saját profitja.

Anno,ha bezárták volna az Aranynektárt,vagy másik céget semmi nem történt volna.
Van itt,és volt is elegendő feldolgozó kapacitás.A hordós exportőrök az áralakítók.
Lett volna egy tisztulás,mind a feldolgozók és a méhészek oldaláról is.

Lehet Te elégedett vagy a személyes sikereddel (1%-os EU,1-20%os hazai piac).

Én viszont az gondolom 30 évvel a rendszerváltozás után,és 15 évvel az EU tagság után óriási szalasztott
el a magyar méhészeti ágazat.
Itt Európa szívében,amely a legnagyobb,legigényesebb és fizetőképes mézpiac a világon.
Egy ilyen csodálatos egyedülálló mézzel mint az akácméz,és hozzá megannyi magyar méhész szaktudásával.
Ez nem sikertörténet,hanem egy leépülés, anyagi veszteségekkkel mostanra.
Mondhatjuk nem volt szerencsénk, nem volt egy vállalkozó szellemű ember,vagy társsaság aki ebben lehetőséget
látott volna.Az OTP-s Csányinak sajnos nem kellett a a méhészet,pedig Ö mindenből aranyat csinál....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 10:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Kedves Takács Ferenc abban biztos vagyok, hogy Ön egy nagyon kemény üzletember, aki a saját érdekeit mindenkor előtérbe helyezi.
Ezen nincs mit csodálkozni, ezt el kell fogadni.
A kérdés azonban az, hogy Önt miért kezdte el érdekelni, a hozzám hasonló kiszolgáltatott " Béka segge" alatti méhészek véleménye, akik úgy sem tudnak befolyásolni semmit. Tehát Önt egyáltalán nem érdekli, hogy ki és mivel pocskondiázza, hiszen ettől úgy se változik meg az ön helyzete vagy a felfogása.
Önt annyira sem érdekli, vagy érdekelte eddig, hogy mi van tizenvalahány ezer méhésszel, mint a Marson lévő porvihar. Amiért liberálisból hirtelen nemzeti érzelmű lett az az, hogy hogyan bírná érdekei szerint irányítani teljesen a magyar méhészeti ágazatot, hiszen van még néhány fekete folt a térképen amit nem tudott lefedni.
És ennek egyik oszlopa Bross hatalma , most veszélybe került. Ezért jelent meg és aktivizálta magát mindkét fórumon, mert a facen még nem láttam. Ennek pedig az az oka, hogy ott van 17000 tag, de ezek zömmel csak méhészek. A küldöttek ezt olvassák és ők szavaznak, Ezért jelent meg Ön itt és nem azért mert a hírnevét félti , aminek lerombolásáért, legalább is az egyszerű méhészek szempontjából nagyon sokat tett, onnan kezdve, hogy megpróbálta átvenni a teljes magyar mézfelvásárlást még Anno, amit olvasni lehet Dr Cserényi hozzászólásában, de még vagyunk akik emlékeznek rá.
Azt sem feltételezem Önről, hogy ne tudná felmérni, néhány hónapos mosakodással nem bírja eltüntetni azt a negatív képet ami a magyar méhészekben kialakult Önről hosszú évek során.
Önt egyáltalán nem érdekli már a Magyar méhészeti ágazat, hiszen kilépett a nemzetközi porondra, és az üzlet akkor is működik, ha itthon egy deka mézet sem vásárol fel.
Amit azonban nagyon csúnya dolog, hogy Ön a magyar méhészeket palimadárnak nézi, és megpróbálja befolyásolni a folyamatokat. Szerintem a Magyar méhészek sokkal jobban járnának, ha teljesen elfelejtené őket, és nem csinálna úgy mintha Ön lenne itt a Grál lovag.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 10:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
https://hu.wikipedia.org/wiki/Curling
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Szerintem menne neki...

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 10:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.23. 16:08
Hozzászólások: 47
Uniós támogatásról beszélünk vagy nem?
Folyamatos emlékeztetést kell feltenni a fórumra!
Ennyi csusztatással is rég találkoztam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 09:46 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2232
Tartózkodási hely: Csurgó
"Az Aranynektár Kft. 733 millió forintos beruházással felújított dunavarsányi üzemét tavaly szeptemberben Gráf József"


"Ezt aZ ezer éve támogatásként kapott pénzt most nagyjából évente fizetjük be a költségvetésbe."


Na most mennyi az ezer,kapott pénz ,vagy nem kapott.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 09:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.28. 15:34
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Kecskemét
tsanyi írta:
Ukrán méz!
Már felraktam többször az ukrán méhcsalád és export statisztikát! Enyhén csökkenő méhcsaládszám mellett egekbe szökő több mint kétszeres termésátlagok.


Nekünk "mezei" méhészeknek a legnagyobb bajunk az Ukrán "mézzel", hogy nem tisztességes keretek közt mérettetnek meg mézeink az Ukrán - UNIO kereskedelmi megállapodás keretében behozott mézekkel.
Takács Úr tőkés és teszi a dolgát, mindent megtesz, hogy növelje tőkéjét.
Mi „méhészek, méh tartok” és tesszük a dolgunkat, azért emeljük hangunkat, azt szeretnék ha tőkések szabályozott keretek közt végeznék „dolgukat”.
Verseny van!
Önök azt szeretnék elérni! Foci nyelven; a bíró „ha a sorfal nem megy megfelelő távolságra a labdától, a labdát viszi hátrébb, hogy meglegyen a távolság.
Szóval!
Nem szeretnénk, ha
- méz paramétereit beállítanák, hogy az pollen szegény legyen, és beleférjen a nád, rizs, kukorica szirup. (vannak pletykák, miszerint OMME vezetés egyes emberei lobbiznak a direktívák leminősítéséért),
- Ukrajnán keresztül, (ból) nem méz kerülne be az UNIO-ba,
- a méz ÁFA tartamát levinnék 5%-ra. Nekünk a vég lenne, ha a mézet, rosszabb esetben cukorszirupot a kereskedők adó nélkül tudnák a kereskedelembe behozni.
Tisztelt Takács Úr! És tisztelt mézkereskedők!
Sok esetben érdekeink ellentétesek! Azért fel kellene ismerni, hogy a fák nem nőnek az égig!
Zárszóként!
Fura dolog és értelmetlenül elveszi energiát, ha a „sas” légyre vadászik!

