Pontos idő: 2024.04.20. 05:37

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17435 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 15:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Tomi!
Ahogy én csinálom.
- Aug. 20 ig serkentek olyan adagokkal, hogy a téli kaja fele- kétharmada bekerüljön.
- Aug. 20-tól szept1-ig nem méhészkedünk. Pihenünk. Ekkor eldöntik a méhek, hogy hol képzelik a téli fészket és azt szeptemberre ki is alakítják.
- Szept 1 élelemfelmérés, e.ü. ellenőrzés, szűkítés
- szept 15-ig feletetés nagy adagokkal.
- Szept. 15. élelem ellenőrzés. A szegényebbeket mézes keretekkel segítem meg.


Bebe!
Az embernek egy ponton túl nincs kedve magyarázni.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 15:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Tomi írta:
1/2NB-ben sokan úgy csinálják,hogy ilyenkor(is) az alsó fiókra van rekesztve az anya, a fiókon anyarács, és fölötte méztér. Egyik családomnál kipróbáltam. Ma vettem észre, hogy az etetés során fel a rács fölé egy csepp méz sem került, viszont lent már nagyon sok van, szinte kirekesztik az anyát. Ma gyorsan ki is szedtem a rácsot. Szóval nem tudom ez másnál hogy működik. Az anya idei benne, és eddig szépen petézett.
Apropó, ilyenkor kb milyen időközönként bontotok kaptárt, és ellenőrzitek a mézkészletet? Eddig 10 liter 1/1es szirupot kaptak a családjaim. Szerdán átfutottuk őket, van ahol nagyon sok van, van ahol kevésbé.Mérlegem sajna nincs. Meddig folytassam az etetést? Ha esetleg valaki segít, megköszönöm.


Tomi!

Én személy szerint nem vagyok az anya korlátozásának híve a nyári napforduló után.

Nem kell sűrűen kaptárt bontogatni. Aug. közepén végzek egy gyors élelemkészlet-felmérést. Ez a felső fiók megemeléséből áll. Az eredményt a kaptár hátulján jelölöm: Kevés méz: KM, sok méz: SM, normál (ezek nem kapnak jelölést). Innentől kezdve a pipás etetésről áttérek a tálcásra sűrű sziruppal. A normál családok 3 napból kettőn napi fél litert kapnak, az SM-esek ennél kevesebbet, a KM-esek 1 litert. Ezt csinálom szept. első napjaiig. Szept. 7-10-e táján teljeskörű vizsgálat jön, és ekkor feljegyzem, hogy mely családok kapnak még néhány este szirupot. Általában az állomány max. 20%-ának kell még adni.

A lényeg, hogy az etetés befejezésére a felső fiók nagyrészt teli mézes keretekből álljon, és azért az alsóban is legyen legalább két erős mézes keret, a többi meg koszorús.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 14:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
1/2NB-ben sokan úgy csinálják,hogy ilyenkor(is) az alsó fiókra van rekesztve az anya, a fiókon anyarács, és fölötte méztér. Egyik családomnál kipróbáltam. Ma vettem észre, hogy az etetés során fel a rács fölé egy csepp méz sem került, viszont lent már nagyon sok van, szinte kirekesztik az anyát. Ma gyorsan ki is szedtem a rácsot. Szóval nem tudom ez másnál hogy működik. Az anya idei benne, és eddig szépen petézett.
Apropó, ilyenkor kb milyen időközönként bontotok kaptárt, és ellenőrzitek a mézkészletet? Eddig 10 liter 1/1es szirupot kaptak a családjaim. Szerdán átfutottuk őket, van ahol nagyon sok van, van ahol kevésbé.Mérlegem sajna nincs. Meddig folytassam az etetést? Ha esetleg valaki segít, megköszönöm.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 13:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
Nézd Tűzoltó!

Én nem tekintem stresszezésnek, ha a méhek erejét koncentrálom arra a feladatra, ami az évszakos ritmusuk szerint következik.

