Pontos idő: 2024.03.28. 20:19

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 42  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.03. 19:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Hát sajna sörétest nem lehet használni elég kár.És azt hiszem egy kormány sem fog ezen változtatni hiszen ha büntetlenül lehet lopni,akkor csendben maradnak segélyesék.És ezzel jelentős szavazó réteget tartanak meg.Mi meg csak nyelünk,és tűrünk,dolgozunk a bűnözők meg röhögnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.03. 19:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
A legjobb védelem, őrzött telephely (céges, erdészet, fatelep, családi ház erdőfelöli vége, ahova csak a családi ház felől lehet menni autóval), télre meg irány haza. Persze mindenkinek más lehetőségei vannak. Én azt állapítottam meg, hogy lopják a méheket, a rendőrők nem csinálnak semmit, ha mégis a bíróságok nem, esetleg a bíróságok mégis, akkor meg a börtönben vannak jobb körülmények, mint, amit sok dolgos ember meg tud teremteni a családjának (napi 3-szori étkezés, meleg, tiszta ruha, tiszta körülmények, munkáért bér+teljes ellátás). Ilyen körülmények között öröm lopni, és az is lesz, amíg nem módosítanak valamit. Na ebben nem bízok, előbb a saját óvintézkedésben. Mit ér a videó, ha csak azt látom rajta, hogy ki vitte el, de a rendőrséget hidegen hagyja. Ha elkapom a tettest és felmentik, röhög a markába, visszajön legközelebb is, ugyan mit veszít? Én nem akarom elvenni senki kedvét, de inkább kellemetlen legyen olvasni, mint így járni... Azt a kaptárt, amit úgy csinálok, hogy én is csak 5 perc alatt rakom össze speciális oda gyártott eszközökkel, azt más se fogja gyorsabban, ha olyan kaptárakat gyártok, ami szétesik bárki kezében, aki felveszi, akkor egy család árán odavágok a tolvajnak. Csípjék ronggyá, aki lopni akar. Elég sok kreatív ember van a méhészek között. A konténerbe meg állítólag már csőre töltött sörétest is raknak, ki lehet nyitni az ajtót, azt vagy az indítja be, vagy a fellépő létra egyik foka. Ha páran meghalnak, majd akkor elgondolkodik a jogalkotó is, meg a megélhetési bűnöző is, előbb úgysem fog semmi történni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.03. 11:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Így jár aki méheket lop
http://www.youtube.com/watch?v=LsRXQ1uY5LQ

és így ha még meg is akarja bosszulni amit vele tettek

http://www.youtube.com/watch?v=8JHBGty8vhk


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 21:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
márna írta:
Sajnálom ha kellemetlenséget okoztam kérésemmel, ha kárpótolni tudlak érte ne habozz és szólj.

Tudom nem segít neked, de a fórumosok sokan információhoz jutottak, azok is akiknek még nem volt találkozásuk a magyar igazság :oops: elnézést szóval jogszolgáltatással.

Bár az itt olvasottak engem is ledöbbentettek ismét. Eddig simán gondolkodtam azon, hogy új telephelyet veszek, de mostmár biztos, hogy még előtte nagyon átgondolom a biztonsági tényezőket. Nagyon sok oldalról.

Márna !! Nincs okod a szabadkozásra én vállaltam,tudositottam is a Forumosokat,ahogy tőlem tellett ,de ezek jogászok más világ.
Lehet , ő meg azt mondja, méhész az az egy külön világ .
Telephelyed lakás közelében van ,vagy otthon vannak a méhek ez talán a leg -jobb,még ha a szomszéd felöl egy nagy falat huzol akkor is,föleg ,ha legelő ezt lehetövé teszi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 21:27 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Sajnálom ha kellemetlenséget okoztam kérésemmel, ha kárpótolni tudlak érte ne habozz és szólj.

Tudom nem segít neked, de a fórumosok sokan információhoz jutottak, azok is akiknek még nem volt találkozásuk a magyar igazság :oops: elnézést szóval jogszolgáltatással.

Bár az itt olvasottak engem is ledöbbentettek ismét. Eddig simán gondolkodtam azon, hogy új telephelyet veszek, de mostmár biztos, hogy még előtte nagyon átgondolom a biztonsági tényezőket. Nagyon sok oldalról.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 20:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.31. 10:04
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Heves
tsanyi írta:
B.Zoltán írta:
Sziasztok .

http://kuruc.info/r/2/73390/

Az egészet érdemes megnézni , de a fekete lábúakról kb 40 perctől van szó .

Nem hinném, hogy Vonáék lopták el a kaptárakat, de a cikk sem arról szól.


Persze , hogy nem ők lopták el , itt nem is mondott senki ilyet , de amiről beszél azt eddig senki nem merte kimondani .
Az viszont tény , hogy a helyzet egyre rosszabb lesz , ha nem változatnak rajta .
Most "csak" közel 1 000 000 kisebbségit kellene kordában (el)tartani , 20 év és ez duplázódni fog .
Most sem tudnak rendet és biztonságot teremteni , akkor 20 év múlva ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 18:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
Tükör írta:
Nem kötözködés képpen (pontosabban igen), de tipikus példája annak, hogy nem olvassátok át mégegyszer amit leírtok.
Háromszor kell elolvasni, hogy az ember összerakja, mit is akarsz mondani, és ki is kártalanít kicsodát??!!

