Pontos idő: 2024.03.28. 23:58

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17403 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.27. 15:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.07. 20:48
Hozzászólások: 132
Tartózkodási hely: Zemplén
Nálam csak az a 3 család kicsit vadabb a kelleténél amit a multhéten vettem, de lehet hogy azok agresszivebbek alapból. Van egy dilisebb családom mint az átlag de azokon sem vettem észre a nagyobb támadókedvet, bár igy néz ki a készletük.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
üdv: Joe


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.27. 12:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.07. 19:11
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Szlovákia
Nálam is nagyon "idegesek" a csajok. Tavaly ilyenkor rám se bagóztak, most meg mintha megbolondultak volna :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.27. 08:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Nálam is, már vagy két hete, ismerősöknél is, ahol jártam. Biztosan a belső egyensúly felborulása miatt ilyenek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.27. 08:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.22. 14:37
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Budapest
Nalam sincs repce es teljesen hulyek par hete. 10 meterre megkozelitem a kaptarak hatuljat es mar repkednek a fejemnek. Tuti a nehany szuras a gyors beoltozes alatt is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 20:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.13. 21:16
Hozzászólások: 259
Nem tudok feltenni egy képet.
A pici fiam van rajt és fog egy szép fiskeretet.
Ha gorombák lennének akkor a párom nem engedné velem a méhekhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 20:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Nálam is ilyen probléma van. Háznál vannak a méhek a kert végében, a terasztól kb. 20 méterre. Ha napközben kilépünk a teraszra ott is idegesen kutatnak a fejünk körül. (Anya, méz, virágpor van.) Ha kaptárt bontok méhfelhő vesz körül. Két erős családom van, feltettem a 3. fiókot kiépített lépek megtűzdelve műléppel. Az egyik család szépen építi a méztérben is, a másik csak az NB lépeket a fészekben. Ideges mindkét család. Csak a tavalyi nyárral van összehasonlítási alapom, merthogy akkor kezdtem a méhészkedést. Akkoriban sokszor füst nélkül vizsgáltam a családokat, annyira szelídek voltak. (Szerencsére a szomszédok még nem panaszkodtak.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 20:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.13. 21:16
Hozzászólások: 259
Nálam ilyen nincs.
Lehet hogy az Optima hatása?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 20:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
végülis a krajnai méh szelid fajta volt,de ez az új pannon lehet hogy vadabb :D

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 20:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.12.22. 17:05
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Nógrád Megye
enyémek is agresszivak ha bontom őket de nem 200 méterröl pásztáznak rám :)
nála már a háza elött támadnak pedig még odébb a méhes és ő is tanácstalan mert a szomszédok is futnak már.
majd kiderül de én is csak lestem mikor támadtak és nem hiszem ha nem látom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 19:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
...akkor jó sokat kinyírtam szegény öregekből :cry:

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 19:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
néhány magyarázat:

-idős méhek legutolsó élő egyedei.ezek gorombábbak már a kelleténél.
-az időszakhoz képest meleg száraz idő.
-virágpor van,tehát a méreghólyagjuk tele lehet(meg talán a hócipőjük is...:D)

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 19:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Nálam szintén! Igaz nem 200 méterről, de ha kaptárt bontok, azonnal nekem esnek. 2 éve, mikor kevesebb kaja volt bent, akkor voltak ilyenek... Most kaja is van dögivel, sőt hordás is (gyümölcsről)...Talán mert kevesebb a kijáró bogár, de csak találgatok.

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 19:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.12.22. 17:05
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Nógrád Megye
Hali!
Kérnék 1 kis jotanácsot :)
Méhészbarátom aki 10 éve méhészkedik lassan tanácstalan.
A méhei valamiért rettentő vadak lettek és 200 métterröl már támadnak és ölik az embert.
Sajna én is belesétáltam 2 napja hát a fejem akár 1 tüpárna.De ezek a méhek sosem voltak ilyenek.
Repce még nem virágzik de valamitöl agresszivak.
Valami tipp?

