Pontos idő: 2024.03.28. 15:54

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.23. 10:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Sziasztok tegnap átnéztem a csajokat. A herecsapdákat kivagdaltam. Amit tapasztaltam, hogy a fészekben lévő összes keret bevan petézve. Ez általában 9-10keret. Ezen csodálkoztam is hiszen az anya általában a szélső takaró kereteket nem petézibe. De itt nálam! A szélső takaró keretek mind a két oldalán van nyitott ill. fedet fias. A mézterek felkerültek szépen épitik. :D Valakinek ilyesmi tapasztalata??? Vagy csak nekem tünik ujdonságnak mert nem régóta kezdtem. :D
Üdv Kellemes ünnepeket mindenkinek. :D

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.23. 06:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Szép- szép de mi ez, hogy így ki kell támasztani? A Pisai Ferde Torony!?
A gólyalábak helyett tegyél alá valami normális kaptártartót, mert a végén úgy meghordják, hogy elnyeli a kaptárt a föld és majd Kínában találod meg őket! ;)

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.22. 22:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 01:43
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Sz- Sz- Bereg--Hodász
l
Csatolmány:
Kép0288.jpg

Mit rontottam el már megint. ;)
Csatolmány:
Kép0289.jpg

Vagy mégse?
Csatolmány:
Kép0291.jpg

Na jó,bevallom őszintén ez az 1 amelyik ennyire kimagaslik a többi közül,de azért a többi se rossz.
Ennél az anyánál mondtam én hogy egészen világos színű volt,(szinte fehér) mikor kibujt.
De mostanra szép barna lett. :D :)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
*****
"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére, az nem számol a tudatlanság költségeivel." (TONK Emil)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.21. 21:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.02.13. 19:51
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Nagyvárad
cirkusz írta:
Szia Fanti! Én a betegségeket igyekszem meg előzni.Ha már mászkálnak
a méhek, vagy ha ürüléknyomos a kijáró netán atkát látsz az már régen rossz.Szóval megelőzni számomra a legolcsóbb.Üdv

Az ürüléknyomos kijáró keltette fel a figyelmemet! Először vettem észre mióta méhészkedem, hogy pár családnál a kaptár eleje ürülékes. A hideg esőős hetek utáni első kirepülés napján történt. Amit tudok róluk, hogy tavaly ősszel 1-2 hét alatt felére csökkent a népesség, majd atkát fedeztem fel náluk(persze kezeltem azonnal), de az eredménye meglett, mert a telelés alatt Nosémások lettek. PROTOFiL (Itt nálunk ezt lehet kapni ilyesmire) nevű növényi kivonatú immunerősítőt kaptak. A családok kezdenek helyreállni, felerősödni.
Ha valaki többet tudna írni erről a kaptárfalára ürítésről, megköszönném.

Üdv, Zsiga


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.21. 19:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.30. 15:07
Hozzászólások: 218
Tartózkodási hely: Kóka
axxiant írta:
Saimon!
Akkor mennyit mutatna ha a méhecskék lennének annyira? :D :D
Üdv. Axx.

Ott vannak a méhek ahol lakom ;) :D:D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.21. 19:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Saimon!
Akkor mennyit mutatna ha a méhecskék lennének annyira? :D :D
Üdv. Axx.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.21. 17:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.30. 15:07
Hozzászólások: 218
Tartózkodási hely: Kóka
MA másfél kiló emelkedést mutat a mérleg, 1 kmre vagyok a repcétől :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.21. 13:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
jakabpeter írta:
Sziasztok !

Gyakorlott kollégákat kérdezném , hogy megelőzés céljából a MÉHPATIKA FORTE-t mikor ,és hogyan szoktátok használni ?
A NONOSZ-t azt úgy használom ahogy azt Tüzoltó javasolta .


Méhpatika: Minden etetésnél akár lepény, akár folyadék. Tavasszal és ősszel is. Nincs összehasonlítási alapom, hogy mit ér, mert minden évben használom, minden családnál. Kevés meszes ( 1-5 db ) van minden évben, bár ennek lehet oka, hogy a meszes családokat szisztematikusan egymással egyesítem, kereteit kivágom, anyát cserélem.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.21. 09:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
Sziasztok !

Gyakorlott kollégákat kérdezném , hogy megelőzés céljából a MÉHPATIKA FORTE-t mikor ,és hogyan szoktátok használni ?
A NONOSZ-t azt úgy használom ahogy azt Tüzoltó javasolta .