Ja igen! Még nem kaptunk választ „tsanyi” felvetésére! Miszerint hogy van az Ukrajnában „Enyhén csökkenő méhcsaládszám mellett egekbe szökő több mint kétszeres termésátlagok”


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 09:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Már bocs, de ez a szokásos csúsztatás.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 08:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Berkesandor: Az Aranynektár Kft. 733 millió forintos beruházással felújított dunavarsányi üzemét tavaly szeptemberben Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter avatta fel.

Mindig elfelejtem, hogy a kőkorszakig vissza kell mennem időben ha valamit állítok.
Ennek az összegnek egyharmada volt a támogatás és kb 13-14 éve pályáztuk meg.
Azóta párszor felújítottuk az üzemet, arról nem beszélve, hogy évente kellett az elmúlt években költenünk egymillió Eurót gépfejlesztésekre, hogy versenyben maradjunk. Ahogy ezt egy német gépgyártó mondta, amikor ezen keseregtem: "abba maradsz jobb lenni, akkor abba maradsz jó lenni!" (Bocs a tükörfordításért)
Ezt aZ ezer éve támogatásként kapott pénzt most nagyjából évente fizetjük be a költségvetésbe.
Úgy, hogy a lényege amit írtam igaz, nem állam bácsitól kapjuk a pénzt. A dolog fordítva van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 08:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 559
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Ideje lenne magára a választásra koncentrálni.
Ma március 8-a van és április 4-én a küldötteknek szavazniuk kell.A jelölés időszak lezárult, ideje nyilvánosságra hozni a jelöltek listáját. A küldötteknek ahhoz, hogy szavazatuk az őket delegálók álláspontját képviselhesse, ki kell kérniük a küldő szervezet tagságának, az OMME tagoknak az álláspontját. Az egyesületi tagoknak, a tagdíjfizető méhészeknek joguk van a vezetőik megválasztásához és ezt a jogukat a küldötteken keresztül gyakorolják.Választási akaratukat az OMME tagok azonban csak akkor gyakorolhatják, ha ismerik a jelölteket.

Annak a tagdíjfizető OMME tagnak akivel nem ismertetik meg, a tisztségviselő jelöltek névsorát, vezetőség választási joga sérül, nem tudja ugyanis e jogosultságát, az őt képviselő küldöttön keresztül érvényesíteni.

A küldött feladatát az őt megválasztók akaratának képviseletét csak akkor tudja ellátni, ha megismeri az őt választásra küldők akaratát. Úgy nem tudja a küldött a választói akaratot képviselni ha a jelöltek listáját csak rövid idővel a szavazás előtt ismeri meg és nincs lehetősége egyeztetni helyi egyesületének tagságával.

De lehet máshogy is fogalmazni.
Demokratikus az az OMME választás ahol biztosított az a lehetőség hogy a küldött egyeztethesse a helyi szervezettel az általuk megválasztani kívánt személyek neveit.Mert biztosított az erre rendelkezésre álló idő és ismertek a jelöltek nevei.

Nem demokratikus az az OMME választás ahol nem biztosított az a lehetőség hogy a küldött egyeztethesse a helyi szervezettel az általuk megválasztani kivánt személyek neveit, mert kevés az erre rendelkezésre álló idő és/vagy nem ismertek a jelöltek nevei.

Érdekel valakit egyáltalán, hogy az egyszerű egyesületi tag választói akarata hogyan csatornázódik be az április 4-ei szavazásba?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 08:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.23. 16:08
Hozzászólások: 47
Itt senki nem nem akar senkit bántani /még én sem/ csak emlékeztetni! A múltból kellene épitkezni!
Már megint van amit nem értek: Hogy lehet az hogy valaki el tud adni 7-8 ezer tonna mézet majd csak 3-4
ezer magyar mézet. Különbözet igen nagy. Ha valakinek sok cége van sokat is kell fizetni! Ukrajnában még nehezebb egy céget működtetni ezt is aláirom, adók MUNKABÉREK stb.
Látja sokszor azonos véleményen vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 06:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Takács Ferenc írta:

Állam bácsitól mi nem kaptunk pénzt, tekintettel arra, hogy Közép Magyarország ki van zárva a fejlettsége okán a támogatásokból. Viszont kétszer annyi adót és közterhet fizettünk be, mint az összes többi exportőr a magasabb hozzáadott érték miatt. Sokkal rosszabbul menne a sorod neked is, ha nem lennének ilyen vállalkozók mint én vagyok.


"Az Aranynektár Kft. 733 millió forintos beruházással felújított dunavarsányi üzemét tavaly szeptemberben Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter avatta fel. Évi 7-8 ezer tonnás kapacitásával ez a legnagyobb mézfeldolgozó üzem Magyarországon, Európában pedig benne van az első tízben. A cégnek sokáig nagyon jól ment, állami támogatásokat és Kiváló Magyar Élelmiszer Védjegyet is kapott."

Pfff...

