Pontos idő: 2024.03.28. 15:40

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2023.03.11. 12:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Free írta:
... egyszer fizetik a tagdíjat a tagok, illetve állja az állam is ...


Ez nem így van. A lap megalakuláskor az OMME alaptagdíj 2500 forintról 5000 forintra emelkedett, így mindenki kifizette a saját újságát. Ezt követően a közelmúltban az újság finanszírozását átvette a Magyar Méhészeti Nemzeti Program, a korábbi dedikált célú tagdíjemelés hányada pedig az egyesület működési költségeinek fedezésére alakult át. Így már nem fizetünk az újságért, az csak a nekünk (is) járó támogatási forrásokat emészti. A forráskihasználás mértéke egy barátom számítása szerint, ha azt a befizetett méhcsaládszámra számoljuk vissza akkor 40 Ft. Ennyivel nőne a gy-c ha az újság digitálisan jelenne meg.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2023.03.10. 07:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Szép uj világ .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2023.03.10. 07:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
az egyetlen kézzel fogható dolog amit mindenki, kicsitől a nagyig, mindenkihez eljut, - írja az alapfelvetés.

Ez sem mellékes, miután a korábbi évek egyesületi főprofilja a támogatás szervezés reálértéke lecsökkent.A lédig méztermelők meg úgy tűnik éppen most mennek a vágóhídra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2023.03.09. 22:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
A szakmai színvonal egyre romlik, a Méhészetéről inkább ne is beszéljünk.Ha ez megszűnik, biztos nem veszem meg a másik magazint. Sajnos ez az egész egy lefelé tartó spirál. Aki ezt nem látja, az sztem nem is akarja látni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2023.03.09. 21:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Ezt én sem értettem, ha egyszer fizetik a tagdíjat a tagok, illetve állja az állam is (tehát két helyről kapnak rá pénzt) akkor mi ez a rezsicsökkentési kísérlet?
Ha nem kapunk újságot, gondolom akkor nem is kell a tagdíj azon részét befizetni.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2023.03.09. 12:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Facebook Méhészklub oldaláról másoltam

az egyesület szakmai folyóiratát, amit minden méhész, aki tagja az OMME-nek meg kap nyomtatott formában, minden hónapban, ezt az OMME vezetők elfelejtik, amikor a lap elindult, arról volt szó, hogy a tagdíj ellenében mindenki megkapja, ez így is van, az egyetlen kézzel fogható dolog amit mindenki, kicsitől a nagyig, mindenkihez eljut, most azt mondják, hogy nagyon nagy költség, az OMME-nek a megjelentetése, úgy hogy szinte a teljes költséget a Nemzeti programból finanszírozzak, most kizárólag online formában szeretnék megjelentetni, számos fórumon hallottam az OMME elnökének ez ügyben tett kritikai megjegyzéseit, teszi ezt úgy hogy a konkurens lapnak pont Ő a felelős szerkesztője???

Az OMME újság olyan amilyen, de a méhészeké, tehát saját! Ha nem tetszik a tartalma, hát változtatni kell rajta! A méhészeti tudásnak nem kötelező eleme a számítógép kezelés.Az idén 10 éves a lap, a papír formátum megszüntetésével megkezdődik annak haláltusája.

Csatolmány:
Méhészujság első szám.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2022.03.26. 10:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Az alábbi írás – Az igazságügyi méhészszakértés 30 éve – az OMME újság 2022 évi márciusi számában jelent meg. Ha van, e témához kapcsolódó kérdés, szívesen megválaszolom itt, vagy a malya.p@t-online.hu e-mail címről.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.28. 20:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Hááát... biztos van akinek tetszik...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.16. 15:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Miciamanó írta:
...kb 300 ezer Ft havonta!!!...


Azért ez nem olyan egyszerű. Nyilván elnökünk nem véletlenül írt ötszáz-hatszázezres összegeket a levélben. Jól tudja, hogy az egyszerű méhészeket ezekkel az összegekkel fel lehet hergelni. Persze a sajátját és a vezető tisztségviselőkét (?1M Ft?) nem firtatja.
Egy szerződéses vállalkozónak a kapott összegből kell fizetnie minden kiadását, a járulékait, az utazásait, a munkához szükséges eszközöket és szoftvereket.
És csak egész halkan mondom, hogy ez mind a nemzeti programból van fizetve, amire az a (kopasz) személy az IMB botrány milliós kiadásainak szintén nemzeti programból történő kifizetésekor azt mondta nekem az akkori küldöttgyűlésen, hogy "hát nem érted, hogy INGYEN van?!"
Ez van itt kérem, van amire bármennyi pénzt el lehet költeni gondolkodás nélkül a nemzeti programból (is), van amire meg minden sok. Csak rá kellene jönni, hogy ez nem az OMME vagy Bross pénze, hanem a méhészeké!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.15. 15:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
A Méhészújság módszeres ellehetetlenítésének,lezüllesztésének egyik mérföldkövéhez értünk.
A konkurens lap ( Méhészet) elkötelezettje ,munkatársa ,aki egyben az OMME Elnöke olyan szerződést ,diktátumot tesz a Méhészújság mindenese elé ami diktátum és abszolute nem megegyezéspárti. Már régen borítékolható volt ,hogy ez vagy hasonló húzás következik,mert puszta léte ,példányszáma,ingyenessége,igényes szakcikkei révén a méhészek felé hirdetők tortaszeleteiből szépen kihasít.Ezt a hirdetői tortahasogatást kell megállítani aláírhatatlan ,pitiáner ,mondvacsinált szerződési feltételekkel.Egy egész lapelőkészítési műveletet ilyen csekély összeggel honorálni( bruttóbol számolja már ki valaki mennyi lenne a költségei után a nettója!) felháborító.(kb 300 ezer Ft havonta!!!)
Éger Gyuri hétévvel ezelötti árszinten dolgozott ,amit az uj adózási feltételek 10 évvel ezelötti árszintűvé tett.
Másik húzás ,hogy a hirdetéseket nem a cikkek közé hanem különálló kiadványban közvetítik a méhészek felé,ami akár az ujságból ki is eshet a postázás alatt.(lehet jönni a nemzeti programos támogatás magyarázattal,de ez eddig hol volt?)
Minden a hirdetésról szól,a hirdetők visszatereléséről A Méhészethez!
Következő lépés borítékolható: A Méhészújság hirdetési lehetősége meg fog szünni!
Egy jelentős bevételi forrástól fog elesni az Omme. Véletlenül? Dehogy! Csak hát a helyzet ez hozta...( küldöttgyűlésen széttárt ,búslakodó,sajnálatos ,aggódó szemmekkel közölve , esti Vip parton cinikus összemosolygás és hátbaveregtés közben az “ ezt is kivégeztük” mondatokkal.)
Pedig más ujság azokból eltartja magát sőt,nívos cikkeket közöl ,vásárolt fotókkal,fizetett munkatársakkal .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.15. 12:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Kedves Pöte!

