Pontos idő: 2018.04.21. 01:06

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 15:57 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Propolisz írta:
Az interneten már több és frissebb infó jön be a jelenlegi újság tartalmat figyelembe véve.

Többnek több, de megbízhatóbb is? Ha csak azt nézed, ami ezen a fórumon is megjelenik néha, olyan elméletek születnek itt gyakran, hogy a fülem kettéáll. Én azért jobban hiszek egy szaklapnak vagy egy szakkönyvnek, mint ami a netre ellenőrizetlenül felkerül.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 15:51 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Nem olyan katasztrofálisan sok az a hirdetés egyébként, a mostani számban a 40 oldalból úgy 17.

(Ahhoz képest mondom, hogy nem olyan sok, hogy valaki itt korábban 70 százalékot írt, annyi azért nincs.)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 15:13 
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Havi 30 deka méz ára üveges áron számítva.Ne úgy legyen, de ha csak egy mondatot is ad amivel, hozzájárul a hatékonyabb méhészkedésemhez, már megérte.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 12:19 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

A szerkesztő mellé egy agilis újságíró gyakornok vagy lelkes kezdő méhész is kellene jó íráskészséggel, aki leírna dolgokat. De pl. régi jó tartalmak megismétléséhez még ez sem kellene. Egy-egy méhészet bemutatása lehetne részletesebb is pl. speciális eszközök, technológiák tekintetében.
Nem csodálom, hogy kész cikkek egyre kevésbé akarnak berepülni a szerkesztőség ablakán. A terep könnyen az exhibicionistáké lehet így. Nem tudom van-e tiszteletdíj a cikkek után, de az érdekeltséget is lehetne növelni pl. ingyen MÉHÉSZET évfolyam (remittenda bizonyára elbírja), elismerés, évvégi sorsolás a cikkírók közt stb. Persze kritizálni mindig könnyebb. Mindenesetre én mindig hezitálok, érdemes-e újra előfizetni. Az interneten már több és frissebb infó jön be a jelenlegi újság tartalmat figyelembe véve. Mindig reménykedek, hogy majd a következő szám relevánsabb lesz. Sok a hirdetés? Az American Bee Journal is tele szokott lenni hirdetésekkel, kell a finanszírozáshoz. :-(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 11:15 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Ha nincs (alig akad), aki írjon, ahogy Malya Péter is említette, akkor a legjobb szerkesztő sem tudja jó cikkekkel megtölteni a lapot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 10:12 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Akkor nem gárda ,hanem szerkesztő(k)lényegében mindegy,a tényeken nem változtat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 09:10 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

devil írta:
...a méhészet témakör gyakorlatilag kimeríthetetlen,tehát ha nem tudja a szerkesztő gárda tartalommal megtölteni akkor baj van,mégpedig velük.

Szerkesztő gárda? Arra az 1 vagy 2 emberre gondolsz?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 08:45 
Tag
Tag

Igazatok van,kellenének a közepes sőt a kisebb állománnyal sikeresen termelő méhészekkel rendelkező méhészekkel való beszélgetések. Különösen is pedig a saját tapasztalattal kapcsolatos írások.A régebbi idők méhészeinek sokkal inkább természetes volt, hogy technológiájuk egyes részletét, gondolataikat kézírással kockás papírra leírják és beküldjék a laphoz.Ott aztán legépelték, stilizálták és igyekeztek azt gondolat hűen megjelentetni. Ma már géppel írunk, és egy mozdulattal el lehetne egy írást a laphoz küldeni s mégsem érkeznek.A MÉHÉSZET sosem lesz olyan újság mint egy napi vagy heti lap, ahol összejönnek az ott alkalmazott újságírók és ha törik ha szakad a lapzártára telenyomják a lapot anyaggal akkor is ha egy sor sem jön az olvasóktól.Itt a Fórumon sokszor olvasok jó szakmai elemzéseket, mégsem ébred fel a szerzőkben a gondolat, hogy azokat összegezzék, és szélesebb körben is megjelentessék.Mert ugyan terjed az internet, de szerintem még kb. öt évig, a tízet már nem merem leírni, a lap fogja nyújtani a szélesebb olvasottsági kört.A hirdetés az tisztán kiadói gazdasági kérdés, mint ahogy az is hogy a hagyományos papíralapú újságírás visszaszorulásával, és a digitális újságírás megjelenésével, hol találja meg helyét a hazai méhészeti szakújságírás. Köztes formák már vannak, egyes papíralapú lapokat már lehet digitálisan is olvasni. https://digitalstand.hu/ S itt már a MÉHÉSZET kiadójának egy másik szaklapja a Magyar Mezőgazdaság már olvasható.A papíralapú ár 460 Ft, a digitális 280 Ft.A MÉHÉSZET most 450 Ft.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 21:47 
Tag
Tag

