Pontos idő: 2024.04.28. 05:31

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 146  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.28. 19:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
http://ateceged.hu/cegmukodtetes/egymil ... t-talaltak


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.28. 08:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:00
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Ermihalyfalva Bihar
Egyesuleti vezetok, vagy akik tobb embernek szivesen megmutatnak az Erdelyi Meheszt az irjon egy pm et a cimevel es kuldok egy peldanyt az elso szambol.

_________________
http://ermellekimehesztalalkozo.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 21:28 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Én pedig a Vándorlás - Zsúfolt méhlegelők topicban válaszoltam.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 21:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.29. 09:42
Hozzászólások: 117
szigetivili írta:
Szerintem e meddő vitát ideje lenne abbahagyni, mert ilyen a világban nincs.
Topik címe: SAJTÓFIGYELŐ!

A tiszteletem Rád is vonatkozik! Abbahagytam, bár azt hiszem igazából el sem kezdtem.
Üdv!
zzoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 20:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.29. 09:42
Hozzászólások: 117
Tsanyi!
Őszinte irígységgel szemlélem a profizmusotokat a méhészet területén! Biztos vagyok benne, hogy a szaktudásnak erre a szintjére amit itt többen is képviseltek én már nem juthatok el! 47 múltam és túl hosszú időszak telt el az életemből méhek nélkül.
Azt azonban el lehetne fogadni, hogy bizonyos kérdésekben nem biztos, hogy a méhészeti rutin a meghatározó!
Üdv!
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 20:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
zzoli írta:
[
tsanyi írta:
Lehet, hogy számodra furcsa, de a 80-as évek végén Fejér megyei napraforgóra ingyen szállítottak zalai méhészeket a gazdaságok.
Talán ha újra gondolnád!

Szerinted ennek a példának, a mai méhészek számára -vagy a "0 családos nem méhész" számára- mi a üzenete?

Talán annyi, hogy a méhészet, földművelés, erdőgazdaság élhet nagyon szépen egymás mellett, anélkül is, hogy felvásárolják egymás tulajdonát. Sőt...
A Ti fura logikátok szerint - mert fordítva is lehetne nézni - aki beporzást igénylő kulturát tart, köteles lenne megfelelő mennyiségű méhcsaládot is tartani...Ha nem, kiszántani, mint a GMO-s kukoricát.
Szerintem e meddő vitát ideje lenne abbahagyni, mert ilyen a világban nincs. Bár nálunk már sok olyan előfordul :evil: ami máshol nonszensz lenne.

Topik címe: SAJTÓFIGYELŐ!

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 20:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.29. 09:42
Hozzászólások: 117
tsanyi írta:
Ez kb annyira szomorú mintha valaki méhészeti témában nyilatkozik 0 méhcsaláddal.

Ennek az ódiumát vállalnom kell! De megtehetitek azt, hogy a 0 családos kezdő csak kérdezhessen! Ha van ilyen szabály akkor csak hallgatok.
(sőt igazából szabály nélkül is kussolok, de ez valahogy előjött)
tsanyi írta:
Az ország mézelő kultúráit nem birtokolhatják, művelhetik a méhészek. Furcsa elképzelés, hogy vásároljuk fel és műveljük az ország akácosait és repce, napraforgó stb termőterületeit.

Nagyon jól tudod, hogy nem arról beszéltem, hogy az adott méhlegelőnek legyen tulajdonosa a méhész!

tsanyi írta:
A méhek nem környezet károsítók!

Ez igaz! A méhészek se legyenek! Sőt ha lehet egymást se károsítsák!

tsanyi írta:
Lehet, hogy számodra furcsa, de a 80-as évek végén Fejér megyei napraforgóra ingyen szállítottak zalai méhészeket a gazdaságok.
Talán ha újra gondolnád!

Szerinted ennek a példának, a mai méhészek számára -vagy a "0 családos nem méhész" számára- mi a üzenete?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 19:43 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
zzoli írta:
.......Ha valaki belegondol, azért tényleg "vicces" vagy "szomorú" hogy egyesek több száz méhcsaláddal TERMEL-nek anélkül, hogy akár 1 hektár saját tulajdonú területük, és ebből eredően bármi féle felelőség érzetük lenne. :geek:

Ez kb annyira szomorú mintha valaki méhészeti témában nyilatkozik 0 méhcsaláddal.
Sikerült Vivaldi mellé fordítva felülnöd a lóra. Vivaldi fórumozásának fő irányvonala, hogy lehetne a vándor méhészeket kitiltani a nógrádi akácosokból.
Előrebocsátanám van annyi erdőm földem nekem és a családnak, hogy még egy ilyen ostoba szabályozás sem jelentene semmi gondot.
- A földtulajdon semmi összefüggésben sincs bármiféle környezettudatossággal. Ez csak pénz és összeköttetés kérdése. Anyai nagyszüleim akácosát budai ügyvéd birtokolja, ugyan úgy mint még több erdőt a környéken.
A kárpótlás során valami villámgyors ügyintézéssel a legelső menetben szerezte meg. A kárpótlás furcsaságairól inkább nem nyitnék vitát.
- Az ország mézelő kultúráit nem birtokolhatják, művelhetik a méhészek. Furcsa elképzelés, hogy vásároljuk fel és műveljük az ország akácosait és repce, napraforgó stb termőterületeit.
Ez nem azt jelenti, hogy ne tegyünk meg mindent a környezetünkben a méhlegelő javításáét. Én sem a fájáért, de még csak nem is a mogyoróért ültettem tavaly kecskefüzet, török mogyorót....
- A legfontosabb amit talán méhek nélkül is lehet tudni. A méhek nem környezet károsítók!
Sőt a méhecske nem letapossa a virágot, hanem beporozza, és ez a méhészet fő haszna ha egységében tekintjük. Nálunk boldogabb sorsú és kisebb méhsűrűségű országokban még fizetnek is ezért a tevékenységért. Van ahol nagyobb jövedelmet jelent a méhészeknek mint a mézeltetés.
Lehet, hogy számodra furcsa, de a 80-as évek végén Fejér megyei napraforgóra ingyen szállítottak zalai méhészeket a gazdaságok.
Talán ha újra gondolnád!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 18:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.29. 09:42
Hozzászólások: 117
A természet az amit "kihasználunk" az ami lehetőséget ad nekünk a méhészkedéshez. :roll:
Aki egy nagyvárosi panelból, akár csak 20 családdal méhészkedik nem biztos, hogy a természet egyensúlyával kapcsolatban teljesen képben van!
Aki rávándorol a helyben működő kis méhészekre, na az is másképp gondolkodna, ha a "saját" legelőjét húznák le! :(
Szerintem alapvető felelőségérzet csak a tulajdonosi szemlélet mellett alakulhat ki! Addig csak szabad rablásról beszélhetünk!
Ha valaki belegondol, azért tényleg "vicces" vagy "szomorú" hogy egyesek több száz méhcsaláddal TERMEL-nek anélkül, hogy akár 1 hektár saját tulajdonú területük, és ebből eredően bármi féle felelőség érzetük lenne. :geek:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 16:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.29. 09:42
Hozzászólások: 117
Vivaldi írta:
Én egyszerűen nem adnék semmiféle hitelt annak aki nem rendelkezik föld, vagy erdő tulajdonnal.

Tudom, hogy neked ugrottak már ezért a kijelentésedért, pedig valahol itt gyökerezik az igazság. Nem is a hitel, hanem főként a támogatások tekintetében.
Nah, majd az idő ezt is eldönti!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 16:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Pityi75 írta:
Üdvözöllek Vivaldi!
Vivaldi írta:
Tudom hogy ez népszerűtlen, de ki kell előbb utóbb mondani, az méhészkedjen, akinek megfelelő letelepedési területe, erdeje, szántója van, amiről a méhek hordhatnak.

A gyakorlatban ez hogyan lenne megvalósítható :?:
Kizárólagos letelepedési szerződésre gondolsz, vagy saját tulajdonú földbirtokra?
Állami tulajdonban lévő erdőnél, vagy szántónál is fennáll az a helyzet, hogy a közvetlen szomszédságában magántulajdonban lévő földek vannak. (jelen esetben is egy ilyen területen vannak a méheim, és több méhész is van a szomszédságban). Ebben az esetben én rendelkezem az általad leírt feltételekkel, de a méhsűrűség és a méhegészségügyi kockázat még nem csökkent.

Első lépésként én egyszerűen nem adnék semmiféle hitelt annak aki nem rendelkezik föld, vagy erdő tulajdonnal.
Tudom ez nem túl demokratikus gondolkodás. De hát az se demokratikus aki ezer hektárokat birtokol. Sajna ahelyett hogy sok közép birtok lenne Magyarországon, 5-10ha-os törpe birtokok és több 1000ha-os latifundiumok vannak. Mostanában a veszély már nem csak az hogy, a kis gazdaságokat tönkre teszik a nagybirtokok már az is hogy a közép gazdaságokat teszik tönkre. Gondoljuk csak el egész életünkben összekapartuk a méhészkedéshez szükséges dolgokat, nagy nehezem összeállítottunk egy állományt amiből, így vagy úgy, de elvagyunk. Aztán a több éve vagy több évtizede általunk látogatott, méhlegelőre ahonnan eddig tisztességes hasznot húztunk, megjelenik egy 1000-1200 családos méhészet. Innentől kezdve lehúzhatjuk a rolót. Lehet kissé dühösek is leszünk ha megtudjuk hogy,az illető mennyi támogatást kapott méhészete felfejlesztésére.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vivaldi 2012.02.27. 16:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 16:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Ez a nemzeti összefogás szépen hangzik!
Csak az nem mindegy hogy ők hogy értelmezik! :o :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 16:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Majd a forradalom megoldja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 16:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 10:48
Hozzászólások: 255
Tartózkodási hely: kecel
http://kuruc.info/r/2/92690/

