Pontos idő: 2024.03.28. 23:52

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2022.03.07. 15:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Egy fészbuk csoportban (Mikle Gyurival annyiban egyet értek, hogy nem feltétlenül a legalkalmasabban) felmerült egy kérdés a szakmaközi szervezetté válásról.
Ezzel kapcsolatban nem tudom már, hogy mi a nyilvános vagy mi nem, miről lehet (engedik) beszélni, miről nem, de úgy néz ki, hogy ha megfelelünk akkor a miniszter március 16-án bejelenti, hogy az OMME szakmaközi szervezetté alakul. Mi meg majd utólag április 2-án vagy megszavazzuk vagy nem. Bross szerint (mindezt nevetve mondta) majd én meg Bezzeg Laci felálunk, hogy ez így nem felel meg az előző küldöttgyűlési határozatnak, aztán a jelenlévők lehurrognak és megszavazzák.
Kb. így állunk. Arról nem is beszéltünk, hogy jónak tartjuk-e az esetleges döntést csak annak a szabályosságáról.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2022.03.07. 11:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Ha tudnánk konkrétan miről is fognak szavazni, szerintem senki se tudja . Face vitázok kifejthetnétek itt is . Honnan is indultatok, a Facéra ?

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2022.03.06. 22:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
"Púp" kell a hátunkra!??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2022.03.06. 19:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Április 2.-án a Küldötteknek szavazniuk kell majd, a szakmaközi szervezetté alakulásáról.
Erről vélemények ?

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2022.02.27. 10:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Tisztelt Méhésztársak!

Az alábbiakban megtekinthető és letölthető a 2022. évi Országos Magyar Méhészeti Egyesület vezető tisztségviselő választással – egy fő elnökségi tag megválasztása – kapcsolatos, a Jelölő Bizottság által egyeztetett és jóváhagyott választási dokumentáció. Az egy fő elnökségi tag megválasztására 2022. április 02. napján fog sor kerülni Küldöttgyűlésünkön. Kérjük, hogy a jelöléshez szíveskedjenek figyelmesen elolvasni az OMME Jelölő Bizottságának tájékoztatóját.

A jelölés végső határideje: 2022. március 02. napja.

http://www.omme.hu/tajekoztato-az-omme- ... sztasahoz/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2022.02.14. 08:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Én azt látom, hogy az omme honlap egyátalán nem naprakész és informatív bizonyos dolgokban.
Kiváncsiságból próbáltam megnézni az aktuális évre vonatkozó támogatásokhoz a tájékoztatót.
Gyógyszer cukor
Nincs tól-ig határidő 2021-2022-es évre. Mikortól jó a számla, mit lehet, mit nem venni az idei évben a cukor mellé.
Néhány linkelt pdf és az sem aktuális

vagy csak béna vagyok?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2022.02.07. 09:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
"Mezőgazdasági krízisbiztosítás"
Szerintetek ezt mennyien fogják kihasználni? Simán megtehetik hogy adott évben nem adják le a mézüket, csak jövőre.
Ne legyen igazam...

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.12.07. 20:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
"Nemzeti Program 2021. augusztus 01-től indult, III. végrehajtási időszakában adminisztrációs hiba folytán benne maradt a támogatott jogcímek között, a méhészek által vásárolható informatikai eszközök (asztali vagy hordozható számítógép, multifunkcionális lézernyomtató) támogatásának lehetősége."

"Adminisztrációs hibából" kifolyólag ki is fizethetnék azoknak akik megvették! ;) :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.12.03. 19:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
Bocsánat, egy pontatlanság: nyilván északkeleten volt jó termés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.12.03. 18:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Köszönöm én is a beszámolót, azért is, mert meghívásom ellenére nem tudtam részt venni az eseményen. Kíváncsian várom az eseményről szóló hivatalos tájékoztatót is.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.12.03. 10:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.08.17. 15:21
Hozzászólások: 64
Sajnos az ágazatban,főleg a vezetésben egyre jobban előretör a politika,/főleg pénz oldalon/ minta a szakmai élet normális működtetése.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.12.03. 06:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 432
Köszönjük a tájékoztatást!

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.12.02. 22:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
Röviden a tegnapi eseményről:
December 1-én a Lurdy Házban lezajlott a a Magyar Mézkereskedők és Mézcsomagolók Egyesülete, Magyar Mézkiszerelők Egyesületének tagjai (Ugye az egyik a Fazekas Gyula féle, a másik a Takács Ferenc féle mézkereskedői egyesület.), valamint az OMME képviselői közötti szakmai tanácskozás. Aminek létrejötte részben köszönhető volt „OMME kritikus” írásomnak.
A megbeszélés az országos méztermés értékelésével indult. A helyzet ismert: nyugaton igen gyenge termés, a facéliát leszámítva, legalábbis már ahol volt ilyen vetve. Az ország északnyugati részében olykor kimagasló, átlag fölötti, jó minőségű akácméztermés volt. A mézek beszerezhetőségéről kereskedői értékelés is a fentieket tükrözte, nyugaton nincs, keleten van, de méhészek egyre jobban kitartják az árat. Az árszint kezdi elérni az eladhatatlan árszintet, felvásárlás lassan leáll, részben emiatt, részben szezonális okokból. A járulékos költségek emelkedése a kereskedelmet és a kiszerelést is sújtja. (Egyébként mi is vakarhatjuk a fejünket, nézve a cukor-, üzemanyag-, csomagolóanyagárakat, és az inflációról még nem is beszéltünk.) Egyes kiszerelők szerint szükséges az importméz a hazai kereslet kielégítésére. Azt azért megjegyezném, hogy a mézexport még ebben a gyenge termésű évben is hazai kiszerelés sokszorosa (3 ezer kontra 15 ezer tonna), tehát nem mennyiségi akadályokról lehet szó.
Szóba került, hogy az ukrán méz jelentősen drágult, egyrészt fellázadtak az ukrán méhészek az alacsony felvásárlási árak miatt, másrészt a lengyel hatóságok tételesen vizsgáljak az ukrán mézek minőségét, ami lassítja az elérhetőséget és drágítja az árut, legalábbis abból az irányból. Egy tipp a magyar hatóságoknak miként kéne eljárni.
Ezután a problémák kerültek tárgyalásra. A legégetőbb gond továbbra is a mennyiségi mézhamisítás. A különböző folyékony méhtakarmányok etikátlan használata ragályként terjed. A kereskedők többsége visszadobja az ilyen árut, de azért mindig van, aki végül elviszi. A megoldáskeresésben is előjöttek az érdekellentétek, a kereskedők nem akarnak hatóságok helyett fellépni, az OMME se akarja saját tagjait feljelentgetni. De abban mindenki egyetértett, hogy valamit kéne kezdeni a helyzettel.
Felmerültek a mézminőséggel kapcsolatos problémák, amik inkább a paraméterekről szólnak (F/G, pollen és társai). Előkerült a legfrissebb facéliából lett akácméz ügye – ezt nem részletezném, szerintem mindenki ismeri. Klenáncz József azért hozzátette, hogy lépesmézeknél is volna mit vizsgálni. A téma kapcsán, Bross Péter szájából furcsa volt hallani, hogy nincs semmi gond az izocukros lépszelettel, ha vevőknek ez ízlik. Én javasoltam, hogy támogatottá kéne tenni bizonyos mézvizsgálatokat a méhészeknek. Az akácméz értékesítésénél sokat jelentene, ha tudnánk mit adunk el. Persze itt is előjött, hogy a kereskedő csak a saját mintájának hisz, ami valahol érthető.
Előkerült a mézeshordó probléma is. Sok gyenge minőségű hordó van a göngyöleg körforgásban. Hiába kell tanúsítvány immár a hordótámogatáshoz, ettől függetlenül sok gyatra minőségű hordó van a piacon, immár igazolópapírral. Mindenki egyetértet, hogy kéne valami előre mozdulás. Véleményem szerint, szükség volna egy jó minőségű kellően merev, jól záródó, UV álló, teflonbevonatos, kimondottan mézeshordó az OMME-mézesüveg mintájára. Mivel ez speciális csomagolóanyag, csak erre lehetne támogatást kapni. Nyilván ez csak akkor működik, ha a felvásárlók is az ügy mellé állnak, és egy valóban jó minőségű hordó kerül gyártásba. Ez ügyben is nyitottság volt minkét részről.
A megbeszélésen felmerült, hogy kéne újra méhészeti terméktanács. Valamint említésre került, hogy a kiszerelők kapnak a jövőben egy levelet az OMME-tól, hogy járuljanak hozzá a mézmarketinghez.
Összeségében a tanácskozás meglepően higgadt, konstruktív légkörű volt. A legtöbb ügyben közös, illetve közeledő álláspontok mutatkoztak. Másképp fogalmazva Bross Péter szavaival: „Végtelenül szomorú vagyok, hogy eltelt két óra és nem találtunk megoldást”. Én viszont úgy láttam, hogy pl. egy EU parlamenthez képest fénysebességgel haladtunk.
A második félidőről csak röviden, mivel egyéb elfoglaltságaim miatt nem tudtam sokáig maradni. Sajnos a napirendről nem kaptam tájékoztatást – ugye illet volna, nem mintha bele akartam szólni a nagyok dolgába. A kft. beszámolóból megtudtuk, hogy jól fogy a mézesüveg. Az újság postaköltsége jelentősen nő, várhatóan a nyomda is emelni fog.
Ezután történ meg Malya Péter belépője, amit én hangnemében sajnálatosnak és szükségtelennek éreztem. Jobb lett volna, ha nyugodtan felolvassa levelét, ahelyett, hogy odaadta jegyzőkönyvvezetőnek. Ami Rusvai Miklóshoz került, tartalmából csak annyit tudtunk meg, hogy valami online tanácskozást akar. Egy biztos, hogy Bross Péter és Malya Péter között komoly, mély sérelmek és ellentétek vannak és ezek itt felszínre kerültek.
Én nem sokkal ezután eljöttem.
Éger György


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.12.02. 22:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
MODERÁTOR írta:
Egy hozzászólást innét töröltem.
A moderátorok szerint túl messze vezetett a témája, több volt benne a politika mint a méhészet.


