Pontos idő: 2024.04.16. 14:51

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17433 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2024.02.27. 12:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Ma itt (a február ellenére) dömping virágpor hordás van.
Barkáról, árvacsalánról, tyúkhurról. Nagyon jó látni.
Magam is téli turkálós módon méhészkedtem eddig, de az idén megfogadtam, hogy március 1 ig nem bontok fel egy családot sem. Eddig kibírtam, bár látom hogy nincs veszteségem eddig, sőt sorakoznak a kijárókban. A feletetéssel kapcsolatban pedig tudom, hogy bőven van benn kaja. Nekem jól indul a tavasz.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2024.02.03. 13:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2230
Tartózkodási hely: Csurgó
Szép napsütés ,meleg 12 fokkal . Minden 2.ik méhecske virágport hoz .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.12.29. 14:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Ma én is jónak ítéltem az időt itt nálam szublimálni. Minden kijáróból jártak a méhek, és délben kapták meg a 2g ot családonként, 12-13 fok volt, és van 2-3 órájuk vízért kimenni, mert még jó idő van. A december elején nem találtam ilyen alkalmas napot, pedig télapó körül szokott lenni egy egy nap zárókezelésre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.12.29. 14:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Ha a nap megsüti a kaptárt, és felmelgszik benn az idő, akkor kiűzik a méhek, vagy leszúrják, és akkor feltenni az egérrácsot, azon a cickány sem megy be.
A másik pedig, hogy beszublimálni, azt sem szeretik, de gondolom nálad Borsodban most nem 13 fok van mint nálunk, és verőfényes napsütés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.12.29. 13:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.20. 09:53
Hozzászólások: 6
Sziasztok.

Évek óta jól működő szűkítők ellenére gyanús nikecell darabok jelentek meg néhány kaptár előtt
Tegnap belenéztem egy pillanatra mindegyik családba, 8-10 családnál ürülék és rágásnyomok a szigetelésben. Egyiknél el is kaptam egy cickányt.
Van-e valakinek bevállt módszere ilyenkor,hideg időben kiűzni őket.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv. Norbi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.12.28. 22:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Esetleg vannak itt még nálad is kezdőbbek, aztán véletlenül még azt hiszik, hogy eza normális. Arra próbáltuk csak felhívni a figyelmet nem, nem ez a normális, hogy ilyenkor kelljen élelmet meg fiasítást ellenőrizni.
Fölösleges zaklatása a méheknek.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.12.28. 21:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2022.02.14. 10:25
Hozzászólások: 19
Veszti1982 írta:
Ebből a "ha tetszik ha nem" - ből arra következtetek, hogy rosszul esett amit válaszoltunk
Nem azért írtam hogy vérig legyél sértve, hanem mert nagyobb kárt teszel ha piszkálod őket mint ha nem tudod mennyi az annyi. Annyi méznek kell benn lenni a legkevesebb esetben is, hogy kitartsona fiasítás beindulásáig. Aztán lehet főzött lepényezni, később pedig a gyúrt is. Nyilván a méhek a tieid, valamint a döntés is.

A tiéd nem esett roszul, hisz még nemtudtad az okot amit leirtam az előző hozzászólásban hogy miért nézem meg őket tizen fokba, nem minuszba.
Én így alszok nyugodtan hogy tudom hogy minden oké.
Csak gondoltam irok ide hogy "Mi újság a méhesben", hordják a vizet, repülnek a jó időben,zárókezelés stb.
Kár volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.12.27. 09:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Ebből a "ha tetszik ha nem" - ből arra következtetek, hogy rosszul esett amit válaszoltunk
Nem azért írtam hogy vérig legyél sértve, hanem mert nagyobb kárt teszel ha piszkálod őket mint ha nem tudod mennyi az annyi. Annyi méznek kell benn lenni a legkevesebb esetben is, hogy kitartsona fiasítás beindulásáig. Aztán lehet főzött lepényezni, később pedig a gyúrt is. Nyilván a méhek a tieid, valamint a döntés is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.12.26. 18:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2022.02.14. 10:25
Hozzászólások: 19
Tükör írta:
Tamás méhészet írta:
Mai nap zárókezelés, a vizet nagyon hordták. Családjaim eddig rendben telelnek, holnap élelem ellenőrzés.
Szúró próbaszerűen fiast is keresek.

