Pontos idő: 2024.03.28. 23:46

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 527 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 09:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Szólni kell a Kiadónak. Ügyfélszolgálat: Módos Adrienn, tel: 06-1-323-0003


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.05.07. 21:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.11. 10:25
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Csorna (Gy.M.S.Megye)
Sajnos még a mai napig nem kaptam meg a májusi számát a MÉHÉSZÚJSÁGNAK. :taps :merg

_________________
tamasmehe222


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 19:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Egy kis ízelítő a MÉHÉSZET májusi számából a 31. oldalról. A tudósítás az OMME küldöttgyűlésén készült.

Egyed Árpád, az OMME Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója egyben az OMME IB tagja névhasználati anomáliák magyarázatára kényszerült. Amit ugyanis 2013 utolsó negyedében az egyesület gazdasági vállalkozásának és szakmai lapjának nevével kapcsolatban elhatároztak, abból mára semmi nem igaz. Az OMME-lap első számának kiadója még a 2013. november elején alakult Magyar Méhész Kft. volt. Időközben azonban kiderült, hogy korábban 18 (!) ilyen nevű kft. volt a cégjegyzékben. Ezért OMME Magyarország Kft. névre keresztelték át az egyesület 100 százalékos tulajdonában lévő társaságot, amelyet 2014. február 13-án jegyeztek be.
Hasonló kanosszajáráson esett át a Magyar Méhészújság is. Első három száma még ezzel a névvel jelent meg, hiába ágált Szabó György gödöllői elnök: ha a jelenlegi OMME a hajdani OMME jogutódjának tekinti magát, akkor az újságja is viselje az előd Magyar Méh nevet, ami anno az OMME közlönye volt. A szaklap 2014. évi áprilisi száma már simán a Méhészújság nevet viseli, mert a médiahatóság szerint összekeverhető az indulása idején még a megjelenését szüneteltető Magyarországi Méhész lappal. Szaklapnév-ügyileg tehát ott tartunk, ahol 1988-ban voltunk. Nikovitz Antal akkor Méhészújság néven indította el a Fehérvári Egyesület lapját. A jó öreg Nikovitz Atyának – ha rajtam múlna – ezért a briliáns ötletéért minimum Kossuth-díjat, de az is lehet, hogy Nobel díjat adattam volna. Gondoljanak csak bele: az akkori és a jelenlegi Méhészújság nem a Magyarországi Méhésszel keverhető össze, hanem a Méhészet szaklappal, amelyet a méhész köznyelvben természetes módon mindenki méhészújságnak becéz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 19:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
A Stonehenget is lerombolták mert nem ott sütött be a nap ahol régen:-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 08:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Nem gondolod rosszul. Ennek a töredéke is feltűnne, ha megváltozott volna. Képzeld el, hogy ha délben a horizonton lenne a Nap, akkor ez lenne a 0 fok (vízszintes), aztán ha épp a fejed fölött van, merőlegesen süt, az a 90 fok. A kettő közötti tartomány egyharmada a 30 fok!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 09:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
A 30 fok eltérésre reagálva, vannak olyan napórák amik nem mostanában készültek, és ha minden igaz dátumot is megjelenítenek, hát ezeken csak feltűnne ekkora változás, vagy rosszul gondolom?

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 09:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Na látod!

"a verekedés mindig akkor kezdődik, amikor visszaütnek" még egyet azért jegyezz meg: "nem az a legény aki adja, hanem az aki állja"

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 09:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Elképzelhető, de későbbi megkereséskor, nem hogy békülő, hangnem hangzott volna el, hanem egy igen támadó levelet kaptam. Ebből arra következtettem, hogy igazam van, és nem meri felvállalni. Így azóta én nem kerestem, tőle nem is vártam. De ezek után ne várja el senki, hogy kedveljem.

Ettől függetlenül lehetséges, hogy félre értés bár nagyon kétlem! Biztosan én is hibás vagyok, de nem hinném, hogy egyedül.