Visszatérve a naptárra...
Az az A/3 inkább B/2 méret. A sok-sok reklám nekem sem tetszik, éppen emiatt lett ilyen a 2011-es naptárunk:
Csatolmány:
naptar_A2_2011.jpg

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 21:40 
Tag
Tag

Visszagondolva a korábbi évekre, 40 család nem fele annyit termelt, mint 80, inkább többet. És bármilyen számok arányára is igaz ez szerintem. Sőt, van egy határ minden méhésznél, ameddig még tisztességesen el tudja látni a méheket, amin túl már csak pergetés céljából bont kaptárat. Mosolyogva monda ezt el nagy méhésznek tartott "komoly" előadó is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 21:04 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Szia István! Az átlag az átlag .Egy családra vetítve.Mindegy hány család.
Ezt felszorozva kapjuk az ősztermést. Az már viszont nem mindegy mennyivel szorozzuk fel.
Viszont én is egyet értek veletek abban, hogy a hatékonyan működő kis méhészetekről is jó volna hallani.Ahol nincsenek sok milliós pénz forgások.
Ennek ellenére el képesek tartani egy családot.
Üdv

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 20:59 
Tag
Tag

istvanrevesz írta:
Nagy méhcsaládszámmal, könnyű a magas termés és mézátlagot elérni.

Szerintem ezen azért még rágódj kicsit ;)
Látom közben abrakazabra felvilágosított

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 20:57 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Éppen hogy nagy állománynál nehéz magas átlagot elérni.

(Az átlag szó ebben az esetben az össztermés osztva a családok számával.)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 20:26 
Tag
Tag

jopistával teljesen egyet értek.
Miért.
Ha valaki kis méhcsaládszámmal is tud igen jól méhészkedni, az lehetne az egyik elsődleges alap mérő a sok közül.
Nagy méhcsaládszámmal, könnyű a magas termés és mézátlagot elérni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 19:37 
Tag
Tag

Malya Péter írta:
nagy méhállománnyal méhészkedő gyakorlatát, fejlesztési elképzeléseit, mutatja be

Kedves Péter!Én inkább azokat a főállású méhészeket mutatnám be akik alig száz családdal méhészkednek eredményesen.A nagy méhcsaládszám nem mindig a tudást tükrözi.Sok a méhcsalád, elérte a maximumot már régen! A kezdők fejében a minél kevesebb méhcsaláddal, de annál hatékonyabban való méhészkedést kellene elültetni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 18:45 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Pontosan,szó szerint így van ahogy Devil fogalmazott.Kiegészítve azzal,hogy ha valaki még manapság van olyan perverz,hogy eltenné netán bekötve az újságot csak reklámot archivál 70%-ban az utókornak.Bár némi érdekessége ennek is lesz majd talán, mert a 70-es évek lapjaiban azt is megtekintettem érintőleg.Célszerű lenne emiatt a közepére fűzni a hirdetéseket,ahonnan könnyen eltávolítható egyben.
Kb.két éve összeszámoltuk a hirdetéseket,azóta nem veszem a lapot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 17:46 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Én még mindig azt mondom,legyenek ott azok a hirdetések,hisz azok is a szakmaiságot erősítik,De azok legyenek plusz oldalak.Egy apróság,régen nekem szimpi volt hogy színes volt,ha jól emlékszem az aktuális anyajelölő színű volt a borító.Tudja valaki miért változott egyszínű sárgára?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 17:33 
Tag
Tag

Engem is zavar ez a sok reklám az újságban.Tényleg az ember azt szeretné,hogy egy szakmai újság legyen szakmai témával tele.Foglalkozzon a méhegészségüggyel,kérdezzen meg idősebb tapasztalt méhészeket,foglalkozzon a méhészeti technológiával meg még lehetne sorolni,hogy mi mindennel ami érdekel bennünket.Hajlandó lennék inkább többet fizetni csak ne látnám ezt a sok reklámot.Én személy szerint nem ezt várom egy szakmai újságtól.Ha jól emlékszem 3 éve vettem perizint és akkor már 5000Ft-ba került és kérdeztem az eladót,hogy miért lett ilyen drága?A válasz:mert a németek nagyon megemelték az árát .Na már most csak van ezeken a gyógyszereken valami extra profit ha üdültetni is hajlandóak csak náluk vásárolj,nem beszélve arról,hogy a reklám költség sem olcsó dolog.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 15:37 
Tag
Tag