Bocs ,lehet nem voltam egyértelmü.
Ifjú gazda volt ::a vád szerint az orgazda, aki a kaptárakat méheket megvásárolta,aki --nem tudta hogy --lopottak a méhek,továbbá kártalanitja a károsult méhészeket,már akinek bizonyitást nyert,hogy sok fajta kaptár és keret közül kitudta válogatni,mi az övé..
Méhésznek kell bizonyitani,hogy a kaptár ,de a keret is az övé nem csak a kaptár. Hiába van fénykép, mindig valami egyedi azonositót kellene bemutatni. Jó lenne az chipp,de ehhez meg kell találni a kaptárt is.Ami tudjuk hogy nem messze valahol tölünk erdő takarásban várja az olcsó méhcsaládot akaró M É H É S Z T.
Javaslat:: ilyet ajánlanak,, el kell menni ,megnézni, ez biztos ,hogy
valahonnét hiányzik,valaki keresi.Itt a net , gyors a kapcsolat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 18:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Szervusztok!

Én is elmesélném történetemet, melynek címe: A fehér zsiguli kombi és a két fekete ember.

Három éve történt,egy nyári vasárnapon szokás szerint kint dolgoztam a telkünkön, ahol magam építettem a házat a gyerekekkel. Ők délben hazamentek, mert arra a napra már megvolt az, amit beterveztünk. Én még maradtam, és neki álltam fűnyírózni egy elektromos géppel, mert annak nincsen szaga, nem beszélve, még hangja is alig.Tudni kell, hogy közel 4000 négyzetméterről van szó. Nem kis munka! Befejezve a munkát megelégedéssel ültem le a hársfa alá a padra. Jó volt szétnézni. Csend és nyugalom, madárcsicsergés, hársfa illat, ,jó levegő. De nem sokáig élvezhettem az idilt, mert egyszercsak felzugott egy kocsihang, ami olyan sajátságos, hogy nem lehet összetéveszteni semmilyen más hangal. Kitekintve a hársfa takarásából, mert ágai a földet érik, eltakarva sokmindent az árgus szemek elől, egy fehér zsiguli kombi tünt fel. Na kik voltak benne? Na kik? Két fekete ember, de nem négerek voltak.Majd kiestek az ablakon, annyira néztek befelé. Rossz érzésem támadt. De, ahhoz nem eléggé, hogy az nap vacsora után ott is aludjak. Mert volt egy két alkalom amikor ezt megtettem. Ahogy a kocsi elhaladt a telek mellett, odaszaladtam a telek sarkához, ahol a bokrok eltakartak. Nem is kellett sokat várnom, már jöttek is visszafelé. Én meg szépen leolvastam a rendszámot, amit máskor is megtettem, ha idegen kocsik és emberek jártak erre, ahol az égvilágon semmi keresni valójuk nincs. Kisvártatva haza ballagtam. Hétfőn reggel 7óra körül értem ki a telekre és meglepődve vettem észre, hogy feltörték a felvonulási épületet. Lakat levágva, de mivel akkor sem tudtak bemenni, mert volt egy titkos zár is, így spájszerrel lefeszegették a deszkákat, ami mögött megtalálták a titkos zárt, s azután már könnyedén bemehettek. Az aluminium létra kidobva. Még csodálkoztam is, hogy-hogy nem vitték el? Utánna jutott eszembe, hogy az előző esti látogatoknak a kocsiján nem volt tetőcsomagtartó. Mert biztos voltam abban, hogy azok jöttek vissza az éj leple alatt. Mindent elvittek a fűnyírót, szegélynyírót, az összes kézi szerszámomat, a sarokcsiszolókat, a hegesztőtrafót, ami egy kisipari gyártmány volt dög nehéz, olyan két emberes, ezért egy kis kétkereküre volt szerelve. A károm közel 300.000ft volt. Beszoltam a rendőrségre 7óra 15-kor. Mikor jöttek ki? Délután 2 órakor. Sok a munka! Mondták. A mai világban? El is hiszem! Mondtam. Kérdezösködtek és akkor megadtam a rendszámot is, írtak, fotóztak, de mit! Az üres épületet. :o Mondom nekik a létrán biztosan találnak újlenyomatot a miénken kivül, az biztos, hogy a rabolóké. De semmi válasz csak fotózták tovább az épület ajtaját, a levágott lakatot. Mondom akkor jöjjenek, mert az uton is lenne mit fotózni mert ott meglátszottak a gumi nyomok, illetve a cipőnyomok. Szerintetek lefotózták? Igazatok van! Azt nem! Lefotózták a kerítésdrótot amin az látszott, hogy elvágták, letaposták :merg és ott jöttek be. Hát ezt a szerencsétlen kerités az év tavaszán készült el talán jobban fájt, mint azok a gépek amiket elvittek, mert rohadt sokat dolgoztunk a nagyobbik fiammal, mire elkészült. 240 méter a kerítés, mert teljesen körbe kellett keríteni a telket. Amikor a vezetőszálat elvágják, hát utánna már nagyon nehéz azt összehúzni, mivel minden egyes drótot rátekertem egyesével a vezetőszálra, ami utánna úgy nézett ki, mint a tüskésdrót. Ezután kezdődőtt a szokásos tortura. Járatták az embert mint a malmot, ehhez nagyon értenek. Három hónap után levelet hozott a postás. Na mi volt benne ? Na mi? Mivel a nyomozás ismeretlen tettes ellen nem vezetett eredményre, így a nyomozást lezárjuk. Ha esetleg az elévülési időn belül valami új esemény felmerülne az üggyel kapcsolatba, akkor ismételten azt előveszik. Három év telt el azóta. Nincsenek illúzióim! Ahonnan a fekete emberek jöttek, oda rendőr nem mer bemenni. Ma már itt lakunk hatan. Én a nejem, a kisebbik fiam, a nagyobbik fiam sajnos itt hagyott bennünket, ő már a csillagösvényt járja. Meg három kutya. Ők azok!

