Pontos idő: 2024.03.28. 15:20

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 42  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 21:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
http://kinashop.hu/GPS_tracker.nyomkoveto/
Egy megoldás nyomkövetésre ha már elviszik a kaptrárt.

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 09:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Te használtad már a golyóst, vagy az infrást? Van e tapasztalatod? Én most golyóssal próbálkozom, remélem jó lesz, mert az infrás sokat fogyaszt a semmihez képest. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 19:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.03.10. 16:31
Hozzászólások: 32
Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást! Főleg a GSM modul érdekelt volna, hogy saját szoftverű, vagy valakitől vásároltad?
A körítés persze szabadon választott, golyós dőlésérzékelőtől az infra érzékelőig széles a skála.
Jó barkácsolást, és kérlek számolj be a tapasztalatokról!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 18:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
PC-User

Az alkatrészeket közösen kiválasztottuk (Én informatikai műszerészként) amit gondoltam és a barátom, aki ért is hozzá mert Én nem nagyon gyakorlom a szakma szakmai részét, pedig felülbírálta. :)
Elolvasgattam ki mit csinál. Láttam mobiltelefon levett billentyűzetén keresztül épített dolgokat és komoly drága cuccokat is, Rezgés, nyitás, billenés érzékelős, kábeles megoldásokat. Végiggondoltam és nekifogtam egy barátommal a saját fejlesztésnek. Cél: Egyszerűség, hosszú üzemidő, kicsi helyigény, vezeték nélküli megoldás, lehetőleg zéró vakriasztás. Ezért választottam a dőlés érzékelős megoldást. Ez rezgésre nem, de a kaptár megbillentésére vagy billegésére indít. Mikor billen a kaptár? Ha kinyitják, ha felemelik, ha felborítják, ha a tartó alatta megsűlyedt és dőlni kezd. A riasztás sms és hívás formájában történik 4 telefonra, de én az sms-t kikapcsoltam. Az adó rész lehetne fejlettebb, mert bár csak akkor fogyaszt áramot, ha akció van, de jelenleg kikapcsolni nem lehet csak kaptár bontás után. A vevő és riasztó egység viszont egy sms-sel aktiválható, ki be kapcsolható.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.22. 21:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.03.10. 16:31
Hozzászólások: 32
Ezt a mozgásérzékelős, mikrofonos GSM cuccot használta már valaki?
Én a hétvégi faházamba tettem egy ilyet a bejárati ajtóval szembe. Ha valaki bement, a mozgásra egyből megcsörgetett az eszköz én visszahívtam és hallgattam a háttérben lévő zajokat.
Véleményem szerint 1-1 ilyen eszköz is komoly segítség lehet a tolvajok fülön csípéséhez!
http://www.ebay.com/itm/A9-Mini-Wireless-Motion-GSM-Alert-Detection-Monitor-Infrared-Sensor-PIR-MP-Alarm-/381382853015?hash=item58cc308197:g:wG4AAOSw9N1Vza2R

Elnézést kérek, nem reklámnak szántam !


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.22. 21:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.03.10. 16:31
Hozzászólások: 32
Lisztes! Ez saját tervezésű rendszer, vagy vásároltad valamely gyártóét?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 21:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Bács-Kiskun: 9 méhcsaládot loptak el a napokban.