Ha rosszul csináltam volna valamit, akkor a méhek megbüntettek volna azzal, hogy tavaszra vagy tavasszal méhcsaládjaim elpusztultak volna. Egyetlen méhcsalád áttelelési veszteségem se volt, se 2010-ben, se 2009-ben, sőt régebben is nagyon ritka vendég volt nálam a téli veszteség. Egyébként meg még a legjobb betelelés esetén is előfordulhat anyahiba miatt családvesztés, de szerencsém volt és ilyennel az elmúlt két télen nem találkoztam.

Igazad van, a méhkenyeres lép a család aranya. Ha a fészek belsejében levő keret nem volt bepetézve és szép méhkenyér karéj volt benne, akkor természetesen a fészek szélére tettem. Így előfordult, hogy két méhkenyeres lépe is van szélen a méhcsaládnak. De 9 lépnél többet semmiképp se hagytam fészeklépnek. Inkább az ilyen léppel egy gyengébb családot segítettem.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 13:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
tsanyi írta:
Mindenki másképp csinálja.
Bebe pl igyekszik folyamatos stressz alatt tartani a méheit ........


:taps
Köszönöm Sanyi. Ez nagyon tetszett.

Bebe!
Azzal , hogy kiveszed a be nem petézett lépeket a fészek közepéből a "családi aranyat" lopod el a családtól, mert azokban általában mézzel fedett virágpor van. Erre nagy szükségük lenne februárban mikor még nem érik el a fészek szélén lévő készleteiket.
(Bevallom mikor kezdtem a szakmát én is sokat bosszankodtam, hogy nem úgy rendezik a fészket ahogy én elgondolom. Én is kivettem az ilyen kereteket. Aztán megtanultam.)

De nincs nagy baj. Még van idejük helyrehozni amit te összerondítottál. :D

Azt gondolom egy kicsit vissza kellene fognod magad és nem okítani a kezdőket. Sok kárt okozhatsz nekik. Vagy csak azt mond amiben tutira biztos vagy.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 13:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
tsanyi írta:
A leírásból úgy tűnik, hogy ... bebe éppen NB-vel próbálkozik.
Nem próbálkozás, hanem így tanultam apámtól 40 évvel ezelőtt, tehát jól működő bevált gyakorlatot írtam le.
tsanyi írta:
A fészek természetes rendje mézes lép,mézes-virágporos ........... ennek majd a tavaszi fejlődéskor lesz jelentősége.
Egyetértek azzal a kitétellel, hogy az NB keret már olyan nagy, amiben egy lépen belül van méhkenyeres fedett mézes karéj és fölötte tiszta fedett mézes karéj. Ha legalább 15 cm fedett téli táplálék van az NB lépben felfelé és 15 cm van hátrafelé, akkor annak többnyire egy része méhkenyeres, egy része tiszta mézes. Ahogy a fészeklépekben haladsz középről oldalra, úgy egyre több a méhkenyér, legtöbb a két takarókeretben van.
tsanyi írta:
Ha a méhész így előre eldönti a fészek méretét és akkorára szűkít csak felesleges munkát ad magának és a méheinek.
A méhcsalád már eldöntötte, hogy hány lépen fog telelni, hiszen a szélső méhkenyeres lépekkel ezt már kijelölte. Én nem teszek mást, mint a szélső méhkenyeres lép mellett hagyok egy szünetet és ott leeresztem a fészektakaró fóliát, amivel ösztönzöm a méheket, hogy a kint kóborló mézeket behordják a fészekbe. Ez nem nagy munka nekik.
tsanyi írta:
A család érzi a saját erejét helyszükségletét és ilyenkor fordul elő, hogy a szűkítőn kívül lévő lépekben friss méz csillog
Augusztus 22 után? Hol van itt olyan legelő, tarlóvirág stb?
tsanyi írta:
Öreg NB-sek ilyenkor reggel hűvösebb időben megnézik hány keretet fed sűrűn a család oda kerül a szűkítő. Október elején-közepén szintén egy hűvösebb reggelen ismét, ha szükséges akkor 1 vagy 2 legkevésbé mézes lép elvételével beállítják a téli fészek méretét.
Egyszer-kétszer ilyet is csináltam, de nekem nem vált be. Sok csip-csupp méz kívül maradt a fészken és ezeket tavasszal se tudtam jól használni. Ráadásul a téli mézkészlet is a kelleténél több lépen szétterült, sokkal nehezebb 9-11 lépen kialakítani a 15 cm-es téli koszorút.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 12:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bebe írta:
..... A fészek két oldalán hagytam egy-egy virágporos lépet és az egészet nájlonnal letakartam úgy, hogy kétoldalt a nájlon legalább a keretek feléig lelógjon. Ami lépek ezen kívül voltak, azok vagy pergetőbe kerültek vagy felkarcoltam őket. Nem raktam vissza minden keretet a kaptárba, hanem a nájlonon kívül maradt egy-egy keretnyi rés és így folytattam a keretek visszapakolását.