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.20. 20:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
De zsolti te a profilom miatt szólítottál meg ,nem az aláírásom miatt. ;) ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.20. 19:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
H Tibor írta:
zsolti írta:
Hát, Tibor ... a profilodból Neked sem derül ki a keretméreted. ;)

Kívánatos lenne, ha mindenki jelölné a tágabb lakhelyet és a keretméretet a profiljában!!!


Már ha tudja mert én a szerver szerint egyéb keretmérettel dolgozom,a világ legelterjedtebb keretméretei a felsorolásban nincsenek benne tudod zanderos vagyok de azt beírni nem lehet,bocsi :( :(


Igen, én tudom, hogy zanderos vagy, de sokan nem tudják. Viszont ha a rendszer nem kínálja fel ezt a lehetőséget, akkor oda lehet írni aláírással is, mint ahogy pl. én is tettem.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.20. 06:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
zsolti írta:
Hát, Tibor ... a profilodból Neked sem derül ki a keretméreted. ;)

Kívánatos lenne, ha mindenki jelölné a tágabb lakhelyet és a keretméretet a profiljában!!!


Már ha tudja mert én a szerver szerint egyéb keretmérettel dolgozom,a világ legelterjedtebb keretméretei a felsorolásban nincsenek benne tudod zanderos vagyok de azt beírni nem lehet,bocsi :( :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.20. 06:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.16. 07:55
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Dunasziget
Nálunk vasárnap az állomány nagy részénél felkerültek a méztéri fiókok (1/2 NB).
Amelyikre fiók került ott átlag 12-13 fias keret volt ekkor.
A fészek két széléről a mézes kereteket felhúztuk a méztérbe, a fészket 2db műléppel bővítettük.

Tegnap délután pár családot ellenőriztünk, (2 nap telt el) a műlépek már félig ki voltak építve, szóval nem tökölnek a lányok. max 4 nap kell nekik a műlép teljes kiépítéséhez.

_________________
A kávé nem a cukortól lesz édes, hanem a keveréstől... a cukor csak arra való, hogy tudjuk meddig kell keverni! :P


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.20. 06:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
H Tibor írta:
A fias mennyiségnél jó lenne ha írnátok keret méretet is mert így értelmetlen,


Hát, Tibor ... a profilodból Neked sem derül ki a keretméreted. ;)

Kívánatos lenne, ha mindenki jelölné a tágabb lakhelyet és a keretméretet a profiljában!!!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.19. 20:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
A fias mennyiségnél jó lenne ha írnátok keret méretet is mert így értelmetlen, és egyébként sem jelent semmit mert nem látjuk a hozzá tartozó kijáró bogár mennyiséget.
A sok here fias anyaváltás egyik előjele,a családot jelölni kell valószínű öreg az anyja vagy nem felel meg a családnak. ;) :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.19. 19:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.07.05. 06:41
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun, Kiskunfélegyháza
Sziasztok!!
Ma megnéztem az állomány felét 20családot, de elég vegyes a kép.Sokan irnak 6-8 keret fiasiást.az én kaptárjaim 9 keretesek, így biztosan nem lesz ilyen eset nálam.
A legjobbak ma 6-7 keret fias volt.Ma még kiegyenlítettem őket.
Érdekes volt néhány családban sok volt a here fias.Ez mitől van?Mi a baj?vagy természetes.
A feedbee zacskoját is széthordták annyira vitték.bár ez rég óta benn volt náluk.
Köszi sziasztok


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.19. 07:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
fledo írta:
Igen ,az anya a nyitott fiasnál marad .A bölcső a zártnál .


Tulajdonképpen mindkét verzió jó de vándorméhészek mondjuk 150-családdal nagy kockázatot vállalna ha a törzsnél pároztatna rossz idő esetén lehet 20-30 %-os veszteség is.Nem beszélve annyi családot pároztatós pozícióba lerakni ahhoz megfelelő hely kell.Kis családszámmal széthúzni, kissé elforgatni,színes papírt feltűzni az működik.Szaporítást össze kell kötni a túl fejlettség szokásos időpontjaival,repce közepe ,akác vége a lényeg hordáskor nyitott fias ne legyen (vagy kevés)a családban ezt elég nehéz időzíteni.Figyeljétek meg az egyik kaptár teli van bogárral és nincs méz,a másikban kevesebb bogár és sok méz ez általában a bogarak kor összetételétől függ.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.19. 06:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
fledo írta:
Igen ,az anya a nyitott fiasnál marad .A bölcső a zártnál .


