Pontos idő: 2024.04.28. 07:19

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17436 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 19:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Csoky! nekem egy darab ilyen lépem nincs, valószínűleg nem is lesz, de egy közös ismerősünk már mutatott púposodott hunor lépeket.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 19:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
H.apci!
Nem föltétlen az bosszant engem, ha segíteni kell a kezdőnek. Ha megfigyelted, elég sokat meg is teszem. Inkább az ha a kezdő nem képes használni a keresőt, és azt vagyunk kénytelenek újra és újra leírni, amit többször átbeszéltünk már.
de legeslegjobban ez, amikor akár kezdő (spanyol viasz) akár haladó, valami küldetés tudatból, vagy mit tudom én miért, mindenféle bizonyíthatatlan elméleteket állít fel és aztán ahhoz foggal körömmel ragaszkodik, sok-sok tényt figyelmen kívül hagy, az értelmes cáfolatokat elengedi a füle mellett, ezzel állandó feszkót okozva gerjeszti egyre tovább a felesleges vitát.
Itt van most pl ez, ahogy erőlteti a nyúlós terjedésének okaként a bucit. Nem a védelmében mondom, de ezt is a nyakába varrni butaság.
És tudod miért? Egy betegség gyógyításának (bármilyen betegség) a első és legfontosabb lépése a jó diagnózis. Ha az el van cseszve, onnan jön a félre kezelés.
Ha attól várjuk a nyúlós lekorlátozását, hogy szélmalom harcot vívunk a bucival, nagyon nagyot fogunk csalódni.
A nyúlós megszaporodásának 3 oka van, de egyik sem a méhfajta.
1. az igen megnövekedett méhsűrűség
2. a méhészek szakmai ismereteinek a hiánya (nagyon sokan újak és öregek nem ismerik fel időben, valamint tartás technológiai hibák miatt gyenge családokat is tartanak)
3. (nagyon fontos ok) a kakasos por betiltása- Magyarországon bevett szokás volt évtizedeken keresztül a használata
Ha az USA-ban egyik pillanatról a másikra betiltanák a tetránt az egész országot ellepné az eddig lappangó nyúlós

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 17:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Tükör!


A problémádat értem, és megértem. És azt is el tudom képzelni, hogy évtizedes tapasztalatokkal rendelkező méhész nem ezen a szinten akar méhészeti szakmai dolgokról beszélgetni. És az is nagyon valószínű, hogy az egyes problémák már át lettek beszélve egyszer-kétszer ezen a fórumon, utánjárással fellelhetők. De kezdőként had képviseljem a kezdőket. Nekünk jó, ha már unásig átbeszélt dolgokat újra és újra elővesztek.


Margita344!

Nem igen értelek. Ha már többször ki lettél tiltva, és vissza jössz, miért nem tanulsz a hibákból. Én egészen biztos vagyok abban, hogy Tükörnek és a többieknek nem az a bajuk, hogy visszajöttél, hanem az, hogy nem változtál. És tudod, ha egy valaki száguld szemben veled a sztrádán, az hülye, de ha mindenki szemben jön veled, akkor lehet, hogy még is csak veled van a baj.


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 17:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
margita344 írta:
Nem fogok semmit se keresni estig. Én nem akarok senkinek ártani, magamnak se. Most linkeld be.



Hozzászólás témája: Re: Műlép
Elküldve: 2012.12.13. 17:56

Válaszok: 747
Megtekintve: 92668


margita344 írta:
A műanyag lép 1/2 NB-ben még nem okoz túl nagy gondot, a Hunorban már púposodik, de NB méretben valószínűleg gyorsan tönkremenne.


Megkérnélek,amennyiben lehetséges tegyél már fel néhány fotót az említett lépjeidről!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 16:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Tükör!

Bocsánat, Egyáltalán nem akartalak megbántani.
Nagyon bánt engem és nemcsak engem, hanem több fórumot olvasó méhészt is, hogy Minden írott szavamra neked mindig csak a kétely és a tagadás a válaszod. Még a tiédhez hasonló álláspontom esetén is.

Te is ismered azokat a kimutatásokat a méhcsaládszámokról, amit én.
Te is tudod, hogy hol van 120 méhcsaládos konténer, tehát tudod, hogy nem légből kapott amit írok.
Sőt te évtizedek óta konténeres méhész vagy.
Te is tudod, hogy kik terjesztik legintenzívebben a korcsosító idegen méhanyákat.
Sőt azt is tudod, hogy ezek közül kik szerepelnek ajánlott előadóként az OMME honlapján.
Sőt te is megszenvedted az idegen méhanyák okozta károkat.

