Pontos idő: 2024.04.27. 15:02

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17436 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.26. 18:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.12. 07:45
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Sziasztok
Ömlik a kaptárba valamilyen virágpor csak nem tudom mi lehet.A színe téglavörös és brutál mennyiség van belőle.Van olyan család akinél 5-6 keret tömve van :ut .Érdekes módon agresszívek is rendesen,bár nem hinném hogy összefüggés van a kettő között, kb 30-50 dekás hordás is van. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.26. 13:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Mikor szétszedtem , jött a meglepi
A képen láthatón kívül még volt 4 hasonló állapotú és 5-6 csésze frissen petézve
Csatolmány:
Fénykép0169.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.26. 13:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
05.16. 15:35 órakor írodott hozzászólás 160.jpg a kaptárban.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.26. 10:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Hasonló a lényege a Snelgrove keretnek. Használ valaki olyat? Van tapasztalat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.26. 08:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Szasztok!
Nekem most az egyik családnál,az alsó fiókban egy 2 éves anya fiasít,rajta rács,a második fiókban meg egy idei anya fiasít..furcsa...
Viszont nem tudom láttatok e már olyat,hogy a kis csibészek lentről átcsempésznek petéket a rács fölé,és bölcsőket húznak rá..a kis piszkok.. ;) Ha nem figyelsz eléggé,ojalra is lépnek!

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.26. 05:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Bölcsők keretlerázással leszedve , családnál 4 fél NB műlép a fészekben. bölcsőzés után 1 héttel meglépett a raj , a műlépen csak 5 db csésze azokban az utód még peteként.
Másik családnál szinte az összes fedett fias kikelt már amikor vagy 20 szűzanyát nyomtam le bölcsőben vagy sétálva a kereten. A keléstől én mindig adok 3 hetet az új anyának a petézésig, tavaly legalább a fele csak akkor párzott


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 21:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.06.15. 13:22
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Dunavarsány
monteronak igaza van, ha menni akarnak, akkor tudnak új dolgokat is produkálni. Én nyitott bölcsős rajzásra nem emlékszem, de ez nem jelent semmit. A nagy átlag az, hogy az első bölcső fedésétől lehet számítani a rajzásra. A második raj az első anyák kikelésétől várható, ha a család meg nem gondolja magát közben, ezért a biztonság kedvéért egy bölcső marad.
A petézés kezdetét az anya kelésétől számoljuk, nem a rajzás napjától.
Van egy tavalyi Anyám, hó elején elvettem a családtól, nehogy kimenjen. 7 NB kereten (5 fias) húztak három bölcsőt. Helyük van, biztos vált. Másnap reggel a fán voltak. Megmutatta az Anya, hogy az idén akkor is repülni fog egyet. Lecserélem az biztos. Nekem ne röpködjön munkaidőben. :D

_________________
Wendor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 21:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.21. 11:09
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
2 fiók 1/2 rakodó népesség csak elírtam....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 21:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.21. 11:09
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
Azért most eléggé szégyellem magam............4 éve méhészkedem és 50 családdal rendelkezem már de meg voltam győződve róla , hogy a rajzás úgy történik hogy fedett bölcsőből kikel az új anya és elmegy a régi, az új anya pedig a többi bölcsőt összeszúrkálja, hogy ne keljen ki több anya.Nekem így tanították de mindíg tanul az ember, éppen ezért is jó ez a fórum ha vannak segítőkész emberek." fiók népességem van a megrajzott családoknál remélem napraforgóra fel tud jönni valamennyire.Köszönöm a segítséget mégegyszer.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 20:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Ebben az évben volt olyan is egy családomnál, hogy a régi és új anya egyszerre petézett. Mind a kettőnek volt udvara és a méhek nem is veszekedtek.