Tulajdonképpen mindkét verzió jó de vándorméhészek mondjuk 150-családdal nagy kockázatot vállalna ha a törzsnél pároztatna rossz idő esetén lehet 20-30 %-os veszteség is.Nem beszélve annyi családot pároztatós pozícióba lerakni ahhoz megfelelő hely kell.Kis családszámmal széthúzni, kissé elforgatni,színes papírt feltűzni az működik.Szaporítást össze kell kötni a túl fejlettség szokásos időpontjaival,repce közepe ,akác vége a lényeg hordáskor nyitott fias ne legyen (vagy kevés)a családban ezt elég nehéz időzíteni.Figyeljétek meg az egyik kaptár teli van bogárral és nincs méz,a másikban kevesebb bogár és sok méz ez általában a bogarak kor összetételétől függ.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 21:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 01:43
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Sz- Sz- Bereg--Hodász
fledo írta:
H Tibor írta:
bucsizsolt írta:
kérdésem az lenne, hogy melyik szaporítási módszert használjam, ahhoz, hogy a jelenleg 5 családomból még több család legyen.
És előre elnézést kérek olyan kérdésekért, melyeket már lehet untok, mint tapasztalt méhészekként, de remélem megértitek, hogy nekem fontosak.
Minden jót nektek.
....És ahogy nálunk koccintanak a méhészek: SOK MÉZET!!!


Én rakodós vagyok a fekvős kollégáim a munka dandárjában vannak de próbálok segíteni.
Mindig el kell dönteni mit szeretnél,sokat termelni vagy sokat szaporítani a kettő nem megy együtt,úgy értettem szaporítást választod a méz rovására.Repce közepén amikor úgyis ébredezik a rajzási láz elveszed a nyitott fiasokat takaróbogárral együtt az új helyen melegen tartod takaróval, ha sok bogár lerepül róla másik családtól pótolod.Mentett vagy nevelt érett bölcsőt teszel a kölyökcsaládokhoz.
Ezzel a módszerrel tudsz sokat szaporítani és a lehető legtöbb mézet termelni mert mert a hordóbogár visszarepül az eredeti családjához és ezen termelő családoknak nem kell dajkálni ezért a dajka bogarak is beállnak mézet furikolni :lol:[/qu

Igen ,az anya a nyitott fiasnál marad .A bölcső a zártnál .


Na most akkor hol is marad az anya? :)

_________________
*****
"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére, az nem számol a tudatlanság költségeivel." (TONK Emil)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 21:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 01:43
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Sz- Sz- Bereg--Hodász
Szevasztok!
Serkenteni nem serkentek sziruppal,de raktam be Feedbeet. A tavalyi évvel ellentétben az idén nem igazán akarták elhordani.(sokáig bent volt.)

"Sőt!!"
Már persze, ha szép táblás!"

Táblásnak viszonylag szép táblásak,ugyanis megfogadtam Bogaras tanácsát,és forgatom én is a kereteket.Lehet hogy egy kicsit korán,de 2hete az összes fias keret meg lett fordítva.

csoky

"Jandasz!
"Miről vagy lemaradva a 6-8 fiasoddal?"

Megmondom őszintén pont nálad pánikoltam be mikor olvastam hogy te már hogy állsz,és mennyit hordtak a méheid.
Tavaly, akác előtt már 2héttel nem bírtam bent tartani a méheket,mind megrajzott,de még így is 22kg átlag jött ki,de most valahogy az az érzésem hogy messze vagyok ahhoz az állapothoz.
Az az igazság hogy 20 családnak ,még a seggit is ki lehet nyalni,és mindent elkövetek azért hogy jól fejlődjenek.

jakabpeter barátom ,úgy tűnik nem is igazán állunk túlságosan rosszul.
(Bár szerettem volna, ha most is hízott volna a mejjjjjem ;) )

_________________
*****
"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére, az nem számol a tudatlanság költségeivel." (TONK Emil)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 21:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.26. 23:58
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Mezőföld.
H Tibor írta:
bucsizsolt írta:
kérdésem az lenne, hogy melyik szaporítási módszert használjam, ahhoz, hogy a jelenleg 5 családomból még több család legyen.
És előre elnézést kérek olyan kérdésekért, melyeket már lehet untok, mint tapasztalt méhészekként, de remélem megértitek, hogy nekem fontosak.
Minden jót nektek.
....És ahogy nálunk koccintanak a méhészek: SOK MÉZET!!!