Bővebben:
https://www.facebook.com/sandor.horvath ... 4446015918


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 21:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Megnéztem a rendszereket és úgy döntöttem, megcsinálom magamnak, hívtam egy jó ismerőst és neki estünk. A rendszer majdnem kész, teszteljük. GSM modul van benne, ami akció esetén hív 4 telefonszámot. Tud sms-t küldeni és ha bármilyen sms érkezik, azt továbbítja, így nem tud lefogyni az egyenleg, bár mivel úgy állítottam be, hogy hívjon, nem vesz le pénzt. A rendszer teljesen vezeték nélküli és bármilyen billenésre indítja a riasztást. Gyakorlatilag vakriasztást nem tud, mert vagy lopják, vagy borítják a kaptárt. Rezgésre nem indul meg. A számítások szerint egy közepes autós aksi kb 60 nap. Az adók nem fogyasztanak, csak ha akció van, így akár egy év is lehet az elem kapacitása (majd az idő mutatja) A központ távolról ellenőrizhető hogy működik e?. Van lehetőség egy vezetékes kör bekötésére is és gps modul is beépíthető a rendszerbe. Ez utóbbin még gondolkodom, mert a központba beletenni még reális árú, de mi van ha a központot nem lopják? Mindegyikbe elég költséges lenne. A vezetékes rendszer részét nem használom (egyelőre) így tudom tesztelni az akku kapacitást és nem kell megoldanom a szakadó szál tápellátását, növelve ezzel az akkuidőt. Csak az akku mérete miatt kel megoldás a tárolásra, a központ elfér egy fél keret felében kb, a jeladók meg bárhol. Nagyon pindurkák. Ha meglesznek a tesztek majd jelzem, de mielőtt bárki kérdezné, még csak a műhelyben van és 1m távolságban teszteljük és még néhány érzékelő be sincs szerelve, meg dobozolni kell. Kb 1-2 hét és élesben teszteljük.
Ha indul egy riasztás, kinyomom a telót, pakolnak tovább megint riaszt és megint és megint, ahányszor csak megmozdul valamelyik kaptár.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 16:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Gyakorlati tapasztalatom szerint, mivel egy riasztóegységgel véges számú kaptár védhető, legjobb legalább két különböző típusút használni. Valamelyik csak beműködik, ill. talán jobban ellenőrizhető a másik. Ez persze nem egyszerre oldható meg a költségek miatt, de szerintem ez sok hibát kiküszöböl. Meg ha az egyiket észre veszik, még a másik beműködik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.08. 23:15 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Leginkább ugyanilyen elven működőt, csak sokkal profibban elkészítve.
Kisebb méretben, lényegesen kevesebb fogyasztással, meg még pár finomítással.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.08. 22:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Tükör. És mit vennél? Nem feltétlen konkrét tipus, bár azt is szívesen megnéznék, de pl.: Vezeték nélküli, billenéskapcsolós, gsm modullal felszerelt, gps adóval ellátott rendszert?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 12:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez így van. De mint mondtam én se venném ma a lentebb taglalt rendszert, de akkoriban ez volt az elérhető, és akkor még ár-érték arányban se volt olyan rossz.
Amúgy vakriasztásokat nem produkál, jól kell beállítani a billenés érzékelőket és nincs vele ilyen szempontból probléma.
De valóban nem küld értesítést pl akku merülésről, sem egyenlegről. Ez utóbbi mondjuk nem is annyira fontos, mert a mérleg részét fel kell hívni és bemondja az adatokat, így nem fogy róla a pénz. Soha nem szokott egy év alatt lefogyni róla az egyenleg.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 11:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.02.08. 11:58
Hozzászólások: 13
csizmaziag írta:
Nincs új a nap alatt:
"A ... által gyártott riasztórendszer alapvetően egy dőlésérzékelőn alapuló rendszer. Mint minden ilyen rendszerben magas a nem detektált riasztások aránya."
"A rezgésérzékelők magas vakriasztás rátával működnek, ez a szenzor tulajdonságaiból fakad. Az érzékenysége állítható ugyan de a tapasztaltak szerint nincs használható érzékenységi tartománya: vagy nem riaszt vagy folyamatos vakriasztást küld."


A dőlésérzékelő nem jó erre a célra, mivel ha a kaptárat nem emelik/döntik meg nem érzékel.
Rezgésérzékelő nagyon érzékeny, de itt nem az érzékenységet kell állítani, mint ahogy sokan gondolják.
Vannak apró trükkök, amik a részletekben és a mikrokontrollerben rejlik.
Vakriasztást minimálisra lehet venni, amellett hogy amikor kell riaszt is.

Málna nem erre való.
Ilyen alkalmazásban semmivel sem tud többet, mint amit egy leggyengébb mikrokontrollerrel meg tudok csinálni.