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 08:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Én még azt feltételezem, hogy ez az egész csak valamiféle félreértés.Sokszor még az egyértelműnek tűnő helyzetekről is később kiderül, hogy nem is olyan egyértelmű.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 08:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Igazatok van teljes mértékben!

Sajnálom, de való igaz, hogy heves vagyok. S az, ha valaki a meglévő felelősségét nem használja jóra, kifejezetten nagyon fel tud idegesíteni!

Sokkal korrektebb megfogalmazás lett volna a: "Szerintem rendes ember ilyet nem tesz!".

Bocsánatot kérek! Köszönöm a pozitív kritikát!

üdvözlettel: erdeklodo

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 06:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Kedves Érdeklődő!

Attilának teljesen igaza van. Kérlek ne okozz nekünk csalódást! Ne 100- ig számolj, számolj el 1000-ig, ha kevés 10 000-ig!
Hidd el kevesebb, sokkal kevesebb lesz a problémád.

Tisztelettel üdvözöllek:hárskeret

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 06:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Érdeklődő!
Bennem valami berzenkedik, amikor nyilvánosan trágár jelzőkkel illetnek, "leganajoznak" valakit. Ez olyan szélsőséges, sértő. Négyszemközti beszélgetésben is illik meggondolni, mit mondunk a másiknak, hát még nyílt felületen!
Fiatal vagy még, biztosan ezért vagy ilyen heves, de ifjú korban a jó irányba is könnyebb mozdulni.
"Fiatal fa hajlik, öreg fa törik..." Ezért is írok Neked.
Üdvözlettel: Attila


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.20. 15:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Tisztelt Vitapartnerek!

Ha a Méhészet szerkesztőségének tagjai nem rendelkeznek elméleti fizikai illetve geofizikai előképzettséggel, az a legkevésbé elítélendő szempont, a szaklap szakmaiságát nem ezen szempontok határozzák meg elsősorban. Sajnos, ennek ellenére valóban sokszor jelennek meg olyan "szakírói" megnyilatkozások, melyek mindenféle tudományos igényű lektorálás nélkül kerülhetnek a lapba. A szerkesztőség nem vállalhat fel szaklektori feladatokat, de nem is ez a feladata, arra ott vannak azok a szakemberek, akik tudományterületükön "otthon vannak". Nos, ha kétség merülne fel egy-egy méhészeti "szakírói" állítás megalapozottsága tekintetében, a szerkesztő(k) rendelkezésére áll az interneten kívül a szaklektor felkérésének lehetősége is (bár, mint tudjuk, Krisztus koporsóját sem igen őrözték ingyen...)

Ahogy Horváth János egykor rendkívül precíz közelítéssel felhívta a figyelmünket: szaklapunk, szaklapjaink szakmai színvonala olyan, amilyet a méhész-szakma ír magának. Nem hiszem ugyan, hogy a napsugárzás beesési szögének feltételezett változása egyszerű rápillantással látható illetve igazolható lenne, s a Föld forgástengelyének elmozdulása sem egy szemmel látható jelenség, de egy pillanatig sem gondolom, hogy a közölt blőd megállapítás bármilyen szinten is befolyásolná a méhészeti közvéleményt, s meghatározó lenne a szakma szempontjából. Kovács József válaszreakciójának közlése sem változtat azon a tényen, hogy az említett -földrengés okozta- tengelyelmozdulás a napsugarak beeséséi szögén érdemben nem képes változtatni. A kérdés könnyen belátható, ha igénybe vesszük az internetes böngésző "barátunk" segítségét:
http://wwwold.kfki.hu/fszemle/archivum/ ... i1305.html illetve
http://wwwold.kfki.hu/fszemle/archivum/ ... i1306.html

