Pontos idő: 2024.03.28. 11:05

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 17:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
nimród írta:
Szia Zsolti! És ebben az esetben mikor kéne elkezdeni az anyabölcsőt neveltetni. Már úgy értem,hogy ez az anyátlanság ne okozzon problémát pl.a hárs hordásában.


Ezt visszafelé ki kell számolni. Mármint az akác várható indulásától visszafelé.
Annak idején ezt úgy állítottam be, hogy repcepörgetéskor még kelés előtt álló bölcső legyen, akácpörgetéskor már bepárzott anya. Aztán a petézést akác után pár nappal kezdték az anyák.
Ezzel a mézeltetéssel egyébként akácpörgetéssel egy időben könnyű a keretméretváltás is, ha van kiépített keret az új méretből.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 17:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.08. 18:25
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: somogy
Szia Zsolti! És ebben az esetben mikor kéne elkezdeni az anyabölcsőt neveltetni. Már úgy értem,hogy ez az anyátlanság ne okozzon problémát pl.a hárs hordásában.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 16:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
havasi írta:
Lehetséges a petézés teljes megszüntetése a család anyátlanítása által. Az anyátlan családhoz fedett anyabölcsőt adunk be. A hordás alatt a család anyát nevel, majd az anya kikelésétől az ivarérettségig bizonyos idő telik el.Ez alatt az idő alatt a családban nincs fiatal, táplálandó és melegítésre szoruló fiasítás, a család pedig egész tevékenységét a nektárhordásra fordítja. Alkalmazta valaki ezt a módszert, ha igen mi a vélemény róla? Üdv Mindenkinek!


Igen, anno a NB-18-as kaptárakban mézeltettem így akácon, és jó volt.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 16:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Idézet:
Egy ilyen 3-3-2 elrendezésű fiast, legfeljebb úgy lehetne produkálni ilyenkor, ha egy erős családot 3 fiókon de 5 lépre szűkítve tartanál.


És ha talált 8 keret fiast és így pakolta szét a kaptárba akkor sem lehet? :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 16:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.07. 17:31
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Hargita
Lehetséges a petézés teljes megszüntetése a család anyátlanítása által. Az anyátlan családhoz fedett anyabölcsőt adunk be. A hordás alatt a család anyát nevel, majd az anya kikelésétől az ivarérettségig bizonyos idő telik el.Ez alatt az idő alatt a családban nincs fiatal, táplálandó és melegítésre szoruló fiasítás, a család pedig egész tevékenységét a nektárhordásra fordítja. Alkalmazta valaki ezt a módszert, ha igen mi a vélemény róla? Üdv Mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 12:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
john írta:
gyuszka írta:
Ficzpet, John minden tiszteletem a tiétek, de az én cinikus megjegyzésemen elkezdtek lovagolni, holott az emotikonokkal is próbáltam jelezni, hogy baromságot írtam, tudom én is ,hogy az anya kimerült ,herepetézővé vált, de az ő hülyesége , hogy egy ilyen anya ,hogy tart fent egy 12 léputcás családot, na meg mit keres április elején 3 fiókon egy család, ezen valahogy átsiklottatok .Egyébként olvassátok vissza a" kolléga " tavalyi hsz-eit ,ott is írt égbekiáltó baromságokat


Bocs ha úgy jött le,hogy lovagoltam volna a hozzászólásodon,pusztán csak tanácsot adtam neki.
A 3 fiók viszont félkeretre vonatkozott ami elfogadott dolog.

John!
Egy ilyen 3-3-2 elrendezésű fiast, legfeljebb úgy lehetne produkálni ilyenkor, ha egy erős családot 3 fiókon de 5 lépre szűkítve tartanál. :ut :ut :ut

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 23:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
gyuszka írta:
Ficzpet, John minden tiszteletem a tiétek, de az én cinikus megjegyzésemen elkezdtek lovagolni, holott az emotikonokkal is próbáltam jelezni, hogy baromságot írtam, tudom én is ,hogy az anya kimerült ,herepetézővé vált, de az ő hülyesége , hogy egy ilyen anya ,hogy tart fent egy 12 léputcás családot, na meg mit keres április elején 3 fiókon egy család, ezen valahogy átsiklottatok .Egyébként olvassátok vissza a" kolléga " tavalyi hsz-eit ,ott is írt égbekiáltó baromságokat


