Pontos idő: 2024.03.29. 13:59

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 10:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Ha megküldték, csak ők bíznak benned. Hisz te mondod, hogy még nem fizettél tagdíjat. Neked az elsők között kellett volna befizetned a tagdíjat.
Akkor, szerinted, a nemlétező Kft, milyen pénzből adja ki, csinálja az újságot??

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 10:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
ÉÉÉsss megjött a februári szám ! :taps Belepillantottam , jól néz ki belülről is . Kifejezetten tetszik . ( -Ja még nem fizettem tagdíjat idén :cry: ) Talán működik a kölcsönös bizalom ?!

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.16. 20:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Komolyan, kérdezz utána mert még karácsony előtt megjött! A többiek meg kapták az egyesületedben? Nem kell mindjárt mérgelődni ki kell deríteni mi történt.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.16. 20:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
Ha így fogják küldeni az szép akkor fizethetem azt a + 2300 ft pluszt a KFT-nek, de az egy bukta lesz vagy tagdíj emelés mert nem megyen be annyi pénz amennyire számoltak


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.16. 19:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Te azért jó messzi vagy, hátha még oda ér! :)

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.15. 21:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
Már meg kaptátok én még semmit


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.10. 09:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
A januárit már megkaptuk decemberben, akkor most gondolom a februári jön majd valamikor, talán a hó végén.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.10. 06:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
A Magyar Méhészújságot januárba is kapjuk vagy mikor fogjuk kapni a következőt?

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 10:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
A méhész kutatók nem titkolhatják tudásukat, de ahhoz színvonalas kutatás műszaki fejlesztés kellene.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 10:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Már nem csak olyan van, hogy aki tudja nem írja le a szaklapban, hanem el se mondja olyannak aki egyébként azt leírná közzé tenné. Azt mondja, hogy a tudás is termelési tényező, és már így is sokan vagyunk, a népnevelés meg nem rá tartozik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 17:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
pestlorinc írta:
Kevés a jó méhészeti újságcikk, mert nagyon kevés manapság a méhészeti témában a szakíró.


Ez azért annak is betudható, hogy Örösi idejében, és később is problémát jelentett a méhészeti utánpótlás.
Manapság aki drágállja a mézet már méhészkedni kezd.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.05. 22:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Kevés a jó méhészeti újságcikk, mert nagyon kevés manapság a méhészeti témában a szakíró. Mindig ugyanazokat a neveket olvasom, de nem hoznak új dolgokat. Nincs olyan élénk tudományos élet ma, mint volt Örösi, Faluba, Halmágyi idejében. Szívesen olvasom az 1950-1980 közötti méhészújságokat. Akkor se sokan írtak az újságba, de sokkal gazdagabbak és frissebbek voltak a régi lapszámok, mint a mostani. Nem hiszem, hogy a sok reklám az oka ennek. Szeretem a gyalogakácot, sok virágport és szép mézet ad, de soha nem olvastam erről se tapasztalatot, se cikket. Szerintem a tudományos kutatók egyáltalán nem foglalkoznak vele.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.05. 20:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
bükk írta:
Nem lennék meglepve ha az elnökünk a következő OV-n szentesítené szavazással az eddigi szabálytalanságokat, hiányosságokat.


Feri!

Nem idézem a teljes hozzászólásodat, de jó írásnak tartom. A konkrét idézetre annyit tudok mondani, hogy ezzel a helyzettel az OV már nem tud mit kezdeni. Nem a jó adag bizalomvesztés miatt, hanem egyszerűen azért, mert nincs erre jogosítványa.

Nem találkoztunk az utolsó küldöttgyűlésen, de ha ott voltál, akkor láthattad, hogy milyen erős ellenérzés volt a neonikotinoid ügy miatt. Ha akkor lett volna a választás, akkor az IB-t lecserélik. Értem én, hogy megnyugtató, tudományos vizsgálatok kellenek a témában stb., de a méhész a méhei egészségét nagyon félti, attól függ jelentős mértékben a bevétele. Ehhez a kérdéshez akkor az IB nagyon ostobán nyúlt hozzá. Ennek kapcsán már akkor jelentős bizalom vesztést szenvedtek el.

