Pontos idő: 2024.04.20. 12:48

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 146  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.07.04. 17:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Igén. Megígértem az adatokat, de ez a hordás elindulásával most dugába dőlt.

Annyit tudok mondani ,hogy a szűz anyásnál második kezelésre potyogott 49db.

Napraforgó hordás után újrakezdem. És ahogy ígértem közlöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.07.04. 05:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Azt gondolom, hogy azok után, hogy elhallgatja mi van benne, az engedélyezésre nem lenne túl sok esélye. Az elhallgatás most arra vonatkozik, amikor még azt sem írta le, hogy kumafosz és egyéb atkaölők vannak benne. Ezt ugye az OMME derítette ki. Azt lenne jó tudni, nem pedig feltételezni, hogy méhirtó is van-e benne? Azért, hogy ne a feltételezések feltételezésének csapdájába essünk. Ahogyan ez egy bio szerről most bebizonyosodott, hogy van benne méhirtó. Ami az atka elleni hatásosságért felel valójában.
Én a hatóanyag, esetleg a kombináció górcső alá vetéséről beszélek, hazai szinten. A stripek gyártója nem támaszthatna semmiféle szabadalmi kifogást, hiszen fel sem tüntette a csomagoláson. Nem is akarom ezt tovább göngyölíteni, mert hát ez is már a feltételezések feltételezése.
Egy dolgot azonban ki lehet jelenteni. Az általam ismert egyetlen olyan megvásárolható készítmény, ami súlyos mellékhatások mellett ugyan, de képes a bizonyos 12 nap alatt, fiasítás jelenlétében a 99 százalékos hatékonyságra. Lehet, hogy nyári időszakban nagyobb népesség mellett, nem észrevehető mellékhatás esetén ilyen atkaölő hatásra azonban nem képes. Hát ezért kellene alaposan vizsgálat alá vonni. Ha pedig képes egy elviselhető mellékhatás mellett ilyen atkaölő hatásra ( a benne lévő hatóanyag vagy kombináció, tehát nem a konkrét készítmény), akkor sem biztos, hogy közforgalomban van a helye. Létezik olyan, hogy vészhelyzeti kezelés. Járványelfojtás idején az igazgatási rendszabályok helyett alkalmazva (vándorlási tilalom, leölés).

Persze oszkár ígért nekem számokat a jó szublimálóval, négynaponta alkalmazott kezelésekről, amely szintén alkalmas lehet az általam támasztott kritériumra (12 nap alatt 99 százalék), de a számokra még várnunk kell. Meg az is igaz, hogy ő tett egy nagyon fontos kijelentést, mégpedig azt, hogy az első kezelés a szükséges savszintet alakítja ki, ezáltal a 12 nap emelkedik 16-ra. Az még nekem is elfogadható lenne, de a huszonnégy nap is (ahogyan ő használja) a mások által mért 40-50 nap helyett.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.07.03. 15:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Egyet azért nem értek, konkrétan a Stripek gyártóját, hogy miért nem engedélyezteti őket nálunk is.
Tuti van valami okosság benne, de amíg ilyen árkülönbségek vannak más szerekkel szemben, azért nem egyszer átgondolja az ember, hogy mit vegyen meg.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.07.02. 08:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Laci!
Én azt vettem észre, hogy amióta a stripeket használják a környéken, az atkahelyzet normalizálódott, csend van. A ráírt összetétele alapján én nem gondoltam arra, hogy más valami is van a háttérben. Valami olyasmire gondoltam, hogy az illóolaj keverékek hatására a hatóanyag nem a tappancsokon keresztül szívódik fel, hanem a kutikulán, ezért hatásos. Utána jött a tapasztalat. De hát nem is engedtem rá a szert a teljes állományra, annyira azért óvatos vagyok.
A céget illetően teljesen igazad van, nagy valószínűségel más galádságokra is képes. Azonban én azt látom, hogy sodródunk egy irányba, ami a telejes összeomláshoz fog vezetni. Tulajdonképpen a stripek nélkül ez már szerintem be is következett volna. Azt gondolom, hogy eljön a pillnat, amikor a kockázat haszon arány mérlegelése erős kompromisszumokra kényszerít majd bennünket. Ugye néhány éve beszámoltál a Polyvar frenetikus hatásáról. Én is használtam. Aztán azt vettem észre, hogy azoknál a családoknál, amelyek harmadszorra kapták, kritikus atkaszint alakult ki a kezelés mellett. A CHM-mel ugyanez volt a helyzet. Egy-két évig működik rendesen, aztán vége. Emlegetik többen a lítiumot. Azzal csak az a kockázat, hogy a mézet nem tudjuk majd eladni. Tehát valamit egyszer majd be kell válllanunk. Na ezeket kellene kontrollált körülmények között tisztázni, hogy minek mi az ára! Csak erről beszélek. Először is országos monitoring az engedélyezettek terén, másodszor pedig tudományos kutatás a nem engedélyezett, de jónak tűnő hatóanyagok terén, a kockázatok teljes körű feltárásával. Azért, hogy ha arra kerülne a sor, akkor legyen forgatókönyv. Anélkül káosz lesz. Egy ilyen káoszban az a hatóság, amelyiknek fogalma nincs az atkáról, a jól ismert járványvédelmi intézkedésekhez fog nyúlni. Ezek pedig: 1: forgalmi korlátozás. Értsd alatta országos vándorlási tilalom, nagy valószínűséggel évekre. 2: a fogékony állományok kiirtása. Értsd alatta: a nagy atkalétszámú családok, méhészetek kiirtása. Egyikkel sem old meg semmit. A megoldás a hosszú távon eredményes atka elleni stratégia lenne. Te tudsz ilyenről? Tegnap belegondoltam abba, vajon melyik a jobb. Mindenki abbahagyja a stripelést, mert bebizonyosodik, hogy a hatásért a méhekre veszélyes rovarölő a felelős, vagy megy minden tovább így. Ha előbbi valósul meg, akkor országos összeomlás, az említett intézkedésekkel, ha utóbbi, akkor esetleg csendes elmúlás egy Nozémás lefolyással. Az atka közügy, a Nozéma nem. Előbbinél lesz vándorlási tilalom, utóbbinál nem.
Szóval én azt gondolom, hogy a legjobb az lenne, ha tisztán tudnánk látni. Dönteni azután lehet és kell. Úgy látom, hogy a tisztánlátás akadályozása történik. De ha én vagyok az, aki nem lát tisztán, akkor elő lehet hozakodni a jól bevált, engedélyezett szerek listájával és használati idejével, ami országosan érvényes. Pl. fiasításos időben melyik szerek oldják meg 15 nap alatt a kérdést, melyek 40-50 nap alatt, és melyek azok, amelyek ennyi idő után sem (kontrollált körülmények között országos szinten vizsgálva). A fiasmentes állapot már teljesen más kérdés, ott van bőven választék. Az első kérdésre adott válaszból következik a megoldás. Ha van ilyen lista, akkor azt kell használni, ha nincs, akkor fiasmentes stratégiára van szükség. Na de ezt a stratégiát le kellene már írni valakinek hiteles adatokra támaszkodva!