Azt hiszem itt a vég.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.25. 07:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:00
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Ermihalyfalva Bihar
Nyomtatasba kerult, sajnos a peldanyszamot nem ismerem, de megprobalok szerezni neked is egy szamot belolle.
Meg en sem kaptam, de en is varom.
A terjesztesrol megkerdezem a foszerkesztot (aki az egyesulet elnoke is ami az ujsagot letrehozta) es meg tartjuk a kapcsolatot a kerdesben. Irj ram nyugodtan ha ugy tunik sokaig nem tortenik semmi.
Azt tudom hogy az elso nehany szam biztosan ingyenes lesz aztan meglatjuk.
Keszul egy honlap is azon is kozoljuk majd a fejlemenyeket.
A forumon meg egyenlore en kozlom majd az ujsaggal kapcsolatos tudnivalokat.

_________________
http://ermellekimehesztalalkozo.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.24. 20:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Lehel írta:
Egyenlore ingyenes az ujsag, de aki segiteni tud es akar azt szivesen veszik.


Tehát akkor egyenlőre nem is kerül nyomtatásba? Én vevő lennék akár ezen első szám egy kézbenfogható - nem otthon kinyomtatott - példányára is. A jövőben akár az is működhetne szerintem, hogy a helyi egyesületünk körében segítenék a terjesztésben. Nem mindegy, hogy egy nemzetközi postaköltség mennyivel nyomja meg egy példány árát, mert azért az annyi az annyi.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.24. 20:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Hát valóban túlléptünk az eredeti témán. :oops:

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.24. 20:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Azon elmélkedem,vajon mi köze az előbbi hozzászólásoknak a topic címéhez? :roll: :roll:

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2012.02.24. 17:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Üdvözöllek Vivaldi!
Vivaldi írta:
Tudom hogy ez népszerűtlen, de ki kell előbb utóbb mondani, az méhészkedjen, akinek megfelelő letelepedési területe, erdeje, szántója van, amiről a méhek hordhatnak.

A gyakorlatban ez hogyan lenne megvalósítható :?:
Kizárólagos letelepedési szerződésre gondolsz, vagy saját tulajdonú földbirtokra?
Állami tulajdonban lévő erdőnél, vagy szántónál is fennáll az a helyzet, hogy a közvetlen szomszédságában magántulajdonban lévő földek vannak. (jelen esetben is egy ilyen területen vannak a méheim, és több méhész is van a szomszédságban). Ebben az esetben én rendelkezem az általad leírt feltételekkel, de a méhsűrűség és a méhegészségügyi kockázat még nem csökkent.