Fiatal koromban voltam én északi akácon Isten mezején és tudom mit jelent a zsúfolt méhlegelő. Divatos hely volt, egymást érték a kaptársorok. Egyszer voltam, soha többet be nem tettem a lábam ilyen divatos helyekre. És mégsem volt akkor ennyi nyúlós.
Sőt ott van a Mézesjenő környéke. Ott egész évben zsúfolt a méhlegelő és mégsincs hosszú ideje nyúlós.
Nem lehet a nyúlóst csak az aszályra és a zsúfoltságra fogni.
Hiszen zsúfoltság volt van és lesz.
A mostaninál nagyobb aszályokra is emlékszem, de nem emlékszem ilyen kiterjedt nyúlós fertőzésre.
2012-ben közel 500 település lett lezárva, de 2010-ben 145 volt.
Nem lehet kihagyni az okok vizsgálata során a méhanyavásárlási szokások megváltozását.
Nem lehet kizárni a fajtaleromlás hatását.

Ha most kizársz a fórumról, akkor azzal kinek teszel jót?
Az őshonos fajtánkat lerontó zugkereskedőknek vagy a hazai fajta védelméért szót emelőknek?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 15:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
margita344 írta:
Kedves Tükör!

Indirekt módon vissza-visszatérően mindig ugyanazt kérdezed : Miért feltételezzem azt, hogy az import bóvli zugkereskedők által értékesített sok-sokezer idegen fajtájú méhanya rontja az őshonos magyar méhállomány alkalmazkodó képességét, terjeszti a nyúlóst és rontja a méhcsaládok áttelelő képességét?


Hol kérdezek ilyet?

Idézet:
2. Azt feltételezni, hogy a sok-sokezer korcs anya, amit több törvényt is megsértő módon hoznak be, szaporítanak és terítenek a bóvli árusok nem károsítja a hazai méhállomány ellenállóképességét a nyúlóssal szemben és nem rontja az áttelelő képességet, akkora naivság, amit jobb ha nem is minősítek bővebben, mert csak sértés lenne.

Ez is rágalom velem szemben, és rossz színben való feltüntés!




H.apci! Ezt írod:
Idézet:
így már (a magam részéről) kifejezetten építőnek és hasznosnak tartom ezeket a hozzászólásokat, mert olyan témákról vagytok kénytelenek beszélni, ami engem, (és gondolom sok mindenki mást is) érdekel.


Nos én viszont rettenetesen sajnálom azt a rengeteg időt, amit ezzel az emberrel, meddő vitákra kell pazarolnom!
Épp ezért azt hiszem érvényt szerzek végre a Fórum Szabályzat azon pontjának, ami tiltja, hogy aki ki lett zárva a fórumról végleg az más nicken újra regisztráljon.
Ugyan a szabály egyértelmű és restellem is, hogy moderátorként abban a pillanatban nem léptem ezt meg, amikor nyilvánvaló lett ki is ez az ember valójában (persze annyi vér nem volt a pucájában, hogy ezt be is vallja amikor egyenesen, szemtől-szembe rákérdeztem) de kicsit bíztam benne hátha tanult az eddigiekből. Ez az elején még tényleg úgy is tűnt, hisz ezért is nem ismertük fel ideje korán.
Viszont az utóbbi időben egyre több topikban előjött a valódi énje.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 14:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Nos, itt kezdődnek a problémák. Mi a törvénynek nem tudunk érvényt szerezni, akik meg tudnának, azok valamiért nem akarnak. Kiközösítés? Nem tudom, hogy mennyire vágyik a Bucival üzletelő egy társaságba a tisztességes méhésszel. Nem hiszem, hogy sokat járnának össze.


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 14:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Leírtam a Hivatalos ügyek rovatban, hogy mit kellene tenni a buci meg az olasz fajták kitakarítása ügyében.
Ezek mind illegálisan lettek behozva az országba. Nemcsak a fajtavédelem szabályát sértették meg, hanem az állatkereskedelemre vonatkozó szabályokat is. Az illegális méhanya behozatal valójában bűncselekmény és konkrét állategészségügyi veszélyforrás.
Minden zugkereskedő pontos paragrafusok szerinti bűncselekményt követ el.
Mivel a konkrét feljelentéshez az indítékon és a tanukon kívül tárgyi bizonyíték is kell, ezért nehéz még a nyilvánvaló esetekben is bizonyítani és "sittre vágni", megbüntetni az illetőt.
Viszont ki lehetne közösíteni az ilyen embereket és ki lehet zárni az állami támogatási rendszerből is.
De mit ér az én szavam, ha az OMME által hivatalosan ajánlott szakképző előadók között is vannak ilyenek.
A Krajnai Anyanevelők Egyesülete pedig olyan hamvába hótt és töketlen banda, hogy még egy olyat nem találsz a Földön.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 14:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Margita344!