No, akkor ezután írogassanak erre a fórumra a "moderátorok" olyanokat, ami politikailag úri gusztusukba még belefér, de ha errefelé haladunk, ez a fórum is annyit ér majd, amennyit a véleményherélő moderátorok ingerküszöbe kóstál... Egy nagy kalap ... szervilitást.

Mondjátok már meg, mi a rossebtől fostok annyira, hogy már attól is berosáltok, amit minden online fórum elbír? Kinek akartok megfelelni? Vagy már ezt a fórumot is megvette valaki kilóra? Mennyiért vó't eladó?

Ja, és majdnem elfelejtettem megemlíteni, hogy eszembe se jutna a moderálási elveket kritizálni, ezek ugyanis nem moderálási elvek, hanem szemérmes szervilis ibolyák enterális görcsei.

Szedjetek rá valamit, a recept odaát megvan, kérdezzétek Nagyernyeit vagy orvosotokat, gyógyszerészeteket...

A téma pedig nem messzire vezetett, hanem a mai magyar méhészet generális problémáihoz, de attól, hogy a moderálás a homokba dugja a fejét, még akadálytalanul seggbe rúgható...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.12.02. 18:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 08:09
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Fórum
Egy hozzászólást innét töröltem.
A moderátorok szerint túl messze vezetett a témája, több volt benne a politika mint a méhészet.

_________________
MODERÁTOR


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.12.01. 19:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Nekem meg egy másik hasonlat jutott eszembe: A "medve" barlangjába nem megyünk,főleg nem egyedül. Kicsaljuk a "barlangjából" és ott kerül puskavégre!

Dehogy akar ő semmiféle párbeszédet. A saját szolnoki beszédét is töröltette Ábrahám Péterrel. A saját szavait sem vállalja!!

Ez olyan "erőfitogtatásnak" tűnik részéről! (Na majd én megmutatom Malya Péternek.....)

Bezzeg ,ha az új székházvétel megvalósításának ötletével,vagy a fizetésének valamilyen formában történő emelésével állnál elő,biztos nem csak 5percre rabolhatnád drága idejét!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.12.01. 17:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Hát ez rövid volt. Meghallgatásom az OMME mai elnökségi ülésén 5 percig sem tartott. Megérkezésem után rögtön heves szóváltásba kerültünk egymással, az OMME elnök és én. Pár perccel később jeleztem, hogy szeretném az elnökségnek elmondani azt, amiért eljöttem. Az általános elnökhelyettes ezt támogatta, az elnök ellene volt, a többiek hallgattak. Szavazást a kérdésről nem rendeltek el. Rövid idővel később az elnök olyan megállapítást tett, hogy én valótlanságot állítok a Méhész fórumon, s ez már valójában az ítélet volt. Pelikán József gátőr örökbecsű megállapítása jutott eszembe a Tanú című filmből, aki bírósági meghallgatás előtt, miután átvett egy iratot belenézett és azt mondta, elnézést Virág Elvtárs, ez az ítélet. https://www.youtube.com/watch?v=2N1gY5XqucM

Ezek után, az elmondani kívánt mondanivalóm szövegét leadtam a jegyzőkönyvvezetőnek és távoztam.

Amit mondtam volna,

Tisztelt Tanácskozás!

Én egy gondolatot hoztam, az egyesületi funkció nélküli méhész, országos OMME vezetővel való nyílt párbeszédének gondolatát. Vannak, akik egyszerűen igénylik az OMME-ről való, és az OMME-val való beszélgetést. Abból kifolyólag, hogy befizették a tagdíjat.

Ezek az emberek jogot formálnak az egymással és az OMME-val folytatott párbeszédre. Arra, hogy a véleményüket egy országos OMME vezető meghallgassa, kezelje, és valaki a szervezetből válaszoljon rá. Ragaszkodnak a velük lefolytatott érdekegyeztetés folyamatához. egymás gondolatainak formálásához, egymás megértésének folyamatához, azaz a párbeszédhez.
Érdemes még azt is tudni, az országos OMME vezetőkkel való párbeszédhez ragaszkodó, sokszor kritikus elmékről, hogy - senkit meg nem sértve, - de eszük ágában sincs OMME funkciót vállalni.

Én azt gondolom, szükség van párbeszédre, párbeszéd nélkül, nem lehet megérteni egymást.
A méhész a helyi tagdíjának befizetése fejében szakmai párbeszédet folytat a helyi méhész vezetőkkel.
Az országos tagdíj fejében pedig jogosan akar, szakmai párbeszédet folytatni országos OMME vezetővel, országos ügyben. Ehhez nem elég a helyi a szaktanácsadó, ő ugyanis, nem országos vezető.
A párbeszédre való igény, ráadásul olyan erős, ha az nem történik meg, - a vezetés eredményeitől függetlenül is, - a párbeszéd hiánya miatt, lázadnak a szakmai vezetés ellen.
Szakmai párbeszédet kell tehát folytatni.
Párbeszédet folytatni egy ország méhésztársadalmával, úgy, ahogy most éppen megpróbáljátok nem fog menni.
Néhány általatok kiválasztott, méhészt felhívtatok Budapestre. Egy akciónak ez elmegy, de higgyétek el a méhész, emiatt nem utazik több száz km-t.
Ráadásul most 10-20 választott vezető, illetve fizetett vezető alkalmazott hallgat meg, egy internetes kommentelőt. Ez, nem testületi feladat. Erre miért nem alkalmas egy elnökhelyettes, vagy a hivatalvezető.
Tisztelettel kérem: akarjatok döntéseitek előtt a méhészek tömegeivel egyeztetni. S ez nem az egyesületi elnököket meg a küldötteket jelenti. A küldöttekre alapozott felépítmény rendszer már nem elég demokratikus.
Alakítsátok ki velük a nyílt, átlátható párbeszéd lehetőségét. Csináljatok nagyobb egyesületi demokráciát, érdekegyeztetést, még ha fárasztó is! Aki egy ilyen taglétszámú szervezetet működtet, annak igenis kell, hogy legyen erre energiája, pénze.
Egy országos szervezet több ezer fős tagságának, egymással és vezetőivel való párbeszédére a hagyományos formák-lássuk be- alkalmatlanok. Nincs hol, az online térben beszélgetni, Önökkel, OMME vezetőkkel.
Az OMME tagság szeretne egy bárki által követhető online beszélgető rendszeren keresztül találkozni, beszélgetni veletek. Ha beszálltok az online beszélgetésekbe, eljöttök, veletek beszélgetnek, ha nem jöttök, akkor arról beszélgetnek, hogy miért nem jöttök el?
Szükség lenne egy olyan kompetens vezetőre, aki a közösségi média szintjén is válaszol a tagság kérdéseire, egy olyan online rendszerre, amelyen keresztül Önökkel lehetővé válik a párbeszéd az online térben.
Hogy könnyebb legyen döntést hozniuk ezügyben, megfogalmaztam egy határozati javaslatot.

Határozati javaslat: Az elnökség megbízza az OMME hivatalát, egy az elnökség közösségi média tevékenységét magában foglaló javaslat kidolgozásával.

Kérem, hogy menjenek haza, gondolják át, a legközelebbi elnökségi ülésen beszéljék meg majd, szavazzanak erről a határozati javaslatról.

Kérem tehát az Elnökséget szavazzon a határozati javaslatról s annak eredményét hozza nyilvánosságra. Ennek érdekében az elmondottak írásos formáját most átadom jegyzőkönyvvezetőnek
Budapest 2021 december 1
Malya Péter


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.12.01. 06:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 432
Pöte írta:

Egy bő éve meg van ígérve! Ennyi nem elég? Nem értem mit nem lehet ezen érteni?!

Ja azt hittem már régebb óta! Így akkor nem leszek türelmetlen, még 7-8 év és meg is lesz. :)

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.11.30. 15:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
kavalos írta:
De igazából valami közvetítésre gondoltam ebben a szép új online világban.


Egy bő éve meg van ígérve! Ennyi nem elég? Nem értem mit nem lehet ezen érteni?! :ut

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.11.30. 14:59 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Megjelent a „Fipronil-rendelet”

http://www.omme.hu/megjelent-a-fipronil ... 1g4foJpDjU

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.11.30. 06:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 432
Mea culpa! Tényleg:
http://www.omme.hu/elnoksegi-ules-6/

De igazából valami közvetítésre gondoltam ebben a szép új online világban.

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.11.29. 06:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Szerintem nyilvános, az OMME honlapján meghirdették, és előzetes regisztrációt sem kötöttek ki

A hét végén megszövegeztem, a szerdai mondanivalómat.Tulajdonképpen máris feltehetném ide, de talán udvariatlanság lenne hogy az itteni olvasók hamarabb megismernék, mint majd a teremben ülők.
Az egyik meghívott valószínűleg nem fog tudni jönni szerdán.Kértem hogy írja le a véleményét, küldje be az OMME-nak, majd a hivatalvezető felolvassa, az elnökség meg válaszol. Ne hagyja elveszni a megszólalás lehetőségét, nem mindenki kapott ilyen lehetőséget.Ha van még olyan aki szintén ilyen cipőben jár, hogy tehát kapott meghívót de nem ér rá, azért írja le a véleményét küldje be az OMME-nak. Az nem baj baj ha itt is tudunk róla.Én is csak délutánra tudok menni, olyan, 3-körül érkezhetek, előtte dolgozok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.11.29. 06:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 432
Kár, hogy nem lesz nyílvános ez az ülés...