Bocs ha úgy jött le,hogy lovagoltam volna a hozzászólásodon,pusztán csak tanácsot adtam neki.
A 3 fiók viszont félkeretre vonatkozott ami elfogadott dolog.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 22:00 
Online
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
gyuszka!
Tiéd a 2 pont. Nem figyeltem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 21:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.17. 00:07
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: Tiszaigar JNKSZ.
Ficzpet, John minden tiszteletem a tiétek, de az én cinikus megjegyzésemen elkezdtek lovagolni, holott az emotikonokkal is próbáltam jelezni, hogy baromságot írtam, tudom én is ,hogy az anya kimerült ,herepetézővé vált, de az ő hülyesége , hogy egy ilyen anya ,hogy tart fent egy 12 léputcás családot, na meg mit keres április elején 3 fiókon egy család, ezen valahogy átsiklottatok .Egyébként olvassátok vissza a" kolléga " tavalyi hsz-eit ,ott is írt égbekiáltó baromságokat

_________________
Üdv gyuszka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 11:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
john írta:
Idézet:
Szerintem a tavalyi legerősebb családodnál azért van csak két keret fias, mert az anya rajzásra készül, azért van a bölcső is, no meg a sok here fias, mert ugye az új anyának be is kell párzania,


Vagy inkább azért mert az anyának annyi,és megpróbálják leváltani.


Ha nem akarsz egyből egyesíteni akkor menj ki hozzájuk és nézdd meg,hogy van-e még pete a családnál.Ha van akkor elkezdhetsz vele szórakozni,hátha kikell a bölcső.
Ha nincs akkor adj nekik petés keretet hátha húznak rá még bölcsőt.Azon egyszerű ok miatt mert lehet,hogy abban a bölcsőben semmi sincs.
De ha se pete se álca nincs akkor én egyesíteném őket azonnal egy másikkal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 10:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
zsolti írta:
... Igen, úgy jártam el tavaly beteleléskor, mint 18 éve mindig. Eddig soha nem volt kajagond, most van - vagyis inkább kilátásban van.
Tegnap hallottam Nagyatádon egy előadást. Az előadó elmondta, hogy télen háromszor álltak neki a méhek fiast nevelni (mérték belső hőmérővel), ebből az első kettőt leállította a hidegbetörés. Ez emésztette fel a készletet. ...
Ki volt az előadó?
Említette-e, hogy:
- egyidőben hány ponton mérte a fészek-hőmérsékletet
- mikor volt (dátum szerint) az első és a második nekiindulás a fiasításnak és az mennyi ideig tartott
- a mérése időtartama alatt hány alkalommal húzodott a méhcsomó a méz után?

Nálam is van -tavaly ősz óta- kaptárban hőmérő.
Ha a saját méréseim eredményét összevetem egyéb ismeretemmel, akkor kénytelen vagyok arra gondolni, hogy a fent említett előadó óriási tévedésben ringatja magát - a fogékony hallgatóival együtt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 08:16 
Online
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
john írta:
Idézet:
Szerintem a tavalyi legerősebb családodnál azért van csak két keret fias, mert az anya rajzásra készül, azért van a bölcső is, no meg a sok here fias, mert ugye az új anyának be is kell párzania,


Vagy inkább azért mert az anyának annyi,és megpróbálják leváltani.

