Pontos idő: 2024.03.29. 12:42

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17403 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 22:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
tűzoltó írta:
Hát ilyen későit még soha nem értek el a méheim. Majd beszámolok. Bár már a mérleget is hazahoztam.
Igen , a múltkor éppen én bosszankodtam, hogy semmit nem adott az a késői napraforgó amin augusztus elején voltam. És erre valóban a Tükör írta, hogy nem is szokott. Szóval én sem fogom eztán olyan nagyon keresni a késői napraforgót, hanem visszamegyek az árnyékos telelőhelyemre a Duna mellé, legeltetem a szolidágót és etetgetem őket ha a szolidágó nem ad egyenleget.

tűzoltó !

Tükör jól írta, a kései napraforgó valóban nem híres a mézeléséről. A saját idei tapasztalat: a kései, aug. elejétől máig virágzó napraforgótábla méhjárását vizsgálva, azon mézelő méhet nagyon kis %-ban találtam.Ez némileg ellentmond Benedek, Manninger és Free irodalomban közölt megállapításának, mely szerint a napraforgó megporzásában a rovarnépesség túlnyomó többségben a mézelő méhek közül kerül ki. Az idei megfigyelés alapján a tőlünk 5-600 méterre lévő, elhúzódó virágzású táblán háziméhet alig, míg virágporgyűjtő poszméhfajokat jelentős számban találtam. Ez egybevág az előző szerzők megállapításával, mely szerint a napraf. nektártermelése csapadékos, párás időben jelentősen csökken. Ugyancsak az előző irodalmi adatok tükrében megállapítható, hogy a háziméhek a napraforgót elsősorban a nektárért látogatják, a virágporgyűjtők, melyek szinte csak a kora reggeli órákban látogatták a virágokat, alig mérhető számban fordultak elő. Ebben bizonyára az elvonó hatású pollenszolgáltató növények is szerepet játszhattak. A további részleteket a méhlegelő topicban javasolom kitárgyalni, s összefoglalásként annyit, hogy a napraforgó ugyan jelentős a nyári vándorlások szempontjából, de azt csak korábban és a kitűnő mezőségi talajokkal rendelkező területekre érdemes tervezni.
Üdv: Tomipapa
Ui: A Solidago, s esetemben a S. gigantea az előző évektől eltérően ezen esztendőben böcsületes hordást, s kiváló virágpor-legelőt adott, s reménytkeltő, hogy az Aster= őszirózsa is kellemesen 'bűzölög' már két napja.

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 20:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Tükör !

Köszönöm a segítséget, s Isten hozott újra itthon ! Csodálatos utatok lehetett, csak az idő rövidsége árnyalhatta az élményt. Jó érzés, hogy újra érezhetjük- kezdő fórumozók-, hogy botladozásaink közepette van, aki vigyázó szemét reánk vesse!
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 20:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
cirkusz !

A te 'darazsaid' esetében továbbra is ragaszkodom ahhoz a megállapításhoz, mely szerint az általad felfedezett teremtmény nem lehet hártyásszárnyú, azoknál 6- 7 cm-est még nem fedeztek fel. A világon a legnagyobb lódarázs- féle a mandarin darázs (Vespa
mandarina), róla a Nat. Geog. is mutatott be filmet. A Vespa fajok esetében a poroh nem hordoz szőrövet, s a potroh általad 2 cm-esre becsült átmérője is kizárja a Hymenopterák-hoz való tartozást. A legegyszerűbb megoldás a kép feltétele lenne, e nélkül
pontos meghatározás csak 'ráérzéssel' végezhető, az pedig, mint tudjuk, sokkal inkább a kutya vacsorájának biztonságával jellemezhető. Ne rettegj, nálad sem 'csernobili darazsak' garázdálkodnak. Ha elolvastad hozzászólásomat, melyet tsanyinak
írtam, ott is elmondtam, hogy a méhfarkasok nem fogyasztják a háziméhet, hanem lebénítva, de élő állapotban szállítják azokat a fészkükbe, s így biztosítják lárváik számára a 'méhkonzervet'.Amennyiben van rá lehetőséged, küldd el a múmiákat postán (törésmentesen csomagolva), s biztosan sikerül megnyugtatásodra biztos meghatározást adni. Addig is nyugodt álmaid érdekében közlöm, hogy többévi szünet után nálam is találtam a múlt héten egy halálfejes lepke- kadávert, a tiédhez kísértetiesen hasonló tünetcsoport közepette. No, a rágói között nem tartott háziméhet, lévén rágói nincsenek, csak pödörnyelve.

