Pontos idő: 2024.03.28. 20:20

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.27. 16:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
ne felejtsétek el az AIRTAG hangszóróját kivenni vagy leforrasztani az érintkezőkről, és a felnyitásnál is vigyázzatok linóleumvágó való hozzá az OBI ból, két mm rel ne menjetek lentebb mert úgy jártok mint én, régi sebész szikével csináltam,egy pici darabot sikerült a bluetooth antennából kiszakitanom.de működik,mert a fémlap hossza határolja be a hullámhosszt a másik fényképet amiatt töltöttem fel hogy mindenki értse miről lenne szó.3 antenna látható a képen, a spirál antenna azaz NFC a két oldalsó fémlap pedig a Bluetooth és az U1.

nyilakkal jelöltem a két érintkezőt és visszahajtottam a hangszóró vezetékeket, azt is nyilacskáztam. sajnos el kell némitani, mert androidos alkalmazásról meg lehet csengetni

várhatóan hónapok múlva csak annyi változik hogy a Google integrálja ezt a apple szoftvert amit a playstore ból lehet letölteni az androidba gyárilag.Androidos telefonról ugye nem látja az U1 chippet az 6Ghz-8,5Ghz ig visszi a frekvenciát, ami jó, mert 6 Ghz felett katonai cuccok vannak vagyis egy sima SDR nem látja és nem is tudja zavarni a HACKRFONE ból az eredeti is csak 6Ghz ig viszi, egy androidos mobil csak bluetooth szal látja, itt meg annyira pattog a jel hogy akár 10-20 métereket is téved.nehezen bemérhető így pontosan melyik kaptárban van a TAG, ha pedig a lopóember, a tolvajunk apple telefonnal közelit máris elárulja magát mert látszik a rendszerben.
az IOS 15 ben bug van ebben a funkcióban.nem ajánlják a frissitést.és a temp fájlokat törölgetni kell ha netán eltünt az Airtag, annyiszor inditottam én is ujra hogy eltunt, ha 5X kiveszitek az elemet az Airtagben akkor új MAC címe lesz, de a régiekből ha visszamaradt valami behülyül az iphone.van rá youtube videó hol megmutatják hogy kell törölni rendszerből az előző beállitást.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.20. 21:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
Jó, régen nem voltak ilyen kaptárjaim, hagyjuk mi volt régen...
2023.05.20 még használható az AIRTAG,ezt tisztázzuk.Ez a változás hónapok múlva lesz.

szóval vannak elvileg valamik a Githubon amely Airtag valamik, majd átnézem egy nem gyári firmware kellene, ami továbbra is titkositja,ez is egy megoldás lehet, de találtam egy esp8266-t, amit valaki kigyurt ugyanerre, ugyanazt tudja mint az airtag, viszont ugye az wifi.és bazi nagy akkupackkot vár...

ez is eszköz végülis ott a fotója, ez kb kétujjnyi a esp8266modem https://positive.security/blog/find-you akkupackkos, mondjuk kisebb mint az olomsavvas akku sokkal.az akkupackk.a wifit a legkönnyebb megzavarni sajnos. szoval ez is "egynek elmegy" de nem tökéletes.

paintball sentry gun? https://www.youtube.com/watch?v=RxBa5bQfTGc&t=158s ennek is kinn van a kódja valahol Githubon.kiteszem egy táblára hogy fegyverrel védett méhészet.ha szemen találja a festékpatron akkor bssza meg, ki volt irva,mégis közelebb jött, mosom kezeimet jogilag.felteszem a konténer tetejére.csípőset lő különben én nem pakolnék kaptárakat ugy hogy lőnek rám.még akkor sem ha festékkel.most ez csak megint egy uj ötlet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.20. 20:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Régen létezett egy univerzális szerkezet a védelemre, kevés fogyasztással is beérte (már amelyik). Úgy hívták hogy csősz.. :D
Kár érte (airtag), nem volt rossz ötlet pedig...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.20. 18:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
https://www.origo.hu/techbazis/20230504 ... solas.html sajnos nem fogjuk sokáig élvezni az Apple Airtag védelmét,(talán még az idén) a nagycégek úgy döntöttek hogy felfedik ezeket,mert hivatalosan kulcskereséshez van,nem pedig egy személy megfigyelésére(itt nekünk méhészet titkos megfigyelésére, a helyzete azonosítására),,kémkedésre, túl jól sikerült, így hűtlenkedő férjek lebuktatására feleségek kedvenc eszköze lett, de gazdag emberek lakhelyének feltérképezéséhez is használják, valahogy ráteszik az autójukra..stb stb, sok sok jogsértés...nem biztos hogy kicsinálják teljesen,de amit a média írt, aszerint visszabutítják egy tökátlagos tag-re,láthatóvá válik mások(a megfigyelt személy, nekünk ugye a méhészet) számára a telefonon,, hogy van ott valahol egy eszköz.ez nagy kár.így megint a gsm-es rendszerekre kell támaszkodni.az meg elavult.Talán valahogyan mégis megtartják az Airtag funkcióit, csak máshogy,,, ki fog derülni.Háát most elszomorodtam.Megint védtelenek leszünk, most még megy az Airtag, de ketyeg az óra..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.17. 11:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
gyula:Hát most hogy ki milyen okból lop, szerintem mi sosem fogjuk megérteni, az én szememben pszichológiai szemmel nézve olyan méhész lop, aki tudja hogy majdnemhogy védtelenek vagyunk, ja és mindenképp méhész lop, ezt le kell szögezni, nem pedig civil aki nem ért hozzá, vagy az övét is ellopták egyszer, vagy tönkrementek a méhei de a pénz meg ugye kellenne...egészen biztosan van aki a mézért lop, nem a méhek és a kaptárak kellenek neki,kipergeti majd mindent hátrahagy.Tudja hogy az utóbbi forró áru, ha elkezdi hirdetni lebukik.Ezért szokták parkoltatni az árut pl lopott festményeknél.Viszont akkor ugye itt jön is a probléma a fa kaptár idővel tönkremegy.Nem lehet 5 évig parkoltatni méhekkel tele,valaki meglátja.. mint forró árut egy pincében nem tudja tartani méhestől, tehát sztem műanyagokat lopnak.Most ezt csakigy mondtam.Nem tudom vezetve van e statisztika a lopásokról.Kellene vezetni valahogyan.Mert igy nem látjuk mi a trend.Vagy fából készült kaptárakat is lopnak,mézestől,méhestől de akkor ki kell vinniük az országból szerintem és ott hirdeti meg Romániában vagy Szlovákiában vagy Horvátosrzágban Szlovéniában.

tsany:te ezt használod, kipróbáltad? árban majdnem az APPLE airtag ára 3-4 ezer forint differencia van.De tudja e azt a funkciót hogy más telefonja is rá tud csatlakozni és felküldi az adatokat, nem csak az enyém.Én ugy tudom hogy a Google még csak most jön ki a saját tracker-ével tehát ami ilyen pici bluetooth os pénzérme méretű bigyó.Mesélj már erről, mit is tud ez? fel tudja tölteni a pozicióját 200km rel arréb ha egy idegen ember telefonja megközeliti??vagy nem tudja feltölteni?itt ez a kulcskérdés.Nekem egyszerű kulcskeresőnek tűnik.pár 10 méteren belül.Tehát a telefonon kiadom a parancsot akkor pittyeg.vagy látom a pozicioját egy térképen, de csak néhány 10 méteren belül.az Apple nagyon kigyurta az AIRTAG et, az uj telefonjaiban külön chip van dedikálva erre a célra, de a régebbiekkel is megy.Ránézésre nagyon hasonlit a kettő, de nagyon nem ugyanaz.de te ismered jobban akkor mesélj róla.A google nek nehezebb dolga van, mert Androidból 500 féle van ma már és telefonból is.és nem ők gyártják ezeket.ez is gond.az Apple nek meg házon belül van minden...magát a hardvert is ők tervezik gyártják gyártatják, ez hatalmas különbség.Ezért drágábbak az Apple termékek.

Szereztem egy HACKRFONE-t, haveromtól átvettem, még érkezik egy Samsung S3 mas telefon ezt is újra lehet programozni speciális célokra,GSM zavaró is van rá, megpróbálom demonstrálni a problémát nektek.de ehhez programozni is tudni kell majd picit.+rendelek egy kinai komplett összeszerelt jelzavarót, de ez másfél hónap is lesz mig ideér.Tehát szerintem a proszto paraszt méhész nem tud programozni hanem ezt a készre összeszerelt terméket megveszi.Már 10 évvel ezelőtt is lehetett kapni ezeket de ennyire nem volt elterjedve mint most,majd megnézem neme EUs forrásból is meg tudom venni.Ezt a hackrfone-t is egy egyetemistától szereztem,mégcsak nem is kínából, neki van amerikai eladta nekem a kinait.Ezek ezzel játszanak hol ezt törnek fel hol azt törnek fel vele.Nem haszonszerzés céljából hanem csak az informatikai kihivás miatt.Fehér kalapos hacker ezt úgy hívják.Óriási pénzeket lehet vele keresni, ha egy cég felveszi ezt az embert, védelmi célból.keresik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.17. 04:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Alapjában véve az egy emeletes marha aki méheket lop vagy lopat, hogy miért? Mert nagyon sokat kell dolgozni velük hogy legyen eredmény és nagyon sok olyan tényezők vannak amik ezt befolyásolják


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.16. 10:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://hu-gadgets.trackey.org/?ch=ggl& ... gLuavD_BwE

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.14. 18:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
@Paracelsus

viewtopic.php?f=4&t=294

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.14. 14:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
Hát süssétek meg hallod, akkor fejlesszétek már le,mert ha én csinálom meg és összerakok egyet, akkor utánna 10et 20at 500at is összerakok..tehát akkor versenytárssá válok nektek.amúgy akinek van ilyen GSM es kaptármérlege amit tőletek vett, akkor csak az elektronikát kellene cserélni..ez lenne ideális.upgrade.

+az átjátszóállomás (hogy biztosra menjünk)de ez viszont új hálózati elem amit kivinnék 2km rel arrébb.pici napelemmel,pici töltőelektronika és a 3 féle LORA adóvevő 3 külön frekvencián+a 3G modem/GSM itt is,tehát ez is egy másik doboz lenne.tehát ha a méhészeti helyszinen gsm blokkolás van, ide 2km rel arrébb futna be a vészjelzés és akkor az átjátszó értesitene minket nem a méhészetben lévő "feketedoboz."Természetesen meg lehet probálni az Antenna Hungária jelét felhasználva is az értesítést.a NEMZETI LORAWAN-on keresztül. de akácvirágzás idején hát nem tudom a hegyes völgyes vidéken hogy jönne be..emiatt IS kellene a saját átjátszó.

jelen gazdasági helyzetben várható hogy MÉG TÖBB LOPÁS LESZ.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.14. 13:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Az amit a weben látsz az 5 éves technika, akkoriban megfelelt a célnak (de a képek azóta nem frissültek). Ettől azért már picit messzebb járunk.
Amit Andor említett azt időhiány miatt parkoltatjuk, de az elve hasonló mint amit felvázoltál (központi egység riasztós/egyéb érzékelős alegységekkel és gsm/lora/wifi/bt kommunikációval).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.14. 13:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
cerena
a LORAWAN-t hát lehet hogy az Antenna Hungária épiti szépen kifele, de bárki (mármint programozó) tud csinálni átjárót raspberry pi vel , a LORA rádióval a kinaiak is jók de az EU frekvenciákra ugyelni kell(kell??),és egy GSM -3G modemmel olcsón.a leirása fenn van a neten, nem bonyi annyira, egy élesebb eszű nem programozó is összerakja.Van sok tanitó videó és weboldal róla.

Én nem is tudtam hogy az Antenna Hungária is benne van a buliban, hát az nekünk csak jó ha a levegőben már ott a jel, akkor csak rá kell csatlakozni a mi eldugott eszközünkkel ami a méhészettől 1-2km ra van.vagy közvetlenül a méhészetből de én már ennek az átjásszóállomásnak lettem híve.

na direkt rákerestem nem az alibaba.com on találtam hanem egy másik kinai portálon:itt van hugyészaré árulják:::

https://chinanecom.en.made-in-china.com ... ocker.html

itt sajnos beigazolódni látszik a félelmem Bluetoooth zavaró is van ebben a kutyuben és kb 300dollár vagyis kb120ezer forint.egy pl 100 kaptáras méhészet értéke sokkal nagyobb, tehát a csőgörény azzal kezdi hogy vesz egy ilyet, a buta vámosok beengedik az országba... megkapja, hivatalosan ez egyébként nem lopni van,hanem mondjuk van egy tárgyalás és ha nem akarjuk a titkosszolgálatokat a seggünkben tudni, akkor ezt bekapcsoljuk a szobában,teremben és igy folytatjuk le a tárgyalást.Ha jól megnézitek LORA-t nem tud zavarni...a LORA zavarására egy SDR lehetne alkalmas,mint a HACKRFONE, de azt fel kell tudni programozni,pl: a PORTAPACK nevű pici számitógéppel meghatjva, van amugy a GITHUB-on a MAYHEM nevű szoftver, na az tud zavarási programot is portapackra, de csak egyetlen frekvencián....tehát ezért mondom hogy ne egy LORA rádió küldje a jelet hanem lehetne 3 is, a két EUS frekvencia és hát szabálytalan de a kinai frekvenciát is kihasználhatnánk...szerintem az Antenna Hngária nem fog minket zaklatni ezzel,3 frekvenciát nem tud egyszerre az SDR zavarni.csak egyet.3db HACKRFONE -t beszerezni az már izmosabb összeg, akinek van ennyi pénze meg ekkora informatikai tudása attól nem kell félni az a méhész nem fog lopni,

az IT szakmában ott vannak 1millás másfél millás fizetések, tehát én ettől megint nem félek, mert pszichológiailag ez a háttere,bárhová felveszik nem kell lopnia.

Egyébként ez a zavaró szerintem ez is olyan hogy ki kell választani mit zavarsz, tehát ha aktiválja GSM re, a BLUetooth jelek igazából működnek.Működhetnek.Tehát megint azt látom hogy van esélye az APPLE AIRTAG nek.és a BLUETOOTH ugráló frekvenciát használ, egy második VH-s szabvány modern verziója, azért ugrál hogy az ellenség ne hallgassa le a rádióadást...akkor még primitivebb rádiók voltak, képtelenség behangolni a rádiót, ha az ellenség pl másodpercenként 16szor vált frekvenciát.

berkesandor
Hello, nem tudom tőletek vettük-e a kaptármérleget, nem így néz ki, négyzet alakú a vas,nem H betű alakú,kékre van festve és látom a mikrokontroller itt arduino, az enyém szerelt, nem igy néz ki az elektronika.Amúgy egyetértünk.jelenleg ez így nem 100%os.sőt limesze tart a nullához..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.14. 09:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
@Paracelsus

Mi Antarax-al csináljuk a méhészmérleget, ő tervete, és fejleszti a hardvert, és csinálgatom rá a programokat.
Pár éve csináltunk ilyen lorás riasztós modul a mérlegehez, el is készültek a prototípus hardverek, de a kód még nem készült rá, sajnos.
Ha a maximális védemet akarunk, olyan rendszer kell ami több módon tud kommunikálni egy elrejtett a központtal, pontosan azért mert a a gsm, wifi, bt jel könnyen zavarható.
Valahol meg kell találni az egyensúlyt, befektetett pénz/mennyire biztoságos/mennyi az érték amit védesz. Mert a most kapható rendszerek legnagyobb része csak hamis biztonság érzést biztosít, védelmet nem.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.14. 06:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
A Lorawan hálózatról ha jól emlékszem Fekete Zoli írt régebben. Van kész megoldás is, tehát ha jól értelmezem, akkor a jeltovábbítás a lefedett területeken működik: https://www.ahrt.hu/hu/fejlesztoknek. Azt is írják, hogy kérésre adott helyszíneken javítják a lefedettséget. Szerintem is ebben van a jövő, mert az alacsony frekvenciás jel minden lyukból kijön.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.13. 22:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
Most így elmélkedem,a legnagyobb jószándékkal, arra gondoltam hogy a LORA nevű IOT rádiót érdemes lenne behozni a méhészetbe még esetleg.Ez egy alacsony adatátviteli sebességű, de nagy hatótávolságú rádió a fogyasztása a gombelem és a 18650es litium akku szintjén mozog.Kisnapelemmel ujratölthető kategória.
https://en.wikipedia.org/wiki/LoRa
Arra gondoltam mint forgatókönyv: mi van ha valaki hoz egy GSM zavarót, jó rendben,lehalnak a GSM mel működő eszközeim a helyszinen.OK.Mi lenne akkor ha a GSM jelzavarást észlelve a LORA rádión sőt akár 4 különféle frekvencián 4 rádió kiküldene egy jelet egy kb 1-2km re lévő másik LORA rádiónak rádióknak, amely internetes átjáróval rendelkezik ez a LORAWAN és ezen keresztül értesülünk hogy "baj van" a saját telónkon vagy egész egyszerűen prosztó GSM antennával adóvevővel és akkor ez értesit minket valahogy ez a másik doboz,pl felhiv..Ezt a méhészet helyszinétől direkt messze vinnénk el.Pontosan azért hogy ha zavaróval támadnak, akkor erre a GSM rádióra ne legyen hatással a zavaró erre a másikra.Ezt persze senki nem tudja hol van..csakis mi méhészek akik ezt elrejtettük, a wikipedia szerint lakott területen 4,8km re visz a Lora, vidéken 10km felett.
https://yosensi.io/posts/what_is_the_re ... e_of_lora/ de itt irják hogy az eddigi csúcs 832km... mint IOT rádió elvileg pont az ilyen dolgokba szánták a beépitését mint pl a méhészet.

Tehát lehetne csinálni egy ilyen berendezést..láttam a neten igen ilyen említett kaptárelmozdítós elven működő riasztót, gondolom gyorsulásmérő van a kaptárban valamilyen gombelemes megoldással+ wifi vagy bluetooth és az küld jelet egy központi doboznak, ami minket értesit GSM men..szóval akárhogy is nézem tovább kell mindent fejleszteni,mert elavult.

Olyan GSM zavaró amely40km-ert körkörösen lekapcsol, azt szerintem nem engednek csakúgy az országba, egy katonai eszköz gyakorlatilag,ha valaki ilyet rendel és elkapják azt lecsukják és az különösen drága lehet mint eszköz nem 100euro.., én ettől nem félek.de az ilyen 20m-150m ig bezárólag lévő zavarókat ha beirom az Alibaban vagy más keresőn,így vakon állitom tucatjával dob majd ki és a vámosoknak csak egy rádiónak tűnik ha megnézik a csomagban mi van, szóval valószinűsitem hogy átjön a vámon is gyanútlanul.Ezekre a zavarókra fel kell készülnünk.Mondjuk lehet hogy én aggódom túl a dolgot, valószinűsítem hogy a többség semmivel nem védekezik, max ott sátrazik hetekig a helyszínen.Nekem sajnos erre nincs időm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.13. 20:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
Én ritkán írok ezen a fórumon, ha mindenki ilyen okos akkor miért vannak lopások?

Radarok még nincsenek, de mutasd ha máshogy tudod.Tehát valami linket.Terméket szeretnék látni.Mozgásérzékelőt egy átlag ember (átlagos méhész)nem fog programozni,ha tud programozni akkor csak hobbiméhész,az IT szakmában jó pénzért adnak munkát nem kell lopnia..tehát kész termékről beszéljünk,és nem gombelemesek 1éves működési idővel, ez is biztos.és még ha van is videód,mivel nincs mesterséges intelligencia-arcfelismerő szoftver a rendőrségi rendszerben nem ismeri senki azt aki elköveti, az nagy szerencse ha valaki felismer ilyen videókon valamit vagy valakit..Tehát 10 kamera állásból is felveheted hogy pakolnak a csávók.A rendőrök normál esetben nem tudják hogy ezek kicsodák.Hiába veszed fel őket.Önmagában ez KEVÉS.Ha esetleg egy rendszám felvételre kerül az BINGO!de vagy felveszi vagy nem,nem biztos hogy sikerül rendszámot videózni.Itt ugye a felbontás is fontos, egy 1MP-pixeles kamera nem olyan részletes képet ad mint egy 50Mp es, azért ezek a vadkamerák nem csúcskamerákkal vannak felszerelve..

nekem ajánlották évekkel ezelőtt ezt https://riasztodepo.hu/fisotech-gold-ra ... 9kQAvD_BwE

de a forgalmazó azt mondta hogy ez nem kültéri, tehát ha méhészetben akarom használni a garancia ugrik..innen indulunk.Nem ajánlja, az érzékelők be fognak ázni.

vannak ilyen GSM vadkamerák https://eshop.evolveo.hu/evolveo-strong ... O8QAvD_BwE

árulnak hozzá blokkolót is :D https://mobspares.com/products/portable ... VUQAvD_BwE ezt bekapcsolják és igy közelitenek a helyszinre, tehát a te GSM mel szerelt eszközeid működésképtelenek lesznek átmenetileg.

ott kikapcsolják a játékszereidet a helyszinen amit látnak,találnak, maszkot is felvehetnek különben...ahogy távolodnak a helyszíntől kikapcsolja az eszközt és te beszoptad.az AIRTAG viszont továbbra is próbálkozni fog hogy megadja a poziját.200km arrébb is.kifejezetten Bluetooth blokkolót még nem láttam.nem kizárt hogy az is létezik., tehát továbbra is keresem a tökéletes megoldást, új ötleteket, lehet az AIRTAG sem lesz jó,de nekem jelenleg ez tűnik a legjobbnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.13. 18:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Csak néhány gondolat...
10-12 éves technikát lehet nem kéne a maihoz hasonlítani, fejlődik minden. Az sem mai találmány, hogy a kaptár elmozdítása nélkül történhet egy "akció".
A normálisabb mozgásérzékelők konfigurálhatók, tudsz állítani érzékenységet, vagy pl. akár azt is, hogy melyik tengelyen figyeljen elmozdulást.
Egy vadkamera nem kamera, és:
Paracelsus írta:
..remélem 10 év mulva már olyan világ lesz hogy ha 10m re valaki megközeliti a kaptáraimat, látom a képét élőben a mobilomon, túl azon hogy mindenféle riasztást kapok többféle technológiai rendszeren és gombelemről megy minden amit évente kell cserélni..

Erre sem kell várni 10 évet, mondhatjuk, hogy itt van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.13. 18:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Ha ilyen mézárak, és időjárás marad, nem fog a kutya se méheket lopni.
Majd jól megmondják: "Visszasszorítottuk a méhlopásokat is!"

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.13. 18:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
én sem Apple-s vagyok, de megéri egy használt teló erre a célra nekem,de itt mindenkinek! a kaptármérleges gsm es , riasztós megoldás az 120rongy volt nekem ha jól emlékszem kb 10-12éve és csak 1 darab, 4 napig megy kis akkuról aztán kampó, vagy megérkezek a cserével időben vagy nem.., átépitettem napelemesre, de nem üzembiztos, tehát most folyamatosan megy.(én konténeres vagyok csakhogy tisztázzuk), a töltőt és a napelemet képtelenség álcázni szóval látszik hogy valami van a fedélzeten..

mindenki maga tudja hogy védekezik lopás ellen, de szomorú olvasni hogy a méhészek hogy meglopják egymást.ha csak egy hobbi lenne.. kit érdekel, de van akinek ez fő bevételi forrása, családot tart el, hitelt fizet stb.
mindegy,
próbáljátok ki az APPLE AIRTAG-et minnél többen és cseréljünk tapasztalatot, én szerintem az egyik kereten belülre is telepitek egyet, hát biztos csúnyán épitik majd ki...tehát bemártom forró viaszba az AIRTAGet és gyorsan hideg jeges vizbe,átrakom és beleépitem a műlépbe műanyagszálakkal, hogy a fémdrót a jelet ne zavarja.épitsék ki és hordjanak rá mézet így lesz a legfaszábban rejtve(ha elfogadják és nem rágják ki..majd kiderül).Olvastam olyat hogy van akinek a kereteket lopták ki, meg olyat is olvastam hogy helyben kipergette valaki...aztán otthagyott mindent szétbarmolva..jó, ez ellen nyilván egy másik védelmi rendszer kell, tehát erre a mozgásérzékelő való..de sajnos a mozgásérzékelő bekapcsol akkor is mikor nem kellene...ha fúj a szél, akkor egyenesen meghülyül.

nyílván egy vadászkamera ha van rejtve, az sem árt, tehát minnél többféle megfigyelő rendszer kell, annál biztosabb hogy nem lopják el, vagy ha mégis baj van, megkerül, meg tudjuk találni akkor is ha a román határra vitték le vagy hamis papirokkal mégtovább.

ha egy sima okostelefont+akkupakkot beleteszek a kaptárba már az is jó valamennyire, a google nek is van telefonfigyelő funkciója,ezt eredetileg a gyerekért aggódó anyukáknak találták ki, tehát otthon egy laptopról látom egy térképen,épp hol van a teló.persze minden rendszert ki lehet játszani, de védtelenül hagyni méhészetet, hát az ciki.Most jönnek ki az első radaros telefonok,kézgesztusokhoz, szerintem nemsokára más eszközök is lesznek ezekkel az új radaros chipekkel, remélem 10 év mulva már olyan világ lesz hogy ha 10m re valaki megközeliti a kaptáraimat, látom a képét élőben a mobilomon, túl azon hogy mindenféle riasztást kapok többféle technológiai rendszeren és gombelemről megy minden amit évente kell cserélni.Ha hangfigyelő elemző RaspberryPI vagy hasonló lesz minden kaptárban és előre megmondja melyik kaptár jó, melyiket kell kinyitni kezelésre, akkor már azért elég komoly értéket fog képviselni egyetlen kaptár.Most is értékes persze, ezért szemétség ellopni a másét.Dehát ilyen becstelen ócska emberek is vannak...LE FOGUNK TITEKET FÜLELNI.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.12. 23:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mondjuk vannak milliós bringák...
Amúgy meg te tudod.
Már ezelőtt több mint 10 évvel voltak a kaptáraimban mozgásérzékelők egy gsm központtal, de minden ötödikben legalább. Az már úgy talán valami, ha válogatnak a tolvajok.
manapság már mást használok.
ja, apple telóm meg sosem volt...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.12. 16:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
Csak a motorodra??Még bicikliket is védenek vele,külön àlcàzókat is csinàlnak hozzà..Nekem megéri megvenni,ha ellopnak mindent akkor az nem 14ezer Ft veszteség lesz.És màr akàr egyetlen nyomjelző is segíthet lefülelni a tolvajt és megtalàlni.Nem kell minden kaptàrba tenni.Ez nyilvànvaló.Ha 100kaptàrba tesz 4db ot az ember teljesen elég.De ha 100kaptàrban csak az egyikben van,elméletileg màr az is elég.Üzembiztonsàgi okokból szerintem a kettô a minimum az kb28-29rongy.Az nem sok.tehät hogy mindenki értse,az APPLE AIRTAG rôl beszélek.Egy 32mm-es nyomjelzô lokàtor.A Rendôrségre szerintem nem lehet szàmitani.Nincs kapacitàsuk kaptàrak keresésére.A kaptàrba beleégetett azonosító szàm jobb mint a semmi,de ez sokkal jobb.Azt a szàmot kicsiszolja a bűnöző,autóknàl is ezt csinàljàk sajna.Nyomra pedig az nem vezet,vagy csak ritkàn.Hamarosan a Google is kijön a sajàt airtag verziójàval.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.09. 22:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A motoromra megfontolandó esetleg.
Vagy konténerre. Kaptárakra az ára miatt halott ügy.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.05.09. 21:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
Helló,LOPÁS ELLEN::
Apple Airtag gel jelölt valaki itt már kaptárat?? tapasztalat érdekelne.

nagyon dícsérik, szerintem a méhészetekben is jó lenne lopás ellen nyílván nem használ, de segithet megtalálni és kb 13-14ezer 1 db.
erről beszélek:
https://www.bestbyte.hu/Kiegeszito/Appl ... OkQAvD_BwE

a beüzemeléséhez kell egy apple telefon u1 es chippel lehetőleg, de enélküli régebbi telók is mennek vele, ezzel a chippel van meg a teljes funkciólistája és egy felhőazonositó ahová az Apple rendszere a fogadott Bluetooth jeleket feltölti, ugye a rendszer ugy működik hogy bárki aki elmegy mellette az Airtag mellett és Apple telója van az Airtag száma és helye rögzitésre kerül, ez a eszköz maga nem tartalmaz 3-4- vagy 5G GSM antennát, sem wifi antennát, sem GPS-t, ezt az arra járó Apple telefontulaj a tudta nélkül kölcsönadja az Airtag nek, az pedig mint hűséges lokátor küldi az adatot a legutolsó helyről.. fel a rendszerbe.Ha nem is kerül elő a jel néhány napig, kizárt hogy néhány hét alatt ne keveredne egy Apple telefon mellé a mi lokátorunk...és bizony felküldi a jelet.Hűtlen férjek is így buknak le manapság... gombelemes, nem merül le napok alatt mint a riasztós kaptármérlegek,elvileg hónapokig bírja az elem.Nincs huzal sem semmi.Ezt a kis kerek vacakot kell elrejteni a kaptárban vagy a kaptár falában, vagy valahol valahogy de rajta..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2023.04.29. 06:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://www.agroinform.hu/erdo_vadgazda ... -64081-001?
:merg

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2020.03.25. 19:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
Szeretnélek benneteket megkérni hogy ha valakinek vagy tudtok olyan személyről akinek habkaptárai nyomtalanul eltűntek az elmúlt négy évben jelezzétek felém.

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2020.01.15. 17:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Nekem is úgy tűnt...

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2020.01.14. 22:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Vagy ha nincs rövid idön belül beszerzi. :merg

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2020.01.14. 19:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Valakinek nem hiányoznak fél NB és fekvő rendszerű kaptárak Baranya Vémend körül? Egy tag hirdet a facebookon sok fajta kaptárat és kaptárelemet, direkt rákérdeztem mit, de nem tudott rá válaszolni. Azt írta van minden.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.07.20. 21:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Balázs írta:
molnarzoli75 írta:
Üdv!
Most biztosan sok lelkivilágot megsértek, de nem hiszem, hogy csak én gondolom, hogy egy-két nagy reménnyel indult fiatal gazda a megbízó az ilyen esetekben. Nézzük : Alair egy családszámnak, ugye a papírja megvan, mert az kell. Megvan a pénz, megvannak a családok, a terepjáró, a királyság, apu büszke mert a fiacskája is vállalkozó mint ő. Aztán meg jön a katasztrófa tavasszal, mint ahogy nálam is jött, meg sok hozzám hasonló kezdőnél, hogy éppen csak mutatóban maradt egy-két családroncs. Csakhogy nekem nem kellett elszámolnom a balf@szságomért senkinek, csak a Jóistennek és magamnak, de nem az istenkirály apámnak és a hatóságnak, aki már bejelentkezett, hogy megnézné a méhészetet, amit állami pályázaton indítottak el. Biztosan van hobbi méhtolvaly is, de nekem inkább ez a fajta a célközönség, mert ennek a látszat és a terepjáró fenntartásához, Kell, hogy meglegyen a családszám, ha törik, ha szakad!


Igazad van! Bár a fiatal gazdák sokszor a legjobb vevők méhekre. Visszatérők... :)


Aki ügyesen oszt és szoroz! Nem pedig nyaralni megy az első méz árából. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.07.20. 11:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
molnarzoli75 írta:
Üdv!
Most biztosan sok lelkivilágot megsértek, de nem hiszem, hogy csak én gondolom, hogy egy-két nagy reménnyel indult fiatal gazda a megbízó az ilyen esetekben. Nézzük : Alair egy családszámnak, ugye a papírja megvan, mert az kell. Megvan a pénz, megvannak a családok, a terepjáró, a királyság, apu büszke mert a fiacskája is vállalkozó mint ő. Aztán meg jön a katasztrófa tavasszal, mint ahogy nálam is jött, meg sok hozzám hasonló kezdőnél, hogy éppen csak mutatóban maradt egy-két családroncs. Csakhogy nekem nem kellett elszámolnom a balf@szságomért senkinek, csak a Jóistennek és magamnak, de nem az istenkirály apámnak és a hatóságnak, aki már bejelentkezett, hogy megnézné a méhészetet, amit állami pályázaton indítottak el. Biztosan van hobbi méhtolvaly is, de nekem inkább ez a fajta a célközönség, mert ennek a látszat és a terepjáró fenntartásához, Kell, hogy meglegyen a családszám, ha törik, ha szakad!


Igazad van! Bár a fiatal gazdák sokszor a legjobb vevők méhekre. Visszatérők... :)

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.05. 22:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Ameddig lesz olyan ember, "kinek drágább rongy élete, mint a" saját "becsülete", addig lesz ehhez hasonló eset. Hozhatnak bármilyen határozatot, szabályozást, elrettentő büntetést. Lehet jelölni, nyomon követni. Lehet mindezt támogatni. Lehet lakatot tenni rá, kulcsra zárni, lebetonozni, vagy befalazni, mint egy bekamerázott bankautomatát. Akinek a tárgyak utáni vonzódása legyőzi a lelkiismeretét, az megteszi bármi áron is, csak idő kérdése. Sokszor hozzuk elő, hogy a bürokráciát kellene csökkenteni. Papír, papír hátán, kódolunk, besütünk. És mégis lopnak méheket. Erre a legjobb megoldás a becsületes életvitel és meglátni a másikban is az embert. Aki lop, az tudva és akarva teszi. Fejben dől el, nem a papírra vetett szabályozáson. (Szerintem!)

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.05. 20:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Üdv!
Most biztosan sok lelkivilágot megsértek, de nem hiszem, hogy csak én gondolom, hogy egy-két nagy reménnyel indult fiatal gazda a megbízó az ilyen esetekben. Nézzük : Alair egy családszámnak, ugye a papírja megvan, mert az kell. Megvan a pénz, megvannak a családok, a terepjáró, a királyság, apu büszke mert a fiacskája is vállalkozó mint ő. Aztán meg jön a katasztrófa tavasszal, mint ahogy nálam is jött, meg sok hozzám hasonló kezdőnél, hogy éppen csak mutatóban maradt egy-két családroncs. Csakhogy nekem nem kellett elszámolnom a balf@szságomért senkinek, csak a Jóistennek és magamnak, de nem az istenkirály apámnak és a hatóságnak, aki már bejelentkezett, hogy megnézné a méhészetet, amit állami pályázaton indítottak el. Biztosan van hobbi méhtolvaly is, de nekem inkább ez a fajta a célközönség, mert ennek a látszat és a terepjáró fenntartásához, Kell, hogy meglegyen a családszám, ha törik, ha szakad!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.05. 19:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.21. 22:04
Hozzászólások: 135
Hát a korrupció már csak ilyen , arról nem a támogatás tehet ha rosszul osztják szét, vagy felügyelet nélkül.

A történettel kapcsolatban az a véleményem, hogyha a rendszer működne is valóban nehéz lenne eldönteni ,hogy ki jusson az adott terület többlet férőhelyéhez mert nyilván a helyi lakosokat előnyben kéne részesíteni. Utána meg biztos indulnának a lefizetések és nem is kell tovább mondani. Nyilván idő lenne kidolgozni ilyet, de szerintem el kellene indulni lassan ezen az úton mert méhész rengeteg van, hely meg egyre kevesebb.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.05. 16:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Dodzylla írta:
..... Úgy gondolom már rég megérett a méhészkedés egy szigorúbb szabályozásra, minden településen ahol szántó stb van le kellene adni miből hány hektárt vetettek, és az alapján engedni be a méhészeket. Akácosokra is legalább egy körülbelüli becslést. A lopásokra ez sem jó megoldás tudom arra kb csak a nyomkövető támogatás lenne.

Újra és újra felmerül ez a szabályozósdi kérdés, és újra és újra protestálok és köpködök.
Tisztességes szabályozást az ember elfogadna, de sajnos vannak tapasztalatok.
Egy zalai srác évekig vándorolt egy méhlegelőre, aztán az elmúlt években virágzás előtt mindig zárlat alatt van a terület, szó sem lehet oda vándorlásról.
A virágzás kezdetén aztán csendben feloldják a zárlatot és oda vándorol az egyik "nagynevű méhésztársunk" és a helyi eü felelős akinek távolabb van a telephelye.
A srác akitől hallottam a sztorit, fórumtársunk, ha akarja nevesíti a szereplőket.
Régebben itt a fórumon is volt olyan méhész aki azzal dicsekedett, hogy inkább beszántják a lepakolásra alkalmas helyhez vezető utat ...... Szerinted hány méhészt engednének a körzetükbe?

A nyomkövető támogatásról annyit, hogy már volt egy kaptárazonosító támogatás, aminek folyományaként sokmillió uniós pénz landolt baráti zsebekben, de úgy tudom egyetlen kaptár nem került elő.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.05. 15:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Valóban, az igazság e körül van. Minden szakmában van egy réteg, aki ilyen aljas eszközökhöz folyamodik, függetlenül attól, hogy milyen dologról van szó. A többség becsületesen dolgozik, törvényadta keretek között él, de vannak olyanok, akik e fölöttinek érzik magukat. Mindig is voltak ilyen emberek, csak azt nem szabad megengedni, hogy ők állitsák be úgy a dolgokat, mintha ez lenne a helyes út. Általában nekik van a legnagyobb hangjuk, a legkevesebb szaktudásuk. Szerencsére nem ők vannak többségben!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.05. 14:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Tekate írta:

Minket, ezt a közösséget, a magyar méhészeket minősíti![/b]


Még egy gondolat ezzel a témával kapcsolatban, aztán a részemről a téma lezárva:
A fenti soroddal sem értek egyet! Ha a 16-20 ezer (nem tudom mennyi, nem is érdekel) méhészből mondjuk méheket lopat 50 (mert ennél több biztos nem), akkor az a 50 ember gané, a többinek ehhez semmi köze. Attól még a magyar méhésztársadalom tisztességes és feddhetetlen e téren úgy gondolom. Rengeteg tisztességes magyar méhészt ismerek, de olyat, aki méheket lopat, most per pillanat egyet sem. Na, ezért nem minősíti néhány ilyen eset sem a méhésztársadalmat, sem Magyarországot.

Hobbim a háború előtti gramofonlemezek és gramofonok gyűjtése. Mint ilyenek sokkal kevesebben vagyunk, mint a méhészek, de köztünk is van EGY, aki aljas módon mindent megtesz azért, hogy egy felkínált és közzétett érdekesebb darabot megszerezzen magának - mocskolódás, sárdobálás, tisztességtelenség, stb. Aztán az ilyen viharos adás-vételek után jönnek az eladók részéről a vélemények, hogy a gramofonlemez-gyűjtők milyen utolsó, aljas emberek. Hát nem vagyunk azok, csak mert egy az!

És mint ígértem az elején: PONT.

Csatolmány:
DSC03984.JPG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.05. 08:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.21. 22:04
Hozzászólások: 135
Talán az országba már túl sok lett a méhész is, itt is előfordult, hogy az egyébként 40-50 hektár repcére jöttek 700 családdal, kb senkinek nem lett méze rendesen. Ezzel kezdődik a frusztráltság az egymásra mutogatás és anyázás, néhány megyében láttunk már kénezést és kaptár borogatást is. Úgy gondolom már rég megérett a méhészkedés egy szigorúbb szabályozásra, minden településen ahol szántó stb van le kellene adni miből hány hektárt vetettek, és az alapján engedni be a méhészeket. Akácosokra is legalább egy körülbelüli becslést. A lopásokra ez sem jó megoldás tudom arra kb csak a nyomkövető támogatás lenne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.05. 07:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
Igazad van Zsolti, nem szeretett szülőhazánkat, Magyarországot minősíti, ennél a helyzet sokkal rosszab:
Tekate írta:
Nem ez minősít minket, hangsúlyozom, MÉHÉSZEKET,


Minket, ezt a közösséget, a magyar méhészeket minősíti!

Méheket méhész lop, vagy méhész ad rá megbízást.
Sikertelen, romlott erkölcsű "álméhész".
A vevőim gyakran megkérdezik: És nem félsz, hogy ellopják? Ott mered hagyni?
6-8 éves gyerekként apám mellett természetes volt, hogy hosszasan utaztunk az erdőbe és egy tisztáson voltak az NB kaptárok, minden őrzés nélkül, mellette egy lakattal lezárt kis fabódé, a pergetés eszközeivel, méhészeti felszereléssel.
Ott más méhészekkel is talákoztunk, és barátság volt, közvetlenség, segítőkészség, előzékenység. Hol tartunk most?
Anyázás, egymásra pakolás, lopások, széthúzás..

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.05. 05:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Az biztos, hogy ez minősített eset, de nem minősít egy országot, pláne nem azt, amit elvileg mindannyian szülőhazánkként szeretünk.
És ki tudja? Lehet, hogy a szállítmány néhány órán belül már valamelyik másik schengeni országban landolt.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.05. 05:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
Tükör, most mondjam azt, hogy ellenpélda, hogy minden évben egy elhagyatott bánya mellett lévő akácos szélére viszem a méheket és nem loptak el semmit idáig? Pedig nem vagyok ott, nincs vadkamera, személyautóval földúton lehet megközelíteni?
Nem ez minősít minket, hangsúlyozom, MÉHÉSZEKET, hogy többnyire nem lopunk egymástól, hanem hogy mennyi lopásos eset történik. A legutóbbi mondás az volt, hogy csökkent ez a szám, a kaptárak jelölésének köszönhetően. Most rontja a statisztikát ez az eset, csak azt nem értem, hogy miért ennyit tulajdonítottak el. Nagy autó kell, több ember, nagy munka, feltűnőbb a szállítmány is, meg a telephelyen is a növekedés, stb. Ez minősített eset.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.05. 04:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
oszkár írta:
Menj csak át a "sógorokhoz"!


Érdekes mentalitás. Nálunk történik valami rossz, és egyesekből az a reakció váltódik ki, hogy fényesre nyalják a nyugatiak seggét. Menjenek, tegyék. Még megtehetik, de ahogy elnézem nem sokáig.
Apropó! Miért nem pl. Ukrajna a példa? Vagy Eritrea?
Ja, és sógora a labanc a fekete rossebnek!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.04. 23:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Számomra az az érdekes, hogy valaki el lop!! Xy db méh családot aztán meg dolgozik velük mint állat m iért jó ez? Nagyon nagy gondok vannak a fejekben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.04. 22:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Azért itt is van jó példa. Tegnap vinnem kellett a pergetés után visszarakni a fiókokat, hogy reggel a következőt tudjam elszedni.
Elég későn is végeztem, reggel pedig korán kellett kelnem, kezdeni a munkát otthonról 100km-re, ezért gondoltam nem jövök haza, ott alszom valahol. Csak telefonon tudtam beszélni egy ilyen falusi szállás tulajával. Azt mondta ő olyan későn már nem tud átjönni a házhoz, mert nem ott lakik. A postaládába rakja a kulcsot, menjek be, válasszak szobát, reggel meg ha korán elmegyek, rakjam vissza a kulcsot a posta ládába a szállás díjával együtt. Ennyi. Csak telón beszéltünk.
Igaz, pár éve egyszer egy éjszakát már aludtam náluk. Mondjuk akkor is kb 5 percet találkoztunk...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.04. 22:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
Zsolti, az Európai Unió országaiban általában nem ez megy, ezekben nem divat!
Mi mért nem tudunk legalább méhészek eljutni arra az etikai szintre, hogy csak annyit lopunk egymástól, mint ezekben az országokban, azaz semennyit, de legalábbis nem 72 db kaptárjelölt családot?
72 db-ra ki az, aki rászorult? Biztos van neki mellette még ugyanennyi!

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.04. 20:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Menj csak át a "sógorokhoz"!
Becsület kasszás az újság ,a virág!A kocsim kulcsa egy fél napot lógott az ajtózárban,az utcán! Nem raktak bele semmit,de el sem vittek!
Na itt próbálnád meg!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.04. 19:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Miért? Másik országban nem ez megy?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.06.04. 08:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
Emőd térségében 2019. június 1-én 72 db NB18-as kaptárt loptak el méhekkel együtt.
http://www.omme.hu/mehlopas-8/
A Qrva életbe, még mindig ez megy itt ebben az országban? :merg

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.01.12. 20:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Ez marha jó! Megéri az árát


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2019.01.12. 13:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.07.28. 09:43
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Fejér megye
Én ezt a nyomkövetőt használom https://www.aliexpress.com/item/5000mAh ... 4c4dIyCwsx
Vízálló, szinte egy szezont kibír töltés nélkül, alapbeállításban alvó állapotban van csak mozdításra rezgésre éled fel és küld GPS jelet, melyet egy ingyenesen regisztrálható oldalon lehet követni, akár telefonon is. Természetesen azért kamerám nekem is van egy HC 500 as


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2018.11.06. 16:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.02.19. 14:40
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Végegyháza
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, szeretnék írni a gyevidevils@freemail.hu email cím tulajdonosának, sajnos nem lehet a levelet kézbesíteni, ha valaki ismeri, vagy bármilyen kontaktot tudna küldeni, azt megköszönném.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2018.10.14. 21:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Az a Forestcam, amiről MJanóka is írt, nálam már két szezont ment. Teljesen jó!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: buckfast, mgyozo73, robi75 valamint 52 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.