Ha figyelmesen olvasol ezen a fórumon, megláthatod, nem te vagy az egyetlen, akinek fáj a Buci (még becézzük is) jelenléte hazánkban. Azok közül, akikkel vitában vagy, nagyon sokan az élen járnának, ha a gyakorlatban és érdemben is lehetne ez ellen tenniük valamit. Én magam is fajtiszta Krajnai anyákat szeretnék a kaptárjaimban tudni. És amint van egy olyan, a gyakorlatban is megvalósítható javaslatod, amivel a Bucit kitakaríthatjuk innen, szólj, és meglátod milyen sok barátod lesz rögtön, és rám is számíthatsz. És amíg ezzel az ötlettel előállsz, addig igen is én is rázom az öklöm minden bucival méhészkedő méhész felé, és nagyon-nagyon csúnyán nézek, és ejnye-bejnye, meg irgum-burgum, és rettenetesen mérges vagyok!!!


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 14:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Tükör!
"És végül, most már megint csak azt nem értem, miért engedjük neked, hogy újra és újra, értelmetlen, meddő vitákat gerjessz, olyasmikről ami bizonyíthatatlan, csak a te agyament elméleteidben létezik, vagy amúgy sincs semmi értelme!"
Ezt írod rólam.

1. Ha igaz, hogy te méhegészségügyis vagy, márpedig miért ne lenne igaz, hiszen te mondod, akkor te is jársz továbbképzésekre. Ott hangzott el, hogyan változtak a méhállományok méretei és ott hangzott el az is, hogy a növekedés elsősorban nem új méhállományokból származik, hanem a meglevő méhállományok növekedéséből. De ha te épp nem vettél részt képzésen, akkor néz körül amikor vándorolsz és amikor körbemotorozod az országot.

2. Azt feltételezni, hogy a sok-sokezer korcs anya, amit több törvényt is megsértő módon hoznak be, szaporítanak és terítenek a bóvli árusok nem károsítja a hazai méhállomány ellenállóképességét a nyúlóssal szemben és nem rontja az áttelelő képességet, akkora naivság, amit jobb ha nem is minősítek bővebben, mert csak sértés lenne.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 14:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Nem fogok semmit se keresni estig. Én nem akarok senkinek ártani, magamnak se. Most linkeld be.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 14:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Amennyiben estig nem találod meg magad is akkor majd belinkelem.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 14:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Mondj már rá példát. Azt állítod, hogy ártani akarok?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 14:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Azért nem kellene olyanokat állítanod,ami után a feltett kérésre vagy kérdésre nem tudsz válaszolni.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 13:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Csoky: Én is, ha úgy vélem, hogy az jót tesz a méhészek közösségének. Ártani sem magamnak, sem másoknak nem akarok.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 13:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
margita344 írta:
Csoky: Te minden konkrét kérdésre szoktál válaszolni?


Amennyiben az általam írt hozzászólásokhoz tartozik akkor igen.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 13:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Kedves Tükör!

Indirekt módon vissza-visszatérően mindig ugyanazt kérdezed : Miért feltételezzem azt, hogy az import bóvli zugkereskedők által értékesített sok-sokezer idegen fajtájú méhanya rontja az őshonos magyar méhállomány alkalmazkodó képességét, terjeszti a nyúlóst és rontja a méhcsaládok áttelelő képességét?

Hát azért mert van józan eszem. Mert hajlandó voltam a sok-sok nemzedékes állattartó családból származó paraszt apámtól elfogadni az ő tudását és aztán azt hajlandó voltam tanulással továbbfejleszteni. Ami ma a fajtaszelekció tudományának alapvetése, azt minden paraszt tudta, aki komolyan vette a munkáját. Arról nem tehetek, hogy az elfajzott fél és egészen nem parasztok, hanem ma már inkább munkások agyából ez a tudás kiesett, hiányzik. A saját kárukon majdcsak rá fognak jönni. Attól, hogy valaki kiválóan ért a gépek szereléséhez, motorok szereléséhez, az asztalos és lakatos munkához, még lehet nagyon okos és tiszteletre méltóan ötletes ember, de a mézet a méhek csinálják és nem az emberi logika szerint, hanem a saját 40 millió éves logikájuk szerint.

Csoky: Te minden konkrét kérdésre szoktál válaszolni?

Tiszamente: Tudok olyan várost, ahol ezrével gyártják évek óta a fajtaidegen korcs buckfast-ot. Te is tudod, hogy hol és ki. A város neve T-vel kezdődik, a méhész neve D-vel. Mutass Mézesjenő méhállományának párzókörzetében hasonló fertőzöttséget!

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára margita344 2012.12.22. 13:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 13:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Én pedig akkor lennék hálás,amennyiben konkrét dolgokra is tudna az említett fórumtárs válaszolni,de sajnos nem tud.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 13:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
"És végül, most már megint csak azt nem értem, miért engedjük neked, hogy újra és újra, értelmetlen, meddő vitákat gerjessz, olyasmikről ami bizonyíthatatlan, csak a te agyament elméleteidben létezik, vagy amúgy sincs semmi értelme!"

Margita344-et lehet szeretni, vagy nem szeretni. Én szoktam örülni ezeknek a "vitáknak". Miért?