Pedig kommentálni kellene a tartalmakat, mert a méhészek egy része kizárólag azt figyeli.Sokan el se olvassák, az eredeti forrást, vagy ha elolvassák úgy gondolják, úgy se látnak tisztán a témában ezért inkább nem mondanak véleményt. Ha viszont egy általuk legalább névről ismert valaki véleményt mond arra odafigyelnek.Ezért azt gondolom, ne csak (amennyiben van ilyen) fizetett provokátorok írjanak, kommentáljanak, hanem bárki aki úgy véli igaza van, aki úgy véli úgy kerek a világ ha elmondja a véleményét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.15. 09:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
1/3 oldal lemaradt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.15. 09:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Eredendően nem gondoltam volna, hogy bármi is megkérdőjelezhető Éger Gyuri levelében, ez mégis megtörtént.

Ezért álljanak itt a levél mellékletei is, melyből kiolvasható az egységes elnökség miként, milyen stílusban ismeri el a főszerkesztő munkáját:
Csatolmány:
Melléklet 1_Oldal_1.jpg

Csatolmány:
Melléklet 1_Oldal_2.jpg

Csatolmány:
Melléklet 1_Oldal_3.jpg

Csatolmány:
Melléklet 2_Oldal_1.jpg

Csatolmány:
Melléklet 2_Oldal_2.jpg

Csatolmány:
Melléklet 3_Oldal_1.jpg

Csatolmány:
Melléklet 3_Oldal_2.jpg


A sorrendiséget ellenőriztem, nem kívánom kommentálni a tartalmakat, vannak erre odaát (meg)fizetett provokátorok.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.10. 20:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Habár 240 küldött kapta meg a levelet nem tudok egyről sem, aki bármely fórumon is értékelte volna annak tartalmát. Mi lehet ennek az oka?

a) El se olvassák, a küldöttgyűléseken is az derül ki, hogy sokan nem olvassák el a kiküldött anyagokat
b) Elolvassák de igyekeznek távol tartani magukat egy ilyen konfliktus helyzettől. Méhész megválasztott képviselői, helyi szakmai szószólói mivoltukat lebecsülik, ebbéli tevékenységüket sokan elhanyagolják.

De nézzük a levelet.

A kenyértörés ahhoz az új szerződéshez köthető…. Itt nem történt ilyen párbeszéd, kiküldték, hogy írjam alá és küldjem vissza. a szerződés megfogalmazója dr. Pungor Adrián, az OMME irodavezetője volt

Manapság egyesek csak az irányítási pozícióba kerülésig tartják fontosnak a demokratikus elveket. Amint pozícióba kerültek a demokratikus rendszerek működtetését már feleslegesnek tartják. A párbeszéd minden demokratikus működés alapja. Tudja valaki hány aláírás szükséges ahhoz, hogy az elnökség, vagy a küldöttgyűlés egy adott beadványt, kezdeményezést, előterjesztés kötelezően tárgyaljon és arról határozatot hozzon? Ennek még a szabályrendszerét se alakították ki.

első levelem megfogalmazása előtt az OMME általános elnökhelyetteséhez fordultam, aki akkor még támogatásáról biztosított.

Az OMME általános elnökhelyettese Dr Rusvai Miklós. A vezetőségválasztó küldött gyűlésen jelölték e pozícióra, s jelölése kapcsán akként nyilatkozott, hogy kifejezetten nagy tapasztalattal rendelkezik a különböző érdekcsoportok közötti párbeszéd lefolytatásában, az ellentétek feloldásában. Mostani szerepéről csak annyit tudunk, ami a levélből kiderül. Nem tudjuk, hogy korábban, valóban támogatta-e Éger Györgyöt, s ez a támogatás később mennyiben változott meg, illetve valójában milyen szerepet vállalt aktuálisan, ennek a konkrét ellentétnek a feloldásában?

A soron következő elnökségi ülésre – ami szabályellenesen nem volt előre meghirdetve – se kaptam meghívást.

Kedves Elnökség! Ha kérhetem, javasolhatom személyi kérdésekben sose döntsetek az érintett meghallgatása nélkül. Ne legyen elég, hogy egy-egy bármely valaki referál nektek a helyzetről, saját fületekkel, szemetekkel győződjetek meg a dolgokról, mert az a legbiztosabb. Hívjátok be a vezetőségi ülésre, egy ilyen meghívást illik elfogadni, sőt megtiszteltetésnek venni.

A közéleti tartalmak közül Bross Péter a számára kedvezőtlen hangvételű anyagokat kivetette.

A lap kiadója bármely anyagot kivehet alapból. Ha azonban ebben a személyes érdekei vezérlik az nagy baj.

A Méhészet lap első számú szerkesztője Bross Péter, aki anyagilag is érdekelt a vállalkozásban.

Ha ez azt jelenti, hogy tulajdonos akkor ez számomra új információ. Alkalmazottként valóban érdekelt, tudomásom szerint ott van a bejelentett munkahelye, ott fizetik utána a tb-t.