Thx


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 14:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
...majd ősszel összerakja őket...oszt lössz 100. :re

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 14:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Jó, rendben! Akkor neki inkább az idén ne legyen akácméze. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 13:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
ma beszélgettem egy méhésszel,számomra ismeretlen,egy piacon a pultjánál váltottam vele pár szót.háááát,picit meglepődtem.:)

kérdésemre,hogy "na milyenek a méhek?" mi más is lehetett volna a válasz,hogy rosszak.ez sajnos ilyen év,ezt kell szeretni.rövid sorolás következett pár keretes családokról,2-3 tenyérnyi fiasról amin 20 szem méhe lézeng,szóval siralmas kép.

kérdésemre,miszerint: "nem kellett volna 1hónapja április első hetében összerámolni az akkor 3-4-5 keretes családokat egy aránylag közepes méretű családdá?" az alábbi válasz jött:

"hát nem.egy család az 40ezer forint! most képzeljem el ha egy 300 családos méhesnél 200-at össze kell rakni,akkor az annyi mint 8 millió forint!!!! akkor inkább idén nem lesz akácméz,de ne hogy máááá össze kelljen rakni őket!"

nem tudom,biztos én vagyok a hülye,de ha egy család csak pár keretes,akkor az eleve nem 40ezer forint,meg nem 30 meg még 25ezer se.ahhoz termelő családnak kell lennie.
vagy akkor ezekszerint egy új BMW ami 20milliós akkor is 20milliós marad ha rongyá törött az eleje,meg kiszakadt a helyéből a motorja....

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 11:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.28. 15:34
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Kecskemét
Tegnap éjszaka visszavándoroltam a telephelyre, ma reggel ezt láttam, és járják a méhek. Virágport hordják róla, nem tudom nektárt adja –e?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 11:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
mellis írta:
Nos szerintem most igen fontos, hogy igen érzékenyen kövessük a változásokat. Ez nyilván a helyi viszonyoktól nagymértékben függ.
Csak egy példa: két nap után normál állapotokat követően petés bölcsők (nem egy családnál).
Nagyon figyelni kell a bővítésre, műlépezésre, szellőztetésre. :!:
Ez egy ilyen tavasz.


...szerintem a viszonylag egyidős táblás fiasból kikelő méhek fel fogják borítani az egyensúlyt, nem kicsit. Mindenhol kevés a kijáró bogár, ami kikelt a 2-3tenyérnyi fiasból. Úgyhogy egyetértek, aki nem figyel, az készítse a létrát!

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 10:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
fibula írta:
Tegnap este majdnem elvittem a méheimet repcére...
Mikor mentem a méhekért szembe jött a gazda, összeintettünk. Pár pillanat múlva csörög a telefon(félreálltam) a gazda közölte, hogy Gazelle nevű szerrel kezelte tegnap és kezeli ma a repcét.
Úgy döntöttem, hogy még egy napot várok a kitelepüléssel.
A bajom az, hogy a telephelyem közelében csak 3-4 hektár repce van, melyre mintegy 30 család a terhelés a kitelepülés helye ettől 4km-re van és attól még 800m-re a repce.
Tartok attól, hogy a kis repcére rátájolnak a méheim és 4km-ről visszarepülnek.
Megalapozott-e az aggodalmam?


Bátran települhet, a Gazelle 20 SP acetamiprid hatóanyagot tartalmaz (a neonikotinoid hatóanyag-csoport azon tagja, mely a méhekre "nem jelölésköteles" besorolást kapta, csakúgy, mint az azonos hatóanyagot tartalmazó Mospilan 20 SP, az engedélyokirat szerint a virágzó repce nappal is permetezhető vele). Ez a kloronikotinil-csoportba tartozó hatóanyag nem veszélyes a méhekre, repcében a szintén neonikotinoidokhoz sorolt tiakloprid (Biscaya és Calypso 480 SC) és a piretroidokhoz tartozó tau-fluvalinát (Mavrik 24 EW) hatóanyagokhoz hasonlóan virágzásban is permetezhetnek vele.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 07:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.07.28. 16:37
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Zemplén
gondnok írta:
....Mintáztatni szerettem volna már ma de méhegézségügyis azt mondta most Ő nem ér rá mert testületi ülésen van! AZT KÖSZI!!!! mennyire is szarunk mi emberek egymás fejére (munkájára)!!!!