Ebbe forró hangulatba akarják most beletolni a Kft-t. Meggyőződésem, hogy szabálytalan módon. Ennél nagyobb butaságot nehezen tudok elképzelni az adott helyzetben. A mai –nem véletlenül bizalmatlan –világban ez emberek a hátuk közepére sem kívánják a Kft-ket, a jogi manővereket, pénzügyi machinációkat. Azok a méhészek pedig főleg nem, akik már rossz tapasztalatokkal rendelkeznek. Volt már többféle próbálkozás.

Egy tízezres tagság egységben tartásához bölcsesség kellene, ehelyett sorozatos rossz döntések és szabálytalanságok kísérik a tevékenységüket. Könyörgöm, ez egy közhasznú, szakmai érdekképviseleti egyesület. Nem egy Kft. A pénzét senki nem a Kft-re adta, hanem a szakmai-érdekképviseleti munkára. A közhasznúság feladásának kérdése lesz a következő botrány. Ha az elvész, akkor egy újabb alkotmánybírósági beadvánnyal tényleg ki lehet venni az egyesület kezéből a támogatásokat. Kéznél van a kamara, át lehet tenni oda.

Nekem meggyőződésem, hogy a mostani ügyintéző szerv (IB) hónapokon belül meg fog bukni, s magával ránt jó pár embert. Ha nem lesz igazam, akkor vissza lehet rá térni, az írásom itt marad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.05. 20:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Hát így olvasva nem is meglepő, hogy egy pályázó volt csak.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.05. 19:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Minden bizonnyal "körültekintően" készült a pályázati felhívás....

későbbi hír az egyik új tulajdonosról:
http://fn.hir24.hu/ceghirek/2010/09/09/ ... =PrintPage


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.05. 19:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Az nem merült fel 2006-ban amikor a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium eladta a Magyar Mezőgazdaság, a Kistermelők Lapja, a Kertészet és Szőlészet, a Kertbarátok Lapja, illetve a Méhészet lapjait csekély 70 millió forintért, hogy a Méhészetet az OMME vegye meg?

http://archivum.hvg.hu/article/200616Ag ... _vevo.aspx

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.05. 18:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Litterae írta:

Én magánbeszélgetéseket nem adok ki, de nyílt titok, hogy a Méhészet ellehetetlenítése a cél. Soha semmi közöm nem volt a Méhészet belügyeihez, de sérti az erkölcsi érzékemet, hogy azt a 60 évet meghaladott szaklapot akarják a padlóra küldeni, amelynek majd harminc évig (27) Örösi Pál Zoltán volt a szerkesztője. Az az egyesület munkálkodik ezen, amely egyesület a legmagasabb kitüntetését Örösi Pál Zoltánról nevezte el.....

A jogérzékemet rendkívüli módon sérti az ostoba, primitív, átlátszó szabálytalanság. Azért tart itt ez az ország és azért nevezik mutyi országnak, mert a közösen alkotott szabályokat egyesek csak addig tekintik kötelezőnek magukra nézve, amíg előnyük származik belőle. Én nem kívánok a primitív önzés országában megöregedni, és nem szeretném, ha gyermekeimnek is egy mutyi országban kellene élniük. Ha kell, teszünk is ellene.


Az hogy a Méhészet ellehetetlenítése a cél már az új újság alapításának első híreiből nyilvánvalóvá vált.
Sajnálatosnak tartom a jelenlegi helyzetet,a 70-80-as években rendkívül sok országosan is kiváló méhész
írta le benne gondolatait,méhészkedési gyakorlatát.
Rang volt az újságba írni!
Tény viszont hogy az elmúlt években az újság szakmai szerkesztése jócskán eltávolodott az Örösi féle vonaltól.
Ezt már többször kitárgyaltuk.
Manapság pedig olyan viselkedésminták dívnak itthon melyekben az ellenfelet totálisan meg kell semmisíteni.
Pld. cégek vagy intézmények esetében max. a főosztályvezetőig cserélték le az embereket korábban.
Most még a takarítónőket is.

Útólsó bekezdésedre pedig:
Nem lennék meglepve ha az elnökünk a következő OV-n szentesítené szavazással az eddigi szabálytalanságokat,
hiányosságokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.05. 17:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Bízom én is ,- a versenyhelyzet két minőségi lapot eredményezhet .
Az előzetes megállapodás , -ha valóban annak okán nem jött létre ,mivel az eladó felsrófolta az árat ,akkor miért kell azon csodálkozni ,h elálltak a vételi szándéktól? ( Az utolsó kupec adott szava is szent ha üzletről van szó .)
A mutyizás élő problémája nem tudom mikor kelt életre ebben a történetben , de szomorú , h senki nem vállalja ennek tisztázását .