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.07.02. 08:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Cerana!
Nem kívánok állást foglalni az engedélyezett és nem engedélyezett szerek hatásosságánal vitájában. Több okból, de azért sem, mert nem lehetsz ebben okos, de még csak szép sem.
Viszont én soha többet nem tennék be (meg nem is tettem) olyan készítményt a kaptárba, amiről egyszer bebizonyosodott már, hogy hazudtak a ráírt összetételt illatően. Az ilyen cég más galádságokra is képes.
Ezért nem is értem, hogy pont te, hogyan használhattad pl a supert, pláne olyan kritikus időszakban, amikor ha elcsesződik valami, már gyakorlatilag lehetetlen korrigálni, kijavítani.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.07.02. 07:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Még egyszer elovastam az OMME hírt. Ebben ez áll:

OMME írta:
Tekintettel, hogy az OMME az elmúlt évek során több hasonló, EU-n kívüli terméket is megvizsgált, és ezek 100%-a méhekre kifejezetten káros anyagokat tartalmazott (rovarölő szereket, antibiotikumot, stb.)


Tehát a kérdés az, hogy az OMME a stripeket újravizsgáltta-e a több száz hatóanyagra, vagy sem. Ha igen, akkor abban is volt , hiszen 100 százalékról beszél rovarölőre hivatkozva. Ha nem ,akkor miért nem vizsgáltatta meg? Ha újravizsgáltatta, akkor az eredményt miért nem közölte?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.07.02. 07:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Free írta:
miért venném meg pl a Checkmiteot, ha kb ugyan az a hatóanyaga mint a Supernek...

Free!
Ezzel az a baj, hogy a Checkmite kb. ötszázszor annyi kumafoszt tartalmaz, mint a Superstrip, és mégsem működik, a Superstrip viszont igen.

Ezt a témát én januárban felvetettem, megfogalmazva azt a kételyemet, hogy tényleg csak az van benne, amit ráírtak. Erős volt a gyanúm, hogy valamilyen avermectin (talán abamectin) a hatásért a felelős. Ami viszont a méhekre pont olyan jó, mint az atkára. Mármint, hogy ugyanolyan jól pusztítja őket. Legalábbis én egy tavaly októberi kezelés után az újévi zárókezeléskor ezt láttam. Igaz, akkor októberben kaptak Furettót is. Erre céloztam, hogy lehet, hogy valamit elszúrtam. A családok átteleltek, igaz komoly pátyolgatás mellett, de még mindig nem érték utol azokat, amelyek nem kaptak (ez nálam Herba volt). Talán Nosema van náluk.
Ez a rejtélyes üzenet, ami pénteken megjelent az OMME honlapon, azonban megint kinyitja az ember zsebében a bicskát. Egy olyan szerről mondanak olyasmit, a hatóanyag megnevezése nélkül, amit én januárban írtam le ide a zöldre. Csakhogy ők egy ismeretlen, senki által nem használt készítményről beszélnek, míg annak vizsgálatáról (vagy éppen nem vizsgálatáról), amit sokan használnak, semmit nem írnak. Ennek az alábbi linknek néhány percét érdemes meghallgatni (Bross tavaszi előadása Erdélyben):
https://youtu.be/yTGHKgjhKl8?t=1145

Miről is beszél benne? Mintha arra célozna, hogy a stripekben is méheket ölő hatóanyag lenne. Csak célozna, mert átsiklik a bio szerre. Emlékeim szerint régen tényleg nem volt feltüntetve a stripeken az akrinatrin, flumethrin, kumafosz, azt az OMME találta meg. Most rajta van. De van-e ezen kívül is más is benne, ami a valódi hatásért felel? Ezt a stripeknél vizsgálták vagy sem? Ha igen , akkor volt-e benne vagy sem? Na ezekről kellett volna tájékoztatót írni, nem az ismeretlen készítményről! Igaz, hogy a bio-s megvezetés elleni fellépés teljesen jogos!