Az azért nem úgy van, hogy ha a méheü felelős nem ér rá, akkor nincs mit tenni. Már csak azért sem, mert a kárt szenvedett méhész kötelessége, hogy a mérgezést haladéktalanul bejelentse az elhullás helye szerint illetékes élelmiszerlánc felügyeleti szervhez. Ez pedig a járási Kormányhivatal hatósági állatorvosa, illetve a megyei Kormányhivatal NTI növényvédelmi felügyelője. Nem pedig a méheü. felelős. (43/2010. FVM r. 15. § (4) bek.).
Az eljárásrend szerint az állatorvos, a növényvédelmi felügyelő a méheü. felelős bevonásával megveszik a mintákat, és eljuttatják a megfelelő NÉBIH laborokba. A növényvédelmi felügyelő lefolytatja a technológiai ellenőrzést a feltételezett károkozónál, majd a megállapítások, illetve a növény- és méhminták vizsgálati eredményei alapján eljárást indít a károkozó ellen, ha az ellenőrzés megállapításai és a laborvizsgálatok azt alátámasztják. Ez pedig több-százezres, vagy többmilliós bírságot is jelenthet a kár mértékétől és a megállapított hiányosságoktól függően. A kiszabott bírságból a méhész ugyan nem részesül, de ami a számára fontos, hogy a vizsgálatok és a megállapítások az ő kártérítési igényének az érvényesítését is megalapozzák, ha nem sikerül peren kívül megegyezni a károkozóval.
A lényeg, hogy a méhésznek nem kell várni a méheü. felelősre, hiszen nagyon fontos, hogy a minták minél hamarabb a laborokba kerüljenek.
Remélem az információval tudtam segíteni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 05:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Tegnap este majdnem elvittem a méheimet repcére...
Mikor mentem a méhekért szembe jött a gazda, összeintettünk. Pár pillanat múlva csörög a telefon(félreálltam) a gazda közölte, hogy Gazelle nevű szerrel kezelte tegnap és kezeli ma a repcét.
Úgy döntöttem, hogy még egy napot várok a kitelepüléssel.
A bajom az, hogy a telephelyem közelében csak 3-4 hektár repce van, melyre mintegy 30 család a terhelés a kitelepülés helye ettől 4km-re van és attól még 800m-re a repce.
Tartok attól, hogy a kis repcére rátájolnak a méheim és 4km-ről visszarepülnek.
Megalapozott-e az aggodalmam?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 02:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
ficzpet írta:
Ezt a trükköt ismerem, és jól szuperál normál évben, előzőleg kiegyenlített családokkal, de most a kiegyenlítés a "bibis"...

Arisztaiosz írta:


Egyetértek, de ezen utolsó hozzászólást azért idéztem, mert ebben Kopaszkutya elmondta, miért használta ezt a röptetéses módszert: gyengének találta a családokat...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 02:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
gondnok írta:
Arisztaiosz írta:
A mérgezést követő teendőket Tóth Péter a legutóbbi méhészetben leírta, azt nem részletezném. A rovarölő-szeres kezelések ideje sziromhullás után jön el, de van két olyan gombaölő hatóanyag, mely a méhekre jelent kockázatot, ezért azokat csak méhkímélő technológiával szabad kijuttatni. Az egyik a dodin hatóanyagú Efuzin,....

Ma már sajnos 8 családra terjedt ki a mérgezés és aszt is kiderítettük haverral honnan jött a mérgezés a 300 métere levő ALMÁS EFUZINNAL lett megpermetelve most kedden az alma tulajdonos vallotta be telefonon keresztül. Mintáztatni szerettem volna már ma de méhegézségügyis azt mondta most Ő nem ér rá mert testületi ülésen van! AZT KÖSZI!!!! mennyire is szarunk mi emberek egymás fejére (munkájára)!!!!


