Pontos idő: 2024.03.28. 19:17

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 527 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 21:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Gombóc Artúr írta:
Tomipapa írta:
Pöte!

Még mindíg azt mondom, legyen inkább két Gebekas-cikk, mint egy olyan, ami D.S. szignóval, a Szabad Föld cikkének másodközléseként jelent meg az utóbbi számban.

Tudom, hogy egy kripli őskövület vagyok, de volt egy olyan kósza érzésem, hogy D.S. (kinek kilétét nem firtatnám) vagy roppant naiv, vagy engem néz annak.... Arra már gondolni sem merek, hogy szakmabéli....
T


D. S. valószínű Dulai Sándor.Ha fellapozzátok a régebbi 15-20 évvel ezelőtti MÉHÉSZET-eket találkozhattok vele.


Köszönöm a kiegészítést.

Én képes vagyok elfogadni, hogy akár ő is lehetne, noha mint olvashattad, többen is más személyre asszociáltunk a szignó mögött.

Nagy jelentőséget nem tulajdonítok az esetleges visszatérésének a szaksajtóba, miként írtam, kilétét nem óhajtom firtatni, a cikkének mondanivalójáról, üzenetéről meg már vázoltam a véleményemet, fenntartva magamnak a tévedés lehetőségét is.

Én egyszerűen csak így érzem...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 21:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
habkaptar írta:
Hát én regisztráltam, bár nem sokat ér egy szavazat, el is megyek. Szerintem tanultak annyit, most másképp fogják csinálni, mint ahogy te leírtad. Vagy nem?


Habkaptar!

Miből szűrted le, hogy bármiféle szándék lenne "másképp csinálni"?

Koromnál, tapasztalataimnál fogva már nem vagyok az illúziók rabja.
Különösen abban az aspektusban, hogy a kamarai tagság kötelezővé tételének deklarált célja: rendrakás az "agrobizniszben"...
A "szavazatunk" meg kb. annyit ér, mint anno, amikor a Hazafias Népfront listáján Kádár János munkásra adhattuk le voksunkat. Akkor annyi volt a különbség, hogy "ajánlott" volt elmenni szavazni...
Ja, a május elsejei felvonulás után meg volt ingyen virsli és sör.
Most meg kaptunk egy lehetőséget, hogy kinyilvánítsuk az akaratunkat...

Gondolom, te így látod. Vagy mégsem...?

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 20:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.11. 14:50
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: kert, pince, méhes
Tomipapa írta:
Pöte!

Még mindíg azt mondom, legyen inkább két Gebekas-cikk, mint egy olyan, ami D.S. szignóval, a Szabad Föld cikkének másodközléseként jelent meg az utóbbi számban.

Tudom, hogy egy kripli őskövület vagyok, de volt egy olyan kósza érzésem, hogy D.S. (kinek kilétét nem firtatnám) vagy roppant naiv, vagy engem néz annak.... Arra már gondolni sem merek, hogy szakmabéli....
T


D. S. valószínű Dulai Sándor.Ha fellapozzátok a régebbi 15-20 évvel ezelőtti MÉHÉSZET-eket találkozhattok vele.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 18:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.01. 20:06
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Alföld és Nógrád
Hát én regisztráltam, bár nem sokat ér egy szavazat, el is megyek. Szerintem tanultak annyit, most másképp fogják csinálni, mint ahogy te leírtad. Vagy nem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 16:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Szia, Feri!

Nos, én felmondtam az Agrárkamarának....

Nem olvasom a hírleveleit sem. Volt idő, mikor asszonykám még elnökségi tag is volt a megyeiben (talán még a Roszik-féle időkben). Nem most volt ...

Ami viszont most volt: a helyi hírharsona Cséfalvay Attila tollából tudtunkra adta a kamarai küldöttválasztás időpontját, helyszíneit. Mivel büszkén vettem tudomásul, hogy jogkövető magatartásom és az ötezer pöngő magyar forintok lecsengetése folyományaképp választó és választható vagyok, már előre dörzsöltem a kezem, milyen jó kis küldöttválasztó jelölőgyűlésen és küldöttválasztáson találkozhatok a rég nem látott paraszttársakkal. Nos, mint kiderült, nem kell különösebb korteshadjáratba fogni a megyei mintegy 60 küldött jelölése és megválasztása érdekében: az "egy tag-egy szavazat" elve alapján szívesen látnak a Petőfi művelődési ház kamaratermébe, február 8-án, 10 és 18 óra között....a listás rendszerű szavazásra.... Persze szavazhatok Téten, Nagycenken, Mosonmagyaróváron vagy akár Csornán is úri gusztusom szerint. A listára...