Én rakodós vagyok a fekvős kollégáim a munka dandárjában vannak de próbálok segíteni.
Mindig el kell dönteni mit szeretnél,sokat termelni vagy sokat szaporítani a kettő nem megy együtt,úgy értettem szaporítást választod a méz rovására.Repce közepén amikor úgyis ébredezik a rajzási láz elveszed a nyitott fiasokat takaróbogárral együtt az új helyen melegen tartod takaróval, ha sok bogár lerepül róla másik családtól pótolod.Mentett vagy nevelt érett bölcsőt teszel a kölyökcsaládokhoz.
Ezzel a módszerrel tudsz sokat szaporítani és a lehető legtöbb mézet termelni mert mert a hordóbogár visszarepül az eredeti családjához és ezen termelő családoknak nem kell dajkálni ezért a dajka bogarak is beállnak mézet furikolni :lol:[/qu

Igen ,az anya a nyitott fiasnál marad .A bölcső a zártnál .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 20:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
igor írta:
Sziasztok!Nem vagyok biztos benne hogy jó helyre írom a kérdést:arra szeretnék választ kapni,hogy pörgetés után,a már szűrt,hordózott akácmézet mennyi idő után lehet üvegezni?Köszi

Akár azonnal is, csak kicsit moslék kinézete lesz a légbuborékoktól.
De viccet félretéve, az hogy mennyi idő alatt dobja fel a habját, az függ a hordó méretétől, a víztartalomtól és a tárolási hőmérséklettől.
Ha csapos hordóba rakod, kisebb mennyiségek 2 hét múlva már üvegezhetők.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 20:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.10. 16:04
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: szombathely
Sziasztok!Nem vagyok biztos benne hogy jó helyre írom a kérdést:arra szeretnék választ kapni,hogy pörgetés után,a már szűrt,hordózott akácmézet mennyi idő után lehet üvegezni?Köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 19:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
bucsizsolt írta:
kérdésem az lenne, hogy melyik szaporítási módszert használjam, ahhoz, hogy a jelenleg 5 családomból még több család legyen.
És előre elnézést kérek olyan kérdésekért, melyeket már lehet untok, mint tapasztalt méhészekként, de remélem megértitek, hogy nekem fontosak.
Minden jót nektek.
....És ahogy nálunk koccintanak a méhészek: SOK MÉZET!!!


Én rakodós vagyok a fekvős kollégáim a munka dandárjában vannak de próbálok segíteni.
Mindig el kell dönteni mit szeretnél,sokat termelni vagy sokat szaporítani a kettő nem megy együtt,úgy értettem szaporítást választod a méz rovására.Repce közepén amikor úgyis ébredezik a rajzási láz elveszed a nyitott fiasokat takaróbogárral együtt az új helyen melegen tartod takaróval, ha sok bogár lerepül róla másik családtól pótolod.Mentett vagy nevelt érett bölcsőt teszel a kölyökcsaládokhoz.
Ezzel a módszerrel tudsz sokat szaporítani és a lehető legtöbb mézet termelni mert mert a hordóbogár visszarepül az eredeti családjához és ezen termelő családoknak nem kell dajkálni ezért a dajka bogarak is beállnak mézet furikolni :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 18:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
jakabpeter írta:
Szia Jandasz !

Úgy látom ezen a környéken hasonló a helyzet , tehát nincs min problémáznom .
Ez az 5-6 NB keret fiasítás egy közepes átlag .
Van erre olyan ismerősön ( nem kolléga mert még kezdő vagyok ) akinek még ettől is kevesebb átlagos fiasítása van .
Ma úgy gondoltam hogy teszek be 1-1 műlépes keretet .
Lehet hogy serkenteni is kellene vagy 2 deci cukorszörppel .

Üdv . mindenkinek !!!


Én tudtam , hogy a rakodók lekerülik a fekvőket, de ilyen megtorpanást a fekvőknél nem vártam.
Öreg bogaram szinte nincs 5-6 keret fias az átlag és még mindig nem léctől lécig, pedig már jó pár családnál előre fordítottam a mézkoszorúkat. 9-10 keretre vannak szűkítve , meleg is van mert a bogár a takaráson kívül bőven, viszont a méz az szinte már alig, pedig a cumis üvegeket is folyamatosan ürítik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 12:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
Szia Jandasz !

Úgy látom ezen a környéken hasonló a helyzet , tehát nincs min problémáznom .
Ez az 5-6 NB keret fiasítás egy közepes átlag .
Van erre olyan ismerősön ( nem kolléga mert még kezdő vagyok ) akinek még ettől is kevesebb átlagos fiasítása van .
Ma úgy gondoltam hogy teszek be 1-1 műlépes keretet .
Lehet hogy serkenteni is kellene vagy 2 deci cukorszörppel .

Üdv . mindenkinek !!!