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 06:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Kedves Vivaldi,
Tudja mi a baja azzal, hogy feljöttem ide megvédeni magam a pocskondiázásuktól?
Az a baja, hogy ország világ előtt kiderül, hogy demagógia csak amivel itt áztattak.
Hogy a valóság nem Önt és a haverjait igazolja.
A gyűlölete nem abból ered, hogy állítólag lerontottam paramétereket, vagy mert olyan mézet veszek, amit a vevőm kér és ha az nem érhető el Magyarországon, vagy az ára miatt, vagy azért mer itt nem terem, akkor külföldről. De sorolhatnám a rémregényt, amit velem kapcsolatban itt összehordtak és pontról pontra világossá válik egy normális ember számára, hogy hülyeség. Gyűlölete másból ered, sokféle oka lehet. Lehetne elemezni, de nem célom a feszültséget növelni.
Most természetesen még jobban gyűlöl, mint eddig. Elrontottam a játékukat. Azt a játékot, hogy minden rossznak én vagyok az oka, továbbá azt a játékot, hogy valami alaptalan hülyeséget velem kapcsolatban bedob valaki és annak a teljes társaság tapsol. És persze ez a harminc ember azt hiheti magáról, hogy ők képviselik a méhészeket.
Én amit csinálok nem hazafiaskodásból csinálom. Talán én vagyok itt az egyetlen aki kimondja hogy a saját érdekemben. Itt Önök mind nemes eszmék lovagjai! Különösen a kereskedelembe is beszállt, OMME elnökségi tagra jelentkező "pöte" a leglánglelkűbblovag (szándékosan írtam egybe). Viszont az én érdekem az, hogy el tudjam adni a magyar mézet, egybeesik a magyar termelőével. Egy józanul gondolkodó ember világosan látja, hogy a világon minden feldolgozó azt veszi meg, amit el tud adni. És most a magyar mézet talán a legnehezebb eladni.
Hogy nem jönnek el velem tüntetni a méhészek? Kedves Vivaldi 140 ember saját pénzéből jött velem és ehhez nem is kellett nagy felhajtást csinálni! Ők értik, hogy nem az ukrán méz eladásához van szükségem felhajtásra, azt megveszik mert olcsó!
Egyébként meg elhiheti kedves Vivaldi, ha lenne rá mód én lennék az első, aki rázárná az ajtót Ukrajnára! Kevés keservesebb dolog van a világon, mint egy magyar embernek vállalkozást működtetni Ukrajnában. Nem lehet rázárni, ennél fogva az ukrán méz jelen lesz a piacainkon és tömeg virágmézben ármeghatározó lesz, ha tetszik ez nekünk, ha nem. Azért, hogy versenyben tudjanak maradni a vevőim, szükségük van az olcsó árfekvésű mézre is. És ha nem adok nekik megveszik mástól, de akkor a többi mézet sem tőlem fogják venni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 22:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 559
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Lezárult az OMME választásokhoz kapcsolódó jelöltállítás lehetősége, március 4-e volt a jelölt állítás utolsó napja.A választások során az egyes jelöltek közötti verseny, maga a választási kampány a jelölés lejárta után indul.A választási kampány időtartama egy hónap, hiszen magára a választásra egy hónappal a jelöltállítási határidő után április 4-én kerül sor.
A Jelölő Bizottság eddig nem hozta nyilvánosságra az általa elfogadott jelöltek listáját, az elképzelhető, hogy az elnökséggel közölte, az egyesület tagságával azonban nem.
Amennyit én látok, a méhész weblapok, facebook-os oldalak nem túl alapos látogatása után, illetve személyes ismeretségi körömben hallok a választásokon indulók, vagy nem indulók vonatkozásában
Elnök: Bross Péterről nem tudok, Tóth Péter indul
Általános elnökhelyettes:Fekete József nem indul, Pásztor Zoltán indul
Szakmai elnökhelyettes: Dr Hegedüs Dénesről nem tudok, egyéb jelöltről sem
Nemzetközi elnökhelyettes:Lászlóffy Zsoltról nem tudok, egyéb jelöltről sem
Elnökségi tagok: Bezzegh László nem indul(?), Tóth Péter elnökségért indul,
Csonka Imre, Dózsa Tamás Károly, dr. Mészáros László, Dr. Sebők Péter, Simonné Venter Éva jelenlegi
elnökségi tagok indulásáról nem tudok
Új jelöltként indul Ábrahám Péter, Lászka István, Dr Zsíros István

A közölt lista bizonyára nem teljes, elnézést az esetleges pontatlanságért.Aki tudja pontosítani a közölt listát, kérem tegye meg. A legjobb persze az lenne ha az OMME Jelölö Bizottsága ezt maga tenné meg.
Megfontolásra javasolom a Fórum moderátorainak, hogy a jelöltekről a már elérhető önéletrajzokat, és motivációs leveleket tegyék elérhetővé egy topicban, felkérve a jelölteket, az egymással történő beszélgetésre, és elképzeléseik további kifejtésére.A jelöltek egymással folytatott párbeszéde is elősegíthetné az április 4-én meghozandó tisztújítási döntéseket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 22:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Bükk: "Minden teljesítmény relatív,ebből-már nem először írom le-a magyar méhész nem részesül."

Gondolod, hogy ajándékba kapom a mézet a termelőktől? Piaci áron készpénzért vettem meg! Azt se felejtsd el, ha kiesne az Aranynektár a felvásárlásból, még nyomottabb árak lennének!

Bükk: "állam bácsi azért a céllért adott támogatást mézüzemre,hogy a nagyobb
hozzáadott érték miatt több pénzhez jussanak a termelők."

Állam bácsitól mi nem kaptunk pénzt, tekintettel arra, hogy Közép Magyarország ki van zárva a fejlettsége okán a támogatásokból. Viszont kétszer annyi adót és közterhet fizettünk be, mint az összes többi exportőr a magasabb hozzáadott érték miatt. Sokkal rosszabbul menne a sorod neked is, ha nem lennének ilyen vállalkozók mint én vagyok.

Bükk: "A személyeskedés kritikán aluli,pláne a leendő új OMME vezetés szakmai,emberi lekicsinylése."

Szóval te is úgy látod mint én, Cserényi áll Brossal szemben!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 21:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Kedves Takács Ferenc.
Őn nagyobb hazafi, mint annak idején Torgyán József volt. Tudja nem az a baj, hogy Ön külföldi mézet vásárol, hanem az, hogy közben be állítja magát a Magyar méhész társadalom megmentőjének.
Tudja eszméletlenre szoktam röhögni magam amikor meglátom Önt, mint a Magyar méhészek zászlóvivőjét Brüsszelben vagy máshol. Az pedig, hogy nyilatkozik is nevükben, már olyan rohamokat vált ki bennem, hogy hideg vizet engedek magamra a zuhany alatt.
Persze úgy könnyű, hogy minden tisztességes méhész hanyatt homlok menekül amikor Önt meglátja, és soha semmi féle tüntetésre el nem megy. Gondolom ahogy az Ön észjárását ismerem, ez is tervszerűen ki van dolgozva, azért, hogy a méhészek ne hogy már tüntessenek valamiért. Elég a személye és elriasztja őket. Persze a pár haverján kívül.
Ha Ön helyében lennék én is annyiért venném a mézet amennyiért adják, és ott ahol olcsóbb, de nem akarnák Mária szobor lenni a kuplerájban. Ön pedig most azt csinálja velünk.
De, ismét Önt ismerve, ennek is van célja. Ez pedig a jó pozíció megtartása a Minisztériumban. Ezért mutatkozik nagy hazafinak, és azért támogatja Brosst mert lehet, hogy a következő elnök nem lesz az Ön csókos haverja. Esetleg elő fordulhat.
Mindenesetre, emelem a kalapomat Ön előtt. Egy teljesen kidolgozott stratégiát visz, a saját érdekében. Minden területet lefedett. Csak hát itt sem mindenki teljesen hülye. Ezt időnként hajlamos elfelejteni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 21:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Takács Ferenc írta:
maja írta: "van aki finoman fogalmaz, de írásaiból kitűnik az a bizonyos stílus, amit férjem csak így hív " mindenki hülye csak én vagyok helikopter. "

Nem tartom magam öntelt embernek. Viszont magabiztosnak igen. Harmincöt éve vásárolom meg a mézet a termelőktől. Ezalatt eljutottam odáig, hogy évente 3-4000 tonna közötti mennyiségben adom el a termelőktől vásárolt mézet, a föld legfejlettebb részén, negyven országban, kizárólag fogyasztói kiszerelésben. Vannak olyan magasan pozícionált élelmiszerláncok, amelyekben az egyedüli magyar termék a mi mézünk. Lehet, hogy rosszul reagálom le, amikor kioktatnak olyanok, akiknek fogalmuk nincs arról, hogy ez mekkora teljesítmény.
Kedves "maja", egyébként igaza van, jobban oda kell figyeljek arra, hogy visszafogottabb legyek! Meg fogom próbálni!