Nos, ekkor mondtam föl a Kamaránknak. Mától nem az enyém. Felőlem a Kormányé is lehet. A listája sem az enyém. Az is lehet a Kormányé. Én a Hazafias Népfront listájára akarok szavazni ezután. Ők legalább nem harsognak olyan álságos lózungot, mint "ideiglenes" megyei elnökünk, aki a testület jövőbeli funkciójával kapcsolatban elmondta: "szeretnék, ha nem a kamarának lennének tagjai, hanem a tagoknak lenne kamarája."
Persze, ne csodálkozzunk e kijelentésen, amilyen az úr, olyan a szógája es... Az a kedves Győrffy Balázs (szintúgy ideiglenes, csak országos) mondá egykor Bross Péter ( ő akkortájt nem ideiglenes, hanem volt) kérdésére: " ....A vidékfejlesztési miniszter már kitűzte az időpontot, 2013.február 1-21 között lesznek a megyékben a választások. Egy tag (de csak regisztrált tag) egy szavazat elve alapján ekkor választják meg a megyei vezetőséget, akik maguk közül választanak küldöttet. [Nos, ez egy baromság, megyei küldöttekre szavazunk, akik maguk közül választanak megyei vezetést.( beszúrás tőlem:T)] Minél több méhész vesz részt a megyei választásokon, annál nagyobb a valószínűsége, hogy küldöttei részt vehetnek az országos alakuló gyűlésen, ahol többek között a tagdíj mértékét is megállapítják. Ezért fontos, hogy minél több méhész regisztráljon és menjen el a megyei választásokra. Számítunk a méhészekre a kamarában, apósom is méhészkedik, ismerem az ágazatot....."
Nos, szerintem mégsem ismeri elég jól... Az ágazat véleményét meg semmiképp... Nem mintha bármit is számítana....

Ami meg az említett cikket illeti, nagyjából vázoltam a véle kapcsolatos nézeteimet. Azért csak megveszem a lapot, hátha a kontraszelekció, a "kis színesek" körébe sorolt PR cikkek mellett/ellenére csak bele-belekeveredik néhány olyan cikk is, ami érdemes az elolvasásra. Természetesen mélyen egyetértek Horváth Jánossal: olyat kapunk, amilyet megérdemlünk...

Valószínű, hogy a fent vázolt okok mentén kihagyom a kamarai választást, de lehet, hogy helyette elmegyek a IX. Szekszárdi Tavaszváróra. Egyrészt már fenemód várom a tavaszt, másrészt furdal a kíváncsiság: milyen is lesz a méhészet jövőképe. Ráadásul nem csak a globális jövőképről (Gilles Ratia), de a magyar méhészet jövőbéli kilátásairól (Bross Péter) is talán fellebben a fátyol.

Ha meg mégsem, legfeljebb átmegyek a sógor pincéjébe, a tavalyi Kadarkája, Kékfrankosa és Cabernet franc-ja is rendkívül ígéretes... A francba is, már megint vedelnék...

Üdv:Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 13:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Üdv. Tomipapa!

Nos ifj. Sponga történetét és az "Élen Európában" szösszenetet már egyszer az Agrárkamarai hírlevélben
tavaly megkaptuk,vagy ha úgy tetszik lenyomták a Kamarai tagok torkán.
Sőt az utolsó hírlevél meg a decemberi Méhészetből idéz hogyaszongya:akármennyi is lesz a méztermés mennyisége nem várható a mézárak csökkenése.

Az irány adott ha tetszik ha nem,az idősebb korosztály ezt feelinget régről már ismeri.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 00:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Pedig neked is kellene írnod hogy felnyisd az emberek szemét hogyan is kell hiteles cikket írni!
Ha egyszerűen úgymond hétköznapi nyelven és nem kétértelműen nehezen kibogozhatóan fogalmaznál biztos sokan megértenék hogy mit is akarsz mondani egy egy témával kapcsolatban a méhészet hasábjain..
Csak bátorítani tudlak!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 23:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Pöte!

Még mindíg azt mondom, legyen inkább két Gebekas-cikk, mint egy olyan, ami D.S. szignóval, a Szabad Föld cikkének másodközléseként jelent meg az utóbbi számban.

Lelkem "tapsikolt" -(J.A. után, szabadon: "a szellőzködő, lágy melegben, tapsikolnak a jázminok")-, midőn átfutottam ifjabb Sponga Tibor sikertörténetének rövid ismertetését.

Nos, ilyen cikkel lehet hiteles információkat közvetíteni, követésre méltó életmodellt állítani a jövő méhésznemzedéke elé...

Elég, ha az ember 18 esztendős, nem érzékeny a méhszúrásra, rendelkezik elegendő méhlegelővel, s legyen a környezetében (az sem baj, ha a családjában) tapasztalt, ismereteket átadni tudó és hajlandó méhész.

Ezt követően már csak pályázni kell, s láss csodát, a két utolsó -sokak által katasztrofálisnak tartott- méhészeti szezont maga után tudva 10 millióból (Ft) 250 családos méhészet boldog és önbizalomtól duzzadó tulajdonosaként mutatkozhat be.

Nos, feltehetőleg én vagyok nagyon szegényes fantáziával megáldva, de bennem e cikk képtelen volt euforikus érzületet generálni. Tudom, hogy egy kripli őskövület vagyok, de volt egy olyan kósza érzésem, hogy D.S. (kinek kilétét nem firtatnám) vagy roppant naiv, vagy engem néz annak.... Arra már gondolni sem merek, hogy szakmabéli....

S mindehhez desszertként ajánlom fogyasztani a keretes írást, közvetlenül a cikk alatt: "Élen Európában" ! Desszertként mondtam, Isten ments, hogy éhgyomorra fogyassza bárki! (Méhészet 2013.1.sz. 21.old.). Ha mindez nem feküdte volna meg a fogyasztó gyomrát, akkor a dolog kétváltozós: az olvasó gyomrának donorja strucc, más esetben írás-(olvasás)-tudatlan.