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.24. 16:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Azt mindenkinek el kell ismerni hogy egy ágazat csak úgy maradhat fenn ha folyamatosan megújul. Példának a bányászatot hoznám fel,ahol hiába nyitnának bármennyi új mély művelésű bányát, már nem lenne aki betanítaná a fiatalokat, tehát vagy hoznának külföldről bányászokat, vagy munkaerő hiányába bezárna a bánya. A méhészetben is kell bizonyos mennyiségű elkötelezett fiatal, aki belép a kiöregedők helyére, mert ezek viszik tovább az öregek tapasztalatát, váltják le a régieket. A fiatalok ráadásul, könnyen tanulnak, képesek elindulni új irányokba, és megújítják a dolgokat. A számítógépipar , szinte mindig alkalmaz egy jelentős számú fiatalt. De példának hoznám fel a mostani aktív nemzedéket is, aki gyakorlatilag leváltotta az apáink majdnem teljes nagyboconádista méhészkedését. A baj nem ez. Ezért én külön választanám a fiatal, és a kezdő méhészeket, és nem így osztályoznám őket, hanem az erőforrások hozzáférhetősége szerint. Tudom hogy ez népszerűtlen, de ki kell előbb utóbb mondani, az méhészkedjen, akinek megfelelő letelepedési területe, erdeje, szántója van, amiről a méhek hordhatnak. Ez nem a vándorlást zárja ki, hiszen mindenkinek szüksége van más méhlegelőkre is. Gyakorlatban az történik hogy a közösnek nevezett állami erdőkben lévő akácosokat teljesen letarolják,/Nógrádban ez már gyakorlat/ és a méheknek haszontalan cser, és tölgy fajokat telepítenek beléjük.Tehát az hogy, olyan erdőkre vándorlok ami az államé, kvázi közös, már nem indok. Pár éven, jobb esetben egy évtizeden belül, már csak magán tulajdonú akácosok lesznek, ha ki nem találnak nekik is valami uniós támogatást, és megéri nekik is kiirtani az akácosokat, mivel ezek nem jégkori növények a kárpátmedencében. Mivel egyes hibbant hivatalnokoknak már ez jár a fejébe. A kezdőkkel szembeni ellenérzéseket pontosan az táplálja, hogy némelyek hozzájutottak relatíve nagy állami pénzekhez a méhészeti ágazatban, úgy hogy, onnan mások meg, koruk miatt ki vannak zárva. Ráadásul ezek nagy többsége az előbb emlegetett"erőforrás nélküli", és semmiféle méhészeti hagyománnyal nem bír. Ezért létre jöhet olyan nagy méhsűrűség, hogy az túlterheli az erőforrásokat, és egy kezelhetetlen méhegészségügyi állapotot hoz létre.
De mindezek ellenére szükség van a fiatalokra, akik között nagyon sok, igazán elhivatott a méhek és a természet iránt. Ezért én csak biztatnám az idősebb méhészeket, hogy segítsék a fiatalokat, akik esetenként pár családdal méhészkednek, hogy legyen aki tovább viszi ezt a hagyományos magyar, de mondhatnám azt is az őshazából hozott finnugor ágazatot, a méhészkedést.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.24. 15:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Pont azért írtam le ezt a kis monológot, mert úgy érzem arra felé hajlik a dolog, hogy aki kérdezne az sem mer. Hát majd idővel kiderül hogy jó taktika volt, vagy sem. :?

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.24. 15:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Na tessék!
Ezért aztán kapsz a fejedre! :ut
(saját tapasztalat)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.24. 14:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Üdvözlök mindenkit!

Egy ideje érlelődik bennem a következő gondolat, amit megosztok Veletek. Ehhez nagyban hozzájárult Vivaldi következő mondata, amellyel tökéletesen egyetértek:
Vivaldi írta:
Ezért mindenkit csak bátorítani kell hogy nem baj, ha kicsit rossz a helyesírása, vagy másképp gondol valamit nyugodtan írja meg a gondolatait, ugyanis ettől érdekes a fórum minél többen írnak bele.

Nagyon sok negatívummal lettek illetve a "kezdő méhészek". Valóban nem gyengíteni, hanem erősíteni kellene bennük azt a szándékot, hogy ezt a szakmát folytassák és ne elforduljanak tőle (bár aki méhész az nem tesz ilyet). Szerintem az, hogy kezdő valaki, az egy becsülendő és példaértékű dolog, mert képes valami újat és szépet megtanulni. És ezt támogatni kell. Az elmúlt hetekben sok szó esett arról, hogy a "kezdők" csak a támogatás miatt, és a gyors pénzkereseti lehetőség miatt vágnak bele ebbe a szakmába. Ezzel a megállapítással nem tudok egyet érteni. Számomra elképzelhetetlen, hogy valakinek minden előzmény nélkül kipattant a fejéből az a gondolat, hogy én meg akarok gazdagodni, tehát méhész leszek. Pláne ismerve a gazdasági helyzetet ez halott feltételezés. Azt sokkal inkább reálisnak tartom, hogy aki erre adja a fejét, az valamilyen szinten kapcsolatba került a méhekkel (mint ahogyan a bemutatkozásomban ezt én is leírtam) és ezért szeretett bele. Az pedig, hogy ezt nem veszteséggel szeretné bárki is csinálni, legyen az kezdő, vagy "öreg méhész", az szerintem természetes. Ezt Őrösi Pál Zoltán Méhek között című könyvében is megfogalmazta: "A méhészetben jövedelemforrást kell ugyan látni, de a sikerhez nem elég a rideg üzleti számítás. Annak, aki a méhésztettel tartós kapcsolatban akar maradni,szeretettel kell a méhekhez közelednie." Ma is igaz ez a mondat, csak a mondanivalója megfordult. Első érv a méhek szeretete, és csak második a jövedelemforrás. De ez csak az én véleményem.
Sok olyan eset van, hogy egy kezdő olyanokat kérdez, ami már valóban le lett számtalanszor írva, de vagy nem olvas vissza, (hozzáteszem sok esetben keresővel is visszakeresve olyan mennyiségű találat van egy-egy témára, hogy ember legyen a talpán aki vissza tud mindent olvasni, így egyszerűbb újból feltenni a kérdést) vagy kezdő létére nem használja helyesen a fórumot. De mivel ez egy fórum, hát kérdeznek.
Ezzel a nem is olyan rövidre sikerült gondolatommal csak azt szerettem volna kifejezni, hogy ne üldözzük el a fórum látogatókat.