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.05. 10:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
120 oldalból mennyi a szigorúan vett szakmai rész? Tudnál képet feltenni a tartalomjegyzékről? A D.I.B. adja ki?
Ezen a komplett listán melyik lenne az?
http://www.bienenarchiv.de/wir_ueber_un ... ften_d.htm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.04. 23:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Ez nem az.A Die Biene-t a kb 130éves méhészeti lapot a német kollégám adja oda egy hétre hogy olvassam át.120 oldal.
Úgy fizethetek majd elő rá ha belépek a Német Méhész Szövetségbe.

Először én is dobtam egy hátast az árán,végülis csak a havi töltődohányom ára :D

Se a német se a holland nem kapható hirlapárusnál,egyik sem a nagyközönségnek szánt folyóirat.

Az American Bee Journal jön nekem online,de az se a teljes mert nem fizettem elő,igy csak egy kivonat jön.De az se 5 dollár havonta...:D

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.04. 22:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Attila!
Már többször említetted a die biene újságot, biztos erre gondolsz? Csak mert ez max. 30 oldalas, bárki hozzájuthat, és bár néha küldenek ajándékot, de árukapcsolással más újságot nem kap a megrendelő, akinek belföldön mindez 42 €-ba kerül, évente..
https://aboservice.dlv.de/?redid=510270


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.04. 20:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Mennyibe került volna a Méhészet a megemelt áron? Hozzá sem kellett volna nyúlni.

Apám 3-4 horgászújságot vesz,havonta 5-6ezer forint.Sajna nem főzi 100literszám a halászlét mert képes kiadni a magazinjaira ennyit.Attól több hal nem akad a horgára.

A Die Biene 120 oldalas.30euro,9ezer forint számonként.

A Fejér megyei Hirlap meg a Veszrém megyei Napló is benne van havi 3500-ban aztán gyakorlatilag semmit se irnak....

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.04. 20:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Már leirtam,1989-ben megcsináltuk az új egyesületet,a Fejér megyei Méhészek Egyesületét.Szakitottunk a Hungaronektárral,a Tszker vette át a mézünket,szaklapunk is lett,a Méhészújság.

Temetjük a Méhészetet,amit sajnálnék,de véleményem szerint nem fog az eltűnni,de akkor jönnek a kérdéseim:

-ki és hány cikket tervez irni a két szaklapba?
-illetve már mennyit irt a "régibe"?

Jómagam 3 cikket irtam,és igencsak dobtam egy hátast mikor egy cikkért a Méhészet 1995-ben 5000 forint szerzői jogdijat kifizetett(1 oldalas cikk volt,3hasáb,A4-es formátum).Akkor kerestem Fehérváron 29ezer nettot 3 műszakban.
Na ennek fényében 25milla akkor sok vagy kevés? Mennyit fizetne nekem akkor most a szaklap egy ekkora cikkért? 30-50ezret????

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.04. 19:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Kit érdekel kétezer vagy háromezer forint. Eddig biztosan láthatatlan betűkkel írtunk, a szabálytalan eljárás nem elfogadható. Megjegyzem én tizenötezer forint környékén fogok fizetni évente tagdíjat, de egy szóval sem említettem soha. Az én dolgom.

Mások cigarettás dobozai sem érdekelnek, magánügy. A mellébeszélés viszont bosszant. A káeftésdi az újságkiadással együtt ötven plusz cirka huszonöt, összesen 75 millióba kerül a méhészeknek ebben az évben. Mennyibe került volna a Méhészet a megemelt áron? Hozzá sem kellett volna nyúlni. Évente milliókat hozott volna az OMME kasszába az előzetes megállapodás szerint. Ennek ellenére ezért sem szólnánk, ha a közakaratot követné az eljárás és szabályos lenne.

Én magánbeszélgetéseket nem adok ki, de nyílt titok, hogy a Méhészet ellehetetlenítése a cél. Soha semmi közöm nem volt a Méhészet belügyeihez, de sérti az erkölcsi érzékemet, hogy azt a 60 évet meghaladott szaklapot akarják a padlóra küldeni, amelynek majd harminc évig (27) Örösi Pál Zoltán volt a szerkesztője. Az az egyesület munkálkodik ezen, amely egyesület a legmagasabb kitüntetését Örösi Pál Zoltánról nevezte el.....