Úgy tűnik, hogy a jelenlegi OMME elnökségben nincs meg az ellenpont az elnök véleményével szemben

Ha ez azt jelenti, hogy elnökség többi tagjának nincs saját véleménye, saját szakmai álláspontja, az nagy baj. Támogassák az elnököt amikor egyetértenek vele, de szavazzák le amikor nem. Az elnökségnek nem az elnökhöz kell lojálisnak lennie, hanem a választókhoz. Nem az elnök választotta meg az elnökségi tagokat, hanem a méhészek, még akkor is, ha az elnök a méhészgyűléseken tett a tekintetben javaslatot, hogy kiket látna szívesen maga mellett az elnökségben.

a hazai piacot meghatározó kereskedő a visszajelzések alapján már több csatornán is teríti import mézeit. A hazai mézbehozatalról még teljes képet se tudunk szerezni, mivel az adatokat titkosították a KSH-nál...

Azért mégiscsak kellene egy méhészegyesületi állásfoglalás abban a tekintetben, hogy az egyesület egyetért ennek a hazai piacot meghatározó kereskedő importmézekkel kapcsolatos tevékenységével vagy nem. Ez még akkor is így van, ha az egyesület keveset tud tenni ellene. Hazai termék, hazai munkahely volt a szlogenje, a hazai termékek terjesztésének pár évvel ezelőtt. Ma ez nem számít? Egyébként meg, termelők vagyunk, vagy mifene? Remélem nem az utóbbi.

Jelenlegi rendszerben úgy látom, hogy elvész a termelő méhészek érdeke, helyette egy szűk vállalkozói réteg érdeke dominál
.
Ebbe a szűk vállalkozói rétegbe nem tudom pontosan kik tartozhatnak. Nagy méhészeti termelő vállalkozók? Felvásárlók? Kereskedők? Szaktanácsadók?

A méhésztársadalomnak nem a csodára kellene várni, hanem fel kellene ismernie saját érdekeit és azt, hogy kik szolgálják azokat, amíg ez nem történik meg, addig nem lesz semmiféle változás, csak az illúziók kergetéséről beszélhetünk.

Ebből a mondatból is úgy tűnik, hogy egyesek nem szolgálják a méhésztársadalom érdekét, hanem más érdekek mentén cselekednek.

Kedves Új Elnökség! Ezek nagyon komoly érvek egy olyan személytől, aki az elmúlt időszakban egész közelről látta, tapasztalta az OMME vezetés eszközeit, módszereit.

Kedves Újonnan Elnökségbe Került Elnökségi Tagok! Ha légy kerül a levesbe, azt onnan el kell távolitani Nézzetek már széjjel a levesben. Ti még újak vagytok a levesestál körül, kiben bízzunk, ha nem Tibennetek? Ha tényleg benne van, hát tegyetek valamit!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.10. 12:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
Én próbáltam a történteket a legjobban visszaadni, remélem akadnak minél többen, akik elolvassak a levelem, talán akad benne néhány tanulságos gondolat. Az okokkal kapcsolatban nem véletlenül erőltetik populista módon az anyagiakat, nem nagyon tudnak jobbat kitalálni, és ez sokaknak bejön. Ugyanakkor a leírtakat elolvasva ez maximum a hívőknek elégséges magyarázat. Persze kitalálhatnak új dolgokat, mindennél van lejjebb.
Magam se tudom, hogy mi fog következni. Én nem politikai haszonszerzésből tettem, amit tettem, egyébként sincs választás vagy ilyesmi. Egyszerűen az gondolom, hogy a tisztesség ezt kívánta ebben a helyzetben.
Azt a méhészeknek kell kiharcolnia, hogy az általuk fenntartott szervezet az ő érdekeiket szolgálja. A lap is a OMME-tagok tulajdona, ha jól működik őket gazdagítja. A nemzeti programos pénzek se ajándékba kapott összegek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.10. 12:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Veszti!

Remélem Gyuri feltölti azokat a mellékleteket is amiket levelével együtt elküldött a küldötteknek. Ezek tartalmazzák a felmondása előtti levélváltást közte és az elnök(ség) között. Azokat látva, olvasva sok mentsége nem marad a döntéshozóknak.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.10. 09:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
György az fog most következni, hogy amit imént leírtál az hazugság és az az igazság amit ők elküldtek minden omme újság olvasónak. A legtöbb méhész már csak közömbösen olvassa mindegyik írást. Ahogy hallgatom a kollégákat az jön le, hogy belefáradtak a mindennapokba, a sokéves reménytelen akácba, a méhcsaládok problémáiba, és már nincs energia méhészeti közélet javításra. Pláne hogy klubesték sincsenek. Azért remélem tovább tudsz lépni ezeken.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.10. 09:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
"Úgy tűnik, hogy a jelenlegi OMME elnökségben nincs meg az ellenpont az elnök véleményével szemben."

Birkák gyülekezete!!! Tisztelet a kivételnek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.10. 08:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
Ha az OMME vezetése megfogalmazta saját álláspontját az újsággal kapcsolatban, akkor én is megtenném:

Tisztelt Elnökök és Küldöttek!

Minden bizonnyal eljutott Önökhöz a hír, hogy az OMME-val frissen megkötött szerződésemet felmondtam, a jövőben nem én töltöm be a Méhészújság főszerkesztői posztját. Mivel a Méhészújság az OMME, tehát a méhésztársak tulajdona és közös értéke, szeretném Önöket röviden tájékoztatni felmondásom körülményeiről a saját álláspontomból, valamint megfogalmazni véleményemet az ágazat jelenlegi helyzetéről.

