Pontos idő: 2024.04.16. 17:19

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7267 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 146  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 21:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
http://inforadio.hu/hir/gazdasag/lepre- ... kat-803862


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 20:57 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
http://www.agroinform.com/allattenyeszt ... tent=26954


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 18:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2230
Tartózkodási hely: Csurgó
http://www.sonline.hu/somogy/kozelet/a- ... ban-654685

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 16:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2230
Tartózkodási hely: Csurgó
http://agroforum.hu/hirek/fm-elkeszult- ... ti-program

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 09:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
:ut
A cikk szerzője gondolom decemberben már cserélt anyát, júniusban pedig ismét fog.... Egy zseni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 09:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez a cikk nekem az első mondatától hiteltelen.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész egészségügy
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 09:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
http://www.magro.hu/agrarhirek/agrarkom ... esitmenye/

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 20:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Egységes nemzetközi állásfoglalás született a beporzásról - magyar részvétellel

http://www.kormany.hu/hu/foldmuvelesugy ... szvetellel


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.01. 15:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
http://index.hu/tudomany/2016/03/01/sze ... hek_miatt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.01. 13:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Nincs ebben semmi újdonság:
http://www.hungrana.hu/bioeconomy-company


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.01. 13:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Mi van?kukoricabol cukrot?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.01. 11:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Én nem tudom, hogy ezen sírjak vagy nevessek? 80 millió Ft/munkahely. De lehet olvasni 150 millió Ft/munkahelyes beruházásokat is. Ilyenkor felvetődik az emberben, hogy mi szükség van egymillió féle pályázatra az Uniós pénzek elköltése területén. Egyszerűen annyit kellene csinálni, hogy egy munkahely teremtésére mindenki kaphat x millió forintot, ezt a munkahelyet addig kell fenntartani, amíg adók és járulékok formájában vissza nem kerül az összeg az államkasszába. Minden eszközön jelzálog, csőd esetén az államé a cég minden vagyontárgya. 25 millió forintból is lehetne rentábilisan egy munkahelyet teremteni, nem ám 80-150 millióból.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.01. 09:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Reménykedjünk, hogy meg is valósuljon mind az ami írva van a beruházási tervezetbe. Igaz megélni nem fog belőle csak az aki esetleg majd elherdálja ezt is. Bízzunk benne hátha marad itt is belőle valamennyi. Teljesen mindeggy, hogy ki valósítja meg mert túl sok a politikai érdek emögött is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.01. 08:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
http://www.elelmiszer.hu/fmcg_szakmai_h ... _beruhazas

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 23:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
" Radioaktív növények és sugárzó méhkaptárok

Hogyan kerülhet a gyógynövénybe radioaktív szennyezés? Alapvetően kétféle úton. A növény az anyagcsere folyamatai során természetes eredetű rádiumot és egyéb radioaktív elemet vehet fel a talajból, illetve a különféle környezetszennyezések hatására a szennyezett levegőből, a talaj közeli szennyezett vizekből kerülhet radioaktív elem a növénybe.

A növények rádiumtartalma tehát alapvetően a talaj rádiumtartalmától függ. Azokon a területeken, ahol a háttérsugárzás értéke alacsony, a szárazföldi növények rádiumtartalma is alacsony; magas háttérsugárzású területeken ellenben magasabb rádiumkoncentrációt található a növényekben.

Érdekesség, hogy a mohafélék az átlagosnál nagyobb mértékben képesek felhalmozni magukban ezeket a káros anyagokat. Így elképzelhető, hogy amennyiben például a korpafű magas rádiumtartalmú talajon terem, és ráadásul a környezete is szennyezett, akkor más növényekhez képest kissé magasabb lesz a rádiumtartalma is.

