Pontos idő: 2024.03.28. 20:44

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 238 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.08.26. 16:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
A lépeket a szobában is megtámadják a molyok? Ha én nem kénezem, és nem is fagyasztom a lépeket egyszer sem, hanem csak berakom azt a párat egy üres új félfiókba, és azt a vendégszobába, akkor is kell tartanom a molyoktól? Vagy esetleg még műanyag fóliával burkoljam is be?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.08.26. 15:13 
zombee írta:
1. Nem a család fagyasztójáról beszéltem.
Drága dolog egy mélyhűtőt csak méhészeti célra megvenni.
zombee írta:
2. Ként egyelőre még használhatnak (bio)méhészek, a keletkező kénsav engem zavar.
Nemcsak egyelőre használhatnak, hanem használhatnak. Mindenkit zavarnak a kén elégetésekor keletkező vegyületek, de ezeket a vegyületeket a természet jól ismeri és gyorsan teljesen semleges anyagokká alakulnak.
zombee írta:
3. Korábban már írtam, hogy a szemléleteddel nem vagyok kibékülve. Pl. most is elhivatott bioméhészként nyugodtan reklámozhattad volna eme szelíd módszereket. Ígérem legközelebb felülemelkedem ezen, nem adok ennek hangot.
Ha már a szemléletem nem tetszik, akkor leírom, hogy nekem a mélyhűtés miért nem tetszik.
A hűtés, mint technológia nem épp előnyös az ökológiai szemlélet szerint több ok miatt:
- a hűtés, különösen mélyhűtés nagyon nagy energiaigényű folyamat.
- a hűtők előállítása során olyan vegyületeket használnak, amik súlyos környezetkárosítók.
- a hűtők tartalmaznak a természetes környezetre káros, továbbá nehezen lebomló környezetkárosító vegyületeket is. Nem véletlen, hogy a már használhatatlan hűtőgépet nem dobhatod egyszerűen a szemétre.

Most vess rám követ, ugyanis nem vagyok eléggé méregzöld: Tudomásul veszem, hogy élelmezés egészségügyi okok miatt mai mindennapi családi életünknek része a hűtőgép, sőt nekünk is van is hűtőgépünk, de más olcsóbb és kevésbé környezetkárosító módszerek (pl. kénlap égetése) helyett való alkalmazását kerülöm és nem reklámozom.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.08.26. 12:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
1. Nem a család fagyasztójáról beszéltem.
2. Ként egyelőre még használhatnak (bio)méhészek, a keletkező kénsav engem zavar.
3. Korábban már írtam, hogy a szemléleteddel nem vagyok kibékülve. Pl. most is elhivatott bioméhészként nyugodtan reklámozhattad volna eme szelíd módszereket. Ígérem legközelebb felülemelkedem ezen, nem adok ennek hangot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.08.26. 11:08 
zombee írta:
pter írta:
nagymotyi írta:
Vásároltam a gazdaboltban KRISTÁLYOS MOLYÍRTÓT ( PARA-DIKLORBENZOL hatóanyagú ), ezt javasolták.
Miért nem égetsz inkább kénlapot a léptárolóban? Olcsóbb és 100 %-os hatású, ráadásul nem marad mérgező maradvány semmiben.
Mondja ezt egy bioméhész..
Szerintem ként se használj.
1.
Nem vitatom, hogy a fagyasztás kiváló módszer, de nagy lépmennyiség esetén és egy háklis feleség mellett nem biztos, hogy praktikus erőltetni egy konyhai mélyhűtő használatát.
2.
Soha nem olvastad, hogy ként és rezet a biokertészek rendszeresen használhatnak?
Szerinted milyen szermaradvány keletkezhet a viaszban a kénlap elégetése után?
3.
Mielőtt kekeckedsz, légy körültekintőbb. (E mondatot nem írtam volna le, ha nem azzal vezetted volna be tiltó mondatodat, hogy én bioméhész vagyok.)


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.08.26. 10:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
pter írta:
nagymotyi írta:
Vásároltam a gazdaboltban KRISTÁLYOS MOLYÍRTÓT ( PARA-DIKLORBENZOL hatóanyagú ), ezt javasolták.
Miért nem égetsz inkább kénlapot a léptárolóban? Olcsóbb és 100 %-os hatású, ráadásul nem marad mérgező maradvány semmiben.


Mondja ezt egy bioméhész..

Szerintem ként se használj. Ahogy már javasolták a fórumon, időnkénti fagyasztással (kiszuperált fagyasztóban), közben pedig molytól való elzárva tartással védekezz, illetve amennyit csak tudsz, adj vissza a családoknak, kezelik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.08.26. 09:36 
nagymotyi írta:
Vásároltam a gazdaboltban KRISTÁLYOS MOLYÍRTÓT ( PARA-DIKLORBENZOL hatóanyagú ), ezt javasolták.
Miért nem égetsz inkább kénlapot a léptárolóban? Olcsóbb és 100 %-os hatású, ráadásul nem marad mérgező maradvány semmiben.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.08.26. 09:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.30. 13:44
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Sziasztok!

Zárt épületben egymásra rakott fiókokban tárolt, pergetés utáni üres, kiépített keretekben megjelentek valamilyen molyok és azok hernyói.
A műlépet és a sejtfalakat rágják, fúrkálják, és az apró fekete ürülékükkel bepiszkítják, plusz vékony selyemszerű hálókat szőnnek amerre járnak!