Ha röviden akarom összefoglalni távozásom okait, akkor egyrészt az autokratikus hangnem, másrészt az, ami az utóbbi időben jellemzi az OMME „érdeképviseleti” működését számomra felvállalhatatlan. A fentiekkel kapcsolatos részeletes véleményemet az alábbi levélben olvashatják.
Hét éve készítem a Méhészújság lapszámait, közel öt évig voltam annak főszerkesztője, számos munkakört egyesítve. Ez idő alatt próbáltam egy magas színvonalú lapot fenntartani (ez az egyetlen magyar méhészeti újság, ami Apimondia díjazásban is részesült). A hét év alatt, számtalan kihívás ellenére, mindig időben teljesítettem a feladatomat. Az OMME körüli szekértáborok harcától próbáltam távol tartani magamat, a becsületesen dolgozó méhészek érdekeinek megfelelően szerkeszteni a lapot. Ugyanakkor az elmúlt közel öt év nem volt teljesen konfliktusmentes.
A kenyértörés ahhoz az új szerződéshez köthető, amit az OMME-val kellett megkötnöm azért, hogy az Méhészújság Nemzeti Programos finanszírozású legyen. Ennek a látszólag formai szerződéskötésnek nem sok jelentőségének kellett volna lennie, ugyanakkor belekerült két új elvárást megfogalmazó pont, amiről előzetesen egyáltalán nem egyeztettek velem. Úgy gondolom, hogy normális esetben a felek megbeszélik az egymástól elvártakat, és úgy foglalják azokat írásba, ha azokban egyetértés van. Itt nem történt ilyen párbeszéd, kiküldték, hogy írjam alá és küldjem vissza.
A két pont egyike szerint a szerzők listáját a lap megjelenése előtt három nappal kellett volna leadnom az OMME-nak. Ez leginkább azért érthetetlen és teljesíthetetlen kérés, mert a lap tartalma a leadás utolsó pillanatáig változhat. Nyilván próbáltam mindig a legaktuálisabb anyagokat előre sorolni, emiatt az utolsó pillanatig lehettek cikkcserék. A másik kérés az volt, hogy a fotókat adjam át az OMME-nak további felhasználásra. Ez is több szempontból aggályos kérés, mivel aki cikkhez küld saját készítésű képet az az újságban való megjelenéshez szánja a fotóját nem máshoz. Azok felől én nem rendelkezhetek teljeskörűen, nem adhatom át más felhasználásra. Ide kívánkozik az is, hogy az újságban megjelent fotók nagy része a sajátom, amiért külön juttatásban soha nem részesültem, bár ezt nem is kértem, ugyanakkor bárki kért tőlem fotókat én mindig ingyen adtam – például az én fotóim szerepelnek az OMME standján is, ezért sem kértem soha pénzt.
A folytatásban, miután kiderült, hogy a szerződés megfogalmazója dr. Pungor Adrián, az OMME irodavezetője volt, felhívtam telefonon egy egyeztetésre. Ő ekkor olyan méltatlan hangnemet használt és kijelentéseket tett, ami számomra teljesen elfogadhatatlan volt. Ezek után megfogalmaztam egy levelet a problémás pontokról és kértem a korrekt partneri együttműködés visszaállítását (Melléklet 1.). Nehezményeztem, hogy bevonásom nélkül, mindenféle egyeztetés nélkül születnek a lap körüli döntések, melyekről én már csak, mint „eldöntött tényekről”, utólag értesülök. Valamint érdeklődtem az új OMME vezetés céljai felől a lappal kapcsolatosan. A történethez az is hozzátartozik, hogy első levelem megfogalmazása előtt az OMME általános elnökhelyetteséhez fordultam, aki akkor még támogatásáról biztosított. A soron következő elnökségi ülésre – ami szabályellenesen nem volt előre meghirdetve – se kaptam meghívást. A levelemre Bross Pétertől kaptam egy anyagiakat firtató, kioktató válaszlevelet (Melléklet 2.), amiben kifejtette, hogy nincs itt szó semmiféle partneri együttműködésről, csupán egy vállalkozói szerződésről. Az arrogáns válasz következményeként, mivel nem akartam a lap kiadását és nemzeti programos visszaigénylését ellehetetleníteni, aláírtam a szerződést és utána mondtam fel (Melléklet 3.). A fentiekből talán kitűnik, hogy az elnökség csakugyan nem kívánta közvetlenül a távozásomat, de felmondásomig semmit sem tett a munkát ellehetetlenítő légkör feloldásáért.
Az OMME áprilisi tájékoztató leveléből az érzékelhető, hogy a szakítás anyagiak miatt történt. Erre néhány mondatban csak annyit reagálnék, hogy hét évig nem kértem semmiféle emelést. Mikor elvállaltam a főszerkesztői munkakört – az előző díjazás feléért –, abban állapodtunk meg, hogy véglegesítés után ez korrigálva lesz. Ezt sem kértem soha, látva az újság ingatag anyagi helyzetét. Egyedül tavaly ősszel fordultam Bross Péterhez, hogy szeretnék a vállalkozói díjban némi korrekciót, miután az elnökség olyan döntést hozott, hogy nem kötnek szerződést kisadózóval. Tudva, hogy a döntés hatályával egyidőben a lap átkerül Nemzeti Programos támogatásba (ahol nincs lehetősége Áfa felszámolására), ezen két tényező jelentős bevételkieséssel fenyegetett. Természetesen ekkor sem hívtak meg, hogy elmondhassam aggodalmaimat, meghallgassam az új elnökség elvárásait a lappal kapcsolatban, pedig jeleztem részvételi szándékomat. Az elnökség visszautasította a kérésemet. A fentiek fényében mindenki döntse el, mennyire lehet anyagiaskodással vádolni.
Talán nem nyilvánvaló mindenkinek, hogy a lap készítéséhez nem sok segítséget kaptam az OMME részéről, öt év alatt odáig se sikerült eljutni, hogy az egyesület rendezvényeinek (küldöttgyűlés, vezetőségi ülések stb.) fontosabb iratanyagait megkapjam, vagy oda meghívjanak. Úgy általában az OMME-tól nem sok információ jutott el hozzám, leginkább csak saját forrásaimra támaszkodhattam.
A lappal kapcsolatban korábban Bross Pétertől csak annyi útmutatást kaptam, hogy ő a közéleti irányt javasolja. Mivel a méhészeket elsősorban a szakmai tartalmak érdekelik, ezek kikerülése a lapból véleményem szerint az újság leépülését hozta volna magával. A közéleti tartalmak közül ugyanakkor a számára kedvezőtlen hangvételű anyagokat kivetette.
A fentieket olvasva felmerülhet a küldöttekben, hogy milyen okok állhatnak a kialakult helyzet hátterében? Véleményem szerint az egyik alapvető érdekellentét abban áll, hogy az OMME újságja, tehát a magyar méhészek tulajdonában álló Méhészújság rontotta a Magyar Mezőgazdaság Kiadói Sajtó Reklám Propaganda Kft. kiadásában megjelenő Méhészet szaklap üzleti érdekeit. A Méhészet lap első számú szerkesztője Bross Péter, aki anyagilag is érdekelt a vállalkozásban. Úgy gondolom, hogy a visszás helyzet azon a ponton is jelentkezik, hogy Bross Péter az OMME-n keresztül megszerzett szellemi javakat, mint a Méhészet szaklap szerkesztője saját anyagi érdekeinek megfelelően használja fel. A helyzetet jól mutatja, hogy a Méhészet szerkesztőjeként ugyanazt az e-mail címet használja, mint az OMME elnökeként.
A másik ok, amit érzékeltem, az a sajtószabadság sajátos értelmezése. Én mindig értéknek tekintettem a szabad véleménynyilvánítást, és próbáltam ellenállni az önkényes cenzúrának. Példaként ide kívánkozik, hogy az általam szerkesztett utolsó, áprilisi számból Bross Péter kivetetett egy cikket. Ennek témája, hogy mikor jogos az állami kártalanítás, egy alkotmánybíróságot megjárt nyúlós költésrothadásos eset kapcsán. Én átnézetm a kapcsolódó törvényeket, a peranyagokat, valamint az ide kapcsolódó OMME szabályzatot. Véleményem szerint a cikk tárgyilagos és közérdeklődésre számot tartó volt. Bross Péter, mint kiadó, azzal az indoklással töröltette a cikket: „az adott írás sok tekintetben nem felel meg a valóságnak. Ezt azért merem leírni, mert ismerem az ügyet az elejétől. Amit a szerzők leírnak, az torzítja a valóságot, nem ad teljes körű tájékoztatást, és tárgyi tévedések is vannak benne. Ráadásul, olyan témát feszeget, aminek szakmai részével az OMME elnöksége már állást foglalt. ...” Hogy mik voltak azok a valótlanságok és tárgyi tévedések azt homály fedi. Remélhetőleg a küldöttek, majd kapnak az eset kapcsán egy tárgyilagosabb választ az elnök úrtól a következő küldöttgyűlésen.
Úgy tűnik, hogy a jelenlegi OMME elnökségben nincs meg az ellenpont az elnök véleményével szemben. A fenti konkrét esetben is csak egy elnökségi tag szavazott nemmel arra az elnökségi álláspontra, miszerint az ügyben a bepanaszolt nem okozott másnak kárt közvetlen módon, ezért nem tekinthető etikai vétségnek tevékenysége. Ilyen alapon bárki gondozatlanul tarthatja méheit, míg másnak nem tesz kárt? Vagy esetleg inkább arról van szó, hogy bizonyos érdekcsoporthoz tartozókra nem vonatkoznak a szabályok?
További problémának látom, hogy az OMME által a közelmúltban Önökhöz eljuttatott tájékoztató levél szerint az OMME vezetése úgy akar 600 millió forintot elkölteni a méhészeket illető támogatásból, hogy arról nem ad érdemi tájékoztatást a küldötteknek. Ha 2021. július 31-ig fel kell használni az említett támogatást, akkor már kidolgozott terveknek kellene rendelkezésre állni, hogy például konkrétan milyen épületet, illetve épületeket tervez az egyesület megvásárolni. A kiszemelt épületről műszaki szakvéleményt kellene készíttetni. Az épület megvásárlásán felül gazdasági tervnek kellene tisztáznia az üzemeltetés finanszírozását, illetve az átalakítás és felújítás kérdését. És itt hangsúlyoznám, hogy nem az ingatlan vásárlás a probléma, hanem a késői, hiányos tájékoztatás. Megjegyezném, hogy az OMME nem rég pert vesztett, ami a küldöttek hiányos tájékoztatására vezethető vissza, úgy látszik nem tanult az egyesület vezetése az esetből.
Az OMME-szaktanácsadók autóvásárlása kapcsán felmerül bennem, hogy mennyire jogszerű, hogy vállalkozók jutnak munkaeszközökhöz a szervezeten keresztül. Azt mindenkinek tudni kell, hogy a magyar állam kiemelten küzd a kényszervállalkozókkal szemben. A vállalkozónak ugyanis saját munkaeszközével, saját időbeosztásában kell dolgoznia. (Például az újságnál nekem kellett biztosítani a munkához szükséges gépjármű, szoftverek, ezközök többmilliós költségét.) Amennyiben ezt egy adóellenőrzés törvényellenesnek találja, komoly büntetéssel számolhat az OMME. Gondolt erre valaki? Kért jogi állásfoglalást?