Remélem írásommal nem fárasztottam senkit.

Üdvözlettel: Győző (torzo52)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 18:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
B.Zoltán írta:
Sziasztok .

http://kuruc.info/r/2/73390/

Az egészet érdemes megnézni , de a fekete lábúakról kb 40 perctől van szó .

Nem hinném, hogy Vonáék lopták el a kaptárakat, de a cikk sem arról szól.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 18:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 17:24
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
B.Zoltán írta:
Sziasztok .

http://kuruc.info/r/2/73390/

Az egészet érdemes megnézni , de a fekete lábúakról kb 40 perctől van szó .


Itt ilyen sok a " szélsőséges"!!!


Akkor jó helyen járok!! :D :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 18:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nem kötözködés képpen (pontosabban igen), de tipikus példája annak, hogy nem olvassátok át mégegyszer amit leírtok.
Háromszor kell elolvasni, hogy az ember összerakja, mit is akarsz mondani, és ki is kártalanít kicsodát??!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 18:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
keriac írta:
Én is veszek most tavasszal pár családot. Nem is a környékről, de először elmentem az illetőhöz,
szerződést írtunk, előlegeztem. Megnéztük a méhest, biztos vagyok benne, hogy tényleg méhészkedik,
főállásban (400 családdal nem lehet hobbizni 2-en). Személyesen megyek a családokért, ez az én érdekem is,
megnézem mit hozok el, ellenőrzöm, hogy nem-e beteg, nincs-e átrendezve a fészek. Azt a fiatal nyertes gazdát, aki ennyit sem konyít a méhészkedéshez meg kéne fosztani az összes kapott pénztől az utolsó fillérig. Egy olyan szakmával nyert több milliót, amiben a legalapvetőbb dolgokat sem ismeri, vagy ha meg ismeri és tudja, az már bűnrészesség...

Szerintem ő tisztába van ezzel,de mókuskerék forog,kiszállni nehéz,600 családot tart állitolag, de szaktanácsadó baranya megyei,vagy mé,eüse talán jobb véleménnyel van a temés eredményeiről,talán.
Vállalta ,hogy az emlitett ill. a bizonyitást nyert ügyekben akár vallott méhesz kártalanitja,pénzben vagy tavasszal méhcsaláddal.
---Innéttől mindenki eldöntheti mit válasz ,de jó azért kipergetett, amit lehetett,most meg vissszaadja ami a miénk,ő a jó ember.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 16:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Én is veszek most tavasszal pár családot. Nem is a környékről, de először elmentem az illetőhöz,
szerződést írtunk, előlegeztem. Megnéztük a méhest, biztos vagyok benne, hogy tényleg méhészkedik,
főállásban (400 családdal nem lehet hobbizni 2-en). Személyesen megyek a családokért, ez az én érdekem is,
megnézem mit hozok el, ellenőrzöm, hogy nem-e beteg, nincs-e átrendezve a fészek. Azt a fiatal nyertes gazdát, aki ennyit sem konyít a méhészkedéshez meg kéne fosztani az összes kapott pénztől az utolsó fillérig. Egy olyan szakmával nyert több milliót, amiben a legalapvetőbb dolgokat sem ismeri, vagy ha meg ismeri és tudja, az már bűnrészesség...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 16:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
Toncsello írta:
"Nem is tudom" melyik párt volt az amelyik azt mondta hogy szemet szemért, fogat fogért bőrszíntől függetlenül!!!!!
De hát ők rasszisták meg ilyenek.
Ez a magyar valóság!!!!

Elég most már a Szegény megbánta bűneit de majd megjavul című magyar Reality műsorból!!!!

Málna beszélt rá ,majd nem hogy erre a tárgyalásra elmenjek,kár az idő ért, hülyének nézi a Biróságot,azt mondja pályázatot nyert,ifjugazda, hogy nem tudta,hogy lopottak a méhek, este volt a szállitás minden ugy van ,mint másik normális esetben,nem volt gyanus semmi ,méh eüs papir sem.Azért meg szólitanám a méhész szakértőt,biró és ügyészek részére egy kis méhészeti képzés nem ártana,de nem értem,hogy miért nem a megyei méhészeti szaktanács adót hivják meg szakértő dologban,ne az ügyvéd mondja már meg,hogy hogy ez simán ment minden,----szabálytalanságot az ügyfele nem követett el csak rosszkor volt otthon.
--- Szegény gyerekek,hogy hiányzott az apjuk,mikor sitten volt,apa már nem akar vissza kerülni ,/de akkor megélhetés hogy lesz? /
---Az a pár ezer forint kellett a családi kasszába.
---Ezek mind elhangzottak a biróságon, de többet csak akkor megyek ha hivnak,remélem talán hivnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 16:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.31. 10:04
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Heves
Sziasztok .

