Pontos idő: 2024.04.24. 12:52

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 21:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
RPIFun írta:
Tudsz scripteket írni ami a szenzor adatokat pl sql-be írja?

Nekem ez a téma amiről beszéltek nagyon kínai. Ami a konkrét idézetet illeti: néhány éve találkoztam egy programmal, amiről azt sem tudtam, hogy milyen nyelven íródhatott. Kiderült, hogy C#. Meg úgy egyáltalán, fogalmam sem volt a programozásról. Azóta már írogatok C# nyelven programocskákat. Ha konkrétan nem is scripteket sql-be, de SQL-ből C#-ba, vagy fordítva esetleg xml-ből C#-ba, vagy fordítva már igen. Azonban egy connection stringgel közvetlen adatkapcsolatot lehet létesíteni az adatbázissal,az Entity Framwork esetén még erre sincs szükség. Persze Microsoftos termékpalettával itt sokra menni nem lehet. Ahogy nézegettem a Phyton sem lehet annyival bonyolultabb. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha van akarat, akkor bármit meg lehet csinálni. Én is úgy gondolom, hogy összefogva a legkönnyebb.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 21:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
15 éve legalább a beágyazott kontrolleres fejlesztésekkel foglalkozom egy jó megbízható nem összecsapott működőképes rendszert azért em gondolom hogy ilyen egyszerűen pik pak össze lehet dobni. Minden elismerésem és tényleg szívesen belefolyok veled c-ben programozok és elektronikában is otthon vagyok. Azért olyan rendszert szeretnék a méhesbe ami nagyon stabil nem hívogat feleslegesen olcsóóóóó és örökké működni fog :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 20:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Inkább töröltem... Arra nem méltó, hogy az ujjam koptassam érte....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 19:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.14. 09:08
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
Tudjátok azért írtam ezt a posztot itt és a facebook-on is, mert csak a nyafogást hallottam hogy drága, lopnak, borogatnak, de ami van az megfizethetetlen, etc... Nekem nincs méhesem, de van egy otthonom. Rendeltem Kínából egy ilyet, és hozzá pár szenzort. Bekötöttem ezt azt, és nincs egy huszasba, de ez a kis kütyü kiszellőztet helyettem ha felmegy a pára és a szellőztetés alatt lekapcsolja a fűtést. aztán visszafűt. Mellette őrzi a házat, és ha mozgás van azt videóra rögzíti. Emellett rá van kötve a netre, és onnan egy szerverre, ahová felszól időnként hogy itt vagyok. Ha ez nem teljesül akkor felhív a szerver mobilon 4Ft/perc áron és bemondja hogy lehullott az otthonom a netről és ez kockázat. Ha riasztás van, pl a pir szenzor miatt, akkor viszont a málna (raspberry) hív fel telefonon, és bemondja hogy melyik helység/ajtó riasztott be. Én VoIP-pal foglalkozom, videó és hanghívásokkal. Ha nekem lenne 20 kaptáram nem nyávognék, hanem megpróbálnám megoldani. Sajnos nincs.

Azt viszont látom hogy a piacon van a vas hozzá, csak le kell programozni. Egyedül biztosan nem fogok hozzá, de szívesen adok tanácsot annak aki meg akarja csinálni egyedül.

Mennyibe kerül?
Nézzük a fejlesztést:
Ha az alábbi kérdésekre a válasz igen akkor ingyen, ha nem akkor valaki megcsinálja neked, ha megfizeted
Tudsz egy Debiant telepíteni?
Tudsz egy Apache/Mysql/php-s weboldalt csinálni neki?
Tudsz scripteket írni ami a szenzor adatokat pl sql-be írja?
Tudsz Voip szervert telepíteni?
Tudod monitorozni a futó programjaid, adott esetben leállítani vagy elindítani?
Be tudod dobozolni a szenzorokat és az Arduinot?
Be tudod kalibrálni a mérlegcellát?
----------------------------------------
A verzió: megtanulod a technológiát és magad lefejleszted.
B verzió: kifizeted egy fejlesztőnek a szoftvert
C verzió (szerintem az optimális): Összefogsz a többiekkel, mindenki bedobja azt amitől nem teher megszabadulni (megrendel egy két szenzort, vagy szabadidejében kifejleszti az egyik szenzor adatgyűjtésének modulját, netalántán elemzi az adatsorokat).

