Pontos idő: 2024.03.28. 17:46

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 238 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.18. 17:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Herpai Zoli először olvastam azután írtam .. má bocs


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.18. 17:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 12:00
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Budapest
kárpátia írta:
Sziasztok!! Ebben az országban már szinte mindent tönkrevágott az EU. Jelenleg a MAGYAR méz van soron.El kellene gondolkodni vajon kell-e nekünk ez az eu??? ÉBRESZTŐŐŐŐ!!!!!!
Ha jól tudom, németeknél 10mg/kg a megengedett szermaradvány. franciáknál 6mg/kg.
Nálunk 0.6. mi ez ha nem a magyar máhészet tönkrevágása??.
Még 1 üzenet. Mire nálunk bevezetnék az eurot addigra már ott sem lesz ahol most van.
Mentsétek el ezt az üzit és pár év múlva nézzétek vissza!!


Indulataidat megértem.
Ahhoz, hogy azonos alapokról kezdhessünk tárgyalni a témában, kérlek, olvass vissza a topic-ban.
Ha csak kiabálni szeretnél, esetleg javaslom a dühöngő topic-ot. Ott nem fogok reagálni.
Üdvözlettel:
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.18. 17:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Sziasztok!! Ebben az országban már szinte mindent tönkrevágott az EU. Jelenleg a MAGYAR méz van soron.El kellene gondolkodni vajon kell-e nekünk ez az eu??? ÉBRESZTŐŐŐŐ!!!!!!
Ha jól tudom, németeknél 10mg/kg a megengedett szermaradvány. franciáknál 6mg/kg.
Nálunk 0.6. mi ez ha nem a magyar máhészet tönkrevágása??.
Még 1 üzenet. Mire nálunk bevezetnék az eurot addigra már ott sem lesz ahol most van.
Mentsétek el ezt az üzit és pár év múlva nézzétek vissza!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.12. 10:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Üdvözlet Mindenkinek!
Köszönet Mindenkinek ! -akik itt a fórumon is tudásukkal és legjobb szándékukkal segíteni próbálnak az antibiotikumos ügyben. De sajnos ott vannak a nevető harmadikak!!!!
Ha előző hsz-et elolvassátok, (az idézeteket a jkv.-kből) Élek a gyanúval, hogy ez az ügy most nem véletlenül lett bedobva, és az abszolút "0"- sem véletlenül van. Valakik le lettek lökve a jól tejelő tőgyről ! Az idei támogatásban már nincsenek bent a "veszélyes" hulladéklerakóba való táplálékkiegészítők, (tisztelet a kivételnek, ha van olyan is!) ennek okán akkor már érthető a ZÉRÓ tolerancia!
Mert a táplálékkiegészítőknél is bejelzett a műszer! Nézzetek utána, hogy kinek mi a személyes az érdeke!- az összefonódások, a hálózat! Mindig abból induljatok ki. A többi az csak sallang!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.12. 08:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
cerana írta:
Újrabogaras írta:
A 0 megengedett hatóanyag és szermaradvány kezdi a követelményeket az abszurditás kategóriájába sorolni. Nem lehet a mézben annak a hatóanyag mennyiségnek a töredéke sem, ami a vezetékes ivóvízben bizonyíthatóan benne van. Ez úgy hülyeség, ahogy van.

Újrabogaras!
Melyikek azok a hatóanyagok ?

Van egy megoldás eső vízzel kell itatni. a csajokat. :ut :D

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.12. 08:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Újrabogaras írta:
A 0 megengedett hatóanyag és szermaradvány kezdi a követelményeket az abszurditás kategóriájába sorolni. Nem lehet a mézben annak a hatóanyag mennyiségnek a töredéke sem, ami a vezetékes ivóvízben bizonyíthatóan benne van. Ez úgy hülyeség, ahogy van.

Újrabogaras!
Melyikek azok a hatóanyagok ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.12. 08:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
szigetivili írta:
Toncsello írta:
De most úgy őszintén
Hol van az OMME?

Postásnak és hirdetőtáblának az itteni c. kisebbség is megfelelne.....
egy ideig ... :lol:

Toncselló!
Te mit tudsz az OMME működéséről, az ott folyó munkáról? Írásod alapján semmit, azaz annyit, amit a honlapukon közreadott cikkekből kiolvasol.
Ugye nem gondolod, hogy minden tárgyalásról, lobbizásról....azonnal a honlapon kéne beszámolni? Pl. tudod merre járt, kivel tárgyalt az OMME Elnöke a héten?
Ha érdekel kérdésedet a szaktanácsadódnak vagy az egyesületed elnökének tedd fel, sztem szivesen tájékoztat.


Szia Vili!

Okés majd utána járok több helyen megkérdezem mi fán terem az OMME.
Addig nem véleményezek róla.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.11. 23:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
A 0 megengedett hatóanyag és szermaradvány kezdi a követelményeket az abszurditás kategóriájába sorolni. Nem lehet a mézben annak a hatóanyag mennyiségnek a töredéke sem, ami a vezetékes ivóvízben bizonyíthatóan benne van. Ez úgy hülyeség, ahogy van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.11. 21:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Toncsello írta:
De most úgy őszintén
Hol van az OMME?

