Pontos idő: 2024.04.19. 13:41

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 42  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 22:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.06.17. 11:53
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Tolna megye,Dombóvár
Én azt kívánom hogy költsék gyógyszerre az árát amit kapnak értük..... :ut
Nagyon sok "két hétnek" el kell még telni mire itt rend lesz sajnos. :merg :merg

_________________
Üdv:spedy


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 22:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
ibitubai írta:
Tükör! Biztosan másnak is feltünt,de kaposvári találkozon ,láttam -kettő- 185 cm feletti nagy darab nem tavaly barnult komát.Nagyon megnéztük egymást,nekik eszükbe sem jutott talán ,de nagyon kilógtak a tömegből.Ez volt az első eset,hogy ilyet láttam méhészeti rendezvényen.

Ugye milyen feltűnőek voltak, neked is!??! :o

No ez mutatja igazán, hogy pl. a tavaly ellopott több száz család esetén a felbujtók, megrendelők, "vásárlók", orgazdák ugyanolyan fehérek voltak mint Te. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 22:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.25. 12:06
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: J.N.SZ.Tószeg
Sok mindenkin elcsodálkoztam én is hogy mikbe nem vágnak bele emberek az alapján amit látnak vagy csak vélnek látni egy Méhésznél /jó esetben/.Segítség és mindenféle előmenetel nélkül,ráadásul elég szép családszámmal indítanak évről évre újra és újra.Elősegítvén természetesen így a lopásokat is.
Olvasom őket ahogy kérdeznek,és ha megnézem minimum 100 méhcsalád mindenkinél van.
Olyankor én is várom Tükröt mikor "teremti le",vagy bírálja őket.Valahol meg is érdemlik!Bár nem tisztem bírálni,de tényleg kellene egy kis "rend" a méhészet területén!
Talán ha mi is minden rendezvényen,gyűlésen egységesen hallatjuk amit szeretnénk,előbb utóbb csak lesz foganatja.Már az is jó lenne amit itt Szolnokon kezdeményeztek,/bár még nem semmi foganatja/hogy le kelljen vizsgázni minimum méhegészségügyből ha valakinek nincs öt év minimum igazolható tagsága,és minden évben lejelentett méhcsaládja.Nehéz ügy sajnos....

_________________
Hunor 10 3 fiókon


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 21:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
Tükör írta:
Hígulunk gyerekek!

Épp asszem Csalánosival sem értettünk egyet abban anno, hogy nem szabadna engedni, hogy bárki méhészkedésbe fogjon.
Talán ha kicsit (vagy nagyon) meg lenne ez a dolog nehezítve, nem volna ennyi jöttment, botcsinálta, kényszer szülte (vagy éppen alkalom :evil: ) "méhész"!!!
Kezd ez már átmenni durvába, és nem csak a lopás fronton!

Tükör! Biztosan másnak is feltünt,de kaposvári találkozon ,láttam -kettő- 185 cm feletti nagy darab nem tavaly barnult komát.Nagyon megnéztük egymást,nekik eszükbe sem jutott talán ,de nagyon kilógtak a tömegből.Ez volt az első eset,hogy ilyet láttam méhészeti rendezvényen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 19:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Azt várom, hogy végre védhető legyen a magántulajdon... Ha hívatlanul bejön a kertembe, simán lerendezem rendőrség nélkül... Ugyanis nincs ott semmi keresni valója, csakis ártó-lopó szándékkal jöhetett.... Oszt' Jónapot, megkapja köszönésnek a szívlapátot. A szomorú az egészben az, hogy egyre több lesz az elkeseredett lopás, egyre több a tényleg megélhetési bűnözés... nem jó felé megyünk, de a méhesem környékén nem szeretnék látni senkit... nehogy Ő ne lásson többet...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 19:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hígulunk gyerekek!