Megerősítem john-t. Ilyenkor ez utóbbi a valószínű.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 08:08 
jujjuj írta:
A családok szó szerint ledarálják az oldaltakarásnak betett 5 réteg hullámpapírt, és zugolnak erősen. A fias keretekben sok a herefias, frissen kikelt herét is látni már. A folyamatos kelés ellenére szerintem láthatóan csökken a népesség, és ami nem tetszik az az, hogy a kikelt fias helyére sok helyen virágport tömnek, csökken az anya lehetősége a petézésre.
Már korábban tűzdelned kellett volna a fészket mézes kerettel és akkor később kezdett volna herét fiasítani az anya.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 08:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.07. 09:29
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hahó! Nálam is sok a darázs, a mézes-ecetes vizes darázscsapdáimhoz hozzá se szagolnak. A családjaim 8-9 NB kereten vannak, 6-7 keretben fiassal. A két oldalsó lép tele mézzel ( a múlt héten cseréltem le ezekkel az üres szélsőlépeket). A családok szó szerint ledarálják az oldaltakarásnak betett 5 réteg hullámpapírt, és zugolnak erősen. A fias keretekben sok a herefias, frissen kikelt herét is látni már. A folyamatos kelés ellenére szerintem láthatóan csökken a népesség, és ami nem tetszik az az, hogy a kikelt fias helyére sok helyen virágport tömnek, csökken az anya lehetősége a petézésre. Elgondolkodtam az építtető keretek berakásán, de az idokep.hu (és Eccehomo) lebeszélt róla. Tegnap a mérleges kaptáramon 70 dekás gyarapodást mértem - gondolom, virágporból. (???) Pár napja még sűrűn lepték az itatót, tegnap alig lézengett egy -kettő méhecske a víznél.
A télnek családonként több, mint 15 kiló cukor beetetésével indultam, az idén kaptak 2x 1 kiló kemény, és 2x fél kiló puha, ürmös lepényt. Ennek ellenére a fias lépeken nincs vagy csak nagyon kicsi a mézkoszorú. A népesség fogy. Arra gondolok, hogy esetleg a korai és túl jól sikerült takarásnak köszönhetően nem állt le a fiasítás télen. Atka ellen októberben 2x, januárban 1x ApiOx-os locsolást alkalmaztam. ha nem állt le a fias, akkor ez okozhat gondot? Beevitallal locsoltam a múlt héten és azelőtt, volt olyan család, ahol találtam 1-2 lehullott atkát a hig. aljdeszkán.
Tegnap próbáltam cserélni kaptáraljakat. Nem tetszett a lányoknak, kaptam is bokánként 4-4 szúrást. Most dagadt, viszkető lábaimat vakargatom, és nézem a csendes esőt, pedig halomban áll az elvetendő zöldség- és virágmag az asztalon :D

_________________
NB+1/2NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 08:00 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Olaszban vannak, vagy mi? :shock:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 07:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Mivel volt meg egy kis idöm, ezert erre a hetre meg visszajöttem a fönökömeknek segiteni. Mikor a teloban mondtak, hogy mi az eppen aktualis munkafäzis nem akartam elhinni. Mülepezzük a csaladokat es rakjuk rajuk a meztereket, atlagban 8-9 dadant keretben van fedett fias es a gyümölcsröl napi emelkedes egeszen erös.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 22:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Idézet:
Szerintem a tavalyi legerősebb családodnál azért van csak két keret fias, mert az anya rajzásra készül, azért van a bölcső is, no meg a sok here fias, mert ugye az új anyának be is kell párzania,


Vagy inkább azért mert az anyának annyi,és megpróbálják leváltani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 20:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.17. 00:07
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: Tiszaigar JNKSZ.
Lánglovag írta:
Tiszteletem!
Ma átnéztem a méhes egy részét(el kezdett szakadni az eső).
Kicsit csalódott vagyok.A tavalyi legerősebb családomnál 2 NB fias keret annak is nagy része herés.Nép kb.11-12 léputcányi.
Találtam 1 fedett bölcsőt is.Nem mertem megnézni mi lehet benne,mivel nincs tartalék anyám.Van egy gyengébb családom 7 NB kereten 3,5 fiassal.Gondoltam egyesíteni kellene őket de akkor meg annyian lesznek,hogy nem tudom átfejleszteni őket a feles rakódóba.Kérdésem lenne:Mit javasoltok?
Egy másik fekvőmben pedig már 6 NB keret fias van(igaz nem léctől-lécig,van még 3 centi mézkoszorú) 11 léputcányi bogárral.
A rakodóknál pedig van olyan anya,ami 3 fiókon fiasít 3-3-2 fél kereten.
A barack pont ma kezdett el nyílni,tegnap még 2 db virág volt rajta,ma 80-100.Erre pár nap esőt mondanak. :merg

