Pontos idő: 2024.03.28. 09:58

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7265 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 146  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.29. 09:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Köszönöm az elismeréseket!
Abban már akkor egyetértünk, h jól jött az akcióm a közvetlenül értékesítő méhészeknek. Az is világos azt hiszem, h jó volt azoknak a termelőknek is akinek ezért tudtam megvenni a mézét mert el tudtam adni belföldön. Azoknak a méhészeknekis jó volt és akiknek a korábban kínai szutyokkal nyomulók is azért vették meg a mézét, mert nem tudtak a kínaival tovább nyomulni.
Most úgy tűnik azon örvendeznek egyesek, h én elszámítottam magam. Ne higgyétek!
Választanom kellett, vagy én is beterítem olcsó (ráadásul jó minőségű) mézzel a magyar piacot vagy elérem, h eltűnjön a kínai szutyok, vagy kiszorulok a magyar piacról. Ha elárasztom én is olcsó mézzel Magyarországot, most tényleg joggal haragudhatnátok, a kiszorulás sem volt vonzó lehetőség. Nem vagyok hülye tudtam, h azok a láncok akik az akciónk miatt megégetik magukat a kínai mézzel nem lesznek a vevőim. Ennyit arról a korábbí vádról, h ki akarom szorítani a piacról a konkurenciát. Viszont meg tudtam védeni a vevőimet, azokat a láncokat akik ragaszkodtak a magyar mézhez. Megoldás volt ez számomra is, de olyan, amivel nem rontottam a hazai termelők helyzetét, hanem a segítségükre siettem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 17:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Miciamanó írta:
A magyar szuprmarketek szemében TE bajkeverö vagy.Kinai mézet sikerult leszedetni a polcokrol. Konkurenseidnek sikerult atmeneti gondot okozni, de töled ezutan sem kérnek több mézet.A fenyegetéseid a median keresztul pillanatnyi gyözelem , ami a meheszeknél csapodott le. Nem erre szàmitottál , mert a média / Omme/termelök felé terelte a vasarlast.
...........


Itt van a lényeg,valahonnan innen eredhet a zsigeri OMME- vezetés-gyűlölet. Hál' Istennek, sikerült a termelő méhészek érdekképviseletének a termelői mézekre felhívni a figyelmet. Különben is ideje paradigmát váltanunk, s ha az Európai Unió nagy kiszerelői és mézfogyasztói inkább az olcsó mézeket kívánják vásárolni, minél több prémium minőségű magyar termelői mézet igyekezzünk -jó áron- "itthon tartani". Sok és jó marketing kell, mézes reggeli kell, iskolaméz kell, apiterápiás reklám kell, s a termelői méz presztizsét megtartó, javító intézkedések kellenek.

Az utóbb meglépett lépések jó irányúak voltak az OMME vezetése részéről, s a következő érdekképviseleti vezetés is csak akkor lehet hiteles, ha nem csak az amerikai, uniós mézpiaci elemzéseket másolja és adaptálja hazai viszonyokra, hanem minden fórumon, médiumokban a hazai fogyasztásra buzdít, a termelői érdekek érvényesítésére a mézvizsgálatok számát emeli, fokozza az együttműködést az uniós képviselőkkel, nemzetközi méhész-szervezetekkel, s civil nyomást gyakorol a hatóságokra, törvényalkotókra a hamis, csalárd címkézésű mézek és az illegális tevékenységet folytatók mézpiacról történő hatékony kizárása érdekében. Egy idő után nem hiszem, hogy megérné bárkinek is csalni, hamisítani, ha konzekvensen bezárják az üzemét, méhészetét, s hosszú évekre eltiltják a tevékenység folytatásától. Keresztapáktól, egyéni érdekektől függetlenül.

Bármely "behozatal" ténye, statisztikai besorolása nem kérdéses, jelenleg az az importőr, aki bármilyen céllal a mézet behozza, függetlenül attól, hogy utána milyen csatornákon értékesíti. Ez egyszerű statisztikai tény, ami bejön, az az import, ami kimegy az meg az export. Nincs is semmi baj ezzel, a tevékenység a szabályok betartása mellett teljesen legális, a kereskedő pedig köztudottan profitérdekelt. Kereskedjen, de ne a magyar termelő érdekére hivatkozva, őt félrevezetve és felhasználva, a termelői érdekképviseletre nyomást gyakorolva vívja meg csatáit a kül- és belföldi konkurenseivel.Sokadjára feltenném ismét a kérdést Takács úrnak: mi van a győzelem esetére beígért jelentős hazai mézáremelkedéssel? Arra az ígéretre gondolok, amely a brüsszeli videón látható, hallható...