Statisztikai átlagban leggyakrabban az öreg anya az első bölcső lefedésekor rajzik, de a rossz időjárás miatt késhet a rajzás. Ha rajbölcsős családnál átnézed a lépeket, akkor meg tudod mondani, hogy hány naponként fognak kelni az anyák, tehát hány naponként fog újabb raj kimenni a kaptárból. Persze azért nézed át, hogy ezt megakadályozd, átvedd az irányítást.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 20:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Azért te se esel kétségbe, ha a régi anya kirepülése után 10 nappal még nem látsz petét. Az élet nyilván produkál dolgokat, vannak olyan esetek, amikor a sokat látott méhész is csak a fejét vakarja, de azért az esetek döntő többségében ez működik. Példa meg mindenre van, és az ellenkezőjére is. Tavaly a rossz időjárás miatt nekem 7 anyából egy párzott be, akkor az is csodaszámba ment. Most úgy néz ki, nem lesz gond a bepárzással, de most ideálisak a körülmények. Az is más kérdés, hogy én a megrajzott családokat azonnal lebölcsőztem volna, és csak a legszebb bölcsőt hagyom meg, esetleg anyapároztatóba mentek. A bölcsős keretre 2-3 naponta ránéztem volna, csak annyit, hogy kikelt-e, és akkor lehetne tudni mikor kelt, és ahhoz viszonyítva számolni. De mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. A méhészet egyébként olyan mint egy számítógépes stratégiai játék, nagyon jól kell ismerni a szabályokat, törvényszerűségeket, de van egy csomó változó, ami miatt állandóan improvizálni kell. Ha jókor hozol jó döntéseket nyersz, ha nem vesztesz. Ennyi.



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 20:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
mert nem olvasnak szakirodalmat és nem tudják hogy mikor kell kimenniük.Akkor mennek amikor jónak gondolják :)

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 20:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.24. 14:06
Hozzászólások: 226
H.apci írta:
A megrajzott mit jelent? Akkor ment ki a régi anya? Akkor számoljunk. Anyu akkor megy ki, mikor az első bölcsőt fedik. Fedés után 8 nappal kel az új anya. Kelés után 10 nappal már illik az újnak petézni. (ha minden ideális) Rajzás után 10 nappal az új anya két napos, hogy petézzen? A napokban fog bepárzani, és ha nem vagy észnél lelépni, ha még közben kelnek anyák. Ez tényleg ennyire bonyolult?


H.apci.


De jó is lenne ha a méhészetben ilyen egyszerűen lehetne számolni ;) ...Ezek szerint nem láttál még fedett bölcsős családnál öreg anyát?Néha nyitott bölcsőre is elmegy,máskor a bölcsőfedéskor,aztán ha olyan is van hogy a kelő anya megvárja az alkalmas időt ,stb,stb,stb...

_________________
hunor 10-12 + 2 x 1/2nb


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 20:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.21. 11:09
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
H.apci írta:
A megrajzott mit jelent? Akkor ment ki a régi anya? Akkor számoljunk. Anyu akkor megy ki, mikor az első bölcsőt fedik. Fedés után 8 nappal kel az új anya. Kelés után 10 nappal már illik az újnak petézni. (ha minden ideális) Rajzás után 10 nappal az új anya két napos, hogy petézzen? A napokban fog bepárzani, és ha nem vagy észnél, lelépni, ha még közben kelnek anyák. Ez tényleg ennyire bonyolult?


H.apci.

Igen akkor ment ki a régi anya kb.De várj a régi anya nem akkor megy ki amikor kikelt az első fedett bölcső?Amikor csak fedett bölcső van és még nem kelt ki,akkor miért menne még ki?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 19:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
A megrajzott mit jelent? Akkor ment ki a régi anya? Akkor számoljunk. Anyu akkor megy ki, mikor az első bölcsőt fedik. Fedés után 8 nappal kel az új anya. Kelés után 10 nappal már illik az újnak petézni. (ha minden ideális) Rajzás után 10 nappal az új anya két napos, hogy petézzen? A napokban fog bepárzani, és ha nem vagy észnél lelépni, ha még közben kelnek anyák. Ez tényleg ennyire bonyolult?