Tudom, hogy a méhek most "kidagadnak" a nájlon alól, tehát a méhek egy része a nájlonon kívüli kereteken tartózkodik éjszaka is, de ez nem baj. Ezzel a módszerrel tudom arra kényszeríteni a családot, hogy ne szórja széjjel a téli élelemkészletet a kaptár összes lépében. Azt látom, hogy az első kaptárokban már a nájlonon kívül maradt készletek egy részét behordták a fészekbe.

Azt is felmértem, hogy nincs mese etetnem is kell, mert minden fészek közepén van legalább 3 lép amiben annyira kiterjedt a fiasítás, hogy alig van mézkoszorú. Márpedig 15 cm-es mézkoszorú minden lépben kell télire, tehát holnap mégiscsak felkerülnek a pipás etetők ebben az évben is, pedig el akartam kerülni a használatát.

Mindenki másképp csinálja.
Bebe pl igyekszik folyamatos stressz alatt tartani a méheit ........
A fészek természetes rendje mézes lép,mézes-virágporos ........... ennek majd a tavaszi fejlődéskor lesz jelentősége.
Ha a méhész így előre eldönti a fészek méretét és akkorára szűkít csak felesleges munkát ad magának és a méheinek. A család érzi a saját erejét helyszükségletét és ilyenkor fordul elő, hogy a szűkítőn kívül lévő lépekben friss méz csillog .......
A leírásból úgy tűnik, hogy a kasok illetve a Dadant után bebe éppen NB-vel próbálkozik. Öreg NB-sek ilyenkor reggel hűvösebb időben megnézik hány keretet fed sűrűn a család oda kerül a szűkítő. Október elején-közepén szintén egy hűvösebb reggelen ismét, ha szükséges akkor 1 vagy 2 legkevésbé mézes lép elvételével beállítják a téli fészek méretét.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 11:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
tűzoltó írta:
john írta:


A fedett mézet már nem bontják ki szivesen ilyenkor.Nálam a NB kaptárakban van főleg olyan keret amiben van kisfelületű fél-egy tenyérnyi fedett méz.Ezt a mézet összehordják még ha megsérül a fedelezése.Ezt a felnyitást ne úgy képzeld el mint fedelezéskor pörgetés előttt mikor végigtolod a kést.Elég annyi,hogy a kaptárszolgával vagy a fedelezővillával megkarcolod a tetejét,egyszerűen csak végighúzod rajta.Ha pedig már megsértetted így a viaszt akkor már maguktól is kinyitják és kihordják belőle a mézet.


Ez ugyanúgy rablást okoz mint a villával való fedelezés. Ilyenkor mégy a családok kezelése is veszélyes a nappali órákban mert a keretek szétfeszítésekor a megsérült viaszhidak miatt fedetlenné váló méztől is megindulnak.
Én nagyon nem tartom jónak ezt a felkarcolás dolgot. Volt már ilyen szomszédom sajnos.


Carbonszálas horgászbottal meg veszélyes viharba horgászni mert belecsap a villám.Rajta is van a matrica a nyelén.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 11:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
A Tűzoltó és az én módszerem között különbség van, de mind a kettő használható.

A gyenge családok egyesítése eredményes módszer ilyenkor nyár végén. Tavaly előtt ezt is alkalmaztam, mert voltak 1 kg alatti méhtömegű méhcsaládjaim napraforgón kapott mérgezés miatt. Viszont, ha a méhcsalád méhtömege több mint 1,5 kg és a fiasítás szépen kiterjedt 3-4 kereten, van mellettük két oldalt egy-egy szép virágporos takarókeret, akkor az egyesítést nem nem látom célszerűnek.