A C verzióban mindenkire kevés teher hárul, csak idő és a vas ára, max ha nem boldogultok vele akkor kerestek egy programozót, aki csak akkor drága, ha dilettánsoknak programoz. Tehát olvasol sokat, és ha mégsem megy akkor kérdezel, vagy megkérsz valakit.

OpenSource: nyílt forráskód, leszeded a netről és már használhatod is. Egy szabály van nem kérhetsz érte pénzt, ez a Linux, Apache, Freeswitch, MySQL, etc. Tehát a progik nagyrésze készen áll és rád vár hogy alkalmazd.

Más országokban közösségek összefognak megírják a szoftvert az adott feladatra, majd kipublikálják ingyen a netre.
De a magyar az nyávog, és panaszkodik, hibát keres, és kötekszik.
"ez nem ilyen egyszerű"
" akkor mi van ha....."
" ez sokkal többe kerül"

Kickstarter megvan? Tőlem játszhatunk kickstarter-est is. Beárazom a vasat, a fejlesztést, és ha összejön a limit akkor aki kifizette a részét, az megkapja a forráskódot, vagy készen megkapja sd kártyán az adott rendszert, vagy beszerelve a teljes cuccot tokkal vonóval.(ehhez nem sok kedvem van jelenleg, nem a pénz érdekel). Erre a verzióra van elég nyerész vállalkozó ebben az országban.

Egyedül, méhek nélkül nem fogok hozzá.
Lehet később, ha több szabadidőm lesz veszek 5 családot és lefejlesztem magam.
Civakodtok, veszekszetek. Produktivitás := 0;


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 18:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Szerintem hagyjuk.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 18:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Ha fillért nem is de gondolom inkább forintot.
Látszott a szublimálótokon, hogy áraztatok.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 18:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Egy fillér hasznot sem akarunk.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 18:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Ha ebből pénzt szeretnétek csinálni akkor én itt sem vagyok.
Keress rá ember fejlesztesd le fizesd ki. Akkor majd megtudod mennyi is az ára!
Ne a más szabadidejében a köz javára ingyen elvégzett munkájából profitálj.
Habár itt múltkor elhangzott, hogy az a menő.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 18:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Deeeee. :twisted:
Ha lenne egy vagy több megbiztató valaki, aki nekifogna, kivitelezné, támogatnánk.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 18:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
berkesandor írta:
Milyen tárgyi eszközök kellenek egy ilyen projekt megindításához?


Remélem nem az extrapofit csillant meg a tekintetedben.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 18:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Milyen tárgyi eszközök kellenek egy ilyen projekt megindításához?

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 18:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Csalánosi írta:
.....Ha a projektet ingyen a köz javára bocsájtod akkor szívesen segítek ingyen.
Ezért biztos csinálnak egy külön topicot is a projektnek....

Ha gondoljátok lehet külön topic. Induljon, milyen címmel?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 17:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
rotarywings írta:
Azért ennyire nem egyszerű a történet csak a súly mérésre a hardver eszköznek az ára több ezer forint kaptáranként még Kínából is. Ide igazi ipari technológia kell igen komoly dolgoknak van kitéve mind időjárás mind emberi tényezők miatt az elektronika. 200 kaptáras rendszer igen komoly költséggel terhelné a méhészt. No meg valakinek meg kellene írni a forrást gondolom az sem ingyen lenne hiszen ezek a szenzorok magukban még nem alkalmasak semmire.