Lehet úgy is "riasztót" készíteni hogy egy használt telefon újrahívó gombjára rezgésérzékelőt kötnek, de ebben nincs semmi intelligencia, és egyéb biztonsági funkciók. Semmi nem felügyeli a gsm telefont, ellenőrzi a hálózatot, nincs egyenleg továbbítás, és életjel küldési lehetőség. És ezeket árulják több tízezrekért. A laikus megveszi mert látja a telefont a készüléken, és azt gondolja hú de szuper.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 11:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Nincs új a nap alatt:
"A ... által gyártott riasztórendszer alapvetően egy dőlésérzékelőn alapuló rendszer. Mint minden ilyen rendszerben magas a nem detektált riasztások aránya."
"A rezgésérzékelők magas vakriasztás rátával működnek, ez a szenzor tulajdonságaiból fakad. Az érzékenysége állítható ugyan de a tapasztaltak szerint nincs használható érzékenységi tartománya: vagy nem riaszt vagy folyamatos vakriasztást küld."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 09:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.02.08. 11:58
Hozzászólások: 13
Azért nézzük meg az árakat is.
Nagyon nem mindegy hogy a támogatás teljes kihasználásával 1-2-3 kaptár, vagy akár 20 is védhető.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 09:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tükör írta:
Most véleményem szerint mérlegben az itt is ismert Csizmazia Gáboré az egyik, ha nem a legjobb, ill riasztóban a Betternet kft "Kaptárőr" rendszere nagyon jó.


A "Málna a méhesben" is lesz olyan jó ár-érték arányában még jobb is mind a mérleg mind a riasztó vonatkoztatásában. :-)

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 08:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én jó pár éve, amikor még másnál hasonló cuccot nem igen lehetett kapni, nála vettem mérleget (egybe van riasztóval) ill külön riasztót is.
Apróbb hibákkal folyamatosan használom őket. A hibákat az eszközök egyszerűsége (no jó, szaki szemmel biztos "tákolmány") miatt telefonos segítséggel mindig meg tudtam oldani, akár az erdőben.
Ez is hozzátartozik a történethez.
Legnagyobb hibájának én is azt tartom, hogy sokat fogyaszt és hogy Gyuri bácsi időnként felszívódik, elérhetetlen, késik a teljesítéssel valamint a számlázással is valóban vannak problémái. Manapság nem vásárolnék nála sajnos ezek miatt.
Most véleményem szerint mérlegben az itt is ismert Csizmazia Gáboré az egyik, ha nem a legjobb, ill riasztóban a Betternet kft "Kaptárőr" rendszere nagyon jó.
Volt szerencsém tesztelni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 07:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.02.08. 11:58
Hozzászólások: 13
Nem akartam felhozni, de ha már más is megemlítette...
Valóban az említett készülékkel én is találkoztam, egy méhész hozta nekem
hogy mit nem kéne csinálni ( Ő is ráfizetett).
Kibontva a készüléket szörnyű látványt adott.
Tákolt egységek, használt mobiltelefon, rengeteg vezeték.
Az érzékelés ötlete nem rossz, de a beállítása katasztrófa.
Nem így kellett volna megoldani.
Mikroprocesszorok korában ezek a tákolások nagyon idejétmúltak.
Ráadásul nagyon drága is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 23:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.31. 22:57
Hozzászólások: 86
Tölgyesi György azt ígérte a vásárlásnál, hogy a számlát megoldja, de a mai napig nem adott. Így elestem a lehetőségtől, hogy visszaigényeljek. Vigyázzatok erre!!!!!
Ezenkívül a központi egység nagy. Az áramfelvétele is nagy. A mobiltelefonok amit használ öreg, használt telefonok. Rengeteg vezetéket tartalmaz, kicsit rosszul nyúlsz hozzá valamelyik tuti elszakad. Az érzékelőt nehéz beállítani, vagy nagyon érzékeny és a "széltől" is beriaszt, vagy mozgathatod a kaptárt akkor sem riaszt. Én másik riasztót fogok venni.
Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 20:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.02.08. 11:58
Hozzászólások: 13
Üdvözlök mindenkit!

Sajnos a lopások száma nem csökkent, sőt, inkább egyre gyakrabban fordul elő.
Tavaly sok méhész kolléga keresett meg azzal az igénnyel hogy találjunk ki valami védelmi
rendszert ami megelőzheti a kaptár/konténer lopást, rongálást.
A megkereséseknek hála, rengeteg ötlet alapján sikerült elkészíteni egy, minden igényre megfelelő
készüléket, ami kaptár, és konténer esetén is megfelelő védelmet adhat.
Szándékosan megfelelőt írtam, mivel teljes 100%-os védelem nem létezik. Még ha más ezt is állítja.
Viszont az esetek nagy többségében sikerül, és sikerült is megakadályozni a lopást, rongálást.