Basszus ez nem semmi, 12 léputcányi boga, 3 fiókos rakodó, 6 nb keret fias!
ÉS MÉG TE KÉRDED, HOGY MI MIT JAVASOLUNK? Itt csak mi kérdezhetünk, hogyan csináltad?
Szerintem a tavalyi legerősebb családodnál azért van csak két keret fias, mert az anya rajzásra készül, azért van a bölcső is, no meg a sok here fias, mert ugye az új anyának be is kell párzania,szóval 11-12 léputcán így április elején meg vannak szorulva :ut :ut :ut

_________________
Üdv gyuszka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 18:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 17:35
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Lehel írta:
koszonom a valaszokat

MAsik kerdes
A kertem vegen 40 ar nadasom van amit a tegnap valaki leegetett, mar nyaron ugy is ugyan akkora lesz.
Amugy a szomszedoket is kb 4-5 hektar.
En az en reszemben szeretnek valami a mehek szamara is hasznalhato dolgot ultetni.
Mi marad meg ilyen nadas helyen?
Hogy lehetne a nadast kiirtani?


1. Ha van ráfolyás csinálj inkább halastavat :lol:
2. A nád kiírtása, csak úgy lehetséges, ha tél elején lekaszálod, vizet fogsz fölé és az megfagy, alatta "befülled" és egy időre kidöglik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 17:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Tiszteletem!
Ma átnéztem a méhes egy részét(el kezdett szakadni az eső).
Kicsit csalódott vagyok.A tavalyi legerősebb családomnál 2 NB fias keret annak is nagy része herés.Nép kb.11-12 léputcányi.
Találtam 1 fedett bölcsőt is.Nem mertem megnézni mi lehet benne,mivel nincs tartalék anyám.Van egy gyengébb családom 7 NB kereten 3,5 fiassal.Gondoltam egyesíteni kellene őket de akkor meg annyian lesznek,hogy nem tudom átfejleszteni őket a feles rakódóba.Kérdésem lenne:Mit javasoltok?
Egy másik fekvőmben pedig már 6 NB keret fias van(igaz nem léctől-lécig,van még 3 centi mézkoszorú) 11 léputcányi bogárral.
A rakodóknál pedig van olyan anya,ami 3 fiókon fiasít 3-3-2 fél kereten.
A barack pont ma kezdett el nyílni,tegnap még 2 db virág volt rajta,ma 80-100.Erre pár nap esőt mondanak. :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 17:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Lehel írta:
Mi marad meg ilyen nadas helyen?
Hogy lehetne a nadast kiirtani?

Ha nekem ilyen területem lenne! A mély halastóban nem szeret a nád csak a szélén. Ha félméteres nagyságnál mindig lekaszálod bevakul. Csak türelem kérdése. Ha nagyon vizes terület akkor ne foglalkozz vele ültess fűzfát, csak utánna mindig te kezdd a nád leégetését, mert leégetik a fáidat is.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 09:10 
Online
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Lehel írta:
......Mi marad meg ilyen nadas helyen?
Hogy lehetne a nadast kiirtani?

Attól függ mennyire vizes a terület? Füzek, meg néhány nyárfa, ha két ásónyomra van a víz jó lehet az éger is. (Ez utóbbi, ha sűrűn ülteted és megtud nőni - nem égeti le megint valaki- kipucolja maga alatt a területett (20 év).
Magát a nádat kiirtani? Hát elég macerás: mechanikai irtás (szántás, tárcsázás) csak ront a dogon, ahány részre vágja a gyökerét annyi új tő fakad jövőre. Vegyszeresen lehet valamit elérni (szelektív gyomirtó), de még évek múlva is feljött (tsz-csés tapasztalat) és ha vizes a terület a talajvizzel máshová is eljut és kárt csinál.
Szóval ezzel nem sokat segítettem, de nincs 100%-os ötletem.
ficzpet


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 08:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:00
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Ermihalyfalva Bihar
koszonom a valaszokat

MAsik kerdes
A kertem vegen 40 ar nadasom van amit a tegnap valaki leegetett, mar nyaron ugy is ugyan akkora lesz.
Amugy a szomszedoket is kb 4-5 hektar.
En az en reszemben szeretnek valami a mehek szamara is hasznalhato dolgot ultetni.
Mi marad meg ilyen nadas helyen?
Hogy lehetne a nadast kiirtani?