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.11.28. 09:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Eddig két személyről tudok, hogy rajtam kívül meghívást kapott a szerdai az OMME működésével kapcsolatban éles szakmai kritikákat megfogalmazók meghallgatására.
Egyedül az zavar, hogy nem tudom mi alapján lettek a meghívottak kiválasztva? Rosszul érzem magam, mert sok más OMME kritikus véleményt formáló véleménye, így nem tudom hogy lesz kezelve.

A nekem küldött levél egyébként az alábbi.

Kedves Péter!

Ezúton – az elnökség nevében - meghívlak 2021. december 01-én, szerdán sorra kerülő Elnökségi ülésünkre és az azt megelőző mézkereskedelemmel foglalkozó szakmai tanácskozásra.

Helyszín: 1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 12-14. (Lurdy Ház, 4-es terem)

Kezdési időpont: szakmai tanácskozás: 10.00 óra
elnökségi ülés: 14:00 óra

Meghívásunk oka: az online méhészeti fórumokon megfogalmazott, az OMME működésével kapcsolatos éles szakmai kritikáidat szeretnénk élő szóban meghallgatni és arra igyekszünk reagálni, valamint szeretnénk, ha részt vennél egy olyan fórumon, ahol a Magyar Mézkereskedők és Mézcsomagolók Egyesülete valamint a Magyar Mézkiszerelők Egyesületének tagjai véleményét meghallgatja az OMME, így ezzel egy számodra is érzékeny területen lépünk előre.

Budapest, 2021. 11. 25.

Üdvözlettel: Bross Péter


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.11.27. 09:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Az OMME Elnöksége 2021. december 01-én, szerdán 14.00-tól, Budapest, Könyves Kálmán krt. 12-14. alatt a Lurdy Ház, 4-es termében tartja

Az online méhészeti fórumokon, az OMME működésével kapcsolatban éles szakmai kritikákat megfogalmazók meghallgatását.

Ez az alkalom remélhetőleg a méhészeti demokrácia, és a nyílt szakmai párbeszéd ünnepe lesz.

Az Elnökségi ülés programja az OMME honlapján, hamarosan, a megszokott gyakorlat szerint olvasható lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.11.13. 14:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Pöte írta:
Nem értek veled egyet!

Mi jött meg időben? Nemrég több cikkben is leírta Dr. Pungor Adrián, hogy szerinte hogy működik illetve, hogy kellene működnie az OMME-nak. Bár ez a szabályzatainkban nincs leírva, de szerinte a küldöttnek nem a saját intuíciói, hanem az őt küldő szervezet tagjainak az akaratát kell képviselnie a küldöttgyűléseken és azok szavazásain. Ezzel egyébként én egyetértek csak kérdés, hogy ehhez, hogy jön a helyben jelölt személyére történő szavazás....

Szóval szerintem meg most nem azt kellene megtudnunk, hogy lesz egy szavazás Áprilisban, hanem azt, hogy kik közül választhatunk. Fel kellene rá készülni, a jelölteket bemutatni a helyi tagságnak, beszélni róluk, dönteni, hogy a küldött kire tegye az ixet.

A 2020. Szeptember 5-én lezajlott választás előtt Augusztus 20-án még az OMME honlapon nem volt olvasható (és egyébként azóta sem) a jelöltek listáját önéletrajzzal, motivációs levéllel együtt. Így nehéz volt felmérni a tagság véleményét, valószínűleg sok helyen ha akarták sem tudták volna.

Ha ismét Március (végén) kerülnek fel ezek az adatok akkor ismét megerőszakolják a küldötti rendszert.


Sok tekintetben tökéletesen egyről beszélünk, ám sajnos -feltehetően az én kommunikációs képességeim hiányosságainak betudhatóan- alaposan félreérthettél. Én nem a jelenlegi rendszert védem és favorizálom, hanem az eddigi -még a mostani szituációnál is elfogadhatatlanabb- gyakorlattal szemben annak örültem, hogy november elején felkerült ez a felhívás az egyesületi honlapra.

Éger Gyuri elég részletesen összefoglalta, miért gondolja azt, hogy a küldötti rendszer kiüresítésének idejét éljük:

viewtopic.php?f=2&t=55&p=179892&hilit=k%C3%BCld%C3%B6tti+rendszer+ki%C3%BCres%C3%ADt%C3%A9se#p179892

Egyet kell vele értsek, valóban ebben az egyesületi stádiumban vagyunk, ám nem az a baj, hogy most fölkerült a honlapra a jelöltállítási felhívás, hanem az, hogy e jelöltállításra egyáltalán szükség van. Ha az Alapszabálynak megfelelően működhetne az elnökség, akkor egyrészt Tóth Péter nem adja vissza a mandátumát, másrészt meg kell állapítanunk: az összeférhetetlenségi "szabályrendszert" úgy módosította önhatalmúlag Bross (ráadásul az Alapszabállyal és a Küldöttgyűlés határozataival szemben), hogy ne hagyjon választási lehetőséget az érintetteknek. Fekete és Lászlóffy egyébként nem is fogadott el jelölést, Tóth Péter pedig ugyan elfogadta a jelöléseket, ám teljesen érthető módon visszalépett, mikor Bross közölte, hogy amennyiben az elnökségi mandátumot választja, elbúcsúzhat a szaktanácsadói munkától.

Ami a mostani "nézetkülönbségünket" illeti, egy szóval sem azt írtam, hogy egyetértek a jelenlegi választási szabályokkal. Ellenkezőleg, nagyon is egyetértek az alábbi bejegyzések állításaival, mondandójával: nincs valódi küldötti választási lehetőség, a valójában választani jogosult TAGSÁG és az általa küldött KÜLDÖTTEK között nagyon sok esetben nincs valódi és funkcionális kapcsolat, a küldött a legtöbb esetben nem az őt küldő egyesületi tagság véleményét képviseli, hiszen az ilyen rendkívül rövid és ezért szabálytalan határidők miatt nincs is lehetőség a tagság hiteles informálására és véleményének megismerésére. A küldött a tagság véleményének híján nem képviselheti az őt küldő tagság álláspontját, hanem saját irányultsága alapján szavaz, ráadásul rendkívül torzító a tagszervezeti elnökök "küldötti" szerepe is.

viewtopic.php?f=2&t=55&p=175765&hilit=motiv%C3%A1ci%C3%B3s+levelek#p175765
viewtopic.php?f=2&t=55&p=175781&hilit=motiv%C3%A1ci%C3%B3s+levelek#p175781
viewtopic.php?f=2&t=415&p=175814&hilit=motiv%C3%A1ci%C3%B3s+levelek#p175814

És akkor az én akkori kommentjeim egyike a "küldötti rendszer (módszeres) kiüresítéséről" (by Éger Gyuri) és az OMME Covid-19 hozta 2020-as választási bűvészmutatványairól. Tökéletes "állatorvosi lova" az ezer sebből vérző "demokratikus választások előkészítésének" :

viewtopic.php?f=2&t=415&p=175852&hilit=tavaszi+egyes%C3%BCleti+besz%C3%A1mol%C3%B3ban#p175852

Cerana nagyon jó összefoglalóját adta mindennek itt: viewtopic.php?f=2&t=55&p=179902#p179902 ,s odaát is:

neo írta:


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4156 Dátum: 2021. Szeptember 27. 17:18 »
neo írta:
- 2018. Július 04. 11:09
....
Ha az egyesületre vetítem le, akkor a belépéskor vállalom, hogy lemondok arról, hogy beleszóljak, ki lesz az OMME elnöke, vagy mit gondolok arról, hogy pl. a szükséghelyzeti engedélyek ügyében mit kellene tennie az OMMÉ-nak. Tehát, hogy én szavazzak arról, hogy az elnök sumákolását megbocsátom-e neki, vagy jobbnak látom, hogy emiatt más legyen az elnök. Természetesen ez egy szavazat a tizenhárom ezerből. A dolog akkor demokratikus, ha esetleg tízezren azt gondolják, hogy szeretnék erről a véleményüket szavazat formájában kifejezni, és meg is tehetik. Ezzel szemben csak a 450 ember fejezheti ki a véleményét, mert erről a jogunkról előre lemondtunk. Azért én szeretném látni azt a nyilatkozatomat ahol erről lemondtam. Alkalmasint fel is megyek Pestre megnézni, mert nem emlékszem ilyen aláírásomra. Szóval nekem itt dől el a kérdés, gyakorolhatom-e a szavazati jogomat egy egyesületen belül egy adott konkrét kérdésben, vagy sem, tízezer másik tagtársammal egyetemben.


Azt gondolom, hogy megfelelő számú érdeklődő esetén pert lehetne indítani az Alapszabály érvénytelensége ügyében. Ugyanis az egyesületi törvény értelmében mindenkit egyenlő jogok illetnek meg. A küldöttek csak kötött mandátummal szavazhatnának. Vagyis nem szavazhatnának a saját meggyőződésük alapján, hanem aszerint, hogy az adott napirendi pontról miként szavaztak azok, akik küldték őket. Ha az elnök személyéről nem volt szavazás a helyi tagszervezeteknél, önálló egyesületeknél, akkor az elnökválasztás eredménye semmis. Ahogyan minden olyan döntés is semmis, amelyről nem volt helyi szavazás. Ez alapján minden küldöttgyűlési döntés semmis. Az elnökség döntései közül a nem ügyviteli döntések is semmisek ( az Elnökség mandátuma alapvetően az ügyviteli feladatokra szorítkozhat csak, amely a küldöttgyűlések közötti időszakban felmerülő, azonnali intézkedéseket igénylő feladatok ellátását jelenti.
Kivéve, ha tényleg be tudja mutatni az OMME azt az aláírásunkat, ahol lemondtunk a szavazati jogunkról. Azt ugyanis csak olyan alapszabály vehetné el tőlünk, amelyben le van fektetve, hogy a tag lemond a szavazati jogáról. Nem tudok olyan nyilatkozattételről, amelyben ez lett volna megfogalmazva. Ha ilyen valóban nem volt, akkor a szavazati jogunk most is érvényes, vagyis a küldöttgyűlési szavazatok száma csak néhány száz a több, mint tízezerből. Vagyis érvénytelen a szavazás. Mindaddig, amíg minden egyes tag le nem mond a saját szavazati jogáról.