Postásnak és hirdetőtáblának az itteni c. kisebbség is megfelelne.....
egy ideig ... :lol:

Toncselló!
Te mit tudsz az OMME működéséről, az ott folyó munkáról? Írásod alapján semmit, azaz annyit, amit a honlapukon közreadott cikkekből kiolvasol.
Ugye nem gondolod, hogy minden tárgyalásról, lobbizásról....azonnal a honlapon kéne beszámolni? Pl. tudod merre járt, kivel tárgyalt az OMME Elnöke a héten?
Ha érdekel kérdésedet a szaktanácsadódnak vagy az egyesületed elnökének tedd fel, sztem szivesen tájékoztat.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.11. 16:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
De most úgy őszintén
Hol van az OMME?

Postásnak és hirdetőtáblának az itteni c. kisebbség is megfelelne.....
egy ideig ... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.11. 15:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=53


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.11. 07:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.27. 11:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Miskolc
Tomipapa írta:
Elnökünk nyilatkozatát hallván nem tapsikolni támadt kedvem, mivel az olyan csúsztatásokat tartalmazott, amit egy laikusnak a torkán le lehet dugni, de egy szakmabélinek már nem.
Semmi nem támasztja alá azon állítását, mely szerint a mézben lévő szermaradványok akár "anyagcsere-termékekből", akár a mezőgazdaság környezetterheléséből származnának.
Csak antibiotikumról beszélni pedig felesleges, mert a kemoterápiás szerek kvalitatíve és kvantitatíve is kimutathatók, a laborok nem lózungokat mérnek.

Én továbbra is Ceranaval értek egyet, úgy vélem, e kampány a hígításokból eredő szermaradványokat igyekszik legalizálni, mintsem a magyar méz jó hírnevét visszaállítani.

A fegyver kétélű, mert ha mindenáron a külső hatások befolyását hangsúlyozzuk, azzal egyúttal kijelentjük, hogy a magyar mezőgazdaság oly mértékben környezetterhelő, mely ilyen, elháríthatatlan "eredményekben" realizálódik.

Lehet, hogy az OMME akkor használna jobban az ágazatnak, ha a valós, bizonyítható szennyező-források felderítését szorgalmazná, s ha kiderül, hogy a szomszéd tanyasi tyúkászata a szennyező forrás, alázattal fejet hajtva törekszem az elsők között petíciót aláírni.

Üdv:Tomipapa



Megkövetem magam ! Nem vitatkozni szeretnék.

A szermaradványt minden termelő tekintetében Én is tiltottnak tekintem.
Egy sokrétű problémáról beszélni pár perces interjúban lehetetlen.
Ennek ellenére igenis figyelemfelkeltő és segíti a probléma megoldását.

Mi illetve és főleg Ti itt nagyon részletesen tárgyaljátok a problémát. Szívesen olvasom s egyetértek a megoldási szándékkal.

Ne legyen hígítható a méz
Ne legyen halasztott fizetés ( Isten óvjon a tőke nélküli " kereskedőktől" nepperektől ). Ez a méhészet végét jelenti.
Büntessük azt a méhészt aki tiltott szert használ.

Mint minden a részletekben rejlik. Gondolkodjunk el azért el, hogy hasonló probléma esetén mondjuk a baromfi terméktanács ( érdekvédő szervezet ) miként reagálna.
Akkor mikor szűk hazánkban eszméletlen lobbi érdekek működtetnek igenis szükséges a méhészeknek is lobbizni saját érdekükben. Az eszközöket magunk határozzuk meg.

A jelenlegi állapot igenis a méhész ágazatnak árt a legjobban. Ráadásul elég kiszolgáltatott helyzetben vagyunk.
Mint oly sokszor megmondják mi nekünk a jó.

Köszönöm minden tőlem sokkal felkészültebb fórumozó véleményét akik az Én érdekemben is felszólalnak. Tavaly kísértetiesen hasonló "mizéria" történt.
Borítékolom jövőre újra kezdődik. Ez pedig nem lehet véletlen. Bocsássatok meg , de Én szándékosságot is látok ebben .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.10. 23:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Üdvözlök Mindenkit!

Teszek fel néhány "történelmi tükröt"- előzményekről.

2009. 10.01-én készült ..... jegyzőkönyvből kivonat:

"Antibiotikum kérdés: rengeteg a szulfonamiddal fertőzött méz. Néhány táplálék kiegészítő készítmény "bereagál " az antibiotikum gyorstesztekre! Igen veszélyes, mert ún. "álpozitív" eredmény születik."

"Apimondia kiutazás előtti botrány a sajtóban. Megállapodás arról , hogy a kereskedők közlik a problémás mézek mögötti méhészek nevét, az OMME továbbítani fogja ezen méhészek nevét az MGSZH fele."

