Pontos idő: 2024.03.28. 12:49

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.01.18. 10:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Le lesz az írva a jegyzőkönyvekben ki mit mondott! Igaz a tanúk nem kapják meg,de az alperes ,és a felperes ki kérheti, az ítéletet meg küldik postán, vagy az ügyvédjeiknek.

Ezek meg "magukért beszélnek",ha egyáltalán "felmerik" rakni a fórumokra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.01.18. 09:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Bicska!
Valaszolok én, mert Attila először beszél az ügyvédjével.
Először is, itt nincs fórum, meg klub meg egyéb vezető, se saját magát megkronázó király(ocska)

Látod, érdekes milyen egy rugóra jár az agyunk néha. Lehet többször is, csak ritkán kommunikálunk.
Igen, pontosan én "tártam fel" a bíróságon hogy Attila folyamatosan, a neók miatt támadja a Tóth Pétert.
Csak sajnos azt is a tényeket elferdítve, csúsztatásokkal teszi véleményem szerint.
És hogy milyen minőségben voltam ott? Tanúként. A bírónő kérdezett én pedig a legjobb tudásom szerint, őszintén és csak az igazat mondtam el, ahogyan arra nyomatékosan fel is hívták a figyelmem, hogy csak azt szabad. Vállalok minden szót, amit elmondtam, elvtelenül nem támadtam Attilát, a köztünk lévő viszonyokat is korrekten jellemeztem, mind a szakmai részről, mind a szakmapolitikai oldalról. A lekiismeretem tiszta ezzel kapcsolatban. Nem azért válaltam a tanúskodást, hogy őt keresztre feszítsék, csak azért, hogy mondják már ki végre, nem helyes, ahogyan emberekről ír tényeket elferdítve, esetleg elhallgatva, őket rossz színben feltüntetve, még ha úgyis, hogy gyávaságból nevet nem ír, csak éppen úgy körülírja az illetőt, hogy lehetőleg mindenki ráismerjen. Persze ezzel aztán meg is próbál (és úgy tűnik elsőfokon nem jogerősen sikerült is neki) kibújni a felelősség alól. Miközben a fórumán mellét döngetve kiabálja, hogy ő aztán minden szaváért vállalja a felelősséget. Egy fittyfenét vállalja. Itt a bizonyíték!
Viszont a perrel kapcsolatban nyomatékosan felhívom a Nagyernyei Attila figyelmét, aki már belebegtette hogy erről majd beszámol, csak szó szerint tegye, vagy ha ez nem megy, meg ne próbálja a "szokásos saját verzióját" előadni, mert én viszont mindent szó szerint tudok idézni!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.01.18. 09:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Sokkal aprólékosabban kellene Attila elé tárni a mondanivalódat, mert nem tud értelmezni mondatokat, csak szavakat, amelyeknek akkora jelentőséget tulajdonít, hogy az írások lényegét elfedik azok.
Próbálok segíteni.

1. A Kúria a jogerős ítéletet hatályon kívül helyezi...
2. Az elsőfokú bíróság ítéletét megváltoztatja...
3. A felperes ( mármint / csak Attilának/ aki Csuja László) fellebbezését elutasító határozatát hatályon kívül helyezi... ( a "határozatát" az Etikai és Fegyelmi Bizottság-ét. 7/2016.)
4. Az alperest új határozat meghozatalára kötelezi. ( Csak Attilának: az alperes az OMME)
5.
"...kérte a felperes a keresetével támadott küldöttgyűlési
határozat hatályon kívül helyezését a Ptk. 3:35. §-a szerint amiatt, hogy a 2017. április 9-i
küldöttgyűlési meghívó tartalma a 8. napirendi tárgykörben nem felelt meg a törvényes
kellékeknek
és a nem szabályszerűen közölt napirend megtárgyalásához hiányzott a küldöttek
kellő hozzájárulása."

Semmi más nem történt. Tehát ha valakinek ez ügyben fizetnie kellene, az az lenne, aki szabálytalanul tárta a küldöttek elé a tényeket.

Tehát! Még 1x. Csak Attilának, a többiektől elnézést, de elengedhetetlen.
"..az alperes keresettel
támadott határozatát hatályon kívül helyezte, egyben az rPtk. 3:37. § (1) bekezdésének
alkalmazásával új határozat meghozatalát rendelte el."


1. Ismét össze kell hívni a küldötteket. Van erre az OMME-nek felesleges pénze? A küldötteknek már egyébként eléggé tele van a ... ezzel.
2. Majd ( ha feloldják a vírus "zárlatot").
3. A következő küldöttgyűlésre kell időzíteni ezt a napirendi pontot, mert ha jól értelmezem, akkor nincs határidő megszabva.
4. Kéri-e valaki, hogy az OMME perköltségét a perköltség okozója fizesse meg? Van-e esetleg ezen ismeretek birtokában valaki, aki még nem értené, hogy ki hibázott? Nem az, aki hiányosan értesítette a küldötteket?
Tehát most akkor Csuja tag-e, vagy nem tag-é?

De jó téma. A méhek nyugodtan telelnek, a méhészek meg ráérnek és fűrészelik a sz@... a poráért.
Nagyernyei meg tereli a szót, alap mondatokat sem tud értelmezni, kelti a feszültséget közöttük, és aki ellent mer mondani neki, annak nekiugrik.

Egyébként azt tilt ki akit akar onnét. Maradt is színvonal mára, :ut
Egy régi eset, mielőtt Csuja szájából aláhullana a sajt Nagyernyei írásait olvasva.

Volt valamikor egyszer régen, felhív engem a Geddekas, hogy "Barátom nem tudok belépni a Feketére."
Aztán ismét felhív, mert valami olyasmi van oda írva, "sajnálom vendég de egy hónapra ki lettél zárva" (nem szó szerint...)
Mit tettél Te méhészek gyöngye már megint-kérdeztem Tőle.
Hát egy tüntetést szerveztem a Kossuth Térre, mert a repcét már elvetették neosan, de a napraforgót nem kéne hagyni.
Valami levél nem lett elküldve, bent maradt a fiókban, meg vezetőségi vagy milyen határozat is volt az elküldésére, és mégsem, és a muskétások kezdeményezték azt is, és aztán később valami mérgezés is volt napraforgón aminek a mai napig nem tudják az okát. Hú már én is belekeveredek ebbe teljesen, abba is hagyom, mert kíméletlen leszek.
Csatolmány:
Kim életlen.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.01.18. 08:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Úgy látom adaát a szokásos csúsztatás és mellébeszélés újra előkerült, amikor a tényekkel lettél szembe állítva Attila. Vagy végig sem olvastad az írást? Egyáltalán nem a fegyelmi bizottságról szól!
vagy tényleg ennyire gyengus a szövegértés? Kezdem elhinni lassan én is...
Nyugodtan olvasd tovább és kommentáld a felrakott dokumentumot is!
Szar érzés, amikor valaki megírja az igazat, te meg nem tudod kitiltani, igaz-e?
Mi marad? Mellébeszélni a lényeges dolgokról meg hallgatni! Majdnem azt írtam, hogy bölcsen, de inkább bután, mert hidd el más végig olvassa és értelmezi is normálisan az írásomat.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.01.18. 08:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
http://www.omme.hu/omme-tagsagi-kartya/