Néhány saját gondolat a hazai méhészet helyzetéről.
Jelenleg számos probléma sújtja a hazai méhészetet. Ezek közül talán a legjelentősebb a hazai piacra kerülő harmadik országokból származó mézimport. Jelenleg az OMME vezetés leginkább a hazai méhészekhez intézett – gyakran önmaguknak ellentmondó – hangzatos állásfoglalással védekezik a folyamat ellen. Jelenleg a hazai fogyasztók a mézeken olyan félrevezető származási megjelölésekkel találkozhatnak, mint például: EU és nem EU (más európai) országok méz keveréke. Ezzel szemben a környező jelentősebb méhészeti termeléssel bíró Európai Uniós országokban már rég kötelező feltüntetni a méz származási országát (pl. Spanyolország, Olaszország, Horváthország, Szlovénia stb.), gyakorlatilag, csak ott nincs ez a megkötés, ahol az import a meghatározó a mézpiacon. A helyzetet tovább árnyalja, hogy a hazai piacot meghatározó kereskedő a visszajelzések alapján már több csatornán is teríti import mézeit. A hazai mézbehozatalról még teljes képet se tudunk szerezni, mivel az adatokat titkosították a KSH-nál...
A magyar méhészet helyzetét tovább sújtja a hazai kutatások hiánya, egyedül a Monitoring program maradt, ahol gyakorlati munkát végeznek a témában.
Történelmi hiba volt a Méhészeti Terméktanács felszámolása. Jelenleg érdemi méhészeti marketing tevékenységet csak a termelő méhészek folytatnak, ugyanakkor ennek a tevékenységnek haszonélvezői az import mézeket kiszerelők is. Jogos elvárás volna, hogy mindenki dobjon pénzt a közös kalapba.
Tudom, olvassa levelem több felvásárló, illetve mézkereskedelemből élő küldött. Nekik azért nem árt szem előtt tartaniuk, ha nem sikerül megállítani a magyar méhészet leépülését, akkor nem lesz szükség a munkájukra. Mindez vonatkozik a kaptár és egyéb felszerelések gyártóira is.
Levelemmel nincs konkrét politikai szándékom, csak jelezni szeretném azokat az aggasztó folyamatokat, amik az OMME-hoz köthetők. Jelenlegi rendszerben úgy látom, hogy elvész a termelő méhészek érdeke, helyette egy szűk vállalkozói réteg érdeke dominál.
Sokan bíznak a jelenlegi elnökben, mint a mázsás akáchordásban, na majd az idén összejön, csak mindig jön valami kifogás: az a fránya időjárás, a gyenge méhek vagy éppen a rajzás. A méhésztársadalomnak nem a csodára kellene várni, hanem fel kellene ismernie saját érdekeit és azt, hogy kik szolgálják azokat, amíg ez nem történik meg, addig nem lesz semmiféle változás, csak az illúziók kergetéséről beszélhetünk.