" Egy másik felvetés ami a kereskedők részéről elhangzott, 3 hetes késleltetett fizetést szeretnének."

"Szept.30.án megjelent az MVH közlemény, okt. 16-tól lehet beadni a kérelmeket."



2009. 10.27-én készült jegyzőkönyv:

"... Csak olyan antibiotikumot lehet használni, a méhészetben, amely engedélyezett. Ez ma egyedül a nozéma betegség elleni Fumidil B nevű készítmény. Más antibiotikumot használni szigorúan tilos! A piac jelenleg mézként nem vásárolja meg az antibiotikum tartalmú mézeket. Eladhatatlan az ilyen termék. ..." ... Egyre több méhész használ érthetetlen módon tiltot antibiotikumot. Hiábaszámos példa előttünk, 2001. klóramfenikol-Kína, 2003, nitrofurán Argentina, 2004. Pradiklórbenzol Törökország) sajnos úgy látszik ezek nem elég elrettentőek. ... könnyen bekövetkezhet a "Kína szindróma" ezért a következő határozatot hozta aaz Országos vezetőség:
A Magyar Mézkereskedők és Mézcsomagolók Egyesületével együttműködve az OMME minden lehetséges lépést megtesz azon méhészek ellen, akik mézében antibiotikum van."


ugyanezen jkv-ben a gyógyszer-cukor támogatás:

"gyógyszerek: Api-Life, Api-Ox Bayvarol, Bee-vital Hive Clen, Perizim Thymovar

Takarmánykiegészítők: Api-Go, Apibiovit, Apifonda, Apiinvert, Apilac, Apilep, Apimix forte, Apimix, Apitáp, Candilife, Feedbee. Fulvobee, Honey-B-Healthy, Immmunobee,, Kömmelsz, Zümix"

NOO COMMENT! (Az idézet első és utolsó mondata lényeges!)


Várom a kérdéseket! Üdvözlettel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.10. 22:27 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
misi írta:
....3. a fiasításos léppel szomszédos lép sejtjeiben friss nektárhoz hasonlóan.
(Az idézett ábrán a zöld aláhúzás az én művem.)

-Na, most akkor hogy, is van ez? Tsanyi!

Misi!
Igyekezz egy, ne adj isten, két bekezdést egyben elolvasni és értelmezni!
Amit Te húztál alá az szárazz, forró vidékekről szól, Szíria, Andalúzia. Az előző bekezdésben van szó a mi viszonyainkról .........
De a lényeg, hogy itt is raktároznak csak másképp.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.10. 19:36 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Tomipapa írta:

Lehet, hogy az OMME akkor használna jobban az ágazatnak, ha a valós, bizonyítható szennyező-források felderítését szorgalmazná, s ha kiderül, hogy a szomszéd tanyasi tyúkászata a szennyező forrás, alázattal fejet hajtva törekszem az elsők között petíciót aláírni.

Üdv:Tomipapa


Már van rá elkülönítve pénz.

19. Méhegészségügyi és környezetterhelési monitoring vizsgálat támogatása
24. § (1) A 2. § (2) bekezdés f) pont fb) alpontja szerinti támogatás a méhcsaládok méhegészségügyi (varroa atka, nosema,vírusok, spiroplazmózis) és környezetterhelési (szermaradvány) monitoring vizsgálata elvégzéséhez vehetõ igénybe.
Az OMME az eredményeket legkésőbb a következő végrehajtási év december 31-ig a honlapján és a szakmai lapban
köteles közzétenni. A támogatás keretösszege az I–III. időszakban legfeljebb 70 000 euró/végrehajtási év.
(2) Méhegészségügyi és környezetterhelési monitoring vizsgálat támogatást az OMME igényelheti az e bekezdésben
meghatározott mértékig.
(3) Támogatási kérelem az I–III. időszakban végrehajtási évenként több alkalommal is benyújtható. Amennyiben egy
adott végrehajtási évben az eredmények közzétételéhez kapcsolódó számla teljesítési dátuma a következő
végrehajtási időszakra esik, úgy ezen költség elszámolható az adott évi monitoring vizsgálatot követő végrehajtási
időszakban.
(4) Monitoring vizsgálat elvégzése esetében kizárólag a következő költségek támogathatóak:
a) fiasításos lép, viasz, műlép, méhhulla, élő méhek, kultúrnövények, talaj- és vízminták, virágpor, kaptárból kivett
nyers méz, lépes méz, cukorlepény, valamint méhkenyér laboratóriumi vizsgálatának költségére
az (1) bekezdésében felsoroltak szerint;
b) atkaölő szerek hatóanyag koncentrációjának vizsgálati költsége.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.10. 19:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
misi írta:
A méh raktároz vizet a lép sejtjeiben! (Saját megfigyelés.)... .
tsanyi írta:
... Azért ha nem is sejtekben, de raktároz ......... ...