Azt már csak széljegyzetben említeném meg, hogy Takács úrnak ugyan mi a bánat érdeke fűződik ahhoz, hogy minden eszközzel igyekszik ellehetetleníteni és hitelteleníteni az OMME jelenlegi vezetését. Régebben írta, hogy véleménye szerint nem neki van szüksége az OMME-re, hanem az OMME-nek Őreá. Akkor meg várja már ki türelemmel, hogy a magyar méhészek processzióval járuljanak elé, templomi zászlók alatt, s könyörögjenek a megváltásért.

Amíg ez bekövetkezik, minden józanul mérlegelni képes OMME tagot és küldöttet kérek, hogy a hétvégi tisztújításon szavazzon a megkezdett és folyamatban lévő érdekvédelmi munka folytatására, szavazzon a hiteles, termelő-centrikus érdekvédelmi munkát folytatni képes és hajlandó jelöltjeinkre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 08:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Ha jól látom a hozzászólásokból. Itt nemcsak Takács Feri szólal meg a mézkereskedők közül. Vagyis itt ezen a fórumon a termelőkön kívül azok a mézkereskedők is szópárbajt vívnak egymással, akik itthon és külföldön is konkurensei egymásnak.

Néhány tényt megállapíthatunk.
1.
A kinai export méz legnagyobb hányada a Magyar Élemiszerkönyv definiciójának nem felel meg, tehát nem méz. Az más kérdés, hogy az EU más országaiban mennyire szigorú definiciója van a méznek. Valójában a méz nem igazán élelmiszer, nem édesítőszer, hanem gyógyhatású termék. Ezt ma még nem igy ismerik el a jogszabályok, de így kellene, és ennek megfelelő szigorúságú kellene legyen a minőségellenőrzés is. A világon eddig még csak a manuka méz közelit ehhez a minősítéshez, de az is csak a kezdet.
2.
Kelet-Európa méztermelése rohamosan nő. Akár tetszik, akár nem ez így van. Hisztizhet is bármelyik magyar méhész, Te is hiába hisztizel Tsanyi, ez így van és legalább egy évtizedig így is marad. És erős konkurensei a magyar méznek, mert minőségben ugyanott van, ahol a miénk. Ezt még Cserényi is elismerte és megerősítette a legutóbbi OV-n.
3.
Ne legyetek már naivak. Hülye lenne bármely mézkereskedő, ha nem vásárolna az EU piacaira az olcsó Kelet-európai mézből. Mivel egyik se hülye, ezért mind vásárol, akinek van nyugati piaca. Tehát azon tépni a szánkat, hogy melyik mézkereskedő vásárol és melyik nem, értelmetlen dolog. Higgyétek el, hogy mind vásárol, csak éppen nem a magyarországi cégén keresztül, és nem Záhonynál lépteti be az EU-ba, hanem máshol. Mivel Takács Ferinek Dunavarsányban van a mézüzeme, ezért Ő Magyarországra lépteti be a Kelet-európai országokban vásárolt mézét és nem Szlovákiába, nem Lengyelországba, nem Németországba stb.
4.
Arra kell törekednünk, hogy a magyarországi boltokban lehetőleg se kinai, se Kelet-európai méz ne jelenjen meg és ne törje le a magyarországi árakat, mert amig a boltban 2-3000 Ft/kg a méz, addig legalább háztól és a piacokon is jó áron tudjuk eladni hazai fogyasztásra a mézünket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 08:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
"Gyantatechnologia" ion cserelesen alapulo, nem engedélyezett modszer , mert a méztöl nem csak a felsorolt antibiotikumokat, szint, hmfet veszi el .Ionok elvétele beavatkozás a mézbe. Ha müködne az a szantofoldtol az asztalig nyomonkövetés kiszürték volna az ilyen technologiat mukodtetö uzemeket. Az unio álságos tevékenysége hogy a mézet már csak akkor vizsgalja ha europai teruletre ér lehetne a tovabblépésünk szlogenje. Az amcsik milyen modszerrel tiltják ki az ilyen mézet?Az oroszok vizsgáztatják , auditaltatják a husüzemeket ahonnan hust lehet vasarolniuk az orosz vevöknek.Europai Unionak ki kell dolgozni a 3. Orszagokra vonatkozo nyomonkövetési rendszert,a mézüzemek akkreditalasat, auditalasat. Azon üzemek nyilvantartasat es kizarasat ,melyek hasznalják a mikro,ultra,nano,ioncserelö vagy ozmozisos technologiat !