Ez a tipikus esete annak, miért nem szabad rutinból írnia a vénembereknek... Sajnos esetemben úgy tűnik, hogy a hosszútávú memória jobban működik, mint a rövidtávú....
A hozzászólása alapján némi furcsa érzésem támadt, s alaposabban utánaolvastam a kérdésnek, mert nekem gyanús volt ez a "ráhibázásom" a dodin hatóanyaggal...

Abban nem tévedtem ugyan, hogy a dodin hatóanyagot megemlítettem, de hiba volt az Efuzin készítmény nevét rutinból leírnom, mert azt a készítményt 2010-től kiváltotta az Arysta Life Science cég egy új formulációval, a Syllit 400 SC-vel (400 g/l dodin hatóanyaggal), eképp Efuzint már nem használhatott volna az almás tulajdonosa, az a szer már nincs forgalomban, nem is engedélyezett. A dodin hatóanyag továbbra is engedélyezett egyébként alma, körte, őszibarack, cseresznye és meggy kultúrákban, az alma és a körte varasodása ellen preventíve szokás alkalmazni, de jó kuratív hatása is van.

A meglepő számomra az, hogy az engedélyokiratok átolvasása nyomán kiderült: a Syllit 400 SC gombaölő-szer méhekre való veszélyesség szempontjából a "nem jelölésköteles" megjegyzést kapta, az Efuzin 500 FW pedig még a "méhekre mérsékelten veszélyes" besorolású volt. Erre nehéz nekem is gombot varrnom, mert a szakirányító amennyiben Syllit 400 SC-vel történő permetezést végzett, akkor nem követett el hibát, ha nem méhkímélő technológiával juttatta ki a szert, pedig mindkét formuláció hatóanyaga azonos, eltérő koncentrációval....Ha mégis Efuzint használt volna (mondjuk "raktárról"), az viszont már nem engedélyezett technológia mentén történhetett...

Szóval marad a mintavétel a méhesben, s az almáskertben is. Amennyiben a két mintában a dodin hatóanyag kimutatható, akkor a mérgezés az almáskertből eredhet, de ha a méh-mintában nem az a hatóanyag található, akkor az almáskert tulajdonosa nem tehető felelőssé, tehát tovább kell keresni a mérgezés forrását...

Majd tájékoztasson bennünket a vizsgálat eredményéről, mert mindannyiunk számára hasznos információkat nyújthat. Számomra ennek az esetnek fontos tanulsága van: bár csak nagy ésszel lehet igazán nagyot tévedni, de ezután nem hagyatkozom a régi rutinra, hanem csak alaposabb utánaolvasás nyomán nyilvánítok véleményt...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 23:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
[A megoldás publikus, Kopaszkutya egykor közzétette a Fórumon:
viewtopic.php?f=3&t=91&p=69955#p69955
...............[/quote]
Ezt a trükköt ismerem, és jól szuperál normál évben, előzőleg kiegyenlített családokkal, de most a kiegyenlítés a "bibis", ha most rakod át a takaró méhek vissza mennek, mert már kint is jártak, később meg nincs értelme, mert mire kikel hull az akác. Esetleg a hétvégén összerakni amit csak lehet, akác elején teljes anyakorlátozás és elszedni a nyitott fiast - így ki lehet kényszeríteni őket a kaptárból. De ez csak elmélet, az időjárás könnyedén átírja az egészet. (Amúgy meg nagyon munkás és óriási a rizikó) Marad a rögtönzés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 21:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
nigacsi írta:
Ez így elég erős megfogalmazás ....nem?


Vicc lett "vóna", még ha a gyengébbik fajtából is. :) De azért biztosan nem véletlenül jutott eszembe. Elég bizarr látvány még mindig a 4-5 keret fedett táblás fias a kevés takaróméhvel, mintha mérgezés után lennének. Pedig már kelnek az újak szépen.

(Pontosabban általában 4 keret fedett, plusz egy nyitott fias.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 21:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Dolga van.
De ha nagyon akarod akkor meg tudod csinálni nélküle is.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 21:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Arisztaiosz írta:
gondnok írta:
...azt gyanítjuk a méhegézségügyissel valami kedves szőlő tulajdonos lefújta egy kis rovarölő szerrel 2-3 meggyfáját. Sajna :re
Valaki tapaszalt még hasonlót?????