A múlt héten állítottam be a méhcsaládok téli fészekméretét és tegnap fejeztem be a munkát. A következőképpen csináltam.

Minden fészeklépet a kijáróhoz vagy közelébe toltam. Kivettem a fészekben levő fiaskeretek közül azokat a lépeket, amit akármiért is az anya nem petézett be. Nem sok, de volt ilyen is. A fészek két oldalán hagytam egy-egy virágporos lépet és az egészet nájlonnal letakartam úgy, hogy kétoldalt a nájlon legalább a keretek feléig lelógjon. Ami lépek ezen kívül voltak, azok vagy pergetőbe kerültek vagy felkarcoltam őket. Nem raktam vissza minden keretet a kaptárba, hanem a nájlonon kívül maradt egy-egy keretnyi rés és így folytattam a keretek visszapakolását.

Tudom, hogy a méhek most "kidagadnak" a nájlon alól, tehát a méhek egy része a nájlonon kívüli kereteken tartózkodik éjszaka is, de ez nem baj. Ezzel a módszerrel tudom arra kényszeríteni a családot, hogy ne szórja széjjel a téli élelemkészletet a kaptár összes lépében. Azt látom, hogy az első kaptárokban már a nájlonon kívül maradt készletek egy részét behordták a fészekbe.

Azt is felmértem, hogy nincs mese etetnem is kell, mert minden fészek közepén van legalább 3 lép amiben annyira kiterjedt a fiasítás, hogy alig van mézkoszorú. Márpedig 15 cm-es mézkoszorú minden lépben kell télire, tehát holnap mégiscsak felkerülnek a pipás etetők ebben az évben is, pedig el akartam kerülni a használatát.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 10:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
john írta:


A fedett mézet már nem bontják ki szivesen ilyenkor.Nálam a NB kaptárakban van főleg olyan keret amiben van kisfelületű fél-egy tenyérnyi fedett méz.Ezt a mézet összehordják még ha megsérül a fedelezése.Ezt a felnyitást ne úgy képzeld el mint fedelezéskor pörgetés előttt mikor végigtolod a kést.Elég annyi,hogy a kaptárszolgával vagy a fedelezővillával megkarcolod a tetejét,egyszerűen csak végighúzod rajta.Ha pedig már megsértetted így a viaszt akkor már maguktól is kinyitják és kihordják belőle a mézet.


Ez ugyanúgy rablást okoz mint a villával való fedelezés. Ilyenkor mégy a családok kezelése is veszélyes a nappali órákban mert a keretek szétfeszítésekor a megsérült viaszhidak miatt fedetlenné váló méztől is megindulnak.
Én nagyon nem tartom jónak ezt a felkarcolás dolgot. Volt már ilyen szomszédom sajnos.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 10:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
zöldfülü írta:

A 6-7-8Nb keret gyenge?1/2Nb keretméreten van aki 6-7 keretpáron telel gond nélkül.Termelő családok.


Szerinted nem gyenge ha most ennyi keretet fed a család?
Mennyit fed majd ha bejönnek a fagyok?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 10:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
jujjuj írta:
Kedves Bebe, Zsolti, köszönöm szépen a tanácsokat! Egy dolgot szeretnék még kérdezni. A fedett mézes sejtek felkarcolását hogyan kell értelmeznem? Elég ha - mondjuk- húzok egy óvatos csíkot keresztben a fedett mézen, vagy fel kell karcolni az egészet? Attól félek ugyanis, hogy nem tudják a méhek időben összeszedegetni a kicsorgó mézet, és az az aljrostaszöveten keresztül lecsöpög a nyitott aljdeszkára - ezzel rablásveszélyes helyzetet teremthetek.