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.01.18. 07:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
zsirosmeheszet írta:
OMME tagsági kártya


És ez mire jó?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.01.18. 02:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
No, régen hallottam olyan badarságot mint ma.
Méghogy azoknak kellene megfizetni a Csuja kontra OMME per költségeit, akik anno javasolták ellene az etikai vizsgálatot? Bár az írásban talán az szerepel, hogy a kizárását. No mindjárt elsőre egy óriási tévedés!
Attila!
Komolyan mondom, nem védelek meg többször azokkal szemben, akik szerint komoly képesség béli problémáid vannak, azért állítasz sokszor képtelenségeket. Én meg mindig mondom, hogy á dehogy, te tudatosan csúsztatsz és szándékosan próbálod félrevezetni az embereket, de most már tényleg kezdek elbizonytalanodni...
Ugye Jenő szokta volt neked írogatni(amíg ki nem zártad, mert nem tudtad megcáfolni egyébként az írásait), hogy arra sem emlékszel, amit tegnap írtál. No azért én ezt nem osztom teljes mértékben, viszont néha tényleg nem ártana, ha visszaolvasnál pár éve miként is nyilvánultál meg bizonyos dolgokkal kapcsolatban.
Itt van pl ez a konkrét ügy. Ezt írtad (nagyon helyesen egyébként) 2016.március 18.-án 8:58-kor:
Idézet:
Csuja László beszólása ismét nem nyerte el a tetszésemet!
Azt tudjuk, hogy Te csiszolt vagy Laci, de kérlek mást ne minősíts.
Véleményem szerint ezt a döntést a küldöttekre kéne hagyni.
Rólad is ők fognak dönteni.
Nagyernyei Attila

Aztán úgy emlékszem igen nagy többséggel meg is hozta idővel a küldöttgyűlés azt a bizonyos döntést.
Miért is kellene nekem fizetni bármit is ezzel kapcsolatban Attila? Mert az volt a véleményem, hogy Csuja Laci annyi mindent tett az OMME ellen (az etikai vizsgálatot kérő beadványban, ezek tényszerűen szerepelnek is) hogy ezt nem szabad hagyni?!
Szóval akkor a tények csak, hogy mindenki képben legyen: a beadványban mi "etikai vizsgálatot" kértünk. Bár az is igaz (látod Attila ebben különbözünk mi egymástól, hogy én veled ellentétben minden körülményről szót ejtek) azt is megemlítettük, hogy az alapszabály mely paragrafusai rendelkeznek egy tag kizárásáról. De mégegyszer nyomatékosan: mi csak etikai vizsgálatot kértünk!
Nomármost, akkor nézzük meg azt is, valójában ki is indította el ezt az eljárást, mert mégegyszer, hátha megjegyzed, mi csak kértük!
Már ugye ha annyiszor emlegetted ezt a közhasznúságot, meg a minden adat, irat nyilvánosságát, lássuk hát:
Csatolmány:
Etikai elindítás.pdf

Még ilyet? Kicsit nyugodtabb lettem. Rólam úgy látom le is ment a fizetés gondja, mert ha a te logikádat követném, akkor a Péternek kellene fizetnie?
Ujuj!
Úgy hülyeség ez Attila, ahogy le van írva!
Azért mégis egy kicsit gondoljuk tovább, mert azért azt lássuk be, ezért a Pétertől is badarság lenne pénzt követelni, pláne, hogy ezt a követelést később nagy valószínűséggel a bíróság úgyis semmissé nyilvánítaná.
No de akkor ki fizessen?
A fegyelmi bizottság? Végülis ők hozták a döntést a kizárásról! De ugye, most már belátod, hogy ez is marhaság, hiszen, ahogy a tőled idézett szövegben is olvasható a döntést végül (fellebbezés után) az egyesület legfőbb testülete a Küldöttgyűlés hozta meg, nagy többséggel méghozzá.
Summa summárum, én, mi öten bizony ha sorba kellene állítani a fizetésre kötelezetteket, úgy néz ki, a legvégén lennénk a sornak.
És azt se mond, hogy: de mi indítottuk el az "ügyet"! Igen. Csakhogy az amit mi leírtunk, egy vélemény volt, ami alapján kértük az etikai vizsgálatot. Ez semmiképpen nem olyan tett, ami alapján ilyen eszement követeléssel lehetne előállni, amiket te felvázolsz. Ezt minden normális helyen körbe röhögik!
Mondok egy példát hátha megérted:
Te többször hangoztattad már, hogy változtani kell az alapszabályon. Ha jól emlékszem, módosító javaslatokat is beadtál, miközben az egyesületi tagság egyik feltétele, hogy az lehet tag, aki "az egyesület alapszabályát elfogadja és magára nézve kötelezőnek ismeri el".
Akkor te, ha kvázi elégedetlen vagy az alapszabállyal (hiszen módosítani szeretnéd) ez azt jelenti, hogy nem fogadod el, tehát saját magad zárod ki gyakorlatilag az egyesületből.
Na látod, azok is ilyen nyakatekert zagyvaságok amiket te összehordtál ezzel a kizárásosdival kapcsolatban. Mert nyilvánvaló, hogy az csak egy vélemény részedről, hogy nem jó az alapszabály és módosítani kell. Javasolsz, majd a küldöttgyűlés dönt. Ilyen eccerű ez Attila!
Mellesleg azokat, amikhez akkor adtam a nevem, ma is fenntartom. Én azóta harcolok a Csuja Lacival, amióta megjelent a Méhészfórumon, ezt sokan tudják. Viszont mindig szemtől szembe! Mindig is így kapta meg a véleményemet! Ezt ő is nagyon jól tudja. No kérdezd meg tőle az ominózus ügyben mi a véleménye ki, kik "szúrták őt hátba"? Meg fogja neked mondani, ha magadtól nem tudnád!
Végül, de nem utolsó sorban, ahogy én ismerem a jelenlegi tényeket, a jogerős döntés nem is arról szól, hogy mi valótlanságokat állítottunk anno a beadványunkban, sőt még arról sem talán, hogy a fegyelmi bizottság döntése jogtalan volt. A döntés arról szól, hogy a küldöttgyűlés nem szabályosan döntött, tehát az ezzel kapcsolatos határozata semmis, ami ugyan a Csuja Laci szempontjából mindegynek tűnik (majd kiderül, hogy mindegy-e, mert ha a küldöttgyűlés egyszer szabályosan is meghozza ezt a döntést, ami sanszos, akkor bizony neki sem mindegy) de abból a szempontból sem mindegy, hogy valójában ki a felelős azért, ha emiatt fizetnie kell az OMME-nek? Bizony ebből a szempontból nagyon nem mindegy. Mert ez a pervesztés amiatt történt, mert valaki, vagy valakik, hibáztak a küldöttek megfelelő tájékoztatásában.
No Attilám itt egy testhez álló feladat! Ezt derítsd fel, ez ki volt?
A szomorú hírem számodra az, hogy ha meg is mered nevezni, akkor sem lehet őt, vagy őket sem arra kötelezni, hogy ő, vagy ők fizessék a per elvesztése miatti kölségeket, mert erre semmilyen jogszabály alapján nem tudod kötelezni!
Legvégül pedig hangozzék el a te varázsmondatod is:
Nekem erről, ez a véleményem.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.11.25. 18:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
OMME tagsági kártya