Persze a helyes logikai felépítés ellenére nem kell mindenben egyetértenem Ceranaval, s nem is mindenben értek vele egyet, mint ahogy Veled sem értek mindenben egyet. Ilyen a határidők kérdése is.

Az Egyesület Választási Szabályzatának V. pontja alapján a jelölt(ek) listáját valójában nem kell(ene) a választás előtt legalább 30 nappal közreadni, a szabályzat csak azt tartalmazza, hogy a tagszervezetnek kell a választás előtt 30 nappal a Jelölő Bizottság számára a jelölést eljuttatni...

http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2 ... -2020..pdf

Érdemes a Szabályzat végén álló textusra is fókuszálni:

Választási Szabályzat írta:

A választási szabályzatot az OMME alapszabályának V. 8. j pontja értelmében az Elnökség 2015. március 27-i ülésén egyhangúan elfogadta és azonnali hatállyal életbe léptette.

Az Elnökség a választási szabályzatot 2020. július 07. napján megtartott ülésén módosította, a módosítást 9 igen, 1 nem, 1 nem szavazás mellett elfogadta.


Ez valami csudás, s van egy rossz hírem: ez nem is szabálytalan, az Alapszabály hivatkozott pontja alapján tökéletesen jogszerű...!

Mint ahogy annak látszik a mostani jelöltállítási procedúra és annak utolsó melléklete is, bár sehol nem találom, hogy mi alapján ezek az önéletrajz és motivációs írás tartalmi és formai követelményei, ez ugyanis nincs konkrétan szabályozva:

http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2 ... C5%90L.pdf

http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2 ... rmai-k.pdf

Nos, végtére is mindegy, hogy mit kérnek a hivatalból, az egyesületi tagság dolga, hogy mielőbb jelölje egyesületén keresztül azt a vezető tisztségviselő-jelöltet, akiben a hiteles elnökségi működés letéteményesét látja.

Azzal kapcsolatban pedig tökéletesen egyetértünk, hogy a helyszíni jelölés nonszensz, mindenben ellentmond a küldötti rendszer lényegének, hiszen a helyszínen tett jelölésről a valójában választani jogosult tag nem dönthet, ergo küldöttjét nem is instruálhatja a választásáról, hiszen nem ismeri a jelöltet, nem ismeri a motivációját sem. Valójában a küldöttek túlnyomó többsége sem ismerheti az ott jelölt vezető tisztségviselői posztra érdemesnek talált (?) jelölt motivációit, hiszen azt 30 nappal a választás előtt nem ismerhette meg, az őt küldő tagsággal sem egyeztethetett. Nézőpontom szerint helyszíni jelölésre csak egy esetben kerülhetne sor: ha nem küldötti rendszerben "gyűlne" a méhész-társadalom, hanem közgyűlés keretében választana, "közgyűlne". Ez a hatályos törvények értelmében azt jelentené, hogy az OMME a Groupama Arénában, esetleg a Duna jegén rendezhetne közgyűlést, legalább 7000 méhész részvételével (persze csak az egyszerű többséget igénylő döntések esetében, a kétharmados, háromnegyedes súlyú döntésekhez nem lenne elég a 7000-es részvétel...)

A jelölések mielőbbi beküldését követően pedig lehet a hivatalt presszionálni, hogy ne a 2020-as választások mintájára járjon el a jelölt(ek) bemutatása során, noha arra a jogszabályok és belső szabályozások szerint nincs komolyabb esély. A tagság megteheti, hogy kér a választás előtt egy konzultatív tagszervezeti ülést, akár azt is "ukázba" adhatja a küldött(ei)nek -beleértve az elnököt is-, hogy helyszíni jelölést ne fogadjon el, bár kétségeim vannak affelől, hogy a tagság ilyen "aktivitással" igényelné a választások valóban demokratikus lebonyolítását, valamint az ellenőrzést is csak személyes jelenlét esetén tudná megvalósítani. Szóval elég nehézkes lehet/lesz a választási demokrácia diadalát biztosítani, ámbár nem is lehetetlen. Ismerve az elnök és az elnökség e kérdéssel kapcsolatos álláspontját, mindig jópáran leszünk olyan "elégedetlenek", akiknek a választások nyomán hiányérzete lesz a demokráciával és választási tisztasággal kapcsolatban, legyen elég utalnom arra az esetre, amikor az éjfél-közeli "urnazárás" után a "szavazatszámlálás" a McDonald's előtti asztalokon folyt erősen kérdőjeles személyi (szavazatszámláló ellenőri) közreműködéssel...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.11.13. 11:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Pöte írta:
Ha ismét Március (végén) kerülnek fel ezek az adatok akkor ismét megerőszakolják a küldötti rendszert.


Fekete József, Idó Gábor, Jenei Ferenc, Nagy Csaba és Sira Balázs (Jelölö Bizottság) döntése értelmében a jelöltek bejelentési határideje 2022 március 2. Arra a megnevezett személyek kompetensek választ adni, hogy ezzel megerőszakolják-e a küldötti rendszert. Jelölő bizottsági tájékoztatójukban, azonban meg sem említik, hogy mikor akarják nyilvánosságra hozni a jelöltek önéletrajzait, motivációs leveleit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.11.12. 18:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Gondolod, hogy egy tisztességes választás összeférne az OMME jelenlegi vezetésének szellemiségével?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.11.12. 15:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nem értek veled egyet!

Mi jött meg időben? Nemrég több cikkben is leírta Dr. Pungor Adrián, hogy szerinte hogy működik illetve, hogy kellene működnie az OMME-nak. Bár ez a szabályzatainkban nincs leírva, de szerinte a küldöttnek nem a saját intuíciói, hanem az őt küldő szervezet tagjainak az akaratát kell képviselnie a küldöttgyűléseken és azok szavazásain. Ezzel egyébként én egyetértek csak kérdés, hogy ehhez, hogy jön a helyben jelölt személyére történő szavazás....

Szóval szerintem meg most nem azt kellene megtudnunk, hogy lesz egy szavazás Áprilisban, hanem azt, hogy kik közül választhatunk. Fel kellene rá készülni, a jelölteket bemutatni a helyi tagságnak, beszélni róluk, dönteni, hogy a küldött kire tegye az ixet.

A 2020. Szeptember 5-én lezajlott választás előtt Augusztus 20-án még az OMME honlapon nem volt olvasható (és egyébként azóta sem) a jelöltek listáját önéletrajzzal, motivációs levéllel együtt. Így nehéz volt felmérni a tagság véleményét, valószínűleg sok helyen ha akarták sem tudták volna.

Ha ismét Március (végén) kerülnek fel ezek az adatok akkor ismét megerőszakolják a küldötti rendszert.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.11.12. 13:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Nos, ez most időben megjött...

http://www.omme.hu/tajekoztato-az-omme- ... sztasahoz/

Azért furcsállom, hogy a Jelölő Bizottság nem tudja -vagy ha tudja, miért nem nevezi nevén a gyerököt-, hogy a "hiányzó" elnökségi tag nem önszántából lépett vissza az elnökségi tagságától, hanem elnöki részről olyan nyomást gyakoroltak rá, mely következtében "teljesen szabadon" úgy döntött: a rendkívül "megtisztelő" elnökségi tagság helyett a jövedelem-szerző szaktanácsadói tevékenységet választja. E tevékenységet -a küldöttgyűlési határozat ellenére- Bross összeférhetetlennek nyilvánította az elnökségi tagsággal. Tóth Péter ezt konkrétan ki is bontotta ezen a fórumon is, ennek ellenére az él a köztudatban, hogy utólag gondolta meg magát, s lépett vissza az elnökségi tagságtól. Pedig nem így van: Tóth Péter pontosan leírta, miként kényszerítette Bross az elnökségi mandátum "visszaadására". Nem visszaadás volt az, hanem a "kezéből kicsavarás", ráadásul a Küldöttgyűlés határozata ellenében, egy soha el nem fogadott Alapszabály-módosítási javaslat alapján.

viewtopic.php?f=2&t=415&p=176382&hilit=mand%C3%A1tumomr%C3%B3l+val%C3%B3+lemond%C3%A1som+oka#p176382

Persze kommentáltam is annak idején:

viewtopic.php?f=2&t=55&p=171418&hilit=%C3%B6sszef%C3%A9rhetetlens%C3%A9g#p171418

Nos, ez az OV történéseit feldolgozó írás, a teljes képhez hozzá tartozik két Alapszabály-módosítással foglalkozó küldöttgyűlési határozat is, melyek nem szavazták meg a brossi kísérletet (a vezető tisztségviselők összeférhetetlenségének tervezetét), ezért a jelenleg hatályos Alapszabály sem tartalmazza ezt a kitételt. Ezek ellenére Bross az előbb -Tóth Péter által- idézett levelében a Küldöttgyűlés határozatával ellentétesen "megszüntette" e vélt, s nem valós "összeférhetetlenséget".