Igen abban igazad van, hogy valakinek ez egy segítség, hogy az orra előtt van egész évben a gyógyszergyártók tömkelege, különböző felvásárlók, és néhány eszközgyártó, de ezek havonta az újságban is megjelennek tömegesen. Szerintem a legtöbben már az internet segítségével vásárolunk, hiszen beírjuk a keresett terméket/információt a keresőbe és sokkal nagyobb választékot tár elénk. (Természetesen az idősebb méhészek akik nem tudják használni az internetet ők kiszolgáltatottabbak.) Ezt a naptárt inkább egy egyesület irodájának a falán tudnám elképzelni és nem a méhészek otthonában.

Számomra a fájó az, hogy egy A3-as méretű méhészeti naptár, ami igényesen el van készítve, akár a szoba egyik éke is lehetne, de sajnos ez meg sem közelíti ezt a reklámok tömkelege miatt :(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 15:22 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Szerintem a reklámokkal önmagukban nincs probléma,pl.egy naptáron is hasznos lehet hogy szem előtt az infó,az elérhetőség.Az újságban már komoly gond hogy megvetetik velünk azokat a reklámokat amiért a hirdető már busásan fizetett(ha valaki olvasta a hirdetési árakat,brrrrrr)Sajnos ez tényleg kiábrándító.Azt hogy a méhegészségügyi ismeretek valamit is elvenne nem tartom reálisnak,hisz a méhészet témakör gyakorlatilag kimeríthetetlen,tehát ha nem tudja a szerkesztő gárda tartalommal megtölteni akkor baj van,mégpedig velük.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 14:25 
Tag
Tag

Az újságba még nem olvastam bele, de a naptárat kivettem megnézni kíváncsiságból... Ez is már csak az extra profitról szól? Az A3-as méretű falinaptár felületének kb. 60%-a reklám. Ki nem fogom tenni a falra ezt a reklámkupacot eleget látok az újságba belőlük havonta. Vagy csak bennem van a hiba?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 09:07 
Tag
Tag

Megemlékezésként, életút elismerésként jó írás a Tanitó méhészkedés, de kellene olyan méhesről - méhesre írás is amely középkorú nagy méhállománnyal méhészkedő gyakorlatát, fejlesztési elképzeléseit, mutatja be olyat, amit az olvasó azonnal tud hasznosítani ;)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 18:06 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

bükk írta:
......A Méhegészségügyi ismeretek kiadványsorozat sok cikket visz el a szaklaptól.

???? Az enyémben csak külföldi cikkek fordításai vannak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 16:49 
Törzstag
Törzstag

Az hogy kevesebb érdekes cikk jut az újságba szerintem a következők miatt van.
Örösi idejében sok méhész írt és azok a cikkek meg is jelentek.De akár a cikk közepébe is beírta a szerkesztő hogy azzal a gondolattal vagy módszerrel amit a szerző írt a szerkesztőség nem ért egyet.
Mostanság mások a szerkesztési szempontok...
A módszereiket közkincsé tenni akaró méhészeknek manapság több módja is van hogy azt megtegye(előadások,rendezvények)amiből akár rendszeres jövedelme is lehet.
A Méhegészségügyi ismeretek kiadványsorozat sok cikket visz el a szaklaptól.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 13:39 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Tükör írta:
Sanyi! te miről beszélsz?
Senkinek nem vetettem a szemére semmit, (ráadásul pont ő nem is ismeretlen teljesen számomra), csak épp passzolt ide ez a megjegyzés, mert igaznak érzem.....