1. Azt mondani, hogy Margita344 tök hülye a méhészethez, és semmit sem tud róla, ebben a formában nem igaz. Bizonyos dolgokról lehet "különc" véleménye, de ezt miért ne ismerhetnénk meg?

2. Aztán ezekről a dolgokról elmondja mindenki más is az álláspontját, és így már (a magam részéről) kifejezetten építőnek és hasznosnak tartom ezeket a hozzászólásokat, mert olyan témákról vagytok kénytelenek beszélni, ami engem, (és gondolom sok mindenki mást is) érdekel.

3. Azt gondolom, annyi intelligenciával minden itt jelenlévő és olvasgató ember rendelkezik, hogy el tudja dönteni, mit vegyen komolyan, és mit kezeljen fenntartással. És ha kétségei támadnának, nyugodtan rákérdezhet. Azt gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki a különböző Nick neveken megszólalók hozzászólásait nem azonos súllyal kezeli. És amikor valaki úgy kezdi, hogy nem akartam a témához hozzászólni, de muszáj elmondanom a következőket: ... akkor én ezen hozzászólás "kiprovokálásáért" kifejezetten hálás vagyok Margita344-nek.




H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 12:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Olyan dolgokat állítasz már megint, amire sem rálátásod, sem pontos adataid nincsenek, pusztán a te feltételezéseiden alapulnak, amiket aztán úgy igazítasz, hogy a te igazadat erősítsék.
Be ne próbáld már itt magyarázni, hogy a Jenő által emlegetett xezer(vagy tízezer) méhcsaládot a környékükön(párzási röpkörzet) kontrol alatt tudnák tartani.
Ez baromság. Persze visszakoztál is, és próbálod úgy beállítani most már, hogy az ő környékükön nincs olyan "fertőzöttség", ellentétben a "mocskosbolsevikkomcsi" Tisza-menti méhészekkel, akik viszont évente százával, sőt ezrével (tudnám ezeket honnan veszed??) szerzik be az ilyen anyákat.
Idézet:
Szerintem Mézesjenő halad a korral

Miért? Én mást mondtam? Épp erről van többek között szó.

Idézet:
A tapasztalt kis és közepes méhészek méhállománya duplázódott meg az utóbbi időben. A tanfolyamokra is ők járnak legtöbben.

Na erről is honnan van statisztikád?


Hablaty, hablaty és hablaty...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 12:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Mindig az ellentmondást keresed? Soha nem gondolsz arra, hogy vajon hogyan is oldják meg Mézesjenőék a hagyományos módon a dolgokat?

Képzeld el, hogy Jenő és a környékén levő méhészek nem annyira vásárolnak, hanem inkább eladnak méhet, anyát kis családot, rajt stb. Következésképpen a külföldi génállományú korcsosító herék csak akkor vannak azon a vidéken, ha van vándorméhész. Tehát nem kizárt az idegen párzás, de a valószínűsége sokkal, de sokkal kisebb, mint abban a méhészetben és annak környékén (pl. Tisza mente), ahol évente százával-ezrével veszik és/vagy tenyésztik hol a bikfaszt, hogy a másféleképpen fasz méhanyákat a balekok és zugkereskedők.

Szerintem Mézesjenő halad a korral és éppen azért mert nem veszi meg az ilyen-olyan bóvli és korcs anyákat, hanem saját anyanevelése van, sőt ő lát el sok anyanevelőt vérfrissítő tenyészanyaggal.

Van sok új méhész de a magyar méhállomány ugrásszerű növekedését nem ők produkálják. A tapasztalt kis és közepes méhészek méhállománya duplázódott meg az utóbbi időben. A tanfolyamokra is ők járnak legtöbben.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 12:00 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
margita344 írta:
. Ahol MézesJenő él, ott a méhsűrűség az országos átlagnak minimum a kétszerese és mégsincs nagy téli veszteség, mégsem dúl a nyúlós járvány.


Önmagadnak mondasz ellent.
Elképzelhető az, hogy olyan méhsűrűség mellett, ha valóban akkora az "idegen méh" fertőzöttség ahogyan te állítod, hogy Jenőnél ne lennének "elpárzott" anyák? Lehetetlen!
Szerintem nem véletlen, hogy igazán nagy tudású a korral haladó nagy méhészeknél nincs számottevő veszteség.
Az a helyzet, hogy rengeteg az új méhész, ráadásul sokan be sem tartják a fokozatosság elvét, nagyobb állománnyal és kevesebb tudással kezdenek, mint szabad lenne. Így nem is lehet csodálkozni ha nagyobb a veszteség. Már ha ez is igaz, ugyanis erre semmilyen mértékadó, elfogadható statisztika nincs. Csak becslések, amit ráadásul erősen felnagyít azoknak a méhészeknek a rémhír terjesztése, akik drágán szeretnék eladni a családjaikat. De már vagy két éve ez nem is sikerül mindannyiuknak (egyáltalán eladni sem).
A statisztikából sem lehet kiindulni, mert az őszi bevizsgáláskor (ami ugye ingyenes) igyekszik mindenki ha többel nem, legalább pár családdal többet beíratni mert így a támogatásoknál is jobban jár, míg tavasszal, mindez az ellenkezőjére fordul, mert azt mondja, elég csak a vándoroltatottak után fizetni az állatorvosnak.