http://www.omme.hu/omme-tagsagi-kartya/


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.11.08. 07:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Első olvasatban:
Idézet:
Az Elnökség további napirendi pontja volt a hazai címkézési szabályok módosításának kérdése, azaz a hazai boltok polcaira mézet kiszerelők egyértelműen jelöljék meg a méz származási helyét az üvegeken. A jogszabály módosítása érdekében az Elnökség több tagja fog csoportosan dolgozni az elkövetkezendő időszakban, hogy kész módosítási javaslatot tudjunk benyújtani az Agrárminisztériumnak, melytől írásban már megkaptuk az ügyben a támogató nyilatkozatot.

Kevert mézek esetén a származási hely kevésnek tűnik, ezzel nem leszünk elöbbre, arány is kell:
Magyar ......%, Román .......%, Ukrán .......%
Így már érne valamit.
Idézet:
- Felkéri a szaktanácsadó hálózat tagjait, hogy a termelői piacokon jelen lévő, feltűnően olcsó mézekből vásároljanak mintát, amit aztán laborvizsgálatnak fogunk alávetni.

Ez így nagyon helyes, de a bolti mézeket sem szabadna elfelejteni.
https://www.agroinform.hu/termenypiacok ... -43209-001

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.11.07. 23:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Nos, Emberek,olvasom, hogy az Elnökség végre érdemi munkàt végez. Aránylag friss hír volt, hogy az aktuális küldöttgyülés járványügybõl kifolyólag elmarad...(érdekes, a választás nem maradt el, pedig járvány akkor is volt).

Fura, de az online döntéhozatal lehetõsege sem merült fel a jó elnökben és elnökségben... Vajh, miért? Az Elnõkség és az elnök nem dõntéshozók, hanem a fajsúlyos ügyekben döntéselõkészítõk. A Küldöttgyülés a legfõbb döntéshozó, de akár a tagsåg döntéshozatalånak lehetõségét is fel lehetne vetni és ki lehetne dolgozni. Az az érzésem, hogy a tagságra egy darabig nem lesz komoly szükség.


by Pungor Adrián • 2020-11-06

Egyesületünk Elnöksége 2020. november 03. napján tartotta meg, a szeptember 5-e utáni második ülését. Az ülés rögtön az aktuális „élet-helyzet” megbeszélésével kezdődött, azaz a koronavírus okozta járványhelyzetből adódó egyesületi és ágazati kérdésekkel.

Az Elnökség egyhangúlag egyetértett abban, Dr. Rusvai Miklós véleményét meghallgatva, hogy a járványhelyzetre tekintettel őszi Küldöttgyűlésünket nem tarthatjuk meg, hiszen elsődleges a méhésztársak egészségének megóvása. Mivel a soron következő Küldöttgyűlés Alapszabályunkban rögzített hatáskörébe tartozik a következő évi OMME tagdíjak megállapítása, ezért az Elnökségnek ezzel kapcsolatban is állást kellett foglalni. Az Elnökség azt javasolta, hogy 2021. évre nem emelkedjen a tagdíj, hanem változatlanul a 2020. évi tagdíj mértékét kelljen megfizetni a tagságnak. Természetesen amint lehetséges biztonságos körülmények között Küldöttgyűlést tartani, napirendi pontként megtárgyalásra fog kerülni a tagdíj kérdése. Tagszervezeteink elnökeinek és gazdasági vezetőinek – Küldöttgyűlési határozat hiányában, az Elnökség javaslatának megfelelően – javasoljuk, hogy a 2021. évi tagdíjat a 2020. évi tagdíj mértékének (5000 Ft/fő + 85 Ft/méhcsalád) megfelelően szíveskedjenek beszedni.

Az Elnökség az aktuális ágazati ügyekről történő közvetlen tájékoztatás céljából – a Küldöttgyűlés hiánya miatt, de azt nem helyettesítve- regionális fórumokat fog szervezni a tél folyamán, amelyek időpontjairól, helyszíneiről és a témákról, a tagszervezetek vezetői a szaktanácsadókon keresztül tájékoztatást fognak kapni.

Következő témaként a Méhészújság Nemzeti Programból történő kiadásáról tárgyalt az Elnökség. Botos Péter, az OMME Magyarország Kft. ügyvezetője ismertette az újság kiadási költségeit, ezt követően pedig az újság és a hirdetések kiadásának módja került megbeszélésre. Az Elnökség határozatának értelmében a 2021. januári szám már ebben a finanszírozási formában kerül kiadásra. A témában már korábban hozott döntést a Küldöttgyűlés, de annak megvalósításának részleteit kellett tisztáznia az elnökségnek.

Következő napirendi pontként az OMME-val szerződésben álló, kisadózó vállalkozások tételes adója, vagyis a KATA adózási formát választók jövőbeni szerződéseit tárgyalta az Elnökség. A vezetőség egyhangúlag egyetértett abban, hogy az OMME nem vállalja a külön adóval sújtott teher kifizetését ezen vállalkozók után, mindenkinek javasolni fogja, hogy más adózási formát válasszon szerződésének fenntartása érdekében.

Az Elnökség további napirendi pontja volt a hazai címkézési szabályok módosításának kérdése, azaz a hazai boltok polcaira mézet kiszerelők egyértelműen jelöljék meg a méz származási helyét az üvegeken. A jogszabály módosítása érdekében az Elnökség több tagja fog csoportosan dolgozni az elkövetkezendő időszakban, hogy kész módosítási javaslatot tudjunk benyújtani az Agrárminisztériumnak, melytől írásban már megkaptuk az ügyben a támogató nyilatkozatot.

A vezetőség a továbbiakban Lászka István előadásának keretében megismerhette a Településfásítási Programot, valamint az együttműködési lehetőségeket az Országos Erdészeti Egyesülettel. A jövőben egyesületünk szeretne aktívan közreműködni a fásítási programban, elsősorban a méheknek kedvező fák telepítésének elősegítésével. Ebben a témakörben szóba került még a Méhbarát kert és Méhbarát település programjának kidolgozása is.

A napirendi pontok mellett ágazati aktualitások is megbeszélésre kerültek az alábbi témakörök szerint:

-Egyesületünk tárgyalást kezdeményez a Magyar Államkincstár és az Agrárminisztérium szakembereivel a Nemzeti Program módosításáról, az eddigi tapasztalatokról és jellemző hibákról, illetve az euró árfolyam növekedésének követéséről;

- Folytatjuk a munkát egy egységes OMME arculat megtervezésének érdekében, valamint kialakításra fog kerülni egy magyar méhészeti „egyenruha” is abból a célból, hogy rangos események alkalmával (Kongresszusok, Apimondia, Minisztériumi ünnepi események …), egységesen, az alkalomhoz illően tudjunk megjelenni.