A jogérzékemet rendkívüli módon sérti az ostoba, primitív, átlátszó szabálytalanság. Azért tart itt ez az ország és azért nevezik mutyi országnak, mert a közösen alkotott szabályokat egyesek csak addig tekintik kötelezőnek magukra nézve, amíg előnyük származik belőle. Én nem kívánok a primitív önzés országában megöregedni, és nem szeretném, ha gyermekeimnek is egy mutyi országban kellene élniük. Ha kell, teszünk is ellene.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.04. 14:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Laci990 írta:
Az információd csak töredéke a valóságnak!
Nem két doboz cigarettáról van szó,hanem megközelítőleg 12000 Magyar méhészről! :(


Nos, kedves Laci990, Szaboattilanak írt hozzászólásom úgy tűnik, sikerrel kihozta Önből a szemészprofesszort...

Ha a hozzávetőleg 12000 magyar méhészt (csak így, kis "m"-mel !) éves szinten 6 (azaz hat) doboz cigaretta árának megfelelő kiadás dönt végromlásba, akkor én is kezdek aggódni a hozzávetőleg 12000 magyar méhészért, de elsődlegesen Önért, mert ha az Ön méhcsaládszáma mellett éves szinten ez az összeg elviselhetetlen, akkor tényleg elérkezett a magyar méhészeti ágazat végórája...
Igazság szerint nem az én ötletem (a megváltó Klubról kölcsönöztem), de ha valaki nem tudja felvállalni ezt a költségnövekedést, van egy egyszerű megoldás: kilép az OMME-ből, ezzel sikerrel megtakarítván nem csak a tagdíj-emelés összegét, hanem az eddigi tagdíjat is.

Nos, ennyit az én látáskárosodásomról. Gondolom, Ön is sok karotinoidot fogyaszt, e színanyagok jelentős szerepet képesek betölteni a látás, a retina egészségének megőrzésében, de antioxidánsként az immunrendszer megerősítésében is szerepet játszanak. Én meglehetősen sokat fogyasztok belőlük, többek között azért tudtam megőrizni éleslátásomat, s erős ellenálló-képességre szert tenni. Segítségükkel az Önéhez hasonló "tűéles" látásmódot is sikerrel képes vagyok tolerálni. Javaslom, az aggódás helyett Ön is fokozza a karotinoid-bevitelét, meglátja, egyszer még hálás lesz e jó tanácsért...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.04. 13:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Amíg nem volt Magyar Méhészújság addig azon sóvárgott minden méhész ," Jó vóna egy szinvonalassssabbb méhész ússág "
mert a Méhészetben sokszor hasznavehetetlen dolgok és millió reklám jelenik meg .
Itt van ! Kézbe vehető !
Ez sem jó , különféle felvetések miatt .( a születésétől , az árán át , a jövő évi tartalomig , ami nincs bent ,miért nincs? miért kft ? ) hmmm...
Na kedves elégedetlenkedő kollégák, a feladat adott . Szívesen kezembe vennék egy harmadik lapot , amiről minden kritika lepereg !

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.04. 10:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Üdvözlök Mindenkit!
Az OMME vezetés néhány
közelmúltbeli "akciója" miatt mi méhészek elindultunk "HHH" (halmozottan hátrányos helyzetbe )kerülők útján. Egyenlőre csak két "fájdalmamat" írok le. Pl: Előttem van a 2011. június 15-i Jkv. az IB gyűlésról, idézet:
"Mézmarketing és alapítvány kérdése. ...a mézmarketingre elkülönített alapból finanszírozzuk az Apimondia mézversenyt. IB egyhangú jóváhagyó döntés." Ez akkor 5 Ft/mcs (? )volt az általunk befizetett családszám utáni tagdíjból. Ehhez képest most még magyar kiállítói standot sem csináltak, mert valakiknek nem érdeke tudni a magyar mézről a világ méhészeti kiállításán? De "eldelegációztak" x fő IB-EB tagok x összegen a tagdíjainkból. Az új "erőszaklapban" szépek a fotók az Apimondián más nemzetek mézkirálynőiről. A miénk hol maradt? Azt tapasztalatból tudom, hogy mit jelent egy nemzetközi szakmai kiállításon a jelenlét. Kihívást a szervezőknek, elismerést, megismerést, népek -nemzetek kapcsolatát, tudományos fejlesztés, új piacot...(stb)!
Erről sajnos lemaradtunk.
Az új "erő-szak-lappal"( erőszak lap, erő-szaklap )kapcsolatban a véleményem, erőből született, erőszakkal, és félrevezetéssel.
Itt már nem is az érte fizetett összeg számít.
Tartalma: aki számít benne van...-aminek bent kellene lennie az elsőre nincs!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.04. 08:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
szaboattila írta:
Dohányzol? Lottó vagy totó? Esetleg sör bor?