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 11:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.22. 14:37
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Budapest
En besetaltam a viola utcaba es ott vettem egyet. Ha jarsz budapesten az a legegyszerubb talan.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 11:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nem tudom pontosan milyen elérhetőségekre gondolsz, mert a szaktanácsadók elérhetőségei ott vannak az általad belinkelt írás mellett:
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=54
A szaktanácsadókon kívül bármelyik egyesületi vezető tud segíteni, nálam is van pár darab, de mire feladnám neked postán addigra többe kerülne a leves mint a hús.
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... Itemid=400

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 09:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.25. 15:19
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Pest megye
Sziasztok!
Olvastam, hogy megjelent a méhészeti információs térkép. Nagyon szeretnék szert tenni egy példányra:) Az OMME oldalon azt írják, hogy http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=45 szaktanácsadóknál lehet megvásárolni. Tud valaki segíteni, hátha van köztünk olyan, aki forgalmazza, vagy meg tudtok adni egy elérhetőséget?
Köszönöm előre is,
lino


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 08:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.07. 10:20
Hozzászólások: 176
Tartózkodási hely: Cikó
bucsizsolt írta:
Üdv mindenkinek. Örömmel köszöntök minden tagot innen Erdélyből, Szilágymegyéből.
Református lelkipásztor vagyok és gyermekkorom óta szerettem volna elkezdeni a méhészkedést, de a szüleim nem pártoltak ez ügyben, mert "repülő vagyonra" nem adtak pénzt. De mióta befejeztem a tanulmányaimat a munkám mellett van egy kis időm kimenni a szülőfalumba, ahol a tavaly két család méhecskét vettem, most már a saját keresetemből:). Ahhoz képest, hogy nem értek még a méhészkedéshez, sikerül 5 családra felmenni a két családból. Sikerült ki is teleltetnem őket. Én készítettem saját 14 keretes nagyboc.
Az idei évben már télen készültem, kaptárakat, pároztatókat készítettem stb.
A kérdésem az lenne, hogy melyik szaporítási módszert használjam, ahhoz, hogy a jelenleg 5 családomból még több család legyen.
És előre elnézést kérek olyan kérdésekért, melyeket már lehet untok, mint tapasztalt méhészekként, de remélem megértitek, hogy nekem fontosak.
Minden jót nektek.
....És ahogy nálunk koccintanak a méhészek: SOK MÉZET!!!


Kedves kolléga!
Ha hallgatsz egy keveset látott balga ifjúra, akkor legalább még 2 évet elbogarászol a meglevő 5 családdal.
Tapasztalatszerzés nagyobb örömet tud okozni mint egy ballépés miatti veszteség.
(Hmmm, az emberek mért 1 év alatt akarják megváltani a világot? Hmmm

Üdv Gróf

_________________
Gróf Úr=Forrai Szabolcs
Email: szabolcs8303@freemail.hu
Legyen nektek is jó, akkor talán nekem is az lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 22:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.03.01. 22:26
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Erdély, Zilah
Üdv mindenkinek. Örömmel köszöntök minden tagot innen Erdélyből, Szilágymegyéből.
Református lelkipásztor vagyok és gyermekkorom óta szerettem volna elkezdeni a méhészkedést, de a szüleim nem pártoltak ez ügyben, mert "repülő vagyonra" nem adtak pénzt. De mióta befejeztem a tanulmányaimat a munkám mellett van egy kis időm kimenni a szülőfalumba, ahol a tavaly két család méhecskét vettem, most már a saját keresetemből:). Ahhoz képest, hogy nem értek még a méhészkedéshez, sikerül 5 családra felmenni a két családból. Sikerült ki is teleltetnem őket. Én készítettem saját 14 keretes nagyboc.
Az idei évben már télen készültem, kaptárakat, pároztatókat készítettem stb.
A kérdésem az lenne, hogy melyik szaporítási módszert használjam, ahhoz, hogy a jelenleg 5 családomból még több család legyen.
És előre elnézést kérek olyan kérdésekért, melyeket már lehet untok, mint tapasztalt méhészekként, de remélem megértitek, hogy nekem fontosak.
Minden jót nektek.
....És ahogy nálunk koccintanak a méhészek: SOK MÉZET!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 21:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.19. 22:12
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Somogy Megye
Sziasztok ,

Ritkán írok , viszont akkor csak kérdezek.... :oops:
Most is ezt teszem és köszönöm a válaszokat. :taps