További érdekesség: egy terület szennyezettsége jól kimutatható az ott termelt méhészeti készítményekben is. Tudósok, kutatók éppen ezért úgynevezett bioindikátorokként vizsgálják a mohaféléket és a méhkaptárokat, és az így kapott eredményekből következtetni tudnak az adott terület szennyezettségére. Ezért kiemelten fontos, hogy csak tiszta területen gyűjtött, megbízható forrásból számázó gyógynövényeket és méhészeti termékeket vásároljunk! "

https://www.natursziget.com/egeszseg/20 ... gynovenyek


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 14:03 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Kedves Horváth!

Sajnos, szemmel láthatóan nem érti az előbbi válaszomat, de ez nem is baj, a fő, hogy Feri -akinek válaszoltam- tökéletesen tudja, miről, kiről is beszéltem. A "megváltót" - ha látta- egyébként idézőjelek között és kisbetűvel írtam, amolyan mentalitásbéli megjelölésként, nem a Megváltó személyére utalva...

Sebaj, nem feltétlenül szükséges mindezt értenie, ha érdekli a történet, s nyitott kérdés maradt volna Önben, kérdezzen meg bátran valakit, miről is eshetett szó. Nem feltétlenül szükséges engem kérdeznie... Tisztában vagyok a korlátaimmal, s tudom magamról, hogy nem látszom kifejezetten intelligensnek (már az óvodában is a talicska volt a jelem), ennek ellenére -ha már úgyis a talicskától indultunk, fejezzük is be annál- megfontolásra figyelmébe ajánlanám az alábbi bölcsességet...
Csatolmány:
egy lépéssel előttünk jár.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 12:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.10. 16:58
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Somogy megye
bicebóca "megváltóé"
Hát nem semmi,valami félre értés van,a megváltó időszaknak már vége,ha volt egyáltalán olyan idöszak és nem az "ember "psichéjében szűletett meg ez a magyarázat vagy elképzelés. Ezért mondom azt,hogy felesleges nincs értelme még beszélni sem róla,csak érnek impulzusok,amik a meg nemértés miatt vannak.
Olvastam egy ujságban a "legnagyobb ellenséged Te magad vagy"egyet értek.
Kerülöm a vallási megnyilvánulásokat egyszer találkoztam egy emberrel és vallási dolgokról beszéltűnk és azt mondta nekem "téritsem meg"azt válaszoltam nekem az a jó ha a szar elpusztul .
Ebben hiszek,az embert nem az össejt teszi emberré.Nem akartam senkit megsérteni,Bocsi .

_________________
Nem biztos, hogy az a rossz akit annak tartanak,
hanem azok, akik rossznak tartják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 10:35 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Feri!

Igen, ő az. Sokkal stabilabb, kiegyensúlyozottabb konstrukció, mint némely bicebóca "megváltóé", ez legalább nem olyan borulékony...

http://www.journality.hu/A-talicskazas- ... 32/14568/0

Láthatod, milyen veszélyei vannak, ha instabil "járművel", s keskeny "pallón" igyekszik valaki a ganyét tologatni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 08:32 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Arisztaiosz írta:


Tomipapa,ez a "trágyatolós" talicskád? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 21:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
A két méhészeti szaklap szerkesztőjétől "méhész politikai" kérdésekben joggal várna el nagyobb bölcsességet, megfontoltságot, mértéktartást, tárgyilagosságot a méhész társadalom. A "minősítgetés" senkire nem vet jó fényt, az a politikusoknak való. A méhészújságban egyébként pont azt szeretem, hogy hosszabban, gyakorlatiasabban ki van fejtve egy téma, nem csak kutyafuttában. Másrészről viszont látni fölösleges/elrettentő "barkácsolásokat"...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 20:48 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
A programok között minden van, ami szem-szájnak ingere (ökológia, természet, társadalom, művészet, vallás, siker és kudarc, jövőkép, talán még paradigma-váltás is...). Mindenkinek szeretettel ajánlom (bár egy kicsit megkésve):
http://greenfo.hu/programok/2016/02/22/valtozo-vilag