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 19:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Átlagosan 10 napja , ha nem vándoroltál el akkor még várhatsz vagy 10 napot is. Ha közben elvándoroltál szerezz be új bölcsőket vagy anyákat. Ha szűz anya van akkor minek húzna bölcsőt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 19:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.21. 11:09
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
Tisztelt méhésztársak.Átlagosan kb 10 napja rajzott meg jó pár családom.............egyiknél sem látok petét, érdemes még várni vagy anyát neki?Valamint a vallatókeret ér ilyenkor valamit?Ha még szűz az anya odabent akkor húzzák a bölcsőt a vallatókeretre nem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 17:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.03. 18:18
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
ferenc1227 írta:
Anyákat meg keesni a felesleges anyákat pároztató kaptárba vagy új családoknak a réginél maradjon egy anya. Én befogtam egy nagy 4kg-os rajt 5anyát szedtem ki belőle. de sajnos 7volt bene igy másnap regelre fele lelépet.


Felénk feltámadt a szél így nem bontottam kaptárt...
A raj kiment része a kaptár alá a rostaszövetre kapaszkodott vissza, (a hig. aljba gondolhattam volna, hogy vissza kellene tenni a tálcát...) a menekülő térben lévő része csendesen elvan.
A kijárót most estére kinyitottam, de gondolom ha így marad akkor holnap a rajzás megismétlődik, és mivel délután 2-ig dolgozom...
Szóval a hajnalban zárjam fel a kijárójukat, és a délután próbáljak szűzanyákat keresgélni a kaptárban?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 17:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Cicus azt a naprát megnézem amelyik 3 hét múlva mézel :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 17:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
proficica írta:
Akác óta 2-3kg friss méz van a kaptárban szinte semmilyen jelentős virág nincs a közelben, napraforgó 3 hét múlva.

hát akkor nem sokára vége felétek A szezonnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 15:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.02. 23:02
Hozzászólások: 297
Akác óta 2-3kg friss méz van a kaptárban szinte semmilyen jelentős virág nincs a közelben, napraforgó 3 hét múlva.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 13:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Anyákat meg keesni a felesleges anyákat pároztató kaptárba vagy új családoknak a réginél maradjon egy anya. Én befogtam egy nagy 4kg-os rajt 5anyát szedtem ki belőle. de sajnos 7volt bene igy másnap regelre fele lelépet.

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.25. 13:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.03. 18:18
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
Bogaras írta:
Sosem baj , ha kint vagy mikor lépni készül a család. Elég becsukni a kijárót és szellőzőt nyitni, szépen visszajönnek


Hello!
Van egy családom aminél az "öreg" anyát már régebben elvettem, és most 21-én voltak kelt bölcsői. Ma fűnyírás közben vettem észre, hogy egyre nagyobb a nyüzsgés a kijárójában, meglépni készülnek.
Eszembe jutott amit itt írtál, és becsuktam a kijárót, a rostaszövetet megemeltem a menekülőtérben és kinyitottam a szellőzőt. A család 10 nagy boconádi kereten van és egy pergetett méztér van fent.
A raj nagy része a család többi részével és gondolom több anyával bent, egy kisebb része kint.
Szóval a kérdésem csak az lenne, hogy hogyan is tovább....????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.24. 20:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Neked a kaptárban van kamera vagy az anyára erősítve? Kicsi szörp spricc be az anya és majd pár nap múlva megnézem, mit kell őket háborgatni, ezt utáltam a főnökökben is , hogy loholtak az ember után, mert azt hitték nélkülük meg áll a világ.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.24. 20:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.14. 13:57
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Heves megye
Anya vásárlás napján fedett fiast,bogár nélkül fel a méztérbe.Másnap ezen keretekböl böngészett rajt csinálok.Nem kell anyát keresni és gyors,család eröségét magad határozod meg.Rajokhoz teszem az petéző új anyát,egy hét múlva ellenörzöm.Eddig bejött nem volt gond,egy pár évvel ezelötti méhész újságban olvastam


