Pontos idő: 2024.04.27. 16:56

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3511 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: aktuális
HozzászólásElküldve: 2009.12.08. 21:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
márna írta:
Bogaras írta:
Tegnap régi és új dolgok olyan előadását hallottam, amit úgy érzem meg kell osztanom mindenkivel. Az írásom alapján mindenki maga dönt mit tesz vagy nem tesz.Pár mondatban, nagyon tömören
Régóta tudjuk, beszéljük a fórumon hogy a kereskedők beszélnek egymással a közös árról. Ez pontosan így van bár szerintem etikátlan nem teremt a felvásárlók közt versenyhelyzetet.
Az idei évben megszigorodott a mézben elfogadható szermaradványok listája és mértéke. Erről tudni kell, hogy az a méz ami túllépi a megengedett határt elkobzással jár és a megsemmisítést a méhésznek számlázzák a hatóságok.

Furcsaság

Felvásárló mintát visz, bevizsgáltatja a cége ( legalábbis ezt állítja) elviszik a mézet, kifizetik majd 2 hónap elteltével jön a panasz hogy rossz a méz, szermaradványos
Ilyen nincs és ne is engedje senki hogy ily módon zaklassák
A mintavétel után végezzeneknek egy HPLC vizsgálatot ez pár ezer forint,itt a gyanus eredményeket (mivel bizonyos szerek, akár virágporok is ugyanazt az eredményt mutatják) tovább kell vizsgálni hogy a pontos szermaradványt kimutassák ez is 10 ezer ft alatti vizsgálat ( többnyire ezek elmaradnak és csak érzékszervi vizsgálatokat végeznek)
ha a felvásárló elviszi a méz mintát, mindenki egy lezárt mézmintát tartson magánál is hogy igazolni tudja a méze milyenségét
ha a méz megfelel akkor arról a labor által kiállított bélyegzős papírral kell a felvásárlónak rendelkezni , amit köteles a méz átvétel elött a termelőnek átadni, maga a mézeladás csak ezután jöhet létre

Innentől kezdve ez olyan , mint a pénztártól való távozás

Sajnos nálunk még nem így történnek a felvásárlások

Sokszor nem maga a méhész tehet a szermaradványról sem hiszen ha 2-3 km körzetben baromfi vagy más állattartó telep van akkor bizonyos időszakaiban az évnek előfordulhat, hogy a méhek oda járnak, de ez nem mentesít senkit sajnos



A dolog úgy fog menni ahogyan megszavazta az OV:

Ha gyanús dolgot talál a felvásárló, és mivel nem vállalja be hogy ő borítsa ki a bilit, ezért visszaviszi a termelőnek a mézét akitől ugye a pénzt visszakéri. (nekem csak az enyémet hozza vissza, másét úgyse veszem át, de lehet hogy az enyémet sem mert ki tudja hogy mit rakot bele! Mivel előzőleg mintát vett, ami egyszer tőlem elment ahoz már semmi közöm!). Namármost ha valahogyan visszakerül a méhészhez a méz illetve el sem mozdult az udvarról, akkor hozzá megy ki a hatóság és vesz mintát a mézből (talán jobb lenne ha kaptárból mert ott tényleg nem lehet vita ha talál bent valamit)! Így a dolog már oké, és bünteti ha szertmaradványos a méz!

Tehát arra kell figyelni az melett hogy semmit sem teszek a kaptárba-mézbe, hogy ami elhagyta az udvaromat az már nem az enyém mivel bármit beletehetett bárki!
Ha komolyan veszik majd a dolgot, akkor mintavétel nálam, ha neki megfelel és elviszi akkor utána nics duma! Ha talál a mintában valamit, akkor rámküldi a hatóságot (mintavevő-omme-mgszh), és mivel itt minden bizonyítható én viselem mindenért a felelősséget: méz megsemmísítés, bírságok, sőt reklámozni is kell hogy ki csinált ilyent!

És ha ez megtörténik akárcsak 1 embernél, akkor ezután már senki sem akar majd minden marhaságot betenni a kaptárba és ez a cél!

Lehet,hogy hülyeség,de a minden marhaság az mit takar?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: aktuális
HozzászólásElküldve: 2009.12.08. 17:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Bogaras írta:
Tegnap régi és új dolgok olyan előadását hallottam, amit úgy érzem meg kell osztanom mindenkivel. Az írásom alapján mindenki maga dönt mit tesz vagy nem tesz.Pár mondatban, nagyon tömören
Régóta tudjuk, beszéljük a fórumon hogy a kereskedők beszélnek egymással a közös árról. Ez pontosan így van bár szerintem etikátlan nem teremt a felvásárlók közt versenyhelyzetet.
Az idei évben megszigorodott a mézben elfogadható szermaradványok listája és mértéke. Erről tudni kell, hogy az a méz ami túllépi a megengedett határt elkobzással jár és a megsemmisítést a méhésznek számlázzák a hatóságok.