http://kuruc.info/r/2/73390/

Az egészet érdemes megnézni , de a fekete lábúakról kb 40 perctől van szó .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 15:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Az én tanyámhoz a bevezető út a magántulajdonom része, majd kerítés, és végül rajta egy 70m hosszú zárt épület.
A múltkor egy vasas szurkoló benn bóklászott az épületen belül és az ősi mesterségek közül a gyűjtögető életmódját élte. Nem vette számításba, hogy a német-juhász kutyák belül voltak az épületben. Nos az ebek szelíden távozásra késztették és némi testmozgásra buzdították. Mire kért az épületen kívül, addigra pár csekély ruhaanyagot is emlékül hátrahagyott, magyarán-szólva levetkőztették. Az incidens után bő egy hónappal a feltételezett gyanúsított rokonától kaptam egy jó tanácsot, hogy nagyon figyeljek a kutyákra, mert ha véletlenül elszabadulnak, és elkóborlásuk alatt véletlenül széttépnek egy embert akkor örüljek ha börtönbe zárnak az előtt, hogy a feldühödött hozzátartozók ezt megtorolják.
Így a kutyákra kötél került. Az év első napjaiban megmagyarázhatatlan jelenségek következményeképp kutyapusztulás volt nálunk, majd két hete kipakolták a tanyát. Az ügy érdekessége, hogy nagy értékű gépek voltak benn, napkollektor tartozékok, több kéziszerszám pl akkus fúró amit nem vittek el (csak egy lusta mozdulat lett volna) de a gépekről az összesről levágták a vezetéket, amelyik alu volt az maradt ott, a réz az utazott. A vibrátortrafó szakszerűen eltűnt (kb 30kg réz a magja)
Nem tettem feljelentést a rendőrségen, viszont várom őket vissza kisebb meglepetéssel.
A méhekhez nem nyúltak hozzá, hogy legyen egy jó hír is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 15:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
"Nem is tudom" melyik párt volt az amelyik azt mondta hogy szemet szemért, fogat fogért bőrszíntől függetlenül!!!!!
De hát ők rasszisták meg ilyenek.
Ez a magyar valóság!!!!

Elég most már a Szegény megbánta bűneit de majd megjavul című magyar Reality műsorból!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 15:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
A rendőr fényes nappal igazoltatott az úton, miközben a háta mögött (pár 100 m), akkora füstöt gyártottak, mint egy szénerőmű. Kamionszámra hordják a levágott kábeleket, erről tudnak a rendőrök, a túzoltók, a helyi polgármester és senki se mer szólni egy halovány szót sem. Lenne tettes, bizonyíték, isten igazából minden, ami az elítélést lehetővé tenné. Na, ha ez így megy, akkor mi az esélye annak, hogy a nehezen kideríthető, bizonyítható, tetten érhető méhtolvajokkal bármit is csinálnak? A börtönökbe a visszaesők száma 50-60%, a jogaikat kívülről fújják, időnként eltávot kaphatnak, nem lehet őket akaratuk ellenére munkára kötelezni, és ha dolgoznak, akkor fizetés jár a tolvajoknak. Mindez egy olyan országban, ahol 10% fölötti a munkanélküliség. Először azokat kéne képen verni, akik ezeket a jogokat adták...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 14:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
márna írta:
Ibitubai
Tudom hogy jobb később mint soha.

Szóval szerintem fényképezd le a megmaradt kaptárakat, és közzé tenni hogy ilyent keressünk. Sose lehet tudni (akár még majd valamelyik meüsnek is feltünhet a kaptár ha látta a fényképet).

Persze nem akarok nyomozó lenni, de ha lassan egyre jobban előtérbe kerülnek majd a dolgok (lopások) és akár a fórumon lessz egy lopott kaptárak fényképes albuma azért a nullánál nagyobb lessz az esély hogy az egyedi kaptárak feltünjenek valakinek. Meü ellenőrzéskor egyik méhész sem tiltakozott, hogy lefényképeztem a kaptárjait, méhesét önszorgalomból.

A fényképezés mindenkinek szól, saját érdek! És a most készülő kaptárakba (pároztatókba) azért mehet bele az óriás chip is, hamár megvan ott jobb helye van mint a szatyorban. Mondtam apunak tegnap az esetedet, ma már szereli be a chipeket (ugye rád emlékezett egyből és máris személyesebb lett az ügy, és én is elővettem a szatyrot :roll: ).

Üdv Márna Sajnos 15 DB 20 keretes NB kaptárokról nincs fényképem, de nincs is több ilyen kaptáram.
A maradék kaptárakat ,kontit lefényképeztem.
Nem lenne itt gond,ha a támogatások másképp lennének kiirva, ha nincs fizető képes kereslet, alacsony az ár, ez vlkinek jó, de bizonytalanságot eredményez,lopás után nálam összeomlás, kéne kereteket szögelni,löni,kaptárt javitani,de csak megy a spekula.
Ma febr.2-án 13 órakor voltam orsos lászló és társai itélet hirdetésén, a biróságon,de csak 10 -én lesz hirdetés.
Ügyész sulyosbitásért, ügyvédek enyhitésért,felmentéshez folyamodtak,Jó,,, nagyon jó ügyvédek szolaltak meg,, de rossz oldalon. Lényeg, más félévet ültek ez szerintük sok ezért a bünért, szánjá-bánják büneiket az --utolsó szó jogán,--- nevetséges.
Akinek nincs E Ü S.papirja szállitáskor, azt elmeszelik de barnaképü komák,ezek szabadon garázdálkodnak.Nem ismer el lopást azt mondja 3 kaptárt nem lopja el mert nem éri meg,több banda is van
asorok között olvasva: Hétfőn ellopják az enyémet, szerdá n tárgyalás , hogy talán mossa magát. Nem értem...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 14:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Toncsello írta:
A rohadék lopók úgy vannak vele hogy télen úgy se nagyon repül a méhecske.
Relatíve "gond nélkül" el tudják vinni a kaptárakat.
Szabadabban mozog kifigyeli mert hát télen nem megy minden nap a méhes környékére az ember.