Most majd tavaszig kihúzzák a hiányzó elnökségi tag nélkül, s a Jelölő Bizottság összetételéből sejthetően végre mód nyílhat Csányi Antal "beemelésére" az elnökségbe. Erre lehet következtetni abból a tényből, hogy a jó "méregzöld cukrászmester brigádvezető" a Jelölő Bizottság felállításának idején nem tartózkodott a teremben. Vajh mi lehetett az oka? Csak nem jelöltetni kívánja magát? Nem lennék meglepődve, egy idő után összenő az, ami összetartozik...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.23. 13:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
csjanszki írta:
Pereskedni?Magyarországon?
Lett valami a fipronil szennyezett gyógyszerekkel?
Na ugye.
Nem is lesz


Hát aki az OMME-ra várt fipronil ügyben az úgy tűnik eddig rossz lóra tett. Persze ha Pungor Adrián mondjuk tájékoztatná, az e témában folytatott tevékenységéről, a további 90 kártérítésre váró méhészt, azt az érintettek bizonyára jó néven vennék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.23. 09:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
Az OMME hogy áll a fipronilos kárt szenvedett méhészek kártérítése ügyében?

Kb. így áll! :D

Angol nyelvű mesekönyv
by Pungor Adrián • 2021-10-19


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.23. 07:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Az OMME adatai szerint a fipronil ügyben összesen 91 méhész 5490 méhcsaládja károsodott. Eddigi tudomásunk szerint, aki nem várt az OMME-ra és a kárügyintézést maga intézte az most már pernyertes.
90 méhész joggal kérdezheti, mit tesz, mit tett, és mit kellett volna tennie az OMME-nak, hogy minden méhész nyertesen kerüljön ki a fipronil ügyből?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.22. 13:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
zsirosmeheszet írta:
http://www.omme.hu/nebih-elnokenel-jartunk/
Nyitooldalra
NÉBIH elnökénél jártunk
by Pungor Adrián • 2020-02-18

A tegnapi napon hosszas szakmai megbeszélést folytattunk Dr. Oravecz Márton NÉBIH elnökkel.
Fipronil ügy: erről esett a legtöbb szó, hiszen a régóta húzódó sajnálatos ügy mindenféleképpen megoldásra vár , teljes joggal türelmetlenek az érintett méhészek. Ígéretet kaptunk, hogy a közeljövőben egy egész napos munkára leülnek az OMME és a NÉBIH illetékes szakemberei, és átbeszélik, átnézik az összes érintett méhész ökotoxikológiai szakvéleményét. Ezzel teljes lesz a kép, hogy hány méhész mennyi méhcsaládját érintett hatóságilag igazoltan a mérgezés. Ezután az OMME értesíteni fogja a kárt szenvedett méhészeket és felvázolja az esetleges kártérítés jogi lehetőségeit.


Az első méhész aki fipronli ügyben pert indított, másodfokon nyert. Az Encsi Járásbíróságon is folyik egy fipronilos per, ott még nincs jogerős ítélet. Az OMME hogy áll a fipronilos kárt szenvedett méhészek kártérítése ügyében?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.17. 10:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Elérkeztünk a "hosszú kínos hallgatáshoz "

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.15. 17:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.08.17. 15:21
Hozzászólások: 64
Köszönjük több tagtársunk hiteles tényfeltáró írását,az egyesület vezetőségének a méhészek megtévesztő munkájáról,a rossz döntésekről,és elgondolkodtató,hogy még most is van aki nem veszi észre és inkább védelmezően vádaskodik.
Minél előbb meg kellene alkotni a demokratikus működést,párbeszédet a méhészekkel,sajnálatos,hogy a jelenlegi vezetés erre nem képes,pedig nem kezdőkből áll,eltekintve néhány/újsütetű/mellébeszélőről.
Figyelembe kellene venni a jóakaró méhésztársak észrevételeit,és ideje lenne ennek a tudatában dolgozni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.15. 08:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Én is kicsit vizsgázgattam a héten, olvasni éppen volt időm, de válaszolni eddig nem igazán.

Nos!

zümmmi írta:
Szép estét kívánok Mindenkinek!

...
Másodszor Pötének írnék:
...
Ez a K.R.J. ügy érdekes, hogy ennyire feszegetitek. Az én tudomásom szerint a 150.000 Ft-ot még az előző elnökség ítélte meg neki, ami lényeges, hogy nem munkadíjra. Az általa elutalt összegről a bizonylatot eljuttatta az OMME-nak, ezzel igazolva, hogy nem nála maradt az összeg, hanem arra a költségre fordította, amire kérte. Lehet itt boncolgatni, hogy milyen az adott felület, amin ez az írás megjelent, de az előző vezetésben szerintem voltak jópáran, akiket nem vádolhat azzal senki, hogy nem mertek Brossnak ellent mondani. Arról az összegről pedig, amiről te beszélsz, a 20 millióról elég egyértelműen el lett mondva, hogy nem ő kapta. A kutatást folytató egyesületnek tagja, igen. Az anyag kidolgozói között is ott van, igen. De ezt az összeget nem az elnökség ítéli oda, ráadásul nem is az Ő személyének, ráadásul munkadíj nincs benne, csak eszközvásárlás. Ezt a Nemzeti Program kutatás „fül” alatt igényelték, amiről nem az OMME dönt. Igen, kell hozzá egy OMME igazolás, de azért gondoljuk már végig, hogy milyen kutatást kellene az OMME vezetőségének preferálnia!? Szerintem egy propolisszal kapcsolatos kutatás, illetve a kutatáshoz szükséges eszközök beszerzése igen is támogatható cél. Ismét kihangsúlyozva, hogy egy társulat, és nem egy magánszemély folytatja a kutatást!


Majd a jegyzőkönyv hitelesítése során azért hallgasd végig a felvételt!

Csatolmány:
százötvenazapiteráoiásoknak.png


Pontosan, hogy a százötvenezres támogatás ment az apiterápiásoknak. Ami egyébként nem nagy egyesület. Ha minden elnökségi tag alakítana egy tíz fős egyesületet amiknek átjátszanának bizonyos összegeket gondolom már nálad is bejelezne egy figyelmeztető lámpa.
Igen, abban az elnökségben még voltak olyanok akik nem voltak "vattaemberek", ez látszik is a becsatolt határozat szavazati arányából. Azt már meg sem említem, hogy a kommunikáció ez időben az volt, hogy a 4 le tud mindent szavazni 7el szemben...
De, menjünk tovább. Nem az OMME dönt. Teljesen igaz, de mintha olyan is elhangzott volna, hogy "semmi ráhatásunk a döntésre"

egyuri írta:
...
22. Egyéb alkalmazott kutatás támogatása
27. § ... (2) Az (1) bekezdés a) pontjában említett méhészeti tárgyú kutatásra vonatkozó kutatási tervet az OMME véleménye figyelembevételével a miniszter hagyja jóvá...


Szóval csak nem teljesen úgy szól a paragrafus mint az ige... Summa summárum, szerintem az nincs rendben, hogy az ellenőrző bizottság ellenőrzi a saját maga részére kiutalt, kiutalni javasolt százezreket, tízmilliókat. Én úgy gondolom, hogy ez után el kellene dönteni, hogy melyik a fontosabb, mert ez a helyzet kérdéseket vet fel és feleslegesen borzolja a kedélyeket. Hogy a 20 millióból mi-mire lesz fordítva majd meglátjuk.

...Az online ülésekhez a bekapcsolódás ... A „vészhelyzeti állapot” felül ír mindent. ...[/quote]

Hát ez éppen nem így van, arról nem is beszélva, hogy nem ez volt az ígéret. És mit is láthattunk a küldöttgyűlésen. Megpróbáltuk néhány visszásságra és szabálytalanságra felhívni a figyelmet, amire lekezelő és sértő válaszokat kaptunk. Érdekes felfogása ez a konfliktuskezelésnek.

zümmmi írta:
A levéllel kapcsolatos válasz is maszatolás (hogy egy klasszikust idézzek). Ne haragudj meg, de ha problémája van valakinek, annak a hivatalos módja az írásos formátumú megkeresés.

Megtörtént, eredménytelenül. Több levél és személyes megbeszélés is megelőzte a történteket. Az, hogy erről te sem tudsz pontosan azt jelöli, hogy erre más lehetőség nincs mint a helyszínen való közlés, aminek megerősítő formája egy levél, amit el tudnak rakni az illetékesek. Válasz rá nem született, holmi levelekre nem hajlandóak válaszolni. Ez ám a (sokat hangoztatott) demokrácia!

zümmmi írta:
A fogyasztók tájékoztatására lehetne több kampány...


Én az importmézekkel kapcsolatban kérdeztem és lényegi választ nem kaptam. Az említetteket látjuk, futnak, teljesen rendben vannak, de az, hogy az, hogy az import mézek boltok polcain való jelenléte ne izgatná a méhészeket. Egy kérdést tettem fel, amire lényegében csak sértéseket és személyeskedő válaszokat kaptam. Kicsit úgy látszik te is félremagyarázod a dolgot, mégpedig jó hosszan. Import és kevert mézek. Erre irányult a kérdés!

zümmmi írta:
A Jászberényi Mézvásár… köszönöm szépen a kritikát, a múltkori összeállításotokból már lejött, hogy neked nem tetszett/ nem felelt meg az elvárásaidnak.


Mond már meg, hogy honnan a gondolatolvasás képessége? Itt mindenki tudja, hogy mit gondol a másik csak én nem? Szívesen belépnék a klubba! Miből gondolod, hogy nekem nem tetszett?

Egy valamit említettem: Gyurinál fontos volt, hogy a mézkereskedők megszólaljanak, megszólalhassanak. Te nem így gondolod. Ennyi!


zümmmi írta:
Szakmaközi szervezet: „Döntés a Szakmaközi szervezetté válás kezdeményezéséről” volt a napirendi pont megnevezése, nem pedig „Döntés a Szakmaközi szervezetté válásról”. Nagy különbség van köztük.