- A korábbi évek Mézes Reggeli programjához egyesületünk óvodásoknak, iskolásoknak szóló rajzfilmeket fog készíttetni, amelyek a méhekről, beporzók fontosságáról, mézkészítésről fognak szólni;

- A méhészeti termékek (pl. méz, virágpor, propolisz, méhpempő, stb.) hatásairól, immunrendszer erősítő tulajdonságairól fogunk rövidfilmeket készíttetni;

- A vírushelyzet enyhülésével értékesíteni kell a gödöllői méhészeti eszközöket;

- Felül kell vizsgálni belső szabályzatainkat, valamint pótolni kell a hiányzó szabályzatokat;

- Kezdeményezni kell a méhészeti kártérítések (pl. nyúlós költésrothadás esetében) adómentességét;

- Ismételten fel fogja keresni Egyesületünk a megyei Kormányhivatalok vezetőit és a megyei főállatorvosokat a méhegészségügyi felelősök egységes, 200 Ft/méhcsalád mértékű díjazásának kialakítása érdekében;

- Felkéri a szaktanácsadó hálózat tagjait, hogy a termelői piacokon jelen lévő, feltűnően olcsó mézekből vásároljanak mintát, amit aztán laborvizsgálatnak fogunk alávetni. Megengedhetetlen, hogy egyes közvetlenül értékesítő méhészek a nagybani mézárak közelében értékesítsék termékeiket azon méhésztársak megélhetését veszélyeztetve, akik évek hosszú munkája során, tisztességes munkával próbálnak korrekt értékesítési árat kialakítani. Döntés született arról is, hogy a hazai boltok polcain megjelenő importmézek minőségének ellenőrzésével ne várjuk meg a tavaszi, szokásos méz-mintavételi akciónkat, hanem haladéktalanul ellenőrizzük azokat.

Összességében kijelenthető, hogy a késő délutánig tartó Elnökségi ülés teljes mértékben hasznosan, építő jellegűen zajlott le. Az elnökségi tagok megegyeztek az egyes témák felelőseiben, akik aztán a kész terveket kidolgozzák és előterjesztik az elnökségnek.

Nos, egy témát nem találtam a beszàmolòban: Aranyoskám "européer mézvålogatásával" kapcsolatos elnökségi állásponttal valamiért már nem ért rá foglalkozni az az Elnökség, amely a méznépszerüsítõ kis- és rajjzfilmek ügyét ilyen alaposan körbe tudta járni.

Hiába, a prioritások sokat el tudnak árulni egy testület motivációiról és valódi szándékaitól. A termelõi mézek és a belsõ piac védelme valamiért nem igazán idõszerü erdekvédelmi feladatként manifesztálódik a "frissen szakajtott virágcsokrotok" exetében...? No, lehet szaggatni, az akciós lidlis mézár "Aranyos" jövõképet festhet elétek "választók" elé is...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.11.04. 20:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Antarax!
Bocs, tényleg a Britek kiléptek, az nyugatra van..........
Ferinek ott is van cége?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.11.04. 20:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Vigyázz még beperelnek, sehol nincs rajta hogy keleti lenne.
Egyébként mi pénz lehet bekerülni a válogatottba? :D
Már a méhészeket is válogatják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.11.04. 20:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Ferinknek túl drága a Magyar Méz!
Kell hozzá keletről érkezett árú.

Valamiért a kolibriszalámi jutott eszembe.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.11.04. 20:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ennyit ér egy komoly, géppel írt levél... akkor is ha azt az OMME elnöksége írja. :(
Csatolmány:
mocsok.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.10.02. 19:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
http://www.omme.hu/van-es-lesz-magyar-mez-a-piacon/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.18. 19:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Hát Embörök, elkerekedék a szömöm, mint ama sü'thalnak az paprikás lisztben...

Nicsak, 'iszen a cikk tanúsága szerint dr. Ludányi István PhD méhész után immár van egy másik PhD méhészünk is, a Paenibacillus larvae ssp. larvae-szakértő dr. K-R. P. J. apiterapeuta, a Magyar Integratív Medicina Szövetség Felügyelőbizottságának elnöke, "az OMME felügyelőbizottságának tagja" (sic!), a Magyar Apiterápiás Társaság elnöke, kaptárlevegő-szakértő és mézmasszőr személyében...

Csatolmány:
dr. K-RPJ a PhD méhész....PNG


Azt nem tudom, hogyan lehet ilyen szemérmetlenül "PhD méhészként" írni magáról valakinek a Csuja-féle egyes szám harmadik személyben, de szögezzük már le, ez egy tudományos fokozat... Inkább másolok, hogy érthetőbb legyen:

"A tudományos fokozat az egyetemeken megszerezhető ismeretanyag elsajátításának és az ehhez kapcsolódó, tudomány területén végzett kutatás elvégzésének az igazolására szolgáló titulus. Magyarországon jelenleg egyetlen tudományos fokozat szerezhető: a PhD a latin „Philosophiæ Doctor” (= a filozófia tanítója) rövidítése. Szervezett képzés esetén feltétele többek között az ún. abszolutórium megszerzése, tehát a tanulmányi kötelezettségek teljesítése, amely után megkezdődhet az ún. fokozatszerzési eljárás. A jelölt korábbi tudományos teljesítménye alapján – az egyetem erre irányuló döntése szerint – egyéni úton is felkészülhet a fokozatszerzésre (egyéni felkészülés). A fokozat megszerzéséhez a doktori szigorlat eredményes letétele, valamint a PhD értekezés sikeres megvédése szükséges. A fokozat hivatalos rövidítései angolszász országokban a „PhD”, ritkábban DPhil, máshol, például Németországban és Skandinávia területén „dr. phil.” (=Doktor der Wissenschaften), bizonyos szláv államokban pedig „CSc” (=candidatus scientiarum, kandidátus). A PhD zeneművészeti, képzőművészeti és iparművészeti megfelelője, a csak nevében eltérő DLA, amely a Doctor of Liberal Arts, latinul a Doctor Liberalium Artium rövidítése. Ez a tudományos fokozat csak a zeneművészet, képzőművészet, az iparművészet és az építőművészet területén szerezhető meg.

A magyarországi („új típusú”) tudományos fokozat elismert az Európai Unióban, viszont a tudományos fokozathoz kapcsolódó és egyéb tudományos, egyetemi titulusok használatát engedélyeztetni kell. Ugyanakkor, bár a magyarországi PhD-fokozatokat elismerik az Európai Unió egyéb tagállamaiban, az ott, avagy bárhol máshol szerzett PhD-fokozatokat, amennyiben viselője Magyarországon kíván a tudományos életben részt venni, honosíttatnia kell."