Mindenesetre a menü részeként javasolnám Dr. Deák Gábor ugyanezen lapszám 12-13. oldalán írt cikkét is asszimilálni...

Aztán eldönthető, hogy milyen feszes és konzekvens a szerkesztési gyakorlat szaklapunknál...No, meg talán a merítés sem túl gazdag?

Hej, ha írástudó lennék (s a gázsiból is meg lehetne élni), akkor micsoda cikkeket írhatnék én oda....!

No, de nem vagyok telhetetlen, elég ha az a párszáz olvasgató fórumozó utál tiszta szívvel, nem kell nekem még 16-17 ezer méhésszel is szembemennem...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 21:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Igen igazad van, viszont a korábbi cikkei nem valók komoly lapba. Azt, hogy miért nem írnak olyanok akik tudnának jó cikkeket írni azt hiába fejtegetjük, ha nem akarnak hát nem írnak.
személy szerint egyébként nekem nagy kedvencem Malya Péter cikksorozata, szinte mindig az elsők között van amit elolvasok, szeretem a gyakorlatias témákat. E mellett viszont én is úgy gondolom, hogy a kutatás fejlesztése hosszútávon akár a lapnak, akár a méhészeknek és mindenki másnak is jót tenne.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 20:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Pöte írta:
Szerintem sajnos nem ez a helyzet. A jó szakírókat úgy kell elkapkodni. na nem azért mert nincs jó szakember csak nem sokan írnak. Nem hiszem, hogy Cs. cikkeit azért jelentették meg, mert úgy gondolták, hogy annyira nagyon jó ötletei vannak...


Nono!
Adjuk meg a császárnak is, ami a császáré...

Cs. barátom legutóbbi cikkében a rajzási kalendáriumról nem sok kivetni valót találhatunk, az is igaz, hogy a világrengető felfedezés feelingjét sem adta vissza, de az irodalmi összefoglalója korrekt volt. Ha néki az a mániája, hogy nevét, neveit ott olvashassa nyomtatásban a cikk alatt, hát legyen az ő lelke szerint.Személye szerint nem tartom írását kiútálandónak a lapból. Egyébként aki képes ilyen cikk írására, a fanyalgás helyett ragadjon klaviaturát. Bárki számára áll a zászló!

Ami engem nálánál sokkal inkább frusztrál, amikor a volt OMME elnök, a regnáló IB, az ikoni személyiségű dr. Deák Gábor, a lap főszerkesztője (utóbbi véleményalkotása számomra a legszimpatikusabb) két-három lapszámon belül egybehangzóan olyan dolgokról lamentálnak, mint a katasztrofális méhsűrűség, a túltartott méhészeti gyakorlat és a méhegészségügyi problémák szoros korrelációja, a fogyatkozó méhlegelők, a fenntarthatatlan vándorlási gyakorlat, a méhészképzés anomáliái, az etikai hiányosságok stb, stb, stb.... Miként írtam, lamentálnak, ráadásul úgy, hogy véleményük, írásuk korántsem a probléma, problémák lehetséges megoldását célozná, hanem a cikkek tele vannak kibontatlan, megoldatlan, valóban sorsfordító kérdésekkel, annak igénye nélkül, hogy e kérdések megválaszolására bátortalan kísérletet tennének. Lassan már mindenki le meri írni, hogy a jelenlegi szabályozatlanság teljes káoszt hozott a méhészetben, de mindenki elmerengve gyönyörködik a probléma eredendő szépségében, még odáig sem jutván el, hogy legalább egy bizottságocska létrehozását preferálná, mely bizottságocska garantálná, hogy ha a piaci viszonyok nem lennének képesek a vadkapitalizmus mentén a problémát megoldani, akkor a problémamegoldás feladatának a bizottságra történő átruházása révén biztosíthassák a probléma megoldatlanságának hosszútávú megalapozottságát, s a problémában való további gyönyörködés távlati lehetőségét.

Az már csak hab a tortán, amikor az IB évértékelőjében a méhészeti ágazat jelen problémáinak generálójaként a környezetvédelmet, a környezetvédőket (azokat a rohadt méregzöld-libsiket) jelöli meg, s utánozhatatlan bájt kölcsönöz a szaklap szakmaiságának, szerkesztési gyakorlatának, hogy a szerkesztőség elhatárolódása nélkül a méhlegelő témájában akár Fehér Péter, akár Király László is úgy csúsztathat, ferdíthet, fröcsöghet, ahogy felkészültsége és mentalitása engedi. Király László már odáig merészkedett legutóbb, hogy "kötelezné a gazdákat, hogy másodvetésként vessenek a földjük egy részében a méhek számára virágzó kulturát." Ráadásul tenné ezt követelve, erélyes kiszólások és a demonstrálás kilátásba helyezése mellett. "Megmutatni ismét, hogy vagyunk valakik."-mondá... Mélyen szíven ütött az is, mikor az IB az évértékelőben úgy találta, hogy az invazív növények irtása nem csak a méhészet, de a "biodiverzitás" halála is....Ők a mi választott képviselőink, részint ágazatunk irányítói, véleményformálói...

S jutott még eszembe számtalan, szebbnél-szebb gondolat...

