Pontos idő: 2024.03.29. 11:03

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 42  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.28. 08:42 
From: Róbert Tamás <tamasrobi@gmail.com>
To: Peter Janos <peterjanos@yahoo.com>
Sent: Wed, May 18, 2011 11:09:34 AM
Subject: Re: Gsm vadkamera

Természetesen betartom a szavam, jövőhét folyamán tudja vinni a futár a csomagot.
Ez a te "kereskedod " ! Kapott is szalitot utanvetellel de mivel valalta a szalitasi koltseget nem kuldi mert alitolag draga . A 325 euros darabonkenti kamera arbol nem alkudtam es kettot rendeltem probakent. Raver elnezest hogy elirtam a neved de mi szekelyek nehezen jegyezzuk meg ezehet a szep magyar neveket :D Reszemrol a temat bezarom .Udvozol az oreg szekely. Janosbacsi


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.28. 08:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 10:30
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Tolna megye
Peter Janos írta:
Ifiju 0 mehcsalados forumtars ravel ! Ez nem privat hanem KERESKEDELMI LEVELEZES egy internetes webaruhaz es egy megrendelo (vasarlo ) kozott . A vasarlo fizetokepes pontos megrendelessel az ajanlo (mert eladonak nem nevezhetem) egy szavatnemtarto nemtudomminek nevezzem . Tett egy ajanlatot , en alkuvas nelkul elfogadtam de o nem szalit :merg Mi ugy mondjuk "hoember" es sza.unk az ilyen zsebebe. Megertetted? :shock:


Kedves 100 családos fórumtárs Peter Janos (legalább azzal megtisztellek, hogy a nevedet helyesen írom le). Privát levelezés, és úgy általában e-mail-re vonatkozó illemek és szabályok ügyében érdemes elolvasni a wikipédia kapcsolódó szócikkét. Segítek: link. Tehát már tudjuk mi privát levelezés és mi nem. Sőt azt is, hogy milyen jogi aggályokat vet fel egy ilyen levelezés közzététele (persze ha a másik fél erre engedélyt adott, akkor elnézést kérek)
E-mail címekből ítélve, nem internetes web áruházzal történt a levelezés. Az aktuális web áruház mail címe: info[kukac]ktechstore[pont]com

Abba nem kívánok belefolyni, hogy ki mit nem tartott be. Kinek milyen a szavahihetősége, de én pl vásároltam ebből a web áruházból GPS-t, és megérkezett, és tökéletes, és működik.... Ajánlom is mindenkinek. Szóval értem hogy mi a Te gondod, viszont tamasrobi érveit is maximálisan elfogadhatónak tartom.

Csupán arra kívántam felhívni a figyelmet, hogy egy picivel jobban kéne figyelni a Netikettre. De ha csúnyán akarok fogalmazni, akkor azt mondom, hogy a szerzői jogokra. Nem basztatásból.... Jóindulat vezérelt

_________________
"Az atka vak, süket, és néha lerágott lábú, sánta jószág, mégis jobban eligazodik a méhészetben, mint maga a méhész" - Dr. Hegedűs Dénes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.28. 07:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
pter írta:
Peter Janos írta:
Ifiju 0 mehcsalados forumtars ravel ! Ez nem privat hanem KERESKEDELMI LEVELEZES egy internetes webaruhaz es egy megrendelo (vasarlo ) kozott . A vasarlo fizetokepes pontos megrendelessel az ajanlo (mert eladonak nem nevezhetem) egy szavatnemtarto nemtudomminek nevezzem . Tett egy ajanlatot , en alkuvas nelkul elfogadtam de o nem szalit :merg Mi ugy mondjuk "hoember" es sza.unk az ilyen zsebebe. Megertetted? :shock:
Ha nem tudta az eladó, hogy a te országodba nem tud üzletet kötni, mert őskori körülmények vannak, akkor miért ő a hibás?

László!
Megint a fórumszabályokat megszegve kötekedsz!
Jártál már ott, az utóbbi 10 évben???
Egyébként azoknak a webshopok amelyeknek fontos a forgalom, többsége szállít utánvéttel a szomszédos országokba.
pl. http://www.zaj.hu/dj/c1059/utanvetes-ha ... -romaniaba
Itt is a bolt megoldást is kereshet, vagy kifogást is. Az utóbbi könnyebb.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.27. 22:13 
Peter Janos írta:
Ifiju 0 mehcsalados forumtars ravel ! Ez nem privat hanem KERESKEDELMI LEVELEZES egy internetes webaruhaz es egy megrendelo (vasarlo ) kozott . A vasarlo fizetokepes pontos megrendelessel az ajanlo (mert eladonak nem nevezhetem) egy szavatnemtarto nemtudomminek nevezzem . Tett egy ajanlatot , en alkuvas nelkul elfogadtam de o nem szalit :merg Mi ugy mondjuk "hoember" es sza.unk az ilyen zsebebe. Megertetted? :shock:
Ha nem tudta az eladó, hogy a te országodba nem tud üzletet kötni, mert őskori körülmények vannak, akkor miért ő a hibás?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.27. 18:49 
Ifiju 0 mehcsalados forumtars ravel ! Ez nem privat hanem KERESKEDELMI LEVELEZES egy internetes webaruhaz es egy megrendelo (vasarlo ) kozott . A vasarlo fizetokepes pontos megrendelessel az ajanlo (mert eladonak nem nevezhetem) egy szavatnemtarto nemtudomminek nevezzem . Tett egy ajanlatot , en alkuvas nelkul elfogadtam de o nem szalit :merg Mi ugy mondjuk "hoember" es sza.unk az ilyen zsebebe. Megertetted? :shock:


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.27. 15:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 10:30
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Tolna megye
Peter Janos írta:
En meg mindeg keresem ! :ut Re: Gsm vadkamera
From:
Peter Janos <peterjanos@yahoo.com>
To: Róbert Tamás <tamasrobi@gmail.com>
Tehat termiszetesen NEMTARTOD BE AZ ADOTT SZAVAD ! En a te helyedbe vennem a kalapom hetvegen es elvinnem ha megigertem . Na de nalunk meg van szo van becsulet . Sajnalom de aki nemtartja be a szavat annak nincs elorefizetes. Hozzad es fizetek.

From: Róbert Tamás <tamasrobi@gmail.com>
To: Peter Janos <peterjanos@yahoo.com>
Sent: Tue, May 24, 2011 1:44:52 PM
Subject: Re: Gsm vadkamera

Üdvözlöm!

Sajnálom, de a futárszolgálat nem tud utánvételként szállítani Önnek, mivel nincs Romániában számlaszámunk.
Másik lehetőség az előreutalás.
Amennyiben megfelel Önnek, kérem jelezze!


Most off leszek, de ez bántotta a szemem. Privát levelezést nem nagyon tanácsos közzétenni. Ahol pedig becsület van ott pláne nem teszünk ilyent!

_________________
"Az atka vak, süket, és néha lerágott lábú, sánta jószág, mégis jobban eligazodik a méhészetben, mint maga a méhész" - Dr. Hegedűs Dénes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.25. 20:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Tomi!
:taps :taps :taps :taps :taps :taps
Üdv. Axx.
-------------------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 20:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
kárpátia írta:
Sziasztok!!
A törvények mégis a cigányt védik szegényt!!
A részemről csak had járőrözzön a gárda ha a magyar rendőr szart se tesz!!
A cigány még ha kisjézus akkor is cigány!!! :merg

OFF
Hát,ezért járőröztek azok Gyöngyöspatán. Csak végig kell hallgatni.
http://videa.hu/videok/hirek-politika/i ... pOq0sRhk#b
On

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 16:01 
En meg mindeg keresem ! :ut Re: Gsm vadkamera
From:
Peter Janos <peterjanos@yahoo.com>
To: Róbert Tamás <tamasrobi@gmail.com>
Tehat termiszetesen NEMTARTOD BE AZ ADOTT SZAVAD ! En a te helyedbe vennem a kalapom hetvegen es elvinnem ha megigertem . Na de nalunk meg van szo van becsulet . Sajnalom de aki nemtartja be a szavat annak nincs elorefizetes. Hozzad es fizetek.

From: Róbert Tamás <tamasrobi@gmail.com>
To: Peter Janos <peterjanos@yahoo.com>
Sent: Tue, May 24, 2011 1:44:52 PM
Subject: Re: Gsm vadkamera

Üdvözlöm!

Sajnálom, de a futárszolgálat nem tud utánvételként szállítani Önnek, mivel nincs Romániában számlaszámunk.
Másik lehetőség az előreutalás.
Amennyiben megfelel Önnek, kérem jelezze!


Tisztelettel: Tamás Róbert
www.ktechstore.com

2011. május 18. 12:38 Peter Janos írta, <peterjanos@yahoo.com>:

nincs hazszam . Amikor Sepsiszentgyoregyre er a futar hivjon fel a 0732115599 telefonon es megkeresem.


From: Róbert Tamás <tamasrobi@gmail.com>
To: Peter Janos <peterjanos@yahoo.com>
Sent: Wed, May 18, 2011 11:09:34 AM
Subject: Re: Gsm vadkamera

Természetesen betartom a szavam, jövőhét folyamán tudja vinni a futár a csomagot.
Esetleg házszámot tudna adni?