Talán érted miről beszélek mert arra válaszoltál. ;) Legalább is ha azt írod, hogy nem is ismeretlen számodra..... és passzolt ide szerinted a visszautalás a másik topicra.
Amúgy a fórum és az újság teljesen más kategória.
Felgyorsult a világ. 30-40 éve, megjelent egy cikk ami gondolkodásra késztetett, írtál egy levelet kérdéseiddel vagy véleményeddel a szerkesztőségnek. A szerkesztőség vagy betette a következő vagy esetleg kéthónap múlva megjelenő számba, vagy nem. Esetleg továbbította a szerzőnek aki egy még későbbi számban reagált rá....
Ma: mobiltelefon, email, internet ....... megszerzem az engem érdeklő kérdésekre a választ napok alatt.
Ha szélesebb közönség tudomására akarod hozni a véleményed, akkor írhatsz egy válasz cikket. Ez a ritkább.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 09:41 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Sanyi! te miről beszélsz?
Senkinek nem vetettem a szemére semmit, (ráadásul pont ő nem is ismeretlen teljesen számomra), csak épp passzolt ide ez a megjegyzés, mert igaznak érzem.
De ha figyelmesen olvastál, azt is írtam a dühöngőben, hogy ha nem változik semmi, mert a többség úgy akarja (mondjuk ezt is csak sejtjük, mit akar a többség) akkor ahhoz alkalmazkodom mint eddig.
Többit privátban majd esetleg!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 08:26 
Tag
Tag

szaboattila írta:
"Mar a 90-es evek vege fele eszrevettem hogy mas lett a szaklap mint a 60-as 70-es evekbeli."

Én 95-től vásároltam a lapot. Pontos évszámot nem tudok mondani de az ezredforduló környékérén tényleg volt egy észrevehető törésvonal, iránymódosítás, szemléletváltás. "Valami történt"

Pár évig még, megszokásból vásároltam.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 22:46 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Tükör írta:
.......Na ezért is nem értek egyet azzal, hogy az azonosíthatóság miatt csappanna meg a hozzászólási kedv!

Pedig ha egy nagynevű egyesület, elnöke ott is mindig megragadja az alkalmat, hogy valakinek a szemére vesse, hogy egy másik topicban, cikkben szembeszállt a véleményével akkor hamar megcsappanhat az a bizonyos kedv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 10:29 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Robotur írta:
Így szűkebb lett azon személyek száma akik fontosnak tartanák észrevételeiket, közölni a szerkesztőséggel.

Talán ha ott is névtelenül lehetne írni...

Bár mint az itteni statisztika mutatja, az sem elég?

Na ezért is nem értek egyet azzal, hogy az azonosíthatóság miatt csappanna meg a hozzászólási kedv!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 09:46 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Az biztos hogy nagyon sokat valtozott a Meheszet.
En elolvastam 1953-tol az összes Meheszet-et mikor kezdö voltam.1986 januarban vettem az elsö sajat Meheszet-et de megvan 1980 januari szamtol az összes.

Mar a 90-es evek vege fele eszrevettem hogy mas lett a szaklap mint a 60-as 70-es evekbeli.Telente sokszor elöfordult hogy a regi szamokbol fogtam 4-5-öt es olvasgattam.Pedig nehany cikket szinte mar kivülröl fujtam.
A mostani Meheszet es a regi Meheszet között az a különbseg hogy a regiek 85-90% szakcikkböl alltak(kezelesi modszerek,anyaneveles,kaptarkeszites,eszközök stb) a mostanaiakban pedig ez az arany sokkal kevesebb.
Eleve a bevetelek miatt kenytelenek teret adni a sok hirdetesnek,reklamnak.A maradek terjedelemben pedig a direkt meheszeti cikkek aranya alacsonyabb lett.Adozas,kutatasok,stb.

En nagyon hianyolok olyan cikksorozatokat mint pl Buchinger György 6honapon at tarto cikksorozata a fekvös meheszkedesröl,vagy Dr.Deak Gabor sorozatai a felNB-röl,
es hasonlo szinte "haraphato" tartalmas irasokat.Ilyenek böven voltak az elmult evtizedekben.

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 09:20 
Tag
Tag

Nagyot változott a világ, a főleg a 90-es évek elejétől. A változások, kihatottak a méhésztársadalom összetételére, és az egyéni szocializációra. ( Kevesebb szabadidő, zárkózottabbá válás, stressz, fásultság )

A közelmúltra tekintettel az internet széleskörű elterjedésének is lehet szerepe.( nagyobb, gyorsabb információ áramlás, célirányos információ keresés, fórumokon megnyilvánulási lehetőség, (Bár amint Tomipapa statisztikájából kiderült, itt sem nagy az aránya a hozzászólóknak)

Talán a Méhészet újság is változásokon ment keresztül, az elmúlt két évtized alatt.