Én ennek fényében nézem azt az irdatlan árat.

Van családtagom aki Kiskegyedre meg a többi hulladékra eltolja havonta ennek a Méhész Újságnak az 5éves előfizetését.

Nálatok hány kg gyűlik havonta ilyen magazinokból? :D

Nem azzal van baj amit akar az Ember. Hanem a megkérdezésünk nélkül emelték a tagdíjat. Vagyis köteleztek minden méhészt aki OMME tag hogy egy olyan KFT-t alapítson ami felett nincs ellenőrzési joga.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 23:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.11. 19:54
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Tisztelt Arisztaiosz!

Szerintem semmi probléma nincs a nyelvezeteddel,ellentétben a látásoddal!!
Felénk ezt úgy nevezik,hogy "csőlátás"!
A látászavar oka nem a szemedben van !
Feltétlenül fordulj szakemberhez,esetedben a szemész nem megfelelő! ;) :lol:

Az információd csak töredéke a valóságnak!
Nem két doboz cigarettáról van szó,hanem megközelítőleg 12000 Magyar méhészről! :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 22:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Nos, az új lapot is elő lehet eszerint fizetni....
Az idézet Vass Jánostól való, a FF Klubról:
"Re:Méhészújság, Méhész Közlöny, stb.
« Válasz #33 Dátum: 2014. január 02. 22:40 »
aki nem OMME tag annak is lehet fizetni az új OMME lapot.

Fél évre 2820 Ft, egy évre 5640 Ft, darabonként pedig 470 Ft. Kérjük utalja át az összeget a 11705008-29917699-es számlaszámra. ezt küldték nekem e-mailen."

Attila!

A két szaklapot nem két doboz cigaretta árán vásárolhatjuk meg, hanem a kettőt kapjuk egy doboz árán. Éves viszonylatban ez a "beruházás" a két lapba a jelen árakon 11 doboz cigarettával egyenértékű...

Láthatja, hogy milyen irdatlan összeggel károsították meg a magyar méhészt, amikor létrehozták az új szaklapot!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 21:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Devil,elmondtam a saját véleményem.Úgy érzem kellő érv is van mellette(cigi,kiskegyed,stb).

Azért egyenlőre még mindig nagyon szerencsés az összes magyar méhész,hogy most már két szaklapot kap 2 doboz cigi áráért,az egyiket bármelyik újságosnál és még mindig nem kell 30eurot adnia a Die Biene-ért ami egy csomagban jön egy kertészeti meg egy ezermester szaklappal együtt csak egyesületi tagoknak,és ha akarja se tudja az ember megvenni az újságosnál mert egész egyszerüen nem árusitják.

Ez az én véleményem egy kicsit más szemszögből nézve.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 21:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
szaboattila!Hagyd már meg mindenkinek a saját véleményét.Kevered itt szezont a fazonnal.

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 21:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Jani bátya,ok értem.De akkor mondok mást: az egykori Fejér megyei Méhészegyesület egyik alapitó tagja vagyok.Lett saját szaklap,a Méhészújság,kb 4 évfolyamot ért meg.Nem emelkedett a tagdij,nem volt kötelező megvenni,nem lett rá alapitva semmi.Csak úgy döntött anno az egyesület hogy lesz szaklapunk.Lett.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 21:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
szaboattila írta:
Az új szaklappal kapcsolatban eddig nem szóltam hozzá,lévén nem vagyok OMME tag,de egy ismerős által úgy néz ki hogy januártól megkapom majd az egyik példányt amit havonta átad majd.

Nekem úgy általában a hozzászólásokat átolvasva,ami néha az ár kérdésre ment ki,hogy miért ennyi miért annyi az jut eszembe, mint azoknak a munkatársaknak a reakciója akiktől mint tőlem is,Németországban a fizuból vonják a templomadót.Irdatlan összeg,havi egy doboz cigi ára nagyjából(5-10euro között a bruttó fizetés függvényében)..