Hunor rendeszerrel méhészkedem , emelett 9 keretes hunor kis kaptáraim vannak , amit szaporításra készítettem tavaly (20db).
Mivel nagyboci fekvő tapasztalatom van , ezért a hunorral kicsit laikus vagyok , folyamatosan....
A betelelést a felső fiókban hagytam , aránylag nagy mézkészlettel , szerintem.
Március vége 12.-i hétvégén adtuk be a saját készítésü lepényeket , főzött recept alapján amit általatok írt kommentekből szedtem le.
Március 26.-i hétvégén kezdtük el a fészek bővítést ami nálam azt jelenti , hogy a legutolsó fias keret mellé betűztünk egy feltépett mézes keretet. Eddig minden hétvégén dolgoztunk a méhesben , a betűzdelt kereteket szépen bepetézte az anya.
Az átlag fiasítás 6 keret de a mai csúcs az 11 keret volt .
A kis kaptárakban nem igazán jól teltek a méhek , pedig kellő számú népességgel és eleséggel mentek neki a télnek....
A fészek e felső fiókban van de már az alsó fiókban is el kezedett petézni az anya.
A terület homokos , repce kb 4km-re van.A gyümölcsfák virágoznak , van már némi hordás de még nem számottevő.

Az anyáim többsége 2 éves , kivétel a tavalyi szaporítás. :)
A kérdéseim következőek lennének: az anyacserét hogy és mikor tudom megoldani költséghatékonyan és persze legjobb módszerrel , nyilván a kíváló tulajdonságú anyák meghagyásával!?
Az alsó fiókot az akác elött mennyi idővel rendezzem el illetve hogyan?!
Anyarácsot használjak-e , vagy ne?

Nagy tudású és tapasztalatú méhész kollégák , remélem tudtok segíteni nekem néhány hasznos tanáccsal , amit előre is nagyon köszönök.

üdv.: Gábor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 21:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sőt!!

Már persze, ha szép táblás!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 21:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
jandasz írta:
jakabpeter írta:
Ma végre jó idő volt a nap sütött kb. 20 fok volt .
Öröm volt nézni ahogy a méhek dolgoznak . Rengeteg virágport hoztak , különböző színűeket .
A kaptárba benézve általában 6 NB kereten volt fiasítás . Valószínű , hogy ez ebben az időben kevés , de itt mindig rosszabb az idő .
A cseresznye most virít , a meggy is nemrég kezdte .


Szia földi!

A tavalyi évben hízott a mellem,mert itt dicsértek hogy milyen jól mennek a méheim ,ömlött a bogár a kaptárból. :D
A mostani állapot a tiedhez hasonló6-8 NB keret fedett fias :( .Csak lapítok itt,és nézek ki a fejemből mikor írják, hogy felrakták a 3 fiókot,és már mennyi mézet hordtak és mennyi náluk a nép és a fias. :oops:
Nálam még se a cseresznye,sem a meggy nem virágzik.
Nem mentegetőzni akarok,de én is az időjárásra gondolok, azért vagyunk itt lemaradva.(szerintem)

Nálunk délnyugaton most 6-7 NB az átlag, de szinte mindenkinél akivel beszéltem,akár volt serkentve, akár nem.
Szóval nemhiszem hogy annyira rossz az a 6-8, főleg nem keleten.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 21:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Jandasz!

Miről vagy lemaradva a 6-8 fiasoddal?
Max a kaptár készítésről a szaporulatnak. ;)

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 20:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 01:43
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Sz- Sz- Bereg--Hodász
jakabpeter írta:
Ma végre jó idő volt a nap sütött kb. 20 fok volt .
Öröm volt nézni ahogy a méhek dolgoznak . Rengeteg virágport hoztak , különböző színűeket .
A kaptárba benézve általában 6 NB kereten volt fiasítás . Valószínű , hogy ez ebben az időben kevés , de itt mindig rosszabb az idő .
A cseresznye most virít , a meggy is nemrég kezdte .


Szia földi!

A tavalyi évben hízott a mellem,mert itt dicsértek hogy milyen jól mennek a méheim ,ömlött a bogár a kaptárból. :D
A mostani állapot a tiedhez hasonló6-8 NB keret fedett fias :( .Csak lapítok itt,és nézek ki a fejemből mikor írják, hogy felrakták a 3 fiókot,és már mennyi mézet hordtak és mennyi náluk a nép és a fias. :oops:
Nálam még se a cseresznye,sem a meggy nem virágzik.
Nem mentegetőzni akarok,de én is az időjárásra gondolok, azért vagyunk itt lemaradva.(szerintem)

_________________
*****
"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére, az nem számol a tudatlanság költségeivel." (TONK Emil)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 19:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
Ma végre jó idő volt a nap sütött kb. 20 fok volt .
Öröm volt nézni ahogy a méhek dolgoznak . Rengeteg virágport hoztak , különböző színűeket .
A kaptárba benézve általában 6 NB kereten volt fiasítás . Valószínű , hogy ez ebben az időben kevés , de itt mindig rosszabb az idő .
A cseresznye most virít , a meggy is nemrég kezdte .