Nos, kell tehát abszulotórium, majd doktori szigorlat és a PhD értekezés sikeres megvédése. Nem tudja megmondani valaki, Dr. K.-R. P. J. PhD dolgozatának pontos címét...? Nem azt vitatom, hogy a PhD cím viselésére jogosult lehet, hiszen tudomásom szerint még az ősidőkben valóban kandidált (az sem lehetetlen, hogy valamelyik egyetem a kandidátusi fokozatot elfogadta PhD fokozatként), de a tudományterülete nem a méhészet! Abban ő nem PhD, hanem egy gyorstalpalót végzett természetgyógyász fitoterapeuta. Félrevezetés és ezáltal a betegek szándékos megtévesztése, ha valaki természetgyógyászként egy pl. matematikából abszolvált PhD fokozatot apiterapeutaként, fitoterapeutaként, méhészként próbál felhasználni, hiszen ezen területeken semmilyen tudományos fokozatot nem szerzett. Hadd idézzek két cikket,

https://index.hu/techtud/2019/06/24/a_m ... rok_ellen/
https://www.intima.hu/intim-magazin/aja ... fos-doktor

ahol ugyan elsősorban az aposztrófos doktoroktól határolódik el a szakma, ám az gondolom eszükbe sem jut: előfordulhat, hogy nem a tudományterületen megszerzett tudományos fokozat segítségével igyekszik valaki megtéveszteni a szakmát és a betegeket. Az egyik cikkben az alábbi szöveg olvasható:

Magyar Természetgyógyászok Szövetsége írta:

A Magyar Természetgyógyászok Szövetsége a 2013. április 12-i elnökségi ülésén 2. napirendi pontként tárgyalt aposztrófos doktori cím használatával kapcsolatosan a következő egyöntetű állásfoglalást hozta:

A Szövetség mindazon személyeket, akik a ’Dr, vitális ’doktor, parapszichológus ’doktor, alternatív tudományok ’doktora és ehhez hasonló címeket viselik, kizárja soraiból, ill. ezen címek használata a szövetség tagfelvételénél kizáró ok. A Magyar Természetgyógyászok Szövetsége minden formában elhatárolódik ezen személyektől és tevékenységüktől.

A tudományos és szakmai jellegű kisdoktori, nagydoktori, Phd Dr. és egyéb tudományos fokozatot csak azon személyeknél fogadjuk el, akik a megfelelő magyar oktatási és állami vizsgarendszerben a magyar jogszabályoknak megfelelően kapták, ill. védték meg doktorátusukat, és a doktori cím használatára való jogosultságot igazolni tudják

A szövetség azon külföldön szerzett diplomákat, szakmai és tudományos fokozatokat fogadja el, melyek a magyar jogszabályoknak és joggyakorlatnak megfelelően kerültek honosításra." - olvasható a Szövetség honlapján.

Össszefoglalva tehát, míg a Dr. és dr. előtaggal ha találkozunk, elviekben biztosak lehetünk abban, hogy felsőoktatási képzésben minimum a második fokig eljutott és ott diplomát szerzett az adott szakember, míg minden más megjelenés nem elfogadható, és akár rendőrségi feljelentést is vonhat maga után!


Nos, a mi nevezett személyünknél jogosan merülhet fel a kérdés: hol, melyik egyetemen szerzett felsőfokú méhész képesítést, melyik egyetemen és milyen szakon szerzett méhész-diplomát, s mi volt a PhD dolgozatának címe?

Aztán lehet vizsgálódni, s meg lehet keresni az ilyen "gyógyász" szabatos megnevezését. Tudják, az olyanét, aki a "rovar-idegrostok myelin-hüvelyének vezetőképességéről értekezett anno, csak aztán ezerrel törölte ezt az okosságot, amikor felhívták a figyelmét, hogy a myelin-hüvely nem a rovarok idegrostjait hivatott védeni...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.14. 20:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Én azt se értem miért lettek levéve.Nem lenne természetes hogy egy ciklus végén a tagság, a küldöttek, személyenként értékelnék a ténylegesen elvégzett munkát, a korábbi motivációs levelekkel összehasonlítva.Csak úgy az átláthatóság okán.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.14. 17:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Netes kereséssel, összegyűjtöttem az OMME elnökség, ellenőrző és fegyelmi bizottság tagjainak motiációs leveleit.
Nem találtam Dr. Rusvai Miklós, Halász Balázs Lajos és Dr. Sólya Nándor motivációs levelét.
A többit meg tudnám osztani, de nem szeretném esetleg akaratlanul is bárkinek személyiségi jogait megséreni, ezért nem teszem most ide fel.
B.P. mint elnökünk annyira közszereplő, hogy nála nem hiszem, hogy fennállna bármilyen jogi probléma, ezért linkeltem az övét az előbb. Természetesen ha azt jelzi, hogy nem szeretné nyilvánosan vállalni, törlöm.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.14. 16:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Az ide feltett elnöki motivációs levélben az olvasható, hogy

Szeretném ismét javasolni, az új elnökségnek is az első ülésén: legyenek on-line megtekinthetőek az elnökségi ülések.

Hasznos lenne, ha ennek a szavazásnak az eredményét, név szerinti lebontásban is megismerhetnénk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.14. 15:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
"Pistám!
A motivációs leveleket ha gondolod átküldöm.
Minta:"

A többiekére lennék kíváncsi ,mivel nekem nem 111. :taps
A kamerát se felejtsük.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.14. 14:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Pistám!
A motivációs leveleket ha gondolod átküldöm.
Minta:
Csatolmány:
Bross-Péter-m.l..pdf

Webkamera szereléshez most van a legjobb alkalom, úgy tudom az egész iroda új, jól működő rendszert kapott.
Ennek már csak egyetlen akadálya lehet B.P..


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.14. 09:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Tegyék vissza a Motivációs leveleket,és legyen webkamera.Most hogy nincs ellenzék , lehet bizonyítani . Had lássuk hogy dolgoznak a tagságért,fizetésért stb.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.14. 08:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Szerintem most már nem lesz ez annyira sürgős. Ugyanis ettől kezdve tudnak "dolgozni"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.14. 08:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Malya Péter írta:

Hamarosan meglátjuk, hogy az elnök alatti elnökségi tagok keresik-e velünk az országos méhész médiumokban, nyomtatott sajtó, internetes felületek a párbeszéd lehetőségét.


Reméljük így lesz. Nagyernyei többször felvetette, most gondolom ugyan úgy fog tenni érte, mint a választás előtt.
Néhány idézet Tőle:


"(Ezért kell a WEB kamera.)
Én szégyellem, hogy ilyen vezetőink vannak, és csak remélni tudom , hogy a következő ciklusban olyanok kapnak bizalmat akik végre értünk dolgoznak!"

"Annyi tuti, hogy az elnökség egy részének amolyan viselkedési alaptanfolyamot nem ártana elvégeznie.
A web kamera nagyon jótékony lenne számukra.
Olyan pici jelentéktelen emberkék lennének azonnal, ha láthatná a nagyérdemű, hogy mit művelnek..."

"...Az biztos, ha névvel vállalnák az érintett urak írásikat, valamint az OMME-ban is web kamerán láthatnátok a valóságot, azonnal tisztulna a kép.
A Zöld Fórum üzemeltetőivel nem kívánok konfrontálódni, csupán jelzem, hogy nálunk ez nem engedélyezett, és azonnali kitiltás a vége. ..."