Szerencsére, találtam valóban informatív, szakmai szempontból figyelemreméltó cikket is. Dr.Zajácz Edit, Rácz Timea, Kasperné dr.Szél Zsuzsanna, Harka Lívia, Schiller Mátyás és dr. Békési László napraforgós cikke igazán figyelemreméltó. Érdemes lenne elgondolkodni, hogy a sok, a szakmát korántsem előrevivő támogatási program helyett nem-é ilyetén és hasonló kutatási programok, valamint a monitoringozás felé kellene elvinni a méhészeti támogatások súlypontját, mert e cikk valóban méhészeti, méhészi érdekeket szolgál. Ha csak ez jelent volna meg a hirdetések között, már nem is sokallanám a lap "mézegyenértéknyi" árát...
Van egyébként e fórumon is több, felkészült, szakmájában, hivatásában nevet szerzett, íráskészséggel is rendelkező tagunk, aki követett már el cikket, cikksorozatot a szaklapban. Bírják a szakmát, bírják a nyelvet. Talán őket kellene megkérdezni, miért nem inspirálja őket a rendszeresebb megszólalás...

Ócskázni, leszólni, fanyalogni természetesen lehet szerényebb felkészültség birtokában is. Azt is le kell írni, s elküldeni Dögei főszerkesztő úr e-mail címére. Névvel, az identitás és a dehonesztáló vélemény teljes vállalásával!!!

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 18:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Szerintem sajnos nem ez a helyzet. A jó szakírókat úgy kell elkapkodni. na nem azért mert nincs jó szakember csak nem sokan írnak. Nem hiszem, hogy Cs. cikkeit azért jelentették meg, mert úgy gondolták, hogy annyira nagyon jó ötletei vannak...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 18:47 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Az önjelölt zseniket azért szakmai szemmel górcső alá kell venni,
lehetőleg olyanoknak, akik már láttak méheket. Magam is láttam már,
amikor idősebb méhész kollégát olyan akart kioktatni, aki azelőtt
2 évvel még méheket sem látott. Viszont fordítottjára is volt példa,
amikor az idős merült bele nagyon a rutinjába és már repcén 50kg-ot
termelt családonként, hát még az akácon...

Nem irigylem a szerkesztőket, mert a hirtelen nagyra duzzadt a
méhészek tábora és a nagy számok törvénye alapján akadnak benne
kóklerek, akik képesek a saját agyonszajkózott véleményüket
ráerőszakolni másokra, mindezt úgy hogy az még a gyakorlatban
egy jottányit sem igazolódott be.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 18:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Így van.
Csak ami még nagyon fontos, hogy valódi szakemberek írjanak egy szaklapban és ne "önkinevezett" "méhészmesterek", önjelölt feltalálók és világmegváltók.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 15:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
:taps
No végre, valaki az igazságot is ide merte tenni, azaz leírni.
(Tehát Horváth Jánossal én messzemenőkig a leg teljesebben egyetértek...)

Tehát, szerintem, mindannyiunk előtt itt a lehetőség, a konstruktív lehetőség, vágjunk bele, és ki ki a maga lehetőségeihez, adottságaihoz és képességeihez mérten segítse a méhészet ügyét, és benne a mi, mindnyájunk szaklapjának még jobbá, még színvonalasabbá tételében stb., stb.

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.13. 22:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.11. 10:28
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Somogyország
Majdnem két éve írtam, csak egy mások rovatban:
"A szaksajtóról.
Felesleges dühöngeni a tartalmán, mennyiségén, minőségén, szidni vagy kritizálni. Ugyanis ÖNKRITIKA értékű, mert a szakma sajtója olyan, mint a szakma szereplői. A szaksajtót ugyanis a szakmabeliek írják egymásnak vagyis saját maguknak. Az ilyen szűk szakterületeken nincsenek "hivatásos" zsurnaliszták, nem tudja őket a feladat eltartani.
Aktív, közlékeny, felkészült és igényes szakmai közönség pergő, fordulatos, színes, igényes szaksajtót tart fenn magának. A lusta, igénytelen, esetleg tudatlan, csak fintorgó és kritizáló szereplőkből álló szakközönség pedig szintén olyant kap amilyet csinál magának.
Tehát a helyes cselekedet a negatív jelzők emlegetése helyett az, hogy mindenki azon a részen tegyen hozzá amihez ért vagy amit hiányol. Bárki írhat cikkeket, fordíthat, fotózhat és a szakmai közönség elé tárhatja.
Az viszont munka, felkészülés, elmélyülés és sok-sok idő.
Úgyhogy hajrá!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 15:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Propolisz írta:
Az interneten már több és frissebb infó jön be a jelenlegi újság tartalmat figyelembe véve.


Többnek több, de megbízhatóbb is? Ha csak azt nézed, ami ezen a fórumon is megjelenik néha, olyan elméletek születnek itt gyakran, hogy a fülem kettéáll. Én azért jobban hiszek egy szaklapnak vagy egy szakkönyvnek, mint ami a netre ellenőrizetlenül felkerül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 15:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Nem olyan katasztrofálisan sok az a hirdetés egyébként, a mostani számban a 40 oldalból úgy 17.