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.24. 20:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.12.22. 17:05
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Nógrád Megye
Megfázni ilyen melegben? Nem értem a kérdést.[/quote]


este 7 kor kezdtek el petézni ugy hogy akácon vagyok nem volt nálam épp semi ezért amit találtam oda raktam az anyákat.
spuri az pároztatóké haza kb 30-45 percet voltak kint az anyák.
meg feketedett a potroha az tuti fázás jele / a méhek is leölték már a betegeket mert ma találtam meg a fiók alján /


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.24. 20:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
A bölcső és a petéző anya elfogadása is kétséges, de a bölcső olcsóbb viszont a petéző anya elöbb kezd petézni , ha már elfogadták és nincs rizikó a párzással sem a párzásból való visszatéréssel.

Megfázni ilyen melegben? Nem értem a kérdést.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.24. 20:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.12.22. 17:05
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Nógrád Megye
Üdv!

olyan kérdésem lenne akác után rakodó kaptárnál a szaporítást hogyan jobb csinálni?
1. vásárolt bölcső ami épp kelni fog és kap 1 fiók méhet fedett fiassal
2. vásárolt petéző anya de fogadás kétséges

Jó tanácsokat várok mert eddig minden évben szívtam a szaporítással és az ujj anyáim is megfáztak ma nyomtam le 2 db-ot :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.24. 17:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.12.12. 20:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Somogy
tcs írta:
Sziasztok,

Csütörtökön befogtam egy rajt a fáról és egy kiépített kipergetett lépekkel teli fiókra tettem őket. Azóta pincében vannak egy kis berakott élelemmel. Most felemeltem a kaptár tetejét és csak a rosta szöveten erősen zsonganak. Azt vártam, hogy majd szépen lemennek és elfoglalják a képeket, de NEM. Mit érdemes ilyenkor csinálni? Az a megérzésem, hogy ha kiengedem őket, akkor szépen továbbállnak...
Köszi


Mielőtt beütöd, vagy bezsongatod a rajt középre tegyél be /másik családtól/ egy olyan keretet amiben legalább egy fél tenyérnyi nyitott fias van/nem pete/ Ezt nem fogják sosem otthagyni. Mellé mehetnek a műlépek vagy pergetett keretek, két szélére én mézes keretet teszek.
Rajt sohasem pincézünk, megy a sorba a helyére a kaptár. Itt ütöm be a kasból. menekülőtér fent van, rögtön fólia majd rostaráma. Hordástalan időben másnap etető be és este etetni!!! Fontos!!
Feltételezem, hogy már megoldódott a gondod, de ha nem kaptárszolgával finoman kopogtasd meg a rostaszövetet enyhe füst, majd fólia. A fólia 1 - 2 cm-el legyen kisebb így a méhecskék le és fel tudnak járni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.24. 07:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
A raj mindig fenntről kezd építeni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.24. 05:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.09. 12:11
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye Vaskút
tcs írta:
Sziasztok,

Csütörtökön befogtam egy rajt a fáról és egy kiépített kipergetett lépekkel teli fiókra tettem őket.

Szia.
Nekem is volt egy ami így csinált.Én csak műlépre ráztam őket,másnap megnéztem,hát fent lógtak a kaptár tetőn,már oda kezdtek építeni.Leráztam őket a keretekre és a fóliával telibe takartam két napig,hogy ne tudjanak feljönni.Két nap múlva megnéztem,már három keretet elég szépen kihúztak és már nem akarnak feljönni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 22:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Torzo52 köszönöm.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 21:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.05.13. 21:14
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Baranya
Üdv.
Múlt hónapban befogott raj méhei, egyöntetű szürke színűek. Az anya, sötét potrohú.....A most kikelt utódok a képen láthatóhoz hasonlítanak. Talán a soron levő örökítő anyag hatása...... :o


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 20:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Rakjál nekik műlépes kereteket legyen kiépiteni való aztán majd lehúzodnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 19:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.02.05. 19:32
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok,