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 08:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
A magyar szuprmarketek szemében TE bajkeverö vagy.Kinai mézet sikerult leszedetni a polcokrol. Konkurenseidnek sikerult atmeneti gondot okozni, de töled ezutan sem kérnek több mézet.A fenyegetéseid a median keresztul pillanatnyi gyözelem , ami a meheszeknél csapodott le. Nem erre szàmitottál , mert a média / Omme/termelök felé terelte a vasarlast.Az ukran méz behozatala es a kinai méz elleni itthoni fellépés sajátos egybeesése egy válaszreakciò arra hogy a belföldi piacon a mézed "elvi okok" miatt nem kívánatos.Talán azon kellene elgondolkodni hogy azonos alapanyagár mellett miért vagy drágább vagy miért nem tudsz itthon piacot szerezni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 07:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
A behozatalrol megtudtuk hogy ha kiviszed akkor nem behozatal.Sajátos okfejtés.A csomagolás pedig magyar mézzel valò keverést sem zarja ki.Ha csomagoltad akkor a kàllòt is kivitted?Szerintem ugyanannyit nem vihettel ki ,mint amit "behoztal". Az ukran méz magyar munkerö megtartó,piacszerzö ès megtarto szerepe behozatal nélkül-cimü dolgozatot olvassuk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 23:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Tsanyi:
"Te állítasz valamit, pl. hogy nem hoztál be mézet Ukrajnából. Én illetve mi, adatokkal cáfoljuk.
Az üzletpolitikád nem tetszik, mert véleményem szerint kárt okoz a magyar méhészeknek, és az országnak."

Mi a behozatal? Ezt már párszor elmagyaráztam. Szerintem az ami Magyarországon kerül eladáasra. Ennek megfelelően kínai behozatal volt, ukrán meg nem. Mutass egyetlen üveg mézet amiben ukrán van Magyarországon. Kínait párat levettünk a polcokról.
Azt, h vásárolok ukrán mézet, arról meg sohasem állítottam mást. Vásárolok, becsomagolom és eladom azokban az országokban ahova egyébként is került volna, ha én nem vagyok, mert ukránoknak eladó az Únióban, USA ban, Kanadában, arab országokban, ahol eladom meg nincs elég. Milyen kárt okozok ezzel? Egy csomó embernek ezért van munkája itthon. Magyar mézet is többet tudok eladni , ha teljes szortimenttel kiszolgálom a vevőket. És van egy nagy előnyöm, h termelőtől (ukrán) származó mézet tudok adni az alacsonyabb árkategóriában is, így fönn tudok lenni jónéhány lánc polcain magyar mézzel is. Én nem vettem kevesebb magyar mézet a tavalyi termésből. Most is csak én vásárolok szinte.

Te nem akarod észre venni, hogy mi a problémák forrása (a korlátlan mennyiségben rendelkezésre álló és dinamikusan növekvő kínai import szemétméz), meg azt sem, h egyedül én (mi) tettünk ellene hatékony lépéseket. Ha nem állítjuk meg a kínai importot magyarországra kb kétezer tonnával több méz marad a termelőknél az újig. Legjobban itthon lehet eladni a magyar mézet, de ehez az kell, h ne lehessen a polcokon a kínai szutyok ötszáz forinttal olcsóbban EU és nem EU mézkeverék álnéven.

Ha beterítem a magyar piacot én is olcsóbb mézzel (ukránnal természetesen) és nem
arra törekszem ,h megvédjem a magyar piacot a magyar méznek, nem lenne ennyi új ellenségem. Üzletileg is jobban járok, mert jó minőséggel vagyok a polcokon hasonló kedvező áron a cukorízű kínai szeméttel ellentétben. Annyi különbség lenne, h ezer kétezer szerencsétlen méhésszel több embernél lenne ott a tavalyi méze.

Megmondom őszintén volt egy olyan illúzióm (már elmult), h ha meg tudjuk mutatni, h lehet eredményt elérni kínai méz ügyben itthon, ez támogatást jelenthet a továbblépésre EU szinten. De tudod ez tipikus magyar történet, ami ehelyett történik, amit te reprezentálsz a legjobban, ahogy próbálsz lejáratni. De, ha nem lehet a kínai importot megállítani igaza lesz a Mézkereskedők Szövetségének és még jól le fog menni a méz ára. A Méhészújság meg megad nekik minden segítséget, h ehez meglegyen a megfelelő pánikhangulat is. Persze szigorúan a korrekt tájékoztatás nevében. És persze a további áresésnek is a rajtam keresztűl piacra kerülő párszáz tonna ukrán méz lesz az oka és nem a százezer tonna EU import kínai.

Na ez az ami árt a magyar méhészeknek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 21:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
TakacsFerenc írta:
...... Sanyi, a személyem iránt táplált zsigeri ellenszenv ne homályosítsa el a tisztánlátásodat, h hol van a probléma és hol nincs!.......