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 20:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tomipapa írta:
Elnézést, de cirkusznak küldött válaszomról lemaradt az idézet eleje, amit csak most vettem észre.
tsanyi !
Az általad feltett kép a közönséges méhfarkast ábrázolja, mérete
9-17 mm.
Üdv: Tomipapa



Kijavítottam az idézetet!
De te is meg tudod tenni egyébként az "edit" gomb segítségével legközelebb! ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 20:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
cirkusz írta:
...Szia Tomipapa! Az én darazsam is ilyen mint lellyebb a képen ,csak a szárnyai sokkal eröteljesebbek, és a potrohán széles szörcsík van.
A méreteiben sajna nem tévedtem még egyszer le mértem.Azeggyik szályában még ottvan egy méhecske is. Munka után még sokáig kint voltam náluk, hátha meg látok mégeggyet, de hasztalan. hét végén nem leszek ithon de majd kiküldök valakit terep szemlére.azért jolenne tudni erről a fránya darázsrol valamit. Még nem terveztem a telelőbe vándorlást,de ha muszály akkor haza megyek. Othon talán még nincs Nagyon szépen köszi a válaszod.

Küld át azokat a képeket emailban! Felrakom.
tsanyinak@gmail.com

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 20:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Tomipapa írta:
Elnézést, de cirkusznak küldött válaszomról lemaradt az idézet eleje, amit csak most vettem észre.
tsanyi !
Az általad feltett kép a közönséges méhfarkast ábrázolja, mérete
9-17 mm.
Üdv: Tomipapa


Szia Tomipapa! Az én darazsam is ilyen mint lellyebb a képen ,csak a szárnyai sokkal eröteljesebbek, és a potrohán széles szörcsík van.
A méreteiben sajna nem tévedtem még egyszer le mértem.Azeggyik szályában még ottvan egy méhecske is. Munka után még sokáig kint voltam náluk, hátha meg látok mégeggyet, de hasztalan. hét végén nem leszek ithon de majd kiküldök valakit terep szemlére.azért jolenne tudni erről a fránya darázsrol valamit. Még nem terveztem a telelőbe vándorlást,de ha muszály akkor haza megyek. Othon talán még nincs Nagyon szépen köszi a válaszod.

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 19:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Ladánybene
tűzoltó írta:
Hát ilyen későit még soha nem értek el a méheim. Majd beszámolok. Bár már a mérleget is hazahoztam.
Igen , a múltkor éppen én bosszankodtam, hogy semmit nem adott az a késői napraforgó amin augusztus elején voltam. És erre valóban a Tükör írta, hogy nem is szokott. Szóval én sem fogom eztán olyan nagyon keresni a késői napraforgót, hanem visszamegyek az árnyékos telelőhelyemre a Duna mellé, legeltetem a szolidágót és etetgetem őket ha a szolidágó nem ad egyenleget.


Köszönöm kimeritő válaszod,sokat segitett.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 19:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Hát ilyen későit még soha nem értek el a méheim. Majd beszámolok. Bár már a mérleget is hazahoztam.
Igen , a múltkor éppen én bosszankodtam, hogy semmit nem adott az a késői napraforgó amin augusztus elején voltam. És erre valóban a Tükör írta, hogy nem is szokott. Szóval én sem fogom eztán olyan nagyon keresni a késői napraforgót, hanem visszamegyek az árnyékos telelőhelyemre a Duna mellé, legeltetem a szolidágót és etetgetem őket ha a szolidágó nem ad egyenleget.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 19:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Ladánybene
tűzoltó írta:
Ma munka után estefelé kimentem a méhekhez. Kis élelemfelmérést meg eü. ellenőrzést terveztem terveztem. Három családot tudtam megnézni úgy, hogy az első kettő után már szünetet kellett tartani a kutatás miatt. Esélytelen a lehűlés megérkezéséig mindenféle méhészkedés nálunk.
De ilyenkor mindig ez van.
A szolidágónak lassan vége, de már láttam nyílott kolduskrizantént. Ez sajnos sokáig fenn fogja tartani a fiasítást. No meg az a késői napraforgó ami 1-2 hét múlva fog nyílni. Az ilyet mire vetik? Silótakarmánynak?


