Pontos idő: 2024.04.26. 22:27

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17436 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.15. 15:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
pter írta:
........ Általában az ilyen "befogott rajtól kaptam a fertőzést" dumákat olyan méhészek lökik, akik valójában saját felelősségüket nem akarják beismerni vagy a szomszédjukat nem akarják lebuktatni.........

Már megint az a hiányos vitakultúra. Ha valakinek nem azt mondja amit te, akkor hazudik .......Ez zsákutca, így nincs értelme a hsz-eidre válaszolni vagy csak elolvasni sem.

pter írta:
.......A 80-as években láttam atkafertőzés miatt kiszökött éhrajokat, és vizsgáltam is, de azóta hiteles példát nem láttam fertőzött rajokra. Persze ettől még előfordul valószínűleg, de nem olyan nagy számban, ahogy az a méhészpletykában el van terjedve.

Hol szerettél volna látni, mikor pár éve kezdted újra a méhészkedést?
A szúnyogoknál, amikkel foglalkoztál biztosan nem volt ilyen.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.15. 14:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hali!
Mi lett a fehéres mézzel a hab leszedése után? Nekem is fehér lett pár hordóban az akácmézem. Úgy értem a hab leszedése után az egyik hordó áttetsző a másik fehéres maradt. De nem kristályosodik még. Ez mitől lehet? Mit hordtak bele az akácba szerintetek?
VB
Gábor írta:
zsolti írta:
antimon írta:
Sziasztok! A második pörgetésre az akácunk fehéresebb színűbb lett(De nem kristályosodik, ezért a repcét kizárnám. Ez normális, vagy milyen virág méze kerülhetett bele?


Anti!

Azok nem kristályok, hanem légbuborékok. Pár napon belül kiforrja magából a méz, és szép tiszta lesz.

Sziasztok,én is így jártam,pergetés másnapján fehérré vált az akácmézem,még így nem jártam!!! :merg


"Tökéletes az akácod. 2-3 nap alatt vastag fehér hab lesz rajta mintha a tojásfehérjét keverted volna ki keményre egy kis cukorral. Mi pár nap alatt leszoktuk enni a tetejéről a családdal. 1 hét után gyönyörű tiszta lesz az egész. Szerintem a nem kellően beérlelt méz ilyen, mert amit otthon veszek el a fenti hordásból, az alig mutat ilyen tüneteket. Az idén a lenti is hasonló volt"
Bogaras


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 22:13 
Ja és ne feledjük, hogy egy raj esetében az atkát a lehető legkönnyebb elpusztítani, hiszen nincs fiasítás. Nosema-ra ott a fumagilin. Szóval olyan nagy vész a befogott rajok esetében nincs mint egy sikertelen méhvásárláskor.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 22:08 
tsanyi írta:
pter írta:
kárpátia írta:
Sziasztok!!
Már írtam szerintem nem éri meg a fáradozást, de te tudod!
Amúgy meg cáfoljatok meg ha nincs igazam, de a rajokat el kell pusztítani, mert nem tudni betegek-e? A nagykönyvek ezt írják.
Az más kérdés , hogy nem ezt tesszük sokan.
Hol írják ezt a nagykönyvek?
A valóság az, hogy a rajzás nemcsak szaporodás, hanem megtisztulás is.
Persze nem jelent 100 %-os megszabadulást a betegségektől, de amikor egy komplett egészséges vagy látszólag egészséges családot lépkészlettel megvásárolsz, akkor sokkal, de sokkal több kórokozót vásárolsz meg, mint amennyi egy rajban maximum lehetséges.

Pter!
Igazad van is meg, nem is. ;)
A raj fiatal méhei valóban kevés atkát visznek, azok zömében épp a fedett fiasban vannak, és az utazó atkának is még 8 napot kell min várni az első fedett sejtre. Nosema fertőzöttség is sokkal kisebb a fiatal méheknél .......
Sőt a németek a nyúlós megelőzésében is jól alkalmazzák (FONTOS: MEGELŐZÉSÉBEN) a rajosítást.
De még mielőtt mindenki, rákészül a vitális, egészséges tavaszi rajok befogására, még valamit le kell írnom.
Ez az éhraj kifejezésed a koldusrajokra igaz, amik éhezés miatt próbálnak menekülni a kaptárból. De léteznek egyéb, talán "kényszerrajok". Láttam erősen atkafertőzött családot, ami a fiasítást hátrahagyva így próbált menekülni.
Gondolom, (nem tudom, mert ez irányú tapasztalatom nincs) ugyanez igaz a nyúlósra.
Legalább is, ezt igazolja amit eü felelőstől is hallottam, tavasszal műlépre ütött rajnál nyúlós.
De mondhatod messziről jött ember ..... ezért inkább kérdezd meg meezesjeno-t akinek a szomszédságában előfordult már hasonló eset, ahol pont egy földim jött szóba mint a raj lehetséges forrása.
Tehát egy raj bevitele a saját állományba meglehetősen rizikós lehet, esetleg 60, de inkább 75 napos karantén után ajánlatos.(75 mert elején nincs lépe, fiasa)

Szerintem
Igen. Előfordulhat súlyosabb betegség is befogott rajoknál, de sokkal kisebb ennek a valószínűsége, mint a vásárolt állományok vagy egy szerencsétlen vándorlás esetében. Emlékezz Gyuszka esetére. Ő pl. szerencsétlenül vándorolt és elkapta a nyúlóst. És számtalan hasonló szomszéd fertőzésről tudsz. De vajon hány esetet tudsz mondani befogott rajoktól eredő fertőzésekről? Általában az ilyen "befogott rajtól kaptam a fertőzést" dumákat olyan méhészek lökik, akik valójában saját felelősségüket nem akarják beismerni vagy a szomszédjukat nem akarják lebuktatni.