Vásároltam a gazdaboltban KRISTÁLYOS MOLYÍRTÓT ( PARA-DIKLORBENZOL hatóanyagú ), ezt javasolták.
A használati utasításon az áll, hogy a tasakot néhány helyen ki kell szúrni és a tasakból kiáramló gőzök fejtik ki a hatásukat.
Viszont a termékismertetőben az is le van írva, hogy NAGYON MÉRGEZŐ, KERÜLNI KELL AZ ANYAG KÖRNYEZETBE JUTÁSÁT, ÉS RÁKKELTŐ HATÁSA KORLÁTOZOTT MÉRTÉKBEN BIZONYÍTOTT!

Mindezek után merjem-e a lépek közé behelyezni?
Lesz-e valamiféle szermaradvány a viaszban ettől a molyírtótól?
Van-e ettől kevésbé mérgező, de mégis hatásos módszer a molyok ellen?

_________________
Üdv.:Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.07.29. 09:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Litterae írta:
Tartok tőle, hogy a szakemberek a mézben fellelhető szermaradvány okát a méhész szakszerűtlen gyógyszeres kezeléseinek tulajdonítják, és nem más állattartó telepek környezeti szennyezésében látják a mézbe kerülő antibiotikumok forrását.

Ebben én teljesen biztos vagyok. Pontosan ezért nem is fognak ilyen vizsgálatokat kezdeményezni. Az OMME-nak kellene utána mennie azoknak az eseteknek, amelyek gyanúsak. Pl. pont egy éve volt, hogy itt a Fórumon az egyik srác arról számolt be, hogy nagy valószínűséggel szulfadimidint találtak nála. Az pl. egy ilyen eset volt. Mert az pl. a hatóság tudomására sem jutott: egyszerűen visszavitték neki a mézet. A hatóság elkobozta volna. Szerintem jobb is így mindenkinek. Nitrofurán, kloramfenikol nem az az eset, amit vizsgálni kellene. Pláne nem engedélyezni a nulla feletti mennyiségeket. Azok A jelölésű antibiotikumok (tiltottak). A B jelölésűeknél lehetne vizsgálódni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.07.29. 09:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
marka írta:
Állattartó telep biztos 2004 óta nem használhat nitrofurán tartalmu szereket, mégis
a mézbe megtalálható./Idei mézekben/
Alacsony értéken van jelen 0,15-040 között tetracycline
Magas értéken chloramphenicol - tehát idei kezelések.

Chloramfenikolt pedig már 20 éve nem használhatnak a telepek. Tehát ezer százalék, hogy a méhész rakta bele ukrán" importból". Erre miért is kellene adni bárminemű toleranciát ? Tetraciklint lehet használni. De az miért van, hogy csak olyan szereket lehet megtalálni, ami a méhészek látókörébe került már: pl. nyúlós, Nosema elleni kezeléseknél. Hiú remény, hogy erre szakember azt mondja, hogy engedélyezni fogjuk. Ezt csak nem szakember (politikus) fogja megtenni. Az egy teljesen külön kérdés, hogy ha külföldön el lehetne adni, akkor annak szerintem meg lehetne találni a módját.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.07.29. 09:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
cerana írta:
....Ezeket a vizsgálatokat már évekkel ezelőtt el kellett volna kezdeni (OMME részéről), és a vizsgálatok eredményének tükrében kezdeményezni a hatósági intézkedést. Értelmes szakember lózungoknak nem fog bedőlni. Bizonyítékokat kell szolgáltatni a környezeti terhelésről. Addig maradni fog a vélelem: a gyógyszert a méhész vitte be a kaptárba....

Ez szerintem is így van, annyi kiegészítéssel, hogy az ez irányú vizsgálatokat a hatóságoknak kellett volna elvégezni -ha látnak ilyen veszélyt-, az OMME csak kezdeményezőként tud fellépni.

Tartok tőle, hogy a szakemberek a mézben fellelhető szermaradvány okát a méhész szakszerűtlen gyógyszeres kezeléseinek tulajdonítják, és nem más állattartó telepek környezeti szennyezésében látják a mézbe kerülő antibiotikumok forrását. Nincs okunk feltételezni, hogy szándékosan félrevezetik az ágazat irányítóit. Az ellenkező teória bizonyítása nem kizárt, de komoly szaktekintélyt kellene megnyerni az ügynek, és adott esetben a méhészek számára kellemetlen szakvéleményt is tudomásul venni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.07.29. 07:49 
Magyarországon 0 lehet.
Laborok már 1-2 ppb alatt mérnek, igy nagyon sok méz nem felel meg.
Állattartó telep biztos 2004 óta nem használhat nitrofurán tartalmu szereket, mégis
a mézbe megtalálható./Idei mézekben/
Alacsony értéken van jelen 0,15-040 között tetracycline
Magas értéken chloramphenicol - tehát idei kezelések.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.07.29. 05:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
A sajtófigyelő topicból áthozva a témát, marka felvetésére.
Azt gondolom, hogy sokkal fontosabb lenne annak tisztázása, hogy
1: a mézek hány százaléka érintett az 1-2 ppb-s kategóriában ?
2: ezeknek a pozitív mézeknek mi az előélete: ahogy írod is: korábbi kezelések maradéka? Megjegyzem a szulfonamidok vízoldékonyak, ezért a viaszból történő visszaoldódási elképzelésnek kicsi esélyt adok. Van-e a környéken állattartó telep ? stb.
Ezeket a vizsgálatokat már évekkel ezelőtt el kellett volna kezdeni (OMME részéről), és a vizsgálatok eredményének tükrében kezdeményezni a hatósági intézkedést. Értelmes szakember lózungoknak nem fog bedőlni. Bizonyítékokat kell szolgáltatni a környezeti terhelésről. Addig maradni fog a vélelem: a gyógyszert a méhész vitte be a kaptárba.
Marka : azt honnan veszed, hogy nyugaton engedélyezett az antibiotikum használata ? Ne keverd össze a 10 ppb megengedett szinttel ! Véleményem szerint különbség van aközött, hogy a mézbe egy jogsértő magatartás miatt kerül-e be a szermaradvány, vagy nem állapítható meg jogsértő magatartás. Teljesen másképpen lehet levezetni a következményeket. Mondok egy példát. Repce növényvédelmi permetezése virágzó kultúrában. Szermaradvány jelentkezik a mézben. Nincs jogsértő magatartás senki részéről. Környezeti terhelésről van szó. A hatóság dönthet úgy, hogy (állami költségen) megsemmisíti az ilyen mézet, ha az veszélyes a fogyasztóra nézve. Később pedig betiltja az adott szer használatát a repcében. Ha nem veszélyes, akkor határértéket állapít meg. Juli néni Trisulmix-sal kezeli a tyúkjait: félig jogsértő magatartás, mert csak zárt helyen tehetné, de zárt lehet egy drótkerítés is (a madárinfluenza miatt nem szabad a vadmadarak miatt nyitott helyen etetni, itatni ). Ha a méhész méhei innen viszik haza, akkor a kár az övé, mert nem lehet kideríteni, hogy ki kezelt vele jogsértő módon. Ha a méhek a trágyaléből viszik haza a gyógyszert: nincs előtte jogsértő magatartás, mert más állatfajokat lehet kezelni vele, és tudomásom szerint a trágyakezelés előírásai között nincs az, hogy csak zárt helyen lehet tárolni. Ha ezt be tudjuk bizonyítani, hogy állattartó telepekről származik a szennyeződés, akkor van keresni valónk. Más kérdés, hogy szabad-e ilyen érvekkel a nyilvánosság elé menni ? Ha évekkel ezelőtti kezelésből származik, akkor nincs semmi keresnivalónk. A méhésznek a maga baja az, hogy hogyan szabadul meg tőle (jogsértő magatartás következménye, hiszen nem engedélyezett a használat). Litterae, züm-züm véleményére kíváncsi lennék az ügyben.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.07.25. 15:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Feriadmin írta:
kárpátia írta:
Szia!!
BAYVAROLT Ne vegyél szart se ér!!
Nem írták alant a TACTIKot. sokan ezt használják hatékonyan Ausztriában is