1. Szerintem a legjobb döntés született, vágjunk bele, de ha összeáll a kép előtte beszéljük át még egyszer. A végleges döntés nem a mi kezünkben van.
2. Különbség: Azt látom, hogy azok között van különbség akiknek elég volt a nyilvánvaló csúsztatásokat tartalmazó tájékoztató és azok között akik utánaolvastak. Had ne érezzem már magam rosszul, mert a jogszabályok ismerete felvetett bennem néhány kérdést és azt mertem feltenni! Annak kellene rosszul éreznie magát aki azokra nem adott egyenes választ vagy egyenesen csak személyeskedő, sértő választ adott.
[/quote]


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.13. 18:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Ennek legegyszerűbb módja az, ha az elnökhelyettesek
- Elkészítenek egy javalat tervezetet a 74/2013. (VIII. 30.) VM az egyes állat-járványügyi
intézkedésekről és az azokkal összefüggő állami kártalanításról szóló rendelet módosítására.
- A tervezetet megjelentetik a Méhész újság legkésőbb 2021 decemberi számában
- Az OMME tagság decemberben megteheti észrevételeit
- Az Elnökség januárban az észrevételek beérkezése után elfogadja a végleges javaslatot,
amit aztán továbbít az Agrárminisztérium részére


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.13. 05:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Az elnökhelyettesek ezt a beadvány tervezetet még akár a méhészekkel is megbeszélhetnék. Vagy ez valószinütlen?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.12. 15:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Ha marad a mostani hatalom, a mostani szakmai ígéretüket, könnyen felülírhatja, egy későbbi új helyzet, pl a forráshiány, a pénztelenség. Ha egy új hatalom jön, az meg teljesen biztos, hogy nem a méhészek nyúlós költésrothadásos kártalanításával kezdi az állam átalakító munkát. Szóval az lenne a legjobb ha a jelenlegiek, és addig, amíg biztosan hivatalukban vannak, alkotnák meg az új kártalanítási eljárásrendet. Mindezt addig amíg biztosan tudjuk, hogy az agrárminiszter egyben méhész is. Dr Hegedüs Dénes és Dr Rusvai Miklós OMME elnökhelyettesek valószínűleg már most folytatják az ez irányú munkát, s készítik az Agrárminisztériumnak, a döntés előkészítésre szánt OMME beadványt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.12. 14:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Szerintem azért lehet, mert ez szakmai és nem politikai ígéret.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.12. 06:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Fekete József írta:
Az Államtitkár Úr megértette a problémánkat, kérésére dr Lückl Tibor pedig ígéretet tett arra hogy tavaszra az OMME és más szakemberek bevonásával egy új eljárásrend születik a kártalanítási problémák megoldására


Gondolom ezt úgy értik, hogy még a tavaszi országgyűlési választások előtt meg fog történni az új kártalanítási eljárásrend kialakítása.Felelős ígéretet, a későbbi időszakra, ugyanis nemigen lehet tenni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.11. 19:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.01. 09:27
Hozzászólások: 46
Szombaton Szentlőrincen a VI. Baranyai Mézes-Mázas Napot Erdős Norbert az Agrárminisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára nyitotta meg.
May Gábor helyi elnök és szaktanácsadó összehozott egy kerekasztal megbeszélési lehetőséget, melyen kb 20-an lehettünk. (a teljesség igénye nélkül, akiket ismertem: Erdős Norbert- AM, dr Lückl Tibor- NÉBIH,............jogász, May Gábor, Dr Rusvai Miklós, Dr Sebők Péter, Dr Kovacsics István -méhész Horvátországból, Csányi Antal, Kráner Ferenc, a szigetvári ? helyi méhegészségügyi felelős)
Sajnos többeknek fontos elfoglaltság miatt menet közben el kellett menni.
Dr Kovacsics István a horvátországi, jómagam pedig a szlovákiai előzetesen hasonló esetek ismertetésével erősítettük az érvelést. A helyi méhészek pedig konkrét eseteket mondtak el.
Az Államtitkár Úr megértette a problémánkat, kérésére dr Lückl Tibor pedig ígéretet tett arra hogy tavaszra az OMME és más szakemberek bevonásával egy új eljárásrend születik a kártalanítási problémák megoldására, egyúttal jelezte hogy egyes helyeken "gyanús" esetek, állandó gócok, visszatérő problémák, egyértelműen nem az elvárható gondossággal méhészkedők is kapnak kártalanítást. Ebben a kérdésben pedig a szakma segítségét kérte.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.11. 15:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Embörök!

A legnagyobb tisztelet mellett is kikívánkozik belőlem, hogy ugyan mi motiválhatja a mi újsütetű tagunkat, a jó Zümmmit, amikor az egyesületi érdekvédelmi munka hiányát kifogásoló hozzászólókat ilyen "hömpölygő" stílusban dorongolja le....Pedig akár Pöte, akár Éger Gyuri valós problémákat vetett fel, s láthatóan nem személyes ellenszenvből, hanem tapinthatóan a méhészeti ágazat iránti elkötelezett aggódásból emeltek kifogást az utóbbi időszakban észlelt problémák és Küldöttgyűlésen is tapasztalt elnöki agresszivitás miatt.

A válaszokat ugyan megkapta, ám úgy látszik, rendkívül elkötelezett az asszonyság Bross- és az elnökség-mosdatása/fényezése ügyében, olyan tájékozottságról téve tanúbizonyságot, mely párját ritkítja az OMME-ben. Néha már szinte azt hittem, Bross mondta tollba e szózatokat...

Milyen jó lenne,ha ezzel a vehemenciával -amellyel Brosst és az elnökséget suvickolja- a problémák megoldására és nem az elmaszatolására fókuszálna...

Tekintettel arra, hogy Drága Klaudia engem is megszégyenítő gondolat-folyamokkal igyekszik elsöpörni azokat, akik nem az ő nótáját dúdolják, több részletben reagálnék a hozzászólásaira. Nem fontossági sorrendben veszem elő a témákat, elsőként talán ragadjuk ki a nyúlós költésrothadás hatósági kártalanítás melletti felszámolásának ügyét, hiszen az tökéletesen leképezi és illusztrálja Bross és társai érdekvédelmi kvalitásait:

Lássuk hát a felvetéseket és a klaudiai (?) válaszokat!

egyuri írta:
Én is készültem a holnapi küldöttgyűlésre, és az levéllel szeretném felhívni a figyelmet az OMME körüli főbb problémákra és azokra megoldási javaslatokat kínálni:

Tisztelt Küldöttek!

Úgy tűnik jelenleg éppen a küldötti rendszer kiüresítése folyik, a járványhelyzetet kihasználva az OMME-ban egy ember akarata érvényesül mindenfajta kontroll és párbeszéd nélkül.

• Ágazati érdekképviselet hiánya: megváltozott a nyúlós költésrothadás 100 %-os kártalanítása



Ágazati érdekképviselet, hiánya: Megváltozott a nyúlós költésrothadás 100 %-os kártalanítása
A hazai méhészet egyik legnagyobb anyagi kárt okozó méhbetegsége, a nyúlós költésrothadás kártalanításának szabályai jelentősen megváltoztak. A változások roppant mód hátrányosan érintik a hazai méhészeket, a kártalanítás mértékét növelő tényezők szinte betarthatatlanok.
Erről semmiféle tájékoztatás nem jelent meg az OMME-tól, holott 2021. 06. 08-án lépett életbe a rendelet. Hol volt itt az érdekképviselet?
A jogszabály alkotójánál el kell érni a rendelet módosítását.


A fenti problémák csak a jéghegy csúcsát jelentik, az OMME-ban folyó munkát mindennek lehet nevezni, csak méhész érdekképviseletnek nem, úgy tűnik ez leginkább egy szűk kör érdekeit szolgálja, melybe a kaptárok mögött álló méhészek a legkevésbé tartoznak.

Erdőkertes, 2021. október 2.

Méhésztársi üdvözlettel:
Éger György


zümmmi írta:

Üdvözletem!

Azért ezt lehetne kicsit tárgyilagosabban is, nem csak a saját sérelmekből kiindulva. De akkor most beáldozom magam, hiszen az írásom végén minden leszek az itt lévők szerint, csak ember nem! Tények, észrevételek és elhangzott dolgok a küldöttgyűlésről, illetve az Éger Gyuri levelének pontjaival kapcsolatban:


Nyúlós jogszabály változás: Elmondták, hogy ők is csak akkor értesültek róla, amikor már kijött a rendelet. Megpróbálnak tenni ellene. (Ez is egy jó példa arra, hogy miért kellene a szakmaközi szervezet, hiszen akkor az OMME nem lenne megkerülhető ilyen döntéseknél.)


Nem fogom megérteni, hogy miért az ellenségeskedés, a személyes sértődöttség dominál sokaknál! Sok ember van, akit nem szeretünk! Sokaknál pont a főnöke, az anyósa, akárki... De nem kereshetjük csak benne a hibát, nem okolhatjuk őt mindenért! Az elnökségi tagok dolgoznak az ágazatért! Ezt miért is nem lehet értékelni? Nem megfelelő a munkájuk? Nem vagytok elégedettek? Akkor ne csak a hibát írjátok meg nekik, hanem a szerintetek a problémára való megoldást is! Lehetőleg ne olyan megoldást, amit még egy laikus is kiröhög, hiszen annyira nyilvánvaló, hogy lehetetlen a megvalósítás! Könnyű másra testálni mindent! Ja! Hogy elvállalták, csinálják? Akkor meg megszavazták, hagyjátok!

A félreértések elkerülése végett, nem az elnökséget akarom védeni, de röhej, hogy a személyes ellentétek miatt milyen ferdítések vannak ezen az oldalon is Többekkel kapcsolatban is kiderült, jól megmutatkozott tegnap, hogy a saját sértettsége hajtja, és mindegy neki, csak a cirkuszt csinálja.