- A képen látható idevonatkozó lényeg, szövegesen így néz ki:
3. a fiasításos léppel szomszédos lép sejtjeiben friss nektárhoz hasonlóan.

(Az idézett ábrán a zöld aláhúzás az én művem.)

-Na, most akkor hogy, is van ez? Tsanyi!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.10. 14:02 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Nem én írtam, hogy ismeretlen összetételű szereket raktam be, hanem te.
értelmezd még egyszer mit válaszoltam.
A Jóska,stb bácsi szereiről írtak, nem a te általad adottatkra vonatkoztak.

Arra a "csodaszer" vonatkozik, bár szerintem az se sokkal hízelgőbb, azokra nézve, akik efféle szerektől várják, hogy majd az ő méheik sokkal többet gyűjtenek, és hisznek a gyártók öntömjénezésének!!![/quote]


Nem a sokkal többet gyűjtés miatt próbáltam ki és az hiszem nem én voltam az egyetlen, nálam sokkal tapasztaltabb méhészek is futottak bele. Volt, ami használt, a tudományos kutatások eredményei sokfelé ágaznak, valami szolgálja az ember előrébbjutását, valami haszontalan. Én jót akartam a méheimnek ezért vettem és nem a "nagy hordásról" ábrándozva adtam nyakra főre, amim volt. Nem vagyok sem gyógyszerész, sem pedig olyan szakember, aki a kémia, vagy a latin nyelv ismeretében otthon érzi magát. Akár rá is írhattak volna valamit a dobozra, akkor sem biztos, hogy értettem volna. Én megérteném egy gyártó titkosítását hisz ebben az országban tesznek nagy ívben a szabadalmi jogokra, mindent lemásolnak. Ezért van, illetve kéne lennie monitoring vizsgálatnak, minden forgalmazói engedély kiadás előtt. Az vessen rám követ ez ügyben, aki minden élelmiszert, amit megeszik leellenőriz apró részletességgel. A méhészágazatra mióta én látom, mindig a precizitás volt jellemző az ésszerűség mentén, ezért nem értettem ezt a csodaszer dolgot. Erre valaki kiadta az engedélyt, valaki kiadta a támogatást, én meg a pénzem. És jó magyar szokás szerint semminek nincs felelőse...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.10. 13:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.31. 08:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.10. 12:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.27. 11:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Miskolc
balui írta:
Kossuth Rádió 2011.03.01. reggeli műsor Bross Péter
http://www.mediafire.com/?9d4p61h0fnqgqk5


:taps :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.10. 11:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Kossuth Rádió 2011.03.01. reggeli műsor Bross Péter
http://www.mediafire.com/?9d4p61h0fnqgqk5


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.10. 05:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
vb1 írta:
És amiről most hallani a kereskedőnél levő mézben 5-10 ppm vagy 5-10 ppb mennyiséget találtak?
VB

1-5 ppb-t lehet találni. Fumagillinnél számolgattam: kb 5 db sejt, ami nem került kipergetésre ezt a szintet képes létrehozni 30 kg akácmézben.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 21:12 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tükör írta:
keriac írta:
Szermaradványértékről: Az elmúlt években rengeteg táplálékkiegészítőt forgalmaztak, miután támogatott lett (gyógyszer-cukor pályázat), de az összetevők titkosak voltak, azt hallottam, hogy emiatt vonták meg a támogatást. Kérdem én, hogy engedhetnek valamit forgalmazni, amit be sem vizsgáltak, valamint, miért csak több év támogatás után jutott valakinek eszébe, hogy jéé mi nem is tudjuk mi van benne? Én sok ilyet vásáróltam jóhiszeműen, nem egyet nagyon megbántam, volt ami kocsonyát gyártott a cukorszirupból, méghozzá olyan szinten hogy nem folyt át a fémrostán, hanem lefutott róla!!!


Soha nem raktam "csodaszereket" a kaptárba, meg olyanokat sem, amiket Pista (Jóska,Feri) bácsi sokat sejtető kacsintással, árulgatott itt ott a méhésztalálkozókon, de nem volt hajlandó elárulni mi az összetétele!!!

Mégis itt vagyok! Ja, meg a méheim is!


Nem én írtam, hogy ismeretlen összetételű szereket raktam be, hanem te.
értelmezd még egyszer mit válaszoltam.
A Jóska,stb bácsi szereiről írtak, nem a te általad adottatkra vonatkoztak.

Arra a "csodaszer" vonatkozik, bár szerintem az se sokkal hízelgőbb, azokra nézve, akik efféle szerektől várják, hogy majd az ő méheik sokkal többet gyűjtenek, és hisznek a gyártók öntömjénezésének!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 20:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Tükör!