Engedélyezték Magyarországon a Taktik méhészeti alkalmzását????????????????
Lehet,hogy Te nem igazán vagy képben az engedélyezett szerek tekintetében??????

Nem véletlen nincs a listában.


Nem szeretnék vitát, mert valószínű , hogy Feriadminnak adok igazat. Alább valószínű , hogy én írtam azt amire "kárpátia"hivatkozik, de jó lenne pontosan idézni vagy emlékezni dolgokra. AMITRÁZT írtam egy másik topicban. Ennek a lényegtelennek tűnő apróságnak nagy a jelentősége


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.07.25. 14:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
kárpátia írta:
Szia!!
BAYVAROLT Ne vegyél szart se ér!!
Nem írták alant a TACTIKot. sokan ezt használják hatékonyan Ausztriában is

Engedélyezték Magyarországon a Taktik méhészeti alkalmzását????????????????
Lehet,hogy Te nem igazán vagy képben az engedélyezett szerek tekintetében??????

Nem véletlen nincs a listában.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.07.25. 14:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Szia!!
BAYVAROLT Ne vegyél szart se ér!!
Nem írták alant a TACTIKot. sokan ezt használják hatékonyan Ausztriában is


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.07.24. 19:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
sanyeccc írta:
Szia!

Köszi az infot,valami hasonlóra gondoltam!

De sajna ebböl nem tudom igy kideriteni melyiket is vegyem meg!Erröl kérnék még egy kis infot,segitséget!Sanyi!

Sajnos neked kell megtalálnod a számodra optimálisat. Nincs tuti szer, folyamatosan figyeld a családjaidat és a szakirodalmat.
Itt egy jó kis összefoglaló a Német tapaszatlaszokról http://www.omme.hu/portal/download/egyeb/Atkavedelem.pdf.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.07.18. 12:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 08:41
Hozzászólások: 39
Szia!

Köszi az infot,valami hasonlóra gondoltam!

De sajna ebböl nem tudom igy kideriteni melyiket is vegyem meg!Erröl kérnék még egy kis infot,segitséget!Sanyi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.07.18. 11:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
sanyeccc írta:
Sziasztok!

Kezdöként!
/40db hunor/Szeretnék egy kis segitséget,milyen atkaölöt használjak ami nem bántja a méheket nagyon?Telelés elött,vagyis kéne kezdeni,lassan?

Köszi az infot!Sanyi!

Ezek az atka ellenes szerek engedélyezettek ma Magyarországon:

Apiguard gél
Apiwarol
Api Life „Var”
Api Ox
Bayvarol
Bee Vital Hive Clean
Dany's BienenWohl oldat
ECOSTOP lamella
Hangyasav 60% A.U.V. (Serum-Werk)
Méhpatika forte
Perizin
Thymovar
Varidol

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.07.18. 11:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 08:41
Hozzászólások: 39
Sziasztok!

Kezdöként!
/40db hunor/Szeretnék egy kis segitséget,milyen atkaölöt használjak ami nem bántja a méheket nagyon?Telelés elött,vagyis kéne kezdeni,lassan?

Köszi az infot!Sanyi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 20:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
:oops: Bazze, tényleg neked van igazad! :oops:

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 20:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
Pöte írta:
Igen valóban ppb-ről volt szó, de biztos, hogy nem Békési beszélt erről?! Igaz, hogy mind a ketten többször is felszólaltak a témában, de lehet, hogy Én emlékszem rosszul a lényeg ugyanaz. Kösz a helyesbítésért!