Reményem szerint e két cikk a Föld mozgásáról segít tisztázni a precessziós és nutációs jelenségek alapfogalmait, s talán Kovács József is olvassa őket, és sikerrel beépítheti a méhek jövőjéről alkotott elméletébe. Igazán meg tudom érteni Malya Pétert is, ha egy "kis színes" beszélgetés kapcsán nem a geofizikai szempontokra koncentrál, s azt sem valószínűsíteném, hogy egy ilyen "megfigyelés" kontroll nélküli közlése romba döntené egy szaklap presztizsét. Arra viszont mindenképpen jó lehet az eset, hogy rávilágítson: a szakma egyre inkább igényli a pontos, precíz tájékoztatást, s ezért vélem úgy, hogy egy egészséges verseny a szaklapok között csak segíthet ezen igény minél jobb kiszolgálásában...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.20. 11:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Itt van Kovács József reagálása a megfigyelésére adott válaszokra, amit ezúton is köszönök, hogy kérésemre megfogalmazott.

Csatolmány:
Kovács József reagálás.doc


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.20. 09:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Annyiban korrigálnám, hogy szerintem 3 hónap is elegendő lenne. De természetesen aki egészségi okokból nem tudja épp megtenni az kaphatna még haladékot, vagy valami hasonló, de mondjuk akkor is meg tudja oldani, csak van egy ismerőse aki kezeli a lányokat, ha meg nem akkor ott baj van.

Személy szerint Bross Péterre gondoltam. Tudom, hogy még most is a seggemen van a tojáshéj, de fiatalabb koromban látva amiket elért példaképnek tekintettem. Viszont mikor látom, hallom, hogy mit mond egy gyűlésen, mikor szemtől szembe beszél vele kis csoportban az ember. Milyen tényeket mond, javaslatokat. Majd mikor van egy hivatalos fórum homlokegyenest mást csinál , s mikor megkérdezem tőle, akkor "én ilyet nem mondtam soha". Bocsáss meg, de szerintem rendes ember ilyet nem tesz!Valamint utána semmibe néz, mert te próbáltál csinálni valamit.

Személy szerint undorodom ettől. Nekem a gerinc, és a büszkeség igen sokat jelentenek. Lehetséges, hogy megint csak koromnál és tapasztalatlanságomnál fogva vagyok ilyen, de valahogy úgy érzem, hogy ez nem fog változni.

Üdvözlettel: erdeklodo

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.20. 09:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
A kezdők sem egyformák. A méhek iránt tiszteletet érzők, megfontoltak, óvatosan haladók, tapasztalataikból építkezők, a pénzéhesek, vakmerők, meggondolatlanok, a méheket alapvetően eszköznek tekintők.A kezdő lelkében dől el. hogy melyik csoporthoz tartozik.

Kezdő elhagyott méhese, illetve általában elhagyott méhes, elsősorban állategészségügyi, jogszabály alkotási, jogalkalmazási kérdés.Erre a méhészek közössége is tehetne javaslatot. Álljon itt a sajátom. 6 hónapos türelmi idővel be kellene vezetni, hogy a TIR-ENAR számmal nem jelzett kaptárakat és méhállományokat az észleléstől számított 24 órán belül kártalanítás nélkül el kell égetni. Az eljárást a hatósági állatorvosnak kellene jegyzőkönyvekkel és fényképekkel dokumentálni. Azt hiszem hamar rend lenne.

Kire gondoltál egyébként?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 20:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Át kellene gondolni kicsit, hogy mit adnak írásba, ugyanis attól, hogy az újság végén apró betűvel fel van tüntetve, hogy "attól, hogy leírjuk ez nem biztos, hogy így van" még a kezdők szerintem könnyen megeszik a sületlenségeket. Mert ha valaki beleírja, hogy így meg úgy kell csinálni és 2 év alatt milliomos leszel (most ezt azért sarkítottam, de egy gyakorlatlan kezdőnek sok dologból ez tűnhet ki), az bele fog fogni. S mondanom sem kell bele fog bukni, ez biztos, és egyrészt ezen családok vagyon veszhet el, viszont arra mondhatja bárki azt, hogy az ő hibája így járt. Viszont egy kezdő elhagyott méhese olyan fertőző gócpont lehet, ami rendkívül sok bajt okozhat. Főleg, hogy ha csak otthagyja őket valahol, mondjuk lakhelyétől távolabb és a méheüs fel sem számolhatja, mert a tulajt sem ismeri.