"- Miért nem lett az OMME Központban WEB kamera amin nézhetnénk az elnökségi üléseket?"

..."Ezért lenne jó a WEB kamera, hogy az interneten tudjuk követni az elnökségi üléseket.
Akkor mindenki láthatná, hogy milyen "kellemes" hangulatban töltik választott vezetőink az idejüket."

..."Véleményem szerint az elnökségi üléseknek interaktívnak kellene lenniük, hogy a tagság élesben láthassa a "bunkózást", hogy a fizetett vezetőink miként vélekednek egy témáról.
Több legyet is ütnénk egy csapásra.
Rögtön megtapasztalhatnátok, hogy ki dolgozik, és ki a dumazsák!(WEB kamera az ülésen.)..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.13. 11:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Nem tudom, mikor készült a műsor, de feltehetően még a választások előtt, ugyanis ebben Bross még a hazai ellátás prioritásáról bregyogott, nem az ukrán mézdömping érkeztét jósolta.

Hazudik ez a Szundi mint a vízfolyás, mint ahogy az őszödi böszme-féle klasszikusban elhangzott: "Hazudtunk reggel, éjjel meg este". A méhészek meg ájultan csodálják, hogy mekkora egy mézpiaci elemző és látnok ez a jó elnökük... Azt észre se veszik, hogy a jó elnök csak blöfföl, semmilyen hiteles információja nincs a hazai mézkészletekről, semmilyen ezirányú és hiteles felmérést nem végeztek, érzésem szerint kizárólag a "tartójának" szándékait próbálja közvetíteni a méhészek felé. Ez biza nem ágazati érdekvédelem, ez kizárólag egy csomagoló-kereskedő érdekének védelme, képviselete. Ezt választották a méhészek, nincs miért reklamáljanak, ha netán mégis ráébrednek, hogy nagy többséggel a "szívó (acceptor)-oldalra" helyezkedtek, amikor a "donorokra", Brossra és a háttérben felsejlő Nagy Testvérre voksoltak. Megérdemlik, ráadásul olyan tudatos és jól szervezett voksolás volt ez, ahol szinte -a ritka kivételektől eltekintve- csak Bross "vattaemberei" szereztek mandátumot, de a "ritka kivételek" sincsenek annyian, mint ahányan az elnöki ukázzal és árulással szemben képesek lennének fellépni. Természetesen nem a "megélhetési ellenzékiséget" szeretném népszerűsíteni, az már Csujának sem jött be, de nagyon szeretném, ha a megválasztott tisztségviselők választási programjai, motivációs írásai visszakerülnének a honlapra, mert jelen esetben négy év múlva a kutya sem emlékszik, milyen választási ígéreteket tettek és milyen választási ígéreteket vágtak sutba a megválasztásukat követően... Megint egy brossi húzás, amit a 2016-os megválasztása után vezetett be: mindent töröltetett a honlapról, ami kellemetlen lehetett neki, vagy képviseltjének. Ha nem hiszi valaki, járjon utána, s keresse a 2016-os OMME mézvizsgálatok linkjét. Sehol nem találja, kizárólag a Méhészújság augusztusi számában, illetve a Bakonynektár kifejezetten a 2016-os OMME mézvizsgálatait tartalmazó cikk-idézetében, a rövid kommentben kifejezetten mézhamisításra utalva.

No, de erről még a kora tavaszon beszélgettünk is:

viewtopic.php?f=2&t=55&p=173352&hilit=OMME+m%C3%A9zvizsg%C3%A1latok+2016#p173352

Látom, Miciamanó már feltette a linket, ami a még tegnap indított, azóta archivumban "érlelt" eme bejegyzésem felütése volt, ám Ő más aspektusból közelített a brossi sunyisághoz, mint én, ezért nem törlöm ezt a bejegyzést, hiszen részben alkalmas Malya Péter hozzászólásához is csatlakozni vele. Nosza, rajta:

https://mediaklikk.hu/video/magyar-gazd ... 07-i-adas/ A műsorban a 10.perctől a 14' 45"-ig a méhészeti blokk.

A választáskor és az azt követő riportban elhangzott mézpiaci beharangozást most nem idézném, bár meggyőződésem, hogy nem lehet elégszer idézni, hogy minél sűrűbben emlékeztessük a méhészeket, milyen virágszálat szakajtottak maguknak... Igazatok van, inkább mégis idézem, milyen sunyiság készül már megint a termelő és részben háztól, illetve piacon is értékesítő üvegező termelők és a termelői mézek ellen. Szóban elhangzott, írásban nem jelent még meg, hogy az ukrán mézdömping csökkentett ÁFA-val kerülhet itthon a polcokra, de lehet, hogy a jó miniszter minden üvegezett hazai csomagolású mézre csökkentett ÁFA-t álmodott meg, amit majd idővel az áruházak szépen lenyelnek, a hazai üvegező meg szívja, mint a torkos borz. Mondjuk néhány választót ezzel is lehet veszíteni, de az az érzésem, hogy ha mintegy húszezer magyar méhész üvöltené a Kossuth téren, hogy nem kér az ukrán mézből és nem kér az ÁFA-csökkentésből, az talán elhallatszana a miniszteri irodáig is. Egyszer ki kellene próbálni, hogy is működik ez a verzió. Pozitív eredmény esetén a miniszter úr bónuszként megkaphatná a Takács-Bross duót - díszcsomagolásban...

https://www.magro.hu/agrarhirek/ujrazot ... az-agazat/

Ez a mézpiacról, de a régi/új elnök kommunikációjának kivesézését - legalább részben - hagyjuk meg egy következő emlékezős, idézgetős, konzekvencia-levonós hozzászólásnak. Előzetesként utalnék a cikk és Bross nyitó-mondataira:

"Ismét a pestszentlőrinci Bross Pétert választották meg az Országos Magyarországi Méhészeti Egyesület elnökének. Telefonon hívtuk fel a szakembert, akit arról kérdeztünk, milyen kihívások és feladatok megoldására készül a szervezet élén. Az elnök elmondta, milyen lépéseket és intézkedéseket terveznek azért, hogy a magyar méhészet az idei nehéz szezont követően minél több segítséget kapjon.

Nagyon sok új dolog nem lesz – kezdte a beszélgetést a szeptember 5-i közgyűlésen ⅔-os többséggel megválasztott Bross Péter."

Ahogy elnézem, igaz lehet az állítás, hogy Bross nem mindig hazudik...? Vagy most eltévesztette, s - kiesve a szerepéből - véletlenül mondott igazat...?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.13. 09:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
méhekkel zümmögő írta:
Szóval várjunk....... :D Hát akkor várjunk...... :ut meg is érdemeljük ezt az egészet.


Nem olyan sokat kell várni, csak az első elnökségi ülésig.
Ha demokratikus gondolkodásúak az új elnökségi tagok, higgyétek el keresni fogják velünk, méhészekkel a kapcsolatot.A demokrácia alapja a párbeszéd, ezért igényelni fogják a kontaktust velünk a választókkal, mert hogy szeretnének nekünk dolgozni, minket kiszolgálni.Szolgálni, hisz mi küldtük őket oda és nyilvánvaló, hogy szeretnék egyesével is bemutatni, a ciklus alatt folyamatosan mit tesznek értünk, mi történik körülöttük velük pl. az elnökségi üléseken.