2011. május 16. 15:46 Peter Janos írta, <peterjanos@yahoo.com>:

No lassuk betartod-e A SZAVAD !!! Nevem Peter Janos cimem Romania Kovaszna megye , Sepsiszentgyorgy varos szele Szalomer negyed ( par haz) Kerteszet meheszet Telefonom 0732115599. Euroba fizetek.!
From: Róbert Tamás <tamasrobi@gmail.com>
To: Peter Janos <peterjanos@yahoo.com>
Sent: Mon, May 16, 2011 9:53:05 AM
Subject: Re: Gsm vadkamera

Üdvözlöm!

Utánanéztem a szolgáltatóknak, és a vodafone adatait tudtam megnézni, amelyekre szükség lehet

http://setari-telefoane.vodafone.ro/set ... e=postpaid


A két kamera ára 177.800 Ft, a szállítási költséget átvállaljuk.
Amennyiben további kamerákra is szüksége lesz, ezekhez kedvezményes áron juthat hozzá.

Amennyiben megfelel Önnek, kérem küldje el postázási címét.

Tisztelettel: Tamás Róbert


2011. május 13. 6:37 Peter Janos írta, <peterjanos@yahoo.com>:

Mindket darabot akarnam. A szolgaltato orange vagy vodafone.

From: Róbert Tamás <tamasrobi@gmail.com>
To: Peter Janos <peterjanos@yahoo.com>
Sent: Thu, May 12, 2011 5:07:06 PM
Subject: Re: Gsm vadkamera

A GSM kamera tökéletesen megfelelne Önnek, mivel mozgás észlelésekor készíti a felvételt és azonnal küldi mms-ben telefonra, illetve e-mail-ben, ez beállítás kérdése.
A romániai telefon-szolgáltatókkal nem vagyok tisztában és nyilván tesztelni sem tudtam a hálózatot, de Magyarországon tökéletesen működik a készülék.
Jelenleg 2 db van készleten a GSM változatból, amennyiben szeretné ezt a két darabot kérem jelezze és megírom Önnek a végösszeget a szállítással együtt.
Amelyik szolgáltató SIM- kártyáját szeretné használni, annak az MMS beállítását kell lekérdezni,de én is utánajárok.

Tisztelettel: Tamás Róbert

2011. május 12. 6:23 Peter Janos írta, <peterjanos@yahoo.com>:

Nekem arra szukseg hogy amikor ejszka a tolvaj bemegy a muhejembe lopni kuljon kepet e-mail br es egyuttal tudom ,hogy betortek. Egy masik a lakasba , A mehes feltoresekor ...... Eleg szeles barati kor es hasznalati lehetoseg van de ajanlani csak miutan megbizonyosodom a mukodesrol. . Nekem szemelyesen ketto vagy negy darab kellene ebbol . Koszonettel Peter Janos

From: Róbert Tamás <tamasrobi@gmail.com>
To: Peter Janos <peterjanos@yahoo.com>
Sent: Wed, May 11, 2011 10:15:31 PM
Subject: Re: Gsm vadkamera

Üdvözlöm!

Az alábbi két termék rendelhető:

http://www.vadaszapro.hu/40991/12-mp-va ... -vadkamera

http://www.vadaszapro.hu/45379/gsm-vadk ... fenykepezo

Kérem írja le elképzelését, több darab rendelése esetén kedvezményt is tudunk adni!

Tisztelettel: Tamás Róbert

2011/5/11 Peter Janos <peterjanos@yahoo.com>

Kamerat keresek SMS riasztassal. Ha jol ertettem neked van 215 euro arban , Sepsiszengyore vennek 3-4 darabot. Koszonettel PeterJanos


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 14:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Sziasztok!!
A törvények mégis a cigányt védik szegényt!!
A részemről csak had járőrözzön a gárda ha a magyar rendőr szart se tesz!!
A cigány még ha kisjézus akkor is cigány!!! :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 20:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.14. 16:15
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmar-Bereg
Sziasztok. Igaz nem mai tortenet, de uj vagyok a forumon, nemreg talaltam ra...

Nos, 2 eve telen kivittem a Nivat kicsit terepezni a határba a csajossal és elgurultunk apam kontenere mellett... Latom, hogy nincs alatta kerek es nincs felette teto, raadasul a fele meg a bakolasrol is le van ugorva... Falopo cigok kiszedtek a kerekeket es elvittek a tetot is, 120 csaladbol 4 maradt meg belole...

Rendorok a 4. hivasunkra voltak hajlandok megjelenni, semmi sem tortent az ugyben... 116 csalad minusz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 15:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
Sziasztok!
A lenn leirt méhlopás furcsasága, hogy a tőlem kb egy km-re levő telephelyről közel azonos időben 20 db nb-18as kaptárt is elloptak. Erről ma kaptam telefont,és azért irtam le, hátha valakinek egyben feltünne.A nyomravezetőnek egy általam készitett méhleseprőt ajánlok fel.
T:Szalai István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 08:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.05. 14:35
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Somogy
a hétfői és mai Somogyi Hírlapban van egy érdekesség:
"méhcsaládok, kaptárral, mézzel együtt eladóak 17 óra után 82/448-228"
furcsa hogy a méz is eladó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.17. 19:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
FIGYELEM!

Május 15-16-ra hajnalra 8db NB24-es szürke színű kaptárt elloptak akáci telephelyemről. a kaptár külsején, a tető belsejében, a kereteken SZI monogram van besütve!
Különös ismertetőjegyei:
a normál kijáró mellett téli, kör alakú, ledugózott kijáró is van, színes dugóval, a kijárónyílások is színesek. A kaptár hátulján, bal oldalon is van kialakítva egy lehajtható kijáró. A kaptárak sorszámozva vannak, a hátulján kétjegyű piros szabványszámokkal.
Ha bárkinek eladásra kínálják, vagy felismeri a kaptárakat, kérem jelezze nekem, vagy értesítse a rendőrséget! A Nyomravezetőnek jutalom!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.14. 19:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
Peter Janos írta:
Virtualis szakink van jocskan de sajnos Hitler kiirtotta a kereskedoinket. Kiderult ,hogy tobben aruljak a SEMMIT mert amikor kerem az arut kuldnek a szomszedba :ut :lol:


Arról én nem tehetek hogy van aki vissza mondja.
Még 2 db és tudom rendelni.
Ezért írtam ha nagyon sürgős, és aznap kell, vedd meg máshol.
Mintakamerát kiraktam az egyik telephelyre, még próbálgatom. Akinek kompletten kell majd, egyben dobozolom a gsm modulullal és az rf vevővel. De ugye ezt csak később, most dologidő van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.14. 18:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.01. 09:15
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Baranya - Észak Mecsek
Ma reggel az egyik volt munkatársam ment ki a méhekhez hogy megnézze hogy dolgoznak, és a 70 kaptár helyett csak 17et talált a helyén.
Amúgy mellesleg 2 évig voltunk munkatársak ausztriában, tavaly ősszel kezdett tanulni könyvekből és filmekből méhészkedni.Majd tavasszal felmondott hogy vesz 50 családot amit még akác előtt megdupláz (mert ő olvasta hogy ezt simán meglehet csinálni) és ő abból jobban megél majd mint kint ausztriában, mert látja és hallja a többi falusi méhésztől.Én többször mondtam neki hogy ne csinálja ezt mert nem olyan egyszerű ez a dolog mint ahogy ő elképzeli.
Pontosan nem tudom hogy mennyi családot vett, és mennyit szaporított, mert ősszel találkoztam vele utoljára.
Annyit tudok hogy a fő út mellett voltak egy réten a méhek (kb 6-7 kilométerre ahonnan lakik), ami könnyen megközelíthető és jól látható is.

_________________
Akkor hazudik az ember ha hasznát látja.S akkor is ha nem........

A karma a szabad akarat működési mechanizmusa, amely lelkünk testet öltésével fejti ki hatását és mint törvény hat szellemi fejlődésünk során.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.14. 17:37 
Virtualis szakink van jocskan de sajnos Hitler kiirtotta a kereskedoinket. Kiderult ,hogy tobben aruljak a SEMMIT mert amikor kerem az arut kuldnek a szomszedba :ut :lol:


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 21:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
Dynax5 írta:
szevasztok!

A GSM segítségével működő lopásgátló/riasztó-val kapcsolatban (februári Méhészetben) bennem is megfogalmazódtak gondolatok a olvasottakkal kapcsolatban amit el is küldtem a szerkesztőségnek:

A febuári számában olvasott “BeeGuard – Kaptárőr” c. cikkhez szeretnék egy-két kritikus gondolatot hozzáfűzni.

A cikket olvasva egy többfunkciós, távdiagnosztikai és lopásvédelmi-risztási célú berendezés képe rajzolódik ki amely a leírt formában kétségkívül alkalmas – nem kevés pénzért! – a feladatra. Itt jön a képe azonban a rendszer (számomra) legsebezhetőbb pontja ami pedig nem más mint a GSM rádiós adatkommunikáció zavarérzékenysége amiről nem esett szó pedig ezzel kellett volna zárni a cikket. -Mire gondolok pontosan?

