Pontos idő: 2024.04.27. 18:23

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1940 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.29. 18:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Szasztok!Lepényt gyúrnék!Muszály porcukorból?A kristálycukor+méz keverékét nem hordják el???

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.29. 18:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Hú bakker Imker ezt nem vágom!!! Mit akarsz mondani? Háromszor olvastam el de nem értem.Egyszerűbben nem lehetne? Üdv.

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.29. 07:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.25. 07:59
Hozzászólások: 268
Tartózkodási hely: Gy-M-S megye Csorna / Hanság /
Vannak jó(szakmailag) és roszz méhészek. És vannak segítőkészek és kevésbé segítőkészek.
Megkérdezném a fiatalabb generációt, hogy vajon mi segítjünk-e az szépkorú, erjükgyengült, vagy épp emlékezetük és ismeretük megkopott idős méhésztársainkat.
Egyszer mi méheket nemcsak megélhetésből tartó méhészek, ha megöregszünk, vajon mire számíthatunk, ha olyanok vagyunk amilyenek?????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.28. 20:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szerintem pedig itt kéne abbahagyni ezt a balf....ot!!!!! :merg :merg :merg :merg :merg :merg :merg
48 vagyok. Fogalmam sincs, hogy szerintetek melyik kategória..... :)
DE!
Zsóti és Tomi és lesz ennyi.
Gondoljátok, hogy van egy nap amikor az ember elfelejt méhészkedni?
Szerintem ha a D-day-t elkerülik akkor is a véleményük szerint legjobb tanácsot adják az akkori kezdőknek.... A szakmai tudás nem a kortól függ ....
Tomi!
Ha anyákat vagy méheket, esetleg kaptárat akarok eladni neked, még kávéra is meghívlak, és mesélek neked amennyit csak akarsz ............
Más a biznisz és más a szaktudás ...........

Talán a teleltetéssel kéne foglalkozni .....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.28. 20:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
litterae írta:
Tomi írta:
......És ha már a dilettantizmusról esett szó, tőled sem olvastam még semmi olyant, ami a dilettánsokat,mint én, előrébb vinné. Köszi a megint építő jellegű hozzászólásodat.

No, megpróbálok segíteni: Az állításaid önellentmondásra épülnek. Nincs koherencia a tények és a kijelentések között.
Magad sem vitatod, hogy hiányosak a szakmai ismereteid. Ez mellett a szakmai tapasztalatod csekélynek mondható és a kívánatos elméleti ismeretek hiányában egyelőre "lóg a levegőben".

Ennek ellenére teszel egy olyan kijelentést, amely egyértelműen arra utal, hogy a középkorúnál idősebb méhészek véleménye, tanácsa már nem hasznos vagy kívánatos.
Ezt mi alapján tudod eldönteni, ha nem vagy kellően felkészült? Megnézed a varázsgömbödben....?

A kijelentés az idősebb méhész generáció teljességét tekintve komolytalan. Ugyanakkor a sokat megélt idősebb emberek érzékenységét, önérzetét sérti.

Még erre reflektálok, aztán felejtsük el egymást. Kipécéztél magadnak,de nem veszem fel a kesztyűt. Amit zsolti írt, az is igaz, de nem csupán arra gondoltam. Nagyjából hasonló a hozzáállásuk a fiatal kezdőkhöz, mint neked. Ha emlékszel, a kijelentésem mellé odaírtam,hogy Tapasztalat. Én nem egy idős méhésznél is jártam. Bizonyára nálatok nem ilyenek, de mikor az emberre 5üveg akácméz áráért akarnak rásózni 1kg viaszt, vagy 1000forintért akarnak eladni 30 éves kis pároztatókat,amivel csak annyi a dolgod, hogy kitisztítod,kiégeted,lefested, és az elhasznált keretkék helyett újakat csinálsz bele, vagy kizárólag Bayvarolt javasolnak atka ellen, mert a Bayer cég nem adja akármihez a nevét és különben is a Bayern München a kedvenc focicsapata, vagy hülyének néznek,hogy kaptárt veszek 14ezerért,mert ők tudnak a méhészújságban 9ért is, vagy hogy a félkeretes méhészkedést ördögtől valónak találják.....sorolhatnám, na ezek még nekem dilettánsnak is szemet szúrnak.
De az is szemet szúr,hogy ha elmegyek egy nálam fiatalabb anyanevelőhöz, és 500ftal olcsóbban ad anyákat,mondván így támogatja a kezdőket,vagy ingyen kapok középkorú méhésztől anyákat,mondván évente cserél, és ha anyagondom van, tegyem be őket, vagy ha középkorú méhész megmutatja az egyes gyártók által készített kaptárak közti minőség különbséget, vagy ha középkorú méhész meginvitál a házába, egy pohár üdítő mellett egy baráti beszélgetésre...sorolhatnám. Dilettánsként az a tapasztalatom,hogy az idősebbeknél sokkal segítőkészebbek ezek az emberek. És itt nem arról van szó,hogy nekem olcsón kell,vagy ingyen valami, hanem arról, hogy kezdő létemre megadják nekem is azt a tiszteletet, amit tőlem kapnak.
Tehát a tapasztalatom az, hogy a fiatal,vagy középkorú méhészek nyitottabbak, segítőkészebbek,a környékemen, mint az öregek. Hangsúlyozom a környezetemben. Ezekből a jó és rossz tapasztalatokból kiindulva javasoltam azt, amit írtam. De persze általánosítani nem akartam, ezt már te erőltetted. Szó nem volt az itteni idősebb méhészekről,csak te keverted bele őket a sztoriba.