És végül, most már megint csak azt nem értem, miért engedjük neked, hogy újra és újra, értelmetlen, meddő vitákat gerjessz, olyasmikről ami bizonyíthatatlan, csak a te agyament elméleteidben létezik, vagy amúgy sincs semmi értelme!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 10:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
margita344 írta:
Ahol MézesJenő él, ott a méhsűrűség az országos átlagnak minimum a kétszerese és mégsincs nagy téli veszteség, mégsem dúl a nyúlós járvány.


Mert Ő megtanult méhészkedni. ;)

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 10:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Ha itt most csak őshonos méheink lennének, akkor nem lenne ilyen nagy arányú a téli pusztulás és nem lenne ennyi nyúlós az utóbbi években, mint amiket itt a fórumon lehet olvasni. Az atka nem jó indok, hiszen az itt van már 1978 óta. Az átlag méhész se hülyült meg egyik évről a másikra. Tehát a tartástechnológia se elég indoka a nagyarányú téli pusztulásnak és a nyúlós ilyen kiterjedésének.
Mi változott A LEGERŐSEBBEN az elmúlt években a méhészetben? Hát a tiltott anyaimport. Tehát kézenfekvő az ok: a fajta elkorcsosulása miatt az áttelelő képessége és a védekező képessége a méheknek leromlott.

A fajta kérdés nem én kavarom, hanem azok, akik tönkreteszik az őshonos fajtánkat a hülyeségükkel, a tiltott importtal, zugkereskedelemmel és azok a balekok, akik ezeknek a zugkereskedőknek bedőlnek és tízezrével vásárolják, fertőzik meg a magyar méhállományt. Jelenleg a hazai méhfajta elkorcsosulása a legnagyobb veszélyforrás és nem a nagy méhsűrűség. Ahol MézesJenő él, ott a méhsűrűség az országos átlagnak minimum a kétszerese és mégsincs nagy téli veszteség, mégsem dúl a nyúlós járvány.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 10:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Montero!

Nem vagy hülye, csak izomkodsz és kapkodsz.
Gondolj arra is, hogy tisztuló kirepüléskor nemcsak a kaki miatt csökken a kaptár súlya, hiszen méhek is hullanak el.
Mérted már egy-egy tisztulás előtt és után a kaptárokat?
Milyen eredményeket kaptál?
Ha eddig még nem mérted, akkor itt a nagy lehetőség, mérd le.
Te vagy a kíváncsi, te kérdeztél b.szod!
Márciusban meg foglak kérdezni, hogy milyen eredményeket kaptál.

Garantálom, hogy nem olyan óriási a súlycsökkenés, mint gondolod. Miért?
A méhek belében kb 40-60 mg kaki tárolódhat. Ezt szorozd be tízezerrel és megkapod az elméleti súlycsökkenést.
Hogy lehet, hogy ehhez képest sokkal többet csökken a kaptár súlya a tél folyamán?
Hogy lehet, hogy akkor is csökken a kaptár súlya, amikor a méhek nem repülnek?
A választ már korábban megadtam.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 10:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Az izomfehérje működés közben elhasználódik, éspedig elég gyorsan, tehát az alkotóelemeit, aktin és miozin fehérjéket pótolni kell. Ezt a pótlást egy darabig a saját fehérjéiből tudja pótolni a méh, de ezek a tartalékok végesek, sőt január végén nemcsak 34-35 C fokra fel kell fűteni egy kicsi gömböt a téli fürt közepén, de még etetni is kell az anyát és a haszontalan kölyköket. Ehhez pedig a fűtéshez felhasznált fehérjének a 10-100-szorosa szükséges. Ezért kénytelen a méhkenyérhez nyúlni a méhcsalád. Hogy pontosan mennyi fehérjét használ fel a méhkenyérből a fűtéshez és mennyit az etetéshez, ezt már csak nagyon pontos mérésekkel lehetne megállapítani. Arányokat lehetne becsülni. Én úgy becsülöm, hogy ha 1 egység a hőtermeléshez felhasznált fehérje, akkor közelebb van a 100-hoz a fiasítás etetéshez szükséges fehérje aránya, mint a 10-hez. De ez csak becslés. Lehetne biológiai és kémiai modelleket is felállítani, de az se nem mondana többet mint a tapasztalat. Télen a méheknek amíg nincs fiasítása, addig elég a méz, de utána nemcsak mézre, hanem méhkenyérre is szükségük van.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 10:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.24. 14:06
Hozzászólások: 226
Én vagyok a hülye hogy hozzád szóltam.....

