Pontos idő: 2024.04.27. 19:40

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 210 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME VÁLASZTÁS 2020
HozzászólásElküldve: 2020.08.11. 10:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.02.24. 20:04
Hozzászólások: 98
Bocsájtsatok meg, az OMME választás jó három hét mulva lesz. Engedjétek meg, hogy megosszam a motivációs levelemet, amit az OMME kért az indulóktól.

Dr. Zsiros István OMME országos elnökségi tagjelölt

Bemutatkozás:

Dr. Zsiros István, Méhegészségügyi Szakállatorvos vagyok, Békés megyéből.
Jelenleg 27 hektáron gazdálkodom, 11 éve méhészem. Jelenleg 91 méhcsaládom van.
Magánállatorvosként praktizálok.

Nyolc évig voltam hatósági állatorvos, márciusi felmondásomig, amit időhiány miatt voltam kénytelen megtenni, vállalkozásom és gazdaságom érdekében.
Az elmúlt három évben Békés Megye méhegészségügye tartozott hozzám. Elértem a megye méhegészségügyében, hogy: Csökkent a nyúlós költésrothadás előfordulása. Csökkent az ezzel kapcsolatos állami kártalanítással kapcsolatos visszaélések lehetősége. A megye méhészei bármikor számíthattak a segítségemre, hisz mi méhészek olyan speciális területe vagyunk az agrárágazatnak, amire sem állatorvos, sem növényvédelmi hatóság alap esetben nem lát rá.Hasznos közvetítője voltam szakmánknak. Tapasztalatot szereztem a szakmai jog területén.

Motivációm:

Szeretnék elérni a méhésztársadalomba egy olyan szintű közös összefogást, és érdekérvényesítést, amivel legalább a belföldi mézpiacon tudunk magunknak méhészeknek kedvezőbb, tisztességesebb feltételeket teremteni. Horvát és Szlovén mintára.

Az Eus piacunkat a harmadik országból származó mézek megnyomorítják 4-5 éve.
Gyakorlatilag az olcsó vegyesmézárak bennünket, a megélhetésükért dolgozó magyar méhészeket teljesen kivéreztettek. Fel kell derítenünk a probléma forrásait, a megoldás eszközeit, és lehetőségeit. Hogy jön be az unióban egyszer ilyen egyszer olyan áron, a vámokkal trükközve az ukrán méz? Hova lesz az Odesszai kikötőbe érkező rengeteg kínai rizsszirup? A rizsszirup kimutathatóságát kihasználva miért nem történnek gyakrabb és kiterjettebb, nem kalkulálható vizsgálatok? Hogy lehet az, hogy az unión kívüli lazább vegyszerfelhasználások maradványanyagaira nem irányulnak vizsgálatok? Miért nincs minimum vámtarifa, megelőzendő a jóval alacsonyabb árral való trükközéseket. Lenne mit tenni, lenne mit szorgalmazni.

Igen is kommunikálnunk kell a külvilág számára a problémáinkat. Ki kell mondanunk, hogy nagyon nagy bajban vagyunk. A mérgezések miatt, amit már többségünk nem is jelent, mert ezek kivizsgálásai elvesztették a bizalmunkat. Ezt a bizalmat helyreállítani nem csak a mi érdekünk, hanem a szaktárcáé és a hatóságoké, valamint a kormányzaté is.

A tisztességtelen árverseny miatt, ami a mézkereskedelmet uralja az elmúlt években mi méhészek a csőd szélén táncolunk évek óta. A csekély összegű támogatás dupllán adása, csak arra jó, hogy ne szakadjon be az ágazat máról hónapra. Ballag szépen lefele.

A megporzás biztosítását mindenki természetesnek veszi. Nem az. Ilyen környezeti feltételek mellett, a mi szélmalomharcunk álltal fenntartott, ki nem fizetett munkánkkal biztosított méhállományunk végzi.
Ez nem számszerűsíthető, de felbecsülhetetlen értékű munka. Akkor ki kell bennünket röhögni, ha meg akarunk élni a munkánkból?

A szociális médián mozogtam írásaimmal az elmúlt egy évben. Ezen keresztül nem csak a méhésztársadalmat lehet megmozdítani, de a társadalmat is mellénk lehet állítani. A mindenkori jó értelemben vett hatalom, figyeli. Problémákra, megoldási lehetőségekre lehet felhívni a figyelmet.
Ha kifejezzük egy 20 000 fős, nagy társadalmi és gazdasági hasznot biztosító réteg, a méhészek problémáit, legalább akkora lobbi erőt mozdítunk meg, mint más számszerűsítettebb ágazatok lobbi ereje.

Senki helyett nem tudok megdolgozni, nem tudunk megdolgozni, a közös cél eléréséért. Ez nem a magányos fecskék ideje. Csak közösen sikerülhet. Ahhoz kérek szépen segítséget, hogy közösen, minden jóakaratú emberrel eggyütt működve, egy erős érdekképviseletet tudjunk felállítani.
Velem, vagy nélkülem, DE egy olyan OMME elnökséget amely kíméletlenül
képviseli a mi érdekeinket.

Tisztelettel : Dr Zsiros István elnökségi tagjelölt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME VÁLASZTÁS 2020
HozzászólásElküldve: 2020.08.10. 14:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
http://www.omme.hu/tisztsegviselo-valasztas/

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME VÁLASZTÁS 2020
HozzászólásElküldve: 2020.08.08. 15:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Szeretettel és tisztelettel üdvözlöm minden méhésztársam!

Dombi Nándor vagyok. Pest megyéből, Tápiószecsőről, méhész, méhegészségügyi-felelős, népművelő.

Egykori tanárom, Dr. Ludányi István felkérésére vállaltam a megtisztelő elnökségitag-jelöltséget.

Az alábbiakban megosztom önéletrajzomat és levelemet.



Önéletrajz

Szeméyes adatok:
Név: Dombi Nándor
Születési hely, idő: Budapest, 1982. 09.19.
Lakóhely: Tápiószecső 2251, Arany János utca 5.
Elérhetőség: +36-30-698-7919 e-mail: nandordombi@gmail.com

Iskolai végzettség:
2014: Dr. Ludányi István méhészeti szakképzése – Gödöllő: kiváló eredménnyel.
2015: Szent István Egyetem – ABK: andragógia szak: diplomamunkámat a magyarországi méhészeti szakképzés történetéről írtam, az államvizsgát kiváló eredménnyel végeztem.

Szakmai tapasztalat, méhész múlt:
12 éve méhészkedem első generációs méhészként. 100-130 fél NB termelő méhcsaláddal dolgozom főállásban. Minden megtermelt mézemet kiszerelve értékesítem. Mézeimmel az országos mézversenyen az elmúlt 7 évben kiváló eredményeket sikerült elérnem, számos arany, ezüst és bronz minősítést, országos helyezéseket, ill. különdíjakat kaptam.
2014 óta méhegészségügyi felelősként is tevékenykedem. Munkám során elsődleges számomra a méhészek közösségének szolgálata, szakmai tanácsadással, gyakorlati segítséggel támogatom a kezdő, és idősebb méhészeket. Kiemelt feladatnak tekintem településemen a varroa atka elleni küzdelem támogatását, a zárókezelések összehangolásával is.

Méhészeti közéleti tevékenység:
A Jászsági Méhészegyesület tagja vagyok 2011 óta. A Méhészújságban 2015-től jelennek meg szakmai írásaim. Méhészettörténetről, szakképzésről, illetve több évben tudósítottam Celjéből, a Nemzetközi Méhészeti Kiállításról és sajtókonferenciáról. 2019-es évben a havonta megjelenő szakmai emlékeztetőt volt szerencsém írni.

Egyéni készségek, kompetenciák:
Nyelvtudás: angol - tárgyalóképes, német – alapfok
Számítógépes ismeretek: felhasználói szintű

Egyéb tapasztalatok:
Két cikluson keresztül töltöttem be önkormányzati képviselői tisztséget Tápiószecsőn 2010 -2019-ig. 4 évig az Oktatási, Kulturális és Sport Bizottság elnöke voltam, és 5 éven át a Gazdasági és Településfejlesztési Bizottság tagja.

2008 és 2016 között a Wass Albert Tápiómenti Kulturális Egyesület elnöki feladatait láttam el, kulturális esteket, előadásokat, gyermekrajzpályázatot, koncerteket szervezve.

Pest megye képviseletében meghívást kaptam Németországban (Baden-Württemberg), Ludwigsburgban rendezett őszi kiállításra és vásárra, ahol hatodik éve képviselem a magyar méhészeket.

2018-ban és 2019-ben Olaszországban a Milánói Kézműves Világkiállításon vehettem részt meghívottként, és öregbíthettem a magyar méz jó hírnevét.

Referencia: www.dombimezmanufaktura.hu

Tápiószecső, 2020. március 2. Dombi Nándor




Motivációs levél
Dombi Nándor
OMME – Elnökségi tag-jelölt
A méhészet számomra szenvedély és hivatás. Életforma, amely a természethez köt és rajta keresztül embertársaimat szolgálhatom.
A méhészet sikeres jövője a múlt hagyományainak ismeretén és tiszteletén alapszik. Népművelőként, számomra fontos, hogy a területet kutatva, mélyebb ismeretanyagot adhassák át minden érdeklődőnek, ezzel is erősítve identitásunkat. Megismertetve hazánk korszakos, nagyformátumú, újító tanítóit és mestereit, hogy méltó példaképeket találhassanak a jelen és jövő generáció méhészei. Világos jelképeket, szimbólumokat kell mutatni a szakmai és a szélesebb közönség számára, fontos kötődéseket létrehozva, iránymutatást nyújtva. Egyszerre kell, jelen legyen a tradíció és az innováció!
Első generációs méhészként, vállalkozásom minden feltételét magam teremtettem meg, új, szervesen működő gazdaságot létrehozva, családomnak megélhetést teremtve, hittel és kitartással. A magas minőségre törekvő termelői munkát a sikeres kiskereskedelmi gyakorlattal ötvöztem. Minden mézemet kiüvegezve juttatom a fogyasztó asztalára. Lépésről lépésre, saját forrásaink visszaforgatásával fejlesztem gazdaságom, újabb és újabb távlatokat keresve.
Külföldi tapasztalataim alapján is állítom, és fontos feladatnak tekintem, hogy a magyar mézet megfelelő rangjára kell emelni, és a hazai gasztronómiában is meg kell találnia méltó helyét. Művelni kell a méhészeket és a mézfogyasztókat. Az egyesületi munkában kiemelt szerepet kell betöltenie a szakmai, kreatív műhelymunkáknak, azok eredményeit szélesebb körű egyeztetésre bocsájtva, a köz javát szolgálva.
A méhegészségügyi-felelősként végzett társadalmi megbízatásom, hat éve becsülettel és felelősséggel teljesítem, méhésztársaimat segítem. Helyi, térségi jelentőségű kulturális egyesület elnökeként nyolc évig gyűjthettem tapasztalatot. Önkormányzati képviselőként két cikluson keresztül a közösség érdekeit szem előtt tartva, tisztességgel vettem részt nagyközségünk fejlesztésében és vezetésében. Eltökélt vagyok, hogy választott hivatásom szolgálatába állítsam tapasztalataimat és szaktudásom, így segítve az OMME munkáját!

A siker kulcsa a tudás, az alázat és a szenvedély!

Tápiószecső, 2020. március 2. Dombi Nándor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME VÁLASZTÁS 2020
HozzászólásElküldve: 2020.05.26. 19:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
:ut :ut :taps
koldun írta:
Bross Péterét feltenné valaki?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME VÁLASZTÁS 2020
HozzászólásElküldve: 2020.03.13. 21:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2018.09.17. 21:52
Hozzászólások: 11
Bross Péterét feltenné valaki?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME VÁLASZTÁS 2020
HozzászólásElküldve: 2020.03.12. 12:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.02.24. 20:04
Hozzászólások: 98
Kedves Kollégák!

Dr. Zsiros István Méhegészségügyi szakállatorvos vagyok, OMME országos elnökségi tagjelölt.
Békés Megye Állategészségügyi Főosztályán dolgozom többek között a megye méhegyészségügye tartkzik hozzám.

Tíz éve méhészek. "Eredményeim mérőszáma a teli hordók". Jövedelmem fontos részét képezi, ezért húsbavágóan fontos számomra az érdekképviselet minden ezközével azon munkálkodni, hogy a vegyesméz felvásárlási ára normalizálódjon.

Diploma halmozó, nyelvtudással rendelkező ember vagyok, közgazdasági és államigazgatási irányú
Állatorvos-menedzser szakállatorvosi diplomám és Méhegészségügyi szakállatorvosi diplomám
is van. Címeimet nem részletezném talán érdekesség képpen annyit hogy, elvégeztem a
Növényvédő NAK által indított képzést, hogy jobban tudjak közvetíteni a méhésztársak és a gazdák között.

A Magyar Méhészek Akácvirág Egyesület tagja vagyok Dévaványán, Békés megyében.
Tisztség nélkül igyekszem minél aktívabban kivenni a részem az egyesület életében. Előadásokat tartok, imádom iskolákban előadásaimmal felhívni a gyerekek figyelmét környezetünk összefüggéseire a mézesreggelik keretében. Láthatóan élvezik is, sikerélményt nyújt nekem is. Vannak sikerélményeim helyi gazdálkodók és méhészek közötti eggyezségre jutásban, a megye méhegészségügyi helyzetének javításában.
A helyi méhésztársak és a megye méhészei körében köztiszteletben álló személynek számítok.

Egy egyesületem jelölését tisztettel elfogadtam.
Szeretném minden tudásomat és készségemet latba vetni, hogy érdekképviselőként a méhésztársak érdekeit érvényre juttassam. Részletes terveimet később szeretném bővebben ismertetni.
Munka áll előttünk, ami mindannyiunk összefogását igényli.

Engedjétek meg, gondolataimat előadni:



A méhészek összefogása:

1. Az OMME a mi szervezetünk. Az OMME a méhészek érdekképviseleti szerve, ezt politika és kereskedőktől függetlenül maximálisan kéviselnie kell mindenkoron.

Kimondani a problémáinkat, és lepéseket tenni azok megoldásainak előmozdítására.

2. Az ország beporzását biztosító méhtömeget olyan méhészek adják, akik saját erejük szerinti méhcsaládszámot tartanak 50 és 200 család között.
A méhlegelőket a helyi egyesületeken belül egymás közt osztják fel.
A helyi növénytermesztőkkel együttműködvr végzik a beporzást, ami során megtermelt termelői mézet tisztességes áron kívánják értékesíteni, ami fedezi megélhetésüket, és kifejezi a társadalom megbecsülését.

3. Az önszervező és sokszínű méhésztársadalom kultúrális érték. Megtartása elsődleges cél.
A méhésztársadalomban fontos a kezdők és kissebb méhészek segítése, hisz ha méheik egészsége biztosítva van, akkor mindnyájunk méhészetének egészsége biztosítva van.

4. Harmadik országból származó mézek kereskedelménél és gazdasági szereplők érdekeinél fontosabb helyen áll az ország beporzásának biztosítása.
Elérendő cél a méhészek megélhetésének stabilizálása, munkájukat elismerő mézárak  elősegítésével az érdekképviselet minden lehetséges eszközével.

5. Minden méhész vegye ki részét érdekeink képviseletében. Senki ne várjon a másikra, hogy megharcoljon a közös boldogulásunkért. Ez csak közösen sikerülhet.

6. Keressétek egymást, legyen fontos mindenki. Legyetek türelmesek egymáshoz. Közösen akarjatok boldogulni, ne külön külön.

7.Vegye mindenki tudomásul, hogy a növénytermesztőkre és az erdőkre szükségünk van. Törekedjen mindenki a gazdákkal és erdészekkel jó kapcsolat ápolására, és az eggyütt működés kialakítására, és egymás felvilágisítására.

8. A gyermekekkel és a társadalommal ismertessétek meg a magyar méhészet igazi jelentőségét. Álítsátok mellénk az embereket. Vegyen mindenki minél több mézet tőlünk termelőktől, ahhol személyes kapcsolat alakítható ki.

9.Egymásra vagyunk utalva. Ne gondolja senki, hogy bárki kihagyható az összefogásból, de legfontosabb legyen a méhész tevékenységének a fennmaradása. Ha bukunk, akkor eggyütt bukunk. A felvásárló, a műlépes, az anyanevelő, a kiüvegező, az oktató, az érxekképviselő, a növénytermesztő, az erdész, és a méhész..

10. GONDOLKOZZUNK EGGYÜTT! Folytassátok a lista írását, beszélgessünk egymással. Mindenki tegye hozzá saját magát a méhészek országos összefogásához!

Írj! És dolgozzunk eggyütt egymás boldogulásáért!

Üdvözlettel: Dr Zsíros István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME VÁLASZTÁS 2020
HozzászólásElküldve: 2020.03.11. 20:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Kérésre Lászka István motivációs levele.


Tisztelt Méhésztársak!

Tolódik a küldöttgyűlés őszre! Ezzel gyakorlatilag rekordhosszúságú kampányidőszaknak néz elébe egyesületünk. Lehet időközben mások is versenybe szállnak, vagy lesznek olyanok akik úgy döntöttek nem indulnak újra,de még meggondolják magukat. Mindenesetre itt a lehetőség a jelölteknek részletesen ismertetni elképzeléseiket! A magam részéről most első körben megosztom a motivációs levelem és önéletrajzom. A későbbiekben pedig jelentkezem majd itt részleteiben is a terveimmel, elképzeléseimmel. Mindehhez természetesen egyaránt várom úgy az észrevételeket, úgy a kritikákat (remélhetőleg értelmes hangnemben, szakmaiságon és nem személyeskedésen alapuló vitakultúrában.) Méhésztársi üdvözlettel : István

Csatolmány:
Motivációs levél és önéletrajz Lászka István Attila -OMME választások 2020 (1).pdf


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME VÁLASZTÁS 2020
HozzászólásElküldve: 2020.03.11. 20:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Minden rosszban van valami jó. A küldöttgyűlés elnapolása kitűnő lehetőség a helyi egyesületek számára, hogy meggyőződjenek az OMME vezetőségébe jelöltek alkalmasságáról vagy épp alkalmatlanságáról.Több hónap is a rendelkezésükre áll arra, hogy tisztségviselő jelölteket hívjanak meg saját helyi egyesületükbe, személyesen meghallgatva, kikérdezve őket, elképzeléseikről, vállalásaikról.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME VÁLASZTÁS 2020
HozzászólásElküldve: 2020.03.11. 16:46 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Ahogy elnézem, ez az ideiglenes topic akár állandó is lehet...

Lehet, hogy egy bő félévvel megoldódtak Bross kenyérgondjai...? Igazi szerencsefia ez a gyerök!

Már csak azt nem tudom, Fulmer Takács Ferenc miként lesz képes a további permanens mentorálására...

Dolgozom egy ötleten, a megoldást valószínű, hogy egy digitális királyválasztás lehetne, F.T.F.-et virtuális pajzsra emelnénk, kikiáltanánk az OMME Királyának, majd Őfelsége kinevezhetné B.P.-t főminiszterré az alkotmányos monarchia kormányzására...

A részletekkel később jövök.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: OMME VÁLASZTÁS 2020
HozzászólásElküldve: 2020.03.10. 23:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 08:09
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Fórum
Ez egy ideiglenes topik lesz.
Mód és lehetőség azoknak a jelölteknek, akik itt a Fórumon közzé szeretnék tenni motivációs levelüket, vagy önéletrajzukat, stb.
A z első ilyen, aki nincs regisztrálva ugyan, de kérte, hogy kerüljön fel a motivációs levele, Dr Ludányi István.
Csatolmány:
Dr Ludányi.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
MODERÁTOR


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 210 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: t.zsolt valamint 290 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.