Hát akkor tudnod kell azért nem egy kvantumfizika ez sem. Én sem állok nagyon messze ezektől a cuccoktól .
Programozok AVR-t is de mondjuk a málna épp kimaradt az életemből de az sem sokkal bonyolultabb mint más.

Az, hogy kell-e ipari cucc a méhészetben szerintem ha magad otthonra csinálod akkor nem. Működjön stabilan olcsó legyen és amire használni szeretném azt tudja. A 200 kaptár alá nem kell mérlegcella, ha már öt alatt van mérleg és felmegy egy adatbázisba már akkor nyertél vele. Mert azok az adatok megvannak elemezhetők.
Nekem a tavalyi szezonról 30 perces adataim vannak (súly,hőmérséklet,páratartalom) weben SQL táblában amik online szaladtak fel és frissültek. És láttam online grafikonon is milyen összefüggés van a dandárban ha a hőmérséklet lecsökken 27 °C-ről 20 °C-ra. Persze ezt sokaknak nem kell de nekem kellett.

Idézet:
Kicsit kifejthetnéd hogyan gondolod szívesen részt vennék a fejlesztésben, igaz én microcontrollerek világában élek de ez a mini számítógép túl mutat ezen :)


Pl hordom a vizet. :-)
Na de félretéve a tréfát, akár a program írásban is.
De amúgy nem mutat túl a mini számítógép mert ez is egy eszköz ugyanúgy mint a mikrokontroller, lehet rajta programot futtatni vannak be és kimenetei stb.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 16:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Csalánosi írta:
Az arduino-ból 10$ alatt már normális kapható. De jó választás lehet a Raspberry is az USB portjai miatt.

Ha a projektet ingyen a köz javára bocsájtod akkor szívesen segítek ingyen.
Ezért biztos csinálnak egy külön topicot is a projektnek.

A "szeretne invesztálni " az azt jelentené, hogy a cuccokat vegye meg mindenki magának?


Én is foglalkoztam a Raspberry pi vel , sulyt mér , hömérsékletet és akár fotót is küld idönként a méhésről emailen.
Hasonló megoldással mint lentebb , csak nálam egy mérő cella van. Ha valakinek van kedve tényleg lehetne egy jó kis távmérleget összehozni közösen.Ar raspberry adott és olcso a linuxban meg bármit meglehet oldani.

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 16:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Azért ennyire nem egyszerű a történet csak a súly mérésre a hardver eszköznek az ára több ezer forint kaptáranként még Kínából is. Ide igazi ipari technológia kell igen komoly dolgoknak van kitéve mind időjárás mind emberi tényezők miatt az elektronika. 200 kaptáras rendszer igen komoly költséggel terhelné a méhészt. No meg valakinek meg kellene írni a forrást gondolom az sem ingyen lenne hiszen ezek a szenzorok magukban még nem alkalmasak semmire. Kicsit kifejthetnéd hogyan gondolod szívesen részt vennék a fejlesztésben, igaz én microcontrollerek világában élek de ez a mini számítógép túl mutat ezen :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 15:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Az arduino-ból 10$ alatt már normális kapható. De jó választás lehet a Raspberry is az USB portjai miatt.

Ha a projektet ingyen a köz javára bocsájtod akkor szívesen segítek ingyen.
Ezért biztos csinálnak egy külön topicot is a projektnek.

A "szeretne invesztálni " az azt jelentené, hogy a cuccokat vegye meg mindenki magának?

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 14:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.14. 09:08
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
Itt egy egyszerű rajz ha meg akarod érteni keress rá ezekre a szenzorokra, és az áraikra. Itt mindenki morog a Kínaiakra, de ha meglátjátok hogy mennyiért adják ezt nektek akkor rájöttök hogy miért olyan versenyképes kína. A képen látható esetben az RPI (központi számítógép) szenzorkapacitásának kevesebb mint a fele van kihasználva. Azaz még ennyi kaptár ráfér.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 13:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
No, ennyi káromkodást régen olvastam egy hsz-ben itt... ;)
Kicsit magyarabbra, szájbarágósra is le tudnád fordítani?