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 14:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Szerintem a két újság más kategória.
Nem szabadna ilyet mondanom, de a Méhészújság szerintem magasabb színvonalat
képvisel, több a szakmai, technológiai cikk és más praktikus és érdekes téma.
Ha olvastad a szöktetőkről szóló cikket és nemcsak a címét, akkor nem értem, hogy mit nem értesz?
A tűzőgépes cikk ugyanez a kategória, ha annyit látsz benne, hogy mé kell ilyenről írni, inkább csináni kell, akkor ezek a cikkek nem neked szólnak. Tudod mindennek van jobb és profibb megoldása, ha nem törekszünk ezekre, akkor megette a fene...
Pont az van leírva, hogy a keretek lövése , az nem annyi hogy lőjed, oszt jónapot!
Amennyiben, ez az OMME újságja, talán lehessen írni az egyesület körül kialakult helyzetről, főleg az elnökválasztást megelőző időszakban. Tudod, elkezdődött a kampány!
Attól tartok, hogy jó magyar szokás szerint nem lesz mentes a szubjektivitástól és mocskolódástól.
Ha mondjuk Debrecenben laksz, nem biztos, hogy elmész Kaposvárra, vagy az ország másik felébe rendezvényre. Az egyesületi újságnak szerintem feladata, hogy anélkül, hogy mindenhol ottlennél Te személyesen, értesülhess legalábbis nagyvonalakban a máshol történtekről. Az, hogy ilyen megváltók vannak a méhészeti közéletben az meg mindenképpen érdekes és tanulságos, ahogy az is, hogy azok kritizálják utólag a méhészeti nemzeti programot, akik tettek és tehettek annak ilyenre alakításáról...
Kontroll pedig van természetesen: főszerkesztő, kiadó, OMME a neve.
A lap kitöltése című kérdést, tényleg nem értem. Úgy gondolod, hogy ezek amolyan összeszedett rissz-rossz cikkecskék. Nem sikerült felfedezni az újság visszatérő olvasásával, hogy a cikkek tervezetten és sorozatokban, konkrét címek és tematikák körül forognak.
Én így látom. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 22:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 21:34
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Szeged
Tücsök és bogár a mostani "ingyenes" apróhirdetéséből:

Csatolmány:
WP_20160223_002.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 22:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Sajnos a két szaklapunk is komoly válságban van úgy veszem észre.Méhszöktetők bemutatása mint szakmában használatos eszköz,fontos.De talán az a szájbarágósdi és két oldalas terjedelem nem átlagos intelligenciával rendelkező olvasótábort feltételez .Ugyanezt tudnám elmondani a két oldalon át taglalt keretek tűzőgéppel való összelövéséről is.A másik oldalon önjelőlt próféták világnézeteibe,afektált elmélkedéseikbe nyehetünk betekintést a pénzünkön, szintén túl nagy terjedelemben,főként a tőltelékszavaknak és a vargabetűknek köszönhetően.Csak kéne valami kontroll nem?Megértem én hogy ki kell tölteni a lapokat...de hát na! Szívesen olvasnám a méhésztársak véleményét ezügyben...mert az is megeshet hogy én látom rosszul a témát.

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 22:03 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Nos, Hajtós Béla bogácsi méhészmestert valószínűleg nem fogjuk a Fórum "díszdoktorává" avatni, de ami azt illeti, magam is amondó vagyok, hogy nem csak a Fórumok, de az internet sem alkalmasak a kontroll nélküli ismeretszerzés kizárólagos forrásának. Az interneten hozzáférhető ismeretanyag egy részének hasznosítása is olyan alapképzettséget feltételez, mellyel nem mindenki rendelkezik. Sajnos, még Hajtós Béla sem tűnik századunk utolsó méhész-polihisztorának, kritikus megnyilvánulása a Fórummal, fórumokkal kapcsolatban pedig semmi másra nem bizonyíték, mint saját korlátaira.

Nincs tehát a kritikájával semmi baj, hiszen a Fórumok elsősorban nem is az ismeretszerzésre, hanem a jóízű beszélgetésekre, csevegésre, vélemény- és tapasztalat-cserére, s alkalmanként akár jóízű veszekedésekre valók. Tanulni mindenből lehet, ezért a magam fizikai korlátai között igyekszem minél többet olvasni azokban a témakörökben, amik érdekelnek, s aztán megpróbálom kirostálni a mag közül az ocsút.