Kérem látogassa meg weboldalamon a készülék teljes leírását, ami itt található meg: http://sefa.hu/mehesz.htm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 13:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
robi75 írta:
Ennek megvan az a plusz funkciója hogy büntet is. Csak egyszer kétszer kellene használni és nincs gond.

Ha avalakit leporol az Ő esetében az sem probléma. A tényleges életfogyt. az Ő korában max. 1-2 évet jelenthet. Addig is melegen van és enni kap. :lol: :lol:

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.02.01. 13:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.01.30. 13:07
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Tiszaföldvár
Üdv Sono

Most néztem én is,tényleg jónak tűnnek az ötletei.
A másik linkje:
http://segitek.hu/biztonsagtechnikaesvagyonvedelem/martely/tolgyesigyorgy_9380

_________________
***Hiszek a napban – akkor is, ha nem süt; Hiszek a szeretetben – akkor is, ha nem mutatkozik meg; Hiszek Istenben – akkor is, ha nem szól.***


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.29. 20:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Tölgyesi György riasztórendszere van benne pár jó ötlet.

https://www.youtube.com/watch?v=3B5FD4h ... r_embedded


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.29. 20:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
2014-ben vettem de nekem is ez a széria szám van rajta. Enyémmel nincsen baj szerencsére.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.26. 12:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Nem, mert cserét kértem. Azt ígérték, hogy ami úton van szállítmány a sok hibás miatt, az másik, jó széria lesz. Majd meglátjuk.

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.26. 11:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Na és vissza adták a pénzt?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.26. 11:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Pityi75 írta:
Tükör írta:
https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-vasarnaptol-20151220/reszletes-oldal/ps/p/maginon-vadkamera-1/



Vásároltam még az év elején én is egy Maginon WK3-as vadkamerát, de nem a legmegbízhatóbb. Lehet, hogy csak én fogtam ki egy hibás darabot, de minden negyedik-ötödik rögzített fotónál, vagy videónál a "fájl nem található" hibaüzenetet jeleníti meg a képernyőn. Volt olyan eset is, amikor a kártyaolvasóra rácsatlakoztatva, az indexképen látható amit fotózott, de megnyitva már csak egy nagy fekete kép, és a mérete is csak 36 kB, tehát nincs az indexkép mögött tartalom. Valaki, aki használja ezt a típust, tapasztalta ezt a hibát, vagy csak nálam egyedi eset?
Segítséget előre is köszönöm: Sárosi István

Megtörtént, amit Tükör javasolt, hogy vigyem vissza. Nagyon készségesen segítettek volna a szervízben, de ami cseredarab volt náluk, mindkettő hibás volt, úgy, hogy előttem csomagolta ki. Mondta a szerelő, hogy sajnos ez a sorozat nagyon gáz lett. Nem győznek rendelni az importőrtől cserére. Ha valaki szeretne venni, akkor vigyázzon, hogy ne az Art. Nr:91733 szériából vegyen. Ez a szám a készülék hátulján és a csomagolás tetején is fel van tüntetve.

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.26. 10:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Igen, megtenné, viszont szerencsére a legtöbb méhész nem tesz ilyet, mert ezzel saját egzisztenciáját nullázná le, mivel valószínüleg kiderülne, melyik méhésznek van útjában a kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.26. 07:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
:D :D :D besz.......ok.
Hát lehet hogy a kedves ismerősöd meg is tenné, hiszen mindenki magából indul ki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.26. 04:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Mondjuk egy nem méhész ismerősöm nem is érti, hogy hogy hagyhat ott valaki milliókat őrizetlenül a határban. Másrészt azt sem tudja felfogni, hogy egy új méhész hogy képes boldogulni, hiszen a régi helyi méhészek biztosan felgyújtogatják az új próbálkozó kaptárjait.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.26. 00:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Tükör írta:
olcsón jó védelem nincs.