(Ahhoz képest mondom, hogy nem olyan sok, hogy valaki itt korábban 70 százalékot írt, annyi azért nincs.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 15:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.11. 14:50
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: kert, pince, méhes
Havi 30 deka méz ára üveges áron számítva.Ne úgy legyen, de ha csak egy mondatot is ad amivel, hozzájárul a hatékonyabb méhészkedésemhez, már megérte.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 12:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
A szerkesztő mellé egy agilis újságíró gyakornok vagy lelkes kezdő méhész is kellene jó íráskészséggel, aki leírna dolgokat. De pl. régi jó tartalmak megismétléséhez még ez sem kellene. Egy-egy méhészet bemutatása lehetne részletesebb is pl. speciális eszközök, technológiák tekintetében.
Nem csodálom, hogy kész cikkek egyre kevésbé akarnak berepülni a szerkesztőség ablakán. A terep könnyen az exhibicionistáké lehet így. Nem tudom van-e tiszteletdíj a cikkek után, de az érdekeltséget is lehetne növelni pl. ingyen MÉHÉSZET évfolyam (remittenda bizonyára elbírja), elismerés, évvégi sorsolás a cikkírók közt stb. Persze kritizálni mindig könnyebb. Mindenesetre én mindig hezitálok, érdemes-e újra előfizetni. Az interneten már több és frissebb infó jön be a jelenlegi újság tartalmat figyelembe véve. Mindig reménykedek, hogy majd a következő szám relevánsabb lesz. Sok a hirdetés? Az American Bee Journal is tele szokott lenni hirdetésekkel, kell a finanszírozáshoz. :-(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 11:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ha nincs (alig akad), aki írjon, ahogy Malya Péter is említette, akkor a legjobb szerkesztő sem tudja jó cikkekkel megtölteni a lapot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 10:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Akkor nem gárda ,hanem szerkesztő(k)lényegében mindegy,a tényeken nem változtat.

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 09:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
devil írta:
...a méhészet témakör gyakorlatilag kimeríthetetlen,tehát ha nem tudja a szerkesztő gárda tartalommal megtölteni akkor baj van,mégpedig velük.


Szerkesztő gárda? Arra az 1 vagy 2 emberre gondolsz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 08:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Igazatok van,kellenének a közepes sőt a kisebb állománnyal sikeresen termelő méhészekkel rendelkező méhészekkel való beszélgetések. Különösen is pedig a saját tapasztalattal kapcsolatos írások.A régebbi idők méhészeinek sokkal inkább természetes volt, hogy technológiájuk egyes részletét, gondolataikat kézírással kockás papírra leírják és beküldjék a laphoz.Ott aztán legépelték, stilizálták és igyekeztek azt gondolat hűen megjelentetni. Ma már géppel írunk, és egy mozdulattal el lehetne egy írást a laphoz küldeni s mégsem érkeznek.A MÉHÉSZET sosem lesz olyan újság mint egy napi vagy heti lap, ahol összejönnek az ott alkalmazott újságírók és ha törik ha szakad a lapzártára telenyomják a lapot anyaggal akkor is ha egy sor sem jön az olvasóktól.Itt a Fórumon sokszor olvasok jó szakmai elemzéseket, mégsem ébred fel a szerzőkben a gondolat, hogy azokat összegezzék, és szélesebb körben is megjelentessék.Mert ugyan terjed az internet, de szerintem még kb. öt évig, a tízet már nem merem leírni, a lap fogja nyújtani a szélesebb olvasottsági kört.A hirdetés az tisztán kiadói gazdasági kérdés, mint ahogy az is hogy a hagyományos papíralapú újságírás visszaszorulásával, és a digitális újságírás megjelenésével, hol találja meg helyét a hazai méhészeti szakújságírás. Köztes formák már vannak, egyes papíralapú lapokat már lehet digitálisan is olvasni. https://digitalstand.hu/ S itt már a MÉHÉSZET kiadójának egy másik szaklapja a Magyar Mezőgazdaság már olvasható.A papíralapú ár 460 Ft, a digitális 280 Ft.A MÉHÉSZET most 450 Ft.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 21:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Visszatérve a naptárra...
Az az A/3 inkább B/2 méret. A sok-sok reklám nekem sem tetszik, éppen emiatt lett ilyen a 2011-es naptárunk:
Csatolmány:
naptar_A2_2011.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 21:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
Visszagondolva a korábbi évekre, 40 család nem fele annyit termelt, mint 80, inkább többet. És bármilyen számok arányára is igaz ez szerintem. Sőt, van egy határ minden méhésznél, ameddig még tisztességesen el tudja látni a méheket, amin túl már csak pergetés céljából bont kaptárat. Mosolyogva monda ezt el nagy méhésznek tartott "komoly" előadó is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 21:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia István! Az átlag az átlag .Egy családra vetítve.Mindegy hány család.
Ezt felszorozva kapjuk az ősztermést. Az már viszont nem mindegy mennyivel szorozzuk fel.
Viszont én is egyet értek veletek abban, hogy a hatékonyan működő kis méhészetekről is jó volna hallani.Ahol nincsenek sok milliós pénz forgások.
Ennek ellenére el képesek tartani egy családot.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 20:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.24. 14:06
Hozzászólások: 226
istvanrevesz írta:
Nagy méhcsaládszámmal, könnyű a magas termés és mézátlagot elérni.