Azt nem tudtam, hogy te nem vagy tag, de nem is rád gondoltam egyébként.

üdvözlettel: erdeklodo

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 20:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Propolisz írta:
A nyomdába adás előtt hányan olvassák el a tervezett tartalmat?


Hárman. három szerkesztői szinten egy-egy fő. Volt idő mikor mint olvasószerkesztő, én is végig olvastam, még az apróhirdetéseket is. ( Jelzem egy fiatal kezdő méhésznek, a lap megjelenése előtt, egy héttel végigolvasni mindenki más előtt, az összes apróhirdetést, majd ennek tudatában vásárolni, ez komoly ajándék.) Pár évvel ezelőtt változott a rendszer, így már nincs ilyen feladatom. Visszatérve a hibára, a három olvasó ember, a 100%-os munka szempontjából, a mintegy 150-200 ezer karakter olvasnivaló szempontjából inkább kevés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 18:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
erdeklodo írta:
Malya Péter írta:
A szerkesztő mint cenzor, az én esetemben legalábbis nem hiszem, hogy működhetne. Aztán persze van olyan szerző is akinek mindegy, hogy írását mennyire alakítják át, természetesen beleegyezésével, csak az a fontos hogy jelenjen meg.


Akkor miért létezik olyan h szerkesztő? Mit csinál? Betördeli? Ez nem nagy tudomány! Kicsit el van szállva sz újság vezetősége magától az én véleményem szerint!


A szerkesztő formálja az írást annak tartalmi sérülése nélkül, illetve dönt hogy mi kerüljön be a lapba.Vannak olyan szerzők akiknek mindig örül a szerkesztő ha ír, és annak örülne ha ezt folyamatosan tenné. Van aki elég ha néha ír, de így is fontos.
Sajnos olyan is van aki mindenképpen írni akar, pedig jobb lenne ha nem tenné. El van szállva az újság vezetősége magától,.... Sajnálom ha így látod, én nem így látom őket.Mert, hogy én nem tartozom a vezetőséghez, szerkesztő sem vagyok.Viszont szeretem amit csinálok, és örülök hogy van rá igény.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 18:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Én továbbra is úgy gondolom, hogy személyes vélemény, a megfigyelésem szerint kitétel miatt.Ha nincs igaza, akkor pedig rossz a személyes megfigyelése. Ténykérdés.....nyilvánvaló hülyeség .......Én azt se értem amit írsz, még ha igazad is van,
( de egyébként legyen ) Fogalmam sincs, hány fokon halad a nap, de bocs ha azt írom, hogy nem is érdekel.Talán nem is nyilvánvaló hülyeség, már csak azért mert itt már van aki meg is erősítette, ha részben is és nem gondolom hogy ezért nyilvánvalóan hülye. Egyébként meg azt se tudjuk, hogy mérte milyen előzmény után jutott el oda ahová eljutott. Tegnap arra kértem emailben, Kovács Józsefet hogy fejtse ki bővebben álláspontját, remélem meg fogja tenni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 11:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Malya Péter írta:
A közlés Kovács József méhésztől származik, és olyan kitétellel, hogy megfigyelésem szerint. Ez tehát nem egy tényközlés, hiszen maga is hozzá teszi, megfigyelésem szerint. A megfigyelés pedig lehet helyes és helytelen....
Az biztos, hogy ez nem más mint egy személyes vélemény, ami még ellentétes is lehet mások megállapításával....