De van!! AZ emberek mentalitása.! Persze ezt nem egyszerü megváltoztatni!! ;

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.25. 23:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
Itt valami gáz van... Kitöltöm a felesemet Honi Vegyesből, és nem tudom, hogyan, de eltűnik. Lehet, az UFO-k. Utána kell nézzek. Jóccakát! :re


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.25. 23:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
robi75 írta:
Oberon!
A géppuska a vágyaimat tükrözi :mrgreen: .
Amúgy a konténeremet, meg az ifát is, egy egyszerű gsm riasztó védi, a vezetékek zártszelvénybe futnak,(a befűző ablakok vissza csippantva lefestve), a cucc mégjobb helyen.
Azon kívül a méheimhez vezető utat, csapást mikor mi van, egy szintén egyszerű olcsó, könnyen elrejthető tanyaőr védi.
De a legfontosabb hogy a két fő helyemen a mező őrséggel, és a vadászokkal igen jó a kapcsolatom. Az egyik helyemen magaslest is engetem nekik, folyamatosan lesik onnan az őzet meg a disznókat. De ez csak a fele, a többit nem írom le mert még felismeri valaki, nem rossz indulatból de a helyeire vigyáz mindenki ;) .
Mondjuk ha ezek nem lennének, a kontiból így is igen bajosan vinnének el akár egy családot is.


Szerintem megoldottad. :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.25. 23:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
És akkor elgondolkodhat az ember azon, hogy kik, és kiknek csinálják a törvényt. Meg miért éppen így. ... Ez már messzire vezet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.25. 23:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
Tisztelt Tükör!

Pillanatnyilag azt gondolom, hogy így van. Az olcsó, és jó védelem szerintem már most is felejtős. Gondolkoztam drónokon például, ez egy teljesen jó vonal lehetne, de más oldalról, a személyiségi jogok oldaláról, meg a repülésbiztonság oldaláról szerintem jórészt mondvacsinált okokkal úgy megtámadták hivatalos oldalról, hogy erre esély nem lesz. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.25. 22:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Oberon!
Végül is csak arra az egy mondatra voltam kíváncsi, de most már értem. Szóval azt akartad mondani, hogy:
olcsón jó védelem nincs.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.25. 22:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Oberon!
A géppuska a vágyaimat tükrözi :mrgreen: .
Amúgy a konténeremet, meg az ifát is, egy egyszerű gsm riasztó védi, a vezetékek zártszelvénybe futnak,(a befűző ablakok vissza csippantva lefestve), a cucc mégjobb helyen.
Azon kívül a méheimhez vezető utat, csapást mikor mi van, egy szintén egyszerű olcsó, könnyen elrejthető tanyaőr védi.
De a legfontosabb hogy a két fő helyemen a mező őrséggel, és a vadászokkal igen jó a kapcsolatom. Az egyik helyemen magaslest is engetem nekik, folyamatosan lesik onnan az őzet meg a disznókat. De ez csak a fele, a többit nem írom le mert még felismeri valaki, nem rossz indulatból de a helyeire vigyáz mindenki ;) .
Mondjuk ha ezek nem lennének, a kontiból így is igen bajosan vinnének el akár egy családot is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.25. 22:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
Semmi másra nem gondoltam, mint a saját tapasztalataimra, meg arra, amit hallottam. Magam is -mondjuk, hogy szakemberként (Az elektronika több száz jelenlegi ága mellett ki az, aki "szakember"?)- rögtön elkezdtem a védelem mikéntjén gondolkodni. Arra jutottam, hogy jelenleg nincs olyan elérhető védelem, ami biztosíthatná, hogy nyugodtan aludjak akkor is, ha vándorláskor kénytelen vagyok a méhecskéimet magukra hagyni. Ha mindent teleaggatok érzékelőkkel, akkor is lesz rés a falon, bármit is teszek. (Mit tegyek 130 kilométerről?) Persze, mindent meg lehet védeni, de a biztos védelmeket olyan helyeken alkalmazzák, mint a British Museum...... meg sokkal fontosabb dolgoknál, mint egy vándorméhész tanyája. Ha például a méhészetem ér mondjuk három millió forintot, nem fogok rákölteni 6 másikat, hogy a védelmet szolgálja, hanem csak egy akkora összeget, ami egyrészt "bírható", tehát van ennyi a tartalékban, vagy , ha jóval többet várok ennél bevételként. Tehát, arra akarok kilyukadni, hogy mindenkinek van egy határa, amit a méhészet megóvása megér neki. Lehet ennek a sokszorosát is rákölteni, de a méhészet értéke, és várható bevétele szempontjából az már nyilván pazarlás, csak olyan emberek engedhetik meg maguknak, akinek ez a költség nem számít. Erre gondoltam. Nem azt akarom mondani, hogy csak a személyes védelem megoldás, de majdnem. Jó az elektronikai védelem, de csak olyan helyeken, ami elég közel van a lakáshoz ahhoz, hogy az ember be tudjon avatkozni jelzés esetén pár percen belül. Csoky követelménye nyilván alap minden méhész esetében, és szerintem kiválóan összefoglalta a lényeget, de egyszerűségében gyakorlatilag megoldhatatlan. Erre bizonyíték két hozzászólás, egyik az enyém volt, amiért joggal helyre is tettek, a másik a GPS zavaró kérdése. A most "kijövők" ennél sokkal többet tudnak, hiába áltatjuk magunkat azzal, hogy megvettük a piacon a legjobbat, mindig lesznek, akik a védelmen akkor mennek át, amikor akarnak. Csak rá akartam világítani egy megelőző hozzászólásban egy ilyen hiányosságra, az egy alap dolog volt. Ígérem, hogy többre nem fogok, mert nem akarok ötleteket adni rosszakaróknak. Viszont az tény: -Ha tetszik nekünk, ha nem, van ezen a területen is minimum országosan több tízezer ember, akik többet tudnak, mint az átlag méhészek. A mi környékünkön pl. vadkamerákat loptak el. Érdekelte őket a kép? -Nem. A GPS? -Nem. Összességében véve annyit mondanék, hogy a védelembe vetett mértéktelen hitet érdemesebb félretenni. Ha viszont személyesen van ott valaki, és netán beavatkozásra kényszerül, akkor ott a törvény őt már védi. Lehet, hogy sokan nem fognak ezzel egyetérteni, én jelenleg nem tudok jobbat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.25. 21:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Oberon írta:
Szerintem Csoky lényegre törő megoldására az elektronoka+ pénztárca együttesen nincs készen.