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 18:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.01. 14:57
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Csallóköz, Slovákia
Hogy mi van a méhosban szinte alíg tudom, mert olyan támadást kaptam, hogy majdnem menekulnőm kellett. Sok vírágpor és a méhek pihegve pinentek a visszatérésnél, ami jó jel, pedig a repce még nem teljesen virágzik. A BeeVital után nagyon nagy a tisztogatás.
Udv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 17:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Sok van mi csodálatos.....Tegnap az egyik kölyökcsaládot el kellett raknom a helyéről,mint tudjuk a kijáró bogarak pár napig nem nagyon lesznek.No de,ma azt kell látnom hogy azért kicsit mozgolódnak,sőt virágporosak is jöttek.Mindez tizen pár órával később és vagy 6 m-rel odébb :) :taps

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.16. 18:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.07. 09:29
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Kecskemét
Vándorlás előtti átvizsgálást rendeztünk ma. Minden családnál bölcsőkezdemények, egy családnál fedett anyabölcső :shock: A méztereket mindenhol feltettem, egyelőre még csak kicsit felhajtottam fészkeket takaró fóliákat. A családok többsége 10 NB kereten van már, a múlt héten berakott építtető kereteket kiépítették, és az anyák be is petézték a heresejtes részeket. A méheüs szerint ideje előkészítenem a rajbefogásra szolgáló eszközeimet :D

_________________
NB+1/2NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.15. 15:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.08. 04:51
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Szlovákia - Ajnácskö
Tükör írta:
Veszti1982 írta:
porich írta:
Mi a véleményetek arról, hogy hogyan fog mézelni a repce ebben a száraz időszakban? (felénk az utóbbi napokban sem esett semmi)

Nálunk a hűvös idő miatt kérdéses, hogy mézelni fog e.


Nyugi Veszti!
Messze még a vége! Most meg legalább tolódik kicsit a nyílás, a méhecskék pedig csak kelnek... és kelnek... és kelnek...


Itt viszont esös a tavasz és hidegek az elmúlt napok. Itt a lét arról szól, h nem fog-e az akáccal együtt nyomulni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.15. 09:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Veszti1982 írta:
porich írta:
Mi a véleményetek arról, hogy hogyan fog mézelni a repce ebben a száraz időszakban? (felénk az utóbbi napokban sem esett semmi)

Nálunk a hűvös idő miatt kérdéses, hogy mézelni fog e.


Nyugi Veszti!
Messze még a vége! Most meg legalább tolódik kicsit a nyílás, a méhecskék pedig csak kelnek... és kelnek... és kelnek...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.15. 06:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
porich írta:
Mi a véleményetek arról, hogy hogyan fog mézelni a repce ebben a száraz időszakban? (felénk az utóbbi napokban sem esett semmi)


Nekem a negatív rekordom repcéből 6 kg/cs. Abban az évben - már régen volt, nem tudom melyik volt - február elejétől repce végéig egyáltalán nem volt csapadék, a repce térdig - combközépig ért a dandárkor. Azért most valamivel jobb a helyzet, de nyilván nem rózsás... Sőt...

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.15. 06:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
porich írta:
Mi a véleményetek arról, hogy hogyan fog mézelni a repce ebben a száraz időszakban? (felénk az utóbbi napokban sem esett semmi)