Így szűkebb lett azon személyek száma akik fontosnak tartanák észrevételeiket, közölni a szerkesztőséggel. Vagy éppen nem érte el azt a motivációs szintet egy adott cikk, problémakör, hogy tollat vagy billentyűzetet ragadjon az olvasó.

Az olvasói összetétel is érdekes lehet, mostanában rengeteg méhészkedésbe kezdő van, tőlük talán természetes hogy nem reagálnak.

Amennyiben nincs csökkenő példányszám eladás, akkor egyszerűen csak az olvasók lettek nehezebben megszólíthatók.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 20:57 
Tag
Tag

Azt kéne megfejteni, miért érkezik olyan kevés észrevétel, reagáló cikk a laphoz, pedig van amikor kifejezetten fel van kérve a kedves olvasó a véleményformálásra.Aki fellapozza a 90-es évek vagy a még korábbi évfolyamokat, láthatja, hogy minden évben volt legalább egy két olyan ügy ami írásra sarkalta az olvasókat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 16:41 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

szigetivili írta:
......Az ehavi számból 2 azaz KETTŐ téma érintette meg a fórumozókat!
Megszámoltam, 19:6-ra a nosztalgia-mérleg vezet a marketinggel szemben.
A többi cikk témája nem érintette meg de legalábbis nem ingerelte hozzászólásra Fórumtársakat annak ellenére sem, hogy némelyiket (vagy inkább a legtöbbet) köztiszteletben álló szakember/szakíró jegyzi.

Elgondolkodtató...Remélem a fórumon jelenlévő Szerkesztő azért nem von le ebből a nem reprezentatív (!) statisztikából messzemenő következtetést.

Vili!
Én sem vonnék le messzemenő következtetést. Szerintem eddig nem volt jellemző, hogy rendszeresen kiveséztük volna a szaklapban megjelent cikkeket. Éppen ezért nem is érdemes statisztikázni ezzel. Frissen nyílt meg ez a téma és némi idő kell hozzá, hogy hónapról-hónapra aktív legyen majd az újság megjelenése után. Na persze, ehhez olyan cikkek is kellenek.
Mindenesetre az, hogy a cikkek többsége most hirtelen nincs kitárgyalva, vagy legalább megemlítve, szerintem nem jelenti azt, hogy azok teljesen érdektelenek lennének.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 12:40 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

szigetivili írta:
Huszonakárhány éve vagyok előfizetője a szaklapnak. Azóta megvan minden példány sőt talán mindet el is olvastam. Régebben a fórumot is... :twisted:

Az ehavi számból 2 azaz KETTŐ téma érintette meg a fórumozókat!
A többi cikk témája nem érintette meg de legalábbis nem ingerelte hozzászólásra Fórumtársakat annak ellenére sem, hogy némelyiket (vagy inkább a legtöbbet) köztiszteletben álló szakember/szakíró jegyzi.

Elgondolkodtató...Remélem a fórumon jelenlévő Szerkesztő azért nem von le ebből a nem reprezentatív (!) statisztikából messzemenő következtetést.

Engem megérintett több is. Pl. a mérleges cikkel egy lapon van a Méhlegelő című cikk. Ott azt írja a szerző, hogy a gazdálkodók nem tűrnek meg más növényt a legelőn, csak ami a jószágoknak hasznos, tehát a füvet. Ez vajon csak a selyemkóróval kapcsolatban van így? A szerző kiskunhalasi. Vagy már a legelőket is gyomírtózzák?
A másik a Méhek Szibériába cikk. Érdekes, hogy az orosz síkságon, vagy esetleg tényleg Szibériában is 60-120 kg mézet összegyűjhetnek a méhcsaládok. Viszont nem érdemes átteleltetni, inkább ősszel leölik őket. Ha krajnai méhek, nem lehetne ezeket a családokat megvenni tőlük ősszel, bár ezt csak úgy kíváncsiságból kérdezem, lehetőségem nincs rá.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 21:13 
Törzstag
Törzstag

Asszem meg kell keresnem az általános iskolában gyártott periszkópomat.
:)

torzo52 írta:
Áthozat a Finommechanikai műszerek a méhészetben

fibula írta.

"...nem hiszem, hogy többe kerülne egy szobamérleges, tükrös mérleg...'