Helló Tüzoltó.Te már sokmindent láttál,az ijen kései napraforgó admég nektárt?Multkor mintha Tükör irtavolna hogy nem.Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 19:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Ma munka után estefelé kimentem a méhekhez. Kis élelemfelmérést meg eü. ellenőrzést terveztem terveztem. Három családot tudtam megnézni úgy, hogy az első kettő után már szünetet kellett tartani a kutatás miatt. Esélytelen a lehűlés megérkezéséig mindenféle méhészkedés nálunk.
De ilyenkor mindig ez van.
A szolidágónak lassan vége, de már láttam nyílott kolduskrizantént. Ez sajnos sokáig fenn fogja tartani a fiasítást. No meg az a késői napraforgó ami 1-2 hét múlva fog nyílni. Az ilyet mire vetik? Silótakarmánynak?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 19:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
ritahh írta:
nem csak here fias van, csak here is van a fiasok közt.


Ez a kimerült anya biztos jele.
Még elszórakozik vele a gazda egy ideig, aztán az új anyának nem sikerül a párzása, mert ugye here már nem nagyon van szeptemberben, aztán betelel egy kimerült anyával ami jó ha tavaszig nem rúgja fel a pacskert. Aztán tavaszra az anyátlan család összefossa az egész kaptárt mielőtt megmurdel.
De nézzük a jó oldalát! Lesz egy üres kaptára Ritah-nak a szaporításhoz. ;)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 18:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Elnézést, de cirkusznak küldött válaszomról lemaradt az idézet eleje, amit csak most vettem észre.
tsanyi !
Az általad feltett kép a közönséges méhfarkast ábrázolja, mérete
9-17 mm.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 18:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
tsanyi írta:
kárpátia írta:
sziaszto k! Az olyan nagy darazsat méhfarkasnak hívják volt már nálam is régebbek. Megfigyeltem hogy röptében kettéharapott 1 méhét.

:shock: :shock: :shock:
Csatolmány:
mehfarkas.jpg

http://netlexikon.hu/yrk/Gbyanv/25223

Nem kevered valamivel?


tsanyi !
Biztosan keveri, a nagy méhfarkas ( Philanthus coronatus ) mérete
14-17 mm, csakúgy, mint a közönséges méhfarkas (Ph. triangulum) esetében. Mindkét méhfarkas az ivadékai részére táplálék gyanánt megbénított méheket szállít, röptében kettéharapott az ő esetében szóba sem jöhet. A kettéharapós a Vespa
c. crabro, mint azt alább már írtam.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 17:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
kárpátia írta:
sziaszto k! Az olyan nagy darazsat méhfarkasnak hívják volt már nálam is régebbek. Megfigyeltem hogy röptében kettéharapott 1 méhét.

:shock: :shock: :shock:
Csatolmány:
mehfarkas.jpg

http://netlexikon.hu/yrk/Gbyanv/25223

Nem kevered valamivel?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 17:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.17. 08:52
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Heves megye, Boconád
kárpátia írta:
sziaszto k! Az olyan nagy darazsat méhfarkasnak hívják volt már nálam is régebbek. Megfigyeltem hogy röptében kettéharapott 1 méhét.



Szerintem nem méhfarkas.

http://www.meheszet.hu/node/116

_________________
--
DZsolt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 17:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
sziaszto k! Az olyan nagy darazsat méhfarkasnak hívják volt már nálam is régebbek. Megfigyeltem hogy röptében kettéharapott 1 méhét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 16:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
cirkusz írta:
Sziasztok! A mai napi vizsgálatkor 2db nagy darazsat találtam az eggyik családnál. Ekkorákat én még nemláttam 7cm hosszuak, a szárnyuk 6.5cm 2cm átmérölyü a potrohuk. A potrohán szélesen, és jo a közepéig tartó szö csomo van. szinüket sajnos nem tudom mert csupa propolisz az egész. Valamiért nem tudok fényképet feltnni roluk. többször probálkoztam sikertelenül. szemmel láthato nép vesztésem nincs. A darázs csabdák holnap fel kerülnek, de vajon meg csipem -e őket a hagyományos darázs csapdával? Azt sem tudom mekkora a baj. Köszi!!