Minden teljesítmény relatív,ebből-már nem először írom le-a magyar méhész nem részesül.
Mint a viccben"járni járna csak nem jut".
Miközben kimazsolázásra kerülnek a legjobb méztételek,és állam bácsi azért a céllért adott támogatást mézüzemre,hogy a nagyobb
hozzáadott érték miatt több pénzhez jussanak a termelők.
Szóval csak szerényebben.

A személyeskedés kritikán aluli,pláne a leendő új OMME vezetés szakmai,emberi lekicsinylése.
Ez nagyon távol áll a szokásos Európai értékektől.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 20:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
tsanyi írta: "Más téma. Cserényi doki!
Zavar, hogy bántod! ........
Te és B.P. a bokájáig sem értek fel.
Sajnos úgy hallom nem vállalt jelöltséget az OMME-ban. "

Szerinted, miért ment és megy az alázásom? Kit érdekelne, hogy az ötven másik európai mézcsomagoló mellett én is létezem, ja és persze, mint az összes többi én is azt csomagolom amit a vevőm kér, többek között ukrán mézet is?!
Mióta lettem ellenség? Amióta Bross újra úgy döntött, hogy elindul.
Kellettem egy koncepcióhoz, amivel Brossnak ártani lehet! Na ezért szívok!
Ha nem tudnád a háttérben Cserényi van. Ki bánt, kicsodát?
Ez az egyik, amiért joggal haragszom rá. A másik, mert harmadszor szakad kétfelé a méhésztársadalom a beteges hatalomvágya miatt. Nem vállal jelöltséget az OMMÉ-ban, csak meg akarja választatni magát örökös tiszteletbeli elnöknek, hogy az idők végezetéig ott ülhessen az aktuális elnökség nyakán. Ő akarja megmondani minden aktuális választott vezetőnek mit csináljon. El akarja érni, hogy mindig ott legyen a döntéseknél, leordíthassa aki ellene szól. Ha arról van szó, hogy ő maradhasson a Don, bárkivel szövetkezik. Ezért rakhat fel a netre az ő megbízásából miniszter úrhoz írt nyílt levelet egy olyan ember mint Arisztaiosz.

Ki kinek a bokájáig nem ér fel?
Ki ez az ember? (Cserényi)
Tud valamit mondani, ami előrelépést jelentene? Milyen rálátása van a világban zajló folyamatokra? Mindig a központban szeretett lenni, de soha nem állt bele semmilyen munkába. Mi más lenne megint az ő emberei vezetésével, mint ami volt, hogy a közhasznúságát elvesztett OMME-ban a zártkörű üléseken Cserényi vinné a szót. Mit tudnának elérni, akár itthon akár külföldön? Egy rossz viszonyt, mert ott ülne minden egyeztetésen és az agresszív stílusával, hamar ki tudná váltani az ellenszenvet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 19:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Takács Ferenc írta:
Párszor leírtam, hogy miért vagyok, itt! Jó lenne megjegyezni!
Azért, mert hosszú hónapokon keresztül csócsáltátok a nevem nem éppen hízelgő módon. Azon kívül egy sor hazugságot és ostobaságot írtatok le azzal kapcsolatban is, hogy mi okozza a válságot. .......
Hogy miért választás előtt jöttem fel? Az ok prózaian egyszerű, mert választás előtt estetek nekem nagyon durván. Mert Cserényi kitalálta, hogy Bross Takács embere és ezzel akar nyerni. Nagyjából ez az egész programja a Cserényi klánnak......

...... Itt jött képbe az, hogy sok más ország méze mellett (mint minden másik ekkora méretű csomagoló üzem Európában) ukrán mézet is vásárolok. Ezért nem okoz szerintük válságot a korlátlanul előállítható hamisított kínai méz, csak az ukrán. .......

Hát ez a hozzászólás is nagyon gyengére sikerült.
Privát üzenetekkel, emailekkel nem akarok visszaélni. Te már fenyegetőztél azzal, hogy megkérdezted a jogászaid és feljelentést teszel ha .........
Azóta egyedül Zsuzsanna asszony ellen találtál valamit aki kétségeit fogalmazta meg, hogy megérdemelsz-e egy kitüntetést.
Elárulom neked az én kitüntetendők listámon sem szerepelsz az első 16 000 000-ban.
Most feljelentesz?
Belépsz a fórumra és te köpködsz, vádaskodsz, hogy itt néhány ember van csak, azok is mézkereskedők. :lol:
Akkor miért vagy itt?

Más téma. Cserényi doki!
Zavar, hogy bántod! Nem vagyunk személyes jó ismerősök, 4-5 alkalommal találkoztuk.
De emlékszem arra amikor régebben gondjaim voltak az atkával, megkaptam a telefonszámát. Türelmesen segített nekem, kisméhésznek, eligazodni a szerek sűrűjében. Én tisztelem!
Te és B.P. a bokájáig sem értek fel.
Sajnos úgy hallom nem vállalt jelöltséget az OMME-ban.
Tehát az "ellenség" akit vízionálsz nem létezik.
Kérlek a köpködést, hagyd abba!

Hülye dolog de én árulom el, hogy Tükör sem fogadta el a jelölést az elnökségbe.
Így hát a profik, osztrák üléséröl is inkább B.P.-n hajts be egy sokkal tisztességesebb beszámolót mint amit az omme.hu-re feltett.(Köszi a közbenjárást, a semminél picit az is több volt!)
A EU profik egyesületének az OMME a tagja!

Ukrán méz!
Már felraktam többször az ukrán méhcsalád és export statisztikát! Enyhén csökkenő méhcsaládszám mellett egekbe szökő több mint kétszeres termésátlagok.
Erre szoktam mondani: Ne nézz már madárnak!
Nekem kistermelőnek ugyanakkora gondot okoz, ha hamisított méz jön be Ukrajnából, ugyanaz mintha Kínából jönne.
Ráadásull még a hazai piacra is rá akarod tenni a kezed. Ezt szolgálná az ÁFA mentesség.
Miniszter úr jó szándékkal ÁFA mentesség ügyben, közbenjárt értünk, de ha a tervezett őstermelői adóváltozásokat bevezetik akkor ez csak a gigaméhészeteknek fog előnyt jelenteni.