A 80-as években láttam atkafertőzés miatt kiszökött éhrajokat, és vizsgáltam is, de azóta hiteles példát nem láttam fertőzött rajokra. Persze ettől még előfordul valószínűleg, de nem olyan nagy számban, ahogy az a méhészpletykában el van terjedve.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 17:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
pter írta:
kárpátia írta:
Sziasztok!!
Már írtam szerintem nem éri meg a fáradozást, de te tudod!
Amúgy meg cáfoljatok meg ha nincs igazam, de a rajokat el kell pusztítani, mert nem tudni betegek-e? A nagykönyvek ezt írják.
Az más kérdés , hogy nem ezt tesszük sokan.
Hol írják ezt a nagykönyvek?
A valóság az, hogy a rajzás nemcsak szaporodás, hanem megtisztulás is.
Persze nem jelent 100 %-os megszabadulást a betegségektől, de amikor egy komplett egészséges vagy látszólag egészséges családot lépkészlettel megvásárolsz, akkor sokkal, de sokkal több kórokozót vásárolsz meg, mint amennyi egy rajban maximum lehetséges.

Pter!
Igazad van is meg, nem is. ;)
A raj fiatal méhei valóban kevés atkát visznek, azok zömében épp a fedett fiasban vannak, és az utazó atkának is még 8 napot kell min várni az első fedett sejtre. Nosema fertőzöttség is sokkal kisebb a fiatal méheknél .......
Sőt a németek a nyúlós megelőzésében is jól alkalmazzák (FONTOS: MEGELŐZÉSÉBEN) a rajosítást.
De még mielőtt mindenki, rákészül a vitális, egészséges tavaszi rajok befogására, még valamit le kell írnom.
Ez az éhraj kifejezésed a koldusrajokra igaz, amik éhezés miatt próbálnak menekülni a kaptárból. De léteznek egyéb, talán "kényszerrajok". Láttam erősen atkafertőzött családot, ami a fiasítást hátrahagyva így próbált menekülni.
Gondolom, (nem tudom, mert ez irányú tapasztalatom nincs) ugyanez igaz a nyúlósra.
Legalább is, ezt igazolja amit eü felelőstől is hallottam, tavasszal műlépre ütött rajnál nyúlós.
De mondhatod messziről jött ember ..... ezért inkább kérdezd meg meezesjeno-t akinek a szomszédságában előfordult már hasonló eset, ahol pont egy földim jött szóba mint a raj lehetséges forrása.
Tehát egy raj bevitele a saját állományba meglehetősen rizikós lehet, esetleg 60, de inkább 75 napos karantén után ajánlatos.(75 mert elején nincs lépe, fiasa)


Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 12:15 
kárpátia írta:
Haggyjuk már amerikát, qvára messze van.
maradjunk végre itthon.
Sajnos Európában a méhészeti kutatás nem túl magas szintű. "Se pénz, se posztó" - mondaná egy kivénhedt zsoldoskatona.
A valóság az, hogy USA és Kanada méhészeti méhészeti kutatásra, fejlesztésre fordított energiája talán több, mint amit a Föld többi országa erre hajlandó szánni. Pedig milyen hangzatos szavakat mondanak az európai politikusok a Föld védelmében.
De visszatérve a méhrajokra és méhegészségügyi helyzetünkre, az elrepült méhrajok 99 %-a méhészektől származik.
- Ha a tavaszi, nyár eleji rajokat nem fogja be senki, akkor néhány esős-szeles nap és többségük elpusztul.
- A tavaszi, nyár eleji rajok a kórokozók töredékét viszik magukkal, a többi a kaptárban marad, tehát érdemes őket befogni és megmenteni. Persze ezek egy része öreg anyával repült ki és ne lepődjön meg senki, ha anyaváltás szükséges náluk.
- A "szerencsés" helyre telepedett tavaszi, nyár eleji raj szinte mindig egészséges és ha van gyűjtési lehetősége, akkor áttelelhet. Viszont az atka a következő év végére többnyire elpusztítja őket.
- Általában nyár közepén és végén repülnek ki az úgynevezett éhrajok. Ezek valóban éhesek és életben maradásukra kicsi az esély ill. értelmetlen. Éhrajok többsége beteg méhcsalád utolsó töredéke. Rajtuk valóban sok kórokozó van, tehát befogásuk után valóban érdemes őket megsemmisíteni.