Üdvözlettel: Sárosi István

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.24. 07:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:00
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Ermihalyfalva Bihar
Egyenlore ingyenes az ujsag, de aki segiteni tud es akar azt szivesen veszik.
Nemsokara (talan mar meg is tette) regisztral a forumon Balde Erno mehesztarsunk a lap foszerkesztoje, vele lehet majd beszelni, addig is en szivesen valaszolok a kerdesekre az ujsaggal kapcsolatban, amire nem tudok azt tovabbitom neki.
Epitojellegu kritikakat is szivesen fogadnak a szerkesztok, akar PM be is.
Fogadjatok ezt az ujsagot szeretettel, nagy batorsag es sok sok munka egy ilyennek a beinditasa, segitsunk nekik ki hogyan tud.

_________________
http://ermellekimehesztalalkozo.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 22:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Az újság formában történő megvásárlásáról Lehel fórumtársunk tud felvilágosítást adni.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 21:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.25. 12:06
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: J.N.SZ.Tószeg
Igen,éppen most akartam bemásolni én is.
Tükör gyorsabb volt :o

_________________
Hunor 10 3 fiókon


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 20:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.05.13. 21:14
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Baranya
Én már, ki is mentettem PDF dokumentumként.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 20:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Így viszont már igen:

http://meheszet.pusztaonline.com/wp-con ... ehesz1.pdf

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 20:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez érdekes...
Nekem se jelenik meg.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 20:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Köszi,többször is megnyitottam a topicot,gondoltam hátha csak nekem nem jelenik meg a szöveg alatt semmi. De nem volt ott semmi. Most meg egyszerre megjelent a csatolmány. Így már ok.
Köszi

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 20:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.25. 12:06
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: J.N.SZ.Tószeg
Tomi!

Jobb sarkában a kis nyíl,és megnyílik egy külön linken,ott látod az egész állományt pdf-ben.

_________________
Hunor 10 3 fiókon


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 20:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ezt az erdélyi méhészlapot meg lehet vásárolni? Vagy van valami link,ahol meg lehet nézni?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 20:13 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.06. 20:27
Hozzászólások: 153
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye
Én már szavaztam, és Te?
http://www.treeoftheyear.org/
Csatolmány:
az öreg hárs.jpg

Bővebben például itt olvashatsz a kezdeményezésről:
http://mno.hu/tudomany/meg-szavazhatunk ... ra-1053371


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 20:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Gratulálok! Nyomtatásba nem kerül?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 17:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.25. 12:06
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: J.N.SZ.Tószeg
Sok sikert kívánok én is!
Nagyon jó olvasmány.

_________________
Hunor 10 3 fiókon


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 16:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Sziasztok!

Egy méhészlapot szeretnék nektek ajánlani!
Balde Ernő szerkesztésében megjelent az Erdélyi Méhész című lap első kiadása.
Gratulálok nekik és sok sikert a további munkájukhoz!

Régen diákként lehetőségem volt méhészújságot olvasni, románul megjelenő lapok voltak fordítva magyarra. Egy idő után meghalt a fordító, de nem tudták helyettesíteni, hiába igényeltük a román országos vezetőségtől, nem tudták pótolni. Már akkor, tíz éve születetett az ötletem, hogy jó lenne jobban összefogni nemcsak a magyar, hanem magyarul is beszélő erdélyi méhészeket egy lap keretében. Egy lap elősegítené megismerni egymást, feltérképezni, hogy hol is vagyunk. Egy űrt szeretnénk kitölteni. Lapunkat szakmai kiadványnak szánjuk, ezért tartalma is a méhészekhez és azok családjaihoz szól elsősorban, de minden mézkedvelőnek is ajánljuk. Rovatainkban beszámolunk különböző hazai és anyaországi találkozókról, gyűlésekről, vásárokról, akár az Apimondiáról is. Bemutatunk erdélyi méhészeti egyesületeket, tapasztalt méhészeket, méhészeti technológiákat, de lesz szó a méhészetet érintő törvények rövidített magyar nyelvű ismertetéséről, pályázati lehetőségekről, a pályázókat segítő információkról. Reklámfelületet és apróhirdetési lehetőséget biztosítunk a méhészeknek, de nem feledkezünk el a szülőkről és főleg a gyerekekről sem, akikkel meseláda révén próbáljuk megszerettetni a méheket és a mézet. És nem marad el az évszaknak megfelelő aktuális méhészeti munkálatok, kezelések ismertetése sem az olvasnivalók sorából.
Fogadják szeretettel a lapot, remélve, hogy sok hasznos tanácsot, információt fognak szerezni
belőle.
Balde Ernő, elnök
Nyárád Völgyi Méhészegyesület