Ezt a lenéző stílust meg fejezd már be. Mert nem egyező a véleményünk sok dologról, az nem jelenti azt,hogy kioktathatsz. Nekem is diplomám van,ahogy gondolom neked is, amivel még a seggünket sem törölhetjük ki,mert kemény a fedele. Téged is érdekel a méhészet valamiért, és engem is. Egy hajóban evezünk. És ne feledd, sok méhészhez képest te is csak egy dilettáns senki vagy,mint ahogy én hozzád képest.
Téma néma.
Amúgy meg OFF az egész.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.28. 15:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
amatőrök írta:

Szerintem vannak idősebb méhészek akik a legmodernebb rendszereket alkalmazzák.


Feri! Cáfoltam én ennek a lehetőségét valaha?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.28. 10:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
zsolti írta:
litterae írta:

Gondolom öcsém, te egy idő után az "öregecskedő feleséged" is le fogod cserélni. Ennek a fórumnak idősödő tagjai és olvasói is vannak. Nem hiszem, hogy bármelyikük megbántott volna.

Több tapintattal illenék az idős embertársainkról beszélni. Különösen annak tükrében, hogy nagyon erős szakmai dilettantizmus érhető tetten a kérdéseidben.


Nem Tomit védendően írom, de a legnagyobb ökörségeket, amiket pályafutásom alatt hallottam, általában idős méhészektől származtak. Sokan közülük képtelenek a megváltozott méhegészségügyi állapotokat felmérni és alkalmazkodni hozzájuk, nem is beszélve a korszerű termelési fogásokról. Ez persze nem azt jelenti, hogy ez az általános az idős méhészek körében, de gyakori.

Zsolti!
Szerintem vannak idősebb méhészek akik a legmodernebb rendszereket alkalmazzák. Találkoztam olyan méhésszel is aki fiatal létére sem tudta mit miért csinál a méhesbe.
Egy biztos hogy csak a tudás birtokába lehet hatékonyan méhészkedni!
Ezt a tényt hidd el egy nyugdíjas méhésznek,aki mellesleg az egyik legmodernebb méhészettel rendelkezik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.28. 08:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tomi írta:
......És ha már a dilettantizmusról esett szó, tőled sem olvastam még semmi olyant, ami a dilettánsokat,mint én, előrébb vinné. Köszi a megint építő jellegű hozzászólásodat.

No, megpróbálok segíteni: Az állításaid önellentmondásra épülnek. Nincs koherencia a tények és a kijelentések között.
Magad sem vitatod, hogy hiányosak a szakmai ismereteid. Ez mellett a szakmai tapasztalatod csekélynek mondható és a kívánatos elméleti ismeretek hiányában egyelőre "lóg a levegőben".

Ennek ellenére teszel egy olyan kijelentést, amely egyértelműen arra utal, hogy a középkorúnál idősebb méhészek véleménye, tanácsa már nem hasznos vagy kívánatos.
Ezt mi alapján tudod eldönteni, ha nem vagy kellően felkészült? Megnézed a varázsgömbödben....?