Szerintem ezen azért még rágódj kicsit ;)
Látom közben abrakazabra felvilágosított

_________________
hunor 10-12 + 2 x 1/2nb


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 20:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Éppen hogy nagy állománynál nehéz magas átlagot elérni.

(Az átlag szó ebben az esetben az össztermés osztva a családok számával.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 20:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
jopistával teljesen egyet értek.
Miért.
Ha valaki kis méhcsaládszámmal is tud igen jól méhészkedni, az lehetne az egyik elsődleges alap mérő a sok közül.
Nagy méhcsaládszámmal, könnyű a magas termés és mézátlagot elérni.

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 19:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.01. 10:15
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Pestmegye
Malya Péter írta:
nagy méhállománnyal méhészkedő gyakorlatát, fejlesztési elképzeléseit, mutatja be

Kedves Péter!Én inkább azokat a főállású méhészeket mutatnám be akik alig száz családdal méhészkednek eredményesen.A nagy méhcsaládszám nem mindig a tudást tükrözi.Sok a méhcsalád, elérte a maximumot már régen! A kezdők fejében a minél kevesebb méhcsaláddal, de annál hatékonyabban való méhészkedést kellene elültetni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 18:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Pontosan,szó szerint így van ahogy Devil fogalmazott.Kiegészítve azzal,hogy ha valaki még manapság van olyan perverz,hogy eltenné netán bekötve az újságot csak reklámot archivál 70%-ban az utókornak.Bár némi érdekessége ennek is lesz majd talán, mert a 70-es évek lapjaiban azt is megtekintettem érintőleg.Célszerű lenne emiatt a közepére fűzni a hirdetéseket,ahonnan könnyen eltávolítható egyben.
Kb.két éve összeszámoltuk a hirdetéseket,azóta nem veszem a lapot.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 17:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Én még mindig azt mondom,legyenek ott azok a hirdetések,hisz azok is a szakmaiságot erősítik,De azok legyenek plusz oldalak.Egy apróság,régen nekem szimpi volt hogy színes volt,ha jól emlékszem az aktuális anyajelölő színű volt a borító.Tudja valaki miért változott egyszínű sárgára?

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 17:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Engem is zavar ez a sok reklám az újságban.Tényleg az ember azt szeretné,hogy egy szakmai újság legyen szakmai témával tele.Foglalkozzon a méhegészségüggyel,kérdezzen meg idősebb tapasztalt méhészeket,foglalkozzon a méhészeti technológiával meg még lehetne sorolni,hogy mi mindennel ami érdekel bennünket.Hajlandó lennék inkább többet fizetni csak ne látnám ezt a sok reklámot.Én személy szerint nem ezt várom egy szakmai újságtól.Ha jól emlékszem 3 éve vettem perizint és akkor már 5000Ft-ba került és kérdeztem az eladót,hogy miért lett ilyen drága?A válasz:mert a németek nagyon megemelték az árát .Na már most csak van ezeken a gyógyszereken valami extra profit ha üdültetni is hajlandóak csak náluk vásárolj,nem beszélve arról,hogy a reklám költség sem olcsó dolog.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 15:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Igen abban igazad van, hogy valakinek ez egy segítség, hogy az orra előtt van egész évben a gyógyszergyártók tömkelege, különböző felvásárlók, és néhány eszközgyártó, de ezek havonta az újságban is megjelennek tömegesen. Szerintem a legtöbben már az internet segítségével vásárolunk, hiszen beírjuk a keresett terméket/információt a keresőbe és sokkal nagyobb választékot tár elénk. (Természetesen az idősebb méhészek akik nem tudják használni az internetet ők kiszolgáltatottabbak.) Ezt a naptárt inkább egy egyesület irodájának a falán tudnám elképzelni és nem a méhészek otthonában.

Számomra a fájó az, hogy egy A3-as méretű méhészeti naptár, ami igényesen el van készítve, akár a szoba egyik éke is lehetne, de sajnos ez meg sem közelíti ezt a reklámok tömkelege miatt :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 15:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Szerintem a reklámokkal önmagukban nincs probléma,pl.egy naptáron is hasznos lehet hogy szem előtt az infó,az elérhetőség.Az újságban már komoly gond hogy megvetetik velünk azokat a reklámokat amiért a hirdető már busásan fizetett(ha valaki olvasta a hirdetési árakat,brrrrrr)Sajnos ez tényleg kiábrándító.Azt hogy a méhegészségügyi ismeretek valamit is elvenne nem tartom reálisnak,hisz a méhészet témakör gyakorlatilag kimeríthetetlen,tehát ha nem tudja a szerkesztő gárda tartalommal megtölteni akkor baj van,mégpedig velük.

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 14:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Az újságba még nem olvastam bele, de a naptárat kivettem megnézni kíváncsiságból... Ez is már csak az extra profitról szól? Az A3-as méretű falinaptár felületének kb. 60%-a reklám. Ki nem fogom tenni a falra ezt a reklámkupacot eleget látok az újságba belőlük havonta. Vagy csak bennem van a hiba?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 09:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Megemlékezésként, életút elismerésként jó írás a Tanitó méhészkedés, de kellene olyan méhesről - méhesre írás is amely középkorú nagy méhállománnyal méhészkedő gyakorlatát, fejlesztési elképzeléseit, mutatja be olyat, amit az olvasó azonnal tud hasznosítani ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 18:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bükk írta:
......A Méhegészségügyi ismeretek kiadványsorozat sok cikket visz el a szaklaptól.