A fedett mézet már nem bontják ki szivesen ilyenkor.Nálam a NB kaptárakban van főleg olyan keret amiben van kisfelületű fél-egy tenyérnyi fedett méz.Ezt a mézet összehordják még ha megsérül a fedelezése.Ezt a felnyitást ne úgy képzeld el mint fedelezéskor pörgetés előttt mikor végigtolod a kést.Elég annyi,hogy a kaptárszolgával vagy a fedelezővillával megkarcolod a tetejét,egyszerűen csak végighúzod rajta.Ha pedig már megsértetted így a viaszt akkor már maguktól is kinyitják és kihordják belőle a mézet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 10:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18. 18:16
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Zalaszentgrót
tűzoltó írta:
Jujuj!
Én sem értek egyet Bebével.
Ezt az őszi felvillázásos dolgot jó lenne már kiirtani a méhészek fejéből. Ez a technika csak tavasszal kerülhet szóba. Iszonyú rablást okozhat. Nem tudsz annyira este dolgozni , hogy nem ez legyen. És jó lesz majd tavasszal a bővítésnél az a lépben lévő mézfolt. Na akkor kell majd felkarcolni.
Nem javaslom a fias keretek átrakását sem. Ez is tavaszi technika. A gyenge családokat egyesítéssel mentjük ősszel. Nem érdemes a lemaradókat pátyolgatni mert azok mindig lemaradók lesznek mindig.
A bebe által írt 6-7-8 keretes család életképessége nagyon kérdéses. Most legalább 10 (de inkább 12) NB keretesnek kell lennie annak a családnak amelyiktől jövőre akácon pergetni szeretnénk.


A 6-7-8Nb keret gyenge?1/2Nb keretméreten van aki 6-7 keretpáron telel gond nélkül.Termelő családok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 06:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Jujuj!
Én sem értek egyet Bebével.
Ezt az őszi felvillázásos dolgot jó lenne már kiirtani a méhészek fejéből. Ez a technika csak tavasszal kerülhet szóba. Iszonyú rablást okozhat. Nem tudsz annyira este dolgozni , hogy nem ez legyen. És jó lesz majd tavasszal a bővítésnél az a lépben lévő mézfolt. Na akkor kell majd felkarcolni.
Nem javaslom a fias keretek átrakását sem. Ez is tavaszi technika. A gyenge családokat egyesítéssel mentjük ősszel. Nem érdemes a lemaradókat pátyolgatni mert azok mindig lemaradók lesznek mindig.
A bebe által írt 6-7-8 keretes család életképessége nagyon kérdéses. Most legalább 10 (de inkább 12) NB keretesnek kell lennie annak a családnak amelyiktől jövőre akácon pergetni szeretnénk.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 21:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
tsanyi írta:
bebe írta:
Nem okoz rablást, hiszen a kaptáron belül van. A felkarcolás helyett mondhattam volna, hogy felvillázom a fedelezést.
Egy-egy lép felkarcolása az esti órákban megoldható, de szűkített kijáró és megfelelő óvatosság mellett. Méz semmikép nem csepeghet ki a kaptárból! Szerintem ....
Egyetértek. Valóban esti órákban célszerű. Egyébként meg mostmár úgyis szűkített kijáró van a családokon, hiszen általában etetünk. És mint mondtam nem kéne 10 kg mézet nyakába zúdítani a családnak. Viszont ha van a kaptárban csip-csupp fél-egy kiló mézeslép, azt fölösleges lenne pergetőbe küldeni.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 20:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bebe írta:
Nem okoz rablást, hiszen a kaptáron belül van. A felkarcolás helyett mondhattam volna, hogy felvillázom a fedelezést.


Ezt a marhaságot el kell felejteni!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Ez nappal örömkirepülést okoz, a felvillázott méz szaga pedig odacsalja a méheket!!!!
Kutatás, öldöklés ........rosszabb esetben rablás.
Egy-egy lép felkarcolása az esti órákban megoldható, de szűkített kijáró és megfelelő óvatosság mellett. Méz semmikép nem csepeghet ki a kaptárból!

Szerintem ....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 20:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.07. 09:29
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hát, nálam nem lenne kaptáron belül. NB fészkű rakodón higiénikus aljdeszkát használok, ha a méz átcsöpög a rostán, akkor ebben a hordástalan időben vethetem a keresztet...