Nincs tudtommal személyes ellenszenv, valamikor régen ZRT ügyben el is beszélgettünk hárman-négyen veled.
Az üzletpolitikád nem tetszik, mert véleményem szerint kárt okoz a magyar méhészeknek, és az országnak.
Ennyi és nem több.
Ennek a beszélgetésnek egyre kevésbé látom az értelmét.
Te állítasz valamit, pl. hogy nem hoztál be mézet Ukrajnából. Én illetve mi, adatokkal cáfoljuk.
Akkor jössz valami újabb mesével, amit újra kéne cáfolni.
Most pl az ukrán termelésről szóló adataid alapjaiban térnek el attól, amit máshol pl ukrán vagy amerikai forrásból olvasható. Most cáfoljam és jön valami újabb dezinformáció???
Értelmetlennek látszik. Pl. előző írásom adatai az európai profi szervezettől származnak.
Te nem hiszed. Erre azt mondom a hitéleted nem ennek a fórumnak a témája.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 20:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Tsanyi:
"Természetesen délamerikaiak az egyik legkockázatmentesebb mézet adják, nem úgy mint Ukrajna.
Favorizál országod Ukrajna 2007-2013 időszakban a méhcsaládszám 17,7%-os csökkenése mellett az exportját 516%-al növelte.
Jellemzője még eme keleti országoknak, hogy növekedési adataik nem függnek az időjárástól, vajon miért????"

Elfelejted a délamerikai méz esetében a nitrofurán botrányt pár évvel ezelőtt.
Tudod melyik "méz" kockázatmentes, a kínai. A bejön százötven konténer hetente és
évek óta egyetlen tételben sem volt szermaradvány. Kínában ilyen pengék a méhészek vagy lehet, h a bejövő matéria sohasem látott méheket?

Valóban Ukrajnában nagymértékű antibiotikum használat volt jellemző. Miért, mert alapvetően Oroszországba adták el a mézfeleslegüket és ott nem volt ez probléma.
Namármost az orosz piacnak annyi. Nem is a háború miatt, hanem mert a rúbel a felét éri mint korábban. Megtapasztalhatták tavaly előtti terméssel az ukrán méhészek, h akinek a mézében nem volt antibiotikum kétszer annyiért tudta eladni a mézét mint akiében volt. Tavalyi termésből már a minták tíz százaléka volt csak pozitív, tavalyelőttiből még kb fele.
Ez a magyarázata a mennyiségi növekedésnek ami a statisztikában megjelent, ugyanis az orosz határon papírok nélkül is át tudott menni a méz. Mint ahogy a szakadár területekkel is folyamatos a kereskedelem.
Hamisítás tudtommal nincs Ukrajnában. Nem másért, mint a kőkorszaki állapotok miatt, meg mert sokkal kisebb a cukor és a méz ára közötti különbség, mint bárhol másutt. Ezért etetett méz probléma sincs.
Tévedsz a méhcsaládszám csökkenéssel kapcsolatban is. Ukrajnában vidéken havi kb húsz ezer forint a bér ha vki kap munkát, tízezer a nyugdíj. A méhcsaládszám ebből adódóan növekszik. Ukrajna állítólag termel ötvenezer tonnát (szerintem harminc negyvenezer között a reális) Kína meg ötszázezret. Sanyi, a személyem iránt táplált zsigeri ellenszenv ne homályosítsa el a tisztánlátásodat, h hol van a probléma és hol nincs!

Egyébként többekközött azért sem , hoznak be kínai mézet Magyarországra, mert kértem anno a főállatorvos úrtól , h minden hozzánk belépő méz tételből vegyenek mintát. Természetesen ez az Ukrajnából behozott mézre is igaz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 17:12 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
TakacsFerenc írta:
....Természetesen Argentína és Ukrajna is bűnös. Mindenki aki valódi mézet termel.......


Természetesen délamerikaiak az egyik legkockázatmentesebb mézet adják, nem úgy mint Ukrajna.
Látom küzdesz ezerrel a Méhészújság ellen, reméljük ott is részletes cikk jelenik meg arról ami a profi kongresszuson szóba került a mézhamisítás témában.
Némi ízelítő. (Bocs az országneveket sem fordítom marad úgy ahogy angolul írják)

Kezdjük egy kis összehasonlítással az adatok minden esetben 2007-2013 időszakra vonatkoznak:
Csatolmány:
Hamis01.JPG

Favorizál országod Ukrajna 2007-2013 időszakban a méhcsaládszám 17,7%-os csökkenése mellett az exportját 516%-al növelte.
Jellemzője még eme keleti országoknak, hogy növekedési adataik nem függnek az időjárástól, vajon miért????