Mi a személyes véleményem arról, ha van benne méheket is ölő hatóanyag? Hát az, hogy úgy tűnik működik. Nincs benne annyi, hogy elpusztuljon a méhcsalád. Szűk terápiás sávú (indexű) készítményról van szó. Amely használatának vannak korlátai. Na azokról kellene tájékoztatni a méhészeket. Azért, mert az engedélyezett szerek, vagy módszerek már nem működnek. Ezért aztán, lehet, hogy a nem engedélyezettek engedélyeztetése lenne a járható út. Ennek során kiderülne, hogy a kockázat vagy a haszon a nagyobb. Ami az évek múltával meg is fordulhat. A kockázatokat minimalizálva, esetleg benyeljük a károkat, ha most még nem is döntenénk így.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.07.01. 21:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Mi már pár éve használjuk a Herba és Super Stripet, elég jó hatásfokkal. Csak annyit tennék hozzá, hogy miért venném meg pl a Checkmiteot, ha kb ugyan az a hatóanyaga mint a Supernek...

De ezzel a ki nem mondom a nevét dologgal, pont nem értek egyet én sem. Nem az a dolga az OMME-nek hogy tájékoztassa az embereket, hogy vigyázz XY-ban nem okés valami, ha megveszed ráfázhatsz.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.07.01. 09:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Na ezzel aztán az OMME nagyon sokat segített a méhészeknek. Ha a készítményt nem is nevezi meg (tudja valaki, hogy melyikről van szó?), akkor legalább azt írnák le, hogy melyik rovarölő, milyen mennyiségben volt benne! Odafönn fel kellene már ébredni, és lemenni a méhészek közé, megkérdezni, hogy akinek jelentős méhelhullása volt atka miatt, azok mivel védekeztek? Ha már eszébe sem jut, hogy a környezettterhelési monitoring vizsgálat mellett szükség lenne méhegészségügyi monitoringra is. Ahol az engedélyezett szerek hatékonysága kerülne vizsgálat alá országos szinten. ilyen hamar elfelejtették dr. Kelemen Bálint előadását az atka 40 éves megjelenésésére szervezett OMME kongresszuson?
Azt is tudomásul kellene venni, hogy egyre inkább sodródunk abba az irányba, hogy beáldozunk valamennyit az atkairtás eredményességéért. Ez lehet, hogy pont a szűk terápiás sávval rendelkező atkairtó szerek közül fog kikerülni. Az nyilvánvalóan nem működik, hogy bio szerként forgalmazzák, és éppenséggel méhekre veszélyes hatóanyagok vannak benne. Ugye az általam emlegetett stripek (Herba és Super) nem bio készítmények, hiszen fel van tüntetve a kumafosz, és a flumetrin is a címkén. Ezek szerint ezeket a készítményeket nem vizsgálták meg a több száz féle hatóanyagra, vagy megvizsgálták és nem volt benne semmi méhekre káros rovarölő? Akkor azonban legalább ezek nevét közölni kellett volna, hogy nem kockázatos a használatuk.
Az OMME közleményből mindenesetre az olvasható ki, hogy kizárható az, hogy a Herba és Super Strip készítményekről van szó. Azonban illene akkor közölni azt, hogy ezek rendben vannak. Én magam felelősnek érzem magam, mert rossz hírüket keltettem,és lehet, hogy én szúrtam el valamit. Mindenki ennek fényében döntsön ezen készítmények használatáról.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.07.01. 07:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
meezesjeno írta:
http://www.omme.hu/19454/

"A konkrét terméket nem kívánjuk megismertetni a tagsággal – felelős méhész ismert, bevált és engedélyezett készítményeket használ."

Bizony, bizony. :lol: :roll: ;)

Node mik azok amik beváltak, és engedélyezettek? Gondolom nem a szennyezett atkaírtókra gondolt.....

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.07.01. 06:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 701
Tartózkodási hely: Balatonlelle
http://www.omme.hu/19454/

"A konkrét terméket nem kívánjuk megismertetni a tagsággal – felelős méhész ismert, bevált és engedélyezett készítményeket használ."

Bizony, bizony. :lol: :roll: ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.29. 06:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
https://www.agroinform.hu/allattenyeszt ... -65445-001

Hurrá, győztünk! Megszavazhatja!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.28. 16:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.08. 03:31
Hozzászólások: 26
Pörög a mézbiznisz Ukrajnában. Idén fél év alatt 16 ezer tonnát exportáltak az EU-ba.