Jól mondtad, a lényeg ugyanaz. A mennyiségekkel kapcsolatban nekem is Cserényi doktorhoz fűződnek emlékeim, Békési doktortól teljesen jogosnak tartom viszont, hogy nem kellene ezeket a szereket néven nevezni, mert ötleteket adhatunk, Erre utaltam régebben is, más témában.[/quote]

Pöte!
Békési doktor ott sem volt.A másik Dr. Kelemen Bálint volt.

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 19:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 12:00
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Budapest
Pöte írta:
Igen valóban ppb-ről volt szó, de biztos, hogy nem Békési beszélt erről?! Igaz, hogy mind a ketten többször is felszólaltak a témában, de lehet, hogy Én emlékszem rosszul a lényeg ugyanaz. Kösz a helyesbítésért!

Jól mondtad, a lényeg ugyanaz. A mennyiségekkel kapcsolatban nekem is Cserényi doktorhoz fűződnek emlékeim, Békési doktortól teljesen jogosnak tartom viszont, hogy nem kellene ezeket a szereket néven nevezni, mert ötleteket adhatunk, Erre utaltam régebben is, más témában.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 17:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Igen valóban ppb-ről volt szó, de biztos, hogy nem Békési beszélt erről?! Igaz, hogy mind a ketten többször is felszólaltak a témában, de lehet, hogy Én emlékszem rosszul a lényeg ugyanaz. Kösz a helyesbítésért!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 17:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 12:00
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Budapest
Pöte írta:
Békési doktor nagyon érdekes és gyakorlatias példákat hozott fel a témában a küldöttgyűlésen. Ellenőriztek olyan méhészetek repcemézét amelyek a legbiztonságosabb módon kezelték a családokat fumidillel és 1-4 ppm lett a méz szermaradékértéke. Szerencsére fumagillinre még 10 ppm-re mérnek, de ha tovább hömpölyög ez a botrány akkor lehet, hogy ez lesz a következő bukta.

Jó volt Herpai Zoltán előadása is, ez úton is köszönjük a megjelenését!


Először is én tartozom köszönettel mindazoknak akik végighallgattak, ráadásul még tapsot is kaptam...
Csak pontosítás miatt jegyezném meg, hogy a fumagillin esetén is sajnos ppb az a ppm, szermaradékok esetén a már nem mérünk ppm-ben. A számadatok előtte jók. Szeretném felhívni figyelmed az első bekezdésedben rejlő logikai bakugrásra, miszerint, ha 10 ppb-ig mérnek, akkor hogyan tájékoztathatott Cserényi doktor 1-4 ppb-rő? CsaK annyit szeretnék ezzel mondani, hogy a lehetőség megvan arra, hogy ez alatt mérjenek/mérjünk kérdés, hogy ki, mikor teszi ezt meg _akkeditáltan_.
Üdvözlettel:
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.04.10. 21:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
Pöte írta:
Békési doktor nagyon érdekes és gyakorlatias példákat hozott fel a témában a küldöttgyűlésen. Ellenőriztek olyan méhészetek repcemézét amelyek a legbiztonságosabb módon kezelték a családokat fumidillel és 1-4 ppm lett a méz szermaradékértéke. Szerencsére fumagillinre még 10 ppm-re mérnek, de ha tovább hömpölyög ez a botrány akkor lehet, hogy ez lesz a következő bukta.


Bocs de Ő Cserényi doktor volt.

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.04.10. 19:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mostanra már biztosan tudom, hogy nem volt probléma a mézemmel, meg még mellette szintén az idén felvásárolt sok-sok tonnával sem!
Szóval lehet azért ilyet termelni!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.04.10. 19:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Békési doktor nagyon érdekes és gyakorlatias példákat hozott fel a témában a küldöttgyűlésen. Ellenőriztek olyan méhészetek repcemézét amelyek a legbiztonságosabb módon kezelték a családokat fumidillel és 1-4 ppm lett a méz szermaradékértéke. Szerencsére fumagillinre még 10 ppm-re mérnek, de ha tovább hömpölyög ez a botrány akkor lehet, hogy ez lesz a következő bukta.

Jó volt Herpai Zoltán előadása is, ez úton is köszönjük a megjelenését!

Az is elhangzott, hogy lesz monitoring a környezeti terheléssel kapcsolatban, konkrétan fognak olyan méhészetek mézeit vizsgálni amelyek éllattartó telepek mellett működnek. Kíváncsian várom a fejleményeket!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 11:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
tinkybacsi84 írta:
Amíg 0 % a hatáérték nincs miről beszélni, mert így senki se tudja majd eladni a mézét!!!


Mondjuk ez sem igaz ebben a formában teljesen.
Én speciel most februárban adtam el egy csomó vegyesemet, aminek jó része a tavalyi repce volt!
Eddig nem szóltak, hogy baj lett volna vele!
Pedig már igen beleestem a "szigorúságba"!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 05:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.13. 10:14
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
Amíg 0 % a hatáérték nincs miről beszélni, mert így senki se tudja majd eladni a mézét!!!
Az OMME részéről ki kellene harcolni valamiféle riasztási hatáértéket,ami más Európai Uniós országokban is fenn áll ( Németország, Olaszország, Franciaország).
Egy aláírás gyűjtés folyik a megyei szervezeteknél, kérem hogy minden méhész és nem méhész aki egyetért ezzel a törekvéssel írja alá!
Hamarosan kezdődik a repcével a szezon, ha addig nem érünk el eredményeket a méz eladhatatlan lesz mind nagyban mind kicsiben!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.24. 12:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.09. 14:03
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged
hydasy írta:
http://www.agromonitor.hu/index.php/elelmiszerbizt/38-elelmiszerbizt/3013-bizonytalansag-a-mezpiacon-az-antibiotikumok-miatt-a-hatosagi-szigor-enyhitese-nelkuel-megallhat-a-felvasarlas