_________________
hunor 10-12 + 2 x 1/2nb


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 09:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Kérdésedre a választ korábban megadtam. A kakihoz fehérjét kell elégetni. Honnan van fehérjéje a méhecskének télen, amikor nem fogyaszt még méhkenyeret? Gondolkozz ezen és megvan a válasz. Egy segítség: Az éhező ember - tehát aki csak iszik, annak - belében is képződik kaki.
Feltételezem, hogy jártál általános és középiskolába. Vedd elő egy kicsit a tankönyveidet vagy menj be a könyvtárba egy pár napra és foglalkozz egy kicsit a méhek élettanával.
Egy találós kérdés: A fiasításmentes időszakban elfogyasztott mézből hány liter CO2 és H2O keletkezik? Ez sajnos középiskolás tananyag és többé kevésbé kémia. Mólnyi mennyisége egy adott gáznak és folyadéknak 1 atm nyomáson hány liter? Aztán számolgathatod, hogy hány mólnyi mennyiség keletkezik. Egy kis segítség: A víz nem folyadék, hanem gőz formájában távozik a kirepülés nélküli időszakban a méhek testéből.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 09:21 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.24. 14:06
Hozzászólások: 226
[quote="margita344"]Mi lesz a méhek által megevett, mézből télen?
Legkevésbé kaka.
a kaptár súlya a méhcsalád által elfogyasztott méz arányában csökken.

Azt kérdezném ,mi az oka a tisztulás utáni hirtelen súly csökkenésnek?

_________________
hunor 10-12 + 2 x 1/2nb


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 23:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Laci!
Jenő már rendbe tette a fajta kérdést amit kavartál.
Most újabb ötleted van? Állítólag velem ellentétben tanultál biológiát. Akkor?
Írod:"....De a fiasítás erőteljes kiterjedése több fűtést, több izommunkát kíván, mint amennyi fehérje a méhek testében raktározva van, ezért kezdik el február elején az eltárolt virágport is fogyasztani...." Ismeretterjesztő könyvek szerint is, a virágporban lévő fehérje leginkább a garatmirigy működéséhez kell, a méhpempő termeléshez. Egy komolyabb régi könyv szerint:
Csatolmány:
méhkenyér.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 22:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Mi lesz a méhek által megevett, mézből télen?
Legkevésbé kaka.
Ugyanis a mézben az ásványi anyag és a nitrogéntartalom kevés.
A méz alapvetően C, H, és O, tehát amikor elég, márpedig az izommunka során (tehát amikor fűt a méh) elég a méz, akkor CO2 és H2O lesz belőle. Ha a kaptár jó felépítésű, akkor nemcsak a CO2, hanem a víz is eltávozik belőle, tehát a kaptár súlya a méhcsalád által elfogyasztott méz arányában csökken.

Eszik-e télen a méhecske virágport? Ha teheti, akkor nem. Miért nem? Mert a testében sok fehérjét tárol télire. A testében levő fehérjét használja fel az izommunkában elhasználódott fehérje pótlására. Ha egészséges, akkor nincs is szüksége méhkenyérre addig, amíg a fiasítás el nem indul január végén, február elején. Sőt jó esetben még a fiasítás elkezdésekor az első fiasításokat is azzal a fehérjével felduzzasztott mirigyeinek a váladékával táplálja. De a fiasítás erőteljes kiterjedése több fűtést, több izommunkát kíván, mint amennyi fehérje a méhek testében raktározva van, ezért kezdik el február elején az eltárolt virágport is fogyasztani.

Miben különböznek a tőlünk nyugatra és délre eső méhfajták a mi őshonos méhünktől? Pont ezekben a tulajdonságokban vannak a legnagyobb különbségek.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 22:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
fnkezdő írta:
Baláz
Nincs habkaptáram, azért a kérdés.
Véleményem szerint a fiasiás hogy meddig van azt a fajtatisztaságban kell keresni. Hogy milyen kaptárnan van az másodlagos dolog. Pl. Mégész voltam amerikában az olasz anyák 10c átlag hőmérsékleten petéznek. Igaz etetve és viragpor potlot kapnak. És a kaptár nincs takarva. A másik videó, meezesjeno től láttam, mindenki más mondta, hogy elindultak az anyák, mikor is nála meg nem. Azt hiszem február vége,és jó idő volt. Vastagfalu kaptár e jó takarás mellet se. Én nem a kaptár fajtában látom meddig es mikor kezd egy méhanya petézni hanem a génekben.


Nem videó, hanem webalbum (sorozatfényképek). Az ott szereplő dátum előtt talán egy héttel készültek a képek, mert a fényképezőről letöltést jelöli dátumként a gép. Február végén már nálam is petézni szoktak az anyák.