cirkusz !
Az általad megadott méretek jelentősen meghaladják a hártyásszárnyúak (Hymenoptera ) közé tartozó lódarázs( Vespa c. crabro) legnagyobb méretét, ami max. 40 mm hosszt ér el. Spanyolországban, ill. Franciaországban feltűnt már egy új ázsiai lódarázsfaj, a Vespa velutina, de annak mérete is alatta marad az általad említettnek. Felmerült bennem, hogy az általad fellelt múmiák egy más családba tartozó jószág, a lepkékhez (Lepidoptera) tartozó halálfejes lepke (Acherontia atropos) méretének felelnek meg. A halálfejes lepke nem okoz népességfogyást, hisz mézet szívni jár a kaptárba. A méhek lehetőség szerint megölik, szárnya jelentős részét lerágják, majd -miután kihurcolni képtelenek- propolisszal 'bebalzsamozzák'. Amennyiben az általad talált múmiák potrohán hosszanti csík látható, biztos a diagnózis. Egyébként a hátsó szárny és a potroh alapszíne sárga, a toron található a sárga szőrözetből álló 'halálfejes' rajzolat.A darázscsapdák felhelyezése egyébként ildomos, de azt a kecske- ill. német darázs ( Paravespula vulgaris, ill. P. germanika) ellen tedd. Előfordulhat még a franciadarázs is(Polistes gallicus ) a csapdádban, én még lódarazsat nem fogtam vele, viszont léccel ütöttem le sokat, mindaddig, míg megelégelvén a kijáró környékének rendszeres zaklatását, fészküket sikerült felderíteni és megsemmisíteni. A fészek mérete jókora focilabdányi volt. Visszatérve a te halálfejes lepkéidre, azok ellen a védekezés kizárólag a kijáró egérráccsal történő leszűkítése, a lepke egyébként általában július végétől október végééig károsít, jelentős mézmennyiséget ellopva a családtól. Méheid rendkívül karakánok, ha kettőt is eltakarítottak közülük.Gratulálok:Tomipapa
Ui: az általam felsoroltak közül a h. lepke védett, a lódarázsnak utánanézek, mert csak annyit tudok, hogy Németországban az.[

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 15:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Azért olvassatok már egy kicsit. :merg
Az az anya még táblás fiasításokat produkál tehát nem lehet teljesen kimerült,sem herepetéző.Egyszerűen csak nem kell a családnak.Ezen szándékot felesleges vitatani mert a méhek jobban tudják.Az is lehet,hogy ha nem sikerül a váltás megmarad jővőre.De az is lehet,hogy sikerül a váltás és megmarad mindd a két anya.
Legrosszabb esetben kimerül teljesen és nem sikerül a párzás,de akkor később is ráér egyesíteni.Minek egy családot csak ezért és így látatlanban felszámoltatni valakivel?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 15:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
cirkusz írta:
zscsabee írta:
john írta:
Ha here is van a fiasok között az azért van mert váltani szeretne.Az az anya nem herefiasító csak valamiért nem tetszik nekik és szeretnék leváltani.Ne bántsd őket,ha nem sikerül leváltaniuk akkor marad ez az anya.De ha szerencséd lesz akkor mind a két anya megmaradhat tavaszig legjobb esetben.
Én ebben az időszakban nem javaslom, hogy megvárd hogy bepárzik az anya. Ha most vannak bölcsőid, akkor a koruktól függően 1-2 hét mire kikel, plusz 2 hét mire bepárzik. Valamint ez idő alatt a család is tökre megy. Vége a méhész évnek, innentől már a télre készülünk, és a jövő évre. Az is bizonytalan, hogy mind a két anya megmaradjon. Ha meg ez az anya marad meg, és már most ennyire ki van merülve kétséges hogy áttelel-e, ha igen, akkor meg tavasszal nem fog semmire menni. Én azt tanácsolom, hogy kitekerni az anya nyakát, és ha még most jó a család egy tartalékkal összerakni.
Ha az öreg anya még dolgozik, heréid is vannak esetleg van tartalék anyád, akkor csak nyugi. A szeptemberben párosodott anya is kiválo lehet. Szeptember végén is eldönt heted milessz a család sorsa a család sem megy addigtönkre. Miért menne? Van petézö anya amiösszetartsa a népet. Ilyen kor meg ugyis az a cél,hogy minél elöbb abba maradjon a petézés. Anyásítani ősszel a leg könnyebb. De ettől te még messze vagy.
Az áttelelő méhcsalád legalább 1,5 kg méhtömeggel rendelkezzen. Most már a méhcsaládok zsugorodnak és csökken a súlyuk. Ezért amelyik méhcsalád most másfél kilós vagy kisebb, jövő tavasszal nem lesz termelő család, legfeljebb tartalék. Ezt is figyelembe kell venni. 30 %-nál több tartalékot nem célszerű megtartani. Ha túl sok a kicsi család egy állományban, akkor ott az egyesítés a megoldás.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 15:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Sziasztok! A mai napi vizsgálatkor 2db nagy darazsat találtam az eggyik családnál. Ekkorákat én még nemláttam 7cm hosszuak, a szárnyuk 6.5cm 2cm átmérölyü a potrohuk. A potrohán szélesen, és jo a közepéig tartó szö csomo van. szinüket sajnos nem tudom mert csupa propolisz az egész. Valamiért nem tudok fényképet feltnni roluk. többször probálkoztam sikertelenül. szemmel láthato nép vesztésem nincs. A darázs csabdák holnap fel kerülnek, de vajon meg csipem -e őket a hagyományos darázs csapdával? Azt sem tudom mekkora a baj. Köszi!!