https://agropolit.com/news/25934-belgiy ... -na-41-mln


"2023 eleje óta Ukrajnának sikerült eladni mintegy 16 ezer tonna mézet 41 millió dollár értékben, amelyet főként Belgiumba exportáltak, Lengyelországba és Németországba. Ezt Dmytro Kroshka, az Ukrán Agrárexport Szövetség (UAAE) vezetője jelentette be a Delo.ua portálnak adott kommentárjában.
Hangsúlyozta, hogy miután az EU eltörölte a vámkorlátozásokat a
tavaly, az ukrán méhészek valódi versenytársakká váltak
európai kollégáikkal, akiknek nem volt idejük megszokni, hogy az egységes piacon dolgozzanak.
egy olyan erős mézszállítóval és méztermelővel, mint Ukrajna.A szakértő megjegyezte, hogy Ukrajnának most lehetősége van arra, hogy felvegye a versenyt
az Európai Unióba történő mézszállításra, a kvóta helyett
szállítások helyett, amelyek a teljes háború előtt voltak érvényben. Dmytro Kroshka hozzátette, hogy
ennek köszönhetően az ukrán mézipar több vásárlóhoz juthatott el szerte a világon. Európai Unió egész területén. Ezért meg kell védeni a piacát és a termelőket a túlzott importtól.
Az EU már korábban is korlátozásokat vezetett be kvóták formájában, és most is
más rendelkezésre álló korlátozó mechanizmusokat is alkalmaz" - mondta a
a szakértő, hozzátéve, hogy az Ukrajnából származó mezőgazdasági termékek exportjának tilalma
több kelet-európai ország kormánya által elrendelt exporttilalom jelenleg nem vonatkozik
mézet, de valószínűsíthető."

Google fordítás


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.21. 20:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://www.agroinform.hu/gazdasag/husz ... -65263-001?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.13. 07:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Jenő pontosan leírta, amit én is akartam. Annyira még korrekt volt a tájékoztatás, hogy adjuk be akkor is, ha még nincs támogatói okirat. Annyiban viszont nem, hogy az elbírálás több etapban történik, és aki még mindig nem kapta meg, az nem azt jelenti, hogy nem is fogja megkapni. Mondjuk itt senki nem említette eddig, hogy megkapta volna a támogatói okiratot, még június 9 előtt. Ezért én is beadtam a kifizetési kérelmet. Ha tudom, hogy mások megkapták, én pedig nem, akkor joggal lehet arra asszociálni, hogy én nem fogom megkapni. Csak annyit kellet volna még írni, hogy az elbírálás több lépcsőben történik. Hozzászoktunk ahhoz, hogy mindenkinek egyszerre utalják a pénzeket, ezért lehetett volna azt gondolni, hogy a támogatói okirat kiküldése is egyszerre történik majd. Nem tudom, hogy ez miért nem így történik? Be lehetett volna várni a kiküldést akkor, amikor mindenkiét elbírálták már. Szerintem fizetni egyszerre fognak mindenkinek. Persze lehet, hogy Veszti nem olvasta az OMME honlapot (ami súlyos hiba), ezért szúrta el, de szerintem azért ezeknek a dolgoknak kellene a honlapon egy külön fül, ahol minden lényegi információt feltüntetnek az adott témáról, és nem kell visszakeresgetni a hírek között, hogy mikor-mit írtak, és mit nem írtak róla. Hogy is szokta mondani Tükör? Vak vezet világtalant.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.13. 07:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 701
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Ezt másoktól is hallottam Veszti. Jól kicsesztetek velük. De kivel, és miért :?:
Értem a bosszús hangulatot, igazad van, de az nem segít.

Egyre több dolgot nem értek, amit a méhészek (is) tesznek. Jó, bosszantó amikor olyan nyilatkozatokat olvashatunk az illetékes ...szóval le kell írnom bocs! POLITIKUSOK-tól, hogy ennyi pénzt kaptak a méhészek, és az idén meg már 15 eurót fognak, miközben még a támogatói okiratot sem kapták meg, és a kifizetési kérelmet is nemrég adták, adhatták be az első 7,5-re.

Van egy pályázat, ami hozzájárul ahhoz, hogyha egyáltalán nem fog megszűnni a beáramló édesipari mocsok mézként való értékesítése, akkor legalább annyi esélyt ad a tönkrement méhészeknek, hogy ha felteszik a kérdést MI ÚJSÁG A HÉHESBEN, akkor annyit lehessen mondani, MÉG ÉLNEK, NEM VESZTEK ÉHEN.

Ha valaki nem tudná, elfelejtette néhány nap alatt, vagy bármi:
http://www.omme.hu/fontos-informaciok-a ... rogramrol/

Aki nem fogja igénybe venni, azután nem fogják könyörögve dobálni. Azt viszont megértem, amikor már nincs rá pénz, és azt mondja a méhész, nem vásárol kacatot, megoldja. De akkor is hozzájön a cukor, ami jelen állás szerint a méheinek létfontosságú lehet. Aztán mint mondani szoktam:nekem111.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.13. 06:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Nekem tegnap jött meg a támogatói okirat, de úgy döntöttem hogy ha nem jön meg a kifizetési kérelem beadási határidő napjáig, akkor nem foglalkozok vele. Így ez a vonat elment.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.13. 06:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 701
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Itt? Ha pízrül van szó? Minden beadható, és mindent bevesznek, néhány kivétellel.

http://www.omme.hu/meh-allatjolet-kifiz ... -hatarido/

"Fontos! A kifizetési kérelem benyújtásához nem szükséges támogatói okirattal rendelkeznünk. Kérjük, hogy minden méhész aki beadta támogatási kérelmét nyújtson be kifizetési kérelmet is."

Ezt kérdezted Laci? :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.12. 22:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
cerana írta:
Akkor válaszolok is magamnak. Ma megjött a Támogatói okirat. Építtető keret nélkül vállaltam.