Szerintem se! Én, rajta vagyok a projekten! Szabadon Csalánosi kolléga után.
http://www.nhbeekeepers.org/Hive_Scale.pdf

Ráadásul ennél a megoldásnál nincs hőtágulási tényező csak annyi, mint ahogy a hő és hideg hat egyébként mindenre. Folyamatosan mutatja az aktuális értéket.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 20:45 
Törzstag
Törzstag

Huszonakárhány éve vagyok előfizetője a szaklapnak. Azóta megvan minden példány sőt talán mindet el is olvastam. Régebben a fórumot is... :twisted:

Az ehavi számból 2 azaz KETTŐ téma érintette meg a fórumozókat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 16:40 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Sziasztok! Bizony lehet, hogy kinyomja a folyadékot. A rugós meg oldás biztosan segít. Hogy erre én nem gondoltam! :oops:
Most már tudom miért volt ferdén a kaptár.Jó napot kívánok! Le esett.
Üdv

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 07:20 
Törzstag
Törzstag

Áthozat a Finommechanikai műszerek a méhészetben

fibula írta.

"...nem hiszem, hogy többe kerülne egy szobamérleges, tükrös mérleg...'

Szerintem se! Én, rajta vagyok a projekten! Szabadon Csalánosi kolléga után.
http://www.nhbeekeepers.org/Hive_Scale.pdf

Ráadásul ennél a megoldásnál nincs hőtágulási tényező csak annyi, mint ahogy a hő és hideg hat egyébként mindenre. Folyamatosan mutatja az aktuális értéket.

torzo52 (Győző)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 06:32 
Tag
Tag

Cirkusz, jó a gondolat, de..
Ha a két lap között ott a belső és megterheled nyitott szelepnél, akkor az simán kipréseli belőle az összes folyadékot.
Ergo a négy iránytartóhoz kell egy-egy rugó, mint pl a motorok első teleszkópjánál.
szerintem...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 05:55 
Törzstag
Törzstag

cirkusz írta:
Szia Antimon! Bizony Tükörnek igaza van.Még akkor is ha kapna valamilyen szigetelést és árnyékba is lenne.A véleményem, szerint ez a gumis mérleg csak tájékoztatónak jó. Aki pontos értéket akar, az maradjon a mechanikusnál vagy a digitálisnál.
Fagyálló folyadékkal lehetne télen is figyelni a fogyást.Bár nyáron sem árt bele. Jó a gondolat.

Tükörnek mindig igaza van... majdnem.... ;)
De ez nem a majdnem kategória. :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 20:28 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Sziasztok. Valahogy hasonlóra gondoltam.Ennek a két lapnak a felső fele ,ha nagyobb kaphat burkolatot is.Az átlátszó csőnek akkor ki kell hagyni a helyet.A csövet egy 10-12 cm.-es deszkára szépen fel lehet erősíteni, és mellé egy mérőlécet lehet tenni.Amire még szerintem vigyázni kell ,az a csővége. Aránylag zárt legyen ,hogy semmi ne tudjon bele esni, de a levegő bejusson.
Értelem szerűen a felső lapon az iránytartók bele csúsznak az alsóba.
A külső nagyságot a kaptárhoz kell igazítani.
Csináljátok meg, aztán mondjátok el a gyakorlatban hogyan is működik.
Üdv
UI: Igen nyáron. Ugyanis a fagy álló a meleget is jobban bírja mint a víz.
Nincs benne buborék képződés.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 20:06 
Tag
Tag

Nyáron?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 20:04 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Szia Antimon! Bizony Tükörnek igaza van.Még akkor is ha kapna valamilyen szigetelést és árnyékba is lenne.A véleményem, szerint ez a gumis mérleg csak tájékoztatónak jó. Aki pontos értéket akar, az maradjon a mechanikusnál vagy a digitálisnál.
Fagyálló folyadékkal lehetne télen is figyelni a fogyást.Bár nyáron sem árt bele. Jó a gondolat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 19:53 
Tag
Tag

A gumis mázsát télen is lehetne használni, csak fagyálló kell bele.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 18:23 
Törzstag
Törzstag

A cikkben szereplő boros példa igazából azért abban sántít,hogy azt a 8 forintot literenként a borkereskedők fizetik,és nem a termelők.Persze amennyiben valaki termelő is és kereskedő is akkor áll a zászló.A másik. Nem tudom hol vásárolják az asztali bort 300Ft/liter áron,de felénk a minőségiért is csak nagyjából a felét adják.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 13:01 
Törzstag
Törzstag