Az igaz, hogy az olaszos keverékek ősszel tovább petéznek intenzíven, de nem ám decemberben :!: Ott más gond van. Méhészet: 2011 május. Atkacsapda? Méhészcsapda! A cikk végén...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 21:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
fnkezdő írta:
Baláz
Nincs habkaptáram, azért a kérdés.
Vastagfalu kaptár e jó takarás mellet se. Én nem a kaptár fajtában látom meddig es mikor kezd egy méhanya petézni hanem a génekben.


Pont ez a lényeg. Vastag fal= jobb hőszigetelés=kisebb napi hőingás a kaptáron belül. Emiatt a jobban szigetelt kaptárakban később indul meg a fias, mint a vékony falúakban. Gondolj bele, ha nem fűtesz egész télen egy 60 cm vastag falú vályogházat és egy téglaházat, melyiket lesz egyszerűbb tavasszal felmelegíteni a napnak. A vékonyfalú kaptár szinte azonnal leköveti a külső hőmérséklet változást, főleg ha jól van tájolva.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 21:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
fnkezdő írta:
A másik videó, meezesjeno től láttam, mindenki más mondta, hogy elindultak az anyák, mikor is nála meg nem. Azt hiszem február vége,és jó idő volt. Vastagfalu kaptár e jó takarás mellet se.


Épp azért nem!
És ezért indulnak később a konténerben is, nem is oly régen beszéltünk itt róla.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 21:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.01. 20:21
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Miskolc
Sono írta:
A méhek a mézet izommunkával hőenergiává alakítják amivel fűtik egymást. A mézből többek között meleg lesz.

Meg vastagbéltartalom, ami az első kirepülésig bent marad a kaptárban, és nyomja a mérleget!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 19:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
Én meg a csillagok, és még sok minden együttállásában...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 19:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.05.13. 21:14
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Baranya
Baláz
Nincs habkaptáram, azért a kérdés.
Véleményem szerint a fiasiás hogy meddig van azt a fajtatisztaságban kell keresni. Hogy milyen kaptárnan van az másodlagos dolog. Pl. Mégész voltam amerikában az olasz anyák 10c átlag hőmérsékleten petéznek. Igaz etetve és viragpor potlot kapnak. És a kaptár nincs takarva. A másik videó, meezesjeno től láttam, mindenki más mondta, hogy elindultak az anyák, mikor is nála meg nem. Azt hiszem február vége,és jó idő volt. Vastagfalu kaptár e jó takarás mellet se. Én nem a kaptár fajtában látom meddig es mikor kezd egy méhanya petézni hanem a génekben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 17:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
A méhek a mézet izommunkával hőenergiává alakítják amivel fűtik egymást. A mézből többek között meleg lesz.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyo ... mberi-test ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 17:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Nem kis gondolkodás kísérte részemről ezt a téli kaptártömeg csökkenést.
Nekem még nincs mérlegem, de sokszor olvastam tőletek, hogy téli fogyás ennyi-annyi...
Járt az agyam.
Ha a méz és a méh benne van a kaptárban a méh megeszi a mézet, akkor még mindig ugyan annyi a tömeg bent.
Sokáig szkeptikusan tekintettem erre a fogyás témára. aztán előjött a méhbiológia...
Ha a méh megeszi a mézet, aminek a víztartalma 10-15% akkor azt jelenti, hogy ha a méhek megesznek egy kiló mézet akkor annak a víz részét(jórészt) el is párologtatják a légzés folyamán. De ez még mindig csak max 10-20 deka elfogyasztott mézkilónként. Ami ugye nem sok a dec-jan hónapokban elfogyó mintegy 2kg méz esetén. Vagy nagyjából ennyi a teljes fogyás?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 15:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.25. 18:50
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Somogy
NYugi nem indulnak el az anyucik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 07:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Nem aggódom én sem (még), a mérleg alig mutat valami kis fogyást (egy másik alatt van), méz van dögivel, nép sem fogyott, majd meglátjuk. Ilyennek azért nem kellene lenni, nem tesz jót nekik, az biztos, de sokat kibírnak, ha egészségesek. Jobban aggódom amiatt, hogy a januári előrejelzés tartós felmelegedést ígér pillanatnyilag, szinte fagymentes időszak, 8-9 fok végig. Remélem, nem jön be, akkor már nagyobb baj lesz, ha végig olyan meleg a január.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 21:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ja közben olvastam. Bocs. Nem hinném,hogy keresztet kéne vetni egyébként rájuk. Nálam pl tavaly ilyenkor petézett egy erősen sárgás beütésű anya. Ünnepek közt kapott egy 2 kilós főzött kemény lepényt. Simán kitelelt, és nem volt velük semmivel sem több gond,mint a többivel. Ja és a lepény kb felét nyalogatták el 2 hónap alatt. Talán nem is kellett volna nekik,mert még maradt bent kaja így is. Mondjuk a fészkük erősen szűkített volt.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 21:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Tomi ugyanezt írtam egy kicsit korábban. Azt is írtam, még korábban, hogy miért néztem bele ebbe az egybe (többet nem néztem, csak párat felülről, a nejlontakaráson át). Szóval azért néztem bele, mert 7 fokban erős röpködés volt és hordták a vizet, ez tűnt fel, ilyenkor nem szoktam vízhordást tapasztalni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 21:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Hát, majd tavasszal kiderül, beírom ide, mi lett velük.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 20:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Az hogy az állományod genetikailag tisztának gondolod még lehet hogy nem így van! Tudod a jó szomszédi viszony is lehet problémás. Vagy letelepedő vándorméhész.Okozhatja elöregedett telelő állomány is. Egy késő őszi rablás is.Esetleg virágpor hiány július ,augusztusba. Késői,vagy nem megfelelő atka irtás .Mindenesetre valamiért az anya igyekszik pótolni a népet! Nézd át tüzetesen lehet hogy megtalálod a választ,de készülj fel, hogy komoly veszteséged lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 20:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
[quote="margita344"]Az őshonos méhünknek nem szokása a decemberi petézés. Ez tény, ezen nincs mit agyalni. Azon érdemes gondolkodni, hogy mi boríthatta fel ezt a természetes rendet!?
Erre van három válasz:
1. Az őshonos fajta ide nem illő génállománnyal való elkorcsosítása.
2. Betegség.
3. Méhtartási hibák ősszel, télen.
És ezek kombinációja.
Minden más gondolatmenet önámító vagy üzleti érdekből jövő hablaty, maszlag.