Ha vezérelvű a gondolkodásuk akkor, nem keresik a kapcsolatot velünk, mert minek.Beállnak a az első számú vezető mögé és egy az egyben azt képviselik amit ő.Nem kommunikálnak majd velünk mert nem érzik ennek szükségességét, legitimitásukat nem saját megválasztásuk okán, hanem a vezér a főnök megválasztásából vezetik le.

A demokratikus működés alapja és indikátora a megválasztottak párbeszédre való törekvése választóikkal.Választóikkal, és azok mindegyik csoportjával az őket megválasztott státuszba juttatókkal és az e tekintetebn ellenük szavazókkal is.

Hamarosan meglátjuk, hogy az elnök alatti elnökségi tagok keresik-e velünk az országos méhész médiumokban, nyomtatott sajtó, internetes felületek a párbeszéd lehetőségét. Aki keresi és vállalja ezt a fajta munkát abban megnyugodhatunk hogy bizonyosan demokratikus gondolkodású, mert az ilyen nem lehet vezérelvű, az autokrata irányítást feltétlen elfogadó bólogató jános.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.12. 22:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
https://mediaklikk.hu/video/magyar-gazd ... 07-i-adas/
Az Elnökség megválaszolhatná!
Pl. Itt az interjúban a belföldi fogyasztás 9-12 ezer tonna. Eddig 1 kg / fő/ év volt a kommunikált fogyasztás . Számomra újdonság ,hogy besunnyogott az 1,2 kg- os új érték.
Ha most 0,9 kg ,akkor visszaesés van a 2016 os Nemzeti Programos beszámolóhoz képest,mert már ott 1 kg volt,sőt iden is 1,0 kg volt a fogyasztás ezidáig,ami visszaesést jelent,és mintegy bevallja a sok kostoltatásnak és propagandának a kudarcát.
Ha viszont 1,2 kg a fogyasztás ,Akkor az miért az év 9 . hónapjában derül ki,vagy talán akkor már tényleg csak az importméz tudja lefedni a belföldi fogyasztást?
Tud valaki arról ,hogy képződik ,honnan jön a 9-12 ezer tonna belföldi fogyasztás?
Miért nem volt jó eddig az 1 kg/ fő/év?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.12. 22:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
:ut
:D
Szóval várjunk....... :D Hát akkor várjunk...... :ut meg is érdemeljük ezt az egészet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.12. 17:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Én nem Brossal szemben vagy mellett fogalmazom meg az álláspontom, hanem a demokratikus működés mellett.Éppen ezért legyünk türelemmel és figyeljünk, mit tesz az új elnökség. Egyenlőre még egymással se ültek le, így ne követeljünk máris eredményeket, ha mégoly szeretnénk is már valami ilyesmit látni.

Én elsősorban is azt figyelem az új elnökségen, biztosítják-e átláthatóságukat, megtartják-e a kommunikációt a választóikkal a méhészekkel vagy sem.Ha megtartják, akkor az elnökségi ülések előtt értesülni fogunk annak időpontjáról, várható napirendjéről.Tudni fogjuk, hogy éppen min munkálkodnak, értesülni fogunk döntéseikről szavazásaikról s esetleg még véleményünket is kikérik pl egy szakmai konzultáció formájában, ahogy ezt az állam is megteszi a nemzeti konzultáció formájában.Szóval ha átlátható a működés, akkor demokratikus a rendszer, melyhez nekem már az is elég ha a 11 fős megválasztott testületből legalább egy, vezetői funkció nélküli elnökségi tag, biztosítja e közösség átláthatóságát úgy hogy rendszeresen szóba áll, beszélget a néppel, a méhészekkel.

A másik eset, amit nem szeretnék, hogy nem fogjuk látni, tudni működésüket, mert abból igyekeznek kizárni majd a nyilvánosságot. Fontosabb lesz számukra a vélt vagy valós egységük kommunikálása választóik felé, mint a konkrét rendszeres és személyes kapcsolattartás saját választóikkal az ország méhészeivel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.12. 09:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Komolyan azt hiszitek, hogy Brossal szemben elértek valamit amikor körbe vette magát, néhány kivétellel, bólogató emberekkel? Ugyan már! Egyetlen járható út van, mégpedig valamilyen módon annyira ellehetetleníteni, hogy újra magától lemondjon.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.11. 19:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Péter jogos a felvetésed!
Javaslatom hogy legyen videó felvétel az elnökségi ülésekről és az OMME oldalon legyen nyilvános .
Látnánk hogy hogy dolgozik az elnökség . Ki van az Ukrán behozatal mellet :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.11. 15:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
A küldöttek ilyenkor választás után már inaktívak. Az új elnökség pedig az első ülését még nem tartotta meg. Így ha valaki szeretné ha ezt a témát az elnökség tárgyalná azt az ő asztalukra kell eljuttatni.
Egyébként javaslok egy új topic indítást azzal a címmel, OMME elnökségi ülésre ajánlott napirendi pont javaslatok. Itt meg lehetne beszélni azokat a gondolatokat amelyeket szeretnénk ha az elnökség is tárgyalna. A vélemények ütköztetése után pedig a gondolatsor kapna egy konkrét napirendi pont címet is.

Ilyenre gondolok pl.

OMME elnökségi ülésre ajánlott napirendi pont javaslatok
1. Magyar termelői méz készletek felmérésnek megszervezése az OMME szaktanácsadói hálózatával
2. Az Aranynektár Kft belföldi forgalmazásra szánt Ukrajnai mézimportjához kapcsolódó OMME álláspont kialakítása


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.11. 14:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.02.24. 20:04
Hozzászólások: 98
Kedves Küldöttek!

Legyetek szívesek leállítani elnökünket erről a felelőtlen és ártalmas béljóslás, megmondásról, hogy mincs elég mézünk a hazai piacra, mert nem igaz.
Az átlag éves méztermésünk 25 000 tonna, a hazai bolti polcokra 2500 tonna kerül, az átlag méztermésünk 10 %-a.
A kiüvegezők az éves készletük felét beraktározták. Ne csinálja már meg Ceizer Endre, hogy 5% - nyi éves átlagtermés ne lenne a termelőknél, miközben többségünk visszatartotta a mézét várva a szeptember-októberi felvásárlásokat!
Melyik kapura játszik a média kampányával az elnök?
Ti tegyétek helyre, már ha voltatok szívesek kérésére karlengető, egyetértő emberekkel megválasztani, az "új" elnökséget! Mi nem tudunk neki szólni.
Dr. Nagy István, meg áfacsökkentést is ad mellé, akkor agyon is vertétek a közvetlen értékesítőket, a 7500 t házi mézükkel együtt.
Ja és kiszerelők! Ha az exportőrök nem nyomják fel a méz árát 800 Ftra, adtatok volna 700 Ft-ot, mint azt akartátok. A kiszerelőknek nagyobb játéktere van mint az exportőröknek, általában 100-150 Ft tal képesek bármikor ráverni az exportőrökre. Itt mindenkire szükségünk van, csak aki csinálja a kampányt az ukrán méznek, arra nem lenne.
Úgyhogy kedves szeretett küldötteink, vegyétek rá szeretett elnökünket, hogy ne komunikáljon kártékony csúsztatásokat, és kezdje el megnyugtatni a hazai piacot, hogy azért a boltok polcaira csak jut mézünk. Vagy menjen képviselni az aranyosan más érdekeit, ne a miénket!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.11. 08:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.04.24. 14:43
Hozzászólások: 47
Én is biztosan ott leszek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.11. 07:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Hapiary írta:
A tüntetést ha lesz támogatom