Nem Pista és Józska ajánlotta az OMME az Uniós támogatás részeként név szerint
felsorolva jelentek meg ezek a kiegészítők. Nem az út szélén keverte valaki, hanem
iparszerű gyártás végterméke, s mint olyannak forgalmi engedéllyel rendelkezőnek
kell lennie. A forgalmi engedélyt pedig nem úgy dobálják, vagy legalábbis nem kéne.
Én nem a gyártónak szavaztam bizalmat, hanem a termék ellenőrzésének az állami
minimum vizsgálatokon, amit azt hiszem kötelesek elvégezni legalább annak megállapítására,
hogy az adott termék nem káros az alakalmazandó állatokra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 18:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
És amiről most hallani a kereskedőnél levő mézben 5-10 ppm vagy 5-10 ppb mennyiséget találtak?
VB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 18:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
vb1 írta:
Sziasztok!
Mostanság többször hallottam hogy 5-10 ppm értéket mértek. A ppm darab per millió tudtommal.
Valaki árulja el akkor ez mit jelent a gyakorlatban!
Akkor 1 gramm vagy 1 kilógramm vagy 20 tonna méz mennyi antibiotikumot tartalmaz?
Üdv:VB

Idézet:
Herpai Zoltán:
Először is a mértékegységek, ugyanis a média is nagyvonalúan dobálózik a különféle betűkombinációkkal maga sem értvén azok jelentését, valamint itt a fórumon is eléggé kaotikusan fordulnak elő, pedig ugyanúgy fizikai - kémiai tartalommal bírnak mint, mint pl. a kilogramm, vagy a százalék, bár elismerem, hogy használatuk csak annak hétköznapi, kik - mint jómagam - naponta találkozik velük.
A kettő, amelyik nekünk most fontos:
ppm="parts per million" = milliomod rész vagy milligramm/kilogramm mg/kg azaz 1 tonnában 1 gramm
ppb= "parts per billion" = milliárdod rész vagy mikrogramm/kilogramm µg/kg azaz 1000 tonnában 1 gramm
Közöttük 3 nagyságrend különbség van: 1000ppb=1ppm ezért sem keverendők egymással, nem mindegy, hogy 1 db tojást kell megennünk reggelire, vagy 1000 db.-ot.
A határértékekről:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 212:HU:PDF


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 17:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Sziasztok!
Mostanság többször hallottam hogy 5-10 ppm értéket mértek. A ppm darab per millió tudtommal.
Valaki árulja el akkor ez mit jelent a gyakorlatban!
Akkor 1 gramm vagy 1 kilógramm vagy 20 tonna méz mennyi antibiotikumot tartalmaz?
Üdv:VB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 22:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.31. 08:56-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 21:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
keriac írta:
Szermaradványértékről: Az elmúlt években rengeteg táplálékkiegészítőt forgalmaztak, miután támogatott lett (gyógyszer-cukor pályázat), de az összetevők titkosak voltak, azt hallottam, hogy emiatt vonták meg a támogatást. Kérdem én, hogy engedhetnek valamit forgalmazni, amit be sem vizsgáltak, valamint, miért csak több év támogatás után jutott valakinek eszébe, hogy jéé mi nem is tudjuk mi van benne? Én sok ilyet vásáróltam jóhiszeműen, nem egyet nagyon megbántam, volt ami kocsonyát gyártott a cukorszirupból, méghozzá olyan szinten hogy nem folyt át a fémrostán, hanem lefutott róla!!!


Soha nem raktam "csodaszereket" a kaptárba, meg olyanokat sem, amiket Pista (Jóska,Feri) bácsi sokat sejtető kacsintással, árulgatott itt ott a méhésztalálkozókon, de nem volt hajlandó elárulni mi az összetétele!!!

Mégis itt vagyok! Ja, meg a méheim is!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 20:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
misi írta:
... A spórák garmadáját tartalmazó régi sejteket újonnan építettekkel fel kell váltani....
Tomipapa írta:
Misi!

A spórák "garmadáját" nem a viasz tartalmazza elsődlegesen, hanem a méhek által magukkal vitt méz, ...
Helyénvaló dolog helyreigazításának erőszakos kisérlete mellébeszéléshez vezet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 19:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Szermaradványértékről: Az elmúlt években rengeteg táplálékkiegészítőt forgalmaztak, miután támogatott lett (gyógyszer-cukor pályázat), de az összetevők titkosak voltak, azt hallottam, hogy emiatt vonták meg a támogatást. Kérdem én, hogy engedhetnek valamit forgalmazni, amit be sem vizsgáltak, valamint, miért csak több év támogatás után jutott valakinek eszébe, hogy jéé mi nem is tudjuk mi van benne? Én sok ilyet vásáróltam jóhiszeműen, nem egyet nagyon megbántam, volt ami kocsonyát gyártott a cukorszirupból, méghozzá olyan szinten hogy nem folyt át a fémrostán, hanem lefutott róla!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 19:11 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tomipapa írta:
...Ezen az alapon tényleg nincs értelme polemizálnunk, ezért a magam részéről ettől fogva nem is teszem......