_________________
http://ermellekimehesztalalkozo.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 07:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.01. 14:57
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Csallóköz, Slovákia
Tegnap szinte az egész napot a méheknél töltöttem el. A fészkek rendezésnél pár mézes keretet kivettem, mert a beszűkülés veszélye fenyegetett, ami azt jelenti, hogy markánsan növekedik a fiasítás. Egy érdekes momentumra figyeltem fel. Kétszer alkalmaztam a múlt hónapban a BeeVital-t és ennek köszönhetően avagy nem, de a kaptárok aljai /a nem cserélhető aljaknál/ feltünően tiszták, ez azt jelenti, hogy nagyobb tisztításra serkenti a méheket /volt róla szó/? Még egy dologra lettem figyelmes. Annyi a darázs, mint a legnagyobb nyárban. Dolgozott is a légycsapóm és jó pár darazsat kivontam a forgalomól.
Fantasztikus erővel van itt a tavasz.
Üdv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 07:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.29. 06:30
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: pest megye
Szia.
Legjobb lenne, ha békés úton megbeszélnétek, és ahhogya többiek is javasolták visszavenné, és megsemmisítené. Gondolom, hogy azért adta el neked a kaptárokat,metr nem volt rá szüksége, de ha visszaveszi mi lessz a kaptárakkal? Újjabbvevő??? Hova??? És ő vajon tudni fogja-e? stb....
Véleményem szerint tűz!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 14:30 
Gróf Úr írta:
Lehel írta:
Nemreg egy mehesztarstol (aki mellesleg pap ha bennuk nem lehet bizni akkor kiben?) hasznalt kaptart vasaroltam es ket kaptarban nehany keret volt felejtve amin koltesrothadas nyomai voltak lathatoak.
A pap is éppen olyan esendő, gyarló ember, mint mindannyian, ezért "a jó barátság titka a pontos elszámolás" elve alapján az ő felelősségét neki kell vállania. A nyúlós szinte az egyetlen eset, ahol elég jól lehet követni az előző tulaj felelősségét.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 12:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.07. 10:20
Hozzászólások: 176
Tartózkodási hely: Cikó
Lehel írta:
Udvozletem
Nemreg egy mehesztarstol (aki mellesleg pap ha bennuk nem lehet bizni akkor kiben?) hasznalt kaptart vasaroltam es ket kaptarban nehany keret volt felejtve amin koltesrothadas nyomai voltak lathatoak.
A kereteket visszavittem O is beismert hogy az, a kaptart kiegettem szerintetek tarthatok benne mehekat vagy fertotlenitsem meg (hogyan? formalin? Mososzoda?) vagy felejtsem el es egessem el
Kezdo mehesz vagyok (2 eve meheszkedem 16 csalad) aki fejleszteni szeretett volna es kb 20 kaptart vettem ha megoldhato valahogy akkor nem egetnem el.
A valaszokat elore is koszonom.
Gyula Lehel


Szia
Vásároltasd vissza.
Ha nem akkor mond meg neki hogy lesz néki hírneve, akár az APEH is szóba jöhet.
Szerintem meg gondolja a dolgot.
Gróf

_________________
Gróf Úr=Forrai Szabolcs
Email: szabolcs8303@freemail.hu
Legyen nektek is jó, akkor talán nekem is az lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 10:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.09. 14:03
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged
Hát, ja. Viszont nélküle meg fertőzésveszély!

fenyob írta:
Kacsa írta:
Nagyon-nagyon (feketére) alaposan kell kiégetni a kaptárakat a nyúlós után...
Persze a legjobb az lenne, ha visszavenné!


Iegn-igen, csak ezzel a kiégetéssel vigyázni kell, mert az egyik ismerősnek volt nyúlósa, aztán ő is feketére égette a kaptárak belsejét és most csodálkozik, hogy a világos mézeit kiüvegezve az üveg alján fekete üledék látszik....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 09:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Lehel mondjad neki hogy Isten nem felejt!
Isten nem ver bottal!
Hassál a "lelkére" és vásároltasd vissza!



Ha meg tudod oldani akkor drágábban mint ahogy te vetted! ;)
De ez már részletkérdés!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 09:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Kacsa írta:
Nagyon-nagyon (feketére) alaposan kell kiégetni a kaptárakat a nyúlós után...
Persze a legjobb az lenne, ha visszavenné!