Biztosan az ilyen dolgok miatt http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=& ... GQ&cad=rja

Az összeget meg kár el bagatelizálni mert több mint 25 millió forintról szól a történet csak a tagdíjemelkedést számolva.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 21:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Dohányzol? Lottó vagy totó? Esetleg sör bor?

Én ennek fényében nézem azt az irdatlan árat.

Van családtagom aki Kiskegyedre meg a többi hulladékra eltolja havonta ennek a Méhész Újságnak az 5éves előfizetését.

Nálatok hány kg gyűlik havonta ilyen magazinokból? :D

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 21:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Uraim Én eddig tartózkodtam a hozzászólástól. Nekem ez úgy jön le mint a szemétdíj,vagy a kéményseprés. Ha akarod ha nem akkor is ki kell fizetni a szolgáltatást!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 20:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Az új szaklappal kapcsolatban eddig nem szóltam hozzá,lévén nem vagyok OMME tag,de egy ismerős által úgy néz ki hogy januártól megkapom majd az egyik példányt amit havonta átad majd.

Nekem úgy általában a hozzászólásokat átolvasva,ami néha az ár kérdésre ment ki,hogy miért ennyi miért annyi az jut eszembe, mint azoknak a munkatársaknak a reakciója akiktől mint tőlem is,Németországban a fizuból vonják a templomadót.Irdatlan összeg,havi egy doboz cigi ára nagyjából(5-10euro között a bruttó fizetés függvényében).

Na most én azt szeretném kérni a méhésztársaktól,hogy tegye már fel a pracliját az aki dohányzik!(én sajnos igen).Tegye fel a pracliját az aki nem sajnál durván 1000forintot egy doboz cigi árát naponta elfüstölni.

Szóval véleményem szerint ne akkora összegen akarjunk spórolni,amit a másik oldalon akár 2 marékkal elpöfékelünk.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 20:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Vettem. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 20:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Majd odateszem, hogy megtalálható SzurkeVereb79 hozzászólása a Google segítségével.
Szerintem kár lenne törölni mert amire írtam a választ azt be is másoltam. Tehát nem kell fáradnod az annullálással.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 20:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Csalánosi!

Én a helyedben kitöröltem volna a hozzászólásom, mert a szöveg, aminek néhány sorára reagáltál, már nem olvasható. Ez így egy csöppet egyoldalú. Ha a törlés mellett döntesz, jelezd akár itt, és akkor annullálom az enyémet. Egyébként teljesen alaptalan, amit írsz, nem a tények ismeretéből, hanem érzelmi indíttatásból születhetett. Az OMME közhasznú egyesület:

A közhasznú egyesület üzletszerű tevékenységet csak akkor folytathat, ha azt a közhasznú tevékenysége elősegítése érdekében teszi. Az egyesület üzletszerű tevékenységéből származó nyereség nem osztható fel a tagok között.

Nézd meg a Wikipédián, van erről egy lebutított leírás. 8-) A lap utolsó előtti fejezete nem jó: http://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6zha ... sas%C3%A1g


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 19:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
atya07 írta:
Vannak ilyen hírek is !
A mostani ügy nem szól másról, mint a hirdetési pénzek tervezett megszerzéséről, de nem az OMMÉ-ba, hanem a KFT-be. Ott aztán sok-sok költséget szembe lehet állítani, és a végén büszkén lehet majd mondani: Az újság nem veszteséges! A veszteség oldalon gyorsan elfelejtik, hogy a tagsággal fixen megvetetik az újságot...


Szia atya07!

Hmmm, érdekes. De ha megfordítjuk a dolgokat akkor ahogy te fogalmaztál odaát azt szeretnétek, hogy a hirdetési díjjak ne az Omme Kft-jébe hanem inkább egy külső lapkiadó céghez folyjanak be, aki biztos, hogy nem juttat vissza semmit a méhészeknek? Míg így azért van remény, hogy jut a pénzből a méhészek támogatására is.
Tehát inkább egy vadidegen Kft-t támogattok mint az Omme Kft-jét? Hát tényleg érdekes.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 18:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Talán félsz, hogy nem olvassák odaát elegen?
Egyes állítások lehetnek igazak is, viszont akkor is túl sok a rosszindulatú feltételezés, vádaskodás az írásban.
Nincs itt a provokációdra szükség! Nem vetted még észre?
Moderátor