Amikor az első atkaveszedelem volt Magyarországon, akkor fogtak be tavaszi, nyár eleji méhrajokat és nyár végi éhrajokat és vizsgálták őket atkára és néhány kórokozóra.
A tavaszi, nyár eleji rajok szépek, egészségesek voltak.
Az éhrajokban atka volt rengeteg és nosema. Lényegében azért voltak menthetetlenek, mert a testük fehérje tartalma vészesen lecsökkent, tehát ha az atkáktól meg is lehetett szabadítani őket, akkor se lettek volna életképesek.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 08:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Haggyjuk már amerikát, qvára messze van.
maradjunk végre itthon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 08:18 
kárpátia írta:
Szia!!
És még egy dolog kirajzott méhekkel kapcsolatban!!
Mi a garancia ,hogy méhésztől léptek le nem 1 oduból??
Garancia semmire nincs, de a valószínűség a következő: méhészek kezében van a Magyarországon élő méhek 99 %-a.
Az odúból a varroa atka 2-3 év alatt kitakarítja a méheket.
Amerikai kutatók éppen ezeket az odúkat figyelik és próbálnak atka rezisztens vérvonalakhoz jutni. Eddigi eredményeik még nem igazán biztatóak.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 08:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Szia!!
És még egy dolog kirajzott méhekkel kapcsolatban!!
Mi a garancia ,hogy méhésztől léptek le nem 1 oduból??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 07:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Ez is egy vélemény!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 07:51 
kárpátia írta:
Sziasztok!!
Már írtam szerintem nem éri meg a fáradozást, de te tudod!
Amúgy meg cáfoljatok meg ha nincs igazam, de a rajokat el kell pusztítani, mert nem tudni betegek-e? A nagykönyvek ezt írják.
Az más kérdés , hogy nem ezt tesszük sokan.
Hol írják ezt a nagykönyvek?
A valóság az, hogy a rajzás nemcsak szaporodás, hanem megtisztulás is.
Persze nem jelent 100 %-os megszabadulást a betegségektől, de amikor egy komplett egészséges vagy látszólag egészséges családot lépkészlettel megvásárolsz, akkor sokkal, de sokkal több kórokozót vásárolsz meg, mint amennyi egy rajban maximum lehetséges.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 06:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Sziasztok!!
Már írtam szerintem nem éri meg a fáradozást, de te tudod!
Amúgy meg cáfoljatok meg ha nincs igazam, de a rajokat el kell pusztítani, mert nem tudni betegek-e? A nagykönyvek ezt írják.
Az más kérdés , hogy nem ezt tesszük sokan.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meg mindig az odus raj
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 06:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
spartak írta:
bucsizsolt írta:
Én ezt úgy csinálnám, főleg ha az udvaron, kertben van, hogy nem bántanám őket éljenek boldogan a diófában. Nagyobb érték mint amikor a kaptárban lesznek, sokan azon küzdenek hogy a méhes mellett valamilyen természetes méhlakáshoz hasonlóban tartsanak egy családot.Ez nem kioktatás, természetesen mindenki úgy tesz ahogy neki kedves.

A három hetente kötelező eü. vizsgálatot, Valamint az évest, így hogyan végeznéd?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 23:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.02. 16:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Hajdú-bihar
Én ínkább nem írnám le.hogy ma hol szúrt meg... :roll: :roll: Van olyan érzés mit a szem környékén! :)

belizar írta:
Ez igy nem ér hisszük ha látjuk, addig csak kacsa

:)



Ezt is szeretnéd látni? :ut

_________________
NB+1/2 NB Rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 20:59 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Így van ahogy tűzoltó kolléga írta. És mivel a méhekkel való foglalkozás felelősség is, egy ellenőrizhetetlen családdal minden méhészetet veszélyeztetsz a környékeden.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meg mindig az odus raj
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 20:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
spartak írta:
Én ezt úgy csinálnám, főleg ha az udvaron, kertben van, hogy nem bántanám őket éljenek boldogan a diófában. Nagyobb érték mint amikor a kaptárban lesznek, sokan azon küzdenek hogy a méhes mellett valamilyen természetes méhlakáshoz hasonlóban tartsanak egy családot.Ez nem kioktatás, természetesen mindenki úgy tesz ahogy neki kedves.



Ezt azért gondold végig :!:
Nem tudod védeni az atka ellen, ezért 2-3 év alatt elpusztul. Ha ez ősszel következik be a törzscsaládok lerabolják és azok is tele lesznek atkával a tél küszöbén.
Ha összeszednek egy nyúlóst nem fogod észrevenni és állandó fertőzésforrás marad.
És állandóan ellenőrizetlen rajokat fog eregetni.

Szóval szabad nosztalgiázni, de azt inkább kassal vagy köpűvel.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meg mindig az odus raj
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 19:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
spartak írta:
bucsizsolt írta:
Sziasztok. Én még mindig annál a méhcsalád kivevésénél tartok, ami egy diófába van.
Köszönöm az eddigi tanácsokat PLUSINEK és nemcsak. Eddig nézegettem a családod, de még nem volt időm nekifogni. Közben el is rajzott és képzeljétek, hová? Ugyanannak a diófának egy másik odújába, mert van elé belőle:)
De amúgy örvendek is, hogy nem fogtam neki, mert tévesen fogtam fel a dolgot. Ha nekiláttam volna akkor szétfüstöltem volna sz odút, holott csak egy lyuk van. Mind a két helyen a fán, a két családnál csak egy egy lyuk van.
Akkor a következőképpen fogok eljárni mind a két családnál (ha jó ötletnek tartjátok akkor csak bólintsatok rá):

1.Egy drótszálat dugok be a lyukba, hogy rájöjjek a fa belsejében az odú irányára (felfele, lefele, milyen magasan vagy milyen mélyen van az odú vége? stb)
2.Ha ez megvan akkor egy fúrógéppel kifúrok egy lyukat (mivel eddig csak egy van, amin be és kijárnak a méhek és azon említettétek, hogy nem lehet füstölni - igazatok is van). Nos ezen az általam fúrt lyukon, mely a fa belső üregének az alsó felében lesz, ezen jó befüstölök széna füsttel.
3.A fölső lyuk felett, egy ó arasznyi távolságra lesz egy kisebb kaptár benne lép meghintve szörppel. És egy két füstölés után (még dobolok is ha kell) reménykedek, hogy bemegy az anya és a csapat. Na ezt így szeretném megvalósítani a családdal, és a rajjal is. Ha nincs ellene kifogásotok, akkor szorítsatok. Ha vége lesz az ünnepnek, nekivágok.