A kijelentés az idősebb méhész generáció teljességét tekintve komolytalan. Ugyanakkor a sokat megélt idősebb emberek érzékenységét, önérzetét sérti.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.27. 21:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
litterae írta:
Tomi írta:
cirkusz írta:
.....Az ne zavarjon,hogy sok féle teleltetés van.Ha biztosra akarsz menni keres a környékeden egy idös kolegát ,ö biztosan szivesen segít.Üdv

Ha rám hallgatsz, inkább egy középkorút keress. Tapasztalat.

Gondolom öcsém, te egy idő után az "öregecskedő feleséged" is le fogod cserélni. Ennek a fórumnak idősödő tagjai és olvasói is vannak. Nem hiszem, hogy bármelyikük megbántott volna.

Több tapintattal illenék az idős embertársainkról beszélni. Különösen annak tükrében, hogy nagyon erős szakmai dilettantizmus érhető tetten a kérdéseidben.

Hát bátyám, ezt nagyon rosszul gondolod.Nem hinném,hogy bármelyik idősödő tagot is megsérteném ezzel. Aki itt van, az azért van itt, mert halad a korral, és haladni AKAR a korral. A szakmai dilettantizmusom nem tudom hogy kerül a képbe, és szerintem nem is kellett azt tetten érned,mert az első hszemben ezzel kezdtem. Szerencse, hogy rajtad kívül azért vannak itt rutinos rókák, akik tudják miről beszélek. És ha már a dilettantizmusról esett szó, tőled sem olvastam még semmi olyant, ami a dilettánsokat,mint én, előrébb vinné. Köszi a megint építő jellegű hozzászólásodat.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.27. 20:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
litterae írta:

Gondolom öcsém, te egy idő után az "öregecskedő feleséged" is le fogod cserélni. Ennek a fórumnak idősödő tagjai és olvasói is vannak. Nem hiszem, hogy bármelyikük megbántott volna.

Több tapintattal illenék az idős embertársainkról beszélni. Különösen annak tükrében, hogy nagyon erős szakmai dilettantizmus érhető tetten a kérdéseidben.


Nem Tomit védendően írom, de a legnagyobb ökörségeket, amiket pályafutásom alatt hallottam, általában idős méhészektől származtak. Sokan közülük képtelenek a megváltozott méhegészségügyi állapotokat felmérni és alkalmazkodni hozzájuk, nem is beszélve a korszerű termelési fogásokról. Ez persze nem azt jelenti, hogy ez az általános az idős méhészek körében, de gyakori.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.27. 20:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tomi írta:
cirkusz írta:
.....Az ne zavarjon,hogy sok féle teleltetés van.Ha biztosra akarsz menni keres a környékeden egy idös kolegát ,ö biztosan szivesen segít.Üdv

Ha rám hallgatsz, inkább egy középkorút keress. Tapasztalat.

Gondolom öcsém, te egy idő után az "öregecskedő feleséged" is le fogod cserélni. Ennek a fórumnak idősödő tagjai és olvasói is vannak. Nem hiszem, hogy bármelyikük megbántott volna.

Több tapintattal illenék az idős embertársainkról beszélni. Különösen annak tükrében, hogy nagyon erős szakmai dilettantizmus érhető tetten a kérdéseidben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.27. 19:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
cirkusz írta:
bubobubo írta:
Üdvözlök mindenkit !
Annak ellenére, hogy jó pár hozzászólás és tanács olvasható, én arra kérnék valaki hozzáértőt, adjon tanácsot, takarásra és kijáró szűkítésére. NB rakodóim vannak, egy fiókon. Segítségeteket előre is köszönöm.


Szia Bubobubo! Ugy gondolom nem kell erröl többet írni.Valakinek a tanácsát olvasd el, és ugy tegyél.Az ne zavarjon,hogy sok féle teleltetés van.Ha biztosra akarsz menni keres a környékeden egy idös kolegát ,ö biztosan szivesen segít.Üdv

Ha rám hallgatsz, inkább egy középkorút keress. Tapasztalat.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.27. 19:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
bubobubo írta:
Üdvözlök mindenkit !
Annak ellenére, hogy jó pár hozzászólás és tanács olvasható, én arra kérnék valaki hozzáértőt, adjon tanácsot, takarásra és kijáró szűkítésére. NB rakodóim vannak, egy fiókon. Segítségeteket előre is köszönöm.