nincs valami nagy visszatartó erő sajnos...
Példa:
Zuschlagék 80? millió állami támogatást vettek fel ál cégek pályázat stb útján!
Állítólag 50 milliót saját maga visszafizetett de fent maradt még 30 millió!?
Zuschlag Jánost folytatólagosan elkövetett csalás és más bűncselekmények miatt első fokon nyolc év hat hónap börtönbüntetésre ítélte. Hét vádlottra egy év négy hónaptól öt és fél évig terjedő végrehajtandó börtönt szabtak ki, három embert felfüggesztett börtönbüntetésre, négyet pedig pénzbüntetésre ítéltek, míg egy vádlottat felmentettek.

De sajnos a példák sora végtelen lenne ha felsorolnánk... :evil:


Én minden szinten utálom, mikor valaki - valakik a szájukból segget csinálnak! :merg
A következetesség nagy erény, csak alkalmazni kéne!
Ebben az országban valahogy, ez nem megy!

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 13:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Sziasztok! Ez egy ragyogó ötlet.Esetleg lehetne valamilyen kép
tárhely is ahol az összes keresett kaptár fényképe stb megvan.
Ahonnan a ráérzős Eü.-sök vissza kereshetnék az esetleg gyanúsat.
Persze nem olyanra gondoltam amihez mindenki hozzáfér, ha nem csak egy bizonyos kör.Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 13:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Ibitubai
Tudom hogy jobb később mint soha.

Szóval szerintem fényképezd le a megmaradt kaptárakat, és közzé tenni hogy ilyent keressünk. Sose lehet tudni (akár még majd valamelyik meüsnek is feltünhet a kaptár ha látta a fényképet).

Persze nem akarok nyomozó lenni, de ha lassan egyre jobban előtérbe kerülnek majd a dolgok (lopások) és akár a fórumon lessz egy lopott kaptárak fényképes albuma azért a nullánál nagyobb lessz az esély hogy az egyedi kaptárak feltünjenek valakinek. Meü ellenőrzéskor egyik méhész sem tiltakozott, hogy lefényképeztem a kaptárjait, méhesét önszorgalomból.

A fényképezés mindenkinek szól, saját érdek! És a most készülő kaptárakba (pároztatókba) azért mehet bele az óriás chip is, hamár megvan ott jobb helye van mint a szatyorban. Mondtam apunak tegnap az esetedet, ma már szereli be a chipeket (ugye rád emlékezett egyből és máris személyesebb lett az ügy, és én is elővettem a szatyrot :roll: ).

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 13:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.26. 09:51
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala megye nyugati határszéle
Ebből is csak az látszik,hogy az új zsiványok nem bántják a régi társaikat! Egyik kutya másik eb...

_________________
Zsolti NB 21


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 12:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.25. 07:59
Hozzászólások: 268
Tartózkodási hely: Gy-M-S megye Csorna / Hanság /
Tükör írta:
Toncsello írta:
Zuschlag Jánost folytatólagosan elkövetett csalás és más bűncselekmények miatt első fokon nyolc év hat hónap börtönbüntetésre ítélte. :


le vagy maradva ;)
Tegnap már visszavették neki hat évre!


Adtak a sz@rnak egy pofont, meg csak a népet butítják. Az első ítéletből ugyanakkor szabadult vonlna , mint a másodikból. Az elsőfok szabadságvesztése harmadolható lett volna és így szinte napra akkor szabadulhatott volna. A másodfok ítélete viszont megtiltotta a feltételes szadablábra bocsátás lehetőségét.
A különbség csak az, hogy az állam pénzén volt még egy tárgyalás, meg a népek kedélyét borzolták. Jaa... meg kimondták, hogy szegény "keresztapa " nem bűnös, mert az elsőfokú bíróság következtetése téves volt a felsőbb szálak vonatkozásában.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 12:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Ja! Meg még a vagyonelkobzást is törölték.
:ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 12:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Toncsello írta:
Zuschlag Jánost folytatólagosan elkövetett csalás és más bűncselekmények miatt első fokon nyolc év hat hónap börtönbüntetésre ítélte. :


le vagy maradva ;)
Tegnap már visszavették neki hat évre!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 11:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Toncsello írta:
Példa:
Zuschlagék 80? millió állami támogatást vettek fel ál cégek pályázat stb útján!
Állítólag 50 milliót saját maga visszafizetett de fent maradt még 30 millió!?
Zuschlag Jánost folytatólagosan elkövetett csalás és más bűncselekmények miatt első fokon nyolc év hat hónap börtönbüntetésre ítélte. Hét vádlottra egy év négy hónaptól öt és fél évig terjedő végrehajtandó börtönt szabtak ki, három embert felfüggesztett börtönbüntetésre, négyet pedig pénzbüntetésre ítéltek, míg egy vádlottat felmentettek.

De sajnos a példák sora végtelen lenne ha felsorolnánk... :evil:

Kevés.
-Há dé bíraó úr, öt év???
-Mondom kötél!