Egyébként én már a facén is olvastalak, csak ott nem reagáltam, mert úgyis csak eltűnik minden a süllyesztőben.
Itt ígéretesebbnek érzem a dolgot. Ha esetleg úgy beindulna, akkor akár külön topikot is indíthatunk neki.
Személy szerint én nem tartanám fontosnak a minden kaptárra kiterjedő rendszert. Nem is lenne gazdaságos.
Erről a frekvencia alapján kiszúrható rajzásról volt már szó régebben. Valamit hallottam is már olyanról, ahol mikrofont dugdosnak be a kaptárba, és a laptop elemzi a hangot.
Megbízhatóan működőről én még nem tudok.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 12:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.14. 09:08
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok,

Azt látom hogy a kaptárak védelmére sokféle dolgot használtok, és a legnagyobb kihívás talán számotokra egy olyan megoldás ami elérhető áron áll rendelkezésre.
Erre szeretnék nektek egy alternatívát felkínálni.
Elötte viszont rólap pár szót: A szakmám nem a mezőgazdaság/méhészet, hanem a távközlés. Gyermekkori barátaim egy része méhészkedik, régen láttam őket, mert elköltöztem a szülőfalumból(innen az érdeklődés).
A technológia és a megvalósítás:

Ami nektek szerintem kell az egy nyílt forráskódú, könnyen reprodukálható rendszer.
Én egy ilyen rendszert használok az otthonom védelmére, filléres és úgy hívják hogy Raspberry PI2 B+.
Ez az eszköz kb 40 dolcsi és azt kell tudni róla hogy 5v-os feszültségről megy, pár Watt szükséges az üzemeltetéséhez.
Amit tud:
van rajta kb!! 27 GPIO port, amelyek mindegyikére köthetsz egy szenzort. A teljesítménye kb megegyeszik egy 2000-2005 közötti PC tudásával(gyors erős stb.)
Van rajta 4 db usb port, amely használható 3G mobilnet, PC-s webkamerák használatához.
SD card slot a rendszer/adatok/képek/mérési eredmények tárolásához.
Linux operációs rendszert használok rajta, de lehet windows-t is futtatni(én nem szoktam).

Szenzorok száma végtelen, néhány ami nektek hasznos lehet:
HDT-22 hőmérséklet és páratartalom mérésre a kaptárban.
PIR sensor, ez a lakásriasztók hőtérképre jelző mozgásérzékelője (5-7 méter hatótáv) 70X110 fok látószög.
HXC711 load cell analóg adataiból készít digitális súly értékeket.
Load cell ami maga a mérlet
Sound Sensor module, ami gyakorlatilag egy mikrofon. Ezzel figyelhető pl ha megváltozik az akusztika a kaptárban (pl észrevehető a rablás/rajzás a magasabb decibel miatt)
-------------------------------------

Ha más szenzorok is érdekelnek benneteket akkor keressetek gugliban az Ardunio sensor kit-re.

Nem csak szenzorok de relék is vannak, amikkel pl egy led lámpát tudtok ki be kapcsolni vele adott eseményre/riasztásra.

A programokról amik szükségesek lehetnek:
Először is az adatgyűjtés: 1-5 percenként érdemes sql-be gyűjteni a súly, hő, pára adatokat.
Raspbian os
Python
GPIO lib
Apache webszerver, hogy otthonról is lásd a grafikonokon például a napi hordást a súlyadatokról.
Sip stack a riasztáshoz(és hozzá egy betamax voip account hogy telefonon felhívjon a rendszer és 4 Ft/perc áron elmondja hogy "A négyes kaptárban emelkedett zajszint érzékelhető rablás vagy rajzás miatt risztás van")
Túlbiztosításhoz egy vps mini szerver(ebből egyébként egy akár 10-100 ilyen rendszerhez biztosíthatja a leszakadás elleni védelmet) kb 10 eur/év. Ami arra való, hogy ez a Raspberry pl 1 percenként ide jelszóval belép és letesz egy időbélyeget, amit 4 percenként ez a vps szerver összehasonlít a saját időbélyegével(kivonja a kettőt egymásból) és ha réginek találja akkor felhív telefonon, hogy leesett a hálózatról a rendszer áram /net hiány vagy szabotázs miatt.