Csatolmány:
erdelyimeheszet.JPG

http://meheszet.pusztaonline.com/wp-con ... ehesz1.pdf

Így hátha mindenkinek jobb lesz.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csalánosi 2012.02.23. 21:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 14:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Kedves Littera. Én meg néha meglepődöm azon hogy mennyi fórumozó van. Igaz olyanok akiknek az Irodalmi munkássága jelentős itt a fórumon, tényleg nem sok, de ez csak a jéghegy csúcsa. A jelentős nagy többség ritkán szólal meg a fórum oldalain, vagy mert nincs elég szakmai gyakorlata, de az is elő fordulhat hogy önbizalom híján azt hiszi kineveti valaki, ha nem jót ír. De sokkal többen olvassák a fórumot, mint ahogy az ember gondolná. Ezért mindenkit csak bátorítani kell hogy nem baj, ha kicsit rossz a helyesírása, vagy másképp gondol valamit nyugodtan írja meg a gondolatait, ugyanis ettől érdekes a fórum minél többen írnak bele.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.23. 14:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Míg személyes sértegetés nincs, addig bárki bármit leírhat, és ahhoz addig ragaszkodik ameddig akar. Ahhoz hogy összeveszés legyen a dologból, az ellenfélnek ugyanígy kell tenni. Tehát szerintem egy bűnös nincs. Akinek nem tetszik az hagyja rá. Felnőtt ember mindenki, és úgyis csak azt hiszi el amit akar, átvenni meg semmit sem kötelező.
De, mivel én nem tudom hogy volt e személyeskedés, ebben az esetben, ezért nem is tudom megitélni, hogy az ő kizárása jogos volt e vagy sem. DE azt nem tartom jónak, ha valakit a szakmai vita, vagy érverés miatt bélyegeznek meg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.22. 15:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Vivaldi írta:
Gödöllőn láttam egy embert, aki nagyon hasonlított rá.

Ott van minden méhészeti előadáson... Szeret kérdezni is.
Nem a kasos témájával volt nagy baj, mégha erről is híresült el.
A témát és az embert külön kell kezelni.
Az volt a probléma, ahogy kötötte az ebet a karóhoz vég nélkül.
Mindenképp saját igazát akarta elismertetni, a másikat meggyőzve/legyőzve.
Ilyen jellegű diskurzusok nélküle is folynak a fórumon. Kellő bölcsesség ill. önuralom (vagy cenzúra) kellene ahhoz, hogy ebből kiszálljon az egyik vitázó fél vagy legalább privátban intézze. A probléma az lesz, ha valaki reagál a cikkre, vitatkozik az újság hasábjain (akár épp ő maga), mert akkor még hónapokig ez lesz a téma...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.22. 14:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Vivaldi írta:
..... Ha ő úgy, akkor úgy, és kész, mindenki azzal kínlódik amivel akar. De így, már furcsa az egész, bármit is állítotok ti, mert azok szemszögéből akik a dolgot kevéssé ismerik felsejlik a gyanú. Ugyanis bármit is állítotok ti az újság színvonaláról, csak az látszik hogy innen kitiltották, az újságban meg megjelent. Ez egy kis taktika, de fontos.
Vivaldi írta:
Távol álljon tőlem hogy, megvédjem, szerintem mint a mellékelt ábra is mutatja, elboldogul ő magának is. Én inkább egy kis taktikai tanácsot szerettem volna adni, a jövőre nézve, hogy nem biztos hogy az idő múlásával minden úgy sül el, ahogy rövid távon látszik.

Vivaldi!

A lényegét tekintve azt kapargatod, hogy mekkora lehet a Fórum véleményformáló hatása. Ez szerintem is nagyon érdekes kérdés. Erről ugyan csak találgathatunk, de vélhetően lényegesen kisebb, mint amit a napi fórumlátogató gondol. Az Adminnak biztosan vannak adatai a napi látogatások számáról, de egy személy akár sokszor is benézhet egy napon, ha számára érdekes téma van.

Ha a regisztrált fórumtagok számát nézem, akkor pontosan 20%-a a jelenlegi méhészeteknek. Tehát minden ötödik méhész regisztrált csak. Azt esetleg az Admin meg tudná mondani, hogy a regisztráltak milyen időközönként látogatják a Fórumot, de nem tartom valószínűnek, hogy erről készülne statisztikai kimutatás. Nyilván van olyan is, aki hosszú ideig egyáltalán nem néz be.