-Kezdjük a védelmi, lopásgátló funkcióval:

Az interneten 15-25 e Ft-ért beszerezhetők kisméretű “telefon zavaró” készülékek, illetve pár alkatrészből otthon is barkácsolható valamilyen zavaró berendezés (ez egyébként tilos és büntetőjogi kategória is egyben!), és amivel kiválóan blokkolható (elnyomható) a kétirányú adatkommunikáció legalább egyik fele (GSM, tehát frekvencia tartományok!), lehetetlenné téve a riasztást! Mellékelek is 2 linket ahonnan rendelhetőek:

http://elektronika.zsibvasar.hu/egyeb-m ... 03709.html
http://www.spycentrum.com/

A történelem már bebizonyította, hogy a bűnelkövetők kisebb vagy nagyobb mértékben de mindig előttünk járnak. Ha tolvaj biztosra megy és nem amatőr (sajnos egyre profibbak) akkor nem fog hiányozni a védelem kiiktatásának eszköze sem a kelléktárából, így a 250.000- 300.000 Ft-ért telepített berendezés máris kidobott pénz.

(Ide tartozik a talán még nagyobb átverés, ami pedig az autók műholdas nyomkövető védelme. A GPS műholdjai egy szűk tartományban (~1,2-1,5 Ghz) működő PASSZÍV eszközök amik csak veszik az adást (akár egy közönséges rádió), tehát elég csak azt blokkolni, hogy a rendszer téves vagy értelmezhetetlen adatot szolgáltasson (GSM-en át!) a hollétéről... Ha “csak” a téves biztonságba vettett bizalmat nézem a kár még ennél is nagyobb lehet mert ebből kiindulva a méhész esetleg eldugottabb, jobban félreső telphelyet választ (nagyobb lopáskockázatot vállalva ezzel) a vándoláskor abban a hitben, hogy védett a tulajdona!)

-A Diagnosztikai funkció:

Ha berendezéssel csak a mérleges kaptár gyarapodását szeretnénk kényelmesen – akár Kenyából – megtudni, arra tökéletes. A berendezés beszerzése innentől kezdve anyagi mérlegelés kérdése így az ára teljesen szubjektív. Szakmai szempontból megközelítve viszont egy profi, főállásű méhésznek a kaptártípus és családerősség ismeretében bőven elég csak az időjárás paramétereit figyelnie, hogy tudja mire számítson (pl a pergetés idje) ezért feleslegesnek tűnik bármilyen “távmérés”.

A méhész általában nem villamosmérnök / el.műszerész, vagy nem szakterülete az ilyesfajta rendszerek működése. A cikk ezért a leírt formában nem más mint egy egész oldalas reklám ami nem teljesen korrekt hiszen a tájékoztatás nem teljeskörű. Én a félvezető gyártásban dolgozom ahol mindennaposak a különböző autóipari elektronikák, a kulcsnélküli ajtónyitástól kezdve az automatikus ajtózárásig, motorindításig bezárólag. A rádiókommunikáció alapuló kényelmi- védelmi rendszerekben ilyen fokon bízni szerintem nem szabad, az interneten számtalan történet és leírás található a kiiktatásukról, gyenge pontjaikról gyakorlati útmutatókkal, videókkal.

A cikk mindezek ellenére érdekes, és jól mutatja az országos (lopás-)helyzetet és a felelősségbiztosítás megoldatlanását, tökéletlenségét.


S.omafis 1 gsm modult használ, lényegében blokkolható ha valaki felkészül több zavaróval, de ezeket a kütyüket legalább 3 féle képpen ki lehet játszani.
Másodsorban meg ott a helyszíni riasztás, és ha ki van táblázva hogy védett méhészet, valószínű keres egy legalább látszatra védetlent, kisebb a kockázat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 21:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Idézet:
-Kezdjük a védelmi, lopásgátló funkcióval:

Az interneten 15-25 e Ft-ért beszerezhetők kisméretű “telefon zavaró” készülékek, illetve pár alkatrészből otthon is barkácsolható valamilyen zavaró berendezés (ez egyébként tilos és büntetőjogi kategória is egyben!), és amivel kiválóan blokkolható (elnyomható) a kétirányú adatkommunikáció legalább egyik fele (GSM, tehát frekvencia tartományok!), lehetetlenné téve a riasztást! Mellékelek is 2 linket ahonnan rendelhetőek:


Csak mellékesen jegyzem meg, hogy az én rendszerem pl 100 méteres adó teljesítménnyel bír. A lopó "úrnak" csak azt kell már eldönteni, hogy a szélrózsa melyik irányába ballagjon 10-20-30-40-50-60-70 esetleg 80 métert, hogy blokkolja a gsm központ jelét!!
Mert ezek az olcsó zavarók csak 10-15 méter tudnak, ezt már hallottam régebben.
Amúgy meg soroljátok itt, hogy ez ezért szar, az meg amazért, de nem kötelező erre költeni senkinek. Mindenki azt csinál amit akar. Nekem ad egy kis biztonság érzetet a cuccom!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 20:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
mitrocsak írta:
Szabadnapot vettem ki, hogy picit haladjanak a dolgok. Egy óra körül nyakig benne voltam a kaptárakban amikor megáll egy autó az erdei úton és egy ember kiszállva érdeklődik merre van a kijárat, eltévedt. khmm. Nem mondtam neki, hogy menjen amerről jött, hanem elküldtem a rövid úton, csak megkértem a 150 m-re levő sorompót akassza majd vissza maga után.
Eltelt vagy 10 perc , s a távozó autós irányából két fazon sétált befelé, csak úgy, céltalan.
Az egyik cigány volt, a másik nem. A cigánynak ránézésre adtam volna 6-8 évet. Nem vagyok rasszista, viszont emberekkel dolgozom. Lényeg, hogy egy idő múlva jöttek visszafelé, ekkor már én is kimentem az autóhoz, hogy megnézzem a pofájukat.
Hallótávolságban voltak amikor a cigány ember mondott valamit a másiknak amit én nem értettem csak annak a válaszát: "... majd én elintézem." (Mit kell elintézni? Szegény, biztos azt gondolta összeszidom, mert átjött a sorompón.) Lényeg, hogy az ember meg is szólított annak módja szerint. Falszöveggel jött, érdeklődött kié a terület. Mondtam, hogy az erdészeté. Erről diskuráltunk pár pillanatig, majd kimentek. Nyugtalan lettem. Eddig jóformán csak egy db kutyasétáltatóval találkoztam a 3 hét alatt amióta ott vannak a méhek. Félbehagytam a munkát és kimentem hogy bezárjam a sorompót. Ezek ott álltak és volt még egy másik cigány ember is velük. Ahogy látták, hogy közeledem először beálltak a rendszám elé, majd félreálltak és nagy előzékenyen kinyitották nekem a sorompót. Mondtam, hogy köszönöm, de épp zárom.
Erre a kis köpcös cigány ember: "Tesókám, ne zárd be!"
- " Miért is? - kérdeztem
- Lesz itt egy kis dolgom.
- (hmm) Miféle dolga lesz itt? - kérdeztem
a másodperc töredékéig eplezetlen zavar suhant át az arcán, majd kibökte:
- földmunka
(b+ gondoltam magamban, s még mást is)
Nyersen távozásra kértem fel őket, amivel nem kezdtek el vitázni, bár nem is mentek el rögtön.
Miközben arra gondoltam, hogy jönnék ki egy pofozkodásból elmondtam, hogy kívom az erdészt, a kaptárvédelmet és a rendőrséget. Telefonáltam. Ők beültek az autóba és elmentek.
A tatabányai rendőrök nagyon készségesek voltak. Fél óra alatt kiértek.
Elmondtam mi történt és megkértem őket, ha a kollegáikkal kávézgatnak mondják el nekik pontosan hol van a méhes; és megértették, hogy nem hívogatom őket passzióból.
Ma kint alszom. Holnap pakolok. Még egy szabadnap. Nem mondom, hogy nem lett volna jobb dolgom is; vagy ha jobb nem is, más.


Nem történt utána szerencsére semmi? Nagyon elszomorító ami az egész országba van ilyen téren (is). Mindenki saját magáról próbál gondoskodni. Itt egy példa a napokban történt: http://www.fuggetlenhir.hu/cikk/7930/ Akik megfogták a tolvajokat sokkal rosszabbul jártak. Igaz adtak is nekik, de szerintem egy normális világba ez lenne a minimum. Féljen csak aki bűnözik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.11. 13:43 
Csaszu írta:
Peter Janos írta:
Hetvegere talalkozot rendeznek Nagykanizsan a PROBARA :taps

Ki, mikor miért hogyan mire ?

Gondoltam bemutatod az altalam rendelt kamerak mukodeset :lol: :?: Aszt irtad par nap :!: Mi az igaz ????? HOL ALLUNK???


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.10. 20:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
Peter Janos írta:
Hetvegere talalkozot rendeznek Nagykanizsan a PROBARA :taps

Ki, mikor miért hogyan mire ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.10. 19:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Köszönöm Dynax 5 hozzászólását.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.10. 18:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.09.17. 18:03
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: B-A-Z Megye
Hol van Szárliget??(tudom,térkép,és góggle a barátom!)