Csütörtökön befogtam egy rajt a fáról és egy kiépített kipergetett lépekkel teli fiókra tettem őket. Azóta pincében vannak egy kis berakott élelemmel. Most felemeltem a kaptár tetejét és csak a rosta szöveten erősen zsonganak. Azt vártam, hogy majd szépen lemennek és elfoglalják a képeket, de NEM. Mit érdemes ilyenkor csinálni? Az a megérzésem, hogy ha kiengedem őket, akkor szépen továbbállnak...
Köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 16:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
A remény hal meg legvégül. Bizzál. Tegnap már dekáztak a lányok nálatok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 14:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.07. 20:48
Hozzászólások: 132
Tartózkodási hely: Zemplén
Itt szépen virit az akác csak negyedik napja meg sem mozdul a mérleg nyelve.
Tegnap meg itt ott a füben mászkáló méhek szétterpesztett szárnyakkal.Remélem nem mérgezés. :merg

_________________
üdv: Joe


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 07:48 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
tűzoltó írta:" nekem még nincs meg. Lehetne bővebben? Köszi."


Természetesen!

Amikor anno úgy 10 éve, ahogy azt a bemutatkozásomnál írtam egy jött rajjal kezdtem a méhészkedést, már ami a saját állományomat illeti. Bár mint kibic régóta segítettem fiatalkori barátomnak, katonatársamnak pergetéseknél és olyankor, amikor a dolog két embert kívánt a méhesben. Aztán az ismeretségek okán elmentem máshoz is segíteni, pörgetni, akinek fekvő NB18-as kaptárai voltak. Hát - amit ott tapasztaltam az egy kicsit kiábrándító volt. Méhfelhőben dolgoztunk - rohammunkában és nem sokáig. A méhek lerázásánál rengeteg méh pusztult el, és ez nem igen volt számomra vonzó technológia. Biztosan van más megoldás is gondoltam. Magam is egyébként NB18 indultam, így ezt otthon is tapasztaltam. A barátom áttért NB+1/2NB rakodóról 1/2 NB rakodóra és megörököltem tőle az NB 9 keretes fészekfiókokat. Két éve készítettem a két különálló kilenckeretesből egy két léc és csavar segítségével összefogattam, majd a két fiók közé anyarácsot tettem és így lett NB18 fekvő és egyben rakodó is - kísérlet képen. És mondhatom jól vizsgázott. Ugyanúgy szöktetem a nagykereteket, mint ahogy azt a félkeretesekkel teszik. Csak két szöktető fiók kell rá és a szöktető. Azoknak, akiknek kimondottan fekvőseik vannak azoknak az adott kaptárhoz kell ezeket a fiókokat megcsinálni, merthogy a méretek különbözőek. Utólag végig gondolva talán azokra a fekvőkre is rálehet tenni a fiókokat amellyek zsanérosak, mert annyira hátrahajlik a tető, hogy a sarkok beleilleszkedjenek a kaptárba.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 16:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
csjanszki írta:

Ja és tudom,a rakodónál ez nem volna....


Látom Csaba, azért tudod az igazi megoldást. Én egy ilyen, 1999-es késői akác pergetéskor határoztam el a típusváltást, miután a mézeshordókból 5 centi méhhullát kimertünk, a pergetőház környékén meg elfüstöltünk fél mázsányi pudvát. Azóta számtalanszor szedtem már el mézet különösebb ramazuri nélkül.
Irány a rakodókaptár!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 16:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Üdv! A 23-as út mentén Maconka víztározó ( horgásztó ) mellett vándor konténer telepítve. Környezetébe akácerdő. A szerencsés méhész ráadásul Mester Anettka tanyáján perget. Kívánok neki sok pergetést és nyalakodást. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.21. 21:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!Lassan (szó szerint) a végére érek....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.21. 20:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.21. 11:12
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B. Nyírtelek
Holnap én is így próbálom a maradék 8-at lepergetni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.20. 20:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.01. 11:19
Hozzászólások: 97
csjanszki írta:
Hello mindenki!