Tisztelt László!

Kezdő méhészként kérdezem, okulási célzattal, hogy akkor ezt vehetem alaptézisnek...? :o


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 17:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
margita344 írta:
MÁS:
Kedves kezdők! Itt a fórumon jócskán kell szelektálni a leírtakat, mert sok hozzászólásban megszólal üzleti érdek és megszólal önámítás is. Figyeljétek meg, hogyan fogják most támadni a megszólalásomat. Vagy épp nagy csend fogja majd körül, ahogy a méhek importja exportja kérdéseimre csend lett a válasz.

Meg az a szerencse, hogy te itt vagy es rendetraksz a fejekben.
Nem is olyan reg volt, amikor folyamatosan arrol ment a cikkezes, hogy bolond tel, meleg tel, fiasitanak az anyak orszagszerte.. Annyira nem egyedi eset az ilyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 17:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Bocs,néhány kérdés.
A jópár év alatt még ilyent nem tapasztaltál, hogy petézett volna ilyenkor anya? Nem lehet,hogy folyamatosan vannak olyan családok egy 100családos méhészetben,ami petézik,csak eddig nem foglalkoztál vele, vagy pont nem abba néztél bele,amiben volt fias? Egyáltalán hogyhogy belenéztél, mi nem stimmelt,hogy szétszedted őket?
Nem kötekedni akarok,csak kérdezem.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 16:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
margita344 írta:
Az őshonos méhünknek nem szokása a decemberi petézés. Ez tény, ezen nincs mit agyalni. Azon érdemes gondolkodni, hogy mi boríthatta fel ezt a természetes rendet!?
Erre van három válasz:
1. Az őshonos fajta ide nem illő génállománnyal való elkorcsosítása.
2. Betegség.
3. Méhtartási hibák ősszel, télen.
És ezek kombinációja.
Minden más gondolatmenet önámító vagy üzleti érdekből jövő hablaty, maszlag.


Milyen betegség okoz decemberi petézést? Milyen őszi-téli méhtartási hiba okoz petézést decemberben? Egyáltalán mi az a téli méhtartás? Én olyankor hozzájuk sem nyúlok. Ősszel sokáig nem etettem, mint mondtam, anyacsere sem volt, akkor mire gondolsz? Fészekszűkítésen, keretrendezésen, takaráson és atkairtáson kívül semmi mást nem csináltam ősszel. Téli veszteségem az elmúlt jó pár évben: 0, azaz nulla család (százas állománynál). Ezt a most petézőt majd tavasszal lefotózom, felrakom, akkor folytathatjuk a következtetések levonását. Genetikai torzulás 100 százalékosan kizárva, totál krajnai az egész állományom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 16:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.12.22. 17:05
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Nógrád Megye
Sziasztok!

Nemrégiben irta valaki hogy bevilágitott a kijáron és azt látta hogy kb 20 méhecske tetem volt már az alsó deszkán.
Ma én is mikor hazaértem a munkából behalgattam és belestem.
Nálam is van elhullás már és remélem csak őreg méhek.Ahogy láttam eléggé elszortan és hát nem 20 db kicsit többnek mondanám:(
Tegnap egyik méhész honlapon olvastam rakodó kaptáras szükitöröl mejnek a mérete 12 cm hosszu és 1-1,2 cm magas.
Erröl mi a véleményetek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17436 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: szmisi valamint 252 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.