Egy sörétessel egy rottweilerrel és egy parabellummal szívesen betársulok!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.10. 18:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Szabadnapot vettem ki, hogy picit haladjanak a dolgok. Egy óra körül nyakig benne voltam a kaptárakban amikor megáll egy autó az erdei úton és egy ember kiszállva érdeklődik merre van a kijárat, eltévedt. khmm. Nem mondtam neki, hogy menjen amerről jött, hanem elküldtem a rövid úton, csak megkértem a 150 m-re levő sorompót akassza majd vissza maga után.
Eltelt vagy 10 perc , s a távozó autós irányából két fazon sétált befelé, csak úgy, céltalan.
Az egyik cigány volt, a másik nem. A cigánynak ránézésre adtam volna 6-8 évet. Nem vagyok rasszista, viszont emberekkel dolgozom. Lényeg, hogy egy idő múlva jöttek visszafelé, ekkor már én is kimentem az autóhoz, hogy megnézzem a pofájukat.
Hallótávolságban voltak amikor a cigány ember mondott valamit a másiknak amit én nem értettem csak annak a válaszát: "... majd én elintézem." (Mit kell elintézni? Szegény, biztos azt gondolta összeszidom, mert átjött a sorompón.) Lényeg, hogy az ember meg is szólított annak módja szerint. Falszöveggel jött, érdeklődött kié a terület. Mondtam, hogy az erdészeté. Erről diskuráltunk pár pillanatig, majd kimentek. Nyugtalan lettem. Eddig jóformán csak egy db kutyasétáltatóval találkoztam a 3 hét alatt amióta ott vannak a méhek. Félbehagytam a munkát és kimentem hogy bezárjam a sorompót. Ezek ott álltak és volt még egy másik cigány ember is velük. Ahogy látták, hogy közeledem először beálltak a rendszám elé, majd félreálltak és nagy előzékenyen kinyitották nekem a sorompót. Mondtam, hogy köszönöm, de épp zárom.
Erre a kis köpcös cigány ember: "Tesókám, ne zárd be!"
- " Miért is? - kérdeztem
- Lesz itt egy kis dolgom.
- (hmm) Miféle dolga lesz itt? - kérdeztem
a másodperc töredékéig eplezetlen zavar suhant át az arcán, majd kibökte:
- földmunka
(b+ gondoltam magamban, s még mást is)
Nyersen távozásra kértem fel őket, amivel nem kezdtek el vitázni, bár nem is mentek el rögtön.
Miközben arra gondoltam, hogy jönnék ki egy pofozkodásból elmondtam, hogy kívom az erdészt, a kaptárvédelmet és a rendőrséget. Telefonáltam. Ők beültek az autóba és elmentek.
A tatabányai rendőrök nagyon készségesek voltak. Fél óra alatt kiértek.
Elmondtam mi történt és megkértem őket, ha a kollegáikkal kávézgatnak mondják el nekik pontosan hol van a méhes; és megértették, hogy nem hívogatom őket passzióból.
Ma kint alszom. Holnap pakolok. Még egy szabadnap. Nem mondom, hogy nem lett volna jobb dolgom is; vagy ha jobb nem is, más.

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.10. 16:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Dynax5 írta:
szevasztok!

A GSM segítségével működő lopásgátló/riasztó-val kapcsolatban (februári Méhészetben) bennem is megfogalmazódtak gondolatok a olvasottakkal kapcsolatban amit el is küldtem a szerkesztőségnek:

A febuári számában olvasott “BeeGuard – Kaptárőr” c. cikkhez szeretnék egy-két kritikus gondolatot hozzáfűzni.

A cikket olvasva egy többfunkciós, távdiagnosztikai és lopásvédelmi-risztási célú berendezés képe rajzolódik ki amely a leírt formában kétségkívül alkalmas – nem kevés pénzért! – a feladatra. Itt jön a képe azonban a rendszer (számomra) legsebezhetőbb pontja ami pedig nem más mint a GSM rádiós adatkommunikáció zavarérzékenysége amiről nem esett szó pedig ezzel kellett volna zárni a cikket. -Mire gondolok pontosan?

-Kezdjük a védelmi, lopásgátló funkcióval:

Az interneten 15-25 e Ft-ért beszerezhetők kisméretű “telefon zavaró” készülékek, illetve pár alkatrészből otthon is barkácsolható valamilyen zavaró berendezés (ez egyébként tilos és büntetőjogi kategória is egyben!), és amivel kiválóan blokkolható (elnyomható) a kétirányú adatkommunikáció legalább egyik fele (GSM, tehát frekvencia tartományok!), lehetetlenné téve a riasztást! Mellékelek is 2 linket ahonnan rendelhetőek:

http://elektronika.zsibvasar.hu/egyeb-m ... 03709.html
http://www.spycentrum.com/

A történelem már bebizonyította, hogy a bűnelkövetők kisebb vagy nagyobb mértékben de mindig előttünk járnak. Ha tolvaj biztosra megy és nem amatőr (sajnos egyre profibbak) akkor nem fog hiányozni a védelem kiiktatásának eszköze sem a kelléktárából, így a 250.000- 300.000 Ft-ért telepített berendezés máris kidobott pénz.

(Ide tartozik a talán még nagyobb átverés, ami pedig az autók műholdas nyomkövető védelme. A GPS műholdjai egy szűk tartományban (~1,2-1,5 Ghz) működő PASSZÍV eszközök amik csak veszik az adást (akár egy közönséges rádió), tehát elég csak azt blokkolni, hogy a rendszer téves vagy értelmezhetetlen adatot szolgáltasson (GSM-en át!) a hollétéről... Ha “csak” a téves biztonságba vettett bizalmat nézem a kár még ennél is nagyobb lehet mert ebből kiindulva a méhész esetleg eldugottabb, jobban félreső telphelyet választ (nagyobb lopáskockázatot vállalva ezzel) a vándoláskor abban a hitben, hogy védett a tulajdona!)

-A Diagnosztikai funkció:

Ha berendezéssel csak a mérleges kaptár gyarapodását szeretnénk kényelmesen – akár Kenyából – megtudni, arra tökéletes. A berendezés beszerzése innentől kezdve anyagi mérlegelés kérdése így az ára teljesen szubjektív. Szakmai szempontból megközelítve viszont egy profi, főállásű méhésznek a kaptártípus és családerősség ismeretében bőven elég csak az időjárás paramétereit figyelnie, hogy tudja mire számítson (pl a pergetés idje) ezért feleslegesnek tűnik bármilyen “távmérés”.

A méhész általában nem villamosmérnök / el.műszerész, vagy nem szakterülete az ilyesfajta rendszerek működése. A cikk ezért a leírt formában nem más mint egy egész oldalas reklám ami nem teljesen korrekt hiszen a tájékoztatás nem teljeskörű. Én a félvezető gyártásban dolgozom ahol mindennaposak a különböző autóipari elektronikák, a kulcsnélküli ajtónyitástól kezdve az automatikus ajtózárásig, motorindításig bezárólag. A rádiókommunikáció alapuló kényelmi- védelmi rendszerekben ilyen fokon bízni szerintem nem szabad, az interneten számtalan történet és leírás található a kiiktatásukról, gyenge pontjaikról gyakorlati útmutatókkal, videókkal.

A cikk mindezek ellenére érdekes, és jól mutatja az országos (lopás-)helyzetet és a felelősségbiztosítás megoldatlanását, tökéletlenségét.


Egyet beszélünk komám.Ezt akartam megmagyarázni itt hogy nem igazán ere való és biztonságos ez a drága camera , GPS GSM kombináció.De még ott van hogy éjjel 3 kor kiugrasz az ágyból és menj ki, ha valaki lopásra adja a fejét akkor másra is képes, itt gondolok én arra hogy nem fog ott üldögélni és várni hogy kimenj és elkapd.De már hasonló példa volt és a gazda jött ki rosszul az egészből, önbíráskodásért még elő állították.Persze nem szabad hagyni ami a tied, de talán olcsóbb eszközökkel is van ilyen biztonságos.

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.10. 14:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.02.04. 11:05
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pest megye
szevasztok!

A GSM segítségével működő lopásgátló/riasztó-val kapcsolatban (februári Méhészetben) bennem is megfogalmazódtak gondolatok a olvasottakkal kapcsolatban amit el is küldtem a szerkesztőségnek:

A febuári számában olvasott “BeeGuard – Kaptárőr” c. cikkhez szeretnék egy-két kritikus gondolatot hozzáfűzni.

A cikket olvasva egy többfunkciós, távdiagnosztikai és lopásvédelmi-risztási célú berendezés képe rajzolódik ki amely a leírt formában kétségkívül alkalmas – nem kevés pénzért! – a feladatra. Itt jön a képe azonban a rendszer (számomra) legsebezhetőbb pontja ami pedig nem más mint a GSM rádiós adatkommunikáció zavarérzékenysége amiről nem esett szó pedig ezzel kellett volna zárni a cikket. -Mire gondolok pontosan?