Szia Bubobubo! Ugy gondolom nem kell erröl többet írni.Valakinek a tanácsát olvasd el, és ugy tegyél.Az ne zavarjon,hogy sok féle teleltetés van.Ha biztosra akarsz menni keres a környékeden egy idös kolegát ,ö biztosan szivesen segít.Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.27. 18:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.24. 18:21
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Fejér
Üdvözlök mindenkit !
Annak ellenére, hogy jó pár hozzászólás és tanács olvasható, én arra kérnék valaki hozzáértőt, adjon tanácsot, takarásra és kijáró szűkítésére. NB rakodóim vannak, egy fiókon. Segítségeteket előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.26. 20:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.05.13. 21:14
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Baranya
citrox írta:
Üdvözlök mindenkit!
Mostanra sikerült beszereznem Dr.Vicze Ernő könyvét az alacsony keretes rakodókaptárról, melyben azt írja-javasolja, hogy a felső takaró közvetlenül a középső 6-7 kereten nylon legyen, majd erre kerüljön egy elválasztólap, melynek mérete egyezik a fiók alaprajzi méretével. Erre kell 3 db kör alakú nyílást vágnunk, melyen keresztül majd a tél végi-kora tavaszi etetés tudjuk végezni (az alatti lévő nylonon a környílások alatt keresztirányú metszést kell ejteni,hogy majd ott jöjjenek fel a méhek az etetőhöz). Ezekre javasolja a takarás többi részét, először egy újabb nylont, mely teljesen zárt, hogy a feljáró méhek ne rágják meg a felső takarást, majd papirt,hungarocellt stb.stb.
Tavasszal közvetlenül az elválasztólapra tehetjük rá a légfékes etetőt,itatót, lepényt, majd ezekre visszakerülhet a felső takarás.
Nos a fentiekkel kapcsolatosan azt szeretném kérdezni, hogy így takart-e már valaki,és m ilyen tapasztalattal? Továbbá szinte mindenki azt írja a fórumon, hogy a párásodás elkerülése végett nem szabad teljesen lezárni a felső teret, ebben a módszerben viszont az elválasztólap - mivel mérete a fiók alaprajzi méretével egyezik- lezárja a felfelé áramlási lehetőséget!Vagy nem?
Válaszotokat előre is köszönöm!


A leírt takarási módhoz hozzátartozik a kijárók variálása. A beteleltetéskor az alsó kijáró van nyitva. Miután várható a tartósabb hideg, akkor a felső kijáró van nyitva. (ami jobb szellőzést biztosit, és távozhat a pára is)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.26. 14:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.21. 11:53
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Felső Szabolcs
Üdvözlök mindenkit!
Mostanra sikerült beszereznem Dr.Vicze Ernő könyvét az alacsony keretes rakodókaptárról, melyben azt írja-javasolja, hogy a felső takaró közvetlenül a középső 6-7 kereten nylon legyen, majd erre kerüljön egy elválasztólap, melynek mérete egyezik a fiók alaprajzi méretével. Erre kell 3 db kör alakú nyílást vágnunk, melyen keresztül majd a tél végi-kora tavaszi etetés tudjuk végezni (az alatti lévő nylonon a környílások alatt keresztirányú metszést kell ejteni,hogy majd ott jöjjenek fel a méhek az etetőhöz). Ezekre javasolja a takarás többi részét, először egy újabb nylont, mely teljesen zárt, hogy a feljáró méhek ne rágják meg a felső takarást, majd papirt,hungarocellt stb.stb.
Tavasszal közvetlenül az elválasztólapra tehetjük rá a légfékes etetőt,itatót, lepényt, majd ezekre visszakerülhet a felső takarás.
Nos a fentiekkel kapcsolatosan azt szeretném kérdezni, hogy így takart-e már valaki,és m ilyen tapasztalattal? Továbbá szinte mindenki azt írja a fórumon, hogy a párásodás elkerülése végett nem szabad teljesen lezárni a felső teret, ebben a módszerben viszont az elválasztólap - mivel mérete a fiók alaprajzi méretével egyezik- lezárja a felfelé áramlási lehetőséget!Vagy nem?
Válaszotokat előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.24. 20:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 01:43
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Sz- Sz- Bereg--Hodász
Idézet:
Idézet:
devil írta:
Hopp hopp erkölcs és írásrendész úr! a ,,légyszives" sem éppen helyes forma! :D

Mi a baj az említett szóval?