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 15:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
zscsabee írta:
john írta:
Ha here is van a fiasok között az azért van mert váltani szeretne.Az az anya nem herefiasító csak valamiért nem tetszik nekik és szeretnék leváltani.Ne bántsd őket,ha nem sikerül leváltaniuk akkor marad ez az anya.De ha szerencséd lesz akkor mind a két anya megmaradhat tavaszig legjobb esetben.


Én ebben az időszakban nem javaslom, hogy megvárd hogy bepárzik az anya. Ha most vannak bölcsőid, akkor a koruktól függően 1-2 hét mire kikel, plusz 2 hét mire bepárzik. Valamint ez idő alatt a család is tökre megy. Vége a méhész évnek, innentől már a télre készülünk, és a jövő évre. Az is bizonytalan, hogy mind a két anya megmaradjon. Ha meg ez az anya marad meg, és már most ennyire ki van merülve kétséges hogy áttelel-e, ha igen, akkor meg tavasszal nem fog semmire menni.

Én azt tanácsolom, hogy kitekerni az anya nyakát, és ha még most jó a család egy tartalékkal összerakni.


Szia! Ha az öreg anya még dolgozik, heréid is vannak esetleg van tartalék anyád, akkor csak nyugi. A szeptemberben párosodott anya is kiválo lehet. Szeptember végén is eldönt heted milessz a család sorsa a család sem megy addigtönkre. Miért menne? Van petézö anya amiösszetartsa a népet. Ilyen kor meg ugyis az a cél,hogy minél elöbb abba maradjon a petézés. Anyásítani ősszel a leg könnyebb. De ettől te még messze vagy.

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 10:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
john írta:
Ha here is van a fiasok között az azért van mert váltani szeretne.Az az anya nem herefiasító csak valamiért nem tetszik nekik és szeretnék leváltani.Ne bántsd őket,ha nem sikerül leváltaniuk akkor marad ez az anya.De ha szerencséd lesz akkor mind a két anya megmaradhat tavaszig legjobb esetben.


Én ebben az időszakban nem javaslom, hogy megvárd hogy bepárzik az anya. Ha most vannak bölcsőid, akkor a koruktól függően 1-2 hét mire kikel, plusz 2 hét mire bepárzik. Valamint ez idő alatt a család is tökre megy. Vége a méhész évnek, innentől már a télre készülünk, és a jövő évre. Az is bizonytalan, hogy mind a két anya megmaradjon. Ha meg ez az anya marad meg, és már most ennyire ki van merülve kétséges hogy áttelel-e, ha igen, akkor meg tavasszal nem fog semmire menni.

Én azt tanácsolom, hogy kitekerni az anya nyakát, és ha még most jó a család egy tartalékkal összerakni.

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 09:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
vb1 írta:
A fólián kivülről a nyilt mézet behordják a fedettet nem karcoltam fel.
Ha a fészken kívül hagyod a fedett mézet és a tavalyihoz hasonló hideg tél lesz, akkor megtörténhet, hogy tavasszal fogsz bajlódni a kristályos méz kikaparásával, ha most nem hordatod be ezeket is a fészekbe.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 08:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
tűzoltó írta:
tsanyi írta:
Mindenki másképp csinálja.
Bebe pl igyekszik folyamatos stressz alatt tartani a méheit ........


:taps
Köszönöm Sanyi. Ez nagyon tetszett.

Bebe!
Azzal , hogy kiveszed a be nem petézett lépeket a fészek közepéből a "családi aranyat" lopod el a családtól, mert azokban általában mézzel fedett virágpor van. Erre nagy szükségük lenne februárban mikor még nem érik el a fészek szélén lévő készleteiket.
(Bevallom mikor kezdtem a szakmát én is sokat bosszankodtam, hogy nem úgy rendezik a fészket ahogy én elgondolom. Én is kivettem az ilyen kereteket. Aztán megtanultam.)

De nincs nagy baj. Még van idejük helyrehozni amit te összerondítottál. :D

Azt gondolom egy kicsit vissza kellene fognod magad és nem okítani a kezdőket. Sok kárt okozhatsz nekik. Vagy csak azt mond amiben tutira biztos vagy.