-Kezdjük a védelmi, lopásgátló funkcióval:

Az interneten 15-25 e Ft-ért beszerezhetők kisméretű “telefon zavaró” készülékek, illetve pár alkatrészből otthon is barkácsolható valamilyen zavaró berendezés (ez egyébként tilos és büntetőjogi kategória is egyben!), és amivel kiválóan blokkolható (elnyomható) a kétirányú adatkommunikáció legalább egyik fele (GSM, tehát frekvencia tartományok!), lehetetlenné téve a riasztást! Mellékelek is 2 linket ahonnan rendelhetőek:

http://elektronika.zsibvasar.hu/egyeb-m ... 03709.html
http://www.spycentrum.com/

A történelem már bebizonyította, hogy a bűnelkövetők kisebb vagy nagyobb mértékben de mindig előttünk járnak. Ha tolvaj biztosra megy és nem amatőr (sajnos egyre profibbak) akkor nem fog hiányozni a védelem kiiktatásának eszköze sem a kelléktárából, így a 250.000- 300.000 Ft-ért telepített berendezés máris kidobott pénz.

(Ide tartozik a talán még nagyobb átverés, ami pedig az autók műholdas nyomkövető védelme. A GPS műholdjai egy szűk tartományban (~1,2-1,5 Ghz) működő PASSZÍV eszközök amik csak veszik az adást (akár egy közönséges rádió), tehát elég csak azt blokkolni, hogy a rendszer téves vagy értelmezhetetlen adatot szolgáltasson (GSM-en át!) a hollétéről... Ha “csak” a téves biztonságba vettett bizalmat nézem a kár még ennél is nagyobb lehet mert ebből kiindulva a méhész esetleg eldugottabb, jobban félreső telphelyet választ (nagyobb lopáskockázatot vállalva ezzel) a vándoláskor abban a hitben, hogy védett a tulajdona!)

-A Diagnosztikai funkció:

Ha berendezéssel csak a mérleges kaptár gyarapodását szeretnénk kényelmesen – akár Kenyából – megtudni, arra tökéletes. A berendezés beszerzése innentől kezdve anyagi mérlegelés kérdése így az ára teljesen szubjektív. Szakmai szempontból megközelítve viszont egy profi, főállásű méhésznek a kaptártípus és családerősség ismeretében bőven elég csak az időjárás paramétereit figyelnie, hogy tudja mire számítson (pl a pergetés idje) ezért feleslegesnek tűnik bármilyen “távmérés”.

A méhész általában nem villamosmérnök / el.műszerész, vagy nem szakterülete az ilyesfajta rendszerek működése. A cikk ezért a leírt formában nem más mint egy egész oldalas reklám ami nem teljesen korrekt hiszen a tájékoztatás nem teljeskörű. Én a félvezető gyártásban dolgozom ahol mindennaposak a különböző autóipari elektronikák, a kulcsnélküli ajtónyitástól kezdve az automatikus ajtózárásig, motorindításig bezárólag. A rádiókommunikáció alapuló kényelmi- védelmi rendszerekben ilyen fokon bízni szerintem nem szabad, az interneten számtalan történet és leírás található a kiiktatásukról, gyenge pontjaikról gyakorlati útmutatókkal, videókkal.

A cikk mindezek ellenére érdekes, és jól mutatja az országos (lopás-)helyzetet és a felelősségbiztosítás megoldatlanását, tökéletlenségét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.10. 13:01 
Hetvegere talalkozot rendeznek Nagykanizsan a PROBARA :taps


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 21:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
tsanyi írta:
ha8rd írta:
......Természetesen a megelőzés a hangsúly, de mi van éjjel 3 kor szól a riasztó, hogy mész ki? Mit teszel, honnan tudod hányan várnak, hogy várnak??
........

Természetesen autóval.
Vagy többedmagammal vagy akár egyedül, de útközben már értesítem a rendőröket.
Ha a legrosszabb verzió jön be senkit sem tudok értesíteni és sokan vannak, akkor is tudom a rendszámot vagy rendszámokat, követhetem és közben kérek segítséget.......
ha8rd!
A nyomkövetős dolgot hiába erőlteted, két sebtől vérzik itt felénk.
1, A közelemben most tavasszal négyesével lopták a kaptárakat, valami kisebb autóval. 120 kaptárba hány nyomkövetőt kéne elhelyezni, hogy időben elkapjam az illetőket? Mennyibe is fájna, és mennyi időm menne rá az akkuk rendszeres töltögetésére?
2, Itt Zalában, de a Zselicben is vannak olyan helyek ahol semmilyen mobilszolgáltatónak nincs térereje, sőt még rádió adás sem, esetleg valami szlovén vagy osztrák szól gyengén. Ideális hely a méhek átrakodására.

Szia!
Én nem erőltetek semmit, sőt a drága kamerát sem favorizálom.
Igazából én egy mechanikus védelmet és + ráadás valami GSM jelzőt tennék.De mindig olcsóbb egy napszámos aki kint alszik:)

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 21:00 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
ha8rd írta:
......Természetesen a megelőzés a hangsúly, de mi van éjjel 3 kor szól a riasztó, hogy mész ki? Mit teszel, honnan tudod hányan várnak, hogy várnak??
........

Természetesen autóval.
Vagy többedmagammal vagy akár egyedül, de útközben már értesítem a rendőröket.
Ha a legrosszabb verzió jön be senkit sem tudok értesíteni és sokan vannak, akkor is tudom a rendszámot vagy rendszámokat, követhetem és közben kérek segítséget.......
ha8rd!
A nyomkövetős dolgot hiába erőlteted, két sebtől vérzik itt felénk.
1, A közelemben most tavasszal négyesével lopták a kaptárakat, valami kisebb autóval. 120 kaptárba hány nyomkövetőt kéne elhelyezni, hogy időben elkapjam az illetőket? Mennyibe is fájna, és mennyi időm menne rá az akkuk rendszeres töltögetésére?
2, Itt Zalában, de a Zselicben is vannak olyan helyek ahol semmilyen mobilszolgáltatónak nincs térereje, sőt még rádió adás sem, esetleg valami szlovén vagy osztrák szól gyengén. Ideális hely a méhek átrakodására.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 20:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
Persze értem, ha kész vagyok és kinőtte minden gyerekbaját, egyértelmű hogy mindenki kipróbálja gyakorlatban, ezért is lesz egy rendszer bemutató jelleggel.
Azt hogy riasztás után ki mit tesz, saját maga dönti el, nincs beleszólásom.
Tudom az ideális az lenne ha műholdról történne a megfigyelés hőkamerákkal, dns mintát lehetne venni,írisz azonosítást csinálni, és sokkolni pár órára az elkövetőt :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 20:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
ha8rd írta:
Én próbáltam éjjeli felvételt méhészkalapba na hát legyen az az ember aki felismeri, főleg a szemed is világít az infrába.


Hát a félszeműek már megint komoly hátrányban vannak :twisted: :twisted:

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 19:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Csaszu írta:
ha8rd írta:
Csaszu írta:
Részegységenként működik,kamera kicsit később, kompletten nyáron megtekintheted.
Persze voltak már hasonló átépítések.
Én nem írtam soha hogy 100 %-os a védelem, de ebben az árkategóriában nem hiszem hogy lehetne sokkal biztonságosabbat kihozni.
Riasztás, élőkép, ha valós akkor sprint ki a méhesbe és értesíteni akiket kell. Amennyire lehet, megelőzni hogy ne utána kelljen bizonyítgatni, bíróságra járkálni.
Legvégső esetre vannak ott a gps-ek, és a készült képek.
Persze helyszíni hang, fény riasztással is be lehet zavarni ( akár távvezérelve is ) Szóval ha le lett csekkolva a riasztás,és valós, otthonról bármi működésbe hozható.
Akinek meg kevés, biztonsági őrökkel őrizteti. (van már ilyen is )

Én nem igazán a megtekintésre gondoltam hanem egy próbára.Itt lévő fórumtársak pld Tükör meg én elmennénk a méhesedbe és szimulálnánk egy lopást aztán értékelnénk a dolgokat.Menyi idő amíg kiérsz, mit tudsz felhasználni a kamerából és igazán hogy működik a rendszered, mert gondolom ez a fontos .Én próbáltam éjjeli felvételt méhészkalapba na hát legyen az az ember aki felismeri, főleg a szemed is világít az infrába.

Lehetőleg időben kell kiérni, és elmarad a bizonyítási ceremónia.
Te vagy a szakmabeli, ezeket te tudod, gondolom nem egyszerű eset.
Szóval inkább a megelőzésen van hangsúly.


Nem érted mit akarok, elméletbe oldalakat írsz de én a valóságba szeretném bemutatni kollégáknak mielőtt azt hiszik ettől megvan védve a méhesük.Természetesen a megelőzés a hangsúly, de mi van éjjel 3 kor szól a riasztó, hogy mész ki? Mit teszel, honnan tudod hányan várnak, hogy várnak??
De más is mondhat ötletet hogy mi a jó megoldás?