Egyenlőre ennyi.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 19:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2019.09.10. 12:56
Hozzászólások: 13
jani bátya írta:
Tisztelt Péter!

Ön szerint mekkora eséllyel indulna az egyesületi választáson egy olyan program amely borítékolhatóan cc.50% tagdíjfizető egyesületi tag elvesztéséhez vezetne?

Üdv. jani bátya


Nem tudom, nem vagyok jós. De 1 szavazata már lenne, bárki legyen is az mert a jelenlegi rendszer nem helyes!
Kérdem én mivel több egy ommés méhész a másikétól?
Mindkettő tagja a TIR enar rendszernek, ugyan azok a jogszabályok vonatkoznak rá, közvetlen részt vesznek a beporzásban soroljam!? Mindkét fél a schengeni határokon belül gyakorolja a hivatását!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 18:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.23. 16:08
Hozzászólások: 47
Brossnak megvan a tudása egy védjegyhez, de Omme elnökeként mégsem lobbizhat egy ukrán méz mellett. A mai napig nem kérte le az ukrán importot.
A kerekasztalnál azért javasolta a 3 akácpollent. 1,4 F/G már valaki más tett javaslatot, de a C vitamin tartalomnál Ő mondta - nincs előirás.
Elismerem nagyon nagy teljesitmény 3-4 ezer tonna magyar mézet kiüvegezve eladni.Üveggel együtt ennyi?
Televizió is hatásvadász képeket közölt egy lakat alá vett üzemről,de ki lobbizott a kinyitás mellett?
Ötletem is van.Két dolgot kell az üvegre irni: származási hely, méz eredete, ugyanigy lépes méz,
akácméz lépszelettel.
Nem sértegetni akarom, csak segiteni egy kicsit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 18:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Vivaldi írta:
Nem értem a kérdést.


Hát , igen, ezt egyértelműen ki lehet olvasni a hozzászólásából.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 18:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
jani bátya írta:
Tisztelt Péter!

Ön szerint mekkora eséllyel indulna az egyesületi választáson egy olyan program amely borítékolhatóan cc.50% tagdíjfizető egyesületi tag elvesztéséhez vezetne?

Üdv. jani bátya

Nem értem a kérdést. Mi az, hogy van valamilyen program ami befolyásol akármit? Mindenki tudja, az uniós támogatások koordinálása nélkül, a Bross alatti omme nak kb. 50 tagja lenne.
És úgy látszik Bross nagyon jól meg van program nélkül is.
Kedves Kiss János, Bross hívő, Takács barát, mondok valami nagyon újat neked. Semmilyen program semmiféle tagságlétszámot nem befolyásol.
Még az elnök választást sem. Igaz, a tagság véleménye sem befolyásol semmit, mert akkor már Bross a holdon lenne. A küldöttek szavaznak. Elvileg. De előfordulhat, hogy a szavazat számlálók döntik el, hogy ki lesz az elnök. Valamelyik büfében.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 15:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
maja írta: "van aki finoman fogalmaz, de írásaiból kitűnik az a bizonyos stílus, amit férjem csak így hív " mindenki hülye csak én vagyok helikopter. "

Nem tartom magam öntelt embernek. Viszont magabiztosnak igen. Harmincöt éve vásárolom meg a mézet a termelőktől. Ezalatt eljutottam odáig, hogy évente 3-4000 tonna közötti mennyiségben adom el a termelőktől vásárolt mézet, a föld legfejlettebb részén, negyven országban, kizárólag fogyasztói kiszerelésben. Vannak olyan magasan pozícionált élelmiszerláncok, amelyekben az egyedüli magyar termék a mi mézünk. Lehet, hogy rosszul reagálom le, amikor kioktatnak olyanok, akiknek fogalmuk nincs arról, hogy ez mekkora teljesítmény.
Kedves "maja", egyébként igaza van, jobban oda kell figyeljek arra, hogy visszafogottabb legyek! Meg fogom próbálni!

maja írta: "Bross melletti és Bross elleni tábor létezik és nem slep meg klán."

Már az nagy baj, hogy két tábor létezik. Nem biztos , hogy tudja, de én voltam az 1984-ben újra engedélyezett OMME titkára, friss diplomásként. Ez, hogy kettészakadt a méhésztársadalom, azóta most játszódott le harmadszor. Mind háromszor ugyanaz a történet. Cserényi, aki mindig harsány és sajnos karizmatikus szereplője volt a szakmánknak, egy ponton konfliktusba keveredett azzal az emberrel, aki éppen képviselte az egyesületet. Akinek a munkájának köszönhetően eredmények születtek.
Cserényi mindig maga mellé tudta állítani a tagság egy részét sajnos, mert sokaknak bejön a harsánysága. Soha sem a többségét, de elérte, hogy lehetetlenné váljon az értelmes munka és a szakma értékes embereket veszített el.
Ebben is igaza van, nem kéne ilyen jelzőket használnom, sajnos bennem is nagy az indulat, de megígérem megpróbálok viselkedni! Azt viszont elhiheti, hogy óriási minőségi különbség van a két oldal között!

maja: " Hiteles embernek tartja magát, hogy az Egyesület az Európai Méhekért elnöke legyen egy olyan múlttal, mikor többször megkérdőjeleződött az Ön tevékenysége alapján, hogy mindig megfelelő minőségű mézet csomagolt? Gondolom nem kell felsorolnom azokat az eseteket mikor a média látókörébe került és eljárások is folytak Ön ellen."

Igen természetesen hitelesnek tartom magam! Ami ennél is fontosabb én vagyok az alkalmas erre a feladatra. Valaki leírta, természetesen a vádak között, hogy miért nem Bross csinálja a védjegyes rendszert? Mert nincs meg a tudása hozzá, hogy hogyan lehet egy ilyet felépíteni! Nyilván tisztában van ezzel. Nem véletlenül dől dugába, minden méhész egyesületek által indított vállalkozás is a mézüzletben.
Könyörgöm, azt meg felejtsük el végre, hogy mit ,hordott össze a média több mint tíz évvel ezelőtt! Egy hatásvadász hvg cikk volt az alapja, ami miatt helyreigazítást is kellett kiadniuk. És annak a cikknek a szerzője, véletlenül az egyik hordós exportőr gyerekkori barátja.
Eljárások folytak.... Minden ilyen méretű vállalkozásnál, időről időre, eljárásokat folytatnak le. Ez természetes! Működésünk során jóval több mint százezer tonna mézet értékesítettünk. Az egyik kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor marasztaltak el bennünket minőségi hiba miatt. Ez azért elég jó, nem!

maja:
"Miért állítja be önmagát a médiában méhésznek és miért nem mézkiszerelő üzem tulajdonosának?
Tudom, hogy vannak méhcsaládjai.
De véleményem szerint az a méhész aki az év első kaptárbontásától, saját maga végig viszi az összes méhcsaládját az utolsó atka kezelésekig."