Az, hogy kettő.

Plusz még hosszú is. :D De ha én írok ilyet, azért szó nélkül nézzétek el nekem ;) :)

_________________
*****
"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére, az nem számol a tudatlanság költségeivel." (TONK Emil)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.24. 17:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Éva írta:
Az, hogy kettő.


Köszi Éva!
Az én részemet kijavítottam,de a többi hsz-ben még hibás!
:D

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.24. 16:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Lánglovag írta:
Ez a két tartalék 4x3 keretes pároztatóban van.Végül is 2x6 keret,mert kivettem két elválasztót.De mézük csak 3-4 keretnyi van sajna.Tartalék mézes keretem nincs.A lepényt mikor rakjam oda nekik és miből álljon?Van még FeedBee-m,az jó lesz?Vagy csak porcukros mézes lepény?Gondolom nozéma ellen is kellene valami,mert ugye a kis családok hajlamosabbak rá.Van még itthon valamennyi Nozevitem is,gondoltam azt is belekutyulom!



Igazából hogy mit kutyulsz te tudod,én a helyedben kétszer tennék lepényt.Január közepe és Február közepe körül,és sima porcukor méz keverékét.Mindezt tapasztalatra mondom.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.24. 14:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
csoky írta:
mati írta:
devil írta:
Hopp hopp erkölcs és írásrendész úr! a ,,légyszives" sem éppen helyes forma! :D

:re Jó jó most mit izéltek tőbb szódával oszt nincs semmi gond.

Mi a baj az említett szóval?


Az, hogy kettő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.24. 11:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.25. 07:59
Hozzászólások: 268
Tartózkodási hely: Gy-M-S megye Csorna / Hanság /
Most ilyenkor élelempótlásra már csak a kemény lepény ajánlott.

Téli főzött (kemény)lepény: 4kg cukor 8dl víz, jól összeforralni Kb 5 perc forralás, Nagy méretű gáztepsibe zsírpapírt rakok, és beleöntöm a forró lepénymasszát. Amikor kezd hűlni az oldat, az alja elkezd kristályisodni és kevergetni kell (én egy roborgép keverőjével kevergetem kézzel lassan keresztbe és hosszába, ) amig lehet keverni és össze nem sűrűsödik.
Ha kihűl és megszilárdult , de még meleg, egy késsel megkarcolom a tetejét négy részre osztva. Amikor kihűl (másnap) ki lehet venni a tepsiből és a karcolások mentén az asztal élén el lehet törni.

Ebből a lepényből kell a tetejükre tenni most 1 darabot és kb. karácsony táján mégegyet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.24. 08:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Ez a két tartalék 4x3 keretes pároztatóban van.Végül is 2x6 keret,mert kivettem két elválasztót.De mézük csak 3-4 keretnyi van sajna.Tartalék mézes keretem nincs.A lepényt mikor rakjam oda nekik és miből álljon?Van még FeedBee-m,az jó lesz?Vagy csak porcukros mézes lepény?Gondolom nozéma ellen is kellene valami,mert ugye a kis családok hajlamosabbak rá.Van még itthon valamennyi Nozevitem is,gondoltam azt is belekutyulom!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.23. 20:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.25. 07:59
Hozzászólások: 268
Tartózkodási hely: Gy-M-S megye Csorna / Hanság /
Határeset a 3 keretes tartalék.
Szűkíteni szükséges és jól szigetelni, de azért szellőzni tudjon. A kis család mindig sokat fogyasz (relatíve). A fejük fölé teszek főzött lepényt, 1 kilósat, hisz még nálam mindig fiasítanak az idei anyák. A fiasítás helyére már nem kelül ilyenkor méz, tehát az hiányzik. Szóval ezek a kis családok nagyfokú törődést igényelnek. Pincézni, csak a nagy hideg beálltával kell, de pince híján készíthetsz , szélvédett és földbe vájt vermet, aminek esetleg az egyik oldala nyitott. A pincézéssel kapcsolatosan mindent részletesen megtalálhatsz az Örösi tanárúr könyvében.
De nálam az egyfiókos (nem gyenge) családok a kétfiókosok tetején telelnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.23. 20:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
mati írta:
devil írta:
Hopp hopp erkölcs és írásrendész úr! a ,,légyszives" sem éppen helyes forma! :D

:re Jó jó most mit izéltek tőbb szódával oszt nincs semmi gond.