De nem csak az internetes felületeken található információkkal vagyok így, hanem a nyomtatott sajtóval is. Momentán a Méhészettel kapcsolatban is vannak komoly fenntartásaim, s ha már Hajtós Béla került szóba, rögvest felhívnám a figyelmet az Emlékeztetőben általa írott észosztás néhány szolid ellentmondására. Bemutatkozásában elárulta, hogy méhészete 2014-ig öko-minősítéssel üzemelt, aztán a következő bekezdésben buzdít bennünket az általa már három esztendeje használt műanyag keretek-lépek beszerzésére... (Megjegyzem, ezt a műanyagos nyomulását már a másik "megmondóember", Bencsik úr is némi fanyalgással emlegette). No, de miért ne válthatna "paradigmát" Hajtós úr is, manapság egyre gyakrabban teszik azt a méhészeti közélet szereplői is, különösen ha az képes jelentősen támogatni a megélhetést...

Ez a műanyagos "ajánlat" csak a becsületes mézfelvásárló (Pannon Honig) és egykori bio-méhész szövetkezeti elnök rugalmas paradigma-váltó képességére utal, viszont a cukorlepénnyel kapcsolatos tanácsa már nem ez a kategória, különösen annak fényében, hogy több éven keresztül működött méhegészségügyi felelősként: "A cukorlepény gyúrását felforralt mézzel csinálom, így elkerülöm az esetleges visszafertőződést"! Kedvem lenne megkérdezni tőle eme hőkezelést milyen hőfokon ajánlja... S milyen aranyos, hogy eddigi írásainak mintegy egyharmadában a mézpiaci helyzetet igyekszik elemezni. Érdemes írásait elolvasni, a "beragadt" méze felett borongó méhésznek szóló tanácsa egyenesen a "gyöngyszem" kategória: "Legyünk felvásárló cégünkhöz, felvásárló partnerünkhöz hűek, ez hosszú távon biztosan eredményes lesz." No, de olvassa mindenki a maga értékítélete szerint e nógrádi géniuszt...

Látható, a periodikák tanulmányozását sem javasolnám kritika nélkül, a Méhészet pedig még a hazai mezőgazdasági periodikák között is ahhoz a körhöz tartozik, melyet elsősorban a fizető hirdetők befolyása jellemez. Ragyogó példákat tudnék felhozni, egyszer talán rászánom az időt, hogy rávilágítsak néhány összefüggésre. Addig is javaslom elolvasni Darvas Béla elemzését a hazai szakirodalom, szaksajtó helyzetéről. Jó a Méhészettel kapcsolatos meglátása is...
http://darvasbela.atlatszo.hu/2014/09/2 ... birodalom/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 17:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.12.25. 15:15
Hozzászólások: 11
LudasMatyi írta:
Februári MÉHÉSZET újságból:
"Frissítsük fel tudásanyagunkat és bővítsük ismereteinket, hisz most még van rá időnk. Ne felejtsük el az internet adta óriási lehetőséget az ismeretek bővítésében. Sokat segít az újfajta eszközök és védekező szerek megismerésében. A méhészfórumtól őszintén óvnék, mivel ott ellenőrizetlen tudású méhtartó fiatalok heccelik egymást, többségében ellenőrizetlen szakmai tartalommal"