Sziasztok!
Nincs okom védeni Bebét, de sokmindent hasonlóan csináltam, mint ő.
Először egyesítés vagy gyengék segítése. Csináltam július folyamán 3 fias kerettel műrajokat petéző anyával. Ezek a családok gyengébbek még most is mint a termelők. 5 6 7 NB kereten elfértek augusztus közepén. Gondoltam rá,hogy a leggyengébbeket egyesítem,de meggondoltam magam és inkább 1-1 fiassal erősítettem őket. Volt 7-8 keret NB fias pár családnál (7.-8. keretbe csak féltenyérnyi) A gyengék új anyásak és remélem termelők lesznek jövőre.
Volt a fészekbe fiatal világos keret ami nem telelésre való,azt én is kivettem bár volt benne kevés méz és viágpor.
Szintén leválasztottam a fészket fóliával. Erős családnál 2 mézes virágporos összes fias és 1 mézes virágporos. Összesen 8-9-10 NB keret. A fólián kivülről a nyilt mézet behordják a fedettet nem karcoltam fel.
VB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 08:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
tűzoltó írta:
Szerintem John rosszul látja és te diagnosztizáltál helyesen Ritah. De könnyebb lenne a dolgunk ha feltennél egy képet.
Ha a dolgozósejtekben vannak a herék akkor tuti kimerült az anya.


Hali!
Nem értek egyet veled. Szerintem meg John jól látja a helyzetet. Az a herepetéző anya, amelyik már csak herét petézik. Szerintem az anya nem jól párzott és váltani akarják.
VB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.26. 06:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Szerintem John rosszul látja és te diagnosztizáltál helyesen Ritah. De könnyebb lenne a dolgunk ha feltennél egy képet.
Ha a dolgozósejtekben vannak a herék akkor tuti kimerült az anya.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.25. 22:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.04. 10:58
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
john írta:
ritahh írta:
Sziasztok!
A mai átvizsgálásnál kiderült, hogy az egyik család (idei) anyja herepetéző lett. Biztos, hogy nem álanyás, mert nem csak here fias van, csak here is van a fiasok közt. Sőt vannak fedett anyabölcsőik is, meg a heréket sem űzték még ki, szóval minden bizonnyal csendes anyaváltásra készülnek. Szerintetek ez ilyenkor még sikerülhet, vagy felejtsük el, és vegyünk petéző anyát (ha még találunk valahol)?
Köszi


Ha here is van a fiasok között az azért van mert váltani szeretne.Az az anya nem herefiasító csak valamiért nem tetszik nekik és szeretnék leváltani.Ne bántsd őket,ha nem sikerül leváltaniuk akkor marad ez az anya.De ha szerencséd lesz akkor mindd a két anya megmaradhat tavaszig legjobb esetben.


Oké, köszi!
Azért gondoltuk, hogy herefiasító lett, mert nem csak a lépek szélén van here fias, hanem a teljesen egyenletesre kiépített lépek táblás munkás fiasításban is elszórva pár.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.25. 21:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
ritahh írta:
Sziasztok!
A mai átvizsgálásnál kiderült, hogy az egyik család (idei) anyja herepetéző lett. Biztos, hogy nem álanyás, mert nem csak here fias van, csak here is van a fiasok közt. Sőt vannak fedett anyabölcsőik is, meg a heréket sem űzték még ki, szóval minden bizonnyal csendes anyaváltásra készülnek. Szerintetek ez ilyenkor még sikerülhet, vagy felejtsük el, és vegyünk petéző anyát (ha még találunk valahol)?
Köszi