Mi a baj az említett szóval?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.23. 20:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.14. 13:29
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Baranya
Lánglovag írta:
Tisztelet!
Van két tartalék anyám 3-3 kereten kis népességgel pároztatóban.Szeretném megmenteni őket az utókornak!
Viszont a pincénkben 15C-fok van.Ötleteket várnék,hogy hogyan teleltessem ki őket?Hány fokos pince lenne az ideális?Mert lenne 1-2 hely,ahova be tudnék pofátlankodni,csak tudnom kellene az ideális hőfokot.Ja és az oxigén szükségletük is érdekelne,hogy mennyi időnként szellőztessek?

Sajnos tapasztalatom nincs de ezt olvastam.

" A méhek legkevesebb fogyasztással és legjobban telelnek 0 és +4 fok között.A fagypont alti hőmérséklet okoz,de nem olyan káros,mint a 4 foknál nagyobb meleg.

Fontos a telelő helység levegőjének páratartalma is.Legalkalmasabb a 75-85% közötti páratartalom."

Faluba Zoltán Méhészet 1957 November

"Egy kellően népes méhcsaládra legalább 1/2 köbméter légteret számítsunk."

Faluba Zoltán Méhészet 1959 Oktober


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.23. 18:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Tisztelet!
Van két tartalék anyám 3-3 kereten kis népességgel pároztatóban.Szeretném megmenteni őket az utókornak!
Viszont a pincénkben 15C-fok van.Ötleteket várnék,hogy hogyan teleltessem ki őket?Hány fokos pince lenne az ideális?Mert lenne 1-2 hely,ahova be tudnék pofátlankodni,csak tudnom kellene az ideális hőfokot.Ja és az oxigén szükségletük is érdekelne,hogy mennyi időnként szellőztessek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.23. 18:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
csoky írta:
Cirkusz!

23 helyesírási hibát javítottam a hozzászólásodban.
Légy szíves figyelj jobban vagy ezentúl kapásból kitörlöm
a hozzászólásaidat. :geek:


Szia csoky! Köszönöm , hogy kijavítottad a helyesírási hibáimat.
Nem használok ilyen programot, csak az emlékeimre hagyatkozhatok.
Szerintem aki akarja megérti. Tudod sokszor 3-4-szer leírom a hsz.-eket mire eltudom küldeni 12 órai munka után.Neked alapból volna-e kedved ilyen ,,aprósággal,, törődni. Persze ha tudod mi a kemény fizikai munka.Azért ,ha hibázom és kijavítja bárki ,azért nem haragszom. :D Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.23. 08:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.27. 04:38
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
http://documente.bcucluj.ro/web/bibdigi ... 20_009.pdf

http://documente.bcucluj.ro/web/bibdigi ... 05_021.pdf

_________________
“A legnagyobb dicsőség nem az, hogy soha nem vallunk kudarcot, hanem hogy minden bukás után képesek vagyunk felemelkedni.”


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.23. 06:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
devil írta:
mati!Én is ezen a véleményen vagyok.Csak gondoltam akasszuk picit a hóhért is:)


Devil! Ilyen nagy fórumozó múlttal, mint a tied nem szerencsés húzogatni az oroszlán bajszát!
Egyébként meg csokynak teljesen igaza volt.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.22. 21:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Cirkusz!

Be kell valljam, hogy nekem sincs érzékem a helyesíráshoz. Pedig az átlag magyar olvasó irodalmi olvasmányait tinédzser koromban elolvastam. Lehet, hogy ez felületesség részünkről, vagy urambocsá' költői szabadság, de azt kell mondanom, hogy a "szabál az szabál".

A tartalmi észrevételeid szerintem sokszor aranyat érnek. Úgy, hogy ne fogd vissza magad. Én bízom benne, hogy lesznek olyan fórumtársak, akik privát üzenet formájában tudnak jó segédeszközöket ajánlani az írásbéli kifejezés pontosságához.

Részemről érdeklődéssel várom a további szakmai észrevételeid.