Ezzel szemben a Méhészet szaklapból 12.000 példány felett értékesítenek havi rendszerességgel. Ez négyszerese a fórumtagok számának. A lapért pénzt adnak –ez fontos- csak az veszi meg, akit érdekel a tartalma. Ugyan a lap olvasóinak a véleményét nem ismerjük, de a fórumlátogatók túlnyomó többsége is csak elolvasgat a háttérben, anélkül, hogy bármiről véleményt mondana. Így valójában az ő véleményük sem ismert.

A „kasos cikk” szaklapban való megjelenése is mutatja, hogy nem feltétlen az Interneten jelenlévő, véleményét elmondó –sokszor vitatkozó- fórumozó szimpátiája határozza meg a méhészeti szaklap szerkesztési szempontjait, mert ezek a vélemények csak egy szeletét jelentik az ágazatnak. A szaklaphoz érkeznek olvasói levelek is, a szerkesztők ezeket is nyilván figyelembe veszik, és magától értetődően saját szemlélet mentén szerkesztik a lapot.

A lapban bemutatott kasos rendszerben nagyon kevesen fognak gyakorlati lehetőséget látni, de érdekességként olvasgatnak róla, mert ezekben is méheket tartanak. Engem például egyáltalán nem mozgat meg a kasos kérdés, mert ha nem jelent a környezetére méhegészségügyi kockázatot, -s ilyen megállapításáról nem tudunk az illetékes hatósági állatorvos (méhegészségügyi megbízott) részéről-, ill. nem tart olyan méheket, amelyek rontják a környezete méheinek genetikai állományát, akkor felőlem lyukas vödrökben is tarthatja bárki a méheit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.22. 09:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Gödöllőn láttam egy embert, aki nagyon hasonlított rá. Egyébként én csak a méhészújságban olvastam el róla amit írtak, meg össze-össze boronálgattam amit az utóbbi időkben ti írtatok róla.
Távol álljon tőlem hogy, megvédjem, szerintem mint a mellékelt ábra is mutatja, elboldogul ő magának is. Én inkább egy kis taktikai tanácsot szerettem volna adni, a jövőre nézve, hogy nem biztos hogy az idő múlásával minden úgy sül el, ahogy rövid távon látszik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 17:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nocsak!
Hirtelen de tájékozott lettél ez ügyben.
Nem is olyan régen még azt se tudtad kiről van szó.
Gondolom neked is írt. Szokott ide oda.
Csak hajlamos túlságosan is egysíkúan előadni a történteket, arra vigyázz.
Ő ki lett innen tiltva sokszorosan, és mindig vissza pofátlankodott más-más nickel. Már azt sem tudjuk hány néven. Több esetben titkolta is a kilétét, de valahogy egy idő után mindig konfrontálódott az itteni emberekkel. És nem csak egyel!!
Véletlen ez?
Most is itt van... és kitudja milyen néven szúr be időnként egy-egy megosztó, hangulatkeltő hozzászólást, valamint a háttérben, privátban, emailben keverni próbálja a kártyákat, mint a fenti példa is mutatja.
Mindenesetre épp eleget beszéltünk róla, sőt többet a kelleténél, kérlek, hogy mellőzzük.
Én is csak azért mondtam el ezeket, hátha még vannak olyanok rajtad kívül is, akik nem tudták ezeket.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 16:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
mitrocsak írta:
A vita természete már csak ilyen, különbözőek az érvelések. Van, hogy valaki hevesebben védi a saját igazát, de miért lenne mártír aki egy vitában alul marad?
Persze ha többen vannak egy véleményen annak legalább legalább egy oka van; persze lehet feltételezni és sejtetni is lehet, hogy esetleg több is... (hmm. pedig milyen szép dolog az egység, ugye?)

Más. A Méhészetben lehozott cikk - eufemizmussal élve - nem emelte az újság színvonalát. Szép dolog egy publikáció. Ha egy frappáns, velős, informatív, vagy szép írást dörgölnél a többiek orra alá, az kihívás lenne. Szerintem nem ciki, ha valaki nem ír meg egy ilyen cikket.

Üdv, Laci

Egyre viszont megtanítanálak benneteket. Ha valakit nagyon sokan támadnak,/most teljesen mindegy kiről beszélünk nem a személy számít és még az sem hogy kinek van igaza/és az túl megy bizonyos határokon. Ebben az esetben a geddekas kizárása volt ez a határ. Akkor azzal számolni kell hogy előbb vagy utóbb "mártír" lesz belőle, mert sokan hajlamosak a gyengébb vagy a gyengébbnek vélt, vagy annak mutatkozó, védelmére kelni. Mint amire már volt is utalás egyes hozzá szólók részéről. Szerintem akkor jártatok volna el bölcsen ha ráhagyjátok. Ha ő úgy, akkor úgy, és kész, mindenki azzal kínlódik amivel akar. De így, már furcsa az egész, bármit is állítotok ti, mert azok szemszögéből akik a dolgot kevéssé ismerik felsejlik a gyanú. Ugyanis bármit is állítotok ti az újság színvonaláról, csak az látszik hogy innen kitiltották, az újságban meg megjelent. Ez egy kis taktika, de fontos.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 18:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
olvastam en is a geddekasos cikket,youtuben is megneztem a videokat.
az egeszrol az a velemenyem hogy ha a nagy termelok az USA,Ausztralia,Uj Zeland Argentina atall erre vagy hasonlora akkor van benne valami.