Még a záró kezelés hagyján, de élelem ellnőrzés, meg fias keresés, december 26.-án!?
Ha e utóbbi kettőből nálad bármelyiknek van most relevanciája, akkor jól elbaxtad a betelelést cimbora.
Ha tényleg felmegy 14-15 fokra és felszárad az út, inkább előhozom a motort egy kis akksi pezsdítésre. A méhek meg hagy csinálják ami nekik jól esik. Akinek teli van a kicsi pocija majd kakkant egyet, aztán megint összebújnak, pihengetni még egy picit.

Igen, volt pár családom megjelölve akiknél több keret táblás fias volt akkor mikor már a feletetés ideje rég eltelt.
Azoknál nézek élelmet, ha tetszik ha nem.
Nem februárba sopánkodok hogy ugyan mitől pusztulhattak el.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.12.26. 17:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Ennyi.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.12.26. 10:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tamás méhészet írta:
Mai nap zárókezelés, a vizet nagyon hordták. Családjaim eddig rendben telelnek, holnap élelem ellenőrzés.
Szúró próbaszerűen fiast is keresek.

Még a záró kezelés hagyján, de élelem ellnőrzés, meg fias keresés, december 26.-án!?
Ha e utóbbi kettőből nálad bármelyiknek van most relevanciája, akkor jól elbaxtad a betelelést cimbora.
Ha tényleg felmegy 14-15 fokra és felszárad az út, inkább előhozom a motort egy kis akksi pezsdítésre. A méhek meg hagy csinálják ami nekik jól esik. Akinek teli van a kicsi pocija majd kakkant egyet, aztán megint összebújnak, pihengetni még egy picit.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.12.26. 03:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Élelem ellnörzés? Minek?
Még nyugalmi időszak van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.12.25. 21:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2022.02.14. 10:25
Hozzászólások: 19
Mai nap zárókezelés, a vizet nagyon hordták. Családjaim eddig rendben telelnek, holnap élelem ellenőrzés.
Szúró próbaszerűen fiast is keresek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.11.22. 19:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.02.05. 07:15
Hozzászólások: 72
zsirosmeheszet írta:
Kimondottan , méhek szempontjából jó idő . Hideg eső . Családok fürtben , valószínű fias nincs .A tálcákon finom morzsa .

Így van! Naposabb időben is csak minimális repülés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.11.21. 15:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2230
Tartózkodási hely: Csurgó
Kimondottan , méhek szempontjából jó idő . Hideg eső . Családok fürtben , valószínű fias nincs .A tálcákon finom morzsa .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.06.12. 20:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
cerana írta:
..... annyit, hogy nálam a stripes családok feleakkorák lettek akác elejére, mint az anélküliek .....

Nálam tavaly akác után volt egy amitrázos-furettós kísérlet, nem jött be. Utána a herba 5 hétig volt benn.
Majd némi szünet után oxálsav szublimálás, 3-7 kezelés, igény szerint.
Telelési veszteség 2. Egy hereptéző, egy gyalázatosan gyenge (okát nem értem) 70-ből.