Épp asszem Csalánosival sem értettünk egyet abban anno, hogy nem szabadna engedni, hogy bárki méhészkedésbe fogjon.
Talán ha kicsit (vagy nagyon) meg lenne ez a dolog nehezítve, nem volna ennyi jöttment, botcsinálta, kényszer szülte (vagy éppen alkalom :evil: ) "méhész"!!!
Kezd ez már átmenni durvába, és nem csak a lopás fronton!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 18:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:00
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Ermihalyfalva Bihar
Az a duhito ezekben a lopasokban, hogy vegul is egy meheszkez kerul, aki atveszi, meg ha gondolja is hogy akitol veszi nem jogszeruen jutott hozza, na nem csak a tolvajpokat de az ilyen meheszeket is ki kellene szurni a mehesztarsadalombol.

_________________
http://ermellekimehesztalalkozo.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 16:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
sziasztok!!
Megfogni őket és tőből levágni a kezüket.SZARHÁZI TRÓGEREK!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 15:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
2012. 01. 27.
6 db Nb18-as, és 4 db Nb15-ös kaptárat loptak el 2012. január 20-22-e körül méhekkel együtt Dabas (Csárdapuszta) erdőből!
Az Nb18-as kaptárak színben, méretben megegyeznek a mellékelt fotón lévőkkel. Csak a kaptárakat vitték el, a talpakat ott hagyták.
A kaptárak ismertetőjele a hátulról a bal felső sarkába mart kaptárszámok (4,11,15,17,25,120). Rostái 3x6-osak,kerettartó sin nincs, látható jelei vannak, hogy saját készítésű kaptárak.
A benne lévő keretek (12 db-on teleltek) drótozása 7 függőleges, a sarkokon kb. 8 cm a szélektől, áthúzva keresztbe. Felső keretléc közepe, néhány mm mélyen befűrészelve, hogy a drót kaparásnál ne sérüljön. '15'-ös kaptárak 'gyáriak' öreg, átfestett (szintén barnára), a benne lévő családok tavalyi műrajok!

A tulajdonos, Kovács József a +36202474750-es telefonszámon várja az információkat a kaptárakkal kapcsolatban.

Csatolmány:
kaptarlopas.jpg


http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=51


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2012.01.16. 21:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.08. 18:25
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: somogy
Tomi írta:
Tud valaki valamit Kolias méhészetéről? Tavaly nála végzett valaki kegyetlen törést zúzást a méhészetben,talán emlékeztek. Sikerül talpra állnia?





Üdv!

Én a Zselicben találkoztam vele ott beszélgettünk lepakolás közben. Akkor azt mondta,hogy hosszú gondolkodás után úgy döntött újra kezdi, többen ajánlottak fel méhcsaládokat azokkal szerette volna újrakezdeni. Nagyon remélem,hogy sikerül Néki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2012.01.16. 20:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Tud valaki valamit Kolias méhészetéről? Tavaly nála végzett valaki kegyetlen törést zúzást a méhészetben,talán emlékeztek. Sikerül talpra állnia?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2012.01.07. 21:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
A méhes vagyonvédelmi rendszerre is van támogatás ha valaki már vett fel rá támogatást kérem küldjön privátba egy telefonszámot mert szeretnék kérdezni egy pár dolgot evvel kapcsolatban.


Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.23. 12:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Én részben pozitív véleményemnek adtam hangot, még akkor is ha nem ment át!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.23. 10:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.09. 09:57
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bagod,Zala megye
nimród írta:

Szevasz! Azért szerintem az mindenkit érdekelne,hogy ha már ez az ominózus lopás elévült akkor miért kellett ezt Néked egy nyilvános fórumon nyilvánosságra hoznod és legfőképpen miért kell kiprovokálnod mások esetleges pozitív véleményét?


Számold már össze az esetleges pozitív véleményeket, hamár szerinted azért tettem fel!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.23. 10:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.09. 09:57
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bagod,Zala megye
ibitubai írta:
devil írta:
Egyrészt,másrészt meg azt nem vettétek észre hogy attól is tart hogy az illető éjjel az ő méhészetét is meglátogatja......ezek szerint akkor tudomásod van arról más méhészeteket is meglátogatott már éjjel.... :D

Üdv Nektek!! bálintlaci-----sajnos attól is tartanod kell hogy a környéken levő ,lakó, károsult méhészek legálisan talán rendőrével,meglátogatnak nappal,keresve a holmijukat.
Én is egy károsult vagyok, kicsit messzebb lakom,nekem megérne egy kört gondolom lesznek egy páran, talán nem csak én gondolkodom igy !!!!