Péter, ez nem személyes vélemény kategória, ez nem úgy van, hogy egyesek szerint a Nap 25 fokon halad, mások szerint meg 45 fokon. Ez egy ténykérdés, hogy a napsugarak milyen szögben érik a földfelszínt, ez nem vita tárgya, bárki meg is mérheti. Nyilvánvaló hülyeségeket akkor sem kell leírni, ha valakinek ez a határozott véleménye. Feltételezem, hogy azért azt csak észrevettük volna, ha egész télen nem jön fel a Nap és beköszönt egy új jégkorszak. Ha máshonnan nem vesszük észre, a Híradóban csak ejtettek volna róla pár szót.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 00:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Malya Péter írta:
A szerkesztő mint cenzor, az én esetemben legalábbis nem hiszem, hogy működhetne. Aztán persze van olyan szerző is akinek mindegy, hogy írását mennyire alakítják át, természetesen beleegyezésével, csak az a fontos hogy jelenjen meg.


Akkor miért létezik olyan h szerkesztő? Mit csinál? Betördeli? Ez nem nagy tudomány! Kicsit el van szállva sz újság vezetősége magától az én véleményem szerint!

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 21:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
A nyomdába adás előtt hányan olvassák el a tervezett tartalmat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 20:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Az oxálsavas adatközlés kétségtelenül hiba. Viszont nem feltételezem se a nyilatkozóról se a szerzőről, hogy ne lenne tisztában a valós nagyságrenddel. Tehát nem szerkesztői szakismereti hiányosságról van szó,hanem adatrögzítési, lap gyártástechnológiai anomáliáról. Amitől persze a hiba még hiba.
A régi olvasók még emlékezhetnek rá, hogy a szerkesztői megjegyzés három betűvel zárult ÖPZ. Soha nem is vonta kétségbe senki ezen Örösi Pál Zoltán által jegyzett megjegyzések jogosságát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 20:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Régebbi Méhészet számokban úgy oldották meg, hogy a szerkesztő szükség szerint megjegyzést fűzött a cikkekhez. Nem mindenhez, csak ha úgy érezte nagyon egyoldalú, nem kellően alátámasztott stb. a cikkíró - egyébként érdekes - álláspontja.
Emellett emlékszem egy régi képre, amin a méhész kolléga bemutatta, hogyan tisztítja a csap alatt egy fúrógépre szerelt kefével az üvegeket. Ott legalább a "vigyázat, áramütés veszély!" felirat megjelenhetett volna :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 19:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Hogy egész konkrét legyen...
Csak remélni lehet, mindenki elolvasta a helyreigazítást, aki az eredeti recept szerint szándékozott leszámolni az atkákkal. Az kész szerencse, hogy 0,5%-os oldat jelent meg 5% helyett, és nem 50%-os.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 16:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Jó lenne, ha lennének konkrétumok.Eddig semmi olyan nem hangzott el amit a szerkesztők nem vállalhatnának.Azért azt se felejtsük el, hogy ez egy kézműves szakma, s így elég sok minden belefér.
A szerkesztő mint cenzor, az én esetemben legalábbis nem hiszem, hogy működhetne. Aztán persze van olyan szerző is akinek mindegy, hogy írását mennyire alakítják át, természetesen beleegyezésével, csak az a fontos hogy jelenjen meg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 12:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Ezt a cenzort hívják szerkesztőnek és azért szakmai lap, hogy hülyeségek ne jelenjenek meg benne.
A szakmámban a magyar lapokba küldött cikkeket is két bíráló látja, mielőtt megjelenik. Az esetleges kérdéses dolgokat megvitatják a szerzővel és javasolják/vagy nem megjelentetni. Ha a két bíráló véleménye homlokegyenest eltér legalább még egy bírálónak kimegy. (a szakmában neves emberek)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 10:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Mindkét megoldás előremutató! S az eddigiekhez képest sokat jelentene!