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2013.12.31. 18:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Itt komoly tévedésben él az, aki úgy gondolja, hogy a szakmai cikkek tartalmával szemben merülnek fel az egy irányba mutató fenntartások. Ezek a szakmai cikkek semmivel nem kapnak több kritikát , mint a Méhészet cikkei. Egyéni megítélés kérdése, hogy ki, mire kíváncsi, mennyire tartja hasznosnak a különböző szerzők írásait. Személyes példa, hogy amikor a méhész képesítést kínáló tanfolyamok között válogattam, akkor a tematika és az előadók alapján a Ludányi által szervezett képzést választottam. Itt mások mellett Ruff János is nagyon hasznos szakmai előadásokat tartott, más mellett a téli szállításról is..... De a szakmai cikkek nagyobb részt a szubjektív megítélés alá esnek.

A lap létrejöttével kapcsolatos fenntartások azonban már nem a szubjektív megítélés körébe tartoznak. Itt írott szabályok vannak, ráadásul nem is nevezhetőek bonyolultaknak. A méhészek alkották és fogadták el ezeket a szabályokat. Ennek ellenére látom a szándékot a félremagyarázásra. Ezt viszont felháborítónak és elfogadhatatlannak tartom.

A megnyugtató megoldásig ez biztosan téma lesz, de ha ilyen sürgős volt a lap kiadása annak ellenére, hogy eljutottak a szakmai kifogások-magyarázatok az érintettekhez, akkor a tartalommal kapcsolatban én is kérdeznék így az év végén. Miért nem tartalmazza a lap az elnök több oldalas beszámolóját az ebben az évben végzett munkáról, amit már korábban elküldött az egyesületi elnököknek? A honlapon sincs fent. Szerintem az egyesületnek nagykorú tagjai vannak, önállóan is tudnak értékelni egy beszámolót. Mitől egyesületi ez a lap a tartalmát tekintve, ha az OMME híreket csak ugyanakkora terjedelemben közli, mint a korábbiakban a Méhészet?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2013.12.29. 19:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
+10 fokban nem gond . Ráadásul fákat is kell letermelni a nyomvonal mellett . Egyébként elhanyagolt önkormányzati földút ,feltételezem közmunka is lehet.
Sokan értetlenkedtek a cikken , mondván :- felesleges volt .
Itt a fórumon is találkoztam ilyen kérdéssel (téli kaptármozgatás, vándorlás), és tegnap a méhész gyűlésen mesélte a kolléga a szituációját .
Tehát nem haszontalan az iromány .

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2013.12.29. 18:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Télen építenek utat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2013.12.29. 11:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Tegnap az egyik méhésztárs hivatkozott a " vándorlás télen " cikkere . Bátorítást kapott a cikk nyomán , h áttelepítse méhészetét kb.100 cs..
Sajnos kényszerűsége abból adódott , h napokban bejelentették neki azt a tényt : utat fognak építeni a méhese mögött .

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2013.12.29. 11:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A szerkesztés is új hsz-ként jelenik meg.
Mivel én automatikusan mindig belépek, ez nem merült fel bennem, hogy más ezt esetleg nem látja.
Egyébként rendben: maradjunk a témánál!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2013.12.29. 08:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Jó, elfogadható a magyarázat, de azt vedd figyelembe, hogy belépés nélkül is olvasható a fórum. Ha később változik –ebben az esetben bővült- a szöveg, akkor a címzett nem biztos, hogy tud rá reagálni, mert ha nem olvas újra, nem is tud az új tartalomról. A továbbiakban maradjunk a témánál!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2013.12.28. 23:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Litterae írta:
Tükör!

Órákkal később már ne írogass bele a hozzászólásodba! Egyrészt azért, mert erre sem nekem, sem másnak nincs lehetősége, másrészt azért, mert születtek már utána hozzászólások. Ez minősíthetetlen!

Szerinted.
Szerintem pedig:
Mivel az utána íródott hozzászólás (egy) nem érintette az enyémet, semmilyen formában, meg te sem reagáltál rá (nem is tudtam, hogy elolvastad) ezért semmi kivetnivaló nem volt abban, hogy még hozzá írtam. Ha reagáltál volna rá, már nem változtattam volna rajta!
Ennyi.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2013.12.28. 21:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Na gyerekek,ez nem az a topic,majd törölni kéne ezeket innen.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.