Furcsaság

Felvásárló mintát visz, bevizsgáltatja a cége ( legalábbis ezt állítja) elviszik a mézet, kifizetik majd 2 hónap elteltével jön a panasz hogy rossz a méz, szermaradványos
Ilyen nincs és ne is engedje senki hogy ily módon zaklassák
A mintavétel után végezzeneknek egy HPLC vizsgálatot ez pár ezer forint,itt a gyanus eredményeket (mivel bizonyos szerek, akár virágporok is ugyanazt az eredményt mutatják) tovább kell vizsgálni hogy a pontos szermaradványt kimutassák ez is 10 ezer ft alatti vizsgálat ( többnyire ezek elmaradnak és csak érzékszervi vizsgálatokat végeznek)
ha a felvásárló elviszi a méz mintát, mindenki egy lezárt mézmintát tartson magánál is hogy igazolni tudja a méze milyenségét
ha a méz megfelel akkor arról a labor által kiállított bélyegzős papírral kell a felvásárlónak rendelkezni , amit köteles a méz átvétel elött a termelőnek átadni, maga a mézeladás csak ezután jöhet létre

Innentől kezdve ez olyan , mint a pénztártól való távozás

Sajnos nálunk még nem így történnek a felvásárlások

Sokszor nem maga a méhész tehet a szermaradványról sem hiszen ha 2-3 km körzetben baromfi vagy más állattartó telep van akkor bizonyos időszakaiban az évnek előfordulhat, hogy a méhek oda járnak, de ez nem mentesít senkit sajnos



A dolog úgy fog menni ahogyan megszavazta az OV:

Ha gyanús dolgot talál a felvásárló, és mivel nem vállalja be hogy ő borítsa ki a bilit, ezért visszaviszi a termelőnek a mézét akitől ugye a pénzt visszakéri. (nekem csak az enyémet hozza vissza, másét úgyse veszem át, de lehet hogy az enyémet sem mert ki tudja hogy mit rakot bele! Mivel előzőleg mintát vett, ami egyszer tőlem elment ahoz már semmi közöm!). Namármost ha valahogyan visszakerül a méhészhez a méz illetve el sem mozdult az udvarról, akkor hozzá megy ki a hatóság és vesz mintát a mézből (talán jobb lenne ha kaptárból mert ott tényleg nem lehet vita ha talál bent valamit)! Így a dolog már oké, és bünteti ha szertmaradványos a méz!

Tehát arra kell figyelni az melett hogy semmit sem teszek a kaptárba-mézbe, hogy ami elhagyta az udvaromat az már nem az enyém mivel bármit beletehetett bárki!
Ha komolyan veszik majd a dolgot, akkor mintavétel nálam, ha neki megfelel és elviszi akkor utána nics duma! Ha talál a mintában valamit, akkor rámküldi a hatóságot (mintavevő-omme-mgszh), és mivel itt minden bizonyítható én viselem mindenért a felelősséget: méz megsemmísítés, bírságok, sőt reklámozni is kell hogy ki csinált ilyent!

És ha ez megtörténik akárcsak 1 embernél, akkor ezután már senki sem akar majd minden marhaságot betenni a kaptárba és ez a cél!

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: aktuális
HozzászólásElküldve: 2009.12.08. 07:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Tegnap régi és új dolgok olyan előadását hallottam, amit úgy érzem meg kell osztanom mindenkivel. Az írásom alapján mindenki maga dönt mit tesz vagy nem tesz.Pár mondatban, nagyon tömören
Régóta tudjuk, beszéljük a fórumon hogy a kereskedők beszélnek egymással a közös árról. Ez pontosan így van bár szerintem etikátlan nem teremt a felvásárlók közt versenyhelyzetet.
Az idei évben megszigorodott a mézben elfogadható szermaradványok listája és mértéke. Erről tudni kell, hogy az a méz ami túllépi a megengedett határt elkobzással jár és a megsemmisítést a méhésznek számlázzák a hatóságok.