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 16:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
ha8rd írta:
Csaszu írta:
Részegységenként működik,kamera kicsit később, kompletten nyáron megtekintheted.
Persze voltak már hasonló átépítések.
Én nem írtam soha hogy 100 %-os a védelem, de ebben az árkategóriában nem hiszem hogy lehetne sokkal biztonságosabbat kihozni.
Riasztás, élőkép, ha valós akkor sprint ki a méhesbe és értesíteni akiket kell. Amennyire lehet, megelőzni hogy ne utána kelljen bizonyítgatni, bíróságra járkálni.
Legvégső esetre vannak ott a gps-ek, és a készült képek.
Persze helyszíni hang, fény riasztással is be lehet zavarni ( akár távvezérelve is ) Szóval ha le lett csekkolva a riasztás,és valós, otthonról bármi működésbe hozható.
Akinek meg kevés, biztonsági őrökkel őrizteti. (van már ilyen is )

Én nem igazán a megtekintésre gondoltam hanem egy próbára.Itt lévő fórumtársak pld Tükör meg én elmennénk a méhesedbe és szimulálnánk egy lopást aztán értékelnénk a dolgokat.Menyi idő amíg kiérsz, mit tudsz felhasználni a kamerából és igazán hogy működik a rendszered, mert gondolom ez a fontos .Én próbáltam éjjeli felvételt méhészkalapba na hát legyen az az ember aki felismeri, főleg a szemed is világít az infrába.

Lehetőleg időben kell kiérni, és elmarad a bizonyítási ceremónia.
Te vagy a szakmabeli, ezeket te tudod, gondolom nem egyszerű eset.
Szóval inkább a megelőzésen van hangsúly.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 11:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Csaszu írta:
Részegységenként működik,kamera kicsit később, kompletten nyáron megtekintheted.
Persze voltak már hasonló átépítések.
Én nem írtam soha hogy 100 %-os a védelem, de ebben az árkategóriában nem hiszem hogy lehetne sokkal biztonságosabbat kihozni.
Riasztás, élőkép, ha valós akkor sprint ki a méhesbe és értesíteni akiket kell. Amennyire lehet, megelőzni hogy ne utána kelljen bizonyítgatni, bíróságra járkálni.
Legvégső esetre vannak ott a gps-ek, és a készült képek.
Persze helyszíni hang, fény riasztással is be lehet zavarni ( akár távvezérelve is ) Szóval ha le lett csekkolva a riasztás,és valós, otthonról bármi működésbe hozható.
Akinek meg kevés, biztonsági őrökkel őrizteti. (van már ilyen is )

Én nem igazán a megtekintésre gondoltam hanem egy próbára.Itt lévő fórumtársak pld Tükör meg én elmennénk a méhesedbe és szimulálnánk egy lopást aztán értékelnénk a dolgokat.Menyi idő amíg kiérsz, mit tudsz felhasználni a kamerából és igazán hogy működik a rendszered, mert gondolom ez a fontos .Én próbáltam éjjeli felvételt méhészkalapba na hát legyen az az ember aki felismeri, főleg a szemed is világít az infrába.

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 22:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
Részegységenként működik,kamera kicsit később, kompletten nyáron megtekintheted.
Persze voltak már hasonló átépítések.
Én nem írtam soha hogy 100 %-os a védelem, de ebben az árkategóriában nem hiszem hogy lehetne sokkal biztonságosabbat kihozni.
Riasztás, élőkép, ha valós akkor sprint ki a méhesbe és értesíteni akiket kell. Amennyire lehet, megelőzni hogy ne utána kelljen bizonyítgatni, bíróságra járkálni.
Legvégső esetre vannak ott a gps-ek, és a készült képek.
Persze helyszíni hang, fény riasztással is be lehet zavarni ( akár távvezérelve is ) Szóval ha le lett csekkolva a riasztás,és valós, otthonról bármi működésbe hozható.
Akinek meg kevés, biztonsági őrökkel őrizteti. (van már ilyen is )


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 20:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Csaszu írta:
ha8rd írta:
Tükör írta:
Hard!
Nem tom... ki favorizálta itt a GPS?? Nem keveritek a GSM-el??


Nem GSM hanem nyomkövető (GPS alapú) ,dologra gondoltam.Én 22 éve szerelek elektronikát és építek különböző dolgokat.Most az asztalomon itt van az általatok említett 5.0MP Digital Scounting camera ,(sms, mms) ha volna 100 családom akkor nem ilyenre bíznám. Én vad megfigyelésre használom és talán erre is van kitalálva igazán.De igazán nem mennék bele a részletekbe, nem akarom senkinek a bizniszét rontani. Talán "Tsanyi" írta hogy mi van ha megvan a fotó, mi van ha ... szóval ehhez is annyi hozzáfűzni valóm van hogy a városi kamera rendszert is mi üzemeltetjük a hivatalba ami nem 70 e ft kamera és azokkal is baj van egy egy rendőrségi azonosítási ügykor.Nem azt mondom hogy nem jó de nem lehet egy méhest nyugodtan rábízni, vagy erre alapozni hogy van GSM és van Camera.


A többség biztosan nem csak egy kamerára bízza a méhészetét.
A legmegbízhatóbb ha alaprendszerként a kaptárak elmozdulása van figyelve. ( dőlésszög, gyorsulás, és nyitásérzékelőkkel )
A riasztás a kaptár adómodultól minimum 2 vevőegységhez, és ezzel együtt 2 gsm modulhoz fut be, min. 2 felhasználó kapja meg a riasztást. Ha az egyik valamilyen okból nem működne, még mindig ott másik teljesen különálló szál. Az adómodulok ugye kaptáranként vannak, tehát ha valamelyik meghibásodik, még mindig ott a többi.
Ezt az alaprendszert, vagy bármilyen más egyéni drótós-vezetékes stb. egészíthet ki kamera, induktív hurok vagy bármi.
A kaptár adómodul riasztására közvetlenül lefuthat egy riasztás a kamera felé is, így 1 másodpercen belül készül egy kép amit küld mms-ben, és kiderül hogy mi okozta a riasztást. Esetleg mi nem okozta, így kiszűrhető a téves. ( pl erős széllökés )
Tehát a méhészek először kaptak egy sms-t a gsm modultól, majd egy képet, amin szerepel az okozója. ,
Ezek után pedig visszahívva a kamera gsm modulját újabb élőképeket hívhatnak maguknak.
Az induktív hurokról is ugyan így fut le egy riasztás, először mennek az sms-ek, majd a képek. ( ha a kamera a hurok területét látja )
Ha valaki vagy valamilyen vad csak besétál a kaptárak közé a kamera mozgásérzékelőjébe, akkor nincs riasztás, csak egy nagyfelbontású kép készítés.
Esetleg egy másik variáció, hogy ez a kép is elküldésre kerül, de a képek nem telefonra mennek mms-ben, hanem e-mail címre. Így költségesebb a használat a több mms miatt, de az e-mail tárhelyen megvannak a mozgó lényekről készült képek is. Éjszaka így nem zavarnak a vadak miatt küldött mms-ek, de ha valós riasztás van, az sms-ben megtörténik, és ezen riasztás alapján megtekinthető az e-mail címre a küldött kép a valós riasztás okáról.

A gsm zavarók kivédhetőek, és egy plusz kiegészítésként minden gsm modul mellett ott van a gps is.
Ha a gps jelet zavarják attól még mindig behatárolható a terület cella infók alapján, persze ez lehet elég nagy is.

A kamera gyári állapotában csak mozgásra tud mms-t küldeni.

Szia!
Ez megvan neked építve, működik?
Vagy csak elméletbe vágod így.
Mert értem én hogy minden faszán működik de én azt mondanám hogy ha ennyire profin működik , akkor egy pár fórumozót meghívnék hogy teszteljük.Elmennénk éjjel egy próbára és utána leülnék és kielemeznénk már amit lehet, pld. egy rendőr szemmel hogy mit tud abból felhasználni bizonyítékként.
Én csak a város kameráit szoktam nézegetni vissza és bizonyítékokat keresek de elég nehéz, még akkor is ha ott az autó vagy a személy és pont a rendszám vagy az arc nem látszik jól, akkor már bukta a bizonyíték.
Ha már kifizet az ember ennyi pénzt akkor úgy gondolja hogy 100% a biztonság, erre vigyázni kell hogy ne érezze senki hogy be lett csapva,és arra támaszkodik hogy úgyis látja a kamera vagy kapja a GPS koordinátákat.

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 20:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.01. 19:46
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
ez nagyon jól hangzik

mennyi lehet egy ilyen rendszer 50 kaptár ésetén


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 20:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
ha8rd írta:
Tükör írta:
Hard!
Nem tom... ki favorizálta itt a GPS?? Nem keveritek a GSM-el??


Nem GSM hanem nyomkövető (GPS alapú) ,dologra gondoltam.Én 22 éve szerelek elektronikát és építek különböző dolgokat.Most az asztalomon itt van az általatok említett 5.0MP Digital Scounting camera ,(sms, mms) ha volna 100 családom akkor nem ilyenre bíznám. Én vad megfigyelésre használom és talán erre is van kitalálva igazán.De igazán nem mennék bele a részletekbe, nem akarom senkinek a bizniszét rontani. Talán "Tsanyi" írta hogy mi van ha megvan a fotó, mi van ha ... szóval ehhez is annyi hozzáfűzni valóm van hogy a városi kamera rendszert is mi üzemeltetjük a hivatalba ami nem 70 e ft kamera és azokkal is baj van egy egy rendőrségi azonosítási ügykor.Nem azt mondom hogy nem jó de nem lehet egy méhest nyugodtan rábízni, vagy erre alapozni hogy van GSM és van Camera.