Én ezt úgy csinálnám, főleg ha az udvaron, kertben van, hogy nem bántanám őket éljenek boldogan a diófában. Nagyobb érték mint amikor a kaptárban lesznek, sokan azon küzdenek hogy a méhes mellett valamilyen természetes méhlakáshoz hasonlóban tartsanak egy családot.Ez nem kioktatás, természetesen mindenki úgy tesz ahogy neki kedves.



Ha van egy régi család meg egy raj is de egy kijárót használnak füstölésnél nem fog nagy keveredés lenni?Meg utána hogy ki kihez tartozik meg egy családba 2 anya sem szerencsés
azt, hogy oldod meg?Bennem ez merült fel elsőként.
Lehet hogy ki kéne valahogy puhatolni a két család elhelyezkedését,az betömni a régi kijárót azt valami nagyobb fúróval 2 külön kijárót csinálni nekik.
Én is agyalok egy hasonló helyzeten, nekem is van egy faodús családom kilátásba de én lehet szeptember közepe vége felé venném, ki mert akkor már a fiasítás mértéke kicsinyke, addig meg egy két fedett mézes lépet kezdek el nekik gyűjteni hogy az új helyen jól érezzék magukat.
De ha a méhesbe lenne semmi pénzért nem nyúlnék hozzá én se mint ez előző kolléga írta.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 19:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
fricister írta:
ma délelőtt homlokon szúrt az egyik dühös csaj a háremből,vhogy beslisszolt a kalap alá,1-2 óra múlva ...huh..mint qvazimodó, ugy néztem ki :merg
ugy látszik ahol ilyen vékony a csont feletti réteg(csak bőr)mint a homlok csont ,ott elég kiterjedt lesz a duzzanat
meg már a boka alatti lábfej résznél jártam igy korábban ,azis hülyére dagadt



Tc Kolléga

Ez igy nem ér hisszük ha látjuk, addig csak kacsa

:)

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 17:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.06. 12:44
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Békés megye
Fanti írta:
Nagyon beöltözhettetek, ha nem ismertek meg benneteket. Hát milyen méhecske szúrja meg a saját gazdáját? :lol:

elég felháboritó,elküldöm őket vmi etikett órára.
szeles volt az idő,valószinű ezért is hoztamki őket a sodrukból,mikor piszkáltam őket

a másik ami érdekes volt ,ez a csipés ,ebéd előtt volt,
ebéd után meg az öregemmel kimentünk cseresznyét szedni ,ez a fa méhektől 10-15 méterre van.És csak engem kisoécézett magának 2 méh,de csak engem folyamatosan csesztetett,az öregemet még csak le sem sza...ák .
egyszer azt mondta a méheüs, mikor néztük őket,hogy ,ha 2 ember nézi őket és az egyiket megszúrják,az megjelölésnek is számit,és azt az embert akarja csak szúrni a többi is....ez jutott eszembe a mostani sztorinál is


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 17:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.20. 12:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Tolna megye
Nagyon beöltözhettetek, ha nem ismertek meg benneteket. Hát milyen méhecske szúrja meg a saját gazdáját? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 16:27 
fricister írta:
ma délelőtt homlokon szúrt az egyik dühös csaj a háremből,vhogy beslisszolt a kalap alá,1-2 óra múlva ...huh..mint qvazimodó, ugy néztem ki :merg
ugy látszik ahol ilyen vékony a csont feletti réteg(csak bőr)mint a homlok csont ,ott elég kiterjedt lesz a duzzanat
meg már a boka alatti lábfej résznél jártam igy korábban ,azis hülyére dagadt

No ez semmi. Ne tudd meg ,hogy milyen a szemoldok es szempila kozott :lol:


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meg mindig az odus raj
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 16:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.29. 18:22
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Fejér
bucsizsolt írta:
Sziasztok. Én még mindig annál a méhcsalád kivevésénél tartok, ami egy diófába van.
Köszönöm az eddigi tanácsokat PLUSINEK és nemcsak. Eddig nézegettem a családod, de még nem volt időm nekifogni. Közben el is rajzott és képzeljétek, hová? Ugyanannak a diófának egy másik odújába, mert van elé belőle:)
De amúgy örvendek is, hogy nem fogtam neki, mert tévesen fogtam fel a dolgot. Ha nekiláttam volna akkor szétfüstöltem volna sz odút, holott csak egy lyuk van. Mind a két helyen a fán, a két családnál csak egy egy lyuk van.
Akkor a következőképpen fogok eljárni mind a két családnál (ha jó ötletnek tartjátok akkor csak bólintsatok rá):