Ma?
Nekem már május 15-én megjött a támogatói okirat.
Most kilencedikéig a kifizetési kérelmet is be kellett már adni.
Azt a támogatói nélkül is beadhattátok?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.12. 15:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Igen, én is így értelmeztem, tudod, jó munkához idő kell....
Én még nem kaptam semmit róla, akkor biztos a végére maradok, pedig azt gondolná az ember hogy beadási sorrendben bírálnak (én még az elején beadtam).

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.12. 14:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Akkor válaszolok is magamnak. Ma megjött a Támogatói okirat. Építtető keret nélkül vállaltam.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.12. 10:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Próbáljuk meg kicsit értelmezni a leírtakat. Az én olvasatomban nem írtak ki újabb méh állatjóléti pályázatot, hanem az eddig beadottak közül folyamatos a pályázatok elfogadása. Úgy értelmezem, hogy az egy éve beadott pályázatok közül 3300-2000= 1300 pályázatot bíráltak el valamely, általam nem ismert időpontig. Ehhez jön most a 2000 új elfogadott, amiről a hír szól. Vissza van még nem tudom mennyi, amelyek elbírálása a cikk szerint ezután történik. A kérdés az, hogy van-e olyan méhész, ebből a 3300-ból, aki már megkapta a támogatói okiratot?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.12. 09:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Azta mindenit, de jó lesz nekünk!
https://www.agroinform.hu/palyazatok/meh-allatjoleti-program-ujabb-ketezer-mehesz-kap-tamogatast-65042-001
Mennyi bőrt letudnak húzni egyes hírekről.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.03. 12:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.08. 03:31
Hozzászólások: 26
Fulmerék is akcióznak az osztrák lidlben, 5.29 euróért árulják 900 grammját a virágméznek. Remélem, hogy ez egy arra utaló magatartás, hogy a kiszerelők szabadulnának a készletektől. Abban reménykedek, hogy az uniós fogyasztó, ha megkapja az információt a méz eredetéről, akkor az uniós mézet fogja választani a kínai helyett. De ez csak az én feltételezésem, ami abból fakad, hogy már mindenben a reményt keresem, de nem is ez a lényeg, hanem hogy valami változzon már végre.

https://www.facebook.com/groups/1748946 ... 815546468/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.03. 11:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
dzso bacsi írta:
klenáncz-félék


Klenáczon kívül kik alkotják ezt a halmazt?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.03. 10:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.08. 03:31
Hozzászólások: 26
https://www.bee-life.eu/post/hybrid-eve ... der-threat

A legfontosabb a cikkből, hogy az EU a címkézés újraszabályozását 2023 július-december időszakra ígéri, addig kell még kitartanunk. Remélem a klenáncz-félék azért akcióznak ennyit, mert már érzik a vesztüket...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.03. 04:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
koldun írta:
Sziasztok! Aranynektáros mézhamisítással kapcsolatban kerestem a bugyort, de nem találom hirtelen, valaki be tudná linkelni?

(Aki ilyeneket kérdez, hamarosan sokat költhet. Ügyvédre, rabkosztra, temetésre.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.01. 20:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
jaja mint a hablaty. nehogy úgy járjatok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.01. 20:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 701
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Nekem aztán 111, de ha nem akartok Kecskemétre járni mint a "Zsuzsa", akkor pssssssssssssssszt! Legalább is rendszerváltásig.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.01. 08:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Koldun szerintem arra az esetre gondolt, amikor az Aranynektár még az Apitáp nevű cukorszirupot gyártott a méhészeknek. Az alábbi anyagban a 29. oldalon kezdődik ennek bemutatása. https://docplayer.hu/1118835-Az-elelmis ... asara.html
Lehet olyan cikket találni, hogy nem igazolódott a hamisítás gyanúja, vagyis, hogy az Apitáp nem került bele a forgalmazott mézekbe. Mindenesetre emlékeim szerint Süth Miklós csapata kimutatta az Apitáphoz használt enzimet a forgalmazott mézekből, amely egy mesterséges szacharózbontó enzim. Az erről szóló szakmai powerpoint bemutatót viszont már én sem találom meg a neten.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.06.01. 06:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Mézet hamisított az Aranynektár?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.31. 07:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2018.09.17. 21:52
Hozzászólások: 11
Sziasztok! Aranynektáros mézhamisítással kapcsolatban kerestem a bugyort, de nem találom hirtelen, valaki be tudná linkelni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.23. 15:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.08. 03:31
Hozzászólások: 26
Az ukrán agrárdömping ellen tüntetnek a gazdák Brüsszelben
https://youtu.be/5s5c3skV0nA


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.23. 07:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.08. 03:31
Hozzászólások: 26
http://www.omme.hu/level-a-copa-cogeca-nak/

"- meg kell kérdezni, hogy mi lett a sorsa azoknak a méztételeknek, melyek megbuktak a vizsgálat során. 147 minta volt rossz, ha egy minta egy konténerből származott, akkor ez közel 3000 tonna mézet jelent. Vajon mi lett a sorsa ennyi rossz méznek?"

Úgy látszik, hogy itt szabadon mehet a mézhamisítás. Hogy lehet az, hogy valaminek legalább a fele hamisítvány a piacon és leszarják. Nem értem... Tehát lefogadom, ha az adidas cipőknek a felét hamisítanák a kínaiak, akkor azt nem engednék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.22. 11:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: Pest megye
Szevasztok darázsvadászok!
https://rtl.hu/belfold/2023/05/21/negyvenezer-fos-mehraj-eger-tarsashaz-darazsvadaszok-latvanyos
Minek ide vödröt akasztani a fára? Így látványosabb a tv-ben?