Hát ha számodra kellemetlen is akkor is a méhészek és az OMME érdeke a hamisított méz kiszűrése származási országtól függetlenül!
Tehát nem a kínai méz az ellenség és nem az ukrán, hanem a hamis.
Gondolom hozzáférsz az egyes országok rízsszirup import adataihoz, hasonlítsd ossze a méztermelésük változásával.
Ha átküldenéd az adatokat, megköszönném, de sajnos a teljes brüsszeli válaszlevelet is hiába kértem. :cry:

Szerintem Kína és Ukrajna is termel valódi mézet, amit nem szabad diszkriminálni. Bár az ukránnal vannak gondok beltartalmi értékekkel kapcsolatban. Az ukrán statisztikai hivatal, szermaradvány értékeiről írtad, nagyon helyesen, hogy azzal nem szabad mézet behozni.
Igazad volt. A RASFF 2015-ös adataiban is többször szerepelnek.

Egyik előző hozzászólásodban írtad, hogy a hazai hamisításról is szót kéne ejteni.
Ezt most megint kihagyom mert egy hosszabb történet.
Talán csak annyit, hogy az egyik legfontosabb a hazai lépszelet gyártás ügye lenne amit meg kéne oldani.
Szerintem


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 15:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Miciamanó írta:
Gyantával mit tavolitanak el?milyen méretü alkotoelemeket?mitöl gyanta?
Tud valaki errol valamit?koszi


Persze.

A "gyantaszűrés" nem jó kifejezés, helyesebb lenne adszorbens technológiáról beszélni. Az alakos részekhez nem szükséges "gyantázni", azokat ultraszűréssel is el lehet távolítani. Ron Phipps mézpiaci elemzésének bevezetője nyomán Bross és Takács urak is tanulmányozták ezt a technológiát, azóta a csapból is a "gyanta-technológia" csobog.
http://www.ahpanet.com/page/IntlHoneyMarket

Sajnos, a legtöbb esetben az eredethamisítást szolgálja minden ilyen technológia, amire remélhetőleg mihamarabb adekvát választ adnak az élelmiszer-biztonsági hatóságok.

Ahol pedig érdemes lenne megfontolni a helyes használatát e technológiának: sok szermaradványos mézet lehetne vele megszabadítani az antibiotikum-, szulfonamid- residuumoktól... Gondolom már Ukrajnában is foglalkoznak a technológia bevezetésével, s a nemrégen tárgyalt szermaradványos eset sem rombolta volna a magyar méz hírnevét. A magas HMF-szint is csökkenthető, a peszticidek is eltávolíthatók vele...

http://sunresin.en.alibaba.com/product/ ... ology.html

És hogy még mire jó...:
http://en.sunresin.com/news_detail_APP/newsId=52.html

Látszik, hogy az élelmiszeripar milyen kiterjedten használja a "gyantázást". Csak a méz esetében számít viszonylag újnak. Én sokkal kisebb veszélyt látok benne, a jó labortechnika képes kiszűrni a használatát, s akkor már csak érvényt kell szerezni a "mézdirektívának", hiszen a természetes mézhez sem hozzáadni, sem abból elvenni semmit nem szabad. A virágpor eltávolítása után a termék nem nevezhető természetes méznek, akként címkézni nem szabad. Ha szermaradványos a méz, akkor a szermaradvány eltávolíthatósága viszont kívánatos lenne, ha a többi természetes összetevő maradéktalanul megmaradna a mézben.

Nagyon röviden és dióhéjban ennyi, amit egy méhésznek szükséges tudnia a technológiáról, természetesen igény esetén szívesen adok további információkat is a témában.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 11:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Fan szört

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 10:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Szőrt :mrgreen: .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 10:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
Gyantával mit tavolitanak el?milyen méretü alkotoelemeket?mitöl gyanta?
Tud valaki errol valamit?koszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 02:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
"Mézkereskedők taggyűlése" Méhészújság áprilisi számában egy cikk.

Megtudhatjuk belőle, hogy ha csak kicsit is normális termés lesz további méz felvásárlási ár csökkenés várható. Ha mondjuk én nyilatkoznék ilyet, biztos magamra hívnám méhész közéletünk haragját: "Takács pánikot kelt, le akarja törni a mézárakat."

Lényegében azt tudhatjuk meg belőle, hogy az értékesítési gondokat legfőképpen az okozta, hogy végre valahára normális termésetek lett.
Természetesen Argentína és Ukrajna is bűnös. Mindenki aki valódi mézet termel.