Kedves Méhésztársak!
Reflektálva az általam is olvasott kiszólásra (vagy inkább "beszólásra"), szeretném megvédeni a "FÓRUMOT". Harmadik generációs méhészkedőként is rengeteg hasznos ötletet , tippet olvasok "itt". A szakirodalom nagyon fontos, többször elolvastam már Örösi: Méhek között, vagy Vicze: Méhészkedés alacsony keretes rakodókaptárban alapműveket, konkrét technológiai fogásokat azonban itt találtam ( 1/2 NB kaptáraim vannak) a "Fórumon". Nagyon hiányzik a magyarul olvasható irodalomból egy használható remekmű.
Aki fiatal, biztos tapasztalatlan- nagyon nem a stílusom. Nem hiszem, hogy attól lesz valaki jó méhész, hogy több babfőzeléket fogyasztott el, mint a fiatal kollégája.
A szakmai szinvonal ellenőrzése is megvalósul, aki pedig egy kicsit is jártas a hártyásszárnyúak világában maga is kiszűrheti ami kevésbé szinvonalas.
Szóval csak így tovább, mert ezek a "párbeszédek" amik itt zajlanak ezek viszik előre a szakmát. Én mindenesetre hobbi méhészként továbbra is sokat várok a "Fórumtól".
"Nehézséget a kaptárakba!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 15:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Megnéztem.
Tényleg ezt írta öreg, ezzel el is ba@ta az egészet.
Na akkor kiktől tanuljunk? Bizalom gerjesztő, nyakig gombolt ingű, szigorú tekintetű öregektől? Némelyikből még a nevét is ávhás módszerrel kell kiverni :lol: .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 15:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.21. 22:04
Hozzászólások: 135
LudasMatyi írta:
Februári MÉHÉSZET újságból:
"Frissítsük fel tudásanyagunkat és bővítsük ismereteinket, hisz most még van rá időnk. Ne felejtsük el az internet adta óriási lehetőséget az ismeretek bővítésében. Sokat segít az újfajta eszközök és védekező szerek megismerésében. A méhészfórumtól őszintén óvnék, mivel ott ellenőrizetlen tudású méhtartó fiatalok heccelik egymást, többségében ellenőrizetlen szakmai tartalommal"



Ez a stílus számomra a főiskolai időkre emlékeztet, ahol minden 60-70 közötti öreg előadó remegve beszél az internetről, hogy a sötétség, és gonoszság terjesztője, ott jót véletlenül se lehet látni. Kizárólag a könyvekben és a jegyzetekben lehet bármi igazság. Sajnos az ilyen lemaradott emberek miatt még kínosabban halad a tudásunk digitalizálása.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 14:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 17:35
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Köszönöm a választ!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 10:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
LudasMatyi írta:
Februári MÉHÉSZET újságból:
"Frissítsük fel tudásanyagunkat és bővítsük ismereteinket, hisz most még van rá időnk. Ne felejtsük el az internet adta óriási lehetőséget az ismeretek bővítésében. Sokat segít az újfajta eszközök és védekező szerek megismerésében. A méhészfórumtól őszintén óvnék, mivel ott ellenőrizetlen tudású méhtartó fiatalok heccelik egymást, többségében ellenőrizetlen szakmai tartalommal"


Csupán két variáció lehetséges.
Vagy nem a mi "MÉHÉSZFÓRUM"-unkról ír, az úriember, vagy úgy ír róla, hogy soha nem is olvasta.
E második eset azt hiszem nyilvánvaló, hogy miért butaság.
Ha meg mégsem konkrétan erről ír, akkor meg az általánosítás miatt butaság.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 10:00 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Gyuri!

Az 52/2010. -es FVM rendelet http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 000052.FVM ma is hatályos, és a kistermelői élelmiszer-előállítást és forgalmazást szabályozza. A rendelet viszont nem tér ki az adózási szabályokra. Azokat és a kistermelő-őstermelő közötti különbséget illetve összefüggést érthetően elmagyarázza az alábbi link:
http://www.m70.hu/hu/cikk/ado_kistermelo/
Az őstermelői, közös őstermelői és családi gazdálkodói tevékenységek adózásáról, járulékfizetési kötelezettségeiről:
http://www.nav.gov.hu/data/cms357126/6. ... rmel_k.pdf.