És akkor köszönöm szépen a figyelmet! Elmondtam, amit akartam! Várom a savazásomat, a földbetiprásomat, hiszen itt így szokás, ha valaki nem ért egyet veletek!
K.


zümmmi írta:
Szép estét kívánok Mindenkinek!

Elnézést, hogy csak most válaszolok, de 4 írásbeli vizsgám volt a héten, egy projekt munkát kellett befejeznem határidőre, illetve az egyéb elfoglaltságaim finoman szólva is elvették a hetem. Illetve ma már (vagyis inkább tegnap, hiszen elmúlt éjfél) egyszer megírtam a válaszomat, de sajnos elszállt, mert újra bejelentkeztetett a rendszer.

Gyurinak szánnám:

Nyúlósról: Cikket vagy bejegyzést írhattak volna ez igaz, de fontosabb volt, hogy amit csak tudnak, megtegyenek, meglépjenek annak ügyén, hogy ezt a szabályt módosítsák.


A véleményem sem Pötével, sem Gyurival nem egyezik sok mindenben. Amiben egyezik, abban pedig a stílusunk nem egy. Ne értsetek félre! Szólaljon fel bárki a küldöttgyűlésen, joga van mindenkinek. Csak lehet több mindent elérhetne bárki, ha nem rögtön ajtóstól rontana a házba. Nem biztos, hogy a hangos szó a hatásos szó. Ne csak a hibát, a megoldást is keressétek! Hibát találni mindig könnyű, a megoldást már nehezebb.

Köszönöm szépen fiúk a kifejtett álláspontokat és véleményeket! Élmény volt!

Molnár Klaudia



Nos, lássuk hát, miért Éger Gyurival értek egyet, amikor leírom, hogy - miként fejétől a hal - Brosstól bűzlik az OMME, de nehéz azt hazudni, hogy Bross és társai az elnökségben nem találkoztak a megváltoztatott rendelettel, mely hivatalosan március 10-én jelent meg a Magyar Közlönyben, rá következő napon a Kormányportálon, az Agrárminisztérium oldalán is megjelent, a NÉBIH is felhívta rá a figyelmet a honlapján, s a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége is megírta, hogy
MOSZ írta:
Változnak a járványügyi intézkedésekhez kapcsolódó kártalanítási szabályok

Az Agrárminisztérium - több mint fél éves egyeztetést követően kihirdetett - 7/2021. (III.10.)-i rendelete módosította az egyes állat-járványügyi intézkedésekről és az azokkal összefüggő állami kártalanításról szóló 74/2013 VM rendeletet.

Az új előírások az Agrárminisztérium eredeti koncepciójához képest lényegesen termelőbarátabb feltételeket tartalmaznak, de így is komoly változást jelentenek a jelenlegi rendszerhez képest.



Figyusz! Az Agrártárca eszerint egyeztetett...! A mezőgazdasági ágazat érintett szereplőivel mindenképpen, hiszen a sertéstartók, baromfisok, állattenyésztők tudtak róla, de még a szürkemarhát tartók is említették honlapjukon a rendeletmódosítást...

https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/1 ... c/letoltes
Az agrárminiszter 7/2021. (III. 10.) AM rendelete az egyes állat-járványügyi intézkedésekről és az azokkal összefüggő állami kártalanításról szóló 74/2013. (VIII. 30.) VM rendelet módosításáról MK 39. 1672-1678. oldal

Nos, az eredeti, 74/2013 VM rendelet a módosításokkal és azok a híradások, amelyekről beszéltem már:

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1300074.vm

https://kormany.hu/hirek/nagyobb-allatt ... i-rendelet
https://portal.nebih.gov.hu/-/nagyobb-a ... i-rendelet
https://agrarium7.hu/cikkek/1952-uj-kar ... lep-eletbe
http://www.mosz.agrar.hu/allattenyeszte ... -szabalyok
https://mszte.hu/hirek/az-egyes-allat-j ... m-rendelet
https://www.jomagyarbaromfi.hu/hireink/ ... modositasa

Többet nem idéznék, s azt már csak óvatosan merném megjegyezni, hogy eszerint csak Bross és társai nem tudtak a változásról, mi már nyáron beszélgettünk az új kártalanítási szabályokról, mivel a hatósági állatorvosok ismertették a méhegészségügyi felelősökkel még azelőtt, hogy hatályba lépett volna a módosítás (2021. június 08-tól hatályos, de csak augusztus 01-től alkalmazzák a növelő tényezőket...) Brossék -szegények - meg nem tudtak semmiről...!

Csatolmány:
nyúlós kártalanításhoz 1.PNG

Csatolmány:
nyúlós kártalanításhoz 2.PNG


Nicsak! 'szen a második csatolmány alján mintha Bross aláírása lenne...! A dátum meg augusztus 3... ! Szóval két hónappal a Küldöttgyűlés előtt Brossnak tudnia kellett a rendeletről, hiszen papírja is van róla! Gyanítom, hogy a kártalanítási összegeket sem a minisztériumban találták ki, hanem az OMME-től megkérdezték, mielőtt azt kiadták volna a rendelet mellékleteként a hatósági állatorvosoknak, akik azt kiküldték a méhegészségügyi felelősöknek is. Eközben Bross munkareggelikre járt a miniszterhez, NagyPistával kvaterkázás közben szakmaközi szervezetet álmodott, de a járványügyi intézkedésekről egy vak hangot sem ejtettek...?! No, meg az elnökségnek sem szólt egy szót sem, amolyan brosspetisen jó mélyen elhallgatta, mint anno a neonikotinoid csávázószerekre kiadott szükséghelyzeti hatósági engedélyek esetében tette...

viewtopic.php?f=2&t=55&p=160951&hilit=sz%C3%BCks%C3%A9ghelyzeti+felhaszn%C3%A1l%C3%A1s%C3%A1nak#p160951
viewtopic.php?f=2&t=55&p=160957&hilit=val%C3%B3s+probl%C3%A9ma+mellett#p160957
viewtopic.php?f=2&t=55&p=161232&hilit=sz%C3%BCks%C3%A9ghelyzeti+enged%C3%A9ly#p161232

Persze az is lehet, hogy a jó Bross tényleg nem hibás, az aláírását pedig valószínűleg aláhamisíthatták. Tényleg, hiszen Bross aláírásával van egy ezt megelőző időszakból (2016-os újraválasztása után) származó hivatalos irat-fotóm (átadás-átvételi jegyzőkönyv) a tarsolyomban. Nézzük csak:

Csatolmány:
XXX.PNG


Tényleg....! A két aláírás valóban nem egyezik... Melyik lehet a Petyáé...?

No, ezt a virágszálat szakajtottátok, szagúgassátok csak! A jó Klaudia meg csak pátyolgassa, dédelgesse, óvja anyatigrisi vehemenciával, majd meglesz a jutalma egyszer. Erről majd kérdezze Csuját, nála nagyobb szekér- és széltolója kevés volt Brossnak, oszt' lám, mire jutott az árva... No, de arról majd a következő hozzászólásban beszélgessünk.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.11. 07:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.08.01. 19:31
Hozzászólások: 54
zümmmi írta:
Kedves Berci68! Kedves Zümmmi!

Az első felvetésed teljesen jogos. Sokan elmennek az online tér irányában. Azt viszont csak az ottani dolgozók tudhatják, hogy ez az ő esetükben mennyire lenne kivitelezhető, vagyis inkább mennyire volt hatékony az otthoni munkavégzés. Nekem azért van az ismeretségi körömben több olyan irodai alkalmazott, irodavezető, akiknél kivitelezhetetlen, vagy csak komoly hátrányokkal volt kivitelezhető az otthoni munkavégzés.

Nyilván ezt a szereplők tudják a legjobban. A példák azt mutatják,hogy egy-két speciális esettől (személyes ügyfélszolgálat/ügyintézés) eltekintve a homeoffice/online tér működőképes lehet. Meg kell vizsgálni. Független, ehhez értő, szakemberekkel.
Hasonló a véleményem, hogy még az "online lét" időszakában is "fillérekből" (kb havi 100$) meg lehetett volna oldani, hogy az elnökségi ülések élőben felkerüljenek a netre. Értem én,hogy a költséghatékony müködés egy fontos kívánalom, de azért na...! Ha van egy jogos igény a tagságtól,akkor azért annak illik megfelelni. Abban igazad van,hogy elméletileg a tagság a választás során megtisztelte a bizalmával a vezetőséget és ennyi minimum bizalom legyen. Továbbra is azt gondolom,hogy az OMME körüli vádaskodások/pletykát/bizalmatlanságok abban a pillanatban megszűnnének,ha az elnökségi ülések publikussá válnának. Mindenki jól felfogott érdeke a transzparencia. Csodálkozom is,hogy eddig egy ilyen belső ellentétektől feszülő szervezetnél ez miért nem alap?!


Én a 20 millióról tudok, a következő 4 évre 20 milliót szintén hallottam én is, de erre még nem vennék mérget, hogy meg is kapják. Igazából szerintem az atka gyérítéses/ atka irtásos kutatások teljes mértékben támogathatóak lennének, ebben minden méhész egyetértene, csak ehhez kellene egy olyan szervezet vagy csapat, akiknek van egy komplett tervük az adott kutatáshoz, és lehetőleg olyan szakemberek, akik tudják is, hogy mit csinálnak, illetve értenek is a méhészethez. De igen, jó lenne egy ilyen iránymutatás, főleg, hogy több gyógyszerrel, atkairtó szerrel is volt már gond.