Hát, számunkra nem túl nagy a hírértéke, de legalább beszélnek a problémáról. Hátha lesz ebből valami!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.24. 10:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.27. 11:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Miskolc
http://www.agromonitor.hu/index.php/ele ... elvasarlas


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 20:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.25. 07:59
Hozzászólások: 268
Tartózkodási hely: Gy-M-S megye Csorna / Hanság /
Emberek! A BTK.szerinti feljenentési kötelezettség a rendszerváltozást követően - egyes államellenes cselekményeket kivéve - MEGSZŰNT.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 18:54 
Jelenleg élő törvény létezik, ami előirja a bejelentést csak azt nem értem, hogy miért nem
vonatkozik mindenkire.Egyébként pozitiv méz esetében a vizsgálati költséget a termelő
fizeti.Azt is hibának tartom ha egyik kereskedőt a másikkal keverik.
Egyébként tudomásom szerint minden szermaradvány esetében eljárt a hatóság.
/legalábbis üzemek esetében/


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 17:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
kárpátia írta:
Sziasztok!!
Nem akarnék senki zsebébe turkálni.De ha publikus kiváncsi lennék arra, hogy egy ilyen vizsgálat mennnyibe kerül?

Nem olyan hosszu ez a topik, tényleg érdemes lenne kérdezés előtt végigolvasni. És akkor választ kapnál más kérdésre is...
Herpai Zoltán írta:
Árlistát bárkinek küldünk, aki megkeres minket, itt való feltüntetése véleményem szerint ütközne a fórum szabályzatával, miszerint reklám tevékenység folytatása nem megengedett. Tartok tőle, hogy már így is feszegetem a határokat. Kérhetsz árajánlatot, azzal jogod van azt tenni, amit akarsz, akár ide is felteheted. Ha kollektív igény van rá, megpróbálom elérni vezetőségünknél, hogy akár egy link segítségével elérhetővé tegyék a vándorméhész honlapjáról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 17:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Sziasztok!!
Nem akarnék senki zsebébe turkálni.De ha publikus kiváncsi lennék arra, hogy egy ilyen vizsgálat mennnyibe kerül?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 16:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
marka írta:
......Továbbra is azt szeretném,ha minden labor élne bejelentési és /nem feljelentési/ kötelezettséggel, hiszen
minden labor előtt ismert a megrendelő.Nyomonkövethetőségnek pedig müködni kell!......

Szia Marka!
Nagyon indiszponált vagy az utóbbi időben. Lelkesen követelsz valamit, propagálod ....... utána meg az ellenkezőjét. Vizsgáltassa be a méhész a mézét, a laboroknak legyen feljelentési kötelezettsége, mert kár mellébeszélni ez az lenne. Ki vizsgáltatna ilyen feltételekkel a méhészek közül??
Ha már a nyomon követhetőségnél tartunk, mit érdemel az a cég akinek a mézéből Litvániában mutatják ki a nitrofuránt, hogy tett eleget a nála valóban fennálló vizsgálati kötelezettségének?
marka írta:
.Nem rossz szándékkal irom,de csak a laborok járnak jól.A méhész nevét pedig továbbra is homály övezi.Ebben a formában ez egy ördögi kör, amiből kiutat kell találni, különben mindenki jól jár, de az ágazat belehal.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 15:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.06. 12:26
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Békés megye
kopaszkutya írta:
zsolti írta:
ligustica írta:
antibiotikumot nem használunk a Fumidil-b kivételével persze a szabályok betartásával,mégis van szennyezett méz.


Sajnos még mindig vannak, akik már januárban ott remegnek a patikaajtóba kakasos porért.


Ezt nem akarom elhinni. Aki annyira hülye hogy ezt nem érti meg, hogyan képes ellátni a méheit?



Pedig ez a valóság.Mikor a környezetemben próbáltam érdeklődni a "méhészektől" a kezdés lehetőségeiről az első "lebeszélő jó-szándék" mellé azért azt elmondták ha mégis lesznek a kakasos nagyon jó gyógyszer.
Ezért ültem le a Google elé és találtam ide.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 15:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
zsolti írta:
ligustica írta:
antibiotikumot nem használunk a Fumidil-b kivételével persze a szabályok betartásával,mégis van szennyezett méz.


Sajnos még mindig vannak, akik már januárban ott remegnek a patikaajtóba kakasos porért.


Ezt nem akarom elhinni. Aki annyira hülye hogy ezt nem érti meg, hogyan képes ellátni a méheit?