Az őstermelői tevékenység szabályozásának legutóbbi változásáról:
http://kerdezztervezzpalyazz.hu/igy-val ... ogszabaly/

Ezek alapján kiderül, hogy minden kistermelő egyúttal őstermelő is, valamint az is, hogy egy őstermelői igazolvánnyal nem folytatható több helyszínen értékesítés. Ha így kíván értékesíteni, a külön őstermelői igazolvány váltása a járható út.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 09:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 571
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Februári MÉHÉSZET újságból:
"Frissítsük fel tudásanyagunkat és bővítsük ismereteinket, hisz most még van rá időnk. Ne felejtsük el az internet adta óriási lehetőséget az ismeretek bővítésében. Sokat segít az újfajta eszközök és védekező szerek megismerésében. A méhészfórumtól őszintén óvnék, mivel ott ellenőrizetlen tudású méhtartó fiatalok heccelik egymást, többségében ellenőrizetlen szakmai tartalommal"

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 17:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 17:35
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Sziasztok!
2011-es:
"Kistermelői értékesítés keretében, amikor a termelő és fogyasztó között szinte közvetlen történik a kereskedelem. Lassan körvonalazódnak azok a jogszabályi feltételek, ahol lehetőség nyílik a vidéki portán készült termékek bemutatására, értékesítésére. A jelenlegi kereteket a kistermelői élelmiszer-termelés, előállítás és értékesítés feltételeiről szóló 52/2010. (IV. 30.) FVM rendelet [1] alkotja.
A kistermelői értékesítésnek több színtere létezik. A meghatározott feltételek szerinti értékesítés folyhat a gazdaság területén, az adott településen, a gazdaság 40 km-es körzetén és „régión” (adott megye és Budapest) belül – továbbiakban regionálisan, illetve országos piacon, vásáron, rendezvényen és engedélyezett ideiglenes árusító helyen. Az árusítás megvalósulhat közvetlenül, vagy házhoz szállítva a végső fogyasztónak, ill. kiskereskedelmi vagy vendéglátó létesítménynek.
A kistermelői értékesítést, ezen belül a falusi vendégasztal szolgáltatás tevékenységét a magánszemély a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) kerületi hivatalának[2] írásban bejelenti, a hivatal a kistermelőt nyilvántartásba veszi, és kistermelői regisztrációs számmal látja el. (Ez nem azonos sem az őstermelői, sem az MVH regisztrációs számmal). Az értékesítést végezheti a kistermelő közvetlen családtagja is, illetve a gazdaság vonatkozásában többen is regisztrálhatók kistermelőként. "

Azóta ez változott? Én még így piacoltam anno. A másik helyen az öcsém árult.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 12:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Nem egészen pontosak Fórián Zoltán által leírtak,de hát nemrég csöppent a "méhészet világába".
Egy független,az ágazatot kívülről néző szakelemző véleménye hasznos lehet,és segíthet
megérteni a jelenleg igencsak zaklatott állapotban lévő mézpiac fejleményeit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 10:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
http://inforadio.hu/hir/gazdasag/uj-mod ... ban-798903

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 17:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
P.P.

A hozzászólásod nekem rendben van, kár hogy a végét elrontottad egy teljesen felesleges személyeskedéssel.



H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 09:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.31. 22:57
Hozzászólások: 86
Véleményem szerint meg az érdekképviselet az érdekképviselet. Mindenkinek más az érdekképviseleti sorrend. Bogarasnak nagyobb probléma, hogy nem tudja a mézét értékesíteni, mint a kínai méz mizéria. Sőt neki direkt jó jön a kinai méz, mivel így tőle mint termelőtől nagyobb bizalommal vásárolnak mézet.

A közös őstermelői igazolványnál, amikor a felvásárló viszi el az udvarból a mézet, akkor az törvényes, ha két helyen értékesíti ugyanez az a két ember ugyan azt a mézet, akkor az törvénytelen. Miért???.