Egy szó nincs arról, hogy milyen hatása van az európai piacra az elmult négy-öt évben
megduplázódott kíni szutyokméz importnak. Mellesleg az EU importja Argentínából és
Ukrajnából összesen sem éri el a kínainak a 30-40 % át.

Megtudhatjátok, hogy félnetek kell, mert Argentínában jó termés lett és még a tavalyi készletből is van, mert az USA nem vásárolt annyit mint korábban. Arról viszont egy szó sincs, hogy USA főleg azért vásárolt kevesebbet mert elöntötte Délkelet Ázsiából
a gyantaszűrt szemétméz. Arról sincs szó a cikkben, hogy ez Amerikában fordulatot is hozott, mert az amerikai hatóságok állást foglaltak atekintetben, hogy gyantaszűrésen
átesett méz nem tekinthető méznek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.26. 14:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.11. 19:46
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: 6096 Kunpeszér Vörösmarty 3
Húsvét van.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
gorogandras mehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 15:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
A helyzet fokozódik: Egy anarchista méhész terrortámadást indít a rendszer ellen, hogy megmentse a méheket. Egy méhecske berepül egy mézgyárba...
https://www.youtube.com/watch?v=FiUo2-upucc


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 12:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Megnyitottam :o , nekem ez nagyon hosszú, idő kell elolvasni és megemészteni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 11:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Robi,

Talån meg kellene nyitni Tsanyi linkjét. Abban benne az össszes vålaszték, amit szolgáltat a nemesnyår.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 10:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Mire használják a sok nyárfát?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 10:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
robi75

http://erdo-mezo.hu/2016/03/22/heteken- ... more-27780

Lesz ebből még több is sajnos. Lehet, hogy jövedelmezőbb mint a méhészet, vagy a kettő együtt? )


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 08:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Na erre járok, a másik oldal is nyár, csak elburjánzott akác van az út szélén.
De azé maradjak jó fiú :merg .
Nem tudok ellene semmit, a mérgemet irtózatos káromkodásokban vezetem le.
Szép unijós ültetvény bicigli úttal!! Tegyem a duda orrukba.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 07:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
:D

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 21:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
De legalább akkor van.
Semmi baj nem lenne a nyárfával, ha elkezdene egyszer csak szépen mézelni, egyből lenne helye mindenkinek :mrgreen: .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 21:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Akácosokban igen nagy élet van ha beteszik lábukat a méhészek! ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 11:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Egy kicsit ott jobb a hejzet, de a nyárfásokat még a szellemek is elkerüli :mrgreen: .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 11:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Nem tudok állásfogalni, de az akácosokban sincs nagy élet :(

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 11:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Restellem magam az anyázásért :( , bocsánat.

Én csak laikusként szemlélem a környékünkön 40 km- es körben, a nyárfa erdőket.
Haragszok, orrba szájba telepítik, jó részüket akácosok helyére, a sorközöket tárcsázzák nagy korukban is, nehogy véletlen egy szál fű is kinőjjön.
Azokban az " erdőkben" még egy nyuszit se látni, a szél 1000 km/ hával fúj benne, hót sivatag az egész. Élet semmi nincs benne olyan mint egy temető.
Nekem mint hozzánemértőnek, egy élettelen semmirevaló ültetvény.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 09:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Horváth János írta:
....Régóta nem szokásom ide írni, de most kivételt teszek, mert újra és újra előjönnek azok a komplett marhaságok amelyeket csak a tájékozatlanság és a rosszindulat szülhet....

Számomra is furcsa volt a cikk, meglepett, ezért utána kerestem. Javasolnám neked is!
Ajánlanám pl.: http://doktori.nyme.hu/322/1/disszertacio.pdf
De röviden azt írhatom, hogy a nemes nyárfák vízigénye a fák között is magas, több mint 2,5 szerese a kedvenc akácoménak, de másfélszerese a kocsányos tölgyének is. Az általad említett kukoricát (450-550 mm) is 25-30%-kal meghaladja átlagosan 680mm nek adják több helyen.
Fenti tanulmány szerint:
Idézet:
..... már évi 10 m3/ha-os folyónövedék esetén, a nyártermesztés szempontjából egyéb adottságai révén optimálisnak tekinthető erdős-sztyepp klímában, a vegetációs időszak alatt hullott csapadékmennyiség nem képes a fák igényét kiszolgálni.


Vizzáró áttörésről: A csúcsrügyes karódugványos telepítésnél 150-250 cm-es ültetőgödör már veszélyes lehet az első vizzáróra:
" .......Az ültetés szükséges módját és elsősorban annak mélységét talajszelvény vizsgálat és próbafúrás (próbafúrások) alapján kívánatos meghatározni......."