Üdv.: Litterae

P.S.: Az ilyen nagydarab embereknek, mint Csoky, nagy a lelkük is. Lehet, hogy szerencsésebb lett volna ezt a témát privát üzenet formájában felvetni. Talán még ő is tud okos dolgokat "ellesni" tőled.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.22. 21:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
mati!Én is ezen a véleményen vagyok.Csak gondoltam akasszuk picit a hóhért is:)

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.22. 20:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.27. 04:38
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
devil írta:
Hopp hopp erkölcs és írásrendész úr! a ,,légy szives" sem éppen helyes forma! :D

:re Jó jó most mit izéltek tőbb szódával oszt nincs semmi gond.

_________________
“A legnagyobb dicsőség nem az, hogy soha nem vallunk kudarcot, hanem hogy minden bukás után képesek vagyunk felemelkedni.”


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.22. 20:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Hopp hopp erkölcs és írásrendész úr! a ,,légy szives" sem éppen helyes forma! :D

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.22. 19:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Cirkusz!

23 helyesírási hibát javítottam a hozzászólásodban.
Légy szíves figyelj jobban vagy ezentúl kapásból kitörlöm
a hozzászólásaidat. :geek:

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.22. 19:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Toncsello írta:
Ha jól értem akkor te faltól falig rakod a takarást vagy is a tégla lap alakú karton lap minden oldala érinti a menekülőtérnek a falát.
Igaz?
:D
cirkusz írta:
Szia Tonacsello! A kilyáronál szorosan teszem. de hátul lengén hagyom.
?????

Ezt nem értem!

"A takarást csak januárban nővelem"
hogyan és mivel?
A tetőkön van kijáró 2 is azt zárjam be mindet vagy csak az egyiket hagyjam nyitva??????

Thx a segítséget!!!!!
Ja és rakodóm van félkeretes!


Szia Tonacsello! Nekem tekercses hullámpapírom van, azt vágom méretre. Csak kicsit rövidebb mint a fiók.A papír sima fele van a kereteken a következőt megfordítom úgy, hogy a hullámos részek nézzenek egymás felé. A harmadik után teszem a hőtükröt. A kaptárjaim nincsenek becsomagolva és a réseken a pára kitud jutni.
Oldalról is így takarok.Januárban, vagy amikor az idő engedi kapják meg a nejlont. Ekkor már a papír is faltól falig ér. A takarást valamilyen hőszigetelővel szoktam növelni. Tavaly karton lapot használtam,bevált. Idén már a zömére megvan.és le is van vágva méretre.Azt, hogy mennyit teszek rájuk még nem tudom de 3 rétegnél többet feleslegesnek tartok. Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.20. 21:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Toncsello írta:
Aki hullámpapírt tesz szigetelésnek attól kérdezném hogy hogy is megy ez?

1 keretekre fólia utána 5 réteg hullám papír és utána hőtükör

2 valamilyen pamut szövet aztán fólia aztán 5 réteg hullámpapír és úgy a hőtükör


A kérdésem még az hogy a fólia az faltól falig ér vagy rövidebb mint a fiók és ha már rövidebb a fólia akkor a karton papír lehet teljes fiók hosszúságú?


Nálam jelenleg: kereteken hőtükör aluval lefelé, elöl centis réssel. Felette hullámpapír/újságpapír, kb 2cm vastagon, ez is kicsit hátrahúzva.
Januárban: szöktető felemelés csendben, papírok előrecsúsztat, hogy zárt legyen felfelé a légterük.
Így elérem azt, hogy most nem jut eszükbe fiasítani, mivel kicsit hűtve vannak, a pára felfelé tud távozni. Januártól a meleg megszorul felettük, fiasítás indul, pára elfér a fóliánál, a fiasnak úgyis szüksége lesz rá.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.20. 18:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Ha jól értem akkor te faltól falig rakod a takarást vagy is a tégla lap alakú karton lap minden oldala érinti a menekülőtérnek a falát.
Igaz?
:D
cirkusz írta:
Szia Tonacsello! A kilyáronál szorosan teszem. de hátul lengén hagyom.
?????

Ezt nem értem!

"A takarást csak januárban nővelem"
hogyan és mivel?
A tetőkön van kijáró 2 is azt zárjam be mindet vagy csak az egyiket hagyjam nyitva??????

Thx a segítséget!!!!!
Ja és rakodóm van félkeretes!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.20. 18:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
tűzoltó írta:
cirkusz írta:
bár elég jó a természetes sövényem


A többit kibogoztam, de ezt nem értem.