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 10:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Az, hogy mi és mennyire butaság, egyenlőre még nem dőlt el.Az impresszum végén vagy egy olyan mondat, hogy az írások tartalmával a szerkesztőség nem mindig ért egyet.A kérdés, hogy inkább kellene egy cenzor aki dönt és kihúz dolgokat, vagy inkább az írások végére kellene megjegyzéseket tenni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 10:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Itt abrakazabrának van igaza, 30 fok eszméletlen sok! Még 3 fokkal sem tér el, ez balgaság :)

Valamint a megfigyelésem szerint az azt jelenti, hogy én tényként közlöm vagy legalább is szerintem ezt kellene, hogy jelentse. ;) Valamint ezek a megállapítások, tények is félrevezethetnek, ha rossz szempontból vizsgálunk valamit. Vagy rossz következtetést vonunk le. S szerintem egy szaklapban nem kellene megengedni akárminek a leírását, mert a butaságok főleg a kezdőket könnyen félrevezethetik. De ez csak az én egyéni véleményem. Az meg, hogy van ilyen sok benne, az csak a "személyes megfigyelésem" :D

üdv: erdeklodo

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 09:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Kicsit konkrétabban kellene, ki mondta, és mi az ami kifogásolható, hátha itt mások máshogy látják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 09:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Szerencsére még mindig kevésbé káros infó, mint az októberi méhészetben megjelent oxálsavas recept. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 08:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Kikerestem a szóvá tett részt
A nap égi pályája - megfigyelésem szerint- azóta kb. 30 fokkal eltér a régi megszokott útvonalától.

A közlés Kovács József méhésztől származik, és olyan kitétellel, hogy megfigyelésem szerint. Ez tehát nem egy tényközlés, hiszen maga is hozzá teszi, megfigyelésem szerint. A megfigyelés pedig lehet helyes és helytelen.Itt az előttem szólók között is volt aki egyetértett Kovács József megállapításával, volt aki nem.Az biztos, hogy ez nem más mint egy személyes vélemény, ami még ellentétes is lehet mások megállapításával. Remélem Kovács József, aki egyébként számítógép kezeléshez értő ember, bővebben is kifejti majd itt álláspontját.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 11:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ne vicceljünk már! Ha 30 fokkal eltérne a Nap pályája, mondjuk lefele, akkor télen hónapokig fel sem jönne. Ha felfelé térne el annyival, akkor ilyenkor már majdnem merőlegesen sütne, illetve lenne olyan időszak, amikor északról sütne, mivel 65-68 fokon tetőzik (most is és ezelőtt is).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 11:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Gondolom az Északi-, és Déli-sarkoknál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 10:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Ez így nem sokat mond, hol mérve 25cm?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 10:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Pedig elmozdult!
Csak nem 30 fokkal, hanem csak 25 centivel
http://index.hu/tudomany/2011/03/13/elm ... _tengelye/
Amúgy ezt honnan vette a méhész...? Bár mintha már tényleg magasabban járna a Nap, mint kéne. :|


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 08:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Péter: be kell vallanom, hogy a mostani interjúdon dobtam egy hátast. :)
Ekkora marhaságot leírni, hogy már a Nap sem úgy jár az égen, mint régen, eltér a pályája 30 fokkal, háááát...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.03.28. 18:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Már csak néhány nap és kezünkbe vehetjük a MÉHÉSZET áprilisi számát. A 23. oldalon első kézből olvashatjuk az OMME zászló megtalálásának történetét. Szabó Gyuri régóta gyűjti az OMME régi emlékeit, okiratait, emlékszem OMME ügyvezető koromban, több régi jegyzőkönyvet, szervezeti és működési szabályzatot is behozott a Viola utcai irodába. De olvassuk inkább, hogy mit is ír.