Én úgy gondolom, hogy a szakmaközi szervezetnek a megléte előrébb mozdíthatná az ágazatot, hiszen a szakmaközi szervezet véleménye nem lehetne kikerülhető például egy olyan jogszabály/szabályozás előtt, mint a nyúlós kártérítés összegének csökkentése. Amire Te gondolsz, az a kiterjesztés, amit nem kötelező alkalmaznia a szakmaközi szervezetnek, illetve az alkalmazásához is elég magas %-os értéket kell elérnie a tagok számának. A ppt összefoglaló diáján így szerepelt konkrétan: "Piacszervezési intézkedéseket hozhat, amelyek kiterjeszthetők is adott esetben" Ha jól tudom, a kiterjesztésnek is megvan a maximum időkorlátja, ami talán 3 év, de erre már nem mernék megesküdni, illetve arra sem, hogy itt mondták-e el, vagy máshol olvastam. De szerintem a kiterjesztésről az elnökség önmagában nem dönthet. Van olyan ágazat, ahol meglépték. Igazán ez a rész nekem sem szimpatikus, de mivel elég magas a határ, amikortól ezt alkalmazni lehet, nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán szóba jöhetne-e, de értem a felháborodásodat.

Azt gondolom,hogy mindent csak szép sorjában...első lépés,hogy az OMME legyen annyira szimpatikus a külsősők számára,hogy önként "és dalolva" lépjenek be. Jelen pillanatban, nekem,mint külsősnek nem szimpatikus. Amig önerőből nem tud akkora támogatottságot elérni, mindenféle "kiterjesztés" nélkül (amiről nyilván nem az elnökség dönt, hanem a minisztérium, esetleg az elnökség javaslatára/ajánlására), hogy megfeleljen a kritériumnak ( ami,ha jól emlékszem, a termelők 60%-a. Tévedés joga fenntartva! :) ) addig feleslegesnek gondolom,hogy magasabb szintre törjön. Szépen fokozatosan.



No mivel nem vagyok OMME tag és könnyen érthet a vád, hogy "kibicnek semmi se drága" így részemről befejeztem a témát. Azt gondolom,hogy ha külsősként rávilágíthattam egy-két apróságra,akkor már hasznos volt az idő amit erre szántam. Köszönöm. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.10. 22:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2021.09.27. 17:51
Hozzászólások: 7
Kedves Berci68!

Az első felvetésed teljesen jogos. Sokan elmennek az online tér irányában. Azt viszont csak az ottani dolgozók tudhatják, hogy ez az ő esetükben mennyire lenne kivitelezhető, vagyis inkább mennyire volt hatékony az otthoni munkavégzés. Nekem azért van az ismeretségi körömben több olyan irodai alkalmazott, irodavezető, akiknél kivitelezhetetlen, vagy csak komoly hátrányokkal volt kivitelezhető az otthoni munkavégzés.

Én a 20 millióról tudok, a következő 4 évre 20 milliót szintén hallottam én is, de erre még nem vennék mérget, hogy meg is kapják. Igazából szerintem az atka gyérítéses/ atka irtásos kutatások teljes mértékben támogathatóak lennének, ebben minden méhész egyetértene, csak ehhez kellene egy olyan szervezet vagy csapat, akiknek van egy komplett tervük az adott kutatáshoz, és lehetőleg olyan szakemberek, akik tudják is, hogy mit csinálnak, illetve értenek is a méhészethez. De igen, jó lenne egy ilyen iránymutatás, főleg, hogy több gyógyszerrel, atkairtó szerrel is volt már gond.

Én úgy gondolom, hogy a szakmaközi szervezetnek a megléte előrébb mozdíthatná az ágazatot, hiszen a szakmaközi szervezet véleménye nem lehetne kikerülhető például egy olyan jogszabály/szabályozás előtt, mint a nyúlós kártérítés összegének csökkentése. Amire Te gondolsz, az a kiterjesztés, amit nem kötelező alkalmaznia a szakmaközi szervezetnek, illetve az alkalmazásához is elég magas %-os értéket kell elérnie a tagok számának. A ppt összefoglaló diáján így szerepelt konkrétan: "Piacszervezési intézkedéseket hozhat, amelyek kiterjeszthetők is adott esetben" Ha jól tudom, a kiterjesztésnek is megvan a maximum időkorlátja, ami talán 3 év, de erre már nem mernék megesküdni, illetve arra sem, hogy itt mondták-e el, vagy máshol olvastam. De szerintem a kiterjesztésről az elnökség önmagában nem dönthet. Van olyan ágazat, ahol meglépték. Igazán ez a rész nekem sem szimpatikus, de mivel elég magas a határ, amikortól ezt alkalmazni lehet, nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán szóba jöhetne-e, de értem a felháborodásodat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.10. 22:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2021.09.27. 17:51
Hozzászólások: 7
Kedves Mindenki!

Nálunk az elődömnek volt egy bizonyos összeg, egy bizonyos formában meghatározva, amit kapott. Én tavaly március óta vagyok elnök, egy fillért nem vettem fel az egyesülettől. Nálunk NINCS költségtérítés, ahogy ezek szerint máshol van. Most, a közgyűlés előtt elnökségi tagok kérésére bekerült napirendi pontnak (több alapszabály módosító tételünk volt), mivel az alapszabályban volt eddig is ehhez kapcsolódó rész. A szavazásban, az összeg meghatározásában, annak formájába én nem szóltam bele.
A közgyűlés döntött, hogy innentől tiszteletdíj formájában legyen egy BRUTTÓ összeg meghatározva, ne pedig költségtérítésként, vagy egyéb jogcímen. Nem pénzért vállaltam az elnökséget, hiszen eddig sem vettem fel semmit, a költségeimet magam álltam, pedig a Mézvásár megszervezése nem kevés költséggel járt.
De ha a pénzért csinálnám, akkor nem egyesületi tisztséget vállalok, hanem elhelyezkedem a saját szakmámban napi 8 órában és mellékállásként méhészkednék. Ami finoman szólva is jobban "fizetne", időtakarékosabb lenne és nem ütné telibe a saját méhészeti szezonunkat, mint az elnökség, hiszen nálunk pont a szezonban van a legtöbb munka a Mézvásár szervezésével. Illetve, ha annyira gátlástalanul csak a pénz érdekelne, akkor nem írnám sorba a pályázatokat az egyesületnek és nem főne a fejem, hogy egy pályázat elszámolását már leadtam, de még egyszerre három nyertes pályázatot kell megvalósítanunk, de közben már írom a következőt, hanem inkább próbálnám minél egyszerűbben, minél kevesebb munkával, időráfordítással "megúszni".
Köszönöm szépen a kedves véleményeket, az ismeretlenül való vélemény nyilvánításokat. Soha nem kérdeztem meg egy egyesületet sem, hogy kap-e náluk valaki költségtérítést, tiszteletdíjat, munkabért, akármit. Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy máshol hogy szokás, de nem is érdekel, nem rám tartozik. Én a mi egyesületünkkel kapcsolatos "előéletet" ismerem. Minden önálló (legyen az méhész vagy bármi más) egyesületnek a saját közgyűlésének hatásköre, hogy hogyan dönt bármilyen kérdésben.
Szép estét mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.10. 21:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.08.01. 19:31
Hozzászólások: 54
Két megjegyzés:
- több ügyfelem, milliárdos cégek vezetői/tulajdonosai, a 2020-as pandémia következtében visszamondta/optimalizálta az irodabérlést. Hivatkozás: a méréseik alapján a munkatársaik/alkalmazottaik home office-ban sokkal hatékonyabban és költségkimélőbb módon tudtak dolgozni. Szóval,szerintem, az OMME-nak is ebbe az irányba kellene elmozdulnia,ha jól szeretne kufárkodni a tagság pénzével. A XXI. század egyre inkább az online térről szól.
- Social media felület kezelést havi 60-100.000-ig vállalnak. Számlásan. Általában ezt is otthonról, online , intézik a megbízottak. Teljesítményüket az online szolgáltatók adatai illetve az árbevétel növekedés(OMME esetén ez irreleváns) alapján értékelik. Minek kellene nekik asztál az OMME irodában?!

Kérdés:
A propolisz áldásos tevékenységének vizsgálata helyett nem lenne életszerűbb ennyi pénzért, ha jól értettem összességében közel 100 millió huf, mondjuk egy központi vizsgálatra alkalmas méhészet felállítására és abban kutatásokra költeni? pl. nagyon hasznos lenne, ha az OMME vizsgálatokat végezne az oxálsav szublimálás hatásáról/módjairól, vagy a glicerines kendők összetételéről és sorolhatnám. Ugyanis akkor, végre, lehetne egy központi íránymutatás pl. az atkaírtás tekintetében a sok "bemondás" helyett. Ami, a véleményem szerint, sokkal hasznosabb lenne, mint a f.ngfűrészelés.

Szakmaközi szervezet:
Nem vagyok OMME tag...és az mélységesen felháborít,hogy kommunista időket idézve akarnak beverni valamibe. Úgy vélem,ha valakinek 30 évvel a rendszerváltás után ez eszébe jut és ki is mondja, akkor azt a személyt nyugodtan lehet autoriter vezetőnek nevezni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.10. 20:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
Malya Péter írta:

Más helyi egyesületi elnök javadalmazásáról mint összehasonlító adat, van valakinek információja? Ha közérdekű, éppen erről is beszélhetünk.

Balatonlellei egyesületnél NINCS elnöki javadalmazás!

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.10. 19:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Malya Péter írta:

Más helyi egyesületi elnök javadalmazásáról mint összehasonlító adat, van valakinek információja? Ha közérdekű, éppen erről is beszélhetünk.


Helyi egyesület elnökének javadalmazása? Ilyen van? Komolyan? Megáll az ész? Költségtérítés az ok.
Csuja feléért vállalná-mondta az imént egyik haverom.
Van még valaki, aki pénzért vállalta az egyesületének elnöki posztját? Csak azért, nehogy szóba álljak vele valamikor. Szégyen ami ebben az egyesületesdiben folyik. Mindent felül ír a gátlástalanság?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: csjanszki, Shark valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.