Tapasztaltam, de nem ilyenkor. Virágzásban meggyfát nem szokás rovarölő-szerrel permetezni, virágzáskor elsősorban a monília ellen védekeznek gombaölő-szerrel.

A mérgezést követő teendőket Tóth Péter a legutóbbi méhészetben leírta, azt nem részletezném. A rovarölő-szeres kezelések ideje sziromhullás után jön el, de van két olyan gombaölő hatóanyag, mely a méhekre jelent kockázatot, ezért azokat csak méhkímélő technológiával szabad kijuttatni. Az egyik a dodin hatóanyagú Efuzin, a másik a prokloráz ha.-ú Sporgon, melyek mérgezhetik a méheinket. Mindkettő II. forgalmi kategóriába tartozik, nem szabad forgalmú.
A leírt tünetek egyértelműen mérgezésre utalnak, legvalószínűbb a foszforsavészter típusú mérgezés, noha okozhat hasonló tüneteket a három elhíresült neonikotinoid csávázószer-hatóanyag is helytelen felhasználás esetén, a kukorica, napraforgó vetése idején. Piretroid típusú növényvédő-szert azért nem érdemes keresni, mert ott nem érnek haza a mérgezést szenvedett méhek.

Nekem az a furcsa, hogy a mérgezés két családra terjed csak ki... Sajnos, kiskertes területeken, lakott területen belül nehéz megtalálni a forrást, különösen több nap után.

Ma már sajnos 8 családra terjedt ki a mérgezés és aszt is kiderítettük haverral honnan jött a mérgezés a 300 métere levő ALMÁS EFUZINNAL lett megpermetelve most kedden az alma tulajdonos vallotta be telefonon keresztül. Mintáztatni szerettem volna már ma de méhegézségügyis azt mondta most Ő nem ér rá mert testületi ülésen van! AZT KÖSZI!!!! mennyire is szarunk mi emberek egymás fejére (munkájára)!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 20:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.01.25. 15:03
Hozzászólások: 231
Tartózkodási hely: Fejér
Nos szerintem most igen fontos, hogy igen érzékenyen kövessük a változásokat. Ez nyilván a helyi viszonyoktól nagymértékben függ.
Csak egy példa: két nap után normál állapotokat követően petés bölcsők (nem egy családnál).
Nagyon figyelni kell a bővítésre, műlépezésre, szellőztetésre. :!:
Ez egy ilyen tavasz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 20:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
abrakazabra írta:
Én egyelőre nem szívesen piszkálom a méheket, mert ha véletlenül összenyomok párat, akár 50 százalékkal is csökkenhet a most gyűjtő méhek száma.




Ez így elég erős megfogalmazás ....nem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 17:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Sziasztok!

Ja...Herefias az nálam is van! Volt ahol petézetlen váltóbölcső is, de lerágták. Gondolom a fias leálltakor azt gondolták nem jó az anya, pedig zöme tavalyi.

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 16:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.04.21. 12:12
Hozzászólások: 93
Tartózkodási hely: Tolna megye
Üdv. Mindenkinek!

Csatlakozni tudok az előttem szólokhoz, abban a témában, hogy milyen állapotban vannak a családok az előző évekhez képest. Rendszerint ilyenkor én már a rajzásgátlással szoktam küzdeni, sőt volt olyan is, hogy április 30-án már rajt fogtam. Ez az év merőben más. Idén ma láttam először kikelő munkásméhet. A másik furcsaság, hogy a fészeklépekben a kiürült mézkoszorúban nemcsak friss méz van, hanem herefias. Hol több,hol kevesebb. Olyan családnál is tapasztalom ezt, ahol július végén cserélt fiatal anya van.