===================Egy 5 kaptáras rendszer kb 40-70 ezer körül lehet funkcióktól függően. nyílt forráskód, és kb a mobilnet havidíja ami rájön.=================


Az hozzávalók például 5 kaptáras rendszernél:
1 db Raspberry vagy Ardunio
5 db kaptár, egyenként 5 szenzorral: hő/pára, súly, ajtónyitás, hang, giroszkóp(mozgatás),
1 db akksi
1 db usb net (max 2 gb/hó)
1 db usb kamera
1 db LED lámpa
3 db pir szenzor 360 fokos mozgásérzékeléshez.


Az árakról: a Raspberry 40$, a szenzorok 0,7-2 $/db, akksi, mobilnet, ledlámpa, usb kamera, dobozolás, napelem rád van bízva
A szoftverek a rendszerhez ingyen letölthetőek a netről, csak össze kell kovácsolni majd egy image-et kell készíteni, hogy gyorsan sokszorozható legyen.

===================Egy 5 kaptáras rendszer kb 40-70 ezer körül lehet funkcióktól függően. nyílt forráskód, és kb a mobilnet havidíja ami költség.=================



Nekem más funkciókat látnak el ezek a szenzorok, de azt gondolom segítségére lehet a ma méhészének.

Ahhoz hogy ezt a rendszert ti is használni tudjátok partnereket keresek, akik az alábbi feladatokat végzik:

Biztosítják a családokat, amik megfigyelés alatt lesznek. Elemzik a beérkező adatokat a neten keresztül, és javaslatot tesznek riasztásokra, tesztelik a rendszert. Beszerzik a megfelelő hardvereket maguknak, és össze is szerelik. Itt arra gondolok, ha akarod monitorozni a kaptárjaid, akkor be kell dobozolni vízmentesen ezeket a szenzorokat, és a kábelezést is meg kell oldanod (instrukciót kapsz hozzá).


Régi álmom ennek a rendszernek a kivitelezése, örömmel munkálkodnék rajta, mert szeretném tudni hogy egy rajzás például kideríthető e a decibel/hangfrekvencia típusos változásából.
Akit érdekel a dolog, szeretne invesztálni és kicsit tanulni az automatizált mezőgazdasági rendszerek kivitelezéséről az írjon bátran.
Megfelelő számú támogató/jelentkező esetén elkezdjük a projektet, aminek egy része már készen van és a gyakorlatban nálam más funkciókkal igaz, de hibátlanul működik.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.14. 07:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Egyenlőre csak kb 50 ezer ft-os előleget kérne, hogy márciusra kifejlessze a prototípust..

Nekem egyenlőre nem tűnt komolynak a srác. Ígérni semmit se tudod.

Persze ha csak egyről beszélünk ő is facen hirdetett, de már el is tűntek a posztjai.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.14. 05:32 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Linket tudsz adni? Abban a csoportban csak a távmérleget találtam meg.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.13. 23:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
A Facebook Méhészklub csoportjában valaki elindult egy megbízhatónak tűnő megoldás felé, ha jól vettem ki az írásából, olcsó, rejthető sd kártyás mini kamerákat akar használni, + nyomkövetést. 150-200-ra mondta az árát egy teljes rendszernek. Jónak tűnik az ár a mai elérhető részmegoldásokhoz viszonyítva. A rendszerét eleve méhészek számára alakítja ki. A nevét nem tudom, de érdemes lehet rákeresni a klubon keresztül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 19:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Oberon írta:
Az a baj, hogy ezt nagyon sokan tudják.