Ez nem kérdés! Mihelyst megjelenik bármelyik boltban az import vagy kevert méz akkor ott kell lennünk! Minél több helyen, egységes, de nem feltétlenül OMME arculattal. Lehet kellene egy tüntetés az OMME székház elé is rendezni!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.11. 07:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Nagyon egyet értek veled Gerju.
A belföldi ellátás biztosított ,sőt még exportra is jut .Van még a méhészeknél méz csak kevesebb .
Olcsóbb Ukrajnából behozni a kétes eredettű mézet.
Eddig is ez volt a cél , csak most van indok.
A tüntetést ha lesz támogatom :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.11. 05:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.16. 19:24
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Fejér
Meg volt már egyszer oldva ez a külföldi méz probléma, kimentünk tüntetni évekkel ezelőtt a bevásárlóközpontok elé.Ez most is járható lenne! Nem gondolom, ha a magyar kiüvegezők akarnának nem tudnának annyi mézet vásárolni, hogy elég legyen a hazai boltok polcaira, csak magasabb árat kéne érte adniuk mint a hordós értékesítők!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.10. 17:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
No, Embörök, lehet spilázni! Itt van néktek a brossi jövőkép, vegyétek és egyétek, mert ez való nektek...

https://www.magro.hu/agrarhirek/ujrazot ... az-agazat/

Most már legalább nem csak szóban, de írásban is megérkezett a külföldi eredetű méz, de ez senkit ne frusztráljon, az újrázó elnök vigyázó szemét reánk veté, imígyen:

"Azt látni, hogy az uniós és a magyar méhészek nem tudnak megélni a tevékenységből, egyre többen hagynak fel a szakmával. Ezt a folyamatot is szeretnénk megállítani és megfordítani. Arra biztatunk mindenkit, hogy lehetőség szerint közvetlenül a termelőtől vásároljon.

Az idei év ráadásul annyira gyenge volt, hogy jövőre először fordul elő az, hogy harmadik országból származó mézek is megjelennek majd a magyar piacon. Ez azt jelenti, hogy a hazai mézkiszerelők nem magyar mézet fognak árulni.

A célunk, hogy a fogyasztók a magyar mézet keressék, szeressék és vegyék meg. Ezen felül továbbra is arra van szükség, hogy az állam lehetőségei szerint minden szinten támogassa a magyar méhészeti ágazatot."

Mintha némi ellentmondás feszülne a külföldi mézek behozatala és a hazai, termelői mézek promotálása között, de ezt az ellentmondást bizonyára feloldja majd a jó újrázó elnökötök


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 12:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
"Vegyetek maszkot, az megvéd a méhszúrástól, dolgozzatok mint állat, és ne dumáljatok bele semmibe!"
Csatolmány:
2020.jpg

Kerestem ebben az idézett könyvben ezt a jó tanácsot, de csak egy hasonlót találtam.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 11:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
A választás megtörtént. Ezt szakítottuk, ezt szagoljuk!
Én nem ilyen lovat szerettem volna, a többség igen. Tudomásul veszem, igaz nem tapsikolok örömömben.
Kedves Major László, erre a témára majd térjünk vissza 1 illetve 2 év múlva, akkor már értékelhetjük a tegnap megválasztott elnökség munkáját!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 11:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
A küldötteket (akik most hívottak voltak) mi választjuk. Akik tényleg változást szeretnének, legközelebb hamarabb kell elkezdeni építkezni, már a küldöttek megválasztásakor. De ahhoz meg járni kéne a gyűlésekre... :ugeek: Evvan...

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 11:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
... akkor itt mindenki "hülye" vagy, megvettek minden küldöttet... hogyan lehet az, hogy mégis 2/3-os arányban választották a újra, ha anyira rosszul végezte a munkályát Bross Péter?.. vagy most akkor az jön olyan politikus módra, hogy elcsalták a választást?... vagy az egész méhész közösség Takács markában van? meg mindenki meg van tévesztve.... hol vannak azok az jelöltek,terveikkel, akik már hetekkel ezelőtt, és szinte minden méhészeti fórumon kampányoltak?... nem merül fel az ellenzőkben, hogy a 2/3 az azért nem kis különbség, mondhatni az ellen jelölt labdába sem rugott?.. részemről csupa kérdőjel, de valószinűleg én is meg vagyok tévesztve, vagy a Takács akit csak hirből ismerek megvett... mindenesetre én azt remélem, hogy a személyeskedésektől hangos, semmitmondó évek után talán konszenzus alapján is egy jó, és hasznos munkát végezhet az OMME. ( szeretném megemliteni, én valós, saját nevem alatt irok, nem hangzatos, de semmitmondó névek mögé bújva)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 11:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Valóban, küldötteink, Brossra, Takácsra és az ukrán mézinportra szavaztak.
Megérdemeljük!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 10:51 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Tisztelt KÜLDÖTTEK akik Bross Úrak választottátok gratulálok.
Most már biztos lehet a méhész társadalom,hogy tönkre tettétek a megélhetésünket.
Szerintetek majd az Ukrán méz pótolja az ár kiesést?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 09:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.16. 19:24
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Fejér
Szerintem a kiüvegező kereskedőké!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 09:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Az OMME-é.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 09:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.02.24. 20:04
Hozzászólások: 98
Tegnap jelentette be Bross Péter szavazatszámoláskor.
Ez legyen az ő meg a méhészek bulija innentől.
Nem értem egyébbként, miért fogyna el a vegyesmézünk, van még mindenkinél szinte.

Egy jó stratégia lenne, ha a méhészek nem hordóba értékesítőnek, hanem hazai kicsomagolóknak adnák el a mézüket.
Aki ukrán mézet akar behozni az úgy is behozza, de legalább a polcokon végig lenne magyar méz.

Ezt az áfacsökkentést, nem értem kinek az érdeke?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 07:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Szintén tegnapi hír, hogy már ősztől megjelenhet a boltokban az import vagy kevert mézek, akción kívül is alacsonyabb árral mint a termelői.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 07:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Tegnapi hír, januártól a hazai élelmiszerüzletekben megjelenik az ukrán méz üvegezett formája, csökkentett Áfa tartalommal, jóval a termelői üvegezett méz ára alatt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.08.10. 14:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nem értem mit akadékoskodtok, "már" itt is van:

http://www.omme.hu/tisztsegviselo-valasztas/

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Soso valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.