Ha here is van a fiasok között az azért van mert váltani szeretne.Az az anya nem herefiasító csak valamiért nem tetszik nekik és szeretnék leváltani.Ne bántsd őket,ha nem sikerül leváltaniuk akkor marad ez az anya.De ha szerencséd lesz akkor mindd a két anya megmaradhat tavaszig legjobb esetben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.25. 21:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.04. 10:58
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
Sziasztok!
A mai átvizsgálásnál kiderült, hogy az egyik család (idei) anyja herepetéző lett. Biztos, hogy nem álanyás, mert nem csak here fias van, csak here is van a fiasok közt. Sőt vannak fedett anyabölcsőik is, meg a heréket sem űzték még ki, szóval minden bizonnyal csendes anyaváltásra készülnek. Szerintetek ez ilyenkor még sikerülhet, vagy felejtsük el, és vegyünk petéző anyát (ha még találunk valahol)?
Köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.25. 20:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
sziasztok!! Tűzoltó én hót hülye vagyok a nethez bármilyen hihetetlen is de igyekszem majd a nagybetübekapcsolót is megtalálni, néha már sikerül!! :taps :D :D :taps . Na szóval atka , eltünt család ,írtam h sokak szerint atka volt. akkoriban bayvarollar védekeztem . sokak szerint ez a szir, szer, ..art sem ér :D . Én akkoriban nem láttam atkát / ettől lehet még h volt/ és hetente vizsgáltam át a családokat,de abban az évben volt nálam lopás , szerintem kirázva elvitték.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.25. 19:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Örülök. :)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.25. 18:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Tűzoltó! Ezzel az infóval tényleg rengeteget segítettél! Már le is mondtam a házi barkácsolásról! Így a télen a családdal is többet lehetek, és nincsenek a műhelyben veszélyben az ujjaim sem.... :) :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.25. 18:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
tűzoltó írta:
Szabypda írta:
Tűzoltó! Elárulod ezt a gyártót nekem is? A téli műhelymunkák alatt akartam kísérletezgetni pont ennek a megvalósításával!


http://viragkaptar.hu/
Namesnádudvar. Bajától 20 kilométer Kecskemét felé.


Nagyon köszönöm az infót!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.25. 06:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Szabypda írta:
Tűzoltó! Elárulod ezt a gyártót nekem is? A téli műhelymunkák alatt akartam kísérletezgetni pont ennek a megvalósításával!


http://viragkaptar.hu/
Namesnádudvar. Bajától 20 kilométer Kecskemét felé.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 21:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 01:43
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Sz- Sz- Bereg--Hodász
Idézet:
Natehát... NB18-ról beszélünk... a család 12 kereten van jelenleg? a szűkítést úgy értettem, hogy 1 keret kivételével nem csökkentetted a fészek méretét pl 7-8 keretre? A sok kikelt fiatal méh munka nélkül tétlenkedhet a 6-os részben...


Igen,12kereten vannak átlagban,jelenleg.Nem csökkentettem a fészek méretét sem,de most hogy mondod, nekem is úgy tűnik így utólag hogy a fiatal bogarak tétlenkednek.

_________________
*****
"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére, az nem számol a tudatlanság költségeivel." (TONK Emil)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 21:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
jandasz írta:
Szabypda írta:
jandasz írta:
Szevasztok!
Egy kis segítség kellene!Van egy pár családom ahol a lép nélküli részeken (nb18-as)sok bogár a kaptár oldalán ,alján a keretfedőn mászkálnak.De a többi kaptárjaimnál, a zöménél nincs ilyen jelenség. A kérdésem az hogy rendben van e-ez így,vagy ez valaminek a jele lenne?

Nem szűkítetted le nagyon a családokat?

Nem ,még nincs semmilyen szűkítés betéve.


Natehát... NB18-ról beszélünk... a család 12 kereten van jelenleg? a szűkítést úgy értettem, hogy 1 keret kivételével nem csökkentetted a fészek méretét pl 7-8 keretre? A sok kikelt fiatal méh munka nélkül tétlenkedhet a 6-os részben...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 21:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 01:43
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Sz- Sz- Bereg--Hodász
Szabypda írta:
jandasz írta:
Szevasztok!
Egy kis segítség kellene!Van egy pár családom ahol a lép nélküli részeken (nb18-as)sok bogár a kaptár oldalán ,alján a keretfedőn mászkálnak.De a többi kaptárjaimnál, a zöménél nincs ilyen jelenség. A kérdésem az hogy rendben van e-ez így,vagy ez valaminek a jele lenne?

Nem szűkítetted le nagyon a családokat?

Nem ,még nincs semmilyen szűkítés betéve.

_________________
*****
"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére, az nem számol a tudatlanság költségeivel." (TONK Emil)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 21:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
jandasz írta:
Szevasztok!
Egy kis segítség kellene!Van egy pár családom ahol a lép nélküli részeken (nb18-as)sok bogár a kaptár oldalán ,alján a keretfedőn mászkálnak.De a többi kaptárjaimnál, a zöménél nincs ilyen jelenség. A kérdésem az hogy rendben van e-ez így,vagy ez valaminek a jele lenne?

Nem szűkítetted le nagyon a családokat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 20:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 01:43
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Sz- Sz- Bereg--Hodász
Szevasztok!
Egy kis segítség kellene!Van egy pár családom ahol a lép nélküli részeken (nb18-as)sok bogár a kaptár oldalán ,alján a keretfedőn mászkálnak.De a többi kaptárjaimnál, a zöménél nincs ilyen jelenség. A kérdésem az hogy rendben van e-ez így,vagy ez valaminek a jele lenne?