Furcsaság

Felvásárló mintát visz, bevizsgáltatja a cége ( legalábbis ezt állítja) elviszik a mézet, kifizetik majd 2 hónap elteltével jön a panasz hogy rossz a méz, szermaradványos
Ilyen nincs és ne is engedje senki hogy ily módon zaklassák
A mintavétel után végezzeneknek egy HPLC vizsgálatot ez pár ezer forint,itt a gyanus eredményeket (mivel bizonyos szerek, akár virágporok is ugyanazt az eredményt mutatják) tovább kell vizsgálni hogy a pontos szermaradványt kimutassák ez is 10 ezer ft alatti vizsgálat ( többnyire ezek elmaradnak és csak érzékszervi vizsgálatokat végeznek)
ha a felvásárló elviszi a méz mintát, mindenki egy lezárt mézmintát tartson magánál is hogy igazolni tudja a méze milyenségét
ha a méz megfelel akkor arról a labor által kiállított bélyegzős papírral kell a felvásárlónak rendelkezni , amit köteles a méz átvétel elött a termelőnek átadni, maga a mézeladás csak ezután jöhet létre

Innentől kezdve ez olyan , mint a pénztártól való távozás

Sajnos nálunk még nem így történnek a felvásárlások

Sokszor nem maga a méhész tehet a szermaradványról sem hiszen ha 2-3 km körzetben baromfi vagy más állattartó telep van akkor bizonyos időszakaiban az évnek előfordulhat, hogy a méhek oda járnak, de ez nem mentesít senkit sajnos


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: aktuális
HozzászólásElküldve: 2009.12.04. 22:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
ezüsthárs írta:
Köszönöm a segitséget.John tanácsát fogadom meg,gondolom ennyit megér a dolog.Berakom őket egy 6 keretesbe , lerakom őket az erdő túlsó végén/6km/, majd tavasszal meglátjuk mi lesz velük.


Azért biztos vagyok benne hogy lesz olyan méhész akinek a tőled 6 km-re, hozzá sokkal közelebb lesz!


Most nézem csak ennek azért nem kellet volna külön topicot nyitni. Feri szerintem rakd be valahová.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: aktuális
HozzászólásElküldve: 2009.12.04. 21:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.07.26. 20:13
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Zselic szive
Köszönöm a segitséget.John tanácsát fogadom meg,gondolom ennyit megér a dolog.Berakom őket egy 6 keretesbe , lerakom őket az erdő túlsó végén/6km/, majd tavasszal meglátjuk mi lesz velük.

_________________
NB 18,NB 24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: aktuális
HozzászólásElküldve: 2009.12.04. 17:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
ezüsthárs írta:
Jó estét!
Tanácsot kérnék:találtam kint az erdőn egy tuskó oldalához tapadva 1 család méhet 4 nagy lépen.Valószinű ,hogy a hársvirágzás után "felejtette" ott az egyik konténeres
méhész.Érdekes látványt nyújtanak.Kérdésem,hogy ilyen hőmérsékleti viszonyok között van-e a befogásuknak egyszerű módja, illetve nem jelentenének a családjaimra veszélyt?/atka stb/.