Idei tervem atkairtásra nincs.
Egy fluvalinátos állapotfelmérés után, ??????? .
Mint szakembernek mi a véleményed, mi az ami hatásos?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.06.12. 18:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
nálam semmi baj nem volt igaz hogy én is fújtam tavaly vagy 25-öt. Most is olyan szarok a méhek , hogy nem birok velük . Amúgy meg szerintem 2 hét és kiderül mennyien maradtunk , mert ahol nem volt mit etetni ott GAME OVER , utánna majd kiderül az ősszel mennyit fognak lerabolni stb... és akkor még ott van ugye a tél meg ugye az atka....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.06.12. 15:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Akkor már értem, hogy miért írta oszkár az ősszel, hogy a Dunántúl elesett. Ennek apropóján annyit, hogy nálam a stripes családok feleakkorák lettek akác elejére, mint az anélküliek (3 feles fiók). A csodával ért fel, hogy életben maradtak (meg a lepényezésemnek, és a belső itatásnak). Nagyjából 2-3 teniszlabda méretűek voltak februárban a jó időben. Ilyen gyenge családokat az elmúlt 30 évben nem láttam. Amikor ősszel azt írtad, hogy októberben annyi a fias, hogy annyi is elég lenne a kiteleléshez, akkor nem gondoltam volna, hogy ebben is igazad lesz. Mert a Herbastrip szerintem levitte az összes élő méhet, és az maradt meg, amelyik még a fiasban volt akkor, amikor a legnagyobb volt a szer koncentrációja a családban. Tény, hogy nem októberben kell ezzel kezelni, de túl soknak tartottam a 3 sorozat Furetto után a maradék atkát, ezért kezeltem. Az is igaz, hogy kaptak még mellé 3-4 Furettót ,mert 20 fok feletti volt a hőmérséklet, és a stripek leírása alapján én nem bíztam abban, hogy hatásos lesz atka ellen. Aztán mégiscsak nagyon jó volt a hatásfok, de a méhek ellen még jobb. Hát legközelebb csak akkor merem majd használni, amikor az anya a fiasítással még pótolni tudja az elhullókat, és a családok mérete is nagyobb, nem októberi méretű, meg nem fejelem meg Furettóval. Nekem a jó megoldás az volt, amelyikek akác után kaptak egy amitrázos kezelést fiasmentes állapotban, és január elsején egy zárót. Igaz ezek is kaptak közben 20 feletti Furettót, de az nem lett volna elég, a záró eredménye alapján: kb. 30 potyogott. Aztán, hogy ezek saját atkák voltak, vagy importáltak, azt nem tudom. Egy biztos: most nem jöttek naponta augusztusban öklömnyi rajocskák (egyet sem találtam), mint öt éve, amikor eltűnt 1,5 km -es körzetben 550 méhcsalád, ami lehet, hogy 700 volt valójában.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.06.12. 12:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 701
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Az oké Zoli, de akinek a 400-ból egy sem maradt, (tőlem 3 km, pedig augusztusban szóltam) vagy az 535-ből 40 kb. ( na az sem volt távol), és a 376-ból 20? Százhuszonvalamennyiből egy sem, tőlem 1500 méterrel, és ha két héttel később történt volna nála az őszi vizsgálat, már csak üres kaptárak lettek volna.
Visszajáró vevőnek 130valamennyiből 38. Ő például visszamondta az állatjólétit.
A hivatalos statisztika bohózat. Viszont azt kellett kihozni. De ezt ne firtassuk... 8-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.06.12. 10:24 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
meezesjeno írta:
Na és ha esetleg az állatjóléti támogatás alapjául szolgáló méhcsaládszámot kezdik el ellenőrizni?

A pályázati kiírás szerint elég, ha a megpályázott létszám felével rendelkezik a méhész.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.06.11. 20:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
Ne rontsd a boltot nem kell mindent eldumálni.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.06.11. 19:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 701
Tartózkodási hely: Balatonlelle
zsolti írta:
meezesjeno írta:
Nagyon nagy a csend, az oltások működnek?

Ez az oltás poén már büdös, Jenő.


Nekem nem büdös. Én szeretem a viccet, de ez nem poén.

Tudom tilos a politika itt, hát kihagyom. De akkor mi a probléma?
Ki tolta agyon a méhészeti ágazatot támogatásokkal, amiért a világon nincs ilyen méhsűrűség mint nálunk? Ekkora pusztulás, téli veszteség után is túlterhelt a méhlegelő. Nem a politika?
Ki érte el a politikusoknál, hogy lehessen hivatalosan "mézkeverékeket" forgalmazni? Nem a méhészek tüntettek ezért, mármint, hogy legyen ráírva. Most rá van írva. Jön vámmentesen Ukrajnából a kínai cucc szabadon, amit hétfőn betiltottak, szerdán meg ismét engedélyeztek. Szólt valaki ez ellen? :roll:

Aki szabadulna a méhektől, annak nem is való, mert nem szereti őket, csak a pénzt. Ha nem tudja fenntartani méhészetét, akkor más a helyzet, mert tőle (részben) nem függő okai vannak annak, vagy fogalma sincs arról, ami háttérben zajlik, ezért ez ellen nem is képes semmit tenni, jobb ha feladja.
Nekem rengeteg infóm van a jövőről, és tudom mit kell csinálni. Haveri körömben megértették, nem rontom a boltjukat.
De hátha felébresztek néhány szendergőt.
Az már el szállt, amikor még be lehetett tankolni olcsó méhtakarmánnyal, és még 2000 volt az akác. Mert ugye láttuk a politikát. Már mint mi.
Aztán lehetett viszonylag olcsón kaptárakat, anyarácsot, keretfedő lemezt, festéket, hordót, üveget, stb vásárolni. Akkor. Remélem nem sértem meg Mézga Aladárt, ha csak annyit árulok el, hogy tudomásom szerint Ő is a mai árhoz képest harmadáért vásárolt első osztályú fenyő fűrészárút, ( és tartozékokat) több száz család otthonának céljából. Ha ma eladná, abból is évekig megélne. Talán az én előrelátásomnak köszönheti, de majd megírja, ha akarja. Csak röviden annyit, (amiről már írtam), lassan megtelik családdal a 200 új 4 cm falvastagságú kaptáram, fix fenékkel.
Na aztán mire ez az optimizmus?
Tudjátok mennyi kisüzemek fejlesztése vállalásban van benne a méhészet méhcsaládszámának ötödik évben való megduplázása? Na meg azt, hogy a soknak alig maradt tavaszra valamilye, és abból sem tud készíteni szaporulatot, mideközbe egy fillér bevétele sem lesz a méhészetből? Visszaadja? Lehet.
Na és ha esetleg az állatjóléti támogatás alapjául szolgáló méhcsaládszámot kezdik el ellenőrizni? :o :!:
Aztán hallott-e már valaki arról, ha megjönnek az unios pénzek, akkor ismét lesz fiatal gazda? Le sem merem írni mennyi lével, mert megdorgál, akinek már kész a pályázata, és nyert is, holott még ki sem írták. Na ugye a politika a nála a spájzban van.
Emberek! Soha nem éltünk ilyen mocsok világban, és valóban aki kimarad, lemarad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.06.11. 18:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
meezesjeno írta:
Nálam repce nem volt, de akiknél volt, azok némelyikétől azt hallom, hogy "rekác"-ot pergettek, illetve megy a "rekác" napraforgóba, mert még nem indították el a pergetőt az idén. Majd írd meg!
Nagyon nagy a csend, az oltások működnek?

Én is úgy hallom elég jó fajtaméz idén a rekác elég jól elvannak rajta a méhek! idén a jel mondtad : Csak meg ne kelljen etetni a méheket!!!
Azt nem tudom , hogy működnek e az oltások de tudok olyan méhésztársról akik a repce+2 akácról 6 hordó mézet pörgettek 100 családdal, de se cukor nincs se pénz. Szerintem elég sok idén az ilyen eset azért van itt inkább a csönd . Szerintem aki most nem etet vagy nem olyan helyen van ahol van hordás ( tudok olyat is ahol napi majdnem egy kilók vannak a bükkönyről ) az nem valami sok családot fog betelelni és még kevesebbet fog kitelelni.... Egyik jó barátom szokta mondani aki lemarad az kimarad !


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.06.11. 09:42 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Ha venni akarna valaki én is eladnám az egészet,de nem kell senkinek. Így csökkentem az állományt nem mindegy ,hogy 120 vagy 50 családot kell beetetni télire....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.06.11. 09:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
meezesjeno írta:
Nagyon nagy a csend, az oltások működnek?

Ez az oltás poén már büdös, Jenő. Csend meg azért van, mert agyalnak az emberek, hogy hogyan tovább, mert ha így folytatódnak a dolgok, akkor a méhészetben nincs jövő. A néhány piacozó kivételével senkinek, tehát a magyar méhészek 90%-ának. Én sem hittem volna, hogy 30 év méhészkedés után - nem az 50+-osságom miatt - már nincs kedvem kimenni a méhesbe. Ha tudnám, mit csináljak helyette, ma eladnám az egészet.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.06.11. 08:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 701
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Olyan években amikor így elfagy az akác, akkor a hárs is csak néhány nap ad valamit nálunk. Hársra vándorló több barátom is azt mondja, hogy ugyanabba a verembe többé nem esik bele, tehát irány a napraforgó.
Én nem reménykednék a hársban. Mi, akik pergettünk egy keveset, (8-13kg között, -aki pergetett-, Karád felé még rosszabb) már etetünk. Akik nem vettek el semmit, ők is néhányan serkentenek. Négy nap alatt 2,1 kg a mínusz a kipergetett és még nem etetett mérlegesen. Összesen három és fél pergetés óta. Akácon az utolsó nap plusz után volt 5 nap egyenleg. Várjuk a csodát...
A méhek nagyon jók. Miben koptak volna el? Nálam repce nem volt, de akiknél volt, azok némelyikétől azt hallom, hogy "rekác"-ot pergettek, illetve megy a "rekác" napraforgóba, mert még nem indították el a pergetőt az idén. Ha szerencséd lesz Zerdahel, talán összejön a akáchárs. Majd írd meg!
Nagyon nagy a csend, az oltások működnek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.06.10. 16:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 368
Kipergettem volna , de kevés. Ha lessz hárs, akkor árban lessz egy jo akác - hárs