Na most várnék néhány jó tanácsot!
NB fekvő kaptárjaim vannak ma elkezdtem a pergetést de olyan kutatás van-hogy nem bírtam a pergetőhelységbe bejutni a dolgozóktól
Létezik,hogy ennyire semmi hordás nem lenne?
Most tartok 1nap szünetet ,Ó :merg ránként a helyszínt locsolom vízzel-ecettel meg persze megy a füstölő.Kevesebben vannak de asszem csak engem várnak meg a mézes kereteket.A kaptárak meg dugig mézzel!Eszem megáll....
Ja és tudom,a rakodónál ez nem volna....
köszönöm. Csaba

én is így jártam, ami nekem bevált keretek ki gyorsan üres kaptárba elvinni máshova 1 km-es körzetben ne legyen méh, én otthon zárt helyen pergettem


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.20. 20:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.01. 11:19
Hozzászólások: 97
csija írta:
Sziasztok
Kipergetem az alföldi akácot kiváló eredmény lett :merg ,kevesebb mint a repce volt.Nem tudtam sírjak vagy kínomba nevessek. :cry:

ezzel nem vagy egyedül


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.20. 20:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.12.31. 21:13
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Békés megye,Szarvas
proficica írta:
Én már csak a napraforgóra gondolok.

Szerinted,ha az akácot túlterheli a banda ott mi lesz??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.20. 19:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
torzo52 írta:
csjanszki írta: Ja és tudom,a rakodónál ez nem volna...."

A fekvőt is lehet szöktetni, csak másképpen kell a tetejét megcsinálni. ;)


Ez nekem még nincs meg. Lehetne bővebben? Köszi.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.20. 19:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 368
Ma átnéztem a rossz idö előtt lerajzott családolat. Kb 2 hét. A családok 50 % anyátlan vagy nem párzott anya /herefiasítás/. Nem alég, hogy elment az akác, még a családokkal is baj van. Talán az vigasztal, hogy van rajzásra kész családok, akiktől bölcsőt tudtam elvenni.

Üdv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.20. 18:32 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
csjanszki írta: Ja és tudom,a rakodónál ez nem volna...."

A fekvőt is lehet szöktetni, csak másképpen kell a tetejét megcsinálni. ;)

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.20. 11:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
proficica írta:
Én már csak a napraforgóra gondolok.

Én inkább az asszonyra.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2014.05.19. 22:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.26. 11:01
Hozzászólások: 186
Tartózkodási hely: Sopron
csjanszki írta:
Hello mindenki!

Na most várnék néhány jó tanácsot!
NB fekvő kaptárjaim vannak ma elkezdtem a pergetést de olyan kutatás van-hogy nem bírtam a pergetőhelységbe bejutni a dolgozóktól
Létezik,hogy ennyire semmi hordás nem lenne?
Most tartok 1nap szünetet ,Ó :merg ránként a helyszínt locsolom vízzel-ecettel meg persze megy a füstölő.Kevesebben vannak de asszem csak engem várnak meg a mézes kereteket.A kaptárak meg dugig mézzel!Eszem megáll....
Ja és tudom,a rakodónál ez nem volna....
köszönöm. Csaba


Este mondjuk 7 órakor rohamtempóban nekiálltok többen szedni, csak a fiasmentes kereteket. Üres kaptárokba, vagy leterített fóliára, és a kereteket is folyamatosan takarva. Lehet valamennyien megtalálják, de sok idejük már nincs sötétedésig. Másfél órát kb tudjátok szedni, utána már nagyon fognak támadni kaptárbontáskor. ( Legalábbis most mintha fél 9 körül sötétedne ). Éjjel pergetés, persze ha igen besűrítették akkor előfordulhat hogy nehezebben jön ki a lehűlt keretek miatt. Amikor éppen hogy csak kezd világosodni, lehet nekiállni visszarakni. Pár óra alatt kinyalnak mindent tisztára, esetleg a kijárókat délelőttig le kell jól szűkíteni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17436 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 251 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.