_________________
NB+1/2NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 20:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
Nem okoz rablást, hiszen a kaptáron belül van. A felkarcolás helyett mondhattam volna, hogy felvillázom a fedelezést. Persze azért ne orrán száján csorogjon a méz. Egyszerre 1 kg méznél ne legyen több nyalakodni való.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bebe 2010.08.21. 20:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 20:47 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.07. 09:29
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kedves Bebe, Zsolti, köszönöm szépen a tanácsokat! Egy dolgot szeretnék még kérdezni. A fedett mézes sejtek felkarcolását hogyan kell értelmeznem? Elég ha - mondjuk- húzok egy óvatos csíkot keresztben a fedett mézen, vagy fel kell karcolni az egészet? Attól félek ugyanis, hogy nem tudják a méhek időben összeszedegetni a kicsorgó mézet, és az az aljrostaszöveten keresztül lecsöpög a nyitott aljdeszkára - ezzel rablásveszélyes helyzetet teremthetek.

_________________
NB+1/2NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 20:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
jujjuj írta:
Jó estét! Tacticos kezelés kapcsán megszakértettem a családokat. 2 családnál 2 NB keretben van fias, a fészek dugig van mézzel. A többségnél 5 keretben van fias, és viszonylag jól állnak élelemmel, de van 2 család, ahol 7, és egy család, ahol 8 (!) keretben van fiasítás, és méz csak mutatóban! Napraforgó végétől gyakorlatilag etetnem kell, semmi hordás nincs. Napi 1 liter 1/1-es szirupot kapnak. Kellene-e - és ha igen, hogyan - korlátozni az anyákat a petézésben? Megoldás lehet az, ha a 2 keret fiasos néphez átteszek 1-2 keretet a sokfiasításos családoktól (cserébe kapnának mézes keretet) Köszönettel
A végén kezdem. A gyenge családot érdemes felsegíteni fias lépekkel. Vigyázz! Mostmár a legerősebb családtól sem szabad egy keretnél több fiast elvenni.
Az anya korlátozását én egyszerűen oldottam meg. Nájlon takaró van minden családon. Most a takarót a család népességétől és a fiasítás terjedelmétől függően a 6., 7. vagy 8. keret után leengedem a fenékdeszkáig, de úgy hogy mellette nyugodtan átjárhassanak a méhek kaptár többi részébe (NB kaptárról beszélek). A többi lép kívül marad a takarón. A takarón kívüli lépekben a fedett mézet felkarcoltam és ezzel késztetem a családot arra, hogy behordják a takarón belülre. A takaró leengedése természetes módon korlátozza az anyát és a méheket is.

Valami hasonló korlátozást lehet csinálni a rakodóknál is, de ott a rakodók típusától függően sokat változik a módszer. A korlátozásnak az a lényege, hogy a begyűlő téli táplálék (méz és virágpor) korlátozza az anyát a petézésben.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 19:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
jujjuj!

Most már ne 1:1-es sziruppal etess, hanem sűrűbbel (1,5:1)!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 19:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Szerdán átnéztük a családokat, mennyi élelmük van. Egészen jól álltak. Ma kint voltam délután. Minden kaptár előtt kb 30-40 hulla heverészik. Szerdán még semmi nem volt, meg nagyon előtte sem. Most jó idő volt, mentek is ezerrel. De ezt a hullást nem értem. Ez természetes? Folyamatosan etetek, 2 hete taktikos lap van bent(2.adag van náluk most) Egységesen minden kaptár előtt ennyi bogár hever. Atka 3 családban volt kb 120 a Taktic beadás napján, a többiben 10-30. A szomszéd méhésznél is elég sok a hulla. Ez természetes ilyenkor?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 18:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.07. 09:29
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Kecskemét
Jó estét! Tacticos kezelés kapcsán megszakértettem a családokat. 2 családnál 2 NB keretben van fias, a fészek dugig van mézzel. A többségnél 5 keretben van fias, és viszonylag jól állnak élelemmel, de van 2 család, ahol 7, és egy család, ahol 8 (!) keretben van fiasítás, és méz csak mutatóban! Napraforgó végétől gyakorlatilag etetnem kell, semmi hordás nincs. Napi 1 liter 1/1-es szirupot kapnak. Kellene-e - és ha igen, hogyan - korlátozni az anyákat a petézésben? Megoldás lehet az, ha a 2 keret fiasos néphez átteszek 1-2 keretet a sokfiasításos családoktól (cserébe kapnának mézes keretet) Köszönettel Jujjuj

_________________
NB+1/2NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 13:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
cirkusz írta:
Tomi írta:
Minden kaptár belseje teljesen citromsárga árnyalatú A keretlécek, oldalfalak, minden. Ez a solidago-tól lehet? Ennyi virágport hoznak?