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 14:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 12:00
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Budapest
Szia marka!
Örülök, hogy nem megyünk el a céltalan vagdalkozás irányába.
A jelentési kötelezettséggel szerintem nem fogunk egyetértésre jutni, Te úgy vélnéd jónak, ahogy leírtad, mi tartjuk magunkat a működésünket szabályozó szabványhoz. Arra azért kíváncsi lennék, rendelkeznek-e akkreditációval az Általad említett, jelentést tevő laborok, és ha igen, milyennel. Nem titok, hogy a mézvizsgálatok gyakorlatilag 100%-át nem a termelők végeztetik nálunk. Szerinted meddig vizsgáltatnának velünk, ha jelentgetnénk, és mekkora pereket akasztanának a nyakunkba? Akik vizsgáltatnak, bizonyára pontosan tudják, kinek a mézét küldték be vizsgálatra. Lehet, hogy nekik kellene jelenteni, mivel ők állnak jogviszonyban a méz termelőjével, és az általunk kiadott vizsgálati eredményeket úgy használják fel, ahogy akarják. A titoktartás csak minket (labort) kötelez. A nyomonkövethetőség működik nálunk is, talán nem is gondolod, milyen szinten, de ha eljössz ide (vagy többen fórumtagok) szívesen megmutatom. Az orvosi/ügyvédi titoktartási kötelezettséget ugye nem kell ecsetelnem. Ez pont ugyanolyan.
Ha ugyanazt a mézet többször vizsgáljuk, mert több kereskedő is beküldi, nem tagadom (nyilvánvaló dolgokat nincs értelme) a labor jól jár. Erre azt is mondhatom, a kereskedők is kommunikálhatnak egymással, de ez már nem szakmai dolog, úgyhogy nem folytatom.
Nem tudom, Te milyen szakmai napokról tudsz, de az általunk szervezettek ingyenesek, igaz útiköltséget nem tudunk fizetni a hallgatóknak. Ha igény van rá, megígérem, hogy ha szervezel egy "szakmai napot" hallgatósággal, akkor "kivonulunk" ingyen és bérmentve előadásokat tartani.
Valóban vannak méhészek, akik nincsenek tisztában az általuk okozható kár nagyságával, de szerintem ők nem is járnak előadásokat hallgatni, ezt a problémát szerintem nem lehet kívülről megoldani anélkül, hogy a tisztességes méhészek ne érezzék, hogy jogaikat csorbítják. De ez már megint nem az én területem.
Üdv.
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 14:29 
Tudjátok a tiltott gyümölcsből sokan szeretnek enni, de beszélni valahogy tilos.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 14:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
ligustica írta:
antibiotikumot nem használunk a Fumidil-b kivételével persze a szabályok betartásával,mégis van szennyezett méz.


Sajnos még mindig vannak, akik már januárban ott remegnek a patikaajtóba kakasos porért.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 14:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Hát azért ezeket itt sokan tudják nálam sokkal jobban.De nincs róla szó hiszen mindenhol fellelhető,és köztudott dolog.Bár az is,hogy antibiotikumot nem használunk a Fumidil-b kivételével persze a szabályok betartásával,mégis van szennyezett méz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 13:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Ligustica!! K Ö S Z Ö N Ö M ! ! !
Mások nevében is..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 13:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
kárpátia írta:
A méhészboltok forgalmaznak-e tiltott szereket??
Jó lenne ha valaki tételesen kiírná mit szabad használni. Szerintem sok méhésznek NAGY segítség lenne!!!!!!!!!

Nos itt van,de öt perc alatt megtalálható bárhol,a méhészújságtól kezdve omme honlapon át itt a fórumon is.Forgalombahozatali engedéllyel rendelkező gyógyszerek és gyógyhatású készítmények:
Apiguard gél,Apiwarol,Api Life „Var”,Api Ox,Bayvarol,Bee Vital Hive Clean,Dany's BienenWohl oldat,ECOSTOP lamella,Hangyasav 60% A.U.V. (Serum-Werk),Méhpatika forte,Perizin,Thymovar,Varidol,Fumidil-b,Nonosz,Apimix,Apimix-forte,Apifonda,Apiinvert,Nozevit,Feed-Bee,Immunobee,Fulvobee,Fortevit,Répacukor,Nem tom szerintem más nincs.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 13:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Szigetivili!! lehet ,SŐT BIZTOS/
hogy a mértékegységeket elítam!!!!!! De a határszámokra amit írtam /rádióban hallottam/ arra jól emlékszem.Vajon nálunk mért kevesebb a határérték mint nyugatabbra????? Kinek jó ez??
A méhészboltok forgalmaznak-e tiltott szereket??Ha igen miért engedik, mért nincs ott ellenőrzés?Ha van akkor meg milyen?
Jó lenne ha valaki tételesen kiírná mit szabad használni. Szerintem sok méhésznek NAGY segítség lenne!!!!!!!!!
Ui. Ha valakit esetleg megbántottam most KÉREK ELNÉZÉST!!!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 12:59 
Kedves Zoltán!
Semmi sértő nincs irásodban, de az általam irottak magyarázatra szorulnak.
VM oldaláról határérték vonatkozásában 0, tehát részemről ezért nincs jelentősége.
Természetesen nagy tiszteletbe tartva a Ti kimutatási határaitakat.
Az EU-n belül vannak olyan független laborok amelyek jelentési kötelezettségüknek eleget tesznek.
Nem veszem rossz néven amikor /minden esetben/ kivonul a hatóság.Sőt örülök, ugyanis pl.
5 méhész termékét összekeverem-pozitiv lesz-1 méhész biztos hibát vétett,de ilyenkor a hatóság keresi
meg a hibás terméket.
Továbbra is azt szeretném,ha minden labor élne bejelentési és /nem feljelentési/ kötelezettséggel, hiszen
minden labor előtt ismert a megrendelő.Nyomonkövethetőségnek pedig müködni kell!
Jelen esetben ugyanazt a pozitiv mézet több kereskedő is vizsgáltatja.Nem rossz szándékkal irom,de csak a laborok
járnak jól.A méhész nevét pedig továbbra is homály övezi.Ebben a formában ez egy ördögi kör, amiből kiutat kell találni,
különben mindenki jól jár, de az ágazat belehal.
Tudok a szakmai napokról, de melyik méhész engedheti meg magának a részvételi dij megfizetését, bár tényleg
nagyon sok érdekes dologról lehetne hallani.
Szintén állitom, hogy a méhész nincs tisztában azzal, hogy az alkalmazott szerek milyen károkat is tudnak okozni,
ugyanis a szereket egymásnak osztogatják.Egyiké átcsuszik a vizsgálatokon /valószinü kevesebbet etet/ másiké nem.
Amig a méhész nevét homály fedi, addig a folyamat tart.
Szerintem szakmai titokként kezelni nem lehetne nem engedélyzett szerek használatát.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 09:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 12:00
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Budapest
marka írta:
Kedves Herpai Úr!
Jelenleg nem azon kellene vitatkozni, hogy a szermaradvány határértéke mennyi, hanem valahogy a méhészek segitségére
kellene sietni, amihez Önök is hozzájárulhatnak.A törvények a magánlaborokra is kellene, hogy vonatkozzonak.
Azt értem ez alatt, hogy találat esetén jelentési kötelezettsége van mindenkinek.
Ki kell adni a "rossz" méhészek neveit ezzel megvédem az ágazatot.
Folyamatosan tájékoztatni kell a méhészeket milyen szereket nem lehet használni, hiszen Önök a vizsgálatok alapján
egy kicsit előbbre járnak./mellékesen már egy évvel előbb tudták a határértékeket/
Lehet hogy a következő szer a metronidazol lesz? Én még azt sem tudom milyen szert kell keresni.
Ez szintén olyan mint a nitrofurán csak feketén jut az országba, de akkor hol van az állam felelőssége?/vámhatóság/
Jelenleg mindenki a méhészek neveit takargatja,átháritva a felelősséget a kereskedőkre - de miért?
Megmondom: ki kell ejteni a gonoszokat, elég ha egy-kettő megmarad. A cél ez.
Az elmult 5 évre visszatekintve csak egy kereskedő volt "tiszta" persze csak antibiotikum kérdésében.
Változatlanul azt kérném folyamatosan tájékoztassa a méhészeket milyen szereket nem szabad használni, hiszen
Önök tudják miből mit lehet kimutatni.Meg kell magyarázni az egyszerü embereknek is miért ne tegyék ezt vagy azt.
A méhészt nagyon meg kell érteni, hiszen szereti védi a méheit, nemcsak pénzforrásnak tekinti azokat.
A mai vilában nagyon kevés azt mondani "semmit ne használj" - erre még népes szaktanácsadót is biztositok.