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.21. 17:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: Pest megye
https://www.agroinform.hu/gazdaelet/elfagyott-az-akac-mi-lesz-igy-a-mezzel-64568-001

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.20. 06:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Miciamanó!
A JCR kutatólabor, pontosan ezért tökéletesen tisztában kell lennie azzal, hogy a konkrét vizsgálat akkreditálható-e vagy sem. Nem jöttek volna ki olyan vizsgálatokkal, ami kétségeket vet fel egy későbbi akkreditáció esetén. Az akkreditáció és az ISO szabvány kéz a kézben járnak. Arról szólnak, hogy megfelelő-e az adott módszer az adott dolog kimutatására. Az én véleményem az, hogy itt csak időfaktorról beszélhetünk, nem pedig arról, hogy a vizsgálat nem megfelelő. Tehát az az eredmény, ami most még csak gyanú, az majd később tény lesz. Akkor, amikor pecsét kerül a vizsgálati módszerre. Nem lennék nyugodt azok helyében, akik abba kapaszkodnak, hogy ez most még nem akkreditált. A tények rögzítésre kerültek már.
Az irányelv bevezetésének ideje: a hatály ideje a javaslatban njincs kitöltve. A már forgalomba került termékekről van benne szó, hogy azokat nem kell visszahívni. Szerintem a hatályba lépés a kihirdetéshez nagyon közeli időpont lesz.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.20. 06:32 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Dzso bacsi!
Az irányelv szövege így változna:
Idézet:
A 2001/110/EK irányelv módosítása
A 2001/110/EK irányelv 2. cikke a következőképpen módosul:
1. a bevezető mondat helyébe a következő szöveg lép:
„Az 1169/2011/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet* az alábbi feltételekkel
alkalmazandó az ezen irányelv I. mellékletében meghatározott termékekre:
___________
* Az Európai Parlament és Tanács 1169/2011/EU rendelete (2011. október 25.) a
fogyasztók élelmiszerekkel kapcsolatos tájékoztatásáról (HL L 304., 2011.11.22.,
18. o.).”
2. A (4) bekezdés a) és b) pontjának helyébe a következő szöveg lép:
„a) Azon származási országot, ahol a mézet begyűjtötték, jelzik a címkén.
Amennyiben a méz egynél több országból származik, a származási országokat, ahol a
mézet begyűjtötték, jelzik a 25 grammnál nagyobb kiszerelések címkéjén.
b) Az 1169/2011/EU rendelet és különösen annak 12–15. cikke alkalmazásában az e
bekezdés a) pontja szerint feltüntetendő adatok az említett rendelet 9. cikke
értelmében kötelező adatoknak minősülnek.”

Kerestem, hátha a 1169 hivatkozott pontjaiban van elrejtve a százalékos összetétel, de nem találtam. Ot csak az összetevők esetében írja le, de a méz esetében nem beszélhetünk összetevőkről. A honlapon két hivatkozás van, egyik a dokument1 (ahol a javalat van), a másik ennek egy melléklete, de az nem a mézről szól. Majd még megpróbálom kibogarászni, hogy hol lehet elrejtve a százalékos szöveg.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.20. 06:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
Gyanuba keveredett cégek és vagy le nem zárt ügyek résztvevőinek listázásának kérése(melyet nemzeti hatáskörben végeznek ),azt bekérni a nemzetektől ,és attól eredményt várni…?. Sok sikert…( pótcselekvés ,addig sem kérik számon a hazai címkézési gyakorlat módosítását,nem mintha változna valami is ,de fő a szándék…)