Jöhet bár ki. Soha nem tüntettem el egy kaptárat sem. Van kb 5-6 különböző fajta kaptár nálunk amiket nem én és az öcsém csináltunk, hanem vettünk. Szerintem nem nicknévvel vagyok fent mint sokan, hanem pontos névvel és településsel. Aki meg akar találni megtud. Aki úgy gondolja nézzen körül nyugodtan!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.23. 10:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.09. 09:57
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bagod,Zala megye
Pöte írta:
balintlaci:
Na most tudod egyáltalán, hogy honnan vetted az a két kaptárt? Azt mondod abban az időben vettetek több helyről is méheket. Ha nincs papír róla - ami nem szép dolog - akkor én már nem is emlékeznék, hogy a sok közül ezt vagy azt honnan vettem. Mondjuk az is érdekes, hogy miért vettétek olyan sok felől a méheket?!


Azért vettük több helyről, mert mindig az előző évi mézárat forgattuk vissza és az akkoriban még nem volt egy nagy összeg. Illetve kezdő méhésznek jobb egy pár családos öregség, haláleset, betegség miatt eladott méhészet, mint egy nagyméhész cukron hízlalt szaporulata, mert így megkapod a teljes lépkészletet, kaptárakat, eszközöket stb. Amúgy ha lenne papír akkor sem lenne benne, hogy pont azt a két kaptárt vettem onnan, csak hogy vettem tőle. Egyébiránt meg kedden volt kint a szaktanácsadó és a méhész és elmondtuk amit tudtunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.21. 21:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
devil írta:
Egyrészt,másrészt meg azt nem vettétek észre hogy attól is tart hogy az illető éjjel az ő méhészetét is meglátogatja......ezek szerint akkor tudomásod van arról más méhészeteket is meglátogatott már éjjel.... :D

Üdv Nektek!! bálintlaci-----sajnos attól is tartanod kell hogy a környéken levő ,lakó, károsult méhészek legálisan talán rendőrével,meglátogatnak nappal,keresve a holmijukat.
Én is egy károsult vagyok, kicsit messzebb lakom,nekem megérne egy kört gondolom lesznek egy páran, talán nem csak én gondolkodom igy !!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.21. 18:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Hú, emberek de tudtok ti nyomozni. :x
Meg vádolni...

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.20. 21:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Egyrészt,másrészt meg azt nem vettétek észre hogy attól is tart hogy az illető éjjel az ő méhészetét is meglátogatja......ezek szerint akkor tudomásod van arról más méhészeteket is meglátogatott már éjjel.... :D

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.20. 20:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
balintlaci:
Na most tudod egyáltalán, hogy honnan vetted az a két kaptárt? Azt mondod abban az időben vettetek több helyről is méheket. Ha nincs papír róla - ami nem szép dolog - akkor én már nem is emlékeznék, hogy a sok közül ezt vagy azt honnan vettem. Mondjuk az is érdekes, hogy miért vettétek olyan sok felől a méheket?!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.20. 18:23 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
balintlaci írta:
keriac írta:
A jogszerűség és az igazságosság két külön fogalom. A jog szerint nem leszel bajban, mert a törvénykezés tojik az ilyesmire. Nagyobb ügyekből se nagyon lett semmi... Akitől vetted azt meg nyugodtan add ki. A régi átkosban azért nem volt ennyi per, mert ha valakit lopáson kapott a mezőőr mondjuk, akkor megfuttatta a kocsihoz kötve a határba, amíg le nem szakadt róla a cipő, aztán elgondolkodott az illető.