Igen,ebben van valami. Természetesen a mézmarketing az elsődleges.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 12:57 
Tag
Tag

Tomi!
A mézet pontosabban a magyar mézet kell népszerűsíteni. Nem a méhészkedést. Például engen sem érdekel birka tenyésztés tartás, de szeretem a birkapörlöltet.(Kunsági ember lévén)
Vannak már méhészeknek honlapjaik, és ott sem tudom igazán eldönteni, némelyik mit akar reklámozni a mézét, vagy a méhészkedést. Miért tartja fontosnak leírni a lépésről, lépésre a méhészkedés folyamatát, felesleges. Csak a mézről kellene okítani.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 10:13 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

antimon írta:
Lehet, hogy rosszul tudom, de a napszak közel azonos időpontjába kell nézni, hogy hol áll a mérleg. Vagy tévedek? Ezzel pedig megoldodott a hőtágulással kapcsolatos kérdés.

Pláne ha az egyik nap borús esős idő van 22 fokkal, a másik nap pedig napos 28-30 fok... ;)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 09:58 
Törzstag
Törzstag

bordal ivo írta:
Tomi!

Méhészek torkán a marketinget le nem nyomod!

Majd fizetnek valami marketingest,
vagy céget jó pénzért,
aki komoly terveket készít...és dől a lé nekik...

:taps

Nem akarok én lenyomni semmit.
Pontosan nem értem amit írsz.
Azt mondod, neeem, minket nem fognak átverni ezzel a marketing dumával,hogy aztán az egyik ismerősük cégéhez nyomják a leadott lóvénkat marketing fejlesztés ügyben? Mert mi méhészek faszagyerekek vagyunk, rajtunk nem fog meggazdagodni senki fia borja?
Ilyenre gondolsz?
Mert azért ezt lehetne úgy is csinálni sztem,hogy mi se jöjjünk ki rosszul a dologból. Ja,hogy valaki, akinek a marketingelés a szakmája, ezt tanulta, ehhez ért, pénzt fog belőle keresni? Igen. De ha mindenki jól jár, akkor ez így teljesen rendben van. Lehet csak én vagyok túl naiv.
Az emberek többsége azt sem tudja kik vagyunk, mit csinálunk és mit árulunk.
Gyakran gondolkodom el azon,hogy mit csináltak a nálam rutinosabb méhészek eddig, hogy tőlem kell megtudniuk felnőtt idősödő emberek, hogy pl azért nem tudok adni áprilisban akácmézet,mert a tavalyi már elfogyott és idén még nem virágzott az akác. Van aki visszakérdez,hogy ja az magából az akác virágból lesz, erre nem is gondolt. 50 évesen(természetesen elmondom neki,hogy hogyan is lesz abból a virágból)
Vagy megkérdezi az 50 éves főnököm, hogy sikerült az október 20-i pörgetés, amiért nem voltam tanári kiránduláson. És folytathatnám.
Ezek a dolgok is hozzátartoznak a marketinghez. Nem csak a terméket,de az egész ágazatot kéne marketingelni.
Persze ez talán lehet hogy bizonyos nagykutyáknak, erős embereknek nem érdekük, mert ezzel pl én mezei kis méhész ronthatnám az ő piacát.
De vannak már azért fiatal elszánt méhészek, akik adnak a marketingre saját zsebből, nem 5ftot családonként. És elég sikeresek.
Szóval nekem tetszik a Bross írása, de lehet csak én vagyok túl naiv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 09:12 
Törzstag
Törzstag

cirkusz írta:
Sziasztok! Azt , hogy menyire pontos a gumiból készített mérleg senki nem mérte.A hőtágulás biztos érinti is.Viszont ha korán reggel van nézve szerintem el hanyagolható.Nekünk igazán csak a súlyváltozás a lényeg.
Nem is szabad össze hasonlítani egy mechanikus mérleggel sem.Azt, hogy mennyire olcsó sem érdekes.Akár "hulladékból "össze lehet rakni.
Ezt az elvet meglovagolva a ráérős kollegák meg csinálhatják.
Az oldal kitámasztás fontos, a kezeléseknél ad biztonságot.
Szerintem használható. A rajzot készítem, ha elkészül megosztom veletek.
Üdv

Lehet, hogy rosszul tudom, de a napszak közel azonos időpontjába kell nézni, hogy hol áll a mérleg. Vagy tévedek? Ezzel pedig megoldodott a hőtágulással kapcsolatos kérdés.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra