Pontos idő: 2024.03.28. 13:14

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 42  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 19:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
tiszaparti írta:
2009-ben loptak el "csak" nyolc családomat. Értesítettem a helyi Kmb.-t, ki is jött, de a kocsiból sem mert kiszálni. Nyomoztak, majd egy hónap múlva lezárták a nyomozást: -a tettes ismeretlen.
A legfélelmetesebb az volt az egészben, hogy méhész lehetett a tettes. Foghílyasan szedte ki a sorból a kaptárakat. Gondoltam a nehezebb kaptárat vitte, abban bitos erősebb családok vannak. De nem. Kiderült, amit otthagyott, annak a szellőzőik bevoltak csavarozva, így nem tudta szállítható állapotba hozni. Ebből gondotam: csak méhész lehetett! Kívántam neki, hogy életében nagyobb öröme ne legyen, a hasznot meg költse gyógyszerre. Ámen......

2011.január 30 este vagy 31-én hajnalban én is károsult lettem. :merg :merg
15 db NB 20 keretes kaptár és 7 db ""madarász 18-as NB kaptáram hiányzik a körbe keritett telephelyről.A feketefoliát,zsineget leszedte a sorról,lábnyomokat elseperték, árnyékolókat ami kijáró elé volt csavarozva,mind fent hagyta,nincs eldobálva.
KI az az elvetemült aki betelelt méheket,takartakat lop el, ez biztos hogy nem méhész
de biztossan megfizetik!!Sajnos biztos ,hogy visszajönnek,várjuk őket. :ut :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 18:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. 18:07
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Balatonakarattya
szigetivili írta:
Egy raktárkonténer másodlagos védelmét szeretném megoldani. Mozgás- vagy nyitásérzékelő és mobilhívás kombinációra gondoltam, mivel csak egy bejárata van.

Hozzáértők véleményét kérem, hogy az alábbiak közül erre alkalmas lehet-e valamelyik?
Ill. az OMME hirdetésekben előfordulók közül melyik?
http://holmi.eu/kabelektro/index.php?op ... &Itemid=24
http://www.c-sale.hu/index.php?akt_menu ... =reszletek


Véleményt akár priviben is köszönettel venném.


Az első linkedben van GSM riasztó a második linken csak vezetékes telefon riasztó van.
Itt egy link: http://skvagyonvedelem.addel.hu/detailp ... tid=477337
Nem kell hozzá vezetékes telefon, csak egy jó minőségi 9v-os akumlátor
javaslom sőt ajánlom, ha sikerűl beszerezni röktön egy műszerésszel a távirányító érzékelőjét azonnal csíptesd ki. mivel ezekre a készülékekre sablon távirányítot szoktak adni. Így csak számkód megadásával lehet a készüléket ki és be risztani!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára muller 2011.01.31. 19:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 12:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
szigetivili írta:
Mozgás- vagy nyitásérzékelő és mobilhívás kombinációra gondoltam.

A másodikhoz vezetékes vonal kell...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 12:15 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.20. 10:24
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Békés megye
Propolisz írta:
Létre kellene hozni a Méhész Gárdát...


Ez az ötlet tetszik! :) Címernek tudom ajánlani az omme-s üvegről, a sejtmintás országot! :D végén nehogy önkényuralmi jelképnek számítson ,és még betiltják!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.30. 16:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Egy raktárkonténer másodlagos védelmét szeretném megoldani. Mozgás- vagy nyitásérzékelő és mobilhívás kombinációra gondoltam, mivel csak egy bejárata van.

Hozzáértők véleményét kérem, hogy az alábbiak közül erre alkalmas lehet-e valamelyik?
Ill. az OMME hirdetésekben előfordulók közül melyik?
http://holmi.eu/kabelektro/index.php?op ... &Itemid=24
http://www.c-sale.hu/index.php?akt_menu ... =reszletek


Véleményt akár priviben is köszönettel venném.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.30. 12:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.29. 15:38
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: J.N.Szolnok
2009-ben loptak el "csak" nyolc családomat. Értesítettem a helyi Kmb.-t, ki is jött, de a kocsiból sem mert kiszálni. Nyomoztak, majd egy hónap múlva lezárták a nyomozást: -a tettes ismeretlen.
A legfélelmetesebb az volt az egészben, hogy méhész lehetett a tettes. Foghílyasan szedte ki a sorból a kaptárakat. Gondoltam a nehezebb kaptárat vitte, abban bitos erősebb családok vannak. De nem. Kiderült, amit otthagyott, annak a szellőzőik bevoltak csavarozva, így nem tudta szállítható állapotba hozni. Ebből gondotam: csak méhész lehetett! Kívántam neki, hogy életében nagyobb öröme ne legyen, a hasznot meg költse gyógyszerre. Ámen......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.12.15. 21:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Jut eszembe a csiga temporól:

Saját tapasztalatból:
szomszéd feljelent ezernyi hülyeséggel (főleg ugye méh ügyben), októberben - köv évben a semmit nem mondó tanúk és egyébb sima egyszerű időhuzás (izé: joggal élés vagy mi a szösz) stb majd szakértő bevonása ujabb körök és mindez egyszerűen megállípítja azt amit én és mások is már a legelején leírtunk elmondtunk meg ugye a szabálok egyértelműen fogalmaztak de még így is az eredményhirdetés vége március lett, és persze közben eltelt egy teljes év is (persze idegesség a köbön).
Szóval a semmi azaz hogy 2*2=4 legrövidebben is 1,5 év!

Rendes ember zsebében persze hogy kinyilik a bicsek nem? De hát magyarországon jogszolgáltatás van és ebből nagyon sokan szépen megélnek... nem húzom fel magam akkor sem...

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.12.15. 21:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
-----Remélem beszámolom kimeritő volt ,de sajnos nem megnyugtató :merg :merg


Köszönet hogy elmentél és pláne a megírt beszámolóért is :taps

Hát azt hiszem ezen és még majd a többi tárgyalásról kikerült infókon is sokan el fogunk gondolkodni a m.kir.-i igazságszolgáltatás (bocsesz: jogszolgáltatás) milyenségéről...

Mégegyszer köszönet! :taps

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.12.15. 21:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Létre kellene hozni a Méhész Gárdát...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.12.15. 21:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
ibitubai írta:
csoky írta:
ibitubai írta:
Az lenne az igazi, ha nem börtönt kapna,hanem pénzbüntetést vagy vlmi kényszer munka szerüséget.


Például mehetne árkokat tisztítani a belvizes területekre!

Tárgyalás Dombóváron. Baranyai-Tolnai méhlopások-- Orsos Attila- REisz László ügyében---
Ma voltam a méh lopok tárgyalásán,nem tudok megnyugtató hireket irni,söt....
Ez a tárgyalás véleményem szerint csak arrol szolt ,hogy ha nincs egyéb terhelő adat az ,,urak ..ellen akkor szabadlábra helyezhető.Ugyanis egy károsult tanut kihallgatot a birónő.Ő elmondta a történetét:Őt tavasz folyamán megfigyelték--akkor időzitették a lopást amikor Ő külföldön tartozkodott.Felhivták vmi ürügyön hogy elkellene vlami intézni --Ő mondta ,most nem aktuális mert külföldön van---husvét másnapján éjszaka le is nyultak 20 kaptár méhet.Szerencse,megtalálta sok után járással a méheket, augusztusban visszakapta őket,lefosztva.Igy csak az elmaradt haszonra tarthat igényt és az utiköltség téritésre.Mellettem ülő tanu elmondta..Őt megkereste 3 X ,,orgazda,,kártéritené tavasz folyamán,ápr.20-ig.Talán megegyeznek--de ez is talán egy ügyvédi fogás,hogy kevesebb vád érje az orrgazdát.Ez az illető ---ifju agrár--
pályakezdő MÉHÉSZ aki állitolag ukrajnából települt át hozzánk.A melletem ülő már több tárgyaláson volt idézett,de lassan hoznak itéletet .,,urak,, kb másféléve elözetesben voltak, a mainap ----szabadlábra helyezettek----A következő tárgyalás--meghallgatás--2010.02.02-án lesz egy bajai illetőségü,külfoldön dolgozó ,. tanut ,.szeretnének kihallgatni.
---- Méhésztársak---ez az igazságszolgáltatás nem velünk méhészekkel van.Igyekeznek nagyon pártatlannak lenni.Nem került jkvbe --amikor a károsult méhész kijelentette,hogy a rendörségtől körültekintöbb vizsgálatot szeretett volna ---kicsikarni--mert ő lassunak tartotta az egész menetet.Szerintem is csiga tempó. Jogértő emberek vigasztaltak bennünket a folyoson--azért engedték ki őket mert itélet után is kell hogy maradjon idő,amit leül,de a biró sem akar kártéritést kiutalni részükre ,ha esetleg vlmi tényező folytán nem lennének annyira bünösök.Utolag még talán észrevétel BIRÓ-+ ÜGYÉSZ+IRNOK--_+__6 azaz hat TALLÁROS ügyvéd volt még a vádlottak képviseletében jelen és természetessen a vádlottak.
-----Remélem beszámolom kimeritő volt ,de sajnos nem megnyugtató :merg :merg

javitani szeretném tárgyalás időpontját---2011.02.02--


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.12.15. 20:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
csoky írta:
ibitubai írta:
Az lenne az igazi, ha nem börtönt kapna,hanem pénzbüntetést vagy vlmi kényszer munka szerüséget.


Például mehetne árkokat tisztítani a belvizes területekre!

Tárgyalás Dombóváron. Baranyai-Tolnai méhlopások-- Orsos Attila- REisz László ügyében---
Ma voltam a méh lopok tárgyalásán,nem tudok megnyugtató hireket irni,söt....
Ez a tárgyalás véleményem szerint csak arrol szolt ,hogy ha nincs egyéb terhelő adat az ,,urak ..ellen akkor szabadlábra helyezhető.Ugyanis egy károsult tanut kihallgatot a birónő.Ő elmondta a történetét:Őt tavasz folyamán megfigyelték--akkor időzitették a lopást amikor Ő külföldön tartozkodott.Felhivták vmi ürügyön hogy elkellene vlami intézni --Ő mondta ,most nem aktuális mert külföldön van---husvét másnapján éjszaka le is nyultak 20 kaptár méhet.Szerencse,megtalálta sok után járással a méheket, augusztusban visszakapta őket,lefosztva.Igy csak az elmaradt haszonra tarthat igényt és az utiköltség téritésre.Mellettem ülő tanu elmondta..Őt megkereste 3 X ,,orgazda,,kártéritené tavasz folyamán,ápr.20-ig.Talán megegyeznek--de ez is talán egy ügyvédi fogás,hogy kevesebb vád érje az orrgazdát.Ez az illető ---ifju agrár--
pályakezdő MÉHÉSZ aki állitolag ukrajnából települt át hozzánk.A melletem ülő már több tárgyaláson volt idézett,de lassan hoznak itéletet .,,urak,, kb másféléve elözetesben voltak, a mainap ----szabadlábra helyezettek----A következő tárgyalás--meghallgatás--2010.02.02-án lesz egy bajai illetőségü,külfoldön dolgozó ,. tanut ,.szeretnének kihallgatni.
---- Méhésztársak---ez az igazságszolgáltatás nem velünk méhészekkel van.Igyekeznek nagyon pártatlannak lenni.Nem került jkvbe --amikor a károsult méhész kijelentette,hogy a rendörségtől körültekintöbb vizsgálatot szeretett volna ---kicsikarni--mert ő lassunak tartotta az egész menetet.Szerintem is csiga tempó. Jogértő emberek vigasztaltak bennünket a folyoson--azért engedték ki őket mert itélet után is kell hogy maradjon idő,amit leül,de a biró sem akar kártéritést kiutalni részükre ,ha esetleg vlmi tényező folytán nem lennének annyira bünösök.Utolag még talán észrevétel BIRÓ-+ ÜGYÉSZ+IRNOK--_+__6 azaz hat TALLÁROS ügyvéd volt még a vádlottak képviseletében jelen és természetessen a vádlottak.
-----Remélem beszámolom kimeritő volt ,de sajnos nem megnyugtató :merg :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.12.15. 20:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.10.01. 19:07
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: KEM
Sziasztok.
Értesítelek benneteket,hogy a januári tárgyalást a tatabányai bíróság elnapolta.A felperes megkeresésére.Következő időpontról értesítelek benneteket.
Simonné Éva


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 21:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
ibitubai írta:
Az lenne az igazi, ha nem börtönt kapna,hanem pénzbüntetést vagy vlmi kényszer munka szerüséget.


Például mehetne árkokat tisztítani a belvizes területekre!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 21:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
márna írta:
ibitubai írta:
márna írta:
Nemrégiben volt szó a baranyai lopásokról, meg hogy a rendőrség elkapta őket (szervezett bünbanda!). Jó lenne ha valakinek volna ideje elmenni a tárgyalásra, beszámolhatna a történésekről: hogyan próbálnak kimosakodni, mennyi embert (méhészt?) érint az ügy a sötét oldalon stb...

Tudtommal nyilvános tárgyalás Dombóváron dec 15.-én 10 órakkor lessz.


Valaki a közelben?

Márna Köszönöm, hogy rám gondoltál,elfogok menni .Remélem nem zárnak ki bennünket,


Fénykép meg hangfelvétel nem kell, elég a sima beszámoló :D

Ismeretségi körömben van sajnos ,aki károsult.de remélem többed magammal drukkolunk,hogy elvegyék a kedvüket,méh lopástol. Az lenne az igazi, ha nem börtönt kapna,hanem pénzbüntetést vagy vlmi kényszer munka szerüséget.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.12.11. 23:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
ibitubai írta:
márna írta:
Nemrégiben volt szó a baranyai lopásokról, meg hogy a rendőrség elkapta őket (szervezett bünbanda!). Jó lenne ha valakinek volna ideje elmenni a tárgyalásra, beszámolhatna a történésekről: hogyan próbálnak kimosakodni, mennyi embert (méhészt?) érint az ügy a sötét oldalon stb...

Tudtommal nyilvános tárgyalás Dombóváron dec 15.-én 10 órakkor lessz.


Valaki a közelben?

Márna Köszönöm, hogy rám gondoltál,elfogok menni .Remélem nem zárnak ki bennünket,


Fénykép meg hangfelvétel nem kell, elég a sima beszámoló :D

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.12.10. 20:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
márna írta:
Nemrégiben volt szó a baranyai lopásokról, meg hogy a rendőrség elkapta őket (szervezett bünbanda!). Jó lenne ha valakinek volna ideje elmenni a tárgyalásra, beszámolhatna a történésekről: hogyan próbálnak kimosakodni, mennyi embert (méhészt?) érint az ügy a sötét oldalon stb...

Tudtommal nyilvános tárgyalás Dombóváron dec 15.-én 10 órakkor lessz.


Valaki a közelben?

Márna Köszönöm, hogy rám gondoltál,elfogok menni .Remélem nem zárnak ki bennünket,


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.12.10. 11:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Nemrégiben volt szó a baranyai lopásokról, meg hogy a rendőrség elkapta őket (szervezett bünbanda!). Jó lenne ha valakinek volna ideje elmenni a tárgyalásra, beszámolhatna a történésekről: hogyan próbálnak kimosakodni, mennyi embert (méhészt?) érint az ügy a sötét oldalon stb...

Tudtommal nyilvános tárgyalás Dombóváron dec 15.-én 10 órakkor lessz.


Valaki a közelben?

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.29. 20:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.03.17. 17:46
Hozzászólások: 579
Tartózkodási hely: Heves megye
Gödöllőn Bross Péter ezeket az ítéleteket nyílvánosan elsőnek itt olvasta fel és viharos tapsot kapott természetesen!! :taps :taps :taps

_________________
Üdv.: Judit


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.29. 18:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
A háromból egy volt méhész, vagy a többi is? Mondjuk ezeket a méhészeket aztán végleg likvidálni kéne a méhészetből. El tudom képzelni, a lopáson kívül még miket el nem követtek a méhesben és más méhesében életük során.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.29. 18:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Ennek nagyon régóta így kellene mennie!!! Végre történik valami! Tatabánya nem volt hiába?! :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.29. 18:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Remélem minden gazfickó ilyen és ehhez hasonló letöltendő büntetést kap.
Bízom abban is,hogy egyre több méhtolvaj kezén kattan a bilincs.
Üdv. Axx. :taps :taps
-----------------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.29. 07:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
:taps :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.28. 22:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Az OMME honlapján megjelent hír:
:taps
Elítélt méhtolvajok

2010. 11. 28.
Örömmel tájékoztatjuk a méhésztársakat méhlopás ügyben megszületett Bírósági ítéletekről. Nyilván nem az ad okot az örömre, hogy lopják a méheket, hanem az, hogy végre születtek ítéletek a tolvajok ellen. Ügyvédek, ügyészek, megyei Bíróságok szóvivőivel történt egyeztetést követően megtudtuk, hogy jogilag teljesen korrekt eljárás a bírósági ítéletek elítéltjeinek nevén nevezése. Már a vádemelés pillanatától kezdve jogszerű a vádlott nevének sajtóban történő közlése. Így, első alkalommal írhatjuk le méh-tolvajok neveit a lakhelyük szerinti település megnevezésével.

- A Szarvasi Városi Bíróság ez év január 19-én Nagy Lajos gyomaendrődi méhészt méhlopás büntettében bűnösnek állapította meg és egy év börtönbüntetésre ítélte, melyet 2 év próbaidőre felfüggesztette. Fellebbezésnek helye nincs.

- A Csányi-méhészetből összesen hat alkalommal loptak méheket és eszközöket az elmúlt egy évben. Ebből, a vádlottra két esetet bizonyítottnak vélt a Bíróság és első fokon október 19-én ítéletet hirdetett. Ennek értelmében Kovács Péter (Hernád) vádlott bűnös, folytatólagosan elkövetett lopás bűntettében, ezért a Bíróság 2 évi és 4 hónapi börtönre mint fő, és 2 évi közügyektől eltiltásra mint mellékbüntetésre ítélte. Az ítélet ellen az elítélt fellebbezhet. Egyelőre ez az eddig ismert legsúlyosabb büntetés, amit méhek lopásáért megítéltek! Csak üdvözölni tudjuk a Bíró hozzáállását!

- A Ceglédi Városi Bíróság július 28-án Májer György újszilvási lakost találta bűnösnek méhlopás vétségében. Ezért őt a Bíróság 240 napi tétel, napi tételenként 2500 forintban meghatározott pénzbüntetésre ítélte. A pénzbüntetés meg nem fizetése esetén azt fogházban végrehajtandó szabadságvesztésre kell átváltoztatni (25 000 Ft/hónap, azaz a kiszabott 600 000 forint pénzbüntetés 2 év szabadságvesztésnek felel meg). A végzés ellen nincs helye fellebbezésnek.

forrás: http://www.omme.hu 2010.11.28.

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.28. 18:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A másik email:

"Sziasztok!



A fotókon látható kaptárakat Békés megyében, Körösladány külterületén Gyomaendrőd irányában találták meg.

A kaptárak jelenleg a körösladányi rendőrőrsön vannak.

Kérlek titeket, hogy küldjétek szét a megyétek méhészei között és ha valaki ráismer a kaptáraira engem keressen."


Csatolmány:
Kép0039.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.16. 21:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
benzinkutas írta:
kárpátia írta:
axxiant 1 ismimnek évek során feltöték a nyaralóját!(amugy villamosmérnök az illető).Kitalálták ezt a dolgot, következő télen szokásos módon minden nyaralót feltörtek kivétel az övét meg a barátjáét.na most írd h nem hatásos :taps . ja?? és a kondik ki voltak sütve, esszerint rányultak. :D



A feltöltött kondenzátor idővel lemerül! És valóban veszélyes akár 400 voltra is feltöltődnek rá van írva hogy mennyire. Mikor háztartásigép szerelőnek tanúltam akkor a műhelyben kisütöttünk egy 16 mikrósat csavarhúzóval a pukkanás után sarkát elégette. Én már láttam, hogy mire képes egy 1,5 farádos kondi az ott maratt mutató újjal. Inkább mellőzzük!
(Félreértés ne essék nem a tolvajokat akarom védeni hanem a kedves kollégákat!)


Iggen elektrotechnikusnak tanuló keresztfiam kedvenc mondása jutott eszembe erről:
Az áram alatt levő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincsen áram alatt, csak más a fogása!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.16. 20:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
márna írta:
Szabypda írta:
Na végre! Valaki végre ül....


Még nem! De akármi lehet!


Alakul a sittes méhész iskola.
Az első tanár már útban van a katedra felé. :D

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.16. 17:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Azért egy 1,5 farádos kondi nem annyiba kerül, amit ilyen helyen használnék fel. Egy 16 mikrós viszont mehet a kilincs alá! :twisted:

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.16. 13:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.02. 16:09
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bélmegyer
kárpátia írta:
axxiant 1 ismimnek évek során feltöték a nyaralóját!(amugy villamosmérnök az illető).Kitalálták ezt a dolgot, következő télen szokásos módon minden nyaralót feltörtek kivétel az övét meg a barátjáét.na most írd h nem hatásos :taps . ja?? és a kondik ki voltak sütve, esszerint rányultak. :D



A feltöltött kondenzátor idővel lemerül! És valóban veszélyes akár 400 voltra is feltöltődnek rá van írva hogy mennyire. Mikor háztartásigép szerelőnek tanúltam akkor a műhelyben kisütöttünk egy 16 mikrósat csavarhúzóval a pukkanás után sarkát elégette. Én már láttam, hogy mire képes egy 1,5 farádos kondi az ott maratt mutató újjal. Inkább mellőzzük!
(Félreértés ne essék nem a tolvajokat akarom védeni hanem a kedves kollégákat!)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 21:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Alakul ez majd lassan no... :taps

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 20:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Nagyon bízom benne, hogy végre PRECEDENS értékű ítélet fog születni. Tatabányán azért megmozdult valami, remélem ennek az első jele ez az ítélet! Csak zárójelben megkérdezném, olyan bazi nehéz lett volna azt a mondatot az ítélethirdetés végén elmondani, hogy: "fellebbezésnek helye NINCS" ???????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 20:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Szabypda írta:
Na végre! Valaki végre ül....


Még nem! De akármi lehet!

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 20:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Na végre! Valaki végre ül....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 20:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
EMBEREK! ! !Igen így nagybetűvel! (csak hogy felébresszek mindenkit 8-) )

Aki ismeri a Kovacsek ügyet (régen irogattam erről... méhlopások itt-ott vagy talán a csatornaparti ügy...) szóval... :

Kovacsek-et a királyi bíróság elmarasztalta.....
Nem az a poén hogy meg kell fizetnie a bírósági lovét, meg kártérítést a meglopotnak, hanem:
első fokon 2 év 4 hónap LETÖLTENDŐ szabadságvesztést kapott!!!

:taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps :taps

Jó, tudom hogy első fok meg fellebezhet de azért mégegyszer:
2 év 4 hónap letöltendő szabdságvesztés méhlopásért

(persze folytatólagos meg első fok meg föllebezhet de akkor is!!!!)

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.14. 20:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
kárpátia írta:
SZIASZTOK!! Ne villanyt vezess a kilincsbehanem tegyél belül1 neon kondenzátor. ha lenyomja a kilincset megtörli igaz 1szer( mert kisül ) ,de másodszorra lehet nem mer már hozzányulni. kondit előszer bedugni a 240-es konektorba feltöltődik. utána ugy kell rátenni a kilincsre h ha lenyomja a kilincset összeérjen a 2 drót! a hatás nem marad el,agyon meg nem vágja a kondenzátor, úgyhogy nem kelll ügyvéd sem :ut :ut :D


Ezzel szórakoztunk annak idején a kollégiumban! Állat volt!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.13. 17:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.29. 12:54
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Csatolmány:
Fényképek-0069.jpg
Csatolmány:
Fényképek-0070.jpg

A képen látható, kaptárakból 8db volt( ezek vaskeretbe vannak foglalva (ez igen ritka!!!), a többi 22db 15keretes kék és ilyen szürke színű volt.
Információkat a 0630/959-7468 -as telefon számra várom


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.12. 16:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Azért megint leírnám, ha valaki ott hagyja a fogát egy ilyen szerkezetnél, az sokba fog kerülni.
Villannyal óvatosan játszani! Ha jó nagy kondit sikerül találni, akkor ez a "játékszer" lehet veszélyes.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.11. 12:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Az ajtó becsukásához nem kell lenyomni a kilincset, behúzva(becsapva )is betehető.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.11. 01:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Hogyan zárja be az ajtókat kívülről, hogy ne süsse ki akkor a kondikat, hiszen le kell nyomni a kilincset az ajtó becsukásához?

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.10. 19:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
axxiant 1 ismimnek évek során feltöték a nyaralóját!(amugy villamosmérnök az illető).Kitalálták ezt a dolgot, következő télen szokásos módon minden nyaralót feltörtek kivétel az övét meg a barátjáét.na most írd h nem hatásos :taps . ja?? és a kondik ki voltak sütve, esszerint rányultak. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.10. 18:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Kárpátia!
Csak gratulálni tudok az ötletedhez. :taps :taps
Üdv.Axx.
------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.10. 17:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
SZIASZTOK!! Ne villanyt vezess a kilincsbehanem tegyél belül1 neon kondenzátor. ha lenyomja a kilincset megtörli igaz 1szer( mert kisül ) ,de másodszorra lehet nem mer már hozzányulni. kondit előszer bedugni a 240-es konektorba feltöltődik. utána ugy kell rátenni a kilincsre h ha lenyomja a kilincset összeérjen a 2 drót! a hatás nem marad el,agyon meg nem vágja a kondenzátor, úgyhogy nem kelll ügyvéd sem :ut :ut :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.09. 21:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
csoky írta:
Csilla írta:
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Szamosbecs közelében. Elloptak 30 család méhet (elkerített területről), új (szürke és kék színű) NB (15 keretes) kaptárral együtt. A nyomravezetőnek magas nyomravezetői díjat ajánlok fel.
Telefon: 0630/959-7468


Szomorú,és egyben dühítő,hogy még ilyenkor sem hagyják szegényeket békén.
Megjegyzem,néhány fotó sokat segítene.

Így van. Ha tanácsolhatnám, mindenki készítsen pár fotót a kaptárairól. Ártani nem árt.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.09. 19:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Csilla írta:
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Szamosbecs közelében. Elloptak 30 család méhet (elkerített területről), új (szürke és kék színű) NB (15 keretes) kaptárral együtt. A nyomravezetőnek magas nyomravezetői díjat ajánlok fel.
Telefon: 0630/959-7468


Szomorú,és egyben dühítő,hogy még ilyenkor sem hagyják szegényeket békén.
Megjegyzem,néhány fotó sokat segítene.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.09. 15:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.29. 12:54
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Szamosbecs közelében. Elloptak 30 család méhet (elkerített területről), új (szürke és kék színű) NB (15 keretes) kaptárral együtt. A nyomravezetőnek magas nyomravezetői díjat ajánlok fel.
Telefon: 0630/959-7468


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.08. 15:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Joccy írta:
Akkor marad a hagyományos technológia. De a kilincsbe azért vezethetek villanypásztort?


http://legaleagles.blog.hu/2009/07/16/a_jogos_vedelem_uj_szabalyai

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.07. 15:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
Ezzel csak eggy a probléma hogy nem számitógép vezérelt vitarákkal járnak jobban lopni hanem jaffa autókkal és sok régebi hagyományos tipusokkal azoknak meg adhatod a 220at és azt is kiröhögik.
Atis írta:
Joccy nem nézel te sokat tévét? :ut

Az újabb autók (ahol már minden elektronikus) jól meg vannak védve elektromágneses impulzusok ellen. Az, hogy állandóan elpusztulnak ne tévesszen meg. Ez leggyakrabban szoftver hibára, ritkán méretezési hibára vezethető vissza. (Esetleg tervszerű öngyilkosság? :twisted: )

A platón keresztül ártani ezeknek max. egy villám erejével lehetne. De az meg viszi az embert is.
Ha meg egy rozzant 30 éves tragaccsal mennek lopni, amiben csak önindító meg generátor van, akkor csak robbantani lehet. De ott sem a villanyt kell célozni :D

Léteznek ugyan mikrohullámú elektronika gyilkolók, de azok az élő szervezetekre is veszélyesek (kb. úgy működnek, mint a mikrosütő csak jóval erősebbek), sok kw-ot fogysztanak. És a fém plató, fülke stb. gyönyörűen árnyékolja őket. És megint csak igaz rá, hogy ha egy vén fa platós Ifával állnál alá, abban meg nem tudna kárt tenni.

De a legnagyobb baj, hogy ha elég erős lenne, akkor mindenképpen kimerítené a szándékos veszélyeztetés tényállását. Meg aztán ha működne, rosszabb esetben az illető megpróbálná ellopni a te 1 millás konténeredet, (de nem sikerülne neki, tehát nem lett károd) És beperelne, mert tönkretetted az 5 millás teherautóját...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.06. 22:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Jó ügyvéddel, talán
;)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.06. 17:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.20. 20:02
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Köszi az érdemi hozzászólást. :D
Akkor marad a hagyományos technológia. De a kilincsbe azért vezethetek villanypásztort? :D
A fene essen beléjük, ha már kigondoltam! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.05. 22:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Joccy nem nézel te sokat tévét? :ut

Az újabb autók (ahol már minden elektronikus) jól meg vannak védve elektromágneses impulzusok ellen. Az, hogy állandóan elpusztulnak ne tévesszen meg. Ez leggyakrabban szoftver hibára, ritkán méretezési hibára vezethető vissza. (Esetleg tervszerű öngyilkosság? :twisted: )

A platón keresztül ártani ezeknek max. egy villám erejével lehetne. De az meg viszi az embert is.
Ha meg egy rozzant 30 éves tragaccsal mennek lopni, amiben csak önindító meg generátor van, akkor csak robbantani lehet. De ott sem a villanyt kell célozni :D

Léteznek ugyan mikrohullámú elektronika gyilkolók, de azok az élő szervezetekre is veszélyesek (kb. úgy működnek, mint a mikrosütő csak jóval erősebbek), sok kw-ot fogysztanak. És a fém plató, fülke stb. gyönyörűen árnyékolja őket. És megint csak igaz rá, hogy ha egy vén fa platós Ifával állnál alá, abban meg nem tudna kárt tenni.

De a legnagyobb baj, hogy ha elég erős lenne, akkor mindenképpen kimerítené a szándékos veszélyeztetés tényállását. Meg aztán ha működne, rosszabb esetben az illető megpróbálná ellopni a te 1 millás konténeredet, (de nem sikerülne neki, tehát nem lett károd) És beperelne, mert tönkretetted az 5 millás teherautóját...

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.11.05. 20:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.20. 20:02
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Azért annak alaposan utánnanézek hogy nehogy megöljön valakit, mert annyit kapnék érte mint egy rendes emberért.
Amúgy gondolatébresztőnek írtam, nem azért hogy már tüzet is oltsunk. :)
A "hogyan" itt a kérdés, nem a de mi van ha...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: hbbutor valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.