Vélhetően az egyik értékesítési pontot fel fogják adni, és az ő vásárlói elmennek a "nagy" boltba és megveszik a kínai mézzel vegyített terméket. Itt már nem védjük a fogyasztókat és nem védjük a kiszerelő kisméhészeket sem. Mert igen nehéz megoldani a két kiszerelő üzemet, a két címkézést, a két nyilvántartás stb. és már így nem is nagyon éri meg a különbözet. Ha pedig ez van, akkor Bogaras és a hozzáhasonló méhészek beállítanak kétszer annyi méhcsaládot, hogy meg tudjanak élni, és csak bízni tudok abba, hogy Arisztaios a Te méhcsaládjaid mellé fog letelepedni, és nem az egyéim mellé ez a plusz méhcsalád.

Azt gondolom az OMME vezetőinek ez ügyben is kellene lépni.
Köszönöm, hogy elolvasta véleményemet, és köszönöm a fórumnak hogy leírhattam a véleményemet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 02:04 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Kedves Bogaras!

Értem én, hogy éppen "bogaras" tetszik lenni, valamint azt is tudom, hogy mostanság dübörög a tisztújító kampány is, de azt nem értem, miként jön a méhész szervezetünk jelenlegi elnökének alább idézett televíziós nyilatkozata kapcsán képbe az ön mézértékesítéssel kapcsolatos nyűge. Az elnök úr a televíziós beszélgetés során a kínai mézzel végrehajtott élelmiszer-csalások, a hamisítások uniós és hazai kezelésének kérdéséről nyilatkozott, s -miként írtam- a beszélgetés végén azt tanácsolta a fogyasztóknak, hogy elsősorban a magyar terméket vegyék le a polcokról.Vásároljanak magyar mézet legyen az a méz akár őstermelői, akár vállalkozói tevékenység keretében előállított illetve forgalmazott. Kiemelte, hogy milyen fontos lehet a méhész (=termelő) és a fogyasztó direkt kapcsolata. Szerintem nem lehet a kérdést jobban és méhész-barátibb módon megközelíteni, mint úgy, ahogy az elnök úr tette a beszélgetés végén: Vásároljanak a magyar méhészektől a fogyasztók!

Azért szánok némileg több időt a felvetésének megválaszolására, mert jelzés-értékűnek tartom, hogy a jelenleg hivatalban lévő elnök bármit is nyilatkozzék a médiában, az "akár van, akár nincs sapka a fürtjein" szindróma alapján mindenképpen megtámadandó, s az sem számít, hogy a támadás alapja bármilyen inadekvát premissza. A lényeg az azonnali és teljes fronton nyitott megtámadtatás és lehetőség szerint a teljes megsemmisítés.

Semmi köze a kínai "méz"-zel végrehajtott csalások elleni fellépésnek az őstermelői keretek között folytatott mézértékesítés jogi szabályozásához. Az előbbi egy fogyasztóvédelmi és termelői érdekvédelmi indíttatású kategória, míg az utóbbi egy kedvező adózási feltételek között folytatott tevékenységet szabályoz.
Az OMME nem jogalkotó és nem jogalkalmazó, az OMME egy olyan szakmai civil szervezet, mely a jogszabályi keretek között képviseli a magyar méhészeket. Tehet ugyan javaslatot a jogszabályi háttér megváltoztatására, de ebben ki is merül a kompetenciája. Nem tartom valószínűnek, hogy momentán érdemi eredménnyel lenne képes fellépni az őstermelői értékesítés feltételrendszerének "felpuhításában", hiszen ezen feltételrendszert éppenséggel most "keményítették" be.
Tették ezt azon oknál fogva, hogy újabban például mind több "őstermelő" piaci standján lehetett narancsot, mandarint, ananászt is vásárolni, gyakorta kombinálva a vállalkozói tevékenységgel az őstermelőit.
Ha a mézpiacot nézzük, egy érdekes jelenség az őstermelői tevékenység keretei között előállított azon "lépesméz" is, amelyet csak azért nem merek "törökméznek" nevezni, mert a mondóka szerint ( https://www.youtube.com/watch?v=xbDRVmwcII0 ) annak legalább a fele méz kellene legyen... Kíváncsian várom, milyen eredménnyel zárul e tevékenység hatósági elbírálása, mert ha valami igazán komolyan alkalmas veszélyeztetni a természetes méz és az azt előállító méhészeti ágazat jövőjét, akkor ez a "mézgyártás" igazán alkalmasnak látszik arra...
A magam részéről inkább ilyen jelenségek elleni hatékony fellépésben látom az érdek-képviseleti és érdekérvényesítő tevékenység legfőbb feladatát és jelentőségét, s nem az őstermelői élelmiszer-előállítás és forgalmazás szabályozórendszerének megváltoztatási kísérletében.