Takarmány napra is lehet. Nézz köröl. De nálam is táblás virág poros keretek vannak, mint repcén de ez a jó. csak legyen egykis eső még és hosszulegyen az ősz. ennyit segít hetne nekünk a természet kárpotlásért. :D

Napra nálunk sajna nincs.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 13:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Tomi írta:
Minden kaptár belseje teljesen citromsárga árnyalatú A keretlécek, oldalfalak, minden. Ez a solidago-tól lehet? Ennyi virágport hoznak?


Takarmány napra is lehet. Nézz köröl. De nálam is táblás virág poros keretek vannak, mint repcén de ez a jó. csak legyen egykis eső még és hosszulegyen az ősz. ennyit segít hetne nekünk a természet kárpotlásért. :D

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 12:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Minden kaptár belseje teljesen citromsárga árnyalatú A keretlécek, oldalfalak, minden. Ez a solidago-tól lehet? Ennyi virágport hoznak?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.18. 06:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
A makkon szúrást még csak elviselem Dár még nem volt, de megvakulni, azt nagyon nem szeretnék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 19:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.07.26. 19:10
Hozzászólások: 180
Tartózkodási hely: Bodajk
piglertibor írta:
kárpátia írta:
Sziasztok!! azt , hogy szembe szúrást azt nem tudom ,de a minap makkon szúrt 1 na az fájt de qvára :D :D :oops: :oops:


Győrbe van szabadtéri kárpátia?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 19:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.07.26. 19:10
Hozzászólások: 180
Tartózkodási hely: Bodajk
kárpátia írta:
Sziasztok!! azt , hogy szembe szúrást azt nem tudom ,de a minap makkon szúrt 1 na az fájt de qvára :D :D :oops: :oops:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 19:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.07.26. 19:10
Hozzászólások: 180
Tartózkodási hely: Bodajk
piglertibor írta:
cirkusz írta:
kárpátia írta:
Sziasztok!! azt , hogy szembe szúrást azt nem tudom ,de a minap makkon szúrt 1 na az fájt de qvára :D :D :oops: :oops:


És melyik tartott tovább a fájdalom,vagy a daganat??.. :lol:


Akkor az asszonyod ürült egy-két napig.Mi?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 18:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
kárpátia írta:
Sziasztok!! azt , hogy szembe szúrást azt nem tudom ,de a minap makkon szúrt 1 na az fájt de qvára :D :D :oops: :oops:


És melyik tartott tovább a fájdalom,vagy a daganat??.. :lol:

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 12:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Sziasztok!! azt , hogy szembe szúrást azt nem tudom ,de a minap makkon szúrt 1 na az fájt de qvára :D :D :oops: :oops:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 12:15 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Meg én is! ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 12:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Tomi írta:
Egyes méhészek kizárólag zöldet használnak minden évben. Az az a szín amiből sosincs a kaptárban, így azt látni a legjobban.


Na Én ilyen indíttatásból mindig csak fehérrel jelölök :?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 09:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
...vagy esetleg megvakul (?)
Legalábbis egy National Geography filmben (himalájai méhészek) mutogattak egy öreg méhészt, aki a szemét ért méhszúrástól vakult meg.
Ettől persze még nem feltétlenül igaz. De hatásos volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 05:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Alpár írta:
Tudja valaki, hogy mi történik akkor, ha valaki a szúrást közvetlen a szemébe kapja?



Elmegy orvoshoz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 04:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Tudja valaki, hogy mi történik akkor, ha valaki a szúrást közvetlen a szemébe kapja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 00:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.01. 16:47
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Sopron
Bár nem pont ide tartozik,de a berényi találkát jónak,csak saját magam miatt(lassú vagyok)rövidnek találtam:( (folyt.köv.szept.4.Szolnok)!