_________________
A méhek születnek önkéntelen, élnek örömtelen, meghalnak jutalmatlanul és elvegyülnek a föld poraival nyomtalanul.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 15:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Én egyelőre nem szívesen piszkálom a méheket, mert ha véletlenül összenyomok párat, akár 50 százalékkal is csökkenhet a most gyűjtő méhek száma.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 11:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
ficzpet írta:

Egy lehetséges megoldást látok, - akác első napjain összeröpítés. (Sajna’ a leröpítetteket - hordás ide hordás oda - pár napig etetni kell, de így ezek esetleges méze felejtős. Csak „gyalog”-nál működik, de ha valaki csinálta már „konti”-ban, írja meg privátban, megőrzöm a titkát. Ráadásul az egész akkor lenne igazán hatékony ha nagyjából egyformák (kiegyenlítés, de mikor?), vagy felváltva: közepes-jó-közepes-jó-…….. (a normál évben közepes most jónak minősül) Lehet agyalni, én is azt teszem.


A megoldás publikus, Kopaszkutya egykor közzétette a Fórumon:
viewtopic.php?f=3&t=91&p=69955#p69955
viewtopic.php?f=3&t=91&p=70074#p70074
viewtopic.php?f=3&t=91&p=70099#p70099


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: NB fészek + 1/2 NB méztér
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 10:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.16. 07:55
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Dunasziget
Szia Tomi!
A "közelünkben" vagy valamerre?
Ma én is adok nekik műlépet, az a terv. (Persze ezt keresztülhúzhatja pár dolog :))
Van pár kiemelkedő család amelyeknek szerintem kell, a többi még nem igényli a 3. fiókot sem nagyon... :(

A most közepesek tavaly ilyenkor a gyenge kategóriába tartoztak volna.

Módosítás:
Uhh most látom ez nem az a topic, Tükör átdobnád majd a "mi újság a méhesben" címszó alá? Tomi megtalálja úgyis :)) Köszönöm előre is.

_________________
A kávé nem a cukortól lesz édes, hanem a keveréstől... a cukor csak arra való, hogy tudjuk meddig kell keverni! :P


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: NB fészek + 1/2 NB méztér
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 10:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ma belenéztem pár családban, a hétvégén beadott műlépek szépen kiépültek és az építtető is szépen alakul,kb a fele, háromnegyede kész és már pete is van bennük.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 08:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
De akkor az nem is tol már két hetet.
Ahhoz most kellene egy ilyen. De a méheknek meg nem.
Szóval ki tudja mi lenne itt a jó?
De úgyis úgy lesz, ahogy lesz. Ahhoz kell idomulnunk.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 08:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ezek a virágzási időpont számítások ott szoktak megdőlni, amikor bejön egy hideg periódus. Egyből tolódik vagy két héttel az egész. Az évek többségében azért szokott május első felében egy ilyen lenni, mint azt nagyon jól tudjuk. Gyakran épp a virágzás előtt, vagy már a virágzás legelején.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 08:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
bükk írta:
Mi a jó megoldás? Erősítés kelő fiassal rajta ülő méhekkel

Ezzel csak az a baj, hogy időarányosan(virágzáshoz viszonyítva) ahogy az időjárás mutat, ezt már meg kellett volna tenni, ráadásul nem olyan keretekkel, amiket most tudsz adni. Fias már csak csak lenne, de rajta ülő méh...(?).
Ha nem viszed messzire őket az a kevés is mind vissza száll!

Én is az összeröpítésben látok némi fantáziát. Közvetlen akácra menetkor.
De lehet azért némi fias mozgatás is még addig, hogy aztán tovább is meg érlelni is legyen erő.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 07:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
ata67 írta:
Tükör!
Arra gondolsz, hogy az NB+1/2 NB rendszerben nem lehet fél fiókra korlátozni az anyát, és az akáchordással csak az NB fészek fog megtelni mézzel?
Vagyis várhatóan nem lesz elvehető méz?


valami ilyesmi igen.
Ez a rendszer, mint már számtalanszor elmondtam, leírtam, csak nagyon erős családokkal működik megfelelően.
Persze melyik rendszer nem?
De talán a fél NB-nél kicsit nagyobb a variációs lehetőség, ezzel az egy fiókra korlátozással.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: NB fészek + 1/2 NB méztér
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 07:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Van pár családunk NB és egységes fészekkel. Nekünk is már be kellett adni műlépet.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 07:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
ficzpet írta:
Itt április 8.-án csak napos pete (itt-ott néhány szem „úszó fias”) volt, ezek most hétvégén kelnek és jó pár napig csak pótolják az őket felnevelő csapat veszteségeit. Még min. 5-6 nap mire meg tudnak lódulni. Lehet agyalni, én is azt teszem.