A “ jovanazúgy”- hoz :a tegnapesti atv interju méhészhölgyeményhez kivonult már a szaktanácsadó,hogy milyen méhészetben használt VEGYSZEREKET használ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.20. 05:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
Jó reggelt!
témák:
A cimkézési történet türelmi vagyis tagországok kötelező bevezetési ideje másfél év a tervek szerint. ( megjegyzem nehány ország e megszületendő rendelet nélkül már megcsinálta).
Kopakocsega levél prmaszlag. Elnökúr vehette volna a fáraccságot ,( ebben a jó indulat dominál és nem a tudatos elhallgatás) ,hogy tájekoztassa a publikumot a jcr labor részletes anyagáról.
A jcr labor nem hatósági labor, a vizsgálatok egy része nem hatóságilag elfogadott harmonizáltak. Az anyagban benne van ,hogy az eredményei alapján nem szabad szankcionálni ezt a nemzeti hatóságokra bizza. Nincs részletezve ,hogy konkrétan a mely vizsgálatokra buktak meg. A vizsgálatok még nem zárultak le ,folyamatban lévő ügyek köztes tájékoztatása volt . Az anyag gyanut fogalmazott meg,de ez alapján más törvénysértések is előfordultak ,melyet a nemzeti hatóságok tártak fel. A cégek megnevezésének és listázásának kérése pr fogás.
A gyanu a 2021- es mintákra vonatkozóan 2022 márciusában megfogalmazódott.Az eredmények közlés 2023 március 22. A mézpiac egy éve nem érzi ,hogy a gyanuba keveredett cégek küzdenének a tutijó mézek vásárlásával.Az eredményközlés ota eltelt 2 hónap hatásainak számonkérése megint pr fogás,mert van javaslat , csak tajékoztatni kellene méhészeket.
Egyik hogy egy év alatt kell egy olyan eun kivüli mézüzemi listát létrehozni,akik megbizhatók.ezt monitorizni kell ami megint csak sok idő.Másik ,hogy a gyanut megalapozo vizsgálatokat a tagorszagoknak tudni kellene vizsgálni, vita van melyiket lehet ezek közül felvenni.
Mivel ez nagyon megosztja a laborszakmát készül egy iso szabvány ,ami ezt a jogi procedurát megkerülné és lehetne hozza csatlakozni,de ezen is vita van.Arrol nem szol a fáma ,hogy aki nem csatlakozik azt a fogyaszto vajon megbüntizi -e ,mert ehhez valo csatlakozás önkéntes alapú lenne.
Szóval a háttérben készülnek javaslatok,vitáznak ,a bevezetésének ideje 1,5– 2 évben mérhető lesz. Erről a szakma tud ,de itthon kopakacsega levél készül hiteles tájékoztatás hiányában.
A fajtamézek paramétereinek egységesítése is terv ,dolgoznak rajta. Szerintem szigorúbb lesz az akácmez paramétere ,mint a hazai gyakorlat. Meglátásom szerint minimum egy évig semmi hatása nem lesz a 2 honapja megfogalmazodott jelentésnek a mézpiacra,hiszen a gyanuba keveredett cégek pontosan egy éve tudják ,hogy gyanuban vannak és nem két hónapja ,amitől azt várnánk ,hogy jönnek a tuti magyar hamisítatlan mézért.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.19. 19:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.08. 03:31
Hozzászólások: 26
cerana írta:
Néhány kiegészítés a második olvasat után. Ezt már nem telefonon, hanem laptopon olvastam (a hivatalos magyar nyelvű szöveget). Itt ugye javaslatról szól a fáma. Gondolom, ez az együttdöntési mechanizmusok kapcsán más EU-s intézménynek is el kell fogadnia.
Azt látom benne, hogy az nem szerepel, hogy csökkenő sorrend legyen a legtöbbet tartalmazótól kezdve. Tehát akár az utolsó helyen szerepelhet Kína a 30 ország mézeiből összekevert mézben, noha abból van a legtöbb. A sorrendért még talán érdemes lenne lobbizni a végleges változatban. Talán a javaslat azt jelenti, hogy az Európai Parlament még megvitatja a javaslatot, tehát lesz róla vita, annak ellenére, hogy a javaslat benyújtója a Bizottság és Parlament. Az együttdöntés 3. szereplője a Tanács. Remélem, hogy nem az ő döntésük véglegesíti a javaslatot. A parlamenti változtatásban még bízhatunk valamelyest.

Azt továbbra is tartom, hogy van egy elképesztő hiba A kaptárakból projektet követő intézkedésekben. Ilyen eredmények után azonnal meg kellett volna tiltani a kínai, a török, és a brit mézimportot. Valószínűleg azért nem történt ez meg, mert a fogalmazásban hamisítási gyanú szerepel. Azaz, hogy valamelyik vizsgálati módszer nem akkreditált. Jó lenne tudni, hogy mikor várható az akkreditáció, egyáltalán melyik módszerrel van a baj, és az a kimutatott hamísítások hány százalékát érintik. Egy parlamenti vitában fel lehetne tenni ezeket a kérdéseket, de ehhez az OMMÉ-nak dolgoznia kellene. A fő kérdés pedig az, hogy miképpen lehetséges az, hogy ilyen súlyos eredmények után, megint csak ilyen laza szabályozás születik?



"A méz tekintetében a következő megközelítéseket mérlegelték:

·az „EU-n kívüli” kifejezés felváltása a nem uniós származási országokkal;

·az „EU-n kívüli” kifejezés felváltása a származási földrajzi régióval;

·az összes származási ország (tagállamok és harmadik országok) kötelező feltüntetése;

·az összes származási ország (tagállamok és harmadik országok) kötelező feltüntetése, beleértve a százalékos arányt is.

Mindent egybevetve a harmadik megközelítésre esett a választás, mivel az lehetővé tenné a származási országok pontos azonosítását, ezáltal kielégítve a fogyasztói igényt, ugyanakkor korlátozná az annak feltüntetésével kapcsolatos költséget és terheket, hogy pontosan milyen százalékban tartalmaznak a mézkeverékek mézet az egyes származási országokból, és összhangban állna az Unió nemzetközi kötelezettségeivel."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.19. 07:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Néhány kiegészítés a második olvasat után. Ezt már nem telefonon, hanem laptopon olvastam (a hivatalos magyar nyelvű szöveget). Itt ugye javaslatról szól a fáma. Gondolom, ez az együttdöntési mechanizmusok kapcsán más EU-s intézménynek is el kell fogadnia.
Azt látom benne, hogy az nem szerepel, hogy csökkenő sorrend legyen a legtöbbet tartalmazótól kezdve. Tehát akár az utolsó helyen szerepelhet Kína a 30 ország mézeiből összekevert mézben, noha abból van a legtöbb. A sorrendért még talán érdemes lenne lobbizni a végleges változatban. Talán a javaslat azt jelenti, hogy az Európai Parlament még megvitatja a javaslatot, tehát lesz róla vita, annak ellenére, hogy a javaslat benyújtója a Bizottság és Parlament. Az együttdöntés 3. szereplője a Tanács. Remélem, hogy nem az ő döntésük véglegesíti a javaslatot. A parlamenti változtatásban még bízhatunk valamelyest.