Iegn-igen, csak ezzel a kiégetéssel vigyázni kell, mert az egyik ismerősnek volt nyúlósa, aztán ő is feketére égette a kaptárak belsejét és most csodálkozik, hogy a világos mézeit kiüvegezve az üveg alján fekete üledék látszik....

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 09:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.09. 14:03
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged
Nagyon-nagyon (feketére) alaposan kell kiégetni a kaptárakat a nyúlós után...
Persze a legjobb az lenne, ha visszavenné!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 09:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.06. 23:22
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye,Hajdú-Bihar megye
Ha beismerte,én visszavásároltatnám a kaptárakat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 08:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:00
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Ermihalyfalva Bihar
Udvozletem
Nemreg egy mehesztarstol (aki mellesleg pap ha bennuk nem lehet bizni akkor kiben?) hasznalt kaptart vasaroltam es ket kaptarban nehany keret volt felejtve amin koltesrothadas nyomai voltak lathatoak.
A kereteket visszavittem O is beismert hogy az, a kaptart kiegettem szerintetek tarthatok benne mehekat vagy fertotlenitsem meg (hogyan? formalin? Mososzoda?) vagy felejtsem el es egessem el
Kezdo mehesz vagyok (2 eve meheszkedem 16 csalad) aki fejleszteni szeretett volna es kb 20 kaptart vettem ha megoldhato valahogy akkor nem egetnem el.
A valaszokat elore is koszonom.
Gyula Lehel

_________________
http://ermellekimehesztalalkozo.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 07:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.09. 14:03
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged
Nálam is. Úgyhogy iszom én... :re
zsolti írta:
Nagyon tuti az idő. Otthagyták a méhek az itatót, mint Szent Pál az olájokat. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 20:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Ma már láttam apró cefreszilvát kinyílva szélvédett déli oldalon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 20:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Hoppá-hoppá! Ez már valami.
Irigykedem, hogy naponta látod őket.
De majd holnap délután én is. Már összekészítettem a járgányt a cuccossal. :)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 13:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Nagyon tuti az idő. Otthagyták a méhek az itatót, mint Szent Pál az olájokat. 8-)

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.30. 16:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
karcsi írta:
Ma átnéztük a méheket ilyen jók még sosem voltak , az NB kereten 8 léputca 4 táblás fias . Hunorok 9 léputca 5 fedett fias :D


ez én hunor kilenceseimbe jó ha 3.5fias az se táblás 4nb táblás fias :D :D :D :D :D :D de jó neked .......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.30. 06:15 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.14. 13:29
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Baranya
Tegnap hihetetlen élményben volt részem.

Kimentünk rokonom méhesébe,begyújtottuk a füstölőket és amíg vártuk hogy felizzon a parázs körülnéztem.

Hihetetlen látvány tárult elém.
Az akácfák főlőt átsütött a nap,a kaptársor előtt vékony fehér csíkot festett a füstölő.
A madarak éneke töltötte be az erdőt.Az embere rászállt egy olyan békés nyugalom.
Leírhatatlan élmény volt . . . .



Úgy kb 13 óra körül indultam a munkába,de egy meggyfa alatt meg kellet állnom percekig hallgattam a zsongást és figyeltem ezek a csodálatos állatok szorgos munkáját. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.29. 20:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Tomipapa írta:
Tükör!

Fenemód sértődött vagyok, mivel nagyon szívesen beszálltam volna jómagam is a bővítésbe!
Szeretném, ha mi, póri tagok is hozzájárulhatnánk a Fórum hatékonyabb működéséhez, s nem csak a "kékvérűek" (kéknevűek) kiváltsága lenne a fejlesztés.
Kéretik közölni vélünk es, ha netán lendíthetünk a Fórumon!

Üdv: Tomipapa

Tomipapa!
Reméljük a fórum hatékonyságával nem lesz baj! A kék név nem jelent kiváltságot,csak azt jelzi,hogy a mi pénzünkön indult és működik a fórum.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.29. 19:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
A méhek ilyen rossz állapotban még soha nem voltak ilyenkor "szerintem"...........
(a felvásárlok is olvassák a bejedzéseket????????????????)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.29. 19:39 
Ma átnéztük a méheket ilyen jók még sosem voltak , az NB kereten 8 léputca 4 táblás fias . Hunorok 9 léputca 5 fedett fias :D


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.29. 18:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.29. 06:30
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: pest megye
Sziasztok!