Erdőkertes, 2021. 04. 09.

Méhésztársi üdvözlettel:
Éger György


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.05. 10:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Tekate írta:

a hatalom soha nem hagyja megtorlatlanul a kritikát és a más véleményt



Ha a hatalom kifejezés alatt, az államhatalmat érted, lehet ilyen véleményed, viszont az pártpolitika és nem szakmapolitika.
Az OMME nem pártpolitikai szervezet, hanem szakmapolitikai, tehát az, hogy az OMME elnökség megtorolná azt, ha valakinek más a véleménye, mint az övé, e tekintetben se a megtorlás szándékát, se a megtorlás eszközrendszerének rendelkezésükre állását nem feltételezem. Maga a szakmapolitikai megtorlás sem megy olyan könnyen, hiszen láthattuk Csuja László esetében sem működött.

Mindazonáltal én az elnökségi levél következő szófordulatát tartom a legfontosabbnak.

ismerve a 2013 óta kialakult, egyesületünkön belüli „jogi eseteket” szeretne az elnökség minél demokratikusabb, minél kevésbé támadható módon eljárni.

Nagyon hasznos, ha az elnökség a 2013 óta kialakult, egyesületen belüli jogi esetekből azt a következtetést vonja le, hogy működésének demokratikusabbnak kell lennie. És nem azért kell demokratikusabbnak lennie, hogy ne legyenek egyesületen belüli „jogi esetek”, hanem azért, mert ez a normális működés alapfelvétele. A jogi esetek éppen a nem normális működést jelzik. Ha az elnökség azt a következtetést vonja le, hogy a jogesetek miatt kénytelen demokratikusabban működni, az egy nagyon helyes, hasznos, a demokratikus szakmai párbeszéd fenntartásához hozzátartozó, általam teljes mértékben támogatott szakmai következtetés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.04. 17:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 365
Tekate írta:
Malya Péter írta:

...Ezután nem kell mérlegelned, ha a lelkiismeretedre hallgatva leírsz valamit, ahhoz vajon mit szól az OMME valamelyik tisztségviselője. Szabad vagy, szabadon beszélhetsz, szabadon írhatsz, kit érdekel, hogy egyeseknek mi a véleménye...

...Csupán egy vélemény, s amint tudjuk, a vélemény, az mindig szabad!...


Eddigi életemben megtanultam, hogy pofa be, nem kell forradalmárnak, az igazság bajnokának lennem, mert ellenkező esetben senkire nem számíthatok, főleg nem azokra, akikért kiállnék, akiket képviselnék, és ráadásul a hatalom soha nem hagyja megtorlatlanul a kritikát és a más véleményt

Keseru szájízzel, de kimondom, corva igazadvan


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.04. 15:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
https://www.youtube.com/watch?v=99OcgoLKCsw


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.04. 15:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
Malya Péter írta:

...Ezután nem kell mérlegelned, ha a lelkiismeretedre hallgatva leírsz valamit, ahhoz vajon mit szól az OMME valamelyik tisztségviselője. Szabad vagy, szabadon beszélhetsz, szabadon írhatsz, kit érdekel, hogy egyeseknek mi a véleménye...

...Csupán egy vélemény, s amint tudjuk, a vélemény, az mindig szabad!...


Eddigi életemben megtanultam, hogy pofa be, nem kell forradalmárnak, az igazság bajnokának lennem, mert ellenkező esetben senkire nem számíthatok, főleg nem azokra, akikért kiállnék, akiket képviselnék, és ráadásul a hatalom soha nem hagyja megtorlatlanul a kritikát és a más véleményt

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.04. 10:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Én szívesen olvasnám az elnökségi levélhez kapcsolódóan, az elnökségi tagi aspiránsok véleményét, függetlenül attól hogy beválasztották-e az elnökségbe vagy nem.Végül is ők azok akik vezetői szinten, ténylegesen, tevőlegesen is, hozzá kívánnak járulni, az ágazat fejlődéséhez.Ha minden elnökségi tagi aspiráns egyetért az OMME elnökségi levéllel, akkor minden rendben. Ha részükről nincs semmi kiegészíteni való, és nincs egyéb alternatíva megfogalmazva, akkor végül is megvalósult a méhészeti termelői ágazati egység, a főszerkesztő váltás meg totál részlet kérdés.Vagy nem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.03. 19:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Mindenki nyugodjon csak le! Ez biztosan csak az OMME áprilisi tréfája, hamarosan érkezik a komoly levél.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.03. 08:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Csatolmány:
OMME kimenő levél.pdf


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2021.04.01. 11:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Kedves Éger Gyuri!

Köszönjük, köszönöm áldozatos munkádat, sok sikert a civil életben. Az, hogy megváltál a laptól szomorú, de nézd a jó oldalát, ezzel a lépéssel anyagi függőséged is megszűnt az OMME-től. Ezután nem kell mérlegelned, ha a lelkiismeretedre hallgatva leírsz valamit, ahhoz vajon mit szól az OMME valamelyik tisztségviselője. Szabad vagy, szabadon beszélhetsz, szabadon írhatsz, kit érdekel, hogy egyeseknek mi a véleménye, még ha mégoly köztiszteletben álló vagy annak látszó szakmai pozícióban is vannak. Te voltál ugyanis ott a csatamezőn, te tapasztaltad meg azokat, amelynek végén kimondtad, ez így nem mehet tovább, és nem adod a neved azokhoz a folyamatokhoz, amit az OMME-ban látsz, amit ott megtapasztaltál.
Vártam búcsú írásodat, és azt, hogy talán, majd beszélgetni is tudunk az abban megfogalmazottakról. Most inkább csak az érzéseimet írom le, a Méhész újság 2021 évi áprilisi számának első oldalán a Búcsúzik a szerkesztő címmel jegyzett írásodban foglalt sorok felidézésével.