Ezt kibontanád?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.25. 21:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
Nálam még kb. 5 évig ez lesz a tutti megoldás, ráakadtál, robi75! Szerintem Csoky lényegre törő megoldására az elektronoka+ pénztárca együttesen nincs készen. Vannak biztos elektronikai megoldások, de ha valaki egy méhészetnél ezeket alkalmazza, akkor már nem annyira méhész, mint inkább hobbista méhész bankár. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.23. 09:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Ennek megvan az a plusz funkciója hogy büntet is. Csak egyszer kétszer kellene használni és nincs gond.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.23. 08:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
A fórumozók jelentős részének lövése sincsen miről beszéltek az alábbiakban.
Azonban arról talán minden méhésznek fogalga van mit vár el egy vagyonvédelmi rendszerről. Szeretném ha többen leírnák az elvárásaikat ezzel is segítve a fejlesztők munkáját.
Részemről egy olyan rendszert tudnék használni ami viszonylag kevés energiaigény mellett képileg vagy egyéb módon jelzi az illetéktelen hozzáférést, és egy esetleges lopás esetén egyértelműen segíti az adott tárgy felderítését.
Az,hogy az eszköz esetleg egyéb hasznos funkciókkal is rendelkezik az legyen opció, de ha nincs az sem lenne baj.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.22. 22:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
RPIFun írta:
rotarywings írta:
megbízható ,nagyon stabil nem hívogat feleslegesen olcsóóóóó és örökké működni fog :)