1.Egy drótszálat dugok be a lyukba, hogy rájöjjek a fa belsejében az odú irányára (felfele, lefele, milyen magasan vagy milyen mélyen van az odú vége? stb)
2.Ha ez megvan akkor egy fúrógéppel kifúrok egy lyukat (mivel eddig csak egy van, amin be és kijárnak a méhek és azon említettétek, hogy nem lehet füstölni - igazatok is van). Nos ezen az általam fúrt lyukon, mely a fa belső üregének az alsó felében lesz, ezen jó befüstölök széna füsttel.
3.A fölső lyuk felett, egy ó arasznyi távolságra lesz egy kisebb kaptár benne lép meghintve szörppel. És egy két füstölés után (még dobolok is ha kell) reménykedek, hogy bemegy az anya és a csapat. Na ezt így szeretném megvalósítani a családdal, és a rajjal is. Ha nincs ellene kifogásotok, akkor szorítsatok. Ha vége lesz az ünnepnek, nekivágok.


Én ezt úgy csinálnám, főleg ha az udvaron, kertben van, hogy nem bántanám őket éljenek boldogan a diófában. Nagyobb érték mint amikor a kaptárban lesznek, sokan azon küzdenek hogy a méhes mellett valamilyen természetes méhlakáshoz hasonlóban tartsanak egy családot.Ez nem kioktatás, természetesen mindenki úgy tesz ahogy neki kedves.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 15:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.06. 12:44
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Békés megye
ma délelőtt homlokon szúrt az egyik dühös csaj a háremből,vhogy beslisszolt a kalap alá,1-2 óra múlva ...huh..mint qvazimodó, ugy néztem ki :merg
ugy látszik ahol ilyen vékony a csont feletti réteg(csak bőr)mint a homlok csont ,ott elég kiterjedt lesz a duzzanat
meg már a boka alatti lábfej résznél jártam igy korábban ,azis hülyére dagadt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 09:07 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.01. 16:47
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Sopron
Nem régen mi is kaptunk egy raj jelentést,kiderült hogy már pár napja ott hesszöltek a lányok(hétvége miatt nem akartak zavarni minket).A sikeres technológia a kettő lukas módszer volt:
-kijárót meghagyni
-plusz füstölő lukat csinálni
kb. félórás füstölés(5-6szakaszban) és a család 90%-át befogtuk.
Anyát is elfogtuk,de pont tegnap ellenőriztem,Anyucinak valami baja eshetett.Pete nincs kukac van,meg bölcsőt is húzott.A bölcsőt meghagytam.

Összesítve néha működik a csak füstölés is.Anyucinak mi lett a baja,annak meg Isten a tudója.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 07:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.14. 13:29
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Baranya
Tegnap nagyon járták a szőlőt a méhek pedig nem messze virágzott egy szelídgesztenye fa is. :o


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 06:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Sziasztok! Nekem az a véleményem,meg kell próbálni füst plusz dobolás
kis kaptárba csalogatás.Ha nem működik akkor a nyílások elé keretes kaptárt tenni amibe bele dagadhatnak és ha nem is az idén, de kora tavasszal mehetnek is a többi méhek mellé.Ez viszont csak akkor járható ,ha a fa védett helyen van és nem férnek hozzá a jó emberek.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 21:43 
csoky írta:
pter írta:
Ha van fiasítás akkor a dobolás nem használ.

Azonban ha mégis? :shock:
Én próbáltam. Kasból se tudtam kidobolni az anyát és a méheket, ha volt benne fiasítás. Igaza van a régi öregeknek, akiknek a tapasztalatát le is írták itt-ott szakkönyvekben, újságokban.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 21:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
pter írta:
Ha van fiasítás akkor a dobolás nem használ.

Azonban ha mégis? :shock:

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 20:53 
Ha van fiasítás akkor a dobolás nem használ.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Meg mindig az odus raj
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 20:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.03.01. 22:26
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Erdély, Zilah
Sziasztok. Én még mindig annál a méhcsalád kivevésénél tartok, ami egy diófába van.
Köszönöm az eddigi tanácsokat PLUSINEK és nemcsak. Eddig nézegettem a családod, de még nem volt időm nekifogni. Közben el is rajzott és képzeljétek, hová? Ugyanannak a diófának egy másik odújába, mert van elé belőle:)
De amúgy örvendek is, hogy nem fogtam neki, mert tévesen fogtam fel a dolgot. Ha nekiláttam volna akkor szétfüstöltem volna sz odút, holott csak egy lyuk van. Mind a két helyen a fán, a két családnál csak egy egy lyuk van.
Akkor a következőképpen fogok eljárni mind a két családnál (ha jó ötletnek tartjátok akkor csak bólintsatok rá):

1.Egy drótszálat dugok be a lyukba, hogy rájöjjek a fa belsejében az odú irányára (felfele, lefele, milyen magasan vagy milyen mélyen van az odú vége? stb)
2.Ha ez megvan akkor egy fúrógéppel kifúrok egy lyukat (mivel eddig csak egy van, amin be és kijárnak a méhek és azon említettétek, hogy nem lehet füstölni - igazatok is van). Nos ezen az általam fúrt lyukon, mely a fa belső üregének az alsó felében lesz, ezen jó befüstölök széna füsttel.
3.A fölső lyuk felett, egy ó arasznyi távolságra lesz egy kisebb kaptár benne lép meghintve szörppel. És egy két füstölés után (még dobolok is ha kell) reménykedek, hogy bemegy az anya és a csapat. Na ezt így szeretném megvalósítani a családdal, és a rajjal is. Ha nincs ellene kifogásotok, akkor szorítsatok. Ha vége lesz az ünnepnek, nekivágok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 20:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
"Az Anya még a csizmaszárban is lehet" Ruff J.