Tápanyag igény:".....Egyes szakirodalmi adatok alapján a nemesnyárasok akár négyszeres ásványianyag mennyiséget is felhasználnak, mint ami egy őshonos fafaj 1 m3 -ének előállításához szükséges. Az Erdészeti Tudományos Intézetben nemesnyárasok tápanyagforgalmi és tápanyag-utánpótlási kutatásokat GYARMATINÉ (1980.) végzett. Vizsgálatai rámutattak arra, hogy egy hektár, 8 éves nemesnyáras faállományba 283 kg nitrogén, 138 kg foszfor és 313 kg kálium épül be. ............ hogy ugyanarra a területre telepített második generációs nyárültetvény sokszor már nem képes ugyanazt a teljesítményt nyújtani, mint elődje. "

Ezek után, részemről tökéletesen egyetértek hogy hatástanulmány készítése, és engedély nélkül ne lehessen ültetvényt létrehozni.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 05:48 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Horváth János írta:
Régóta nem szokásom ide írni...

Sajnos.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 00:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.11. 10:28
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Somogyország
Hej!

Régóta nem szokásom ide írni, de most kivételt teszek, mert újra és újra előjönnek azok a komplett marhaságok amelyeket csak a tájékozatlanság és a rosszindulat szülhet.

Először is Robi75 számára szeretném jelezni, hogy mások anyukáját még kukac helyettesítéssel sem szokás emlegetni ilyetén módon.

Dodonak pedig azt, hogy 2012-ben ott is kiszáradtak a kutak ahol nem voltak körben nyárasok. Az éves csapadék 200 mm-rel elmaradt az átlagostól.

Az említett cikk tele van tévedésekkel. Egy igazság van benne, hogy a fás növényzet több vizet használ fel mint a füves vegetáció. Azért jelenik meg az erdő, mert több víz áll a növényzet rendelkezésére. Bár kíváncsi lennék a szubtrópusi kukorica hektáronkénti vízfogyasztásra is.

Sorrendben:

A 1,5-2 m mély ültetés nem tör át semmilyen vízzáró réteget.
A gyenge termő erejű 10-15 AK, max 60-70 q kukoricát termő homoktalajoknak nincs károsítható humusztartalma.
Az ültetési hálózat TÁG, minimum 5x5 de inkább 6x6 m.
Minden növény egyoldalúan hasznosítja a talajt, a hagyományos mezőgazdaság is. A nyárasok esetében viszont a nagy talajjavító értékkel rendelkező évente lehulló lombmennyiség a talajon, marad és betárcsázásra kerül. A kezdeti intenzív növekedést N műtrágyával segítik. A víz megtartását a talajban és évenkénti két mechanikai gyomirtással támogatják. Van kis mértékű vegyszeres gyomirtás is.

Nem igaz, hogy nem lehet utána mást termelni, más növény szempontjából, pont az egyoldalúság miatt pihent földnek minősül.

A kukoricához vagy a gabonához képest sok élőmunka erőt kíván a rendszeres művelés, ápolás, nyesés, a fakitermelés, szállítás stb.

A nagyatádi konzervgyár már régóta nem működik, Szigetváron gyártanak mindent. Amikor működött (német tulajdon) akkor az volt a gond, hogy a csemege kukorica mosólétől a Rinya még Babócsán is döglött és büdös volt. A közmunka miatt mindenki az még meglévő gazdálkodásának átértékelésénél tart, mert nincs a környéken olyan munkás aki gyümölcsöt vagy csemetét szedne az idényében. Amelyik vidékeken van, akkor oda Romániából hozzák a vitatható embertömeget.

Az hogy külföldi csinálhassa ahhoz kellett olyan hazai személy is aki a földjét bérbe adta, vagy eladta.

Amúgy a technológia ismert régóta, egyébként csúcstechnológia és a teljes feldolgozást Magyarországon végzi., Három hámozó üzemet építettek a feldolgozáshoz, hogy a színfurnér gyártását megoldják. Ebből színfurnérból készül pl a luxusautók faberakása stb.

Minden hazai gazdának lehetősége lenne az alkalmazására. Van aki egyébként csinálja is, sőt egyre többen. A közeljövőben meg is jelenik az iparifa ültetvényekről a támogatási rendelet.

Vissza a kukoricára. A nyárfásban megpihenhet a madár, rengeteg lombfogyasztó rovar eszi ami ellen az ültetvényeket nem védik. Igaz, hogy a nagyvad ellen be van kerítve, hogy a szarvascsordák ne károsítsák, de a kisemlősöknek szabad a bejárás. Tévedés ne essék, nem erdő, felesleges egy tölgyeshez hasonlítani, úgy ahogy az akácot sem érdemes.