_________________
*****
"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére, az nem számol a tudatlanság költségeivel." (TONK Emil)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 20:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Jó neked! Én 10 családnál számolom véletlenszerűen, a mai átlag 37db atka volt családonként! Csak jelzem, hogy volt 1 család, ahol 97db volt, és volt olyan is, ahol 5db!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 20:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
A tökös rajok nem mennek hanem jönnek valahonnan.
Egy marék méh fiatal anyával.Beköltöznek minden hova.
Kaptártető alá fenékdeszka alá,üres lyukas kaptárba.
Tavaly nagyon atkásak voltak az idén nem látok rajtuk,és kezelés után sem hullik.
Az atka hullás nálam <20 darab/nap.Azonban van olyan ahol ma is 117db-ot számoltam.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 20:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Tűzoltó! Elárulod ezt a gyártót nekem is? A téli műhelymunkák alatt akartam kísérletezgetni pont ennek a megvalósításával!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 20:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Igen ezt beszéltük tavaly is , hogy a családok kb. 10 százalékénál sokszorosa az atka mint az átlagnál. Én ezt a tökös raj dolgot még nem tapasztaltam. De lehet, hogy keveset vagyok a méheknél és ezért nem. De azért valószínűleg észrevenném az elnéptelenedést a következő átnézésnél.
De az igazsághoz hozzátartozik, hogy az idén én is elmaradtam a számolással. De nálam most annyira kutatnak, hogy a fiasításfelbontásos technikát nem tudom megcsinálni. Ezért lapokat fogok berakni alájuk még a héten. Viszont találtam egy gyártót aki gyárt NB 18-as kaptárakat higiénikus aljjal. Idén ez lesz a fejlesztés, hogy veszek néhány ilyen kaptárat.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
KArcsi!
Én számolgatom az atkát.Nem nagyon érnek meglepetések.
Azonban akad nálam is kirívó eset.
Amúgy megint megjelentek a tökös rajok.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 20:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Hát bizony szóval, hogy is mondjam, hogy ne legyen belőle sértődés? Az több hét amíg a molyok ennyire ellepnek egy kaptárt. És az is ellenőrzés hiányát mutatja, ha az egész állományt el tudja vinni az atka. Számoljátok már azt az atkát. Nem olyan nagy valami.

Kárpátia!
És ha kérhetnék nagybetűket a mondat elejére! Kicsit gyengül a szemem és a pontokat már nehezen látom és így összefolynak a mondatok.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 19:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
sziasztok!! nimród!! én már jártam így pár éve az egész állomány ráment . sokak szerint atkafertőzés miatt! hátrahagytak fedett fedetlen fiasítást!! üres lettt a kaptár. atka ellen akor is védekeztem / akkor bayvarollar! / semmit sem ért . azóta nem használom. lehet nálad is ez a gond!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 19:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
nimród írta:
Hát heti egyszer van rá időm a munkámból kifolyólag tehát minden hétvégén érek csak igazán rá velük foglalkozni.
Ha hetente nézted volna, nem ette volna meg a moooooly. A méhecske valóban meghálálja a gondoskodást és enged neked szabadságot is, de ahhoz eleinte valóban hetente gondozni kellene őket.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 18:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.08. 18:25
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: somogy
Hát heti egyszer van rá időm a munkámból kifolyólag tehát minden hétvégén érek csak igazán rá velük foglalkozni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 18:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
nimród írta:
Sziasztok! Ma kimentem a méhekhez és azt látom.hogy az egyik kaptáramba semmi mozgás nincs, belenézek hát a rengeteg lepkelárván kívűl semmi nincs bent. Értem ezalatt,hogy sem élő sem elhulott méh nincs. Mint kezdő méhész kicsit nagyon beíjedtem. Szerintetek mi lehet az oka vagy járt már így valaki ebben az időszakban?

Csak úgy felmerült bennem, milyen gyakran jársz Te a méheidhez?

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 18:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.08. 18:25
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: somogy
Sziasztok! Ma kimentem a méhekhez és azt látom.hogy az egyik kaptáramba semmi mozgás nincs, belenézek hát a rengeteg lepkelárván kívűl semmi nincs bent. Értem ezalatt,hogy sem élő sem elhulott méh nincs. Mint kezdő méhész kicsit nagyon beíjedtem. Szerintetek mi lehet az oka vagy járt már így valaki ebben az időszakban?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17403 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Malya Péter valamint 63 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.