A többség biztosan nem csak egy kamerára bízza a méhészetét.
A legmegbízhatóbb ha alaprendszerként a kaptárak elmozdulása van figyelve. ( dőlésszög, gyorsulás, és nyitásérzékelőkkel )
A riasztás a kaptár adómodultól minimum 2 vevőegységhez, és ezzel együtt 2 gsm modulhoz fut be, min. 2 felhasználó kapja meg a riasztást. Ha az egyik valamilyen okból nem működne, még mindig ott másik teljesen különálló szál. Az adómodulok ugye kaptáranként vannak, tehát ha valamelyik meghibásodik, még mindig ott a többi.
Ezt az alaprendszert, vagy bármilyen más egyéni drótós-vezetékes stb. egészíthet ki kamera, induktív hurok vagy bármi.
A kaptár adómodul riasztására közvetlenül lefuthat egy riasztás a kamera felé is, így 1 másodpercen belül készül egy kép amit küld mms-ben, és kiderül hogy mi okozta a riasztást. Esetleg mi nem okozta, így kiszűrhető a téves. ( pl erős széllökés )
Tehát a méhészek először kaptak egy sms-t a gsm modultól, majd egy képet, amin szerepel az okozója. ,
Ezek után pedig visszahívva a kamera gsm modulját újabb élőképeket hívhatnak maguknak.
Az induktív hurokról is ugyan így fut le egy riasztás, először mennek az sms-ek, majd a képek. ( ha a kamera a hurok területét látja )
Ha valaki vagy valamilyen vad csak besétál a kaptárak közé a kamera mozgásérzékelőjébe, akkor nincs riasztás, csak egy nagyfelbontású kép készítés.
Esetleg egy másik variáció, hogy ez a kép is elküldésre kerül, de a képek nem telefonra mennek mms-ben, hanem e-mail címre. Így költségesebb a használat a több mms miatt, de az e-mail tárhelyen megvannak a mozgó lényekről készült képek is. Éjszaka így nem zavarnak a vadak miatt küldött mms-ek, de ha valós riasztás van, az sms-ben megtörténik, és ezen riasztás alapján megtekinthető az e-mail címre a küldött kép a valós riasztás okáról.

A gsm zavarók kivédhetőek, és egy plusz kiegészítésként minden gsm modul mellett ott van a gps is.
Ha a gps jelet zavarják attól még mindig behatárolható a terület cella infók alapján, persze ez lehet elég nagy is.

A kamera gyári állapotában csak mozgásra tud mms-t küldeni.

Aki meg a kamerát is védeni akarja, akkor 5-ös kazánlemez dobozka + 10 mm-es üveg, meg valami króm-molibdénes lánc


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csaszu 2011.05.08. 20:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 08:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez tiszta sor, de akkor mire lehetne alapozni?
Legalább el lehet indulni valahogy, ha gond van.
Nem csak a teljes sötétség van, meg a rendőrök szét tett keze!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 07:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tükör írta:
Hard!
Nem tom... ki favorizálta itt a GPS?? Nem keveritek a GSM-el??


Nem GSM hanem nyomkövető (GPS alapú) ,dologra gondoltam.Én 22 éve szerelek elektronikát és építek különböző dolgokat.Most az asztalomon itt van az általatok említett 5.0MP Digital Scounting camera ,(sms, mms) ha volna 100 családom akkor nem ilyenre bíznám. Én vad megfigyelésre használom és talán erre is van kitalálva igazán.De igazán nem mennék bele a részletekbe, nem akarom senkinek a bizniszét rontani. Talán "Tsanyi" írta hogy mi van ha megvan a fotó, mi van ha ... szóval ehhez is annyi hozzáfűzni valóm van hogy a városi kamera rendszert is mi üzemeltetjük a hivatalba ami nem 70 e ft kamera és azokkal is baj van egy egy rendőrségi azonosítási ügykor.Nem azt mondom hogy nem jó de nem lehet egy méhest nyugodtan rábízni, vagy erre alapozni hogy van GSM és van Camera.

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 07:36 
Ha SMS riasztast is kuld kerek enis harom darabot a 12 MP valtozatbol. Mikor kaphatom meg ?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.06. 21:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
raver írta:
Ami nekem nagy kérdőjel az a következő: Ezek a képet rögzítő mozgásérzékelők, sms-ben is küldik neked a képet? Ha igen akkor hány "felesleges" képet kapsz a telefonodra éjszakánként?
Ha nem küldik mms-ben akkor a riasztás mozgásra történik? Téves riasztások aránya a valósokhoz képest? Hogy szűrod ki a téves riasztásokat?
.......

Tanmese: 10 nap minden éjjel megszólal az autóriasztód, rohansz és semmi .......
11.-nap kikapcsolod. Reggel nincs autód ............
A Csaszu féle kamerának pont ez lenne az erős oldala.
Felhívom küld egy képet ...........

Kép. Mit ér egy kép? Lehet, hogy a rendszámot nem lehet leolvasni, és a hatóság előtt semmit. De ha én rájövök kit-kiket kell megkeresni akkor sokat.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.06. 20:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
raver írta:
Félrevittem? Nem vittem félre semmit.
Lehet rosszúl ment át neked az elméletem. Nem mondtam hogy nem ér semmit. Egy kérdést tettem fel, amire úgy sikerült válaszolnod ahogy.
Ne hagyjuk. Sőt mindenki tegyen meg mindent.

Ami nekem nagy kérdőjel az a következő: Ezek a képet rögzítő mozgásérzékelők, sms-ben is küldik neked a képet? Ha igen akkor hány "felesleges" képet kapsz a telefonodra éjszakánként?
Ha nem küldik mms-ben akkor a riasztás mozgásra történik? Téves riasztások aránya a valósokhoz képest? Hogy szűrod ki a téves riasztásokat?

Bár nekem már az is téves riasztásnak minősül, ha éjjel az mms-t jelző hangra ébrednék, vagy egy hívásra. Egyszer egyszer még oké, de ha ez rendszeresen előfordul.....

Nem a kütyü tudását vonom kétségbe, hanem azt hogy mennyire hatékony egy méhesbe.

A fentieket természetesen a mozgásérzékelőkre és képrögzítő eszközökre értettem, szóval a GSM központ használhatóságát most hagyjuk.


Már annyiból vitted félre, hogy azért nem mondanám, hogy mindenki a gps-re lenne kattanva, mint ahogy írtad. Sőt...
Nekem úgy tünik, mégse olvasol figyelmesen, ugyanis már jó ideje tárgyaljuk, miért is rendelnénk ezeket a gsm-es, MMS-t küldő kamerákat. És miért is szeretnénk Csaszuval átalakítatni úgy, hogy normál esetben csak rögzítse a mozgásra a képeket, viszont ha a mozgásérzékelős (itt nem arra gondolunk, ami belterekben az a kis villogó vacak, hanem tul képpen egy billenés érzékelő ami a kaptárakban van és rádiósan összeköttetésben van egy gsm központtal) riasztó bejelez, akkor egy sms-el, vagy egy hívással kérünk le MMS képet a kamerától, ami mintegy megerősítheti, vagy a téves risztások, és kiszállások számát mérsékelheti.
Az én risztómnál egyébként még más lehetőség is van a téves azonosítására, de már mindent nem akarok itt elpofázni!
Szóval így volnának az összefüggések!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.06. 12:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 10:30
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Tolna megye
Csaszu írta:
raver írta:
Csaszu írta:


Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam.
Nem lehet hogy egy gyengébb utángyártott változat volt nálad? mert azoknál simán előfordul bármi.. ( vaterán vetted, vagy m.o. forgalmazó ? )
Esetleg egy firmware frissítést nem próbáltál ?

Az Agm az ólom savasoknak egy típúsa.
Absorbed Glass Mat, tehát üvegszálban van felitatva az elektrolit, és bór-szilikát párna választja el a lemezeket. Ezek mind ciklikus akkuk, igen kicsi a belső ellenállásuk, ezt használjuk autohifi versenyeken is, egy 90 Ah arra a pár másodperce le tud adni 1100-1200 A-t is 10 V-on.
Hawker hx széria a legjobb ( nálunk általában datasafe néven fut ), de még a yuasa np, npx is mellette van.

http://www.tahoeinternational.co.uk/PDF/NP_Series.pdf


A neten fellelhető GPS tracker összehasonlítások alapján eredetit vettem. Beszerzés külföldről történt. Lehet hogy hibás darabot fogtam ki. Frissítést nem próbáltam.

Rákerestem a neten ezekra az AGM akkukra. az áruk nem is olyan vészes. Eggyet mindenképp kipróbálok.
Köszi az infót

_________________
"Az atka vak, süket, és néha lerágott lábú, sánta jószág, mégis jobban eligazodik a méhészetben, mint maga a méhész" - Dr. Hegedűs Dénes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.06. 11:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
raver írta:
Csaszu írta:

Szerintem...
Fotót csak a legvégső esetre kell tartogatni, inkább megelőzni kell a lopást
Élőkép előnye pedig a téves riasztás szűrése.

Én infrás mozgásérzékelésre nem alapoznék semmit.