Most már igen. Szerintem eddig nem sokan hallottak erről. Ennyi jó tippet a méhlopáshoz aligha lehetne máshol össze szedni, mint itt. Pár perc visszaolvasással gyakorlatilag az összes védelmi rendszert ki tudja iktatni egy teljesen amatőr, aki eddig tök hülye volt az egészhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.05. 20:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Itt elég sok mindent össze lehet csipegetni ezekről a kamerákról.
http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosi ... 1301551859

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.05. 19:09 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Értem.
Konkrétan ezzel nincs tapasztalatom, csak a leírás alapján praktikus funkciói vannak, de ha nem jól működik megette a fene.
Mondjuk leginkább az a led nem látható, ami nem is működik... :ut

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.05. 18:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
[quote="Tükör"]Ezt a linket nem biztos hogy mindenki látja, mert facés.
Vadkamera Mánia néven hirdeti valaki 40.000-ért.
Szerintem nagyon jól használható.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Annyira nem vagyok megelégedve vele.Főleg az éjszakai képek pocsékok, most próbáljuk belőni, szerintem nem világítja meg (nem is működik szerintem) az infra része, ezáltal csak egy sötét paca látható.
Az egy kolléga vett egy komolyabbat, elég sok exra funkcióval, de bonyolult a beüzemelés.Kellet is volna ez egyik funkció használata, telepítés után fél órával már mászkált is a területen valaki.Mi meg nem tudtuk átváltani a videó felvevőre a készüléket, pedig sms. vezérléssel menne.Csak bonyolult.
Szerencsére nem történt más csak lődörgött az ember ottan.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.05. 14:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Propolisz írta:
Nem lehet esetleg SD kártya probléma? Formázás, fájlrendszer, méret.... Esetleg másik kártyát és/vagy képnézegetőt kipróbálni első körben...


Elsőnek én is erre gondoltam, de a másik SD kártyával is ezt produkálta. Már sajna mindent végigzongoráztam, amit lehetett. Akkor ez egyedi eset, megy vissza. Köszi a segítséget

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.05. 13:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ezt a linket nem biztos hogy mindenki látja, mert facés.
Vadkamera Mánia néven hirdeti valaki 40.000-ért.
Szerintem nagyon jól használható.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Úgy látom, ennek a GSM nélküli változata:
http://www.kamera007.hu/egyeb-kamerak/v ... amera.html

Na közben találtam róla tesztet. Ilyen, csak a facéosn még van egy képernyő védő ajtócska, amit itt hiányol a tesztelő:
http://www.kisfurkesz.hu/index.php/vadk ... tek-hc-300

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.05. 13:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Nem lehet esetleg SD kártya probléma? Formázás, fájlrendszer, méret.... Esetleg másik kártyát és/vagy képnézegetőt kipróbálni első körben...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.05. 13:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Vidd vissza!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.05. 12:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Tükör írta:
https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-vasarnaptol-20151220/reszletes-oldal/ps/p/maginon-vadkamera-1/


Boldog Új Évet Mindenkinek!

Vásároltam még az év elején én is egy Maginon WK3-as vadkamerát, de nem a legmegbízhatóbb. Lehet, hogy csak én fogtam ki egy hibás darabot, de minden negyedik-ötödik rögzített fotónál, vagy videónál a "fájl nem található" hibaüzenetet jeleníti meg a képernyőn. Volt olyan eset is, amikor a kártyaolvasóra rácsatlakoztatva, az indexképen látható amit fotózott, de megnyitva már csak egy nagy fekete kép, és a mérete is csak 36 kB, tehát nincs az indexkép mögött tartalom. Valaki, aki használja ezt a típust, tapasztalta ezt a hibát, vagy csak nálam egyedi eset?
Segítséget előre is köszönöm: Sárosi István