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 09:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
A rohadék lopók úgy vannak vele hogy télen úgy se nagyon repül a méhecske.
Relatíve "gond nélkül" el tudják vinni a kaptárakat.
Szabadabban mozog kifigyeli mert hát télen nem megy minden nap a méhes környékére az ember.

nincs valami nagy visszatartó erő sajnos...
Példa:
Zuschlagék 80? millió állami támogatást vettek fel ál cégek pályázat stb útján!
Állítólag 50 milliót saját maga visszafizetett de fent maradt még 30 millió!?
Zuschlag Jánost folytatólagosan elkövetett csalás és más bűncselekmények miatt első fokon nyolc év hat hónap börtönbüntetésre ítélte. Hét vádlottra egy év négy hónaptól öt és fél évig terjedő végrehajtandó börtönt szabtak ki, három embert felfüggesztett börtönbüntetésre, négyet pedig pénzbüntetésre ítéltek, míg egy vádlottat felmentettek.

De sajnos a példák sora végtelen lenne ha felsorolnánk... :evil:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 06:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.21. 16:01
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Észak Baranya
A környéken sajnos rendszeresek a lopások.Tavaly novemberben is loptak egy ismerőstől két családot, itt a méhek meglettek ,de a tettes nem. Állítólag már át voltak festve a kaptárak amikor megtalálták őket.És már nem is először loptak a kollégától.
De azért kíváncsi lennék, hogy mi az oka az ilyen téli méhlopásoknak?!
Biztosan nem vihette messzire. A környék földútjainak nagy része járhatatlan a másik fele meg pont a fagy miatt járható.
Mert gondolom kisteherautóval lehetett.
Ilyenkor azért feltűnő ha valaki méheket szállít, igaz a "hétköznapi" embereknek nem.
Érdemes lenne azért talán megkérdezni pl. pékségek tejes autók sofőrjeit hátha látott valaki valamit.

ibitubai ha bármiben segíthetek...

_________________
Üdvözlettel: Honigman


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.01. 19:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
márna írta:
Idézet:
2011.január 30 este vagy 31-én hajnalban én is károsult lettem. :merg :merg
15 db NB 20 keretes kaptár és 7 db ""madarász 18-as NB kaptáram hiányzik a körbe keritett telephelyről.A feketefoliát,zsineget leszedte a sorról,lábnyomokat elseperték, árnyékolókat ami kijáró elé volt csavarozva,mind fent hagyta,nincs eldobálva.
KI az az elvetemült aki betelelt méheket,takartakat lop el, ez biztos hogy nem méhész
de biztossan megfizetik!!Sajnos biztos ,hogy visszajönnek,várjuk őket. :ut :ut


:merg :merg :merg
Magadra vigyázz, rájuk ne!

Volt valami egyedi a kaptárban (chip.)? Fénykép van róluk?

Fénykép sajnos nincs róluk,de én magam készitettem őket,nem asztalos minöségü kivitel,de méret azonos kaptárak.20 keretes NB
kaptárak 1mm-es lemez tetövel,nehéz az egész kaptár,22 mm deszkából készült,kijárók kapocs szeggel vannak felütve,virágporoztam és igy könnyen levehetők. Kijáró vonalában alul a fenékdeszka szintjén kifurva,8mm furat billenő füles záróval.
Madarászok :: ,szintén kapcsos szeggel felrakva a kijáró.
Tető ahogy nyilik, alul van 8mm furat,szintén billenös záróval az amitráz befuvásához használva.Ezeken alu tető van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.01. 17:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.05. 19:17
Hozzászólások: 118
Tartózkodási hely: Somogy Gamás city
ibitubai írta:
tiszaparti írta:
2009-ben loptak el "csak" nyolc családomat. Értesítettem a helyi Kmb.-t, ki is jött, de a kocsiból sem mert kiszálni. Nyomoztak, majd egy hónap múlva lezárták a nyomozást: -a tettes ismeretlen.
A legfélelmetesebb az volt az egészben, hogy méhész lehetett a tettes. Foghílyasan szedte ki a sorból a kaptárakat. Gondoltam a nehezebb kaptárat vitte, abban bitos erősebb családok vannak. De nem. Kiderült, amit otthagyott, annak a szellőzőik bevoltak csavarozva, így nem tudta szállítható állapotba hozni. Ebből gondotam: csak méhész lehetett! Kívántam neki, hogy életében nagyobb öröme ne legyen, a hasznot meg költse gyógyszerre. Ámen......

2011.január 30 este vagy 31-én hajnalban én is károsult lettem. :merg :merg
15 db NB 20 keretes kaptár és 7 db ""madarász 18-as NB kaptáram hiányzik a körbe keritett telephelyről.A feketefoliát,zsineget leszedte a sorról,lábnyomokat elseperték, árnyékolókat ami kijáró elé volt csavarozva,mind fent hagyta,nincs eldobálva.
KI az az elvetemült aki betelelt méheket,takartakat lop el, ez biztos hogy nem méhész
de biztossan megfizetik!!Sajnos biztos ,hogy visszajönnek,várjuk őket. :ut :ut

Képeket tudnál feltenni az eltulajdonított kaptárakról ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.01. 15:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
bükk írta:
Az eset hasonlít nekem ahhoz amikor K.Karcsi méheit ellopták pár éve szintén a környékről.
Télen Karácsony körül volt, hideg valamint rossz útviszonyok,de ez akkor sem és most sem volt akadály.