Végezetül, pedig megkérdőjelezni a földhasználónak azt a jogát, hogy mit termeljen a földjében, nos az egy érdekes téma.

+1 A TAVASZI IDŐSZAKBAN A TALAJMŰVELÉS MIATT DÚSAN VIRÁGZÓ PRIMER GYOMOK MIATT A LEGÉRTÉKESEBB MÉHLEGELŐK EGYIKE A NEMESNYÁRAS ABBAN A HÁROM- NÉGY HÉTBEN AMIG A PIROS ÁRVACSALÁN VIRÁGZIK.

+ 2 tavaly a nyár második felében komoly édesharmat hordás volt róla, valamint jól propoliszoznak a nyárról.

Tehát semmi sem egyoldalú. Szerintem inkább a nemesnyár, mint a neos vagy GMO-s kukorica.

Na jó éjszakát!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 20:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Aki hozzászólásokat keres, a "Mézértékesítés" témában, a "Mézpiaci hírek" topikban keresse.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 01:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.10. 22:22
Hozzászólások: 58
http://www.agroinform.com/allattenyeszt ... tent=26954


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 22:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Észak, Dél, Nyugat felől is hatalmas nyárfa ültetvények vesznek körül régebben az ásott kutamban 1,5 2 méter vizoszlop szokott lenni 2012-ben kiszáradt 1,5 métert kellet süllyesztenem a fenékszinten a vízért.
Nem is beszélve arról, hogy kezdik az erdők is megszenvedni a talajvízszint süllyedést.
Nem véletlen nem tűrik meg az Olaszoknál, túl sok kárt okozott.
A nagytőke kizsákmányolásra törekvése nem ismer országhatárokat.

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 21:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Ba@nák meg az anyjukat a tetves nyárfájukkal :merg .
A környékünkön is ültetik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 15:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
http://www.sonline.hu/somogy/kozelet/mi ... yek-653859


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.17. 06:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
http://www.szabadfold.hu/zoldfold/zummogok_alkonya

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.15. 10:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
http://hargitanepe.eu/beszelgetes-bross ... ba-varjuk/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 18:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Valakit el kellene küldeni erre a rendezvényre. Bár lehet, hogy Csujalaci mindenképp ott lesz, majd tőle kérhetünk egy összefoglalót:
http://greenfo.hu/sajtoszoba/sajtotajek ... al-29-ules


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 18:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Erősen érinthet bennünket is:

http://www.greenfo.hu/uploads/dokumentu ... rvezet.pdf

S a Zöldek véleménye a tervezetről:

http://greenfo.hu/hirek/2016/03/12/anti ... -tervezete

Kíváncsian várom a törvény módosítását.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 18:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
http://www.agroinform.com/allattenyeszt ... -27022-001

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 16:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.10.14. 10:51
Hozzászólások: 20
http://index.hu/tudomany/2016/03/11/otv ... imehekben/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 08:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.10. 09:12
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: észak Heves
http://www.origo.hu/tudomany/elovilag/2 ... teben.html


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 19:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.09.28. 07:24
Hozzászólások: 33
http://alfahir.hu/europa_harca_a_glifoz ... ldalan_all

_________________
"Mindenki másképp csinálja"
Üdv.: KÉRÉSZ


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 12:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
http://www.kormany.hu/hu/foldmuvelesugy ... bb-agazata
Azt írják:
"Húszezer magyar méhész munkájának eredménye, hogy az ország világszerte ismert és elismert kiváló mézeiről, a méhészet hosszú ideje a magyar agrárium egyik legsikeresebb ágazata"
:taps

Na akkor most pontosan hány méhész van?
Volt már szó 12ezerről aztán az később egyszer csak felugrott 13ezerre,
most meg ebben az egy évvel ezelőtti cikkben már 20ezerről beszélnek...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 12:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
http://www.kormany.hu/hu/foldmuvelesugy ... bb-agazata

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 12:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
http://www.hirmondo.ro/web/index.php/me ... hszek.html

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 11:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Hát ez az!
Ezért írtam azt, hogy blabla és még csak össze sem beszéltünk. Olvasva a sorokat szinte egyik szavával üti agyon a másikat. És akkor ő ................... stb. Bocsánat de ez az őszinte véleményem és ezzel én be is fejeztem. Kérem takács urat, hogy ne is reagáljon hozzászólásomra.

A pirossal pontozott részt töröltem.
Ha Takács Ferenctől elvárjuk hogy ne személyeskedjen ezt más se tegye!
Moderátor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 21:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
http://inforadio.hu/hir/gazdasag/lepre- ... kat-803862


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 20:57 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
http://www.agroinform.com/allattenyeszt ... tent=26954


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7265 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: isviba valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.