Egy gondolat, végülis veszteni nem veszthetsz vele:
Ha vannak plusz mézes kereteid, akkor a logika szerint működhet:
Egy üres fiokba sepred a családot a lépekröl, erre egy mézestlépekkel teli fiókot raksz, ezt mindenestöl beviszed a szobába. Természetesen bezárt kijároval. Szobahömérségleten sztem gond nélkül el tudják foglalni a lépeket egy éjszaka. Ezt másnap kivíve a szabadba a telelőfürt is kialakul.
Szerintem. Csinálni nem csináltam, de mintha olvastam volna valahol ilyesmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: aktuális
HozzászólásElküldve: 2009.12.04. 16:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Most reménytelen a befogás szerintem. Le fognak potyogni a bogarak és ledermednek. Majd tavasszal. Ki fogják bírni ha nem esik rájuk az eső.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: aktuális
HozzászólásElküldve: 2009.12.04. 12:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Szeva Ezüsthárs!Idegen raj befogása mindig egészségügyi kockázattal jár!Soha nem tudhatod mit cipelsz be az állományodba!Ezt annak ellenére mondom,hogy ilyesmi rajbefogásom nekem is volt.2006 januárjában jöttek szólni,hogy találtak egy rajt a méhészetünk közelében egy mogyoró bokron,ill. alatta.Szerintem az előtte lévő vihar téphette le a bokorról,mert az építményben benne volt még egy ág .Betettem egy üres rakodó kaptárt a csomagtartóba és elmentünk érte a lányommal.Úgy ahogy találtuk őket,begyömöszöltem a rakodóba.Hét lépnyelves építményük volt,viszont kajájuk az olyan 1-2kg lehetett.Hazaérve beraktuk őket a sorba,majd 2-3 nap múlva adtam nekik fumagillines- lepényt,olyan 3kg körülit.Ezt a lepényt az építményükre raktam rá közvetlenül,aztán jól betakargattam őket.Amikor február elején is éltek még akkor indult az igazi melódia velük.Mivel nem volt veszteni valóm ezért kísérleti alanyok lettek :D Februárra meg indult a fiasítás is.Igen ám,de hol?-hát a lépnyelvekben.Ez jó volt a méheknek,de nem nekem.Fogtam egy másik rakódó fiókot tettem bele mézes virágporos kereteket 3 db-ot és egy félig kiépített here keretet.Ezzel párhuzamosan elkezdtem szét rombolni a régi építményüket közben megnéztem a fiasukat is .Nyúlósra utaló jeleket kerestem a fiasban,de hála isten nem találtam.Levágtam az építményükből a fias részeket és bele eszkábáltam a herés keretbe őket.Ezt a ,,fészek" fiókot tettem alulra a méhekkel,ill az anyával együtt.Kaptak egy menekülőteret amibe ismét adtam 2 kg. lepényt.Majd fólia takarás az elején feljárót hagytam nekik,és a menekülőre feltettem azt a fiókot amibe addig voltak építményestől együtt.Ezt azért tettem mert a beadott első lepényt szépen bepakolták a sejtekbe és sajnáltam volna kidobni.Nem egészen 1 hét múlva letudtam venni a felső fiókot az építménnyel együtt.Szépen ki hordták belőle a kaját.Most jön a lényeg:jó idő lévén,no meg inkább kíváncsiságból szét szedtem a fészket!Láss csodát a félig kiépített here lépben volt már here pete is és a hiányzó részeket nekiálltak kiépíteni.Mindezt február hónapban.Abban az évben sikerült kettévennem ezt a családot,a szaporulat most is megvan még.Viszont a törzs már nem érte meg a 2007-es évet,gondolom öreg anyja lehetett. Ezek ismeretében és már a tapasztalatból is írhatom ,hogy ha befogod őket akkor szerintem megmenthetőek.Viszont én már a mai eszemmel biztos nem tenném kockára az állományomat:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: aktuális
HozzászólásElküldve: 2009.12.03. 22:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
ezüsthárs írta:
Jó estét!
Tanácsot kérnék:találtam kint az erdőn egy tuskó oldalához tapadva 1 család méhet 4 nagy lépen.Valószinű ,hogy a hársvirágzás után "felejtette" ott az egyik konténeres
méhész.Érdekes látványt nyújtanak.Kérdésem,hogy ilyen hőmérsékleti viszonyok között van-e a befogásuknak egyszerű módja, illetve nem jelentenének a családjaimra veszélyt?/atka stb/.


Építs köréjük kaptárat szomszéd, közel van a faanyag hozá! :evil:
Üdv a fedélzeten! Ha kicsit melegebb lenne én megpróbálnám reggel mézeskeretre átrázni, seperni őket. De így azért ez zaccos, bár ha belegondolok, sok esélyük nem nagyon lehet a télen azért csak úgy szabadon, még mindig jobb megpróbálni. Ha van könnyű kaptárad akkor akár melegebb helyre be is viheted őket, hogy könnyebben elfoglalják és átmelegítsék a helyüket.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: aktuális
HozzászólásElküldve: 2009.12.03. 22:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
ezüsthárs írta:
Jó estét!
Tanácsot kérnék:találtam kint az erdőn egy tuskó oldalához tapadva 1 család méhet 4 nagy lépen.Valószinű ,hogy a hársvirágzás után "felejtette" ott az egyik konténeres
méhész.Érdekes látványt nyújtanak.Kérdésem,hogy ilyen hőmérsékleti viszonyok között van-e a befogásuknak egyszerű módja, illetve nem jelentenének a családjaimra veszélyt?/atka stb/.



Fogjál sima drót és műlépnélküli keretet majd ebbe rakd bele a lépeket és kivülről tekerd körbe dróttal,hogy ne tudjanak kiesni.Vigyél oda egy kaptárat lehetőleg valami kicsi 4-5 keretes anyapároztatót és abba tedd bele őket.
Hát technológiailag nem bonyolult de,hogy túlélik-e a telet az már kérdéses.Atka ellen mindenképp letudod őket kezelni így az sem gondd.De,hogy megéri-e velük foglalkozni azt már neked kell eldönteni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: aktuális
HozzászólásElküldve: 2009.12.03. 21:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.07.26. 20:13
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Zselic szive
Jó estét!
Tanácsot kérnék:találtam kint az erdőn egy tuskó oldalához tapadva 1 család méhet 4 nagy lépen.Valószinű ,hogy a hársvirágzás után "felejtette" ott az egyik konténeres
méhész.Érdekes látványt nyújtanak.Kérdésem,hogy ilyen hőmérsékleti viszonyok között van-e a befogásuknak egyszerű módja, illetve nem jelentenének a családjaimra veszélyt?/atka stb/.

_________________
NB 18,NB 24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3511 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot], Tlaci valamint 270 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.