Konkrétan azt nem tudom írtam-e hogy egy raj boldog tulaja lettem ez év júniusában(azóta az időm is kevesebb),de e történés óta közepes család lett a gyenge rajból.E hónap 12-én kimentem hozzájuk (ez évben nem először) etetni és ellenőrizni az állapotukat,meg voltam elégedve(3db Hunor+6db 1/2 NB fiasítás),azután jött a lelki fröccs 15-én mikor megláttam a kissé mozgó,de annál merevebb Anyát a Hunor fiók kereteinek tetején!Megvizsgáltuk:konkrét sérülés nem volt rajta(és még gyengéden mozgott is),de úgy tűnt mint aki az utolsókat rúgja:(!Hallottam már tetszhalott Anyákról,remélem ez az eset is az lesz,de szombaton biztos kiderül(15-én még volt pete).Addig marad a keferágás!

Mellesleg 15-én "atkáztunk" és hogy a kefének a rágása ne menjen olyan simán,megkaptam életem eddigi legdurvább szúrását,mely megközelítőleg 3mm-rel kerülte el a jobb szemem(ha meg tudom csinálni,felrakom profilképnek)!

Mindezeket összegezve most már elmondhatom Magamról,hogy igazi és avatott Méhészinas Vagyok!Viszont a tegnapi dagadás fele már eltűnt,így már csak háromszorosa a fejem az átlagosnál :D !Egyenlőre ez van,rágom a kefét!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.16. 22:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
litterae írta:
Akiknél egyszínűnek látszanak a jelölések, azok elgondolkodhatnak egy jobb minőségű monitor beszerzésén.


Vagy másik szem beszerzésén... :lol:

Világ életemben enyhén színtévesztő voltam.
Állítólag nem is vagyok egyedül férfi társaim között!

De ha jobban megnézem, az alsó tényleg kékebbnek tűnik nekem is!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.16. 20:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Csoky!

Az én monitoromon kéknek látszik az alsó anya jelölése. Tehát a fényképezőgéped jó színfelbontású.

Akiknél egyszínűnek látszanak a jelölések, azok elgondolkodhatnak egy jobb minőségű monitor beszerzésén.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.16. 20:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Cirkusz!
Nagyjából 15 éve váltóhajlamra is szelektálok.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.16. 20:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Ez egy csendes váltó család.A fotón az alsó anya kékkel jelölt a felső az öreg zölddel.
Sajnos a fotón egyszínűnek látszanak ez biztosan valamilyen fénytörés miatt van.
Amúgy a két felvétel nem 1 családtól való.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.16. 18:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
la66 írta:
Ez tényleg nagyon érdekes egy kereten kettő anya ez hogy lehet


Ebben semmi érdekes nincs, főleg a fekföben, vagy ahol több kijárot használnak a méhek.csak azt kellene tudni, hogy megtürt anyárol van e szo ,vagy csendes váltásrol. Az utobbi egy jo tulajdonság, s ezt fel is kell jegyezni . :D

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.16. 17:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.20. 14:02
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Ez tényleg nagyon érdekes egy kereten kettő anya ez hogy lehet


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.16. 14:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
béla írta:
Tükör írta:
Ráadásul mindkettő zöld!

A régi zöld az új kék.

Egyes méhészek kizárólag zöldet használnak minden évben. Az az a szín amiből sosincs a kaptárban, így azt látni a legjobban.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.16. 13:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.30. 19:23
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Zemplén
Tükör írta:
Ráadásul mindkettő zöld!

A régi zöld az új kék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.16. 12:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.20. 12:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Tolna megye
csoky írta:


Biztos szándékosan van rajta két anya, hiszen az idei évben egy anyától is 6-8 keretes fiasítás van, ilyen táblás fiasításokon mézkoszorú pedig még nincs. Én elhiszem, hogy ennyi fiasítása van a családoknál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.16. 10:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
zscsabee írta:
Ezen a képen két anyád van a családban, ráadásul 1 kereten? Vagy mi az ami felül van és már kopottas a festés rajta?


Ja ... így könnyű Csoky!

:ut :taps

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.16. 09:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ráadásul mindkettő zöld!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.08.16. 08:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
csoky írta:
Ma átnéztük az állományt 6-9 NB minden korú fias kicsit kutattak kicsit vadak voltak,de
okkal móddal lehetett velük dolgozni.


Csatolmány:
Kép apa 002.jpg


Ezen a képen két anyád van a családban, ráadásul 1 kereten? Vagy mi az ami felül van és már kopottas a festés rajta?

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17435 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.