Egy példával had mutassam be ki a méhész. Még a pályám elején, amikor magam voltam a sofőr meg a rakodó is, felpakoltunk egy helyen egy fél teherautónyi mézet egy idős rokkant bácsinál, akit egy speciális talpas székben hozott ki a két segédje. Én megjegyeztem az egyiknek halkan, hogy a fiától nem szép dolog rányomni az öregre ezt a feladatot. Az meg azt mondta, hogy az öreg viszi az egészet, a gyerekei Pesten élnek. Azt is mondta, hogy viszik a székében a méhekhez is és meg mondja mit csináljanak. Gratuláltam a bácsinak, hogy ilyen állapotban is ennyi mézet termelt.
Ő erre azt mondta, hogy mit csodálkozok, a méhészkedés ész munka és az esze még ép!
Szezonban napi szinten beszéljük meg a teendőket a méhészetben. Minden szakmai döntést együtt hozunk meg a testvéremmel és Antiékkal. A méhészkedés szerintem is ész munka és nem feltétlenül az a méhész, aki kiveszi a kaptárakból a kereteket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 12:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
maja írta:
...Hiteles embernek tartja magát, hogy az Egyesület az Európai Méhekért elnöke legyen egy olyan múlttal...


Ezt a kérdést már én is, más is feltette.

Pöte írta:
...Ideje volna már tényleg a méhészekért dolgozni és ez be kell lásd, hogy akkor tudod megtenni, ha félreállsz és nem engeded, hogy a megosztó személyed inkább a gátja legyen az összefogásnak. Segíteni ez után is lehet, lehet, hogy el is fogadnák sokan, de így nyiltam - mint ahogy most ezt Bross mellett teszed - inkább visszatetszést kelt. Amennyiben ezt nem teszed meg bebizonyosodik, hogy te az "Én, én, én... és a többiek" elvét vallod....


Valószínűleg sosem fogunk rá választ kapni.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 12:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Takács Ferenc írta:
...Az viszont igaz, hogy ezek az emberek itt, ezen az oldalon találták meg egymást. Az amivé vált szakmapolitikai téren ez az oldal egyértelműen a működtetők felelőssége! És itt, sem mindenkire illik, amit leírtam. Vannak akikkel lehet értelmes vitát folytatni!
...
Abban tévedsz te óriásit, hogy itt a méhészek véleménye jelenik meg!
...
Kedves "barátaim" csak itt ebben a társaságban, csak itt képviseltek többséget!


Megint csúsztatsz. Igen erősen!
Amit itt "kapsz" még ha szubjektív vélemény is tényeken alapul, lehet vele vitatkozni. Nagyon jól tudod te, hisz azt is figyeled és figyelteted, hogy mi megy a fészbukon. Aki nem hiszi a keressen rá a fészbuk "Méhész klub" csoportjában a "takács" "taki" "Aranynektár" szavakra. Én is fogalmaztam meg ott is kritikát, mint ahogy itt is, de olyan kommentek olvashatók tömegével (nem 20-30 embertől!), sorozatban amivel én sem tudok már azonosulni. Aki nem hiszi járjon utána.

Szóval amit írsz nem igaz...most sem!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 12:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.09.16. 18:14
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Bács
Nagyon régen jártam mát itt a fórumon, de most hetek óta figyelemmel kísérem az eseményeket.

Választások jönnek és véleményem szerint nagyon elszabadultak az indulatok.
Tényleg van aki személyeskedik, van aki arrogáns és van aki finoman fogalmaz, de írásaiból kitűnik az a bizonyos stílus, amit férjem csak így hív " mindenki hülye csak én vagyok helikopter.

Véleményem szerint két csapatra osztódott a nagy méhészközösség, Bross melletti és Bross elleni tábor létezik és nem slep meg klán.

Mivel itt a fórumon igencsak aktív Takács Ferenc megkérdezném őt.

Hiteles embernek tartja magát, hogy az Egyesület az Európai Méhekért elnöke legyen egy olyan múlttal, mikor többször megkérdőjeleződött az Ön tevékenysége alapján, hogy mindig megfelelő minőségű mézet csomagolt? Gondolom nem kell felsorolnom azokat az eseteket mikor a média látókörébe került és eljárások is folytak Ön ellen.
Másik kérdésem.
Miért állítja be önmagát a médiában méhésznek és miért nem mézkiszerelő üzem tulajdonosának?
Tudom, hogy vannak méhcsaládjai.
De véleményem szerint az a méhész aki az év első kaptárbontásától, saját maga végig viszi az összes méhcsaládját az utolsó atka kezelésekig.
Ha alkatozottakkal végezteti a munka java részét az csak méhtartó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 09:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
TakácsFerenc írta:"Itt ezen az oldalon valóban nem vagyok népszerű! De nem csak én! "
Menjetek csak át a facebookra! Nézzük ott milyen népszerűek lesztek???


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 09:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Berkesandor írta:
"De ha úgy gonolod, részletesen válaszolok, az előbb feltett kérdéseidre. "

Természetesen válaszolok arra, ami engem érint! Nem kívánok Brossal foglalkozni! A véleményem vele kapcsolatban elmondtam, de nem akarok részletes vitába szállni arról, hogy ő mit csinált rosszul vagy jól. Nem mindenben értek Brossal egyet én sem, például ő is téved a méz Áfa kérdésben! De, nem ő támadott meg, hanem Cserényi!
Pontosabban először a sleppje, csak utána személyesen Cserényi. Azt is leírtam, hogy miért lettem kikiáltva a főgonosznak. Egy alantas számításból, mert velem összekapcsolva kívánja Brosst lejáratni. Azt gondolom van jogom arra, hogy megvédjem magam, hogy elmagyarázzam, hogy hol sántít a demagógia, amivel le akarnak járatni.

Szóval örömmel kezdek egy beszélgetést veled úgy, hogy egyet te kérdezel egyet én!