A most kelő fiasból majd már csak zömmel kényszerből gyűjtő méhek lesznek akácra ahogyan az időjárás jelenleg dübörög.
Normál esetben ezek a 10-20 napos méhek még belső munkákat végeznének.
Fiast etetni,nektárt érlelni és még gyűjteni is kell/kellene nekik egyszerre.

Mi a jó megoldás? Erősítés kelő fiassal rajta ülő méhekkel,anyakorlátozás esetleg nyílt fiasok elvétele hordás
kezdetén mindenkinek a belátása és munkaerőbírása szerint.Persze a mértékére is vigyázni kell.
Összeröpítés a sok-sok fiatal méh és feladatuk miatt nem biztos hogy hatékony lehet most.

Addig is reménykedjünk csak lesz egy hűvösebb időszak még a virágzás előtt,pld.megjönnek a fagyosszentek. :o


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 07:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.01. 10:15
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Pestmegye
Horváth János írta:
Ma kezdtek kelni a méhek.

Nálunk 25.-én /tegnap/ kezdtek kelni kb 11 óra körül. Minden óra számít mostmár!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 04:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Tükör írta:
bükk írta:
Előszedtem és leporoltam az anyarácsokat,zárás lesz 1 fiókra.


Jó annak, aki ilyet tud...
A mi rendszerünk gondban van most. :roll:


Tükör!
Arra gondolsz, hogy az NB+1/2 NB rendszerben nem lehet fél fiókra korlátozni az anyát, és az akáchordással csak az NB fészek fog megtelni mézzel?
Vagyis várhatóan nem lesz elvehető méz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 23:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Olvasgatom a topicot, csak lapítok és hümmögök. Kb. az előző 20 hsz. –ben benne van a mostani helyzet quintessentia-ja.
Bár lehet az országnak olyan zuga, ahol már tényleg műlépezni kell az átlagos családokat, én csak az alapján tudok véleményt alkotni, amit a kaptárban látok és a környezetemben hallok – autentikus forrásból.
Ami méhet a mai napon a kaptárban találok zömében már idei „bogár” és napról-napra csak kevesebb lesz, akácra esetleg megmarad az 1/4-e, HA…. marad. Nincs „déli játék”, ezek már másfél hete mind betájoltak. Kijárók és takarók egyszerre. Ez korlátozza az anya lehetőségeit is. Valamit javít a helyzeten, hogy a 6 NB (rendes!)léputcástól felfelé már betepertek annyi friss virágport, hogy az rásegít a hőtermelésre, a tejsavas erjedés fűt, 1-2 léputca takaró méhet is pótolhat (lazábban kell takarniuk – persze csak szűkített fészeknél érvényesül igazán).
Itt április 8.-án csak napos pete (itt-ott néhány szem „úszó fias”) volt, ezek most hétvégén kelnek és jó pár napig csak pótolják az őket felnevelő csapat veszteségeit. Még min. 5-6 nap mire meg tudnak lódulni. Ezzel az ütemmel a most átlagosnak minősített családok kijáró méhe – a most kb.2,5-3 hétre „saccolt” akácra (bár ne feledjük a tavalyi április végi 30 C° hatását – nem lesz több 2 kg-nál. (jó az a számítás fiúk! – az a néhány „bivaly” ami most is rendesen fogja a 10 NB-t, szó szerint csak a jéghegy csúcsa = 1/9)
A repcéket látva fáj a szívem, de nincs értelme: van helyben is annyi hordás, ami a fejlődéshez kell, sőt ki sem tudják rendesen használni és ilyen állapotban „bekapni” egy mérgezést = katasztrófa a köbön.
Egy lehetséges megoldást látok, - akác első napjain összeröpítés. (Sajna’ a leröpítetteket - hordás ide hordás oda - pár napig etetni kell, de így ezek esetleges méze felejtős. Csak „gyalog”-nál működik, de ha valaki csinálta már „konti”-ban, írja meg privátban, megőrzöm a titkát. Ráadásul az egész akkor lenne igazán hatékony ha nagyjából egyformák (kiegyenlítés, de mikor?), vagy felváltva: közepes-jó-közepes-jó-…….. (a normál évben közepes most jónak minősül) Lehet agyalni, én is azt teszem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 23:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
gondnok írta:
...azt gyanítjuk a méhegézségügyissel valami kedves szőlő tulajdonos lefújta egy kis rovarölő szerrel 2-3 meggyfáját. Sajna :re
Valaki tapaszalt még hasonlót?????