Azt továbbra is tartom, hogy van egy elképesztő hiba A kaptárakból projektet követő intézkedésekben. Ilyen eredmények után azonnal meg kellett volna tiltani a kínai, a török, és a brit mézimportot. Valószínűleg azért nem történt ez meg, mert a fogalmazásban hamisítási gyanú szerepel. Azaz, hogy valamelyik vizsgálati módszer nem akkreditált. Jó lenne tudni, hogy mikor várható az akkreditáció, egyáltalán melyik módszerrel van a baj, és az a kimutatott hamísítások hány százalékát érintik. Egy parlamenti vitában fel lehetne tenni ezeket a kérdéseket, de ehhez az OMMÉ-nak dolgoznia kellene. A fő kérdés pedig az, hogy miképpen lehetséges az, hogy ilyen súlyos eredmények után, megint csak ilyen laza szabályozás születik?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.19. 06:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Köszönjük dzso bácsi a linket!
Azért utalhattál volna arra, hogy többek között a mézek címkézési szabályainak vátozásáról szól. Hirtelen nekifutásra azt vettem ki belőle, hogy a 25 grammnél nagyobb kiszerelésű mézek resetén fel kell tüntetni azokat az országokat, ahol a mézet begyűjtötték.

Levonva a tanulságot az elmúlt két hónapban született hozzászólásaimat illetően, elmondható, hogy a kaptárakből projekt eredményeit követően változni fog a jogi szabályozás. Ezt az időszakot kellett volna kihasználni egy nagyon hatékony lobbizásra, hogy a hamisítás kritikus szabályozási pontja értelmében a keverést kellene megtiltani. Hát valószínűleg ez az üzenet eddig el sem jutott volna a döntéshozókhoz. Annyit tudunk tenni, hogy figyeljük az Eurostat adatait, amely január februárra változatlan mennyiségű kínai méz importját jelzi. Ha ez az érték nem fog csökkeni, és a felvásárlási ár nem növekszik drasztikusan, akkor, ahogyan a FF-n leírtam, kártérítési pert kellene benyújtanunk. Abban azonban optimista vagyok, hogy rövid távon javulás lesz a mézárakban, mert azt azért senki nem tudja előre, hogy a fogyasztó miképpen fog reagálni a változásokra. Hányan fogják azt a mézet választani, amelyikben a kínaiból lesz a legtöbb méz? Ha az üvegezők ezzel nyomják tele az üzleteket, akkor a mi mézünk azért értékelődik fel, mert hiány lesz belőle. Ha az üvegezők félnek attól, hogy nem veszik majd a kínai mézet, akkor azért indul meg már idén a kereslet, és ezzel az ár is. A hosszabb táv már kétséges. Kiszorítják-e a fogyasztók a hamis kínait, vagy sem? Létezik az a buta hozzáállás, hogy megveszem a legolcsóbbat, amire még az van írva, hogy méz. Ebben az esetben még hossszú út áll előttünk. Ha a méhész szervezetek már eleve azt hangoztatták volna, hogy a keverést kell megtiltani, és nem a származási ország feltüntetését a keveréken, akkor lehet, hogy most azt tiltották volna meg! Persze a feltüntetésre akkor is szükség van. Tekintsük ezt egy első lépésnek a helyes irányba tett úton!

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.05.19. 05:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.08. 03:31
Hozzászólások: 26
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 2023PC0201


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.04.30. 08:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.08. 03:31
Hozzászólások: 26
https://kronikaonline.ro/erdelyi-hirek/ ... ai-piacot#


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.04.29. 06:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Így van. Hála az EU degenerált vezetésének.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.04.28. 22:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
index.hu/gazdasag/2023/04/28/megallapodas-gabona-import-tilalom-nagy-istvan-agrarminiszterium-europai-bizottsag/ írta:
„Az Európai Bizottság végül meghallotta a magyar gazdák kéréseit, erőfeszítéseink nem voltak hiábavalók. Megszületett az uniós szintű megállapodás az ukrán gabonaimport-tilalom ügyében” – jelentette be Nagy István agrárminiszter Facebookon.
......
A MEGÁLLAPODÁS NÉGY TERMÉKRE – A BÚZÁRA, A KUKORICÁRA, A NAPRAFORGÓMAGRA ÉS A REPCEMAGRA – TERJED KI, E TERMÉKEK BEHOZATALA TEHÁT A JÖVŐBEN IS TILOS LESZ MAGYARORSZÁG TERÜLETÉRE.

Még szerencse, hogy a méz jöhet.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.04.24. 12:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
"NB-18-as újszerű kaptárakat kínálok eladásra.
Már csak 19 db van belőle."
Hja kérem: Ha kopasz fejre parókát tesznek.... :D :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.04.24. 09:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.06.07. 07:19
Hozzászólások: 2
Szia uram!

NB18 érdekel?
Na ígykell hirdetni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2023.04.24. 07:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
Hát látom nagy haverok vagytok, hogy segítesz neki értékesíteni. Beépített etetővel meg anyaráccsal 16 évig méheüs-től ezek olyan előnyök, hogy ezeket már rég elkapkodták, mivel ez már egy napos hirdetés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.