???? Az enyémben csak külföldi cikkek fordításai vannak.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 16:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Az hogy kevesebb érdekes cikk jut az újságba szerintem a következők miatt van.
Örösi idejében sok méhész írt és azok a cikkek meg is jelentek.De akár a cikk közepébe is beírta a szerkesztő hogy azzal a gondolattal vagy módszerrel amit a szerző írt a szerkesztőség nem ért egyet.
Mostanság mások a szerkesztési szempontok...
A módszereiket közkincsé tenni akaró méhészeknek manapság több módja is van hogy azt megtegye(előadások,rendezvények)amiből akár rendszeres jövedelme is lehet.
A Méhegészségügyi ismeretek kiadványsorozat sok cikket visz el a szaklaptól.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 13:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tükör írta:
Sanyi! te miről beszélsz?
Senkinek nem vetettem a szemére semmit, (ráadásul pont ő nem is ismeretlen teljesen számomra), csak épp passzolt ide ez a megjegyzés, mert igaznak érzem.....

Talán érted miről beszélek mert arra válaszoltál. ;) Legalább is ha azt írod, hogy nem is ismeretlen számodra..... és passzolt ide szerinted a visszautalás a másik topicra.
Amúgy a fórum és az újság teljesen más kategória.
Felgyorsult a világ. 30-40 éve, megjelent egy cikk ami gondolkodásra késztetett, írtál egy levelet kérdéseiddel vagy véleményeddel a szerkesztőségnek. A szerkesztőség vagy betette a következő vagy esetleg kéthónap múlva megjelenő számba, vagy nem. Esetleg továbbította a szerzőnek aki egy még későbbi számban reagált rá....
Ma: mobiltelefon, email, internet ....... megszerzem az engem érdeklő kérdésekre a választ napok alatt.
Ha szélesebb közönség tudomására akarod hozni a véleményed, akkor írhatsz egy válasz cikket. Ez a ritkább.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 09:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sanyi! te miről beszélsz?
Senkinek nem vetettem a szemére semmit, (ráadásul pont ő nem is ismeretlen teljesen számomra), csak épp passzolt ide ez a megjegyzés, mert igaznak érzem.
De ha figyelmesen olvastál, azt is írtam a dühöngőben, hogy ha nem változik semmi, mert a többség úgy akarja (mondjuk ezt is csak sejtjük, mit akar a többség) akkor ahhoz alkalmazkodom mint eddig.
Többit privátban majd esetleg!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 08:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
szaboattila írta:
"Mar a 90-es evek vege fele eszrevettem hogy mas lett a szaklap mint a 60-as 70-es evekbeli."

Én 95-től vásároltam a lapot. Pontos évszámot nem tudok mondani de az ezredforduló környékérén tényleg volt egy észrevehető törésvonal, iránymódosítás, szemléletváltás. "Valami történt"

Pár évig még, megszokásból vásároltam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 22:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tükör írta:
.......Na ezért is nem értek egyet azzal, hogy az azonosíthatóság miatt csappanna meg a hozzászólási kedv!

Pedig ha egy nagynevű egyesület, elnöke ott is mindig megragadja az alkalmat, hogy valakinek a szemére vesse, hogy egy másik topicban, cikkben szembeszállt a véleményével akkor hamar megcsappanhat az a bizonyos kedv.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 10:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Robotur írta:
Így szűkebb lett azon személyek száma akik fontosnak tartanák észrevételeiket, közölni a szerkesztőséggel.


Talán ha ott is névtelenül lehetne írni...

Bár mint az itteni statisztika mutatja, az sem elég?

Na ezért is nem értek egyet azzal, hogy az azonosíthatóság miatt csappanna meg a hozzászólási kedv!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 09:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Az biztos hogy nagyon sokat valtozott a Meheszet.
En elolvastam 1953-tol az összes Meheszet-et mikor kezdö voltam.1986 januarban vettem az elsö sajat Meheszet-et de megvan 1980 januari szamtol az összes.

Mar a 90-es evek vege fele eszrevettem hogy mas lett a szaklap mint a 60-as 70-es evekbeli.Telente sokszor elöfordult hogy a regi szamokbol fogtam 4-5-öt es olvasgattam.Pedig nehany cikket szinte mar kivülröl fujtam.
A mostani Meheszet es a regi Meheszet között az a különbseg hogy a regiek 85-90% szakcikkböl alltak(kezelesi modszerek,anyaneveles,kaptarkeszites,eszközök stb) a mostanaiakban pedig ez az arany sokkal kevesebb.
Eleve a bevetelek miatt kenytelenek teret adni a sok hirdetesnek,reklamnak.A maradek terjedelemben pedig a direkt meheszeti cikkek aranya alacsonyabb lett.Adozas,kutatasok,stb.