Igaz nem ma történt, de pár napja: ellenőriztem a kicsiket, petéznek-e az új anyák?
Már későre járt, de kíváncsi voltam. Tető le, középső keret ki, van pete, ok.
Második, ok. Harmadikat kibontom nincs pete, végigtúrom a tíz keretet, semmi.
Na, hirtelen mit csináljak, kiveszek valahonnan egy vallató keretnek való nyitott fiast. Ezt meg is kell jelölni. Nyúlok a dobozhoz térképtűért, mi pislog rám a doboz tetejéről? Egy jelöletlen méhanya :)

(Megörültem, be is tettem rögtön zárkázva a kis családnak. De nem jól tettem, másnapra leölték...)

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.10. 20:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 08:09
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Fórum
Méhésztársak!

Próbáljatok meg itt visszatérni e topik eredeti témájához. Sem a viaszfőző, sem a jókívánságok nem ide tartoznak.

_________________
MODERÁTOR


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.10. 18:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 20:26
Hozzászólások: 86
Kedves Levente!

" Ez nem könnyű út- ezért nem is indulnak el rajta sokan, de a magam részéről (ami persze csak egy vélemény), aki hosszú távra tervez, annak alaposan meg kell fontolnia, mire épít, s milyen utat választ. Az én hitem szerint, s ez nem abból fakad, hogy lelkész vagyok, ami a másiknak rossz, annak következménye az én életemre nézve sem lehet jó- nem lesz belőle áldás. "

Kívánom, hogy a Teremtő jó egeszséggel és hosszú élettel áldjon meg, hogy hosszú ideig tudjál az embereknek mintát adni az emberi életre.

Tisztelettel és szeretettel: Deák Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.10. 12:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Kicsit elbeszélünk egymás mellett.
Bármibe is kezdtünk eddig, mert a méhészet mellett azért sok más szociális és gazdasági tevékenység is van még a palettán, mindenben arra törekedtünk, hogy a lehető legmagasabb minőséget hozzuk, s közben megteremtsük a fenntarthatóság feltételeit.
Ez messze nem "kirekesztésről" szól, ahogy írod, hanem emberek bevonásáról- méhészek, gazdálkodók, szülők és gyermekek. Egy dialógushoz kötött közösség bevonásáról, akik úgy próbálják autonóm módon szervezni az életüket, hogy mindenki jól járjon. Ezt pedig nem prédikálni, hanem csinálni kell (ez a nehezebb).
Azzal szemben, amit írásod sugall, mi éppen annak örülünk, ha minél többen bekapcsolódnak. Felfedezik azt, hogy nem szabad beérni eddigi konvenciókkal, mert sokkal több van az adottságainkban (ezért kapta pl. az általános iskolánk, amit többek között a méhészet tart fenn, a "Talentum" nevet). Ez nem könnyű út- ezért nem is indulnak el rajta sokan, de a magam részéről (ami persze csak egy vélemény), aki hosszú távra tervez, annak alaposan meg kell fontolnia, mire épít, s milyen utat választ. Az én hitem szerint, s ez nem abból fakad, hogy lelkész vagyok, ami a másiknak rossz, annak következménye az én életemre nézve sem lehet jó- nem lesz belőle áldás.
Abban igazad van, hogy ne feszegessük tovább, mert nincs értelme, alapvetően tér el a látásunk a méhészet jövőjéről. Soha nem vitattam a tapasztaltságodat és szakértelmedet, ezért az én részemről elfogadom az érveidet, belátom hogy Te miért nem értesz egyet az én víziómmal. Élni és megvalósítani azonban csak azt tudom, amiben hiszek- együttműködés és összefogás.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.10. 09:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.23. 21:06
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Kaposvár - méhek Abaligeten
gabo72 írta:
Sziasztok ,

Sonkolyt szeretném kifőzni , "hátáji módszerrel"....
Hogy csináljam , hogy jó legyen?
Köszönöm a válaszokat előre is.

üdv.: Gábor


Szia Gábor!
A sonkolyfőzéshez ajánlok egy viaszprést 17000 Ft-ért.
Kapacitása kb. 100db NB lép/12 óra.
Hatásfoka nagyon jó, kb.22 dkg/lép (a 2000 wattos fűtésnek köszönhetően).
Tel.: 20/926-0860 (Kaposváron)
Üdv.: Zoltán
Csatolmány:
DSC015931.JPG


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.09. 23:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
plebanos írta:
.....Országosan legjobb tudomásom szerint nálunk BAZ megyében a legnagyobb a méhsűrűség. .....

Ejnye Plebi!
Ekkorát tévedni ........

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.09. 21:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
plebanos írta:
Sose volt kitiltásról szó....