Kedves marka!

Mielőtt érdemben válaszolnék, egy megjegyzés: Bemutatkozásomkor úgymond "engedélyt kértem" a fórum stílusához illő tegeződés használatára. Erre eleddig nem érkezett tiltakozás, úgyhogy ha megengeded, maradok ennél. Nicknevet sem választottam, mert úgy éreztem korrektnek, hogy kívülállóként (nem méhészként) nem bujkálok azonosíthatatlan karaktersorozat mögé, de ha a fórumozók velem való kommunikációját megkönnyítené, hát megteszem.
Akkor a válaszok:
Határérték:
Nem észt osztani és vitatkozni jelentkeztem be a fórumra, hanem hogy ismereteimmel segítségére legyek a méhészeknek. Ti is észrevételezitek, ha valamely fórumozó olyasmit mond/ír, amivel szakmátokban járatlanabb olvasót félrevezethet. Én a mézvizsgálatokkal kapcsolatban tudok segíteni Nektek, ezért az ezzel kapcsolatos dolgok tűnnek fel. Ha Neked mindegy, hogy mézedben 0,5 ppm vagy 0,5 ppb szulfonamid van, ám lelked rajta. Kárpátia első írására csak azért reagáltam, mert úgy gondoltam/azt hittem, olyan problémát vet fel, amiről komolyan lehet/kell beszélni. Második írása után láttam, hogy nem erről van szó, ezért nem akartam offolni.
Törvények:
Hidd el, ránk is vonatkoznak, és tudom, hogy a magyar hatóság szeretné elérni, hogy kötelező legyen jelenteni a nem engedélyezett szerek megtalálását. Ha ez sikerül, megszűnik a független szolgáltató laboratórium fogalma. Addig a működésünket szabályozó MSZ EN ISO 17025/2005-ös szabvány szerint járunk el, mely kötelez arra, hogy a vizsgálati eredményeket szakmai titokként kezeljük, azt csak a vizsgálatot megrendelő számára adjuk ki. Többször olvastam már más topic-okban hogy szerinted ez a jelenlegi mézminőség rákfenéje, de kérlek, gondolkozz el egy kicsit: szolgáltatunk. A megrendelő beküldi a mintáját a saját azonosítójával. Megmérjük, kiadjuk az eredményt, fizet érte. Ha nem elfogadható, mégis, kit jelentsünk fel? Példa: Ikszipsz Ilona beküldi hozzánk Gipsz Jakab mézét, de a minta azonosítójának azt adja meg, hogy Csótány Csaba akácméze. Jogviszonyunk Ilonával van, Jakabról nem tudunk semmit, Csaba pedig számunkra egy mintaazonosító. Vagy életszerűbben: Profilodat nem néztem, de a hozzászólásokból úgy tudom, felvásárló (is) vagy. Beküldesz hozzánk 15 méhész mézét szermaradék vizsgálatra, és egyikben találunk mondjuk 3680ppb szulfadimethoxint és 2960ppb trimethoprimot. Bejelentünk a hatóságnak, erre azok megszállják a telephelyedet. Vannak, akik szerint jó móka lenne...
Tájékoztatás:
Mindenképpen szükséges és a Wessling labor erre nagyon nagy hangsúlyt fektet, több méhész rendezvényen voltam előadó jómagam is, rendszeresen tartunk szakmai napokat nem csak méhészeti témákban. Hogy ez nem jutott el hozzátok, sajnálom, de a fórumszabályzat miatt nem fogok itt reklámtevékenységet folytatni. De azon túl, hogy felhívjuk a figyelmet arra, hogy nem engedélyezett szerek használata komoly károkat okozhat, az ismeretterjesztés nagyon kétélű lehet. Ha mondjuk 100 fős hallgatóság előtt elmondom, hogy nyúlós költésrothadás ellen a a PQ cég által gyártott RS nevű gyógyszert ne használják, hányan fogják kipróbálni? Más témában ugyan, de erre sajnos saját rossz tapasztalatom van.
Határérték:
Az az általam már belinklet előírásban benne van, azaz NINCS. A labor számára kimutatási határ van, és ha esetleg vizsgáltattál Brémában, akkor tudod, kaphattál eredményt 10ppb alatt is, legfeljebb nem használtad fel. De ha előre tájékoztatást szeretnél hát legyen: Ha megfinanszírozod, kollégáim minden bizonnyal le tudnak menni a kimutatási határral az eddigi 0,5 helyett 0,01ppb-re, kb. egy év múlva akkreditált mérési jegyzőkönyvet kaphatsz róla. Saját erőből nem fogjuk csinálni, mert a mostaninak sincs értelme, muszáj volt a brémai laborok teljesítőképességét hozni.
Meronidazol: Nitroimidazolok közé tartozik, mérjük, Magyarországon még nincs, de hát nitrofurán sem volt 5 éve...
Az állam/vámhatóság felelősségét légy oly bátor az illetékeseken számon kérni. Gondolom felhőtlenül boldog lennél, ha minden határátlépésnél felforgatnák a kocsidat, mert ezeket a szereket, nem kamionokkal és fuvarlevéllel hozzák be az országba.