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.24. 20:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 561
Tartózkodási hely: Pest megye
Ez a szép és izgalmas a méhészkedésben. Mindig van valami érdekes, új, vagy még nem látott dolog, amit a természet produkál.
Amikor egy kirándulás során a délelőtti napos órákban láthatttam egy tisztáson, hogy zúgva csomósodnak a herék a levegőben és vidáman üldözik a lepkéket és várják az anyákat.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.24. 19:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 368
2 hete befogott kis rajhor, ami már fiasított tegnap berepult egy nagyon szép raj. Ma nyugalom. Ilyent az 50 év alatt nem taPASZTALTam


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.04. 19:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Nálunk a terpesz szárny és a remegés a jellemző de nem sok van 1-2 méh családonként kb


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.04. 07:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Tavaly nálam repce közepéig semmi mászkálás nem volt. Aztán pedig minden idők legnagyobb mászkálása következett be. Idén egy hónapja virágzik a repce, és egy db mászkálót nem láttam még. Nem zárom ki a permetezést, de szerintem ebben az egy hónapban kapott a repce rovarölőt. Egy dolog azonban biztos. Ha kezünkbe vesszük a mászkáló méhet, és annak elülső és hátulsó szárnya külön áll egymástól, sőt van úgy, hogy a hátsó felfelé áll, akkor az a K szárnyforma. Ezt régen a légcsőatkánál figyelték meg. Van olyan vizsgálat, ami a BQCV-vírussal szignifikáns összefüggésbe hozta a a K szárnyformát. A BQCV pedig a Nosemához kapcsolódik. Szóval a légcsőatka is szerintem a BQCV bejutását segítette elő. A mászkálás Spriroplasma elméletében én azért nem hiszek, mert ezt a májusi vész okozójának tartják. Külföldi vizsgálatok szerint viszont a Spiroplasma egész évben ugyanolyan gyakorisággal fordul elő, mint májusban, akkor miért nem mászkálnak ősszel is?
Ebből az egészből annyit érdemes megjegyezni, hogy vegyük fel a mászkáló méhet, és próbáljuk megfigyelni a szárnyformát. Ez élő állapotban a sok szárnyverdesés miatt sokszor nehéz, ezért talán jobb lenne lefagyasztani őket. Ha nem kapcsolódik egymáshoz az elülső és hátulsó szárny, akkor szerintem kizárt a permetezés kártétele. Az bizony BQCV.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.03. 22:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 561
Tartózkodási hely: Pest megye
Minden évben elkezdődik tavasszal a méh mászkálás a kaptárak előtt, főleg amikor elkezdődik a felmelegedés.
Nálam is, vissza lehet nézni itt az előző évi hozzászólásokat ebben a témában.
Ahogyan megjelent, úgy tűnik el később.
Sokan a repcén történő permetezésre, mások az atka szívásra, mások a nozémára gyanakodnak.
Fűben mászkálós méheket mindig találni a méhes környékén, de a tömeges mászkálás ilyenkor szokott lenni május elején, akác előtt.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.03. 21:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:31
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: délkelet pest megye
Gabor1985 írta:
Semmi köze valószínűleg :)
Itt nemrég nappal permetezték mospilannal, mert a fénybogár a melegben jön elő és így hatásos csak azt mondják, mondjuk a méhek is a melegben jönnek elő… mászkálás főleg a délelőtti órákban van keményen, délután csak elvétve látni, de mindennapos jelenség sajnos most repce alatt.

Nálam két napja délelőtt feltűnően sok bogár üldöglél a fűben, még nem láttam ilyent.
Dekázgatás van, délután enyhe kutatás, valószínűleg túl van terhelve a repce.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.03. 20:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.12.13. 14:46
Hozzászólások: 7
Semmi köze valószínűleg :)
Itt nemrég nappal permetezték mospilannal, mert a fénybogár a melegben jön elő és így hatásos csak azt mondják, mondjuk a méhek is a melegben jönnek elő… mászkálás főleg a délelőtti órákban van keményen, délután csak elvétve látni, de mindennapos jelenség sajnos most repce alatt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.03. 19:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Biztos nincs. Eddig minden évben volt összefüggés, repcevirág = mászkálás. De talán most nincs.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.03. 18:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Nálunk 2 napja szórták drónnal nappal a repcét (mert lehet, akkor miért ne?), egész addig nem láttam mászkálót. Tegnap elkezdődött. De biztos nincs összefüggés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.03. 14:07 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Sajnos megjelentek a mászkáló méhek van köztük jó pár here is .Nosema lehet vagy valami vírus ? Sodrott szárnyút nem találtam egyik kaptárban sem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.02. 13:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 561
Tartózkodási hely: Pest megye
Akkor rólam is, mert én megcsináltam.
Néhány kivétellel mindegyiktől jött ki fias keret, pedig 12-t hagytam (1/2NB)

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.02. 06:11 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tudok olyanokról, akik már lezárták mostanra 1-2-3 napja.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.05.02. 05:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 436
Erdész1 írta:
Sziasztok. Kérdezném, hogy zárjàtok már az anyákat?