Kicsit olyan ez, mint amikor darazsak szállják meg a kaptárt. Amíg egy – két darázsegyedet látunk, nem gondolunk nagyobb rosszra. Aztán azon kapjuk magunkat, hogy furcsán sárga, idegen egyedek veszik körbe, akiket teljesen más célok vezérelnek és teljesen más ösztönök hajtanak. Az a kaptár, ahová korábban hazajártam, már nyomokban sem tartalmazza a korábbi összetartó családot. Nem azt akarom mondani, hogy régen nem voltak soha gondok, és minden idilli volt, de nem voltak kételyek, a közös célokban. Mára ez sok téren megváltozott…

Darazsak szállták meg a kaptárt. Ha név szerint megneveznéd, hogy kik ezek a darazsak, az biztos nem segítené elő a méhcsalád túlélését. Ez szükségtelen is. Jó lenne azonban, ha mégis megtudnánk különböztetni a darázs mentalitást a gyűjtő méh mentalitástól. Tehát engem az érdekelne, hogy általánosságban milyen emberi viselkedésformák jellemzik az állad darázsként minősitett méhésztársainkat?
A közös célok tekintetében, sok minden megváltozott. Milyen nem közös célt látsz, és ezek a nem közös célok, hasznosak, semlegesek, vagy esetleg ártóak a közös célok tekintetében? Sokkal jobban értenénk a dolgokat, ha jobban látnánk a tendenciákat, személyektől, pozícióktól, testületektől függetlenül.

Szomorúan nézem az ágazat sorsának alakulását, de egymagam nem tudom megállítani az ijesztő folyamatokat, amivel talán sokan még nem szembesültek, azt gondolják, őket ezek nem érintik.

Gyuri! Melyek azok az ijesztő folyamatok? Ezekről tudni kellene mindannyiunknak! Ha megosztod velünk ez irányú gondolataidat, hidd el, az nem vádaskodás, nem OMME ellenesség, még csak nem is keserű a szőlő jelenség! Csupán egy vélemény, s amint tudjuk, a vélemény, az mindig szabad! Csak az ijesztő folyamatok méhésztársaidnak való bemutatása után, mondhatod el szabadon, a helyzet megoldására vonatkozó javaslat nélkül, ha rám hallgattok, azt csináltok, amit akartok!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2020.05.21. 19:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Remélem segít...

Csatolmány:
Oláh felvásárló.PNG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2020.05.21. 09:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.08.09. 20:33
Hozzászólások: 22
Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis segítségre.
A méhészújságban a felvásárlók elérhetőségét fotóként el tudná-e küldeni nekem valaki. Ide, vagy pm-ként, vagy a razielkukac@gmail.com címre.
Ugyanis a felvsárlóm telefonszáma megváltozott, ami az új lapban benne is van, csakhogy a feleségem eltűntette az újságot. :ut

Mellesleg a békési Oláh I... száma érdekelne. (Ha ki szabad írni a nevét... :roll: )

Előre is köszönöm a segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2018.12.01. 12:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Megvilágosodtam!

cerena akkor ezeket a lapokat olvassa! Most már mindent értek. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2018.12.01. 12:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
De , azért ez szaklap.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 23:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Jenő!
Mondtam már, de le is írom.
Te kevered az újságot a Bibliával!
Az újság nem szentírás, valakinek van valamilyen ötlete, tapasztalata, leírja.
Az újság szerkesztői pedig nem a Szent Inkvizíció emberei, akik döntenek, hogy megjelenhet, a cikk vagy inkább megégetik a szerzőt.
Ilyen eccerű ......
Különben is, ha mindenki sikeresen méhészkedne, nyakadon maradna a szaporulatod! ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 21:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Én egyet értek. Hülyíteni kell a népet, akár szakmai, akár más lapokban. Sokan vagyunk. Ez a cél?
Aztán beveszik, és újra, és újra és akárhányszor... majd nézegetik az üres kaptárjaikat, miközben úgy csináltak mindent, ahogy x-től meg y-tól olvasták. Azután már csak egymást hülyítik, és az eredeti ötletgazda rég feledésbe merül, miközben a méhész pénzt gyűjt a családok vásárlására, mert megetették. Majd minden kezdődik elölről.
A cikkíró közben újabb ötletekkel ismét zsákutcába viszi az embereket, és a szerkesztőség nem vállal felelősséget a bukásért, sőt némelyiket ki is tüntetik.
Semmi gond. Lesznek méhek eladók.
"Értjük ugye? Mindenki érti?" :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 18:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Jól tetted, hogy áthoztad, már én is gondolkodtam, hogy így ott off lesz.
Akkor csak rosszul fogalmaztál, de ha megnézed a sajtó figyelőt, más is úgy értelmezte és rá is harapott.
Mert, bár Jenővel jó cimborák vagyunk, bizonyos dolgokban azért természetesen nem értünk egyet. :)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 18:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Áthoztam ide: Nem szerettem volna megkérdőjelezni. Elnézést. Más. Most már tudom ki van rejtve! ;)

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2017.07.01. 00:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Molesz írta:

Ez a módi? Gratulálok önnek! Egyáltalán nem tűnik viccesnek válasza.

Talán annyit tennék hozzá, hogy általad is jól ismert indokok miatt kértük, hogy mindenki megye vagy tájegység szintjén adja meg
merre méhészkedik, illetve opcionálisan néhány adatot.
Ez pl. nálad sem okozott gondot.
Tanyasi talán humorosnak szánta az adatlapját, Arisztaiosz pedig a válaszát.
Nálam 1:1 a játszma állása.