Nem is a jogtól félek,mert az ügy elévült. Így hiába mondom meg, nem tudják felelősségre vonni. Inkább hogy vérszemet kapva elmegy az illetőhöz és azt mondja, hogy nálam megtalálta a kaptárait, én meg azt mondtam, hogy tőle vannak és ismerje be(Én is ezt tenném!). Vagy beperel rágalmazásért (ez a jobbik eset), mert gondolom nem fogja beismerni. Vagy az én méhesemet is meglátogatja egy éjszaka. Akkor aztán én is futkoshatok ahova akarok. Ez nekem ennyit nem hiszem hogy megér, mégha a jóhírem is a tét.


Szerintem nagyon jól tudtad hogy lopott dolgot vettél azért nem árulod el a tolvaj nevét! Hiába az orgazda is olyan bűnös mint a tolvaj.Hogy mi méhészek ezután hogy ítélünk meg az számodra semmit nem jelent?????????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.20. 16:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.08. 18:25
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: somogy
Nem is a jogtól félek,mert az ügy elévült. Így hiába mondom meg, nem tudják felelősségre vonni. Inkább hogy vérszemet kapva elmegy az illetőhöz és azt mondja, hogy nálam megtalálta a kaptárait, én meg azt mondtam, hogy tőle vannak és ismerje be(Én is ezt tenném!). Vagy beperel rágalmazásért (ez a jobbik eset), mert gondolom nem fogja beismerni. Vagy az én méhesemet is meglátogatja egy éjszaka. Akkor aztán én is futkoshatok ahova akarok. Ez nekem ennyit nem hiszem hogy megér, mégha a jóhírem is a tét.[/quote]

Szevasz! Azért szerintem az mindenkit érdekelne,hogy ha már ez az ominózus lopás elévült akkor miért kellett ezt Néked egy nyilvános fórumon nyilvánosságra hoznod és legfőképpen miért kell kiprovokálnod mások esetleges pozitív véleményét?
Szerintem azért bátyuska mert Te sárosnak érzed magad ebben a dologban! Ha Én teljesen ártatlan lennék minden gondolkodás nélkül megmondanám,hogy kitől vettem hisz mint kiderült azokat egy másik EMBERTÁRSADTÓL lopta!A jó híred pedig csak akkor maradhatott volna meg szerintem ha csípőből megmondod a tolvaj nevét!!!
Nem szándékoztalak megsérteni .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.20. 13:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
balintlaci írta:
keriac írta:
A jogszerűség és az igazságosság két külön fogalom. A jog szerint nem leszel bajban, mert a törvénykezés tojik az ilyesmire. Nagyobb ügyekből se nagyon lett semmi... Akitől vetted azt meg nyugodtan add ki. A régi átkosban azért nem volt ennyi per, mert ha valakit lopáson kapott a mezőőr mondjuk, akkor megfuttatta a kocsihoz kötve a határba, amíg le nem szakadt róla a cipő, aztán elgondolkodott az illető.


Nem is a jogtól félek,mert az ügy elévült. Így hiába mondom meg, nem tudják felelősségre vonni. Inkább hogy vérszemet kapva elmegy az illetőhöz és azt mondja, hogy nálam megtalálta a kaptárait, én meg azt mondtam, hogy tőle vannak és ismerje be(Én is ezt tenném!). Vagy beperel rágalmazásért (ez a jobbik eset), mert gondolom nem fogja beismerni. Vagy az én méhesemet is meglátogatja egy éjszaka. Akkor aztán én is futkoshatok ahova akarok. Ez nekem ennyit nem hiszem hogy megér, mégha a jóhírem is a tét.


Ez csak duma.
Higgyem el,hogy te vagy az ártatlan bárány akit jól bepaliztak?Teljesen egyedül odamentél a méhészhez kifizetted a vételárat aztán elhoztad tőle a kaptárakat?Most meg rohangálsz fűhöz-fához.
Ha ártatlan lennél akkor nem gondolkoznál a szar eltűntetésén hanem leültél volna a tanúiddal a megkárosított méhésszel aztán elmesélted volna neki a történetet.
Ennek a történetnek úgyis híre megy és a legközelebbi lopásnál te leszel az elsőszámú gyanúsított.Viszont ha megnevezted volna a tettest,akkor mindenki tudná kire kell figyelni a környéken.Ezt most már megússza de a következőnél már simán ellehet kapni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.20. 12:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
:shock: :o Akkor jó,ezek szerint engemet nem érhet ilyen veszély :!: :P van mindenről papírom :!:
nincs veszély hátulról :!: :)