Gps nyomkövetésnek kiegészítésképpen van értelme, a relatív magas ára miatt.
Illetve egy egység a gsm modullal, ezért ha 3 teljesen különálló szálon fut le a riasztás ( megbízhatóság és több telefonszámra történő riasztás miatt ), mellette van a 3 gps modul is. Ha megszakad a kapcsolat a műholdal, még lehetőség van a gsm cella infók alapján behatárolni a területet. ( bár elég nagy lehet )
A táp pedig megoldható egy ólom-savas Agm-ről, 18 Ah majdnem 3 hónapig elég.
A nyomkövetődhöz van mágneses hátlap, illetve szoktad használni ?

Dróttal az a gond ha kereten viszik, pedig most ez a divat pl. rajládákba ki tudják hordani gyalog, és így nem véd semmi.


A nyomkövetőmön túladtam. Nem volt hozzá mágneses hátlap. Próbálgattam kb 2 hónapig autóban, de nem igazán nyerte el tetszésem. Volt hogy tök irreális koordinátákat küldött. Közvetlen utánna pedig alig tévedett párszáz métert. Aztán megint az ország mesik felét jelölte meg... Szóval megbízhatatlan volt.
Erről az ólom-savas Agm-ről tudnál némi infót küldeni? Adatlap bármi jöhet róla.


Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam.
Nem lehet hogy egy gyengébb utángyártott változat volt nálad? mert azoknál simán előfordul bármi.. ( vaterán vetted, vagy m.o. forgalmazó ? )
Esetleg egy firmware frissítést nem próbáltál ?

Az Agm az ólom savasoknak egy típúsa.
Absorbed Glass Mat, tehát üvegszálban van felitatva az elektrolit, és bór-szilikát párna választja el a lemezeket. Ezek mind ciklikus akkuk, igen kicsi a belső ellenállásuk, ezt használjuk autohifi versenyeken is, egy 90 Ah arra a pár másodperce le tud adni 1100-1200 A-t is 10 V-on.
Hawker hx széria a legjobb ( nálunk általában datasafe néven fut ), de még a yuasa np, npx is mellette van.

http://www.tahoeinternational.co.uk/PDF/NP_Series.pdf


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.06. 10:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 10:30
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Tolna megye
Tükör írta:
Ja látom már, éppen Raver volt, aki félre vitte itt a dolgokat:

raver írta:
Egy idelye olvasok a témában és azt vettem észre, hogy mindenki a gps-re fotóra van rákattanva. !


Aztán ezt is írja:

raver írta:
Sziasztok!
Lehet hiányosak az ismereteim, de egy képpel miért lennék én előrébb? Ha a kép készítésekor riasztás történik akkor vagy kiérek időben vagy nem..


Ez viszont a hurkos drótosra is igaz, így aztán az se ér az ő elmélete szerint semmit.
Akkor hagyjuk az egészet??

Amúgy meg Isten őrizz, hogy győzködjek valakit...
Mindenki azt csinál amit akar.
Én mindenesetre hajlandó vagyok pár százezret áldozni a sok milliós méhészetem védelmére!!!!!
Sőt már meg is tettem nagyrészt!


Félrevittem? Nem vittem félre semmit.
Lehet rosszúl ment át neked az elméletem. Nem mondtam hogy nem ér semmit. Egy kérdést tettem fel, amire úgy sikerült válaszolnod ahogy.
Ne hagyjuk. Sőt mindenki tegyen meg mindent.

Ami nekem nagy kérdőjel az a következő: Ezek a képet rögzítő mozgásérzékelők, sms-ben is küldik neked a képet? Ha igen akkor hány "felesleges" képet kapsz a telefonodra éjszakánként?
Ha nem küldik mms-ben akkor a riasztás mozgásra történik? Téves riasztások aránya a valósokhoz képest? Hogy szűrod ki a téves riasztásokat?

Bár nekem már az is téves riasztásnak minősül, ha éjjel az mms-t jelző hangra ébrednék, vagy egy hívásra. Egyszer egyszer még oké, de ha ez rendszeresen előfordul.....

Nem a kütyü tudását vonom kétségbe, hanem azt hogy mennyire hatékony egy méhesbe.

A fentieket természetesen a mozgásérzékelőkre és képrögzítő eszközökre értettem, szóval a GSM központ használhatóságát most hagyjuk.

_________________
"Az atka vak, süket, és néha lerágott lábú, sánta jószág, mégis jobban eligazodik a méhészetben, mint maga a méhész" - Dr. Hegedűs Dénes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.06. 10:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 10:30
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Tolna megye
Tükör írta:

Na ezt a jogot meg is adjuk, el is csípted!
Látom az adatlapodból, nem sokat vándoroltál még.
Tereprendezés, meg vezetékelés a vándortanyákon... hát... csináld... majd rájössz!
Láttál-e már ilyen fotókat, amiket ezek a kamerák készítenek?
Itt van kettő! Már kicsit lekonvertálva, hogy könnyeb legyen ide felrakni.
Biztosíthatlak, hogy a rendszám is tökéletesen látszik.
Az éjszakain is egyébként, csak egy mappát nem találok, amikor én vándoroltam, és rajta vannak a kocsik képei. Szerintem ez is nagy valami, ha már el tudsz indulni a keresésben valamerre!!!

Csatolmány:
kamera.jpg

Csatolmány:
kamera2.jpg


A GPS-es dolog számomra is drágának tűnik, de szerintem még kaptárakra senki nem javasolta komolyan. Kontikra viszont jó lehet!
Viszont egy pici mozgásérzékelőkkel (15-20-al már egy-két százcsalád bevédhető) rendelkező (100m-es körzetben jeleznek a központnak rádiófrekisen)gsm központos egység jó megoldás, és használható vándorméhészetben!! Ezt többen bizonyíthatják neked!


Köszönöm kedvességed :)
Láttam én már fűben nyuszit is.... Ha te mondod, én elhiszem hogy látszik a rendszám is.
Adatlapból messzemenő következtetést ne vonj le, mert lehet hogy távol esel a valóságtól. Tereprendezést természetesen vándortanyán nem lehet. A vezetékezés 80 kaptár esetén kb 1 óra. Szerintem a kamerákat és más kütyüket sem lehet hamarabb felszerelni.
A gsm központra soha semmilyen rossz dolgot nem mondtam. Tisztában vagyok vele, hogy jó dolog. Nem kell bizonygatni :)

_________________
"Az atka vak, süket, és néha lerágott lábú, sánta jószág, mégis jobban eligazodik a méhészetben, mint maga a méhész" - Dr. Hegedűs Dénes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.06. 10:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 10:30
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Tolna megye
Csaszu írta:

Szerintem...
Fotót csak a legvégső esetre kell tartogatni, inkább megelőzni kell a lopást
Élőkép előnye pedig a téves riasztás szűrése.

Én infrás mozgásérzékelésre nem alapoznék semmit.

Gps nyomkövetésnek kiegészítésképpen van értelme, a relatív magas ára miatt.
Illetve egy egység a gsm modullal, ezért ha 3 teljesen különálló szálon fut le a riasztás ( megbízhatóság és több telefonszámra történő riasztás miatt ), mellette van a 3 gps modul is. Ha megszakad a kapcsolat a műholdal, még lehetőség van a gsm cella infók alapján behatárolni a területet. ( bár elég nagy lehet )
A táp pedig megoldható egy ólom-savas Agm-ről, 18 Ah majdnem 3 hónapig elég.
A nyomkövetődhöz van mágneses hátlap, illetve szoktad használni ?

Dróttal az a gond ha kereten viszik, pedig most ez a divat pl. rajládákba ki tudják hordani gyalog, és így nem véd semmi.


A nyomkövetőmön túladtam. Nem volt hozzá mágneses hátlap. Próbálgattam kb 2 hónapig autóban, de nem igazán nyerte el tetszésem. Volt hogy tök irreális koordinátákat küldött. Közvetlen utánna pedig alig tévedett párszáz métert. Aztán megint az ország mesik felét jelölte meg... Szóval megbízhatatlan volt.
Erről az ólom-savas Agm-ről tudnál némi infót küldeni? Adatlap bármi jöhet róla.

_________________
"Az atka vak, süket, és néha lerágott lábú, sánta jószág, mégis jobban eligazodik a méhészetben, mint maga a méhész" - Dr. Hegedűs Dénes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2011.05.06. 06:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ja látom már, éppen Raver volt, aki félre vitte itt a dolgokat:

raver írta:
Egy idelye olvasok a témában és azt vettem észre, hogy mindenki a gps-re fotóra van rákattanva. !


Aztán ezt is írja:

raver írta:
Sziasztok!
Lehet hiányosak az ismereteim, de egy képpel miért lennék én előrébb? Ha a kép készítésekor riasztás történik akkor vagy kiérek időben vagy nem..


Ez viszont a hurkos drótosra is igaz, így aztán az se ér az ő elmélete szerint semmit.
Akkor hagyjuk az egészet??

Amúgy meg Isten őrizz, hogy győzködjek valakit...
Mindenki azt csinál amit akar.
Én mindenesetre hajlandó vagyok pár százezret áldozni a sok milliós méhészetem védelmére!!!!!
Sőt már meg is tettem nagyrészt!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.