Az én első kérdésem: Melyik előírása (paramétere) lett "lebutítva" az akácméznek? Melyek a nem lebutított paraméterek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 09:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
"Tömegbázis nélkül nem lehet a "többségi " érdeket képviselni."

jani bátya! Ezen érvek mellet én már régen tönkrementem volna ! :D Sokáig egy személyes volt a vállakozásom!!

Jut eszembe ! ,5 ember ,hallgatóság.+ zsirosméhészet+ Oszkár a " TÖMEG" !! Így eggyütt már alkalmas "NYOMÁSGYAKOLÁSRA"!!!!! :o :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 08:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Takács Ferenc írta:

Én pontosan azt teszem! Ha visszaolvasod a bejegyzéseimet, azok arról szólnak, hogy aprólékosan világosan elmagyarázom az összefüggéseket és, hogy én mit miért teszek.


Szokásos csúsztatás.
Visszakérdezéses terelés.
De ha úgy gonolod, részletesen válaszolok, az előbb feltett kérdéseidre.
De akkor te is válaszolsz az enyémekre (beleértve azokra amiket korábban már más kérdezett, csak elsiklottál felette)

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 08:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Berkesandor írta:
"Bizonyítsd az igazad, itt, vagy az erre megfelelő plénum előtt!!"

Én pontosan azt teszem! Ha visszaolvasod a bejegyzéseimet, azok arról szólnak, hogy aprólékosan világosan elmagyarázom az összefüggéseket és, hogy én mit miért teszek. Amennyiben valaki normális hangnemben megkérdezett, bármilyen kérdésre válaszoltam, ami engem érintett. És a jövőben is válaszolok, ahogy időm engedi.
Megkérdeztétek azt is, hogy miért gondolom alkalmasabb elnöknek Brosst, leírtam. Viszont nem tisztem és nincs sem időm, sem kedvem megírni a beszámolóját.

Én is tettem fel kérdéseket csak azért, hogy rávilágítsak mekkora demagógia, amit páran ezen az oldalon leírtak. Csak a legfontosabbakat ismét feltenném:

Melyik előírása (paramétere) lett "lebutítva" az akácméznek?

Melyek a nem lebutított paraméterek?

Miért a román utána a magyar méz ára a legalacsonyabb az unióban? Rajtam kívül kinek van bármilyen elképzelése arra, hogy ezen hogyan lehetne változtatni?

Milyen reális esély van annak megnehezítésére, vagy megakadályozására, hogy Ukrajnából importáljon az unió? Ki mit tenne ennek érdekében?

Ezekre nincs válasz, mert nem tudnak a demagógok ezekre értelmes választ adni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 07:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Szerintem itt csak szítod a feszültséget, mellébeszélsz, csúsztatsz.
Úgy állítod be a dolgokat, hogy az gyalázkodás.
Bizonyítsd az igazad, itt, vagy az erre megfelelő plénum előtt!!
Ameddig ezt nem teszed, csak lejjebb süllyedsz !! (ha még van ennél lejjebb ahol most vagy)

Jegyezd meg: "A békának sem örök a tó!!"

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 06:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Antrax írta:
"A méhészek (hopp majd' kihagytam az oldal üzemeltetőit, mert igen gyakran rájuk is kitérsz kedves csapatépítős szellemű szavaiddal) szerinted ostobák és hazugok."

Nem-nem, kedves Antrax, én nem a méhészekről írok, hanem akik engem gyaláznak azokról! Az viszont igaz, hogy ezek az emberek itt, ezen az oldalon találták meg egymást. Az amivé vált szakmapolitikai téren ez az oldal egyértelműen a működtetők felelőssége! És itt, sem mindenkire illik, amit leírtam. Vannak akikkel lehet értelmes vitát folytatni! De a fősodorra igaz!

Itt ezen az oldalon valóban nem vagyok népszerű! De nem csak én! Pörgesd vissza az oldalt, ha itt bárki megszólalt szakmapolitikai kérdésekben úgy, hogy nem értett egyet az itteni fősodorral, ráestek és szétszedték. Minimum megkapta, hogy az én csicskám.
Csak egy eset, hogy világos legyek: "csoky"-ról ugye nem lehet elmondani, hogy túlzottan szimpatizálna velem (szíve joga mindenkinek) mégis nekiment Arisztaiosz, amikor meg merte kérdezni, hogy miért nem a magyar profik elnöke készíti az előterjesztést a Bizottságnak "esetleg nem tud írni?" volt a kérdés (mellesleg úgy tűnik tényleg nem tud írni. Pedig kötelessége lenne leírni, hogy ő szerinte mi történt az európai profik gyűlésén, miután az egyik hangadó ezen az oldalon kifejtette, hogy az ami az OMME honlapon van az hülyeség) "csoky" is megkapta, hogy az én emberem

Abban tévedsz te óriásit, hogy itt a méhészek véleménye jelenik meg! Pörög itt húsz harminc ember, jórészt a Cserényi klán embere, de vannak közte szép számmal konkurens kereskedők illetve az ő embereik is. Ez a belterjes csapat persze elhiszi magáról, hogy többséget képvisel. Kedves "barátaim" csak itt ebben a társaságban, csak itt képviseltek többséget!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 06:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
:taps