Amúgy erre felénk nem annyira jellemző a lopások,de vannak :!: egy-két kaptár el szokott tünni,de van úgy is hogy keretestől viszik el :!: töllem is annak idején vitt az egyik méhész,míg nem volt fönt a prikplicán,meg is rugdostam egy kicsit :!: :twisted:
Viszont lent a FruskaGorán a hárson igencsak mén a lopás nagyon panaszkodnak,főleg amikor kint vannak a méhek vagyis kitőgyelnek nos azt szokták egy zsákba levenni :!:

Ez egy szobor amit a szerbiában álitottak a méhészek 300 kg bronzból,nos nem is olyan rég valakik meglovasították :!: de a tettesek meglettek.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.20. 11:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Peter Janos írta:
Szerintem bárki aki méheket vesz nem méhésztől MEGÉRDEMEL EGY SEGBERUGÁST ! :merg



Akkor minden olyan embert is aki olyan embertől vesz aki úgy örökölte a családokat?

_________________
Anti


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára antimon 2011.12.20. 12:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.20. 11:42 
Szerintem bárki aki méheket vesz nem méhésztől MEGÉRDEMEL EGY SEGBERUGÁST ! :merg


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.20. 09:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.09. 09:57
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bagod,Zala megye
keriac írta:
A jogszerűség és az igazságosság két külön fogalom. A jog szerint nem leszel bajban, mert a törvénykezés tojik az ilyesmire. Nagyobb ügyekből se nagyon lett semmi... Akitől vetted azt meg nyugodtan add ki. A régi átkosban azért nem volt ennyi per, mert ha valakit lopáson kapott a mezőőr mondjuk, akkor megfuttatta a kocsihoz kötve a határba, amíg le nem szakadt róla a cipő, aztán elgondolkodott az illető.


Nem is a jogtól félek,mert az ügy elévült. Így hiába mondom meg, nem tudják felelősségre vonni. Inkább hogy vérszemet kapva elmegy az illetőhöz és azt mondja, hogy nálam megtalálta a kaptárait, én meg azt mondtam, hogy tőle vannak és ismerje be(Én is ezt tenném!). Vagy beperel rágalmazásért (ez a jobbik eset), mert gondolom nem fogja beismerni. Vagy az én méhesemet is meglátogatja egy éjszaka. Akkor aztán én is futkoshatok ahova akarok. Ez nekem ennyit nem hiszem hogy megér, mégha a jóhírem is a tét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.20. 09:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
balintlaci írta:
.. Nem a méhész múltja, tekintélye, sokkal inkább a családok ára és fejlettsége dominált. A vásárlásokról adásvételi szerződésünk nincsen. Nekünk kezdettől NB lépeink vannak fekvőben, az illető méhésznek hunor rakodói.
A mi lelkiismeretünk olyan értelemben tiszta, hogy senkitől méheket nem tulajdonítottunk el illegálisan!
Most azt kéri tőlünk mondjuk meg kitől jutottak hozzánk a kaptárak!

Gondolom a fentiekből, hogy MéhEÜ-s sem látta.Mert ha látta volna, parírt írt volna.Legalább az kapaszkodó lett volna, ha már adás-vétel papírfecnizésre nem szenteltek időt.
Na most ezek alapján milyen rendet lehet tartani a származások tekintetében. Valahol még tanították, "az aláírás véd és vádol" ! Az esetedben most a "véd" lenne a hatályos, ha lenne papír.
A tanulópénzt meg kell fizetni.....