de ne dugjuk mar homokba a fejunket.a vilag elore halad es nem vissza.a Mercedes is meghaladta mar az 50es evek technikajat es hiaba volt a maga koraban csucs az allolampas merci dizelmotorja ujbol gyartasba sose kerul.tehat kisse butasag az 1600as evek kasos meheszkedeset felhozni.
Afrikaval se peldalozzon a cikkiro,mert inkabb nem mondok semmit....

nekem is voltak kasos mehcsaladjaim,rajoztatasra voltak tartva meg jo volt nezegetni a polcon a kasokat ahogy ropkodtek a mehek.ennyi.egy vajaskenyerre valo mez nem volt beloluk.lett volna ha lefojtom oket,de barbar nem vagyok.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 18:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Tükör írta:
Vivaldi írta:
Jut eszembe akkor most mi is van a "kasosürgével"? Mintha a méhész újságban lenne, ti mikor lesztek? :D :D :D


Ja, hogy ezt így értetted!
Akkor a válasz: Amikor akarunk!
Sajnos!
Mert nem ostromolják az újságot cikkekkel a méhészek.

Amúgy én már vagy 15 éve írtam egy cikket a nagy keretes fészek(akkor még közép boci), fél mézteres kaptárról a Méhészetben.
Még honorárium is járt érte akkoriban!! ;)
Jenőről nem is beszélve!



anno 1995-1998 korul 5 cikkem jelent meg,en is kaptam honorariumot.)))) az egyik cikkem a Hunor feszek fel NB mezter balul sikerult probalkozasrol szolt.
a masik cikk pedig az auto torzskonyv mintajara a meheszeti torzskonyv es az integralt vandorlasiranyitasi rendszerrol szolt.utobbi lenyege az volt hogy Magyarorszagon a teljes mehlegelo fele sincs kihasznalva,lasd akac,es egy korszeru rendszer kiepitesevel a meheszeket a megfelelo hordasra lehetne iranyitani.
a chipes kaptarjeloles rendszer azota megvalosult.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 17:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
De ha már így ez a cikk idekerült...

Azt el kell mondani mellé, hogy butaság volt részemről úgy nyilatkozni, az NB fészek "méznyelő" mivoltáról, hogy abban tapasztalatom nem volt.
Akkor még én is csak arra a sztereotípiára hivatkoztam, ami azóta is benn él a fejekben, és sokszor vissza is hallom, itt a fórumon is.
Azóta megtapasztaltam, hogy nem igaz!
A többi része a cikknek asszem ma is "ül"!

A szerkesztő keretes írásával is csak egy esetben tudok egyet érteni, ha valaki teljesen cukron akar teleltetni.Egyébként nem igaz!
Még nálam az NB fészekbe sem kell belenyúlni!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 17:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.06.02. 23:03
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
kocsa írta:
Tibor51 írta:
A cikked esetleg elektronikus formában megtekinthető?


Némi "nosztalgiázás"= 20-30 Méhészet átlapozása, és scanelés után, a szerző utólagos beleegyezésével, igen olvasható :)

Ezer köszönet!

_________________
"Attól lehetsz valaki majd, hogy mi az amit megteszel,
Emlékre vagy érdemes, vagy a múlt ködébe veszel."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 17:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Csak egy szerény megjegyzés ha valaki nem tudná. Csuja "geddekas" Pternek egyik legjobb cimborája a most hatalmat gyakorló kormány környezetvédelmi államtitkára........
Tán ezért favorizálják Őt és az általa propagált technológiát.
Üdv. Axx.
---------------------
Az örök kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 16:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Litterae írta:
Ebben biztosan nincs vita ...... Az, pedig rendjén való, ha valaki tisztában van a saját korlátaival ......


Bár mások is eljutnának idáig néha...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 15:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.21. 09:37
Hozzászólások: 8
Na neeee!!!
Ide jutott geddekás,én is hallottam....ez egy vicc!


Tomi írta:
Az imént Csuja Lászlóval készült interjút hallgattam a Kossuth rádióban.
Mi ez a nagy biodinamikus nyomulás? Esetleg valaki tud erről valami konkrétumot,hogy miért húzták most ezeket elő? Fórum,újság,rádió, előadás, talán a tévében is nyomulnak majd. Mi a cél?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 261 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.