Nekem hétvégén van tervben.

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.04.30. 09:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Tükör írta:
zsolti írta:
Sajnos olyan családok is bölcsőznek, amiknek állapotuk alapján még nem kéne.

Nagyon érdekes, de tényleg így van, és rengeteg helyről hallom ugyanezt.


Nálam is ez van, petés bölcső nagyon sok családnál, tegnap már szedtem el fiast, pedig nem szeretnék szaporítani, de nem tudok mit kezdeni.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.04.30. 07:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 701
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Egy hónapja írtam, és petés bölcsős képekkel illusztráltam - lentebb, április elsején. Nálam akkor kezdődött.
Nem április elsejei tréfa volt. :lol:
Mondjuk nálam azoknál már 8-9 keret fiassal illett is akkor. Valahol olvastam abban az időben, hogy egy Nagy-tudású (lehet rosszul írom a nevét, csak az elejére emlékszem :?: ) méhész dupla tetsziket szeretett volna adni egy méhésznek, aki akkor éppen 20-25 dm2 fiassal büszkélkedett. Ez sem vicc!!! Ott le van írva. 111, hogy hol. Na ott nincsenek rajzásra készülődő családok, és nem is lesznek még egy darabig. "Szerencsémre" a késői, júniusi szaporítások, tartalékok elnyelték a pluszt részben, illetve már vannak kényszer szaporítások, talán már idei petéző rajanyák is. Nem azt mondom, hogy örülök neki, de mit tehetnék?
Jövőre lepényezni, vitaminozni és szűkíteni fogok. (Köszi Veszti1982! ;) ) Tenyésztett -államilag elismert- anyákat vásárolok, legfőképpen mert támogatják. Előadásokra járok, megcsinálom azt a sok hülyeséget amit ott IS hallok, és akkor talán nálam is gyengécskék lesznek a méhek, vagy trottyok, és végre nem kell banánra annyit költenem, ami ugye javítja a fára mászási képességeimet.
Na meg az a 200 új kaptár is üresen marad akkor, amit a télen csináltam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.04.30. 00:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
zsolti írta:
Sajnos olyan családok is bölcsőznek, amiknek állapotuk alapján még nem kéne.

Nagyon érdekes, de tényleg így van, és rengeteg helyről hallom ugyanezt.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.04.29. 17:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2017.03.05. 09:30
Hozzászólások: 38
Sziasztok. Kérdezném, hogy zárjàtok már az anyákat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.04.29. 16:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 368
Elég jo hordás van, de a rajzázok mar itt vannak


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.04.29. 06:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Sajnos olyan családok is bölcsőznek, amiknek állapotuk alapján még nem kéne.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.04.28. 20:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 561
Tartózkodási hely: Pest megye
Tavalyhoz képest már most most valószínű, hogy rajzósabb év lesz 2023, mint 2022.
Tavaly minden családot gyönyörűen egyben tudtam tartani miközben a nehézséget a hatalmas mennyiség kipergetése jelentette, idén meg gyűlik - gyűlik a méz, de egyre több család kezdi húzni a bölcsőket.
Úgy tűnik, többet kell majd túrni a kaptárakat és kevesebbet pergetni.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.04.27. 21:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.02. 23:02
Hozzászólások: 297
Hát persze , nem figyeltem, hogy ne kiszáradt fát figyeljek. 40 éve figyelgetem az akácot bocsánat. Dandár júniusban ,attól félek én is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.04.27. 17:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 384
Hát igen. Az ország nagy részén még ki se nagyon lehet nézni, hogy élnek-e a fák vagy kiszáradtak. Dandár az majd júniusban lesz a mostani állás szerint.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2023.04.27. 09:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Igen, a 3 centis valóban két hét. Mi még messze vagyunk ettől.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17433 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Dhenrik, szarvaskalman, tibibi valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.