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.20. 09:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
Akkor vissza a régi garniturát :!: :twisted:

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.20. 08:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
A jogszerűség és az igazságosság két külön fogalom. A jog szerint nem leszel bajban, mert a törvénykezés tojik az ilyesmire. Nagyobb ügyekből se nagyon lett semmi... Akitől vetted azt meg nyugodtan add ki. A régi átkosban azért nem volt ennyi per, mert ha valakit lopáson kapott a mezőőr mondjuk, akkor megfuttatta a kocsihoz kötve a határba, amíg le nem szakadt róla a cipő, aztán elgondolkodott az illető.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.18. 17:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
A Mai magyar jog szerint aki vádol annak kell bízonyítani az igazát!!
Mikor töleml optak megkérdeztem a rendőrt a feljelentéskor h ha megtalálom visszavihetem e a kaptáraimat?
a válasz egyértelmű nem volt? mert ha visszaviszem ÉN VAGYOK A TOLVAJ!!!!!!!!!!!!!!!
Érdekes a jog!!!!!!!!!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.18. 16:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
balintlaci írta:
A hét elején az egyik söjtöri méhész azzal hívta fel az öcsémet, hogy a pár éve ellopott kaptárai közül kettőt megtalált a méhészetben, telephely keresés közben.
2002-2007 között több helyről vettünk méheket. Mivel akkoriban kezdtük beindítani méhészetünket újsághírdetés alapján vásároltunk. Nem a méhész múltja, tekintélye, sokkal inkább a családok ára és fejlettsége dominált. A vásárlásokról adásvételi szerződésünk nincsen. Nekünk kezdettől NB lépeink vannak fekvőben, az illető méhésznek hunor rakodói.
A mi lelkiismeretünk olyan értelemben tiszta, hogy senkitől méheket nem tulajdonítottunk el illegálisan!
Most azt kéri tőlünk mondjuk meg kitől jutottak hozzánk a kaptárak!
A lelkiismeret azt diktálná, és fordított esetben én is elvárnám, hogy megmondjam.
A másik oldalon viszont ellenérv, hogy semmiféle bizonyítékkal nem rendelkezünk a kaptárak származásáról (adásvételi, fénykép, stb) és kezemben lévő dokumentum nélkül, hogy vádoljak meg bárkit is?!
-A körzeti megbízott azt mondta, saját magam ellen nem tehetek bejelentést és nem foglalkozik vele.
-A Megyei Szaktanácsadó arra hivatkozott hogy Ő nem hatóság és nem tud eljárni.
-Az ügyvéd akinek elvileg jogi kérdésekben kellene adni a szavára, azt mondta, ha nincs perdöntő bizonyítékom jobb ha eltüntetek minden bizonyítékot.
Ezek után most mit csináljunk?

Soha ne vásárolj semmit adásvételi szerződés nélkül! Az lenne a tisztességes ha megmondanád,hogy kitől vásároltad a lopott kaptárakat. Tanúd csak van hogy kitől vetted őket.Ellenkező esetbe valóba gondba leszel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.12.18. 15:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.09. 09:57
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bagod,Zala megye
A hét elején az egyik söjtöri méhész azzal hívta fel az öcsémet, hogy a pár éve ellopott kaptárai közül kettőt megtalált a méhészetben, telephely keresés közben.
2002-2007 között több helyről vettünk méheket. Mivel akkoriban kezdtük beindítani méhészetünket újsághírdetés alapján vásároltunk. Nem a méhész múltja, tekintélye, sokkal inkább a családok ára és fejlettsége dominált. A vásárlásokról adásvételi szerződésünk nincsen. Nekünk kezdettől NB lépeink vannak fekvőben, az illető méhésznek hunor rakodói.
A mi lelkiismeretünk olyan értelemben tiszta, hogy senkitől méheket nem tulajdonítottunk el illegálisan!
Most azt kéri tőlünk mondjuk meg kitől jutottak hozzánk a kaptárak!
A lelkiismeret azt diktálná, és fordított esetben én is elvárnám, hogy megmondjam.
A másik oldalon viszont ellenérv, hogy semmiféle bizonyítékkal nem rendelkezünk a kaptárak származásáról (adásvételi, fénykép, stb) és kezemben lévő dokumentum nélkül, hogy vádoljak meg bárkit is?!
-A körzeti megbízott azt mondta, saját magam ellen nem tehetek bejelentést és nem foglalkozik vele.
-A Megyei Szaktanácsadó arra hivatkozott hogy Ő nem hatóság és nem tud eljárni.
-Az ügyvéd akinek elvileg jogi kérdésekben kellene adni a szavára, azt mondta, ha nincs perdöntő bizonyítékom jobb ha eltüntetek minden bizonyítékot.
Ezek után most mit csináljunk?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.11.25. 21:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
axxiant írta:
Lehet a projektet jövőre,de a honlapot is máshová mert ami itt van megadva az nem mükszik.
Üdv. Axx.