S ha már úgyis kampányolunk, megkérdezném, milyen etikai elbírálásban részesítené azon egykori érdek-képviseleti funkcionárius mézértékesítési gyakorlatát, aki -méhcsaládjai éppen nem lévén- Zalából (is) vásárolt méz kiüvegezésével és annak terítésével igyekezett anyagi hátteret biztosítani az elhivatott érdek-képviseleti tevékenység folytatásához -amolyan "őstermelői" keretek között...?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.15. 21:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Ha az üvegező és piacozó méhészeket akarta volna vagy akarná helyzetbe hozni akkor az OMME már eljutott volna odáig, hogy az őstermelői jogszabály kicsit sántít. Ha például kimegyek a piacra mézet árulni akkor a feleségem a közös őstermelői igazolvánnyal nem árulhat másik piacon vagy éppen a házhoz betérő vásárlókat is el kell utasítania. Nem is volna gond , hogy esetlegesen 2 őstermelőit csináltatunk, a 2 kamarai tagdíj sem vágna földhöz a két egyesületi tagdíj sem. De kellene ugyanarra a családi gazdaságra 2 kicsomagolási engedély, 2 fajta címke az üvegekre és egyéb termékekre, blablabla ...
Szóval nagy szar az egész ahogyan van. De a lényeg az , hogy segítjük a kis és családi gazdaságokat!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.15. 12:56 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
A riport:
http://www.mediaklikk.hu/video/ma-este- ... 14-i-adas/

Elnökünk az adásban 18:33-18:41-ig beszélt az érdekvédelmi szervezetünk illetve az élelmiszerbiztonsági és fogyasztóvédelmi hatóság mézcsalások, mézhamisítások elleni összehangolt tevékenységéről, az eddig elért eredményekről, jövőbeni szándékokról.

A végszó alapján az üvegező méhészeket és a magyar mézet igyekezett helyzetbe hozni az Elnök Úr.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 20:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
S miről nyilatkozott?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 18:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Bocs M1

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 18:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
MTV 1 most nyilatkozik elnökünk ( OMME)

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 01:22 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Elgondolkodtató...

http://www.agrarszektor.hu/agrarpenzugy ... .5746.html

Az Időjárásban már belinkeltem a kilátásba helyezett változtatási szándékokat, melyek az agrárszektor számunkra is rendkívül jelentős intézményeinek jogutódlással történő átszervezéséről szólnak. Ezek egyike a támogatások akkreditált kifizető ügynökségeként működő MVH is. A háttérről és a lehetséges forgatókönyvről:
http://magyaridok.hu/gazdasag/megerett- ... ra-370558/

Jó lenne tisztábban látni... Netán ez esetben is paradigma-váltással állnánk szemben?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 21:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
http://www.origo.hu/tudomany/20160205-m ... tozis.html


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 12:58 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.12. 18:18
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Dunaföldvár
szeremej írta:
Ez 500-milliótól indul(tehát nagyoknak)...És hol van itt TEÁOR?


A hirdetmény 5. Oldalán találtam.
Értelmezésem szerint őstermelőre nem vonatkozik...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 22:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 571
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Hát nem kevés! ;)

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 22:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hú mennyi hülyeség van ebben a cikkben Ludas! 8-)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 21:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
A kutya is oda sza.ik ahol nagyobb a rakás :? .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 20:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 571
Tartózkodási hely: Dél Borsod
http://www.kemma.hu/komarom-esztergom/k ... zel-649562

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7267 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Arisztaiosz, ujonc valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.