15 év alatt megbizonyosodhattál arról, hogy a minőség és az ár a szenzoroknál is fordítottan arányos. például van DHT-11 0-50C között mér és 1 C a méréshatár, DHT22 0,1C méréshatár -50 - 140 C a szélsőérték, ha jól emlékszem. A második 3X annyiba kerül. Van ami nem hívogat feleslegesen de az nem is vesz észre mindent, vagy a kalibrálásnál kisebb szenzitivitást állítassz be.
Cváj, 15 év fejlesztői tapasztalattal, van fogalmad regressziós, modul és szélsőérték tesztelésről. Az én ismereteim szerint a tesztelés 3-5X annyi munkaóra, mint maga a szoftver kódolása. Ez stimt?
Ekkor azt lehet mondani hogy készen van a szoftver első verziója, amikor a kedves ügyfél(főként ha magyar) elkezd szőrszálhasogatni. Példa:
1;- Nekünk olyan kéne ami kiszámolja hogy hány % lehet here az állományból, és riaszt ha elér egy határt.
Válasz:De ember, az hogy hány százalék repül ki az az időjárás függvénye is, hiszen van hogy a dolgozók bent maradnak hűteni a hőség miatt, így újra kéne írni a teljes riasztási kódot. És újra kéne kezdeni a tesztelést.
Ez egy ilyen ország, ilyen emberekkel.
Kezdem én is megbánni hogy idejöttem. Azt hiszem a jóindulatom megint rossz útra terelt.


Először elnézésedet kell kérnem, azt hiszem, hogy én javasoltam a megkeresésedet. Azt javasolnám, hogy ne bánd, hogy idejöttél. A sarkított kérdésfelvetést általában szeretik a mérnökök, mert "meg van szokva", hogy a szélső értékekre kell tervezni. Magam is megégettem magamat már itt is, meg máshol is emiatt, mert a szélső értékek felemlegetését a legtöbb ember egyszerűen csak értelmetlen kekeckedésnek tartja, és akkor még szerencsém van. Más a gondolkodásmód, ezt kell kell fogadni. Az általad ismertetett rendszert még nem ismerem, de hasonló problémák megoldására kidolgoztam egy rendszert, ami nem sokkal, de kicsivel egyszerűbb. Ipari elektronika, amennyiben RS-485-ös kommunikációt használ, a vezetékek szikráztatás elleni védelme miatt a kommunikációt lassító szupresszorokkal, viszont nincs benne nagy sebességű interfész. Van viszont 32 be/ki csatorna, köztük 4 db analóg bemenet. Hátránya, hogy nincs nyitott oprendszer, viszont a ma megszokottnál jóval alacsonyabb sebességen gyakorlatilag ugyanazt a hasznos adatmennyiséget viszi át. (Nincsenek több szintű adatkeretek, mert nem kell.) Mivel még fejlesztés alatt áll, a felhasználásának pedig a méhészet egy lehetséges formája, nem szeretném bővebben megosztani egyelőre.
Amit javasolsz, jónak tartom, a beköthető nagyon sok szenzor miatt könnyen lehet, hogy végeredményként elég lehet egy, vagy néhány központi egység alkalmazása egy méhészetben. Komoly előnye, hogy akár kamerák jelét is képes feldolgozni. A lentebb említett zavaró berendezésnek egy ilyen cucc már a közeledését is jelezni tudja akár, szóval szerintem a fejlesztési irány nagyon jó.
Ha elfogadsz egy tanácsot olyan embertől, aki már beleölt néhány évet "közös" fejlesztésekbe, a saját hibáimból tanulva azt javasolnám, hogy csak a megoldandó problémákat gyűjtsd össze nyilvánosan, válassz magadnak max 2 olyan társat, aki profi (Ne ő jelentkezzen, mert haver, hanem Te válaszd ki!), kösd ki, hogy fizetség az első sikeres eladások után, a munkát Te vezeted, és csináld meg. A mai nagy magyar pénzéhes időkben másként nem megy. Csak így lehet megtalálni azokat az embereket, akiket maga a feladat mozgat, nem a "Pénzt, de gyorsan és sokat!" szemlélet, és nem tesz alád a legelső adandó alkalommal. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.22. 08:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
berkesandor!

Köszönöm, hogy igazat adtál és beláttad, hogy ebben a témában is kicsit szerényebbnek kell lenned.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.22. 07:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Csalánosi írta:
:-)

Azt, hogy mit kellene csinálni azt én is meg tudom mondani. De itt kicsivel nehezebb a feladat.
Mert ezt meg kell csinálni. Nem csináltatni hanem csinálni és nem kijelölni hanem jelentkezni.

Itt nem fizetésért csinálod hanem a szabadidődből megy az idő el. Te nem sokat dolgoztál ilyen projektbe.

Amit te mondasz azt is meg lehet valósítani. Összedobjátok hárman rá a pénzt, megrendeled a tesztpéldányokat, kijelölnéd a programozókat 10-25 $ / óra és tarthatnád is vele a kapcsolatot. Nyárra már profitálhatnál belőle.