A weblapja megy csak azt az oldalt szedte le. Meg valószínűleg új lett a design is.
http://mdtv.hu/

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.11.25. 20:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Lehet a projektet jövőre,de a honlapot is máshová mert ami itt van megadva az nem mükszik.
Üdv. Axx.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.11.25. 20:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
jandasz írta:
Kiss László írta:
Üdv!

Ahogy nemrég ígértem, elkészült a gsm és gps modullal ellátott riasztó.
http://mdtv.hu/gsm_gps_riaszto.html

Az SMS- távmérleg fejlesztése folyamatban van, kb 4 hét amíg kész és működik, ha valakit érdekel addíg is lehet feliratkozni az alábbi linken, így a kereslet alapján az árak nagyon barátságosak tudnak lenni,ami szerintem 30eFt alá befér.
http://mdtv.hu/sms_tavmerleg.html

Köszönöm!


Sziasztok!
Érdeklődnék ,tudtok e már valamit a távmérleggel kapcsolatban? Elkészült e már, esetleg mikortól lehet kapni? Anno még eszemben volt hogy feliratkozom,de közben kiment a fejemből,és most csak ezt találtam."Elnézést, de a keresett oldal nem található!"


Átette a projektet jövő évre.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.11.25. 20:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 01:43
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Sz- Sz- Bereg--Hodász
Kiss László írta:
Üdv!

Ahogy nemrég ígértem, elkészült a gsm és gps modullal ellátott riasztó.
http://mdtv.hu/gsm_gps_riaszto.html

Az SMS- távmérleg fejlesztése folyamatban van, kb 4 hét amíg kész és működik, ha valakit érdekel addíg is lehet feliratkozni az alábbi linken, így a kereslet alapján az árak nagyon barátságosak tudnak lenni,ami szerintem 30eFt alá befér.
http://mdtv.hu/sms_tavmerleg.html

Köszönöm!


Sziasztok!
Érdeklődnék ,tudtok e már valamit a távmérleggel kapcsolatban? Elkészült e már, esetleg mikortól lehet kapni? Anno még eszemben volt hogy feliratkozom,de közben kiment a fejemből,és most csak ezt találtam."Elnézést, de a keresett oldal nem található!"

_________________
*****
"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére, az nem számol a tudatlanság költségeivel." (TONK Emil)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.11.02. 17:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Méhlopás Nagyatád mellett

Október 17. és 22. közötti időben Nagyatád település külterületéről ismeretlen tettesek elloptak 42 db méhcsaládunkat 1/2 NB rakodó kaptárral. A kaptárfiókok OSB lapból, a menekülőtér a tető és az alj fenyőfából készültek, színük szürke. tető fényes nyomdalemez borítású, az aljak beépített virágporszedővel, fűzött taposórácsokkal készültek. A méhcsaládok betelelt állapotban voltak.

Aki bárminemű információval rendelkezik, kérem hívja a tulajdonost Horváth Csabát a 06-70-9400-330-as vagy a 06-30-916-6758-as telefonszámon.
A nyomravezetőnek magas jutalmat ajánlunk fel!!!

http://www.omme.hu/portal/mambots/conte ... quality=80

Forrás: http://omme.hu/portal/index.php?option= ... &Itemid=51

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.09.02. 10:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Még csak most hallottad?
Külföldön voltál vagy mi?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.09.02. 10:06 
Új jelenségről hallottam a múlt héten. Az ellopott méhcsaládokat kopaszra pergetik és sorsára hagyják. Ez rémhír vagy ismertek ilyen eseteket?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.08.09. 07:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
nigacsi írta:
Valaki szarházi köcsög ellopta a kaptármérlegemet a kaptár alól biztos hogy méhész volt.......................(leemelte a kaptárat meg még vissza is tette a helyére)
Hova megy a világ????????