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.04. 13:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Axoa ! Köszönet! Én alapvetően közvetlen telefonos kapcsolatra asszociáltam, így kb. majdnem az a helyzet, amikor a méhestől néhány száz méterre van egy jeltovábbító (nálam térerő problémák vannak). Mondjuk az is megérne egy külön misét, hogy ezekbe a rendszerekbe miként írható saját program? Milyen nyelven íródnak ezek a programok, egyáltalán bináris kódban kell megírni, vagy pl. valamilyen .Net nyelven, amelyet a JIT gépi kódra fordít, és azt tápláljuk bele? Aki konyít hozzá esetleg írhatna róla bővebben.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.02. 21:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.26. 11:01
Hozzászólások: 186
Tartózkodási hely: Sopron
Adat kapcsolat mellett, lehetséges egy jelvesztéses riasztást elindítani. Tehát nevezzük központi egységnek a lakásodban található eszközt, ami bizonyos időközönként jelentést vár a méheknél lévő gsm modultól. Ha nem érkezik meg, indítja a riasztást.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.02. 08:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Mármint úgy értem, ha a GSM jel is (!) blokkolva van.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.02. 08:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Ezt kifejtenéd bővebben? Konkrétan arra gondolok: ha nem tud jelet küldeni, mert az blokkolva van, akkor egy másik olyan készülék küldené a riasztást, amelyik ettől nem kap jelet ? Milyen (informatikai) nyelven íródnak ezek az üzenetek, és miképpen változtahatóak meg (kiolvasás az eredeti készülékből, szerkesztési jogosultság stb.)

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.01.01. 21:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Szerintem jok a gps-es holmik mert én ugy irnam meg a riaszto forrasat hogy akkir is riasszon ha tartos jel vesztes van!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.30. 21:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.06. 22:33
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Békés megye
http://aboltom.com/K%C3%A9mtechnika%20% ... cts_id/216 Nem tudom mennyire hatékonyak az ilyen és ehhez hasonló,interneten tömegesen előforduló és kapható eszközök.Mindenesetre,ha ténylegesen használhatók,akkor erősen megkérdőjelezi a gps jeltovábbitáson alapuló riasztók létjogosultságát.

_________________
Hunor 2x13 meleg ép.konténerek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.29. 21:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.12.28. 12:06
Hozzászólások: 5
Csatolmány:
10527789_771752419555209_795318779964368070_n.jpg
A Méhész barát.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.26. 19:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Látom igen.)

Visszaolvasva korábbi évek hozzászólásaiból és más fórumot olvasva rájöttem, hogy ez a WK3 típus amely nem GPRS képes. Ezért is olcsóbb. Az MM és az MG típus viszont GPRS képes, persze az nem is ennyibe kerül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 22:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Köszi Tükör az infót!
Egyébként 30 Ft+ÁFA a 940nm-es LED darabja, 40 db nem nagy beruházás, ha mégis ki kell cserélni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 19:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Te is látod. Nem?
Amit én belinkeltem egy "sima" vadkamera, amiről meg te tetted be a használatit, az GSM modulos.
De nincs ezzel baj, csak nem ugyanaz.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 16:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Tükör írta:
Ez nem egészen ugyanaz.


Akkor töröld ha biztos vagy benne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 14:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Köszi!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 14:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Csoky telefonálj be nekik és kiküldik a boltba ha máshol van még. Tavaly nem fogytak el hipp-hopp a kamerák.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 12:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez nem egészen ugyanaz.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 12:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Tükör írta:
https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-vasarnaptol-20151220/reszletes-oldal/ps/p/maginon-vadkamera-1/

Kis segítség ha valaki ezt vásárolná.

http://www.autodvd.hu/letoltes/LTL%2052 ... kamera.pdf


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 12:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Szándékoztam én is vásárolni az általad linkelt kamerát, de sajnos reggel 8-kor egy darab sem volt az üzletben.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 12:15 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
csizmaziag írta:
Maginon WK3 HD: 850nm-es LEDekkel van ellátva, ami sajnos elég pirosan világít, eléggé felhívja magára a figyelmet.
Az eredetije (WaidLife) 940nm-es, azt az emberi szem már nem látja (csak a CCD)
Vagy ki kell cserélni a LED-eket 940nm-esekre...