Tomipapa!
Nagyon jól tudod, hogy az aláírásgyűjtést most szervezték, és záros határidőn belül szeretnék a döntéshozókhoz eljuttatni. Még a Magyar Uniós elnökség alatt szeretnénk eredményeket elérni.
Azt Te is tudod, hogy ennyi idő alatt lefolytatni az általad is szükségesnek ítélt vizsgálatokat lehetetlen.
Itt van a pillanat amikor nyugodtan lehülyézhetsz, de semmin nem változtat, vagy így vagy úgy mindenki dönt. Te is.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 18:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.31. 08:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 17:50 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tomipapa írta:
......Bízom benne, hogy világosság lészen egyszer ez ügyben is. Én akkor szeretném eldönteni, aláírom-é a petíciót.......
Csatolmány:
nőnap.jpg

Hát először is köszöntsük a Méhésztársnőket, és általában minden hölgyet!
Látod a tudást is nekik köszönhetjük, no meg a főnökömnek ( :twisted: ).

A Te döntésedről. Nem írod alá! Így döntöttél, szíved joga, de akkor vállald, ne buta kifogásokat írjál.
Vannak kérdések amit az adott pillanatban ott kell eldönteni, ez a petíció most van, nem jövőre vagy 2063-ban.
;) :twisted:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 17:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.31. 09:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 16:32 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tomipapa írta:
......Mindezek ellenére, -bár leszögeztem, hogy a környezeti hatások nem zárhatók ki egyértelműen- meggyőződésem, hogy jelenleg nem azoktól kellenék tartanunk, mint inkább a "fekete" technológiát alkalmazó méhésztársaktól. ......

Tomipapa!
Minden elmélet annyit ér, amennyit a gyakorlat bebizonyít. ...Ha félünk szakítani a tudás fájáról akkor fölösleges vele kacérkodni. :evil: :twisted:
Ha trágyalével szennyezett a patak, akkor elindulok folyással szemben és megkeresem kit kell pofán vágni ..... Itt is el kell indulni visszafelé, ha valakinek szennyezett a méze meg kell nézni a méhészetet. Olyan gonosz fekete technológiás méhészeket :evil: talán nem vizionáltok aki a mézet kezeli a tiltott szerekkel. Ha a méheket kezelte, akkor a fészekben, lépekben nagy maradvány értékek lesznek, felelősségre lehet vonni. Ha a méhészetben is alacsony értékek vannak, akkor pl előző pörgetésből származó méz vizsgálata stb. beazonosítható a szennyeződés ideje és talán a forrása is.
E nélkül elméleteket gyártani a gonosz méhészekről, nem több egyszerű vádaskodásnál.
Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 16:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.31. 09:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 15:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.31. 09:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 14:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
A nyúlós költésrothadás szulfonamidokkal való sikeres gyógykezelésének feltétele a rajosítás.
A spórák garmadáját tartalmazó régi sejteket újonnan építettekkel fel kell váltani.
A méh legalább kétféle mirigyének a váladékát használja a sejt építésére.
Herpai Zoltán írta:
A viaszból mézbe való migrációt taglaló cikk érdekes, de engem jobban érdekelne a fordított irány is, lévén, hogy mint már említették előttem a szulfonamidok inkább vízoldhatóak, mint zsírban oldódók, így az, hogy egy számukra oldhatóságot tekintve nem megfelelő közegből átjutnak egy megfelelőbbe (viasz-méz) nos, ez el is várható. A kérdés már csak az, a viaszba hogyan kerül.
Ha a méh keringésében van szulfonamid, akkor feltehetőleg a mirigyváladékában is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 13:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 12:00
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Budapest
Tomipapa, cerana!
Először is nagyon köszönöm a szulfonamidokra vonatkozó ismereteim pontosítását.