Felelősség áthárítás:
Ehhez nem értek, csak gondolnom, hogy ha bizonyítható jogviszonyod van a "gonosz" méhésszel, akkor a téged ért kárt tovább háríthatod. Más kérdés, hogy mennyi idő múlva érsz eredményt, de ebbe nem szeretnék belemenni.
Hogy melyik kereskedő volt "tiszta" az elmúlt 5 évben, nem tudom, de abban biztos vagyok, ahhoz, hogy elkerülje a problémákat, elég sokat kellett vizsgáltatnia a felvásárolt mézeket, és nem használt fel olyat, ami "tönkretehette" volna a termékét.
Végezetül:
A rendelkezésemre álló publikus információkat nem fogom magamban tartani, amíg lesznek emberek akik azt értő füllel/szemmel hallgatják/olvassák. Néha kicsit "elragad a hév" de próbálok úgy fogalmazni, hogy az általad említett "egyszerű emberek" is megértsék. (Megjegyzem, számomra csak EMBEREK vannak, vallási politikai, faji, iskolázottsági különbségeik ellenére.)
Így visszaolvasva írásom néhol sértőnek tűnhet, hidd el, nem ez volt a szándékom. Mióta szakmám miatt is kapcsolatba kerülök méhészekkel, igyekszem rájuk/rátok hangolódni. Személyes meggyőződésem, hogy akik szeretik, óvják méheiket, törekszenek a fellelhető ismeretanyag elsajátítására, és távol maradnak a szabálytalan módszerektől. Szerintem a gond azokkal van, akik - mint írtad - pénzforrásnak tekintik a méheket, és a legnagyobb haszon reményében gátlástalanul alkalmaznak tiltott szereket (is), mondván, valaki majd csak megveszi a mézüket.
Na, ez megint jó hosszú lett...
Üdv.
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.19. 05:08 
Kedves Herpai Úr!
Jelenleg nem azon kellene vitatkozni, hogy a szermaradvány határértéke mennyi, hanem valahogy a méhészek segitségére
kellene sietni, amihez Önök is hozzájárulhatnak.A törvények a magánlaborokra is kellene, hogy vonatkozzonak.
Azt értem ez alatt, hogy találat esetén jelentési kötelezettsége van mindenkinek.
Ki kell adni a "rossz" méhészek neveit ezzel megvédem az ágazatot.
Folyamatosan tájékoztatni kell a méhészeket milyen szereket nem lehet használni, hiszen Önök a vizsgálatok alapján
egy kicsit előbbre járnak./mellékesen már egy évvel előbb tudták a határértékeket/
Lehet hogy a következő szer a metronidazol lesz? Én még azt sem tudom milyen szert kell keresni.
Ez szintén olyan mint a nitrofurán csak feketén jut az országba, de akkor hol van az állam felelőssége?/vámhatóság/
Jelenleg mindenki a méhészek neveit takargatja,átháritva a felelősséget a kereskedőkre - de miért?
Megmondom: ki kell ejteni a gonoszokat, elég ha egy-kettő megmarad. A cél ez.
Az elmult 5 évre visszatekintve csak egy kereskedő volt "tiszta" persze csak antibiotikum kérdésében.
Változatlanul azt kérném folyamatosan tájékoztassa a méhészeket milyen szereket nem szabad használni, hiszen
Önök tudják miből mit lehet kimutatni.Meg kell magyarázni az egyszerü embereknek is miért ne tegyék ezt vagy azt.
A méhészt nagyon meg kell érteni, hiszen szereti védi a méheit, nemcsak pénzforrásnak tekinti azokat.
A mai vilában nagyon kevés azt mondani "semmit ne használj" - erre még népes szaktanácsadót is biztositok.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.18. 19:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
kárpátia írta:
Herpai Zoli először olvastam azután írtam .. má bocs

Mit olvastál? Ludas Matyit?
Ha már ennyire felhergeltek az "olvasottak" és főként ezt értetted ki belőle, legalább velünk is oszd meg, hogy hol írnak ilyen marhaságokat (lásd mértékegységek), vagy ki mondta, hogy az EU kényszeríti ránk az alacsonyabb határértékeket.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szermaradvány ...
HozzászólásElküldve: 2011.03.18. 18:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Akkor viszont mégis hogy gondolod, hogy bárki is komolyan vegyen, ha ilyeneket írsz???

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 238 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.