Igen. Én is görcsöltem ezen, de aztán kipróbáltam egy ilyen "parázslót" is kint az erdőn éjszaka. Ha jóval szem magasság fölött van, teljes sötétségben sem feltűnő, de ráadásul senki nem teljes sötétben tapogatózik, még a tolvaj sem, márpedig ha már lámpával, kocsival világít, akkor meg nagyon pontosan rá kell nézni, hogy észre vegyék.
Egyébként annak is meg van a technikája szerintem, ahogy a kamerát ki kell rakni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 12:09 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Oberon írta:
Én úgy látom, hogy egy út van nyitva jelenleg, ez pedig a kaptárak személyes védelme, állandó telephelyen meg esetleg jó lenne a biztosítás.

Te így látod, de mi meg sokan ezt nem osztjuk, mert számunkra kivitelezhetetlen.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 09:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
P.P. írta:
Sono!
Ha közzétenném, akkor megsértenék valamiféle személyiségi jogokat és én nem úsznám meg ejnye-ejnyével. Ezek a mocskok, pontosan tudják mennyit kell loponi, és mit kell mondani,hogy megússzák. Talán a törvénnyel van itt is baj, de ez már nem az én "hatásköröm". Nekünk meg marad az idegeskedés, hogy ott vannak-e még a méhek ahol hagytuk vagy sem. Elfogadható kaptárriasztót én még nem találtam, nekem is van egy, de vagy nagyon érzékeny, vagy nem riaszt, vagy rossz. (ha valaki tud megfelelőt, akkor szívesen venném ha leírná).
Már arra is gondoltam, hogy egy átfogó, a biztosítónak és a méhésznek is megfelelő biztosítási rendszert kellene támogatni az államnak. Lehet, hogy ez rossz gondolat, de szívesen olvasnám erről mások véleményét. Ha már kiveséztétek lejjebb ezt a témát akkor bocsánat, de nem volt időm elolvasni.
Üdv.


Szerintem is érdemesebb lenne elmenni ebbe az irányba. Ha nagyjából összegezzük, hogy mit kellene teljesíteni egy kiépített védelemnek, és hány útja van a védelem kijátszásának, az derül ki, hogy akár sok százezres ráfordítás mellett is elvihetnek bármit, max készít róla az ember magának egy mozit, hogy megnézhesse, ha mondjuk túl alacsonynak találja a vérnyomását.
Károkozási lehetőségek pl:
-Kaptár, kaptárrész, felszerelés, méhcsalád lopás kereteken vagy anélkül.
-Ellenérdekelt felek akciói: lemérgezés, felgyújtás, megraboltatás, feldöntögetés, kijárók lezárása.
-"Megakadályozhatatlan" dolgok: kecskék járkálnak a kaptárakon, rádől egy fa, vaddisznó felborítja eleség keresése közben...

Még ha meg is lesz a tolvaj örökítve, a legfőbb célt, nevezetesen, hogy ne történjen meg a károkozás, távolról nem lehet elérni. Úgy meg lehetne oldani, ha a védelem olyan beavatkozó eszközöket is tartalmazhatna, amelyek ellátják a tolvaj baját is egyúttal, de ez meg nem törvényes, ráadásul csak lopás ellen lenne jó, rongálás ellen nem véd. Én úgy látom, hogy egy út van nyitva jelenleg, ez pedig a kaptárak személyes védelme, állandó telephelyen meg esetleg jó lenne a biztosítás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.