Szia Tüzolto! Nekem a szél elleni védelmet széles bozotos adja,és évről évre vastagabb. Bocsi! Megprobálok ezentúl kicsit érthetöbb lenni Üdv.

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.20. 18:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
cirkusz írta:
bár elég jó a természetes sövényem


A többit kibogoztam, de ezt nem értem.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.20. 18:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia Tonacsello! Án csak 3réteg hullám papírt használok ,oldalt is és utánuk teszem a hövissza verős foliát. A kilyáronál szorosan teszem. de hátul lengén hagyom.A folia fényesebbik fele ilyenkor a méhek fele néz, nyárom ez meg fordul. A kaptáraimat csak fentről takarom, igy a kis réseken, bár elég jó a természetes sövényem,a pára kilyut a kaptárbol. A takarást csak januárban nővelem.ha az idö megengedi. Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.20. 13:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Akkor aszt mondod vegyem ki a fóliát és tegyek hullám papírt aztán hungarocelt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.20. 13:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Sziasztok! Én sima kartonpapírt használok majd ráteszem a nikecell(hungarocell),és a tetőt.használtam fóliát is de nagyon bepárásodott, így évek óta már nem használom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.20. 13:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Aki hullámpapírt tesz szigetelésnek attól kérdezném hogy hogy is megy ez?

1 keretekre fólia utána 5 réteg hullám papír és utána hőtükör

2 valamilyen pamut szövet aztán fólia aztán 5 réteg hullámpapír és úgy a hőtükör


A kérdésem még az hogy a fólia az faltól falig ér vagy rövidebb mint a fiók és ha már rövidebb a fólia akkor a karton papír lehet teljes fiók hosszúságú?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.17. 16:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
hdpeti írta:
Hello!
Az esőzések előtt gondoltam letakarom a kaptárakat. Fekete vastag fóliát használtam duplán.
Az lenne a kérdésem, hogy a higiénikus aljakat kivegyem e a jobb szellőzés érdekében, illetve szélben a zörgése elviselhető lesz e a méhek számára?
Tehát jó e ez így?
Megpróbáltam szorosan lekötni

elviszi a szél a foliádat, keresztben kötés az rendben de minden kaptár/minden második/alatt illetve felette áthuzzott zsinor összekötve,doboz csomagoláshoz hasonlitva,már biztossabbnak tünik,a feleslegesnek tünő foliát ,türd össze és a kaptárak alá kerülve,véd a felcsapodó esőviz ellen . én igy csinálnám


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.17. 15:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
havasi írta:
Tomi írta:
Vettem páraáteresztő tetőfóliát. Valakinek van erről valami tapasztalata? Jó téli takarásnak?

Én használtam ilyen fóliát, de az én tapasztalatom hogy túl sok pára csapodott le róla.

Attól tartok én is, hogy nem tud ennyi párát átereszteni.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.17. 12:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.07. 17:31
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Hargita
Tomi írta:
Vettem páraáteresztő tetőfóliát. Valakinek van erről valami tapasztalata? Jó téli takarásnak?

Én használtam ilyen fóliát, de az én tapasztalatom hogy túl sok pára csapodott le róla.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.17. 12:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Vettem páraáteresztő tetőfóliát. Valakinek van erről valami tapasztalata? Jó téli takarásnak?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.16. 19:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
amatőrök írta:
....Az egér feljárókat miért hagytad a kaptárak előtt?......

Jelentősége: semmi. Az egér akár a falon is felmegy, nincs szüksége a feljáróra. ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.16. 19:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.03. 18:18
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
Áhh, nekik raktam be egy olyan digitális hőmérőt ami méri a külső és belső hőmérsékletet. :)
Ezen amúgy tényleg elgondolkoztam... Egy szenzorral mérni a belső hőmérsékletet, és ez alapján (gondolom) lehetne következtetni pl. a fiasítás megkezdésére....
Vagy egy pár év múlva lesz annyi rutin, hogy nem kell webkamerát szerelni a kaptárba. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2010.10.16. 18:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Az a baj, hogy olyan helyen van a hőmérő a 2. képen, hogy a méhek a kijárón kitekintve nem tudják rendesen leolvasni.
De egyébként szuper.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1940 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 79 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.