A budapesti helyi szervezet gazdasági vezetőjeként kutatásba kezdtem egyesületünk története, alapszabálya esetleg tárgyi emlékei után. Sajnos a budapesti egyesületnek nem találtam számottevő iratanyagát, ellenben az OMME történetéhez köthető viszonylag sok és érdekes anyag került elő Ilyen volt egyebek mellett az OMME- székház államosításával kapcsolatos, az abban található OMME-vagyon szétosztását, hasznosítását előíró belügyminiszteri utasítás. Mivel ebben részben ma is működő intézményeket említett, jó eséllyel indultam tovább. Minthogy saját szorgalomból, szabad időben végeztem a kutatást, így akadt olyan hely, ahol egyszerűen nem foglalkoztak velem. Az azóta eltelt idő azért nem telt feleslegesen. Mindig kerültek elő újabb és újabb dokumentumok.
Idén nyáron az OMME elnökétől kaptam egy kutatást támogató nyilatkozatot. Ennek hatására megváltozott az intézmények hozzáállása. Sikerült megszereznem az OMME-székházra vonatkozó tervdokumentációt, illetve további, a székházlefoglalással kapcsolatos iratot. Itt félbeszakadt a munka, lejárt a megbízás. Tovább dolgozott viszont a kisördög. Már tudtam, hogy kell lennie valahol egy egyesületi zászlónak, amit pecsétjeinkkel együtt lefoglaltak, nyilvántartásba vettek és múzeumba adtak. Mint országos szervezetnek, az országos gyűjtőkörű intézménybe, a Magyar Nemzeti Múzeumba került a zászlónk. Megjegyzem, először csak az egyesületi jelvénnyel kapcsolatban kaptam képeket még 2006 januárjában, de a pecsétnyomóinkról és a zászlónkról nem volt tudomásuk… Pedig ott pihent náluk az elmúlt csaknem egy évszázadban. A változás az ügyben most csak annyi volt, hogy mint mezei érdeklődő, a dolgok iránt fogékony fülekbe suttogtam kérésem. Kiderült, hogy egy kezdő méhésztársunk lánya kezeli a zászlókat a múzeumban: így lett sikeres vége a történetnek. Hála a múzeum dolgozói gondos munkájának, a zászló rendkívül jó állapotban, szinte sértetlenül vészelte át az elmúlt 85 évet. A gyűjtemény egyik legszebb darabja.
Folytatom a kutatást a régi OMME hírnevének helyreállítása céljából. Bár eddig ez az első kézzel fogható eredmény, ami a méhésztársak osztatlan lelkesedése mellett megvalósulni látszik.Nem adom fel, mert látom, hogy elődeink egy jól átgondolt rendszer szerint építették fel az OMME-t, melynek most csupán csekély részét használjuk. Remélem, a zászló csak a kezdet!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 21:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
A februári Méhészetben a Kékes írt, a januári Méhészben meg a Ruff.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 21:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Februári Méhészet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 20:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Ezeket hol olvassátok?

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 20:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Végre látom a mostani számban Kékes Gábor írását is. Igaz,nyúlfarknyi,mint a múltkori Méhész újságban a Ruff János cikke, de remélem lassan mindketten belelendülnek az írásba.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.02.08. 21:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Horváth János írta:
Nos, kinek hogy tetszettek a nyárfás cikkek?

Az újság színvonalát emeli, hogy mostanában már a rákövetkező oldalakon van szakértő válasz a gondolatokra, véleményekre, felvetésekre.

Nagyon tetszett Buchinger György írása, várom a folytatását.
A szakmai rendezvényekről többnyire olyan írások születnek, amik nem tartalmaznak semmivel sem több információt, mint az előzetes meghívó. Dögei Imre beszámolója a szakmai fórumról üdítő kivétel volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.02.07. 20:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Veszti1982 írta:
Aztán az OMME benyelte az egészet,egyesülettel,szaklappal együtt.

Méhészet címlapján: Alalpítva: 1952
Magyar Méhészújság borító belső oldalán: Alapítva 2013

Melyikről beszélsz?


Veszti!