Tapasztaltam, de nem ilyenkor. Virágzásban meggyfát nem szokás rovarölő-szerrel permetezni, virágzáskor elsősorban a monília ellen védekeznek gombaölő-szerrel.

A mérgezést követő teendőket Tóth Péter a legutóbbi méhészetben leírta, azt nem részletezném. A rovarölő-szeres kezelések ideje sziromhullás után jön el, de van két olyan gombaölő hatóanyag, mely a méhekre jelent kockázatot, ezért azokat csak méhkímélő technológiával szabad kijuttatni. Az egyik a dodin hatóanyagú Efuzin, a másik a prokloráz ha.-ú Sporgon, melyek mérgezhetik a méheinket. Mindkettő II. forgalmi kategóriába tartozik, nem szabad forgalmú.
A leírt tünetek egyértelműen mérgezésre utalnak, legvalószínűbb a foszforsavészter típusú mérgezés, noha okozhat hasonló tüneteket a három elhíresült neonikotinoid csávázószer-hatóanyag is helytelen felhasználás esetén, a kukorica, napraforgó vetése idején. Piretroid típusú növényvédő-szert azért nem érdemes keresni, mert ott nem érnek haza a mérgezést szenvedett méhek.

Nekem az a furcsa, hogy a mérgezés két családra terjed csak ki... Sajnos, kiskertes területeken, lakott területen belül nehéz megtalálni a forrást, különösen több nap után.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 21:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Joe68 írta:
Miért? Nem fér el benne? :?:


Mi?
Miben?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 20:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Sziasztok én is voltam ma a méhesben repcére készítjük őket elő. De sajna mikor a kijárókat néztem mi a helyzet 2 kaptárnál 200-300 hulla a röpdeszka alatt. A kupac tetején 10-15 méhecske fetrengett az életéért MÉRGEZÉS azt gyanítjuk a méhegézségügyissel valami kedves szőlő tulajdonos lefújta egy kis rovarölő szerrel 2-3 meggyfáját. Sajna :re
Valaki tapaszalt még hasonlót?????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: NB fészek + 1/2 NB méztér
HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 20:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Nálam már összeépítették a félkereten a keretsorokat,és be is petézte az anya. Én dobtam be egy műlépet és egy építtetőt is. Lesz ami lesz.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 20:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Az egyesítések éve lesz, az akác és a repce idén lehet nem fog egybeérni, bár elég sovány vígasz.
Az idei évben nem etettem semmivel tavasszal a hidegek alatt, most meg teljesen felesleges ilyen
hordás mellett, tegnap óta virágzik a repce. Most lennék kíváncsi a különböző méhészeti technológiák
eredményeire: konténer felfűtés, többszöri lepényezés, cumiztatás... "Jó évben fiam bilivel is lehet
mézet termelni, a rossz év mutatja meg a tudást"- ezt a nagyapám mondta, apámnak jó 30 éve,
azt hiszem erre az évre különösen igaz lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 18:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.06.26. 10:03
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Rátka kossuth út 129
Az már biztos hogy ez az év feladta a leckét, csak a családok egyesítése némileg jobb eredményt hozhat. az tény hogy a megszokottnál sokkal kevesebb gyűjtő méhecske lesz az idén akácon remélem legalább az idő nem fordul ellenünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17403 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: bbebbe, csjanszki, Shark valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.