Én sem mondtam ilyet, csak azt, hogy igyekeztek megnehezíteni.
Ez a hozzászólás akkor is sokaknál kiverte a biztit, de ügyesen kihátráltál belőle és megmagyaráztad.
Nincs is ezzel semmi gond, csak Oriolnak idéztem be, hogy van ahol nem csak a vándorméhészek saját belátására van bízva, hogy eldöntsék, érdemes-é arrafelé vándorolni. "Segítő" kezek terelgetik őket, hogy maguktól belássák, nekik ott semmi keresnivalójuk nincs.
Mondjuk felénk is szoktak vándorok jönni napraforgóra, repcére, mégsem jut eszünkbe körbe táblázni az egész határt, hogy az ominózus tábla másik végére le ne tudjon pakolni.Pedig nekünk is van itt földünk, sőt feleségem jánoshidai, így arrafelé is, meg a boldogházi határban is, lehet ott is rendet kéne már tennem... mert van 20 hektárunk!
Pedig szerintem is "ideálisabb" lenne 220 hektárra csak 110 család!
Azt már nem is tudom értelmezni, hogy az önkormányzat beleszóljon ebbe, amihez semmi köze nincs. Tudatlan méhészeket természetesen ezzel is sakkban lehet tartani.
Lehetne még elemezni ezt a kis szösszenetet, mert minden szava kincs vándorméhészeknek,és ellentmond minden írott és íratlan szabálynak, ami a méhek vándoroltatására vonatkozik, de hagyjuk!
Bízom benne, a híveknek ha prédikálsz, nem a kirekesztést helyezed előtérbe!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.09. 20:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Sose volt kitiltásról szó, tavaly és ebben az évben is voltak vándorméhészek nálunk, de előre egyeztettünk, ennyi a fontos. Egyeztetés nélkül a vándorlásnak sincs értelme. Mit jelent ez a kieső hely Tükör? Országosan legjobb tudomásom szerint nálunk BAZ megyében a legnagyobb a méhsűrűség. Csak azzal van gond, ha valaki csak elvenni akar, hozzátenni meg nem- de az ilyeneket errefelé más téren sem szeretik.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.09. 18:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.13. 19:05
Hozzászólások: 118
Tartózkodási hely: Zalamegye
[quote="kupec gyuri"]Az egyik legjobb módszer szerintem az, hogy a kivágott lépeket jutazsákba rakod és úgy be az üstbe, ami nem kell az bennt marad a zsákban a viasz meg kiszivárog, mondjuk ha rásegítesz préseléssel, akkor még hatékonyabb !

Hol lehet ilyen jutazsákot amúgy beszerezni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.09. 16:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 22:25
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Fejér
Az egyik legjobb módszer szerintem az, hogy a kivágott lépeket jutazsákba rakod és úgy be az üstbe, ami nem kell az bennt marad a zsákban a viasz meg kiszivárog, mondjuk ha rásegítesz préseléssel, akkor még hatékonyabb !

gabo72 írta:
Sziasztok ,

Sonkolyt szeretném kifőzni , "hátáji módszerrel"....
Hogy csináljam , hogy jó legyen?
Köszönöm a válaszokat előre is.

üdv.: Gábor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.09. 05:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.19. 22:12
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Somogy Megye
Sziasztok ,

Sonkolyt szeretném kifőzni , "hátáji módszerrel"....
Hogy csináljam , hogy jó legyen?
Köszönöm a válaszokat előre is.

üdv.: Gábor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 21:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 10:30
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Tolna megye
plebanos írta:
Hosszútávon ez persze nem fog működni, hisz csak egy könnyed betegség kell, hogy megritkítsa ezt a családsűrűséget. Ez számomra érthetetlen, hogy "területtel" nem rendelkező emberek honnan veszik a bátorságot, hogy egyszerűen odatelepülnek valahová? Sokkal szigorúbban kellene ragaszkodni a terület tulajdonosainak hozzájárulásához, akik biztosan előnyben részesítenék azokat a méhészeket, akik egyrészt megbízhatóak ( csak az ő területén mozognak mindenféle értelemben), másrészt nem veszik természetesnek azt a repce vagy napraforgó táblát- tisztában vannak vele, hogy kölcsönösen egymásra utaltak. Mi elég sok energiát fordítunk arra, hogy a következő "szezonra" előre meghatározzuk, hol lesznek a családok, hogyan illeszthető bele a méhek virág igénye a vetésforgó meghatározásába. Az önkormányzatok és gazdák pedig partnerek abban, hogy "idegen" méhész ne pakolhassa le a facélia vagy olajretek tábla másik sarkába a családjait- nem kap engedélyt. Sok munkám van abban, hogy az őszi vitaminokon kívül nem kell etetni év közben és nagyon feltud dühíteni az, ha valaki csak úgy "beleül a készbe..."


Könnyed betegség = Ha a méhész betart minden előírást kicsi esély van rá, hogy beteg méhekkel vándoroljon.
A többiben megértelek, de nem mindenki olyan szerencsés, hogy egész évben van hordás, és nem mindenikek van lehetősége még kemény munka és sok tárgyalás árán sem biztosítani az egész éves méhlegelőt. Nekünk történetesen van erdőnk. Tiltsuk ki a vándorméhészt? Ha ki is tiltjuk (amit nem teszünk), röpkörzeten belül lepakol. És ezt nem csupa jóindulatból. egyszerűen ennyivel tartozunk egymásnak. Mert ha úgy adódik, hogy második akác északon, vagy szolidágó a Balaton mellett, vagy bármi más, akkor nekünk sem esne jól ha elhajtanának. És van olyan, hogy azért vándorlunk mert muszáj.