Nem lehet egyébként elvárni, hogy mindenki tudja 2014-ből:
Idézet:
Jani vagyok Gyuláról,most kezdtem méhészkedni 6 családdal . :ut

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2017.06.30. 18:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.02.23. 21:25
Hozzászólások: 135
Én a helyi egyesülettől kaptam igazolványt a tagdíj befizetésekor. Nálunk például van olyan üveg kereskedés, ahol Omme-s üveget csak igazolvány vagy befizetett tagdíjat igazoló bizonylat bemutatásával lehet venni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2017.06.30. 13:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Arisztaiosz írta:
Kedves Tanyasi!

Ne csodálkozzon egy csöppet sem, a szavannára köztudottan nehéz kipostázni a lapot, ráadásul ahogy látom, még használható postacíme sincs. Legalább annyit írhatna a profiljába, hogy a festői Limpopo folyó mentén elterülő Mpungubwe Nemzeti Park mely szögletében található az a baobab-fa (Adansonia digitata), melynek odvában meghúzza magát. Ha mégsem érkezne meg a lap a jövőben, reklamáljon a NP-őröknél, hogy az oroszlánok már megint levadászták a postást...

Azt meg végképp nem tudom, mi célja a méhész-igazolvánnyal... Netán a Limpopo krokodiljainál szeretné leigazolni magát?


Ez a módi? Gratulálok önnek! Egyáltalán nem tűnik viccesnek válasza.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2017.06.30. 06:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
TANYASI írta:
Mortimer írta:
Én is idén januárban léptem be az OMME-ba, és úgy hallottam, hogy a májusi lesz az első szám, amit megkapok, és visszamenőleg nem kapom meg a számokat.

Felhívtam az OMME-t azt mondták az új 2017-es tagok csak júniustól kapják. Ahhoz képest én ma kaptam meg a júliusit.Igazolványt a tagságról meg egyáltalán nem küldenek.Biztos nem telik a befizetésekből.


Már ne haragudjatok, de azért ez milyen már hogy egy igazolványra nem tellik, abból az amúgy nem kevés befizetésből, nagy tételben biztos nem több mint 100 Ft...
Azért egy költségelszámolásra kíváncsi lennék.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2017.06.28. 21:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
:)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2017.06.28. 08:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Kedves Tanyasi!

Ne csodálkozzon egy csöppet sem, a szavannára köztudottan nehéz kipostázni a lapot, ráadásul ahogy látom, még használható postacíme sincs. Legalább annyit írhatna a profiljába, hogy a festői Limpopo folyó mentén elterülő Mpungubwe Nemzeti Park mely szögletében található az a baobab-fa (Adansonia digitata), melynek odvában meghúzza magát. Ha mégsem érkezne meg a lap a jövőben, reklamáljon a NP-őröknél, hogy az oroszlánok már megint levadászták a postást...

Azt meg végképp nem tudom, mi célja a méhész-igazolvánnyal... Netán a Limpopo krokodiljainál szeretné leigazolni magát?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2017.06.27. 19:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.07.20. 13:44
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Szavanna
Mortimer írta:
Én is idén januárban léptem be az OMME-ba, és úgy hallottam, hogy a májusi lesz az első szám, amit megkapok, és visszamenőleg nem kapom meg a számokat.

Felhívtam az OMME-t azt mondták az új 2017-es tagok csak júniustól kapják. Ahhoz képest én ma kaptam meg a júliusit.Igazolványt a tagságról meg egyáltalán nem küldenek.Biztos nem telik a befizetésekből.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2016.07.12. 12:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.29. 09:21
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: borsod Múcsony
[quote="Molesz"]

Nekem már kettő is jár, egy az asszonynak egy nekem. Az asszonynak a múlt hónapba jött először ( január óta tag). Ha kell az egyiket neked adom (bontatlan). De szerintem neked is fog idővel jönni. Szerintem messze jobb az OMMÉ-s újság mint a másik. Régóta jár a régebbi de kb. 10 percet tartom a kezembe egy jó ideje. Az OMMÉ-st pedig alig tudom letenni míg végig nem olvastam.

_________________
ma országszerte 20 fok várható, ebbõl 7 Budapesten, 8 Győrött, 5 Miskolcon ...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2016.07.12. 08:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Az OMME által kiadott példányt. Amikor beléptem tagnak az OMME-ba még szívesen tettem, de most már sajnálom amiért megejtettem mind ezt 2015 októberében. Ez volt az első tagdíj befizetés, de egyben az utolsó is. Nem önsajnálatból írom ezt, de most már tartsák meg vagy küldjék el másnak. Majd megveszem a másikat amit eddig is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2016.04.12. 06:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Melyiket várod ? Kettő van

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2016.02.13. 13:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.03. 02:30
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Amíg nem landol az OMME tagdíjad, addig nincs újság. Érdeklődnöd lehet:+36 1 216 0015 (OMMEpénztár)
+36 30 585 7596 (OMME újság).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2016.02.11. 07:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.04.15. 06:23
Hozzászólások: 15
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hol lehet reklamálni, ha nem jön meg az általam megadott címre a méhészújság? Történetesen még a februári számot nem kaptam meg.
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2015.03.21. 19:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Jászberényben mindig szokták árulni az aktuális évfolyam számait, de szerintem ha felhívod a szerkesztőséget akkor segítenek.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2015.03.20. 21:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.01. 09:15
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Baranya - Észak Mecsek
Tudja-e valaki hogy az első 4 számot hol tudnám beszerezni esetleg?

_________________
Akkor hazudik az ember ha hasznát látja.S akkor is ha nem........

A karma a szabad akarat működési mechanizmusa, amely lelkünk testet öltésével fejti ki hatását és mint törvény hat szellemi fejlődésünk során.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar Méhészújság
HozzászólásElküldve: 2014.08.05. 21:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.11. 19:35
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: pest megye
Én a jászberényi vásáron majdnem megvettem az újságokat.Januárban fizettem a tagdíjat ,de azóta nem érkezett egy lap sem.Ahogy a hölggyel beszélgetek rákérdez,hogy omme tag vagyok e,mondom ,igen.Gyorsan felírta az adataimat, és ingyen odaadta a négyhavi számokat ,ami volt náluk készleten.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.