Ha vissza tette a kaptárt akkor az majdnem 100%, hogy méhész volt. DE nekem az keltette fel a figyelmemet, hogy 30m-re volt egy másik méhész.
1, Ha én pakolok le elsőként nem engedek 30m-re lepakolni senkit.
2, Ha már ott van valaki nem pakolok 30m-re senki mellé.
3, Ha mégis megengedem, az barát, jó ismerős, kolléga ,vagy haver.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 21:03 
Bocsánat. Ígérem, továbbiakban nem hívom fel a figyelmet az ilyen esetekre.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 20:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
FEJEZZÉTEK BE EGYMÁS BASZOGATÁSÁT!!! MIÉRT KELL MINDEN TOPIKOT TELESZEMETELNI??????????????????????

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 19:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Tomipapa írta:
pter írta:
nigacsi írta:
Valaki szarházi köcsög ellopta a kaptármérlegemet a kaptár alól biztos hogy méhész volt.......................(leemelte a kaptárat meg még vissza is tette a helyére)
Hova megy a világ????????
BNehogy azt hidd, hogy csak méhésznek kell az ilyen mérleg. Bármelyik parasztgazdaságban jól jön egy ilyen kicsi helyet foglaló mérleg.

Tisztelt Moderátorok!

Kérlek mérlegeljétek az idézett hozzászólás negatív hangulat- és indulatkeltő mivoltát, s ha kérhetném, egy szolíd ejnye-bejnyét eresszetek meg Pter fórumtársunk felé, mert mint tudjuk, kerülni illik az " off topic", egyúttal a negatív-hangulatkeltő hozzászólások módszeres elkövetését!

Segítségeteket előre is köszönöm:

Üdv: Tomipapa

Miért is kellene Pter fórumtárssal szembe eljárni????? Talán csúnyát írt Tomipapáról?????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 17:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.07. 10:20
Hozzászólások: 176
Tartózkodási hely: Cikó
Sziasztok.
Én megkörnyékezném a volt szomszédot egy megbízott ember által, ki tudja.

Moderátor s többiek:
Szerintem nyitni kéne egy új topikot (Pter s elenfelei) néven, s ott aztán ócsárolhatnátok egymást.
Talán az új topik anyagi vonzatát is vállalnám, talán megszűnne az off más topikokban.
Üdv Gróf

_________________
Gróf Úr=Forrai Szabolcs
Email: szabolcs8303@freemail.hu
Legyen nektek is jó, akkor talán nekem is az lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 15:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.31. 09:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 15:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.01. 18:26
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Vas megye
Szép napot!

Valóban sugárzik az értelem az említett hsz.-ből..
Na melyikből??
grat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.08.07. 22:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Pöte írta:
Azért egy falusi paraszt lehet, hogy lerúgta volna a kaptárt és futott volna a mérleggel...

Be "szép" ennek a jelzőnek a használata. Nem tudom, vajon tudatos volt-e eme distinkció, de logikai alapon is, és a tényekre támaszkodva is kétségtelen, hogy városi parasztokban sem szenvedünk hiányt.....A hétköznapjainkban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.08.07. 21:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
pter írta:
nigacsi írta:
Valaki szarházi köcsög ellopta a kaptármérlegemet a kaptár alól biztos hogy méhész volt.......................(leemelte a kaptárat meg még vissza is tette a helyére)
Hova megy a világ????????
BNehogy azt hidd, hogy csak méhésznek kell az ilyen mérleg. Bármelyik parasztgazdaságban jól jön egy ilyen kicsi helyet foglaló mérleg.[/quote


30 méterre volt lepakolva egy másik méhész mikor el ment eltünt a mérleg.........
(lehet hogy véletlen egybe esés)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.08.07. 17:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Azért egy falusi paraszt lehet, hogy lerúgta volna a kaptárt és futott volna a mérleggel...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.