Pont ezt akartam írni én is. A jeges úton nem látszottak a nyomok. Ugyanaz az illető lehet.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.01. 11:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Idézet:
2011.január 30 este vagy 31-én hajnalban én is károsult lettem. :merg :merg
15 db NB 20 keretes kaptár és 7 db ""madarász 18-as NB kaptáram hiányzik a körbe keritett telephelyről.A feketefoliát,zsineget leszedte a sorról,lábnyomokat elseperték, árnyékolókat ami kijáró elé volt csavarozva,mind fent hagyta,nincs eldobálva.
KI az az elvetemült aki betelelt méheket,takartakat lop el, ez biztos hogy nem méhész
de biztossan megfizetik!!Sajnos biztos ,hogy visszajönnek,várjuk őket. :ut :ut


:merg :merg :merg
Magadra vigyázz, rájuk ne!

Volt valami egyedi a kaptárban (chip.)? Fénykép van róluk?

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.01. 09:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
ibitubai írta:
tiszaparti írta:
2009-ben loptak el "csak" nyolc családomat. Értesítettem a helyi Kmb.-t, ki is jött, de a kocsiból sem mert kiszálni. Nyomoztak, majd egy hónap múlva lezárták a nyomozást: -a tettes ismeretlen.
A legfélelmetesebb az volt az egészben, hogy méhész lehetett a tettes. Foghílyasan szedte ki a sorból a kaptárakat. Gondoltam a nehezebb kaptárat vitte, abban bitos erősebb családok vannak. De nem. Kiderült, amit otthagyott, annak a szellőzőik bevoltak csavarozva, így nem tudta szállítható állapotba hozni. Ebből gondotam: csak méhész lehetett! Kívántam neki, hogy életében nagyobb öröme ne legyen, a hasznot meg költse gyógyszerre. Ámen......

2011.január 30 este vagy 31-én hajnalban én is károsult lettem. :merg :merg
15 db NB 20 keretes kaptár és 7 db ""madarász 18-as NB kaptáram hiányzik a körbe keritett telephelyről.A feketefoliát,zsineget leszedte a sorról,lábnyomokat elseperték, árnyékolókat ami kijáró elé volt csavarozva,mind fent hagyta,nincs eldobálva.
KI az az elvetemült aki betelelt méheket,takartakat lop el, ez biztos hogy nem méhész
de biztossan megfizetik!!Sajnos biztos ,hogy visszajönnek,várjuk őket. :ut :ut


Sajnálom Sanyi!

Az eset hasonlít nekem ahhoz amikor K.Karcsi méheit ellopták pár éve szintén a környékről.
Télen Karácsony körül volt, hideg valamint rossz útviszonyok,de ez akkor sem és most sem volt akadály.
Szerintem meg inkább "méhész" volt,felétek voltak kirepülésre alkalmas idők még úgy 2 hete is,így nem kenik össze a lépeket.
Hidegben történő szállításnál a méhek ez elfoglalt léputcákat felfűtik,max. néhány marék nem tudott újra fürtbe húzódni miután megállt velük az autó.
Egyébként sem a saját méhei életét kockáztatja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.01. 07:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Hát ... ezt ő tudná megmondani...

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.01. 07:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
zsolti írta:
Vigyázz Győző, mert ha osztod a véleményemet, tsanyi Neked is szakorvosi kezelést fog javasolni, mint ahogy nekem! :ut


Miért? Ő nem rendpárti?

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.01. 07:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Vigyázz Győző, mert ha osztod a véleményemet, tsanyi Neked is szakorvosi kezelést fog javasolni, mint ahogy nekem! :ut

zsolti írta:

Nem fogja ezt a problémát megoldani semmi, csak egy erős kezű csendőrség, és betonpriccses börtönök.


tsanyi írta:
A betonpriccses lázálmaiddal is inkább fordulj szakorvoshoz.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.01. 07:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
zsolti írta:
Bosszankodva olvasom én is ezeket az eseteket, és bízom benne, hogy egyszer majd csak lesz egy erős csendőrség és visszataszító börtönök. Vannak köztünk akik nem ezt szeretnék, ők biztos bűnözőpártiak. :merg Vagy maguk is bűnözők? :shock:


Idézet:
és bízom benne, hogy egyszer majd csak lesz egy erős csendőrség és visszataszító börtönök.


ÁMEN!

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.01. 07:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Bosszankodva olvasom én is ezeket az eseteket, és bízom benne, hogy egyszer majd csak lesz egy erős csendőrség és visszataszító börtönök. Vannak köztünk akik nem ezt szeretnék, ők biztos bűnözőpártiak. :merg Vagy maguk is bűnözők? :shock:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.02.01. 07:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 10:48
Hozzászólások: 255
Tartózkodási hely: kecel
Nem kívánok én ezeknek rosszat, még levegőt se. :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 22:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.03.17. 17:46
Hozzászólások: 579
Tartózkodási hely: Heves megye
Idézet:
2011.január 30 este vagy 31-én hajnalban én is károsult lettem. :merg :merg
15 db NB 20 keretes kaptár és 7 db ""madarász 18-as NB kaptáram hiányzik a körbe keritett telephelyről.A feketefoliát,zsineget leszedte a sorról,lábnyomokat elseperték, árnyékolókat ami kijáró elé volt csavarozva,mind fent hagyta,nincs eldobálva.
KI az az elvetemült aki betelelt méheket,takartakat lop el, ez biztos hogy nem méhész
de biztossan megfizetik!!Sajnos biztos ,hogy visszajönnek,várjuk őket. :ut :ut


Sajnállak! :shock: :cry: :cry:
Szegényeknek nem sok esélyük van életben maradni. :merg :merg
A kezüket kellene levágni az ilyen alakoknak!!!!!!!!! :twisted:

_________________
Üdv.: Judit


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 22:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.07. 09:29
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Kecskemét
Propolisz írta:
olcsóbb kategóriában még ezt lehet kapni több helyen:
http://store24.hu/ncs/termekek/gsm_rias ... basic#body


Ezek Hongkongból származó cuccok, az ebayen olcsóbban is hozzá lehet jutni, jobb felszereltséggel. Érzékelői közül az ajtónyitás- érzékelő jöhet számításba, nálam most készül egy olyan ebből, ami a gyalogkaptáraim elmozdításakor riaszt. (5 kaptárra alul keretdrót szerelve, és bármely kaptár elmozdítása esetén az érzékelőben lévő Reed-relé elől a drót elhúzza a mágnest) Mivel beltéri használatra készültek, még át kell dobozolnom a cuccot valami vízhatlanba :-) Létezik egyébként hasonló árkategóriában olyan is, ami digitális fényképet készít, és azt vagy eltárolja, vagy MMS-ben elküldi a megadott telefonszámra.

_________________
NB+1/2NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 22:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
ibitubai írta:
hészaki írta:
ligustica írta:
Puskát nekik,meg viperát,meg ólmosbotot.Csak nehéz lesz elásni mert fagyott a föld.

A rókák ilyenkor nagyon éheznek,megoldják.

Rendöre azt mondta ,hogy fegyvert csak olyan mértékben használhatom, amilyen mértékü a támadás,megtorlásra nem alkalmazható.Ezt mind én is tudom, de velem szembe jön az autó,csak nem térek le,és biztos hogy 3006-ost közelebb huzom magamhoz, föként saját területemen vagyok. Bezzeg Amerikában....


A rendőr leszarja a mi prolémáinkat. Leteljen a szolgálat, meg az a 20 év, és jöhet a nyugdíj. Ez számít!
Hozzám úgy jöttek ki helyszinelni mikor lefújták a konténerem, hogy nem volt náluk fényképezőgép!! Ha össze nem töröm a rendőrautót, és a közlekedésiek ki nem jönnek, a mai napig nem lenne nyoma az egésznek! :merg Nem mintha így sokkal jobban érezném magam. Ez is csak azért böffent fel mert holnap lesz az újabb tárgyalás orvvadászles ügyben :merg

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 22:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
Tükör írta:
ibitubai írta:
2011.január 30 este vagy 31-én hajnalban én is károsult lettem. :merg :merg
15 db NB 20 keretes kaptár és 7 db ""madarász 18-as NB kaptáram hiányzik a körbe keritett telephelyről.A feketefoliát,zsineget leszedte a sorról,lábnyomokat elseperték, árnyékolókat ami kijáró elé volt csavarozva,mind fent hagyta,nincs eldobálva.
KI az az elvetemült aki betelelt méheket,takartakat lop el, ez biztos hogy nem méhész
de biztossan megfizetik!!Sajnos biztos ,hogy visszajönnek,várjuk őket. :ut :ut


Megáll az agyam. Már ilyenkor is???

Már ilyenkor is,de mond mennyi az esélyük ezeknek a bogaraknak a túl élésre,-9 fokkal?
Vagy csak a zsét sürgetik, sokadika van talán? Mennyi kérdés...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 22:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Megint Tolna Megye!

Komolyan mondom ezeknek itt van valahol a gócuk. Szívem szerint kifüstölném őket én is.
Nálam fenn a kamera, de mit ér. Maximum látom ki vitte el, és értett e hozzá :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 22:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
ibitubai írta:
2011.január 30 este vagy 31-én hajnalban én is károsult lettem. :merg :merg
15 db NB 20 keretes kaptár és 7 db ""madarász 18-as NB kaptáram hiányzik a körbe keritett telephelyről.A feketefoliát,zsineget leszedte a sorról,lábnyomokat elseperték, árnyékolókat ami kijáró elé volt csavarozva,mind fent hagyta,nincs eldobálva.
KI az az elvetemült aki betelelt méheket,takartakat lop el, ez biztos hogy nem méhész
de biztossan megfizetik!!Sajnos biztos ,hogy visszajönnek,várjuk őket. :ut :ut


Megáll az agyam. Már ilyenkor is???

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 21:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
hészaki írta:
ligustica írta:
Puskát nekik,meg viperát,meg ólmosbotot.Csak nehéz lesz elásni mert fagyott a föld.

A rókák ilyenkor nagyon éheznek,megoldják.

Rendöre azt mondta ,hogy fegyvert csak olyan mértékben használhatom, amilyen mértékü a támadás,megtorlásra nem alkalmazható.Ezt mind én is tudom, de velem szembe jön az autó,csak nem térek le,és biztos hogy 3006-ost közelebb huzom magamhoz, föként saját területemen vagyok. Bezzeg Amerikában....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 21:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
ligustica írta:
Puskát nekik,meg viperát,meg ólmosbotot.Csak nehéz lesz elásni mert fagyott a föld.

A rókák ilyenkor nagyon éheznek,megoldják.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 19:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
szigetivili írta:
Egy raktárkonténer másodlagos védelmét szeretném megoldani.

olcsóbb kategóriában még ezt lehet kapni több helyen:
http://store24.hu/ncs/termekek/gsm_rias ... basic#body


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 19:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Puskát nekik,meg viperát,meg ólmosbotot.Csak nehéz lesz elásni mert fagyott a föld.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: buckfast, mgyozo73, robi75 valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.