En nagyon hianyolok olyan cikksorozatokat mint pl Buchinger György 6honapon at tarto cikksorozata a fekvös meheszkedesröl,vagy Dr.Deak Gabor sorozatai a felNB-röl,
es hasonlo szinte "haraphato" tartalmas irasokat.Ilyenek böven voltak az elmult evtizedekben.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 09:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Nagyot változott a világ, a főleg a 90-es évek elejétől. A változások, kihatottak a méhésztársadalom összetételére, és az egyéni szocializációra. ( Kevesebb szabadidő, zárkózottabbá válás, stressz, fásultság )

A közelmúltra tekintettel az internet széleskörű elterjedésének is lehet szerepe.( nagyobb, gyorsabb információ áramlás, célirányos információ keresés, fórumokon megnyilvánulási lehetőség, (Bár amint Tomipapa statisztikájából kiderült, itt sem nagy az aránya a hozzászólóknak)

Talán a Méhészet újság is változásokon ment keresztül, az elmúlt két évtized alatt.


Így szűkebb lett azon személyek száma akik fontosnak tartanák észrevételeiket, közölni a szerkesztőséggel. Vagy éppen nem érte el azt a motivációs szintet egy adott cikk, problémakör, hogy tollat vagy billentyűzetet ragadjon az olvasó.

Az olvasói összetétel is érdekes lehet, mostanában rengeteg méhészkedésbe kezdő van, tőlük talán természetes hogy nem reagálnak.

Amennyiben nincs csökkenő példányszám eladás, akkor egyszerűen csak az olvasók lettek nehezebben megszólíthatók.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 20:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Azt kéne megfejteni, miért érkezik olyan kevés észrevétel, reagáló cikk a laphoz, pedig van amikor kifejezetten fel van kérve a kedves olvasó a véleményformálásra.Aki fellapozza a 90-es évek vagy a még korábbi évfolyamokat, láthatja, hogy minden évben volt legalább egy két olyan ügy ami írásra sarkalta az olvasókat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 16:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
szigetivili írta:
......Az ehavi számból 2 azaz KETTŐ téma érintette meg a fórumozókat!
Megszámoltam, 19:6-ra a nosztalgia-mérleg vezet a marketinggel szemben.
A többi cikk témája nem érintette meg de legalábbis nem ingerelte hozzászólásra Fórumtársakat annak ellenére sem, hogy némelyiket (vagy inkább a legtöbbet) köztiszteletben álló szakember/szakíró jegyzi.

Elgondolkodtató...Remélem a fórumon jelenlévő Szerkesztő azért nem von le ebből a nem reprezentatív (!) statisztikából messzemenő következtetést.


Vili!
Én sem vonnék le messzemenő következtetést. Szerintem eddig nem volt jellemző, hogy rendszeresen kiveséztük volna a szaklapban megjelent cikkeket. Éppen ezért nem is érdemes statisztikázni ezzel. Frissen nyílt meg ez a téma és némi idő kell hozzá, hogy hónapról-hónapra aktív legyen majd az újság megjelenése után. Na persze, ehhez olyan cikkek is kellenek.
Mindenesetre az, hogy a cikkek többsége most hirtelen nincs kitárgyalva, vagy legalább megemlítve, szerintem nem jelenti azt, hogy azok teljesen érdektelenek lennének.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 12:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
szigetivili írta:
Huszonakárhány éve vagyok előfizetője a szaklapnak. Azóta megvan minden példány sőt talán mindet el is olvastam. Régebben a fórumot is... :twisted:

Az ehavi számból 2 azaz KETTŐ téma érintette meg a fórumozókat!
Megszámoltam, 19:6-ra a nosztalgia-mérleg vezet a marketinggel szemben.
A többi cikk témája nem érintette meg de legalábbis nem ingerelte hozzászólásra Fórumtársakat annak ellenére sem, hogy némelyiket (vagy inkább a legtöbbet) köztiszteletben álló szakember/szakíró jegyzi.

Elgondolkodtató...Remélem a fórumon jelenlévő Szerkesztő azért nem von le ebből a nem reprezentatív (!) statisztikából messzemenő következtetést.


Engem megérintett több is. Pl. a mérleges cikkel egy lapon van a Méhlegelő című cikk. Ott azt írja a szerző, hogy a gazdálkodók nem tűrnek meg más növényt a legelőn, csak ami a jószágoknak hasznos, tehát a füvet. Ez vajon csak a selyemkóróval kapcsolatban van így? A szerző kiskunhalasi. Vagy már a legelőket is gyomírtózzák?
A másik a Méhek Szibériába cikk. Érdekes, hogy az orosz síkságon, vagy esetleg tényleg Szibériában is 60-120 kg mézet összegyűjhetnek a méhcsaládok. Viszont nem érdemes átteleltetni, inkább ősszel leölik őket. Ha krajnai méhek, nem lehetne ezeket a családokat megvenni tőlük ősszel, bár ezt csak úgy kíváncsiságból kérdezem, lehetőségem nincs rá.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 21:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Asszem meg kell keresnem az általános iskolában gyártott periszkópomat.
:)

torzo52 írta:
Áthozat a Finommechanikai műszerek a méhészetben

fibula írta.

"...nem hiszem, hogy többe kerülne egy szobamérleges, tükrös mérleg...'

Szerintem se! Én, rajta vagyok a projekten! Szabadon Csalánosi kolléga után.
http://www.nhbeekeepers.org/Hive_Scale.pdf

Ráadásul ennél a megoldásnál nincs hőtágulási tényező csak annyi, mint ahogy a hő és hideg hat egyébként mindenre. Folyamatosan mutatja az aktuális értéket.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 527 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: barborak, háromkiló, robi75 valamint 44 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.