Ha mindenhol bevezetnék azt, hogy ami az enyém/érdekeltségem oda seni más semmilyen formában Hamar gondban lenne minden polgár ebben az országban.

_________________
"Az atka vak, süket, és néha lerágott lábú, sánta jószág, mégis jobban eligazodik a méhészetben, mint maga a méhész" - Dr. Hegedűs Dénes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 21:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Oriol írta:

A még megmaradt naivitásomat próbálom leépíteni(24 évesen azt gondolom még nem baj hogy van)


Ne fáradj! Leépíti azt majd az élet. ;)

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 20:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ja meg persze, ugyan régen íródott, de ezt se felejtsük el!!!!

plebanos írta:
Hosszútávon ez persze nem fog működni, hisz csak egy könnyed betegség kell, hogy megritkítsa ezt a családsűrűséget. Ez számomra érthetetlen, hogy "területtel" nem rendelkező emberek honnan veszik a bátorságot, hogy egyszerűen odatelepülnek valahová? Sokkal szigorúbban kellene ragaszkodni a terület tulajdonosainak hozzájárulásához, akik biztosan előnyben részesítenék azokat a méhészeket, akik egyrészt megbízhatóak ( csak az ő területén mozognak mindenféle értelemben), másrészt nem veszik természetesnek azt a repce vagy napraforgó táblát- tisztában vannak vele, hogy kölcsönösen egymásra utaltak. Mi elég sok energiát fordítunk arra, hogy a következő "szezonra" előre meghatározzuk, hol lesznek a családok, hogyan illeszthető bele a méhek virág igénye a vetésforgó meghatározásába. Az önkormányzatok és gazdák pedig partnerek abban, hogy "idegen" méhész ne pakolhassa le a facélia vagy olajretek tábla másik sarkába a családjait- nem kap engedélyt. Sok munkám van abban, hogy az őszi vitaminokon kívül nem kell etetni év közben és nagyon feltud dühíteni az, ha valaki csak úgy "beleül a készbe..."


Szóval igyekeznek arrafelé kellőképpen megnehezíteni a vándorméhészek dolgát, igaz-e plebános????

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 20:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Oriol írta:
Hát ha van csöppnyi érzéke a vándorlónak a Méhekhez,akkor belátja hogy a területnek megvan az eltartóképessége és az már foglalt..


Na ilyen nem szokott lenni!
Nem lennének olyan kieső helyen plébánosék, cseszhetnék az egészet.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 13:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.01. 16:47
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Sopron
zsolti írta:
Ne haragudj Oriol, de elég naiv elképzeléseid vannak a méhész nagybetűsről.
Persze kívánom mindenkinek aki maga teremt méhlegelőt magának, hogy arassa le a munkája gyümölcsét, csak ne verje nagy dobra.
Elég ha a 16000 méhészből három úgy dönt, hogy olvasva a leírtakat odapakol. A domb másik oldalára, be sem jelentkezik. A helyiek meg csak azt veszik észre, hogy a mérleg nem azt mutatja amit eddig. Hidd el, erre mindig akad jelentkező.

Sértődés a gyengék fegyvere :) .
Ahogy plebanos is írta jó a kapcsolata a vándorméhészekkel,mert ők is tudják mi éri meg és mi nem.Amennyiben tehát plebanos igazat mond,annyiban nem érzem magam naívnak(Én feltételezem hogy nem hazudik).
A még megmaradt naivitásomat próbálom leépíteni(24 évesen azt gondolom még nem baj hogy van),de ebben az esetben nem voltam naív,mert csak egy elmélet megvalósulásának bizonyítékára próbáltam felhívni a figyelmet(a mezőgazdákkal együtt igenis kiépíthető állóméhészet).Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 11:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
plebanos írta:
errefelé csak az vándorol, akinek védhető helye van, mert ha csak leteszi a kaptárakat, azt reggelre nem feltétlenül találja meg


Hát, igen. Ebben a rosszban is van ezek szerint valami jó...

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 11:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Érdekelne ez a növény, mert hegyoldali területünk van még, amibe értelmes dolgot még nem tudtunk kitalálni. Mikorra tehető a virágzása?

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 11:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Eddig nagyon jó a tapasztalat a vándorméhészekkel, remélem így marad. A legtöbben megértik, hogy minek van és mindek nincs értelme. Másrészt errefelé csak az vándorol, akinek védhető helye van, mert ha csak leteszi a kaptárakat, azt reggelre nem feltétlenül találja meg. A mi méhesünket is a polgárőrség védi egész évben. Ez ma Észak-Magyarország sajnos, sokaknak vannak erről tragikus tapasztalatai.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 10:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Ne haragudj Oriol, de elég naiv elképzeléseid vannak a méhész nagybetűsről.
Persze kívánom mindenkinek aki maga teremt méhlegelőt magának, hogy arassa le a munkája gyümölcsét, csak ne verje nagy dobra.
Elég ha a 16000 méhészből három úgy dönt, hogy olvasva a leírtakat odapakol. A domb másik oldalára, be sem jelentkezik. A helyiek meg csak azt veszik észre, hogy a mérleg nem azt mutatja amit eddig. Hidd el, erre mindig akad jelentkező.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17436 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Kobaka valamint 47 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.