Egyikről sem. Volt egyszer egy Méhész - Újság, megjelenésének idején (1988-tól) "Független szaklapként" kéthavonta jelent meg, kiadója a Méhészek Fejér megyei Egyesülete volt, főszerkesztője pedig Nikovitz Antal. Később (1991-től) havilapként jelent meg, a kiadója az ARANYNEKTÁR Kft. lett, főszerkesztője pedig 1992-től Ludányi István, 1994-től a kiadó az Apinform Méhészeti Információs Kft., főszerkesztő Ludányi, felelős szerkesztő Nikovitz.
Idéznék az 1993. decemberi számból, a levél sok kitétele a mai helyzetre is jól passzol.
A Szerkesztői párbeszéd -hol magunkkal, -hol méhésztársainkkal c. rovatból:
" Kell-e két szaklap ilyen kis réteg által űzött szakmában, mint a méhészet?
Kellhet-mondom rá gyorsan, ha mind a kettő mást, illetve másképp ír. Szükségszerű-e, hogy minden méhész járassa mind a kettőt? E kérdésre már nem egyértelmű a válasz. Ki-ki a maga érdeklődése, igénye és anyagi lehetősége szerint veszi kezébe a szakirodalmat. Kis újságunk az első három évfolyamában valóban csak "réteglap" volt. Csupán néhány ezer méhészhez jutott el. Öröm, hogy ez a réteg hűségesen kitart, ez a réteg bővül.
Szükség van-e egyáltalán akármilyen újságra? Ezt a kérdést mind minden más hasonlót, a vevő, a fogyasztó dönti el. Másképp fogalmazva, minden újság fennmarad, ha el tudja tartani magát. Itt sok múlik a kiadón, a szerkesztőn és az egész közgazdasági környezeten. Éppen ezért új felállásban fogjuk a jövőben lapunkat kiadni; hogy az igényeknek jobban megfeleljünk. Megalakult az APINFORM Méhészeti Információs Kft. A lap kiadói tulajdonjoga megoszlik a három alapító között, akik a következők: Aranynektár, Halász és Társa Kiadó és Nyomda, valamint jómagam, akinek mégiscsak az az Istenadta kenyere, hogy a méhészeti ismeretterjesztés munkatársa legyek.
Lapunk színesebb, mozgalmasabb, a hétköznapokhoz és a hazai földhöz közelállóbb lesz. Úgy akar fóruma lenni a méhészeti ismerettárnak, hogy aki nem veszi kezébe, úgy érezze, hogy kimarad valami jóból.
E decemberi számunk tartalmazza az 1994. évi előfizetési csekkeket. Feleljen hát, kedves méhésztársnő és felelj, kedves méhésztárs, hogy kell ez a lap, és adjuk postára az előfizetési díjat! Biztassunk erre másokat is, hogy Önnek, neked s nekem jobban menjen!

Nikovitz Antal
1994. januártól
a felelős szerkesztő "

Hozzáteszem, cikkeit jó szerzőgárda írta, informatív lap volt, érdemes volt járatni. Én szerettem.

Horváth János írta:
Nos, kinek hogy tetszettek a nyárfás cikkek?


Cikkek? A Méhészetben én csak Csiha Imrétől olvastam cikket, ami nyárfa-témában azon kívül elhangzott Buciváritól, az nem cikk volt, hanem egy hőbörödött baromság. Attól a Buciváritól, aki szakelőadóként járja az országot, s tömegével hülyíti a méhészeket. Ez az ember a megtestesült, tömény "környezetszennyezés"! Monnyonle...!!!

Skandáljuk ütemesen: "Monnyonle... monnyonle... monnyonle...monnyonle !!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.02.07. 15:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Veszti!
Ott van, hogy miről beszél. Csak olvasd el!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.02.07. 15:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Aztán az OMME benyelte az egészet,egyesülettel,szaklappal együtt.

Méhészet címlapján: Alalpítva: 1952
Magyar Méhészújság borító belső oldalán: Alapítva 2013

Melyikről beszélsz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.02.07. 14:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.11. 10:28
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Somogyország
Nos, kinek hogy tetszettek a nyárfás cikkek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.12.19. 23:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
A "Méhész Újság" az általunk,a Fejér megyei Méhészek Egyesülete (a székesfehérvári Méhészklubból nőtte ki magát 1989-ben)által inditott szaklap volt,amely 1994-ig jelent meg.

Aztán az OMME benyelte az egészet,egyesülettel,szaklappal együtt.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 527 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: csjanszki, Shark valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.