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 00:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Már bocs, de emellett már én sem tudok elmenni. Hadd írjam már le én is a magánvéleményemet.
A méhészek (hopp majd' kihagytam az oldal üzemeltetőit, mert igen gyakran rájuk is kitérsz kedves csapatépítős szellemű szavaiddal) szerinted ostobák és hazugok. Ezek szerint te mocskolódhasz, ítéletet mondhatsz mások felett, de ha valaki más veled próbálná meg, az mehet büntibe mert szólsz az Ávó(izé)Óvónéninek.
Értjük mi, hogy magad miatt vagy itt, nem is a méhészek miatt. A saját zsebed tömnéd (vagy épp foggal körömmel foltoznád ha épp kilyukadni látszik), mint minden épeszű kapitalista amivel nincs is baj, viszont épp ezért kár lenne valami neoJézus szerepben pózolnod, ebben a stílusban amit itt művelsz meg végképp, mert nagyon átlátszó.
Az általad említett hónapok valószínűsíthetem, hogy inkább évek lesznek. Épkézláb cáfolatot még nemigen olvastunk, csak mellébeszélést, kérdések fül mellett elengedését, hazugozást és ostobázást.
Remélem, hogy ez a mérhetetlen egód amit itt prezentálsz, nem csak valamiféle kompenzáció... Mester! Boruljunk térdre mi is? Vagy gyújtsunk fel egy kaptárat? De csak gyorsan csendben, nehogy ránk szóljanak!
A másik: rengeteg sikeres ember van aki népszerű! Attól, hogy a mellékelt ábra szerint ez neked nem jött össze... Hát bocsika, de NEM mások tehetnek róla, hidd el. Javaslom a párhuzamot átgondolni, nem okvetlen az utálat mozgatórugója a sikeresség. Az hogy sok vagy kevés embernek nem megy a szekér, vagy éppen egy ágazatnak vernek oda ahol nem mindenki sok száz-ezer családos nagybantolós tizen-huszoncéges megváltó játékos, az már igazán nem mindegy. Párhuzam itt is átgondolandó.
Csak halkan mondom, amit Cserényi "kitalált", azt már jóval előtte is rengeteg szakmabeli teljesen levágta. Pár körrel lemaradtál az érvekkel teletűzdelt "cáfolatoddal".
Hű.. te most aztán jól megmondtad, kinek ki ér vagy nem ér fel a bokájáig! Nekem meg az a véleményem, hogy te nem érsz fel még Frodó bokájáig sem. De lehet, hogy egyedül vagyok ezzel...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.06. 23:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
tsanyi írta:
"Beállít ide a fórumra, szokás szerint választás előtt, hogy emberét támogassa az elnökválasztáson. "

Kedves tsanyi,
Párszor leírtam, hogy miért vagyok, itt! Jó lenne megjegyezni!
Azért, mert hosszú hónapokon keresztül csócsáltátok a nevem nem éppen hízelgő módon. Azon kívül egy sor hazugságot és ostobaságot írtatok le azzal kapcsolatban is, hogy mi okozza a válságot. És persze a számtalan butuska történetetek vége mindig az volt, hogy én. Én magam miatt vagyok itt, hogy megcáfoljam a rágalmakat és helyre tegyem az ostobákat.

Hogy miért választás előtt jöttem fel? Az ok prózaian egyszerű, mert választás előtt estetek nekem nagyon durván. Mert Cserényi kitalálta, hogy Bross Takács embere és ezzel akar nyerni. Nagyjából ez az egész programja a Cserényi klánnak. Semmilyen értelmes kezdeményezésük, elképzelésük nincs, hogy hogyan lehetne kijutni a válságból! Semmi pozitívat nem tudnak mondani a méhészeknek. Hogyan tudnának, csupa kis kaliberű emberről van szó!

Önmagában az, hogy sikeres vagyok a munkámban elég ok arra, hogy utáljon egy csomó ember, semmi más okból, mint az irigység okán. Sok embernek, akinek nem megy a szekér, kell egy bűnbak, akit hibáztatni lehet. Itt jött képbe az, hogy sok más ország méze mellett (mint minden másik ekkora méretű csomagoló üzem Európában) ukrán mézet is vásárolok. Ezért nem okoz szerintük válságot a korlátlanul előállítható hamisított kínai méz, csak az ukrán. Cserényi kiadta az ukázt, össze kell kötni ezt az embert Brossal és nyerhetünk!

Az, hogy elmondtam a véleményem Brossról azért van, mert megkérdeztétek.
A teljes beszámolóját is meg szerettétek volna íratni velem.
Természetesen azt is fenntartom, hogy a bokájáig nem ér fel, se Cserényi, se az egész klánjából senki. Nem tudok mást írni mert ez a véleményem!
Ezzel a véleménnyel nem vagyok egyedül azt hiszem!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.06. 22:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
oszkár írta:
Nem cc.50% ,hanem cc.90% !!!!!De ,Ha lenne érdekképviselet újra tolonganának az egyesületbe!!!


Ez az én meglátásom szerit teljesen másképp végződne.
Tömegbázis nélkül nem lehet a "többségi " érdeket képviselni.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.06. 21:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Cseh Péter írta:
Tisztelt méhészek!
Sajnálattal olvasom hogy senki sem tette bele a választási programjába a KAP-os támogatások OMME tagsághoz kötésének eltörlését. Minimum diszkriminatív hogy mindenféle gittegyletnek tagja kell hogy legyek. Meg igazolásokat kell küldözgetni egy NGO-nak az államkincstár felé, hogy megkapjam azt ami nekem mint magyar-és uniós állampolgárként (méhészként) alapból járna! Tudom-tudom majd jön egy nagyokos aki elmagyarázza hogy ez így teljesen rendjén van, meg hogy bomlasztó renitens vagyok. Tudtommal az agrárium többi szereplőjének nem kell igazolás. Nekem ez fontos lenne! De nem látom a jelölteket vagy a jelenlegi elnököt...

Hát..., azzal elég csehül állnánk...
ata67


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.06. 21:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Nem cc.50% ,hanem cc.90% !!!!!De ,Ha lenne érdekképviselet újra tolonganának az egyesületbe!!!
Amúgy MAXXXIMÁLISAN igaza van Cseh Péternek!! :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.06. 21:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Tisztelt Péter!

Ön szerint mekkora eséllyel indulna az egyesületi választáson egy olyan program amely borítékolhatóan cc.50% tagdíjfizető egyesületi tag elvesztéséhez vezetne?

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.06. 21:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2019.09.10. 12:56
Hozzászólások: 13
Tisztelt méhészek!
Sajnálattal olvasom hogy senki sem tette bele a választási programjába a KAP-os támogatások OMME tagsághoz kötésének eltörlését. Minimum diszkriminatív hogy mindenféle gittegyletnek tagja kell hogy legyek. Meg igazolásokat kell küldözgetni egy NGO-nak az államkincstár felé, hogy megkapjam azt ami nekem mint magyar-és uniós állampolgárként (méhészként) alapból járna! Tudom-tudom majd jön egy nagyokos aki elmagyarázza hogy ez így teljesen rendjén van, meg hogy bomlasztó renitens vagyok. Tudtommal az agrárium többi szereplőjének nem kell igazolás. Nekem ez fontos lenne! De nem látom a jelölteket vagy a jelenlegi elnököt...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.06. 20:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Borítékolható, hogy a támogatott hozzájutási ár közel lesz a le nem szerződött kereskedők áraihoz. Szép lenne ez a támogatósdi, ha nem követné azonnal árrobbanás. Félek, hogy az oxálsav is megemelkedik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.06. 17:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Hali, OMME üveg várható áremelésről van infó vagy pletyka? Vagy a választásig jegelte az üveggyár és a Kft.?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4804 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 97  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: smith, szarvaskalman valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.