Milyen a természet? Feljegyzéseim szerint napra pontossan, az előző évhez viszonyítva kinyílt a mandulafám. (pár virág, és pattan a barack is)
Nincs mese gatyát felkötni, a hétvégén lehet a családokat kivinni a gyümölcsösbe.
Mindenkinek sikeres évet kívánok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.29. 17:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
totya23 írta:
......A család egyébként eleség hiány miatt pusztult el mert a második 1/2 NB fiókba ült össze a telelő fürt amiből a kaját felélték és még hideg volt ahhoz hogy a szinte tele mézes alsó dobozba lehuzódjon, mert a fiasítását nem hagyta ott.

Gondolom ezt az elrendezést Te alkottad az ősszel, mert család magától így be nem telel.

A lépet pedig karcold fel, és a szélső fias mellé tedd be, a méhek meg tudják a dolgukat.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.29. 12:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
totya23 írta:
Még egy kérdés, elegendő e ha az elpusztult család kereteit amik egy kicsit bepenészedtek langyos vizes rongyal áttörlöm (ahogy egy méhésztöl hallottam)
A család egyébként eleség hiány miatt pusztult el mert a második 1/2 NB fiókba ült össze a telelő fürt amiből a kaját felélték és még hideg volt ahhoz hogy a szinte tele mézes alsó dobozba lehuzódjon, mert a fiasítását nem hagyta ott.


Langyos sziruppal kicsit meglocsolva a keretet, esetleg kicsit felkarcolva a család gyorsan elfogadja és serkentőleg hat. A leírt mézmennyiséget kicsit kevésnek érzem - bár nem félkerettel méhészkedek - ezért a helyedben szélülre beraknék 1-1 karcolt keretet. Persze a család erősségétől függően.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.29. 11:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.03.10. 14:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
Még egy kérdés, elegendő e ha az elpusztult család kereteit amik egy kicsit bepenészedtek langyos vizes rongyal áttörlöm (ahogy egy méhésztöl hallottam)
A család egyébként eleség hiány miatt pusztult el mert a második 1/2 NB fiókba ült össze a telelő fürt amiből a kaját felélték és még hideg volt ahhoz hogy a szinte tele mézes alsó dobozba lehuzódjon, mert a fiasítását nem hagyta ott.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.29. 11:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.03.10. 14:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
Egy kezdő méhész a véleményetekre lennék kiváncsi, hogy a családoknál az őszi etetésből maradt mézes keretek (kb. 3-5db 1/2 NB) amik átlagosan jó háromnegyedig vannak fedett eleséggel elegendő e nekik, vagy pluszba serkentő etetéssel is próbálkozzak.
Lassanként felfedelezem fel nekik (vagy csinálják maguknak) vagy ha szükségük van rá majd hozzányúlnak maguktól?

Előre is köszi a válaszokat


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.24. 20:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
jakabpeter írta:
Sebestyén Józsi !

Nagyon szép képeket tettél fel . Az egyiket már be is állítottam háttérképnek .
Priviben írd már meg , hogy milyen géppel és beállításokkal készítetted .
Köszi és gratulálok . További jó fényt .


Canon Eos 400D, de milyen objektívvel?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.24. 20:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
Sebestyén Józsi !

Nagyon szép képeket tettél fel . Az egyiket már be is állítottam háttérképnek .
Priviben írd már meg , hogy milyen géppel és beállításokkal készítetted .
Köszi és gratulálok . További jó fényt .

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.03.24. 06:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
zümi77 írta:
Tomipapa írta:
Tükör!

Fenemód sértődött vagyok, mivel nagyon szívesen beszálltam volna jómagam is a bővítésbe!
Szeretném, ha mi, póri tagok is hozzájárulhatnánk a Fórum hatékonyabb működéséhez, s nem csak a "kékvérűek" (kéknevűek) kiváltsága lenne a fejlesztés.
Kéretik közölni vélünk es, ha netán lendíthetünk a Fórumon!

Üdv: Tomipapa


Te már lendítesz és nagy mértékben.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: alma16, ficzpet, Kredenc, MJanóka valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.