A viaszból mézbe való migrációt taglaló cikk érdekes, de engem jobban érdekelne a fordított irány is, lévén, hogy mint már említették előttem a szulfonamidok inkább vízoldhatóak, mint zsírban oldódók, így az, hogy egy számukra oldhatóságot tekintve nem megfelelő közegből átjutnak egy megfelelőbbe (viasz-méz) nos, ez el is várható. A kérdés már csak az, a viaszba hogyan kerül.
Üdv.
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 12:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A hazai szabályozásról:
Igaz nem első kézből hallottam, de : állítólag van egy méz tétel egyik felvásárló cég mézüzemében, ami szermaradványosnak bizonyult!(mértéket nem tudom)
Hatósági állatorvos állásfoglalása: méhész vigye vissza, etesse fel a méhekkel (télre) majd következő évben cseréljen lépkészletet.
Büntetés nincs, mert nem került be a méz az élelmiszer láncba. Tehát az előtt kiderült a szermaradvány, mielőtt fogyasztóhoz jutott volna belőle egy gramm is!!! :shock:
Ahogy mondani szokták, név cím a szerkesztőségben...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 12:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Én csak egy kiskapuról beszéltem. A hazai szabályozást ettől még megváltoztatni egészen más kategória lenne. Itt rengeteg dolog keveredik: mit jelent egy méz esetében a feldolgozás : a kiszerelés csak, vagy már az is, ha két termelő mézét összekeverik ? A mézüzemeknek, amikor hordósan viszik ki a mézet, rajta van-e az ovális bélyegző a papírjaikon? Elfogadják-e a külföldi letöltők esetleg enélkül (különben külföldi cég kellene, aki tulajdonképpen csak a felvásárlást végzi Magyarországon, a feldolgozás, forgalmazás már külföldön történne)?
Az szerintem sem lehetséges, hogy a magyar hatóság egy szigorúbb követelményt szab meg,mint a forgalmazás helye szerinti ország követelmény rendszere, és ezt érvényesítse az EU más tagországaiba történő kivitel során, kvázi ezáltal bevezet egy új szabályozást az EU területére, ami viszont diszkriminatív is egyben (fordítva lehetséges: nem engedi be a lazábbat, ha el tudta fogadtatni, hogy ő miért szigorúbb).
Viszont azt is látni kell, hogy itt most arról is szól a polémia, hogy össze lehet-e keverni egy nagyon magas szermaradványost egy nullással. A határértékes, élelmiszeripari üzemi szintű szabályozás során ez is legális ( A mostani követelés más intézkedések nélkül ezt lehetővé tenné, ami ellentétben áll azzal, hogy nem engedélyezett a szerhasználat). Határértékes (és nullás), termelői szintű szabályozásnál bukik a mézkereskedők és csomagolók terve. És még van több variáció, de az most számunkra kevésbé érdekes. Szóval a tiltakozásnak van helye, csak a módja szerintem téves.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 11:23 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
cerana írta:
...... de megütötte a fülemet egy nagyon fontos mondat, ami először nem tűnt fel. A magyar hatóság olyan mézekre teszi rá a kezét, amelyet nyugaton minden aggály nélkül el lehetne adni........

:taps :taps 6 napja kérdeztem, hogy miért nem jó nekünk a célországok szabályozása .......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 10:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
Veszti1982 írta:
cerana írta:
Tehát, vagy a termelőtől is már csak szermaradvány mentes mézet szabad bárhová is szállítani, vagy bármilyen szermaradványos mézet lehet szállítani az országon kívülre (ha az ottani forgalmazás szabályainak megfelel).


Ugyanezt vetettem fel én is Szekszárdon egy szűk körben. Ha Németországban 10 ppb a határérték akkor ott kell feldolgoztatni a magyar mézet.
Erre mondta a Bross, hogy amíg a magyarok csinálják a botrányt a 0,8 ppb antibiotikumért, és megsemmisítik, addig ugyanezt a mézet az olasz vígan nyalogatja.


Mi az eljárás, mikor a kereskedő/feldolgozó kintről hozza be, ahol a határérték engedékenyebb, viszont a hazai jogszabály a hazai forgalomba hozatalt kellene, hogy tiltsa....lefoglal, megsemmisít...????
Nem ilyen egyszerű ez a dolog, mert a piacon forog minden rendesen.
Azt mondja a külhoni vevőnek/viszontkereskedőnek, hogy bocsi zéró tolerancia, mert én Magyarba hozom majd forgalomba?Te lefoglalták a Magyar hatóságok, s nem hogy nem fizetek, még Te fizess a megsemmisítésért! NAAA, ezt a kereskedőt élve betonozzák, be, meg élve temetik munkagéppel nagy gödörbe.

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 09:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
cerana írta:
Tehát, vagy a termelőtől is már csak szermaradvány mentes mézet szabad bárhová is szállítani, vagy bármilyen szermaradványos mézet lehet szállítani az országon kívülre (ha az ottani forgalmazás szabályainak megfelel).


Ugyanezt vetettem fel én is Szekszárdon egy szűk körben. Ha Németországban 10 ppb a határérték akkor ott kell feldolgoztatni a magyar mézet.
Erre mondta a Bross, hogy amíg a magyarok csinálják a botrányt a 0,8 ppb antibiotikumért, és megsemmisítik, addig ugyanezt a mézet az olasz vígan nyalogatja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 09:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Most direkt az előbbiek miatt meghallgattam az említett interjú végét, amelyben az inkriminált rész volt hallható, hátha rosszul emlékszem. Jól emlékeztem, de megütötte a fülemet egy nagyon fontos mondat, ami először nem tűnt fel. A magyar hatóság olyan mézekre teszi rá a kezét, amelyet nyugaton minden aggály nélkül el lehetne adni. Azt gondolom, hogy nem ártana jogász alkalmazása az OMME részéről, mert azért lehet, hogy van itt egy kompromisszumos megoldási lehetőség. Mégpedig az, hogy ezeknek a mézeknek nem itthon történik a forgalomba hozatala. Ezáltal nem is lehetne megsemmisíteni a magyar jogszabályok alapján. Csak azt, amit itthon üvegeznek. Azok esetében jogos a megsemmisítés. De, ami külföldre megy az szerintem nem forgalmazás. Magyarán körül kellene járni jogilag a dolgot, hogy alapanyag előállítás esetén van-e hatásköre az élelmiszer-lánc felügyeletnek. Mert ha van, akkor a termelőnél kellene elvégezni a vizsgálatokat, hiszen az alapanyagot az üzembe sem lenne szabad beszállítani, mert semmiben nem különbözik attól, hogy ugyanezt az alapanyagot az EU egy másik tagállamába szállítják. Tehát, vagy a termelőtől is már csak szermaradvány mentes mézet szabad bárhová is szállítani, vagy bármilyen szermaradványos mézet lehet szállítani az országon kívülre (ha az ottani forgalmazás szabályainak megfelel).