Ja, hogy nem értesz a programozáshoz és az elektronikához?
Akkor mit beszélsz itt bele, hogy így meg úgy csinálnád. Persze lehet véleményt mondani de nem az észt osztani amikor halvány fi..ngod sincs mit is kellene csinálni.


Milyen igazad van megint. Őszintén örülök, hogy itt vagy nekünk.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.22. 07:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
viewtopic.php?f=4&t=400&start=0

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.22. 06:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
:-)

Azt, hogy mit kellene csinálni azt én is meg tudom mondani. De itt kicsivel nehezebb a feladat.
Mert ezt meg kell csinálni. Nem csináltatni hanem csinálni és nem kijelölni hanem jelentkezni.

Itt nem fizetésért csinálod hanem a szabadidődből megy az idő el. Te nem sokat dolgoztál ilyen projektbe.

Amit te mondasz azt is meg lehet valósítani. Összedobjátok hárman rá a pénzt, megrendeled a tesztpéldányokat, kijelölnéd a programozókat 10-25 $ / óra és tarthatnád is vele a kapcsolatot. Nyárra már profitálhatnál belőle.

Ja, hogy nem értesz a programozáshoz és az elektronikához?
Akkor mit beszélsz itt bele, hogy így meg úgy csinálnád. Persze lehet véleményt mondani de nem az észt osztani amikor halvány fi..ngod sincs mit is kellene csinálni.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.22. 05:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Én következőt csinálnám:
Nyitnák egy topikot, ott pontosan fel lennének mérve az igények a lehetőségek tükrében.
Megrendelnék 2-3 tesztpéldányra való hardvert.
Kijelölném a program fejlesztőket, ha külsőst kell megbízni akkor azt aki tartja vele a kapcsolatot.
Mikor kész a program meg a hardver, indulhat a tesztelés, nyárra tökéletesen működő példányok lehetnek.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 23:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
tsanyi írta:
Csalánosi írta:
.....Ha a projektet ingyen a köz javára bocsájtod akkor szívesen segítek ingyen.
Ezért biztos csinálnak egy külön topicot is a projektnek....

Ha gondoljátok lehet külön topic. Induljon, milyen címmel?


Sziasztok!

Pl, Málna a méhesben

Személy szerint örülnék ha ha8rd lenne a témavezető Ő legalább látott már málnapct.
Megrendelem én is aztán meglátjuk mi sül ki belőle.
Szerintem akácra már tudnánk használni egy mérleges hőmérsékletes sms küldős stb. cuccot.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 21:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.14. 09:08
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
rotarywings írta:
megbízható ,nagyon stabil nem hívogat feleslegesen olcsóóóóó és örökké működni fog :)

15 év alatt megbizonyosodhattál arról, hogy a minőség és az ár a szenzoroknál is fordítottan arányos. például van DHT-11 0-50C között mér és 1 C a méréshatár, DHT22 0,1C méréshatár -50 - 140 C a szélsőérték, ha jól emlékszem. A második 3X annyiba kerül. Van ami nem hívogat feleslegesen de az nem is vesz észre mindent, vagy a kalibrálásnál kisebb szenzitivitást állítassz be.
Cváj, 15 év fejlesztői tapasztalattal, van fogalmad regressziós, modul és szélsőérték tesztelésről. Az én ismereteim szerint a tesztelés 3-5X annyi munkaóra, mint maga a szoftver kódolása. Ez stimt?
Ekkor azt lehet mondani hogy készen van a szoftver első verziója, amikor a kedves ügyfél(főként ha magyar) elkezd szőrszálhasogatni. Példa:
1;- Nekünk olyan kéne ami kiszámolja hogy hány % lehet here az állományból, és riaszt ha elér egy határt.
Válasz:De ember, az hogy hány százalék repül ki az az időjárás függvénye is, hiszen van hogy a dolgozók bent maradnak hűteni a hőség miatt, így újra kéne írni a teljes riasztási kódot. És újra kéne kezdeni a tesztelést.
Ez egy ilyen ország, ilyen emberekkel.
Kezdem én is megbánni hogy idejöttem. Azt hiszem a jóindulatom megint rossz útra terelt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.