Nálunk a hűvös idő miatt kérdéses, hogy mézelni fog e.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.15. 06:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.22. 05:34
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Baranya, Mohács
Mi a véleményetek arról, hogy hogyan fog mézelni a repce ebben a száraz időszakban? (felénk az utóbbi napokban sem esett semmi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.15. 05:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 17:24
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Sziasztok! Tükör elsősorban tőled kérdezném, Beevital túl adagolás okozhat e hasmenést? Egy-két gyenge(4keret)családnál vettem észre a kezelés után,15ml kaptak.Az oxálsavnál tudom,hogy gyenge mérgezéskor előfordulhat. Ezzel nem számoltam?? :oops: :oops:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 22:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
A rablást könnyebb megelőzni , ne etessünk sziruppal , híg eleséggel, nappal , csak sötétedés után! Ha nem áll módunkban az esti etetés, javaslom a kristály cukros módszert kevés vízzel . Ezt most nem részletezném mivel ez inkább élelem pótlásra alkalmas és nem tavaszi serkentésre. A rablást megfékezni szinte csak a kezdeti stádiumban lehet. Kijáró szűkítés, a szomszéd családoknál is! Füstölés locsolás eredményes lehet. Akut kibontakozott rablásnál a rabolt család kaptárának áthelyezését is javasolják , a saját tapasztalatom szerint ezzel csak rontunk mivel utána a két szomszéd családot rabolják szűkítés ellenére is . Az eredmény 1 család elvesztése helyett 3 . Lényeg a meg előzés. Az esti etetést, a keretek tetejére helyezett etető tepsi megkönnyíti mivel a rostán keresztül betölthetjük a szirupot.(Ez fekvő kaptáraknál is megoldott, megoldható . ) 2-3 deci szörpöt elhordanak nagyon hamar abból nem marad reggelre hogy bajt okozzon. Félliter vagy nagyobb adag az már élelem pótlásra való nyár végén ősszel , de szintén elfogy reggelre. Mindenképpen ajánlanám a kezdőknek , a szak könyveket ,( Örösi, Zsidei. szerzők műveit) és másokét is .

Természetesen részemről csak feltételezés hogy okként a nappali ettetést vélelmezem , hordástalan időben körültekintően kell a beavatkozásokat is végezni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 19:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.08. 18:44
Hozzászólások: 247
Tartózkodási hely: Baranya megye
csjanszki írta:
sanyeccc írta:
Tisztelt méhésztársak ha szólíthatok igy mindenkit!
Tavaly kezdtünk méhészkedni, kisebb nagyobb buktatókkal,idén már egy picit több családdal!
De a kérdésem lenne hátha valaki tud segíteni mindig jókat irtok!
A kis méhesnél még a családjaim erősítése folyik sziruppal mindegyik kap a rablás miatt had fiasítson az a királynő!
Úgy vettem észre hogy rablások folynak valahonnan másik méhesből gyors leszállás kis száj törölgetés távozáskor ez most tényleg rablás!
Hogy lehet megálitani!Ez lenne a főbb kérdésem,mindenkinek szép napot köszi a válasz! Sanyi. :roll:


Az előttem szóló jótanácsához (kijárószűkítés-De nagyon-1-2 méh férjen csak be!) talán még segít(nálam is volt ősszel és ez bevált) Fóliát a kijáró elé belógatni,hogy csak oldalról tudjanak bejárni-mert állítólag a rablók szemből szeretnek egyenesen bemenni,míg akik ott laknak oldalról(fólia mögött is) megtanulják az útvonalat.pár napon belül megállt-bár az időjárás is besegített(hűlt az idő).Hátha neked is sikerül.
Egy másik nagyon kezdő


Szia! Én a rablás megszüntetésére a kijáró belső oldalában ahol a lép és az oldal közötti hézagot mind két oldalról kis szivacsot nyomkodok be, mert a berepülő rabló méhek általában oldalról mennek be a kaptárba, mert ugye a méz is ott található középen meg a fészek oda nem igen merészkednek.Én ezt megfigyeltem és nálam bevált.

_________________
http://szingermeheszet.5mp.eu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 19:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
sanyeccc írta:
Tisztelt méhésztársak ha szólíthatok igy mindenkit!
Tavaly kezdtünk méhészkedni, kisebb nagyobb buktatókkal,idén már egy picit több családdal!
De a kérdésem lenne hátha valaki tud segíteni mindig jókat irtok!
A kis méhesnél még a családjaim erősítése folyik sziruppal mindegyik kap a rablás miatt had fiasítson az a királynő!
Úgy vettem észre hogy rablások folynak valahonnan másik méhesből gyors leszállás kis száj törölgetés távozáskor ez most tényleg rablás!
Hogy lehet megálitani!Ez lenne a főbb kérdésem,mindenkinek szép napot köszi a válasz! Sanyi. :roll:


Az előttem szóló jótanácsához (kijárószűkítés-De nagyon-1-2 méh férjen csak be!) talán még segít(nálam is volt ősszel és ez bevált) Fóliát a kijáró elé belógatni,hogy csak oldalról tudjanak bejárni-mert állítólag a rablók szemből szeretnek egyenesen bemenni,míg akik ott laknak oldalról(fólia mögött is) megtanulják az útvonalat.pár napon belül megállt-bár az időjárás is besegített(hűlt az idő).Hátha neked is sikerül.
Egy másik nagyon kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 07:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 20:26
Hozzászólások: 86
Nálunk jó nagy dér volt, még 6-8 méter magasan is.
Remélem az akác megmaradt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.