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 06:04 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
tsanyi írta:
Kedves cerana !
Állat tápokról itatóvízbe kevert gyógyszerről volt szó, egyedül te trágyázol itt egyedül ......

Nem én beszéltem róla, hanem a Bross Péter. Mármint anyagcseretermékekről. De ugye arról pedig nem akaraod azt bebizonyítani, hogy a kilélegzett levegőre gondolt, ami a a kaptárban páraként csapódott le. Azt pedig Te mondtad, hogy aláírod. Akkor mit is írsz alá ?
Részemről befejezve.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 00:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Semmi gond!

Amúgy az általad is leírtak miatt tettem idézőjelbe a "könnyű" pénzt!

Az meg, hogy pár év múlva mennyi olcsó pergető lesz, már nem biztos, hogy az addig általuk okozott károkat (már akik belebuknak) kompenzálja!
Sőt: biztos, hogy nem !!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 23:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.12. 14:03
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Én adok időt az OMME-nek csak eredményes legyen...
Viszont ha feltették az OMME honlapra akkor tudtak róla és gondolom én mint naiv hogy ha valamit felteszek akkor arról beszélni is kellett a vezetésnek, hogy egyáltalán felteszik..... ha meg feltették akkor valami alternatívát is fűzhetnének hozzá...
pl: OMME tárgyal vagy megoldást keres...

Én túlbuzgó voltam..:(

Írtad hogy régóta méhészkedsz és ez tiszteletre méltó, viszont a megélhetés kérdése ezzel nem függ össze.(Neked és nekem is meg kell élni..)
A Fiatal Gazda támogatás elég kemény feltételeket szab. Aki csak a könnyebb pénzt látja benne az bele is bukik!
PL: fiatal gazdaként egyéni vállalkozó vagy itt járulékokat fizetsz és a többit... valamint értékesítéskor is jelentkezik a hátrány magasabb adók terén egy őstermelőhöz képest....
Magyarán adómentes kölcsönként lehet ezt az összeget tekinteni, ami nagyon jó lehetőség egy fiatalnak aki komolyan gondolja a méhészkedést...... aki felelőtlenül minden tudás és rutin nélkül ugrik bele annak biztos bukás, és pár éven belül olcsó pergetők és kaptárak lesznek a piacon...
Mind a két kérdésre a válasz az idő! (egyiknél remélem rövidebb :)
Tükör viszont szeretném ha nem személyes támadást éreznél a válaszokban!
Tisztelettel:
MM


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 21:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mézesmackó81 írta:
Szemléltetem egy példával:
Írva vagyon hogy a méhész telephelye nem megfelelő a mintázásra... (miért mindent csak laborban mintáznak?:)
Na a példa: kialkudtok egy árat a kereskedővel elszállítja a mézet mert nálad nem megfelelő a minta.... majd megjön az eredmény hogy antibiotikum ugyan nincs benne de a kialkudott árat csökkenteni kéne mert ez az nem optimális, és ha nem fogadod el viheted a mézed persze a TE költségeden haza....


Egyetértünk ebben, meg abban is, hogy véleményt lehet és kell nyilvánítani.
csakhogy te számonkértél, 2 (kettő) nap után!!!

Amúgy nem hiszem, hogy nálam jobban félted a megélhetésedet.
Így közel ötvenévesen, gondolom sok esélyem nincs másra a munkaerő piacon.
Ráadásul akkoriban, amikor én kezdtem, nem nagyon adogattak ilyen támogatást sem mint amit ti kaptatok.Én harminc családdal lettem főállású méhész! Félre értés ne essék, már leírtam, hogy nem irigylem, azt is hogy miért! Ha bosszant csak azért van, mert a nyakunkra szabadít sok olyan embert is akik csak és kizárólag a "könnyű" pénz miatt lettek "méhészek"!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 21:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
RoB írta:
Tükör! Biztosan igazad van az elmult évben irtál nekem utoljára a zöld rendszámnál, akkor is ugyan ezt írtad. S lám ott sem történt semmi.

Mondjuk amennyit te is itt írsz, talán a hivatalok is olyan ütemben haladnak.
Azért várd ki ennek a rendszámos ügynek a végét.
Csakhát semmi sem egyszerű!!!
Kibicnek semmi sem drága!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 238 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: kágyé valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.